به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای ۷ استاندار جدید که در جلسه هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند، اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزرا باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی ۲۴ میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و ۴۲ میلیون رأی نیز، نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.

روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهار داشت: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌مان باشد.

روحانی با تأکید بر اینکه همه مسئولان در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام بگیرد و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد. ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است،‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.

رییس جمهور همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.

روحانی آمار بیکاری بالای ۱۰ درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتاً متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.

روحانی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و تکنولوژی هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی می‌توانند در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.

روحانی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.

روحانی خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است. برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.

روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

روحانی با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهار داشت: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.

روحانی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.

رییس جمهور اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.

رییس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | استان ها | رونق اقتصادی | حقوق شهروندی | دستگاه ها | فضای جامعه | اظهار داشت | رییس جمهور

منبع: ایلنا

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۸۷۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • حقوق بشر و حقوق شهروندی در کنار اسلامخواهی و عدالت جویی از مهم ترین خواسته های مردم ایران است
 • گروه سیاسی صراط - رییس‌جمهور در آغاز سخنرانی خود گفت: اعتدال منش و روش ملت بزرگ ایران است. اعتدال نه انزواطلبی است و نه استیلاجویی؛ اعتدال نه بی تفاوتی است و نه پرخاشگری.متن سخنان حسن روحانی به شرح زیر است: مایلم در آغاز سخنم انتخاب ریاست مجمع و همچنین دبیر کلّی جناب آقای گوتِرِش را، تبریک بگویم و برای ایشان در انجام مأموریت سنگینی که برعهده گرفته‌­اند، آرزوی موفقیت نمایم.چهار ماه پیش در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بیش از 41 میلیون یرانی یعنی 73 درصد واجدان شرایط،با حضور خود در پای صندوق‌های رای، یک بار دیگر به برنامه اینجانب برای اعتدال، و احترام به «حقوق بشر و حقوق شهروندی» در سیاست داخلی، و اتخاذ خط مشی «تعامل سازنده» در سیاست خارجی و پیشرفت در،مسیر تحول اقتصادی اطمینان کردند. این رای حاصل بلوغ سیاسی - اجتماعی در جامعه‌ای بود که تنها چهار دهه است حکومتی مردم‌سالار و آزاد را تجربه می کند. این رای صرفاً انتخاب یک رئیس جمهور نبود، بلکه یک سرمایه‌گذاری بزرگ سیاسی، از سوی مردمی بود که، بزرگترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌روند.حقوق بشر و حقوق شهروندی، در کنار اسلامخواهی و عدالت­جویی، از مهم­ترین خواسته­ های مردم ایران در طول بیش از یکصد و پنجاه سال گذشته و به ویژه در انقلاب اسلامی سال 1357 بوده است. دولت من در دوره قبل، همزمان با پیشبرد مذاکرات هسته­ای در عرصه خارجی، برای تدوین حقوق شهروندی در عرصه داخلی نیز تلاش نموده و «منشور حقوق شهروندی» را اعلام، و برای اجرا ابلاغ نمود. تحقق این منشور در راستای خواسته های مردمی بود که 111 سال پیش،انقلاب مشروطیت و 39 سال پیش انقلاب اسلامی را، علیه رژیم های خودکامه و دیکتاتور، و به منظور دستیابی به حیثیت و کرامت والای انسانی و دستیابی به حقوق خود، رقم زدند.
 • توان افزایی آحاد جامعه در زمینه حقوق شهروندی اولویت دولت است
 • معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر کسب علم، تجربه و مهارت‌افزایی و حرکت به سمت انسانیت در خانواده‌ها گفت: برنامه دولت تربیت و توان‌افزایی آحاد جامعه در موضوعات حقوق و حقوق شهروندی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ملارد، معصومه ابتکار در همایش تجلیل از نخبگان شهرستان ملارد که عصر امروز با حضور معاون سیاسی استاندار تهران، مسئولان و نخبگان این شهرستان در سالن شهید طحانی ملارد برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، ایثارگران و جانبازان اظهار داشت: امروزه کارآمدی یکی از مؤلفه‌های مهّم برای حکومت‌ها و دولت‌ها است.وی افزود:‌ موضوع کارآمدی در چارچوب قوانین امری مؤثر در سطح ملی و محلی برای بهبود شرایط زندگی مردم به ویژه فعالیت‌های اجتماعی و موارد مرتبط با بهداشت و درمان است، که تحقق آن منوط به همکاری و مشارکت مردم و پشتیبانی آن‌ها از دولت است.معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت مشارکت مردم تصریح کرد: همراهی و مشارکت مردم در برنامه‌های دولت با شیوه‌های مختلف از جمله مشارکت بخش خصوصی به ویژه در بحث اشتغال مقدور می‌شود، که یک ضرورت ملی چه در شهر و چه در روستا در بین بانوان و آقایان است.ابتکار در ادامه ضمن اشاره به بازگشایی مدارس عنوان کرد: تجلیل و تقدیر از نخبگان باید از دوران مدرسه شروع شود و با تمرکز بر مهارت‌های زندگی که تبلور آن می‌تواند از دوران دبیرستان انجام شود، استمرار پیدا کند.هدف نظام آموزشی و دانشگاهی ارتقاء تعلیم و تربیت در بین فرهیختگان استوی با بیان اینکه هدف اصلی در نظام آموزشی و دانشگاهی ارتقاء تعلیم و تربیت در بین فرهیختگان است گفت: با توجه به اینکه الگوی بسیاری از نخبگان و فرهیختگان ما شهدا و ایثارگران هستند؛ بنابراین می‌توان به سمت جامعه‌ای پیش رفت که فاقد فساد بوده و مردم در کنار دولت بهترین‌ها را برای کشور فراهم کنند.معاون رئیس‌جمهور...
 • سکان دار مدیریت استان باید دغدغه مسائل اقتصادی داشته باشد/رضایت مسئولان استانی از استاندار فعلی
 • رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: فردی که سکان مدیریت استان را به دست می‌گیرد باید روی مشکلات استان متمرکز شود و دغدغه مسائل اقتصادی داشته باشد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین روشنک در گفت‌وگو باصبح توسدر رابطه با تغییر استاندار خراسان رضوی، اظهار کرد: دولت باید خود تصمیم بگبرد عزل و نصب‌ها را چگونه و بر چه مبنایی انجام دهد و این تصمیم را حتما می‌گیرد و ما همه تابع هستیم. رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با بیان اینکه ما به عنوان مسئولان استانی تنها پیشنهاد داده و نظر خود را بیان می کنیم٬ اضافه کرد: از نظر بنده استان خراسان رضوی نیاز به استانداری دارد که معتدل بوده و فعالیت‌هایش هماهنگ با چهارچوب مدیریت استان باشد. رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی تصریح کرد: گزینه‌ای که به عنوان استاندار انتخاب می‌شود بهتر است تندروی نداشته و وابسته به گروه‌های مختلف نباشد. وی بیان داشت: کسی که سکان مدیریت استان را به دست می‌گیرد باید روی مشکلات استان و وضعیت اشتغال و بیکاری جوانان متمرکز شود و دغدغه مسائل اقتصادی داشته باشد. روشنک تصریح کرد: استان نیاز به استاندار معتدلی دارد که بهتر است به سمت اصولگرایی تمایل داشته باشد و همچنین بتواند استان را به خوبی مدیریت کند. رییس اتحادیه صادرکنندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون همینطور بوده و ما استانداران معتدلی داشتیم٬ اضافه کرد: آنچه مسلم است استاندار فعلی در مدت فعالیت خود در راستای اعتدال بوده و توانسته به خوبی استان را مدیریت کند. روشنک در پایان یادآور شد: چندی پیش در یک دیدار از آقای استاندار در رابطه با رفتنشان سوال پرسیدیم که در نهایت گفتند: به دولت اعتماد داریم که رای دادیم پس اکنون هم باید به تصمیماتش اعتماد داشته باشیم....
 • شهرداری در توسعه شهر به ترویج سبک زندگی اسلامی توجه داشته باشد
 • امام جمعه سبزوار گفت: شهرداری در توسعه شهر ترویج سبگ زندگی اسلامی را مورد توجه قرار دهد و جامعه را از رفتن به سمت فرهنگ غرب بازدارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازبصیر سبزوار، حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در مراسم معارفه سید علی کوشکی به عنوان چهل و یکمین شهردار سبزوار با بیان اینکه توسعه شهر باید در چهارچوبه فرهنگ اسلامی قرار گیرد اظهارداشت: توسعه شهر باید در مسیری باشد که ترویج فرهنگ اسلامی مورد توجه قرار گیرد و جامعه را از رفتن به سمت فرهنگ غرب بازدارد. وی با اشاره به اینکه هر کار مثبتی که برای نظام انجام شود مورد حمایت مسئولین و امام جمعه قرار خواهد گرفت ادامه داد: مسئولین باید با هم دلی و هماهنگی در پیروی از ولی فقیه و یک صدایی در برابر دشمنان قرار گیرند. مقیسه در ادامه با اشاره به انتخاب سید علی کوشکی به عنوان شهردار تاکید کرد: انتخاب وی که چندین سال در بدنه شهرداری خدمت کرده و با مشکلات و ظرفیت های آن به صورن ویژه آشنایی دارد می تواند سبب بروز پیشرفت و توسعه در حوزه شهری شود. امام جمعه سبزوار با تاکید بر استفاده مسئولین از نخبگان شهری در حوزه های مختلف ادامه داد: ظرفیت های بسیاری خوبی در بین نخبگان سبزوار وجود دارد که استفاده از این ظرفیت ها در پیشبرد اهداف بسیار موثر خواهد بود. سید علی کوشکی شهردار سبزوار نیز در این مراسم با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی و اهمیت این موضوع در این برهه از زمان تاکید کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی مناسب توانسته ایم صرفه جویی معادل 17میلیارد تومان در پروژه بزرگ امیریه انجام دهیم. وی با اشاره به اجرا پروژه های مختلف شهری در مدت کسوت شهرداری ادامه داد: در...
 • تبلیغات محیطی هفته دفاع مقدس بر اساس فرهنگ عاشورایی باشد
 • شهرکرد- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تبلیغات محیطی هفته دفاع مقدس بر اساس فرهنگ عاشورایی باشد. به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی هفته دفاع مقدس بر اساس فرهنگ عاشورایی باشد، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت بسیار مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. وی اظهار داشت: دشمن با تهاجم فرهنگی خود به دنبال ترویج فرهنگ های غربی است که باید در این زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی افزایش یابد. استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: باید از ظرفیت های مختلف برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه استفاده کرد. فضاسازی به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط ادارات چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار بگیرد وی تاکید کرد: فضاسازی به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط ادارات چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار بگیرد. وی با اشاره به اینکه دولت در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی اقدامات و تلاش های بسیاری زیادی انجام داده است، اظهار داشت: برگزاری برنامه های فرهنگی در این استان افزایش یافته است. استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تبلیغات محیطی دفاع مقدس باید بر اساس فرهنگ عاشورایی صورت بگیرد. امنیت امروز جامعه مرهون رشادت ها و ایثارگری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است وی ادامه داد: امنیت امروز جامعه مرهون رشادت ها و ایثارگری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است. وی اظهار داشت: باید زوایای مختلف جنگ تحمیلی برای نسل جوان بیان شود و تلاش شود که جوانان امروز جامعه با ایثارگری ها و رشادت های شهدا و ایثارگران آشنا شوند. استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:برگزاری یادواره های شهدا نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه دارد. وی گفت: باید از تمام ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه استفاده کرد. استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اینکه ساماندهی...
 • فضای گفت و گو باید در جامعه فراهم شود
 • زنجان- معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان گفت: باید فضای گفت و گو در جامعه فراهم شود و در زمان حاضر جامعه، خانواده و ادارات نیازمند گفت و گو، تحمل و مداراست. به گزارش خبرنگار مهر، سید بیوک موسوی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاحکارگروه ها ی تخصصی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: دور هم جمع شدن افکار و اندیشه های مختلف و مطرح کردن مباحث، مشکلات که در قالب ماموریت های ذاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی است پرداخته شود. وی اظهار کرد: باید فضای گفت و گو در جامعه فراهم شود و در حال حاضرخانواده و ادارات نیازمند گفت و گو، تحمل و مداراست. معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان گفت: در حال حاضر فضای نقادی در مطبوعات استان زنجان کم است و این کم نیز ارزشمند و مفید است که باید از آن استقبال شده و اجازه ندهیم این چراغ ها خاموش شود. موسوی تاکید کرد: در همه حوزه ها ظرفیت هایی بالایی وجود دارد به شرطی که به خوبی ارزیابی، برنامه ریزی شود و جامعه از این ظرفیت ها به نحو مطلوبی بهره مند شود. وی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا این جلسات به طور مستمر ادامه داشته و اعضای کارگروه ها ضعف ها، فرصت ها، مشکلات، تهدیدها را در حوزه ماموریت ارشاد و فرهنگ اسلامی تبیین، مطرح و به مراکز تصمیم گیری اعلام شود. معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: جامعه به این تصمیم گیرها نیازمند است و باید ظرفیت و توانمندی، نقش آفرینی و عمل به وظایف، نقش آفرینی، میزان توانمندی در بازتابی مشکلات جامعه مطبوعات این استان توسط کارگروه ذی ربط بررسی شود.
 • رحیمیان:باید رای ۱۶ میلیونی مان را حفظ کنیم/ذوالقدر:جمنا باید محور جبهه انقلاب باشد
 • نشست مدیران استانی جمنا با هدف بررسی و تحلیل مسائل روز سیاسی و شکل‌دهی به ساختار جدید این تشکل سیاسی اصولگرا برگزار شد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در نشست مدیران استانی جمنا با تاکید بر جوان گرایی و استفاده از توان و اندیشه جوانان برای پیشبرد اهداف جمنا گفت: کار برای خدا خستگی ناپذیر است و انسانی که در این مسیر قدم بر می دارد نباید با ناملایمات و ملامت دیگران ناامید و سرخورده شود و همیشه باید به هم تذکر بدهیم که کارهای مان فقط برای قصد قربت و رضای خدا باشد. وی به عزم و اراده جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: با بصیرت و تلاش مضاعف باید وحدت را گسترش دهیم و با تثبیت همه جریان های انقلابی ۱۶ میلیون رای را حفظ کنیم و از هر نوع تفرقه و تشتت در میان نیروهای انقلابی جلوگیری نماییم که در این میان جذب جوانان اعم از دختر و پسر و کمک به ساختن نسل آینده از مسائل استراتژیک جبهه مردمی نیروهای انقلاب است. در ادامه این نشست، محمدباقر ذوالقدر رئیس ستاد جمنا نیز به تشریح روند شکل گیری و فعالیت این جبهه پرداخت و تصریح کرد: وحدت نیروهای انقلابی از مسائل مهمی بود که در این مرحله محقق گردید به طوری که اکثریت گروه ها، جریان ها و شخصیت های شناخته شده انقلابی حول محور جمنا گرد آمدند و اکثر علما و روحانیون از حرکت جبهه مردمی حمایت کردند و حاصل این وحدت به تجربه موفقی مبدل شد که به انتخاب نامزد واحد نیروهای انقلاب برای دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری انجامید و حاصل آن ۱۶ میلیون رای شد که در نوع خود یک موفقیت بی نظیر و رکورد جدید به شمار می آید. وی یادآور شد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور...
 • مطالبات کشاورزان استان همدان در کمترین زمان ممکن پرداخت شود
 • همدان - استاندار همدان گفت: مطالبات کشاورزان استان همدان باید در کمترین زمان ممکن پرداخت شود. به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر پنج شنبه در کمیسیون تنظیم بازار استان همدان با بیان اینکه در ایام محرم همه باید تلاش کنیم مردم در رفاه باشند و امکانات مورد نیاز مردم به خصوص برای نذورات تامین شود، گفت: باید به بازگشایی دانشگاه ها و مدارس و نیازهای مردم در این حوزه نیز توجه شود. وی با تاکید براینکه باید همه تلاش خود را برای افزایش صادرات و فاصله گرفتن از نفت به کارگیریم، گفت: مؤدیان جدید مالیاتی باید شناسایی شوند تا به صادرات کمک و هدفگذاری یک میلیارد دلاری صادرات استان همدان محقق شود. استاندار همدان با بیان اینکه معاونت صنایع دستی، کشاورزی، صنعت و معدن خوب کار کرده اند اما باید بیشتر کار کنند تا صادرات، افزایش تاثیر گذار و چشمگیری داشته باشد، گفت: همدان را باید به لحاظ گردشگری و زیبا سازی توسعه داد. نیکبخت با تاکید براینکه استان همدان بر روی ریل توسعه قرار گرفته و این حرکت توقف ناپذیر است، گفت: همدان به عنوان شهر گردشگری پیشنهاد شده است. وی با بیان اینکه همدان باید در شأن خود زیباسازی و پروژه هایی در آن اجرا شود که با ارزش و جایگاه و تاریخ آن همخوانی داشته باشد، گفت: به شهرداری تاکید داشتم که ورودی و خروجی شهر همدان مناسب نیست و باید در شأن همدان زیباسازی شوند. استاندار همدان بابیان اینکه باید پرداخت مابقی پول گندم کشاورزان پیگیری و مطالبات مردم به موقع پرداخت شود، گفت: کشاورزان استان همدان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان دریافتی داشتند که از سازمان جهاد کشاورزی خواسته ام بخشی از این پول در صندوقی برای اشتغال و حل مشکلات کشاورزان پس انداز شود. نیکبخت با بیان اینکه باید ارزاق عمومی مردم را در این ایام تامین کنیم تا مردم مضیقه ای...
 • وضعیت مان در دولت الکترونیک خوب نیست/باید شبکه های اجتماعی داخلی را توسعه دهیم
 • خبرگزاری میزان- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مجوز استفاده از اینترنت بدون فیلتر را به من داده است، گفت: همانطور که خبرنگاران خبرگزاریها از اینترنت بدون فیلتر استفاده می‌کنند بنده هم با توجه به جایگاه حقوقی‌ام از این شرایط استفاده می‌کنم. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمد جواد آذری جهرمی در برنامه رادیویی ذره‌بین رادیو تهران با بیان اینکه از زمان تکیه زدن بر صندلی وزارت ارتباطات حجم کاری و مسئولیتهایم بسیار سنگین‌تر شده است، اظهار کرد: قطعا پذیرفتن این مسئولیت، محدودیتهای زیادی را در بعد زندگی شخصی‌ام به وجود آورده و از طرفی مسئولیت خانواده‌ام را هم بیشتر کرده است. وزیر ارتباطات ادامه داد: برخلاف آنچه مردم تصور می‌کنند همچنان در همان محله و منزل سابقم زندگی می‌کنم و اتفاقا جالب است بدانید چند شب پیش همسرم بیرون از منزل بودند و تماس گرفتند تا دنبالشان بروم که بنده با ماشین شخصی پی ایشان رفتم. وی افزود: زمانی هم که در ترافیک بودم، فردی به قصد پرسیدن آدرسی نزدیک ماشین شد که شیشه را پایین آوردم و هنگام آدرس دادن به وی، با دقت نگاهم می‌کردند و گفتند شما وزیر هستید؟ که پاسخ دادم بله و برای ایشان خیلی تعجب بود که چرا محافظ همراه بنده نیست. آذری جهرمی با اشاره به اینکه به تقاضای این فرد در خیابان با وی عکس گرفتم، گفت: علی‌رغم اینکه به قوانین کشور احترام می‌گذارم اما دوست ندارم محافظ، مانعی بین من و مردم باشد؛ البته سعی می‌کنم در از طریق فضای مجازی و بدون واسطه نیز با مردم در ارتباط باشم. وضعیت‌مان در دولت الکترونیک خوب نیست وزیر جوان کابینه دوازدهم دولت درباره جایگاه ایران در شاخص IDI یا همان «توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات» عنوان کرد: در ارزیابی این شاخص معیارهای بسیاری نظیر قیمت، کیفیت، سرعت دسترسی به اطلاعات و... نقش...
 • رییس جمهور آمریکا به فکر مشکلات مردم خود باشد
 • سردار سلامی: رییس جمهور آمریکا به فکر مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم خود باشد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره فداییان انقلاب اسلامی در گرگاب شهرستان شاهین شهر ومیمه،آرامش و امنیت امروز را در سایه پیشرفت های نظامی کشور دانست و گفت:بهتر است رییس جمهور آمریکا به فکر مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم خود باشد.سردار سلامی افزود:نطق سراسر انفعال و حاکی از شکست رییس جمهور آمریکا را در سازمان ملل ببینید که به جهان التماس می کند بیایید ایران را متوقف کنیم و این سخنان نشان دهنده قدرتی است که ایران اسلامی از خود به جهان نشان داده است.وی به سرنگونی تمام دیکتاتورهای مورد حمایت آمریکا از صدام و مبارک تا بن علی اشاره کرد و گفت: جنگ را از کنار کرخه و کارون آغاز کردیم اما امروز در شرق مدیترانه هستیم.سردار سلامی انرژی هسته ای، بردافزایی موشک ها، ساخت پهپادها، نیروگاه ها و سدها را از نشانه های ظهور قدرت شکست ناپذیر ایران دانست و افزود: نفوذ منطقه ای ایران و مدیریت بلا منازع ما انکار ناپذیر است، آمریکا در کجای تحولات منطقه قرار دارد؟وی ادامه داد:آمریکا در رقابت با ایران شکست خورده و انگار مغشوش و گیج است که توافقی که خود امضا کرده را مایه شرمساری می داند.جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آمریکا که بمب های اتمی اش صدها هزار انسان بیگناه را در یک لحظه قتل عام کرده و همه دیکتاتورها و صهیونیسم جنایتکار پرورش یافته آن هستند باید احساس شرمساری کند.سردار سلامی با بیان اینکه آمریکا می داند که ما را نمی تواندنه در پیشرفت های علمی و نه نیروی بازماندگی دفاعی متوقف کند تاکید کرد: ایران است که آمریکا را متوقف کرده و این را می شود در عراق، یمن، سوریه و موفقیت های حزب الله دید.وی با اشاره به اینکه ما...
 • مداح اهل بیت باید با مسائل و جریانات روز آشنا باشد
 • یکی از مداحان مطرح مهدیشهری گفت: مداح اهل بیت باید با دستگاه‌های موسیقی، علم روز، سبک‌های جدید و دستگاه‌های قرآنی آشنا باشد تا بتواند با استفاده از موارد مذکور، سبک بسازد و نیازهای مخاطب را تأمین کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار نیزوا، محرم که نزدیک می شود، مداحان اهل بیت نیز خود را آماده می کنند تا در محرمی دیگر ذکر یا حسین(ع) را فریاد زنند و برای عاشقان از مصیبت های اباعبدالله بگویند. محمد علی پارسا از مداحان مطرح شهرستان مهدیشهر و استان سمنان است که 43 سال دارد و از سال 69 و در نوجوانی توفیق ذاکری اهل بیت نصیبش شد. وی طی 27 سال سابقه مداحی با هیئت های مختلفی در شهرستان مهدیشهر و سمنان و شهرهای دیگر همکاری داشته و هم اکنون نیز از مداحان هیئت لوا الزینب سمنان می باشد. پایگاه خبری نیزوا گفتگویی با این مداح برجسته انجام داده است که در ادامه از نظر می گذرد. یک مداح چگونه می تواند پای جوانان را به هیئت باز کند؟ آن چیزی که در بیان اهل بیت (علیهم السلام) و قرآن به آن می رسیم، این است که ما مامور دعوتیم و مامور جذب نیستیم. حال انتقادی که مثلا می شود کرد این است که ما آمدیم امام حسین علیه السلام را مطرح کنیم نه خودمان را، به این اشتباه یک وقت دچار نشویم. این دعوت هم، واقعا این طوری است که هر چقدر آن کسی که ماموریت به دعوت پیدا می کند رسالت دارد، چون ما نبی نمی توانیم بشویم اما رسول که می توانیم شویم، رسول کوچه ی خودمان که می توانم بشوم، رسول خانه ی خودم که می توانم بشوم. این رسالت بر مبنای معارف اهل بیت علیهم السلام اگر باشد و بعد بر مبنای تقوا اگر باشد،...
 • شهرداری اهواز باید چابک و چالاک باشد
 • اهواز - معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: اگر شهرداری اهواز مجموعه‌ای چابک و چالاک نباشد، از کوچک‌ترین رده تا بالاترین رده دچار مشکل خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، فرامند هاشمی زاده عصر امروز در مراسم آغاز به کار شهردار جدید اهواز اظهار کرد: هم‌زمانی آغاز به کار منصور کتانباف شهردار جدید اهواز با هفته دفاع مقدس را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم کا در شهرداری با توکل به خدا و با معنویت آغاز شده و بر این محور استوار باشد. وی با اشاره به مسئولیت سنگینی که بر عهده شهردار اهواز است، اظهار کرد: خوشبختانه با اتحاد رأیی که در انتخاب شهردار اهواز از سوی اعضای شورا صورت گرفت به نظر می‌رسد که فضای همکاری و یکدلی در شورا و شهرداری برقرار شود و تنها مسئله و چالش موجود مسئله اعتماد مردم است. معاون عمرانی استاندار ادامه داد: شهرداری بزرگ‌ترین دستگاه خدماتی، عمرانی و رفاهی کلان‌شهر اهواز است که سلب اعتماد مردم از آن خدشه جبران‌ناپذیری به شهر وارد می‌کند و امید مردمی را که علاقه‌مند به آبادانی شهرشان هستند، نا امید می‌سازد به همین دلیل در این زمینه چالش بزرگ و سنگینی پیش روی شهردار است که با اعتمادسازی و جلب نظر و اطمینان شهروندان و وحدت رویه برطرف خواهد شد. هاشمی زاده، مجموعه استانداری را به عنوان نماینده دولت در استان برشمرد و گفت: سه مجموعه استانداری، شورای شهر و شهرداری سه ضلع مثلثی هستند که در صورت وفاق و همدلی و هدف‌گذاری خالصانه و با نیت خدمت به مردم و تأمین آرامش و آسایش آنان می‌توانند به آسانی از عهده مشکلات برآیند و با جلب اعتماد مردم و به دور از هرگونه سلیقه شخصی، زمینه تحقق اهداف جامعه‌ای توسعه‌یافته و شهری آباد را فراهم آورند. وی با اشاره به پشتیبانی استانداری و استاندار خوزستان از شهرداری و شورای شهرافزود: استانداری به عنوان نماینده دولت...
 • حاکمان حکومت اسلامی باید از پاک ترین ها باشد
 • شهریار- رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: در حکومت اسلامی حاکمان باید از پاک‌ترین‌ها باشند و پیامبر اکرم(ص) را الگوی خود قرار دهند. به گزارش خبرنگار بی‌باک، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم بهرامی در مراسم افتتاح مجتمع قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح در غرب استان تهران طی سخنانی با تاکید بر گذر از هیاهوهای سیاسی اظهار کرد: انسان زمانی که وارد مسائل سیاسی می شود، شعارش «الملکُ عقیم» می شود، و «انالله و اناالیه راجعون» را فراموش می کند. وی با بیان این که نیروهای نیروهای اجرایی، قضایی، نظامی و امنیتی همه باید یک دل باشند، اضافه کرد: هدف همه ما یکی است، راه سعادت، اطاعت از فرمان الهی است و باید به ریسمان خداوند چنگ بزنیم و رابطه میان خود و خدا را اصلاح کنیم، تا به هدف برسیم، ما مسئولان مورد خطاب اوامر الهی هستیم. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح سپس با بیان این که رابطه انسان با خدا مکانیکی نیست، گفت: رابطه با خدا دلی است، اگر رابطه خود و خدا را در حکومت داری اصلاح کنیم،منتهی به اصلاح رابطه خود و مردم می شود، زمانی که درون انسان اصلاح شود، ظاهر هم اصلاح می شود. بهرامی گفت: اگر این امور اصلاح شود، هم به آخرت وهم دنیای ما کمک خواهد شد و رزق و روزی ما افزایش می یابد، اگر این گونه عمل کنید، تقوا شما را در حرز قرار داده و آسیب نمی بینید و این مسیر شما را به بهشت خواهد رساند. وی با تاکید بر این که رابطه پاک با خدا عزت می آورد، گفت: هیچ عزتی بالاتر از تقوا نیست و در نظام الهی، تقوا اهمیت دارد، نباید برای رضایت مردم از اطاعت خدا خوداری کنید، اگر پاک باشید، خدا راه و مسیر را به شما نشان می دهد. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: در حکومت اسلامی حاکمان باید از پاک‌ترین‌ها باشند...
 • دانشگاه باید کانون تولید ثروت باشد
 • سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد که دانشگاه‌ باید کانون تولید ثروت در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... باشد. به گزارش ایسنا، منطقه‌ی فارس، سید ضیاء هاشمی در مراسم قدردانی از رئیس سابق دانشگاه شیراز و استاندار سابق فارس و بهره‌برداری از پروژه‌های دانشگاه شیراز، گفت: استراتژی ما پیوند وسیع دانشگاه با جامعه است. او با تصریح اینکه پیوند دانشگاه با صنعت همواره مد نظر بوده است، خاطرنشان کرد: ما امروز نیازمند توسعه هستیم و در این مسیر دانشگاه نه فقط در صنعت، که در فرهنگ و بخش‌های مختلف اقتصاد باید نقش ایفا کند. سرپرست وزارت علوم تاکید کرد: جامعه در عرصه‌های مختلف با مشکل مواجه است؛ استان فارس یکی از استان‌های در معرض خشکسالی است اما همین دانشگاه شیراز ساز و کارهایی یافته‌اند که مصرف آب را در باغ‌ها کم و بازده آن را افزایش دهد. او گفت: دانشگاه باید به حل مسائل بیندیشد و تلاش‌هایش به حل مسائل منجر شود؛ دانشگاه برای جامعه مسئله نیست بلکه حل مسئله است؛ دانشگاه باید به بخش مدیریت رسمی و غیر رسمی و به جامعه و مردم کمک کند. هاشمی خاطرنشان کرد: اینکه در کلاس‌های درس آموزش دهیم صرف نظر از اینکه دانشجوی فارغ التحصیل چه خدمتی ارائه می‌دهد و اینکه مقالاتی بنویسم صرف نظر از اینکه مقالات ما چه مشکلی را حل می‌کند کافی نیست. او با تاکید بر اینکه بعضی از دانشگاه‌های دنیا جزو کانون‌های اقتصادی و ثروت آفرین است، تاکید کرد که دانشگاه‌های کشور و خصوصا دانشگاه شیراز باید کانون خلق ثروت باشد؛ البته در این از دولت انتظار حمایت است و دولت هم در این زمینه تعهد دارد. هاشمی با بیان اینکه امروز بخش زیادی از دانشگاه‌ها بدون اتکا به دولت کار می‌کند، به اتکا مردم اداره می‌شود، گفت: همان بخشی که دولتی هم اداره می‌شود؛ تامین منابع برای دولت کار ساده‌ای نیست. سرپرست...
 • کارعمرانی دربقاع متبرکه باید همراه کار فرهنگی باشد
 • به گزارش حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدی شامگاه دیروزدر نشست خبری که در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های عمرانی امامزاده آقاعلی عباس و شاهزاده محمد بادرود برگزار شد اظهار داشت: این نعمتی است که خدا به ما داده است که ما را در این مسیر هدایت کرد و اگر هدایت او نبود معلوم نبود ما در چه مسیری بودیم، حرکت در مسیر قرآن و اهل بیت (ع) نعمتی است که نباید آن را فراموش کرد. وی در ادامه بیان داشت: در دنیا بر علیه قرآن و اهل بیت دروغ گفته می شود و به محضر قرآن جسارت می شود که نشان حقانیت قرآن و اهل بیت و کارامدی آن است، اگر کارآمدی نبود آنها کاری به قرآن نداشند. حجت الاسلام والمسلمین محمدی به دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: در عصر نظام جمهوری اسلامی که بر اساس قرآن و اهل بیت و با رهبری یک فقیه عادل مدیریت و فرماندهی شد، با وجود آنکه تمام دنیا به جنگ ایران آمدند نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران را تسخیر کنند. نماینده ولی فقیه ادامه داد: کسانی که ازرژیم بعث حمایت می کردند می خواستند تا نظام جمهوری اسلامی را ازبین ببرند و ایران را تجزیه کنند، آنها بر در دیوار خرمشهر نوشته بودند ما آمده ایم بمانیم، با وجود 8 سال جنک نابرابر با شکست کامل از این صحنه خارج شدند و ملت ایران هم با پیروزی مطلق خارج شد. حجت الاسلام والمسلمین محمدی بیان داشت: امامزادگان یادگاران اهل بیت و ائمه و پیامبر هستند و خدا را شاکریم که ما را توفیق خدمت به این بزرگواران داد، شکر این نعمت خدمت هر چه بیشتر است نماینده ولی فقیه درسازمان اوقاف ادامه داد:، پس از...
 • وزن کیف کلاس اولی ها چه قدر باید باشد/ویژگی های کوله پشتی استاندارد
 • دکتر علی صالح آبادی در گفت و گو با ایسکانیوز با اشاره به وضعیت کوله پشتی های دانش آموزان گفت: با توجه به فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی،بسیاری از دانش آموزان اقدام به خرید وسایل مورد نیاز خود می کنند که کوله پشتی و کفش از مهم ترین این وسایل هستند. وی ادامه داد: والدین باید در انتخاب کوله پشتی مخصوصا در مقطع دبستان نهایت دقت را به کار ببرند زیرا هنوز دانش آموزان به بلوغ اسکلتی نرسیده اند و انتخاب کوله پشتی نامناسب می توان به ستون فقرات آن ها آسیب جدی وارد کند. یک متخصص فیزیوتراپی و توانبخشی گفت: در حال حاضر تنوع کیف و کوله پشتی در بازار بسیار است و ممکن است دانش آموزان تمایل داشته باشند از کوله پشتی های یک بنده و کیف های یک طرفه استفاده کنند،در چنین شرایطی وزن کوله پشتی به یک طرف بدن وارد می شود و در دراز مدت باعث کج شدن ستون فقرات و افتادگی شانه ها خواهد شد. وی اضافه کرد: در همین راستا توصیه می شود دانش آموزان از کوله پشتی های 2 بنده استفاده کنند تا وزن کوله پشتی به طور مساوی تقسیم شود،همچنین بهتر است بندهای کوله پشتی پدگذاری شده باشد تا فشار زیادی بر شانه آن ها وارد نشود. برخی از کوله پشتی ها نیز بند کمری دارند اما دانش آموزان تمایل کمتری برای استفاده از آن نشان می دهند، اما بستن این بند موجب می شود فشار کوله پشتی به بر تمامی نقاط بدن به طور یکسان وارد شود. دکتر صالح آبادی بیان کرد: به طور علمی ثابت شده است وزن کیف دانش آموزان نباید بیش از 20 درصد وزن‌شان باشد، در همین راستا اگر میانگین وزن یک پسر 7 ساله را 23 کیلوگرم در نظر بگیریم،نباید وزن کوله پشتی او از 4.600 کیلوگرم بیشتر شود بر همین اساس می...
 • کلانشهر مشهد باید مظهر همکاری و پشتیبانی همه ظرفیتهای ملی باشد
 • مشهد - ایرنا - استاندار خراسان رضوی گفت: کلانشهر و جهان شهر مشهد باید مظهر همکاری، همدلی و پشتیبانی همه ظرفیتهای ملی باشد. علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی روز پنجشنبه در مراسم معارفه شهردار مشهد افزود: شهر مشهد یک جهان شهر و ویترین توانمندیهای جمهوری اسلامی است.وی با اشاره به جایگاه خاص این کلانشهر و پذیرا بودن سالانه 27 میلیون زائر داخلی و خارجی بیان کرد: این شهر به برکت وجود مضجع شریف رضوی تبدیل به جهان شهر شده و برای اداره آن نیز باید در سطح ملی توجه شود.رشیدیان تاکید کرد: برای مدیریت این شهر فقط نیازمند همکاری مردم شهر و استان نیستیم بلکه باید این شهر مظهر همکاری و همدلی و پشتیبانی همه ظرفیتهای ملی باشد و اداره این شهر حمایت ملی را می طلبد.استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برای توسعه شهر مشهد نباید خود را محدود به فکر خاصی کرد، افزود: راه اندازی اتاقهای فکر برای اداره این کلانشهر و رفع معضلات از راهکارهای تاثیرگذار است.وی با بیان اینکه تغییر در مسئولیتها باید برای کامل و جامع شدن باشد، افزود: آنچه در نظام جمهوری اسلامی از مدیران انتظار می رود این است که نقاط قوت دوره قبل را حفظ و ضعفها را مدیریت و مرتفع کنند.رشیدیان ادامه داد: کلانشهر مشهد به موازات رشد و توسعه مشکلات زیادی نیز دارد، به عنوان نمونه روزانه 2 هزار تن زباله از سطح این شهر جمع آوری می شود که باید ظرفیت سازی برای بهره برداری از پسماند و تبدیل آن به ثروت نیز صورت پذیرد.وی تاکید کرد: موضوعات مختلف نظیر آسفالت ،توسعه متوازن شهری، اصلاح حاشیه شهر، تکمیل شبکه های امدادی، ارتقای شاخصهای کیفیت زندگی شهری به خصوص برای توانیابان و هوشمندسازی شهر به صورت جدی تر از گذشته باید دنبال شود. استاندار خراسان رضوی با اشاره به پروژه نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی گفت: تناسب...
 • ظرفیت های پنهان استان قزوین مورد توجه استاندار جدید قرار گیرد
 • قزوین- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: ظرفیت های نهفته فراوانی در استان وجود دارد که اگر مورد توجه استاندار جدید قرار گیرد می تواند دستاوردهای خوبی برای مردم داشته باشد. به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی استاندار جدید قزوین در اولین روز کاری در استان، با آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کرد. آیت الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار ظرفیت های استان قزوین را برای دست یابی به توسعه هر چه بیشتر بسیار خوب ارزیابی کرد و خطاب به استاندار اظهار کرد: تجارب گذشته شما در کنار ظرفیت های بسیار خوب استان قزوین فرصت مناسبی را برای رفع مشکلات، خدمت رسانی به مردم و دست یابی به توسعه روز افزون فراهم کرده است. وی افزود: ظرفیت دانشگاه های استان قزوین فرصت کم نظیری را در اختیار مسئولان استان قرار داده است و چنین ظرفیت هایی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. عبدالمحمد زاهدی هم در این دیدار با بیان اینکه توصیه های شما در روز معارفه بسیار خوب و راهگشا بود، افزود: برای رسیدن به موفقیت نیازمند همکاری همه مسئولان و دعای خیر شما هستیم. وی بیان کرد: خوشبختانه استان قزوین دارای ظرفیت های بسیار زیادی برای توسعه و پیشرفت است که کمتر در استان های دیگر وجود دارد.
 • با ۳ برابر کردن هزینه های جاری دولت نمی تواند خدمتگزار مردم باشد
 • روحانی، دولتی را کارآمد می‌داند که در چارچوب اهداف کلان حرکت کند و کمترین هزینه را داشته باشد. آیا امروز تصویری از عملکرد چهارساله دولت در مورد حرکت در چارچوب اهداف کلان نظام وجود دارد؟به زودی تفریغ بودجه سال 95 از سوی دیوان محاسبات در مجلس قرائت می شود. تفریغ بودجه سال‌های 92، 93، 94 که در مجلس قرائت شد چنین تصویری را که خود او مبنای کارآمدی و خدمت رسانی می داند، نشان نمی‌دهد. حرکت در چارچوب سیاست‌های کلی نظام که قرار بود توسط مجمع تشخیص مصلحت رصد شود همین وضعیت را دارد. 4 سال از برنامه پنج ساله پنجم توسعه در همین دولت یازدهم عملیاتی شد. در آنجا هم چنین تصویری وجود ندارد. اکنون زمان اجرای برنامه ششم است. با آنکه ماه‌هاست این برنامه به تصویب رسیده است، دولت آن را به دستگاه‌ها ابلاغ نکرده و گاهی گوشه و کنار شنیده می شود رئیس دولت گفته است برنامه ششم را قبول نداریم و به آن عمل نمی کنیم.دومین پیش شرط خدمت رسانی، داشتن یک نظام اداری سالم و عاری از فساد است . چهار سال که دولت پشت سر گذاشت اخباری که از فساد اداری در رسانه‌ها واتاب داده شد چنین تصویری را نشان نمی‌دهد. حقوق های نجومی برای اولین بار در تاریخ دولت های گذشته باعث شرمندگی و آبروریزی شد و هنوز هم دولت از این پدیده فساد و اشرافی‌گری نتوانسته خود را خلاص کند. سومین پیش‌شرط اساسی خدمت‌رسانی، رژیم لاغری و کاهش تصدی‌گری است. هزینه‌های دولت طی چهار سال گذشته سه‌برابر شده و این در حالی است که هزینه عمرانی تغییر چندانی نکرده است‌. حجم نقدینگی سه برابر شده است اما هیچ نشانی از هدایت این نقدینگی به سمت و سوی تولید وجود ندارد. از همه مهم‌تر موضوع اجماع در مورد امر رفاه، توسعه و خدمت‌رسانی به مردم به بوته فراموشی سپرده شده است. قرار بود...
 • وانگ ئی:تحریم کره شمالی کارساز نیست/گفتگو هم باید مدنظر باشد
 • وزیر خارجه چین در دیدار با همتای آلمانی خود در حاشیه هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: تنها تحریم کره‌شمالی کارساز نیست و گفتگو نیز باید مورد نظر باشد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «وانگ ئی» وزیر خارجه چین در دیدار با «زیگمار گابریل» همتای آلمانی خود در حاشیه برگزاری هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اعلام کرد که اوضاع در شبه جزیره کره جدی تر شده است. وزیر خارجه چین در این دیدار افزود: نباید گذاشت تحولات در شبه جزیره کره از کنترل خارج شود. «وانگ ئی» در ادامه تصریح کرد که قطعنامه‌ های سازمان ملل نمی‌توانند به تنهائی بر تحریم‌ ها تاکید داشته و گفتگو را مورد نظر قرار ندهد. این در حالیست که ترامپ در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از نابودی کامل پیونگ یانگ سخن گفته بود.
 • حوزه برای تمدن سازی باید مرکز آینده پژوهی داشته باشد
 • حجت‌الاسلام زائری گفت: حوزه برای تمدن سازی باید مطالعات دقیق اجتماعی و مرکزی برای آینده پژوهی داشته باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدرضا زائری استاد حوزه و دانشگاه در همایش طلبه طراز انقلاب که در موسسه فرهنگی شهدای هفت تیر(سرچشمه) برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب تحول و ساماندهی حوزه را در افق و تمدن نوین اسلامی می‌بینند که یک تصور انتزاعی و مجرد از حوزه ندارند. وی افزود: وقتی درباره ساز و کار تمدن‌سازی از حوزه سخن گفته می‌شود حوزه تهران موضوعیت پیدا می‌کند یعنی انتظار رهبر معظم انقلاب از حوزه تهران جلوداری در این رویکرد است که طراز انقلاب را با افق و چشم انداز تمدنی سامان دهد. حجت‌الاسلام زائری با بیان این که در تمدن‌سازی موضوع نزدیکی به واقعیت بسیار اهمیت دارد، عنوان کرد: ساختار، نظام و ترکیب فعلی حوزه طلبه را به این هدف نمی‌رساند، یک طلبه طراز انقلاب باید اجازه داشته باشد در فضای مجازی با مردم ارتباط بگیرد. این استاد حوزه و دانشگاه افزود: باید درباره ذهنیت مردم نسبت به روحانیت، میزان محبوبیت و مرجعیت اجتماعی آنها آمارگیری شود. برای تمدن‌سازی باید روحانیت بداند که در خیابان‌های تهران چه می‌گذرد؛ عزلت عزلت است صرف اینکه من در هوای تهران نفس می‌کشم چیزی را عوض نمی‌کند. وی با بیان این که بنگاه تحول‌گرایانه سید باقر صدر یک الگویی است که باید از آن درس گرفت، عنوان کرد: اولین نیاز برای تمدن سازی از طریق حوزه مطالعات دقیق اجتماعی است، حوزه باید مرکز آینده پژوهی داشته باشد، مرکز آینده پژوهی فقط برای تکنولوژی، فضای سایبری یا اقتصاد نیست بلکه حوزه هم اگر بخواهد برای تمدن کاری کند باید آینده‌پژوهی داشته باشد.
 • باید تولید محتوا و گفتمان سازی برای تحقق منویات رهبری باشد
 • زنجان-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجانبه شعارسالجاری" اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال" اشاره کرد و افزود: باید تولید محتوا و گفتمان سازی برای تحقق منویات رهبری باشد. به گزارش خبرنگار مهر، ناصر مقدم ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح چهارمین کارگروه تخصصی "فرهنگ و هنر" و "فرهنگ و جامعه" ،افزود: کارگروه های تخصصی "فرهنگ و هنر" و "فرهنگ و جامعه" دارای ۱۶ کارگروه با ۱۱۲ نفر است. وی اظهار کرد: در این دوره ۱۴ کارگروه فعالیت داشت که ۲ کارگروه فضای مجازی و سبک زندگی با توجه به تاکید های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در این مقوله ها به کارگروه های دوره چهارم اضافه شده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، به فعالیت کارگروه سوم اشاره کرد وگفت: در این دوره ۶۳ جلسه با ۱۱۸ مصوبه انجام شد که ۶۰ درصد آن مربوط به اصلاح روند اجرای برنامه ها، ۴۰ درصد برنامه های جدیدی بود که طی سالجاری عملی می شود. مقدم تاکید کرد: ۷۰ درصد از مصوبات اجرایی شد و ۳۰ درصد آن نیز با توجه به غیر مرتبط بودن قابلیت اجرایی نداشت. وی به شعارسالجاری" اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال" اشاره کرد و افزود: باید تولید محتوا و گفتمان سازی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب باشد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: باید در کارگروه فرهنگ و اقتصاد و فرهنگ و بازار پروژه هایی که طبق قانون قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد، افراد را شناسایی وپنج پروژه مهم در استان زنجان به این بخش واگذار شود. مقدم تاکید کرد: این کارگروه ها با هدف تبادل افکار، ارائه راهکار برای تصمیم گیری و رفع موانع پویایی، بهره مندی از ایده ها و طرح های کارشناسی به منظور تقویت کیفی برنامه های آموزشی، فرهنگی و هنری، کشف و تقویت استعدادهای فرهنگی و هنری اقشار مختلف مردم تشکیل...
 • استان مرکزی می تواند قطب برنامه های قرآنی باشد
 • مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: استان مرکزی می‌تواند در خیلی از برنامه‌ها قطب کشوری باشد اما برای آن نیازمند تقویت در زمینه بافعل کردن استعدادهای بالقوه است. به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور ظهر امروز در آیین تجلیل از برگزیدگان برتر بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها که در صدا و سیمای استان مرکزی برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان اظهار داشت: استان مرکزی می‌تواند قطب بسیاری از برنامه‌ها از جمله برنامه‌های قرآنی باشد، این قطب شدن نیاز به یک استعداد بالقوه و یک کار بالفعل دارد.وی افزود: اما کار بالفعل آن کمتر فعال شده، در زمینه بالقوه گام‌های بلندی برداشته شده اما بالفعل کردن این استعدادهای بالقوه نیاز به یک مقدار همراهی و هزینه دارد.مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین یک فضای تعاملی را تاکید دارم که اگر این هماهنگی‌ها و همراهی‌ها بین صدا و سیما و دستگاه‌ها تطابق دوطرفه داشته باشد نتایج مطلوبی را دریافت می‌کنیم.قربان‌پور بیان کرد: به طور یقین این فضا وجود دارد اما چنین ظرفیتی باید از دو طرف استانداردسازی شود که اگر مقدمات آن فراهم شود موخرات هم بهتر می‌شود.وی ادامه داد: به موقع کار کردن، به ظرفیت، وقت، مکان و موقعیت جغرافیایی توجه کردن می‌تواند کمک شایانی به صدا و سیما داشته باشد.مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: 15 نفر در سراسر کشور به رتبه افتخار جایگاه ارزشمند پیرغلامی دست یافتند که یکی از آنها از پیرغلامان استان مرکزی بودو حاصل فراهم‌سازی شرایط و شناسایی به موقع این استعدادها است.انتهای پیام/ R41371/P1377/S6,73/CT11
 • شورا و شهرداری عامل نقض حقوق شهروندی نباشند
 • مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گفت: شورا و شهرداری با عملکرد خود عامل نقض حقوق شهروندی نباشند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، رضا گروسی در جمع شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان گفت : در برخی مواقع بستری را فراهم می کنیم و مسیری را به شهروندان می آموزیم که «بروید تخلف کنید ، جریمه بدهید و مجوز بگیرید» که این حرکت خودش نقض حقوق شهروندی است.وی با اشاره به انتخاب شهردار در شهرهای استان گفت: مسئولیت انتخاب افراد برای تصدی عنوان شهرداری برعهده اعضای شورای شهر است و هر تخلف و کوتاهی از سوی شهردار صورت بگیرد به همان میزان اعضای شورا در اعمال او شریک هستند.گروسی با تاکید بر ایجاد یک در آمد پایدار گفت : انجام فعالیتهای گردشگری یکی از راههای درآمد در شهرداریها است که در استان به این موضوع کمتر پرداخته شده است .مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین ، توجه و نگاه به قانون و آیین نامه های قانونی را مهمترین وظیفه شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی بیان کرد
 • ندرو پارسونز:اولویت مقامات مکزیک باید رسیدگی به زلزله زدگان باشد نه برگزاری رقابت ورزشی
 • رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در خصوص به تعویق افتادن رقابت های پاراوزنه برداری و پاراشنای قهرمانی جهان گفت: اولویت مقامات مکزیکی در حال حاضر باید توجه و رسیدگی به زلزله زدگان باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک؛ سه شنبه زلزله ای به بزرگی 7/1 ریشتر باعث ویرانی بخش هایی از شهر مکزیکوسیتی شد ضمن اینکه طبق اعلام مقامات محلی تا بدین لحظه 200 نفر جان خود را در این حادثه تراژیک از دست داده اند.«اندرو پارسونز» در خصوص وقوع این زلزله در گفتگو با سایت کمیته بین المللی پارالمپیک اظهار داشت: در حال حاضر همه فکر و ذکر ما معطوف به زلزله هولناک مکزیکوسیتی است و با مردم مکزیک ابراز همدردی می کنیم. مرگ تراژیک مردم مکزیک و نیز از بین رفتن بخش هایی از این شهر، بسیار موجب ناراحتی قلبی ماست و با بازماندگان این حادثه از صمیم قلب ابراز همدردی می کنیم.­وی افزود: در نتیجه این حادثه غمبار، ما همگی بر این باوریم که تمرکز فعلی مقامات مکزیکی باید بر روی بازسازی و بهبود اوضاع این کشور باشد و نه برگزاری دو رویداد ورزشی. بنابراین با کمیته برگزارکننده این رقابت ها توافق کردیم که این دو رویداد را به تعویق بیندازیم.­رئیس کمیته بین ­المللی پارالمپیک گفت: می دانم که تعویق این رقابت ها خبر ناامیدکننده ای برای ورزشکاران است اما در حال حاضر در شرایط ویژه ای قرار داریم و این بهترین کاری است که در زمان ممکن می توانیم انجام دهیم.­اندرو پارسونز در پایان افزود: به زودی بررسی خواهند کرد که چطور می توانند این رقابت ها را در نزدیک ترین زمان ممکن برگزار کنند و یا شهری جایگزین را برای میزبانی این دو رویداد معرفی کنند.
 • شعر و مداحی رسانه شیعه در تمام طول تاریخ/شعر مداحی باید سنبل مفاهیم بلند شیعی باشد
 • یک نویسنده و منتقد هنر حوزه گفت: شعر آئینی که برای مداحی سروده می شود باید سنبل مفاهیم بلند اسلامی و شیعه باشد چرا که در طول تاریخ تشیع شعر و مداحی همیشه رسانه‌ی شیعی بود و هست رسانه ای که در مقابل با ظلم سیتز و ترویج عدالت ایستاده است به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ با شروع ماه محرم بحث مداحی در جامعه بسیار داغ می شود به طوری که در اکثر مراسمات حضور مداح جزء لاینفک مراسمات و روضه های امام حسین به حساب می آیند.نوحه های هر منطقه از ایران ویژگی های خود را دارد: از نوحه های پرسوز و گداز لرها و خراسانی ها گرفته تا اشعار پرشور نوحه های منطقه آذربایجان و صداهای پر احساس مداحان سنتی پایتخت. جدای از این نوحه های شعر مهم ترین بخش یک مداحی است گاهی مداح فقط می خواهد اشک ملت را در بیاورد که این موضوع باعث می شود اشعار سخیف و دست پایین و سطحی خواند شود اما آیا مراسمات ماه محرم و سایر عزداری های ما برای امام حسین و دیگران ائمه تنها برای گریه کردن است یا باید مفاهیم بلند تشیع عنوان ود نکته ای که در این بین بسیار مهم است نقش شعر آیینی در مداحی است یک شعر خوب با وزن و قافیه مناسب همراه با مفاهیم تفکر شیعی می تواند باعث روشنگری در جامعه شود اما اینکه چقدر بین شاعران و مداحان ارتباط است و چقدر شاعران آیینی برای مداحان شعر می سراییند سوالی است و یا اینکه چقدر مداحان دنبال اشعاری هستند که چنین ویژگی داشته باشند سوالاتی است که باعث شده به سراغ امیر مهدی حکیمی نویسنده و منتقد شعر حوزه برویم. شعر مداحی باید سنبل مفاهیم بلند شیعی باشد صبح توس: شاعران چقدر در...