رییس‌ جمهور، ضرورت اتخاذ و پیمودن مشی اعتدال و میانه‌روی را توسط استانداران و همه مسئولین رده‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی مورد تأکید کرد و آنان را به لزوم توجه به شایسته‌سالاری، رشد و رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان فرا خواند.

به گزارش جماران،

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای 7 استاندار جدید که در جلسه هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند، اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزرا باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی 24 میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و 42 میلیون رأی نیز، نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.

دکتر روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهار داشت: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌مان باشد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه همه مسئولین در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام بگیرد و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد. ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است،‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.

رییس جمهور همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.

دکتر روحانی آمار بیکاری بالای 10 درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتاً متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.

دکتر روحانی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و تکنولوژی هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی می‌توانند در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است. برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.

دکتر روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

دکتر روحانی با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهار داشت: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.

دکتر روحانی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.

رییس جمهور اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.

رییس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | اقتصاد مقاومتی | رونق اقتصادی | استان ها | حقوق شهروندی | ایجاد اشتغال | دستگاه ها | دکتر روحانی | فضای جامعه | اظهار داشت | رییس جمهور | توجه شود

منبع: جماران

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۷۰۳۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • اجرای برنامه های اقتصادی دولت در مناطق باید مورد توجه فرمانداران و بخشداران باشد
 • قزوین-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار قزوین گفت: فرمانداران و بخشداران برنامه های دولت در استان از قبیل ایجاد اشتغال، اجرای طرح های آبیاری مدرن و سایر هدف‌گذاری‌های صورت گرفته را باید با جدیت دنبال کنند. به گزارش ایرنا منوچهر حبیبی شامگاه شنبه در نشست فرمانداران و بخشداران با استاندار قزوین افزود: فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان دولت و نظام جمهوری اسلامی در بخش ها و مناطق باید برای تحقق اهداف دولت تلاش نماینده و هیچگونه کوتاهی و تقصیری در این خصوص پذیرفته نخواهد بود.وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تلاش می‌کنیم با برگزاری منظم نشست های ستاد تنظیم بازار بر قیمت کالاها نظارت داشته باشیم چون وضعیت بازار و قیمت ها در ارزیابی مردم از عملکرد دولتمردان بسیار موثر است.این مسئول گفت: مسئولان هیچ دخالتی در بازار ندارند اما با نظارت خود در خصوص حفظ کیفیت و کنترل قیمت اجناس تلاش می کنند.وی همچنین به فرمانداران و بخشداران توصیه کرد: در خصوص قیمت 10 کالای اساسی در سطح شهرستانها با نظارت خود وارد عمل شوند و از مدیران شهرستانی مرتبط در این خصوص گزارش هفتگی دریافت نمایند.حبیبی همچنین از فرمانداران و بخشداران خواست نسبت به کیفیت و قیمت نان نظارت بیشتری داشته باشند چون گله مندی مردم در این خصوص بیشتر گزارش شده است.وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: برنج، روغن، شکر و گوشت قرمز در این ماه با توجه به فرارسیدن ماه محرم در هیئت‌ ها بسیار مورد نیاز است و باید در خصوص قیمت های آنها و توزیع آنها در سطح شهرستان دقت بیشتری صورت گیرد.وی به فرمانداران گوشزد کرد: ارتباط خود را با واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی تقویت کرده و حتما نسبت به تعدیل نیرو حساسیت داشته باشند و از واحدهای تولیدی در این خصوص توضیح بخواهند.معاون هماهنگی اقتصادی استاندار قزوین افزود: براساس مقررات هیچ دستگاه...
 • شهرداری باید در حوزه فرهنگی عملکرد گسترده تری داشته باشد
 • استان‌ها>اردبیل - رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شهرداری اردبیل باید در حوزه فرهنگی عملکرد گسترده‌تری داشته باشد که ساخت قرائت‌خانه از اقدامات مهم فرهنگی به شمار می‌رود و باید در اولویت فرهنگی شهرداری قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ علیرضا پوستی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار داشت: احداث قرائت‌خانه در سطح شهر اردبیل امری مهم و ضروری بوده که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در اردبیل باشد و شاهد نتایج مثبت و موثر این امر در شهر باشیم. وی با بیان اینکه شهرداری باید در حوزه فرهنگی عملکرد گسترده‌تری داشته باشد، گفت: ساخت قرائت‌خانه از اقدامات مهم فرهنگی به شمار می‌رود که باید در اولویت فرهنگی شهرداری قرار گیرد و در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های لازم و هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه گام‌های اساسی بردارد. رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به ضرورت توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم شهر اردبیل بیان کرد: شورای اسلامی شهر اردبیل نیز آماده هرگونه همکاری با کتابخانه‌های عمومی در زمینه ساخت و احداث کتابخانه در مناطق محروم است. پوستی پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمدهای شهرداری را وظیفه قانونی شهرداری دانست و تصریح کرد: شهرداری اردبیل نیز باید ضمن تمکین به قانون، در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی، جدی‌تر عمل کند چرا که این سهم نقش مهمی در اجرای پروژه‌های کتابخانه‌ای ایفا خواهد کرد. وی دعوت از مدیران کتابخانه‌های عمومی برای حضور در جلسات کمیسیون فرهنگی شورا را از برنامه‌های شورای اسلامی شهر اردبیل برشمرد و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل از پیشنهادات مدیران کتابخانه‌های عمومی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه در بین شهروندان استقبال می‌کند. رئیس شورای شهر اردبیل از توسعه تعاملات و همکاری‌های شورای شهر اردبیل با کتابخانه‌های عمومی استان در راستای توسعه فرهنگی شهر اردبیل خبر داد و افزود:‌ تلاش و جدیت...
 • امنیت باید مردم پایه باشد تا ماندگار شود
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سردار مهدی معصوم‌بیگی امروز با حضور در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان دهاقان اظهار کرد: از همه تلاش‌ها و مجاهدت‌های احمد مقامی در دوران 5 سال خدمت خود در شهرستان دهاقان تشکر می‌کنیم زیرا به خوبی درخشیدند و مردم، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس و مسؤولان از ما تقاضای ادامه همکاری با وی را داشتند و ما خواهان فعالیت او در ستاد انتظامی استان اصفهان بودیم اما وی به دلایلی درخواست فعالیت در شهرضا را داشت. وی امنیت را مهم و ضروری دانست و اذعان کرد: در نظام اسلامی امنیت باید مردم پایه و مردمی باشد تا ماندگار شود. فرماندهی انتظامی استان اصفهان امنیت را یکی از افتخارات کشور دانست و عنوان کرد: خدمت به مردم عبادت بوده و و مردم شایسته خدمت حداکثری و نظم و امنیت در کشور هستند. معصوم‌بیگی با اشاره به افزایش ضریب امنیت در جامعه گفت: امنیت رکن اساسی هر کشوری تلقی می‌شود و امیدواریم که هم‌چنان ادامه داشته باشد. هم‌چنین در ادامه علی اصغر قاسمیان در این جلسه اظهار کرد: مردم مومن و قدرشناس شهرستان دهاقان از زحمات احمد مقامی کمال تقدیر و تشکر را دارند زیرا او همانند یک سرباز واقعی به خوبی انجام وظیفه کرد. فرماندار شهرستان دهاقان با بیان اینکه امنیت برای هر کشوری ضروری است اذعان کرد: یکی از مولفه‌هایی که امروز در هر کشوری ضروری بوده امنیت است و در ایران به خوبی مشاهده می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با ایثار نیروی انتظامی، ارتش، سپاه و سایر ارگان‌ها با برقرای امنیت یکی از کشورهای قدرتمند هستیم. قاسمیان گفت: امنیت زیر ساخت همه فعالیت‌ها از جمله سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود و باید قدر آن‌را بیشتر بدانیم و از فرصت‌های محدود برای تلاش در عرصه‌های مقدس استفاده کنیم. اسماعیل پریشانی فرمانده جدید انتظامی شهرستان دهاقان نیز...
 • تغییر ۳ وزیر آموزش و پرورش در کمتر از ۲ سال تاسف برانگیز است/هدایت تحصیلی باید جنبه مشاوره ای داشته باشد
 • احمد همتی با ابراز تاسف از تغییر 3 وزیر آموزش و پرورش در کمتر از 2 سال گفت: موضوع تاسیس سازمان نظام معلمی به دلیل این تغییرات بارها به تاخیر افتاده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در آیین زنگ مهر و مقاومت و آغاز سال تحصیلی جدید که صبح امروز در دبیرستان دخترانه هاجر سمنان برگزار شد با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس و نیز ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: دانش آموزان و فرهنگیان کشور از سالهای نخست انقلاب تاکنون با تاسی از مکتب عاشورا و قیام حسینی در عرصه های مختلف حضور یافته اند. نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با یادآوری نقش پررنگ دانش آموزان در هشت سال دفاع مقدس گفت: شهید محمدحسین فهمیده یکی از نمونه های برجسته این رشادت ها در طول سالهای دفاع مقدس بود که با آن سن کم به مبارزه با دشمن بعثی شتافت و نمونه دیگر نیز علیرضا رحیمی است که در دوران اسارت، پاسخ محکمی به خبرنگار زن بیگانه داده بود و در حال حاضر نماینده مجلس شورای اسلامی است. همتی سه رکن اقتدار ملی را فرماندهی کل قوا، نیروهای مسلح و مردم دانست و افزود: اگر لحظه ای فکر کنیم نیروهای مسلح بدون پشتوانه مردمی می توانند موفق باشند دچار خطای محاسباتی شده ایم چراکه این موضوع را در مورد فروپاشی شوروی سابق مشاهده کرده ایم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با ضروری دانستن اولویت بندی موضوعات مختلف گفت: بدون تردید، آموزش و پرورش بعد از حوزه های امنیت و سلامت مهمترین اولویت کشور است که امیدواریم در دولت دوازدهم به این اولویت توجه بیشتری شود. نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه با اشاره به اقدامات مجلس...
 • نباید کشوری بافرهنگ هزارساله ضعف فرهنگ ترافیک داشته باشد
 • خبرگزاري آريا - شهردار پايتخت تاکيد کرد: يک بخش از بحث ترافيک تهران به همکاري شهروندان بر مي گردد، به اين معنا که اگر شهروندان به ضوابط ترافيکي به خوبي پايبند باشند، بخش عمده اي از مشکل ترافيک قابل حل است. البته ما با همکاري دستگاه هاي فرهنگي به ويژه صدا و سيما در اين خصوص کار بسيار طولاني را پيش رو داريم.به گزارش خبرگزاري آريا محمدعلي نجفي در حاشيه آيين «زنگ دانش آموز شهيد» در جمع خبرنگاران با بيان اينکه از صبح امروز در جريان مسائل مختلف همچون بازگشايي مدارس و حمل ونقل ترافيک قرار داشته ام، اظهارکرد: با تلاش هايي که در شهرداري تهران، آموزش و پرورش و پليس راهنمايي و رانندگي انجام شد، امروز روز خوبي را از نظر ترافيکي و نظم وانضباط پشت سر گذاشتيم. من از شهروندان تهراني تشکر مي کنم چرا که به خوبي مشهود بود خود را براي همکاري آماده کرده بودند. وي با اشاره به برگزاري 4 جلسه طي هفته هاي گذشته با مسوولان وزارت آموزش و پرورش گفت: به شهرداران مناطق توصيه کردم تا به مدارس کمک کنند. گزارش هاي آموزش و پرورش نشان مي دهد که امسال شهرداران مناطق و نواحي از حيث آماده سازي اين فضاها اقدامات شايان توجهي انجام داده اند.نجفي با اشاره به برنامه هاي پليس راهنمايي و رانندگي به منظور افزايش امنيت دانش آموزان در سال تحصيلي جديد بيان کرد: امسال براي اولين بار به طور آزمايشي در مناطق 4 و8 اتوبوس هاي خاص مدرسه را در نظرگرفتيم تا دانش آموزان با نيم بها جابه جا شوند. ضمن اينکه در تمام مسيرهاي پرترافيک برنامه هاي ويژه اي همچون افزايش خط تاکسي و اتوبوس را اجرا کرديم و هماهنگي کاملي ميان پليس و مناطق شهرداري تهران براي کنترل حوادثي که منجر به ترافيک مي شوند، شکل گرفته است.لزوم انجام اقدامات فرهنگي درخصوص دفاع مقدس و مکتب حسيني...
 • باشگاه استقلال باید بهترین سرمربی را برای این تیم انتخاب کند/مدیران وزارت ورزش وجوانان توجه ویژه ای به دو تیم پرطرفدار پایتخت دارند
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارتخانه کاملا پیگیر مسائل استقلال است و به هیات مدیره و مدیرعامل تاکید کرده با تعیین یک سرمربی باتجربه و قوی، خیال هواداران را آسوده کنند. محمدرضا داورزنی اظهار کرد: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سرمایه‌های ملی هستند و تمام مسائل و مشکلات آنها مورد نظارت و پیگیری و توجه مدیران وزارتخانه است. وی افزود: امیدوارم به زودی با ترمیم و تکمیل هیات مدیره استقلال، این باشگاه با قدرت بیشتری در ادامه لیگ برتر ظاهر شود و هواداران از بابت نتایج تیم شان نگرانی نداشته باشند.
 • محیط مدرسه ما باید محیط اخلاق و ادب باشد/فضای مجازی یک تیغ دولبه است
 • به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم بازگشایی مدارس در سال 96-97 با حضور در هنرستان شهید مدرس، در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: شروع دوره جدید از فعالیت و تلاش در عرصه آموزش و پرورش را به دانش‌آموزان، معلمان و همه تلاشگران وزارتخانه کلیدی آموزش و پرورش تبریک می‌گویم. رئیس جمهور با بیان اینکه نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی، شروع حرکت به سوی پله‌ای جدید است، اضافه کرد: اگر 12 سال تحصیلی را 12 پله برای پیشرفت در نظر بگیریم، به معنای آن است که پس از پیمودن پله دوازدهم به سطحی از توانمندی و برخورداری از دانش برسیم که برای ورود به عرصه فعالیت، کار و تلاش در اجتماع آماده باشیم. وی افزود: ممکن است مسیر و ایام تحصیل برای برخی از دانش‌آموزان ما با سختی‌هایی همراه باشد، اما قطعاً وقتی پس از پایان دوران تحصیل به این ایام نگاه کنید، خواهد دید که جزء بهترین روزهای زندگی شما بوده است. روحانی تاکید کرد: برای اینکه در آینده احساس بهتری نسبت به دوران تحصیل خود داشته باشیم و احساس کنیم که با پایان تحصیلات شرایط مناسب‌تری برای حضور مؤثر و سازنده در جامعه داریم، لازم است مقدماتی در دوران تحصیل و مدرسه فراهم شود که این مقدمات از فضا و محیط تحصیلی تا رفتار مسئولان مدارس و همکلاسی‌ها و نوع رفتار والدین و دانش‌آموزان را شامل می‌شود و در سال‌های اخیر، چگونگی رویارویی ما با فضای مجازی نیز به این مؤلفه‌ها افزوده شده است. رئیس جمهور گفت: اگر چند دانش‌آموز یک دانش‌آموز را مورد تمسخر قرار دهند آن فرد غمزده می‌شود و تحت فشار روحی قرار می‌گیرد همچنین محیط کلاس برای او امن نخواهد بود. وی افزود: اگر رفتار معلم با دانش‌آموز صحیح نباشد، همچنین اگر این دانش‌آموز مسیری را که تا منزل طی کند و در منزل...
 • رئیس جمهور:دانش آموزان باید به جای مدرک مهارت عملی کسب کنند
 • رئیس‌جمهور در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ گفت : باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که پس از 12 سال دانش‌آموز ما به‌جای اینکه یک برگه کاغذ به‌عنوان مدرک دریافت کند، مهارت عملی کسب کرده باشد و حداقل در یک رشته مهارت و علاقه کافی برای‌اشتغال به کار داشته باشد. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دیروز در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 97‌ــ96 که در هنرستان دخترانه شهید مدرس در تهران برگزار شد، این پرسش را به‌عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که؛ چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟وی تاکید کرد : ممکن است مسیر و ایام تحصیل برای برخی از دانش‌آموزان ما با سختی‌هایی همراه باشد، اما قطعاً وقتی پس از پایان دوران تحصیل به این ایام نگاه کنید، خواهد دید که جزو بهترین روزهای زندگی شما بوده است.وی اظهار داشت: رابطه معلم با دانش‌آموزان و دانش‌آموزان با یکدیگر در چگونگی تربیت آنان در دوران تحصیل بسیار مؤثر است. اگر محیط مدرسه محیط امنی نباشد و دانش‌آموز از رفتار همکلاسی‌های خود آزار ببیند، اگر دانش و استعداد بیشتر دانش‌آموزی مایه فخر او به دانش‌آموزان دیگر شود، اگر شکل و قیافه یا لحن و لهجه و نوع راه رفتن و رفتار دانش‌آموزی مایه تمسخر او شود، نتیجه آن می‌شود که این دانش‌آموز تحت فشار روحی قرار گیرد و کلاس درس برای او امن نباشد و در چنین شرایطی رفتار نامناسب معلم و احیاناً محیط عمومی جامعه و خانواده نیز این ناامنی را برای دانش‌آموز مضاعف می‌کند و در این شرایط درس خواندن برای دانش‌آموز بسیار سخت و رنج‌آور خواهد بود.روحانی با ابراز اینکه «امروز نوجوانان و جوانان دانش‌آموز و دانشجوی ما موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف علمی در جهان کسب کرده‌اند»، خاطرنشان کرد: با وجود این، وقتی به صد سال اخیر، نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نقائصی در...
 • رشد چند ب عدی دانش آموزان مد نظر باشد/ضرورت توجه به مهارت آموزی
 • سمنان - نماینده مردم سمنان سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رشد چند بُعدی دانش آموزان شامل مهارت های زندگی، کار، معنویات، تحصیل و تهذیب مد نظر دولت دوازدهم باشد. به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی صبح شنبه در آئین زنگ مهر، ویژه آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه هاجر سمنان، ضمن اشاره به اهمیت تربیت نسلی انقلابی، متدین و مومن، بیان کرد: این کار جز در سایه تقویت و تربیت چند بعدی دانش آموزان صورت نمی گیرد و ما نیازمند این هستیم که دولت دوازدهم بیشتر به مقوله آموزش و پرورش از لحاظ تربیتی، مهارت افزایی، اشتغال، تحصیل و ... بپردازد. وی با بیان اینکه امروز نیازمند آن هستیم که دانش آموزان ما بعد از فراغت از تحصیل دارای مهارت های لازم برای ایجاد اشتغال باشند، افزود: خوشبختانه در این حوزه کارهای خوبیانجام شده اما باید این اقدامات تقویت شوند. عضو خانه ملت ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم در مقوله آموزش و پرورش، بیان کرد: برخی اقدامات خوب در سال های اخیر در حوزه تعلیم و تربیت به خصوص در حوزه آموزش و پرورش انجام شد اما ما انتظار داریم که در دولت دوازدهم نیز آموزش و پرورش به عنوان یکی از اولویت ها، نهادینه شود. همتی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم با شروع سال تحصیلی را ارج می‌نهیم و از مسئولان آموزش و پرورش و معلمان دلسوز می خواهیم تا در راستای شناساندن ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان، اهتمام بیشتری داشته باشند. وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید دارند که باید در برابر هجمه سنگین دشمنان که نسل جوان ما را هدف گرفته مقابله کنیم و این مقابله از همین کلاس های درس می تواند شکل گیرد. نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس همچنین در...
 • مطرح کردن شایعه حمایت کارگزاران از لاریجانی برای ایجاد اختلاف است/باید تضمین کافی برای اجرای تصمیمات شورای عالی وجود داشته باشد
 • یدالله طاهرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره اینکه گفته شده اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده با هیچ جریان دیگری ائتلاف نمی‌کنند و با پرچم خود وارد میدان می‌شوند، گفت: ‌نمی‌دانم این تصمیم شخصی آقای عارف مطرح است یا با کسی مشورت کرده‌اند، ولی اگر تصمیمی در جریان اصلاحات قرار باشد اتخاذ شود باید در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مطرح و بررسی شود تا تصمیمات لازم گرفته شود. وی افزود: به نظر می‌رسد این اظهارنظر بیشتر یک ایده باشد تا تصمیم، می‌دانید از ایده تا تصمیم راه زیادی وجود دارد و باید پروسه طولانی طی شود. معاون وزیر نیرو در دولت اصلاحات در پاسخ به این سوال که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان باید چه ساز و کاری برای ادامه راه اتخاذ کند و این شورا تا چه حد توانسته موفق عمل کند، عنوان کرد: معتقدم شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تجربه بسیار موفقی بوده است و ما نباید به اصطلاح آن را معطل کنیم. وی تاکید کرد: ایرادات و اشکالاتی وجود دارد که باید برطرف شوند، شورای عالی سیاست‌گذاری کمیته‌ای را تشکیل داده است که در حال ارزیابی و آسیب‌شناسی نقاط ضعف و قوت خود است. این عضو مرکزی حزب کارگزاران در ادامه تشریح کرد: فرم‌هایی از طرف کمیته در اختیار صاحب‌نظران گذاشته شده است که بعد از جمع‌آوری این نظرات، اصلاحات لازم انجام خواهد شد. شورای عالی سیاست‌گذرای موفق بوده و کارآمدی خود را نشان داده است بنابراین نباید از این اصل غفلت کرد. وی در ادامه با بیان اینکه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات سال‌های ۹۴ و ۹۶ عملکرد قابل قبولی داشته است، بیان کرد: خروجی شورای عالی سیاست‌گذاری قابل دفاع است اما آن‌چه که مغفول مانده و می‌توان گفت این است که تا حدودی تضمین کافی برای اجرای تصمیمات این شورا اخذ نشده که افرادی که در لیست‌های مورد تأیید شورا عالی سیاست‌گذاری قرار می‌گیرند و به...
 • نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس:وزیر علوم باید فردی کارآمد باشد/بخش های علمی دانشگاه ها نیاز به کیفیت بخشی دارد
 • فرهاد فلاحتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از بیرجند اظهار داشت: وزیر علوم با معرفی کابینه دولت دوازدهم معرفی نشد و انتخاب این وزیر به آغاز کار مجلس موکول شد و با آغاز کار مجلس و با توجه به قولی که داده شده است باید تا چهارشنبه هفته جاری وزیر علوم به مجلس معرفی شود. وی تصریح کرد: برنامه‌های وزرای پیشنهادی با توجه به اسناد بالادستی مدنظر قرار می‌گیرد و با توجه به برنامه‌های کوتاه‌مدت و درازمدت وزارت‌خانه، نمایندگان صلاحیت وزیر پیشنهادی را بررسی می‌کنند. نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون با برخی از وزرا مانند وزیر آموزش و پرورش جلساتی را داشته‌ایم و این جلسات تکرار خواهد شد. فلاحتی توضیح داد: مطمئنا مدنظر رئیس جمهور خواهد بود که وزارت علوم یکی از مهم‌ترین وزارت‌خانه‌ها در کشور است و بخش‌های علمی دانشگاه‌ها، توسعه علمی کشور و نیروهای قوی که در بدنه دانشگاه‌ها هستند نیاز به کیفیت‌بخشی و توجه به کمیت دارند. وی ادامه داد: باید وزیری که معرفی می‌شود فردی کارآمد باشد تا علاوه بر استفاده از توان وزارت‌خانه، بتواند بهره‌برداری لازم را از هم‌افزایی با وزارت‌خانه‌های دیگر داشته باشد و شاهد رشد و ارتقاء دانشگاه‌ها در کشور باشیم. انتهای پیام/ذ
 • ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در مدارس همدان مورد توجه باشد
 • استاندار همدان با اشاره به اینکه مدارس فرهنگ اقتصاد مقاومتی به دانش آموزان را بیاموزند، گفت: اساسی‌ترین اولویت اقتصاد مقاومتی درون‌زایی است که باید فرهنگ‌سازی استفاده از کالای ایرانی انجام شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدناصر نیکبخت صبح امروز در مراسم آئین بازگشایی مدارس در هنرستان شهیدان دیباج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و امام راحل اظهار داشت: یاد 8 هزار حماسه‌ساز دوران طلائی دفاع مقدس استان را گرامی می‌داریم.وی ضمن تبریک به مناسبت بازگشایی مدارس به دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا دانش آموزان، افزود: امروز آموزش‌وپرورش برای تربیت نسلی بشردوست، عالم، آگاه، سازنده و اثرگذار در دنیا چیزی کم نداشته و همه امکانات برای آن فراهم است.نیکبخت با اشاره به اینکه سرزمین ایران به ویژه سرزمین پر رمز و راز همدان دارای ادبا، عرفا و علمای بی‌نظیر و کم‌نظیر است، گفت: باید دانش آموزان را به‌گونه‌ای تربیت کنیم که در آینده، بزرگان گذشته کشور افتخارآفرین باشند.استاندار همدان با بیان اینکه بالاترین مفاهیم ارزشی در دفاع مقدس معنا شده است، عنوان کرد: آزادی، عزت، حق‌طلبی، وطن‌دوستی، دین‌مداری، مبارزه با سلطه و مقابله با استکبار از مفاهیمی است که در دفاع مقدس معنا شده است.نیکبخت با تأکید بر اینکه در دفاع مقدس فرهنگیان و دانش آموزان نقش بارزی داشتند، تصریح کرد: در دوران انقلاب نیز فرهنگیان و دانش آموزان نقش‌آفرینی‌های بسیاری کردند.وی با اشاره به اینکه 70 شهید گران‌قدر از هنرستان شهیدان دیباج تقدیم انقلاب شده است، بیان کرد: شهیدان دیباج به این هنرستان مرتبط هستند که در حالی در دوران انقلاب با تحصیل در بهترین دانشگاه می‌دانستند آینده روشنی دارند اما برای دفاع از انقلاب پیش‌قدم شده و جان‌نثاری کردند.استاندار همدان با بیان اینکه در دفاع مقدس ایثارگران، جانبازان و شهدا به منزله دفاع از انقلاب از خودگذشتگی کرده و به جبهه نبرد رفتند، تأکید کرد: این ازخودگذشتگی‌ها همه ارزش است بایستی قدردان این ارزش‌ها...
 • امام زمان خود را باید بشناسیم/توجه به ترفندهای دشمنان درعصرغیبت
 • کرمانشاه- مدیرمرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم، بر شناخت امام زمان به عنوان وظایف منتظران تاکید کرد و گفت: دشمنان اکنون با ترفندهایی چون فرقه‌سازی قصد تخریب اسلام را دارند. به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم افتتاحیه همایش ۳۱۳ یارموعود همزمان با آغاز محرم درتالار وحدت شهرکرمانشاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانونهای فرهنگی هنری مساجد و دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر استان کرمانشاه برگزار شد. دراین مراسم استاد و مدیرمرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم درمورد ضرورت طرح مباحث مهدویت سخن گفت. حجت الاسلام محمد صابر جعفری اظهار داشت: دلیل ضرورت طرح مباحث مهدویت این است که افرادی در طول تاریخ نسبت به ائمه اطهار کوتاهی کردند و جایگاه امام را نادیده گرفته و نیز جامعه دچار مشکلات شد. وی دلایل بی توجهی مردم جامعه نسبت به امام عصر(عج) به چند عامل عنوان و بیان کرد: اولین عامل عدم شناخت جامعه از امام است، چرا که دوره ای بر اهل بیت گذشت که گاهی اصلاً مردم سراغ ائمه نمی آمدند حتی برای سوال پرسیدن در احکام دین و همچون زمان حضرت علی (ع) که موجب شد رهبری حکومت جامعه را ۲۵ سال از جانشین پیامبر غصب کنند و امام علی(ع) را خانه نشین کردند. این مسئول دومین عامل راعدم درک مقام امامت و بی توجهی به امام را بیان کرد وتوضیح داد: گاهی در طول تاریخ این بی توجهی باعث شده که دست از محافظت و یاری امام معصوم برداشته وبا آن مخالفت کنند. برای مثال آن هنگامی است که مسلم بن عقیل به نمایندگی برای ابلاغ پیام ائمه(ع) به سوی مردم روانه می شود، همان مردمی که در بیعت با فرزند رسول خدا ۳۰ هزار نامه نوشتند، تحت تأثیر شایعه و دروغ وتهدید یزید سفیرش را کشتند. وی خاطرنشان کرد: مردمی که در سپاه یزید در مقابل امام حسین(ع) صف آرایی کردند همه با شعار...
 • باید به پیشرفت های علمی اجرایی پژوهشی آموزشی توجه داشت
 • دکتر احمد آذین دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار سرویس دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز در خصوص برنامه دانشگاه شما برای استقبال از دانشجویان جدیدالورودها گفت: فلسفه وجودی دانشگاه، دانشجو است؛ دانشجو محور، پایه و اساس فعالیت در دانشگاه است؛ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) امسال تلاش کرده‌ایم تا با گسترش فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی، برنامه‌های مختلفی را جهت استقبال از دانشجویان جدیدالورود تدارک ببینیم که از آن جمله می‌توانم به تشکیل کمیته استقبال با حضور کلیه معاونان و مدیران، ‌ارائه مشاوره های تخصصی آموزشی، شهریه‌ای و رفاهی در مرکز هدایت تحصیلی و همچنین سالن ثبت‌نام و برگزاری جلسات متعدد جهت برنامه‌ریزی جلسات توجیهی دانشجویان جدیدالورود اشاره کنم. آذین ادامه داد: ماحصل این جلسات تاکنون هماهنگی برگزاری جلسه توجیهی دوره کارشناسی با حضور یکی از والدین دانشجویان در تاریخ 16 مهر و مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در روز 17 مهر ماه است و امسال با توجه به فرارسیدن ماه محرم تلاش کرده ایم تا علاوه بر معرفی امکانات و توانمندی‌های دانشگاه برنامه های جلسات توجیهی رنگ و بوی محرم به خود بگیرد تا بتوانیم فلسفه قیام عاشورا را نیز برای دانشجویان تبیین کنیم. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگی داشت عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) به عنوان یکی از پر افتخارترین دانشگاه‌های کشور و شناخته شده در سطح بین‌الملل است که در سال گذشته روند افتخارات خود را ادامه داده که می‌توان، به کسب مقام اول و دوم مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در سال2017، کسب 4 مقام برتر در پنجمین جشنواره فرهیختگان، کسب 2 مقام برتر پیاپی در مسابقات بتن موسسه بین المللی بتن آمریکا، ارائه موفق‌ترین طرح دانشگاهی مبارزه با ریزگردها، عضویت در انجمن پارک‌های علم و فناوری جهان و انتخاب دکتر محسن گل‌پرور عضو هیات علمی گروه...
 • داورزنی:در انتخاب مربی باید نظر هواداران استقلال جلب شود/نباید مشکلات به فیفا بکشد
 • محمد رضا داورزنی در حاشیه افتتاحیه تخصصی ژیمناستیک، گفت: به دنبال انتخاب بهترین گزینه برای سرمربیگری باشگاه استقلال هستیم تا نگرانی هواداران را بر طرف کنیم. در مورد مشکلات طارمی نیز باید باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال تعهدات بین المللی را پیگیری کنند تا این مشکلات به فیفا و محاکم بین المللی کشیده نشود. به‌ گزارش ‌ایسنا، نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک امروز با حضور معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان افتتاح شد. محمدرضا داورزنی در حاشیه این مراسم ، در مورد طارمی و مشکلات پیش آمده، اظهار کرد: از قبل باید این موضوع پیش‌بینی می‌شد پرونده از مدت‌ها قبل در فیفا مطرح بوده و باید پیش‌بینی می‌کردند، اکنون وزارت ورزش و جوانان در تلاش است تا در کنار باشگاه پرسپولیس باشد، چون علاوه بر محرومیت دو پنجره نقل‌ و انتقالات بسته شده است و جریمه نیز وجود دارد. امیدواریم که با همکاری ما و باشگاه پرسپولیس از این شرایط سخت عبور کنیم. نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک امروز (شنبه) با حضور محمدرضا داورزنی، معاون توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، اسبقیان سرپرست پیشین فدراسیون، طباطبایی و عباباف، مسئولان فدراسیون، مدیر کل‌های حوزه‌های وزارت ورزش و جوانان و اعضا هیئت رئیسه فدراسیون افتتاح شد. قرار بود در این مراسم علی دایی نیز حاضر باشد، اما نیامد و تنها از حمایت های او نسبت به رشته ژیمناستیک در سال‌های اخیر تشکر شد. او در پاسخ به این سوال که در مورد این مسائل اهمال کاری می‌کند و در برخی از باشگاه‌ها نیز وجود دارد، گفت‌: این موضوع فقط برای باشگاه پرسپولیس نیست، مجموعه باشگاه‌ها باید نسبت به تعهدات بین‌المللی پیگیر باشند و فدراسیون باید تعهدات را رصد کند و قبل از این که این موضوعات اساسا به فیفا و محاکم بین‌المللی کشیده شود، با کمک باشگاه‌ها مساله را حل و فصل کنند. وزارت ورزش و جوانان نیز این موضوع را...
 • زن عاشورایی باید به مهارت های زن بودن مجهز باشد
 • بجنورد- استاد حوزه و دانشگاه گفت: زن عاشورایی باید به مهارت های زن بودن، مدیریت فضای خانواده و تربیت نسل پاک و کارآمد مجهز باشد. به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان شمالی، فرشته تختی در مراسم شیرخوارگان ضمن اشاره به تلاقی هفته دفاع مقدس و ایام محرم گفت: همه اینجا جمع شدیم تا بار دیگر خود را با آرمان‌های ارزشی و اعتقادی مکتب عاشورا و آرمان‌های دفاع مقدس و انقلاب پیوند زنیم و اعلام کنیم که تابع رهبری هستیم که دنباله رو حسین (ع) است. وی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک انقلاب بزرگ است که همیشه در تاریخ می‌درخشد بیان کرد: صحنه کربلا یک نمایشگاه بزرگ است که در یک طرف اوج فضائل و در طرف دیگر اوج رذایل را نشان می‌دهد و این نمایشگاه غرفه‌هایی چون ایثار، توکل، رشادت، ذلت گریزی، ظلم‌ستیزی و غرفه صبر و استقامت را در دل خود دارد. کارشناس مسائل مذهبی در ادامه با بیان سخن امام باقر (ع) که می فرمایند شهادت امام حسین (ع) در دل‌ها حرارتی ایجاد کرده که هیچگاه سرد و خاموش نمی‌شود، علت آن را حضور پرشور مادران به همراه فرزندان شیرخوار خود در این محفل معنوی و تجمع عاشورایی دانست. تختی با بیان اینکه واقعه عاشورا خصیصه‌ای به نام الگودهی و الگوسازی دارد اظهار کرد: اباعبدالله در واقعه عاشورا الگوسازی کرد و این واقعه تنها برای یک قشر خاص حرف ندارد بلکه همه اقشار مختلف از فرزند شیرخوار تا پیرمرد ۹۰ ساله الگوسازی می‌کنند و همه قشرها در واقعه عاشورا سهیم هستند. این استاد حوزه و دانشگاه قشر زنان در واقعه عاشورا را بسیار تاثیرگذار دانست و بیان کرد: زنان نقش بسیار عمده‌ای در واقعه عاشورا دارند و زنان امروز باید مکتب و ارزش‌های زنان عاشورایی را چراغ راه خود قرار دهند همانطور که زنان ما در دفاع...
 • مدت زمان ویزیت یک بیمار چقدر باید باشد
 • معاون فنی معاونت درمان وزرات بهداشت، گفت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد پزشکان جامعه پزشک عمومی هستند باید سیر درمان از مراجعه به پزشک عمومی آغاز شود. خبرگزاری مهر: دکتر علی ماهر در برنامه نبض شبکه خبر که شب گذشته با موضوع ویزیت بیماران روی آنتن رفت، درباره اینکه ویزیت بیمار شامل چه مراحلی می شود، اظهارداشت: پزشک ابتدا باید به معاینات بالینی بیمار بپردازد و بعد از تشخیص نوع بیماری و...، ویزیت را مشخص کند.وی افزود: در مورد زمان ویزیت نگاه ها در کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی کشورها سخت گیری های ویژه ای وجود دارد؛ مثلا زمان معاینه در برخی کشورها تا ۱۵ دقیقه است اما در کشورهای مختلف بر اساس تبحر پزشک و نوع بیماری زمان معاینه متفاوت است؛ در آیین نامه پزشکان زمان ویزیت از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه تعریف شده است.ماهر ادامه داد: نظام ارجاع باید درست رعایت شود تا مراجعات به درستی انجام شود. با توجه به اینکه ۷۰ درصد پزشکان جامعه پزشک عمومی هستند باید سیر درمان از مراجعه به پزشک عمومی آغاز شود.وی افزود: فاصله قیمت تمام شده ویزیت تا نرخ ویزیت در کشور در مراجعه به پزشکان پایین است بنابراین مردم بیشتر به پزشک متخصص مراجعه می کنند که این باید اصلاح شود.ماهر گفت: در حال حاضر با توجه به کمبود نیروی متخصص بهترین روش مراجعه به پزشک عمومی است. در سیستم ارجاع نیز باید بعد از تشخیص بیماری به متخصص مراجعه شود.وی در ادامه افزود: باید آموزش ها اصلاح شود اما این در همه دنیا مرسوم است که اتکا به پاراکلینیک ها بیشتر شده و قبل از معاینه و درمان بیمار اول آزمایش ها انجام می شود. بیمه در ازای چک لیست ها حقوق و مطالبات پزشکان را پرداخت می کند بنابراین نظارت ها به دلیل کمبود پزشک و مراجعات بیشتر مردم با مشکل مواجه است و دقیق...
 • هنرمند باید فکر تولید آثار اثرگذار باشد
 • معاون فرهنگی حوزه هنری گفت: مسئولان واحدهای هنری، آثار تولیدی خود را با شاخص‌های ارزیابی آثار هنری منطبق کنند. «فرید الوندی» در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ شاخص‌های ارزیابی آثار هنری اظهار کرد: هدف همه دست‌اندرکاران حوزه هنری این است که کیفیت تولیدات حوزه هنری افزایش یابد. وی با بیان اینکه برای تشریح این شاخص‌ها نشست‌های متعددی با مسئولان واحدهای مختلف برگزار شده و این نشست‌ها ادامه خواهد داشت، گفت: هدف ما این نیست که فقط آثار را برای خود حوزه تهیه کنیم و فقط گزارش کار دهیم، بلکه می‌خواهیم آثار تولیدی هنرمندان ما در جامعه دیده شوند و تاثیرگذار باشند. معاون فرهنگی حوزه هنری ایلام با تاکید بر اینکه هدف حوزه هنری از ابلاغ شاخص‌های ارزیابی سالانه بالا بردن کیفیت کار بر اساس شاخص‌های کارشناسی‌ شده به منظور حضور پرقدرت آثار هنری در جشنواره دوسالانه مراکز استانی است، تصریح کرد: مسئولان واحدها باید تولیدات خود را با این شاخص‌ها منطبق کنند تا شاهد توفیق هر چه بیشتر آرمان‌های حوزه هنری باشیم. انتهای پیام
 • نگاه مدیران جهت رفع مشکلات باید فرابخشی باشد
 • خرم‎آباد- استاندار لرستان گفت: مدیران جهت رفع مشکلات باید فرابخشی به مسائل نگاه کنند و در جهت رفع آنها برآیند. به گزارش خبرنگار قدس ‏آنلاین، سیدموسی خادمی روز شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن تأکید به اینکه دولت و دستگاه‌های اجرایی کاری مهم‌تر از رونق تولید، ایجاد اشتغال و حمایت از سرمایه‌گذار ندارند، اظهار کرد: فلسفه‏ی وجودی همه دستگاه‌های اجرایی رفع مشکل است و باید به اشتغال کمک کنند. وی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم تا با رفع مشکلات واحدها آن‌ها به مدار تولید بازگردند، مطرح کرد: اما برخی از واحدها دارای مشکلاتی مانند اهلیت نداشتن برخی از مدیران واحدهای تولیدی، فرسودگی و به روز نبودن دستگاه‌های واحدها و نبود بازار مناسب هستند که نمی‌توان آن‌ها را با هر قیمتی سرپا نگهداشت. استاندار لرستان ادامه داد: ما به بهره‌وری بالای منابع اعتقاد داریم و منابع نباید در جایی سوخت شوند، باید تلاش شود که نقطه بهینه را پیدا کنیم. وی مدیران دستگاه‌های اجرایی نماینده همه مردم استان دانست و تصریح کرد: همه مدیران جهت رفع و حل مشکلات باید به مسائل نگاه سیستمی و فرابخشی داشته باشند. خادمی در پاسخ به اینکه تغییرات مدیریتی در سطح استان از چه زمانی آغاز می شود، اظهار داشت: اصل بر تغییر نیست، با همه داریم کار می‌کنیم. وی با تأکید بر اینکه ولی این به معنای عدم تغییر هم نیست، ممکن است یک جاهایی احساس کنیم نیاز است تغییر می دهیم، افزود: عجله ای برای تغییر نداریم چون فکر نمی‌کنیم همه مشکلات با تغییر حل می‌شود. استاندار لرستان یادآور شد: اگر جایی لازم بود، تغییر انجام می‌شود.
 • هدف سوگواری حسینی باید تبیین پیام نهضت عاشورا باشد
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ حجت الاسلام صفر قربانپور گفت: نکات پیرامون فرهنگ عزاداری در ایام محرم فراوان بوده و هدف از تشکیل جلسات ستاد ساماندهی شئون فرهنگی این است که این سوگواری ها مدیریت شوند و محتوای آنها تبیین و تشریح پیام اصلی نهضت عاشورا باشد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: با این نوع نگرش در ساماندهی آئین های سوگواری، آرمان های اباعبدالله الحسین(ع) اعم از مقابله با ستم و ظلم، اجرای امر به معروف و مقابله با منکر و حفظ عزت اسلامی به خوبی به منصه ظهور نشسته و محتوای این برنامه ها تبدیل به الگویی برای ارتقای معنوی و فرهنگی جامعه می شود. قربانپور خاطرنشان ساخت: در واقع همه تلاش ها برای برگزاری پر محتواتر برنامه های سوگواری حسینی، بیان پیام اصلی و ابعاد ارزشمند قیام عاشورا، ایجاد وحدت قلبی و ارتباطات معنوی هر چه بیشتر با اهل بیت عصمت و طهارت و امام حسین(ع) است. وی ادامه داد: پیام نهضت عاشورا توسط اهل بیت و ائمه(ع) به بهترین نحو به جامعه آن زمان و پس از آن رسانده شد و امروز نیز ما وظیفه داریم که این پیام را با امکاناتی که وجود دارد به گوش جهان و جهانیان برسانیم. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: مسلما در کنار هر حرکت مثبتی آسیب هایی نیز وجود دارد و بدعت هایی را در سوگواری حسینی شاهد هستیم که یکی از وظایف ستاد ساماندهی شئون فرهنگی، برنامه ریزی برای فرهنگ سازی مطلوب در زمینه عزاداری ها به منظور جلوگیری از به وجود آمدن بدعت و آسیب در آن است. قربانپور اذعان داشت: خرافه گرایی، استفاده از برخی وسایل به هنگام عزاداری، استفاده از بعضی عبارات در سخنرانی ها و... می تواند باعث بروزهای آسیب هایی باشد که باید با فرهنگ سازی کنترل شده و از این انحرافات جلوگیری شود. وی افزود: تشکیل جلسات توجیهی برای...
 • سیاست های مصوب در مجمع باید منطبق با ارزش های انقلابی باشد
 • رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: سیاست های کلی نظام که در مجمع تنظیم و تصویب می شود باید مطابق با اصول، ارزش ها و شاخص های­ انقلابی باشد.­ آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم انقلابی بودن مجمع گفت: این تأکید معظم له فقط منحصر به مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست بلکه تأکیدی بر همه نهادها مانند مجلس خبرگان رهبری و حتی حوزه های علمیه است که باید انقلابی باشند و این از اصول انقلاب است که اهداف، حرکت انقلابی و نهضت اسلامی امام همواره باید زنده بماند و امور روزمره اجرایی در دولت و حکومت نباید سبب غفلت از ارزش های انقلاب شود.­وی بار دیگر تأکید کرد: بر این اساس نگاه، گفتمان، عمل و اقدامات ما باید انقلابی باشد به این معنی که اهداف و ارزش های انقلاب در عمل و اجرا احیا و زنده نگه داشته شود؛ در خصوص مجمع نیز همینطور است و باید سیاست هایی که در این نهاد تنظیم می شود مطابق با اصول و ارزش های انقلاب باشد به نحوی که مجمع باید اصول انقلاب را مشخص و پیگیری کند و سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها مبتنی بر آن باشد.­آیت الله هاشمی شاهرودی افزود: این مسئله مهم در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مطرح و مقرر شد دبیرخانه برای تحقق این هدف و دیگر اهدافی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دور جدید مسئولیت های مجمع تعیین کردند شاخص های لازم را مشخص و ارائه کند.­وی همچنین درباره اولویت های کاری مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره جدید­ گفت: یکی از مسائلی که رهبر معظم انقلاب در پیوست حکم ابلاغی مطرح کردند تعیین اولویت بندی سیاست هاست و حتی چند سیاستگذاری را نیز ذکر و تصریح کردند مانند سیاست های مرتبط با...
 • امام جمعه پلدختر:مدرسه باید تجلی گر فرهنگ ناب انقلابی باشد
 • به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمد سوری همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مراسمی که با حضور مسوولان شهرستان در دبیرستان نمونه دولتی دانش شهر پلدختر برگزار شد، اظهار کرد: اگر در محیط مدرسه به نیازهای روحی و پرورش سرشت خداجوی انسان توجه نشود ، زمینه ورود شیاطین صفتان در بین این قشر آینده ساز فراهم می شود.وی افزود: دانش آموزان باید همراه با مدرسه و آموزش ، در مکان های دینی مانند مساجد نیز حضور داشته باشند.علی جودکی مدیر آموزش و پرورش پلدختر نیز گفت: در سال تحصیلی جدید هشت هزار و 277 دانش آموز در 118 مدرسه با 376 کلاس فعالیت آموزش را آغاز کردند.شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است .آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.7272/6060خبرنگار: فاطمه مهرابی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی
 • خروجی آموزش در مدارس لرستان باید تربیت انسان هایی با مهارت باشد
 • استاندار لرستان گفت: خروجی آموزش در مدارس لرستان باید تربیت انسان‌هایی بامهارت باشد تا این سرمایه‌های انسانی پس از پایان تحصیلات بتوانند زندگی کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید موسی خادمی صبح امروز در مراسم زنگ مهر و مقاومت که در دبیرستان استعدادهای درخشان خرم‌آباد برگزار شد ضمن گرامی داشت آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امروز آمده‌ایم برای اینکه 320 هزار سرمایه اصلی استان لرستان را روانه کار تحولات اجتماعی، فرهنگی، علمی و تکنولوژی می‌کنیم.وی افزود: برای حمایت از آموزش‌وپرورش و معلمان ما آماده‌ایم چراکه معتقدیم آموزش‌وپرورش به‌تنهایی نمی‌تواند این کار بزرگ را انجام دهد و همه باید کمک کنیم.استاندار لرستان عنوان کرد: امروز منابع انسانی مهم‌ترین سرمایه کشورها است، مطالعات نشان می‌دهد در کشورهای توسعه‌یافته بیش از 70 درصد سهم ثروت مربوط به سرمایه انسانی است و کمتر از 30 درصد این سهم به منابع طبیعی و ثروت‌های تولیدی برمی‌گردد.وی بیان کرد: در کشورهای کمتر توسعه‌یافته و متأسفانه در کشور ما این رابطه کاملاً معکوس است و بیش از 80 درصد ثروتمان ناشی از منابع طبیعی و تولیدات فیزیکی است و حدود 15 درصد به ثروت انسانی برمی‌گردد و به این معنا است که ما برای منابع انسانی کارنکرده‌ایم و فاصله زیادی با جهان توسعه‌یافته داریم.این مسئول تصریح کرد: امروز رابطه بین توسعه انسانی و آموزش‌وپرورش کاملاً مشخص و شاخصی تحت عنوان توسعه انسانی مطرح است که سه‌پایه اصلی وضعیت آموزش‌وپرورش، درمان و وضعیت درآمدی دارد که شاخص اصلی و تعیین‌کننده شاخص تحصیلات و آموزش‌وپرورش است.وی بابیان اینکه اگر تحصیلات و آموزش شکل گرفت هم بهداشت و درمان مناسب خواهد شد و هم‌سطح درآمد افزایش پیدا می‌کند خاطرنشان کرد: توسعه و آموزش‌وپرورش رابطه‌ای متقابل و در یک سیکل فزاینده کار می‌کند؛ اگر بخواهیم توسعه شکل بگیرد باید به آموزش‌وپرورش توجه شود و هزینه در آموزش‌وپرورش مصرف نیست بلکه سرمایه‌گذاری است و باید از این سرمایه‌گذاری مراقبت...
 • تکنولوژی نمی تواند جایگزین معلم شود/ابزار نوین باید در خدمت معلمان باشد
 • محمد پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا درباره امکان جایگزین شدن نمادها، الگوها و قهرمان های خارجی به جای قهرمانان ملی می گوید: به هیچ وجه قهرمانان سایر ملل نمی توانند جایگزین قهرمانان ما شوند چون تناسب لازم را با ارزش های ملی و اسلامی ما ندارند. هویت ملی از دو واژه هستی و ملت تشکیل شده که دارای خصوصیات ویژه است. ملت ایران تاریخ و فرهنگ بسیار غنی دارد و قهرمان های غربی به دلیل عدم تناسب ارزش های آنان با فرهنگ و اعتقادات ما نمی توانند جایگزین شوند. وی در ادامه از معضلاتی که هویت ملی را تهدید می کند، می گوید: وقتی برای خرید لوازم التحریر بچه ها می رویم، مشاهده می کنیم که آنها به شخصیت های کارتونی یا سینمایی غربی علاقه دارند. در حالیکه خیلی راحت می توانیم قهرمانان ایرانی را جایگزین کنیم و ارزش های ایرانی و اسلامی را تسری و توسعه دهیم. مثلا در ساخت اسباب بازی ها و عروسک ها و لوازم التحریر از الگوهای ایرانی استفاده کنیم تا زمینه برای آشنایی بچه ها با هویت غنی و هزاران ساله خود فراهم شود. به نظر شما هنرمندان ما چه تاثیری در این فرهنگ سازی دارند. وزارت آموزش پرورش چقدر با فیلمسازان و انیمیشن سازان تعامل داشته است؟ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از معاونت های وزارت آموزش و پرورش است که همیشه سعی کرده بهترین تعامل را با هنرمندان داشته باشد. از سویی انیمیشن هایی که شرکت صبا ساخته کیفیت نسبتا مطلوبی دارند اما در برابر انیمیشن های خارجی که با تکنیک های جذابتری ساخته شده اند کافی بنظر نمی رسند. ضعف تکنیکی کارها و نحوه ارایه مفاهیم به شکلی جذابتر امری مهم هست که باید هنرمندان عزیز ما به ان توجه کنند .وقتی نشان داده ایم که می توانیم انیمیشن های جذاب ایرانی بسازیم باید...
 • سیاست های کلان آموزش و پرورش باید مبتنی بر اصول ارزشی و دینی باشد
 • خطیب جمعه مشهد با تأکید بر این‌که باید سعی شود در سیاست‌های کلان آموزش‌وپرورش، اصول دینی و ارزشی حفظ شود، گفت: چنانچه عزیزان ما با زیرساخت دینی و فرهنگی بار آمدند در آینده همه‌چیز خواهیم داشت. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امروز در مراسم نواختن زنگ نماز در مدرسه نمونه دولتی ابرار مشهد، خطاب هب دانش آموزان گفت: بزرگان جامعه و قوم را در آینده شما تشکیل می‌دهید . وی با طرح این پرسش‌ها که امروز بزرگان جامعه را در چه تباری مشاهده می‌کنید؟ آیا در تبار پول و سرمایه، قدرت و قدرتمندان قرار دارند یا در جریان نخبگان و عرصه توسعه نخبگی در جامعه مشاهده می‌کنید؟، اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های انقلاب ما، انقلاب در ارزش‌ها بود؛ در جامعه‌ای زندگی می‌کردیم که ارزش جامعه در «داشتن» بود، داشتنی که به‌پای لذایذ انسان‌ها و نفسانیات یک قشر مرفه بریزد و به آنان نسبت به بقیه جامعه برتری بدهد. عضو خبرگان رهبری با یادآوری این نکته که پیش از انقلاب، اندیشمندان، ارزشی نداشتند، تصریح کرد: اما ارزش و قیمت یک انسان دارا به حدی بود که دانشمندان را در طول قدرت خود مورد آزار قرار می‌داد؛ انقلاب اسلامی آمد و یک نظام را دگرگون کرد، انقلاب اسلامی ما، انقلاب ارزش‌ها بود، یعنی ارزش با توانستن‌ها و دانستن‌هاست. آیت الله علم الهدی با بیان این‌که افراد در حوزه دانستن‌ها و توانستن‌ها، تبار ارزشمند جامعه شناخته می‌شود؛ بیان داشت: کسانی که در توسعه علوم و مسائل دانش‌بنیان، دانستن‌های مردم را بالا می‌برند و در طبقات بالاتر نسبت به دیگر جوامع در فعالیت‌های دانش‌بنیان حضور دارند، تبار ارزشمند در انقلاب اسلامی به شمار می‌روند. خطیب جمعه مشهد با تأکید بر این‌که امتیاز و برتری انسان در انقلاب اسلامی در سایه توانستن‌هاست،...
 • باید در محیط مدرسه افکار دیگران را تحمل و به فکر دیگران احترام بگذاریم/محیط مدرسه ما باید محیط اخلاق و ادب باشد
 • خبرگزاري آريا - رييس جمهور در مراسم بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي 97-96 با تاکيد بر اينکه محيط مدارس ما بايد محيط اخلاق و ادب باشد ، اظهارداشت: بايد در محيط مدرسه افکار ديگران را تحمل و به فکر ديگران احترام بگذاريم.به گزارش خبرگزاري آريا،حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني روز شنبه در اين مراسم که در هنرستان دخترانه شهيد مدرس در تهران برگزار شد، اين پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه بايد درمحيط مدرسه تحمل و احترام به افکار ديگران و اخلاق و ادب را تمرين کنيم؟خبر تکميل مي شود...