رییس‌ جمهور، ضرورت اتخاذ و پیمودن مشی اعتدال و میانه‌روی را توسط استانداران و همه مسئولین رده‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی مورد تأکید کرد و آنان را به لزوم توجه به شایسته‌سالاری، رشد و رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان فرا خواند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای ۷ استاندار جدید که در جلسه هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند، اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزرا باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی ۲۴ میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و ۴۲ میلیون رأی نیز، نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.

دکتر روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهار داشت: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌مان باشد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه همه مسئولین در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام بگیرد و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد. ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است،‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.

رییس جمهور همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.

دکتر روحانی آمار بیکاری بالای ۱۰ درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتاً متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.

دکتر روحانی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و تکنولوژی هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است. برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.

دکتر روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

دکتر روحانی با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهار داشت: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.

دکتر روحانی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.

رییس جمهور اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.

رییس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | اقتصاد مقاومتی | رونق اقتصادی | استان ها | ایجاد اشتغال | حقوق شهروندی | دستگاه ها | دکتر روحانی | اظهار داشت | رییس جمهور | بر مبنای | توجه شود

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۷۷۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • مهم ترین مبنای مشروعیت حکومت های جهان مقبولیت مردمی است
 • به گزارش خبرنگارحوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس کوچک قامتان بزرگ مرد که همزمان با بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه شهدای دانش آموز با تاثیر پذیری از فرهنگ عاشورای حسینی برگ زرینی را در تاریخ دفاع مقدس رقم زدند، اظهار کرد: این نمایشگاه تصویر گلچینی از 36 هزار شهید دانش آموزی است که درس را رها کرده و در مدرسه عشق و ایثار، فداکاری کردند. وی ادامه داد: مهم‌ترین مبنای مشروعیت حکومت های جهان فعلی مقبولیت مردمی، سرمایه اجتماعی، ارزش های والای انسانی و مشارکت جمعی نسبت به حاکمیت است. حجت الاسلام کاویانی راد تصریح کرد: امام خمینی(ره) ثابت کردند که اگر دنبال دلیلی بر اثبات و مقبولیت آرمان های نظام هستیم، همین موضوع کفایت می کند که در دفاع از آن آرمان ها مردم درخشیدند، حتی در زمان جنگ نیز دانش آموزان موقعیت خود را رها نکردند. معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: 36 هزار دانش آموز از اقشار و از نقاط مختلف، پیام شفاف امام راحل را که به دورافتاده ترین نقاط کشور رسیده بود، لبیک گفتند. وی با اشاره به اینکه این جامعه و نظام ثابت کرده که تهدید جدی برای کسانی است که با آرامش بشر مخالف هستند، عنوان کرد: امام(ره) آموزه هایی از دل کتاب بیرون کشید و بر مردم عرضه داشت که شاید سالیان زیاد طول بکشد تا بتوان آن را تحلیل کرد. حجت الاسلام و المسلمین کاویانی راد در پایان خاطر نشان کرد: دوران دفاع مقدس تا 100 سال آینده افتخار آمیزترین برگه های تاریخ این مملکت است و این ملت هزینه زیادی برای حفظ ارزش های نظام پرداخت کرد و امروز نیز باید نظام تعلیم و تربیت را...
 • رئیس جمهور آلمان از مردم خواست رای بدهند
 • رئیس‌جمهوری آلمان با درخواست از مردم کشورش برای شرکت در انتخابات پارلمانی، هشدار داد که مردم نباید به دیگران اجازه دهند که درباره آینده آنها تصمیم بگیرند و خودشان کاری نکنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس‌جمهوری آلمان از مردم کشورش خواست تا در انتخابات پارلمانی امروز (یکشنبه) به پای صندوق رای بروند؛ در این انتخابات ظاهرا چهارمین پیروزی آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم تضمین شده است اما ممکن است این پیروزی تحت الشعاع ورود یک حزب راست افراطی به پارلمان قرار بگیرد. اشتاینمایر در مطلبی برای روزنامه بیلد آم زونتاگ نوشت: "هیچگاه تا به این حد شفاف نبوده است که انتخابات درباره آینده دموکراسی و اروپاست." او با اشاره به اینکه یک سوم از آلمان‌ها برای شرکت در انتخابات تصمیم نگرفتند، گفت: اگر شما رای ندهید، دیگران تصمیم می‌گیرند. طبق سیستم انتخاباتی سهمیه‌بندی آلمان، اگر مشارکت مردمی پایین باشد قدرت احزاب کوچکتر مثل آلترناتیو برای آلمان که از احزاب راست فوق افراطی است بیشتر می‌شود و تعداد کرسی‌های آنها از همان میزان رای‌ افزایش پیدا می‌کند. حزب محافظه‌کار مرکل ۶۳ ساله، سال گذشته در انتخابات منطقه‌ای شکست سختی را از جانب حزب راست‌ فوق‌افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) متحمل شد. این حزب از خشم مردمی درباره تصمیم سال ۲۰۱۵ مرکل برای باز کردن مرزهای آلمان به روی بیش از یک میلیون مهاجر بهره برد. این شکست‌ها به حدی بود که مرکل را به فکر فرو برد که آیا باید مجددا در انتخابات شرکت کند یا خیر. اما با توجه به اینکه مساله مهاجرت امسال تحت کنترل درآمد، او خود را به میدان رقابت انداخت و خودش را به عنوان لنگر ثبات در جهان ناامن معرفی کرد. انتهای پیام
 • دو هفته رایگان متروسواری کنید/استقبال قابل توجه مردم از مترو
 • لایحه دوفوریتی رایگان شدن متروی اصفهان به مدت ۱۵ روز، صبح امروز در ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به تصویب رسید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان قطارشهری اصفهان و حومه، لایحه دوفوریتی رایگان شدن متروی اصفهان صبح امروز در ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به تصویب رسید. بر اساس این لایحه به مناسبت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس و به منظور تشویق بیشتر مردم به استفاده از قطارشهری، متروی اصفهان به مدت دو هفته به صورت رایگان پذیرای مسافران اصفهانی خواد بود. قرار است که متروی اصفهان تا روز ۱۵ مهر برای شهروندان اصفهانی در همه ایستگاه‌های خط یک، به صورت رایگان مورد استفاده قرار گیرد. محمد نورصالحی، سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه در این جلسه با اشاره به اهمیت استفاده مردم از مترو اظهار داشت: مسافرگیری قطارشهری اصفهان از مرداد امسال در مسیر تختی تا آزادی صورت گرفته و شهروندان اصفهان از آن زمان تا کنون به خوبی از این حمل و نقل نوین استفاده می‌کنند. وی با بیان اینکه از ابتدای مهر امسال، مدت زمان بهره‌برداری مترو به ۱۳ ساعت در روز می‌رسد، خاطرنشان کرد: از روز شنبه مدت زمان بهره‌برداری مترو به ۱۳ ساعت در روز رسیده و این موضوع زمینه استفاده بیش از حد مسافران را فراهم کرده است. سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان و حومه خاطرنشان کرد: قرار است طی دو هفته آینده با راه‌اندازی تونل شرقی خط یک قطارشهری اصفهان، سرفاصله زمانی متروی اصفهان کاهش پیدا کند تا زمینه استفاده بیشتر مردم از آن فراهم شود. وی اضافه کرد: با فعالیت‌های تبلیغی صورت گرفته تلاش ما بر این است که دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و اقشار مختلف مردم بیش از گذشته از این حمل و نقل پاک استفاده کنند تا این موضوع زمینه کاهش بار ترافیکی این مسیر را فراهم می‌کند....
 • سخنرانی روحانی در نیویورک حرف دل مردم ایران
 • یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را سنجیده و بازتاب حرف مردم در صحنه بین‌المللی دانست و گفت که رئیس‌جمهور در این سخنرانی به یاوه‌گویی‌های ترامپ و نتانیاهو به خوبی پاسخ داد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شهروز برزگر با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رئیس‌جمهور بعد از سخنرانی ترامپ به اظهارات سنجیده‌ای پرداخت که توانست حرف دل مردم ایران را به گوش جهانیان برساند که بازتاب خوبی در داخل و صحنه بین‌المللی داشت. وی افزود: در شرایطی که ترامپ به عنوان سخنگوی رژیم صهیونیستی اظهاراتی سخیف و دور از شأن یک رئیس‌جمهور را مطرح کرد و به نوعی چهره واقعی آمریکا را نشان داد، نتانیاهو نیز یاوه‌هایی را به زبان آورد که بیش از این نیز از چنین فردی انتظار نمی رفت. دکتر روحانی در چنین شرایطی پشت تریبون مجمع عمومی سازمان ملل حاضر شد و بعد از طرح موضوعات مدنظر همچون رساندن پیام صلح به نمایندگی از ملت بزرگ ایران به دنیا پاسخ نتانیاهو و ترامپ را نیز داد. برزگر ادامه داد: در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا تنها نشان از سیاست‌های خصمانه این کشور و انزوای بیش از پیش آمریکا داشت و در مقابل، سخنرانی رئیس‌جمهورمان پیام صلح جهانی را به همه مخابره کرد که امیدواریم این روند به همین منوال ادامه پیدا کند. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تاکید کرد: آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور کشوری سخن گفت که در آن دموکراسی برقرار است و همه ارکان حاکمیت به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می‌شوند. وی افزود: در چنین شرایطی ترامپ اظهاراتی سخیف را نسبت به ایران مطرح می‌کند که همه ریشه در چهره خشن و شیطانی آمریکا دارد که دیگر همه به آن پی برده‌اند.
 • جامعه پزشکی مردم و منافع مردم را بر خود مقدم می داند
 • وزیر بهداشت گفت: امروز جامعه پزشکی مردم و منافع مردم را بر خود مقدم می داند. به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه همایش شهدا و رزمندگان داروساز در جمع خبرنگاران گفت: مردم خیلی خوب با خدمات پزشکان هم در دوران انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس آشنا هستند، به خصوص افرادی که رفتند و شهید شدند. اکنون تنها کاری که می توان کرد این است که بر عهد و پیمان خود ایستادگی کنیم. وی افزود: کسانی که از جامعه پزشکی به جبهه های نبرد رفتند و شهید شدند ویژگی های خاصی داشتند، آنها انسانهای منزه و پسندیده ای بودند که انتخاب شدند، بنابراین در ادامه راه آنها بهترین کار وفاداری به آرمانهای شهداست، حتی ارزش آن بیشتر از مراسم و یادبود است. اگر چه همین یادواره ها نیز خوب است، اما قابل قیاس نسبت با عملی که بایستی هر کدام از ما داشته باشیم، نیست. امروزه جامعه پزشکی این چنین است و مردم و منافع مردم را بر خود مقدم می داند. وزیر بهداشت در پایان افزود: آرزو می کنم همه عمر ما در راستا و مسیری باشد که آرزوهای شهدای بزرگوار را عملی کنیم.
 • اصلاح طلبان برای پیروزی در انتخابات ناگزیر از ائتلاف با اعتدالیون هستند/ضریب نفوذ آن ها بین مردم بیش از ۲۰درصد نیست
 • عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تجربه برگزاری ۳۰ تا ۴۰ انتخابات در کشور نشان می‌دهد که هیچ گاه یک گروه به تنهایی در انتخابات پیروز نمی شود هر پیروزی با ائتلاف محقق شدنی است. محمد هاشمی، عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص اظهارات اخیر محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات؛ پیرامون اینکه برای انتخابات آینده مجلس، اصلاحطلبان با اعتدالیون و هوادارن دولت ائتلاف نخواهند کرد گفت: به طور کلی ضریب نفوذ جناح‌های سیاسی در این سی و چند سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و چندین انتخابات برگزار شده برای اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هر کدام ۲۰ درصد و اعتدالگرایان که امروز مجموعه دولت را تشکیل می دهند حدود ۳۸ تا ۴۰ درصد بوده است. وی با بیان اینکه پاسخ به این سوال کلیدی از اهمیت بالایی برخوردار است که هدف هر کدام از جناح‌های سیاسی از شرکت در انتخابات چیست؟ گفت: به طور کلی اگر هدف جناح‌ها و گروه‌های سیاسی از شرکت در انتخابات پیروزی باشد ائتلاف بین حداقل دو گروه برای کسب رای بالای ۵۰ درصداجتناب ناپذیر است. هاشمی تصریح کرد: اما اگر هدف پیروزی نباشد و وزن کشی سیاسی مطرح باشد که معمولا کسی به خاطر وزن کشی سیاسی در انتخابات شرکت نمی‌کند، ممکن است دست به ائتلاف نزنند.عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ائتلاف به هدف جناح‌های سیاسی برمی گردد، گفت: تجربه برگزاری ۳۰ تا ۴۰ انتخابات در کشور نشان می‌دهد که هیچ گاه یک گروه به تنهایی در انتخابات پیروز نمی شود هر پیروزی با ائتلاف محقق شدنی است.
 • ضد آمریکایی ترین مواضع روحانی و منتقدانی که لب به تحسین گشودند/انتظار مردم برای اقدام عملی دولت در مقابل زورگویی آمریکا
 • بسیاری از منتقدان دولت گذشته این روزها حسن روحانی و مواضعش را تحسین می‌کنند و حتی برخی چون عزت الله ضرغامی برخی جملات حسن روحانی در سازمان ملل را از ضد آمریکایی‌‌ترین مواضع اتخاذ شده در کشور می‌داند. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بسیاری از منتقدان دولت گذشته این روزها حسن روحانی و مواضعش را تحسین می‌کنند و حتی برخی چون عزت الله ضرغامی برخی جملات حسن روحانی در سازمان ملل را از ضد آمریکایی‌‌ترین مواضع اتخاذ شده در کشور می‌داند. پس از آغاز به کار دولت دوازدهم حسن روحانی به طور محسوسی از جریان اصلاحات فاصله گرفت تا جایی که تسلیم خواست این جریان در انتخاب اعضای کابینه دوازدهم نشد و نه تنها افرادی چون رحمانی فضلی که برکناری آن‌ها خواست اصلاح‌طلبان بود را برکنار نکرد، بلکه به درخواست‌هایی از قبیل انتخاب وزیر زن که اصلاح‌طلبان روی آن تاکید داشتند پاسخ منفی داد و همین موضوع هم باعث شد تا اصلاح‌طلبان نارضایتی خود از کابینه دوازدهم را بارها از طریق رسانه‌ها اعلام کنند. اما این روزها برخی منتقدان حسن روحانی در دولت یازدهم هم مواضع او را تحسین می‌کنند و آن‌ها را مثبت ارزیابی می‌کنند؛ طی روزهای گذشته و پس از سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل و پاسخ او به اتهاماتی که ترامپ علیه ملت ایران مطرح کرده بود؛ بسیاری از فعالان سیاسی کشور به خصوص اصولگرایان اظهارات رئیس جمهوری کشورمان را تحسین کردند و برخی مانند عزت الله ضرغامی این اظهارات را جزو ضد آمریکایی ترین مواضع در کشور دانستند. ایران در مواجهه با نقض برجام عکس العمل قاطع خواهد داشت حسن روحانی در بخشی از سخنرانی خود در سازمان ملل متحد اظهار داشت: به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری نخواهد بود که برجام را نقض...
 • دستگیری نظامیان آمریکایی افتخاری برای مردم استان بوشهر است
 • بوشهر - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: دستگیری نظامیان آمریکایی افتخاری برای مردم استان بوشهر است. به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله شفیعی صبح یکشنبه در نشست بررسی تخصصی اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر با موضوع تبیین چگونگی دستگیری متجاوزین آمریکایی اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخپر از افتخار مردم ایران است. وی اضافه کرد: در این هفته برنامه‌های متنوع و متعددی در استان توسط ادارات و نهادهای نظامی و مردم برگزار می‌شود و ما هم تلاش داریم به سهم خود برنامه‌های متنوعی را در این زمینه برگزار کنیم. شفیعی با اشاره به دستگیری متجاوزین آمریکایی، این حماسه شور تاریخی را ایجاد کرد؛ کسانی که آمریکایی را دستگیر کردند فرزندان استان بوشهر و در راس آن سردار رزمجو بود که افتخاری برای مردم استان بوشهر بود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: اصحاب هنر و رسانه نقش بسیار مهمی در زمینه تبیین کار بزرگی که در جریان دستگیری نظامیان آمریکایی صورت گرفت دارند. خبرنگاران، هنرمندان و اصحاب رسانه استان بوشهر در این نشست نظرات خود را در زمینه موضوع نشست بیان کردند. در این نشست کلیپی از جریان دستگیری متجاوزین آمریکایی پخش شد.
 • امیدوارم خدمتگذار شایسته ای برای مردم استان گیلان باشم
 • استاندار گیلان گفت: امیدوارم بتوانم خدمتگذار شایسته‌ای برای مردم استان گیلان باشم. مصطفی سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: امیدوارم بتوانم خدمتگذار شایسته‌ای برای مردم خوب استان گیلان باشم.استاندار گیلان با تشکر از پیام‌های تبریک مردم و مسئولان که بلافاصله پس از انتخاب وی در هیئت دولت به‌عنوان استاندار گیلان آغاز شده است گفت: فردابرای خداحافظی خدمت مردم استان بوشهرخواهم بود.سالاری در مورد زمان معارفه خود در استان گیلان ابراز داشت: در این زمینه منتظر نظر و دستور وزیر محترم کشور هستیم.انتهای پیام/ R7877/P1336/S6,71/CT1
 • غرب از طرح مذاکره مجدد به دنبال محدودیت ایران در منطقه و برنامه موشکی است/همه مردم مثل روحانی معتقدند مذاکره با آمریکا اتلاف وقت است
 • یک کارشناس مسائل هسته‌ای گفت: غرب به دنبال این است که بتواند باب مذاکره با ایران را در خصوص مسائل موشکی و منطقه ای باز کند که هر نوع باب مذاکره در این قضیهبرای ایران خسارت محض است . مهدی فضائلی، کارشناس مسائل هسته‌ای در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور در جریان رژه نیروهای مسلح که هرگونه مذاکره مجدد و یا تهیه ضمیمه برای برجام را اتلاف وقت دانسته است، گفت: این موضع‌گیری یکی از جهت‌گیری های خوب آقای رئیس‌جمهور بود.وی ادامه داد: امیدواریم تجربه ای که از برجام به دست آمد و امروز در بدعهدی آمریکا به وضوح به تصویر کشیده شد نصب العین ما باشد و این موضع رئیس جمهور در حقیقت بیان این واقعیت بود. فضائلی در پاسخ به این سوال که به نظر شما سیاست یک بام و دو هوای غرب مبنی بر اینکه از سویی مدافع برجام هستند و از سوی دیگر مذاکره مجدد را مطرح می کنند چه اهدافی در پس خود دارد؟ گفت: آمریکایی‌ها و غرب از همان ابتدا که بحث مذاکره هسته ای مطرح شد هدف شان ماورای مسائل هسته ای بود. این کارشناس مسائل هسته ای ادامه داد: آنها دو هدف دیگر داشتند یکی در خصوص مسائل موشکی و محدود کردن توان دفاعی کشور بود و هدف دوم نیز محدود کردن نفوذ ایران در منطقه است و این دو برای آنها مهم تر از بحث هسته است.وی با اشاره به طرح مسئله برجام دو و سه گفت: در حقیقت غرب و آمریکا با هدف قرار دادن این دو حوزه درصدد محدود کردن جمهوری اسلامی بودند و هدف آنها امروز هم در حقیقت ادامه همان بحث است.فضائلی ادامه داد: غرب به دنبال این است که بتواند باب مذاکره با ایران را در خصوص مسائل موشکی و منطقه ای باز کند که هر نوع باب مذاکره...
 • نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری:لزوم توسعه زیرساخت های اربعین در استان ایلام
 • به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی سعیدی‌گلپایگانی ظهر امروز در جریان بازدید از زیرساخت‌های اربعین بر ضرورت تداوم فعالیت‌ها به منظور تسهیل در تردد زائران اربعین تأکید کرد. وی اضافه کرد: کارهای خوبی برای توسعه زیرساخت‌های اربعین در مرز مهران و در مجموع در استان ایلام صورت گرفته است. نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از زیرساخت‌های اربعین در مهران تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مهران توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم این تلاش‌ها همچنان ادامه داشته باشد. سعیدی‌گلپایگانی تبیین کرد: استان ایلام گذرگاه عاشقان و شیفتگان سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و این موضوع باید به دغدغه مسئولان برای تخصیص اعتبارات ملی با هدف تسهیل در تردد زوار تبدیل شود. به گزارش فارس؛ همچنین امروز با حضور نماینده مردم استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در جهاد کشاورزی ایلام برگزار شد. انتهای پیام/ذ
 • غارنشینی مردم یمن
 • به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز به نقل از الجزیره، دفتر امور انسانی سازمان ملل در یمن با انتشار گزارشی درباره تشدید بحران انسانی در این کشور هشدار داد. بنابراین گزارش، بیش از 10 درصد از جمعیت یمن در پی تشدید پیامدهای جنگ آواره شده اند. همچنین وضعیت 78 درصد از خانواده های یمنی در مقایسه با دو سال قبل از آن بسیار بدتر شده است. یمن از پاییز سال 2014 با تجاوز همه جانبه عربستان سعودی مواجه شده و شرایط این کشور از آن سال تاکنون هر روز وخیم تر شده است. یمن
 • محکومیت نسل کشی مردم میانمار
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان مستندات نشان می دهد دولت میانمار عامدانه دست به این نسل کشی زده است و این جرایم از طرف ارتش و دولت میانمار در گذشته نیز انجام شده است. تارنمای روزنامه نیو استریت تایمز روز شنبه اعلام کرد این دادگاه ۷ عضوی که به ریاست دانیل فیراستین رئیس سابق انجمن بین المللی تحقیقات نسل کشی در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار شد، حکم داد که آزار و اذیت انجام شده در میانمار مورد اثبات قرار می گیرد. دانیل فیراستین رئیس سابق انجمن بین المللی تحقیقات نسل کشی پس از این نشست با اعلام اثبات نسل کشی روهینگیایی ها توسط دولت میانمار، گفت: از نقاط قوت این مستندات این است که دادگاه به این نتیجه رسید که دولت میانمار عامدانه ارتکاب نسل کشی علیه مردم کاچین و دیگر گروه های اسلامی را انجام داده است. به گفته وی، علاوه بر این، دولت میانمار همچنین در قبال گروه های روهینگیا نیز محکوم به نسل کشی است. دانیل فیراستین هنگام قرائت این حکم اعلام کرد که همه این جرائم از گذشته تاکنون توسط ارتش و همچنین دولت حاکم میانمار انجام شده است. این دادگاه پس از بحث های انجام شده توسط دادستان ها، شاهدان متخصص و قربانیان در یک محاکمه پنج روزه در دانشکده حقوق دانشگاه مالایا نسبت به صدور این حکم به توافق رسید. زولیحا اسماعیل از مالزی، هلن جارویس کامبوجیایی – استرالیایی، گیل بوهرینگر از استرالیا، نصر الدین کاتزاسونگکانا از اندونزی، یک حقوقدان از ایران و نل روسی از ایتالیا قضاتی بودند که در این فرایند به تصمیم گیری پرداختند. این دادگاه همچنین به ارائه ۱۷ راهکار پرداخت که آتش بس فوری و خلع سلاح همه گروه های مسلح استان راخین و ارتش میانمار از جمله این راهکارهای ارائه شده است. دادگاه عمومی مردم از آنگ سان سوچی مشاور عالی دولت میانمار و...
 • تصاویر/مردم ل داخی
 • "این سرزمین بسیار خشن است و در عین حال دارای گذرگاه‌های فراوانی است، این‌ها عواملی هستند که باعث می شوند تنها بهترین دوستان یا بدترین دشمنان به ملاقات ما می‌آیند. " بی‌باک| جیمی نلسون، عکاس انگلیسی و متولد ۱۹۶۷ است. در سال ۲۰۱۰، او یک پروژه مستند هنری نمادین را با عنوان "قبل از آنکه آن‌ها از دنیا بروند" آغاز نمود. او با سفر به نقاط مختلف دنیا، از ۳۵ قببله بومی عکس‌های شگفت انگیزی گرفت و در ابتدای سال ۲۰۱۴ آن‌ها را منتشر کرد. عکس هایی که تحسین جامعه جهانی عکاسان را در پی داشت و جوایز فراوانی را برای او به ارمغان آوردند.به گزارش بی‌باک، از ابتدای سال ۲۰۱۶، او بار دیگر سفرهای خود به اقصی نقاط جهان را آغاز کرده است. این پروژه که او از آن با عنوان "قبل از آنکه آن‌ها از دنیا بروند، قسمت دوم" یاد می‌کند، باعث شده است که از آغاز پروژه تا به حال، او به ۷ نقطه مختلف در جهان سفر کند. برنامه او برای این پروژه، عکسبرداری از ۳۵ قبیله بومی است. او بنا دارد که عکس‌های حاصل از این پروژه را در کتاب جدیدش در پاییز سال ۲۰۱۸ منتشر نماید. در ادامه با یکی از سفر‌های او همراه می‌شوید.   دنبال کنید: هندوستان، مردم لَداخی: لَداخ (به معنی "سرزمین گذرگاه ها")، صحرایی سرد واقع در شمال ایالت جامو و کشمیر در هندوستان است. این ناحیه به دو قسمت عمدتا مسلمان نشین کارگل و عمدتا بودایی نشین له تقسیم شده است. مردم لَداخ دارای فولکلوری غنی هستند که بعضی از آن‌ها به دوران قبل از بودا باز می‌گردند. از آنجاییکه فصل کشاورزی در هیمالیا کوتاه است، لداخی‌ها تنها ۴ ماه از سال را به کار مشغول هستند. در این مدت، تمام مردم از هر سنی در کنار یکدیگر به کار پرداخته و به همدیگر کمک می‌کنند. در طی ۸ ماه زمستان،...
 • سودجویی به قیمت سوختن مردم
 • استان‌ها>فارس - «خبرجنوب» نوشت: مدیرعامل سازمان آتش نشانی شیراز گفت: آموزش و پرورش هنوز به تقاضای ما برای بازدید از همه مدارس پاسخ نداده است. «ایمن»و «ایمنی» واژه های غریبی به نظر می رسند؛ واژه هایی دور. اگرچه ایمنی با خود، آتش سوزی، ویرانی، زمین لرزه و هزار و یک خسارت دیگر را تداعی می کند ولی این طور که به نظر می رسد ما ایرانی ها زیاد آن را درک نمی کنیم. به تعبیر دکتر حبیب هادیان فرد، استاد روان شناسی بالینی دانشگاه شیراز، «ایرانیان آن قدر با حوادث مختلف چون تصادف و... روبرو شده اند که حس خطر را از دست داده اند». این طور که به نظر میرسد اما حادثه می تواند به ما خیلی نزدیک باشد. همان طور که انفجار در بولوار نصر، بسیاری را روانه بیمارستان کرد. یا آتش سوزی های مختلف در انبارهای کالا که در دل مناطق مسکونی شیراز قرار گرفته اند. اصلا این طور که مسئولان سازمان آتش نشانی شیراز میگویند، شیراز پر است از ساختمانهایی مانند پلاسکو. ساختمان هایی که با آتش سوزی می توانند فرو ریزند و بسیاری از شهروندان را به کام مرگ فرو برند. آن هم در شرایطی که بیشتر ساختمان ها در این کلانشهر 2 میلیون نفری یا با مصالح دارای استاندارد کافی ساخته نمی شوند یا در ساخت آنها از سازههایی چون «یونولیت» استفاده میشود که رسیدن آتش به آنها و برخاستن دود، به سادگی می تواند ساکنان این ساختمان ها را خفه کند. در این شرایط، مسئولان سازمان آتش نشانی به یک «تخلف» جدید پی برده اند؛ اینکه برخی در خانه ها را می کوبند، خود را کارشناس سازمان آتش نشانی جا می زنند و می گویند که می خواهند «کپسول های آتش نشانی خانه ها را چک کنند». اگر هم دستشان برسد، یک کپسول غیراستاندارد را به شهروندان می فروشند؛ واکنش مدیرعامل...
 • مردم می گفتند چرا چادری هستی
 • مادر شهید محمد بابایی گفت: برخی در جامعه بین‌المللی، جانبازان شیمیایی را مخفی نگه می‌دارند و اجازه نمی‌دهند که صدایشان به جهانیان برسد. هیچ کس نمی‌داند که رژیم بعث در جنگ از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، 21 ساله بود که به یک تاجر ایرانی علاقه‌مند شد. یک سال بعد، در یکی از مساجد کشور ژاپن، مسلمان شد و ازدواج کرد. ورود این بانوی ژاپنی به ایران، مسیر زندگی‌اش را تغییر داد. وی که اطلاعات کمی در خصوص دین اسلام داشت، با ورود به ایران و سکونت در کنار یکی از مساجد، با قرآن و دین اسلام آشنا شد.علاقه و ارادتش به قرآن کریم و اهل بیت (علیهم‌السلام) تا اندازه‌ای بود که پسر 19 ساله‌اش را به جنگ ایران و عراق فرستاد و به شهادت رسید. وی در عین دلتنگی‌های مادرانه، استوار ایستاده است و با افتخار از شهادت فرزندش می‌گوید. وی، «کونیکو یامامورا» معروف به «سبا بابایی» مادر شهید «محمد بابایی» است. این مادر شهید ژاپنی برای ترویج و تبلیغ دین اسلام و حمایت از جانبازان شیمیایی به مدارس و حتی کشورهای دیگر می‌رود.برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های این بانوی انقلابی، خبرنگار ما به گفت‌وگو با «کونیکو یاماموا» پرداخت که در ادامه می‌خوانید.خودتان را معرفی بفرمایید.کونیکو یامامورا هستم. در استان «کیودو» شهر «اَشیا» متولد شدم. اَشیا یک منطقه مرفه نشین در ژاپن است. آقای بابایی یکی از تاجران ایرانی بود که سال 1337 در ژاپن تجارت می‌کرد. در یکی از سفرهایشان به ژاپن با هم آشنا شدیم و چندی بعد وی از من خواستگاری کرد اما با مخالفت خانواده‌ام روبرو شد. یک سال طول کشید تا آقای بابایی بتواند خانواده‌ام را به این ازدواج راضی کند.در یکی از مساجد ژاپن مسلمان شدم و ازدواج کردیم. دختران ژاپنی بعد از ازدواج نامشان را تغییر می‌دهند اما زمانی که متوجه شدم در ایران این...
 • آرمان های انقلاب یا معیشت مردم
 • این دوگانگی انتخاب را همیشه مسؤلان نظام اسلامی برای پوشش دادن به کمبودهای خود دربرابر مردم به کار برده اند غافل از اینکه آرمان های انقلاب هم در بهبود معیشت مردم است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل برهان، این دوگانگی انتخاب را همیشه مسؤلان نظام اسلامی برای پوشش دادن به کمبودهای خود دربرابر مردم به کار برده اند غافل از اینکه آرمان های انقلاب هم در بهبود معیشت مردم است. انقلابی نماهایی دیده میشوند که در پس شعارهای والای انقلاب ایستاده اند اما در عمل نه تنها غیر انقلابی نبوده بلکه ضد انقلابی عمل میکنند. مردمی که از انقلاب فقط قطع دست استعمار و استبداد را آرزو داشت تا حاصل دست رنج خود را با خانواده خود بخورد نه بر سفره و شکم خان و ارباب ریخته شود امروز باید محصول خود را یا به یک پنجم قیمت به دست دلال و واسطه گر بدهد یا به یک برگ چک مدت دار که معلوم نیست کی به دست او برسد! آرمان انقلاب برای یک جوان دانشجو رایگان بودن تحصیلات آموزش عالی و شرایط شغلی مناسب است. آرمان انقلاب برای یک پدرزیر خط فقر فرزنددار دارابودن حداقل درآمد که لوازم تحریر و تحصیل فرزندش را تامین کند. آرمان انقلاب برای یک پدر پنجاه ساله دارابودن حداقل درآمد بازنشستگی است تا ایام سالخوردگی را به دست فروشی و…نپردازد. اینگونه است که تجلی و فهم انقلاب برای یک جوانی که انقلاب را درک نکرده عملکرد انقلاب در مقایسه با کشورهاو اقتصادهای نوظهور است نه استبدادمخلوع رضا ومحمدرضا. انقلاب ها زمانی از محتوا خالی میشوند که مصلحت ها بر آرمان ها پیشی گیرند و شعارهای انقلاب زمانی فراموش بی ارزش خواهند شد که برای مردم فقط یک طرح زیبا در بنرها و یک بیت زیبا در اشعار گردد. نبی...
 • دلالان در کمین سپرده های مردم
 • از حدود دو تا سه ماه گذشته و در جریان به وجود آمدن مشکلاتی برای موسسات غیرمجاز و اقداماتی که برای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی از سوی بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت، سوء استفاده‌هایی از شرایط نامناسب سپرده‌گذاران چنین موسساتی انجام شد. در حالی دریافت وجوه سپرده‌گذاری شده در موسسات غیرمجاز با موانعی مواجه بوده و امکان دریافت کامل آن وجود ندارد و زمانبر است که در این وضعیت عده‌ای و به هر طریقی به دنبال خریدن سپرده‌ها هستند، به طوری که به وضوح می‌توان این روز‌ها آگهی‌های خرید و فروش و معاوضه سپرده‌های مشتریان موسسات درگیر را در فروشگاه‌های اینترنتی مشاهده کرد. دیده می‌شود که سپرده‌ها با ارقامی کلان تقاضای خرید داشته و افرادی که مشخص نیست با کدام ضمانت نسبت به وصول کامل چنین سپرده‌هایی در آینده اقدام به خرید آن‌ها کرده و با نرخی پایین‌تر مشتری را مجاب به فروش می‌کنند. با این حال در سویی دیگر مشخص نیست که کدام مرجع و دستگاهی باید به این موضوع ورود پیدا کرده و مانع از خرید و فروش سپرده‌ها شود. پیگیری موضوع از مقامات ارشد بانکی نیز با این توضیح همراه بود که ظاهرا راهکار قانونی محکمی برای مقابله با دلالان سپرده وجود ندارد. اما به تازگی تابش- عضو شورای پول و اعتبار- نسبت به رواج دلالی سپرده‌ها در شبکه بانکی واکنش نشان داده و گفته که باید دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی به موضوع دلالی و خرید و فروش سپرده‌ها را که ممکن است ابعاد امنیتی نیز داشته باشد با حساسیت کافی وارد شوند. از سوی دیگر بانک مرکزی هم برای ممانعت از انجام چنین رفتارهایی از ابزار قانونی لازم استفاده کرده واطلاع‌رسانی کافی به مردم انجام شود. حتی موضوع ورود قوه قضائیه هم در اظهارات این عضو شورای پول و اعتبار مطرح شده است. وی با ابراز تاسف نسبت به اینکه عده‌ای سودجو به...
 • آدم ربایان ناکام در پول گرفتن از مردم
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، با اشاره به دستگیری گروگانگیران یک دکتر عمران که تقاضای دریافت 500 هزار یورو در قبال آزادی وی کرده بودند، با تاکید بر ناکام ماندن گروگانگیران گفت: در طول هفت سال گذشته در هیچ پرونده آدم‌ربایی هیچ‌گونه پولی به ربایندگان پرداخت نشده و در تمام پرونده‌ها شاهد دستگیری همه متهمین بوده ایم. صبح امروز ماموران پلیس آگاهی پایتخت موفق شدند ربایندگان را در سه عملیات جداگانه در مناطق مهرشهر کرج ، سلطان آباد و فلاح دستگیر کردند. 706 آدم ربایان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ پلیس آگاهی پایتخت گروگانگیران دکتر عمران
 • کمک ۲۲۰ میلیونی کرمانی ها به مردم میانمار
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،حسین سام زاده معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با اعلام این خبر گفت: وجود صندوق ها جمع آوری کمک های مردمی نشان از فرهنگ نوع دوستی مردم شریف ایران است که دستان سخاوتمندشان کیلومترها آن طرف‌تر دستان نیازمندان و آسیب دیدگان از این بلایا را به حکم انسانیت می‌فشارد.معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با اعلام این که تعداد 43 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در سطح استان از روز 24 شهریورماه کار جمع آوری را بر عهده داشتند افزود: خیران این استان تاکنون بیش از۲۲۰میلیون ریال برای مردم مظلوم میانمار در صندوق ها جمع آوری واریز کرده اند.وی گفت: مردم نوع دوست استان می توانند کمک های نقدی خود را به حساب شماره 99999 نزد بانک ملی، ملت، رفاه کارگران، دی، سپه، صادرات، شهر، آینده و مسکن واریز کنند.انتهای پیام /ی کمک های مردم کرمان به مردم میانمار
 • مطهری:همه مردم حق اعتراض دارند
 • خبرگزاري آريا - عليرضا محجوب در جريان نشست علني امروز مجلس شوراي اسلامي در اخطاري با انتقاد نسبت به نحوه برخورد با کارگران معترض اراک اعلام کرد: براساس قانون اساسي و مواد 141 و 142 قانون کار، کارگران اجازه اعتراض در محيط کاري‌شان را دارند و بايد به مطالبات آنها پاسخ داده شود. نماينده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: بر اين اساس نحوه برخورد با کارگران معترض 2 شرکت آذرآب و هپکو درست نبوده است؛ چرا که مطالبه اين کارگران پرداخت حقوق معوقه‌شان است. عضو فراکسيون اميد مجلس ادامه داد: سوال اين است که آيا کارگران حق بيان آزادانه اعتراض و مطالباتشان را ندارند؟! حال آن‌که اين آزادي در قانون کار براي اعتراض کارگران تصريح شده است.دبيرکل خانه کارگر يادآور شد: درخواستم از هيات رييسه مجلس و ديگر مسئولان اين است که رسيدگي به اين موضوع و احترام به حقوق کارگران را مورد توجه جدي قرار دهند. محجوب همچنين تصريح کرد: نبايد با اهانت و توهين با کارگر برخورد شود. هيچ‌کس حق ايجاد مزاحمت براي کارگران معترض را ندارد. علي مطهري که براي ساعاتي رياست جلسه علني امروز مجلس را برعهده داشت، در واکنش به تذکر اين نماينده اصلاح‌طلب مجلس گفت: حق اعتراض در قانون اساسي، نه‌تنها براي کارگران؛ بلکه براي همه مردم منوط به عدم مخالفت با احکام اسلامي و مسلحانه نبودن محفوظ است و نبايد از اين اعتراض جلوگيري شود. نايب رييس مجلس شوراي اسلامي ضمن تاکيد بر وارد بودن اين تذکر خاطرنشان کرد: قطعاً مسئولان تذکر شما را شنيده و عمل خواهند کرد.
 • دولت متوسل به نذورات مردم شد
 • طرح « نذر اشتغال» جدیدترین طرح دولت برای ایجاد اشتغال است که دولت در این طرح دست به دامان نذورات مردم برای اشتغالزایی شده است. به گزارش جهان نيوز، ایجاد اشتغال در حال حاضر یکی از ضرورت های اصلی کشور است چرا که روند بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی رو به رشد است و این روزها چالش اصلی در حوزه بیکاری وجود صدهاهزار جوان فارغ التحصیل بیکار آماده ورود به بازار کار است، اما به‌دلیل بالا بودن میزان تقاضاهای کار، بسیاری از آنها بیکاری‌های طولانی‌مدت را تجربه می‌کنند. در بازار کار برخی به‌دلیل داشتن تخصص‌ها و مهارت‌های ویژه یا گاهی شانس، پارتی و آشنابازی و مواردی از این دست فوراً جذب بازار کار می‌شوند ولی با شرایط فعلی خیلی از فارغ التحصیلان امکانورود به بازار کاررا ندارند و به‌دلیل بالا بودن میزان تقاضاهای کار، بیکاری آنها طولانی‌مدت می‌شود. دولت بارها طرح های مختلف اشتغالزایی را تجربه کرده است، اما متأسفانه تا کنون هیچ کدام از طرح ها به نتیجه مثبتی که منجر به کاهش نرخ بیکاری شود نرسیده است. یکی از جدید ترین طرح های اشتغالی دولت طرح « نذر اشتغال» است. در این طرح دولت دست به دامان نذورات مردم برای ایجاد اشتغال شده است. اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امیدبا اشاره به برخیطرح های این واحد مالی برای کمک به سرمایه گذاری های خرد و کلان اقشار مختلف مردم، درباره طرح « نذر اشتغال» گفت: بر اساس این طرح افرادی که مایلند باقیات الصالحات برجا بگذارند، می توانند از خدمات این صندوق استفاده کنند. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بر لزوم الگو برداری از روش های موثر و مفید دوران دفاع مقدس در امر تولید و اشتغال تاکید کرد. نور الله زاده افزود: مردم می توانند حتی مبلغ 10 هزار تومانی خود را برای اشتغال یا ازدواج جوانان نذر کنند و از طریق سامانه #88*4* پیگیر مسیر به هدف...
 • وقتی بی کیفیت ترین آرد نصیب خراسان جنوبی می شود/لزوم توجه دولت برای وارد کردن آرد مرغوب به استان
 • بی کیفیت نان در بیرجند سبب نارضایتی مردم شده است و این امر به پایین بودن کیفیت آرد بر می گردد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازخاورستان،نان به عنوان مهمترین غذای مصرفی مردم در کشور، همواره بزرگ ترین سهم را در هرم غذایی و بیشترین نقش را در سفره خانواده های ما داشته و دارد، به گونه ای که زینت همیشگی سفره‌های ایرانیان است؛ پس از آنجایی که این غذای مقدس، قوت غالب مردم به شمار می‌رود و بیش از 80 درصد کالری، 60 درصد انرژی، 50 درصد ویتامین و 40 درصد پروتئین مورد نیاز بدن تمامی افراد جامعه با مصرف نان تأمین می‌‌شود، بنابراین از اهمیت زیادی در میان آنها برخوردار است. درباره ارزش غذایی نان همین بس که هر صد گرم نان 274 کالری دارد که این میزان برابری می کند با دو برابر گوشت، سه برابر سیب زمینی و چهار برابر شیر؛ و نکته مورد توجه دیگر، نقش موثر این مائده الهی در تأمین انرژی و سلامتی افراد جامعه است که پس از آب آشامیدنی سالم، نان مهمترین نقش را در بهبود سلامتی و تأمین انرژی مردم برعهده دارد. یکی از شهروندان بیرجندی در گفتگو باخبرنگارخاورستان، از کیفیت پایین نان گلایه کرد و گفت: متاسفانه اکثر مواقع نانی که در اختیار مردم قرار می گیرد کیفیت لازم را ندارد و ضایعات نان بسیار بالا است. نان هایی را که از نانوایی ها تهیه می کنیم بعضاً تنها می توانیم وسط نان را استفاده کنیم و کناره های نان به این دلیل که به شدت خمیر بوده و به درستی و یکسان پخته نشده است به اجبار باید دورریخته شود. وی با بیان اینکه نان ها اغلب حالت لاستیک مانند و کش دار دارد، گفت: این نان ها با این کیفیت جایگاهی بر سر سفره ها ندارند. برخی...
 • قدرت خرید مردم به اندازه سال ۹۰ هم نیست
 • محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در پادگان آموزشی 05 کرمان، نرخ بیکاری کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: وضعیت نرخ بیکاری ما اصلا شایسته نظام نیست و در حوزه اقتصادی با چالش جدی مواجه هستیم. وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر قدرت خرید مردم کاهش یافته است، بیان داشت: قدرت خرید کنونی ما به اندازه سال 90 هم نیست، اگرچه ظاهرا حقوق‌ها با درصد کوچکی رشد همراه بوده‌اند، اما شوک‌های اقتصادی کل این مسئله را از بین برده است. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه کاهش قدرت خرید مردم شکی وجود ندارد، عنوان کرد: نرخ رشد اقتصادی ما بیش از 4 درصد نیست در صورتی که هدف‌گذاری کشور رشد هشت درصدی است. نوی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تأکید بر تحول در حوزه اقتصادی داشتند و اگر هرچه سریعتر این مسئله را اجرایی نکنیم، زمان و فرصت را از دست داده‌ایم. پورابراهیمی بخشی از مشکلات فرهنگی و حتی سرریز مسائل فرهنگی در حوزه اجتماعی را ریشه در حوزه اقتصاد دانست و عنوان کرد: واقعیت امروز این است که ریشه بخشی از مسائل و مشکلات فرهنگی ما در معیشت است. وی گفت: تکلیف ما با آمریکایی‌ها در برجام دیگر مشخص شده است و اعتقاد داریم که راهکارهای مشخصی برای حل مسائل اقتصادی در کشور بدون اتکا به خارج وجود دارد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: معتقدیم نظام ما همان طور که در عرصه‌های مختلف توانسته جایگاه و رتبه برتر را به دست آورد، با برنامه‌ریزی و اتکا به توانمندی‌های درونی می‌تواند در حوزه اقتصادی نیز حرکت‌های برتری داشته باشد. منبع:فارس
 • به جای درست کردن ابرو چشم مردم را کور نکنید
 • ایرانشهر- تامین آب شرب ۳۲ روستای سراوان با حفر چاه های عمیق و تامین این آب از قنوات این شهرستان موجب نارضایتی کشاورزان شده است چرا که به اعتقاد آن ها این اقدام منجر به از بین رفتن باغات و نخیلات این منطقه خواهد شد. قدس انلاین -ایرانشهر- حسین سپاهی: مدتی است انتشار خبرهایی از پروژه انتقال آب دشت شمس آباد به دهستان های دهک و اسفندک سراوان، اعتراض مردم بخصوص نمایندگان قنوات شهرستان را بر انگیخته است. برخی از مردم بر این باورند این تصمیم اشتباه می تواند کشاورزی و قنوات را از بین ببرد و آب شرب شهر و روستاهای حومه سراوان را به تنش و بحران بکشاند. محمد نور ارباب یکی از نمایندگان قنوات سراوان در گفت وگو با قدس آنلاین می گوید: دو دهه خشکسالی در کشور بخصوص در شهرستان مرزی سراوان برخی از قنوات و باغات و نخیلات را خشک کرده و با بحران کم آبی مواجه هستیم. وی می افزاید: متأسفانه مسئولان و دست اندرکاران شهرستان سراوان بدون کارشناسی بصورت سلیقه ای می خواهند از دشت ممنوعه شمس آباد از سه حلقه چاه عمیق که در ۴۰کیلومتری سراوان و ۱۵کیلومتری گشت حفر شده اند، بر خلاف قانون و عرف محل و حق و حقوق مردم و کشاورزان سراوان آب ۳۲ روستا را تأمین کنند. وی می گوید: اگر چنانچه این چاه ها حفر و آب این روستاها از دشت شمس آباد تأمین شود، صددرصد ۸ قنات باقی مانده و آب شرب سراوان خشک خواهد شد و باغات و نخیلات از بین خواهند رفت. محمد نور ارباب افزود : جای تعجب و تأسف است که مسئولان بخاطر تأمین آب شرب این ۳۲ روستا، می خواهند دو هزار هکتار زمین کشاورزی زیر کشت از بین برود و صد ها کشاورز بیکار شوند. وی به تبعات خشک شدن زمین های کشاورزی منطقه اشاره می کند و...
 • ارتش به خاطر مردم قسم وفاداری به شاه را زیر پا گذاشت
 • در اولین قسمت برنامه ۵۷، نادرطالب زاده میزبان امیر سرتیپ دوم ستاد مسعود بختیاری بود. موضوع گفتگو طالب زاده با امیربختیاری،دوره ابتدایی جنگ و نقش ارتش در آن بود. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امیر سرتیپ دوم ستاد مسعود بختیاری در برنامه57 درباره جایگاه ارتش در کشورگفت: «نقش ارتش یک نقش بسیار حساس است و قانون اساسی هر کشور این موضوع را کاملاً روشنو اشاره کرده است که ماموریت ارتش حفظ حدود کشور در زمین، هوا ودریا و حفاظت از کیان کشور است . این مسئله به خوبی در قانون اساسی ما نیز اشاره شدهکه نشان دهنده نقش مهم ارتش است.وی ادامه داد: با هر انقلابی که رخ می‌دهد، تغییر یک سری مسائل و ساختارها طبیعی است و در دوران انقلاب ماهم این مسئلهطبیعی بود. انقلاب یک پدیده اجتماعی است که همه چیز را زیر و رو می‌کند.بنابراین ارتش هم دچار این قضیه شد. ارتش وظیفه‌اش دفاع از حاکمیت کشور است و تا انقلاب و جریانی ضد حکومت مستقر برپا می‌شود، طبیعی است که نیروهای انتظامی مثل ارتش باید جهت مقابله ورود کنند که در دوران انقلاب به همین شکل بود.امیربختیاری درباره عملکرد ارتش در انقلاب گفت: «عکس العملی که ارتش در دوران انقلاب انجام داد،کمی متقاوت تر بود و تا به حال در ارتش کشورهای اطراف چنین عکس العملی راندیده بودیم. ارتش قسم وفاداری خودش را نسبت به شاه زیرپا گذاشت و در آن دوران به خواست مردم توجه کرد. زیرا همواره رای مردم تعیین کننده و مشروعیت دهنده است و بنابراین ارتش در دوران انقلاب همراه مردم شد.وی تصریح کرد:بعد از پیروزی انقلاب همه بر علیه ارتش بودند و خواستار انحلالش بودند اما خیلی سریع حساسیت و اهمیت این سازمان مشخص شد. امیربختیاری با اشاره به هشدارهای ارتش در رابطه با احتمال حمله عراق گفت: ارتش در آن زمان ماه‌ها قبل از شروع حمله عراق، هشدار...