حدود 30 فیلم سینمایی در پنج‌شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ حدود 30 فیلم سینمایی در پنج‌شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «شاتر آیلند» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.در این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و مارک رافالو خواهید دید: در سال ۱۹۵۲ اندرو، که یک افسر ارشد در پلیس فدرال است پس از مدت‌ها دوری از خانه نزد همسر و سه فرزند کوچکش باز می‌گردد، ولی در کمال ناباوری متوجه می‌شود که همسرش دلورس، به­خاطر سابقه روان پریشی، سه فرزندشان را کشته است! اندرو، از شدت ناراحتی دلورس را می‌کشد و سپس خود نیز از شدت تالمات روحی دچار پریشانی حواس و توهمات شدید می‌شود. او به مدت دو سال در آسایشگاهی به­نام اَشکیف، بستری و تحت درمان قرار می‌گیرد. آسایشگاهی که ویژه جنایتکاران روانی است. اندرو در توهماتش خود را همان مارشال پلیس می‌پندارد که برای پرده برداشتن از راز آسایشگاه اَشکیف به آنجا آمده است.

*************************************

فیلم سینمایی «دکل» به کارگردانی پیتر برگ، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مایک ویلیامز، که بر روی دکل نفتی دیپواترهورایزون در خلیج مکزیک کار می‌کند عازم ماموریت می‌شود. این دکل بزرگ‌ترین دکل اکتشاف نفت شناور آمریکاست که در سواحل مکزیک مشغول به کار است. شرکت نفت و چند شرکت سرمایه گذار تصمیم می‌گیرند دکل را که از قطعات سرهم ساخته شده جمع آوری کرده و به جای دیگری منتقل نمایند. مایک مهندس ارشد برق در این دکل است و به مافوق خود آقای جیمی خبر می‌دهد که دکل به لحاظ فنی مشکلات زیادی دارد و آن‌ها باید قبل از جمع کردن دکل نقایص فنی را رفع نمایند که مستلزم صرف پول و وقت است. اما دونالد به آن‌ها می‌گوید که از برنامه چند هفته عقب هستند و باید دکل را بلافاصله جمع و به مکان جدید منتقل کنند. مایک و جیمی چاره‌ای جز اطاعت از فرمان ندارند. آن‌ها در ابتدا مته اصلی دکل را از عمق دریا بیرون می‌کشند، اما به­دلیل نقص فنی، گازی که در زیر حفره جمع شده باعث فوران و آتش سوزی گسترده دکل می‌شود. عده زیادی از خدمه کشته شده و تلاش برای حفظ دکل هم به­جایی نمی‌رسد.

در این فیلم، مارک والبرگ، کیت هادسن، کرت راسل وذجان مالکویچ هنرنمایی کرده‌اند.


شبکه دو سیما
فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: مریم و رضا که عقب­مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده و ازدواج می­کنند. آن‌ها خیلی زود صاحب پسری می­شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می­کشد.

در این فیلم سینمایی، شهاب حسینی و نگار جواهریان نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «نقش دل» به کارگردانی جهان­دخت خادم­المله، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۷: ۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

نقش دل روایت­گر قصه­ای فانتزی از سفر یک زوج جوان به زمان­های گذشته و ارتباط با برخی فرهنگ­‌ها و رسوم ایرانی در آن دوره است. شهرزاد و فرید زوج جوانی هستند که هر دو در حوزه صنایع دستی و هنرهای ایران زمین یعنی نقوش قالی و کاشی­کاری فعالیت دارند. آن‌ها در اثر یک اتفاق و ورد به یک عمارت قدیمی هر دو به چندین سال گذشته رفته و در قالب یک زوج در آستانه ازدواج به نام­های رعنا و محمدعلی قرار می­گیرند.

بیتا سحرخیز و کاوه خداشناس بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «همه خوب هستند» به کارگردانی کرگ جونز، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی روبرت دنیرو و کیت بکینسال در مورد مرد میانسالی است به­نام فرانک. او که بعد از مرگ همسرش با چهار فرزند خود که هر کدام در شهری زندگی می­کنند فقط از طریق نامه و تلفن در ارتباط است. پس تصمیم می­گیرد میهمانی ترتیب داده و همه را دور خود جمع کند. اما هر کدام از آن‌ها به بهانه­ای از آمدن سرباز می­زنند. فرانک ناامید و دل­شکسته آماده سفر می­شود.

شبکه سه سیما
فیلم سینمایی «قصه داوود و قمری» به کارگردانی آیدا پناهنده، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی هومن سیدی و حدیث میر امینی خواهید دید: جوانی هنرمند به­نام داوود به­عنوان صدابردار سینما و تلویزیون مشغول به­کار است و در زندگی به لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی، پیش رو دارد. او یک روز صبح به استودیو مراجعه می‌کند، آقای نعمتی که استاد تدوین و مونتاژ برنامه‌هاست از او می‌خواهد که صدایی از یک نوع پرنده بنام قمری (یاکریم) جهت افکت صدا برای استفاده در فیلم سینمایی برای او بیاورد. داوود طفره می‌رود و می‌خواهد از صداهای آرشیوی استفاده کند، آقای نعمتی که فردی مجرب و استاد است اصرار دارد که این صدا باید توسط داوود به­طور طبیعی ضبط و استفاده شود و در غیر این صورت دستمزد داوود را نخواهد داد.

*************************************

فیلم سینمایی «پیکو» به کارگردانی شوجیت شیرکار، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پیکو نام دختری است که هنوز ازدواج نکرده و به تنهایی با پدر پیرش زندگی می‌کند. پدر همواره از بیماری معده و دل درد رنج می‌برد و وابستگی شدیدی هم به دخترش دارد. به همین دلیل هر خواستگاری که می‌آید از دخترش و اخلاق او بد می‌گوید تا خواستگار‌ها را فراری دهد. پدر همیشه می‌گوید که ازدواج باید از سر عقل باشد و هدف داشته باشد. دختر از شرایطی که در آن گیر کرده راضی نیست، اما پدرش را دوست دارد و نمی‌خواهد او را تن‌ها بگذارد.

آمیتا باچان، دپیکا پادوکونه و ایرفان خان در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************

فیلم سینمایی «سرقت از یک سارق» به کارگردانی دانیل کالپارسورو، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک سارق سابقه دار توسط یک مامور امنیتی وابسته به حزب رییس جمهور اسپانیا استخدام می‌شود تا به یک بانک و صندوق‌های امانت آن دستبرد بزند. یکی از افرادی که قبلا با این حزب کار می‌کرده به­نام سوریانو یک هارد دیسک حاوی اطلاعات محرمانه از فساد اعضای حزب و رییس جمهور اسپانیا را در یک صندوق امانت در این بانک پنهان کرده تا به وقتش همه را افشا کند. اما سارقین از محتوای این هارد اطلاعی ندارند و قرار است از تونل فاضلاب از بانک خارج شوند و هارد را تحویل داده و پول خود را بگیرند.

لوییس توسار و رودریگو دلاسرنا بازیگران فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «تحفه هند» به کارگردانی محمدرضا زهتابی، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: حسن به­خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می‌زند تا اینکه دایی او برایش چند محل مختلف کار پیدا می‌کند، اما حسن سر هیچ کاری دوام نمی‌آورد تا اینکه بالاخره حسن به عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول می‌شود و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی که از همسایگان حاجی است علاقمند می‌شود. حاجی به علت زرنگی حسن به او پیشنهاد وارد کردن ۱۰ تن چای از هند را می‌دهد که چای‌ها به نام حسن وارد شود، اما سود آن نصف شود.

در این فیلم حمیده خیرآبادی، شهلا ریاحی و اکبر عبدی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*************************************

فیلم سینمایی «هلیوس» به کارگردانی لوک من لانگ، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۴: ۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی چن چانگ و سی وون چیو خواهید دید: هلیوس تروریست قدرتمندی است که قصد دارد یکی از سلاح‌های میکروبی کره را دزدیده و آن را در هنگ­کنگ منفجر کند. سازمان امنیت ملی کره با همکاری پلیس کره، تصمیم می‎گیرند یکی از دانشمندان مطرح هنگ­کنگ را به­نام پروفسور سیو به کره دعوت نمایند تا با کمک او بتوانند، قبل از ربودن، سلاح را در جای امنی حفظ کنند.

شبکه چهار سیما
فیلم سینمایی «دهکده» به کارگردانی ام نایت شیامالان، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: در یک دهکده دور افتاده افرادی زندگی می‌کنند که از شهر به اینجا کوچ کرده اند و تلاش می‌کنند به دور از مناسبات شهری و مدرن زندگی کنند آن‌ها از پول استفاده نمی‌کنند و به جوانان خود هم اجازه نمی‌دهند که از جنگل عبور کنند و به شهر بروند، زیرا موجودات عجیب و وحشتناکی در جنگل زندگی می‌کنند. بالاخره دختر نابینایی قصد می‌کند برای خرید دارو برای نامزد خود از جنگل عبور کند و در انت‌ها مشخص می‌شود این موجودات ساختگی بوده تا بگونه‌ای جوانان را در دهکده نگهدارند.

در این فیلم سینمایی رایس دالاس هاوارد، ژواکین پونیکس و آدرین برودی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*************************************

فیلم سینمایی «حس ششم» به کارگردانی ام نایت شیامالان، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۲۱: ۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بروس ویلیس، الیویا ویلیامز و تونی کولت، آمده است: فیلادلفیا مالکوم کرو، دکتر روانشناس، در شبی که آخرین تقدیرنامه‌اش را دریافت کرده، در خانه‌اش مورد تهدید یکی از بیمارانش قرار می‌گیرد که از شیوه مداوایش شکایت دارد. بیمار کرو را هدف گلوله قرار می‌دهد. چند ماه بعد کرو مداوای پسر بچه‌ای به نام کول سیر را به عهده می‌گیرد که با مادرش زندگی می‌کند. کول به هیچ عنوان راضی به همکاری با روانشناس یعنی کرو نیست. او در همین حین متوجه می‎شود از وقتی که روی بیماری کول کار می‎کند، رفتار همسرش و اتفاقات زندگی­اش به طرز عجیبی تغییر کرده است. اما کرو دست از تلاش برنمی‌دارد و با تلاش بسیار به مشکل کول پی برد؛ او متوجه می‌شود که ارواح با این پسر بچه در تماس هستند.

شبکه پنج سیما

انیمیشن سینمایی «شهر پرندگان» به کارگردانی وینی تورنلی، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: پرنده جوانی به­نام کای به شهر پرندگان سفر می‌کند و می‌خواهد دیگران را تحت تاثیر قرار داه و متحول سازد.

*************************************
انیمیشن سینمایی «ریو ۲» به کارگردانی کارلوس سالدانا، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۰: ۴۵ از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: بلو و ژول و سه فرزندش دلشان می‌خواهد که از محیط شهر دور شده و به آمازون بروند. در بدو ورود ژول متوجه می‌شود که پدرش ادوارد نمرده است. زندگی در جنگل برای بلو سخت است، ولی سعی می‌کند خودش را با محیط وفق دهد، اما نمی‌تواند. بلو تصمیم می‌گیرد آمازون را ترک کند که متوجه حضور آدم‌ها در جنگل و قطع درختان می‌شود.

*************************************
فیلم تلویزیونی «دوربین» به کارگردانی محسن توکلی، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی پوریا پورسرخ و بهنوش بختیاری خواهیم دید: حامد یک آتلیه قدیمی که از پدرش به یادگار مانده دارد که نامزدش رعنا اصرار دارد که آن را بفروشد و به­دلیل مخالفت حامد نامزدی­اش را با او به­هم می‌زند. مجید دوست حامد یک دوربین قدیمی پیدا می‌کند و به حامد هدیه می‌دهد که بعدا متوجه می‌شوند که دوربین از آینده عکس می‌گیرد آن‌ها با گرفتن عکس از تابلوی اعلام قیمت دلار متوجه گران شدن دلار در چند روز آتی می‌شوند و با فروش خانه و ماشین مجید و آتلیه حامد پول خوبی به جیب می‌زنند.

*************************************شبکه شما


فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» به کارگردانی اکبر شهبازی، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم داستان مردی شکارچی است که به شکار علاقه زیادی دارد و روزانه پرندگان زندگی را در دام گرفتار و در قفس حبس می‎کند. مرد دختری معلول دارد که اهالی روستا علت معلولیت این دختر را در اعمال پدر می‎دانند، سرانجام مرد تحت تأثیر گفته آن‌ها پرندگان را آزاد می‎کند.

در این فیلم تلویزیونی، مهدی حکیمی، رقیه اصلانی، صفر روحی و داوود سعیدی هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************
فیلم تلویزیونی «خان ننه» به کارگردانی حامد خیری مطلق، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

این اثر برگرفته شده از شعر (خان ننه) شاعر معاصر آذربایجان، استاد محمدحسین شهریار به زبان فارسی است که با الگوپذیری از اشعار این شاعر در قالب بازسازی فضای گذشته به تصویر کشیده شده است.

در این فیلم سعی شده رابطه عاطفی نوه با مادر بزرگ و تاثیرات تربیتی آن در زندگی و همچنین مقایسه آن با زمان حال پرداخته و به آداب و رسوم اخلاقی گذشته و سنن و فرهنگ آیندگان وفادار بماند.

از بازیگران این تله فیلم می‌توان به شمسی فضل‌الهی، خسرو پایاب، بیژن لطفی و عباس سرودی اشاره کرد.

*************************************شبکه کودک


انیمیشن سینمایی «پرندگان عصبانی» به کارگردانی فرگل ریلی و کلی کایتیس، پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: در جزیره­ی پرندگان همه شاد و خوشحال هستند و در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند. اما قرمز، از وضعیت خودش راضی نیست و همیشه خشمگین است. او که از کودکی تن‌ها بوده و همیشه توسط دیگر پرنده‌ها مسخره می‌شد، هر روز بیشتر از قبل عصبانی می‌شود. تا اینکه پرنده‌ها تصمیم می‌گیرند او را به گروهی بفرستند که دست از رفتار خشنش بردارد.

*************************************شبکه امید


فیلم سینمایی «با تو آموختم ۱ و ۲» به کارگردانی جیان لوکاماریا تاوارلی، پنج‌شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: ماریا دختری است که پس از اتمام تحصیلات دبیرستان تصمیم دارد وارد دانشکده پزشکی و جراحی شود. او اولین زنی است که در ایتالیا وارد این دانشکده می‌شود. نمره آزمون ورودی او خوب است لذا رییس دانشکده نمی‌تواند از پذیرش او سرباز زند. ورود به دانشکده همان طورکه پدر ماریا پیش بینی می‌کرد مشکلاتی به همراه دارد؛ چرا که کسی به او به عنوان یک دانشجو توجهی نمی‌کند، اما همچنان مصمم و استوار است.
جیان مارکو توتری، ماسیو یاجیو و پائولا گارتکسی بازیگران فیلم هستند.


شبکه افق
فیلم سینمایی «حقیقت» به کارگردانی جیمز وندربیلت، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رابرت ردفورد و توفرگریس خواهید دید: دَن رَدِر، گوینده باسابقه شبکه سی بی اس و ماری میپس، تهیه­کننده او در برنامه به­شدت مورد انتقاد ۶۰ دقیقه را روایت می‌کند. داستانی که به جستجو درباره وضعیت خدمت سربازی جرج دبلیو بوش، رییس جمهور سابق ایالات متحده در زمان جنگ ویتنام می‌پردازد.
*************************************

فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۸: ۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم در بستر تاریخی دهه شصت و مبارزات چریکی نیروهای چپ در شمال کشور و در قیام آمل روایت می‌شود و درباره­ی یک زن به­نام شهرزاد است که معروف به ماهی سیاه کوچولو است و برای انتقام مرگ شوهرش وارد مبارزه شده و حالا با دو شخصیت دیگر آشنا می‌شود و مباحث ایدئولوژیک درباره­ی مبارزه و نقد تفکر چپ میان آن‌ها درمی‌گیرد.

در فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو»، مریلا زارعی و مصطفی زمانی ایفای نقش کرده‌اند.


شبکه نمایش
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «بچه‌ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۱، ۱۶: ۳۰، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

*************************************

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «هنوز نرسیدیم»، «پایان نا خوشایند»، «ما آب رفتیم» و «مادرم و دیوان خانواده» جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۱، ۱۵، ۱۹ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

کلیدواژه: خلاصه داستان فیلم آمده | پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت | جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت | شبکه سه سیما پخش | پخش خواهد شد | فیلم با بازی | سیما پخش می شود | شهریورماه ساعت ۱۰ | سیما پخش خواهد شد | پخش می شود | فیلم تلویزیونی | روی آنتن می رود | شود در این فیلم | زندگی می کنند | فیلم سینمایی | شبکه دو سیما | متوجه می شود | نقش آفرینی | خواهیم دید | خواهید دید | ۲۳ از شبکه | ۳۰ از شبکه | شبکه پنج

منبع: خبرگزاری دانشجو

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۸۴۶۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • پخش سینمایی نه و پنج دقیقه در روز پایانی هفته دفاع مقدس
 • همزمان با روز پایانی هفته دفاع مقدس فیلم سینمایی نه و پنج دقیقه ویژه انعکاس رشادت های خلبانان نیروی هوایی در دفاع 8 ساله از شبکه سه سیما پخش می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر ، مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت فیلم سینمایی نه و پنج دقیقه با بیشترین حجم جلوه‌های ویژه و خاص عملیات هوایی همزمان چهار فروند هواپیمای میگ و بازسازی صحنه های جنگی آزادسازی خرمشهر نگاهی جذاب به نقش رشادت های هدای خلبان به ویژه سرلشکر خلبان شهید سید علیرضا یاسینی در دوران دفاع مقدس دارد. سید حسین ناظر افزود فیلم سینمایی نه و پنج دقیقه با نویسندگی و کارگردانی مسعود نجف پور بوشهری و مدت یک و نیم ساعت محصول شبکه بوشهر و بطور کامل با امکانات و تجهیزات و با هنرمندی برنامه سازان بوشهری تولید شده است. وی گفت فیلم سینمایی نه و پنج دقیقه همزمان با روز پایانی هفته دفاع مقدس ساعت 14 و 30 دقیقه از شبکه سه سیما و شبکه های استانی صدا و سیما پخش می شود.
 • فیلم سینمایی دکل ساختهء عبدالحسن برزیده
 • در گشت و گذاری سایبری به فیلم هایی خواهیم پرداخت که در 3 دهه گذشته در جمهوری اسلامی ایران تولید شده و هر کدامشان دربرگیرنده نکات و مفاهیم عمیقی هستند که می توان مورد تأمل قرار داد و آن را بازنشر کرد. به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما؛ دکل فیلمی به کارگردانی و نویسندگی عبدالحسن برزیده ساختهٔ سال ۱۳۷۴ است. جبهه، مدرسه‏ عشق چهره‏ای شاد و نورانی داشت. خوب که نگاهش می‏کردی می‏توانستی آثار خستگی را در صورتش ببینی. ولی چشمانش تو را بیشتر مجذوب خود می‏کرد. لباس خاکی، ساده و تمیزی بر تن داشت. هفده ساله نشان می‏داد. لاغر و باریک اندام بود و در چهره‏اش مظلومیتی غریب موج می‏زد. اصلاً به او نمی‏آمد که مرد جنگ و جبهه باشد؛ اما نگاهش می‏گفت: «جبهه بزرگ و کوچک نمی‏شناسد، عشق می‏شناسد».به او می‏گویم: «چرا به مدرسه نرفتی؟». با اخم نگاهم می‏کند و جواب می‏دهد: «جبهه خود مدرسه است؛ آن هم مدرسه عشق و ایثار؛ مدرسه‏ای که انسان کامل پرورش می‏دهد». بعد لبخندی می‏زند. لبخندش سراسر معنا بود. سال‏ها بعد مادرش عکسش را نشانم داد و گفت: در کربلای پنج کربلایی شد.دلتنگ روزهای خدایی دلم برای جبهه تنگ شده؛ روزهایی که خدا نزدیک بود؛ آن روزها که صدای توپ و تفنگ در هم پیچیده بود و نوای یا زهرا و یا حسین شهر را پر کرده بود. دلم برای غروب‏های شلمچه، موج‏های خروشان اروند، دوکوهه و حسینیه حاج همت تنگ شده. دلم هوای نماز مسجد جامع خرمشهر کرده. کاش دوباره در زمین صبحگاهی می‏نشستیم پای دعای «عهد» بچه‏ ها. دلم هوای ایستگاه صلواتی با آن چای همیشه جوش خورده‏اش کرده. دلم برای همه چیز جبهه و جنگ تنگ شده. از شهر و حصارهای بلندش خسته‏ ام. خدایا دلم تنگ روزهای خدایی است.صحنه های ماندگار فیلم سینمایی "دکل" / قسمت اول دانلود دانلودصحنه های ماندگار فیلم سینمایی "دکل" /...
 • فیلم سینمایی نفس برای دانش آموزان شفتی اکران شد
 • شفت- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس از سوی این اداره، گفت: به همین مناسب فیلم سینمایی «نفس» برای دانش آموزان شفتی اکران شد. سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت به صورت ستادی و انفرادی برنامه های متنوعی اجرا می کند. وی با بیان اینکه یکی از اولویت های ارشاد اسلامی انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی به ویژه فرهنگ دفاع مقدس است، افزود: تلاش شده تا در اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان به محتوای فرهنگ دفاع و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت توجه شود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت در ادامه به برخی برنامه های اجرایی در طول این هفته اشاره کرد و گفت: یکی از شاخص ترین برنامه های این هفته اکران فیلم سینمایی «نفس» ساخته خانم «نرگس آبیار» برای دانش آموزان شفتی است. وی با بیان اینکه این برنامه با همکاری آموزش و پرورش شهرستان شفت برگزار شد، خاطرنشان کرد: فیلم سینمایی «نفس» در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت اکران شد. مصباح برپایی نمایشگاه کتاب و عکس با عنوان «یاد یاران» با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شفت، برگزاری مسابقه نقاشی دفاع مقدس با همکاری کانون پرورش فکری شهرستان را از دیگر برنامه های این هفته اعلام کرد. وی همچنین در ادامه با اشاره به فعالیت ۳۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان شفت، تصریح کرد: هر کدام از این کانون های به صورت جداگانه به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه های متنوعی برگزار می کنند.
 • برنامه های هفته جهانی کودک در همدان با حال و هوای محرم همراه می شود
 • مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با بیان اینکه برنامه‌های هفته جهانی کودک در همدان با حال و هوای محرم همراه می‌شود گفت: کتابهای مرتبط با موضوع عاشورایی معرفی و شخصیت‌های اثرگذار در این واقعه به کودکان و نوجوانان معرفی می‌شوند. محمدرضا جوادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: برای این نهاد 5 عرصه و 40 فعالیت ویژه کودکان و نوجوانان تعریف شده که در سال 96 در کنار برنامه‌هایی که روال جاری کانون است در عرصه‌های فرهنگی، هنری، علمی، دینی و ادبی چندین برنامه شاخص در نظر گرفته شده است.وی بیان کرد: کودکان در طول ده سالی که در کانون حضور دارند می‌توانند در حوزه‌های سفال، کاردستی، سرود و غیره مهارت و اطلاعاتی را فرا بگیرند ضمن اینکه می‌توانند قدرت نقد آثار را داشته باشند و از سوی دیگر قدرت تحلیل، نقد و عمق نگری آنها افزایش می‌یابد.جوادی با اشاره به اینکه هفته ملی کودک که مصادف با روز جهانی کودک است طبق روال هر ساله برگزار می‌شود عنوان کرد: از 15 تا 21 مهرماه ویژه‌برنامه‌های کودک در همدان برگزار می‌شود که با توجه به تقارن آن با ایام محرم بر این اساس مجموعه برنامه‌های این حوزه حال و هوای محرمی دارد.مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان اعلام کرد: در این ایام موضوعات کارگاه‌های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری مرتبط با حماسه سازی حضرت امام حسین(ع) است.وی افزود: برنامه‌هایی چون؛ کتابخوانی، معرفی کتاب، مسابقات کتابخوانی، معرفی شخصیت و واقعه و معرفی سرزمین که در آن واقعه عاشورا توسط همکاران در مراکز به کودکان و نوجوانان معرفی می‌شود در این ایام برگزار می‌شود ضمن اینکه کتابهای مرتبط با موضوع عاشورایی معرفی و شخصیت‌های اثرگذار در این واقعه نیز معرفی می‌شوند.جوادی تصریح کرد: در حوزه دفاع مقدس امسال سه برنامه تولید تئاتر عروسکی کودک با موضوع دفاع مقدس برای جامعه هدف، جشنواره‌ای...
 • امضای توافقنامه همکاری متقابل میان بنیاد سینمایی فارابی و مرکز ملی سینمایی ارمنستان
 • به گزارش ایلنا، در راستای توسعه همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور، سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان با آرمن امیریان، وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان ملاقات کرد.در این ملاقات سجادی عرصه فرهنگی را زیربنا و نقطه شروع و توسعه سایر همکاری‌ها معرفی کرده و خواستار حمایت هرچه بیشتر وزارتخانه‌های فرهنگ دو کشور در توسعه مناسبات فی مابین شد. وی ادامه داد: باید در تولید فیلم و مستندهای مشترک اهتمام بیشتری صورت گیرد تا دو ملت با شناخت هرچه بیشتر از فرصت های موجود بهره بردای لازم را به عمل آورند.امیریان نیز تولید فیلم مشترک آوا و امضای توافقنامه همکاری متقابل در عرصه سینمایی میان بنیاد سینمایی فارابی و مرکز ملی سینمایی ارمنستان را نقطه عطفی در توسعه همکاری‌های سینمایی و آغاز یک برنامه مشترک اعلام کردند. همچنین وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان تاکید کرد: با تولید فیلم‌های مشترک می‌توان عمق مشترکات دو ملت را بیان کرد.در پایان این ملاقات توافقنامه همکاری متقابل در عرصه سینمایی میان بنیاد سینمایی فارابی و مرکز ملی سینمایی ارمنستان توسط علیرضا تابش و شوشانیک میرزاخانیان امضا شد.
 • فیلم/بررسی عملکرد لژیونرها در هفته ای که گذشت
 • در هفته‌ای که گذشت لژیونرها در تیم‌های خود به میدان رفتند. دریافت 35 MB ارسال به تلگرام
 • تعطیلات لیگ به نفع ما شد
 • به گزارش وانانیوز، ناصر سالاری در گفت‌وگویی، در مورد اینکه صنعت نفت در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده است،‌گفت: شرایط آن چیزی که ما می‌خواستیم نیست. وضعیت با برنامه‌هایی که در ذهن‌مان بود تفاوت دارد. البته شرایط‌مان خیلی هم بد نیست و می‌توانیم با تلاش بیشتر به جایگاه مناسب‌تری پیدا کنیم. متاسفانه یک مقدار بدشانس هستیم. در دو بازی آخر مخصوصا در دیدار مقابل سپیدرود موقعیت‌های زیادی داشتیم ولی توپ‌هایمان به گل تبدیل نشد. وی در رابطه با شرایط این تیم در جدول و اینکه با 7 امتیاز در رده یازدهم هستند، خاطرنشان کرد: جدول هنوز شکل نگرفته. تیم‌ها با سه امتیاز جایگاه‌شان چند رده بالا و پایین می‌شود. ما در این مدت بدشانسی زیاد داشتیم و اگر اینطور نبود الان جایگاه‌مان چیز دیگری بود. گلر صنعت نفت در رابطه با کسب یک امتیاز از 4 مسابقه عنوان کرد: واقعیت این است که ما در این 4 بازی با بدشانسی روبرو شدیم. در دیدار مقابل ذوب‌آهن می‌توانستیم پیروز شویم و پنالتی از دست دادیم. مقابل سپیدرود موقعیت‌های بیشماری داشتیم که هیچ کدام به گل تبدیل نشد و مسابقه مقابل فولاد هم می‌توانستیم بازنده نباشم اما بد آوردیم. کلا هر کسی بازی‌های ما را ببیند متوجه می‌شود تیم شرایط خوبی دارد. متاسفانه ما در کسب نتیجه بد عمل کردیم که امیدواریم این وضعیت بهبود پیدا کند. سالاری در مورد اینکه یکی دو بازی غایب بود اما مقابل فولاد به صورت فیکس به میدان رفت،‌گفت: این موضوعی نیست که من در موردش صحبت کنم. کادر فنی در هر بازی تصمیم می‌گیرند بهترین ترکیب را به زمین بفرستند. به نظر کادر فنی احترام می‌گذاریم و آنها قطعا به دنبال بهترین انتخاب هستند. وی در مورد اینکه تعطیلات لیگ برتر خوب موقعی آغاز شد،‌اظهار داشت:‌ این تعطیلات به ما کمک می‌کند شرایط بهتری پیدا کنیم. با توجه به اینکه مسعود ابراهیم‌زاده و امیر...
 • تعطیلات سال نو قمری به سود الهلال
 • با شروع تعطیلات سال جدید قمری هواداران تیم فوتبال الهلال با استفاده از این فرصت خود را به ابوظبی رساندند. به گزارش "ورزش سه"، دیدار دو تیم پرسپولیس و الهلال روز سه شنبه 5 محرم 1439 هجری قمری برگزار می شود؛ دیداری که با چهارمین روز از سال جدید قمری و تعطیلات کشورهای عربی همراه شده تا هواداران فوتبال عربستان برای تماشای دیدار با الهلال خود را به شهر ابوظبی برسانند. مشاهدات خبرنگار اعزامی ورزش سه از ابوظبی حاکی از این است که پایتخت امارات در روزهای سال نو کشورهای عربی مملو از ماشین هایی با پلاک عربستان است که خود را برای تعطیلات و البته تماشای دیدار پرسپولیس و الهلال به عربستان رسانده اند. برگزاری این دیدار در روز تعطیل در کنار فراخوان مختلف باشگاه اماراتی می تواند با استقبال گسترده هواداران فوتبال در امارات از این دیدار همراه شود و البته که در این میان هواداران عربستانی و اصلی الهلال نیز نقش پر رنگی خواهند داشت. الهلال عربستان عربستان
 • پیام نور سوسنگرد همچنان در تعطیلات تابستان
 • اینکه سوسنگرد قهرمان خود در تب و تاب دفاع مقدس بوده است کمترین انتظار این است که در هفته دفاع مقدس گوشه ای از یاد و زنده نگه داشتن آن روزهای غرور انگیز در سطح دانشگاه شاهد باشیم. ولی زهی خیال باطل! به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از موج چهارم، دانشجویی را تصور کنید که قدم در دانشگاهی می گذارد که به خاطر مسائل کلان کشوری فعلا از وزیر علوم خبری نیست! خب شساید در درون دانشگاه رئیس دانشگاه یا معاونین و گروه فرهنگی فرهنگی دانشگاه وجود دارد. از دانشگاه پیام نور سوسنگرد فقط خبر از ثبت نام از دانشجویان نو ورود است. اینکه سوسنگرد قهرمان خود در تب و تاب دفاع مقدس بوده کمترین انتظار این است که در هفته دفاع مقدس گوشه ای از یاد و زنده نگه داشتن آن روزهای غرور انگیز در سطح دانشگاه شاهد باشیم. ولی زهی خیال باطل! البته در این سکوت و بی فعالیتی می توان تشکل های دانشجویی که خود را دایه دار حفظ و نگهداری ارزش های انقلابی در درون دانشگاه را دارند خبری از فعالیت های حتی در سطح کم در هفته دفاع مقدس نیستیم. موضوع وقتی تاسف بر انگیز می شود که در دهه اول محرم که می توانست دانشگاه و تشکل های انقلابی حداکثر بهره فرهنگی از همزمانی این دو مناسبت بزرگ را ببرند که البته تا زمان نگارش این متن خبری از خلاف موضوع اشاره شده نیست، صد افسوس. عزیزان سال تحصیلی مدتی است که شروع شده، عزم ها را جزم کنید تا در سنگر تحول ساز جامعه، قدم در راه انقلاب نهید.
 • مصرف بنزین طی تعطیلات تابستانی در زنجان ۱۳ درصد رشد داشت
 • زنجان-مدیر منطقه شرکت پخش فرآورده های نفتی زنجان از افزایش ۱۳ درصدی مصرف بنزین در تعطیلات تابستان سالجاری در استان زنجان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، محمود آقا محمدیان صبح سه شنبه در جلسه شورای حمل و نقل، از افزایش ۱۳ درصدی مصرف بنزین در تابستان سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر دادو افزود: این میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر در تابستان سالجاری ۱۰۳ میلیون و ۷۸۵ هزار لیتر و مدت مشابه سال گذشته ۹۱ میلیون و ۸۶۵ هزار لیتر به ثبت رسیده که قیاس مصرف حاکی از یک رشد ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزار لیتری معادل ۱۳ درصد است. وی به افزایش ۳۶ درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل در سه ماهه دوم سال اشاره کرد و گفت: میزان مصرف در سالجاری ۱۶۸ میلیون و ۹۷۰ هزار لیتر و مدت مشابه سال گذشته در حدود ۱۲۴ میلیون و ۲۲۵ هزار لیتر بوده که این میزان مصرف حاکی از یک رشد قابل توجه ۳۶ درصدی در این بخش است. مدیر منطقه شرکت پخش فرآورده های نفتی زنجان به میزان فرآورده های بخش حمل و نقل اشاره کرد و یاد آورشد: میزان مصرف مجموع بنزین سوپر و معمولی و نیز نفتگاز در سه ماهه سالجاری ۲۷۲ میلیون و ۷۵۵ هزار لیتر و مدت مشابه ۲۱۶ میلیون و ۹۰ هزار لیتر بوده که این میزان مصرف نشان از یک رشد ۲۶ درصدی در مصرف فرآورده های بخش انرژی در تعطیلات تابستان سالجاری دارد . آقامحمدیان تاکید کرد: آمار مصرف CNG استان زنجان در شهریور ماه سال جاری به میزان ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزارمتر مکعب به ثبت رسید که این میزان مصرف از ابتدای سال جاری تاکنون بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و میزان مصرف CNG در شهریور ماه سال جاری در مقایسه با ماه گذشته به میزان ۶ درصد رشد داشته است....
 • تمرینات صنعت نفت از امروز آغاز می شود/تعطیلات به پایان رسید
 • به گزارش ایسکانیوز ، صنعت نفت در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر باید به مصاف پرسپولیس می‌رفت که این مسابقه به دلیل حضور سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا و بازی با الهلال لغو و به زمان دیگری موکول شد. با توجه به اینکه بعد از هفته هشتم لیگ برتر چند هفته‌ای‌ تعطیل می‌شود صنعت نفت زودتر وارد تعطیلات شد و با تصمیم فراز کمالوند تمرینات این تیم بعد از بازی با فولاد تعطیل شد. اعضای صنعت نفت امشب تمرینات خود را برای ادامه لیگ برتر آغاز می‌کنند. شاگردان فراز کمالوند در حال حاضر با کسب 7 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارند. 602 فدراسیون ورزش ایران
 • بازی سپاهان و نفت پخش تلویزیونی ندارد
 • به گزارش وانانیوز، به نقل از سایت باشگاه سپاهان، سپاهان در حالی از ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه فردا در ورزشگاه تختی تهران به مصاف نفت می‌رود که هنوز هواداران این تیم نمی‌دانند که آیا امکان تماشای زنده این مسابقه را پیدا خواهند کرد یا خیر. تنها گزینه پخش دیدارهایی که به میزبانی تیم‌های غیرسرخابی تهرانی برگزار می‌شود شبکه ورزش است. اما در جدول پخش زنده مسابقات روز سه‌شنبه، چهارم مهرماه تا این لحظه هیچ اثری از این مسابقه یا سایر دیدارهای هفته هشتم لیگ برتر نیست و طبق برنامه بازی دورتموند و رئال مادرید در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا تنها مسابقه فوتبالی است که سه‌شنبه به صورت مستقیم از شبکه ورزش پخش می‌شود. البته قرار نداشتن بازی سپاهان و نفت در جدول پخش زنده مسابقات احتمالاً به این خاطر است که اعزام واحد سیار صداوسیما به ورزشگاه تختی هنوز قطعی نشده است و هنوز این امکان هست که پخش زنده این دیدار در دستور کار شبکه ورزش قرار بگیرد.
 • توقف پخش یک شبکه تلویزیونی ک ردی در ترکیه
 • مقامات ترکیه روز دوشنبه اعلام کردند این کشور پخش شبکه تلویزیونی کردی «روداوو» را از ماهواره «ترک ست» متوقف کرده است. بر اساس گزارش های منتشره، این نخستین واکنش ترکیه به برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان عراق است که روز دوشنبه در شمال این کشور برگزار شد. اعلام این موضوع در حالی است که ترکیه وعده داده بود در صورت برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان عراق اقدامات مختلفی را علیه این منطقه انجام دهد. از جمله این اقدامات می توان به قطع جریان نفت از شمال عراق و از طریق خطوط لوله ای اشاره کرد که از خاک ترکیه می گذرد. یک مقام «نهاد عالی پخش ترکیه» در این باره گفت پخش شبکه تلویزیونی «روداوو» از ماهواره های ترکیه متوقف شده است. یکی از مسئولان شبکه تلویزیونی روداوو در این باره گفت: ما تنها از طریق رسانه ها از این موضوع اطلاع پیدا کرده ایم. ماهواره ترک ست هنوز در این خصوص به ما اطلاعی نداده است. بنابراین ما هنوز هم در حال پخش برنامه ها هستیم، و زمانی که در این خصوص به ما اطلاع رسانی شود پخش برنامه ها می تواند متوقف شود.
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس برد آرسنال در دیدار پایانی هفته
 • ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:با دیدار آرسنال و وست بروم، بازی‌های هفته ششم لیگ برتر انگلیس پایان یافت. اين هفته آرسنال ميزبان وست برومويچ آلبيون بود و در مقابل ميهمان خود كه هيچ موقعيت گلزني نداشت، با دو گل به برتري رسيد. در بازي‌هاي قبل ليورپول، چلسي، من يونايتد، من سيتي، برايتون،اورتون، واتفورد و تاتنهام به پيروزي دست يافتند. نتايج ديدارهاي اين هفته ليگ برتر انگليس بدين شرح است: وست هام 2 تاتنهام 3 سوانسي 1 واتفورد 2 اورتون 2 بورنموث 1 برنلي 0 هادرسفيلد 0 استوك 0 چلسي 4 ساوثهمپتون 0 منچستر يونايتد 1 منچستر سيتي 5 كريستال پالاس 0 لستر سيتي 2 ليورپول 3 برايتون 1 نيوكاسل 0 آرسنال 2 وست بروم 0 در همین زمینه: هفته ۵ لیگ برتر انگلیس؛ برد پرگل من یونایتد با بازگشت رونی
 • اعلام محورهای گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در اصفهان/نمایش اقتدار و آمادگی پلیس در این هفته
 • فرمانده انتظامی استان اصفهان، محورهای گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در استان را اعلام کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار مهدی معصوم بیگی در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، اظهار کرد: اهداف اصلی گرامیداشت هفته نیروی انتظامی استان اصفهان تعیین شده است. فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هفته بزرگداشت نیروی انتظامی به دلیل رشادت‌ها، ایثارگری‌ها، فعالیت‌ها و اقدام‌های این نیرو به این نام مزین شده است، گفت: ترغیب مردم به مشارکت در تولید امنیت و همراهی آن‌ها در این مقوله اولین هدف اصلی در گرامیداشت این هفته در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: به نمایش گذاشتن وجه اقتدار و آمادگی نیروی انتظامی استان برای بیان اینکه به مردم خوب اصفهان نشان دهیم نیروهای جان‌برکف انتظامی استان آماده برای تأمین بیش از پیش امنیت برای آن‌ها را دارد که این موضوع به‌عنوان دومین هدف اصلی تعیین شده است. سردار معصوم بیگی، با تأکید بر اینکه امنیت کشور، یک امنیت مردم پایه است، گفت: حوزه تعاملی و همراه سازی مردم با پلیس را در دستور کار جدی پلیس استان قرار داده ایم. وی افزود: برنامه های زیادی برای گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در استان اصفهان در نظر گرفته شده که در آینده ای نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد. نهم تا 15 مهرماه هفته بزرگداشت نیروی انتظامی در تقویم رسمی کشور، نام‌گذاری شده است. انتهای پیام/
 • برنامه های تلویزیونی مرکز خلیج فارس ۴ مهر ۹۶
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس،برنامه های تلویزیونی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به شرح زیر است: دعای عهد ۰۷:۰۰ فوتبال۱۲۰ ۰۷:۳۰ قرارگاه بی قرار ۰۸:۰۰ اخبار استان(تکرار) ۰۸:۴۵ پزشک شما(زنده) ۰۹:۰۰ مستند ۰۹:۴۵ سرپناه(تکرار) ۱۰:۱۵ آسمان حسین(ع) ۱۱:۲۰ تاآسمان (ویژه اذان ظهر) ۱۱:۳۰ سخنرانی ۱۲:۰۰ سینمایی آخرین شناسایی (تکرار) ۱۲:۳۰ کربلای جبهه ها(تکرار) ۱۴:۰۰ سریال از همین خاک(تکرار) ۱۵:۰۰ انیمیشن ۱۵:۴۵ اخبار استان ۱۶:۴۵ مرثیه دیریا(تکرار) ۱۷:۰۰ درشهر (تکرار) ۱۷:۲۵ گوهر دریا ۱۷:۴۰ تا آسمان(ویژه اذان مغرب) ۱۷:۵۰ یادگیری برتر ۱۸:۱۵ پزشک شما(تکرار) ۱۸:۵۵ اخبار استان ۲۰:۰۰ مرثیه دیریا ۲۰:۱۵ درشهر ۲۰:۴۵ کربلای جبهه ها(زنده) ۲۱:۰۰ سریال از همین خاک ۲۲:۰۰ انتهای پیام/ز
 • ترکیه پخش شبکه تلویزیونی وابسته به بارزانی را متوقف کرد
 • ترکیه در واکنش به همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق، پخش شبکه کردی «روداو» را از سرویس ماهواره‌ای خود (ترک‌ست) متوقف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام در حالی صورت گرفت که ترکیه پیشتر اعلام کرده بود، در صورت برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق، دست به اقدامات متعددی علیه کردها خواهد زد. دولت آنکارا جلوگیری از انتقال نفت از شمال عراق را از جمله تدابیر خود در واکنش به برگزاری این همه‌پرسی عنوان کرده بود. یک مقام مسئول در ترکیه به خبرگزاری رویترز گفت که پخش شبکه «روداو» از طریق ماهواره ترک‌ست متوقف شده است. به گزارش ایسنا، روداو شبکه‌ای تلویزیونی وابسته به مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق است. یکی از مقام‌های این شبکه تلویزیونی در این باره به خبرگزاری رویترز گفت: ما صرفاً از طریق رسانه‌ها از این تصمیم مطلع شده‌ایم و ترک‌ست تاکنون در این باره به ما چیزی نگفته است. از همین رو پخش این شبکه هنوز ادامه دارد اما زمانی که ما رسماً مطلع شویم، احتمالا متوقف خواهد شد. انتهای پیام
 • گریه خانم مجری در برنامه زنده تلویزیونی
 • ژیلا صادقی در برنامه زنده تلویزیونی شعری در رثای امام حسین (ع) خواند و گریه کرد. به گزارش مشرق، ژیلا صادقی در آغاز برنامه «نگی که نگفتی»، اشعاری از سید حمیدرضا برقعی یکی از شاعران کشورمان را در رثای امام حسین (ع) خواند و همزمان با خواندن این اشعار اشک ریخت. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4 منبع: باشگاه خبرنگاران ارسال به تلگرام
 • نظرمحمدی:تعطیلات به روند تیمی ما ضربه می زند/مستحق شکست مقابل استقلال نبودیم
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: در روزی که مقابل استقلال مستحق شکست نبودیم حریف از موقعیت‌های محدود خود استفاده کرد و به برتری رسید. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان علی نظرمحمدی پس از شکست خانگی تیمش برابر استقلال در هفته هشتم لیگ برتر اظهار داشت: بازی خیلی خوبی انجام دادیم به خصوص در نیمه اول و در نیمه دوم نیز بعد از دریافت گل دوم بهتر شدیم. در روزی که مستحق شکست نبودیم حریف از موقعیت‌های محدود خود استفاده کرد و به برتری رسید. وی افزود: در تیم جوان اشتباهات اجتناب ناپذیر است و امروز نیز با وجود شکست مقابل استقلال از تلاش همه بچه‌ها رضایت کافی داریم. از 90 درصد عملکرد بازیکنانم راضی هستم و آنها تمام تلاش خود را برای موفقیت سپیدرود رشت انجام دادند. سرمربی سپیدرود رشت با تمجید از استقلال عنوان کرد: حریف امروز تیم ما ، تیم کوچک و کم نام ونشانی نبود و همه بازیکنان ترکیب اصلی و تعویضی استقلال از بهترین‌های فوتبال ایران هستند. بازیکنان استقلال از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار هستند و قیمت بالایی دارند اما بازیکنان جوان ما پا به پای استقلال کار کردند و در بیشتر دقایق بازی نیز تیم برتر زمین بودند. نظرمحمدی تاکید کرد: استقلال در دیدار امروز از موقعیت‌های خود بهتر استفاده کرد و این در حالی بود که در 45 دقیقه نیمه اول تنها یک موقعیت گل در لحظات پایانی داشت. برخلاف استقلال تیم ما در نیمه اول موقعیت‌های بیشتری داشت و دو بازیکن جوان ما دو موقعیت صد در صد را از داخل 6 قدم به بیرون زدند و از آنها استفاده نکردند. باید تلاش کنیم در آینده از موقعیت‌های استفاده بهتری کنیم. وی در خصوص تعطیلی 17 روزه لیگ برتر و تاثیر آن در روند تیم سپیدرود گفت: این تعطیلات به روند تیمی ما لطمه می‌زند. نتیجه...
 • ستاره ایرانی مهمان پربیننده ترین شوی تلویزیونی هلند
 • ملی پوش ایرانی باشگاه هیرنفین به عنوان یکی از بهترین بازیکنان این فصل مهمان ویژه محبوب ترین شوی تلویزیونی هلند بود. به گزارش "ورزش سه"، همان طور که از چند روز قبل اعلام شده بود رضا قوچان نژاد به عنوان یکی از محبوب ترین در عین حال کلیدی ترین ستاره های این فصل باشگاه هیرنفین توسط شبکه زیگواسپورت برای شرکت در شوی تلویزیونی PepTallk دعوت شده بود که این برنامه شب گذشته به روی آنتن رفت. گوچی که از محبوبیت خاصی در بین طرفداران هیرنفین و شبکه های تلویزیونی برخوردار است، در حضور 90 دقیقه ای خود در شوی تلویزیونی PepTallk به سئوالات مجری سرشناس این برنامه پاسخ گفت. این شوی تلویزیونی که هر هفته میزبان چهره های برتر ورزشی و سینمایی هلند است، تماشاگران و طرفداران بسیار زیادی دارد. رضا قوچان نژاد هیرنفین
 • پوستر سینمایی ش ن ل رونمایی شد
 • به گزارش بولتن نیوز، پوستر فیلم سینمایی «شَـنِـل»به کارگردانی حسین کندری و تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری با طرحی از آرمان کوچکی در آستانه اکران رونمایی شد. فیلمنامه ی «شَنِل»نوشته حمیدرضا بابابیگی تراژدی تنهایی انسان هاست که در بستر شهری کوچک به مثابه دهکده جهانی روایت می گردد؛ در خلاصه داستان فیلم آمده: خیلی طول میکشه باور کنی که دیگه منو نمی بینی. شنیدی چی گفتم صحرا؟ فیلم «شَنِل» با بازی باران کوثری، رضا بهبودی، بهار کاتوزی،مهدی حسینی نیا،مسعود فروتن،آیسان حداد، فهیمه رحیم نیا و بابک انصاری از ٢٦ مهرماه در سینماهای سراسر کشور اکران خود را آغاز خواهد کرد. نسیم صبا پخش کننده فیلم سینمایی «شَنِل» است و گروه دیالوگ تبلیغات اکران این فیلم را بر عهده دارند. عوامل و دست اندرکاران شنل عبارتند از: نویسنده فیلمنامه: حمیدرضا بابابیگى، مدیرفیلمبردارى و کارگردان: حسین کندرى، مجرى طرح و مدیرتولید: سینا سعیدیان،تدوین: بابک قائم،موسیقی:مهدی پناهی،طراحی و ترکیب صدا: علیرضا علویان، صدابردار: محمد کیان ارثی، طراح صحنه: امیرحسین دوانى،طراح لباس: سمانه حسینى،برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: پیام حنفى،طراح چهره پردازى: هادى قالى خانى، عکاس: سحر طرزى، شیوا بابابیگى،مدیر تدارکات: نادر اژدرى، مشاور رسانه اى: منصوره بسمل، تهیه کننده: علیرضا شجاع نورى.
 • گزارشی از دیدارهای یک مدیر سینمایی در موره پاراجانف
 • علیرضا تابش در سفر به ارمنستان با حضور در موزه پاراجانف ، با «هاراطون خاچاتوریان» کارگردان سینمای ارمنستان و دبیر جشنواره زردآلو طلایی و «زاون سرکیسیان» رییس موزه پاراجانف دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا،به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این دیدار «هاراطون خاچاتوریان» با خوشامدگویی به تابش، از امضای توافقنامه سینمایی ایران و ارمنستان ابراز خشنودی کرد و به مرور خاطرات حرفه‌ای خود با عباس کیارستمی و حضورش در جشنواره فیلم فجر پرداخت. دبیر جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان، سینمای ایران را الهام بخش توصیف کرد و گفت: فیلمسازان بزرگ و بی‌ادعا چون کیارستمی در مسیر بین‌المللی شدن سینمای ایران و ارتباط و همدلی سینماگران منطقه بسیار کوشیدند. وی از عباس کیارستمی به‌عنوان دوست و یاری‌رسان جشنواره زرد آلوی طلایی نام برد و تأثیر حضور کارگردان‌هایی را مانند عباس کیارستمی، در راه موفقیت و کسب اعتبار جشنواره غیرقابل انکار دانست. علیرضا تابش نیز با ابراز خشنودی از سفر به ارمنستان و دیدار با هنرمندان فیلمساز ارمنی، به حضور چند صد ساله ارمنیان در ایران و خلق ارزش‏های فرهنگی و هنری و تأثیر متقابل آن در ارتباطات این دو کشور اشاره کرد و گفت: حضور فیلم‏های ایرانی به همراه عوامل تولید فیلم و همچنین هنرمندان سینمای ایران به عنوان داوران جشنواره زردآلوی طلایی کشور ارمنستان و بالعکس حضور فیلم‏های آن کشور در ایران زمینه‏های خوبی را برای همکاری بوجود آورده است. مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن تأکید به تأثیرگذاری تولیدات مشترک سینمایی در جریان فرهنگی سینمای منطقه تصریح کرد: در هر دو کشور جشنواره‌های فیلم‏ برگزار می‏شود که می‌تواند زمینه ساز حضورهای بیشتر و تولیدات مشترک و اکران فیلم شود. علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در سفر سه روزه به ارمنستان در مراسم افتتاح فیلم سینمایی «یه وا» شرکت کرد و در دیدارهای جداگانه با رییس مرکز ملی سینمای ارمنستان، وزیر فرهنگ ارمنستان، سفیر جمهوری اسلامی...
 • آمار رسمی تولیدات سینمایی دفاع مقدس
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستندهای «18 درصد»، «عکس‌ها نمی‌جنگند»، «ژنرال‌های 13 ساله»، «مسیر»، «فرزندان شب»، «خشت و خشم»، «تو از یاد نرفته‌ای»، «شهدای چوار» و «شهید حمیدرضا بیابانی» از تولیدات مستند جدید این «مرکز» با محوریت موضوع دفاع مقدس هستند. همچنین مرکز گسترش در راستای حمایت از ساخت انیمیشن‌هایی با موضوع دفاع مقدس، آثاری چون «بادها کجا می‌میرند»، «فرمانده کوچولو» و «شهید گمنام» را در دست تولید دارد. «بانوی انقلاب»، «ترور سرچشمه»، «واقعه التنف»، «قصه سوریه»، «شهید همدانی»، «کو؟ بانی»، «از کابل تا دمشق» و «ضد نور» هم عنوان تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع انقلاب اسلامی و مقاومت در منطقه هستند. «18 درصد» به کارگردانی «مصطفی شبان» به روایت داستان یک جانباز ایرانی می‌پردازد که در سال 1367 برای درمان جراحت شیمیایی به ژاپن فرستاده می‌شود. وی به تشخیص پزشک ژاپنی به ایران بازگردانده می‌شود تا آخرین روزهای خود را کنار خانواده‌اش بگذراند، اما 17 سال بعد او را زنده، در صف حافظان صلح جهانی می‌بینیم. «عکس‌ها نمی‌جنگند» ساخته «شاهد سلطانی‌آزاد» درباره‌ی عکاسی صبا در شهر دزفول است که آخرین موشک صدام به آن اصابت می‌کند. عکاسی‌ای که تمام تاریخ شهر را در خود آرشیو کرده بود. «ژنرال‌های 13 ساله» به کارگردانی «محمد جعفری» تمام ماجراهایی که طی جنگ تحمیلی بر نوجوانان رزمنده‌ی ما گذشته است را روایت می‌کند. «مسیر» ساخته «محمدرضا نیازی» به زوایای زندگی سرلشگر پاسدار شهید حسین املاکی می‌پردازد. این فیلم که در منطقه غرب ایران و کوه‌های لوشان تصویربرداری شده است، رزم و ایثار سردار شهید املاکی را توسط یکی از همرزمانش (سیف‌الله طهماسبی) روایت می‌کند. «فرزندان شب» به کارگردانی«بهروز نورانی‌پور» روایت کودکان سرباز و مشکلات آن‌ها در جریان جنگ را بازگو می‌کند. «خشت و خشم» ساخته «فضل‌الله تاری» و «امیر امیری» پیرامون اثرات حمله نیروهای بعثی به بناهای باستانی ایران،...
 • اکران مردمی سینمایی دریاچه ماهی برگزار می شود
 • مدیر روابط عمومی پردیس هویزه مشهد از اکران مردمی فیلم سینمایی دریاچه ماهی در پردیس هویزه مشهد خبر داد. مجتبی فرزانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت‌: اکران‌های مردمی ویژه هفته دفاع مقدس در پردیس هویزه مشهد مقدس در حال برگزاری است.مدیر روابط عمومی پردیس هویزه مشهد مقدس ادامه داد: در ادامه این اکران‌ها مقرر است فیلم سینمایی دریاچه ماهی روز پنجشنبه 6 مهرماه جاری در پردیس هویزه مشهد برگزار شود.فرزانه خاطرنشان کرد: فیلم دریاچه ماهی با حضور عوامل فیلم و لاله اسکندری و افشین هاشمی بازیگران اصلی این فیلم ساعت 18، 6مهرماه اکران می‌شود.انتهای پیام/ R41347/P41362/S6,1188/CT1
 • گریه ژیلا صادقی در برنامه زنده تلویزیونی/احکام عزاداری برای سیدالشهدا ع/دانلود گلچین مداحی شب پنجم محرم
 • به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر امروز موفق به رصد اخبار فرهنگی نشده‌اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید. طبل زدن در هیئت‌های عزاداری چه حکمی دارد؟حکم استفاده از آلات موسیقی در هیئت های عزاداری سالار شهیدان (ع) را طبق نظر مراجع تقلید در گزارش زیر بخوانید. دانلود بسته مداحی شب چهارم محرم 96به مناسبت برگزاری سوگواری سالار شهیدان (ع)، شما می‌توانید فایل صوتی مداحان را در چهارمین شب از ماه محرم بشنوید و دانلود کنید. توضیحات صالحی درباره لغو کنسرت‌ها، فیلم‌های توقیفی و هنرمندان ممنوع‌‌الکاروزیر ارشاد گفت: قانون باید مبنای عمل همه باشد و با همین هدف، پیگیری ما برای حل مشکل لغو کنسرت‌ها ادامه دارد. پدیده ای به نام حججی + فیلمدر آستانه برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی، شما می توانید بخش هایی از صحبت های حشمت الله قنبری پژوهشگر تاریخ را در گفتگو با خبرنگار ما مشاهده کنید. گریه خانم مجری در برنامه زنده تلویزیونی + فیلمشب گذشته، ژیلا صادقی در برنامه زنده تلویزیونی شعری در رثای امام حسین (ع) خواند و گریه کرد. 10 نوحه لری مشهور + دانلودهمزمان با ماه محرم، شما می‌توانید فایل صوتی مداحان اهل بیت (ع) را با گویش لری، بشنوید و دانلود کنید. گلچین مداحی شب پنجم محرم +دانلودبه مناسبت برگزاری سوگواری سالار شهیدان(ع)، شما می‌توانید فایل صوتی مداحان را درشب پبجم از ماه محرم دانلود کنید. طرز تهیه غذاهای نذری + تصاویرپختن غذای نذری در ماه محرم یا غذای محرم یکی از سنت‌های زیبا و پسندیده مسلمانان و به خصوص مردم ایران در ایام محرم و صفر است. برهنه شدن در مراسم عزاداری اشکال دارد؟نظر مراجع تقلید درباره برهنه شدن برای سینه زدن در مجالس عزاداری امام حسین (ع) را در اینجا بخوانید. سینماها 5 روز تعطیل می‌شوندهمزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، سینماهای سراسر کشور...
 • حضور چهره های سرشناس دنیای فوتبال در یک مستند سینمایی
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ مستند «بابی رابسون» به کارگردانی گابریل کلارک و تورکیل جونز ساخته می‌شود. این دو فیلمساز ساخت مستند «استیو مک‌کوئین: مرد و لومان» را در کارنامه دارند که سال 2015 در جشنواره کن به نمایش درآمد. در این مستند فوتبالی زندگی بابی رابسون از روزگار جوانی و بازی در سطح اول فوتبال جهان در دهه 50 میلادی تا مربیگری در تیم‌های باشگاهی مشهوری چون بارسلونا، نیوکاسل و البته تیم ملی انگلستان بررسی خواهد شد. بخشی از این مستند نیز به فعالیت‌های خیریه بابی رابسون و کمک‌های بنیاد او به پژوهش‌های علمی درباره سرطان اختصاص دارد. رابسون از چهره‌های محبوب فوتبال انگلستان بود و سال 2009 در 78 سالگی از دنیا رفت. در مستند «بابی رابسون» علاوه بر مصاحبه با چهره‌های سرشناس دنیای فوتبال، ویدئوهایی دیده نشده برای نخستین بار نمایش داده خواهد شد. الکس فرگوسن، گری لینکر، آلن شیرر و رونالدو چهره‌های فوتبالی سرشناسی هستند که برای حضور در این مستند قرارداد بسته‌اند. گروه سازنده فیلم قصد دارد تا پیش از آغاز جام جهانی فوتبال کار ساخت مستند را به پایان برساند.