اين روزها رييس‌جمهوري سابق از سويي متهم به تخلف و ارتكاب جرايم در دوران رياست‌جمهوري مي‌شود و از سويي خود را مظلوم جلوه مي‌دهد و سعي در دفاع از خود و عملكرد دوران مديريت خود دارد. بسياري بر اين باورند كه كليت نظام بنا به دلايلي معتقد به محاكمه كردن احمدي‌نژاد نيست و بنا دارد با مماشات با ايشان برخورد كند تا هم او در بدنه نظام بماند و هم هواداران وي نرنجند و هم آن همه حمايت از وي در آن سال‌ها توجيه خودش را حفظ كند.

همين امر موجب شد كه رييس‌جمهوري سابق به خود حق بدهد كه طلبكار شود و از موضع بالا با ديگران مواجه شود و ادعا كند كشور در دوران او در اوج شكوفايي قرار داشت و الان كشور تعطيل شده است! وي به طنز مي‌گويد نكند مشكلات دهه ٦٠ هم تقصير دولت اوست و با اين بيان اقدام به مظلوميت‌تراشي براي خود مي‌كند در حالي كه اين سخنان هرگز كارنامه عملكرد وي را به فراموشي نخواهد سپرد. وي براي دفاع از عملكرد دولتش سعي در اتخاذ سياست تهاجمي دارد و با متهم كردن دولت‌هاي هاشمي و خاتمي و روحاني، دولت خود را قابل دفاع جلوه مي‌دهد در حالي كه كارشناسان مستقل بهتر مي‌توانند از عملكرد همه اين دولت‌ها گزارش بدهند و آمارها گوياتر از آن هستند كه كسي ولو با خلقيات احمدي‌نژاد بتواند آنها را انكار كند.
اخيرا وكيل احمدي‌نژاد هم با نوشتن نامه‌اي خطاب به نمايندگان مجلس مدعي شد ادعاهاي دادستان ديوان محاسبات درباره پرونده‌هاي متعدد احمدي‌نژاد، اتهام است و با هدف سياسي مطرح مي‌شود در صورتي كه اگر انگيزه سياسي در حمايت از رييس‌جمهوري سابق در ميان نبود حتما دستگاه قضايي تاكنون اقدام به دستگيري و محاكمه او و تعدادي از همراهان ايشان مي‌كرد كه اقدامات غيرقانوني فراواني در پرونده اجرايي آنان وجود دارد.
واقعيت اين است كه احمدي‌نژاد در ميان همه روساي جمهوري گذشته به‌عنوان «بي‌برنامه‌ترين و قانون‌گريزترين رييس‌جمهور» بايد تلقي شود. متاسفانه دولت وي با ناديده گرفتن اسناد بالادستي كشور از جمله سند چشم‌انداز و برنامه چهارم توسعه و حتي قوانين جاري و رويه‌هاي متعارف اداره كشور، مملكت را به سمتي برد كه به جاي برنامه، اهداف كلي و به جاي قانون، فرد و به جاي شعور، شعار مورد توجه قرار گرفت و برخي از نهادها هم به جاي آنكه بر اجراي برنامه‌هاي كلان و اصلي همچون گذشته اصرار بورزند به كمك روحيه فرار از قانون دولت آمدند و از ضرورت توجه به سند چشم‌انداز و اجراي برنامه‌چهارم سخن نگفتند و حتي مجمع تشخيص مصلحت نظام هم از بعد نظارتي خود كاست و نتيجه آن همان شد كه همگان شاهد بوديم. يكي از نتايج همان بود كه درآمدهاي نفتي كشور افزايش خيره‌كننده ۲۵۰ درصدي را تجربه كرد اما در همان حال ضريب اجراي برنامه توسعه تنها ۲۵ درصد بوده است.
قبلا نوشتم كه دولت احمدي‌نژاد برخلاف ادعاهاي مكرر، قانون‌گريزترين دولت كشور است و اگر بررسي منصفانه‌اي در اين زمينه صورت بگيرد ثابت خواهد شد كه به دليل فردمحور بودن اداره دولت در زمان احمدي‌نژاد، خطاهاي بسيار زيادي رخ داده و تخلفات قانوني فراواني صورت گرفت. بنده بر اين باورم كه اگر نظارت درست مجلسيان اعمال مي‌شد، كار به اينجا نمي‌كشيد اما اكنون هم دير نشده است و بايد به تخلفات دولت قبل رسيدگي شود زيرا معتقدم برخي از اقدامات دولت قبل هم از نظر تخلف قانوني و هم از بعد نتايج به بارآورده براي مردم فقط بي‌تدبيري نبود.
يك نمونه از اين بي‌تدبيري‌هاي دولت، موضوع يارانه‌ها است. احمدي‌نژاد قبل از اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها، مدعي بود كه به هر نفر رقمي در حدود ۸۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد و اين در حالي بود كه مطابق محاسبات منابع مستقل اين رقم كمتر از ۲۵ هزار تومان بوده است. در تصويب قانون مربوطه، دولت موظف شد كه ۵۰ درصد از درآمد حاصل از حذف يارانه‌ها را به مردم بدهد و دولت هم رقم ۴۵ هزار تومان را براي اين كار در نظر گرفت. بعدها معلوم شد كه اين عدد بر اساس درآمد ۵۰ درصدي حاصل از حذف يارانه‌ها فراهم نيامده بلكه دولت با زير پا گذاشتن قانون، ۸۵ درصد را به اين كار اختصاص داده و از سهم ۳۰ درصدي بخش توليد و صنعت برداشت غيرقانوني كرده است تا رقم بيشتري را به مردم بدهد و پيامدهاي اقتصادي ناگوار بي‌برنامگي‌هاي خود را بپوشاند. بعد از گذشت مدتي مشخص شد كه از بودجه‌هاي ديگري از جمله بودجه‌هاي عمراني هم براي تامين منابع مالي پرداخت يارانه‌ها استفاده شده است. آيا اين روند را بايد تنها قانون‌گريزي تلقي كرد؟

وقتي خواستند قانون هدفمندسازي يارانه‌ها را تصويب كنند، مدعي شدند كه كار كارشناسي زيادي روي همه جوانب آن شده است و دولت و مجلس، قانون كاملي را تهيه كرده‌اند تا درآمد حاصل از آزاد شدن قيمت سوخت به بهترين نحو هزينه شود. بعدها معلوم شد كه نظر و هشدار صدها كارشناس و استاد اقتصاد دانشگاه‌ها را درباره ندادن يارانه به صورت نقدي، ناديده گرفتند و پيامدهاي تلخ قانوني با اشكالات جدي را بر مردم بار كردند. وقتي به اين ماجرا دوباره نگاه مي‌كنيم، معلوم مي‌شود كه دولت سابق هر جور دلش خواست، عمل كرد و مجلس هم آنگونه كه بايد عمل نكرد. اين تنها يك نمونه است. صدها از اين موارد را در همان سال‌هاي فعاليت همان دولت گزارش كردند و اگر بناي بر اجراي قانون بود، اكنون بايد آن همه قانون‌گريزي بدون پاسخ باقي نمي‌ماند. ما انتظار اجراي قانون را داريم و برخورد يكسان با همه كساني كه تخلف مي‌كنند. اصلا هم قابل قبول نيست كه برخي از اطرافيان تاوان كارها و تصميمات احمدي‌نژاد را بپردازند و خودش مصون بماند. عدالتي كه ما انتظارش را داشتيم چنين حكم مي‌كند.

کلیدواژه: احمدی نژاد | یارانه ها

منبع: اتاق خبر

منبع این خبر، وبسایت www.otaghnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۷۴۰۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • احمدی نژاد در دادگاه احتمالا
 • «پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا ارجاع شد» این جمله دادستان کل کشور یعنی پایان تردیدها! دیگر نامه نوشتن برای نمایندگان مجلس یا اخم کردن به دیوان محاسبات برای احمدی‌نژاد و رفقایش سودی ندارد و پرونده به دادسرا ارجاع شده است. احمدی‌نژاد تنها رئیس جمهوری است که باید در دادگاه به دفاع از عملکرد خودش بپردازد به یادآورد که فراموش کرده بود روز حساب و کتابی هم هست که اگر چه سخنگوی قوه قضائیه تایید کرد زمان بررسی آن طولانی شده اما بالاخره به آن رسیدگی خواهد شد. دیروز دادستان کل کشور با اشاره به گزارش‌های واصله در خصوص پرونده محمود احمدی‌نژاد، گفت: پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.به گزارش صدای ایران، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ضمن بیان اینکه بخشی از مدارک و مستندات بانکی و شرکت نفت بابک زنجانی متهم اول نفتی موجود است، گفت: میزان کل اموال و دارایی متهم که با آن کارکرده و سودآوری داشته است مشخص نیست اما آنچه اهمیت دارد اینکه دارایی وی باید برگردانده شود که متأسفانه تاکنون همکاری لازم را نداشته است. به گزارش نامه نیوز وی به آخرین وضعیت پرونده محمود خاوری رئیس اسبق بانک ملی ایران که چند سال گذشته با حیف‌ومیل بیت‌المال به کشور کانادا گریخته است نیز اشاره داشت و افزود: دادگاه ازنظر قانونی برای متهمانی که احضاریه صادرشده ولی فرد در دادگاه حضور پیدا نمی‌کنند به‌صورت غیابی حکم صادر می‌کند و متهم نیز می‌تواند از حق قانونی خود استفاده و نسبت به‌حکم صادره اعتراض و واخواهی کند و آن اعتراض نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.به نقل از آرمان، دادستان کل کشور در خصوص وضعیت پرونده حمیدرضا بقایی معاون رئیس‌جمهور سابق نیز گفت: این پرونده در مرحله دادسرا و تحقیقات قرار دارد و در حال تکمیل شدن است و در مورد پرونده محمود احمدی‌نژاد نیز گزارش‌هایی دریافت و به دادسرا ارجاع شد که در...
 • قوچان نژاد در ترکیب هیرنفین عکس
 • هیرنفین با مهاجم ایرانی خود مقابل ویلم قرار می‌گیرد. به گزارش "ورزش سه"، در نخستین مسابقه هفته ششم لیگ اردیویسه هلند تیم هیرنفین که از پنچ بازی گذشته صاحب دو تساوی و سه برد پیاپی شده از ساعت ۲۰ امشب مهمان ویلم است. رضا قوچان‌نژاد که در این فصل یک گل برای هیرنفین زده و یک پاس گل داده امشب در خط حمله این تیم برابر ویلم حضور دارد. یاران گوچی در صورت پیروزی ۱۴ امتیازی و موقتا صدرنشین لیگ اردیویسه هلند می‌شوند. رضا قوچان نژاد هیرنفین
 • قوچان نژاد در ترکیب هیرنفین
 • به گزارش ایلنا، در نخستین مسابقه هفته ششم لیگ اردیویسه هلند تیم هیرنفین که از پنچ بازی گذشته صاحب دو تساوی و سه برد پیاپی شده از ساعت ۲۰ امشب مهمان ویلم است. رضا قوچان‌نژاد که در این فصل یک گل برای هیرنفین زده و یک پاس گل داده امشب در خط حمله این تیم برابر ویلم حضور دارد. یاران گوچی در صورت پیروزی ۱۴ امتیازی و موقتا صدرنشین لیگ اردیویسه هلند می‌شوند.
 • احمدی نژاد خطاب به ترامپ:بی ادب بی فرهنگ
 • محمود احمدی‎نژاد طی یادداشتی به لفاظی‌های ترامپ در سازمان ملل واکنش نشان داد. آفتاب‌‌نیوز : متن یادداشت او به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیماللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیهاندیشه خود برتر بینی و سلطه گری دولتمردان آمریکا بار دیگر از زبان آقای ترامپ در صحن سازمان ملل منتشر شد و ذات خودخواهی را به نمایش گذاشت.او نشان داد که با تاریخ و جغرافیا بیگانه است و تصور می کند که همه ملتها، مانند او زورگو، خودخواه و بدون تاریخ، فرهنگ و ادب هستند.چنین به نظر می رسد که آقای ترامپ در مواجهه با چند نفر و ارزیابی آنان، ملت ایران را نیز ضعیف تصور کرده است. در این صورت، او نیز مانند اسلاف خود، به بیراهه رفته است.ملت بزرگ ایران قادر است از حقوق حقه خود در تمامی عرصه ها و صحنه ها به خوبی دفاع نماید و نیازمند دلسوزی فریبکارانه امثال ایشان نیست.رئیس جمهور آمریکا و اطرافیان وی مطمئن باشند که ملت بزرگ ایران به زودی حقوق از دست رفته خود را نیز مطالبه و تمامی آن را استیفا خواهد کرد.اگر آقای ترامپ تصور می کند که با این رفتارها بر اقتدار و قدر و قیمت امپراتوری آمریکا می افزاید و راه را برای چپاول گسترده تر ملت ها و سامان دادن به اقتصاد رو به افول این کشور هموار می کند، سخت در اشتباه است.این رفتارها، تنها مسیر اضمحلال این امپراتوری خشن و خودخواه را کوتاه تر خواهد کرد.اگرچه شب دراز شده است اما صبح بسیار نزدیک است.منبع: سایت دولت بهار
 • حمید فرخ نژاد به یاد همه شهدا و جانبازان این مرز و بوم نوشت
 • خبرگزاری میزان- حمید فرخ‌نژاد همزمان با سالروز شروع جنگ ایران و عراق و به یاد همه شهدا و جانبازان این مرز و بوم پستی در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حمید فرخ نژاد همزمان با سالروز شروع جنگ ایران و عراق و به یاد همه شهدا و جانبازان این مرز و بوم پستی در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت. انتهای پیام/ خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 • حمدی نژاد:استحقاق صدرنشینی را داریم
 • وحید حمدی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا، درخصوص تساوی روز گذشته برابر سایپا تهران گفت: بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشتیم و خداراشکر در دقایق پایانی با اینکه همه به شکست ما فکر می‌کردندبا تلاش و کوشش بچه‌هابازی را به تساوی رساندیم. نیمه اول باید کار را تمام می‌کردیم و دو سه موقعیت خوب داشتیم ولی عدم تمرکز باعث شد به گلزنی دست پیدا کنیم.بازی در نیمه دوم پایاپای بود و خداروشکر در دقایق پایانی شکست نخوردیم. وی ادامه داد: خدا به ما عنایت کرده و با تلاش بازیکنانو کادرفنی در صدر قرار دارم.تیم ما از نظر تمرکزو دوندگی و تلاش مضاعفی که در زمین مسابقه پیاده می‌کنداستحقاقش را دارد که تا پایان هفته هفتم در صدر جدول باشد. امیدواریم که بتوانیم دربازی‌های آتی این همدلی را حفظ کنیم و به صدرنشینی ادامه بدهیم. اگر از خود گذشتگی بازیکنان و گوش دادن به دستورهای تاکتیکی مربی مدنظر ما باشدقطعا می‌توانیم روند خوبمان را تکمیل کنیم و هفته‌های پیش رو هم صدرنشین را در اختیار داشته باشیم. کاپیتان سابق نفت تهراندرباره تغییر مالکیت باشگاه نفت و طلبش از این تیم عنوان کرد: ماجرای تغییر مالکیت و انتقال این باشگاه نقش به سزایی در این تیم داشته و ان شاء الله آن‌هابتوانند با مدیریت خوب از حاشیه خارج شوند. حدودا یک میلیارد از این تیم بدهکار هستم وطلبماز باشگاه نفت همچنان پابرجا است اما مدیریت جدیدقول‌های خوبی دادند و امیدواریم که هر چه زودتر عملی شود. از جواب دادن به اداره مالیات و طلبکاران بابت پولی که دریافت نکرده‌ام، خسته شدم. همین که نفت الان در لیگ قهرمانان است ثمرات زحمات بازیکنان پیشین است و امیداوریم حقوق ما هم پرداخت شود.
 • واکنش احمدی نژاد به دیدارهای ظریف
 • محمدجواد ظریف در حاشیه هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، علاوه بر دیدار با وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی و بزرگ با برخی همتایان خود از کشورهای کوچک نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه «قانون» این موضوع را دستمایه مطلب طنز زیر قرار داده است. انتهای پیام
 • کی نژاد:مشکل برخی بورسیه های بلاتکلیف حل شد
 • به گزارش جماران، محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی ،با اشاره به آخرین جزئیات بررسی بورسیه‌های بلاتکلیف در این هیئت با حضور مسئولان وزارت علوم، اظهار داشت: در جلسه اخیر هیئت عالی جذب، مشکل برخی از بورسیه‌ها حل شد. فرصت نشد همه افراد را بررسی کنیم، اما مسئله بورسیه‌ها در تعدادی از دانشگاه‌ها و استان‌‌ها برطرف شد. آمار دقیق پس از بررسی همه آنها اعلام می‌شود. وی افزود: در فراخوانی که مرکز جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد، 324 دانشجوی بورسیه ثبت‌نام کردند. از این تعداد حدود 187 نفر تایید بورسیه‌شان قطعی است و تعدادی هم تایید نشدند. رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی در همین زمینه گفت: از تعداد 187 نفر برخی افراد هم دانشگاه‌های‌شان تعیین شده و هم تایید شورای بورس را داشتند، یعنی حکم بورس داشتند و تعدادی هم باقی مانده است. وی ادامه داد: تعدادی از این افرادی که در فراخوان شرکت کرده‌اند، مدعی شدند که دانشگاه‌ها به درخواست آنها عدم نیاز زده و تعدادی نیز اعلام کردند جایابی نشده‌اند که به وضعیت هر دو گروه رسیدگی می‌شود. امیدواریم طی جلسات آینده وضعیت همه این بورسیه‌ها مشخص شود.
 • توئیت انگلیسی احمدی نژاد که ۵ غلط املایی دارد عکس
 • توئیت ۱۵ کلمه‌ای احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی ۵ غلط املایی و غلط کاربرد کلمات دارد! سرویس عکس و فیلم فردا: توئیت 15 کلمه ای احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی 5 غلط املایی و غلط کاربرد کلمات دارد!
 • جبار قوچان نژاد سرمربی تیم والیبال گنبدکاووس شد
 • امیر سلیمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتخاب سرمربی تیم والیبال کارت اعتباری ایرانیان گنبدکاووس پس از انجام رایزنی ها و مشورت با 23 تن از اهالی و پیشکسوتان والیبال این شهرستان صورت گرفته است. وی افزود: قوچان نژاد یکی از مربیان نام آشنا و با تجربه والیبال کشور است که می تواند به رشد و پیشرفت والیبال گنبدکاووس کمک کند. سلیمانی بابیان اینکه تمرینات تیم والیبال کارت اعتباری ایرانیان از فردا دوشنبه سوم مهر با حضور سرمربی تیم در محل سالن ورزشی المیپک گنبدکاووس آغاز می شود، اضافه کرد: از همه بازیکنان و علاقه مندان به حضور در تیم دعوت می شود، برای گرفتن تست به سالن محل تمرینات تیم مراجعه نمایند.وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده، قرار است 60 درصد بازیکنان از افراد بومی و بقیه با صلاحدید سرمربی از بازیکنان دیگر نقاط کشور استفاده شود.مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی کارت اعتباری ایرانیان گنبدکاووس ادامه داد: با توجه به تاخیرهای ایجاد شده در دادن مجوز به این تیم برای حضور در فصل جدید لیگ برتر از سوی فدراسیون والیبال، زمان محدود باقی مانده تا شروع مسابقات و پروسه انتخاب بازیکنان و شروع تمرینات، از همه علاقه مندان به ورزش والیبال در این شهرستان درخواست می شود، فقط از تیم حمایت کرده و از حاشیه پردازی بپرهیزند.سلیمانی افزود: این باشگاه برنامه سه ساله برای حضور در لیگ برتر والیبال کشور دارد که در سال اول حفظ سهمیه در لیگ برتر، در سال دوم حضور در جمع تیم های بالای جدول و در سال سوم کسب یکی از سه سکوی اول تا سوم، هدفگذاری شده است. وی با تاکید مجدد بر حمایت از سرمربی تیم، اضافه کرد: آنگونه که گفتم انتخاب سرمربی با مشورت و رایزنی بزرگان و پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس انجام شده و هواداران می توانند با حمایت پرشور خود آینده ای...
 • دیدار سقائیان نژاد با آیت الله نوری همدانی
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار سقائیان نژاد شهردار و مدیران شهری قم، با تاکید بر اینکه هرکسی در جامعه برای خدمت به مردم گام برمی‌دارد و فکر می‌کند توفیق الهی نصیبش شده است اظهار کرد: هیچ فضیلتی اندازه خدمت به مردم دارای اجر و ثواب نیست. وی با تاکید بر اینکه اقدامات شهرداری قم حاکی از فکر بلند و فرهنگ مدیریت شهری است تصریح کرد: این اقدامات نشان می‌دهد که فکر داشته‌اید و با یک فکر واحد برای خدمت به اسلام و مردم تلاش می‌کنید. وی با تاکید بر اینکه قم شهری مذهبی است و فضای این شهر باید مذهبی باشد خاطرنشان کرد: برخی مواقع فکر می‌شود که فضای شهرسازی در شهر قم فضایی عمومی است ولو اینکه تمام نقشه‌های شهرسازی ما باید اسلامی باشد. آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه باید آثار اسلامی در کشور اسلامی و پایگاه انقلاب رعایت شود گفت: فضاسازی شهر قم باید طوری باشد که هرکسی که در این شهر قدم می‌زند به یاد پیشرفت‌ها و اقدامات از صدر اسلام بیفتد. وی با تاکید بر اینکه کسانی که برای زیارت وارد شهر قم می‌شوند نیاز دارند که نزدیک به مرکز شهر و حرم مطهر باشند تصریح کرد: ساختمان‌هایی که اطراف حرم مطهر هست قدیمی هستند؛ یکی از اقداماتی که شهرداری و مسئولین استان باید انجام دهند این است که به دنبال ساخت ساختمان‌های جدید و ایمن و امروزی برای مردم در هسته مرکزی شهر باشد. وی با اشاره به وسعت شهر قم در گذشته بیان کرد: امروز باید دقت شود آثاری که در گذشته در شهر قم بوده باقی بماند. آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه مدیران فعلی شهر قم افرادی شناخته شده و تاثیرگذار هستند تصریح کرد: امیدواریم با همین توانی که در گذشته در راستای خدمت به مردم حرکت کرده‌اید همین...
 • هیرنفین در حضور ۶۷ دقیقه ای قوچان نژاد صدرنشین شد
 • به گزارش وانانیوز، از هفته ششم رقابت‌های لیگ هلند، هیرنفین در حضور 67 دقیقه‌ای رضا قوچان‌نژاد میهمان ویلم بود و با نتیجه دو بر یک پیروز شد.در این دیدار شارس و کوبایاشی برای هیرنفین گل زدند.یاران گوچی با این برد 14 امتیازی شدند و موقتا با یک بازی بیشتر به صدر جدول رده‌بندی لیگ هلند صعود کردند.انتهای پیام/
 • نامه احمدی نژاد به آیت الله آملی لاریجانی
 • رویداد24--احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نوشت که امروز (یکشنبه) تحویل دفتر ایشان شد.محمود احمدی نژاد در این نامه ، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوء استفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.منبع: سایت دولت بهار
 • عکسی زیرخاکی از حمید معصومی نژاد در جنگ تحمیلی
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در رم پایتخت ایتالیا در صفحه اجتماعی خود در فضای مجازی فیلمی از موشک خرمشهر جدیدترین دستاورد دفاعی کشورمان منتشر کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی معصومی نژاد درباره موشک خرمشهر نوشت: رونمایی جمهوری اسلامی ایران از جدیدترین موشک بالستیک ۲ هزار کیلومتری خود، به‌نام موشک «خرمشهر» همزمان با هفته دفاع مقدس در روز جمعه یکی دیگر از دستاورد‌های بزرگ دفاعی کشورمان محسوب می‌شود، چرا که افزایش توان موشکی ایران به منزله یک قدرت دفاعی بازدارنده است و به دشمنان جرات حمله و تجاوز به سرزمینمان را نمی‌دهد. نام این موشک جدید بالستیکی که خرمشهر است من را به یاد آغاز جنگ تحمیلی و حمله صدام به خاک کشورمان و به ویژه اشغال موقتی خرمشهر انداخت. در آن روز‌ها رزمندگان دلیر کشورمان در خرمشهر بدون در اختیار داشتن تجهیزات کافی نظامی در حالی که زیر آتش شدید توپخانه و باران گلوله ارتش صدام بودند برای ۳۴ روز در جنگی نا برابر و عملا با دست خالی در مقابل تجاوز دشمن سرسختانه پایداری کردند. یاد و خاطره تمامی شهیدان هشت سال دفاع مقدس گرامی باد. گفتنی است؛ حمید معصومی نژاد پیش از اشغال خرمشهر توسط ارتش صدام در نبرد با سربازان بعثی حضور داشت. عکسی که مشاهده می‌کنید در سال 1359 در زمانی که خرمشهر هنوز به اشغال ارتش بعث عراق درنیامده بود، گرفته شده است. انتهای پیام/ عکس حمید معصومی نژاد در دفاع مقدس + فیلم
 • تصویر زیرخاکی حمید معصومی نژاد در جبهه
 • عکسی از خبرنگار صدا و سیما در رم در زمان حضور در جنگ تحمیلی را مشاهده می‌کنید. باشگاه خبرنگاران: حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در رم پایتخت ایتالیادر صفحه اجتماعی خود در فضای مجازی فیلمی از موشک خرمشهر جدیدترین دستاورد دفاعی کشورمان منتشر کرد.
 • عموی رضا قوچان نژاد سرمربی تیم والیبال گنبد شد
 • جبار قوچان‌نژاد، مربی مشهدی والیبال و عموی رضا قوچان‌نژاد، با عقد قرار دادی ۳ ساله سرمربی تیم لیگ برتری والیبال ایرانیان گنبد شد. به گزارش "ورزش سه"، او که سالها هدایت تیم های مشهدی را بر عهده داشت، به پیشنهاد نماینده والیبال گنبد در لیگ برتر جواب مثبت داد تا هدایت این تیم را بر عهده بگیرد. قوچان نژاد پیشتر هدایت تیم‌های والیبال میزان و ثامن الحجج مشهد را به عهده داشته و به نتایج خوبی در لیگ برتر والیبال دست یافته است. ایرانیان گنبد یکی از پر تماشاگرترین تیم های والیبال لیگ برتر است. والیبال
 • نژاد بهرام:۱۰۰۰ مدرسه پایتخت ناایمن است
 • به گزارش جماران، زهرا نژادبهرام در هشتمین جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش درباره توضیحات آقاکوچک عضو هیات ملی بررسی حادثه پلاسکو گفت: مهم این است که چطور از ایجاد حوادثی نظیر پلاسکو پیشگیری کنیم. وی گفت: بند ۵۵ قانون شهرداری موظف است نسبت به نقاط ایمنی شهر اقدام کند؛ امروز و در شرایط بازگشایی مدارس، یک دبستان دخترانه در تهران آتش گرفته و مدرسه تعطیل شده؛ منبع آتش سوزی سیم‌های برقی بوده اند که از سالها قبل دچار پوسیدگی شده بودند. نژادبهرام با اشاره به ناایمن بودن ساختمان هایی نظیر مدارس گفت: 25 درصد فضای غیرایمن شامل بیش از 1000 مدرسه تهران می‌شود. درواقع در صورتی که شاهد شرایط بحرانی مانند زلزله و حوادث مشابه باشیم ممکن است آسیب جدی به فضاهای آموزشی برسد. وی گفت: موضوع پلاسکو نیاز به رسیدگی دارد اما ضروری است که آتش نشانان ما مجهز به تجهیزات مناسب باشند و شهرداری برای افزایش بودجه در این زمینه اقدام کند ضمن این که تجهیزات و آموزش های لازم مهیا شود.
 • رئیسی احمدی نژاد و قالیباف در مجمع تشخیص کجا می نشینند
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست‌ آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی برگزار شد. 27214 کلید واژه‌ها : مجمع تشخیص مصلحت نظام - محسن رضایی -
 • جبار قوچان نژاد سرمربی تیم والیبال ایرانیان گنبد شد
 • گنبدکاووس – جبار قوچان نژاد به عنوان سرمربی تیم والیبال کارت تخفیف ایرانیان گنبد انتخاب شد. به گزارش خبرنگار بی‌باک، مسئولان تیم والیبال کارت تخفیف ایرانیان گنبد جبار قوچان نژاد را به عنوان سرمربی این تیم برای حضور در لیگ برتر والیبال برگزیدند. تمرینات تیم والیبال کارت تخفیف ایرانیان به منظور حضور در لیگ برتر والیبال عصر یکشنبه در سالن المپیک این شهرستان با حضور سرمربی این تیم آغاز می‌شود. جبار قوچان نزاد از مربیان با تجربه والیبال کشور و اهل خراسان بوده که سابقه مربیگری در تیم‌های میزان مشهد و ثامن مشهد را در کارنامه دارد. لازم به ذکر است؛ فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور ۱۶ مهر آغاز می‌شود.
 • صدرنشینی و ادامه روند درخشان هیرنفین با قوچان نژاد
 • مهاجم ایرانی هیرنفین در شب پیروزی این تیم مقابل ویلم ۸۷ دقیقه بازی کرد. به گزارش "ورزش سه"، هفته ششم لیگ اردیویسه هلند امشب با دیدار تیم‌های ویلم و هیرنفین از ساعت ۲۰ آغاز شد که رضا قوچان‌نژاد از ابتدا در ترکیب هیرنفین حضور داشت. یاران قوچان‌نژاد که دو تساوی در ابتدای فصل داشتند و بعد از آن سه برد پیاپی به دست آوردند امشب نیز توانستند برابر ویلم به پیروزی دست پیدا کنند. قوچان‌نژاد در دقیقه ۸۷ این دیدار جای خود را به خنک ورمان داد و هیرنفین نیز با برد مقابل ویلم ۱۴ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول لیگ اردیویسه هلند صعود کرد. رضا قوچان نژاد هیرنفین
 • نتایج دیدارهای اروپایی/پیروزی یاران قوچان نژاد
 • شب گذشته (شنبه) 14 دیدار در لیگ‌های اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آلمان، فرانسه و هلند برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است: هفته ششم لیگ برتر انگلیس لسترسیتی 2 - لیورپول 3 هفته ششم بوندسلیگا آلمان دورتموند 6 - مونشن‌گلادباخ یک هفته ششم لالیگا مالاگا 3 - اتلتیکو بیلبائو 3 خیرونا صفر - بارسلونا 3 هفته هفتم لوشامپیونه فرانسه بوردو 3 - گنگام صفر متز صفر - تروا یک کان یک - آمیان صفر لیون 3 - دیژون 3 هفته ششم سری آ ایتالیا اسپال 2 - ناپولی 3 یوونتوس 4 - تورینو صفر هفته ششم اردیویسه هلند ویلم تیربورگ یک - هیرنفین 2 فاینورد صفر - ناک‌بردا 2 هراکلس 2 - رودا کرکراد یک‌ دن هاخ یک - اسپارتا روتردام صفر
 • رمزگشایی عباس عبدی از حضور احمدی نژاد در مجمع
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت گفت: ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. به گزارش روزنامه اعتماد، وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد. او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • تصویر زیرخاکی حمید معصومی نژاد در جنگ دفاع مقدس
 • به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،‌ حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در رم پایتخت ایتالیادر صفحه اجتماعی خود در فضای مجازی فیلمی از موشک خرمشهر جدیدترین دستاورد دفاعی کشورمان منتشر کرد.
 • پیروزی یاران قوچان نژاد و یوونتوس در شب شکست لسترسیتی و مالاگا
 • خبرگزاری میزان- شب گذشته (شنبه)‌14 دیدار در لیگ‌های اروپایی برگزار شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، شب گذشته (شنبه) 14 دیدار در لیگ‌های اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آلمان، فرانسه و هلند برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است:هفته ششم لیگ برتر انگلیسلسترسیتی 2 - لیورپول 3هفته ششم بوندسلیگا آلماندورتموند 6 - مونشن‌گلادباخ یکهفته ششم لالیگامالاگا 3 - اتلتیکو بیلبائو 3خیرونا صفر - بارسلونا 3هفته هفتم لوشامپیونه فرانسهبوردو 3 - گنگام صفرمتز صفر - تروا یککان یک - آمیان صفرلیون 3 - دیژون 3هفته ششم سری آ ایتالیااسپال 2 - ناپولی 3یوونتوس 4 - تورینو صفرهفته ششم اردیویسه هلندویلم تیربورگ یک - هیرنفین 2فاینورد صفر - ناک‌بردا 2هراکلس 2 - رودا کرکراد یک‌دن هاخ یک - اسپارتا روتردام صفرانتهای پیام/
 • طرح مهر تحصیلی در مبارکه اجرا شد
 • سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه گفت: امسال با کمک خیران نیکوکار ۱۷۰ بسته لوازم تحریر در قالب اجرای طرح مهر تحصیلی بین دانش آموزان مستعد شهرستان مبارکه توزیع می شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازمباحث؛ علی مبشری اظهار کرد: با توجه به اینکه متاسفانه در شهرستان مبارکه موقوفه ای با نیت کمک به دانش آموزان نیازمند و مستعد وجود ندارد امسال با کمک خیران نیکوکار 170 بسته لوازم تحریر تهیه شده است که در قالب طرح مهر تحصیلی بین دانش آموزان مستعد و نیازمند توزیع می شود. سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه افزود: در همین زمینه و با کمک خیران 170 بسته لوازم التحریر که شامل؛ کیف، مداد، خودکار، دفتر، دفترچه یادداشت، مداد رنگی و… به ارزش بیش از 70 میلیون ریال از معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه تهیه شده است که بین دانش آموزان نیازمند این شهرستان توزیع می شود. وی خاطر نشان کرد: امیدواریم که در سال جاری توسط خیران و واقفان نیک اندیش موقوفاتی با نیت کمک به دانش آموزان مستعد و نیازمند در شهرستان مبارکه ایجاد شود تا در سال های آتی اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان بتواند دانش آموزان نیازمند را در قالب این طرح تحت پوشش خود قرار دهد. انتهای پیام/
 • رئیس کل بانک مرکزی احمدی نژاد ادعا کرد:انتقال ارز به کشور با قایق موتوری
 • به گزارش صدای ایران، بخشی از صحبت های محمود بهمنی را در ادامه می‌خوانید: * سمت‎تان در دوره‎های قبل چه بوده؟ در تمام دولت‌ها سمت‌های بالا داشتم. قائم‌مقام بانک ملی، مدیرکل اعتبارات و سرمایه گذاری و ... بودم. * اما بالاترین سمت را در دوره آقای احمدی‌نژاد داشتید. همان موقع هم آقای هاشمی هر وقت می‌خواستند پروژه افتتاح کنند زنگ می‌زدند و با هم می‌رفتیم. چون چهره سیاسی نبودم توانستم با همه دولت‎ها کار کنم و باور این برای خیلی‌ها سخت بود. ۴۷ سال سابقه کار در حوزه بانک دارم و سه سال هم مشاور عالی ستاد فرمان حضرت امام بودم. بچه‌ها به من نگفتند که از تهران بیا چون تهران اصلا لیست خاص خودش را داشت و پیشنهاد کردند البرز بد نیست و من هم رفتم و از البرز کاندیدا شدم. الان خدا را شکر می‌کنم چراکه تا قبل از مجلس فکر می‌کردم من به عنوان یک مدیر انتصابی قابل قبول هستم. همیشه احکامم را بر اساس انتصاب گرفته بودم ولی در انتخابات مجلس، مردم هم به صورت انتخابی این عنوان را به من دادند. بالاخره کسی که ۴۷ سال در سیستم مالی و اقتصادی کار کند، همه هم در سمت‌های بالا، بالطبع ممکن است اشتباه کند ولی می‌توان تشخیص داد این اشتباه بوده یا سوءنیت. یادم هست وقتی می‌خواستیم از پول‌های آزادشده چند صد تن طلا خریداری کنیم، بچه های بانک مرکزی زیر بار نمی‌رفتند و می‌گفتند ریسک آن بالاست. در آن مقطع این مقدار طلا را با قیمت هر انس ۶۵۴ دلار خریدیم. دوستان به من هشدار می‎دادند که با کمترین تغییر در نرخ طلا باید به دیوان محاسبات و سازمان‌های نظارتی و بازرسی جواب بدهی. گفتم ولی من فکر می‌کنم که کشور را باید نجات داد. خوشبختانه نرخ طلا به ۱۷۰۰ دلار رسید یعنی حدود سیصد درصد به صورت جهانی رشد کرد. ما اگر آن موقع...