مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به مصاحبه اخیرش با روزنامه اعتماد و با تاکید براینکه گفت‌وگویش به درستی بیان نشده، درباره فضای شهرداری در زمان قالیباف و اینکه گفته شده است در زمان احمدی نژاد این فضا انقلابی‌تر بود، گفت: در خصوص موضوع مطرح شده اینگونه عنوان کردم، اول که وارد شهرداری شدیم شاهد ورود یک گروه انقلابی به شهرداری بودیم.

وی افزود: آغاز هر ورودی با تغییر و تحولات مدیریتی و نظایر آن شروع می‌شود و یک دگرگونی را به وجود می‌آورد. اصولا در این موارد افراد حساس هستند و سعی می‌کنند کار خودشان را بهتر انجام دهند و آنهایی که اهل تخلف‌اند -که ان شا‌ءالله کم باشند و یا نباشند- در آن شرایط سعی می‌کنند ساکت باشند.

چمران با بیان اینکه بعد از چند سالی که ماندیم این فضا به عادی شدن انجامید و بعد از آن سیر عادی خود را طی کرد و به این که چه کسی شهردار باشد یا نباشد چندان مرتبط نمی‌شد، گفت: تفاوتی که می‌خواهم بگویم این است وگرنه چه در زمان آقای احمدی نژاد یا قالیباف قطعاً و یقینا سعی بر این بود تا هم از سوی شورای شهر و هم از سوی شهرداری جلوی هر تخلفی گرفته شود. میزان تذکراتی که در زمان آقای قالیباف از سوی اعضای شورای شهر مطرح می‌شد نیز موید همین مطلب هست و حتی قطع یک درخت در باغی مورد تذکر قرار می‌گرفت و در شهرداری نیز سعی می‌شد تا تخلفی صورت نپذیرد و با متخلفین برخورد شود.

رئیس سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بخصوص سیستماتیک شدن و استفاده از سامانه‌های مدیریتی و اداری، خود از وقوع و زمینه وقوع بسیاری از تخلفات به شدت جلوگیری می‌کرد و تلاش آقای قالیباف هم در این مورد بسیار موثر واقع شد.

چمران درباره لقب «رئیس جمهور ساز» که از سوی برخی رسانه ها به او نسبت داده می‌شود و اینکه گفته است «اگر می خواستیم آقای قالیباف را رییس‌جمهور کنیم و فشار تبلیغاتی می‌گذاشتیم، می‌توانستیم» توضیح داد: معنی خواستن در این باره گروهی است نه شخصی، می‌خواستیم یعنی کل جامعه همفکر و همسو و متفق می‌شدند انجام می‌گرفت. حتی اسم آوردم آقای حداد عادل، آقای ولایتی، آقای جلیلی و همه نیروهای هوادارانشان اگر می‌خواستیم مشخص بود که می‌توانستیم در چنین شرایطی آقای قالیباف رئیس جمهور شوند.

وی بیان داشت: آقای حداد عادل در دور انتخابات ریاست جمهوری که کناره گیری کرد یک ایثاری انجام داد اما به صرف کناره گیری ایشان چنین خواستی اتفاق نیفتاد به خاطر آن تشتت‌ها رئیس جمهوری را از دست دادند .

رئیس سابق شورای شهر تهران در ادامه درباره نواصولگرایی که از سوی قالیباف مطرح شده است، گفت: نواصولگرایی را اینگونه ترجمه کردیم که هر فکر و ایده‌ای می‌بایست دائما در حال نو شدن و ارتقا باشد. روایتی است که اگر امروزمان با فردایمان یکی باشد دچار خسران و ضرر شدیم. حتما باید امروزه مان با فردایمان متفاوت باشد. برداشت من از نواصولگرایی به عنوان یک تفکر جدید این است که یک فضای جدیدی برای همه اتفاق بیفتد. اگر همه توقف کنند و سرجایشان بنشینند پیشرفتی نکنند یقینا کسی به جایی نخواهد رسید.

چمران خاطرنشان کرد: نوگرایی لازم است و حتی افراد جدیدی را به جای افراد قدیم می‌گذارند و این یک امر طبیعی است و نیاز طبیعی هر جامعه‌ای است و به عقیده من این می‌تواند نو اصولگرایی باشد یعنی ارتقاء بخشیدن به همه چیز، البته شاید منظور آقای دکتر قالیباف فراتر از این باشد.

وی همچنین درباره مشورت هایش با شهردار سابق تهران گفت: اصولا درباره کارهای شهرداری همیشه با هم مشورت می‌کردیم و زمانی که دونفری با آقای قالیباف نشستیم و صحبت کردیم که به عنوان شهردار ایشان را معرفی و رای گیری صورت گیرد یکی از صحبت های مهم ما این بود که همیشه با هم مشورت داشته باشیم. ایشان همیشه و حتی درخصوص احکامی که برای مدیران بخش های مختلف شهرداری صادر می‌کردند علاوه بر دیگران با من مشورت داشتند. گاهی نظرم مثبت بود و گاهی منفی و با مطالعه و توضیح بیشتر یکدیگر را قانع می‌کردیم. اصولا بحث‌های مشورتی و انتقادی ما چه به صورت خصوصی ویا عمومی بیشتر اوقات درباره شورای شهر و شهرداری وجود داشت.

وی افزود: در مورد انتخابات ریاست جمهوری هم به صورت عمومی مشورت می‌کردیم. بیشتر موضوعات مشورتی ما با دکتر قالیباف درخصوص شهرداری و مسائل آن بود و نه انتخابات ریاست جمهوری. مثلا کناره‌گیری ایشان به نفع کاندیدای دیگر در انتخابات ریاست جمهوری که ایثار بزرگی بود و یک نوع گذشت و مردانگی واقعی را انجام داد مشورتی نداشتیم. اطرافیان با کناره‌گیری ایشان به شدت ناراحت بودند و هنوز هم ناراحت هستند چرا که معتقد بودند اگر می‌ماند پیروز می‌شد. در آن مقطع ریاست جمهوری چون درگیر کارهای شورای شهر بودم به امور انتخابات ریاست جمهوری ورود زیادی نکردم و بیشتر دغدغه من پرداختن به امور شورای شهر تهران بود.

وی درباره شانس قالیباف در دوره بعد انتخابات گفت: آقای قالیباف خودشان باید تصمیم بگیرند که آیا بعد از این سه دوره می خواهند کاندیدا شوند. این موضوع را از نظر روانشناسی عمومی باید مطالعه کنند و خواسته عمومی و نظر جامعه را بسنجند. آقای قالیباف یک مدیر توانمندی است که شکی در آن وجود ندارد اما اینکه اجتماع چه نظری در خصوص کاندیدا شدن ایشان در دوره ریاست جمهوری آینده دارد باید مطالعه کرد، یا می توان گفت به فضای زمان انتخابات بستگی دارد.

رئیس سابق شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که به عنوان یک مدیر با تجربه در امور شهری چه توصیه یا دغدغه مهمی برای شورای شهر و شهرداری تهران می‌بینید؟ تصریح کرد: مهمترین دغدغه من فراتر از شورای شهر و یا شهرداری تهران است و آن لایحه دولت با موضوع مالیات بر ارزش افزوده است که اخیرا برای تصویب به مجلس فرستاده شده است. اگر این موضوع مورد تصویب قرار گیرد شهرداری ها و شوراهای شهر در کل کشور فلج می‌شوند برای اینکه منابع درآمد پایدار آنها مضمحل می‌شود. شهرداری ها هم اگر به سوی منابع دیگر مثل تراکم فروشی و درآمد جرائم روی بیاورند این هم به ضرر مردم و شهرهاست.

وی افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده درابتدا 50 درصد شامل حال شهرداری می شد اما اکنون به 32 درصد تقلیل یافته و این لایحه در صدد است تا آن را قطع کند وهمه آن به خزانه واریز شود و شهرداری از طریق خزانه و سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات لازم را برای امور شهر تحویل بگیرد که این امر شهرداری را به یک اداره دولتی تبدیل می کند و به عقیده من یک ظلم بزرگی به شهرداری ها است و نتیجه آن به نفع دولت و نظام خواهد بود.

رئیس شورای شهر چهارم خاطرنشان کرد: اکنون که همسویی سیاسی میان گروههای مختلف مدیریتی شهرداری و دولتی دیده می‌شود انتظار می‌رود تا بدهی‌های دولت به شهرداری ها که از دولت های قبل هم وجود داشته پرداخت شود تا بهتر بتوانند امور حمل و نقل، ترافیک، بافت‌های فرسوده، مترو و. . . را ارتقا نموده و اداره نمایند. اهمیت کار شهرداری در دوره چهارم این بود که بدون استفاده از فرصتی که پرداخت این بدهی‌های دولت (هرچند که حسابرسی شده) ایجاد می کرد به انجام پروژه های بزرگ و اقدمات وسیعی در شهر اهتمام شد و بطور کلی شهر دگرگون گشت گرچه هنوز هم جای کار زیادی باقی است ولی این تحول ستودنی است.

چمران در پایان به اشاره به اظهاراتش درباره حزب موتلفه اسلامی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: در این مصاحبه هم اشاره ای به حزب موتلفه شد که جا دارد از آنان پوزش بطلبم.

تسنیم

کلیدواژه: رئیس سابق شورای شهر تهران | انتخابات ریاست جمهوری | آقای قالیباف | شورای شهر | شهرداری ها

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۵۸۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • رئیسی احمدی نژاد و قالیباف در مجمع تشخیص کجا می نشینند
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست‌ آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی برگزار شد. 27214 کلید واژه‌ها : مجمع تشخیص مصلحت نظام - محسن رضایی -
 • جلوی واردات مرکبات گرفته شود
 • بهشهر- سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواستار جلوگیری از واردات مرکبات شد و گفت: همه ساله هنگام برداشت مرکبات و زمانی که تولیدکننده باید به سود مناسب و درآمد اقتصادی خود فکر کند، شاهد تلاطم بازار و کاهش قیمت هستیم که وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های مرتبط باید با تنظیم بازار، از هم اکنون برای برون رفت از این مشکلات اقدام کنند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر این نماینده، علی محمد شاعری واردات مرکبات را یکی از مواردی برشمرد که در سال های گذشته ناامیدی باغداران و برهم زدن نظم بازار را بدنبال داشته است و افزود: این درحالی است که بهترین، سالم ترین و باکیفیت ترین مرکبات را در داخل کشور تولید می کنیم و حتی در مواردی مازاد تولید هم داریم. وی با اعلام اینکه واردات چیزی جز در نظر گرفتن منافع وارد کنندگان و واسطه ها را دنبال نمی کند، اضافه کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری بر عدم واردات میوه به کشور تاکید کردند و وظیفه همه مسوولین است که با تکیه بر تولید داخل در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری داشته باشند و از واردات میوه جلوگیری کرده و به هیچ عنوان اجازه واردات میوه را به کشور ندهند. نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مسولین تمام تلاش خود را برای صادرات انواع میوه بخصوص مرکبات داشته باشند تا منافع تولیدکننده تامین شود، بر ضرورت تخصیص مشوق های صادراتی برای صادرات مرکبات تاکید کرد. شاعری با تاکید بر برنامه ریزی مسوولان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم و کنترل بازار مرکبات و تلاش برای صادرات این محصولات، تصریح کرد: با توجه به توان تولید با کیفیت مرکبات در کشور، متاسفانه سهم صادرات این محصول بسیار ناچیز است و همین موضوع باعث کاهش قیمت مرکبات در داخل کشور و...
 • احمدی نژاد در دادگاه احتمالا
 • «پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا ارجاع شد» این جمله دادستان کل کشور یعنی پایان تردیدها! دیگر نامه نوشتن برای نمایندگان مجلس یا اخم کردن به دیوان محاسبات برای احمدی‌نژاد و رفقایش سودی ندارد و پرونده به دادسرا ارجاع شده است. احمدی‌نژاد تنها رئیس جمهوری است که باید در دادگاه به دفاع از عملکرد خودش بپردازد به یادآورد که فراموش کرده بود روز حساب و کتابی هم هست که اگر چه سخنگوی قوه قضائیه تایید کرد زمان بررسی آن طولانی شده اما بالاخره به آن رسیدگی خواهد شد. دیروز دادستان کل کشور با اشاره به گزارش‌های واصله در خصوص پرونده محمود احمدی‌نژاد، گفت: پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.به گزارش صدای ایران، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ضمن بیان اینکه بخشی از مدارک و مستندات بانکی و شرکت نفت بابک زنجانی متهم اول نفتی موجود است، گفت: میزان کل اموال و دارایی متهم که با آن کارکرده و سودآوری داشته است مشخص نیست اما آنچه اهمیت دارد اینکه دارایی وی باید برگردانده شود که متأسفانه تاکنون همکاری لازم را نداشته است. به گزارش نامه نیوز وی به آخرین وضعیت پرونده محمود خاوری رئیس اسبق بانک ملی ایران که چند سال گذشته با حیف‌ومیل بیت‌المال به کشور کانادا گریخته است نیز اشاره داشت و افزود: دادگاه ازنظر قانونی برای متهمانی که احضاریه صادرشده ولی فرد در دادگاه حضور پیدا نمی‌کنند به‌صورت غیابی حکم صادر می‌کند و متهم نیز می‌تواند از حق قانونی خود استفاده و نسبت به‌حکم صادره اعتراض و واخواهی کند و آن اعتراض نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.به نقل از آرمان، دادستان کل کشور در خصوص وضعیت پرونده حمیدرضا بقایی معاون رئیس‌جمهور سابق نیز گفت: این پرونده در مرحله دادسرا و تحقیقات قرار دارد و در حال تکمیل شدن است و در مورد پرونده محمود احمدی‌نژاد نیز گزارش‌هایی دریافت و به دادسرا ارجاع شد که در...
 • شریعتمداری:باید جلوی قاچاق کالا از مبادی رسمی و غیررسمی گرفته شود
 • وزیر صنعت با تاکید بر لزوم جلوگیری از قاچاق کالا از طریق گمرکات، گفت: باید جلوی قاچاق کالا از مبادی رسمی و غیررسمی گرفته شود. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی صبح امروز یکشنبه با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.در این جلسه که با حضور اکثریت اعضای فراکسیون برگزار شد، موضوعاتی از سوی اعضای فراکسیون درباره رکود در بخش صنعت مطرح و وزیر هم به آن‌ها پاسخ داد.نمایندگان حاضر در جلسه سوالاتی در مورد برنامه وزیر برای حل مشکلات صنایع کوچک، رفع موانع استفاده صنایع از تسهیلات بانکی به ویژه وثیقه‌های بانکی، انتقاداتی از عدم رعایت مسائل زیست محیطی مطرح کردند.اعضای جلسه بر لزوم رعایت حقوق کارگران و ضرورت توجه به شهرک‌های صنعتی به جهت نقشی که در ایجاد اشتغال ایفا می‌کنند، تاکید کردند.اعضای جلسه معتقد بودند وضعیت صنعت دخانیات نگران کننده و نیازمند توجه و ساماندهی است. نمایندگان همچنین از واردات کالاهای خارجی به ویژه در مورد محصولاتی که مشابه داخلی آن وجود دارد، انتقاد کردند و خواستار افزایش تعرفه واردات شدند.وکلای ملت همچنین خواستار برنامه ریزی دقیق برای رشد معدن و حل مشکلات آن و اقدامات و برنامه ریزی دقیق برای ثبات سرمایه گذاری و حفظ امنیت آن بودند.نمایندگان با اشاره به تدوین استراتژی توسعه صنعت از وزیر صنعت، معدن و تجارت سوال کردند که آیا این استراتژی در وزارت صنایع ابلاغ خواهد شد یا خیر.تعدادی از نمایندگان معتقد بودند قرارداد ال ۹۰ با فرانسوی‌ها منصفانه نیست.وکلای ملت همچنین با انتقاد از پرداخت ۴۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به حدود ۵۰ نفر معتقد بودند وثیقه‌های این افراد اعتبار لازم را ندارد.در ادامه جلسه، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن تجارت ضمن رای اعتماد مجلس به وی گفت: تلاش کردیم بر اساس برنامه‌ای که به مجلس ارائه کردیم، اقدام کنیم. برنامه ارائه شده برای اغلب نقطه نظرات مطرح شده راه...
 • فررو:فروش باشگاه ها به خارجی ها یعنی فروش بخشی از تاریخمان
 • اینتر در فصل تابستان به شدت خواهان خرید پاتریک شیک، مهاجم ۲۱ ساله سابق سمپدوریا بود اما او در نهایت با رقم ۴۲ میلیون یورو به رم پیوست و رکورد نقل و انتقالات این باشگاه را شکست. ماسیمو فررو رئیس سمپدوریا در گفتگو با گاتزتا دلو اسپورت گفت: او نمی خواست بماند وگرنه من یک سال دیگر او را نگه می داشتم. مشکل با چنین بازیکنانی به خاطر مدیر برنامه آنهاست اما در حالی که ۲۰ سالش بود، تیم های زیادی مانند یووه، پاری سن ژرمن، موناکو و رم او را می خواستند. او می تواند شاهزاده جالوروسی شود اما من صادق خواهم بود: بدون محدودیت های دولت چین، او همراه با میلان اشکرینیار به اینتر می پیوست. مالکان چینی اینتر و میلان؟ آنها چه کسی هستند؟ اگر چینی ها با پول خود به جنوا می آمدند، من سمپدوریا را به آنها نمی فروختم. زمانی که کنترل چیزی را به خارجی ها بدهیم، یعنی بخشی از تاریخ خود را به آنها فروخته ایم. من یک هوادار سیلویو برلوسکونی هستم. او فردا صبح میلان را باز می گرداند. همچنین موراتی را دوست دارم. به خاطر آنکه اریک توهیر را “فیلیپینو” خواندم، چهار ماه محروم شدم. هنوز برایم اهمیت ندارد با وجود تعلیق ها در ایتالیا رئیس باشم زیرا همیشه حرف راست را می زنم.
 • احمدی نژاد خطاب به ترامپ:بی ادب بی فرهنگ
 • محمود احمدی‎نژاد طی یادداشتی به لفاظی‌های ترامپ در سازمان ملل واکنش نشان داد. آفتاب‌‌نیوز : متن یادداشت او به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیماللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیهاندیشه خود برتر بینی و سلطه گری دولتمردان آمریکا بار دیگر از زبان آقای ترامپ در صحن سازمان ملل منتشر شد و ذات خودخواهی را به نمایش گذاشت.او نشان داد که با تاریخ و جغرافیا بیگانه است و تصور می کند که همه ملتها، مانند او زورگو، خودخواه و بدون تاریخ، فرهنگ و ادب هستند.چنین به نظر می رسد که آقای ترامپ در مواجهه با چند نفر و ارزیابی آنان، ملت ایران را نیز ضعیف تصور کرده است. در این صورت، او نیز مانند اسلاف خود، به بیراهه رفته است.ملت بزرگ ایران قادر است از حقوق حقه خود در تمامی عرصه ها و صحنه ها به خوبی دفاع نماید و نیازمند دلسوزی فریبکارانه امثال ایشان نیست.رئیس جمهور آمریکا و اطرافیان وی مطمئن باشند که ملت بزرگ ایران به زودی حقوق از دست رفته خود را نیز مطالبه و تمامی آن را استیفا خواهد کرد.اگر آقای ترامپ تصور می کند که با این رفتارها بر اقتدار و قدر و قیمت امپراتوری آمریکا می افزاید و راه را برای چپاول گسترده تر ملت ها و سامان دادن به اقتصاد رو به افول این کشور هموار می کند، سخت در اشتباه است.این رفتارها، تنها مسیر اضمحلال این امپراتوری خشن و خودخواه را کوتاه تر خواهد کرد.اگرچه شب دراز شده است اما صبح بسیار نزدیک است.منبع: سایت دولت بهار
 • واکنش احمدی نژاد به دیدارهای ظریف
 • محمدجواد ظریف در حاشیه هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، علاوه بر دیدار با وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی و بزرگ با برخی همتایان خود از کشورهای کوچک نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه «قانون» این موضوع را دستمایه مطلب طنز زیر قرار داده است. انتهای پیام
 • جنبش عصائب اهل الحق:باید جلوی همه پرسی اقلیم کردستان عراق گرفته شود
 • بغداد - ایرنا - جنبش عصائب اهل الحق از گروه های مقاومت اسلامی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: همه پرسی اقلیم کردستان عراق، پروژه خطرناکی است که باید جلوی آن گرفته شود. در بیانیه امروز (یکشنبه) این جنبش اسلامی که نسخه ای از آن در اختیار دفتر ایرنا در بغداد قرار گرفته، آمده است: همه پرسی اقلیم کردستان عراق طرحی خطرناک است که منجر به تقسیم عراق می شود و جز رژیم صهیونیستی کسی از آن پشتیبانی نمی کند. عصائب اهل الحق از پارلمان و دولت عراق خواست تا بدلیل جنبه تهدید امنیت ملی و افزایش تنش و اختلافات در جامعه این کشور، جلوی این همه پرسی گرفته شود. این جنبش مقاومت با اشاره به شکست مذاکرات دیروز بغداد میان هیات های اربیل و ائتلاف ملی عراق، علت آن را اصرار دولت اقلیم کردستان بر برگزاری همه پرسی جدایی از عراق و رد همه توصیه های داخلی، منطقه ای و بین المللی نسبت به ادامه این پروژه خطرناک توصیف کرد. گفتنی است، با وجود مخالفت های جهانی و دولت مرکزی عراق با همه پرسی اقلیم کردستان عراق، مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان این کشور بر برگزاری این همه پرسی در 25 سپتامبر 2017 برابر با سوم مهر 1396 اصرار دارد.خاورم**380**1275انتشار دهنده: مجید جعفری
 • توئیت انگلیسی احمدی نژاد که ۵ غلط املایی دارد عکس
 • توئیت ۱۵ کلمه‌ای احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی ۵ غلط املایی و غلط کاربرد کلمات دارد! سرویس عکس و فیلم فردا: توئیت 15 کلمه ای احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی 5 غلط املایی و غلط کاربرد کلمات دارد!
 • نامه احمدی نژاد به آیت الله آملی لاریجانی
 • رویداد24--احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نوشت که امروز (یکشنبه) تحویل دفتر ایشان شد.محمود احمدی نژاد در این نامه ، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوء استفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.منبع: سایت دولت بهار
 • رمزگشایی عباس عبدی از حضور احمدی نژاد در مجمع
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت گفت: ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. به گزارش روزنامه اعتماد، وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد. او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • رئیس کل بانک مرکزی احمدی نژاد ادعا کرد:انتقال ارز به کشور با قایق موتوری
 • به گزارش صدای ایران، بخشی از صحبت های محمود بهمنی را در ادامه می‌خوانید: * سمت‎تان در دوره‎های قبل چه بوده؟ در تمام دولت‌ها سمت‌های بالا داشتم. قائم‌مقام بانک ملی، مدیرکل اعتبارات و سرمایه گذاری و ... بودم. * اما بالاترین سمت را در دوره آقای احمدی‌نژاد داشتید. همان موقع هم آقای هاشمی هر وقت می‌خواستند پروژه افتتاح کنند زنگ می‌زدند و با هم می‌رفتیم. چون چهره سیاسی نبودم توانستم با همه دولت‎ها کار کنم و باور این برای خیلی‌ها سخت بود. ۴۷ سال سابقه کار در حوزه بانک دارم و سه سال هم مشاور عالی ستاد فرمان حضرت امام بودم. بچه‌ها به من نگفتند که از تهران بیا چون تهران اصلا لیست خاص خودش را داشت و پیشنهاد کردند البرز بد نیست و من هم رفتم و از البرز کاندیدا شدم. الان خدا را شکر می‌کنم چراکه تا قبل از مجلس فکر می‌کردم من به عنوان یک مدیر انتصابی قابل قبول هستم. همیشه احکامم را بر اساس انتصاب گرفته بودم ولی در انتخابات مجلس، مردم هم به صورت انتخابی این عنوان را به من دادند. بالاخره کسی که ۴۷ سال در سیستم مالی و اقتصادی کار کند، همه هم در سمت‌های بالا، بالطبع ممکن است اشتباه کند ولی می‌توان تشخیص داد این اشتباه بوده یا سوءنیت. یادم هست وقتی می‌خواستیم از پول‌های آزادشده چند صد تن طلا خریداری کنیم، بچه های بانک مرکزی زیر بار نمی‌رفتند و می‌گفتند ریسک آن بالاست. در آن مقطع این مقدار طلا را با قیمت هر انس ۶۵۴ دلار خریدیم. دوستان به من هشدار می‎دادند که با کمترین تغییر در نرخ طلا باید به دیوان محاسبات و سازمان‌های نظارتی و بازرسی جواب بدهی. گفتم ولی من فکر می‌کنم که کشور را باید نجات داد. خوشبختانه نرخ طلا به ۱۷۰۰ دلار رسید یعنی حدود سیصد درصد به صورت جهانی رشد کرد. ما اگر آن موقع...
 • واکنش احمدی نژاد به دیدار ظریف با وزیر خارجه گینه پاپوا و مونته نگرو
 • طنز و کاریکاتور>طنز - ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم به برخی اخبار و اظهارنظرها واکنش نشان داد. برای مشاهده بهتر، روی تصویر کلیک کنید 6060 کلید واژه‌ها : طنز -
 • واعظ آشتیانی:احمدی نژاد طرفداران زیادی دارد/رای دادن چشم بسته به یک لیست سی نفره موفقیت نیست
 • امیررضا واعظ آشتیانی گفت: آقای احمدی‎نژاد تا انتخابات ریاست جمهوری جزیی از خانواده اصولگرایان بود چون اساسا این اصولگرایان بودند که ایشان را به عنوان شهردار انتخاب کردند. اگر ایشان شاخص های لازم از جمله اصولگرایی را نداشت هرگز شورای دوم ایشان را به عنوان شهردار انتخاب نمی کرد. بنابراین ایشان از نردبان اصولگرایی بالا رفت و پیروز میدان شد. اما من به ایشان حق می دهم که پس از پیروزی معتقد باشد که وام دار هیچ گروهی از اصولگرایان نیستند، چون اصولگرایان روی فرد دیگری اجماع کرده بودند و اصلاً هیچ حسابی روی آقای احمدی نژاد باز نکرده بودند و ایشان با توجه به گفتمان جدیدی که مطرح کرد از جمله بحث عدالت توانست رای مردم را به دست آورد. در نتیجه اگر ایشان خودش را از بدنه اصولگرایی نمی داند بحث جدایی است اما پیروزی ایشان با عملکرد مثبت شورای دوم و عملکرد خودش در شهرداری تهران متاثر از گفتمان جدیدی بود که مطرح کرده بود. اهم اظهارات واعظ آشتیانی به شرح زیر است: * پس از پیروزی در انتخابات و پایان دوره دوم شورای شهر، این طیف برای لیست شورای سوم دچار انشقاق شدند چرا که یک سوم لیست شورای انتخاب شده از اصلاح طلبان بود. * لیستی که برای مجلس دهم و شورای شهر پنجم داده شد، طیف قابل توجه ای از رای دهندگان اصلا این لیست را قبول نداشتند یکی از دلایلی که اصولگرایان در تهران شکست مطلق خوردند این بود که از فرمول شایسته سالاری استفاده نکردند. برداشت من این است که طرفداران اصولگرایان اصولاً طیف زحمت کش جامعه هستند. * اگر بخواهیم پایه رای ثابت اصولگرایان و اصلاح طلبان را با هم مقایسه کنیم، پایگاه رای اصولگرایان بیشتر از اصلاح طلبان است. منتهی آن چیزی که سرنوشت انتخابات را تعیین می کند آن قشر خاکستری است که بشود آن را با نوع گفتمان،...
 • عباس عبدی:مجمع تشخیص بدلیل بالانبودن نفوذهاشمی شاهرودی قدرتش کم می شود/دلیل انتصاب احمدی نژاد
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت به روزنامه اعتماد گفت:ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. آفتاب‌‌نیوز : وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد.او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • عکس یادگاری نوید محمدزاده و دوستانش در ١٧سال قبل در زیر نوید محمدزاده و دوستانش را می بینید که ١٧سال قبل یعنی در سال ۱۳۷۹ با هم یادگاری گرفته اند/محمدزاده در این ۱۴ساله است
 • به گزارش صدای ایران،در تصویر زیر نوید محمدزاده و دوستانش را می‌بینید که ١٧سال قبل یعنی در سال ۱۳۷۹ با هم عکس یادگاری گرفته اند. محمدزاده در این عکس ۱۴ساله است.
 • حقوق نجومی نمی گیرم/فرزندانم جایی منصوب نشدند/هر تخلفی در تایید صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد
 • به گزراش خبرنگار سیاسی ایلنا، عباسعلی کدخدایی صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان گفته‌اند «یکی از انتقادات من به مسئولان در مذاکره هسته‌ای درباره ابهامات موجود در برجام بود.» آیا این مساله موجب بررسی برجام یا قانون به تصویب رسیده در مجلس خواهد شد، گفت: در آن دوره که قانون مربوط به توافق هسته‌ای که در مجلس نهم بود در شورای نگهبان به تصویب رسید، عضو شورای نگهبان نبودم و حتما اگر ابهامی در رابطه با آن قانون وجود داشت، شورای نگهبان حتما اعلام‌نظر می‌کرد با این حال مباحث و راهبردها از سوی مقام معظم رهبری اعلام می‌شود و پیشبرد آن راهبردها و مباحث از وظایف مسئولان است و لازم‌الاجرا محسوب می‌شود. خبرنگاری پرسید که رهبری در دیدار با اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توصیه کردند که اعضای شورای نگهبان در جلسات این مجمع حضور فعال‌تری داشته باشند چه سازوکاری برای عملیاتی کردن این توصیه مورد پیش‌بینی قرار گرفته است که سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: فقهای شورای نگهبان در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کردند از سویی حضور آنها در مباحث اختلافی و مسائلی که مربوط به شورای نگهبان می‌شود، لازم‌الاجراست و فقها در آن جلسات شرکت می‌کنند. وی در پاسخ به این سوال که آیا بار مالی موجب رد مصوبه مربوط به قانون بازنشستگان از سوی شورای نگهبان شده است، تصریح کرد: من نمی‌دانم کدام مصوبه مدنظر شماست آخرین مصوبه مربوط به بازنشستگان در قانون برنامه ششم مطرح شد که شورای نگهبان هم ایراد خاصی به آ‌ن نگرفت ولی ممکن است بنا به بار مالی یا هر دلیل دیگری دولت آن را اجرا نکرده باشد. من فکر می‌کنم که ایراد از طرف دولت گرفته شده است. کدخدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه واکنش شما...
 • تمام شرکت های حمل و نقل فعال درون شهری باید تحت نظر شهرداری قرار گیرند/با همکاری شهرداری تاکسی اینترنتی راه اندازی خواهیم کرد
 • یکی از رانندگان می‌گوید: با آغاز دولت یازدهم گویی تمام مشکلات بر صنف رانندگان تاکسی رخنه کرده و این روزها هم با بی‌توجهی به مشکلات ما و حمایت غیر‌قانونی از تاکسی‌های آنلاین تیشه به ریشه ما زده‌اند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به گزارش شیرازه؛ سال‌هاست رانندگان تاکسی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و این روزها هم با رونق گرفتن تاکسی‌های اینترنتی بر مشکلات آن‌ها افزوده شده است. به طوری‌که در چند هفته اخیر با برگزاری تجمع و تحصن در مقابل ساختمان استانداری، فرمانداری و دفتر امام جمعه به اعتراض پرداختند. در ادامه اعتراضات صورت گرفته روز جمعه جلسه‌ای با حضور تعداد قابل توجهی از افراد فعال این صنف برگزار شد تا با رساندن صدای خود به گوش جامعه و مسئولان چاره‌ای برای مشکلات این صنف اندیشیده شود. در ابتدای این جلسه یکی از رانندگان گفت: با آغاز دولت یازدهم گویا تمام مشکلات بر صنف رانندگان تاکسی رخنه کرده است. در واقع با قطع سهمیه بنزین، قطع بیمه تامین اجتماعی بخشی از رانندگان، تعویض تاکسی های فرسوده با سود16درصد، بی توجهی به مشکلات رانندگان و حمایت از تاکسی‌های آنلاین و غیره تیشه به ریشه ما زده‌اند. او ادامه داد: آقای فرماندار؛ شما اعلام کردید تاکسی‌های آنلاین قانونی است، حتی اگر صحبت های شما هم درست باشد! در کدام ماده قانون به این شرکت‌ها اجازه داده شده که از رانندگان 19 و 29 ساله بدون گواهینامه جهت جابه‌جایی مسافر استفاده کنند؟ در حالی‌که یک راننده جوانِ مجردِ کم سن و سال، بدون وثیقه و تعهد و نظارت نمی‌تواند امنیت عمومی شهر و جامعه را حفظ کند. هر صنفی که قانونی است باید یک نهاد بر آن نظارت داشته باشد امروز چه نهادی بر تاکسی‌های آنلاین نظارت دارد؟ یکی دیگر از رانندگان میانسال که سال‌هاست در شغل رانندگی تاکسی فعالیت دارد، گفت: مشکل اصلی ما رانندگان تاکسی،...
 • عضو جمنا منکر ادعای قالیباف شد
 • عضو هیات رییسه جمنا می‌گوید قرار این بود که خود آقای قالیباف به جمع‌بندی برسد و انصراف بدهد و ظاهرا همین نتیجه حاصل شد. اگر ایشان هم می‌ماند باز نتیجه‌ به نفع ما نبود. به گزارش ایسنا، «فرهیختگان آنلاین» نوشت: در آخرین روزهای تابستان به سراغ عضو شورای مرکزی جمنا و استاد دانشگاه ادبیات و الهیات دانشگاه تهران می‌رویم. سیدمحمد حسینی، وزیر کرمانی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد، حتما باید ناگفته‌های بسیاری از اتمام دوران آخرین دولت اصولگرایان و انتخابات‌های بعد از سال ۹۲ داشته باشد. چندین ماه از انتخابات ۹۶ گذشته است، اگر موافق باشید با توجه به گذشت زمان و شرایط مساعد کنونی برای نقد و تحلیل عملکرد جریان‌های سیاسی بحث را از انتخابات شروع کنیم. جریان اصولگرایی متاسفانه در انتخابات ریاست‌جمهوری علی‌رغم اینکه گزینه واحدی داشتند، نتیجه را واگذار کردند. در این رخداد عوامل متعددی نقش داشتند ولی نقطه مثبت هماهنگی و انسجام بین نیروهای ارزشی بود. در این انتخابات به جای اینکه چند نفر با رای‌های پراکنده وارد میدان شوند، یک رای متمرکز ۱۶ میلیونی شکل گرفت. بسیاری از سیاسیون و احزاب معتقدند شرکت در رقابت با رئیس‌جمهور مستقر امری اشتباه است و نباید به این مساله ورود کرد. در سال ۹۶ هم از ابتدا عده‌ای این ساز را کوک کردند که اصولگرایان بهتر است گزینه‌ای در انتخابات نداشته باشند یعنی از نگاه آنان رقابت «بی‌فایده» بود! اما امروز می‌توانیم ببینیم که رای‌آوری ۱۶ میلیونی در رقابت با رئیس‌جمهور مستقر هم «بی‌سابقه» بوده است. علت پیروزی روحانی و رای ۲۴ میلیونی او را چه می‌دانید؟ شواهد و قرائن متعدد نشان‌دهنده آن است که بیشتر رای‌ها به حجت‌الاسلام روحانی به دلیل برجسته شدن آزادی‌های فرهنگی و اجتماعی است نه به خاطر عملکرد اقتصادی دولت یازدهم. یکی از نقدهایی که همواره درباره اصولگرایان مطرح بوده عدم عملکرد مناسب در برخی از مناصب...
 • بهره وری آب کشاورزی در خوزستان ارتقا یافته است
 • اهواز - معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بهره‌وری بالای آب در کشاورزی خوزستان به شکل قابل‌ملاحظه‌ای ارتقا پیدا کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، محمد قاسمی نژاد عصر امروز در نشست شورای کشاورزی استان خوزستان اظهار کرد: در سال ۹۵ ـ ۹۶ حدود ۷۵۰ هزار سطح زیر کشت انواع محصولات داشتیم و در ارتباط با گندم به عنوان کشت غالب مسائل مختلف را رصد و تعیین کرده‌ایم. یک میلیون و ۸۱۰ هزار تن تولید گندم استان خوزستان است که با تلاش کشاورزان و تعامل اعضای شورای جهاد کشاورزی، همچنان رتبه اول کشور را داریم. حدود ۸۰ هزار تن بذر در این زمینه تهیه و ۳۶۰ هزار تن تولید نیز خود مصرفی بوده است. وی با بیان اینکه بهره‌وری بالای آب یکی از دغدغه‌های ما هست و از سال ۹۱ تا ۹۵ به شکل قابل‌ملاحظه‌ای ارتقا پیدا کرده است، خبر داد: در حال حاضر ۷۶۰ گرم میانگین کشوری و در خوزستان ۸۵۰ گرم در مترمکعب وضعیت تولید گندم به ازای هر مترمکعب تولید است. قاسمی نژاد اظهار کرد: اعداد عمده ما در حوزه کارون، دز و کرخه است و در مجموع منفی سه درجه نسبت به سال گذشته افت داشتیم و به پایداری تولید کمک کرد. در سه یا چهار سال اخیر ارتقای عملکرد خوبی در زمینه کشت کلزا داشته و از هشت هزار تن به ۲۲ هزار تن افزایش پیدا کرد. از سازمان آب و برق خوزستان تقاضای ارتقای کشت این محصول تا ۳۰ هزار تن را داریم که باید در خصوص تأمین آب با ما همکاری کنند. معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: وضعیت مصرف آب در کشت کلزا و چغندرقند با گندم متفاوت است؛ سال گذشته اگر ۱۰ هزار تن کشت کلزا را در بهبهان محقق می‌کردیم آن وقت هدف تولید ۳۰ هزار تنی هم به صورت خودکار محقق می‌شد. برای تأمین آب کشت کلزا...
 • توقف تیم هندبال شهید چمران لارستان در نخستین دیدار
 • تیم شهید چمران لارستان در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا در برابر آلماتی قزاقستان متوقف شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، نماینده کشورمان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا در نخستین دیدار خودر در این دوره از رقابت‌ها برابر نماینده قزاقستان بازی را واگذار کرد.تیم شهید چمران لارستان علی‌رغم اینکه در نیمه اول این دیدار توانست در یک بازی بسیار نزدیک نتیجه را به نفع خود تمام کند اما در نیمه دوم در عین شایستگی بازی را به تیم آلماتی قزاقستان با نتیجه 19 به 23 واگذار کرد.تیم شهید چمران لارستان در ادامه این رقابت‌ها فردا ساعت 16 به وقت ازبکستان به مصاف تیم ازبکا خواهد رفت.انتهای پیام/ R7890/P1435/S3,31,32/CT12
 • توقف شهید چمران لارستان برابر آلماتی قزاقستان
 • تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان نتیجه اولین دیدار خود در رقابتهای جام باشگاه های آسیا را برابر نماینده قزاقستان واگذار کرد. به گزارش خبرنگار مهر، دومین دوره رقابتهای هندبال جام باشگاه های آسیا در بخش زنان از امروز با حضور ۶ تیم آسیایی در ازبکستان آغاز به کار کرده است.تیم هندبال شهید چمران لارستان نماینده ایران در اولین مسابقه خود به مصاف تیم باشگاهی آلماتی قزاقستان رفت. شاگردان نشمین شافعیان در این مسابقه با نتیجه ۲۳ بر ۱۹ برابر این تیم متوقف شدند. تیم هندبال شهید چمران لارستان ایران فردا در دومین دیدار خود برابر تیمی از ازبکستان قرار می گیرد. دومین دوره مسابقات هندبال جام باشگاه های زنان آسیا از اول تا هفتم مهمرماه در ازبکستان برگزار خواهد شد.
 • ارتقا سبک زندگی از دوران کودکی و با کتابخوانی میسر است
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛علی ربیعی روز شنبه در حاشیه مراسم نمادین نواختن زنگ کتابخوانی مهدهای کودک کشور و امضای تفاهمنامه همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سازمان بهزیستی که در مهد کودک ایرانمهر برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: زنگ کتابخوانی در مهدکودک‌های سراسر کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید یک موضوع بسیار مهم و اساسی و زمینه ساز رشد و ارتقا سبک زندگی از دوران کودکی است. در این مراسم که وزرفرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان بهزیستی حضور داشتند، وی گفت: از یک سال گذشته با وزارت ارشاد در این خصوص جلساتی برگزار و برنامه ‌ریزی‌هایی انجام شد و در نهایت امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تفاهمنامه‌ای امضاء کردیم که بر اساس آن روزهای دوشنبه به عنوان «روز کتابخوانی» در مهدهای کودک تعیین شد. ربیعی ادامه داد: به همه پدر و مادرها توصیه می‌کنم هفته‌ای یک روز را در منزل به کتابخوانی اختصاص دهند تا از این طریق کودکان با کتاب بیشتر آشنا شوند زیرا خواندن و نوشتن و کتاب موجب ارتقای سطح سواد در ابعاد مختلف می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کتاب نوعی شیوه ارتباط کودکان با مسائل جامعه خود است، البته بطور قطع نسلی که کتاب‌های داستان راستان، آثار چارلز دیکنز و ارنست همینگوی را خوانده‌ با نسلی که مرتب در حال دیدن کارتون های دیجی مون است و به طور انفرادی با گوشی‌های تلفن همراه خود بازی می‌کند، تفاوت هایی خواهد داشت. ربیعی ادامه داد: خوب است که پدر و مادرها برای فرزندان خود کتاب بخوانند و کتاب را هدیه بدهند. بچه‌ها باید بوی کتاب و ورق را حس کنند و با آن رشد کنند. وی از نویسندگانی که برای کودکان کتاب می‌نویسند قدردانی کرد و گفت: برای آنکه کودکان با مفاهیم روز فرهنگی آشنا شوند، تدوین...
 • حضور قالیباف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت عکس
 • حضور دکتر قالیباف در اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام را مشاهده می کنید. سرویس عکس و فیلم فردا: حضور دکتر قالیباف در اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام را مشاهده می کنید.
 • نتایج آزمون های ارتقا و ارزشیابی داروسازی اعلام شد
 • نتایج نهایی آزمون های ارزشیابی و ارتقاء دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور اعلام شد. به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان این آزمون ها می توانند جهت اطلاع از نمرات خود به مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت مراجعه کنند. چهارمین دوره آزمون ارتقای دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی خارج از کشور با حضور ۱۲۵ داوطلب (۷۵ نفر زن و ۵۰ نفر مرد) و سیزدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز با حضور ۱۴۶ داوطلب (۸۷ نفر زن و ۵۹ نفر مرد) پنجشنبه پنجم مردادماه ۹۶ در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد. کلید نهایی این آزمون ها ۲۲ مرداد ۹۶ منتشر شد. بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی شرکت کنندگان در آزمون جهت اطلاع از نمرات خود باید به مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت مراجعه کنند.
 • شکست شهید چمران لارستان در مسابقات هندبال بانوان آسیا
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ نماینده کشورمان در روز نخست مسابقات قهرمانی هندبال باشگاه‌های آسیا در نخستین دیدار خود مغلوب نماینده آلماتی قزاقستان شد. تیم شهید چمران لارستان علیرغم اینکه در نیمه نخست این دیدار توانست در یک بازی بسیار نزدیک نتیجه را به نفع خود تمام کند، اما در نیمه دوم و در عین شایستگی بازی را به تیم آلماتی قزاقستان با نتیجه ۱۹ به ۲۳ واگذار کند. گفتنی است تیم شهید چمران لارستان در ادامه این رقابت‌ها از ساعت ١٦ روز یکشنبه دوم مهرماه به وقت ازبکستان به مصاف تیم ازبکا خواهد رفت. انتهای پیام/ن مصاف تیم شهید چمران لارستان و تیم آلماتی قزاقستان