تهران - ایرنا - رئیس جمهوری گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای هفت استاندار جدید که در جلسه امروز - چهارشنبه - هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار کرد: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند.


وی افزود: اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزیران باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.
رئیس جمهوری تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی 24 میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و 42 میلیون رأی نیز نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، باردیگر این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.
روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.
وی با یادآوری این که اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهارکرد: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌ ما باشد.
روحانی با تأکید بر این که همه مسئولین در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، یادآور شد: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام شود و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است،‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.
وی همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.
رئیس جمهوری آمار بیکاری بالای 10 درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و خاطرنشانکرد: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.
روحانی تصریح کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتا متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.
وی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و فناوری هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.
رئیس قوه مجریه با بیان این که هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهارکرد: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.
روحانی با تأکید بر این که ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.
روحانی خاطرنشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است.
روحانی ادامه داد: برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.
روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و یادآور شد: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.
رئیس جمهوری با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهارکرد: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.
روحانی خاطرنشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.
وی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.
رییس جمهوری اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.
وی با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.
سیام**9314**1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائی

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | حقوق شهروندی | رونق اقتصادی | رئیس جمهوری | استان ها | استان ها | دستگاه ها | توجه شود

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۵۹۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • نسبت به کسانی که در نظام جهانی علیه ما فعالیت می کنند باید هوشیار بود
 • به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرو انتشار خبر جلسه نقد و بررسی برنامه وزارت جهاد کشاورزی دولت دوازدهم در دفتر سعید جلیلی و انتقاد تعدادی از کارشناسان از محصولات تراریخته، بهزاد قره‌یاضی رییس انجمن ایمنی زیستی با ارسال نامه‌ای به دفتر سعید جلیلی پیشنهاد مذاکره درباره این موضوع بین کارشناسان را مطرح کرد. این درخواست مورد توافق دفتر سعید جلیلی قرار گرفت و برای نخستین بار 27 «استاد دانشگاه»، «کارشناس» و «مسئولان سابق و فعلی» حوزه «کشاورزی» و «محیط زیست» در مناظره ای 5 ساعته به بیان نقطه نظرات تخصصی خود درباره «محصولات تراریخته» پرداختند. این مناظره که از ساعت 18 آغاز شد تا ساعت 23 ادامه یافت و در فضایی «صمیمی»، «علمی» و «پرچالش»، دو تیم موافق و مخالف محصولات تراریخته به گفتگو با یکدیگر پرداختند. در حالی که اداره این نشست تخصصی بر عهده سعید جلیلی بود، وی از کارشناسان خواست تا موافقت یا مخالفت خود با این محصولات را با استدلال علمی توضیح دهند. در این جلسه کارشناسان موافق محصولات تراریخته شامل آقایان و خانم‌ها: بهزاد قره‌یاضی رییس انجمن ایمنی زیستی، محمد رضا زمانی رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، سیروس زینلی رییس انجمن بیو تکنولوژی و استاد تمام انستیتو پاستور، حجه الاسلام معلی پژوهشگر پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، محمود تولایی رییس انجمن ژنتیک ایران،منصور امیدی نایب رییس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران، بهاره زارع دانش آموخته پزوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک، خوش خلق سیما مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، زهرا حاجت پور قائم مقام مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران و معاون سابق وزیر جهاد کشاورزی، سمیرا کهک دبیر شورای مشورتی مرجع ملی ایمنی زیستی، زهراوی عضو هیات علمی بانک ژن ملی گیاهی ایران، اسکندر امیدی نیا استاد تمام انستیتو پاستور، عبدالحسین طوطیایی تحلیلگر محیط زیست و بازنشسته بانک ژن ملی...
 • مردم استان احساس مسئولیت بیشتری برای احیای امر به معروف کنند
 • یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت ماه محرم، گفت: مسئولان اجرایی و قشرهای مختلف مردم این استان احساس مسئولیت بیشتری در زمینه ترویج و احیای فرایض امر به معروف و نهی از منکر کنند. به گزارش ایرنا، فتاح محمدی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری راهپیمایی حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در یاسوج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لازمه تحقق چنین امر مهمی نهادینه شدن روزافزون فرهنگ ترویج و احیای این فرایض مهم بین مردم استان است.وی افزود: باید مردم کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش با ضرورت عمل کردن به این 2 فریضه الهی آشنا شوند.معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از مبانی اصلی نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) ترویج و احیای امر به معروف و نهی از منکر است.محمدی عنوان کرد: ماه محرم بهترین فرصت برای عمل کردن به این 2 فریضه مهم دینی بوده و باید در کهگیلویه و بویراحمد نیز مورد استفاده بهینه قرار گیرد.وی ابراز داشت: انتظار می رود در ایام مختلف سال به ویژه ماه های محرم و صفر راهپیمایی و یا برنامه هایی در زمینه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و تبیین اهمیت ترویج و احیای فرایض امر به معروف و نهی از منکر در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.این راهپیمایی با حضور گسترده مردم و جمعی از مسئولان اجرایی و متولیان فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از میدان شهدای نیروی انتظامی تا میدان هفتم تیر شهر یاسوج مرکز این استان برگزار شد. این راهپیمایی به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد برگزار و شعارهای مطرح شده در آن نیز شامل «لبیک یا حسین» (ع)، «هیهات من الذله»، «امت انقلابی ذلت نمی‌پذیرد» و «قوه قضائیه اقدام انقلابی» بود. در پایان این راهپیمایی بیانیه 12 ماده‌ای...
 • تشریح فعالیت های اداره راه وشهرسازی بهشهر در سه ماهه دوم سالجاری
 • خبرگزاري آريا- رئيس اداره راه و شهرسازي بهشهر، اجراي فاز اول تصفيه خانه فاضلاب – تکميل 150 واحد مسکن مهر از مجموعه 250 واحدي شرکت انبوه سازان آتيه سبز – تحويل مسکن به حدودا" 50 نفر از متقاضيان مسکن مهر – فروش اقساطي حدود 20 واحد از مسکن مهر را از جمله فعاليت هاي اين اداره در حوزه مسکن و ساختمان برشمرد. به گزارش خبرنگارآريادفترمازندران دربهشهر، مهندس مسيح ناصحي ضمن اعلام اين خبر گفت: شهرستان بهشهر از جمله شهرستانهايي است كه به لحاظ شرايط جغرافيايي منطقه و تعدد روستاها در آن داراي محورهاي پر رفت و آمد بوده ، لذا توسعه راهها ، ارتقاء ايمني و پيگيري ساخت و سازهاي دولتي و مسکن را از جمله فعاليت هاي مهم اين اداره برشمرد. وي تصريح نمود : از اين رو اين اداره در راستاي برنامه ها و اهداف خود در زمينه بهسازي و ايمن سازي راههاي تحت پوشش خود اقدامات گسترده اي را انجام داده كه از جمله آنها مي توان به عمليات بهره برداري و آسفالت محور بهشهر، زاغمرز محدوده حسين آباد بطول 5 کيلومتر – شروع عمليات تعريض محور بهشهر ، زاغمرز ( بعد از روستاي عسگرآباد ) بطول 8 کيلومتر(در حال اجرا ) – بهسازي و آسفالت مشارکتي روستاي شهيدآباد بطول يک کيلومتر – احداث و بهره برداري پل راه روستايي امام ده بخش مرکزي - بهسازي و آسفالت مشارکتي راه روستايي روستاي آسيابسر ( راه چشمه ) بطول يک و نيم کيلومتر – شروع عمليات بهسازي و آسفالت راه روستايي محمدآباد بطول 7 کيلومتر (در حال اجرا ) اشاره نمود. مهندس ناصحي ، اجراي فاز اول تصفيه خانه فاضلاب – تکميل 150 واحد مسکن مهر از مجموعه 250 واحدي شرکت انبوه سازان آتيه سبز – تحويل مسکن به حدودا" 50 نفر از متقاضيان مسکن مهر – فروش اقساطي حدود 20 واحد از مسکن مهر را از جمله...
 • برگزاری یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی شهرستان/مردم آران و بیدگل دین خود را به انقلاب ادا کردند
 • فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل گفت: یادواره سردار شهید حسین صیادیان و شهدای تدارکات و پشتیبانی آران و بیدگل برگزار می شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خطب شکن؛ مرتضی فرمانیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و آران و بیدگل اظهار کرد: شهدا بهترین افراد و خانواده‌ آن ها در هر منطقه سرآمد بوده‌اند و باید تلاش کرد تا رضایت خانواده شهدا حاصل شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در توصیف اقدام بی نظیر امام راحل(ره) در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پرورش و تربیت جوانان مؤمن، مخلص و سالم برای حضور در دفاع مقدس فتح الفتوح امام خمینی(ره) بود. وی نقش مردم انقلابی آران و بیدگل در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یادآور شد و تاکید کرد: مردم آران و بیدگل دِین و رسالتی که به انقلاب اسلامی داشته‌اند ادا کردند و تقدیم یک شهید به ازای هر ۸۷ نفر از جمعیت شهرستان و قرار گرفتن در جایگاه نخست ایثارگری نسبت به جمعیت در کشور گواه این ادعاست. فرمانیان با تاکید بر لزوم بزرگداشت شهدا و آشنایی نسل جدید با سیره شهدا بیان کرد: شناساندن شخصیت‎‌ها و شهدای گمنام دفاع مقدس در اولویت و دستور کار بسیج و سپاه پاسداران قرار دارد. وی از برگزاری یادواره سردار شهید حسین صیادیان فرمانده تدارکات تیپ قدس و ۱۰ شهید تدارکات و پشتیبانی آران و بیدگل خبر داد و افزود: یادواره شهید صیادیان و شهدای تدارکات شهرستان با همکاری موسسه این شهید بزرگوار ۱۳ مهرماه با حضور سردار سید ضیاالدین حزنی مشاور فرمانده کل سپاه و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه برگزار خواهد شد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل در تشریح برنامه‌های این یادواره...
 • کرباسچی:اصولگرایان به اکثریت واقعی جامعه توجه بیشتری کنند
 • به گزارش جماران، در همین راستاغلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزارانکه اصلی ترین ضعف جریان اصولگرا را نادیده گرفتن اکثریت واقعی جامعه می داند، گفت: این جریان سیاسی نمی خواهد اکثریت مردم، آرمان ها و مطالبات آنان را باور کند و به این نگاه نمی تواند موفق شود. به گفته وی، اگر اصولگرایان بخواهند در انتخابات بعدی قوی تر ظاهر شوند باید به اکثریت واقعی جامعه و نه اکثریتی که در ذهن خودشان تصور می کنند، توجه بیشتری نشان دهند و برای جلب رای آن ها بکوشند. وی همچنین تاکید کرد: اصولگرایان باید باور کنند که جریان دیگری غیر از آن ها در میان مردم جایگاه دارد. نمی شود که هم بخواهند رای مردم را به دست آوردند و هم علیه جریانی که در میان مردم جایگاه دارد تبلیغات منفی کرده و ناسزاهای سیاسی دهند.
 • فعال سیاسی در گفت وگوی اختصاصی با فارس:استانداران جابه جا می شوند خبری از نیروی تازه نفس نیست/حل مشکلات استان نیازمند مدیریت قوی و کارکشته است
 • مراد کاظمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با بیان اینکه استاندار چهارمحال و بختیاری باید سالم، باتجربه، اهل کار و دغدغه‌مند باشد، اظهار کرد: استاندار جدید باید دغدغه خدمت به مردم را داشته باشد و وارد سیاسی‌بازی نشود؛ اگر هم سیاسی است عملکرد و خدمت به مردم را سیاسی نکند. وی با بیان اینکه انتخاب استاندار بومی به لحاظ شناختی که بر روی مسائل، وضعیت و فرهنگ استان دارد، یک امتیاز برای استان محسوب می‌شود، ادامه داد: نیروی غیربومی 6 ماه تا یک سال زمان نیاز دارد تا نسبت به نقاط مختلف و مشکلات استان توجیه شود. دبیر حزب مؤتلفه اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه معمولا استاندار غیربومی دارای حاشیه کمتری است، گفت: متاسفانه زمانی که استاندار بومی بر سرکار می‌آید مخالفت‌ها و اختلاف میان اقوام مختلف استان به‌عنوان حاشیه کار ایجاد می‌شود. کاظمی با بیان اینکه با تغییر مدیر ارشد استان مدیران جزء نیز تغییر می‌کنند، افزود: این تغییرات باید براساس کار، تجربه و شایسته‌سالاری باشد، چندان مهم نیست از کدام جریان سیاسی باشد اما لازم است از بهترین‌ها، اهل کار باشد و شائبه سوء‌استفاده‌های مالی و اجتماعی نداشته باشد. وی با اشاره به اینکه خیلی امیدوار به انتخاب فرد جدیدی نیستیم چون چیزی که تاکنون مشاهده شده تنها جابه‌جایی استانداران فعلی بوده است، گفت: البته همین هم آثار مثبتی دارد چون یک استاندار در 4 سال خدمت تمام توانمندی‌اش را به کار گرفته و اکنون بهتر است فرد جدیدی بر روی کار آید. دبیر حزب مؤتلفه اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: ما برای حل مشکلات استان، استانداری می‌خواهیم که دارای شخصیت بانفوذی باشد و با تدبیر بتواند محرومیت استان را حل کند. کاظمی با اشاره به اینکه ما از خیلی استان‌ها عقب هستیم و غیربرخوردار به شمار می‌رویم خاطرنشان کرد: استانداری که در حد معمول باشد نمی‌تواند مشکلات استان ما را...
 • عزاداری ها باید در مسیر اطاعت الهی باشد/هیأت های ما باید وسیله ای برای آگاهی بخشی مردم باشند
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت‌الله محسن اراکی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه برای رفع معضلات و آسیب‌هایی که در هیأت‌های مذهبی وجود دارد، ما باید به آگاه‌سازی مردم بپردازیم، اظهار داشت: امام حسین (ع) یک قیام خدایی داشت و مجالس او نیز باید برای تحکیم و تعظیم شعائر الهی باشد. حسین بن‌ علی (ع) یکی از نمادهای الهی است. ما باید در این رابطه تعریفی از نماد ارائه دهیم؛ این که نماد یعنی چه و چرا چیزی نماد الهی می‌شود؟ وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: امام‌حسین (ع) چون نماد اطاعت از خداوند بود، به همین دلیل به نماد الهی برای بندگان تبدیل شد؛ امام حسین (ع) برای اینکه فرمان خدا را اجرا کند، تمام هستی خود را داد و قیام کرد تا از این طریق فرمان الهی اجرا شود. پس حسین‌بن‌علی (ع) در اینجا می‌شود نماد اطاعت الهی. مجالس عزاداری ما هم باید این گونه باشد؛ یعنی ما در آن فرمان‌ها و دستورات الهی را اجرا کنیم. سینه‌زنی ما و اشعاری که مداحان برای مردم می‌خوانند، باید در مسیر اطاعت الهی و کاملا آگاهانه باشد. اگر این‌گونه نباشد، در همین مسیر آگاهی شیطان، انسان را فریب می‌دهد و ممکن است انسان با خود فکر کند که دارد در مسیر الهی گام برمی‌دارد، اما نتیجه آن چیز دیگری باشد. دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: شیطان، انسان را به شکل‌های مختلفی فریب می‌دهد. اگر ما نتوانیم در هیئت‌های مذهبی به تعظیم شعائر الهی بپردازیم، فریب شیطان را خورده‌ایم. شیطان، انسان را به تنبلی و تن‌آسایی دعوت می‌کند تا از این طریق از اطاعت خدا باز بماند. ما اگر معرفت حسینی را در مجالس‌مان ترویج بدهیم، هرگز در دام شیطان نمی‌مانیم. آیت‌الله اراکی خاطر نشان کرد: باید اطاعت، ایستادگی و مقاومت را در هیأت‌های مذهبی برای مردم ترویج بدهیم. اگر معرفت و اطاعت...
 • سازمان برنامه و بودجه دست از استکبار بردارد/کشور باید با الگوی اسلامی اداره شود
 • دبیر شورای الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در سالن الغدیر دانشگاه اصفهان ضمن انتقاد از تفکرات مدیران برنامه‌ریزی کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه دست از استکبار بردارد. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، انجمن اسلامی دانشجویان مستقلدانشگاه اصفهان با همکاری هیأت انصارالحسین مرکز شهید آیت‌الله بهشتی اصفهان اقدام به برگزاری برنامه‌ای با عنان چهار دهه مواجهه، آرمان‌های انقلاب و الگوهای توسعه از امروز تا چهارم مهرماه با حضور حجت‌الاسلام کشوری، دبیر شورای الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در سالن الغدیر دانشگاه اصفهان در ساعت 12:30 تا 14 بعدازظهر کرده است.فیلم گزیده‌ای از سخنان حجت‌الاسلام و کشوری در روز اول این مراسم تقدیم می شود. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی مشروح این خبر متعاقبا اعلام می‌گردد.
 • مردم و اصناف بازوی توانمند نظام در دوران دفاع مقدس
 • تهران- ایرنا- مردم و صنف های مختلف در دوران دفاع مقدس با کمک های مادی و معنوی خود نقش کلیدی و مهمی را در پشتیبانی و تدارکات جبهه های جنگ برعهده داشتند. آنها به عنوان بازوی توانمند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی توانستند با عمل به سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی در برابر هجوم دشمنان ایستادگی کنند و به هدف ها و آرمان های والای خویش دست یابند. جنگ تحمیلی در هنگامه ای آغاز شد که ایرانیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به بازسازی کشور و سازندگی کشور می‌اندیشیدند اما با تجاوز رژیم بعث به خاک میهن همه قشرهای جامعه یکدل و همصدا به رویارویی با دشمن پرداختند و با ایمان و اعتقاد خویش به مبارزه با تجاوزگران پرداختند. این مهم در واقع بزرگترین سرمایه نظام بود و نقش مهمی در شکست رژِیم بعث ایفا کرد. مردم انقلابی و مسلمان این مرز وبوم پس از هجوم نیروهای دشمن به طرف جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و از همان روزهای نخست در برابر پیشروی این رژیم ایستادند. آنها علاوه بر اعلام آمادگی برای اعزام به جنگ با کمک های نقدی و غیرنقدی خود، بخشی از نیاز جبهه ها را برطرف ساختند. این حمایت ها به شیوه های مختلفی از جمله در قالب کاروان ها و جمع آوری کمک های نقدی در پایگاه های بسیج و مسجدها صورت می پذیرفت. مردم غیور ایران، اصناف و بازاریان با تکیه بر سیاست های مقاومتی، وابستگی های مادی و نظامی کشور را به بیگانگان کاهش دادند و در حالی که ایران به لحاظ تجهیزات نظامی در تحریم شدید قرار داشت با خودکفایی و استفاده از متخصصان داخلی به تجهیز و آماده سازی خود پرداختند و بدین ترتیب دشمن متجاوز و حامیان او را وادار به تسلیم و عقب نشینی کردند. سالروز شروع جنگ تحمیلی، آغاز هفته دفاع مقدس نام دارد و هر کدام...
 • ۹ فوتبالیستی که در ورزش حرفه ای دیگری فعالیت می کنند تصاویر
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،اخیرا ریو فردیناند، ستاره سابق فوتبال برزیل اعلام کرد که قصد دارد در مسابقات بوکس حرفه‌ای شرکت کند. او عکس‌هایی نیز از خودش در حین تمرین بوکس منتشر کرده است. در دنیای ورزش بارها این اتفاق افتاده است که ورزشکاران حرفه‌ای بعد از بازنشستگی به ورزش حرفه‌ای دیگر روی آورده‌اند. به غیر از ریو فردیناند که قصد دارد در بوکس‌ حرفه‌ای شرکت کند، هشت فوتبالیست دیگر نیز تاکنون تلاش کرده‌اند در ورزش دیگری فعالیت حرفه‌ای داشته باشند: ۱. پائولو مالدینی: مالدینی فوتبالیست سابق تیم‌ ‌ملی ایتالیا و میلان در ماه ژوئن شانس خود را در تنیس حرفه‌ای امتحان کرد. با این وجود او اولین مسابقات خود را واگذار کرد. اولین حضور او در مسابقات آسپریا کاپ در میلان بود. ۲. یرژی دودک: دودک فوتبالیست ‌سابق تیم لیورپول در سال ۲۰۱۳ بازنشسته شده است. او فعالیت خود را در مسابقات اتومبیلرانی را آغاز کرده است. دودک اعلام کرده است که پیش از فوتبال به اتومبیلرانی علاقه داشتند و زمانی که فوتبالیست شده این ورزش را کنار گذاشته است اما بعد از فوتبال دوباره آن را شروع کرد. ۳. ایوان پریسیچ: بازیکن تیم کرواسی و منچستریونایتد اخیرا در مسابقات والیبال ساحلی شرکت کرد. او در سطح جانی و برای تیم‌ ‌ملی کشورش بازی کرده است. ۴. زلاتان ایبراهیموویچ: زلاتان در سن ۱۷ سالگی کمربند مشکی تکواندو را به دست آورد. او هنوز هم در این ورزش فعالیت دارد. او اعلام کرده که اگر وارد دنیای فوتبال نمی‌شد حتما در ورزش‌های رزمی شرکت می‌کرد. ۵. تیم ویسه: ویسه در شش بازی ملی دروازه‌بان تیم‌ ‌ملی آلمان بوده است. او ۲۶۹ بار در بوندسلیگا حضور داشت. ویسه در مسابقات کشتی حرفه‌ای (WWE) فعالیت دارد. او رژیم غذایی سخت و تمرینات زیادی را پیش رو گرفته است و برای شرکت در WWE حدود ۴۰...
 • به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ۱۵ عنوان کتاب دفاع مقدس در قم رونمایی شد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران ظهر امروز در سالن همایش غدیر اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار و در حاشیه این مراسم از 15 عنوان کتاب مرتبط با دفاع مقدس رونمایی شد. در ابتدای این مراسم احمد حسینی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به اینکه تحریف و فراموش شدن، عاشورا و دفاع مقدس را تهدید می‌کند، تصریح کرد: هر چند از فراموش شدن عاشورا جلوگیری شده است اما همچنان شاهد تحریف این واقعه هستیم، دفاع مقدس نیز همانند عاشورا با تهدید تحریف و فراموش شدن روبه‌رو است، چراکه اگر دفاع مقدس به نسل آینده منتقل نشود نمی‌توانیم اهداف مورد نظر انقلاب اسلامی را دنبال کنیم. انتهای پیام/ی
 • فعالیت در فضای مجازی هم باید توأم با قانونمداری باشد
 • دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور هم‌چنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانونمداری باشد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام «اسماعیل صادقی نیارکی» اظهار کرد: متأسفانه فضای مجازی با استفاده‌هایی که می‌شود به یک معضل و آسیب تبدیل‌شده است حال آنکه باید چنین بستری برای خدمت به جامعه و تسهیل در امور مردم مورداستفاده قرار گیرد. وی ادامه داد: در حالی‌که انتظار می‌رود افراد مختلف در جامعه برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند، برخی افراد در شبکه‌های مجازی مطالب غیرواقعی و غیرمنطقی را با توجه به تمایلات شخصی نشر می‌دهند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: حتی برخی افراد اخبار نادرست را نشر می‌دهند در حالی‌که واقعیت چیز دیگری است. وی افزود: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور هم‌چنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانونمداری باشد. حجت‌الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: برخی از اقدامات و فعالیت افراد در فضای مجازی حتی با قوانین مرتبط با جرائم رایانه‌ای نیز در تضاد آشکار است که باید این انطباق در اقدامات افراد رعایت شود. وی تصریح کرد: از سوی دیگر فضای مجازی خود به‌عنوان یکی از ابزارهای رسانه‌ای در دنیای امروز مطرح است، این در حالی است که بسیاری از کسانی که در فضای مجازی فعالیت دارند، با شیوه‌های اطلاع‌رسانی و مهارت‌های آن آگاهی چندانی ندارند که لازم است کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند با علم و دانش توأم با تعهد اخلاقی و قانونی در این حوزه وارد شوند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد: امروز دستگاه قضایی استان با استفاده از فن‌آوری...
 • فعالیت در فضای مجازی هم باید توأم با قانون مداری باشد
 • قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت:کسانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند باید به قواعد حقوقی و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه فضای مجازی با استفاده هایی که می شود به یک معضل و آسب تبدیل شده است حال آنکه باید چنین بستری برای خدمت به جامعه و تسهیل در امور مردم مورد استفاده قرار گیرد. وی ادامه داد: در حالی که انتظار می رود افراد مختلف در جامعه برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند؛ برخی افراد در شبکه های مجازی مطالب غیرواقعی و غیر منطقی را با توجه به تمایلات شخصی نشر می دهند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: حتی برخی افراد اخبار نادرست را نشر می دهند در حالی که واقعیت چیز دیگری است. وی افزود: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پای بند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. حجت الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: برخی از اقدامات و فعالیت افراد در فضای مجازی حتی با قوانین مرتبط با جرائم رایانه ای نیز در تضاد آشکار است که باید این انطباق در اقدامات افراد رعایت شود. وی تصریح کرد: از سوی دیگر فضای مجازی خود به عنوان یکی از ابزارهای رسانه ای در دنیای امروز مطرح است، این در حالی است که بسیاری از کسانی که در فضای مجازی فعالیت دارند، با شیوه های اطلاع رسانی و مهارت های آن آگاهی چندانی ندارند که لازم است کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند با علم و دانش توأم با تعهد اخلاقی و قانونی در این حوزه وارد شوند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین...
 • فعالیت در فضای مجازی باید توأم با قانون مداری باشد
 • خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، دادستان قزوین گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود را به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی بیان داشت: متأسفانه فضای مجازی با استفاده‌هایی که می‌شود به یک معضل و آسیب تبدیل شده است حال آنکه باید چنین بستری برای خدمت به جامعه و تسهیل در امور مردم مورد استفاده قرار گیرد. وی ادامه داد: در حالی که انتظار می‌رود افراد مختلف در جامعه برای آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند؛ برخی افراد در شبکه‌های مجازی مطالب غیرواقعی و غیر منطقی را با توجه به تمایلات شخصی نشر می‌دهند. دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: حتی برخی افراد اخبار نادرست را نشر می‌دهند در حالی که واقعیت چیز دیگری است. این مقام قضایی افزود: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند باید خود به قواعد حقوقی، قوانین کشور و همچنین مبانی و اعتقادات دینی پایبند باشند در واقع این فضا هم باید توأم با قانون مداری باشد. حجت الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: برخی از اقدامات و فعالیت افراد در فضای مجازی حتی با قوانین مرتبط با جرائم رایانه‌ای نیز در تضاد آشکار است که باید این انطباق در اقدامات افراد رعایت شود. وی تصریح کرد: از سوی دیگر فضای مجازی خود به عنوان یکی از ابزار‌های رسانه‌ای در دنیای امروز مطرح است، این در حالی است که بسیاری از کسانی که در فضای مجازی...
 • ۹۰درصد فعالیت های ستاد اربعین در دماوند توسط مردم پیگیری می شود
 • دبیر ستاد اربعین حسینی دماوند با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در این شهرستان گفت: حدود ۹۰ درصد از فعالیت‌های این ستاد توسط مردم و قشر مذهبی ارادتمند به آستان امام حسین(ع) انجام می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، محمد مقدم امروز در دومین نشست ستاد هماهنگی ستاد اربعین که با حضور شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی انتظامی فرماندار، امام جمعه و اعضای ستاد اربعین حسینی در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: طبق دستورات صادر شده ستاد اربعین در شهرستان تشکیل شد؛ اما حدود 90 درصد از فعالیت‌ها توسط مردم و قشر مذهبی ارادتمند به آستان امام حسین(ع) انجام می‌شود.وی ادامه داد: ستاد اربعین به دلیل اینکه یک پروژه عظیم و خاص است نیاز به کمک جمعی دارد که به دلیل نیاز به حمایت برخی ابزارها، دولت نیز در این مورد سهیم شده است، که در حال حاضر تمام دستگاه‌ها همکاری و مشارکت خوبی در حد توان خود برای بهتر اجرایی کردن این حرکت عظیم داشته‌اند.دبیر ستاد اربعین شهرستان دماوند همچنین تأکید کرد: دستگاه‌های دولتی که وجوه نقدی را برای موکب تصویب می‌کنند با سرعت بیشتری به وصول این مبالغ بپردازند، همچنان که در سال جاری انتظار می‌رود تا حدود 250 میلیون تومان وجوه نقدی از کمک‌های مردمی و دستگاه‌ها جمع‌آوری شود که از این میزان، مبلغ 50 میلیون تومان را شهرداری‌های شهرهای دماوند تقبل می‌کنند.در ادامه این مراسم شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تقارن ماه محرم و هفته دفاع مقدس فرصت بسیار خوبی برای ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و فرهنگ عاشورایی به نسل های بعدی است.وی با اشاره به مصوبات نخستین نشست ستاد اربعین دماوند بیان کرد: خوشبختانه مصوبات نشست نخست در حال انجام است که بر این اساس کمیته‌های موردنیاز تعیین و کار خود را جهت هماهنگی‌های بیشتر آغاز کرده‌اند.معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان...
 • ۹۰ درصد فعالیت های ستاد اربعین در دماوند توسط مردم انجام می شود
 • تهران- ایرنا- دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند با اشاره به آغاز فعالیت ستاد اربعین حسینی در دماوند، گفت: حدود 90 درصد از فعالیت‌های این ستاد توسط مردم و ارادتمندان به آستان امام حسین(ع) حمایت و انجام می‌شود. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند روز دوشنبه در دومین نشست هماهنگ سازی فعالیت های اربعین حسینی که با حضور اعضای ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: نباید از این غافله نورانی امام حسین ( ع) عقب بمانیم و باید مردم را در جهت شرکت در این راهپیمایی تشویق کرده و پشتیبانی های لازم را به سهم خود انجام دهیم.وی در خصوص ساخت حسینیه در کربلا بیان کرد: ساخت حسینیه برای زائران شهرستان از سال گذشته مطرح شد و درصدد این بودیم که زمینی خریده و ساخت حسینیه را آغاز کنیم، اما یکی از خیران کربلا قطعه زمینی را برای این کار وقف کردند.امام جمعه دماوند پشتیبانی از زوار دماوند و موکب امام حسن مجتبی (ع) این شهر را از مهم ترین اولویت های کاری دانست گفت: فراهم کردن نیازها برای موکب و پشتیبانی از زائران دماوندی باید در اولویت کاری قرار گیرد و تا فرصت هست نهایت تلاش خود را انجام دهیم تا ارائه خدمات به بهترین شکل انجام گیرد.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به اینکه 90 دردصد از حامیان تشکیل موکب شهرستان دماوند مردم هستند، بیان کرد: ستاد اربعین حسینی نیاز به کمک مردمی دارد که این ستاد شامل ستاد اعزام، تبلیغات و مشارکت های مردمی است.محمود پور دیوان بیگی مقدم ادامه داد: سال گذشته شهرستان دماوند با توجه به ظرفیتی که داشت 120 میلیون تومان کمک مردمی و 40 میلیون تومان کمک دستگاهی داشت و انتظار ما این است که در سال جاری 250 میلیون کمک...
 • فعالیت های پژوهشی باید همسو با سیاست های کلان نظام فناوری صنعت نفت باشد
 • معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت بر ضرورت همسو بودن فعالیت‎های پژوهشی با سیاست‎های کلان نظام فناوری صنعت نفت تاکید کرد. به گزارش شانا، حبیب‎اله بیطرف دیروز (یکشنبه، دوم مهرماه) در بازدید از موسسه مطالعات بین‎المللی انرژی، درباره نظام فناوری صنعت نفت و بایدها و نبایدهای این نظام صحبت کرد و گفت: این موسسه می‎تواند به عنوان اتاق فکر، فرصتی راهبردی برای نفت باشد. وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‎های مطالعاتی موسسه مطالعات بین‎المللی انرژی تاکید و تصریح کرد: مدیریت، سرمایه و فناوری، سه موضوع کلیدی در صنعت نفت است و موسسه می‎تواند در هر سه بخش، نقش مهمی ایفا کند. بیطرف به اهمیت همکاری‎های بین‎المللی در حوزه فناوری هم اشاره کرد و افزود: گزارش‎های بین‎المللی موسسه و ایده‎های خلاقانه‎ای که از این مجموعه نشات می‎گیرد، می‎تواند در بهبود بسیاری از فرآیندهای کاری صنعت نفت موثر باشد. به گفته وی، نظام فناوری در صنعت نفت مقوله‌‏ای بسیار جدی است و از این رو، تبیین وضع موجود و دورنمای فناوری صنعت نفت ضرورت دارد که موسسه می‎تواند در این مسیر با تدوین نقشه راه فناوری به وزارت نفت کمک کند و پیشنهادهای خود را در قالب راهکارهای عملی ارائه دهد. بیطرف ادامه داد: وزارت نفت در مسیر ظرفیت‎سازی برای توسعه و بسط دانش فنی در حوزه‎های مختلف و انتقال فناوری، فعالیت‎هایی را آغاز کرده و معتقد است امکان استفاده از ظرفیت‎های پژوهشی و مطالعاتی در جریان اجرای قراردادهای جدید نفتی فراهم می‎شود. وی همچنین با اشاره به قراردادهای پژوهشی که در بخش بالادست و پایین دست صنعت نفت بین شرکت‎های اصلی وزارت نفت و دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی امضا شده است، ابراز امیدواری کرد که این قراردادها به خوبی عملیاتی شوند. معاون وزیر نفت، نظارت بر خروجی قراردادهای پژوهشی را نیز حائز اهمیت عنوان کرد. وی ضمن قدردانی از تلاش‎های همکاران صنعت نفت در موسسه مطالعات بین‎المللی...
 • امارات میزبان کنفرانس بین المللی وزیران انرژی هسته ای
 • امارات متحده عربی میزبان قدرت‌های بزرگ انرژی هسته‌ای در جهان خواهد بود تا برای اولین بار کنفرانس بین‌المللی وزرا درباره انرژی هسته‌ای در منطقه برگزار شود. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گلف نیوز، کنفرانس بین‌المللی وزیران درباره انرژی هسته‌ای در قرن بیست و یکم قرار است از 30 اکتبر تا یک نوامبر (هشتم تا دهم آبان ماه) در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی برگزار شود. سهیل محمد المزروعی وزیر انرژی امارات با اعلام این خبر تصریح کرد: این اولین باری است که یک کشور عربی میزبان این کنفرانس است. این کنفرانس پیش از این در سال 2005 در پاریس، 2009 در پکن و سن‌پطرزبورگ در سال 2013 برگزار شد. در این کنفرانس نمایندگانی از 30 کشور که در حال حاضر برق هسته‌ای تولید می‌کنند و به علاوه کشورهایی که طرح‌هایی برای برق هسته‌ای بومی دارند، حضور خواهند یافت. کنفرانس ابوظبی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با همکاری آژانس انرژی هسته‌ای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برگزار می‌شود. به نوشته گلف تایمز، در حال حاضر 60 نیروگاه برق هسته‌ای جدید در 15 کشور دنیا در مرحله ساخت و ساز قرار دارد که امارات متحده عربی یکی از آنها است. نیروگاه باراکه امارات دارای چهار راکتور است که پس از تکمیل درسال آینده (میلادی) یک چهارم برق موردنیاز این کشور را تامین خواهد کرد. از موضوعات اصلی مورد بحث در این کنفرانس، افزایش درخواست جهانی برای انرژی و پتانسیل صنعت هسته‌ای برای حذف انتشار کربن مرتبط با تغییرات آب و هوایی خواهد بود. برآورد می‌شود که نیروگاه باراکه سالانه موجب حذف ورود حدود 21 میلیون کربن به فضا شود. انتهای پیام
 • برای هیچ پستی لابی نکرده ام/اداره رفاه مدیران را به اداره رفاه همه پرسنل تبدیل کردیم
 • نویدرضا خدیو رییس اداره رفاه شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری برنا، خدمات در حوزه درمانی، رفاهی، اجرای تورهای مختلف و برگزاری مسابقات فرهنگی فعالیت هایی است که اداره رفاه انجام می دهد. او با بیان اینکه کارهایی که در چند سال اخیر در اداره رفاه انجام شد بی سابقه بود که ما به آنها کار اولی ها می گوییم تصریح کرد: ورزش پرسنلی در مجموعه شهرداری مغفول واقع شده بود. چند سال گذشته ورزش پرسنلی از سازمان ورزش شهرداری جدا و به اداره رفاه سپرده شد. متأسفانه ورزش پرسنلی مختصر در حد یک مسابقه فوتسال دیده شده و فکر دیگری برای آن نشده بود. وی افزود: برای اولین بار کارت نقره ای ورزش به همه پرسنل شهرداری دادیم که با آن کارت نقره ای می توانند از مجموعه های ورزشی استفاده کنند. برای اولین بار از نخبه های ورزشی شهرداری تقدیر کردیم که این افراد در شهرداری بسیار زیادند مانند صادق گودرزی قهرمان المپیک، در تنیس بانوان قهرمان آسیایی داریم و در داوری شخصی مانند فغانی را داریم که آنها دیده نشده بودند. خدیو ادامه داد: در اداره رفاه مسابقات ورزشی کلان شهرها را برگزار کردیم و اتفاقا والیبال ما در این مسابقات رتبه اول همچنین والیبال بانوان، تنیس بانوان، شنا و شطرنج هم در این مسابقات تیم شهرداری تهران اول شد. او با اشاره به برگزاری جشن های مختلف در شهرداری گفت: با بررسی های زیاد جشن های بیشتری برگزار و جشن های مختلفی از جمله جشن ولایت و جشن مخصوص بانوان را اضافه و توانستیم برای اولین بار جشن مهربانی را در ماه مبارک رمضان برگزار کنیم. او با بیان اینکه برای اولین بار از نخبگان کنکور 92 تجلیل کردیم افزود: 9 نفر از همکارانمان رتبه یک رقمی و دو رقمی آوردند که از آنها تجلیل کردیم. خدیو گفت: متأسفانه در دورانی...
 • مک درموت:بازیکنان استقلال می دانند باید چه کار کنند
 • مربی تیم فوتبال استقلال گفت: بچه‌ها می‌دانند فردا باید چه کار کنند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم از رشت، میک مک درموت در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: قبل از شروع باید برای نظرمحمدی آرزوی سلامتی کنم و آرزو کنم زودتر سلامتی خود را بدست بیاورد. در مورد بازی هم همه می‌دانند در جه شرایط هستیم. بچه‌ها می‌دانند فردا باید چه کار کنند. تمام طول هفته را کار کرده‌ایم. به غیر چیز‌هایی که داخل و خارج از تیم بوده برای بازی آماده‌ایم و منتظر شروع بازی هستیم.ادامه دارد R1414/P1015135/S3,27/CT11
 • فعالیت ۱۴۰ مبلغ از استان گلستان در موکب های کربلای معلی
 • مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان گفت: ۱۴۰ مبلغ و مبلغه از استان گلستان برای ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی برای زائران در موکب‌ها کربلای معلی شناسایی کردیم. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام عباس داروئی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار داشت: 140 مبلغ و مبلغه از استان گلستان برای ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی برای زائران در موکب‌ها کربلای معلی شناسایی کردیم.وی با بیان اینکه هر زائر نائب زیاره یک شهید در کربلای معلی است، گفت: ایجاد پایگاه فرهنگی را در پیاده‌روی اربعین حسینی دنبال می‌کنیم و همه مساجد را برای ترغیب و حضور مردن در پیاده‌روی اربعین حسینی فعال کردیم.مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان یادآور شد: این حرکت عظیم و راهپیمایی حرکت بسیار باارزش و معنوی است و در ابعاد مختلف روز به روز به عظمت اسلام، شیعه و مقام و منزلت کربلا را اعتلای می‌بخشد. یقینا برای امنیت زائران و رفاه زائران اقداماتی انجام می‌شود و امید داریم راهپیمایی خوبی انجام شود و همه تمهیدات اندیشیده شده است.مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان با بیان اینکه ویزای انفرادی نیز امسال برای زائران در نظر گرفته شده، تاکید کرد: پس از حماسه راهپیمایی اربعین حسینی سال گذشته، تلاش شد ضعف‌ها برطرف شود تا راهپیمایی باشکوهی امسال برگزار شود.داروئی یادآور شد: در این ایام براساس چارچوب کارهای قبل از اربعین اقداماتی را انجام می‌دهیم و ستاد اسکان موضوع موکب‌ها را دنبال می‌کند و به زائران در راهپیمایی حسینی خدمات می‌دهد.مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان افزود: در سال گذشته اهل تسنن گلستان استقبال خوبی از این راهپیمایی حسینی داشتند و امسال نیز این گونه است.در رابطه با اعزام اربعین حسینی کل نظام وارد صحنه هستند و یک نهاد و طیف خاصی در این فعالیت درگیر نیستند و سال...
 • نماز محور فعالیت های آموزش و پرورش استان سمنان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، محمدرضا جهان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در دیدار با آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت : امسال نیز برای چندمین سال متوالی نماز به عنوان محور فعالیت‌های آموزش و پرورش استان سمنان در مدارس قرار گرفته است. وی با بیان اینکه امروز توجه به فریضه نماز سبب کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود عنوان کرد: از این رو آموزش‌وپرورش استان سمنان به موضوع مهم نماز و ترویج این فریضه مهم دینی در مدارس و در میان دانش آموزان به صورت ویژه توجه کرده و آن را یکی از مهمترین محورهای برنامه‌ریزی‌های خود قرار داده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه شعار سال تحصیلی مدارس استان سمنان در سال‌های اخیر همواره با محوریت نماز و ترویج این فریضه مهم دینی بوده است گفت: امسال نیز در ستاد پروژه مهر استان سمنان، شعار «نماز، ورزش، مهارت؛ رمز و راز سعادت» به عنوان شعار سال تحصیل جدید مدارس برگزیده شده است. جهان با اشاره به موفقیت‌های مهم آموزش و پرورش استان سمنان در سال‌های اخیر در سطح کشور تصریح کرد: آموزش و پرورش استان استان در مجموع شاخصه‌های آموزشی و پرورشی جزء چهار استان نخست کشور است. وی توجه به مسائل پرورشی در کنار برنامه‌ریزی‌های مهم آموزشی در این استان سمنان را از نقاط قوت عملکرد آموزش و پرورش این استان برشمرد. توزیع کتاب زندگینامه شهدای فرهنگی استان سمنان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه این استان بیش از 612 شهید دانش آموز و 124 شهید فرهنگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است تصریح کرد: توزیع گسترده کتاب زندگینامه شهدای فرهنگی استان سمنان که چندماه قبل از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی رونمایی شده بود؛ فردا در مراسمی آغاز و بیش از...
 • اصلاح طلبان برای پیروزی در انتخابات ناگزیر از ائتلاف با اعتدالیون هستند/ضریب نفوذ آن ها بین مردم بیش از ۲۰درصد نیست
 • عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تجربه برگزاری ۳۰ تا ۴۰ انتخابات در کشور نشان می‌دهد که هیچ گاه یک گروه به تنهایی در انتخابات پیروز نمی شود هر پیروزی با ائتلاف محقق شدنی است. محمد هاشمی، عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص اظهارات اخیر محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات؛ پیرامون اینکه برای انتخابات آینده مجلس، اصلاحطلبان با اعتدالیون و هوادارن دولت ائتلاف نخواهند کرد گفت: به طور کلی ضریب نفوذ جناح‌های سیاسی در این سی و چند سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و چندین انتخابات برگزار شده برای اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هر کدام ۲۰ درصد و اعتدالگرایان که امروز مجموعه دولت را تشکیل می دهند حدود ۳۸ تا ۴۰ درصد بوده است. وی با بیان اینکه پاسخ به این سوال کلیدی از اهمیت بالایی برخوردار است که هدف هر کدام از جناح‌های سیاسی از شرکت در انتخابات چیست؟ گفت: به طور کلی اگر هدف جناح‌ها و گروه‌های سیاسی از شرکت در انتخابات پیروزی باشد ائتلاف بین حداقل دو گروه برای کسب رای بالای ۵۰ درصداجتناب ناپذیر است. هاشمی تصریح کرد: اما اگر هدف پیروزی نباشد و وزن کشی سیاسی مطرح باشد که معمولا کسی به خاطر وزن کشی سیاسی در انتخابات شرکت نمی‌کند، ممکن است دست به ائتلاف نزنند.عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ائتلاف به هدف جناح‌های سیاسی برمی گردد، گفت: تجربه برگزاری ۳۰ تا ۴۰ انتخابات در کشور نشان می‌دهد که هیچ گاه یک گروه به تنهایی در انتخابات پیروز نمی شود هر پیروزی با ائتلاف محقق شدنی است.
 • سیگاری ها باید هزینه بستریشان را شخصا پرداخت کنند
 • به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، ایرج حریرچی در چهل و هفتمین نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به زیان‌های سیگار و قلیان در کشور اظهار داشت: متأسفانه سالانه بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان بابت سیگار؛ پول این کشور دود می‌شود. وی با اشاره به اینکه قیمت سیگار در ایران 20 درصد از شرکت‌های تولید کننده مثلا کارخانه‌های سیگار سازی آمریکایی ارزانتر عرضه می‌شود، افزود: بنابراین فروش سیگار در ایران حتی از 181 کشور جهان ارزانتر است. قائم مقام و مدیرکل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قیمت سیگار در دیگر کشورها بالغ بر 70 درصد مالیات است، گفت: هر 10 درصد مالیات سیگار افزایش یابد 5 درصد مصرف سیگار نیز کاهش می‌یابد. حریرچی با اشاره به اینکه سالانه 500 هزار بستری بابت عوارض سیگار در کشور رخ می‌دهد که هزینه‌های زیادی بر دوش بیمه‌ها و دولت دارد، تصریح کرد: بنابراین باید به سمتی پیش برویم که هزینه‌های بستری افراد سیگاری توسط خودشان تقبل شود و هزینه کارهای غیربهداشتی برخی افراد بر دوش دیگران سنگینی نکند. وی با اشاره به ضعف قوانین در حوزه سیگار در کشور عنوان کرد: متاسفانه قوانین کشور در این حوزه بازدارنده نیست مثلا در همین تهران یک رستوران 7 بار به دلیل عرضه قلیان بسته شد ولی با پرداخت 500 هزار تومان دوباره باز می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به همکاری و اقدامات 30 دانشگاه علوم پزشکی در برخورد با عرضه کنندگان دخانیات و قلیان گفت: عرضه سیگار به افراد زیر 18 سال ممنوع است ولی به درستی اجرا نمی‌شود و برخی استانها نیز در این زمینه اصلاً همکاری نمی‌کنند.
 • گفت وگو و پرسشگری دانشجویان مطالبه ماست ما را نقدکنید
 • به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا ، دکتر سید ضیاء هاشمی در این نشست با بیان اینکه گفتگو وپرسشگری دانشجویان مطالبه وزارت علوم نیز هست، اظهار داشت: مشارکت دانشجویان در نقد عملکرد مسئولان و همچنین ارائه راه حل های عملی در جهت رفع مشکلات کشور به خصوص حل آسیب های اجتماعی یک ضرورت است و بسیار منطقی به نظر می رسد. سرپرست وزارت علوم برخوردهای امنیتی و انضباطی با رویکرد سیاسی و اجتماعی با دانشجویان را امری نادرست توصیف و تصریح کرد: فضای دانشگاه ها نباید امنیتی شود. البته در همه جوامع، نهادهای نظارتی فعالیت می کنند ولی این نظارت ها باید عادلانه بوده و بر اساس سلیقه های سیاسی صورت نگیرد. دکتر هاشمی در ادامه با بیان اینکه شعار ما « آموزش کیفیت محور ، پژوهش مسئله محور و دانشگاه گفتگو محور»است ، گفت: دانشگاه، کانون تحول و پیشران توسعه و پیشرفت کشور است و اگر کم انگیزگی و افت فعالیت های علمی در میان دانشجویان و دانشگاهیان مشاهده شود ، حتما باید چاره اندیشی کرد. وی بر ضرورت حفظ کرامت و حقوق شهروندی دانشجویان تاکید کرد وگفت : در این خصوص منشوری تهیه و تنظیم شده که طبق مفاد این منشور دانشجویان می توانند از حقوق شهروندی خود آگاه شوند و این حقوق را مطالبه کنند. دکتر هاشمی در خصوص همکاری با نهادهای قضایی و امنیتی گفت: ما نمی توانیم مسائل مان را به تنهایی حل کنیم بلکه با تعامل سازنده مشکلات حل می شودو بالاخره نهادهایی متولی نظم و امنیت درجامعه و کشور هستند و ما در حوزه قضایی و امنیتی باید با این نهادها در چارچوب قانون تعامل داشته باشیم. وی همچنین در خصوص مسئله بورسیه ها گفت : برنامه مادر وزارت علوم، پی گیری مسئله بورسیه ها است و تلاش می کنیم تا حد امکان اگر حقی ضایع شده باشد ،آن را جبران کنیم ....
 • امر به معروف و نهی از منکر به مطالبه عمومی تبدیل شود
 • ساری - فرمانده انتظامی مازندران تازمانیکه امربه‌معروف و نهی از منکر به گفتمان همگانی در جامعه تبدیل نشود، به نتیجه نخواهیم رسید. به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیدمحمودمیرفیضی ظهر دوشنبه در همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر در ساری با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب فراموش شده است تاکید کرد: این فریضه باید به مطالبه عمومی تبدیل شود. وی با بیان اینکه کاهش فزاینده امنیت اخلاقی در فضای مجازی از جمله چالش‌ها است گفت: همچنین نارسایی‌ها و هنجارهای کارکردی درزمینهٔ دستگاه‌های مسئول از دیگر مشکلات به شمار می‌رود. سردار میر فیضی خواستار اقدامات پیشدستانه برای مقابله با آسیب‌ها و ساماندهی امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه شد و گفت: باید از قابلیت رسانه‌ای برای پیشبرد امور بهره‌گیری شود. وی استفاده از ظرفیت روحانیون و ائمه جمعه را برای اجرایی شدن امربه‌معروف و نهی از منکر لازم دانست و گفت: مسئول سازی و اقناع‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مراکز تصمیم‌گیری امری بسیار مهم است. سردار میر فیضی توسعه اختیارات قانونی را برای دستگاه‌های مسئول درزمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر واجب برشمرد و گفت: یکی از راهبردهای توسعه فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر، مسئول سازی و اقناع‌سازی است. فرمانده انتظامی مازندران افزود: باید در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر پاسخگو و مسئول باشیم و امربه‌معروف باید به گفتمان همگانی در جامعه تبدیل شود.