رییس‌ جمهور، ضرورت اتخاذ و پیمودن مشی اعتدال و میانه‌روی را توسط استانداران و همه مسئولین رده‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی مورد تأکید قرار داد و آنان را به لزوم توجه به شایسته‌سالاری، رشد و رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، توجه به اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان فرا خواند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای 7 استاندار جدید که در جلسه هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند، اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزرا باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.


رییس جمهور تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی 24 میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و 42 میلیون رأی نیز، نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.
روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.
رییس جمهور با تأکید بر اینکه اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهار داشت: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌مان باشد.
روحانی با تأکید بر اینکه همه مسئولین در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام بگیرد و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد. ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است،‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.
رییس جمهور همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.
روحانی آمار بیکاری بالای 10 درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.
رییس جمهور خاطر نشان کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتاً متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.
روحانی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و تکنولوژی هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.
رییس جمهور با بیان اینکه هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.
روحانی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.
رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.
روحانی خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است. برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.
روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.
روحانی با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهار داشت: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.
رییس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.
روحانی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.
رییس جمهور اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.
رییس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | اقتصاد مقاومتی | رونق اقتصادی | حقوق شهروندی | ایجاد اشتغال | استان ها | رییس جمهور | فضای جامعه | اظهار داشت | دستگاه ها | بر مبنای

منبع: عصر ایران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۶۸۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • فعالیت در فضای مجازی هم باید توأم با قانونمداری باشد
 • دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور هم‌چنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانونمداری باشد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام «اسماعیل صادقی نیارکی» اظهار کرد: متأسفانه فضای مجازی با استفاده‌هایی که می‌شود به یک معضل و آسیب تبدیل‌شده است حال آنکه باید چنین بستری برای خدمت به جامعه و تسهیل در امور مردم مورداستفاده قرار گیرد. وی ادامه داد: در حالی‌که انتظار می‌رود افراد مختلف در جامعه برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند، برخی افراد در شبکه‌های مجازی مطالب غیرواقعی و غیرمنطقی را با توجه به تمایلات شخصی نشر می‌دهند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: حتی برخی افراد اخبار نادرست را نشر می‌دهند در حالی‌که واقعیت چیز دیگری است. وی افزود: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور هم‌چنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانونمداری باشد. حجت‌الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: برخی از اقدامات و فعالیت افراد در فضای مجازی حتی با قوانین مرتبط با جرائم رایانه‌ای نیز در تضاد آشکار است که باید این انطباق در اقدامات افراد رعایت شود. وی تصریح کرد: از سوی دیگر فضای مجازی خود به‌عنوان یکی از ابزارهای رسانه‌ای در دنیای امروز مطرح است، این در حالی است که بسیاری از کسانی که در فضای مجازی فعالیت دارند، با شیوه‌های اطلاع‌رسانی و مهارت‌های آن آگاهی چندانی ندارند که لازم است کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند با علم و دانش توأم با تعهد اخلاقی و قانونی در این حوزه وارد شوند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد: امروز دستگاه قضایی استان با استفاده از فن‌آوری...
 • فعالیت در فضای مجازی هم باید توأم با قانون مداری باشد
 • قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت:کسانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند باید به قواعد حقوقی و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه فضای مجازی با استفاده هایی که می شود به یک معضل و آسب تبدیل شده است حال آنکه باید چنین بستری برای خدمت به جامعه و تسهیل در امور مردم مورد استفاده قرار گیرد. وی ادامه داد: در حالی که انتظار می رود افراد مختلف در جامعه برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند؛ برخی افراد در شبکه های مجازی مطالب غیرواقعی و غیر منطقی را با توجه به تمایلات شخصی نشر می دهند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: حتی برخی افراد اخبار نادرست را نشر می دهند در حالی که واقعیت چیز دیگری است. وی افزود: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پای بند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. حجت الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: برخی از اقدامات و فعالیت افراد در فضای مجازی حتی با قوانین مرتبط با جرائم رایانه ای نیز در تضاد آشکار است که باید این انطباق در اقدامات افراد رعایت شود. وی تصریح کرد: از سوی دیگر فضای مجازی خود به عنوان یکی از ابزارهای رسانه ای در دنیای امروز مطرح است، این در حالی است که بسیاری از کسانی که در فضای مجازی فعالیت دارند، با شیوه های اطلاع رسانی و مهارت های آن آگاهی چندانی ندارند که لازم است کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند با علم و دانش توأم با تعهد اخلاقی و قانونی در این حوزه وارد شوند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین...
 • فعالیت در فضای مجازی باید توأم با قانون مداری باشد
 • خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، دادستان قزوین گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی بیان داشت: متأسفانه فضای مجازی با استفاده‌هایی که می‌شود به یک معضل و آسیب تبدیل شده است حال آنکه باید چنین بستری برای خدمت به جامعه و تسهیل در امور مردم مورد استفاده قرار گیرد. وی ادامه داد: در حالی که انتظار می‌رود افراد مختلف در جامعه برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند؛ برخی افراد در شبکه‌های مجازی مطالب غیرواقعی و غیر منطقی را با توجه به تمایلات شخصی نشر می‌دهند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: حتی برخی افراد اخبار نادرست را نشر می‌دهند در حالی که واقعیت چیز دیگری است. این مقام قضایی افزود: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. حجت الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: برخی از اقدامات و فعالیت افراد در فضای مجازی حتی با قوانین مرتبط با جرائم رایانه‌ای نیز در تضاد آشکار است که باید این انطباق در اقدامات افراد رعایت شود. وی تصریح کرد: از سوی دیگر فضای مجازی خود به عنوان یکی از ابزار‌های رسانه‌ای در دنیای امروز مطرح است، این در حالی است که بسیاری از کسانی که در فضای مجازی...
 • عزاداری ها باید در مسیر اطاعت الهی باشد/هیأت های ما باید وسیله ای برای آگاهی بخشی مردم باشند
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت‌الله محسن اراکی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برای رفع معضلات و آسیب‌هایی که در هیأت‌های مذهبی وجود دارد، ما باید به آگاه‌سازی مردم بپردازیم، اظهار داشت: امام حسین (ع) یک قیام خدایی داشت و مجالس او نیز باید برای تحکیم و تعظیم شعائر الهی باشد. حسین بن‌ علی (ع) یکی از نمادهای الهی است. ما باید در این رابطه تعریفی از نماد ارائه دهیم؛ این که نماد یعنی چه و چرا چیزی نماد الهی می‌شود؟ وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: امام‌حسین (ع) چون نماد اطاعت از خداوند بود، به همین دلیل به نماد الهی برای بندگان تبدیل شد؛ امام حسین (ع) برای اینکه فرمان خدا را اجرا کند، تمام هستی خود را داد و قیام کرد تا از این طریق فرمان الهی اجرا شود. پس حسین‌بن‌علی (ع) در اینجا می‌شود نماد اطاعت الهی. مجالس عزاداری ما هم باید این گونه باشد؛ یعنی ما در آن فرمان‌ها و دستورات الهی را اجرا کنیم. سینه‌زنی ما و اشعاری که مداحان برای مردم می‌خوانند، باید در مسیر اطاعت الهی و کاملا آگاهانه باشد. اگر این‌گونه نباشد، در همین مسیر آگاهی شیطان، انسان را فریب می‌دهد و ممکن است انسان با خود فکر کند که دارد در مسیر الهی گام برمی‌دارد، اما نتیجه آن چیز دیگری باشد. دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: شیطان، انسان را به شکل‌های مختلفی فریب می‌دهد. اگر ما نتوانیم در هیئت‌های مذهبی به تعظیم شعائر الهی بپردازیم، فریب شیطان را خورده‌ایم. شیطان، انسان را به تنبلی و تن‌آسایی دعوت می‌کند تا از این طریق از اطاعت خدا باز بماند. ما اگر معرفت حسینی را در مجالس‌مان ترویج بدهیم، هرگز در دام شیطان نمی‌مانیم. آیت‌الله اراکی خاطر نشان کرد: باید اطاعت، ایستادگی و مقاومت را در هیأت‌های مذهبی برای مردم ترویج بدهیم. اگر معرفت و اطاعت...
 • مذاکرات و جلسات شورای شهر بجنورد باید در مقابل دیدگان مردم باشد
 • عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: معتقدم تمام مذاکرات و جزئیات جلسه‌های شورای شهر باید در مقابل دیدگان مردم بوده و همه از آنچه در شورا می‌گذرد خبردار باشند. سیدمحسن موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: در نطق اخیر جلسه شورای شهر بجنوردبر اساس تعهدی که از قبل داشتمتاکید کردم که جلسات شورای اسلامی شهر بجنورد و فایل صوتی و تصویری این جلسات، دستور و صورت جلسات به همراه ضمائم آن‌ و گزارش‌های مدیران شهرداری بجنورد که در صحن شورا ارائه می‌شودبه شکل آنلاین و پخش زنده منتشر شود.وی افزود: پیشنهاد ساختاری نیز که داشته‌ام که آن هم ایجاد دیوار شیشه‌ای بین فضای سالن جلسات و سالن اجتماعات شورای شهر بجنورد است تا براساس اعتقادی که بر آن اصرار دارم و آگاهی را حق مردم میدانم، شهروندان امکان حضور در صحن علنی را داشته باشند و از دیدگاه‌های موکلین خود مطلع شوند.عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان ویژگی‌های طرح شورای شیشه‌ای تصریح کرد: شهرداری‌ و شورای تمام‌ شیشه‌ای، این امکان را فراهم می‌کند تا گزارش‌هایی را که اعضای شورا در جلسات علنی مطرح می‌کنند با شهروندان به اشتراک گذاشته شده و شهروندان، گروه‌ها، انجمن‌های حرفه‌ای و سمن‌های فعال، امکان نقد و ارزیابی گزارش‌ها را داشته باشند و اعضای شورای شهر را در ارزیابی دقیق و ثمربخش گزارش‌های ارائه شده یاری کنند.موسوی افزود: فرآیند درخواستی در بسیاری از شوراهای مراکز استانی اجرایی شده است و ریاست شورای اسلامی شهر بجنورد با طرح درخواستی موافقت ضمنی داشتند. بنابراین از خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه نیز درخواست پیگیری تحقق مطالبه مطرح شده را خواستارم.انتهای پیام/ R7719/P1357/S6,55/CT1
 • جزئیات امنیتی مراسم تحلیف روحانی
 • جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله در برنامه تلویزیونی به روایت ناگفته هایی از مسائل روز از جمله مذاکرات داخلی برجام و مراسم تحلیف همچنین مسائل دوران دفاع مقدس پرداخت. خبرگزاری مهر: سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله در برنامه یکشنبه شب دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل این مصاحبه به شرح زیر است: مجری: بخش اول را به مسائل روز اختصاص می‌دهیم و بخش آخر را برای دفاع مقدس می‌گذاریم. مدتی است که یکی از حساس‌ترین مسئولیت‌ها را که امنیت شهر تهران هست، بر عهده گرفته‌اید. چند وقت پیش مراسم تحلیف را داشتیم که یکی از مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین تحلیف‌های بعد از انقلاب بود. قطعا دوست داریم از شما درباره پشت صحنه‌های امنیتی آن بپرسیم. ما فقط آرامش آن را دیدیم. پشت صحنه چه خبر بود؟ کوثری: بحث برگزاری این اجلاس در قالب تحلیف از یک وضعیت خاصی برخوردار بود. به این خاطر بود که در دنیا این طور مطرح کرده بودند که ایران هم بالاخره دچار ناامنی شد، به خاطر حرکت تروریست جنایت‌کارانه‌ای که در مجلس و مرقد حضرت امام (ره) رخ داد. مخصوصا دعوتی که از ۹۱ کشور و نمایندگان مختلف، ۸ رئیس‌جمهور و ۱۹ رئیس مجلس و چند نخست‌وزیر و معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای امور خارجه و سفرا بودند، بالاخره طوری بود که از وضعیت «حساس» مجلس به «حیاتی» رسیده بود و باید از یک امنیت بالایی برخوردار می‌شد که این مسئله توسط هم ستاد فرماندهی کل قوا و هم شورای امنیت کشور به قرارگاه ثارالله (ع) واگذار شد. ما هم تازه مستقر شده بودیم. من دیدم فقط هماهنگی بین دستگاه‌های امنیتی و انتظامی نیاز دارد و باید قدری وقت گذاشت. آن هم به لطف خدا باید گفت جای تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران دارد. مخصوصا مردم عزیز در اطراف مجلس و کل تهران که همکاری بسیار خوبی کردند. نیروی انتظامی، سربازان گمنام...
 • جزئیات امنیتی تحلیف روحانی و ناگفته های جنگ به روایت سردار کوثری
 • جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله در برنامه تلویزیونی به روایت ناگفته هایی از مسائل روز از جمله مذاکرات داخلی برجام و مراسم تحلیف همچنین مسائل دوران دفاع مقدس پرداخت. به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله در برنامه یکشنبه شب دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد. متن کامل این مصاحبه به شرح زیر است: مجری: بخش اول را به مسائل روز اختصاص می‌دهیم و بخش آخر را برای دفاع مقدس می‌گذاریم. مدتی است که یکی از حساس‌ترین مسئولیت‌ها را که امنیت شهر تهران هست، بر عهده گرفته‌اید. چند وقت پیش مراسم تحلیف را داشتیم که یکی از مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین تحلیف‌های بعد از انقلاب بود. قطعا دوست داریم از شما درباره پشت صحنه‌های امنیتی آن بپرسیم. ما فقط آرامش آن را دیدیم. پشت صحنه چه خبر بود؟ کوثری: بحث برگزاری این اجلاس در قالب تحلیف از یک وضعیت خاصی برخوردار بود. به این خاطر بود که در دنیا این طور مطرح کرده بودند که ایران هم بالاخره دچار ناامنی شد، به خاطر حرکت تروریست جنایت‌کارانه‌ای که در مجلس و مرقد حضرت امام (ره) رخ داد. مخصوصا دعوتی که از ۹۱ کشور و نمایندگان مختلف، ۸ رئیس‌جمهور و ۱۹ رئیس مجلس و چند نخست‌وزیر و معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای امور خارجه و سفرا بودند، بالاخره طوری بود که از وضعیت «حساس» مجلس به «حیاتی» رسیده بود و باید از یک امنیت بالایی برخوردار می‌شد که این مسئله توسط هم ستاد فرماندهی کل قوا و هم شورای امنیت کشور به قرارگاه ثارالله (ع) واگذار شد. ما هم تازه مستقر شده بودیم. من دیدم فقط هماهنگی بین دستگاه‌های امنیتی و انتظامی نیاز دارد و باید قدری وقت گذاشت. آن هم به لطف خدا باید گفت جای تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران دارد. مخصوصا مردم عزیز در اطراف مجلس و کل تهران که همکاری بسیار خوبی...
 • فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد:فضای مجازی برای جامعه یک تهدید جدی است
 • به گزارش ایرنا، سردار مهدی انصاری یکشنبه شب در دیدار با مردم شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: با توجه به اینکه دشمن هزینه‌های زیادی برای افزایش آسیب‌های اجتماعی از طریق جنگ نرم اختصاص داده باید خانواده‌ها در این راستا نیز بیشتر هوشیار باشند و برای مقابله با آن تلاش کنند.وی با اشاره به آسیب‌های زیاد ماهواره در خانواده‌ها بیان کرد: نیاز است خانواده ها همکاری لازم در جمع آوری ماهواره با نیروی انتظامی را داشته باشند.فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به دیدارهای چهره به چهره و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با مردم شهرهای استان گفت: اولویت اصلی در این دیدارها برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر به مردم است.انصاری عنوان کرد: هدف از این دیدارها علاوه بر پیگیری به‌حق مطالبات مردمی برنامه ریزی برای انجام وظیفه درست در دراز مدت نیز هست.وی بیان کرد: این دیدار مردمی به مناسبت هفته دفاع مقدس و با توجه به در پیش بودن هفته نیروی انتظامی برگزار شد.شهر دهدشت مرکز شهرستان 132 هزار نفری کهگیلویه بیش از 65 هزار نفر جمعیت دارد.خبرنگار: حسین خدمتی ** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد7531/6110
 • معاون وزیر علوم:تحقیقات دانشگاهی با هدف رفع مشکلات جامعه باشد
 • رشت - ایرنا - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها بایستی در تعامل با جامعه گام بردارند و تحقیقات دانشگاهی نیز با هدف رفع مشکلات جامعه باشد. به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر روز دوشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه گیلان افزود: دانشگاه ها اگر مستقل از جامعه و نیازهای آن حرکت کنند، طبعا نتیجه مطلوبی برای رفع مشکلات نخواهند داشت.وی با اشاره به سرعت رشد علمی کشورمان و ضرورت توجه به تبدیل دانش به اختراع و فناوری اظهار کرد: تولید دانش به لحاظ انتشار، مقاله خوب است اما با این موضوع که چند درصد مشکلات جامعه را مرتفع می کند، فاصله داریم.معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه های تحصیلات تکمیلی با نیازهای جامعه فاصله دارد و بایستی تحقیقات دانشگاهی با هدف رفع مشکلات جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.وی با بیان این که دانشجویان برای تحصیل بایستی آرامش داشته باشند، تصریح کرد: تامین نیازهای اولیه دانشجویان در طرح آمایش مطرح شده تا هدفمند به تحصیل بپردازند.شریعتی نیاسر در ادامه با اشاره به موضوع صندلی های خالی و با بیان این که به جای خالی بایستی به صندلی های مازاد نام ببریم، افزود: اگر ماموریت گرایی، استانداردها و ظرفیت ها را مطابق با نرم بین المللی تعریف کنیم، دیگر به آن معنی صندلی خالی نخواهیم داشت.*طرح آزمون حرفه ای تخصصی در دست تدوین استمعاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: طرح آزمون حرفه ای تخصصی در دست تدوین است که بر اساس آن فارغ التحصیلان دانشگاه های خوب را از بقیه دانش آموختگان تمیز می دهیم.وی خاطرنشان کرد: بایستی کاری کنیم که بخشی از بازار کار به این باور برسند که دانش آموختگان دانشگاه های برتر، می توانند بخشی از مشکلات را مرتفع کنند.* بهره مندی...
 • رسانه انقلابی باید جریان ساز باشد
 • قزوین- فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز و تأثیرگذار باشد و بتواند مطالبات مردمی را به‌خوبی در جامعه منعکس کند. به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب‌الامر به همراه سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه، دوشنبه‌شب در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در محل سپاه صاحب‌الامر قزوین برگزار شد ضمن گفتگوی صمیمی با خبرنگاران با دیدگاه‌ها و پیشنهادات فعالان رسانه آشنا شد. سردار شاهرخی در این نشست اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان با استفاده از ابزارهای قوی رسانه توانسته‌اند نقش تأثیرگذاری در مخاطبان خود داشته باشند و برخی مسائل غیرواقعی و غیر حق را موجه جلوه دهند باید ما نیز مهارت استفاده از این ظرفیت را در عرصه داخلی داشته باشیم. وی بیان کرد: نیروهای انقلابی باید بتوانند با هم افزایی دور هم جمع شوند و با تشکیل اتاق فکر برای رفع نواقص و مشکلات خود بکوشند و با ایده های جدید و دادن راهکارهای تاثیرگذار نسبت به استفاده مطلوب از ظرفیت های بسیج رسانه همت کنند. شاهرخی یادآورشد: بیان کمبودها و اتکا به نداشته ها نمی تواند ما را به جلو ببرد بلکه باید ابتدا به داشته های خود فکر کنیم و راهی برای استفاده بهینه از آنها پیدا کنیم تا این سرمایه ها هدر نرود. وی تصریح کرد: توجه به تولید محتوی و اثرگذاری پیام بسیار مهم است و اگر بتوانیم با اتکا به داشته های انسانی و ابزاری به افزایش تاثیر پیام برسیم موفق عمل کرده ایم. فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهارداشت:باید ارزشهای محوری و اساسی انقلاب توسط رسانه های انقلابی و متعهد بخوبی تبیین شود تا بتوانیم ضمن حفظ نیروهای موجود به جذب افراد دلسوز بیشتری اقدام کنیم. تقسیم افراد به جناح های سیاسی منطقی نیست وی اضافه کرد: تقسیم بندی افراد به اصولگرا و اصلاح طلب منطقی نیست...
 • روش آموزش ما باید دانش آموز محور باشد
 • تهران -ایرنا-امان الله قرایی مقدم،کارشناس مسائل اجتماعی و آموزشی در گفت‌وگو با سایت خبری رویداد24 معتقد است روش آموزش ما ماشین محور و معلم محور است نه دانش آموز محور. در مقدمه این گفت و گو آمده است :معلمان دغدغه‌های مختلفی دارند و برای تامین مخارج خود ساعت‌ها تدریس خصوصی انجام می‌دهند تا کسب درآمد کنند؛ طبیعی است که چنین افرادی نمی‌توانند به‌خوبی به کودکان آموزش دهند.« ما باید دانش‌آموز امروز را برای 12 سال بعد تربیت کنیم نه حتی برای امروز در حالی که نظام تحصیلی و کتب آموزشی امروز ما دانش‌آموزان را حتی برای امروز تربیت نمی‌کنند بلکه آنان را برای دیروز تربیت می‌کنند.» این‌ها بخشی از سخنان رئیس‌جمهوری کشورمان در روز بازگشایی مدارس در اول مهر بود. سخنانی که کارشناسان و متخصصین آن را تائید کردند. موضوعی که نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلات اساسی در سیستم آموزشی کشور است.هم‌زمان با بازگشایی مدارس، بحث تعلیم و تربیت و نوع آموزش بازهم خبرساز شد. سیستم آموزشی کشور مدت‌ها است که موردانتقاد کارشناسان و متخصصین است؛ حجم بالای مطالب کتب درسی، نبود مطالب تخصصی در کتاب‌ها، تلاش برای کسب نمره، نبود رضایت شغلی برای معلمان، ازدحام بیش‌ازحد کلاس‌های درس، ارزش‎گذاری‌های اشتباه، همه و همه فقط گوشه‌ای از مشکلات سیستم آموزشی کشور است. مشکلاتی که تقریباً فقط سالی یک‌بار و با شروع سال تحصیلی جدید به آن پرداخته می‌شود.واقعیت این است که همان‌طور که درگذشته اعلام می‌شد، مدرسه خانه دوم دانش‌آموزان است. محصلان هرروزه نیمی از وقت خود را در مدارس و باهدف تعلیم و تربیت می‌گذارند. طبیعی است که حساسیت بر این بخش آموزشی باید بیش‌ازحد باشد. کودکان در مدارس باید درست زندگی کردن و مهارت‌های زندگی را یاد بگیرند؛ از نیازهای اولیه مانند نوع تغذیه، برقراری ارتباط مؤثر و مسائل جنسی تا مهارت‌های مختلفی ازجمله کار با کامپیوتر، فراگیری زبان خارجی و حتی آموزش آشپزی! موضوعی که همواره موردانتقاد و...
 • رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز باشد
 • قزوین- فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز و تاثیرگذار باشد و بتواند مطالبات مردمی را بخوبی در جامعه منعکس کند. به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر به همراه سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه ، دوشنبه شب در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در محل سپاه صاحب الامر قزوین برگزار شد ضمن گفتگوی صمیمی با خبرنگاران با دیدگاهها و پیشنهادات فعالان رسانه آشنا شد. سردار شاهرخی در این نشست اظهارداشت: در شرایطی که دشمنان با استفاده از ابزارهای قوی رسانه توانسته اند نقش تاثیرگذاری در مخاطبان خود داشته باشند و برخی مسائل غیر واقعی و غیر حق را موجه جلوه دهند باید ما نیز مهارت استفاده از این ظرفیت را در عرصه داخلی داشته باشیم. وی بیان کرد: نیروهای انقلابی باید بتوانند با هم افزایی دور هم جمع شوند و با تشکیل اتاق فکر برای رفع نواقص و مشکلات خود بکوشند و با ایده های جدید و دادن راهکارهای تاثیرگذار نسبت به استفاده مطلوب از ظرفیت های بسیج رسانه همت کنند. شاهرخی یادآورشد: بیان کمبودها و اتکا به نداشته ها نمی تواند ما را به جلو ببرد بلکه باید ابتدا به داشته های خود فکر کنیم و راهی برای استفاده بهینه از آنها پیدا کنیم تا این سرمایه ها هدر نرود. وی تصریح کرد: توجه به تولید محتوی و اثرگذاری پیام بسیار مهم است و اگر بتوانیم با اتکا به داشته های انسانی و ابزاری به افزایش تاثیر پیام برسیم موفق عمل کرده ایم. فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهارداشت:باید ارزشهای محوری و اساسی انقلاب توسط رسانه های انقلابی و متعهد بخوبی تبیین شود تا بتوانیم ضمن حفظ نیروهای موجود به جذب افراد دلسوز بیشتری اقدام کنیم. تقسیم افراد به جناح های سیاسی منطقی نیست وی اضافه کرد: تقسیم بندی افراد به اصولگرا...
 • مؤمن واقعی باید دنباله رو حق و ولی فقیه باشد
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی واطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحدرشت، مجلس عزاداری چهارمین روزماه محرم باحضورجمع کثیری ازکارکنان واستادان دراین واحددانشگاهی برگزارشد. حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) گفت : بنا به فرموده خداوند در قرآن «کسانی که از ما روی بر می گردانند گرفتار می شود»، انسان ها امروز در شرایطی قرار گرفته اند که ممکن است توفیق بندگی از آن ها سلب شود. وی ادامه داد: مؤمن واقعی کسی است که امید به لقای پروردگار در وجودش موج بزند و ذکر خدا را همیشه در یاد داشته باشد. یکی از عواملی که باعث سلب توفیق بندگی پروردگار می شودمشغول شدن به کارها و امور دنیوی است . دکتر صفوی افزود: یکی دیگر از عوامل آلودگی به گناه است که یکی ازاین گناهان غیبت است که در روایات متعددی آمده است غیبت ، از گناهان بسیار بزرگ است و مانند خوردن گوشت برادر خود است. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد : در قرآن آمده است«هر که به کار های بیهوده مشغول شود از امور سودمند باز می ماند» به عنوان سومین عامل در عدم توفیق عبادت خداوند ، اشتغال به کار های بیهوده و هدر دادن زمان است که باید مدیریت شود و تقدم و تأخر در انجام کار صورت گیرد. این مقام مسئول عامل چهارم را غفلت و شرکت در مجالس گناه دانست و تاکید کرد: مومن واقعی باید دنباله رو حق و ولی فقیه باشد تا در دنیا و آخرت رستگار شود و باید قلب خود را با خدای متعال دلگرم کند و باید ارتباط خود را با اهل بیت (ع) تقویت بخشد. حجت الاسلام...
 • هنر یک مداح باید ایجاد شور و شعور دینی در قالب شعر باشد
 • رئیس اداره تبلیغات اسلامی فردوس با بیان اینکه هنر یک مداح باید ایجاد شور و شعور دینی در قالب شعر باشد گفت: کادر سازی و جوان‌گرایی در اولویت مدیریت هیئت‌های مذهبی فردوس قرار دارد تا افرادی سالم و جوان در کنار ریش سفیدان و با تجربه‌ها تربیت شوند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از فردوس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قناعت که به مناسبت آغاز ماه محرم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات در 60 هیئت مذهبی شهرستان فردوس در حال انجام است که برای یک دوره سه ساله هیئت امناء تمام هیئت‌های مذهبی با مشارکت مردم انتخاب خواهند شد.وی بومی بودن، داشتن وقت کافی و سواد لازم را از شرایط مهم کاندیدشدن برشمرد و تصریح کرد: پنجمین دوره انتخابات اعضای شورای هیئت‌های مذهبی فردوس نیز همزمان با سراسر کشور در پنجم آبانماه در فردوس برگزار خواهد شد و ثبت نام از واجدین شرایط در حال انجام است.78 روحانی کار تبلیغ را در ایام محرم در فردوس بر عهده دارندقناعت، به برنامه‌های مختلف تبلیغی و فرهنگی در ماه محرم پرداخت و افزود: 31 روحانی اعزامی از مشهد، قم و اصفهان، 12 روحانی مستقر و 35 روحانی بومی در ماه محرم امسال کار تبلیغ را در مساجد، هیئت‌ها و تکایای شهرستان فردوس به عهده دارند که در بحث تبلیغ اولویت را به روحانیون بومی دادیم.وی از برگزاری نشست‌های مختلف با روحانیون، مبلغات سنتی، مداحان و هیئت امنای هیئت‌های مذهبی فردوس در راستای بهره‌مندی بیشتر از تبلیغ درست و سالم خبر داد و گفت: در جلسات توجیهی و آموزشی با روحانیون اعزامی از آنان خواسته شد علاوه بر تبیین دغدغه‌های مقام معظم رهبریسرفصل‌هایخانواده و سبک زندگی اسلامی، آسیب شناسی مسائل اجتماعی، احکام دینی، اعتیاد، طلاق، اهمیت دفاع مقدس و مبارزه با خرافات و بدعت‌ها را برای عزاداران حسینی تشریح کنند.تاکید بر پرهیز از بیان اشعار بی‌محتوارئیس اداره تبلیغات اسلامی فردوس خاطرنشان کرد: در گردهمایی مداحان...
 • دولت باید پاسخگوی واردات برنج در فصل برداشت باشد
 • سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تنظیم بازار را دارد باید پاسخگوی واردات برنج در فصل برداشت باشد. ساری - علی‌محمد شاعری گفت: سرانه مصرف برنج در کشور روزانه حدود 100 گرم و سالانه حدود 36 تا 38 کیلوگرم است. وی با بیان اینکه با این میزان سرانه مصرف، 70 درصد نیاز برنج کشور از تولیدات داخل تامین می‌شود، ادامه داد: ظرفیت رسیدن به خوداتکایی در تولید برنج در کشور وجود دارد.سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه وظیفه داریم از تولید داخلی حمایت کنیم، افزود: تولید داخلی برنج، نیاز 9 تا 10 ماه از سال را تامین می‌کند.نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا پایان آبان‌ماه که برداشت برنج به پایان می‌رسد نباید واردات برنج انجام شود تا تولیدکننده بتواند محصول خود را به بازار عرضه کند.وی با اشاره به همکاری مجلس دهم با وزارت جهاد کشاورزی برای ممنوعیت و جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت، تصریح کرد: اگر نیاز به واردات برنج باشد به تدریج و بعد از آبان‌ماه وارد کشور شود تا به تولید داخل ضربه وارد نشود.سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: امسال ستاد تنظیم بازار در تیرماه با یک تصمیم غیرکارشناسی و تحت تاثیر دلالان، عدم ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت را تصویب کرد که با فشارهای کمیسیون کشاورزی مجلس اجازه اجرای این مصوبه داده نشد و جلوی واردات گرفته شد.شاعری با بیان اینکه خبرهای غیررسمی از دور زدن ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت به گوش می‌رسد، افزود: بنا دارند برنج‌های ارزان قیمت با کیفیت پایین وارد کشور کنند که این کار ضربه مهلک بر پیکر تولید داخل است و برحسب شنیده‌ها تاکنون بیش از یک میلیون تن برنج وارد کشور شده که بیشتر از نیاز داخلی است.شاعری تصریح کرد: انتظار بر این است با توجه به تولید سالانه دو...
 • عسگری:داور باید دو ساعت همراه خود داشته باشد
 • به گزارش وانانیوز، حسین عسگری در گفت و گویی در مورد اتفاقی که در جریان بازی صبای قم و گل‌گهرسیرجان رخ داده و داور اعلام کرده که بازی باید ادامه پیدا کند، اظهار داشت: آنطور که من مطلع شدم ساعت داور در این بازی خراب شده و به همین دلیل داور دوباره دستور به ادامه بازی داده است. که این کارش کاملا قانونی بوده، زیرا در قوانین داوری آمده اگر داوری سوت پایان بازی را بزند و بعد شب در خانه‌اش بفهمد که ۹۰ دقیقه وقت قانونی کامل نشده و مستنداتی داشته باشد آن مسابقه باید تکرار شود. بنابراین دستور داور به ادامه بازی امری خلاف و غیر قانونی نبوده است.وی افزود: البته داور هم نباید چنین اشتباه‌هایی را مرتکب شود داور باید همواره دو عدد ساعت همراه خود داشته باشد تا چنین مشکلاتی برایش در زمین رخ ندهد. ضمن اینکه قبل از به صدا درآوردن سوت پایان بازی باید ارتباطی چشمی و اشاره‌ای با داور چهارم یا کمک‌هایش برقرار کند.رئیس سابق دپارتمان داوری فوتبال در مورد اعتراض‌های شدید باشگاه گل‌گهر سیرجان به اینکه از لیگ کنار می‌کشند، گفت: این حرف‌ها بی‌انصافی است. اشتباه پیش آمده اگر این مساله برعکس بود آیا باشگاه گل‌گهر بازهم اینگونه اعتراض می‌کرد؟! انتهای پیام/ک
 • انتخاب مدیران در شهرداری باید بر اساس تخصص گرایی باشد
 • حسن بیادی در پاسخ به این پرسش که چرا معیارهای مشخصی برای انتخاب مدیران در شهرداری تهران وجود ندارد گفت:انتخاب مدیران در شهرداری معمولا بر اساس نگاه شخصی و فردی و یا حزبی است. معمولا شخص شهردار بر اساس آشنایی و نگاهی که وجود دارد افراد را مشخص می کند و معمولا شاخصی در این رابطه طی سالهای گذشته وجود نداشته است، برای همین است که می بینیم یک مدیر از یک معاونت تخصصیبه معاونت دیگری می رودیا شهرداری از منطقه ای جنوبی شهردار منطقه ای در شمال شهر می شود، بدون آنکه معیار و شاخصی در این انتخاب ها وجود داشته باشد و معمولا شهردار اختیارات تام در خصوص انتخاب ها دارد. وی ادامه داد: یکسری مسائل در قوانین و مدیریت اجرایی وجود دارد که در هیچ جایی سابقه چنین کارهایی وجود ندارد، موضوع دیگر امور استخدامی کشور است که باید مسئول نظم دهی به چنین قوانینی باشد و بر انتخاب ها و شرایط انتصابات نظارت کند که متاسفانه چندین سال است که سازمان امور استخدامی کشور از بین رفته بود و به تازگی در حال احیا شدن است. بیادی با بیان این که تفکر حاکم بر مدیریت کشور و مدیریت شهری، تفکری جزیره ای آن هم بدون پارامترها و قوانین مربوط به این نوع مدیریت است که برای خود قاعده ای دارد، گفت: در مدیریت جزیره ای هر فردی برای خودش یک قانون ابداع می کند، در صورتی که در کشور قانون وجود دارد و به اعتقاد من بهترین قوانین را داریم، اما متناسب با اقتدار و امنیت و منابع طبیعی و سرمایه های عظیم نیروی انسانی کشور نیست. باید سطح قوانین بالاتر بیاید و سازمان امور استخدامی کشور در این زمینه باید فعال تر عمل کند. نایب رییس شورای شهر دوم و سوم گفت: در حال حاضر اختیارات شورا در آن سطح نیست که بتواند شهردار را...
 • رئیسی:نیروی انقلابی باید به دشمن سوءظن داشته باشد
 • صراط: تولیت آستان قدس رضوی گفت: اندیشه و عمل انقلابی می‌تواند در مقابل همه نفوذها مقاومت و ایستادگی ایجاد کند، به دشمن نمی‌توان اعتماد کرد.به گزارش تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع عزاداران حسینی در محفل رزمندگان اسلام اصفهان در بیان شناخت فلسفه قیام امام حسین (ع) اظهار داشت: یکی از وظایف سوگواران حسینی تحلیل قیام حضرت سیدالشهدا(ع) به عنوان نهضتی انسان‌ساز است.وی با اشاره به انجام وظیفه مسئولان نظام جمهوری اسلامی در راستای نهضت حسینی، افزود: یکی از گویاترین واژه‌ها در این باب سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت اندیشه و عمل انقلابی است، ابتدا باید شاخص‌ها را در این زمینه برشمرد که نخستین شاخص توجه به خدا و معاد است.تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: یک چهره انقلابی خداباور است و خود و عالم را در محضر پروردگار متعال می‌بیند، در همین راستا باور به قدرت شکست‌ناپذیر خداوند را می‌توان دومین شاخص اندیشه انقلابی عنوان کرد.وی با بیان اینکه خودخواهان و خودبزرگ‌بینان در جامعه مانع اجرای قوانین الهی می‌شوند، گفت: یک فرد انقلابی باید با تمام وجود بداند که خشیت از خداوند تنها عامل موثر در جهان است.رئیسی با بیان اینکه یک فرد انقلابی باید باور داشته باشد که دین باید در متن جامعه اسلامی پیاده شود، تصریح کرد: این شاخص باید در تمامی ابعاد زندگی مدنظر باشد، دین در زندگی انسان معاصر از زمانی که کتاب کامل بر قلب مقدس پیامبر نازل شد تا زمانی که زمین و زمان برقرار است قدرت اداره زندگی انسان معاصر را دارد و در هیچ مقطعی از زندگی نباید غایب باشد.وی ادامه داد: برخی می‌گویند در ارتباط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و.. دستور دین را کنار بگذارید، این در حالی است که یک ساعت می‌تواند انسان را صعود و یا سقوط دهد و چه بسیار انسان‌هایی که به این سرنوشت دچار شدند.تولیت آستان قدس رضوی اظهار...
 • فرهنگ و هنر کشور با آنچه باید باشد فاصله زیادی دارد
 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد که وضعیت موجود فرهنگی کشور با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد، اما برای پر کردن این شکاف، باید با واقع‌بینی تصمیم گرفت و حرکت کرد. به گزارش خبرنگار بی‌باک، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز و در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر در مورد دغدغه‌هایی که بزرگان عرصه‌های مختلف فرهنگ، هنر و رسانه در گفتگوهای مفصلی که با آنها و خطاب به وزیر مطرح کرده‌اند و اینکه برای رفع این دغدغه‌ها با چه چالش‌هایی روبروست؟ ضمن بیان این نکته که البته من تاکنون حدود ۳۰۰-۲۰۰ صفحه از این مصاحبه‌ها را مطالعه و تا جایی که از نظرات بزرگان استفاده کرده‌ام، می‌توانم در این خصوص صحبت کنم، گفت: طبیعتاً هر مقداری که با مجموعه عظیم و بزرگ و ذخایر حوزه فرهنگ و هنر در ارتباط باشیم، از پیشنهادها، انتقادها و نگاه‌های آنها به آینده فعالیت در این حوزه مطلع‌تر می‌شویم. وی افزود: آنچه بدیهی است و سختی کار را برای من بیشتر می‌کند، این است که یقیناً فاصله زیادی بین آنچه وضعیت فرهنگی ما در آن قرار دارد و آنچه باید به آن دست پیدا کند، وجود دارد. اما مهم این است که این مشورت‌گیری‌ها انجام شود و ما هم بدانیم که کجا ایستاده‌ایم و نسبت به موقعیت خودمان، تصویر درست‌تری پیدا کنیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین رابطه اضافه کرد: حس من این است که آنچه از این مشورت‌ها به دست می‌آید، این است که تصویر درست‌تری از وضعیت موجود و مطلوب به وجود خواهد آمد، اما باید توجه داشت که نمی‌شود این فاصله زیاد را به راحتی پیمود و برطرف کرد؛ وعده‌ها باید واقع‌بینانه باشد تا بعداً گرفتار اختلالات احتمالی نشویم.
 • فدرالیسم ک رد در سوریه باید حق وتوی تصمیمات دمشق را داشته باشد
 • «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تأکید کرد که فدرالیسم کُرد باید حق وتوی تصمیمات دولت دمشق را داشته باشد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تأکید کرد: فدرالیسم کُرد باید حق وتوی تصمیمات دولت دمشق را داشته باشد. بر اساس این گزارش، وی ادامه داد: باید در هر گونه قانون اساسی آینده، حق وتوی تصمیمات دولت سوریه برای فدرالیسم کرد در نظر گرفته شود. در همین راستا برخی منابع تأکید کردند: دی میستورا در تلاش است تا کمیته تدوین قانون اساسی را به تصویب قانون حق وتوی فدرالیسم کرد در سوریه قانع کند.
 • مسابقه انتخابی مبنای پوشیدن دوبنده تیم ملی
 • پیش نویس اولیه فرآیند انتخاب تیم‌های ملی در سال فنی ۹۷ -۹۶ به تایید شوراهای فنی تیم‌های‌ ‌ملی کشتی رسید و پس از تایید نهایی توسط رییسان هیات‌های کشتی استان‌ها، به صورت رسمی اعلام خواهد شد. به‌ گزارش ‌مشرق، از جمله سیاست‌های لحاظ شده در فرآیند امسال عبارتند از: * تاکید مجدد بر "انتخابی تیم‌ ‌ملی" به عنوان مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم‌ ‌ملی در هر وزن و در تمامی رشته‌های آزاد- فرنگی- سنتی برای بانوان و مردان. * توجه به محدود شدن تعداد کشتی‌گیران شرکت کننده هر وزن در مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم‌های‌ ‌ملی بزرگسالان. * افزایش اختیارات شوراهای فنی در انتخاب کشتی‌گیران واجد شرایط برای پوشیدن پیراهن تیم‌ ‌ملی، از میان کشتی‌گیران برتر هر وزن، بر مبنای کارنامه خارجی کشتی‌گیران مذکور. * ضرورت ارزیابی قابلیت‌های فنی و روانی کشتی‌گیران مطرح در رقابت‌های بین‌المللی واجد شرایط از سوی کادرهای فنی ذی‌ربط. * مشخص کردن کشتی‌گیران صاحب صلاحیت برای حضور در رقابت‌های انتخابی تیم‌ ‌ملی، پیش از انجام رقابت‌های مذکور. * تعیین تکلیف شوراهای فنی برای کشتی‌گیرانی که دارای مجوز پزشکی مورد تایید "کمیسیون پزشکی خاص"، برای حضور نداشتن در رقابت‌های انتخابی تیم‌ ‌ملی هستند. * ‌اضافه شدن رده سنی "نونهالان" به فرایند انتخابی تیم‌ ‌ملی. * توجه مضاعف به کشتی‌های سنتی. * ‌اضافه شدن "کشتی کلاسیک بانوان" به فرایند انتخابی تیم‌ ‌ملی. فرآیند انتخاب تیم‌های‌ ‌ملی در سال فنی ۹7-۹6 پس از تصویب در سمینار رییسان هیات‌های کشتی استان‌های کشور قابلیت اجرایی خواهد داشت. منبع: ایسنا ارسال به تلگرام
 • معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:مردم دچار مشکلات اقتصادی و شکاف طبقاتی هستند/جلوی فساد اداری گرفته شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بابل، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم بزرگ‌ترینسرمایه دولت هستند، وظیفه دولت انتخاب افراد شایسته‌ای است که همراه با دولت بوده و به برنامه‌های دولت اعتقاد داشته و از انگیزه لازم برای خدمت به مردم برخوردار باشند. وی با بیان اینکه وظیفه فرماندار ارائه خدمات به همه افراد جامعه است چه کسانی که به دولت رای دادند و چه کسانی که رای ندادند، افزود: بابل یکی از بهترین و توانمندترین شهرستان استان در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی زیرساخت‌های شهری است، بابل از پرجمعیت‌ترینشهرستان مازندران و دارای قدرت عظیم تاریخی به‌شمار می‌رود. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه هیچ‌کس رقابت سیاسی را رد نمی‌کند، تصریح کرد: اما رقابتی که طبق آرمان‌های عبادی در اسلام باشد، رقابت سیاسی که سبب تعالی اسلام و رشد و توسعه جامعه باشد مورد تایید است نه رقابت سیاسی که منجر به تخریب دیگران و رقیب و آسیب‌رسانی به رقیب شود، دولت روحانی چنین رقابت سیاسی که سبب تقویت دین اسلام و حس دردمندی مردم باشد را می‌پذیرد. یونسی با اشاره به اینکه سیاست‌بازی را قبول نداریم، خاطرنشان کرد: رقابت سیاسی که در قالب قانون باشد مورد قبول است. وی بیان کرد: متاسفانه در کشمکش سیاسی برخی اصول و فضیلت‌های اخلاقی را نادیده می‌گیرند و این بی‌اخلاقی‌ها سبب اتهام‌زنی و گسترش دروغ و رذایل اخلاقی در جامعه می‌شود که باید با چنین پدیده برخورد شود. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: رقابت سیاسی باید در امور خیر و گسترش خدمات صادقانه به مردم باشد، مسؤولیت شرافتی است که خداوند به ما داده و باید در خدمت به مردم باشیم و در نظر داشته باشیم که دیر یا زود دوران مسؤولیت ما به پایان می‌رسد اما آنچه ماندنی است یاد نیک...
 • فعالیت های پژوهشی باید همسو با سیاست های کلان نظام فناوری صنعت نفت باشد
 • معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت بر ضرورت همسو بودن فعالیت‎های پژوهشی با سیاست‎های کلان نظام فناوری صنعت نفت تاکید کرد. به گزارش شانا، حبیب‎اله بیطرف دیروز (یکشنبه، دوم مهرماه) در بازدید از موسسه مطالعات بین‎المللی انرژی، درباره نظام فناوری صنعت نفت و بایدها و نبایدهای این نظام صحبت کرد و گفت: این موسسه می‎تواند به عنوان اتاق فکر، فرصتی راهبردی برای نفت باشد. وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‎های مطالعاتی موسسه مطالعات بین‎المللی انرژی تاکید و تصریح کرد: مدیریت، سرمایه و فناوری، سه موضوع کلیدی در صنعت نفت است و موسسه می‎تواند در هر سه بخش، نقش مهمی ایفا کند. بیطرف به اهمیت همکاری‎های بین‎المللی در حوزه فناوری هم اشاره کرد و افزود: گزارش‎های بین‎المللی موسسه و ایده‎های خلاقانه‎ای که از این مجموعه نشات می‎گیرد، می‎تواند در بهبود بسیاری از فرآیندهای کاری صنعت نفت موثر باشد. به گفته وی، نظام فناوری در صنعت نفت مقوله‌‏ای بسیار جدی است و از این رو، تبیین وضع موجود و دورنمای فناوری صنعت نفت ضرورت دارد که موسسه می‎تواند در این مسیر با تدوین نقشه راه فناوری به وزارت نفت کمک کند و پیشنهادهای خود را در قالب راهکارهای عملی ارائه دهد. بیطرف ادامه داد: وزارت نفت در مسیر ظرفیت‎سازی برای توسعه و بسط دانش فنی در حوزه‎های مختلف و انتقال فناوری، فعالیت‎هایی را آغاز کرده و معتقد است امکان استفاده از ظرفیت‎های پژوهشی و مطالعاتی در جریان اجرای قراردادهای جدید نفتی فراهم می‎شود. وی همچنین با اشاره به قراردادهای پژوهشی که در بخش بالادست و پایین دست صنعت نفت بین شرکت‎های اصلی وزارت نفت و دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی امضا شده است، ابراز امیدواری کرد که این قراردادها به خوبی عملیاتی شوند. معاون وزیر نفت، نظارت بر خروجی قراردادهای پژوهشی را نیز حائز اهمیت عنوان کرد. وی ضمن قدردانی از تلاش‎های همکاران صنعت نفت در موسسه مطالعات بین‎المللی...
 • گره گشایی کارمان دست بیگانگان نیست نیروی انقلابی باید به دشمن سوءظن داشته باشد
 • تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اساس کار دشمن بر پیمان شکنی است، گفت: گره‌گشایی کارمان دست بیگانگان نیست و نیروی انقلابی باید به دشمن سوءظن داشته باشد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع عزاداران حسینی در محفل رزمندگان اسلام اصفهان در بیان شناخت فلسفه قیام امام حسین (ع) اظهار داشت: یکی از وظایف سوگواران حسینی تحلیل قیام حضرت سیدالشهدا(ع) به عنوان نهضتی انسان‌ساز است.وی با اشاره به انجام وظیفه مسئولان نظام جمهوری اسلامی در راستای نهضت حسینی، افزود: یکی از گویاترین واژه‌ها در این باب سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت اندیشه و عمل انقلابی است، ابتدا باید شاخص‌ها را در این زمینه برشمرد که نخستین شاخص توجه به خدا و معاد است.تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: یک چهره انقلابی خداباور است و خود و عالم را در محضر پروردگار متعال می‌بیند، در همین راستا باور به قدرت شکست‌ناپذیر خداوند را می‌توان دومین شاخص اندیشه انقلابی عنوان کرد.وی با بیان اینکه خودخواهان و خودبزرگ‌بینان در جامعه مانع اجرای قوانین الهی می‌شوند، گفت: یک فرد انقلابی باید با تمام وجود بداند که خشیت از خداوند تنها عامل موثر در جهان است.رئیسی با بیان اینکه یک فرد انقلابی باید باور داشته باشد که دین باید در متن جامعه اسلامی پیاده شود، تصریح کرد: این شاخص باید در تمامی ابعاد زندگی مدنظر باشد، دین در زندگی انسان معاصر از زمانی که کتاب کامل بر قلب مقدس پیامبر نازل شد تا زمانی که زمین و زمان برقرار است قدرت اداره زندگی انسان معاصر را دارد و در هیچ مقطعی از زندگی نباید غایب باشد.وی ادامه داد: برخی می‌گویند در ارتباط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و.. دستور دین را کنار بگذارید، این در حالی است که یک ساعت می‌تواند انسان را صعود و یا سقوط دهد و چه بسیار انسان‌هایی که به این سرنوشت...
 • باید مهمترین شعار جهان اسلام شعار وحدت باشد
 • عدالله نوری در یادداشتی با عنوان عزاداری امام حسین -علیه السلام- فرصتی برای همبستگی مسلمانان به ضرورت‌هایی که در این مقطع مسلمانان باید به آن توجه کنند، پرداخت. به گزارش ایسنا ، متن یادداشت عبدالله نوری به این شرح است : امام حسین -سلام الله علیه- پیشوای بشریت و سرمایه ای برای همه ی مسلمانان است و سوگواری بر او می تواند فرصتی برای همبستگی آنان باشد. امید که مراسم عزادری و جلسات وعظ، هر چه بیشتر ‏در جهت ایجاد ‏وحدت، همدلی و همبستگی میان امت های اسلامی باشد و پیش از هر ‏چیز، مسیری را که امام به ما آموخت، پیگیر باشیم و بیش از آن که ‏‏به اختلافات مذهبی دامن بزنیم، به ‏معارف ‏دعای عرفه امام و کلمات و سخنان گهربار حضرت سیدالشهداء بپردازیم و از آن ها ‏درس ‏اخلاق و معرفت بیاموزیم. اباعبدالله الحسین تا آخرین لحظه حیات خود ‏برای اینکه خون انسان و یا مسلمانی بر زمین ‏ریخته نشود، دشمنان خود را دعوت به اصلاح می فرمود و نگران گمراهی، شقاوت و جهنمی شدن مخالفان و لشگر مقابل خود بود. او به دنبال گسترش خشونت، نفرت پراکنی و اختلاف انگیزی نبود؛ او ‏مرد صلح، دوستی، محبت، مودت، گفتگو و اصلاح بود. یکی از مهمترین ارزش های اسلامی که پیشوایان دینی ما نیز بر آن تاکید کرده اند، همزیستی مسالمت آمیز انسان ها به ویژه مسلمانان است. بنابراین اگر در مجالس عزاداری، سخنانی علیه مقدسات مذاهب دیگر بیان و یا در برخی زیارت نامه ها، عباراتی خوانده ‏شود که منجر به ایجاد کدورت، دشمنی و کینه ورزی ‏نسبت به اقشار گوناگون جوامع ‏اسلامی گردد، با سنت و سیره ی اهل بیت، با اخلاق محمدی و ‏با آرمان همزیستی مسلمانان در تضاد است‎. متأسفانه هر سال در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی، در کشورهایی مانند ‏پاکستان اتفاقات ‏هولناکی می افتد و تعداد قابل توجهی...
 • مداح باید شعر و مرثیه را بفهمد/فقط گریاندن مردم که فایده ای ندارد
 • خبرگزاري آريا - رئيس گروه اسلامي فرهنگستان علوم اسلامي با بيان اينکه مداح بايد شعري را که مي‌خواند مفهوم آن را بفهمد، گفت: اينکه فقط بخواهيم شعري را انتخاب کنيم که مردم را به گريه بياندازيم، تاثير آنچناني ندارد. مداحان بايد شعر و مرثيه را بفهمند.آيت‌الله سيد مصطفي محقق داماد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه رفع آسيب‌زدايي از هيئت‌هاي مذهبي اولين سفارش من به مداحان است، اظهار کرد: مداحان بايد پيرو امام‌حسين (ع)، حسن‌بن‌علي (ع) و ائمه اطهار (ع) باشند، يعني در درجه اول بايد در مداحي‌ها اخلاق داشته باشند.وي گفت: پيشوايان ما همگي مظهر ادب بودند و يک کلمه حرف زشت از دهان آن‌ها خارج نمي‌شد، يا دل کسي را نمي‌آزردند و يا قلبي را به درد نمي‌آوردند. مداحان نيز بايد سعي کنند در گفتارشان به کسي توهين نکنند. آن‌ها بزرگ هستند و اگر مي‌خواهند اين بزرگي را حفظ کنند، بايد مظهر کامل اخلاق باشند.رييس گروه اسلامي فرهنگستان علوم اسلامي خاطر نشان کرد: آن‌ها بايد در مرثيه و عزاداري در عين حال که فضائل اهل بيت (ع) را مطرح مي‌کنند، به مدح و ثنا نيز در راستاي اهل بيت (ع) بپردازند. بين مدح و حمد نيز فرق وجود دارد و مدح ائمه يعني اينکه فقط کلياتي از فضايل آن‌ها مطرح شود؛ اما حمد آن‌ها يعني ما به صورت جزئي درباره فضايل اخلاقي آن‌ها سخن بگوييم.آيت‌الله محقق داماد تصريح کرد: در ادبيات فارسي ما بهترين اشعار براي مدح و حمد اهل بيت (ع) توسط شاعران بزرگ سروده شده است. چرا در دوره کنوني ما شاعراني همچون محتشم کاشاني را نداريم؟ در ميان مداحان ما بايد شاعراني مثل محتشم باشند. بنده از علامه طباطبايي شنيدم که شعري را که يکي از شاعران دوره قاجار در وصف حضرت علي‌اکبر (ع) سروده بود بسيار تاييد مي‌کردند و مي‌گفتند که من حاضرم ثواب کتاب الميزان را تقديم اين شاعر کنم و در...