خبرگزاري آريا - رئيس‌‌جمهور در جلسه هيات دولت استانداران و همه مسئولين رده‌هاي مختلف را به لزوم توجه به شايسته‌سالاري، رشد و رونق اقتصادي، ايجاد اشتغال پايدار، توجه به اقتصاد مقاومتي و استفاده از ظرفيت جوانان و بانوان فرا خواند.
به گزارش حوزه دولت خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيأت دولت با تبريک و آرزوي موفقيت براي 7 استاندار جديد که در جلسه هيأت وزيران معرفي و رأي اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذيرفتن مسئوليت در دوران فعلي به معناي آمادگي براي ايثار و فداکاري است، چرا که اين افراد مي‌توانند در کار دانشگاهي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي موفق‌تر ظاهر شده و زندگي راحت‌تري داشته باشند، اما پذيرفتن مسئوليتي مانند استانداري که عالي‌ترين مقام دولت در استان‌ها محسوب مي‌شود، بي‌ترديد مسئوليت سنگين و دشواري است، لذا همه وزرا بايد از فعاليت استانداران به عنوان منتخبان هيات دولت، پشتيباني کنند.


رييس جمهور تصريح کرد: مشروعيت همه ما بر مبناي رأي مردم است يعني 24 ميليون رأي به عنوان مشروعيت دولت محسوب مي‌شوند و 42 ميليون رأي نيز، نشان‌دهنده استحکام مشروعيت نظام اسلامي است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً اين مشروعيت را مورد تأييد قرار دادند.
روحاني توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحيه آنها براي حضور در انتخابات را مورد تأکيد قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که بايد در اداره استان‌ها به آن توجه شود.
رييس جمهور با تأکيد بر اينکه اساس دولت يازدهم و دوازدهم بر مبناي مشي اعتدال و ميانه‌روي بوده و مردم هم بر همين مبنا به اين دولت رأي دادند، اظهار داشت: افراط و تفريط جز ضرر و خسران هيچ نتيجه‌اي براي مردم نداشته و نخواهد داشت. مشي اعتدال همان روشي است که اسلام و پيامبر گرامي(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن ياد کردند و اين مشي بايد همواره مبناي کار و فعاليت‌مان باشد.
روحاني با تأکيد بر اينکه همه مسئولين در رده‌هاي مختلف بايد به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولين همچنين بايد به شايسته‌سالاري توجه جدي داشته باشند و تمام انتخاب‌هايشان بايستي بر مبناي شايستگي انجام بگيرد و نبايستي موضوعاتي مانند اقوام، دوستان و آشنايان تأثيري در انتخاب‌هايشان داشته باشد. ضمن اينکه هرکس از شايستگي بيشتري برخوردار است،‌ شرعاً نيز حق با اوست و بايد مسئوليت را برعهده بگيرد.
رييس جمهور همچنين توجه استانداران به رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال را مورد تأکيد قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسير درستي قرار گرفته‌ايم، لذا بايد تلاش کنيم تا رشد اقتصادي موجود به رونق ملموس اقتصادي در کشور تبديل شود و در اين راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ايجاد رونق اقتصادي توجه شود.
روحاني آمار بيکاري بالاي 10 درصد را به معناي وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشياري در مقابل آسيب‌هاي ناشي از اين معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شايد تک رقمي شدن بيکاري، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه بايد در مسير رفع بيکاري تلاش کرده و اجازه نداد که شرايط از اين سخت‌تر شود.
رييس جمهور خاطر نشان کرد: توليد و رونق اقتصادي در استان‌ها بايد عمدتاً متکي بر ظرفيت‌هاي خود استان و استان‌هاي همجوار باشد و استانداران مي‌توانند با رفع موانع، بهترين عملکرد را در جذب سرمايه و ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي داشته باشند.
روحاني اضافه کرد: امروز براي توسعه نيازمند سرمايه و تکنولوژي هستيم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصي و سرمايه‌ ايرانيان خارج از کشور و نيز سرمايه خارجي در توسعه شتابان استان‌ها تأثيرگذار باشند.
رييس جمهور با بيان اينکه هر استاني ويژگي و استعداد خاص خود را دارد و براي ايجاد رونق و توسعه بايستي به اين ويژگي‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلي در آمايش سرزميني اين است که هر استاني از يک استعداد و امتياز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمايش سرزميني حرکت کنيم موفق خواهيم بود و در غير اين صورت پيشرفت و موفقيت قابل توجهي ايجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جريان رودخانه خواهد بود.
روحاني با تأکيد بر اينکه ايجاد اشتغال پايدار بايستي اصلي‌ترين مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در اين راستا دولت از هيچ کمکي دريغ نخواهد کرد، اما موفقيت اصلي استانداران در اين عرصه استفاده از توان بخش خصوصي و مردم است و چنانچه اين بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند مي‌توانند شرايط را دگرگون کنند و وظيفه اصلي استانداران و مسئولين در اين زمينه بهبود و ايجاد فضاي مناسب براي کسب و کار است.
رييس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌هاي اقتصاد مقاومتي که مورد تأکيد مقام معظم رهبري است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکيد داريم و در اين راستا ستاد اقتصاد مقاومتي فعال است و معتقديم اقتصاد مقاومتي مي‌تواند حرکت خوبي در توسعه و رونق اقتصادي کشور بوجود آورد.
روحاني خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌هاي استان مي‌تواند براي ايجاد فعاليت‌هاي اقتصادي در استان‌ها بسيار مؤثر باشد.
رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود وجود فضاي امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکيد قرار داد و گفت: فضاي جامعه بايد امن باشد و نه امنيتي؛ امنيتي شدن فضاي جامعه به معناي فرار سرمايه، فرار مغزها و عدم پيشرفت است. براي پيشرفت و توسعه بايستي فضاي جامعه متعادل و آرام باشد. بايد توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگير و ببند اصلاح نمي‌شود، بلکه در اين زمينه بايستي واقعيت‌هاي فرهنگي را به مردم معرفي کرد و در اين صورت مردم بهترين را انتخاب خواهند کرد و پيامبر اسلام(ص) نيز همواره بشير و نذير بودند و با اين شيوه اخلاق حسنه را در مدينه و مکه جاري کردند.
روحاني همچنين توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروري دانست و گفت: امروز در فضايي که بانوان کشور تحصيلکرده و در مراتب مديريتي، علمي، پژوهشي و تحقيقاتي موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌هاي مختلف مديريتي و اشتغال از ظرفيت آنها استفاده شود و بايستي تلاش کنيم عقب‌ماندگي‌هايي که از گذشته در اين زمينه وجود داشته را جبران کنيم.
رئيس جمهور خاطرنشان کرد: در ايام انتخابات همچنين بر لزوم استفاده از ظرفيت و توان جوانان، تأکيد شد و در اين راستا مي‌توان سن مديريتي را مقداري پايين آورد و به خوبي از ظرفيت جوانان استفاده کرد.
روحاني با تأکيد بر اهميت هماهنگي دستگاه‌ها و مسئولين اجرايي با قوا و دستگاه‌هاي ديگر، اظهار داشت: بدون هماهنگي با قواي ديگر نمي‌توان در استان‌ها به موفقيت دست يافت. بايستي با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبي وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌هاي اقتصادي و فرهنگي استفاده کرد.
رييس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمي‌توان به موفقيتي دست يافت و از آنجايي که داراي هدف يکسان و اهداف ملي يکساني هستيم همه بايد دست به دست هم در مسير پيشرفت کشور گام برداريم.
روحاني موضوع حقوق شهروندي و ضرورت توجه جدي به آن را مورد تأکيد قرار داد و گفت: اساس سياست داخلي و فرهنگي و امنيت اجتماعي ما منوط به رعايت حقوق شهروندي است، همه دستگاه‌هاي کشور مکلف هستند، حقوق شهروندي که به آنها ابلاغ شده را رعايت کنند و با رعايت آن مي‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.
رييس جمهور اضافه کرد: قوه مجريه بايستي پيشگام رعايت و اجراي حقوق شهروندي باشد اگر چه ساير قوا هم بايد در اين زمينه کمک و ياري کنند.
روحاني در بخش ديگري از سخنان خود با تأکيد بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموريت خود، گفت: استاندار و خانواده وي بايستي در محل مأموريت خود به طور کامل و با همه وجود براي خدمتگزاري مستقر شود.
رييس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جديد براي استان‌هاي قزوين، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبي، هرمزگان و کهگيلويه و بوير احمد، براي آنها به منظور خدمت به مردم آرزوي موفقيت کرد.
انتهاي پيام/

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | اقتصاد مقاومتی | رونق اقتصادی | استان ها | حقوق شهروندی | ایجاد اشتغال | دستگاه ها | اظهار داشت | رییس جمهور | توجه شود

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۶۲۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • نخست وزیر اسپانیا از مردم کاتالونیا خواست لغو همه پرسی را بپذیرند
 • نخست وزیر اسپانیا از مردم استان جدایی طلب کاتالونیا خواست لغو برگزاری همه پرسی جدایی از اسپانیا را بپذیرند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صداوسیمابه نقلازخبرگزاری فرانسه از مادرید، ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا روز شنبه مردم کاتالونیا را خطاب قرار داد و گفت در حال حاضر، عاقلانه ترین، درست ترین و دموکراتیک ترین گزینه توقف روند همه پرسی است. وی که در برابر اعضای حزب محافظه کار موسوم به «حزب خلق» سخن می گفت، از مسئولان دولت محلی کاتالونیا خواست به مردم بگویند که انتخاباتی در کار نخواهد بود. به گفته ماریانو راخوی، مقامات جدایی طلب کاتالونیا مسئول آن چه در این استان رخ می دهند، هستند. نخست وزیر اسپانیا اظهار داشت: «امروز، (مقامات جدایی طلبی کاتالونیا) باید بدانند که دولت قانونی(اسپانیا) جلوی برگزاری همه پرسی را گرفته است». این در حالی است که وزارت کشور اسپانیا روز شنبه دستور داد تا تمام نیروهای پلیس منطقه کاتالونیا به منظور جلوگیری از برگزاری همه پرسی جدایی این منطقه از اسپانیا بسیج شوند.این همه پرسی قرار است روز اول اکتبر سال کنون برگزار شود.
 • اراضی ۷۰ میلیاردی اداره راه و شهرسازی استان البرز به بیت المال بازگشت
 • خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری البرز گفت: دادگاه حکم به رفع تصرف ۶۴ هکتاراز اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز داد. احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهارکرد: 64 هکتار از اراضی تصرف شده اداره راه و شهرسازی استان البرز که از سوی فردی تصرف شده بود، با حکم دادگاه رفع تصرف شد.وی تصریح کرد: این اراضی که حدود ۷۰ میلیارد تومان ارزش دارد به بیت المال بازگشته است.انتهای پیام/
 • ایرانی ها برای شناخت بازار روسیه تلاش نمی کنند
 • روسیه از جمله کشورهایی به‌شمار می‌رود که بیش از 22 سال است سابقه همکاری با ایران را دارد و در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران، نه‌تنها طرف ایران را گرفته بود بلکه اخیرا نیز وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات مسکو خواستار رعایت کامل توافقات هسته‌ای صورت‌گرفته با ایران براساس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از سوی همه شرکت‌کنندگان در آن است که از جمله این توافقات، لغو تحریم‌های یکجانبه اعمال‌شده علیه ایران است‌.به گزارش جهان صنعت، این در حالی است که بعد از برداشته شدن تحریم‌های ایران، در سال ۲۰۱۶ میلادی حجم تجاری ایران و روسیه در مقایسه با سال قبل از آن ۷۰ درصد افزایش پیدا کرد تا جایی که رقم دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای مجموع حجم روابط تجاری تهران- مسکو ثبت شد که بیشترین سهم شامل صادرات ماشین‌آلات، تجهیزات، مواد غذایی و وسایل حمل‌و‌نقل روسی به ایران است‌. همچنین مروری بر جدول‌های وارداتی کشور در پنج‌ماهه اول سال‌جاری نشان می‌دهد روسیه به‌عنوان یکی از کشورهای صادرکننده به ایران در پنج ماه اول سال‌جاری، دو میلیون تن کالا را به ایران صادر کرده که ارزشی بالغ بر یک میلیون و ٣۵٧ هزار دلار داشته است‌.با توجه به آمارهای گفته‌شده، به نظر می‌رسد با وجود تمایل روسیه به افزایش مبادلات تجاری با ایران اما همچنان تجارت ایران و روسیه به نفع ایران نیست و باید کفه ترازوی تجارت دو طرفه میان دو کشور، موازنه بیشتری پیدا کند‌. در همین راستا سومین میز کشوری همکاری‌های مشترک ایران با عنوان نشست مشترک ایران و روسیه در مشهد برگزار شد که در آن مقاماتی همچون علی رسولیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی، فرهاد پرند رایزن بازرگانی ایران در فدراسیون روسیه، قدیر قیافه ‌نایب‌رییس اتاق مشترک ایران و روسیه و رجب صفروف مشاور معاون رییس دومای روسیه حضور داشتند‌. بر همین اساس مقامات ایرانی...
 • معلمان ساکت و خاموش برای نظام تلاش می کنند
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی؛ رییس پلیس پایتخت در حاشیه آیین بازگشایی مدارس که صبح امروز در مدرسه دخترانه هاجر برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که پیش بینی کرده بودیم ترافیک در اول مهر نسبت به روزهای عادی 30 درصد افزایش داشت، اما با تمهیداتی که داشتیم اجازه ندادیم تا این ترافیک مردم تهران را آزار دهد. او ادامه داد: تمام نیروهای پلیس از بخش‌های مختلف به کمک پلیس راهنمایی و رانندگی آمد تا شنبه اول مهرماه ترافیک نسبت به شنبه گذشته روان‌تر و کم حجم‌تر باشد. وی در ادامه با بیان اینکه شهدا مردانه و مقتدرانه در مقابل تمام تهاجمات و زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادند و همه هستی خود را تقدیم کردند، اظهار کرد: ما عزت و آبرویمان را مدیون شهدا هستیم و اگر این نظام با قدرت امروز در دنیا می‌درخشد، مدیون همه شهدا در طول این سال‌ها است. او با بیان اینکه همه ما مدیون معلمان نیز هستیم، خاطرنشان کرد: آنها راه و رسم زندگی را به ما آموختند و مسیر ترقی و تعالی و رشد را به ما نشان دادند. درود بر همه معلمان که زحمات زیادی را متحمل می‌شوند و ساکت و خاموش برای این نظام تلاش می‌کنند. رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه نیروی انتظامی مسئول برقراری امنیت، آسایش و آرامش است گفت: پلیس تمام تلاش خود را شبانه‌روز برای تامین امنیت و آسایش جامعه به ویژه دانش‌آموزان و معلمان انجام می‌دهد تا مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند. وظیفه ما تامین امنیت و آرامش برای مردم است. او ادامه داد: دشمن از این امنیت و آرامشی که در جزیره ثبات ایران ایجاد شده ناراحت است و سخنان رئیس جمهور آمریکا این فرد بی‌ادب، بی‌نزاکت و سرمایه‌دار موید این مطلب است که آنها هزینه‌های سنگین و گزافی در منطقه برای نابودی ایران انجام دادند اما همه نقشه‌های آنها نقش بر...
 • اکثریت ملتهای عربی از مردم سوریه حمایت می کنند
 • رئیس جمهورسوریه تاکید کرد که اکثریت ملتهای عربی در کنار سوری ها و در برابر تروریسم ایستاده اند. به گزارش قدس آنلاین، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در جریان دیدار با یک هیات پارلمانی از موریتانی تاکید کرد که سفر هیاتهای مردمی عربی به سوری یک معنی خاص و بزرگ برای مردم این کشور دارد، به این دلیل که نشان می دهد اکثریت ملتهای عربی در کنار سوری ها و در برابر تروریسم و خون ریزی و نابودی اماکن مهم این کشور ایستاده اند این در حالیست که اعرابی که از تروریسم علیه سوریه حمایت مالی کردند در برابر این اکثریت به حساب نمی آیند. وی افزود: گفتگوهای فکری میان پارلمان ها و احزاب بسیار مهم است تا بدین وسیله یک دیدگاه یک پارچه در قبال مسائل مختلف پیش روی امت عربی به دست آید. تنوع در منطقه عربی یک تنوع طبیعی است و باید یک دیدگاه فراگیر در خصوص مساله گرایش ها وجود داشته باشد تا بتوانیم از جنگ هویت که شاهد آن هستیم خارج شویم. منبع: سانا
 • مردم قضاوت کنند/۷ دلیل عاقلانه برای مصرف نکردن تراریخت
 • علی کرمی، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله و متخصص رشته بیوتکنولوژی پزشکی، و فوق‌تخصص مهندسی ژنتیک و کاربردهای این رشته، درخصوص ابهامات محصولات دست‌ورزی ژنتیک (تراریخت) یادداشتی نوشت، و نتیجه‌گیری را به خوانندگان واگذاشت. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی کرمی، به دلیل جنبش رسانه‌ای احیای سبک زندگی، و همچنین مخالفتهای آتشین با محصولات تراریخته، برای مردم ایران فردی شناخته شده است. او در یادداشتی نوشت:برای بسیاری از هموطنان که طی چند سال گذشته پیگیر بحثها، مقالات، گزارشها و مناظرات دو گروه موافقان و منتقدان تراریخته بوده‌اند پاسخ روشن است؛ نظرخواهیهای متعدد در جهان و همچنین ایران‌، نشان می‌دهد افزون بر 80 درصد مردم معتقدند تا روشن شدن ابهامات باید واردات، کشت و مصرف محصولات تراریخته تا مدتی ــ مثلاً 5 سال ــ ممنوع اعلام شود، در عین حال تحقیقات و توسعه فناوری تراریخته و همچنین ارزیابی علمی خطرات بجد ادامه یابد تا هم از علم‌ و‌ فناوری روز عقب نمانیم و هم پاسخ ابهامات داده شود تا تصمیمی عاقلانه اتخاذ شود. این رویه در بسیاری از کشورهای پیشرفته و معتدل، بر اساس اصل کلیدی «احتیاط» انجام می‌شود، مانند سوئیس و 37 کشور دیگر.اما به هر حال عده‌ای از مسئولان و هموطنان شاید هنوز مردد باشند که کدامیک از طرفین درست‌ می‌گویند. این تردید در تشخیص حق از باطل به چند دلیل است:عدم آشنایی دقیق یا کافی از موضوعگرایش سیاسی یا جناحی به یک‌سوداشتن منفعت و سودبی‌تفاوت بودن و بی‌اهمیت دانستن موضوعهمه کسانی که با تحقیق و بررسی و بدون داشتن منفعت و گرایش جناحی، و با رعایت صداقت، توجه به منافع ملی، سلامت مردم، حفظ کشاورزی، تنوع زیستی و محیط‌زیست و با عاقبت‌اندیشی و خردمندانه به موضوع پرداخته‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که ایمنی محصولات تراریخته بطور جدی زیر سؤال است و به همین دلیل واردات و کشت و مصرف آن فعلاً صلاح نیست. با این...
 • تابش:دستگاه های اطلاعاتی با حساسیت دلالی و خرید سپرده های مردم را پیگیری کنند
 • به گزارش جماران؛ یک عضو شورای پول و اعتبار با اشاره به رواج خرید سپرده مردم در بانک‌ها از سوی دلالان گفت که این کار محمل قانونی ندارد و دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی باید با حساسیت این موضوع را دنبال کنند. محمدرضا تابشاظهار داشت: متاسفانه به دلیل رشد موسسات اعتباری فاقد مجوز و صندوق‌های قرض الحسنه که نظارت بر آنها انجام نمی شد، اقتصاد کشور بالاخص بازار پول و سرمایه دچار تشتت شد و پیامدهای آن اتفاقاتی بود که برای سپرده گذاران ثامن الحجج، فرشتگان و ... افتاد. وی افزود: بانک مرکزی با تصویب شورای پول و اعتبار و در راستای انجام تکالیف قانونی‌اش عزم خود را جزم کرد و کار جهادی انجام داد تا این موسسات اعتباری را ساماندهی کند. بدیهی است این کار با مخالفت‌هایی روبرو شد. اکنون هم اگرچه بانک مرکزی ورود کرده و اعلام کردند که ساماندهی موسسات اعتباری فاقد مجوز انجام شده ولی به عنوان عضو شورای پول و اعتبار می‌گویم که به ثمر رسیدن این کار مستلزم حمایت همه ارکان حاکمیت از جمله سه قوه است و اگر این حمایت دائمی، مستمر و طبق برنامه زمانبندی نباشد این حرکت خوب ناکام می ماند. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌ای سودجو به دلیل ضعف هایی که در سیستم بانکی کشور ایجاد شده دست به سوء استفاده می زنند و اقداماتی مثل خرید سپرده را انجام می دهند که می تواند ابعاد موضوع را پیچیده تر کند. تا جایی که می دانم این کار محمل قانونی ندارد که کسی سپرده بخرد و معاوضه کند. لذا این مسئله قابل پیگرد قانونی است. تابش تصریح کرد: نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی نسبت به این قضیه که ممکن است ابعاد امنیتی داشته باشد با حساسیت وارد شوند و بانک مرکزی از ابزار قانونی خود برای ممانعت از انجام چنین کارهایی استفاده کند و...
 • تیتر امشب/در ساماندهی بازماندگان از تحصیل موفق نبوده ایم/مردم تخلفات را گزارش کنند
 • وزیر آموزش و پرورش در تبیین اولویت های وزارتخانه متبوعش در سال تحصیلی جدید، اعلام کرد: مدارس کپری تا پایان سال 97 جمع آوری می شود. در ساماندهی بازماندگان از تحصیل موفق نبوده ایم. مردم گرفتن شهریه های بالا و سایر تخلفات در مدارس را به آموزش و پرورش گزارش دهند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بیش از 13 میلیون دانش آموز امروز به مدرسه رفتند و سال تحصیلی 96-97 را آغاز کردند. بطحایی وزیر آموزش و پرورش با حضور در تیتر امشب درباره آمار دقیق دانش آموزان گفت: 13 میلیون دانش آموز امروز راهی مدرسه شدند. از سال 92-91 تعداد دانش آموزان رو به افزایش است که امسال نیز دو درصد افزایش دانش آموز داشته ایم. او گفت: طبق بررسی ها، گرایش به سمت مدارس بزرگتر است و تعداد مدارس کاهش داشته؛ اما تعداد کلاس ها افزایش داشته است. تعداد مدارس کوچک در حال جمع آموری است. بر اساس سند تحول باید به سمت مدارس بزرگتر و اجتماعی برویم که هر سه دوره ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را داشته باشیم.وزیر آموزش و پرورش افزود: مهمترین برنامه در سال تحصیلی پیش رو این است که گام های جدی تری برای تحقق تحول سند بنیادین برخواهیم داشت. تحول در محتوا و متن درس ها یکی از اولویت هاست که در دستور کار است، امروز نیز رئیس جمهور به این امر اشاره کردند. در سال جاری تحصیلی سعی خواهیم کرد بیشتر به مهارت ها بپردازیم و محیط مدرسه به محل تمرین زندگی تبدیل شود. وی افزود: اگر بخواهیم ضریب پوشش دانش آموزان در مدارس را به 100 نزدیک کنیم و تمام دانش آموزان واجد شرایط به تحصیل مشغول شوند کار سخت تر می شود. در دوره ابتدایی بیش از 97 درصد دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام کرده اند. در دوره متوسطه اول 80 درصد و دوره متوسطه دوم بالای...
 • نوبخت در مدرسه شهید بهشتی رشت:دانش آموزان با تحصیل دانش برای پیشرفت میهن اسلامی تلاش کنند
 • به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی در مدرسه شهید بهشتی رشت بابیان اینکه تمامی وزرا و معاونان دریکی از استان‌ها و مدارس کشور حاضر شوند گفت: من هم‌سال گذشته در زاهدان بودم اما امسال رشت انتخاب کردم. وی افزود: ارزیابی من از چهار سال حضور در افتتاحیه سال تحصیلی در مدارس و استان‌های گوناگون این‌گونه بود که قطعاً هیچ‌کدام از آن حضورها مانند دیدار امروز نیست زیرا هیچ علاقه‌ای بین من و محیط نبود اما اینجا با همه‌جاهای که رفتم فرق دارد. رئیس سازمان برنامه بودجه کشور بیان کرد: تمام پست‌های که در این چند سال داشتم را پشت در ورودی مدرسه گذاشتم و تنها چیزی که من را امروز به اینجا آورد دوران دانش‌آموزی خودم در این مدرسه بود. وی بیان کرد: شریعتمداری وزیر صنعت معدن تجارت هم در این مدرسه درس خواندن و افراد زیادی هستند که به جایگاه‌های بالایی رسیدند و از این مدرسه فارغ‌التحصیل شده‌اند. وی افزود: جانبازان و ایثارگران یادگاران جبهه‌های جنگ و شهادت هستند که برای سرافرازی کشور جان‌فشانی کردند و دانش آموزان باید راه این عزیزان را ادامه دهند و برای آبادانی کشورمان تلاش کنند. نوبخت بابیان اینکه خوشبختانه هرساله شروع سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس متقارن شده است گفت: دانش آموزان با تحصیل دانش، برای پیشرفت میهن اسلامی تلاش کنند. رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بابیان اینکه دانش آموزان باید آینده‌سازان فردا باشند، افزود: اکنون بسیاری از بزرگان کشور و آن‌هایی که در رأس کار هستند از همین مدرسه به آن مقام رسیدند و امروز از تصمیم گیران کشور هستند. انتهای پیام/ن
 • تعلیم و تربیت دینی در مدارس استان قزوین مورد توجه قرار گیرد
 • امام جمعه قزوین بر اهمیت ویژه تعلیم و تربیت دینی در مدارس تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی که در دبیرستان شاهد نرگس برگزار شداظهار داشت: سال تحصیلی امسال با هفته دفاع مقدس و آغاز ماه محرم تقارن یافته که از این ظرفیت باید در راستای تبیین ارزش‌های قیام امام حسین(ع) و انقلاب به‌کارگیری کرد.وی بیان کرد: امنیت و آرامش امروز را مدیون فداکاری‌ها و جانفشانی‌های جوانان انقلاب هستیم که باید برای نسل امروز بیان شود تا آنها نیز برای حراست از کشور و انقلاب تلاش کنند.امام جمعه قزوین ادامه داد: خداوند نزول قرآن کریم را با تعلیم و تربیت آغاز کرد که این امر نشان‌دهنده جایگاه والای علم و علم‌آموزی در دین مبین اسلام است که باید مورد توجه قرار گیرد.نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اهمیت علم‌آموزی و جایگاه ویژه آموزگاران خاطرنشان کرد: خداوند در برخی آیات خود را آموزگار معرفی کرده و این خصلت را به پیامبر اکرم(ص) منتقل می‌کند که انسان‌ها از آموزه‌های قرآن و رسول خدا بهره‌مند شوند.عابدینی عنوان کرد: پذیرش تعالیم الهی امری مهم و ویژه بوده چراکه علم حقیقی را در قرآن کریم و از رسول خدا(ص) باید جست‌‌وجو کرد و خداوند در آیات قرآن می‌فرمایند علم حقیقی را انسان‌های پاک فرامی‌گیرند و انسان‌ها باید به شایستگی و لیاقت لازم دست یابند.وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد امنیت نسبی در کشورهای مسلمان و مظلوم جهان هستیبم و این مهم به برکت انقلاب، نظام و جان‌فشانی جوانان غیرتمند انقلابی است.امام جمعه قزوین بر اهمیت ویژه تعلیم و تربیت دینی در مدارس تاکید کرد.انتهای پیام/ R41364/P1357/S6,63/CT11
 • تلاش استان سمنان برای تدوین استاندارد ملی گلیچ بافی
 • استان‌ها>سمنان - معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: برای نخستین بار در استان سمنان، استانداردسازی رشته بومی گلیچ بافی در حال انجام است و به زودی استاندارد ملی ایران برای ویژگی‌ها و آیین کار رشته بومی گلیچ‌بافی تدوین می‌شود به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ، «جعفر صفاخواه» امروز و در گفت و گويي افزود: پیش‌نویس ‌این استاندارد با برنامه ریزی این معاونت و توسط کارشناسان موسسه پژوهش هنر برزان و پس از بررسی و تبادل نظر با اساتید گلیچ‌بافی و کارشناسان صنایع دستی در کمیسیون‌های متعدد تدوین شد و به زودی به ‌عنوان استاندارد ملی ایران مصوب می‌شود.وی هدف از تدوین استاندارد گلیچ‌بافی را تعیین ویژگی‌های مواد اولیه، ابزارهای تولید، ساختار محصول نهایی، آیین کار تولید، بسته‌بندی و نشانه‌گذاری این رشته عنوان کرد و گفت: کسب جایگاه مناسب گلیچ‌بافی در رتبه‌بندی جهانی، سهولت در گسترش تجارت بین‌المللی محصولات گلیچ‌بافی، ارتقای کیفیت تولید، خدمات و رشد صادرات محصولات، جلوگیری از تولید، صدور و فروش محصولات گلیچ نامرغوب، افزایش و بهبود ارزش هنری و کیفیت محصولات از دیگر فواید استانداردسازی این رشته صنایع دستی است. وی افزود: نسخه الکترونیکی این استاندارد‌، با هدف بهره‌برداری صنعت‌گران، پژوهشگران و سایر علاقه‌مندان، به زودی بر روی وب‌سایت سازمان ملی استاندارد ایران به نشانی www.isiri.org قرار می‌‌گیرد.صفاخواه افزود: گلیچ‌بافی، یکی از رشته‌های نساجی سنتی ایران و رشته بومی استان سمنان است که در آن، با استفاده از دستگاه پارچه‌بافی دو- وردی، منسوج نقش‌دار از جنس الیاف پشم و یا الیاف پشم‌ و پنبه تولید می‌شود.وی گفت: در گذشته، تولید منسوج گلیچ بیشتر در روستاهای شمالی استان سمنان (روستاهای پرور، کُلیم، کاورد، اُروست، فولادمحله، رضاآباد و چاشم، خطیرکوه، بادله‌کوه، ابرسج، دشت شاد و دروار) رواج داشت و با ابعاد و نام‌های گوناگون مانند زیرانداز، خورجین، حمام‌سری، آینه‌کیسه، گلیچ تابلونما، اسب‌سری، پادری، کج‌کیسه و کُرسی‌سَری و پتو برای مصارف مختلف تولید...
 • نگفتیم به هیئت های مذهبی کمک نشود گفتیم برای آن شاخص تعیین کنند/ما نه با مذهب مخالفیم نه با هیئت و نه با عزاداری/دوران کودکیمان را در هیئت گذراندیم/افتخار می کنم که یک بچه مذهبی شیعه و مسلمانیم
 • عضو شورای شهر تهران گفت: عده‌ای فقط بلدند که بداخلاقی کنند؛ همه‌ی دستگاه‌های دولتی در کشور وسایل اداری تهیه می‌کنند ولی هیچکس بحث نمی‌کند اما وقتی در شهرداری حرکتی انجام می‌شود تا از برخی خلاف‌ها جلوگیری شود زود واکنش نشان می‌دهند و حرف‌ها را طور دیگری منتشر می‌کنند. زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر انتقاد وی از کمک به هیات‌های مذهبی اظهار داشت: من مطلبی مبنی بر اینکه عوارض مردم تهران نباید خرج برنج و روغن هیات‌های مذهبی شود را توییت نزده‌ام بلکه نامه‌ای نوشته‌‌ام که مشخص است و دقیق معلوم است که در آن چه نوشته‌ایم. وی افزود: این بیشتر شیطنت و جوسازی است؛ من این را توییت نکرده‌ام و نامه‌ای که نوشته‌ام شفاف و روشن است و در آن نامه من این را ننوشته‌ام چیز دیگری گفتم که اینطور برداشت کردند و انعکاس دادند. عضو شورای شهر تهران گفت: عده‌ای فقط بلدند بداخلاقی کنند؛ همه‌ی دستگاه‌های دولتی در کشور وسایل اداری تهیه می‌کنند ولی هیچکس بحث نمی‌کند اما وقتی در شهرداری حرکتی انجام می‌شود تا از برخی خلاف‌ها جلوگیری شود زود واکنش نشان می‌دهند و حرف‌ها را طور دیگری منتشر می‌کنند. صدر اعظم نوری ادامه داد: ما نه با مذهب مخالفیم نه با هیئت مخالفیم نه با عزاداری مخالفیم؛ از روزی که به دنیا آمدیم گوش ما با اذان و بعد هم با ذکر مصیبت اهل بیت آشنا شده، دوران کودکیمان را در هیئت گذراندیم، الان هم همینجور و الان هم افتخار می‌کنیم که یک بچه مذهبی شیعه و مسلمانیم که مسائل را دنبال می‌کنیم. وی گفت: این‌ها یک مقداری بداخلاقی است؛ ما نمی‌گوییم که به هیئت‌‌های مذهبی کمک نکنند، ما می‌گوییم وقتی می‌خواهند...
 • دفاع مقدس مینیاتوری از عاشورای اباعبدالله ع است/اهل هنر جلوه های ایثار را از تابلوی عظیم عاشورا به مردم منتقل می کنند
 • رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: دفاع مقدس هشت سال به طول انجامید اما این دفاع با همه گستردگی تنها یک مینیاتور از عاشورای اباعبدالله است، آنچه در عاشورا می‌توان دید همان را نیز می‌توان در دفاع هشت ساله دنبال کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مراسم «و آن دقایق آبی ...» با محوریت تقدیر از هنرمندان عرصه ایثار و مقاومت و نیز رونمایی از جدیدترین آثار «بنیاد فرهنگی روایت فتح» در حوزه‌های مختلف سینما و مستند، عکس، تجسمی، تئاتر، و موسیقی و نماهنگ،همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در حوزه هنری آغاز شد. سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفان در بخش دیگری از این مراسم با تسلیت فرارسیدن ایام محرم و همزمانی آن با روزهای دفاع مقدس گفت: جلسه باشکوه و با معنویتی که امسال محرم توامان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس است زینت‌بخش این جلسه حضور خانواده‌های بزرگوار شهیدان، جانبازان و ایثارگران است که بر آستان آنها ادب و احترام دارم؛‌همچنین بزرگان هنر انقلاب در این جلسه حضور دارند از جمله استاد نصیریان و آقای فقیه که عرض ادب و احترام به ساحت این عزیزان دارم. وی ادامه داد: عاشورا از جهت زمانی بسیار محدود است و از جهت مکانی 4 یا 5 کیلومتر جغرافیای آن است. اما این جغرافیا و زمان اندک تا قیام قیامت نوع بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است. دفاع مقدس هشت سال به طول انجامید اما این دفاع با همه گستردگی تنها یک مینیاتور از عاشورای اباعبدالله است، آنچه در عاشورا می‌توان دید همان را می‌توان در دفاع هشت ساله دنبال کرد. عشق، ایثار، محبت، وفاداری، صبر، از خودگذشتگی و ... اینها مضامینی است که کربلا را ماندگار کرد و آن را در دفاع مقدس می‌توان یافت. سردار غیب‌پرور با اشاره به جنگ تحمیلی گفت: در همه جنگ‌ها کشته و زخمی دیده می‌شود اما چرا ما...
 • جمنا می توانست به جای یک انتخابات در دو انتخابات برنده شود
 • حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در گفتگو با خبرنگار ایسکانیوز در خصوص عملکرد جمنا در انتخابات96 گفت: من جمنا را یک ظرفیت می‌دانستم که می‌توانست برنده قطعی انتخابات باشد؛ برخی عملکردها، در کنار کارهای مثبت فراوان، باعث شد که جمنا انتخابات را واگذار کند. وی افزود: من فکر می‌کنم در بعضی از این اقدامات جمنا کمک کرد تا آقای روحانی رئیس جمهور بشود یعنی سهم در واقع جمنا در موفقیت دکتر روحانی قابل توجه است. رئیس فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: پتانسیلی که پای کار جمنا آمد، پتانسیل خیلی بالایی بود. ظرفیت بالایی در کشور از جمنا حمایت کردند و به میدان آمدند و کمک کردند و جمنا می‌توانست به جای یک انتخابات، در دو انتخابات برنده بشود. وی ادامه داد: واقعاً ظرفیت بالا بود وکسانی که کمک می‌کردند، صادقانه حرکت کردند و از همه آنها باید تشکر کنیم؛ کار بزرگی شکل گرفت. چند تا مولفه‌ می‌توانست این حرکت بزرگ را پیروز کند که یکی از آن مولفه‌ها مناظره است؛ همه جمنا پر قدرت حرکت کردند و تمام اقتدارشان را به کار بردند اما جمنا نمی‌توانست داخل مناظره برود و شرکت کند. حاجی بابایی در خصوص این انتقاد که خبری از جبهه یکتا نیست، با ذکر این نکته که جبهه یکتا یک حرکت گفتمانی است اظهار داشت: دوستانی از دولت نهم و دهم همه دور هم جمع می‌شوند و حضورشان در جامعه به صورت سخنرانی‌ها و انجام کارهای گوناگون و همچنین مشارکتشان در مسائل مختلف نظام است. وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان این مسئله که حرکت جبهه یکتا فراتر از فعالیت حزبی است، گفت: دوستان هستند و دارند کارشان را دنبال می‌کنند و جلسات هم هیچ وقت در واقع در موارد تعطیل رسمی، تعطیل نشده است و هر هفته جلسه یکتا تشکیل می‌شود و کارش را دارد دنبال می‌کند. نماینده مردم همدان در مجلس پنجم، ششم...
 • اشتغال مطالبه مهم شهروندان آستارایی در مراجعه به شورای شهر است
 • آستارا- رئیس شورای اسلامی شهر آستارا گفت: ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری مطالبه مهم شهروندان آستارایی در مراجعه به شورای اسلامی شهر آستارا است. سروش وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مردم شهر آستارا فقط برای کارهای مرتبط با شهرداری به شورای شهرمراجعه نمی کنند، اظهار کرد: خانواده ها و جوانان جویای کار دارای تحصیلات و همچنین افراد خواستار دریافت مجوز دکه، بیشترین مراجعه کنندگان به ساختمان شورای اسلامی شهر آستارا هستند. وی گفت: در کنار برخی شکایات جزئی از فعالیت های کاری شهرداری، یک سری مراجعات داریم که انجام آن از اختیارات نهاد شورای اسلامی شهر خارج است و بحث درخواست اشتغال از این گونه موارد بوده و ما نیز در این زمینه تنها می توانیم راهکارهایی را ارائه کنیم. وظیفه با اشاره به اینکه در روز بیش از ۲۰ نفر به شورای اسلامی شهر آستارا مراجعه می‌کنند، افزود: گام های موثری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر برای توسعه آستارا برداشته شده است و اعضای شورای شهر و شهرداری با مدیریت یک دل و هم جهت شهری در تلاش هستندضمن ارائه خدمت به شهروندان آستارایی، موقعیت ممتاز آستارا بین شهرهای گردشگر پذیر کشور افزایش یابد. رئیس شورای اسلامی شهر آستارا ادامه داد: توسعه و رشد همه جانبه آستارا اصلی ترین دغدغه اعضای شورای دوره پنجم است و وضعیت شهر مرزی و گردشگر پذیر آستارا باید مطابق با شاخصه های توسعه پایدار، روز به روز ارتقا یابد. وظیفه بر ضرورت افزایش منابع درآمدی و قدرت مالی شهرداری آستارا برای توسعه عمران شهری با مدیریت صحیح تاکید کرد و گفت: پیاده راه سازی، آسفالت معابر شهری، ساماندهی محیطی بازار ساحلی آستارا، ایجاد مجموعه های فرهنگی و ورزشی در محلات مختلف شهر و همچنین بهسازی اطراف تالاب استیل از مهمترین برنامه های در دست اجرای شهرداری و شورای اسلامی شهر آستارا است.
 • تشکیل هیأت اندیشه ورز مجلس خبرگان به منظور مطالبه گری
 • به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی نایب رئیس­ مجلس خبرگان رهبری از پیگیری ایده رهبر معظم انقلاب برای تشکیل هیأت اندیشه‌ورز این مجلس از جانب هیأت رئیسه خبرگان خبر داد. آیت‌الله هاشمی شاهرودی درباره توصیه مقام معظم رهبری به اعضای مجلس خبرگان برای تشکیل هیأت اندیشه ورز به منظور بررسی حرکت انقلاب در 38 سال گذشته گفت: این فرمایش ایشان مربوط به مطالبه‌گری خبرگان می‌شود که در همه جلسات اعضای خبرگان بر مطالبه‌گری آنان تأکید کردند.­ وی افزود: در دیدار اخیر با رهبر معظم انقلاب ایشان دو نکته مهم را بیان فرمودند، نخست تشکیل هیأت اندیشه ورز متشکل از علما و اندیشمندان عضو مجلس خبرگان که جریان انقلاب و نظام را از ابتدا تاکنون با دید کلان و جامع کارشناسی و بررسی کنند و مطالبه گری ها بر اساس این نگاه مستمر و کلان حول مسائل مهم و اساسی شکل بگیرد. نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نکته دیگر اینکه این مسائل باید به گفتمان اجتماعی و مردمی تبدیل شود، به نحوی که همین هیأت اندیشه‌ورز که متشکل از اعضای خبرگان است و با مردم ارتباط دارد، آن را به گفتمان عمومی و انقلاب تبدیل کند تا ملت نیز این مسائل را از دستگاه‌ها و مسئولان کشور مطالبه کنند. وی تشکیل این هیأت اندیشه ورز و تبدیل کردن مسائل انقلاب به مطالبه عمومی را ضامن تحقق ارزش‌ها، اهداف و مقاصد بلند انقلاب و نظام اسلامی دانست.­ انتهای پیام/
 • ۹۰۰ میلیون ریال کمک های نقدی مردم استان گلستان جمع آوری شد
 • مدیرکل بهزیستی استان گلستان با اشاره به کمک ۹۰۰ میلیون ریالی مردم استان، گفت: در سامانه بهزیستی نزدیک به ۲۰ هزار معلول را تحت پوشش قرار داریم که با احتساب خانواده‌های آنها این میزان به ۱۰۵ هزار خانوار معلول می‌رسد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، ابراهیم غفاری ظهر امروز در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان گلستان که در دفتر استاندار گلستان برگزار شد، اظهار داشت: در سامانه بهزیستی نزدیک به 20 هزار نفر را تحت پوشش قرار داریم که با احتساب خانواده‌های آنها این میزان به 105 هزار خانوار معلول می‌رسد.وی تصریح کرد: نزدیک به 200 هزار نفر با احتساب زنان سرپرست خانوار، معلولان، مددجویان از سازمان بهزیستی استان گلستان خدمات دریافت می‌کنند که امیدواریم بتوانیم با حمایت بخس خصوصی خدمات بهتری را ارائه دهیم.مدیرکل بهزیستی استان گلستان تاکید کرد: فعالیت‌های دولتی خوب است اما کفاف لازم را ندارد و نیاز است که سازمان بهزیستی از مشارکت‌های مردمی استفاده کند.وی با بیان اینکه این جلسه از گذشته درخواست شده بود و امروز توفیق آن را داشتیم اجرایی شود، گفت: براساس قانون این جلسه شورای مشارکت مردمی در سطح استان و شهرستان‌ها باید تشکیل شود.مدیرکل بهزیستی استان گلستان یادآور شد: در هر 3 ماه به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها با ریاست فرماندار هر شهرستان جلسه شورای مشارکت مردمی بهزیستی انجام شود.غفاری به عملکرد انجام شده موسسات بهزیستی اشاره کرد و گفت: به همت این موسسات 118 مراسم افطار در ماه مبارک رمضان برگزار شد و همچنین 86 میلیون تومان فطریه جمع‌آوری کردیم.مدیر کل بهزیستی استان گلستان افزود: جمع‌آوری نذورات خیران به مبلغ 81 میلیون تومان و اقلام مانندبخاری، اجاق گاز، پنکه، البسه ، تلوزیون دیگر اقدمات ما در راستای کمک‌های مردمی بود.غفاری تاکید کرد: در 6 ماه ابتدای سال توسط خیران 73 میلیون در 3 ماه نخست کمک‌های نقدی مردم جمع‌آوری شد و در حال حاضر این مبلغ...
 • ضرورت مطالبه گری نمایندگان مجلس از دولتمردان در زمینه افزایش جمعیت
 • با توجه به این که مشکلات و خطرهای سیاسی، امنیتی، بقاء فرهنگی دینی و اسلامی ناشی از کاهش جمعیت کشور است ،بنابراین اگر در خصوص افزایش جمعیت در کشور اقدام مؤثری صورت نگیرد، در آینده ای نه چندان دور با قشر پیری مواجه خواهیم بود که نه تنها نمی توانند فعالیت اقتصادی داشته باشند بلکه نیاز تأمین معیشت دارند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، خطر کاهش جمعیت کشور مسئله مهمی است که در سال های اخیر به عنوان یکی از دغدغه های اصلی رهبر معظم انقلاب، علما و برخی روحانیون انقلابی می باشد اما در این میان هیچ یک از دستگاه های متولی امر تاکنون اقدام قابل توجهی را در جلوگیری از قانون تنظیم خانواده و کنترل جمعیت انجام نداده اند. باید توجه داشته باشیم افزایش جمعیت به معنای تولید بچه نیست بلکه سلامت افراد حاضر در جامعه برای بقای بیشتر از طریق اهمیت به بحث سلامت بخش های درمانی، بهداشتی و دارویی هم باید مدنظر باشد که در این راستا تنها وزارت بهداشت مسئول نخواهد بود و می طلبد همه دستگاه های متولی در این مسیر با همکاری یکدیگر در جهت افزایش جمعیت کشور تلاش کنند. افزایش جمعیت شامل کمک به زوج های نابارور در جهت بچه دار شدن، کاهش سن ازدواج، کاهش طلاق و تصادفات جاده‌ای است که البته اراده ملی در جهت رسیدن به اهداف مدنظر رهبری لازم است. لزوم توجه مسئولان به دغدغه رهبر انقلاب برای خطر کاهش جمعیت مقام معظم رهبری نیز با اشاره به اهمیت مسئله جمعیت می فرمایند: کاهش جمعیت کشور خطرناک است و مسئولان کشور باید به این موضوع جدی نگاه کنند. در سیاست تحدید نسل باید تجدید نظر شود و کار درستی باید انجام گیرد. این مسئله افزایش نسل جزو مباحث مهمی است که همه...
 • قدردانی از پوشش مناسب عزاداری مردم استان در رسانه استانی و ملی
 • امروز صدا و سیمای مرکز ایلام میزبان نشست هماهنگی برگزاری مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ عبور و مرور و حمل و نقل شهری ، تامین امنیت و انتظامات ، سیاه پوش کردن سردر ادارات و معابرشهری، تعیین مسیر عزاداران حسینی ، بررسی محتوای نوحه مداحان شاخص استان و هیئت های مذهبی و تامین و تجهیز پشتیبانی فنی این مراسم عظیم مذهبی در شهر ایلام مهمترین عنوان های این نشست بود.شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت : علاوه بر پخش برنامه عزاداری از شبکه های ملی و برون مرزی چون الاشراق عراق امسال با آغاز بکار معاونت فضای مجازی مراکز استان ها مراسم عزاداری مردم در فضای مجازی هم به صورت زنده پخش می شود. دانلود دریافت فیلم
 • مدیران استان باید عملکرد دولت را در قالب آمار منعکس کنند
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمدابراهیم الهی تبار پیش از ظهر یکشنبه در ستاد بزرگداشت هفته دولت با بیان اینکه مسئولان باید با استفاده از ظرفیت این هفته و بهره گیری از امکانات، ارتباط خوبی بین مردم و دولت ایجاد کنند، عنوان کرد: باید با تولید اطلاعات آماری و ارائه آن، زمینه مقایسه و ارزیابی خدمات صورت گرفته در دستگاه های اجرایی و نهادها برای مخاطبان و مردم فراهم شود. معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان افزود: آمار و اطلاعات باید پایه و مبنای درستی داشته باشد تا مردم به راحتی به مقایسه عملکردها بپردازند. الهی تبار یکی از مولفه های اثرگذار در پیروزی حجت الاسلام حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را ارائه آمار دقیق، صحیح و شفاف از خدمات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: عملکرد دولت در حوزه های مختلف توسط صاحبنظران و بزرگان حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و آنها این خدمات را تائید کردند. وی خواستار تشکیل تیم ویژه دستگاه های اجرایی برای احصای خدمات صورت گرفته و انعکاس آن در قالب آمار و ارقام شد و عنوان کرد: فضای مجازی نقش موثری در ارتباط بین بخش های مختلف دارد و می توان از این ظرفیت برای انعکاس خدمات صورت گرفته و افزایش ارتباط بین مردم و دولتمردان بهره گرفت. وی یاداور شد: نشست مطبوعاتی استاندار همدان در خصوص اطلاع رسانی تعداد پروژه ها و روند حضور مقامات در استان چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود. الهی تبار عنوان کرد: زمان سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به استان همدان برای افتتاح چند پروژه ملی اطلاع رسانی خواهد شد اما ممکن است این سفر همزمان با هفته دولت یا بعد از این هفته انجام شود.
 • واحدهای دام و طیور با ۶۰ درصد پیشرفت در استان لرستان تسهیلات دریافت می کنند
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به واحدهای تولیدی دام و طیور که دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند تسهیلات پرداخت شود. به گزازش خبرگزاری تسنیم از‌ خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: حدود 10 طرح دام و طیور وجود دارد که دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی هستند.وی افزود: بنا بر دلایلی، به این واحدها تسهیلات پرداخت نشده است که امیدواریم در جلسه ستاد تسهیل پرداخت تسهیلات به آن‌ها تصویب شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه از باز شدن سامانه رونق تولید در بخش کشاورزی می‌گذرد، عنوان کرد: برای واحدهای بخش کشاورزی 50 میلیارد و 400 میلیون تومان پرداخت تسهیلات مطرح شده و آن را به بانک‌ها ابلاغ کردیم.بازدار گفت: سال گذشته نیز، 60 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که بیش از پنج میلیارد تومان از آن را بانک کشاورزی پرداخت کرده است.انتهای پیام/ R41450/P1492/S6,72/CT11
 • متهم:مقتول از من خواست یک قاضی را بکشم
 • هنگام عصر صدای شلیک گلوله در فضای یکی از باغ‌های شهر کرج طنین انداخت و چند لحظه بعد هم صدای غرش موتورسیکلت قاتل در کوچه باغ پیچید. باغبانی که در باغ مجاور سرگرم کار بود با شنیدن صدای شلیک گلوله به طرف دیوار دوید و با نگاهی از فراز حصار، صاحب باغ را دید که غرق خون بر لب باغچه افتاده بود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، پس از تماس تلفنی او، مأموران پلیس راهی آنجا شدند و ضمن تحقیق دریافتند درگیری خونینی بین دو قاچاقچی اسلحه رخ داده و یکی از آنها که مرد 46ساله‌ای به‌ نام الیاس بوده به ضرب گلوله قاچاقچی جوان- شاهین- کشته شده است. پس ازحضور تیم جنایی در محل واقعه و شروع تحقیقات تخصصی، عامل این جنایت با ردیابی‌های تخصصی شناسایی و دستگیرشد. سرانجام متهم پرونده روزچهارشنبه از زندان به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز انتقال یافت و به اتهام قتل عمد و قاچاق اسلحه از سوی قاضی هدایت رنجبر و دو مستشار- قاضی یزدان‌پور و قاضی خنک دار- محاکمه شد. در ابتدای جلسه پس از تشریح کیفرخواست ازسوی نماینده دادستان، اولیای دم خواستار قصاص متهم به قتل 36 ساله شدند. آنگاه به دستور رئیس دادگاه متهم پای میز محاکمه قرار گرفت تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. سابقه کیفری داری؟ بله. در رابطه با مواد مخدر بازداشت شده بودم. اتهامت قتل مردی به‌ نام الیاس در روز چهارم آذرسال 94 است. آیا اتهامت را قبول داری؟ بله قبول دارم، او را در درگیری کشتم. با الیاس چگونه آشنا شده بودی؟ به او اسلحه می‌فروختم. چه شد که به فکر کشتن‌اش افتادی؟ نمی‌خواستم او را بکشم. در درگیری این اتفاق افتاد. چرا با او درگیر شدی؟ الیاس چند وقتی بود که از من چیزهایی می‌خواست که من نمی‌توانستم انجام دهم برای همین با هم درگیر شدیم. چه درخواستی؟ او...
 • وزیر خارجه چین از بریکس خواست از اصل چندجانبه گرایی در نظام بین المللی پشتیبانی کند
 • وانگ یی وزیر امور ‏خارجه چین در نیویورک از ‏کشورهای عضو گروه بریکس ‏خواست از اصل چند جانبه ‏گرایی در امور بین المللی دفاع ‏کنند. ‏ به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صداوسیمابه نقل از خبرگزاری شین هوآ؛وزیر امور خارجه چین از ‏کشورهای عضو گروه بریکس ‏خواست از اصل چندجانبه گرایی ‏در نظام بین المللی پشتیبانی ‏کنند.‏وانگ یی وزیر امور ‏خارجه چین در نیویورک از ‏کشورهای عضو گروه بریکس ‏خواست از اصل چند جانبه ‏گرایی در امور بین المللی دفاع ‏کنند. ‏وی افزود یکجانبه گرایی ‏اکنون در امور بین المللی ‏کارایی ندارد، تحریم های یک ‏جانبه محبوبیت خود را از دست ‏داده است و استفاده یکجانبه ‏از زور نیز بسیار خطرناک ‏خواهد بود. ‏رئیس دستگاه دیپلماسی و ‏روابط خارجی چین از کشورهای ‏عضو گروه بریکس خواست نظام ‏تجاری چند جانبه ، هماهنگی ‏در زمینه سیاستهای اقتصاد ‏کلان را حفظ کنند و برای اصلاح ‏مدیریت اقتصادی جهان اهتمام ‏ورزند. وی همچنین از کشورهای ‏عضو گروه بریکس خواست تلاش کنند تا ‏نظام بین المللی به گونه ای ‏باشد که همه تصمیم گیری ها بر ‏اساس سازمان ملل متحد باشد. ‏
 • جبران خسارات ناشی از جنگ زمان بیشتری می خواهد/در هشت سال جنگ بسیاری از مردم مهاجرت و به استان برنگشتند/بازسازی ایلام دیر انجام گرفت
 • محمدرضا مروارید استاندار ایلام در تشریح بازسازی خسارات ناشی از هشت سال جنگ ایران و عراق در گفت وگو با خبرنگار ایسکانیوز، اظهار داشت: در سال های جنگ با توجه به دوره ای بودن بمباران ها از سوی عراق در شهرهای ایلام پس ازهر دوره حمله به ایلام بازسازی از سوی ستاد شروع می شد به این معنا که ستاد بازسازی استان برای رسیدگی به مردم خسارت دیده امکاناتی را برای بازسازی خانه هایشان فراهم می کرد. استاندار ایلام تصریح کرد: غیر از شهر مهران و موسیان، که توسط عراق اشغال شده بودند، امکاناتی برای بقیه شهرهای خسارت دیده در نظر گرفته می شد. مروارید ادامه داد: خیلی از فعالیت ها پس از جنگ از جمله توسعه راه های استان ایلام که باید 10 سال زودتر انجام می گرفت نسبت به دیگر استان های کشور دیرتر انجام شد. استاندار ایلام با بیان این که پس از جنگ توجه دولت ها نسبت به ایلام بیشتر شد، افزود: بازسازی شهرها اعم از بازسازی و تاسیس کارخانه های صنعتی یا بحث توسعه چاه ها یا فرودگاه استان صورت پذیرفت اما واقعیت آن است که هشت سال جنگ قطعا در زندگی و روحیه مردم اثرات زیادی داشته است. وی با اشاره به این که کرمانشاه قبل از جنگ جزو چهار استان اول از لحاظ منابع بانکی بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این استان بیست و سومین استان کشور از لحاظ منابع بانکی است. مروارید با بیان این که زندگی مردم در هشت سال جنگ بسیار مورد آسیب قرار گرفت، تصریح کرد: در هشت سال جنگ بسیاری از مردم ایلام از کشور مهاجرت و حتی سرمایه گذاران دیگر به استان نیامدند. وی در پایان گفت: سطح درآمد مردم ایلام به اندازه هزینه شان نیست و جبران خسارات ناشی از جنگ خیلی زمان می برد. 901/900 ایلام استاندار محمدرضا...
 • محاکمه یک قاچاقچی سلاح که همکارش را کشته است/متهم:مقتول از من خواست یک قاضی را بکشم
 • جامعه>حوادث - ایران نوشت: هنگام عصر صدای شلیک گلوله در فضای یکی از باغ‌های شهر کرج طنین انداخت و چند لحظه بعد هم صدای غرش موتورسیکلت قاتل در کوچه باغ پیچید. باغبانی که در باغ مجاور سرگرم کار بود با شنیدن صدای شلیک گلوله به طرف دیوار دوید و با نگاهی از فراز حصار، صاحب باغ را دید که غرق خون بر لب باغچه افتاده بود. پس از تماس تلفنی او، مأموران پلیس راهی آنجا شدند و ضمن تحقیق دریافتند درگیری خونینی بین دو قاچاقچی اسلحه رخ داده و یکی از آنها که مرد 46ساله‌ای به‌ نام الیاس بوده به ضرب گلوله قاچاقچی جوان- شاهین- کشته شده است. پس ازحضور تیم جنایی در محل واقعه و شروع تحقیقات تخصصی، عامل این جنایت با ردیابی‌های تخصصی شناسایی و دستگیرشد. سرانجام متهم پرونده روزچهارشنبه از زندان به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز انتقال یافت و به اتهام قتل عمد و قاچاق اسلحه از سوی قاضی هدایت رنجبر و دو مستشار- قاضی یزدان‌پور و قاضی خنک دار- محاکمه شد. در ابتدای جلسه پس از تشریح کیفرخواست ازسوی نماینده دادستان، اولیای دم خواستار قصاص متهم به قتل 36 ساله شدند. آنگاه به دستور رئیس دادگاه متهم پای میز محاکمه قرار گرفت تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. سابقه کیفری داری؟بله. در رابطه با مواد مخدر بازداشت شده بودم.اتهامت قتل مردی به‌ نام الیاس در روز چهارم آذرسال 94 است. آیا اتهامت را قبول داری؟بله قبول دارم، او را در درگیری کشتم. با الیاس چگونه آشنا شده بودی؟به او اسلحه می‌فروختم.چه شد که به فکر کشتن‌اش افتادی؟نمی‌خواستم او را بکشم. در درگیری این اتفاق افتاد.چرا با او درگیر شدی؟الیاس چند وقتی بود که از من چیزهایی می‌خواست که من نمی‌توانستم انجام دهم برای همین با هم درگیر شدیم. چه درخواستی؟او از من خواسته بود با اسلحه یک وکیل را تهدید کنم و...
 • روایت روزهایی که خلخالی می خواست ایران در کنار صدام به جنگ آمریکا برود/چه کسی تندروها را سر جای خود نشاند
 • این کلیپ روایت روزهایی است که خلخالی و جمعی از سایر چهره های جناح چپ می خواستند ایران گذشته ها را فراموش کند و در حمایت از صدام به جنگ با آمریکا برود به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از ندای ارومیه،این کلیپ روایت روزهایی است که خلخالی و جمعی از سایر چهره های جناح چپ می خواستند ایران گذشته ها را فراموش کند و در حمایت از صدام به جنگ با آمریکا برود. 354فق5 دانلود