به گزارش حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سیما؛ فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شاتر آیلند»، «دکل»، «حوض نقاشی»، «نقش دل»، «همه خوب هستند»، «قصه داوود و قمری»، «پیکو»، «سرقت از یک سارق»، «تحفه هند»، «هلیوس»، «دهکده»، «حس ششم»، «شهر پرندگان»، «ریو 2»، «دوربین»، «پاییز در ایوان خانه نشسته است»، «خان ننه»، «پرندگان عصبانی»، «با تو آموختم 1و2»، «حقیقت»، «ماهی سیاه کوچولو»، «هنوز نرسیدیم»، «پایان ناخوشایند»، «ما آب رفتیم»، «مادرم و دیوان خانواده»، «بچه‌ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنجشنبه و جمعه 23 و 24 شهریور از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «شاتر آیلند» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 23 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و مارک رافالو خواهید دید: در سال 1952 اندرو، که یک افسر ارشد در پلیس فدرال است پس از مدتها دوری از خانه نزد همسر و سه فرزند کوچکش باز میگردد ولی در کمال ناباوری متوجه میشود که همسرش دلورس، به¬خاطر سابقه روان پریشی، سه فرزندشان را کشته است! اندرو، از شدت ناراحتی دلورس را میکشد و سپس خود نیز از شدت تالمات روحی دچار پریشانی حواس و توهمات شدید میشود. او به مدت دو سال در آسایشگاهی به¬نام اَشکیف، بستری و تحت درمان قرار میگیرد. آسایشگاهی که ویژه جنایتکاران روانی است. اندرو در توهماتش خود را همان مارشال پلیس میپندارد که برای پرده برداشتن از راز آسایشگاه اَشکیف به آنجا آمده است. . . .

***********************************

فیلم سینمایی «دکل» به کارگردانی پیتر برگ، جمعه 24 شهریورماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مایک ویلیامز، که بر روی دکل نفتی دیپواترهورایزون در خلیج مکزیک کار می‌کند عازم ماموریت می‌شود. این دکل بزرگ‌ترین دکل اکتشاف نفت شناور آمریکاست که در سواحل مکزیک مشغول به کار است. شرکت نفت و چند شرکت سرمایه‌گذار تصمیم می‌گیرند دکل را که از قطعات سرهم ساخته شده جمع‌آوری کرده و به جای دیگری منتقل نمایند. مایک مهندس ارشد برق در این دکل است و به مافوق خود آقای جیمی خبر می دهد که دکل به لحاظ فنی مشکلات زیادی دارد و آنها باید قبل از جمع کردن دکل نقایص فنی را رفع نمایند که مستلزم صرف پول و وقت است. اما دونالد به آنها می‌گوید که از برنامه چند هفته عقب هستند و باید دکل را بلافاصله جمع و به مکان جدید منتقل کنند. مایک و جیمی چارهای جز اطاعت از فرمان ندارند. آنها در ابتدا مته اصلی دکل را از عمق دریا بیرون می‌کشند اما به دلیل نقص فنی، گازی که در زیر حفره جمع شده باعث فوران و آتش سوزی گسترده دکل می‌شود. عده زیادی از خدمه کشته شده و تلاش برای حفظ دکل هم به جایی نمی‌رسد. . .

در این فیلم، مارک والبرگ، کیت هادسن، کرت راسل وذجان مالکویچ هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************


شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: مریم و رضا که عقب‌مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده و ازدواج می‌کنند. آنها خیلی زود صاحب پسری می‌شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می‌کشد. . .

در این فیلم سینمایی، شهاب حسینی و نگار جواهریان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

***********************************

فیلم تلویزیونی «نقش دل» به کارگردانی جهان¬دخت خادم¬المله، جمعه 24 شهریورماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

نقش دل روایت‌گر قصه‌ای فانتزی از سفر یک زوج جوان به زمان‌های گذشته و ارتباط با برخی فرهنگ‌ها و رسوم ایرانی در آن دوره است. شهرزاد و فرید زوج جوانی هستند که هر دو در حوزه صنایع دستی و هنرهای ایران زمین یعنی نقوش قالی و کاشی‌کاری فعالیت دارند. آنها در اثر یک اتفاق و ورد به یک عمارت قدیمی هر دو به چندین سال گذشته رفته و در قالب یک زوج در آستانه ازدواج به نام‌های رعنا و محمدعلی قرار می‌گیرند. . .

بیتا سحرخیز و کاوه خداشناس بازیگران این فیلم هستند.

***********************************

فیلم سینمایی «همه خوب هستند» به کارگردانی کرگ جونز، جمعه 24 شهریورماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی روبرت دنیرو و کیت بکینسال در مورد مرد میانسالی است به نام فرانک. او که بعد از مرگ همسرش با چهار فرزند خود که هر کدام در شهری زندگی می¬کنند فقط از طریق نامه و تلفن در ارتباط است. پس تصمیم می¬گیرد میهمانی ترتیب داده و همه را دور خود جمع کند. اما هر کدام از آنها به بهانه‌ای از آمدن سرباز می‌زنند. فرانک ناامید و دل‌شکسته آماده سفر می‌شود. . .

*************************************


شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «قصه داوود و قمری» به کارگردانی آیدا پناهنده، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی هومن سیدی و حدیث میر امینی خواهید دید: جوانی هنرمند به نام داوود به عنوان صدابردار سینما و تلویزیون مشغول به کار است و در زندگی به لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی، پیش رو دارد. او یک روز صبح به استودیو مراجعه می‌کند، آقای نعمتی که استاد تدوین و مونتاژ برنامه‌هاست از او می‌خواهد که صدایی از یک نوع پرنده بنام قمری (یاکریم) جهت افکت صدا برای استفاده در فیلم سینمایی برای او بیاورد. داوود طفره می‌رود و میخواهد از صداهای آرشیوی استفاده کند، آقای نعمتی که فردی مجرب و استاد است اصرار دارد که این صدا باید توسط داوود به طور طبیعی ضبط و استفاده شود و در غیر این صورت دستمزد داوود را نخواهد داد. . . .

***********************************

فیلم سینمایی «پیکو» به کارگردانی شوجیت شیرکار، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پیکو نام دختری است که هنوز ازدواج نکرده و به تنهایی با پدر پیرش زندگی می‌کند. پدر همواره از بیماری معده و دل درد رنج می‌برد و وابستگی شدیدی هم به دخترش دارد. به همین دلیل هر خواستگاری که می‌آید از دخترش و اخلاق او بد می‌گوید تا خواستگارها را فراری دهد. پدر همیشه می‌گوید که ازدواج باید از سر عقل باشد و هدف داشته باشد. دختر از شرایطی که در آن گیر کرده راضی نیست اما پدرش را دوست دارد و نمی‌خواهد او را تنها بگذارد. . . .

آمیتا باچان، دپیکا پادوکونه و ایرفان خان در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

***********************************

فیلم سینمایی «سرقت از یک سارق» به کارگردانی دانیل کالپارسورو، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک سارق سابقه دار توسط یک مامور امنیتی وابسته به حزب رییس جمهور اسپانیا استخدام میشود تا به یک بانک و صندوقهای امانت آن دستبرد بزند. یکی از افرادی که قبلا با این حزب کار می‌کرده به نام سوریانو یک هارد دیسک حاوی اطلاعات محرمانه از فساد اعضای حزب و رییس جمهور اسپانیا را در یک صندوق امانت در این بانک پنهان کرده تا به وقتش همه را افشا کند. اما سارقین از محتوای این هارد اطلاعی ندارند و قرار است از تونل فاضلاب از بانک خارج شوند و هارد را تحویل داده و پول خود را بگیرند.

لوییس توسار و رودریگو دلاسرنا بازیگران فیلم هستند.

***********************************

فیلم سینمایی «تحفه هند» به کارگردانی محمدرضا زهتابی، جمعه 24 شهریورماه ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: حسن به¬خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می‌زند تا اینکه دایی او برایش چند محل مختلف کار پیدا می‌کند اما حسن سر هیچ کاری دوام نمی‌آورد تا اینکه بالاخره حسن به عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول می‌شود و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی که از همسایگان حاجی است علاقمند می‌شود. حاجی به علت زرنگی حسن به او پیشنهاد وارد کردن 10 تن چای از هند را می‌دهد که چای‌ها به نام حسن وارد شود اما سود آن نصف شود. . . .

در این فیلم حمیده خیرآبادی، شهلا ریاحی و اکبر عبدی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

***********************************

فیلم سینمایی «هلیوس» به کارگردانی لوک من لانگ، جمعه 24 شهریور ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی چن چانگ و سی وون چیو خواهید دید: هلیوس تروریست قدرتمندی است که قصد دارد یکی از سلاحهای میکروبی کره را دزدیده و آن را در هنگ¬کنگ منفجر کند. سازمان امنیت ملی کره با همکاری پلیس کره، تصمیم می‎گیرند یکی از دانشمندان مطرح هنگ¬کنگ را به¬نام پروفسور سیو به کره دعوت نمایند تا با کمک او بتوانند، قبل از ربودن، سلاح را در جای امنی حفظ کنند.

*************************************


شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «دهکده» به کارگردانی ام نایت شیامالان، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: در یک دهکده دور افتاده افرادی زندگی میکنند که از شهر به اینجا کوچ کرده اند و تلاش میکنند به دور از مناسبات شهری و مدرن زندگی کنند آنها از پول استفاده نمی‌کنند و به جوانان خود هم اجازه نمی‌دهند که از جنگل عبور کنند و به شهر بروند زیرا موجودات عجیب و وحشتناکی در جنگل زندگی می‌کنند. بالاخره دختر نابینایی قصد می‌کند برای خرید دارو برای نامزد خود از جنگل عبور کند و در انتها مشخص می‌شود این موجودات ساختگی بوده تا به گونه‌ای جوانان را در دهکده نگه دارند.

در این فیلم سینمایی رایس دالاس هاوارد، ژواکین پونیکس و آدرین برودی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

***********************************

فیلم سینمایی «حس ششم» به کارگردانی ام نایت شیامالان، جمعه 24 شهریورماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بروس ویلیس، الیویا ویلیامز و تونی كولت، آمده است: فیلادلفیا مالكوم كرو، دكتر روانشناس، در شبی كه آخرین تقدیرنامه‌اش را دریافت كرده، در خانه‌اش مورد تهدید یكی از بیمارانش قرار می‌گیرد كه از شیوه مداوایش شكایت دارد. بیمار كرو را هدف گلوله قرار میدهد. چند ماه بعد كرو مداوای پسر بچه ای به نام كول سیر را به عهده میگیرد كه با مادرش زندگی می‌كند. کول به هیچ عنوان راضی به همکاری با روانشناس یعنی كرو نیست. او در همین حین متوجه می‎شود از وقتی که روی بیماری کول کار می‎کند، رفتار همسرش و اتفاقات زندگی¬اش به طرز عجیبی تغییر کرده است. اما كرو دست از تلاش برنمی‌دارد و با تلاش بسیار به مشكل كول پی برد؛ او متوجه می‌شود که ارواح با این پسر بچه در تماس هستند. . . .

*************************************

شبکه پنج سیما

انیمیشن سینمایی «شهر پرندگان» به کارگردانی وینی تورنلی، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: پرنده جوانی به نام کای به شهر پرندگان سفر می‌کند و می‌خواهد دیگران را تحت تاثیر قرار داه و متحول سازد.

***********************************

انیمیشن سینمایی «ریو 2» به کارگردانی کارلوس سالدانا، جمعه 24 شهریورماه ساعت 10:45 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان آمده است: بلو و ژول و سه فرزندش دلشان می‌خواهد که از محیط شهر دور شده و به آمازون بروند. در بدو ورود ژول متوجه می‌شود که پدرش ادوارد نمرده است. زندگی در جنگل برای بلو سخت است ولی سعی می‌کند خودش را با محیط وفق دهد اما نمیتواند. بلو تصمیم می‌گیرد آمازون را ترک کند که متوجه حضور آدمها در جنگل و قطع درختان می‌ود. . . .

***********************************

فیلم تلویزیونی «دوربین» به کارگردانی محسن توکلی، جمعه 24 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی پوریا پورسرخ و بهنوش بختیاری خواهیم دید: حامد یک آتلیه قدیمی که از پدرش به یادگار مانده دارد که نامزدش رعنا اصرار دارد که آن را بفروشد و به¬ لیل مخالفت حامد نامزدی¬اش را با او به هم می‌زند. مجید دوست حامد یک دوربین قدیمی پیدا می‌کند و به حامد هدیه می‌هد که بعدا متوجه می‌شوند که دوربین از آینده عکس میگیرد آنها با گرفتن عکس از تابلوی اعلام قیمت دلار متوجه گران شدن دلار در چند روز آتی می‌شوند و با فروش خانه و ماشین مجید و آتلیه حامد پول خوبی به جیب می‌زند. . . .

*************************************


شبکه شما

فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» به کارگردانی اکبر شهبازی، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم داستان مردی شکارچی است که به شکار علاقه زیادی دارد و روزانه پرندگان زندگی را در دام گرفتار و در قفس حبس می‎کند. مرد دختری معلول دارد که اهالی روستا علت معلولیت این دختر را در اعمال پدر می‎دانند، سرانجام مرد تحت تأثیر گفته آنها پرندگان را آزاد می‎کند.

در این فیلم تلویزیونی، مهدی حکیمی، رقیه اصلانی، صفر روحی و داود سعیدی هنرنمایی کرده‌اند.

***********************************

فیلم تلویزیونی «خان ننه» به کارگردانی حامد خیری مطلق، جمعه 24 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

این اثر برگرفته شده از شعر (خان ننه) شاعر معاصر آذربایجان، استاد محمدحسین شهریار به زبان فارسی است که با الگوپذیری از اشعار این شاعر در قالب بازسازی فضای گذشته به تصویر کشیده شده است.

در این فیلم سعی شده رابطه عاطفی نوه با مادر بزرگ و تاثیرات تربیتی آن در زندگی و همچنین مقایسه آن با زمان حال پرداخته و به آداب و رسوم اخلاقی گذشته و سنن و فرهنگ آیندگان وفادار بماند.

از بازیگران این تله فیلم می‌توان به شمسی فضل‌الهی، خسرو پایاب، بیژن لطفی و عباس سرودی اشاره کرد.

***********************************

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «پرندگان عصبانی» به کارگردانی فرگل ریلی و کلی کایتیس، پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: در جزیره پرندگان همه شاد و خوشحال هستند و در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند. اما قرمز، از وضعیت خودش راضی نیست و همیشه خشمگین است. او که از کودکی تنها بوده و همیشه توسط دیگر پرندهها مسخره می‌شد، هر روز بیشتر از قبل عصبانی می‌شود. تا اینکه پرنده‌ها تصمیم می‌گیرند او را به گروهی بفرستند که دست از رفتار خشنش بردارد. . .

***********************************شبکه امید

فیلم سینمایی «با تو آموختم 1و2» به کارگردانی جیان لوکاماریا تاوارلی، پنجشنبه و جمعه 23 و 24 شهریور ماه ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: ماریا دختری است که پس از اتمام تحصیلات دبیرستان تصمیم دارد وارد دانشکده پزشکی و جراحی شود. او اولین زنی است که در ایتالیا وارد این دانشکده می‌شود. نمره آزمون ورودی او خوب است لذا رئیس دانشکده نمی‌تواند از پذیرش او سرباز زند. ورود به دانشکده همان طورکه پدر ماریا پیش‌بینی می‌کرد مشکلاتی به همراه دارد؛ چرا که کسی به او به عنوان یک دانشجو توجهی نمی‌کند اما همچنان مصمم و استوار است. . .

جیان مارکو توتری، ماسیو یاجیو و پائولا گارتکسی بازیگران فیلم هستند.

*************************************


شبکه افق

فیلم سینمایی «حقیقت» به کارگردانی جیمز وندربیلت، جمعه 24 شهریورماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رابرت ردفورد و توفرگریس خواهید دید: دَن رَدِر، گوینده باسابقه شبکه سی بی اس و ماری میپس، تهیه‌کننده او در برنامه به شدت مورد انتقاد۶۰ دقیقه را روایت می‌کند. داستانی که به جستجو درباره وضعیت خدمت سربازی جرج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در زمان جنگ ویتنام می‌پردازد.

***********************************

فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا، جمعه 24 شهریورماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم در بستر تاریخی دهه شصت و مبارزات چریکی نیروهای چپ در شمال کشور و در قیام آمل روایت میشود و درباره یک زن به نام شهرزاد است که معروف به ماهی سیاه کوچولو است و برای انتقام مرگ شوهرش وارد مبارزه شده و حالا با دو شخصیت دیگر آشنا میشود و مباحث ایدئولوژیک درباره مبارزه و نقد تفکر چپ میان آنها درمی‌گیرد.

در فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو»، مریلا زارعی و مصطفی زمانی ایفای نقش کرده‌اند.

***********************************شبکه نمایش

فیلمهای سینمایی و تلویزیونی «بچه‌ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت 11، 16:30، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

***********************************

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «هنوز نرسیدیم»، «پایان ناخوشایند»، «ما آب رفتیم» و «مادرم و دیوان خانواده» جمعه 24 شهریورماه ساعت 11، 15 ، 19 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

انتهای پیام /

فیلم‌های سینمایی تلویزیون در هفته آخر شهریور 96

کلیدواژه: خلاصه داستان فیلم آمده | پنجشنبه 23 شهریورماه ساعت | جمعه 24 شهریورماه ساعت | فیلم با بازی | شبکه سه سیما پخش | سیما فیلم سینمایی | روی آنتن می رود | سیما پخش می شود | سیما پخش خواهد شد | شهریورماه ساعت 10 | ماهی سیاه کوچولو | فیلم تلویزیونی | جمعه 24 شهریور | نقش آفرینی | شبکه دو سیما | خواهید دید | خواهیم دید | شبکه پنج

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۸۷۴۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • نقاشی همزمان با دو دست فیلم
 • به گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان، همیشه نام هنرمندانی را شنیده‌ایم که با هوش سرشار خود کارهای خارق‌العاده‌ای انجام داده‌اند و شهرت زیادی کسب کرده‌اند. این هنرمند را ببینید که با هر دو دست خود به طور همزمان نقاشی می‌کند و این ثابت می‌کند که هر دو نیمکره مغز او فعال هستند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/
 • فیلم خوانی سینمایی بلمی به سوی ساحل
 • در گشت و گذاری سایبری به فیلم هایی خواهیم پرداخت که در 3 دهه گذشته در جمهوری اسلامی ایران تولید شده و هر کدامشان دربرگیرنده نکات و مفاهیم عمیقی هستند که می توان مورد تأمل قرار داد و آن را بازنشر کرد. به گزارش سرویس فضای مجازیخبرگزاری صداوسیما؛ بلمی به سوی ساحلفیلمی به کارگردانی و نویسندگیرسول ملاقلی پورساختهٔ سال ۱۳۶۴ است.دفاع مقدس و هنرهمواره دفاع ملت‏ها از سرزمین‏های خویش الهام‏ بخش هنرمندان متعهد و مسئول بوده است. با نگاهی کوتاه به عرصه‏ های مختلف هنری ـ ادبیات، سینما، نقاشی، موسیقی و غیره ـ می‏توان دریافت که بهترین و برترین آثار متعلق به جنگ‏های دفاعی و مقدس است. بر این اساس دفاع مقدس ما نیز منبع سرشار و پایان‏ ناپذیری برای خلق آثار هنری برتر و متعهد است. اگر بخواهیم صحنه‏ های به یاد ماندنی جنگ و دفاع مقدس برای تمام نسل‏ها و عصرها ماندگار بماند باید آن رشادت‏ها، شهادت‏ها و جانبازی‏ها را در قالب‏های مختلف هنری درآوریم. نسل‏های بعد باید بدانند که برای حفظ این سرزمین چه عزیزانی جان و مال خویش را در طبق اخلاص نهاده‏اند و این مهم میسّر نمی‏شود مگر اینکه درباره جنگ فیلم ‏های برتر، شعرهای پرمحتوا، داستان‏های پرشور و نقاشی‏های پرجاذبه ساخته و پرداخته شود.دفاع مقدس و استقلال نظامیایران قبل از انقلاب اسلامی کشوری بود که در تمام مسائل نظامی وابسته به آمریکا و غرب بود. حضور مستشاران نظامی آمریکا در تمام سطوح نیروهای مسلح آشکار بود. اما با وقوع انقلاب اسلامی و اخراج مستشاران نظامی و شروع جنگ تحمیلی، نیروهای نظامی، خود ارکان ارتش و صنایع نظامی را در اختیار گرفتند. نیازهای مختلف جنگ و تحریم شدید تسلیحاتی باعث شد در صنایع نظامی نوآوری‏های مختلفی بروز کند. این روند بعد از جنگ نیز ادامه یافت. ساخت موشک‏ها و تانک‏های پیشرفته و ناوهای کوچک و بزرگ از دستاوردهای مهم صنایع نظامی در طول دوران دفاع...
 • فیلم سینمایی حمله تروریستی به بهارستان ساخته می شود
 • هادی حاجتمند، در دومین فیلم خود به حمله تروریستی داعش به تهران می‌پردازد. به گزارش مشرق، کارگردان فیلم دفاع مقدسی «اشنوگل» گفت: در ابتدا قرار بود فیلمی درباره مدافعان حرم تولید کنیم اما با بررسی‌های بیشتر، به این نتیجه رسیدیم که تولید کاری با موضوع حمله تروریستی داعش به مجلس ضروری‌تر است. داستان این فیلم که نام اولیه آن «بهارستان» است، در داخل مجلس می‌گذرد. وی افزود: بسیاری از مواقع با عدم بیان حقیقت و روایت به موقع تاریخ، موجب موضع‌گیری نادرست برخی از شبه‌روشنفکران و دشمنان داخلی و خارجی نسبت به رویدادهای کشور شده‌ایم که اتقافات سال ۶۷ از آن جمله است. این فیلمساز با اشاره به بی‌اطلاعی برخی از تاریخ کشور ادامه داد: بی‌توجهی به مسائل سال ۶۷ موجب شد که بعد از حدود ۳۰ سال، وقتی آقای مهدویان فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» را درباره آن اتفاقات تولید کرد، شاهد تلاطم فضای مدعی روشنفکری کشور باشیم. وی تصریح کرد: همین مسائل باعث شد تصمیم به ساخت فیلمی درباره حادثه تروریستی مجلس بگیریم. این پروژه در حال حاضر، در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه قرار دارد. البته برای واقعی‌تر شدن داستان فیلم، در حال رایزنی با سپاه هستیم تا اطلاعات نیروهای حاضر در مجلس را هم بگیریم. حاجتمند اضافه کرد: فیلمنامه این اثر که تا پایان سال نهایی می‌شود، برعهده صابر الله‌دادیان است و کار با دقت نظر خاصی رو به جلو حرکت می‌کند تا متن مناسبی، تهیه شود، به همین علت به جشنواره فیلم فجر امسال نمی‌رسد. منبع: کیهان ارسال به تلگرام
 • دستور کار صحن علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلات
 • به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 2 تا 7 مهرماه 96 اعلام شد که به شرح زیر است: ** ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح یک فوریتی استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ** گزارش کمیسیون مشترک درباره طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد ** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری ** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته ملی ** گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره رد طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش ** گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری ** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی و جمهوری عراق ** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین درباره همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی ** تقاضای استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی گفتنی است؛ انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان ناظر در شورای فقهی همدر دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد. انتهای پیام/
 • دستور کار صحن علنی مجلس پس از۳ هفته تعطیلات
 • دستور کار جلسات علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلی اعلام شد. به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 2 تا 7 مهرماه 96 اعلام شد که به شرح زیر است: ** ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح یک فوریتی استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ** گزارش کمیسیون مشترک درباره طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد ** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری ** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته ملی ** گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره رد طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش ** گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری ** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی و جمهوری عراق ** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین درباره همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی ** تقاضای استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی گفتنی است؛ انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان ناظر در شورای فقهی همدر دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.
 • آغاز جلسه علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلات
 • دستور کار جلسات علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلی اعلام شد. باشگاه خبرنگاران:دستور کار جلسات علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلی اعلام شد. دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 2 تا 7 مهرماه 96 اعلام شد که به شرح زیر است: ** ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح یک فوریتی استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ** گزارش کمیسیون مشترک درباره طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد ** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری ** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته ملی ** گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره رد طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش ** گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری ** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی و جمهوری عراق ** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین درباره همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی ** تقاضای استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی گفتنی است؛ انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان ناظر در شورای فقهی هم در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.
 • پس از سه هفته تعطیلات تابستانی مجلس فردا جلسه علنی دارد
 • تهران - ایرنا - مجلس شورای اسلامی پس از سه هفته تعطیلات تابستانی نمایندگان و سرکشی به حوزه های انتخابیه، فردا یکشنبه جلسه علنی دارد. به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، آخرین جلسه مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی چهارشنبه هشتم شهریور ماه برگزار شد و پس از آن نمایندگان دو هفته به تعطیلات تابستانی و یک هفته نیز برای سرکشی به حوزه های انتخابیه رفتند.مجلس شورای اسلامی پس از سه هفته تعطیلات تابستانی فردا یکشنبه دوم مهر ماه جلسه علنی دارد، همچنین جلسات علنی این هفته مجلس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه چهارم و پنجم مهر ماه برگزار می شود.هفته آینده نیز به دلیل تقارن با عاشورای حسینی، مجلس یکشنبه نهم مهر ماه جلسه علنی ندارد و جلسات هفته آینده مجلس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 11 و 12 مهر برگزار می شود.سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاریانتشار: کتایون لامع زاده
 • فیلم خاطره بازی با بهترین سکانس های مدرسه ای سینما و تلویزیون
 • دریافت 7 MB اول مهرماه برای همه کسانی که دیگر قرار نیست گذارشان به مدرسه بیفتد، پر از خاطره است؛ خاطره‌هایی که یا آنها را زندگی کرده‌اند یا بر صفحه تلویزیون و پرده سینما به تماشا نشسته‌اند. در ویدئوی زیر بهترین و به یاد ماندنی‌ترین خاطره‌های ژانر مدرسه در سینما و تلویزیون را مشاهده می‌کنید.
 • پخش ویلایی ها به مناسبت هفته دفاع مقدس و محرم/عرضه ۱۲ سینمایی تا پایان سال
 • سعید خندق آبادی مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری خبر داد: به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» از آثار ارزشمند حوزه دفاع مقدس توسط مؤسسه سوره عرضه شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ او با اعلام این خبر افزود: بدون شک، تولید و توزیع فیلم «ویلایی‌ها» اولین ساخته منیر قیدی یک ظرفیت خیلی خوب و مؤثر در شبکه نمایش خانگی است؛ زیرا این فیلم به سراغ سوژه‌ای رفته که در تاریخ سینمای دفاع مقدس به آن نپرداختند، زنانی که در حوالی جبهه‌های جنگ در یک شهرک حضور داشته و شرایط دشواری را تجربه می‌کردند. سوژه فیلم بکر و جذاب است و کمتر مخاطبی در سال‌های گذشته درباره آن شنیده است.به گفته وی، سینمای ایران در چند سال گذشته رویکرد جدیدی را پیش گرفته و آن پرداختن به زنان در دوران دفاع مقدس است که نقطه اوج آن را می‌توان در فیلم «شیار ۱۴۳» نرگس آبیار دانست که مؤسسه هنرهای تصویری سوره با افتخار این نوع فیلم‌ها را در سطح کشور تولید و توزیع کرده و با استقبال مخاطبین مواجه شده است.خندق آبادی با بیان اینکه مؤسسه هنرهای تصویری سوره خوشبختانه افتخار و مسئولیت تولید و توزیع بخش عظیمی از گنجینه‌های ارزشمند سینمای دفاع مقدس و موضوعات استراتژیک و ارزشی سینمای ایران را بر عهده داشته است، خاطر نشان ساخت: فیلم‌های سینمایی «یتیم خانه ایران»، «ماجرای نیمروز»، «ترمینال غرب»، «ابوزینب»، «سیانور»، «ایستاده در غبار»، «هیهات»، «دلبری»، «حکایت عاشقی»، «استرداد»، «ماهی سیاه کوچولو»، «شاهزاده روم»، «رویاه»، «دلتنگی‌های عاشقانه»، «مزار شریف»، «شیار ۱۴۳»، «فرشته‌ها با هم می‌آیند»، «میهمان داریم»، «روزگاری عشق و خیانت» و «بیداری رؤیاها» از جمله آثاری است که با موضوع سینمای انقلاب و دفاع مقدس توسط شبکه نمایش خانگی حوزه هنری عرضه شده است.وی تصریح کرد: مؤسسه هنرهای تصویری سوره با کارنامه‌ای که ارائه داد به اذعان بسیاری از متخصصان و...
 • مهمترین برنامه های روز دوم هفته دفاع مقدس در استانها فیلم
 • برنامه های متنوعی در روز دوم هفته دفاع مقدس در استان ها اجرا شد. نواختن زنگ مقاومت در مدارس، افتتاح بیمارستان صحرایی و گل افشانی مزار شهدا از جمله این برنامه هاست. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از استان ها، ارائه خدمات درمانی بسیج جامعه پزشکی و بیمارستان صحرایی سپاه، نواختن زنگ مقاومت در مدارس و گل افشانی مزار شهدا از جمله این برنامه هاست. خوزستان: دانلود خدمات درمانی بسیج جامعه پزشکی| دانلودمازندران: دانلود تجلیل از سربازان| دانلودخراسان رضوی: دانلود مشهد - گل افشانی مزار شهدا | دانلودبوشهر: دانلود بوشهر - نواختن زنگ مقاومت | دانلودچهارمحال و بختیاری: دانلود شهرکرد - نمایشگاه دفاع مقدس | دانلودکهگیلویه و بویراحمد: دانلود یاسوج - گل افشانی مزار شهداآذربایجان غربی:
 • پایان هفته هفتم مسابقات فوتبال لیگ پیشکسوتان روستاهای مهاباد فیلم
 • هفته هفتم مسابقات فوتبال لیگ پیشکسوتان روستاهای شهرستان مهاباد با برگزاری دو دیدار پایان یافت. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، در روز پایانی این رقابتها تیم خلیفلیان سه بر صفر آزاد را شکست داد و دیدار تیمهای خورخوره و قره قشلاق هم با نتیجه دو بر یک به سود تیم روستای خورخوره به پایان رسید. به این ترتیب تاپایان هفته هفتم تیمهای منتخب پیشکسوتان و روستاهای خورخوره و خلیفلیان به ترتیب با 18 ، 16 و 15 امتیاز در رتبه های اول تا سوم جدول رده بندی قرار گرفتند. دانلود
 • هفته هفتم لیگ برتر تساوی سپاهان و پرسپولیس با چاشنی دعوا/نبرد کروات ها برنده نداشت فیلم و جدول
 • خبرگزاري آريا - ديدار تيم‌هاي سپاهان و پرسپوليس از هفته هفتم ليگ برتر با تساوي 2 بر 2 تمام شد.به گزارش مشرق،‌ حساس‌ترين ديدار هفته هفتم ليگ برتر فوتبال ايران، از ساعت 20 امشب (پنج‌شنبه) در ورزشگاه نقش جهان اصفهان ميان تيم‌هاي سپاهان و پرسپوليس برگزار شد. دو تيم در حالي وارد اين ميدان شدند که هفته گذشته بازي‌هاي خود را واگذار کرده بودند و هر کدام انگيزهاي زيادي براي پيروزي داشتند. تقابل مربيان کروات در نهايت برنده‌اي نداشت و بازي با تساوي 2 بر 2 تمام شد. (براي ديدن خلاصه ديدار اينجا کليک کنيد)براي پرسپوليس، مهدي طارمي در دقيقه 40 از روي نقطه پنالتي و علي عليپور در دقيقه 73 گلزني کردند. براي سپاهان هم مروان حسين در دقيقه 62 و جلال علي‌محمدي در دقيقه 87 دروازه پرسپوليس را باز کردند.مهدي طارمي و فرشاد احمدزاده از پرسپوليس و سياوش يزداني، حسن جعفري، ميلاد سرلک و جلال علي محمدي از سپاهان با کارت زرد داور مسابقه جريمه شدند.اشکان خورشيدي قضاوت اين ديدار را بر عهده داشت.پرسپوليس با اين نتيجه 14 امتيازي شد و در رده دوم باقي ماند.. سپاهان نيز با 7 امتياز به رده دوازدهم جدول صعود کرد.گزارش نيمه نخستدر دقيقه 3، پرتاب اوت وحيد اميري به داخل محوطه جريمه سپاهان، پس از برخورد به سر مروان حسين، در دهانه دروازه به علي عليپور رسيد و او اين توپ را تبديل به گل کرد که داور گل را به دليل خطا روي مدافع سپاهان مردود اعلام کرد.در دقيقه 9، نفوذ بازيکنان پرسپوليس به دفاع سپاهان، منجر به يک موقعيت خوب براي اين تيم شد که ضربه طارمي در شرايط نامتعادل در آغوش لي اوليويرا قرار گرفت.در دقيقه 13، پاس در عمق مهرداد محمدي به داخل محوطه جريمه پرسپوليس به مروان حسين رسيد اما شوتي که او از زاويه بسته به سمت دروازه پرسپوليس زد، خطرناک نبود و بيرانوند به...
 • الگوی جهانی تعطیلات تابستانی
 • تین‌نیوز | با پایان فصل تابستان، دانشگاه‌ها و مدارس پس از حدود 3 ماه تعطیلی بازگشایی می‌شوند. ایران با 26 روز تعطیلی مناسبتی در طول ایام سال یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد تعطیلی مناسبتی را در جهان دارد و از حیث تعطیلات تابستانی نیز به‌نوعی رکورددار است اما با این حال با داشتن تعطیلات یک روزه آخرهفته، از جمله کشورهایی است که کمترین تعطیلات را در مجموع و طی کل سال دارند. به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، به‌باور کارشناسان، تعطیلات کشور از ساماندهی مناسبی برخوردار نیست و یک‌روزه بودن تعطیلات آخر هفته، مشکلاتی را پدید آورده است. در ایران، به‌دلیل توزیع نامناسب ایام تعطیل و به تبع آن مسافرت‌ها طی سال، تعطیلات کشور همواره با ازدحام، شلوغی و ترافیک جاده‌ها گره خورده است. صاحب‌نظران معتقدند که ساماندهی تعطیلات و به‌ویژه دو روزه کردن تعطیلات پایان هفته، علاوه‌بر اینکه کیفیت کار شاغلان و تحصیل محصلان را با ایجاد وقفه‌هایی برای تجدید قوای جسمی و ذهنی بهبود می‌بخشد، دارای تبعات مثبتی برای بخش گردشگری کشور خواهد بود و می‌تواند موجب گسترش تقاضای سفر و توزیع آن در فصول غیر اوج سفر شود. این موضوع البته برای محیط زیست و آلودگی هوا نیز مفید خواهد بود. اما روز گذشته در حالی تعطیلات طولانی‌مدت تابستانی در ایران به‌پایان رسید که جاده‌ها و مقاصد عمده گردشگری کشور بار دیگر به واسطه آنکه بیشتر خانواده‌ها روزهای منتهی به ماه مهر و شروع مدارس را برای سفر انتخاب کردند، با ازدحام و شلوغی مواجه شدند. مطالعات پیشین پیش‌تر «دنیای اقتصاد» در گزارش‌هایی، وضعیت تعطیلات در برخی کشورهای خارجی را بررسی کرده بود. مشاهدات نشان داده است که کشورها برای بهبود گردشگری داخلی خود و افزایش کارآمدی کارمندان و همچنین تحصیل محصلان، دست به اصلاح قوانین تعطیلات خود زده‌اند و در گام نخست، حداقل دو روز را برای تعطیلات پایان هفته خود در نظر گرفته‌اند....
 • اهدای تابلوی نقاشی به شهردار تهران
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی در مدرسه ماندگار البرز، دانش آموزان این مدرسه تصویر نقاشی شده از شهردار تهران را به وی اهدا کردند.
 • آغاز جلسه علنی مجلس پس از تعطیلات تابستانی
 • به گزارش بی‌باک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دستور کار جلسات علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلی اعلام شد.دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 2 تا 7 مهرماه 96 اعلام شد که به شرح زیر است:** ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح یک فوریتی استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان** گزارش کمیسیون مشترک درباره طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته ملی** گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره رد طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش** گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه پیشگیری، محدودسازی و کاهش پیامدهای شرایط اضطراری** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی و جمهوری عراق** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره لایحه موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین درباره همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی** تقاضای استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامیگفتنی است؛ انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اولویت آشنایی با بانکداری اسلامی به عنوان ناظر در شورای فقهی هم در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.
 • برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع مرگ بر آمریکا در سراوان
 • مسابقه نقاشی با موضوع مرگ بر آمریکا به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان سراوان برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از شستون، حوزه دانش آموزی شهید فهمیده سراوان با حضور جمعی از دانش آموزان مسابقه نقاشی با موضوع مرگ بر آمریکا را به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن ورزشی امام علی (ع) این شهرستان برگزار کرد. علی جهانتیغ مسئول حوزه دانش آموزی شهید فهمیده شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترغیب دانش آموزان و آشنا کردن آنها با دفاع مقدس را از اهداف برگزاری مسابقه نقاشی عنوان کرد و گفت: نظر به اهمیت و تاثیر نقاشی در پرورش و رشد شخصیت کودکان و پرورش دقت و در برگزاری این مسابقات ضروری است. وی در ادامه خاطر نشان کرد: بهره‌ گیری از قوای جسمی و فکری کودکان به صورت هم زمان هنگام اجرای کار هنری مخصوصا نقاشی و ایجاد فضای رقابت سالم و سازنده از مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقه نقاشی است. مسئول حوزه دانش آموزی شهید فهمیده سراوان با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان کشور ایران هستند و باید با ارزش ها و آرمان های انقلاب و دفاع مقدس آشنا شوند، تصریح کرد: انجام برنامه‌های فرهنگی باعث ایجاد انگیزه و ترغیب کودکان و نوجوانان جهت حضور بیشتر در مسابقات خواهد شد. وی در پایان با بیان اینکه همه آحاد جامعه در راستای زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب نباید از هیچ تلاشی فروگذاری کنند، اذعان داشت: شهیدان با خون پاک خود ارزش های والای اسلامی و دینی ما را حفظ کرده اند و ما باید پاسدار این رشادت ها باشیم. انتهای پیام/
 • ۹۰۰ متر مربع از دیوارهای مدارس مرکزی تهران نقاشی شد
 • شهردار منطقه ۱۰ در طرح استقبال از مهر از اجرای عملیات زیباسازی و نقاشی دیواری ۹۰۰ متر مربع از مدارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، سهیلا صادق زاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به تمهیدات منطقه برای ایجاد زیبایی بصری، حفظ آرامش و تلطیف محیط گفت: با هدف فضاسازی مناسب همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و ایجاد روحیه شادابی و نشاط ۹۰۰ متر مربع از دیوارهای مدارس نقاشی و ۳۵۰ متر مربع از نقاشی های دیواری بهسازی شد. وی افزود: خط کشی مدارس به طول ۷۵۰ متر، رنگ آمیزی ۱۰ هزار متر از جداول اطراف مدارس طول، نصب پایه پرچم، آذین بندی مدارس، شست و شوی۵۵۶۰ متر مربع از نمای مدارس، سیمان کاری ۱۵۰۰ متر مربع از اطراف مدارس، رنگ آمیزی کافوها والمان ها ، نصب تبلیغات محیطی و ... از دیگر اقدامات در سال تحصیلی جدید برای آماده سازی مدارس در منطقه می باشد.
 • نمایشگاه نقاشی دفاع و شهادت در شهرستان شفت برپا شد
 • شفت- نمایشگاه نقاشی «دفاع و شهادت» در قالب ۱۴ اثر از تمثال فرماندهان و شهدای هشت سال دفاع مقدس در کتابخانه شهید چمران شهرستان شفت به مناسبت این هفته برپا شد. به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاه نقاشی با عنوان «دفاع و شهادت» در شهرستان شفت برپا شد. این نمایشگاه تاپایان هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی شهید چمران شهرستان شفت به نمایش گذاشته شده است. ۱۴ اثر از تمثال فرماندهان و شهدای هشت سال دفاع مقدس در این نمایشگاه توسط خانم ها «مهدیه مهدی پور» و «هدیه شادمان» دو عضو فعال این کتابخانه به معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه تا پایان هفته دفاع مقدس از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۹ عصر به کتابخانه شهید چمران شفت واقع در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراجعه کنند.
 • کتابی با موضوع نظریه سینمایی آوینی نقد می شود
 • تازه‌ترین کتاب محمدعلی طائی در نشستی در انتشارات علمی و فرهنگی ونقد و بررسی می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست بررسی و گفتگو دربارۀ کتاب «واقع‌گرایی اسلامی به مثابۀ نظریۀ فیلم، مرتضی آوینی و نظریۀ فیلم» در انتشارات علمی و فرهنگی برگزار می‌شود. در این نشست که با حضور همسر شهید مرتضی آوینی برگزار خواهد شد، محمدعلی طائی نویسندۀ کتاب «واقع‌گرایی اسلامی به مثابۀ نظریۀ فیلم، مرتضی آوینی و نظریۀ فیلم» در مورد مباحثی چون مرتضی آوینی و ماهیت سینما، فیلمفارسی و سینمای روشنفکری ایران و واقعیت در سینمای مستند صحبت میکند. این کتاب که با پیشگفتاری از لئوناردو کوارزیما منتشر شده، نخستین بار به صورت پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد در دانشگاه بولونیا تهیه شده و مرتضی آوینی را به جامعۀ علمی ایتالیا معرفی کرده است. این نشست در روز ۳ مهر از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل انتشارات علمی فرهنگی واقع در خیابان نلسون ماندلا(آفریقا) چهارراه حقانی (جهان کودک) کوچۀ کمان پلاک ۲۵ طبقه دوم برگزار می‌شود.
 • مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان رونمایی می شود
 • به گزارش ایسکانیور از خانه سینما، مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان درباره دردسرهای عظیم تئوری مولف در سینمای ایران و درباره فیلمسازانی چون امیر نادری، مسعود کیمیایی، واروژ کریم مسیحی، ناصر تقوایی، کامران شیردل و عباس کیارستمی است. همچنین نقد فیلم های دونده، مادیان، نیاز، هور در آتش، خاکستر سبز، رگبار، آرامش در حضور دیگران، بوی کافور عطر یاس، زیر نور ماه، سگ کشی، روسری آبی، حاجی واشنگتن، و لیلا به عنوان نقد فیلم های سینمای ایران در این کتاب جمع آوری شده است. رونمایی از کتاب مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان ساعت 17.30 روز دوشنبه سوم مهرماه برگزار خواهد شد. از دیگر بخش های کتاب "نسیه و نقد" که به سینمای جهان تعلق دارد، می توان به نقد فیلم های لورل و هاردی، جلاده ها نیز می میرند، پنجره رو به حیاط، پرندگان، جیب بر خیابان جنوب، توت فرنگی های وحشی، مردآرام، جولیتای ارواح، 2001: ادیسه فضایی و زیستن اشاره کرد. در ادامه این مراسم فیلم "نسیه و نقد" ساخته پیام مستوفی و مرجان گلستانی برای حضار به نمایش درخواهد آمد. 501 خسرو دهقان خانه سینما سیف الله داد امیر نادری مسعود کیمیایی عباس کیارستمی
 • ضوابط بخش سینمایی و سومین سوگواره عبرات اعلام شد
 • سومین سوگواره بین المللی «عبرات» ضوابطی را جهت شرکت در بخش سینمایی در دو زیرشاخه مستند و فیلم کوتاه و بخش عکس در زیر شاخه‌های حرفه ای و مردمی اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نامه و ضوابط بخش سینمایی سومین سوگواره بین المللی «عبرات»منتشر شد. این بخش شامل دو زیرمجموعه فیلم کوتاه و مستند ضوابط زیر را برای شرکت ضروری اعلام می کند: موضوع فیلم های ارسالی باید شامل اربعین حسینی در آیینه ادیان و مذاهب، ارتباط ملل مختلف در راهپیمایی اربعین، شور و معرفت در زیارت، اربعین حسینی در مسیر ظهور و تبلور نقش مردم در تاریخ باشد. زمان فیلم ها نباید از ۴۰ دقیقه بیشتر شود. البته در مورد آثار مستند محدودیت زمانی وجود نخواهد داشت. هر هنرمند در هر زیربخش می تواند سه اثر ارسال کند. فیلم ها، ابتدا باید در قالب DVD و با فرمت mp۴ به دبیرخانه ارسال شوند. پس از بازبینی و داوری، نسخه با کیفیت آثار برگزیده در فرمت اصلی از فیلمسازان دریافت خواهد شد. ثبت نام در سامانه سوگواره برای صاحب اثر الزامی و حداکثر زمان برای آثار کوتاه ۴۰ دقیقه و برای آثار بلند نامحدود است. آثار ارسال شده به دبیرخانه مرکزی به هیچ وجه به فیلمسازان عودت داده نخواهد شد. دبیرخانه مرکزی مجاز به پخش آثاراز رسانه های مختلف خواهد بود و در برابر هرگونه ایراد فنی در آثار ارسال شده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین ضوابط عکاسی سومین سوگواره بین المللی «عبرات» در ۲ بخش اصلی حرفه ای و عمومی (موبایلی و موضوعی سوگواره) شامل موارد زیر است: موضوعات این آثار باید مربوط به اربعین حسینی(ع) در مسیرهای منتهی به کربلای معلی، مراسم اربعین در کربلا، آماده سازی مسیرها برای راهپیمایان اربعین، اسکان زوار، پذیرایی از زوار، موکب های مسیر راهپیمایی، شور و اشتیاق مردمی بومی از زوار باشند. شرکت در زیربخش های عمومی و حرفه ای...
 • ضوابط بخش سینمایی و سومین سوگواره بین المللی عبرات اعلام شد
 • سومین سوگواره بین المللی «عبرات» ضوابطی را جهت شرکت در بخش سینمایی در دو زیرشاخه مستند و فیلم کوتاه و بخش عکس در زیر شاخه‌های حرفه ای و مردمی اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نامه و ضوابط بخش سینمایی سومین سوگواره بین المللی «عبرات»منتشر شد. این بخش شامل دو زیرمجموعه فیلم کوتاه و مستند ضوابط زیر را برای شرکت ضروری اعلام می کند: موضوع فیلم های ارسالی باید شامل اربعین حسینی در آیینه ادیان و مذاهب، ارتباط ملل مختلف در راهپیمایی اربعین، شور و معرفت در زیارت، اربعین حسینی در مسیر ظهور و تبلور نقش مردم در تاریخ باشد. زمان فیلم ها نباید از ۴۰ دقیقه بیشتر شود. البته در مورد آثار مستند محدودیت زمانی وجود نخواهد داشت. هر هنرمند در هر زیربخش می تواند سه اثر ارسال کند. فیلم ها، ابتدا باید در قالب DVD و با فرمت mp۴ به دبیرخانه ارسال شوند. پس از بازبینی و داوری، نسخه با کیفیت آثار برگزیده در فرمت اصلی از فیلمسازان دریافت خواهد شد. ثبت نام در سامانه سوگواره برای صاحب اثر الزامی و حداکثر زمان برای آثار کوتاه ۴۰ دقیقه و برای آثار بلند نامحدود است. آثار ارسال شده به دبیرخانه مرکزی به هیچ وجه به فیلمسازان عودت داده نخواهد شد. دبیرخانه مرکزی مجاز به پخش آثاراز رسانه های مختلف خواهد بود و در برابر هرگونه ایراد فنی در آثار ارسال شده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. همچنین ضوابط عکاسی سومین سوگواره بین المللی «عبرات» در ۲ بخش اصلی حرفه ای و عمومی (موبایلی و موضوعی سوگواره) شامل موارد زیر است: موضوعات این آثار باید مربوط به اربعین حسینی(ع) در مسیرهای منتهی به کربلای معلی، مراسم اربعین در کربلا، آماده سازی مسیرها برای راهپیمایان اربعین، اسکان زوار، پذیرایی از زوار، موکب های مسیر راهپیمایی، شور و اشتیاق مردمی بومی از زوار باشند. شرکت در زیربخش های عمومی و حرفه ای...
 • مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال تمدید شد
 • به گزارش ایلنا، متقاضیان پس از مطالعه فراخوان و آگاهی از محورهای دارای اولویت در سایت رسمی جایزه پژوهش سینمایی سال، نهایتاً تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۶ باید نسبت به ارسال متون پژوهشی خود به یکی از دو روش زیر حضور و یا اینترنتی اقدام کنند برای تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آثار از طریق سایت جایزه پژوهش سینمایی سال به آدرس زیر مراجعه کنند www.mmciran.com/icra و برای ارائه حضوری نسخه پژوهش در قالب DVD و تکمیل فرم در دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال به نشانی تهران: خیابان شریعتی - خیابان دستگردی (ظفر) - خیابان سنجابی - کوچه دفتری غربی - پلاک ۱۷ مراجعه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن دبیرخانه جایزه پژوهش سال ۲۲۲۲۱۹۷۵ تماس حاصل کنند. معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی و مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ایجاد زمینه‌های مناسب برای شناسایی و تأمین نیازهای پژوهشی سینمای ایران و بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه به طور عام و خاص از نتایج و یافته‌های پژوهشی و مطالعاتی، همچنین ارج نهادن به کوشش­های اساتید و پژوهش‌گران و معرفی آثار برتر، نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال را در آذرماه ۹۶ همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌­کنند.
 • تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال
 • مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال تا ۱۰ مهر تمدید شد. به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه‌ نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال مهلت ارسال آثار پژوهشی را تا ۱۰ مهر تمدید کرد. متقاضیان پس از مطالعه فراخوان و آگاهی از محورهای دارای اولویت در سایت رسمی جایزه پژوهش سینمایی سال، نهایتا تا ۱۰ مهر ۱۳۹۶ باید نسبت به ارسال متون پژوهشی خود به یکی از دو روش زیر اقدام کنند: - تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آثار از طریق سایت جایزه پژوهش سینمایی سال به آدرس www.mmciran.com/icra - ارائه حضوری نسخه پژوهش در قالب DVD و تکمیل فرم در دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال به نشانی: تهران، خیابان شریعتی - خیابان دستگردی (ظفر) - خیابان سنجابی - کوچه دفتری غربی - پلاک ۱۷ معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی و مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ایجاد زمینه های مناسب برای شناسایی و تامین نیازهای پژوهشی سینمای ایران و بهره ‌گیری هر چه بیشتر جامعه به طور عام و خاص از نتایج و یافته ‌های پژوهشی و مطالعاتی، همچنین ارج نهادن به کوشش‌ های اساتید و پژوهش‌گران و معرفی آثار برتر، نخستین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال را در آذرماه ۹۶ همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌ کنند.
 • برای نقاشی شهدا و حضرت امام مشتاق بودم/نمی دانم نذر ۸۰ امام خمینی ره را به خدا بدهکارم یا نه
 • تصویرگر چهره امام خمینی (ره) در روزهای پرتلاطم انقلاب اسلامی ایران در خصوص نقاشی چهره امام در آن روزگاران گفت: نذر کرده بودم صد تصویر امام را در ابعاد یک متر و نیم طراحی کنم و تمام شهر تبریز را با تصاویر انباشته کنم. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج،استاد جعفر کهنمویی در جمع خبرنگاران ابراز داشت: به این صورت آقای قاضی از تابلوهای نقاشی من را پسندید،طوری که وقتی امام در پاریس حضور داشتنت عکس‌های امام را برای آقای قاضی می‌فرستادند و او عکس‌ها را به من می‌داد و من هم آن‌ها را نقاشی می‌کردم و به بیت آقای قاضی می‌دادم. وی در خصوص نحوه کارش افزود: نقاشی‌های خود را روی برزنت می پارچه‌های برزنت را از شیرپزها و پنیر فروش‌ها می‌خریدم،من آنها را با عسل و ژلاتین و سریش زیرسازی می‌کردم و تصویر را سفید می‌کردم،آن کار را می‌کردم تا نقاشی ترک نخورد و نشکند. تصویرگر چهره امام خمینی (ره)در خصوص جنب و جوش انقلاب آن زمان گفت: ارتباط من و آقای قاضی به واسطه نقاشی‌‌‌هایم تنگاتنگ بود وقتی تظاهرات در تاسوعا، عاشورا و اربعین اوج گرفت من آن زمان درگرماگرم آغاز انقلاب در خانه دو کار انجام می‌‌‌دادم، هم پارچه نویسی می کردم و هم نقاشی می‌‌کشیدم. وی یادآور شد: دانش آموزان و دانشجویان به منزل ما می‌‌آمدند و پارچه‌‌هایی که در خانه داشتیم، حتی چلوارهای سفید پرده را پهن می‌‌کردیم و من قالب شعار را درمی آوردم و آنها داخل آنها شعار می‌‌نوشتند،همچنین نقاشی‌‌های رنگ روغن را روی بوم با تیوپ روغنی درجه یک کار می‌‌کردم؛آن‌‌ها تا صبح خشک می‌‌شد، نقاشی‌‌ها را خیابان می‌‌بردیم و در مردم شور و حال انقلابی ایجاد می‌‌کردیم. این هنرمند انقلابی در خصوص نذرش برای انقلاب گفت: نذر کرده بودم صد تصویر امام را در ابعاد یک متر و نیم...
 • اولویت سازمان سینمایی ساخت آثاری است که درباره ارزش های انقلاب اسلامی سخن می گویند
 • رئیس سازمان سینمایی گفت که اولویت اصلی سازمان سینمایی حمایت از آثاری است که درباره ارزش‌های انقلاب‌ اسلامی سخن به میان می‌آورند. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم تقدیر از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار با عنوان «و آن دقایق آبی» عصر امروز (شنبه اول مهرماه) با حضور جمعی از هنرمندان در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.احسان محمد حسنی مسئول بنیاد روایت در این مراسم گفت: بسیار خوشحالم که در این مراسم خانواده شهدای دفاع مقدس نیز حضور دارند. هنرمندان کشورمان در یک سال گذشته آثار مناسبی در عرصه دفاع مقدس تولید کردند. نیازی نیست که در این مراسم از مظلومت فرهنگ و هنر در طی سال‌های پس از انقلاب سخن به میان آورم. جمع حاضر هنرمندان ثابت کردند که می‌شود با دستان خالی در عرصه فرهنگ، هنر و ایثار آثار مناسبی تولید کنند. خوشبختانه عزیزانی مثل سردار غریب‌پور کارهای بسیار خوبی در عرصه مدیریت فرهنگ و هنر انجام دادند. امیدوارم که این لگوی سینمای دفاع مقدس بار دیگر جایگاه خود را به دست آورد.در ادامه این مراسم نمایشی با موضوع حضرت رقیه(س) اجرا شد.سپس محمد مهدی حیدریان، سردار غیب‌پرور، احسان محمدحسنی و هاشم میرزاخانی روی صحنه آمدند و از برگزیدگان سینمای دفاع مقدس تقدیر کردند. در این مراسم از محمد خزایی، ابراهیم حاتمی کیا، سعید ملکان، منیر قیدی، طناز طباطبایی، محمود رضوی، بهروز شعیبی، محمد حسین مهدویان، سعید سعدی، ابوالقاسم طالبی، علیرام نورایی، سید حامد حسینی، محمدعلی باشه آهنگر، پرویز شیخ‌طادی و علی نصیریان به پاس ایفای نقش و تولید آثار مناسب در عرصه سینمای دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.محمد خزایی پس از دریافت جایزه خود گفت: من همیشه وقتی یک هدیه می‌گرفتم آن را پیش پدرم می‌بردم و می‌گفتم پسرت یک هدیه دیگر گرفت، حال چند روزی است که پدرم را از دست داده‌ام. من 40 سال از خدا عمر گرفتم اما چه کشیدند...