گروه تئاتر و موسیقی: تنها چند روز از پایان کنسرت کیهان کلهر همراه با گروه «رامبرانت» می‌گذرد. طبق اخبار منتشر شده، بیش از 10 هزار نفر مخاطب این کنسرت بودند. مسلما نوای کمانچه کلهر آنقدر جاذبه دارد که مخاطبان را به سالن اجرا بکشاند اما وجود گروهی از نوازندگان خارجی هم بسیار جالب و مهم بود.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از روزنامه ابتکار، با توجه به استقبال خوبی که از این کنسرت صورت گرفت این سوال مطرح می‌شود که با وجود استقبال خوب ایرانی‌ها از هنرمندان خارجی، چرا این هنرمندان به ندرت در ایران به اجرای برنامه و برگزاری کنسرت می‌پردازند؟


ضعف تصمیم‌گیری وجود دارد


مرداد سال 87 بود که زمزمه‌هایی از حضور کریس‌ دی‌برگ در ایران برای اجرای کنسرت شنیده‌ شد. کریس دی‌برگ که در آلبوم «بی‌تو با تو» با گروه آریان همکاری کرده بود، قرار بود همراه این گروه در ایران به روی صحنه برود، اما این اتفاق نیفتاد و مجوزهای لازم برای حضور او صادر نشد. با وجود گذشت 9 سال از هیاهوی حضور این هنرمند، هنوز هم گروه‌های موسیقی خارجی کمتر در ایران به اجرا می‌پردازند.

محسن رجب‌پور، که زمانی تهیه‌کننده گروه آریان بوده است، در این‌باره به «ابتکار» می‌گوید: در این زمینه، در سطح مدیریتی ضعف تصمیم‌گیری وجود دارد. بر اساس یک قانون نانوشته ما گروه موسیقی به خارج از کشور اعزام می‌کنیم، ولی متقابلا اجازه نمی‌دهیم که گروه‌های خارجی به ایران بیاند.

بعضی می‌گویند این اجازه از سمت نهادهای بالادستی صادر نمی‌شود. حتی در جشنواره موسیقی فجر هم که این اجازه وجود دارد و خود دولت می‌تواند از این گروه‌ها دعوت کند، غالبا از گروه‌های سرشناس در دنیا که طرفداران زیادی دارند، دعوت به عمل نمی‌آید. البته مسائل مالی هم در این ماجرا دخیل است ولی اساسا آمدن هنرمندخارجی به ایران با موانعی روبه‌رو است. در بسیاری از موارد هنوز هم نتوانسته‌ایم برای اجرای این هنرمندان مجوز بگیریم. البته ما دست از تلاش نمی‌کشیم و همین امروز هم در حال مذاکره با هنرمندان خارجی هستیم تا بتوانیم هنرمندان سرشناس خارجی را به ایران بیاوریم.


او عدم همخوانی محتوا با قوانین ایران را دلیل درستی برای عدم صدور مجوز برای هنرمندان غیرایرانی درست نمی‌داند و می‌گوید: ما می‌توانیم از هنرمند بخواهیم بخشی از هنرش را اجرا کند که محتوایش با موازین ما همخوانی دارد. متاسفانه برخی افراد در کشور با هنرمندان خارجی طوری رفتار می‌کنند که بوی تفتیش عقاید می‌دهد. یعنی برخورد‌ها و مخالفت‌ها بی‌منطق است.

اجرای هنرمندان خارجی در کشور می‌تواند بار موسیقایی ما را به سمت مثبت ببرد. خیلی خوب است که ما برای پیشرفت موسیقی کلاسیک که غربی‌ها در آن بسیار توسعه یافته‌اند از هنرمندان این حوزه دعوت کنیم، اما چنین اجازه‌ای داده نمی‌شود. مثلا حضور هنرمندی مثل یانی در ایران، بار مثبت نوازندگی دارد، بهترین نوازنده‌های دنیا در این گروه می‌نوازند. اجرای یانی و گروهش در ایران حتی می‌تواند برای هنرمندان و دانشجویان موسیقی یک مستر کلاس پیشرفته باشد. منتها به دلایل گوناگون مجوزها صادر نمی‌شود.


سطح +A تجهیزات اجرای کنسرت را داریم


رجب‌پور درباره تجهیزات اجرای کنسرت در ایران می‌گوید: ما در بحث تجهیزات موسیقی در سطح +A هستیم . ما در زمینه تجهیزات ضبط صدا و نور‌پردازی یک سر و گردن از کشورهای همسایه و خاورمیانه جلوتر هستیم. از این نظر چیزی کم نداریم. ما فقط در پیدا کردن سالن با ظرفیت بالا مشکل داریم. ما سالنی نداریم که ظرفیت بالا داشته باشد که بتوانیم هزینه دستمزد هنرمند را با تعداد فروش بلیت‌ها تامین کنیم، به همین دلیل اگر قرار باشد هنرمندانی در سطوح بالا در کشور برنامه اجرا کنند مجبوریم با بالا بردن بهای بلیت‌ها این هزینه را جبران کنیم.


مشکلات زیاد است


مجید عبدی‌کیا، یکی از برگزارکنندگان موسیقی است، او که توسط شرکت رویال هنر پارس، کنسرت اخیر کیهان کلهر و گروه رامبرانت را در ایران برگزار کرده است درباره مشکلات متعدد اجرای گروه‌های خارجی در ایران به «ابتکار» می‌گوید: مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد. بعضی از گروه‌ها از لحاظ محتوایی مجوز اجرای کنسرت نمی‌گیرند، وزارت امور خارجه ویزای برخی گروه‌ها را صادر نمی‌کند. وزرات فرهنگ و ارشاد هم به بعضی‌ از گروه‌ها اجازه اجرای برنامه نمی‌دهد. گروه‌هایی هم هستند که پلیس امنیت و نیروی انتظامی با برگزاری برنامه‌شان مخالفت می‌کند. برنامه گروه‌های خارجی از 6 ماه تا یک سال قبل مشخص است و این مشکلات باعث می‌شود نتوانیم آنها را برای اجرا به ایران دعوت کنیم.


او درباره علاقه هنرمندان غیر ایرانی برای اجرای برنامه در ایران می‌گوید: خیلی از هنرمندان بزرگ علاقه دارند که در ایران به روی صحنه بروند، مثلا آقای یانی دوست داشت در ایران برنامه اجرا کند، حتی دو نفر از مدیر برنامه‌هایش را برای هماهنگی به ایران فرستاد. او خیلی علاقه‌مند بود اینجا برنامه اجرا کند، حتی به نسبت قیمتی که از کشورهای دیگر دریافت می‌کرد، تخفیف خیلی بیشتری به ما می‌داد که برنامه‌اش در ایران برگزار شود ولی متاسفانه شرایط مهیا نیست.


سرمایه‌گذار‌ها می‌ترسند


عبدی‌کیا ریسک برگزاری کنسرت هنرمندان خارجی را بالا می‌داند و دراین‌باره می‌افزاید: از آنجایی که زحمت برگزاری چنین برنامه‌هایی خیلی زیاد است و ریسک سرمایه‌گذاری آن هم بالا است، برنامه‌گذار‌های بزرگی که در تهران برنامه ‌برگزار می‌کنند کمتر به دنبال این می‌روند که گروه‌های خارجی را به ایران بیاورند. آقای کلهر پارسال قصد برگزاری برنامه با گروهی دیگر را داشت که مجوز نگرفت، ولی امسال با این گروه مجوز گرفت. گروه جیبسی کینگ هم دچار این دوگانگی برخورد برای مجوز شده است. هر چه در این زمینه بیشتر برنامه برگزار شود، ترس برنامه‌گزاران هم از بین می‌رود و میل‌شان به برگزاری چنین برنامه‌هایی بیشتر می‌شود. آن‌ها هم حق دارند، می‌ترسند، قراردادی می‌بندند، مبلغی را پرداخت می‌کنند، زیر‌ساخت‌هایی را فراهم می‌کنند، اما ناگهان مجوز کار لغو می‌شود و سرمایه سرمایه‌گذار از بین می‌‌رود.


او در ادامه نبود سالن‌های مناسب را یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت سرمایه‌گذاران برای دعوت از گروه‌ها و هنرمندان بزرگ دنیا می‌داند و می‌گوید: ما در اینجا فضای مناسبی برای برگزاری کنسرت هنرمندان خارجی نداریم. رقمی که این هنرمندان به عنوان دستمزد اجرا می‌گیرند با ظرفیت سالن‌های ما هم‌خوانی ندارد. مثلا هنرمند از ما 100 هزار دلار دستمزد برای یک شب اجرا می‌خواهد که ما با سالن‌های فعلی باید بلیت را از 400 هزار تومان به بالا قیمت‌گذاری کنیم.


حالا که وزیر جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را آغاز کرده، باید دید تکلیف این حجم از قوانین نانوشته که گریبان موسیقی و اهالی آن را گرفته، چه می‌شود. آیا هنوز هم قرار است با همان رویه قبلی ادامه دهیم یا قوانین برگزاری کنسرت‌ها، چه برای هنرمندان داخلی و چه برای هنرمندان خارجی در کشور، شفاف می‌شوند و سر و سامانی می‌گیرند.

کلیدواژه: گروه های خارجی | هنرمندان خارجی | برای هنرمندان | برگزاری کنسرت | گروه ها | اجرای کنسرت | برای اجرا

منبع: بولتن نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bultannews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۵۵۲۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمایت قاطع جهانگیری از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/فکر کردید کار خوبی کردید نگذاشتید بیایند؟

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • صحنه قتل در دانشگاه جورجیا/هشدار صحنه دلخراش فیلم
 • اسکات شولتز، دانشجوی سال چهارم کامپیوتر به اتهام حمل چاقو کشته شد.در هیچ یک از تصاویر ثبت شده، چاقویی در دست او دیده نمی شود.
 • موسیقی سیستان و بلوچستان در برج میلاد طنین انداز شد
 • به گزارش خبرگزاری برنا ، شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری تهران در برج میلاد تهران برگزار در حال برگزاری است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد:با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان امسال به عنوان مقصد گردشگری ایرانیان اعلام شده، برای معرفی بیشتر داشته های فرهنگی استان و به منظور ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر در انسجام هویت ملی و توسعه گردشگری استان به ویژه شهرستان زاهدان این برنامه در برج میلاد تهران در حال برگزاری است. کامبیز مشتاق گوهری افزود: این رویداد که بزرگترین رویداد فرهنگی استان به شمار می‌آید، به مدت 2 شب (26 و 27) شهریور ماه با حضور صنعتگران صنایع دستی، هنرمندان موسیقی استان و با محوریت موسیقی محلی، رقص محلی، خوراکی های محلی و صنایع دستی فاخر انجام می‌شود. این مسؤول ادامه داد: موسیقی محلی سیستان و بلوچستان در برج میلاد طنین انداز می‌شود تا توجه مردم جای جای کشور را به فرهنگ خود جلب کند، موسیقی بومی و ترانه های فولک مردم سیستان و بلوچستان ظرافت ویژه ای دارند، این لطافت شاید به دلیل طبیعت خشن و شیوه سخت گذران انسان در این خطه، اندکی غیرعادی به نظر برسد اما بسیار جذاب و گوش‌نواز است. وی گفت: با توجه به اصالت صنایع دستی استان و همچنین آمیختگی آن با آداب و رسوم منطقه بیشتر صنایع موجود، عمدتاٌ عبارتست از سوزن دوزی، سکه دوزی، سفال سازی، گلیم بافی، خورجین بافی، جواهرسازی، حصیربافی، خراطی، قالیچه، پلاس بافی است که در امروز و فردا در معرض بازدید عموم در برج میلاد قرار می‌گیرد.
 • بسیج امکانات برای استقبال از مهر ایرانی بخریم یا خارجی
 • حالا که بازار نیازمندیهای درس و کلاس و مدرسه گرمه/ خوبه که نیم نگاهی به کالای ایرانی داشته باشیم.گزارشی از سیما نفر خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما. دانلود دانلود
 • از فروش اوراق ارزی بدهی تا عرضه شرکت های ایرانی در بورس های خارجی
 • به گزارش ایلنا، نشست مشترک فعالان بخش خصوصی با نمایندگان موسسه خدمات‌دهی شرکتی پرایس‌واترهاوس‌کوپرز صبح امروز با حضور چهره‌های شاخص حوزه بورس، بانک و تجارت بین‌الملل برگزار شد. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران که در پی تسهیل ایجاد ارتباطات بین بنگاه‌های ایرانی و فضای اقتصادی بین‌الملل برای توسعه مراودات جهانی اقتصاد ملی است، در نشستی با دعوت از مدیران ارشد بانکی، شرکت‌های بزرگ و فعال در بازار سهام و بنگاه‌هایی که به دنبال حضور پرقدرت در بازارهای جهانی است میزبان «ینس روئنبرگ» شریک ارشد و مسوول بازار ایران شرکت پرایس‌واترهاوس‌کوپرز (PwC) بود. به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این نشست که با حضور محمدمهدی بهکیش، اقتصاددان و دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌الملل، پرویز عقیلی مدیرعامل بانک خاورمیانه و حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد، سخنرانان به الزامات اصلاح ساختار شرکت‌ها، چگونگی ارتقا وضعیت حسابرسی، گزارشگری مالی، پرداخت مالیات و بیمه، مشاوره، رتبه‌بندی و مسایلی که می‌تواند به ورود سریع‌تر شرکت‌های بخش خصوصی و حتی نظام بانکداری کشور به بازارهای بین‌المللی کمک کند، پرداختند. هم‌چنین مدیران ارشد حاضر در این نشست نیز نقطه‌نظرات و پرسش‌های خود از سخنرانان را بیان و البته پاسخ‌هایی نیز از سخنرانان و نمایندگان موسسه PwC دریافت کردند. نماینده موسسه PwC نیز که حسابرس بانک مرکزی اروپاست و از نظر درآمد و گردش مالی و شرکت‌هایی که با آنها کار می‌کند، بزرگترین موسسه خدمات‌دهی شرکتی در دنیا محسوب می‌شود، اعلام کرد که این برند معتبر در حال اخذ مجوز برای شروع رسمی فعالیت در ایران است و با کمی چاشنی خوش‌بینی در سه تا شش ماه آینده می‌تواند مجوز حضور و فعالیت در ایران را دریافت کند. در ابتدای این نشست، عباس وفادار، مدیرعامل موسسه آزمون‌پرداز ایران‌مشهود طی سخنانی به اهمیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور پرداخت و گفت: با وجود سهم اندک بودجه‌های عمرانی در بودجه عمومی...
 • اینجا دیگر آوای وزغ ها به گوش نمی رسد
 • به گزارش بولتن نیوز، برکه و باغ های خراسان شمالی که در سال های پیش، پر از هیاهوی صدای قورباغه ها و پرواز سنجاقک ها بود، اکنون به محیط های خاموش و سراسر سکوت تبدیل شده است و دیگر صدایی شنیده نمی شود.کارشناسان وجود جانورانی همچون قوباغه ها را حسگر طبیعت و نشانه سلامت زیستی هر منطقه می دانند و از بین رفتن آن را هشداری برای بی توجهی به آثار و پیامدهای تخریب طبیعت عنوان کرده اند. * تغییر اقلیم و تاثیر بر دوزیستانمعاون طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی با بیان اینکه یک سری از گونه های زیستی و حیات وحش، حسگرهای طبیعت محسوب می شوند گفت: حضور برخی از گونه ها از جمله دوزیستان شامل قورباغه، وزغ، سمندر و همچنین وجود سنجاقک ها نشانه های سلامت زیست محیطی در یک منطقه جغرافیایی هستند بنابراین کاهش جمعیت آنان در چرخه زیست اختلال ایجاد می کند.مسعود صانعی افزود: دوزیستان در تمامی کره زمین پراکنده هستند و نخستین گونه هایی که در خشکی زندگی کرده اند گونه های دوزیست بوده اند.معاون طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، تغییر اقلیم را از علت های کاهش جمعیت دوزیستان عنوان کرد و گفت: گرم شدن هوا و تغییرات اقلیمی از عوامل اصلی کاهش جمعیت دوزیستان در مناطق کشور و این استان است و طبق تحقیقات گفته می شود که تغییر اقلیم باعث نابودی یک سوم آن ها خواهد شد.وی اظهار کرد: عوامل تخریب طبیعت و تغییر کاربری که انسان در زیست گاه های طبیعی ایجاد می کند که به اصطلاح قطعه قطعه کردن زیستگاه ها بیان می شود، گاهی با ساختمان سازی، راه سازی، توسعه شهرها، سد سازی، زه کشی، تخریب جنگل و باتلاق سبب نابودی حیات وحش خواهیم شد.وی افزود: در سال های اخیر گازهای گلخانه ای و امواج ماورای بنفش نیز سبب کاهش جمعیت دوزیستان شده است...
 • تیشه لوازم تحریر خارجی بر ریشه نوشت افزار ایرانی/سلطه چشم بادامی ها بر بازار کشور
 • بازار لوازم تحریر ایرانی در آستانه ماه مهر به شدت رونق گرفته و نبض بازار را در دست می گیرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ حضور والدین به همراه فرزندان دانش آموز خود جهت تهیه نوشت افزار و ملزومات مدرسه و شور و هیجان دانش آموزان یادآور خاطرات شیرین گذشته های دور می شود. انواع لوازم تحریر در طرح ها، رنگ های جذاب و متنوع زیبایی های خاصی را به بازار داده و بیشتر کسانی که به بازار آمده اند را می توان در فروشگاه های عرضه لوازم تحریر مشاهده کرد. در این بین بازار دست فروشان هم رونق خوبی گرفته و در هر گوشه ای می توان دست فروشی را که اقدام به عرضه نوشت افزار و لوازم تحریر با قیمت پایین تر از مغازه کرده، دید. طبق معمول لوازم تحریر خارجی و چینی بیش از همه در بازار خودنمایی می کند و خریدار بیشتری را هم از آن خود کرده است. تقاضای مردم برای کالای چینی زیاد است یکی از فروشندگان لوازم تحریر گفت: بازار لوازم تحریر هم همانند سال های گذشته از رونق خوبی برخوردار است و هر روز که به بازگشایی مدارس نزدیکتر می شویم تعداد خریداران نیز افزایش بیشتری پیدا می کند. سرحدی به خبرنگار اوشیدا گفت: علیرغم وجود انواع لوازم تحریر و ملزومات مدرسه ایرانی، همچنان مشتریان لوازم تحریر خارجی بیشتر است به طوری که بیشتر افراد کیف و نوشت افزار چینی بی کیفیت را به نوع ایرانی آن ترجیح می دهند. وی تصریح کرد: بازار لوازم تحریر نیز همانند سایر انواع کالاها در دست چینی هاست و مردم هم تمایل زیادی نسبت به خریداری و استفاده آن ها دارند. سرحدی تاکید کرد: متاسفانه لوازم تحریر خارجی تیشه بر ریشه لوازم تحریر ایرانی زده چرا که به...
 • چهارمین همایش آوای ایل با استقبال ۱۳ هزار نفری به پایان رسید
 • شمیرانات- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران گفت: چهارمین همایش بزرگ آوای ایل با حضور بیش از ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر از شهروندان، در موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد به پایان رسید. به گزارش خبرنگار مهر، سعید کارگران پیش از ظهر دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم اختتامیه همایش آوای ایل با هنر نمایی گروه های مختلف اقوام ایرانی پس از اجرای ۱۶ شب متوالی و برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری با حضور بیش از ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر از علاقمندان به فرهنگ اقوام ایرانی ، در موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد به کار خود پایان داد. وی گفت: یکی از اهداف مهم در همایش امسال شناساندن فرهنگ و آئین های نمایشی کمتر دیده شده یا رو به فراموشی برای شهروندان تهرانی و مسافران بود تا با فرهنگ اقوام مختلف ایران آشنا شوند. کارگران بیان داشت: این همایش از ۹ شهریور ماه با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک ، خانه هنرمندان بختیاری و موزه دارآباد برگزار شد و هر شب به طور میانگین میزبان ۷۰۰ تا یک هزار نفر بود. معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران گفت: در این مراسم آداب و رسوم غنی اقوام ایرانی نظیر بختیاری، کردی، آذری، تربت جام، بندری، کرمانجی و ... به نمایش گذاشته شد و شعرخوانی، اجرای رسوم محلی، انجام حرکات رزمی و موزون ، نمایش لباس های محلی، صنایع دستی، غذا و محصولات محلی و ... از برنامه های اجرایی در این شب ها بود.
 • کار سختی در شهرداری مشهد در پیش داریم
 • به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، قاسم تقی‌زاده خامسی در مراسم آغاز به کار رسمی خود به عنوان شهردار مشهد اظهار کرد: از اینکه امروز دوستان قدیمم را می‌بینم که موهایشان سپید اما دلهایشان جوان است، خوشحالم. وی افزود: از همه حضار به ویژه خانواده محترم شهدا و جانبازان که امروز در این مراسم حضور یافته‌اند، تشکر می‌کنم زیرا این حضور به من قوت داده و احساس می‌کنم که پشتیبانان خوبی در مشهد دارم. شهردار مشهد با خواندن اشعاری از سعدی و مولوی ادامه داد: روند آمدن من به شهرداری مشهد داستان مفصلی دارد. حدود دو ماه قبل پیشنهاد این سمت را با من مطرح کردند که نپذیرفتم زیرا با وجود دوری 12 ساله‌ام از مناصب دولتی، اصلا قرار نبود چنین سمتی را بپذیرم. تقی‌زاده خامسی افزود: امیدم این است که شهردار شدن من در مشهد، خواسته امام رضا(ع) باشد وگرنه همه می‌دانند که کار کردن در شهرداری به‌ویژه در شهر مشهد بسیار سخت است. وی بیان کرد: کار شهردار مشهد سختی‌های بسیار دارد چراکه آنها که به صورت تخصصی با این کار آشنا هستند می‌دانند که در دو سه سال اخیر با کاهش بودجه، کار بسیار سخت شده است. شهردار مشهد در ادامه گفت: در این دو سه سال اخیر به سختی کارها اداره می‌شد که دلیل آن یکی کاهش درآمدهای دولت و دیگری ساخت و سازها می‌باشد بنابراین کار سختی در پیش داریم اما من هم آگاهانه وارد این مسیر شدم و با شناخت این راه را انتخاب کردم. تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه با لطف و کمک خداوند متعال، امام رضا(ع) و دوستان و همکاران برای موفقیت در این سمت امیدوار است، ادامه داد: به دعای خانواده شهدا و جانبازان برای پیمودن این مسیر امیدوارم. وی خاطرنشان کرد: مشهد مشکلات زیادی دارد، اینجا تنها یک کلان‌شهر نیست زیرا علاوه بر جمعیت و وسعتش، سالانه 25 میلیون...
 • کلثوم نواز در انتخابات منطقه ۱۲۰ لاهور به سختی پیروز شد
 • در حالی که تصور می شد کلثوم نواز در منطقه‌ای که متعلق به نواز شریف است با اختلاف فاحش رقیب خود از تحریک انصاف را شکست دهد، وی به سختی و مشقت پیروز میدان شد. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز ،انتخابات منطقه 120 لاهور اگر چه با پیروزی حزب نواز شریف به اتمام رسید ولی خطر وجود تحریک انصاف را بیش از پیش به نواز شریف و آصف علی زرداری گوش زد می‌کند.در حالی که پیش بینی‌ها بر این بود که کلثوم نواز حداقل 80 هزار رای خواهد داشت و آرا یاسمین راشد نماینده تحریک انصاف از 14هزار بالاتر نخواهد رفت نتایج غیر رسمی و اولیه آرا نشان دادکه تحریک انصاف قدرتی فراتر از آنچه کارشناسان تصور می‌کنند، دارد.یاسمین راشد نماینده تحریک انصاف توانست حدود 40 درصد آرا را در منطقه‌ای به دست آورد که جولانگاه قدرت نواز شریف بود و در خوشبینانه ترین حالت تنها 10 درصد آرا برای او پیش بینی می‌شد.کلثوم نواز همسر نواز شریف ونماینده حزب او در این انتخابات با کسب 61 هزار رای توانست پیروز انتخابات لقب گرفته و جایگزین همسرش در پارلمان پاکستان باشد.در هر حال انتخابات ضمنی ارزشی از لحاظ تغییر موازنه فعلی قدرت در پاکستان ندارد و صرفا نخستین مبارزه رو در روی عمران خان و نواز شریف محسوب می‌شد که البته میزبانی این مبارزه نیز با نواز شریف بود.پیروزی نفس‌گیر حزب نواز شریف در این انتخابات اثبات کرد که کار این حزب در انتخابات آینده بسیار سخت است و اگر به زودی فکری برای خود نکنند از هم اکنون باید منتظر شکست در انتخابات مهم و سرنوشت ساز سال 2018 باشند.از سویی دیگر حزب مردم پاکستان هم جایگاه بزرگ خود را از دست داده و تنها 14 هزار رای کسب کرده است واین به آن معنا است که در انتخابات سال آینده مشکلاتش کمتر...
 • حذف لیورپول توسط لستر سیتی/تاتنهام به سختی پیروز شد
 • تیم فوتبال لیورپول در رقابتهای جام اتحادیه باشگاههای انگلیس برابر لستر سیتی شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، دور نخست رقابتهای جام اتحادیه باشگاههای انگلیس سه شنبه شب ادامه یافت که طی آن در مهمترین اتفاق تیم لیورپول با شکست ۲ بر صفر مقابل لستر سیتی از گردونه مسابقات کنار رفت. اوکازاکی (۶۶) و اسلام السلیمانی (۷۶) زننده گل های لستر بودند. در دیدارهای انجام گرفته نتایج زیر بدست آمد: * بریستول سیتی ۲ - استوک‌سیتی صفر * لسترسیتی ۲ - لیورپول صفر * وستهام ۳ - بولتون صفر * برنت‌فورد یک - نوریچ ۳ * استون ویلا صفر - میدلزبورو ۲ * کریستال پالاس یک - هادرسفیلد صفر * تاتنهام یک - بارنزلی صفر * ردینگ یک - سوانزی ۲
 • اسحاقی:سختی های زیادی کشیدیم/حریفم نمایندگان کره و تایلند را شکست داده بود
 • دارنده مدال طلای وزن ۵۴- کیلوگرم تیم ملی تکواندو معتقد است که سختی‌های زیادی را برای کسب مدال طلای بازی‌های داخل سالن آسیا محتمل شده‌اند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ترکمنستان، مهدی اسحاقی درباره قهرمانی خود در مسابقات تکواندوی بازی‌های داخل سالن آسیا اظهار داشت: سطح بازی‌ها خوب بود و همه کشورها در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند.وی افزود: حریف من در فینال کسی بود که نمایندگان کره‌جنوبی و تایلند را شکست داده بود. ما سختی‌های زیادی کشیدیم و تمرینات خوبی زیر نظر سرمربی خود پشت سر گذاشتیم. عسگری یکی از بهترین مربیانی بود که تاکنون کار کرده بودم.انتهای پیام/ R1015150/P1435/S3,30/CT11
 • اعتراف وزیر به سختی کار مدیران مدارس/۳ سیاست آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید
 • وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سه سیاست آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید، گفت: دوره‌های مهارتی برای مدیران آموزشی برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, سیدمحمد بطحایی وزیر‌ آموزش و پرورش در همایش باغبانان مهر و مهربانی در جمع مدیران مدارس دولتی شهر تهران، اظهار کرد: در مدرسه هدف ما فراهم کردن یک محیط و ایجاد شرایطی است تا نسل فردا در آن محیط تمرین زندگی کنند و هدف ایجاد شرایطی است که نسل متدین, شجاع و بااخلاق تربیت شوند تا دانش‌آموز وقتی وارد جامعه شد از آنچه در مدرسه تمرین کرده برای زندگی استفاده کند.وی افزود: امروز تمام سازمان‌ها و موسسات آموزشی به وسیله کارگروهی اهداف را دنبال می‌کنند وقتی اسم کارگروهی می‌آید نقش مدیریت آموزشی اهمیت می‌یابد. شاید به همین دلیل است که در سال‌های اخیر مدیریت آموزشی به رهبری آموزشی تغییر یافته است.وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران برای انجام وظایف با مشکلاتی مواجه هستند ما در حوزه نیروی انسانی مشکل مواجه هستیم. آموزش و پرورش سرانه لازم را نمی‌دهد و می‌گوید از خانواده‌ها پول نگیرید, تجهیزات آموزشی لازم را در اختیار ندارید و دائم تلاش می‌کنید راه‌های جدیدی را برای گذشتن از این موانع پیدا کنید و کار شما به عنوان مدیر این بود که راه‌های جدیدی را برای گذستن از موانع پیدا کنید تا به هدف خود نزدیکتر شوید.بطحایی ادامه داد: پیداکردن راه‌های جدید برای عبور از موانعی که در حوزه تربیت و آموزش هر روز رو به افزایش هستند, در گام نخست نیاز به صلاحیت‌ها و شایستگی‌های رهبران آموزشی دارد و مدیرانی که شایستگی‌های لازم را داشته باشند در زمان کوتاه‌تر راه‌های بهتری پیدا می‌کنند.وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید یکی از برنامه‌ها برگذاری دوره دانش‌افزایی و مهارتی برای رهبران آموزشی است, عنوان کرد: هر چقدر شایستگی و صلاحیت مدیران مدارس را ارتقا دهیم تحول نظام...
 • ایران رتبه ۹۸ام در جذب گردشگر خارجی/ارز آوری ۱۲۰۰دلاری هر گردشگر خارجی به کشور
 • خبرگزاري آريا- در نشست گردشگري الکترونيک چشم‌اندازها و زيرساخت‌ها عنوان شد : درحال حاضر 6 هزار شرکت گردشگري در صنعت گردشگري ايران فعاليت مي‌کنند که از اين تعداد 4 هزار شرکت فقط در تهران داير هستند و فقط 10 درصد شرکت‌هاي گردشگري در تهران خدمات آنلاين دارند.به گزارش خبرنگار گردشگري خبرگزاري آريا، ساسان نايب از فعالان عرصه گردشگري الکترونيک در ابتداي نشست خبري نشست گردشگري الکترونيک چشم‌اندازها، زيرساخت‌ها و دغدغه‌ها گفت: در چند سال اخير صنعت گردشگري جاي خود را به گردشگري الکترونيک داده است.وي که از موسسان شرکت FLIGHTIO (سامانه رزرو و خريد آنلاين بليت سفر) به شمار مي رود ، افزود : رتبه صنعت گردشگري الکترونيک در گردشگري دنيا 85 درصد است که اين موضوع در ايران 15 درصد است اما در دو سال اخير يعني از ابتداي تاسيس اين شرکت رشد قابل توجهي پيدا کرده ؛ به طوري که در سال 94 صنعت گردشگري الکترونيک در ايران از 2 درصد به 4 درصد رسيده و پيش بيني مي شود تا پايان سال جاري به 20 درصد افزايش يابد.وي گفت: ايران در بين 150 کشور در حال جذب گردشگر، رتبه 98 ام را داراست که البته اين رتبه در بخش گردشگران ورودي به دست آمده است.92 درصد گردشگران در ايران، داخلي هستند نايب تصريح کرد: 8 درصد از تعداد کل گردشگران در ايران ، گردشگران خارجي هستند که به ايران مي‌آيند و ارزآوري آنها براي کشورمان بسيار اهميت دارد اما متأسفانه 92 درصد از گردشگران از ايران خارج مي‌شوند. اين فعال صنعت گردشگري الکترونيک در ادامه به مقايسه صنعت گردشگري در ايران و ترکيه پرداخت و گفت : 60 درصد ميزان درآمد گردشگري در ترکيه مربوط به گردشگران خارجي است و تنها 40 درصد درآمد آنها از طريق گردشگري داخلي به دست مي‌آيد.وي افزود : اتاق بازرگاني ايران اخيراً اعلام کرده که 2 درصد از اشتغال‌زايي در ايران...
 • سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در هرمزگان انجام می شود
 • بندرعباس - ایرنا - مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی گفت: این طرح در راستای سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی و به منظور ارائه خدمات به فرزندان آنان انجام می شود. به گزارش ایرنا، کیامرث برخورداری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این که بر اساس قانون مدنی کشور ایران، فرزندان ذکور این بانوان نمی‌ توانند تابعیت ایرانی داشته باشند، افزود: تعداد قابل توجهی از زنان ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج کرده‌ اند نمی ‌توانند برای فرزندان خود شناسنامه، کارت‌ ملی و کارت سلامت بگیرند و به همین علت مشکلات بسیاری برای تحصیل و شغل فرزندان آن ها ایجاد می‌ شود.وی بیان داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل این چالش و مشکل اساسی، لایحه ‌ای را تصویب و تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است که در همین راستا، مادران ایرانی‌ که دارای همسر غیرایرانی هستند باید کد ملی خود را به شماره سامانه پیامکی 2000195 ارسال‌ کنند که پس از ارسال پیامک، دریافت اطلاعات و انجام فرآیند قانونی سرشماری، اقدام های لازم برای صدور کارت هویت فرزندان ذکور این بانوان انجام خواهد شد.برخورداری اضافه کرد: مشمولان از مراجعه به دستگاه های اجرایی استان خودداری و فقط اطلاعات مربوطه را از طریق سامانه پیامکی ارسال کرده و منتظر تماس باشند.وی گفت: کارشناسان وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی با این مادران و زنان تماس گرفته و در خصوص تعداد فرزندان و سال تولد آن ها و سایر موارد از آنان سئوالاتی را می پرسند.وی درباره صدور مدارک هویتی ایرانی جهت مردان غیرایرانی که همسر ایرانی دارند تصریح کرد: مردان غیرایرانی که همسر ایرانی دارند تابع مقررات خود هستند و این طرح صرفا شامل فرزندان آنان که مادر ایرانی دارند می‌ شود.در راستای اجرای این طرح، در صورت صدور کارت...
 • اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در هرمزگان
 • بندرعباس - مدیر اجتماعی تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: این طرح در راستای سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی و بمنظور ارایه خدمات به فرزندان آنان انجام می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، کیامرث برخورداری با بیان اینکه بر اساس قانون مدنی کشور ایران، فرزندان ذکور این بانوان نمی‌توانند تابعیت ایرانی داشته باشند، افزود: تعداد قابل توجهی از زنان ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج کرده‌اند نمی‌توانند برای فرزندان خود شناسنامه، کارت‌ملی و کارت سلامت بگیرند و به همین علت مشکلات بسیاری برای تحصیل و شغل فرزندان آنها ایجاد می‌شود. وی بیان داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل این چالش و مشکل اساسی، لایحه‌ای را تصویب و تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است که در همین راستا، مادران ایرانی‌ که دارای همسر غیرایرانی هستند باید کد ملی خود را به شماره سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۹۵ ارسال‌ کنند که پس از ارسال پیامک، دریافت اطلاعات و انجام فرآیند قانونی سرشماری، اقدامات لازم برای صدور کارت هویت فرزندان ذکور این بانوان انجام خواهد شد برخورداری اضافه کرد: مشمولان از مراجعه به دستگاههای اجرایی استان خودداری و فقط اطلاعات مربوطه را از طریق سامانه پیامکی ارسال نموده و منتظر تماس باشند. وی گفت: کارشناسان وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی با این مادران و زنان تماس گرفته و در خصوص تعداد فرزندان و سال تولد آنها و سایر موارد از آنان سوالاتی را می پرسند. وی دربارهصدور مدارک هویتی ایرانی جهت مردان غیرایرانی که همسر ایرانی دارند تصریح کرد: مردان غیرایرانی که همسر ایرانی دارند تابع مقررات خود هستند و این طرح صرفا شامل فرزندان آنان که مادر ایرانی دارند می‌شود. در راستای اجرای این طرح، در صورت صدور کارت هویتی، فرزندان این زنان می‌توانند از مزایای دفترچه بیمه درمانی و ثبت نام در مدرسه و غیره استفاده کنند.
 • خرید نوشت افزار ایرانی تکه ای از پازل کمک به رشد تولید ملی/ضرورت ایجاد نمایشگاه های لوازم التحریر ایرانی
 • با توجه به جایگاه لوازم‌التحریر در سبد مخارج خانوارهای ایرانی، خرید نوشت افزار ایرانی؛ می‌تواند به پازل رشد تولید ملی کمک کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از یزدرسا، با نزدیک شدن به مهرماه و فصل بازگشایی مدارس، مخارج خانواده ها در بخش تهیه ملزومات و نیازمندی های تحصیلی فرزندان افزایش می یابد و این روزها بسیاری از خانواده ها مشغول خرید لوازم تحصیلی برای فرزندان مدرسه ای خود هستند. شاخص تحصیل به عنوان یکی از گروه های 12گانه مهم در بررسی بهای کالاها و خدمات مصرفی خانوارها محسوب می شود. بانک مرکزی در محاسبات ماهیانه خود، تحصیل را به عنوان یکی از مخارج 12گانه در سبد معیشت خانوار لحاظ و تغییرات ماهیانه آن را محاسبه می کند. بر اساس بررسی‌های بانک مرکزی، سهم تحصیل از سبد مخارج خانوار طی 4ماهه ابتدای سال‌جاری 10.5تا 11درصد بوده است. با توجه به جایگاه لوازم‌التحریر در سبد مخارج خانوارهای ایرانی، خرید نوشت افزار ایرانی؛ می‌تواند به پازل رشد تولید ملی کمک کند. بابایی از شهروندان یزدی که برای تهیه نوشت‌افزار به فروشگاه مراجعه کرده بود به خبرنگار یزدرسا گفت: من به دنبال نوشت افزار ایرانی اسلامی برای تحصیل فرزندانم هستم و خود و خانواده اهتمام ویژه‌ای به خرید نوشت افزار ایرانی با طرح‌ها و عکس‌های ملی و مذهبی داریم. این شهروند یزدی ادامه داد: متاسفانه محصولات ایرانی و اسلامی در فروشگاه‌ها کم است و پیشنهاد بنده این است که در آستانه شروع سال تحصیلی نمایشگاه‌هایی در سطح شهر از لوازم التحریر ایرانی و اسلامی دایر کنند. میرزایی فروشنده لوازم التحریر در یزد اذعان کرد: اغلب لوازم التحریر خارجی موجود در بازار چینی است و از لحاظ کیفیت و قیمت خیلی با هم فرقی ندارند. علی رضا امیریان کارگر بافقی که برای خرید لوازم‌التحریر به...
 • الف وارد می شود دوباره به صحنه می رود
 • نمایش «الف وارد می‌شود» به نویسندگی آرمان طیران و کارگردانی برکه فروتن در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، نمایش «الف وارد می‌شود» کاری از کمپانی هنری زابتیک، نوشته آرمان طیران و کارگردانی برکه فروتن که مرداد ماه در خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر به صحنه رفت از ۲۹ شهریور ماه در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خواهد شد. در یادداشت آرمان طیران نویسنده این نمایش آمده است: گفته‌اند: هنرمند هر کجا رود قدر بیند و در صدر نشیند؛ پس امکان دارد که قدر و صدر را ببینیم؟ بی شک. اما آنچه پیرامون ما (البته تا امروز) واقعیت برایمان در نظر گرفته است، واژگونی قدر و صدر برای بسیار کسانی است که به شهادت تاریخ، هنرمند بوده و هستند. این نمایشنامه به زندگی کسانی اشاره دارد که روزگاری نه چندان دور، رونق و اعتبار هنر تئاتر و سینمای سرزمین‌مان بوده‌اند و امروز به هر دلیلی فراموش شده‌اند. «الف وارد می شود» با ادای احترام به «قوهای وحشی» نوشته عنایت‌الله هوشمند، می‌کوشد برخلاف روال عادت فراموشی از اشخاصی یاد کند که هنوز زنده‌اند و ما آنها را به یاد داریم. مختار سائقی، حسن اسدی، صفورا کاظم پور، مینو نوبهاری و پدرام خیرابی در نمایش «الف وارد می‌شود» نقش‌آفرینی می‌کنند. دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از تهیه کننده: علیرضا قلی‌پور، مشاور کارگردان: حامد زحمتکش، مجری طرح: فرشاد حسن‌پور، مدیر صحنه: سامان سعیدی، طراح صحنه: آرین کشیش‌زاده، طراح لباس: مونا گلپایگانی، طراحی نور : محمد صادقی و مجتبی گیویان، طراح پوستر و بروشور: سیدمحمدباقر قوام، آهنگساز و تنظیم کننده: پارسا شاه‌مردی، کریو گرافی: حامد زحمتکش، تولید و تدوین تیزر: حدیث دکایتی، غزاله یزدان‌پرست و حمید مهدیان، عکاس: حدیث دکایتی و غزاله یزدان‌پرست، تبلیغات: زابتیک، نوازندگان: شهاب صادق‌نوری (گیتار و کاخن)، مهربد مرادخانی (تار، سه تار)، پارسا شاه‌مرادی (ویولن)، ساخت و اجرای دکور: صفر محسنی‌فرد و اصغر خسروآبادی....
 • ولنگاری روی صحنه بیداد می کند
 • اگر زمانی بازیگران برای احیای نیروی خود به‌روی صحنه تئاتر می‌رفتند، امروزه از سینما و تلویزیون برای نفس تازه‌کردن به تئاتر می‌روند؛ به جایی‌که داستان‌هایی با خطوط قرمز پررنگ را می‌توان روایت کرد. اگر زمانی بازیگران برای احیای نیروی خود به‌روی صحنه تئاتر می‌رفتند، امروزه از سینما و تلویزیون برای نفس تازه‌کردن به تئاتر می‌روند؛ به جایی‌که داستان‌هایی با خطوط قرمز پررنگ را می‌توان روایت کرد اگر از بازیگران قدیمی و پیشکسوت بپرسید نیروی خود را چگونه احیا می‌کنید، حتماً خواهند گفت روی صحنه تئاتر می‌روم و در یک نمایش بازی می‌کنم. آن‌ها معتقدند در تئاتر بی‌واسطه با مخاطب در ارتباطند و در لحظه واکنش او را دریافت می‌کنند و در همان‌زمان متوجه می‌شوند که کجای کارشان اشتباه است و کجا آن‌قدر قوت دارد که بیننده را به وجد می‌آورد و ازنظر احساسی با او هم‌خوان می‌شود. بازیگر در تئاتر بی‌واسطه دوربین و میکرفون، نقشش را ارائه می‌کند و چون می‌داند جای هیچ خطایی نیست، از صدایش محافظت می‌کند که بیانش از بین نرود و بدنش را به اصطلاح روی فرم نگه می‌دارد تا بتواند از زبان بدن به‌درستی استفاده کند و آن را در خدمت نقش‌آفرینی بگیرد. شاید همه این دلایل باعث شده که هنرمندان، صحنه تئاتر را خواستگاه بازیگری بدانند و این هنر را بازیگرپرور معرفی کنند. بازیگری که از تئاتر به سینما و تلویزیون آمده باشد، می‌داند که چگونه مقابل دوربین میدان‌داری کند و بازی قابل‌قبولی از خود ارائه دهد. هرچند تا چندین‌سال قبل باورها بر این بود که بازیگران تئاتر مقابل دوربین اغراق‌شده بازی می‌کنند، چون لنز، ‌دوربین و میکرفون را نمی‌شناسند، اما اکنون دیگر این مسائل هم حل شده است. شاید همین شناخت بازیگران از مدیوم تصویر و صحنه تئاتر است که باعث شده بازیگری در ایران مرزها را نادیده بگیرد؛ بازیگران تئاتر با هدف کسب درآمد بیشتر مترصدند که ازطرف کارگردان تلویزیون یا...
 • الف وارد می شود دوباره بر صحنه می رود
 • به گزارشحوزه تئاترگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط‌ عمومی پردیس تئاتر شهرزاد؛ نمایش «الف وارد می‌شود» اثری ماندگار از کمپانی هنری زابتیک، نوشته آرمان طیران و به کارگردانی برکه فروتن که مرداد ماه در خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر به صحنه رفت و با استقبال مخاطبان همراه بود، از 29 شهریور ماه در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خواهد شد. در یادداشت آرمان طیران نویسنده این نمایش آمده است: گفته‌اند: هنرمند هر کجا رود قدر بیند و در صدر نشیند؛ پس امکان دارد که قدر و صدر را ببینیم؟ بی‌شک. اما آنچه پیرامون ما (البته تا امروز) واقعیت برایمان در نظر گرفته است، واژگونی قدر و صدر برای بسیار کسانی است که به شهادت تاریخ، هنرمند بوده و هستند. این نمایشنامه به زندگی کسانی اشاره دارد که روزگاری نه چندان دور، رونق و اعتبار هنر تئاتر و سینمای سرزمین‌مان بوده‌اند و امروز به هر دلیلی فراموش شده‌اند. «الف وارد می‌شود» با ادای احترام به قوهای وحشی نوشته عنایت‌الله هوشمند، می‌کوشد برخلاف روال عادت فراموشی، از اشخاصی یاد کند که هنوز زنده‌اند و ما آنها را به یاد داریم. مختار سائقی، حسن اسدی، صفورا کاظم‌پور، مینو نوبهاری و پدرام خیرابی در نمایش «الف وارد می‌شود» نقش‌آفرینی می‌کنند. دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: تهیه‌کننده: علیرضا قلی‌پور، مشاور کارگردان: حامد زحمتکش، مجری طرح: فرشاد حسن‌پور، مدیر صحنه: سامان سعیدی، طراح صحنه: آرین کشیش‌زاده، طراح لباس: مونا گلپایگانی، طراحی نور: محمد صادقی و مجتبی گیویان، طراح پوستر و بروشور: سیدمحمدباقر قوام، آهنگساز و تنظیم‌کننده: پارسا شاه‌مردی، کریو گرافی: حامد زحمتکش، تولید و تدوین تیزر: حدیث دکایتی، غزاله یزدان‌پرست و حمید مهدیان، عکاس: حدیث دکایتی و غزاله یزدان‌پرست، تبلیغات: زابتیک، نوازندگان: شهاب صادق‌نوری (گیتار و کاخن)، مهربد مرادخانی (تار، سه تار)، پارسا شاه‌مرادی (ویولن)، ساخت و اجرای دکور: صفر محسنی‌فرد و اصغر خسروآبادی. نمایش «الف وارد می‌شود» از...
 • صحنه قتل در دانشگاه جورجیا آمریکا
 • خبرگزاری میزان- اسکات شولتز دانشجوی سال چهارم کامپیوتر به اتهام حمل چاقو کشته شد. در هیچ یک از تصاویر ثبت شده، چاقویی در دست این دختر ۱۲ ساله دیده نمی‌شود. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
 • صحنه تئاتر برادوی منجمد شد
 • تئاتر موزیکال «منجمد» این روزها در تئاتر برادوی به صحنه رفته است؛ اثری که توانسته با استقبال مخاطبان مواجه شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، این روزها تئاتر «Buell» در مرکز هنرهای اجرایی دنور تئاتر برادوی میزبان اجرای تئاتر موزیکال «منجمد» (Frozen) است که با کارگردانی مایکل گرانداگ از کارگردانان برنده جایزه معتبر تونی، اجرا می شود. تئاتر موزیکال «منجمد» برگرفته از انیمیشنی با همین نام است که توسط کمپانی والت دیزنی تولید و اکران شد و توانست ۲ جایزه اسکار بهترین انیمیشن و بهترین ترانه اورجینال را از آن خود کند. انیمیشن «منجمد» توانست با فروشی بالغ بر یک میلیارد دلار در فهرست پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان قرار بگیرد. تئاتر موزیکال «منجمد» نیز توانسته با حضور بازیگرانی چون کیسی لوی، پتی مورین، جلانی آلادین، جان رایدل، رابرت کریتون، کوین دل آگویلا، تیموتی هوگز و اندرو پایروزی بر صحنه تئاتر برادوی بدرخشد و مورد استقبال مخاطبان و علاقه مندان به تئاترهای موزیکال قرار گیرد. این اثر موزیکال از سوی بخش «تولیدات تئاتری کمپانی دیزنی» تهیه شده است.
 • کمپراچیکو در تئاتر باران روی صحنه می رود
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی تئاتر باران، در این نمایش که دومین اثر پرنیا قناتی در مقام کارگردان، بعد از«سایه سبز سیلویا» به شمار می رود؛ محمدرضا ایمانیان، فرزانه رضایی، نیلوفر صمدی، میلاد فرج زاده، ماه گل کرامتی، نوش آفرین کیهان، علی هیهاوند، هامون هوشیار، علیرضا یزدانی ایفای نقش می کنند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: در قصری که در میان باتلاق محصور است افرادی زندگی می کنند که برای گذران خود به تجارت کودکان مشغولند هرچند این تجارت پولساز همه افراد این قصر را وسوسه می کند تا سهم بیشتری از آن به دست بیاورند. سایر عوامل این اجرا عبارتند از:دستیار کارگردان ، برنامه ریز و مدیر تولید : فریبرز باقری،طراحی حرکت و دراماتورژی بدن: کامیار صالحپور، بهمن ناصری، بازیگردان: علی هیهاوند، طراح لباس و ماسک: نازنین مهرجو، پرنیا قناتی، طراح صحنه: حمید شهرام لو،آهنگساز و طراح صدا: مهران میرمیری، مهدی واعظ پور، طراح نور : مصطفی اسفندیاری، طراح گریم: پرنیا قناتی، طراح گرافیک: نازنین مهرجو، عکاس: علیرضا یوسفی، منشی صحنه: سمانه مصفا، دستیار کارگردان: امیرمحمد خلج. 501 کمپراچیکو تئاتر باران پرنیا قناتی
 • مدیران تلویزیون در پشت صحنه سریال محرم
 • صراط: معاون سیما در بازدید از پشت صحنه سریال محرمی «هاتف» از نزدیک در جریان روند ساخت این مجموعه قرار گرفت. در این دیدار اعلام شد این مجموعه قرار است از شبکه یک سیما به روی آنتن برود. به گزارش ایسنا، مرتضی میرباقری (معاون سیما)، علیرضا برازش (مدیر شبکه یک سیما)، سیدعلی حمیدی (قائم مقام سیمافیلم) صبح دوشنبه، ۲۷ شهریور ماه با حضور در لوکیشن سریال محرمی «هاتف» واقع در آبشار تهران از نزدیک در جریان روند ساخت این مجموعه و پخش آن قرار گرفتند. داریوش یاری کارگردان سریال «هاتف»، نعمت چگینی تهیه‌کننده، حمید گودرزی و زیبا بروفه از بازیگران این مجموعه تلویزیونی و جمعی از عوامل این مجموعه که در این لوکیشن حضور داشتند با معاون سیما از نزدیک به گفت‌وگو نشستند. در این بازدید عنوان شد عوامل برای ضبط صحنه‌های مربوط به کربلای معلی پنجم الی دهم مهر ماه عازم عراق می‌شوند. همچنین عنوان شد این مجموعه که محصول سیمافیلم است، قرار است از شبکه یک سیما در نیمه دوم ماه محرم به روی آنتن برود.
 • بازدید مدیر شبکه یک از پشت صحنه هاتف
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی شبکه یک، مدیران سیما امروز با حضور در مجتمع آبشارهای تهران در انتهای بزرگراه شهید همت، به لوکیشن رستوران و بام تهران رفتند و لحظاتی از بازی حمید گودرزی و زیبا بروفه در سکانس های مربوط به این لوکیشن ها را مشاهده کردند. مجموعه تلویزیونی هاتف سریالی است که در ایام محرم از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت و در خلاصه داستان آن آمده است: در روز عاشورا، ابراهیم در کربلا بر اثر حمله قلبی از دنیا می رود. دخترش ریحانه پیگیر آخرین گفته ناتمام پدر می شود. این پیگیری، ریحانه را رو در روی خانواده و زندگی زناشویی اش قرار می دهد اما ریحانه اعتقاد دارد که عدالت نمی تواند پشت در خانه بماند... . حمید گودرزی، زیبا بروفه، کمند امیرسلیمانی، محمد فیلی و شهرام قائدی از جمله بازیگران این سریال هستند. مجموعه تلویزیونی هاتف به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی نعمت چگینی در 10 قسمت 50 دقیقه ای در حال تولید است. 501 علیرضا برازش مرتضی میرباقری هاتف شبکه یک حمید گودرزی
 • معاون سیما در پشت صحنه سریال هاتف عکس
 • صبح امروز با حضور اهالی رسانه مرتضی ميرباقری معاون سيما به همراه قائم مقام سيما فيلم از پشت صحنه سريال محرمی هاتف بازدید کرد. خبرگزاری میزان: مرتضی میرباقری معاون سیما صبح امروز به همراه علیرضا برازش مدیر شبكه یك سیما و همچنین سید علی حمیدی قائم مقام سیما فیلم از پشت صحنه سریال هاتف بازدید کردند.سریال "هاتف" به كارگردانی داریوش یاری برای شبكه یك سیما تولید می شود كه در حال حاضر ٨٠ درصد كار جلوی دوربین رفته و باقی فیلمبرداری در كربلا انجام خواهد شد.حمید گودرزی و زیبا بروفه از بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.سریال هاتف به نویسندگی فروغ فروهیده،دهه دوم ماه محرم از شبكه یك سیما به روی آنتن می رود.
 • سنت لوئیس آمریکا بار دیگر صحنه تظاهرات ضدنژادپرستی بود
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از خبرگزاری فرانسه، شهر سنت لوئیس آمریکا روز یکشنبه نیز صحنه تظاهرات و تنش میان نیرو‌های امنیتی و معترضان به حکم یک دادگاه بود. صدور حکم تبرئه برای مامور پلیس سفیدپوستی که یک جوان سیاه‌پوست غیرمسلح را در سال ۲۰۱۴ کشت، باعث برپایی تظاهرات چند روز گذشته در شهر سنت لوئیس شده است. بر اساس این گزارش، صد‌ها تظاهرکننده، که برای سومین روز متوالی به خیابان‌های سنت لوئیس آمده بودند، نهادینه شدن نژادپرستی را در آمریکا و به ویژه در میان نیرو‌های پلیس محکوم کردند. یکی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، با اشاره به شکسته شدن شیشه‌های برخی مغازه‌ها در تظاهرات دو روز گذشته، گفت: می‌توان این شیشه‌ها را جایگزین کرد، اما نمی‌توان جان کسی را که کشته شده، به او بازگرداند. جمعی از معترضان خشمگین نیز با عبور از مقابل ساختمان یک پاسگاه پلیس این شعار را سر می‌دادند: «اگر عدالت اجرا نشود، صلحی در کار نخواهد بود». انتهای پیام/ معترضان به نژادپرستی در آمریکا بار دیگر در سنت لوئیس تظاهرات کردند