رییس‌ جمهور با تاکید بر ضرورت اتخاذ مشی اعتدالی توسط استانداران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی، گفت: استانداران در انتصاب‌ها به شایسته‌سالاری توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، امروز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت برای ۷ استاندار جدید که در جلسه هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار داشت: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی برای ایثار و فداکاری است، چرا که این افراد می‌توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق‌تر ظاهر شده و زندگی راحت‌تری داشته باشند، اما پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی‌ترین مقام دولت در استان‌ها محسوب می‌شود، بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است، لذا همه وزرا باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی ۲۴ میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می‌شوند و ۴۲ میلیون رأی نیز، نشان‌دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، مجدداً این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.

حجت الاسلام روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها برای حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات مختلف مطرح کردند که باید در اداره استان‌ها به آن توجه شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه‌روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهار داشت: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه‌ای برای مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت‌مان باشد.

حجت الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه همه مسئولین در رده‌های مختلف باید به اعتدال، توجه کنند، اظهار داشت: مسئولین همچنین باید به شایسته‌سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام انتخاب‌هایشان باید بر مبنای شایستگی انجام بگیرد و نباید موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در انتخاب‌هایشان داشته باشد. ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار است، ‌ شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.

رییس جمهور همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.

حجت الاسلام روحانی آمار بیکاری بالای ۱۰ درصد را به معنای وجود معضل و مشکل دانست و همگان را به هوشیاری در مقابل آسیب‌های ناشی از این معضل فرا خواند و گفت: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، آسان نبوده و دشوار باشد، اما همه باید در مسیر رفع بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت‌تر شود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان‌ها باید عمدتاً متکی بر ظرفیت‌های خود استان و استان‌های همجوار باشد و استانداران می‌توانند با رفع موانع، بهترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.

حجت الاسلام روحانی اضافه کرد: امروز برای توسعه نیازمند سرمایه و تکنولوژی هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش خصوصی و سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی در توسعه شتابان استان‌ها تأثیرگذار باشند.

رییس جمهور با بیان اینکه هر استانی ویژگی و استعداد خاص خود را دارد و برای ایجاد رونق و توسعه بایستی به این ویژگی‌ها توجه شود، اظهار داشت: موضوع اصلی در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت برخلاف جریان رودخانه خواهد بود.

حجت الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار بایستی اصلی‌ترین مسأله در استان‌ها باشد، گفت: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، اما موفقیت اصلی استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش خصوصی و مردم است و چنانچه این بخش‌ها با همه توان وارد عرصه شوند می‌توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه اصلی استانداران و مسئولین در این زمینه بهبود و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گفت: همه بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می‌تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.

حجت الاسلام روحانی خاطر نشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک‌های استان می‌تواند برای ایجاد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها بسیار مؤثر باشد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان‌ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است. برای پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی‌شود، بلکه در این زمینه باید واقعیت‌های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم بهترین را انتخاب خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.

حجت الاسلام روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را ضروری دانست و گفت: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، لازم است در بخش‌های مختلف مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می‌توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

حجت الاسلام روحانی با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه‌ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه‌های دیگر، اظهار داشت: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی‌توان در استان‌ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه‌ها رفتار و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه‌ها در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای هدف یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.

حجت الاسلام روحانی موضوع حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی است، همه دستگاه‌های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده را رعایت کنند و با رعایت آن می‌توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.

رییس جمهور اضافه کرد: قوه مجریه باید پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.

حجت الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود برای خدمتگزاری مستقر شود.

رییس جمهور با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای استان‌های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، برای آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.

کلیدواژه: مورد تأکید قرار داد و گفت | حجت الاسلام روحانی | حقوق شهروندی | رونق اقتصادی | استان ها | اظهار داشت | رییس جمهور | دستگاه ها

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۶۲۸۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • همه گزینه های استانداری گیلان شایسته اند ملاک دولت شایسته سالاری است
 • دبیر سیاسی ستاد مرکزی روحانی در گیلان گفت: همه گزینه‌های مطرح شده برای استانداری گیلان در جایگاه خود دارای شایستگی و توانمندی‌های قابل توجه هستند. سید ارمیا مهدوی سعیدی در گفت‌وگوبا خبرنگار ایلنا در رشت با بیان اینکه دولت تدبیر و امید و پیروزی حسن روحانی در دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته حاصل اراده ملت و تلاش مجدّانه و خالصانه شبانه‌روزی حامیان دولت در ستادهای انتخاباتی بوده است، گفت:نباید با اختلاف‌افکنی و برخی از بهانه‌گیری‌ها، فرصت باقی مانده را جهت توسعه کشور و استان از دست داد. وی با بیان اینکه گزینه‌های مختلفی از جریانات حامی دولت جهت استانداری گیلان معرفی شده‌اند، اظهار داشت: به نظر بنده همه گزینه‌های مطرح شده در جایگاه خود دارای شایستگی و توانمندی‌های قابل توجه هستند. وی افزود: هرگونه تخطئه و جهت‌گیری تخریبی جز آلوده کردن فضای سیاسی و خدشه‌دار کردن ظرفیت نیروی انسانی گیلان نتیجه‌ای نخواهد داشت. مهدوی با اشاره به روند انتخابات استانداران تصریح کرد: اینطور که از انتخاب استانداران قبلی در هیات دولت برمی‌آید، ملاک دولت در تعیین استاندار بر اساس شایسته‌سالاری بوده تا جغرافی سالاری یا مسائل فرعی دیگر. دبیر سیاسی ستاد مرکزی روحانی در گیلان ادامه داد: شخص رئیس‌جمهور از جایگاه رفیع خود احیاناً بهتر از هر گیلانی می‌داند که سبد آرای او در این استان چه نقش تاثیرگذاری در رای‌آوری او در انتخابات گذشته داشته است بنابراین با هوشمندی و تدبیری که از وی سراغ دارم، او مناسب‌ترین‌ها را برای گیلان انتخاب خواهد کرد. این فعال سیاسی تاکید کرد: خواه یا ناخواه استاندار گیلان در روزهای آینده و ای بسا در ساعات آینده در هیات دولت انتخاب خواهد شد. بنابراین دولت به هر گزینه‌ای که انگشت تایید بنهد، طبیعی است که همه نیروها، رای دولت را به رسمیت بشناسند و نیز با همه توان و ظرفیت مردمی و حمایت گروه‌های سیاسی جهت توسعه استان گام بردارند.
 • موج تغییرات مدیریتی در راه شهرستان کلاله/شایسته سالاری تعطیل
 • شخص مورد نظر به جای رسیدگی به مشکلات مردم به هر دری می زند تا خواسته های گروهی را که به قول خودش مدیون آن است را ارضا کند و در این خصوص بیشتر زمان خود را صرف رایزنی برای تغییر مدیران در شهرستان های مختلف می کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کلاله خبر، یکی از مشکلات کشور بخصوص در شرق گلستان زد و بند های سیاسی و انتخاباتی است بطوریکه شخص مورد نظر به جای بررسی مشکلات مردمی و مرتفع کردن آن، بیشتر وقت خود را صرف رایزنی برای تغییرات مدیریتی می کند. در حالی این رایزنی ها صورت می گیرد که اگر این زمان و تلاش ها برای ایجاد پروژه و آبادانی شهرستان انجام گیرد، این منفعت به همه مردم خواهد رسید و مسلما رضایت همه مردم را دربرخواهد داشت تا رضایت عده ای اندک! صندلی لغزان اداره صنعت و معدن کلاله در پی تلاش های صورت گرفته از سوی فرد مورد نظر، به زودی با پدیده ای جدید در اداره صنعت و معدن کلاله روبرو خواهیم شد که در این پدیده شخصی خارج از سیستم این اداره و سازمان از اداره و سازمانی دیگر انتقالی می گیرد و به عنوان رئیس جدید صنعت و معدن شهرستان کلاله معرفی می شود. در این راستا (خ-ق-ا) با انتقال از وزارت آموزش و پرورش به وزارت صنعت، معدن و تجارت از یک شغل فرهنگی وارد کار تخصصی صنعت، معدن و تجارت می شود که در نوع خود نیاز به کلی رایزنی در سطوح مختلف دارد. جالب اینجاست که این شخص جزو گروه انتخاباتی ای است که تاکنون در سطح شهرستان کلاله حواشی زیای ایجاد کرده و فرد مدنظر خود را ملزم به وفای عهد در قبال این گروه می داند. اینکه (خ-ق-ا) از یک گروه انتخاباتی فعال...
 • سخنگوی دولت در گفت وگو با فارس عنوان کرد بومی بودن و شایسته سالاری از شاخصه های اصلی تعیین استاندار جدید گیلان/نمی توان در تبیین شخص استاندار اظهارنظر قطعی کرد
 • محمدباقر نوبخت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تاکید بر ظرفیت‌های عظیم گیلان در رشد و توسعه کشور اظهار کرد: اداره برنامه‌های دولت در گیلان بسیار پراهمیت است و ما نیازمند نیروی پرتوان در این استان هستیم. وی با اشاره به تعیین استاندار جدید در گیلان افزود: تعیین استاندار جدید برای گیلان مراحلی دارد که باید طی شود و ممکن است اعلام نام استاندار جدید کمی به تعویق بیافتد. رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بابیان اینکه نمی‌توان بر روی فردی مشخص در تعیین و تبیین استاندار گیلان اظهارنظر قطعی کرد گفت: مطمئناً یکی از ویژگی‌های شایستگی و مؤلفه‌های استاندار جدید گیلان بومی بودن است. سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه شایسته‌سالاری باید در تعیین استاندار مدنظر قرار بگیرد، بیان کرد: تاکید ما بر این است که استاندار جدید شایستگی لازم برای اداره استان را داشته باشد و این مسئله باید برای تمامی استان‌ها مدنظر قرار بگیرد. نوبخت با تاکید بر اینکه استاندار جدید گیلان باید هر دو ویژگی بومی و شایسته‌سالاری را داشته باشد، گفت: رشد و توسعه گیلان برای مجموعه دولت بسیار پراهمیت است و امیدواریم بتوانیم بر روی گزینه اصلح به نتیجه برسیم. انتهای پیام/ن
 • وقتی درآمدهای نفتی کم می شود به بخش خصوصی توجه می کنند
 • رئیس اتاق بازرگانی ایران معتقد است تنها راه مقابله با مشکلات اقتصادی بازگشت اعتماد به بخش خصوصی است اما افزایش مداوم حجم دولت در اقتصاد باعث شده کاملا بخش خصوصی نادیده گرفته شود و زمانیکه درآمدهای نفتی بالاست بخش خصوصی جایگاهی ندارد اما وقتی درآمدهای نفتی با مشکل روبرو می‌شود به بخش خصوصی توجه می‌کنند. به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که امروز (دوم مهر) برگزار شد، اظهار کرد: دوره دو ساله کمیسیون‌های اتاق بازرگانی ایران به پایان رسیده و لازم است از اعضای هیات رئیسه کمیسیون‌ها قدردانی کنم و به دوستانی که مسئولیت کمیسیون ها را پذیرفته اند خوشامد بگویم. وی ادامه داد: تمام سوابق تاریخی در تصمیمات کلان اقتصادی نشان می دهد که متاسفانه اعتماد به بخش خصوصی واقعی با خدشه مواجه شده است. افزایش مداوم حجم دولت در اقتصاد باعث شده کاملا بخش خصوصی نادیده گرفته شود. وقتی درآمدهای نفتی بالاست بخش خصوصی جایگاهی ندارد اما وقتی درآمدهای نفتی با مشکل روبرو می شود به بخش خصوصی توجه می شود. رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اگر بخواهیم دقیق نگاه کنیم امروز بسیاری از مفاهیم از جمله تولید، صادرات، قانون، بانک مرکزی و بخش خصوصی به کرات مورد استفاده قرار می گیرد اما متاسفانه بیشتر جنبه تشریفاتی دارد. وی افزود: وقتی اعتقادی به توسعه صنعتی وجود نداشته باشد اعتقادی هم به بخش خصوصی هم وجود نخواهد داشت. اگر به مشکلات اشتغال زایی در چند دهه اخیر توجه کنیم ریشه مشکلات در بد فهمی مسائل مربوط به اشتغال‌زایی است. غفلت از این موضوع و بد فهمی از عوامل ایجاد اشتغال منجر به متوقف شدن اشتغال‌زایی می شود که نمونه آن را از سال های ۸۵ تا ۹۰ شاهد بودیم. این واقعیت برای همه قطعی است که اشتغال پایدار نیاز به سرمایه گذاری بلند مدت بخش خصوصی در بخش های تولیدی واقعی دارد....
 • شهرداری و شورای عالی استان ها مشکلات خود را در قالب لایحه ای به دولت ارائه کنند/لزوم توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی توسط شهرداری ها
 • به گزارش ایلنا،‌ شهرداران ۶ کلانشهر سارى، خرم آباد، بوشهر، کرج، اهواز و بندرعباس ظهر امروز در جلسه ای با حضور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور احکام خود را از وی دریافت کردند. رحمانی فضلی در ابتدای این جلسه با اشاره به نقش مهم شهرداری ها در افزایش رضایتمندی مردم، اظهار داشت: شهرداری ها از مشکلات متعددی از جمله تراکم نیروی انسانی، تأمین درآمدها، نحوه هزینه کرد، ساختار و ... مواجه هستند که باید با یک مدیریت جامع و چند وجهی نسبت به رفع آنها اقدام کرد. وی با بیان اینکه شهرداری‌ها فقط وظیفه عمرانی ندارند، گفت: شهرداران باید نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه داشته باشند. هر چند باید در مسائل عمرانی با اولویت بندی اقدام کنند تا بتوان با استفاده بهینه از منابع، بهره وری را افزایش یابد. وزیر کشور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری ها در مسئله خدمات جلوه پیدا می کند، ادامه داد: ارائه خدمات کار ثانی نیست بلکه باید در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به مردم ارائه کرد. رحمانی فضلی با بیان اینکه تدوین، تصویب و اجرای بودجه در حوزه شورا و شهرداری انجام می گیرد بر لزوم مدیریت مالی در شهرداری ها تأکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های مهم شهرداری ها ارتباط مستقیم مدیریت شهری با مردم است؛ لذا عملکرد این نهاد در افزایش رضایتمندی مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ بنابراین اگر عملکرد شهرداری ها موفق باشد افزایش رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت. وی با بیان اینکه شهرداری و معاونت عمرانی استانداری و وزارت کشور باید همکاری، تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشند، گفت: وظیفه ما رعایت قانون است و در تعاملات نیز باید قانون را مدنظر داشته باشیم. وزیر کشور با اشاره به لزوم حمایت شوراهای اسلامی شهر از شهرداران افزود: حمایت شورا از شهردار باید به گونه ای باشد...
 • رحمانی فضلی:شهرداری و شورای عالی استان ها مشکلات خود را در قالب لایحه ای به دولت ارائه کنند/لزوم توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی توسط شهرداری ها
 • شهرداران ۶ کلانشهر ساری، خرم آباد، بوشهر، کرج، اهواز و بندرعباس ظهر امروز در جلسه ای با حضور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور احکام خود را از وی دریافت کردند. رحمانی فضلی در ابتدای این جلسه با اشاره به نقش مهم شهرداری ها در افزایش رضایتمندی مردم، اظهار داشت: شهرداری ها از مشکلات متعددی از جمله تراکم نیروی انسانی، تأمین درآمدها، نحوه هزینه کرد، ساختار و ... مواجه هستند که باید با یک مدیریت جامع و چند وجهی نسبت به رفع آنها اقدام کرد. وی با بیان اینکه شهرداری‌ها فقط وظیفه عمرانی ندارند، گفت: شهرداران باید نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه داشته باشند. هر چند باید در مسائل عمرانی با اولویت بندی اقدام کنند تا بتوان با استفاده بهینه از منابع، بهره وری را افزایش یابد. وزیر کشور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری ها در مسئله خدمات جلوه پیدا می کند، ادامه داد: ارائه خدمات کار ثانی نیست بلکه باید در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به مردم ارائه کرد. رحمانی فضلی با بیان اینکه تدوین، تصویب و اجرای بودجه در حوزه شورا و شهرداری انجام می گیرد بر لزوم مدیریت مالی در شهرداری ها تأکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های مهم شهرداری ها ارتباط مستقیم مدیریت شهری با مردم است؛ لذا عملکرد این نهاد در افزایش رضایتمندی مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ بنابراین اگر عملکرد شهرداری ها موفق باشد افزایش رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت. وی با بیان اینکه شهرداری و معاونت عمرانی استانداری و وزارت کشور باید همکاری، تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشند، گفت: وظیفه ما رعایت قانون است و در تعاملات نیز باید قانون را مدنظر داشته باشیم. وزیر کشور با اشاره به لزوم حمایت شوراهای اسلامی شهر از شهرداران افزود: حمایت شورا از شهردار باید به گونه ای باشد که شهردار جسارت...
 • سالاری استاندار گیلان شد
 • به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی درباره نشست امروز هیات دولت گفت: در جلسه امروز یکشنبه هیات دولت که به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمینحسنروحانی برگزار شد، گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسئولیت استانداری‌هایآذربایجان شرقی، ایلام، تهران، کرمانشاه و گیلان معرفی و با تصویب هیأت وزیران، برای این مسؤولیت انتخاب شدند. وی افزود:بر این اساس مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان تعیین شد.
 • مصطفی سالاری استاندار گیلان شد
 • به گزارش تسنیم، مصطفی سالاری امروز با رای هیئت دولت به‌عنوان استاندار گیلان انتخاب شد.
 • سالاری در استانداری بوشهر ابقا می شود
 • نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: براساس آخرین پیگیری‌ها و اطلاعات واصله، مصطفی سالاری به عنوان استاندار بوشهر در سمت خود ابقاء می‌شود. حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به موضوع تغییر جابه‌جایی استاندار بوشهر اظهار داشت: درصحبتی که با واعظی مسئول دفتر رئیس جمهور شد اعلام کرد سالاری استاندار بوشهر در سمت خود ابقاء می‌شود.وی افزود: این موضوع هنوز در هیئت دولت نهایی نشده و در صورت قطعی شدن انتقال سالاری به استان گیلان منتفی می‌شود.نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس بیان کرد: گزینه‌های بومی و غیر بومی در پست استانداری بوشهر مورد بررسی قرار گرفته ولی گزینه خاصی مورد توجه قرار نگرفته است.انتهای پیام/ R41363/P1336/S6,53/CT1
 • توصیه های رئیس جمهور به استانداران
 • به گزارش پارس نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه امروز یکشنبه دوم مهر هیئت دولت که طی آن استانداران پیشنهادی پنج استان از هیات وزیران رأی اعتماد گرفتند،‌ با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکید کرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت های مهم استانداران دانست. روحانی در ادامه، با اشاره به ترکیب قومیتی تعدادی از این استانها و وجود مذاهب مختلف در آنها، بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب تاکید کرد. رعایت حقوق شهروندی و تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان و تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناحهای سیاسی، از توصیه‌های دیگر رییس جمهور به استانداران جدید بود. روحانی همچنین استانداران را به شایسته سالاری و استفاده مناسب از جوانان و زنان در مسئولیت های مدیریتی توصیه کرد و اظهار داشت که در این توصیه به دنبال تظاهر نیستیم و وجود جوانان و زنان تحصیلکرده و شایسته و هزینه هایی که برای تحصیل آنان شده است و رعایت عدالت اقتضا می کند که از آنها به نحو شایسته استفاده کنیم. بحث و بررسی درباره همه پرسی اقلیم کردستان و گزارش سفر و مذاکرات رییس‌جمهور در سفر اخیر به سازمان ملل بخش دیگری از جلسه امروز را به خود اختصاص داد. همچنین گزارش وزارت آموزش و پرورش از شروع سال تحصیلی و تغییرات در تعداد دانش آموزان، میزان پوشش تحصیلی، ترکیب جمعیت دانش آموزی و سرانه فضاهای آموزشی و پرورشی از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز هیات دولت ارایه شد. هیات وزیران در ادامه جلسه، آیین‌نامه اجرایی مربوط به انتشار اسناد خزانه اسلامی را به تصویب رساند. به موجب این آیین نامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است نسبت به انتشار اسناد خزانه اسلامی با سررسید کمتر از یک سال به منظور استمرار جریان پرداخت های...
 • چه کسی شایسته احترام است/محرم و وظیفه طلبگی
 • آیت الله رشاد گفت: علت موجده مذهب ما محبت و معرفت به ساحت اهل بیت(ع) بوده و علت مبقیه آن هم همین محبت و معرفت توأمان است. به گزارش خبرنگار مهر، متن زیر مشروح درس اخلاق آیت الله رشاد در تاریخ ۹۶.۶.۲۹است که در ادامه می خوانید؛ ​در آستانه ماه محرم هستیم. فصلی که طلاب عزیز در میان مردم حضور می یابند و نقش روحانیت و اصحاب حوزه به عنوان راهبر اجتماعی پررنگ تر می شود. از جمله کلمات قصار حضرت امیرالمومنین علیه السلام حدیث معروفی است که در نهج البلاغه ذکر شده است و در رده هفتاد و سوم (حسب ترتیب نهج البلاغه صبحی صالح) جای دارد. در بین نسخه های نهج البلاغه، نسخه «صبحی صالح» دقیق ترین آنها است. ایشان به خاطر اینکه استاد عرب و انسان فاضل ادیبی بوده است که معاصر ماست؛ خیلی دقیق به تصحیح نهج البلاغه پرداخته است. از ویژگی های آن این است که لغات مشکل و مفردات متن را در قالب لغت نامه در انتهای متن آورده است. و مجموعا بیشتر می توان به متن ایشان اعتماد کرد. هرکس مسئول خویشتن است حضرت می فرمایند: « من نصب نفسه للناس اماما فلیبدأ بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره». کسی که خودش را در جایگاه رهبری و راهبری مردم قرار می دهد ( قهراً منظور امام، راهبری معصوم نیست بلکه راهبری اجتماعی است. که طلبه ها و روحانیت عموماً چنین نقشی دارند و به مثابه مرجع گروه های اجتماعی تلقی می شوند) قبل از اینکه به اندیشه تعلیم، تربیت و تزکیه نفوس دیگران باشد باید به اندیشه تعلیم و تزکیه خودش باشد. از این فقره این نکته به دست می آید که آدمی خودش مسئول خویشتن است. گاهی عرض می کنم که ما به عنوان متولیان حوزه موظفیم که برای تعلیم و تهذیب طلاب برنامه ریزی کنیم اما این امور در حد مقدور انجام...
 • رضا شاهرودی:علی منصور شایسته این رفتارها نبود
 • ورزش>لیگ برتر - بازیکن اسبق پرسپولیسی‌ها می‌گوید: «تیم خوب بازی می‌کند و اگر اتفاقی نیفتد قهرمانی در آسیا دور از دسترس نیست.» به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛پیش بینی ای که رضا شاهرودی کرده بود درست از آب در آمد.سال قبل و زمانی که طارمی و رضاییان می خواستند به ترکیه بروند شاهرودی هشدار داده بود که مراقب باشند،چون ترک ها غیر قابل اعتماد هستند و هر کاری می کنند تا بازیکن های ایرانی در نهایت محکوم و جریمه شوند.شاهرودی که خودش سال های قبل در لیگ ترکیه بازی می کرد با جنگ و دعوا از آن کشور بیرون آمد و جالب اینجاست که نتوانست یک قران از قراردادی که بسته بود را بگیرد.به بهانه اتفاقی که برای طارمی و باشگاه پرسپولیس افتاد با این بازیکن اسبق پرسپولیسی ها تماس گرفتیم.او حرف هایی زد که خواندنش خالی از لطف نیست. نظر شما درباره اتفاقات اخیر چیست.یادمان هست سال قبل پیش بینی کرده بودید که ترکیه ای ها قابل اعتماد نیستند. اتفاق پیش آمده و کاری نمی شود کرد.حالا باید ببینیم که چه کسی با طارمی به ترکیه رفته بود و در جریان قرارداد این بازیکن قراردارد. امروز طارمی اظهار نظری کرده بود که محرومیت 4 ماهه که از 2 سال خدمت سربازی بدتر نیست.به نظر شما او این حرف را از روی ناپختگی و ... من این حرفش را نشنیدم.به نظرم بچه ها باید همه تلاش خودشان را بکنند.بدون شک مهدی هم دلش پیش بچه ها است و خودش هم ناراحت است. فکر می کنید با این روحیه بتوانند الهلال را شکست بدهند؟ من به این بازی خوشبین هستم.می توانیم برنده باشیم به شرطی که تمرکز داشته باشیم و بی جهت کارت نگیریم.باید به حرف های برانکو گوش داد و توپ را در زمین خوب به گردش در آورد. یعنی شما امیدوار به قهرمانی هستید؟ بله،چرا که نه.با بازی هایی...
 • شاهرودی:علی منصور شایسته این رفتارها نبود
 • به گزارش خبرآنلاین؛ پیش بینی ای که رضا شاهرودی کرده بود درست از آب در آمد.سال قبل و زمانی که طارمی و رضاییان می خواستند به ترکیه بروند شاهرودی هشدار داده بود که مراقب باشند،چون ترک ها غیر قابل اعتماد هستند و هر کاری می کنند تا بازیکن های ایرانی در نهایت محکوم و جریمه شوند.شاهرودی که خودش سال های قبل در لیگ ترکیه بازی می کرد با جنگ و دعوا از آن کشور بیرون آمد و جالب اینجاست که نتوانست یک قران از قراردادی که بسته بود را بگیرد.به بهانه اتفاقی که برای طارمی و باشگاه پرسپولیس افتاد با این بازیکن اسبق پرسپولیسی ها تماس گرفتیم.او حرف هایی زد که خواندنش خالی از لطف نیست. نظر شما درباره اتفاقات اخیر چیست.یادمان هست سال قبل پیش بینی کرده بودید که ترکیه ای ها قابل اعتماد نیستند. اتفاق پیش آمده و کاری نمی شود کرد.حالا باید ببینیم که چه کسی با طارمی به ترکیه رفته بود و در جریان قرارداد این بازیکن قراردارد. امروز طارمی اظهار نظری کرده بود که محرومیت 4 ماهه که از 2 سال خدمت سربازی بدتر نیست.به نظر شما او این حرف را از روی ناپختگی و ... من این حرفش را نشنیدم.به نظرم بچه ها باید همه تلاش خودشان را بکنند.بدون شک مهدی هم دلش پیش بچه ها است و خودش هم ناراحت است. فکر می کنید با این روحیه بتوانند الهلال را شکست بدهند؟ من به این بازی خوشبین هستم.می توانیم برنده باشیم به شرطی که تمرکز داشته باشیم و بی جهت کارت نگیریم.باید به حرف های برانکو گوش داد و توپ را در زمین خوب به گردش در آورد. یعنی شما امیدوار به قهرمانی هستید؟ بله،چرا که نه.با بازی هایی که پرسپولیس کرده است هیچ چیز دور از دسترس نیست.ما در این بازی ها نشان دادیم که فوتبال متفاوتی را ارائه می دهیم و...
 • توصیه های رئیس جمهور به استانداران منتخب
 • تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان، تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناح‌های سیاسی، از توصیه‌های حسن روحانی در جلسه هیئت دولت به استانداران جدید بود. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه امروز یکشنبه دوم مهر هیئت دولت که طی آن استانداران پیشنهادی پنج استان از هیات وزیران رأی اعتماد گرفتند، با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکید کرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت‌های مهم استانداران دانست.روحانی در ادامه، با اشاره به ترکیب قومیتی تعدادی از این استان‌ها و وجود مذاهب مختلف در آنها، بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب تاکید کرد.رعایت حقوق شهروندی و تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان و تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناحهای سیاسی، از توصیه‌های دیگر رییس جمهور به استانداران جدید بود.روحانی همچنین استانداران را به شایسته سالاری و استفاده مناسب از جوانان و زنان در مسئولیت‌های مدیریتی توصیه کرد و اظهار داشت که در این توصیه به دنبال تظاهر نیستیم و وجود جوانان و زنان تحصیلکرده و شایسته و هزینه هایی که برای تحصیل آنان شده است و رعایت عدالت اقتضا می‌کند که از آن‌ها به نحو شایسته استفاده کنیم.بحث و بررسی درباره همه پرسی اقلیم کردستان و گزارش سفر و مذاکرات رییس‌جمهور در سفر اخیر به سازمان ملل بخش دیگری از جلسه امروز را به خود اختصاص داد.همچنین گزارش وزارت آموزش و پرورش از شروع سال تحصیلی و تغییرات در تعداد دانش آموزان، میزان پوشش تحصیلی، ترکیب جمعیت دانش آموزی و سرانه فضاهای آموزشی و پرورشی از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز هیات دولت ارایه شد.هیات وزیران در ادامه جلسه، آیین‌نامه اجرایی مربوط به انتشار اسناد خزانه اسلامی را به تصویب رساند. به موجب این آیین نامه،...
 • مصطفی سالاری در استانداری بوشهر ابقا می شود
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازبوشهر،حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در بوشهر با اشاره به موضوع تغییر جابه‌جایی استاندار بوشهر اظهار داشت: در صحبتی که با واعظی مسئول دفتر رئیس جمهور شد اعلام کرد سالاری استاندار بوشهر در سمت خود ابقاء می‌شود.این موضوع هنوز در هیئت دولت ن‌هایی نشده و در صورت قطعی شدن انتقال سالاری به استان گیلان منتفی می‌شود. نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس بیان کرد: گزینه‌های بومی و غیر بومی در پست استانداری بوشهر مورد بررسی قرار گرفته، ولی گزینه خاصی مورد توجه قرار نگرفته است. انتهای پییام /پ "مصطفی سالاری" در استانداری بوشهر ابقا می‌شود
 • جایزه دختر شایسته ترکیه پس گرفته شد عکس
 • «ایتیر اسن» به دلیل انتشار توییتی در خصوص کودتای نافرجام ترکیه، از کسب لقب ملکه زیبایی محروم شد. باشگاه خبرنگاران جوان: به گزارش راشاتودی، تنها یک روز پس از آنکه «ایتیر اسن» (Itir Esen) به عنوان ملکه زیبایی ترکیه برگزیده شد، انتشار یک توییت از وی در خصوص کودتای نافرجام این کشور در سال گذشته سبب شد این عنوان از او سلب شود.وی که روز پنجشنبه از سوی ترکیه به عنوان ملکه زیبایی این کشور برگزیده شده بود، روز جمعه طبق اعلام ترتیب دهندگان مسابقه ملکه زیبایی در این کشور، به علت انتشار توییتی توهین آمیز در خصوص کشته شدگان کودتای نافرجام ترکیه از داشتن این عنوان محروم شد.«ایتیر اسن» 18 ساله روز پنجشنبه عنوان ملکه زیبایی ترکیه را در سال 2017 از آن خود کرد و قرار بود به نمایندگی از کشورش در مسابقه ملکه زیبایی جهان در چین شرکت کند. ترتیب دهندگان مسابقه ملکه زیبایی ترکیه با «غیرقابل پذیرش خواندن» توییت وی، از محرومیت او برای نمایندگی ترکیه در مسابقه ملکه زیبایی جهان در چین خبر دادند. طبق اعلام رسانه ها «ایتیر اسن» گفته است این حساب توییتر متعلق به وی نبوده است. همچنین رسانه های ترکیه متن توییتی را که توهین آمیز قلمداد کرده بود، منتشر نکردند.
 • توصیه روحانی به استانداران در هیئت دولت
 • به گزاش تسنیم، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری، استانداران پیشنهادی پنج استان کشور از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند. بر این اساس، آقایان محمدحسین مقیمی، هوشنگ بازوند، قاسم سلیمانی، مصطفی سالاری و مجید خدابخش به ترتیب به عنوان استانداران استان­های تهران، کرمانشاه، ایلام، گیلان و آذربایجان شرقی منصوب شدند. رییس­ جمهور با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکیدکرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت­ های مهم استانداران دانست. دکتر روحانی در ادامه، با توجه به ترکیب قومیتی تعدادی از این استان­ ها و وجود مذاهب مختلف، بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب توصیه کرد. رعایت حقوق شهروندی و تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان و تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناح­های سیاسی، از توصیه­ های دیگر رییس­ جمهور بود. دکتر روحانی همچنین استانداران را به شایسته سالاری و استفاده مناسب از جوانان و زنان در مسئولیت­ های مدیریتی توصیه نمود و اظهار داشت که ما در این توصیه به دنبال تظاهر نیستیم و وجود جوانان و زنان تحصیلکرده و شایسته و هزینه­ هایی که برای تحصیل آنان شده است و رعایت عدالت اقتضا می­کند که از آنها به نحو شایسته استفاده کنیم. ** بحث و بررسی درباره همه­ پرسی اقلیم و گزارش سفر و مذاکرات رییس­ جمهور در سفر اخیر به سازمان ملل بخش دیگری از جلسه امروز بود. همچنین گزارش وزارت آموزش و پرورش از شروع سال تحصیلی و تغییرات در تعداد دانش ­آموزان، میزان پوشش تحصیلی، ترکیب جمعیت دانش­ آموزی و سرانه فضاهای آموزشی و پرورشی از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز هیأت دولت ارایه شد. ** آیین­ نامه اجرایی انتشار اسناد خزانه اسلامی به تصویب رسید هیئت وزیران آیین­ نامه اجرایی مربوط به انتشار اسناد...
 • استانداران ۵ استان انتخاب شدند اسامی
 • صراط:براساس نظر هیات وزیران، محمدحسین مقیمی، قائم‌مقام وزیر کشور در جلسه امروز به عنوان استاندار تهران منصوب شد.به گزارش آنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه امروز یکشنبه هیأت دولت که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسؤولیت استانداری‌های آذربایجان شرقی، ایلام، تهران، کرمانشاه و گیلان معرفی و با تصویب هیأت وزیران، برای این مسؤولیت انتخاب شدند.سامانی افزود: بر این اساس، مجید خدابخش، به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام، محمدحسین مقیمی به عنوان استاندار تهران، هوشنگ بازوند به عنوان استاندار کرمانشاه و مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان تعیین شدند.
 • آرنولد از عشق به بارسا گفت و مسی را شایسته لقب خودش دانست:نابودگر
 • ورزش>فوتبال جهان - فرهنگستان فوتبال نوشت:آرنولد سیاستمدار ، ورزشکار و هنرپیشه سرشناس هالیوودی در بارسلون از علاقه‌اش به تیم محبوب این شهر گفت. آرنولد شوارتزنگر، قهرمان پرورش اندام به تازگی گردهمایی‌ای را در شهر بارسلونا برگزار کرده و نام آن را Arnold Classic Europe گذاشته است. آرنولد در مصاحبه‌ای که روز شنبه انجام داد صحبت‌هایی را درباره این گردهمایی و علاقه‌اش به بارسلونا مطرح کرد.به گزارش MundoDeportivo، آرنولد درباره اینکه چرا شهر بارسلونا را برای برگزاری Arnold Classic Europe انتخاب کرده است، گفت:عاشق بارسلونا هستم. باعث افتخار است که بارسلونا از رویداد من میزبانی می‌کند و حضور در اینجا یک افتخار است. امروز صبح توانستم در شهر دوچرخه سواری کنم. برگزاری رویدادم را آغاز کردم و بارسلونا نقش مهمی در آن است. ما همه قاره‌ها را پوشش می‌دهیم و به این وسیله سعی می‌کنیم باعث پیشرفت مردم در زمینه تناسب اندام، سلامتی و پرورش اندام بشویم.وی افزود:این رویداد هر سال بزرگ‌تر می‌شود و پرورش اندام از زمانی که من آن را آغاز کرده‌ام، پیشرفت کرده است. امروز (23 سپتامبر) 50 سال از اولین پیروزی من در پرورش اندام می‌گذرد. من جوان‌ترین پیروز مسابقه بودم و حالا این رویداد را سازماندهی کرده‌ام. تلاش می‌کنم ورزشکاران این رشته از من استفاده کرده و رشد کنند.آرنولد درباره اینکه چرا فوتبال را رها کرد نیز گفت:فوتبال بازی می‌کردم اما استعدادم در پرورش اندام بود. هر کسی در چیزی استعداد دارد و می‌خواستم قهرمان جهان شوم. در وزنه برداری، پاورلیفیتنگ و پرورش اندام خوب بودم. همه انرژی و توانم را روی این ورزش گذاشتم و به کارم ادامه دادم.آرنولد درباره مسی نیز گفت:مسی یک نابودگر در فوتبال است؛ می‌توانیم این را بگوییم. 4141 کلید واژه‌ها : لیونل مسی - بارسلونا -
 • امیدواریم استانداران جدید مشی اعتدالی داشته باشند
 • رییس­ جمهور با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکید کرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت­‌های مهم استانداران دانست. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری، استانداران پیشنهادی پنج استان کشور از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.بر این اساس، آقایان محمدحسین مقیمی، هوشنگ بازوند، قاسم سلیمانی، مصطفی سالاری و مجید خدابخش به ترتیب به عنوان استانداران استان­های تهران، کرمانشاه، ایلام، گیلان و آذربایجان شرقی منصوب شدند.رییس­ جمهور با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکیدکرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت­‌های مهم استانداران دانست.دکتر روحانی در ادامه، با توجه به ترکیب قومیتی تعدادی از این استان­‌ها و وجود مذاهب مختلف، بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب توصیه کرد.رعایت حقوق شهروندی و تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان و تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناح­های سیاسی، از توصیه­‌های دیگر رییس­ جمهور بود.دکتر روحانی همچنین استانداران را به شایسته سالاری و استفاده مناسب از جوانان و زنان در مسئولیت­‌های مدیریتی توصیه نمود و اظهار داشت که ما در این توصیه به دنبال تظاهر نیستیم و وجود جوانان و زنان تحصیلکرده و شایسته و هزینه­ هایی که برای تحصیل آنان شده است و رعایت عدالت اقتضا می­کند که از آن‌ها به نحو شایسته استفاده کنیم.** بحث و بررسی درباره همه­ پرسی اقلیم و گزارش سفر و مذاکرات رییس­ جمهور در سفر اخیر به سازمان ملل بخش دیگری از جلسه امروز بود. همچنین گزارش وزارت آموزش و پرورش از شروع سال تحصیلی و تغییرات در تعداد دانش ­آموزان، میزان پوشش تحصیلی، ترکیب جمعیت دانش­ آموزی و سرانه فضاهای آموزشی و پرورشی از دیگر مواردی بود که در...
 • مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان معرفی شد
 • رشت- «مصطفی سالاری» در جلسه امروز هیئت دولت به عنوان استاندار گیلان معرفی شد. به گزارش خبرنگار مهر، «مصطفی سالاری» بعدازظهر امروز (یکشنبه) در جلسه هیئت دولت با کسب رأی اعتماد از سوی وزرا به عنوان استاندار گیلان معرفی شد. پیش از این «محمدعلی نجفی» استانداری گیلان بود که در حال حاضر به عنوان استاندار استان البرز معرفی شده است.
 • مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان منصوب شد
 • رشت - ایرنا - در جلسه عصر امروز (یکشنبه) هیأت دولت دوازدهم، مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان منصوب شد. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیات دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تشکیل جلسه داد و استانداران پیشنهادی پنج استان از هیات وزیران رأی اعتماد گرفتند؛ بر این اسا آقایان محمدحسین مقیمی، هوشنگ بازوند، قاسم سلیمانی، مصطفی سالاری و مجید خدابخش به ترتیب به عنوان استانداران استان های تهران، کرمانشاه، ایلام، گیلان و آذربایجان شرقی منصوب شدند.رئیس جمهوری با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکید کرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت های مهم استانداران دانست.دکتر روحانی در ادامه، با اشاره به ترکیب قومیتی تعدادی از این استانها و وجود مذاهب مختلف در آنها، بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب تاکید کرد.رعایت حقوق شهروندی و تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان و تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناحهای سیاسی، از توصیه های دیگر رییس جمهور به استانداران جدید بود.دکتر روحانی همچنین استانداران را به شایسته سالاری و استفاده مناسب از جوانان و زنان در مسئولیت های مدیریتی توصیه کرد و اظهار داشت که در این توصیه به دنبال تظاهر نیستیم و وجود جوانان و زنان تحصیلکرده و شایسته و هزینه هایی که برای تحصیل آنان شده است و رعایت عدالت اقتضا می کند که از آنها به نحو شایسته استفاده کنیم.2007
 • دستورات مدیریت بحران کشور به استانداران برای آمادگی در فصول سرد
 • رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: در آستانه فرا رسیدن فصول سرد و تکثر وقوع حوادث طبیعی ناشی از بارندگیهای باران، برف و کولاک در مناطق کوهستانی و تغییرات نابهنگام جوی، ارتقاء آمادگی در استانها به‌منظور مقابله با هرنوع حادثه احتمالی در اولویت قرار گیرد. به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور دراین‌ باره گفت: در آستانه فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان و تکثر وقوع حوادث طبیعی فصلی ناشی از بارندگی‌های باران و برف و کولاک در مناطق کوهستانی و همچنین تغییرات نابهنگام جوی، ارتقاء آمادگی در استان‌ها به ‌منظور مقابله با هرنوع حادثه احتمالی باید در اولویت کاری اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان‌های تابعه آن استان قرار بگیرد.وی با بیان اینکه این موارد در نامه‌ای خطاب به استانداران به‌ عنوان روسای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان‌های سراسرکشور مورد تاکید قرار گرفته است، ادامه داد: به استناد ماده 9 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و تبصره 1 ذیل آن حسن اجرای مفاد این بخشنامه مورد تأکید قرار گرفته است.رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به این دستورات اظهار کرد: پاکسازی معابر و آبراهه‌های زیر گذر جاده‌ها و خطوط ریلی، اتخاذ تمهیدات لازم در مجموعه درون شهری بالاخص مسیل ها و رودخانه‌های داخل شهرها توسط شهرداریها و پاکسازی و لایروبی انهار و قنوات از جمله این موارد است.نجار تأکید کرد: استانداران موظفند شرایط رصد و بازبینی دوره‌ای پل‌های کم ارتفاع را توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط که عمدتا به هنگام جاری شدن سیلاب سبب مسدود شدن مسیر رودخانه و انحراف آب و بروز خسارت جانی و مالی می‌شود، فراهم کنند.به گفته وی، جلوگیری از ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه‌ها نیز از دیگر مواد این ابلاغیه است و بر اساس آن باید با متجاوزان به حریم و بستر رودخانه‌ها برابر مقررات برخورد قانونی لازم انجام شود.رئیس سازمان مدیریت...
 • استانداران جدید تهران و چهار استان دیگر انتخاب شدند
 • ایران>قوای سه‌گانه - همشهری آنلاین:هیات دولت در جلسه اخیر خود ۵ استاندار جدید از جمله استاندار تهران را انتخاب کردند به گزاش تسنیم، سیدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه امروز ( 2 مهر) هیئت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی برگزار شد، گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسئولیت استانداری‌های آذربایجان‌شرقی، ایلام، تهران، کرمانشاه و گیلان معرفی و با تصویب هیئت وزیران برای این مسئولیت انتخاب شدند. وی افزود:‌ بر این اساس، مجید خدابخش به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام، محمدحسین مقیمی به عنوان استاندار تهران، هوشنگ بازوند به عنوان استاندار کرمانشاه و مصطفی سالاری به عنوان استاندار گیلان تعیین شدند. در همین زمینه: رئیس جمهوری دستور العمل‌ها و اولویت کاری وزارت امور خارجه را ابلاغ کرد مطالبات مردم در انتخابات؛ ملاک اداره استان‌ها اتمام حجت با مدیران پروازی
 • امیدوارم خدمتگذار شایسته ای برای مردم استان گیلان باشم
 • استاندار گیلان گفت: امیدوارم بتوانم خدمتگذار شایسته‌ای برای مردم استان گیلان باشم. مصطفی سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: امیدوارم بتوانم خدمتگذار شایسته‌ای برای مردم خوب استان گیلان باشم.استاندار گیلان با تشکر از پیام‌های تبریک مردم و مسئولان که بلافاصله پس از انتخاب وی در هیئت دولت به‌عنوان استاندار گیلان آغاز شده است گفت: فردابرای خداحافظی خدمت مردم استان بوشهرخواهم بود.سالاری در مورد زمان معارفه خود در استان گیلان ابراز داشت: در این زمینه منتظر نظر و دستور وزیر محترم کشور هستیم.انتهای پیام/ R7877/P1336/S6,71/CT1
 • اقتصاد مقاومتی جذب سرمایه و توسعه اشتغال اولویت های مهم استانداران منتخب
 • رییس­ جمهور با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکید کرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت­ های مهم استانداران دانست. به گزارش قدس آنلاین، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری، استانداران پیشنهادی پنج استان کشور از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند. بر این اساس، آقایان محمدحسین مقیمی، هوشنگ بازوند، قاسم سلیمانی، مصطفی سالاری و مجید خدابخش به ترتیب به عنوان استانداران استان­های تهران، کرمانشاه، ایلام، گیلان و آذربایجان شرقی منصوب شدند. رییس­ جمهور با آرزوی توفیق برای استانداران منتخب، بر رعایت مشی اعتدالی در اداره استان تأکیدکرد و اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال را از اولویت­ های مهم استانداران دانست. دکتر روحانی در ادامه، با توجه به ترکیب قومیتی تعدادی از این استان­ ها و وجود مذاهب مختلف، بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب توصیه کرد. رعایت حقوق شهروندی و تأکید بر لزوم آرامش در محیط استان و تقویت فضای امن و فرهنگی و تلاش برای تقویت همکاری بین جناح­های سیاسی، از توصیه­ های دیگر رییس­ جمهور بود. دکتر روحانی همچنین استانداران را به شایسته سالاری و استفاده مناسب از جوانان و زنان در مسئولیت­ های مدیریتی توصیه نمود و اظهار داشت که ما در این توصیه به دنبال تظاهر نیستیم و وجود جوانان و زنان تحصیلکرده و شایسته و هزینه­ هایی که برای تحصیل آنان شده است و رعایت عدالت اقتضا می­کند که از آنها به نحو شایسته استفاده کنیم. ** بحث و بررسی درباره همه­ پرسی اقلیم و گزارش سفر و مذاکرات رییس­ جمهور در سفر اخیر به سازمان ملل بخش دیگری از جلسه امروز بود. همچنین گزارش وزارت آموزش و پرورش از شروع سال تحصیلی و تغییرات در تعداد دانش ­آموزان، میزان پوشش تحصیلی، ترکیب جمعیت دانش­ آموزی و سرانه...