رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها با اشاره به موضوع ادامه فعالیت در نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: فرمودند: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ «الان به‌هیچ وجه مصحلت نیست شما تغییر کنید، لذا شما به کار خودتان ادامه دهید». به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو،حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، در جمع مسئولان دفاتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به ادامه فعالیت خود به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه به دئبال نیروی تازه نفس برای ادامه فعالیت در نهاد بودم افزود: رهبر معظم انقلاب پس از بررسی دفتر ایشان فرمودند: «الان به‌هیچ وجه مصحلت نیست، لذا شما به کار خودتان ادامه دهید».وی تأکید کرد: بنده وظیفه داشتم که نظر کارشناسی خودم را بیان کنم، اما وقتی دستور این است که «ادامه دهید» ما هم به‌عنوان یک سرباز-تا وقتی که نظرِ ایشان هست- ادامه می‌دهیم.

امام کاظم (ع): «ارادۀ قوی» برترین توشه برای سیر و سلوک در راه خداست

اعیاد گذشته و ایام نورانی ماه ذی‌الحجه را تبریک عرض می‌کنم؛ همچنین امروز را که روز ولادت باب‌الحوائج امام موسی‌بن‌جعفر (ع) است.

در ابتدا جمله‌ای از امام موسی کاظم (ع) تقدیم می‌کنم؛ این جمله در دعایی است که حضرت در روز مبعث خوانده‌اند. «وَ قَدْ عَلِمْتُ أَنَّ أَفْضَلَ زَادِ الرَّاحِلِ إِلَیْکَ عَزْمُ إِرَادَة یختارک بها» (مصباح‌المتهجد/ ۲ / ۸۱۵) کسی که در راه تو حرکت می‌کند، بالاخره یک توشه‌ای باید برای این راه بردارد، و من-یعنی امام کاظم (ع) - این‌طوری فهمیده‌ام که برترینِ این توشه‌ها یک ارادۀ بسیار قوی و پولادین است که انسان به‌وسیلۀ این اراده، تو را انتخاب کند و برگزیند. این بالاترین توشه برای کسانی است که دنبال رفتن به سمت خدا هستند و در راه خدا سیر و سلوک می‌کنند.

حضرت امام (ره) در کتاب «اربعین حدیث» می‌نویسد: «عزم، جوهرۀ انسانیت و میزان امتیاز انسان است، و تفاوت درجات انسان به تفاوت درجات عزم او است. . . اى عزیز، بکوش تا صاحب عزم و داراى اراده شوى، که خداى نخواسته اگر بى‌عزم از این دنیا هجرت کنى، انسانِ صورى بی‌مغزى هستى که در آن عالم به صورت انسان محشور نشوى، زیرا که آن عالم محل کشف باطن و ظهور سریره است؛ و جرئت بر معاصى کم‏کم انسان را بى‏عزم مى‏کند، و این جوهر شریف را از انسان می‌رباید. » ‏ (شرح چهل حدیث/ ص. ۷ و ۸)


طبق اساسنامۀ نهاد، دوره ریاست نهاد «سه سال» است
در اینجا لازم است توضیحی دربارۀ ادامۀ کارم در نهاد، عرض کنم. البته بنده استعفا نداده بودم، اما به‌هرحال این‌طور مطرح شد که بنده استعفا داده‌ام. اگر دوستان اساسنامۀ نهاد را ملاحظه کنند، می‌بینند که دورۀ ریاست نهاد، سه سال است. البته ممکن است این دوره دو سه بار تجدید شود، اما بالاخره این تجدید هم یک عرفی دارد!

آقای قمی-که خدا به زحمات ایشان در نهاد بهترین پاداش‌ها را عنایت کند- هشت سال ریاست نهاد را بر عهده داشت، ولی دورۀ ما الان به دوازده سال رسیده است؛ لذا بحث استعفا مطرح نیست؛ بحث این است که دورۀ این مسئولیت خیلی وقت است که تمام شده است!

اعتقاد شخصی‌ام این است که هشت سال برای این مسئولیت‌ها کافی است
اعتقاد شخصی بنده این است که برای این مسئولیت‌ها، هشت سال کافی است، و بیشتر از این نباید این پُست‌ها را نگه داشت، بلکه باید تحویل نفرات تازه‌نفسی داد که بتوانند این مسیر را بهتر و کامل‌تر ادامه دهند؛ و این جابه‌جایی‌ها هم غیرطبیعی نیست، بلکه اتفاقاً ماندن در این مسئولیت‌ها یک‌مقدار جای سؤال دارد که «یک فرد چقدر می‌خواهد در یک مسئولیت بماند درحالی‌که در این مجموعه، افراد بسیار شایسته‌ای وجود دارند که خیلی بهتر می‌توانند کار را ادامه دهند»

«استعفا» کلمۀ مناسبی نبود که برای این مسئله به‌کار برده شد
امسال این مطلب را به‌صورت مکتوب خدمت حضرت آقا نوشتم و در این نامه عرض کردم: دورۀ ما خیلی وقت است که تمام شده و نهاد هم نیروهای خوبی دارد که می‌توانند این مسئولیت را انجام دهند، لذا اجازه بدهید این فضا تغییر کند و فضای جدیدی در مجموعۀ نهاد ایجاد شود و روح تازه‌ای در نهاد دمیده شود؛ بنابراین «استعفا» کلمۀ مناسبی نبود که به‌کار برده شد، چون معمولاً در استعفا یک نوع قهر یا خستگی وجود دارد، ولی ما از هیچ‌کسی قهر نکرده‌ایم و اصلاً باوجود دوستانی به این خوبی، جای قهر هم وجود ندارد. الحمدلله بحث خستگی هم مطرح نیست و الان هم بنده احساس خستگی ندارم.

اینکه «بنده به‌خاطر بودجه استعفا داده‌ام» نیز برداشت دقیقی نبود، چون مشکلات بودجه‌ای ما، مربوط به امسال نیست بلکه چندسال است که ما از نظر بودجه مشکل پیدا کرده‌ایم. البته نه اینکه ما به‌لحاظ مالی تحت فشار نیستیم، اما واقعاً بحث بنده به این فشار‌ها ارتباطی نداشت. هرچند من احتمال می‌دادم که اگر تغییر و تحولی بشود، از این جهت هم گشایشی برای نهاد اتفاق بیفتد، ولی این جزء عوامل اصلی محسوب نمی‌شد.

رهبر انقلاب فرمودند: الان جابه‌جایی مصحلت نیست، لذا شما به کارتان ادامه دهید
من در آن نامه، از رهبر انقلاب خواهش کردم که «این‌بار با ملاحظۀ بیشتری به این مسئله عنایت بفرمایید» لذا ایشان هم دستور دادند که این موضوع در دفتر بررسی شود، حالا اینکه نتیجۀ بررسیِ دفتر ایشان چه بوده، بنده کاملا در جریان نیستم، اما نهایتش این شد که فرمودند: «الان به‌هیچ وجه مصحلت نیست، لذا شما به کار خودتان ادامه دهید»

بنده وظیفه داشتم که خودم را عرضه کنم و نظر کارشناسی خودم را بیان کنم، اما وقتی دستور این است که «ادامه دهید» ما هم به‌عنوان یک سرباز-تا وقتی که نظرِ ایشان هست- ادامه می‌دهیم. ما برای خودمان نسبت به ایشان «مقامِ حرفی» قائل هستیم، نه مقام اسمی یا فعلی! فرق حرف با اسم و فعل این است که خودش هیچ معنایی ندارد مگر اینکه در کنار یک اسم یا فعل قرار بگیرد. ما ایشان را نائب امام زمان (ع) می‌دانیم و اطاعت از ایشان را هم اطاعت از امام زمان (ع) می‌دانیم. ان‌شاءالله که بتوانیم در این دورۀ جدید، آن‌طوری که خواست ایشان هست و رهنمودهای ایشان در اختیار ما قرار داده، عمل کنیم.

دنبال ایجاد فضای جدیدی در نهاد هستیم/ فاخرترین مجموعۀ روحانیت که به‌طور سازمانی فعالیت می‌کنند، در نهاد هستند
بنده دنبال این بودم که فضای جدیدی توسط فردِ جدیدی در نهاد ایجاد شود، حالا فردِ جدید نشد، اما فضای جدید را که خودمان می‌توانیم ایجاد کنیم! با کمک شما عزیزان تلاش می‌کنیم که این فضای جدید و نشاط بیشتر در این مجموعه ایجاد شود.

اعتقاد قلبی بنده نسبت به دوستان فعال در نهاد این است که واقعاً این مجموعۀ دوستان در نهاد، فاخرترین مجموعۀ روحانیت است که به‌طور سازمانی دارد فعالیت می‌کند.

مجموعه‌ای که امروز به‌عنوان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها دارد فعالیت می‌کند-چه روحانیون و چه غیرروحانیونی که در نهاد مشغولند- به اعتقاد بنده فاخرترین مجموعه است؛ از جهت بصیرت، آگاهی و نوعِ تعامل با فاخرترین مجموعۀ کشور که دانشگاه است. البته این هم غیرطبیعی نیست، چون این مجموعه با فاخرترین مجموعۀ کشور که دانشگاه است، تعامل دارد. اکثر دوستان ما در دفاتر نهاد دانشگاه‌ها، طوری عمل کرده‌اند که دانشگاهیان، درایت و تدبیر و تقوای ایشان را تصدیق می‌کنند و دانشگاهیان هم عوام نیستند؛ آن‌ها طبیعتاً سلامت نفس و فضل و تدبیرِ آدم‌ها را خوب می‌فهمند و تشخیص می‌دهند.

ما خدا را شکر می‌کنیم که دوستان بسیار خوبی در مجموعۀ نهاد، مشغول فعالیت هستند. البته این‌هم به برکت انفاس قدسی حضرت امام (ره) و خود حضرت آقاست که این اتفاق افتاده است، و به امثال بنده که مدیریت می‌کنیم، هیچ ربطی ندارد.

امروز دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها، تکیه‌گاه نیروهای ارزشی و انقلابی دانشگاه هستند
امروز دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها، عموماً تکیه‌گاه نیروهای ارزشی و انقلابی دانشگاه هستند. نشانه‌اش هم این است که هر کدام از مسئولین این دفاتر را می‌خواهیم عوض کنیم، مقاومت در آن دانشگاه-در مقابل این جابه‌جایی- پدید می‌آید. این نشان می‌دهد که نهاد در دانشگاه‌ها جاافتاده است (که اصلِ نهاد در دانشگاه هم همین دفاتر نهاد هستند)

در بخش گروه معارف هم-با توجه به حجم بسیار گستردۀ کاری که وجود دارد- خیلی اساتید خوبی در این بخش داریم. در بخش دانش‌افزایی هم کاری که در نهاد اتفاق افتاد، بسیار خوب بود. یک زمانی آرزوی ما این بود که پنج‌هزار استاد را تحت پوشش قرار دهیم، ولی امروز بیش از هفتاد هزار استاد در این مسیر آمده‌اند و از آن استقبال کرده‌اند.

در بخش تشکل‌های دانشجویی نیز همین‌طور است. امروز تشکل‌های بسیار خوبی در دانشگاه‌ها وجود دارد که این تشکل‌ها در دانشگاه، در واقع سنگرهای قوی انقلاب اسلامی هستند. الحمدلله نیروهای ارزشی در دانشگاه دارند با افتخار، از ارزش‌های انقلاب و امام و رهبری دفاع می‌کنند؛ چه بسیج، چه انجمن‌ها، جامعۀ اسلامی یا جنبش عدالتخواه.

البته وقتی به انتظارات‌مان نگاه می‌کنیم، طبیعتاً انتظارات ما خیلی بیش از اینهاست، اما وقتی به آنچه موجود است نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که جریان ارزشی در حساس‌ترین بخش کشور که دانشگاه است، خیلی زنده و بانشاط دارد به وظایف خود عمل می‌کند. هرچند گلایه‌ها و انتظاراتی هم وجود دارد که جزء وظایف ماست و ما در این بخش‌ها باید بیشتر کار کنیم؛ در حمایت از نیروهای انقلابی در دانشگاه و حفظ روحیۀ انقلابی و ترویج معنویتِ صحیح در دانشگاه، ما وظایف سنگینی بر دوش داریم که باید به آن بپردازیم.

هنوز نتوانسته‌ایم از همۀ ظرفیت‌مان استفاده کنیم
این برای ما جای افتخار است که در یک مجموعۀ فاخر، فعالیت می‌کنیم، ولی این به آن معنا نیست که ما نسبت به خودمان نقد نداریم و راه‌هایی را که نرفته‌ایم، اصلاً نمی‌بینیم! ضمن اینکه انتظارات هم از ما، بسیار بالا هست. اگر هم گاهی افرادی نسبت به دفاتر نهاد، زبان به شکوه باز می‌کنند، آن‌هم به‌جای خودش به‌حق است؛ چون انتظار بالایی دارند و این هم انتظار به‌جایی است. از مجموعه‌ای که چنین وجهه‌ای در دانشگاه دارد، طبیعتاً انتظار خیلی بالا هست.

این حس وجود دارد که ما هنوز نتوانسته‌ایم از همۀ ظرفیت‌مان استفاده کنیم. این «طرحِ راهبری» که امسال سال سومش هست، با یک آسیب‌شناسی خاصی طراحی شد، و آن اینکه «ما یک‌سری ظرفیت‌هایی داریم که هنوز از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم» فرصت‌های زیادی در دانشگاه‌ها وجود دارد که نهاد هنوز از آن‌ها بهرۀ لازم را نگرفته است؛ لذا در دور جدید حتماً لازم است که به این بحث «طرح راهبری» توجهِ ویژه‌ای داشته باشیم.

مهمترین کار ما در این دورۀ جدید، تکمیل طرح راهبری است
در این دورۀ جدید-که از طرف حضرت آقا بر ما تکلیف شده و ما باید کار را ادامه بدهیم- به‌نظرم مهمترین کارمان همین تکمیل طرح راهبری است. اگر بتوانیم این طرح راهبری را با همۀ ابعادش پیاده کنیم و آن را در دفاتر نهاد، نهادینه کنیم، به حول و قوۀ الهی، تأثیرگذاری نهاد نسبت به گذشته، خیلی بیشتر خواهد شد؛ و انتظاری که در این دورۀ جدید از ما می‌رود، این است که دوستان در همین طرح راهبری، فعال‌تر و جدی‌تر وارد شوند و حرکت کنند.

ما هر سال نیاز به تحلیل جدید از محیط خودمان داریم. هر سال باید ببینیم در محیطی که کار می‌کنیم، وضع موجودمان چه تغییراتی کرده است؟ وضع موجود ما نسبت به سال گذشته چگونه است؟

در طرح راهبری، شناخت فرصت‌ها و تهدید‌ها و اولیت‌بندی آن‌ها بسیار مهم است
اینکه هر سال یک تحلیل جدید و دقیق‌تری نسبت به محیط خودمان داشته باشیم، خیلی مهم است. این تحلیلی که ما در طرح راهبری از همۀ دوستان درخواست می‌کنیم، یعنی آن زوایایی که معمولاً دیده نمی‌شود را ببینیم. گاهی به فرصت‌های نزدیک توجه نمی‌کنیم و به سراغ فرصت‌های دور می‌رویم، و گاهی تهدیدهای دور را می‌بینیم، اما به تهدیدهای نزدیک، کمتر توجه می‌کنیم!

البته طرح راهبری، فقط به شناخت فرصت‌ها و تهدید‌ها محدود نمی‌شود، بلکه اولیت‌بندی هم باید داشته باشیم که البته کار سختی است. یعنی باید ببینیم که در بین فرصت‌ها، به کدام فرصت باید بیشتر بپردازیم؟ چه راهبردی را انتخاب کنیم که ما را زودتر به نتیجه برساند؟ و به دنبال تعریف راهبردهای جدید و مناسب برای کار خودمان باشیم.

روحِ طرح راهبری یعنی فعال‌سازیِ همۀ نیروهای بالقوۀ دانشگاه در جهت اسلامی‌شدنِ دانشگاه
روحِ طرح راهبری هم این است که ما به‌جای اینکه خودمان تصدی‌گری کنیم، بتوانیم قست‌های مختلف دانشگاه و مجموعه‌های دیگر را فعال کنیم و آن‌ها را به میدان بیاوریم. روح این راهبری یعنی دیگران را به میدان آوردن و از همۀ ظرفیت‌ها استفاده کردن، و همۀ بخش‌ها را به‌گونه‌ای درگیرِ کار کردن و فعال‌سازیِ همۀ نیروهای بالقوۀ دانشگاه در جهت اسلامی‌شدنِ دانشگاه.

اگر بتوانیم طرحِ راهبری را کامل کنیم، بسیاری از انتظاراتی که از نهاد وجود دارد، تحقق پیدا خواهد کرد.

روند جدید دانشگاه آزاد، یک فرصت است
در ادامه، می‌خواهم چند نکته را خدمت شما عرض کنم. نکتۀ اول اینکه، یک فرصت جدیدی برای فضای دانشگاهی پیش آمده و آن‌هم فرصت دانشگاه آزاد است.

دانشگاه آزاد حدود یک‌سوم ظرفیت آموزش عالی کشور را در اختیار دارد. اگر در اینجا دیدگاه‌های درست حاکم شود و دفاتر نهاد در آن تقویت شود، و زیرساخت‌ها فراهم شود، ان‌شاءالله می‌تواند بر کل آموزش عالی، سایه بیفکند و تأثیرگذار باشد. ان‌شاءالله با کمک و راهنمایی شما عزیزان در استان‌ها، دانشگاه آزاد در ریل درست خودش قرار بگیرد.

فرصت دیگری که در اختیار نهاد هست، بحث کرسی‌های آزاداندیشی است
فرصت دیگری که در اختیار ما هست، بحث کرسی‌های آزاداندیشی است. متاسفانه به‌دلیل گرفتاری‌های زیاد، هنوز بحث این کرسی‌ها، جایگاه خودش را پیدا نکرده است و سایۀ سنگین مسائل سیاسی که در بحث کرسی‌ها بود، خیلی از فعالان این عرصه را نسبت به کرسی‌ها، کم‌توجه کرده است.

کرسی‌های آزاداندیشی ظرفیت بزرگی است و یکی از گلایه‌ها از ما، در همین بخش است و می‌گویند: «نهاد خیلی به بحث کرسی‌ها نپرداخته است» باید توجه کنیم که می‌شود کرسی‌های تخصصی و کوچکتری در دانشگاه برگزار کرد و مجموعۀ اساتید و تشکل‌ها و فعالان را تشویق کرد به اینکه این کرسی‌ها را برگزار کنند، و این کار باید خارج از هیجان و هیاهوی فضای رسانه‌ای باشد.

نهاد نسبت به تشکل‌های جدید اصلاح‌طلب هم مسئولیت دارد و نباید به آن‌ها بی‌توجه باشد
در کنار این مسائل، بحث تشکل‌ها هم باید مد نظر باشد. یکی از راهبردهای اصلی ما بحث تشکل‌ها است. هرچند تعداد کسانی که در تشکل‌ها فعالیت می‌کنند نسبت به کمّیت دانشگاهیان زیاد نیستند، اما از نظر کیفی، بسیار تأثیرگذار هستند. اگر بناست که ما کاری انجام دهیم، عمدتاً از طریق همین‌ها باید انجام دهیم. البته ما کارهای دیگری هم داریم، ولی تأثیرگذاریِ عمدۀ ما از طریق تشکل‌هاست.

اینکه تشکل‌ها در دانشگاه بتوانند نقش بیشتری ایفا کنند، از «فرصت‌های نزدیک» برای ما محسوب می‌شود. همۀ این‌ها هم مثل هم نیستند، بلکه طیف‌های مختلفی دارند. نهاد نمی‌تواند به این‌ها بی‌توجه باشد. بسیاری از این‌ها جوانانی هستند که کاملاً می‌توانند تحت تأثیر نهاد قرار بگیرند؛ به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم.

همین‌که ما بتوانیم جلوی تندروی برخی از این‌ها را بگیریم، خیلی خدمت بزرگی کرده‌ایم؛ هم به خودِ آن‌ها و هم به دانشگاه و هم به نظام. چون در طبع این‌طور تشکل‌ها، تندروی هست. ما نسبت به این‌ها هم مسئولیت داریم و اتفاقاً از جهتی بیشتر مسئولیت داریم؛ چون این‌ها در معرض خطر بیشتری هستند.

اگر آن‌ها به سراغ ما نمی‌آیند ما باید به سراغ‌شان برویم و ارتباط بگیریم. باید آغوش نهاد باز باشد و این‌ها را هم زیر چتر خود بگیرد. البته معنایش این نیست که ما از مواضع خودمان کوتاه بیاییم! ما مواضع خودمان را داریم و آن‌ها را هم نقد می‌کنیم؛ اما مثل نقدی که یک پدر نسبت به فرزند خودش دارد.

یکی از اولیت‌های ما بحث «معرفت‌افزایی تشکل‌ها» است
یکی دیگر از اولیت‌های ما مربوط به بحث معرفت‌افزایی تشکل‌هاست. برخی از این نیروهای ارزشی ما در میدان مباحثه و مناظره کم می‌آورند و خیلی نمی‌توانند از عهدۀ استدلال و جواب دادن به شبهات و سؤالات، بر بیایند. چون خیلی تاریخ نمی‌دانند و در مسائل اعتقادی و معرفتی هم ضعیف هستند. درحالی‌که این‌ها باید از بقیه، قوی‌تر باشند.

قبلاً تحت عنوان «توانمندسازی تشکل‌ها» برخی دوستان تلاش می‌کردند که درس‌های معارفِ ویژه‌ای برای این تشکل‌ها بگذارند. شما می‌توانید مثلاً از ترم بعد (چون برای این ترم، دیگر دیر شده) این طراحی را انجام دهید و تحت هر عنوانی که خواستید، این را ارائه دهید. ارتباطاتِ صمیمی و عاطفی با تشکل‌ها بسیار خوب است، ولی باید زمینه‌سازی شود که این ارتباطات به معرفت‌افزایی برسد؛ هم معرفت‌افزایی در بحث‌های اخلاقی و اعتقادی و هم در بحث‌های سیاسی.

گروه‌های معارف تن‌ها بخشی است که نهاد می‌تواند با «بدنۀ دانشجویی» ارتباط برقرار کند
نکتۀ دیگر، بحث گروه‌های معارف است. تن‌ها بخشی که می‌توانیم با بدنۀ دانشجویی ارتباط برقرار کنیم، در همین گروه‌های معارف است؛ و الا تشکل‌ها که در هر دانشگاه، تعداد محدودی هستند.

من معتقدم معاونت فرهنگی لااقل باید ۵۰ درصد توانش را برای کمک به دوستان گروه معارف بگذارد تا اساتید معارف بتوانند با دست پُر، به کلاس درس بروند. این عرصه‌ای است که کارِ برزمین‌مانده زیاد دارد. الان دیگر ما به‌جای گرفتار شدن در بحث‌های شکلی و اداری و ساختاری، باید بیشتر برویم در بحث‌های محتوایی کار کنیم. در این سی سال، عمدۀ توان نهاد، صرفِ بحث‌های ساختاری و شکلی شده است، البته این کار‌ها هم مفید بوده، ولی اصلِ وظیفۀ ما بحث‌های محتواییِ آنجاست. استادی که سرِ کلاس می‌رود، باید بتواند با مطالب غنی سرِ کلاس حاضر شود تا واقعاً تأثیرگذار باشد و دانشجو را جذب کند.

گروه‌های معارف یک فرصت بسیار طلایی است که در اختیار ما قرار دارد، این فرصت را قدر بدانیم و بیشتر برایش وقت بگذاریم؛ و از اساتید معارف دفاع کنیم و به آن‌ها کمک کنیم که از عهدۀ کلاس‌های معارف بر بیایند.

بخش آموزش مجازی هم جزء فرصت‌هایی است که برای نهاد پدید آمده
قسمت آموزش مجازی هم جزء فرصت‌هایی است که برای نهاد پدید آمده است. پیش‌بینی آینده هم این است که این مجموعه بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. این می‌تواند مکمل دروس معارف و سایرِ طرح‌های شما باشد. ضمن اینکه خودِ شما هم می‌توانید از ظرفیت و امکانات دانشگاه استفاده کنید و آموزش‌هایی را برقرار کنید.

ورودی‌های جدید دانشگاه، از فرصت‌های ویژه برای نهاد هستند
یکی دیگر از فرصت‌های ویژه، ورودی‌های جدید دانشگاه‌ها هستند. کسی که تازه وارد دانشگاه می‌شود، اولین برخورد‌ها خیلی می‌تواند برایش سرنوشت‌ساز باشد. اگر ما نتوانیم با ورودی‌های جدید، درست ارتباط برقرار کنیم بعداً دیگر معلوم نیست که دیگران این فرصت را برای ما باقی بگذارند!

خصوصاً به نخبگانی که در بین ورودی‌های جدید هستند، خیلی توجه کنید. مثلاً در بین هزار نفر ورودی جدید در هر دانشگاه، شاید پنج نفرشان جزء برترین‌های کنکور هستند و یا جزء آدم‌های ویژه هستند. خوب است که نهاد اولین جایی باشد که این‌ها را در دانشگاه تحویل می‌گیرد و از آن‌ها دعوت می‌کند و کاری می‌کند که این ارتباط برقرار شود.

ابتدای سال تحصیلی هم فرصتی است که ما جلسات خودمان را با بخش‌های مختلف دانشگاه، تجدید کنیم. خودِ همین «اولِ سال» هم یک عنوان ویژه و فرصت خاص است که می‌توانید بچه‌های نشریات، تشکل‌ها و کانون‌ها و انجمن‌های علمی را به بهانۀ اولِ سال، دعوت کنید و دوباره این ارتباط را برقرار کنید.

استثنایی‌ترین فرصت برای ما، ماه محرم و اربعین است
استثنایی‌ترین فرصت برای ما، همین ماه محرم است که در پیش روی ما قرار دارد که همه با پای خود، بلکه با پای دل، به‌سراغ مراسم ما می‌آیند؛ و کاری که امام حسین (ع) با دل‌ها می‌کند، فوق‌العاده است. این فرصت ویژۀ محرم را هم قدر بدانید.

اربعین هم در پیش است که باید قدر آن را هم بدانید. من فکر می‌کنم اگر یک دانشجو یک‌بار اربعین به کربلا برود و برگردد، با تمام فعالیت‌های فرهنگی که از اول ابتدایی تا آخر دانشگاه در معرضش قرار گرفته، برابری می‌کند بلکه تأثیرگذارتر است. دانشجویان را تشویق کنید که در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند، اما خودتان متصدی نشوید که خودتان ثبت‌نام کنید و دانشجویان را ببرید.

تصدی‌گری را خودتان به عهده نگیرید، این کار را به هیئت‌ها و تشکل‌ها و بسیج واگذار کنید. شما کار تشویقی را انجام دهید و سعی کنید از این ماه محرم هم استفاده کنید تا جایی که ممکن است، دانشجویان بروند و در اربعین شرکت کنند. اربعین یک پدیدۀ فوق‌العاده‌ای است که در این چندسال اخیر، خداوند دارد به‌وسیلۀ امام حسین (ع) واقعاً هنرنمایی می‌کند.

هرچه می‌توانید دانشجویان عزیز را در معرض تابش نور امام حسین (ع) قرار دهید و ان‌شاءالله دل‌های آن‌ها را به اولیاء خدا پیوند دهید.

کلیدواژه: نهاد رهبری در دانشگاه | رهبری در دانشگاه ها | فاخرترین مجموعۀ | دورۀ جدید | نهاد در دانشگاه | گروه های معارف | ورودی های جدید | ارتباط برقرار | لذا شما به کار | نیروهای ارزشی | دانشگاه آزاد | معرفت افزایی | بحث کرسی ها | طرح راهبری | مصحلت نیست | دفاتر نهاد | ان شاءالله | ادامه دهید | برای نهاد | فضای جدید | بسیار خوب | نهاد هست | برای ما | تشکل ها | فرصت ها

منبع: خبرگزاری دانشجو

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۷۳۷۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • کنگره مجمع محققین برگزار می شود/ورود به مباحث انتخابات ۱۴۰۰ از الان به نفع کشور نیست
 • آیت‌الله سید حسین موسوی تبریزی دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فعالیت‌های تشکل متبوعش، اظهار کرد: فعالیت‌های مجمع محققین و مدرسین با جدیت پیگیری می‌شود و پرداختن به کارهای تحقیقی از اولویت‌های ماست. وی درباره برگزاری زمان کنگره مجمع محققین و مدرسین، ادامه داد: احتمالا در آینده کنگره‌ای برگزار می‌کنیم اما تاکنون تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشده است. دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مطرح شدن نام برخی مسئولان از اکنون برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400، گفت: ورود به مباحث انتخابات ریاست جمهوری آینده، زودهنگام است و به نفع کشور نیست هنوز چند ماه از آغاز به کار دولت جدید نگذشته است و همه باید دولت را یاری کنیم تا بتواند مشکلات مردم را حل و فصل کند. آیت‌الله موسوی‌تبریزی گفت: هر روز که نباید به فکر انتخاب رئیس‌جمهور باشیم تا انتخابات آینده حدود چهار سال باقی مانده است، صحیح نیست با طرح چنین مسائلی کشور را به سمت حاشیه ببریم. وی گفت: سه یا چهار ماه مانده به برگزاری انتخابات سال 1400، می‌توان در مورد کاندیداها تصمیم‌گیری کرد و هر جناحی رایزنی‌های خود را انجام دهد. انتهای پیام/
 • این مواد غذایی را اشتباه مصرف می کنید
 • شیوه آماده‌سازی و مصرف مواد غذایی بر خواص آنها و سلامت تاثیر می‌گذارد. جام جم آنلاین: موارد زیر،‌ برخی مواد غذایی هستند که ممکن است با مصرف نادرست، فواید آنها برای سلامت را از دست بدهید. هویج اگر از کسانی هستید که از هویج در سوپ مرغ استفاده می‌کنید،‌ بهتر است بدانید خرد کردن هویج قبل از پخت، از خواص غذایی آن می‌کاهد. براساس مطالعات، خردکردن هویج قبل از پخت، باعث افزایش هدر رفتن مواد مغذی آن می‌شود. بعد از شستن و پوست کندن هویج، آن را بدون خردکردن و به طور کامل بپزید. مطالعات همچنین نشان می‌دهد، هویج پخته ارزش غذایی بالاتری نسبت به هویج خام دارد. سیب و گلابی اگر این دو میوه را بلافاصله بعد از خرید مصرف کنید، فواید کمتری از آنها دریافت می‌کنید. اجازه دهید،‌ سیب و گلابی کمی برسند. مطالعات نشان می‌دهد، فرآیند رسیدن، باعث تجزیه کلروفیل شده، به‌نوبه خود باعث تولید آنتی‌اکسیدان‌های بسیار فعال در این میوه‌ها می‌شود. سیر حرارت دادن سیر بلافاصله بعد از خردکردن، باعث می‌شود، زمان کافی برای آزاد شدن آنزیم آلیسین موجود در سیر وجود نداشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد، استفاده از سیر، دست کم 10 دقیقه بعد از خردکردن آن، باعث آزاد شدن این آنزیم می‌شود. آلیسین، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی ـ عروقی را کاهش می‌دهد. لوبیا و غلات کامل پختن این مواد بدون خیس کردن آنها کار اشتباهی است. به گفته کارشناسان، این مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان‌هایی به نام فیتات‌ها هستند. این ترکیبات با ویتامین‌ها و مواد معدنی ترکیب می‌شود و از جذب آنها در بدن جلوگیری می‌کند. خیس کردن غلات باعث می‌شود، فیتات‌ها آزاد شود و جذب این مواد غذایی در دستگاه گوارش راحت‌تر صورت بگیرد. موز موز یکی از سالم‌ترین و ساده‌ترین خوراک‌های سرپایی است، اما کارشناسان می‌گویند، مصرف این میوه به تنهایی، کار اشتباهی است و باید همراه نوعی چربی مانند کره...
 • انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان مورد تایید نیست
 • مدیرکل نظارت بر تشکلها و هماهنگی و امور استانهای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکننگان با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق مصرف‌کنندگان باید مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند، فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را مورد تایید ندانست. مجید ارغنده‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: براساس فصل سوم ماده ۹ قانون قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، «انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان» که به عنوان یک تشکل مردم نهاد، غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی مستقل و غیرانتفاعی هستند، باید در مراکز استانها، شهرستان ها و در تهران در قالب انجمن ملی تشکیل و پس از ثبت در وزارت بازرگانی وقت ( وزارت صنعت، معدن و تجارت) رسمیت پیدا می کنند. وی ادامه داد: در دوره اول و از سال ۱۳۹۰، انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی تشکیل و در سال ۱۳۹۴ نیز دوره دوم فعالیت این انجمن ها با برگزاری انتخابات سراسری و دعوت از آحاد مردم و بر اساس مفاد مندرج در قانون حمایت، آیین نامه اجرایی این قانون و اساسنامه انجمن ها آغاز شده است که هم اکنون در بیش از ۲۹۰ شهرستان، انجمن شهرستانی و در ۲۷ استان، انجمن استانی و در تهران نیز انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تشکیل و مشغول فعالیت است. مدیرکل نظارت بر تشکلها و هماهنگی و امور استانهای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکننگان درباره قانونی بودن انجمن حمایت از مصرف کنندگان می گوید : این انجمن که خود را به عنوان متولی حمایت از مصرف کننده در جامعه معرفی کرده هیچگونه ارتباط فکری و موضوعی با قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان نداشته و اختیارات قانونی مذکور در پیگیری حقوق مصرف کنندگان را ندارد و از نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ناشناخته است و این تشکل گرچه به...
 • باید سلامت محصولات تراریخته احراز شود/اگر اثبات شود که تغییر ژنتیک ضرری ندارد کسی مخالف آن نیست
 • خبرگزاري آريا - عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه حساسيت به محصولات تراريخته به خاطر اين است که سلامت اين محصولات بايد احراز شود، گفت: اگر تغيير ژنتيک مي تواند توليد محصولات را چند برابر بکند و اگر اثبات شود که اين فرآيند ضرري ندارد، کسي مخالفتي با آن ندارد.به گزارش حوزه احزاب خبرگزاري فارس، پيرو انتشار خبر جلسه نقد و بررسي برنامه وزارت جهاد کشاورزي دولت دوازدهم در دفتر سعيد جليلي و انتقاد تعدادي از کارشناسان از محصولات تراريخته، بهزاد قره‌ياضي رييس انجمن ايمني زيستي با ارسال نامه‌اي به دفتر سعيد جليلي پيشنهاد مذاکره درباره اين موضوع بين کارشناسان را مطرح کرد.اين درخواست مورد توافق دفتر سعيد جليلي قرار گرفت و براي نخستين بار 27 «استاد دانشگاه»، «کارشناس» و «مسئولان سابق و فعلي» حوزه «کشاورزي» و «محيط زيست» در مناظره اي 5 ساعته به بيان نقطه نظرات تخصصي خود درباره «محصولات تراريخته» پرداختند.اين مناظره که از ساعت 18 آغاز شد تا ساعت 23 ادامه يافت و در فضايي «صميمي»، «علمي» و «پرچالش»، دو تيم موافق و مخالف محصولات تراريخته به گفتگو با يکديگر پرداختند.در حالي که اداره اين نشست تخصصي بر عهده سعيد جليلي بود، وي از کارشناسان خواست تا موافقت يا مخالفت خود با اين محصولات را با استدلال علمي توضيح دهند.در اين جلسه کارشناسان موافق محصولات تراريخته شامل آقايان و خانم‌ها: بهزاد قره‌ياضي رييس انجمن ايمني زيستي، محمد رضا زماني رييس پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک و زيست فناوري، سيروس زينلي رييس انجمن بيو تکنولوژي و استاد تمام انستيتو پاستور، حجه الاسلام معلي پژوهشگر پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، محمود تولايي رييس انجمن ژنتيک ايران،منصور اميدي نايب رييس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ايران، بهاره زارع دانش آموخته پزوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک، خوش خلق سيما مشاور رييس سازمان حفاظت محيط زيست و رييس پژوهشگاه بيوتکنولوژي کشاورزي، زهرا حاجت پور قائم مقام مرکز اطلاعات بيوتکنولوژي ايران...
 • چاپ تاریخ شفاهی فرماندهان از دغدغه ها و توصیه های رهبرانقلاب بود
 • گلعلی بابایی گفت: چاپ کتاب‌های تاریخ شفاهی فرماندهان لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) از دغدغه‌های ما و توصیه‌های رهبر انقلاب بود و در هر دیداری پیگیر وضعیت باقی عناوین می‌شدند. خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ: روزهای هفته دفاع مقدس و همزمانی اش با ایام محرم، بهانه خوبی برای بررسی کارنامه نشر ۲۷ بعثت وابسته به لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) است. به تازگی کتاب «شراره‌های خورشید» شامل جلد ششم کارنامه عملیاتی این لشگر با محوریت شخصیت شهید محمد ابراهیم همت در حوزه هنری رونمایی شده و فضا هنوز به اصطلاح گرم است. عملیات خیبر یا به تعبیر عراقی‌ها و آمریکایی‌ها، نبرد دوم بصره، برای رزمندگان لشگر ۲۷ خاطرات سنگین و تاثیرگذاری از جمله شهادت فرماندهان مختلف شان و در صدر آن‌ها حاج محمدابراهیم همت را به همراه دارد. بسیاری از رزمندگان و فرماندهان در این عملیات در جزایر مجنون مفقود شدند. خاطرات بسیاری از همرزمان شهید همت از این عملیات، دارای کلید واژه «نبرد عاشورایی» است و بررسی مستند و تاریخی عملیات خیبر نشان می‌دهد که رزمندگان ایرانی در این عملیات با وجود امکانات کم، با تمام توان جنگیدند و البته تلفات سنگینی هم دادند. این مساله در گزارش‌های مستندنگاران آمریکایی و نظامیان وقت عراقی هم درج شده است که ایرانی‌ها توان زیادی داشتند اما امکاناتشان کافی نبود. به هر حال، فرصتی برای بررسی کارنامه انتشاراتی نشر ۲۷ بعثت دست داد و با گلعلی بابایی عضو هیئت موسس موسسه فرهنگی هنری ۲۷ بعثت و جواد کلاته مسئول بخش ادبیات دفاع مقدس به گپ و گفت نشستیم. این گفتگو دو قسمت دارد که قسمت اول آن مربوط به پیشینه، تاریخچه و فعالیت‌های فعلی نشر ۲۷ است. قسمت دوم اما بیشتر روی خاطرات دوران جنگ لشگر ۲۷ و دیده‌های گلعلی بابایی اختصاص دارد که درباره شخصیت‌هایی از جمله حاج احمد متوسلیان، حاج محمد ابراهیم همت، شهید عباس کریمی‌و ... می‌شود. گلعلی...
 • لحظات کمتر دیده شده نماز رهبرانقلاب در بین رزمندگان در جبهه
 • دریافت 5 MB تصاویری ببینید از لحظات کمتر دیده شده نماز رهبرانقلاب در بین رزمندگان در جبهه های دفاع مقدس
 • نواهای شنیدنی عاشورا را گوش دهید
 • نواهای عاشورایی بخش جدانشدنی عزاداری محرم است. آثاری که طی این سال‌ها هنرمندان زیادی از سر ارادت به سیدالشهدا آن را خوانده‌اند.این نواها بسته به سبک و سلیقه‌های مختلف، مخاطبان متفاوتی دارد.
 • با یک بازی جالب مدیریت مالی را به کودکان آموزش دهید
 • در ابتدای هر ماه برگه‌ای سفید بردارید و کل مبلغ پول توجیبی را به کودکتان می‌دهید، بالای این برگه یادداشت کنید. سپس این برگه را به دیوار اتاقش چسبانده و از او بخواهید هر مبلغی را که خرج کرد، در این برگه یادداشت کند تا در پایان ماه هر مبلغی که موفق شد پس انداز کند، دو برابر آن را جایزه بگیرد. سرويس سبک زندگی فردا: مهارت‌های مالی خوب لزوما در مورد پول نیستند. به نقل از بیتوته فرقی ندارد که فرزند شما ۳، ۱۳ یا ۲۳ ساله باشد. شما همیشه می‌توانید عادت‌های یک زندگی درست را که به مهارت‌های صحیح مالی تبدیل می‌شود، به فرزندانتان القا کنید. والدین وظیفه دارند که فرزندان خود را مسئولیت پذیر، مستقل و دارای تفکر تربیت کنند. راه‌های زیادی برای به وجود آوردن عادت‌های خوب وجود دارد. اما آموزش‌های صحیح مالی در نظر اکثر والدین اولویت بیشتری نسبت به سایر عادات دارند. در اینجا ما برای شروع چند نکته را یادآوری می‌کنیم: مشورت به جای خودسری اجازه دهید فرزندتان در جلساتی که شما و همسرتان برای تبادل نظر و تصمیم گیری در خصوص مسائل مالی خانواده دارید، شرکت و حتی اظهارنظر کنند. در این صورت او خواهدآموخت که در تصمیم گیری‌های مهم زندگی باید با سایر اعضای ذینفع در آن موضوع مشورت کند و نظرات آنان را بشنود. او باید بداند که همواره نظر بهتر و کامل تری از نظری که او دارد، ممکن است وجود داشته باشد و برای اتخاذ بهترین تصمیم باید حرف دیگران و به ویژه خانواده خود را بشنوند تا تصمیم درست‌تر و پخته تری بگیرد. یک بازی جالب در ابتدای هر ماه برگه‌ای سفید بردارید و کل مبلغ پول توجیبی را به کودکتان می‌دهید، بالای این برگه یادداشت کنید. سپس این برگه را به دیوار اتاقش چسبانده و از او بخواهید هر مبلغی را که خرج کرد، در...
 • محیط بان را عفو کنید اما رضا کیانیان را اعدام را کنید
 • به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، احسان محمدی، پیش از آنکه فرمان آتش توسط تندروهای محیط زیست صادر شود شاید لازم باشد خودم را معرفی کنم. اینکه هفت سال است پایگاه خبری- تحلیلی زیست بوم را به عنوان تنها رسانه فارسی- انگلیسی حوزه محیط زیست و منابع طبیعی ایران مدیریت می کنم، دانش آموخته این رشته هستم و در جریان آموزش قریب به 2000محیطبان کشور از سال 84 تاکنون به عنوان یکی از برنامه ریزان و مجریان، بیش از هر رئیس سازمان محیط زیستی با این قشر کار کرده ام و هنوز هم در حوزه محیط زیست به عنوان یک معلم و البته کارمند کار می کنم. این مقدمه را از آن رو آوردم که متهم نشوم «آقا شما که محیط زیستی نیستی!»، «شما درد محیط بان ها را نمی دانید»!، «شما اصلاً خبر داری سازمان محیط زیست کجاست؟!» و ... همان گلوله های دم دستی که به هر کس که مثل ما حرف نمی زند و فکر نمی کند، شلیک می کنیم! آنچه می نویسم قطعاً به کام برخی از دوستان و همکاران محیط زیستی ام تلخ می آید. شکوه ای هم ندارم چون با آب نبات نمی نویسم و اصولاً باور دارم «تلخی تازه به از قند مُکرر». نمی شود همیشه انتظار داشت همه با ما مهربان باشند اما هر وقت ما اراده کردیم دیگران را به سلابه بکشیم! وقتی اسعد تقی زاده محیط بان دنا بر اساس حکم چندین قاضی در زندان به دلیل قتل جوانی که او را شکارچی و متخلف دانسته بود، طناب دار را انتظار می کشید و آنقدر خسته شده بود که می گفت «اگر رهایم نمی کنید، اعدامم کنید» یا غلامحسین خالدی و کرامت برهانی و ماشالله مهنایی، علی جامیشی و .. محکوم به اعدام شدند به هر دری زدیم. من هم مثل بسیاری...
 • مارکس از سرمربیگری لاس پالماس استعفا کرد
 • سرمربی ۴۹ ساله زردپوشان جزایر قناری از سمت خود استعفا کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مانولو مارکس در پی شکست خانگی 2 بر صفر یکشنبه شب لاس‌پالماس برابر لگانس در هفته ششم لالیگای اسپانیا، امروز (سه‌شنبه) از سمت سرمربیگری زردپوشان جزایر قناری استعفا کرد. این مربی اسپانیایی که پیش از این هدایت تیم B لاس‌پالماس را بر عهده داشت، تنها دو ماه از حضورش روی نیمکت لاس‌پالماس می‌گذشت.این مربی 49 ساله در باشگاه لاس‌پالاس باقی می‌ماند و در پست توسعه و استخدام نیرو در آکادمی این باشگاه اسپانیایی مشغول به کار خواهد شد. در حال حاضر دستیاران مانولو مارکس یعنی خوان کارلوس والرون و فرانسیسکو اورتیس به طور موقت هدایت لاس‌پالماس را برعهده دارند تا جانشین مارکس مشخص شود.لاس‌پالماس در فصل جدید لالیگا از 6 بازی اول خود تنها دو پیروزی کسب کرده و با 6 امتیاز در رده پانزدهم جدول رده‌بندی این رقابت‌ها قرار دارد.انتهای پیام/ R1015161/P1015135/S3,28/CT10
 • به علت مسائل شخصی استعفا دادم
 • به گزارش وانانیوز، سعید مفتخر سرمربی تیم فوتبال ایران جوان بوشهر در گفت‌وگویی در خصوص استعفای خود اظهارداشت: به علت مسائل شخصی و با مشورت با مدیران باشگاه ایران جوان بوشهر این تصمیم را گرفتم. امیدوارم تیم نتایج خوبی را کسب کند. من جزء خانواده ایران جوان بوشهر هستم، تمام تلاشم را کردم تا تیم نتیجه خوبی کسب کند اما متأسفانه در این ۶ بازی کمی بدشانس بودیم و نتوانستیم آنطور که باید و شاید از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم و امتیاز خوبی را کسب کنیم. وی در ادامه افزود: بعد از بازی با ماشین‌سازی و فولاد در جام حذفی بازی خیلی خوبی را مقابل صبای قم انجام دادیم ولی متأسفانه نتوانستیم امتیاز کامل را کسب کنیم. بیشتر از ۸ موقعیت داشتیم که با بی‌دقتی از دست دادیم، تمرکز لازم را نداشتیم ولی در کل از بازی شاگردانم راضی بودم و امیدوارم بعد از من اتفاقات خوبی برای این باشگاه بیوفتد و به روزهای خوب خودش برگردد. مفتخر در پایان اظهارداشت: بعد از اینکه با آقای وزیری مدیر باشگاه مشورت کردم و ایشان استعفای مرا پذیرفتند به شخصه غلامرضا دلگرم را به عنوان سرمربی پیشنهاد دادم تا بتواند هدایت این تیم را بر عهده بگیرد. دلگرم سابقه خوبی در فوتبال دارد، مربی من در زمینه فوتبال بوده است و امیدوارم با حضور غلامرضا دلگرم تیم روحیه جدیدی بگیرد و نتایج جبران شود.
 • آزار جنسی نماینده زن را وادار به استعفا کرد عکس
 • به گزارش جام نیوز، یکی از نمایندگان پارلمانی حزب دمکرات‌های سوئد به دلیل آزار جنسی و بی نظمی‌های مالی، از این حزب کناره گیری کرد. او در گفتگو با برنامه Kalla Fakta تلویزیون سوئد تصریح کرد که توسط یکی از همکاران عالی رتبه پارلمانی خود از حزب دمکرات‌های سوئد مورد آزار جنسی قرار گرفته است. هانا ویگ گفت که همکار او دستش را روی گلوی او گذاشته و با یک انگشت شکمش را فشار داده است. این اتفاق در سال ۲۰۱۲ رخ داده و هانا ویگ به جای اینکه مورد حمایت حزب قرار بگیرد با رفتار تحقیرآمیز و زننده مواجه شده است. پر وگه لوف، معاون سابق امنیتی حزب دمکرات‌های سوئد به این برنامه تلویزیونی گفت که این نماینده مرد، چندین زن را تا به حال مورد آزار جنسی قرار داده است. ده نفر از اعضای حزب دمکرات‌های سوئد که برنامه Kalla Fakta با آنها مصاحبه کرده است درباره یک فرهنگ رایج در این حزب شهادت می‌دهند که بر اساس آن افراد ممکن است تحت اذیت و آزار قرار بگیرند یا به اخراج از حزب تهدید شوند. مادلن لارشون، نماینده دمکرات‌های سوئد در شورای شهر فولشوپینگ نیز از این حزب کناره گیری می‌کند و می‌گوید همچون هانا ویگ مورد آزار جنسی قرار گرفته است: آنها مثل یک گروه جنایتکار هستند که آدم را در صورت اعتراض به کارهایشان بدون مجازات نمی‌گذارند. اما هانا ویگ سومین زنی است که حزب دمکرات‌های سوئد را ترک می‌کند. آنا هاگوال و مارگارتا لارشون دو زن دیگر از این حزب هستند که از آن کناره گیری کرده‌اند. مدیر مطبوعاتی حزب دمکرات‌های سوئد به روزنامه اکسپرسن گفته است که این حزب از آنچه درباره هانا ویگ اتفاق افتاده مطلع نبوده است: به ما گفته نشده بود که چه کسی مورد آزار قرار...
 • سرمربی ایران جوان بوشهر استعفا کرد
 • به گزارش وانانیوز، سعید مفتخر سرمربی تیم فوتبال ایران جوان بوشهر پس از کسب نتایج ضعیف از سمت خود استعفا داد و مورد تایید مدیران باشگاه ایران جوان نیز قرار گرفت.ایران جوان بوشهر در این فصل از ۶ بازی ۲ امتیاز کسب کرد و در رده ۱۷ جدول لیگ دسته اول قرار دارد. مفتخر در گفت و گو با فارس این خبر را تایید کرد. لازم به ذکر است غلامرضا دلگرم به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال ایران جوان بوشهر انتخاب شد.
 • رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان از سمت خود استعفا می دهد
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان روز سه‌شنبه تصمیم خود مبنی بر کناره‌گیری از این سمت را اعلام کرد. این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که حزب وی در انتخابات پارلمانی آلمان، بیش از 12 درصد آرا را به خود اختصاص داد. رسانه‌های آلمانی اعلام کردند فراوکه پتری – رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان – گفته است: «واضح است که این اقدام (کناره‌گیری از ریاست این حزب) پس از این پیروزی انجام خواهد شد.» این اخبار در حالی منتشر شده است که روز دوشنبه، پتری در یک کنفرانس خبری گفت قصد ندارد عضوی از حزب آلترناتیو برای آلمان باشد و در صدد است در پارلمان این کشور به عنوان یک نماینده مستقل عمل کند تا بتواند «سیاست واقعی را در بهترین حالت محافظه‌کاری دنبال کند.» حزب آلترناتیو برای آلمان در انتخابات روز یکشنبه این کشور با راه یافتن به پارلمان برای نخستین بار و کسب 12.6 درصد از آرای مردمی، بزرگترین پیروز در انتخابات این کشور به شمار می‌رود. این در حالی است که احزاب اصلی آلمان بخش بزرگی از حمایت‌های خود را از دست دادند. پتری از سال 2015 به عنوان یکی از روسا و نیز سخنگوی حزب آلترناتیو برای آلمان فعالیت کرده است. انتهای پیام/
 • چرا اجازه می دهید تعاونی های اعتباری به وجود بیایند و چرا نظارت بر آنها وجود ندارد
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان،غلامحسین اسماعیلی گفت: تعاونی‌های اعتبار‌ی که منحل شده‌اند (۸ تا که بودند ۳ تای آن‌ها مشکل داشتند) که یکی از آن‌ها فرشتگان بود که درحال حاضر مسئولان اصلی فرشتگان بازداشت هستند؛ برخی اموال شناسایی شده و برخی درحال شناسایی شدن است؛ متأسفانه کسری دارند و کسری آن‌ها نیز سنگین است. رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: بیشتر اعتراض این افراد به عملکرد بانک مرکزی است و افراد از قوه قضائیه بیشتر تقاضای حمایت و پشتیبانی دارند. این مقام عالی قضایی در ادامه بیان کرد: در این رابطه از ناحیه دادسرا بررسی‌های لازم در حال انجام است. به گزارش میزان، معاون اول دستگاه قضا در یکصدو هفدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح آخرین وضعیت پرونده مالی اعتباری کاسپین گفت: صحبتی مدت‌ها پیش مطرح شد که چند تعاونی اعتباری در هم ادغام شدند و به موسسه کاسپین تبدیل شدند که این حرف صحیح نبود و بنده در نشست‌های قبلی به این موضوع اشاره کردم. تعدادی از شرکت‌های تعاونی اعتباری که کارشان و یا مجوزشان مشکل داشت، توسط بانک مرکزی در جهت ساماندهی‌شان منحل شدند و ادغام نشدند. بانک مرکزی به افرادی که آن تعاونی‌ها را داشتند عنوان کرد که موسسه‌ای به نام کاسپین قرار است کارش شروع شود و شما بیایید سپرده‌گذاران‌تان را از این طریق سرویس دهید. حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: برداشت من این است که اشتباهی در اینجا رخ داده است؛ قبل ازاینکه این ۸ تعاونی اعتبار منحل شوند و دقیقا مفاصاحساب شوند و بدهی آن‌ها مشخص گردد و بعد کاسپین اعلام موجودیت کند، به کاسپین مجوز می‌دهند. وی تاکید کرد: به هر تقدیر اقدام بعدی بانک مرکزی این بود که کمر خود را زیر بار این موسسات خم کرد و یک خط اعتباری تشکیل داد و تا جایی که اطلاع دارم ۱،...
 • اشتباه لپی هواداران الهلال عکس
 • به گزارش جام جم آنلاین از میزان، یکی از حساس‌ترین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ امروز برگزار خواهد شد و طی آن تیم‌های پرسپولیس و الهلال به مصاف هم می‌روند. دیداری که پیروزی در آن می‌تواند هر کدام از این دو تیم را برای رسیدن به فینال این رقابت‌ها امیدوار کند. نکته جالب در رابطه با این دیدار اینکه صفحه متعلق به هواداری باشگاه الهلال در پیش بازی خود راجع به این دیدار، اشتباهی جالب مرتکب شده است. آن‌ها در قسمت مربوط به معرفی ستاره‌های دو تیم سروش رفیعی و مسعود شجاعی را به عنوان ستاره‌های تیم پرسپولیس معرفی کردند. این در حالیست که شجاعی این روز‌ها برای تیم پانیونیوس یونان و رفیعی نیز برای تیم الخور قطر توپ می‌زنند.
 • اشتباه جالب هواداران الهلال
 • خبر - تحریریه پارسینه | یکی از حساس ترین بازی های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ امروز برگزار خواهد شد و طی آن تیم های پرسپولیس و الهلال به مصاف هم می روند. دیداری که سه امتیاز آن می توان هر کدام از این دو تیم را برای رسیدن به فینال این رقابت ها امیدوار کند.نکته جالب در رابطه با این دیدار اینکه صفحه توئیتر هواداری باشگاه الهلال در پیش بازی خود راجع به این دیدار، اشتباهی جالب مرتکب شده است. آنها در قسمت مربوط به معرفی ستاره های دو تیم سروش رفیعی و مسعود شجاعی را به عنوان ستاره های تیم پرسپولیس معرفی کردند. این در حالیست که شجاعی این روزها برای تیم پانیونیوس یونان و رفیعی نیز برای تیم الخور قطر توپ می زنند.
 • عکسی اشتباه در صفحه اول یک روزنامه
 • یکی از روزنامه‌های صبح ایران در اشتباهی که در صفحه نخست آن رخ داد، با انتشار عکسی از وزیر ارشاد سابق، از برگزاری نخستین نشست رسانه‌ای وزیر ارشاد حال حاضر خبر داده است! به گزارش ایسنا، این روزنامه، صبح چهارم مهر ماه در حالی منتشر شد که در صفحه نخست خود با انتشار تصویری از صالحی امیری (وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در دولت یازدهم) از نخستین نشست خبری سید عباس صالحی، وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم که روز گذشته برگزار شد، خبر داده است. این مطلب با عنوان «از برنامه ۱۰۰ روزه تا وعده‌های ۴ ساله» در صفحه یک ابتکار قابل رویت است. البته در گزارش کامل نشست خبری وزیر ارشاد دولت دوازدهم که در صفحه هشت این روزنامه به چاپ رسیده، تصویر درست سید عباس صالحی استفاده شده است. سید عباس صالحی دوشنبه (سوم مهر ماه) در نخستین نشست رسانه‌ای خود به ارائه برنامه‌هایش پرداخت. انتهای پیام
 • اشتباه جالب هواداران الهلال عکس
 • صفحه اجتماعی هواداری تیم الهلال، در اشتباهی جالب، مسعود شجاعی و سروش رفیعی را به عنوان ستاره های تیم پرسپولیس برای دیدار نیمه نهایی معرفی کرد. به گزارش "ورزش سه"، یکی از حساس ترین بازی های لیگ قهرمانان آسیا 2017 امروز برگزار خواهد شد و طی آن تیم های پرسپولیس و الهلال به مصاف هم می روند. دیداری که سه امتیاز آن می توان هر کدام از این دو تیم را برای رسیدن به فینال این رقابت ها امیدوار کند. نکته جالب در رابطه با این دیدار اینکه صفحه توئیتر هواداری باشگاه الهلال در پیش بازی خود راجع به این دیدار، اشتباهی جالب مرتکب شده است. آنها در قسمت مربوط به معرفی ستاره های دو تیم سروش رفیعی و مسعود شجاعی را به عنوان ستاره های تیم پرسپولیس معرفی کردند. این در حالیست که شجاعی این روزها برای تیم پانیونیوس یونان و رفیعی نیز برای تیم الخور قطر توپ می زنند. الهلال عربستان
 • سرپرست تیم ملی شنا:یک اشتباه تکنیکی ما را از مدال محروم کرد
 • سرپرست تیم ملی شنا گفت: یک اشتباه تکنیکی باعث شد انصاری مدال را از دست بدهد. به گزارش ایسنا، فرشاد کرمی سرپرست تیم ملی شنای استخر مسافت کوتاه در رابطه با ناکامی مهدی انصاری در فینال ماده 100 متر مختلط انفرادی در کسب مدال گفت: متاسفانه یک اشتباه تکنیکی موجب شد که مهدی انصاری شانس کسب مدال را در این رقابت از دست بدهد. وی افزود: مهدی انصاری صبح موفق شده بود رکورد کشورمان را در این ماده بهبود بخشیده و در رده دوم گروهای مقدماتی قرار گیرد و به همین دلیل با روحیه بسیار بالا پا به فینال گذاشت و تا 100 متر دوم رقابت این مرحله در رده دوم قرار داشت اما در مرحله تعویض شنای پشت به شنای قورباغه متاسفانه در زمان برگشت به دیواره استخر برخورد کرد و یک ثانیه زمان را از دست داد و همین یک ثانیه موجب شد که نتواند به یکی از مدالهای سه گانه برسد هر چند که در مسافت باقیمانده مجددا رکوردشکنی کرد اما به مدالی که حق وی بود دست نیافت. انتهای پیام
 • اشتباه فاحش و دیدنی هواداران الهلال عکس
 • به گزارش پارس نیوز، یکی از حساس ترین بازی های لیگ قهرمانان آسیا 2017 امروز برگزار خواهد شد و طی آن تیم های پرسپولیس و الهلال به مصاف هم می روند. دیداری که سه امتیاز آن می توان هر کدام از این دو تیم را برای رسیدن به فینال این رقابت ها امیدوار کند. نکته جالب در رابطه با این دیدار اینکه صفحه توئیتر هواداری باشگاه الهلال در پیش بازی خود راجع به این دیدار، اشتباهی جالب مرتکب شده است. آنها در قسمت مربوط به معرفی ستاره های دو تیم سروش رفیعی و مسعود شجاعی را به عنوان ستاره های تیم پرسپولیس معرفی کردند. این در حالیست که شجاعی این روزها برای تیم پانیونیوس یونان و رفیعی نیز برای تیم الخور قطر توپ می زنند.
 • اشتباه عجیب صفحه اجتماعی تیم الهلال
 • صفحه اجتماعی هواداری تیم الهلال عربستان در اشتباهی جالب، مسعود شجاعی و سروش رفیعی را به عنوان ستاره های تیم پرسپولیس برای دیدار نیمه نهایی معرفی کرد. صفحه توئیتر هواداری باشگاه الهلال در پیش بازی خود راجع به این دیدار، اشتباهی جالب مرتکب شده است. آنها در قسمت مربوط به معرفی ستاره های دو تیم سروش رفیعی و مسعود شجاعی را به عنوان ستاره های تیم پرسپولیس معرفی کردند. این در حالی است که شجاعی این روزها برای تیم پانیونیوس یونان و رفیعی نیز برای تیم الخور قطر توپ می زنند.
 • عکسی اشتباه در صفحه اول روزنامه ابتکار
 • به گزارش پارس نیوز، روزنامه «ابتکار» صبح امروز (چهارم مهر ماه) در حالی منتشر شد که در صفحه نخست خود با انتشار تصویری از صالحی امیری (وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در دولت یازدهم) از نخستین نشست خبری سید عباس صالحی، وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم که روز گذشته برگزار شد، خبر داده است. این مطلب با عنوان «از برنامه 100 روزه تا وعده‌های 4 ساله» در صفحه یک ابتکار قابل رویت است. البته در گزارش کامل نشست خبری وزیر ارشاد دولت دوازدهم که در صفحه هشت این روزنامه به چاپ رسیده، تصویر درست سید عباس صالحی استفاده شده است. سید عباس صالحی دوشنبه (سوم مهر ماه) در نخستین نشست رسانه‌ای خود به ارائه برنامه‌هایش پرداخت.
 • عکس اشتباه وزیر ارشاد در صفحه اول یک روزنامه
 • یکی از روزنامه‌های صبح ایران در اشتباهی که در صفحه نخست آن رخ داد، با انتشار عکسی از وزیر ارشاد سابق، از برگزاری نخستین نشست رسانه‌ای وزیر ارشاد حال حاضر خبر داده است! آفتاب‌‌نیوز : این روزنامه، صبح چهارم مهر ماه در حالی منتشر شد که در صفحه نخست خود با انتشار تصویری از صالحی امیری (وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در دولت یازدهم) از نخستین نشست خبری سید عباس صالحی، وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم که روز گذشته برگزار شد، خبر داده است. این مطلب با عنوان «از برنامه ۱۰۰ روزه تا وعده‌های ۴ ساله» در صفحه یک قابل رویت است.به گزارش ایسنا، البته در گزارش کامل نشست خبری وزیر ارشاد دولت دوازدهم که در صفحه هشت این روزنامه به چاپ رسیده، تصویر درست سید عباس صالحی استفاده شده است.سید عباس صالحی دوشنبه (سوم مهر ماه) در نخستین نشست رسانه‌ای خود به ارائه برنامه‌هایش پرداخت.
 • افزایش تنش آمریکا و کره شمالی اشتباه محاسباتی خطرناک
 • سخنگوی دبیرکل سازمان ملل: افزایش تنش بین کره شمالی و آمریکا خطر اشتباه محاسباتی را افزایش می دهد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، استفان دوجاریک سخنگوی آنتونیو گوترش در واکنش به سخنان ری یانگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی گفت سخنان شدیداللحن می تواند به اشتباه های محاسباتی خطرناک بینجامد.وی تنها راه حل دعوی آمریکا با کره شمالی را راه حل سیاسی توصیف کرد و افزود هنگامی که تنش ها زیاد می شود، رجزخوانی ها افزایش می یابد و خطر اشتباه محاسباتی نیز بیشتر می شود. تبادل سخنان شدیداللحن می تواند به اشتباه های خطرناک در تصمیم گیری ختم شود. بار دیگر تصریح می کنیم تنها راه برای حل و فصل بحران کنونی، راه حل سیاسی است.دوجاریک تاکید کرد میل دارم بار دیگر درخواست دبیرکل را برای سیاست-مداری (در زمینه ی بحران کره شمالی) در سخنانی که در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد، تکرار کنم.لازم به ذکر است سفیر کره شمالی گفته بود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضد کشورش اعلان جنگ کرده است.
 • عصبانیت قلعه نویی از اشتباه بازیکن ذوب آهن و تصمیم داور
 • به گزارش وانانیوز، دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن اصفهان و سایپا از ساعت 17:20 در ورزشگاه ورزشگاه فولاد شهر و در حضور حدود 50 نفر آغاز شد. این بازی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. * رشید مظاهری گلر سبزپوشان زودتر از سایر بازیکنان به زمین آمد و با مربی خود شروع به گرم‌کردن و تمرین شد. * در بین دو نیمه اذان مغرب از بلندگوهای ورزشگاه فولادشهر پخش شد. * امیر قلعه‌نویی پس از اشتباه بازیکن ذوب‌آهن در دفع توپ بسیار ناراحت شد و با پا بطری آب کنار زمین را شوت کرد. * پس از به ثمر رسیدن گل سایپا نیمکت‌نشینان وسرمربی این تیم به شدت خوشحال شدند و وارد زمین شدند. * امیر قلعه‌نویی پس از تعویض محمد‌رضا حسینی با عصانیت با او صحبت کرد و به شدت به او اعتراض کرد. * در دقایق پایانی نیمه دوم و پس از اعلام خطا به سود سایپا امیر قلعه‌نویی به داور بازی اعتراض کرد که داور چهارم وی را به آرامش دعوت کرد. * مهدی رجب‌زاده پس از رها شدن از بند مصدومیت در دقایق پایانی بازی وارد بازی شد. * در پایان بازی گلر دو تیم به یکدیگر‌ گرم گرفتند. * چمن ورزشگاه فولادشهر در این دیدار کیفیت لازم را نداشت. انتهای پیام/