وزیر کشور با تاکید بر اینکه اقتدار عینی برای مردم در جامعه،نمایانگر عملکرد پلیس است، گفت: باید بر روی عرصه نظم، انضباط و امنیت که از عناصر مهم به شمار می آیند، پافشاری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر عبدالرضارحمانی فضلیدر دیدار با سردار حسین اشتریضمن تبریک اعیاد ماه ذیحجه، گفت: اینجانب از کارکنان این مجموعه که صادقانه، متعهدانه و با تلاش جهادی در راه تامین و برقراری امنیت در کشور تلاش می کنند، تشکر و قدردانی کرده و از ایزدمنان برای شما عزیزان توفیق خدمت را خواستارم.

وی به نقش مهم نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات باشکوه در کشور اشاره و بیان کرد: آمادگی کامل، برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب از سوی ناجا موجب شد تا انتخاباتی باشکوه، قانونی، سالم و با نشاط در کشورمان رقم خورد.

وزیر کشور بر ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در ماموریت های نیروی انتظامی تاکید و تصریح کرد: این امر، یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است لذا بایستی همه تلاش کنند تا با اقدامات موثر فرهنگی و رعایت اصول مبتنی بر دین و اخلاق، بهترین عملکرد را درحوزه مباحث فرهنگی جامعه داشته باشیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه مردم به گردن ما حق دارند و باید از حق مظلومان جامعه دفاع کنیم، اذعان داشت: مجموعه نیروی انتظامی اعم از فرماندهان و کارکنان این نیرو، همچون گذشته با حس سرشار از مودت، دوستی، اعتماد و صداقت برای حل مشکلات مردم و رفع کاستی ها تلاش می کنند که این مهم، یکی از نقاط مثبت ناجا به شمار می آید.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه اقتدار عینی برای مردم در جامعه،نمایانگر عملکرد پلیس است، گفت: بایستی بر روی عرصه نظم، انضباط و امنیت که از عناصر مهم به شمار می آیند، پافشاری کرد؛ همچنین روند نیروی انتظامی، مثبت و رو به رشد است.

وی، با اشاره به اینکه باید در کارکنان ناجا، خودباوری ایجاد شود، به دو اصل مهم شناخت جایگاه و احترام به آن و نیز داشتن انگیزه در میان آنان به منظور انجام صحیح ماموریت های محوله تاکید کرد.

رحمانی فضلی بر تعامل و هماهنگی میان نیروی انتظامی و دیگر نهادها و نیز ائمه جمعه تاکید و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی باید در چارچوب قانون، وظایف و ماموریت های خود را انجام دهد که این امر موجب تاثیرگذاری و اعتماد می شود.

وزیر کشور در خاتمه به اقدامات مطلوب سردار "رحیمی" رئیس پلیس پایتخت در راستای برخورد با اراذل و اوباش و نیز موتورسواران متخلف اشاره کرد.

کلیدواژه: نیروی انتظامی

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۴۹۸۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • شهرداری و شورای عالی استان ها مشکلات خود را در قالب لایحه ای به دولت ارائه کنند/لزوم توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی توسط شهرداری ها
 • به گزارش ایلنا،‌ شهرداران ۶ کلانشهر سارى، خرم آباد، بوشهر، کرج، اهواز و بندرعباس ظهر امروز در جلسه ای با حضور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور احکام خود را از وی دریافت کردند. رحمانی فضلی در ابتدای این جلسه با اشاره به نقش مهم شهرداری ها در افزایش رضایتمندی مردم، اظهار داشت: شهرداری ها از مشکلات متعددی از جمله تراکم نیروی انسانی، تأمین درآمدها، نحوه هزینه کرد، ساختار و ... مواجه هستند که باید با یک مدیریت جامع و چند وجهی نسبت به رفع آنها اقدام کرد. وی با بیان اینکه شهرداری‌ها فقط وظیفه عمرانی ندارند، گفت: شهرداران باید نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه داشته باشند. هر چند باید در مسائل عمرانی با اولویت بندی اقدام کنند تا بتوان با استفاده بهینه از منابع، بهره وری را افزایش یابد. وزیر کشور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری ها در مسئله خدمات جلوه پیدا می کند، ادامه داد: ارائه خدمات کار ثانی نیست بلکه باید در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به مردم ارائه کرد. رحمانی فضلی با بیان اینکه تدوین، تصویب و اجرای بودجه در حوزه شورا و شهرداری انجام می گیرد بر لزوم مدیریت مالی در شهرداری ها تأکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های مهم شهرداری ها ارتباط مستقیم مدیریت شهری با مردم است؛ لذا عملکرد این نهاد در افزایش رضایتمندی مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ بنابراین اگر عملکرد شهرداری ها موفق باشد افزایش رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت. وی با بیان اینکه شهرداری و معاونت عمرانی استانداری و وزارت کشور باید همکاری، تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشند، گفت: وظیفه ما رعایت قانون است و در تعاملات نیز باید قانون را مدنظر داشته باشیم. وزیر کشور با اشاره به لزوم حمایت شوراهای اسلامی شهر از شهرداران افزود: حمایت شورا از شهردار باید به گونه ای باشد...
 • رحمانی فضلی:شهرداری و شورای عالی استان ها مشکلات خود را در قالب لایحه ای به دولت ارائه کنند/لزوم توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی توسط شهرداری ها
 • شهرداران ۶ کلانشهر ساری، خرم آباد، بوشهر، کرج، اهواز و بندرعباس ظهر امروز در جلسه ای با حضور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور احکام خود را از وی دریافت کردند. رحمانی فضلی در ابتدای این جلسه با اشاره به نقش مهم شهرداری ها در افزایش رضایتمندی مردم، اظهار داشت: شهرداری ها از مشکلات متعددی از جمله تراکم نیروی انسانی، تأمین درآمدها، نحوه هزینه کرد، ساختار و ... مواجه هستند که باید با یک مدیریت جامع و چند وجهی نسبت به رفع آنها اقدام کرد. وی با بیان اینکه شهرداری‌ها فقط وظیفه عمرانی ندارند، گفت: شهرداران باید نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه داشته باشند. هر چند باید در مسائل عمرانی با اولویت بندی اقدام کنند تا بتوان با استفاده بهینه از منابع، بهره وری را افزایش یابد. وزیر کشور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری ها در مسئله خدمات جلوه پیدا می کند، ادامه داد: ارائه خدمات کار ثانی نیست بلکه باید در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به مردم ارائه کرد. رحمانی فضلی با بیان اینکه تدوین، تصویب و اجرای بودجه در حوزه شورا و شهرداری انجام می گیرد بر لزوم مدیریت مالی در شهرداری ها تأکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های مهم شهرداری ها ارتباط مستقیم مدیریت شهری با مردم است؛ لذا عملکرد این نهاد در افزایش رضایتمندی مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ بنابراین اگر عملکرد شهرداری ها موفق باشد افزایش رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت. وی با بیان اینکه شهرداری و معاونت عمرانی استانداری و وزارت کشور باید همکاری، تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشند، گفت: وظیفه ما رعایت قانون است و در تعاملات نیز باید قانون را مدنظر داشته باشیم. وزیر کشور با اشاره به لزوم حمایت شوراهای اسلامی شهر از شهرداران افزود: حمایت شورا از شهردار باید به گونه ای باشد که شهردار جسارت...
 • توجه به مسائل روبنایی و زیرساختی و ایجاد نشاط شهری جدی گرفته شود
 • قزوین- عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: توجه به مسائل روبنایی و زیربنایی و برنامه ریزی برای ایجاد نشاط و شادابی در شهر قزوین از سوی شهردار جدی گرفته شود. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبدالرزاقی شنبه شب در جلسه شورای شهر قزوین که در تالار مردم برگزار شد در نطق قبل از دستور با تسلیت ایام محرم اظهارداشت: به گفته رهبر انقلاب"درس حسین‌بن‌علی علیه‌السلام به امّت اسلامی این است که برای حقّ و اقامه‌ عدل و مقابله‌ با ظلم باید همیشه آماده بود و هر شخصی به اندازه توان خود در این زمینه به میدان بیاید. وی اضافه کرد: در تاسی به گفتار و رفتار امام حسین (ع) در امر به معروف و نهی از منکر ابتدا خودم و سپس سایر دوستان را دعوت می کنم به صداقت در گفتار و عمل در خدمت به مردم و دوری جستن ازسیاسی کاری و وارونه نمایی واقعیت های شهر و مدیریت شهری زیرا امروزه به واسطه افزایش سرعت گردش اطلاعات قدرت تشخیص و قضاوت مردم متحول شده است. عضو شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: در آغاز فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین ضمن توجه به مسایل جاری و رو بنایی به مسایل زیرساختی شهر هم باید توجه بیشتر و عمیق تری شود. معضلات شهری فراوان است عبدالرزاقی گفت: شهر و شهرداری قزوین از معضلات بی شماری رنج می برد و در صدر همه این مشکلات موضوع تامین منابع مالی شهرداری و وضعیت نامطلوب اقتصاد شهریست که متاسفانه در گذشته بخش زیادی از منابع مالی پروژه ها و هزینه های جاری شهرداری از فروش ثروت و زمین های شهر تامین شده که نتیجه آن بدهی سنگینی است که برای مدیریت شهری فعلی باقیمانده است. وی بیان کرد: از سرپرست شهرداری قزوین انتظار داریم با بررسی عقد قراردادهای تعهدآور غیر ضروری گذشته اگر این پروژه ها را بر خلاف منافع...
 • ضرورت توجه والدین به نشانه های کودک آزاری
 • دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به نشانه‌های کودک آزاری گفت: کودکان معلول یا عقب‌مانده ذهنی سه برابر بیشتر از سایر کودکان در معرض آسیب‌های کودک‌آزاری قرار دارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن علمی روانپزشکان ایران؛ محسن رحیم‌نیا در آستانه برگزاری سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: این روز‌ها بحث آزار و اذیت کودکان در شبکه‌های اجتماعی بسیار مطرح شده است و هر چند این موضوعات از نظر روانپزشکان موضوعات جدیدی نیستند، ولی بسیار حائز اهمیت هستند و در بحث کودک‌آزاری نکته اولی که بسیار حائز اهمیت است، این بوده که آزار و اذیت کودکان صرفاً محدود و منحصر به آزار جسمی و تنبیه بدنی نیست.وی افزود: انواع مختلفی از آزار و اذیت کودکان وجود دارد که ممکن است به دلیل اینکه جسمی و فیزیکی نبوده باشد کمتر به چشم آید و لیکن می‌تواند سبب آسیب رساندن روانی به کودکان شود؛ به طور مثال بحث نادیده گرفته شدن کودکان از این دست است و کودکان زیادی هستند که به اندازه کافی دیده نمی‌شوند و نیازهایشان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.رحیم نیا گفت: آزار جنسی کودکان نیز از دیگر انواع آزار و اذیت کودکان به شمار می‌رود که ممکن است گاهی مورد غفلت قرار گیرد؛ باور غلطی که در این زمینه وجود دارد این است که بسیاری فکر می‌کنند کودک‌آزاری تنها در خانواده‌هایی وجود دارد که از لحاظ اجتماعی و اقتصادی رتبه پایینی دارند؛ در حالی که این چنین نیست و همه بچه‌ها در صورتی که مورد مراقبت قرار نگیرند ممکن است در معرض این آسیب باشند.وی گفت: باور غلط دیگری که در زمینه آزار جنسی کودکان وجود دارد این است که اکثراً خیال می‌کنند کسانی که بچه‌ها را مورد اذیت جنسی قرار می‌دهند غریبه هستند در حالی که دقیقاً این قضیه برعکس...
 • ضرورت توجه به موضوع تامین آب شرب و کشاورزی در روستاها
 • نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مسئولان شرکت آب و فاضلاب روستایی، با اشاره به اهمیت موضوع آب در استان کویری و کم آب یزد، مصرف بهینه آب در بخش های مختلف را از اولویت های استان برشمرد . به گزارش خبرگزاری صداوسیما امام جمعه یزد گفت: در چند سال گذشته بخش وسیعی از باغات و درختان در مناطق روستایی استان ،به دلیل کم آبی و خشکسالی های پی در پی از بین رفته است. آیت الله ناصری تامین آب شرب و کشاورزی را لازم و ملزوم یکدیگردانست وگفت: جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب روستایی ، باید در کنار تامین آب شرب مناطق روستایی به تامین آب کشاورزی روستاها نیز توجه کنند ،چرا که حیات روستاهها به کشاورزی است و روش های تامین آب کشاورزی روستاها نیز ،باید با روش های نوین حفظ شود . مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هم در این دیدار گفت: هم اکنون آب اشامیدنی 330 روستا بوسیله تانکر تامین و در 400 روستای استان نیز طرح نوبت بندی آب آشامیدنی اجرا می شود . فاتحی با اشاره به تصویب احداث 30 مجتمع آبرسانی در استان ،اعلام کرد با ساخت این مجتمع های آب رسانی، 160 روستای استان از نعمت تامین آب پایدار بهره مند خواهند شد .
 • ضرورت توجه به قانون پیش فروش ساختمان در معاملات
 • معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: مردم باید در هنگام معاملات به قانون پیش‌فروش ساختمان توجه کنند. «امیرعلی مسیبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با قانون پیش‌فروش ساختمان، اظهار کرد: هر قراردادی با هر عنوان که به موجب آن، مالک رسمی زمین(پیش فروشنده) متعهد به احداث یا تکمیل واحد ساختمانی مشخص در آن زمین شود و واحد ساختمانی مذکور با هر نوع کاربری از ابتدا یا در حین احداث و تکمیل یا پس از اتمام عملیات ساختمانی به مالکیت طرف دیگر قرارداد(پیش خریدار) درآید از نظر مقررات این قانون (قرارداد پیش‌فروش ساختمان) محسوب می‌شود. این مسئول ادامه داد: اسم و مشخصات طرفین قرارداد اعم از حقیقی یا حقوقی، پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی وقوع ملک، اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند مساحت اعیانی، شمار اتاق‌ها، شماره طبقه، شماره واحد، توقف‌گاه (پارکینگ) و انباری، مشخصات فنی و معماری ساختمانی که واحد در آن احداث می‌شود مانند موقعیت، کاربری و مساحت کل عرصه و زیربنا، تعداد طبقات و کل واحدها، نما، نوع مصالح مصرفی ساختمان، سیستم گرمایش و سرمایش و قسمت‌های مشترک و سایر مواردی که در پروانه ساخت و شناسنامه فنی هر واحد قید شده یا عرفاً در قیمت مؤثر است.، از جمله مواردی است که باید در قرارداد پیش‌فروش درج شود. وی با اشاره دیگر مواردی که باید در قراردادها درج شود، افزود: بها یا عوض در قراردادهای معوض، تعداد اقساط و نحوه پرداخت، شماره قبوض اقساطی برای بهاء تحویل و انتقال قطعی، زمان تحویل واحد ساختمانی پیش‌فروش شده و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی، تعیین‌تکلیف راجع به خسارات، تضمین‌ها و قرارداد بیمه‌ای، تغییر قیمت و تغییر مشخصات مورد معامله همچنین تعهدات پیش‌فروشنده به مرجع صادرکننده پروانه و سایر مراجع قانونی و ...از دیگر مواردی است که باید در قرارداد پیش‌فروش ساختمان درج شود. مسیبی خاطرنشان...
 • ضرورت توجه به ایمنی تکایا و حسینیه ها در ایام عاشورا
 • عضو شورای شهر تهران بر ضرورت توجه به ایمنی تکایا و حسینیه ها در ایام عاشورا تذکر داد. به گزارش خبرنگار مهر، مجید فراهانی در تذکری با موضوع پیشگیری از حوادث در تکایا و حسینیه ها در ایام عاشورا گفت: متاسفانه شاهد حوادث متعدد در این زمینه هستیم که نمونه هایی از آن را پیش از این در مسجد ارگ و حسینیه قائم دیده بودیم. وی گفت: گاز گرفتگی، برق گرفتگی و آتش سوزی از مسائلی است که بارها و بارها در تکایا دیده می شود و آنچه مسلم است اینکه سیستم ایمنی این تکایا ضعیف است و مجوزهای لازم فراهم نشده است. این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سازه ها در ایام موقت است و کارها هیاتی پیش می رود، به همین دلیل دائم گزارشهایی به ما می رسد که حاکی از حادثه در این تکایا است. فراهانی گفت: ضروری است پیگیری های جدی صورت گیرد تا این حوادث به حداقل برسد و یکی از مهمترین نیازها، استاندارد درهای ورودی و خروجی است که باید متناسب با ظرفیت و به صورت مستقیم تعبیه شود. وی گفت: در تکایا برای هر ۵۰ تا ۳۰۰ نفر دو در، تا ۳ هزار نفر سه در و بیش از ۳ هزار نفر ۴ در خروجی الزامی است که معمولا این موضوع رعایت نمی شود.
 • اراذل و اوباش خط قرمز نیروی انتظامی تربت جام
 • تربت جام- فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام گفت: خط قرمز نیروی انتظامی تربت جام مبارزه با اراذل و اوباش است و برای برخورد با کسانی که بخواهند امنیت روانی و اجتماعی مردم را سلب کنند حساسیت خاصی دارم و اولویت کاری نیروی انتظامی برخورد قاطع با قانون شکنان است. سرهنگ هوشنگ کیانی که در حاشیه اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه تربت جام برگزارشده بود به خبرنگار قدس آنلاین گفت: ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در منطقه تربت جام از مهمترین برنامه های نیروی انتظامی است و اگر کسی بخواهد در این منطقه ناامنی ایجاد کند با پشتوانه قانون درس محکم خواهیم داد تا کسی نسبت به مردم منطقه قداره کشی نکند وعبرتی برای سایر اشخاص خواهد بود. وی تاکید بر اینکه حتی وجود یک فرد اوباش برای مردم منطقه تربت جام اضافی خواهد بود گفت: متاسفانه برخی از اوباش با حضور دراین منطقه می خواهند بنام تربت جام خود را معرفی کنند که آنان شناسایی گردیده و جریانات اجتماعی در هربخش از مناطق تربت جام آنالیزشده و با آنان برخورد قانونی خواهد شد. فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام در ادامه گفت: برای پیشرفت تربت جام همه با هم باید تلاش کنیم وهمه انتقادها را می پذیریم و برای انجام هرکاری لازم شرع را در نظر بگیریم وعلمای دینی و بزرگان منطقه قطعا در امنیت شهرستان ما یاری خواهند کرد. سرهنگ هوشنگ کیانی مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدررا از دیگر برنامه های کاری خود برشمرد و گفت: در کارنامه خدمتی من به عنوان فرمانده نیروی انتظامی در شهرستان های خراسان رضوی رکوردار مبارزه با قاچاق مواد مخدرهستم وبرای رهنمود های مقام معظم رهبری و اهداف نیروی انتظامی به عنوان یک سرباز فداکار خدمت خواهم کرد. شایان ذکر است؛ سرهنگ هوشنگ کیانی بعنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان تربت جام معرفی شده است و قبل از...
 • جولان دزدان موتورسوار در حضور نیروی انتظامی
 • هفته گذشته گوشی تلفن همراه دو نفر از همکاران را دزدیدند، یکی از آنها در پیاده رو در حال قدم زدن بوده که یک نفر از پشت گوشی او را به صورت ناگهانی می گیرد و می رود، دیگری در ماشین در حال چک کردن گوشی بوده که یک نفر با آرامش کامل کنار ماشین می آید و تلفن را بر می دارد و کمی جلوتر سوار موتوری که منتظر بوده می شود و می رود. روش این دزدان موتورسوار تغییر کرده است و هیچ کس هم نیست که جلوی آنها را بگیرد. آنها دیگر با موتور به مردم نزدیک نمی شوند یکی از آنها سوار بر موتور کمی جلوتر منتظر می ماند و دیگری پیاده به سمت سوژه خود می رود و در یک لحظه مناسب گوشی یا کیف را می قاپد و خود را به موتور سوار می رساند و از صحنه دور می شوند اما تلخ ترین صحنه ای که در این هفته دیدم در خیابان کارگر شمالی بود. روز جمعه صبح از میدان آزادی خود را با تاکسی به میدان انقلاب رساندم، برای رفتن به میدان هفت تیر به اول خیابان کارگر شمالی آمدم تا سوار تاکسی هفت تیر شوم. اطراف میدان انقلاب و داخل خیابان کارگر شمالی تا بلوار کشاورز مانند هر جمعه به دلیل آماده شدن دانشگاه تهران برای برگزاری نماز مملو از نیروهای انتظامی بود. در ایستگاه اتوبوس دو مرد و یک دختر جوان منتظر بودند. یک پسر جوان هم با کلاه آبی نقاب دار کنار ایستگاه ایستاده بود. آن پسر جوان آرام وارد ایستگاه شد و لحظه ای که دختر جوان در حال چک کردن گوشی همراه خود بود با خونسردی تمام آن را از دستش گرفت و شروع به دویدن کرد، تا مردم به خودشان بیایند خود را به موتورسواری که جلوتر حرکت خود را به آرامی شروع کرده بود رساند...
 • نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان
 • نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در ساختمان فرماندهی ستاد مرکزی برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در ساختمان فرماندهی ستاد مرکزی برگزار شد.
 • تشکیل شورای معتمد پلیس از اولویت های مهم نیروی انتظامی است
 • فرمانده انتظامی آق قلا گفت :امنیت توسط مردم ایجاد شده و توسط نیروی انتظامی از آن حفظ و حراست می‌شود.به همین دلیل است که تشکیل شورای معتمد پلیس از اولویت‌های مهم نیروی انتظامی قرار گرفته است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه اسپی دژ، سرهنگ زائری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آق‌قلا در این مراسم گفت : برخلاف عقیده بسیاری از مردم امنیت به‌وسیله نیروی انتظامی ایجاد نمی‌شود بلکه توسط مردم ایجاد شده و توسط نیروی انتظامی از آن حفظ و حراست می‌شود. وی افزود : به همین دلیل است که تشکیل شورای معتمد پلیس از اولویت‌های مهم نیروی انتظامی قرار گرفته است. زائری در ادامه با تأکید بر اهمیت ریش سفید گری و یاشولی گری در مسائل اجتماعی گفت : این که یک نفر آن‌قدر معتمد باشد که عده زیادی با حرف ایشان از مواضع خود کوتاه بیایند، باعث کاهش بسیاری از معضلات می‌شود این موضوع در قدیم بود و امروزه نیز نیاز به این ریش سفید گری‌ها احساس می‌شود سرهنگ زائری گفت : الحمدالله روستای قزلی یکی از کم حادثه‌ترین روستاهای شهرستان می‌باشد و میزان جرم و جنایت در این روستا کم است این نشان از اتحاد همدلی همزیستی خوب اهالی روستا با یک دیگر دارند می‌باشد. انتهای پیام/
 • اجرای طرح ویژه نظارتی مدارس توسط نیروی انتظامی یزد آغاز شد
 • معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد گفت: با اجرای طرح ویژه مدارس از امروز به عنوان روز بازگشایی مدارس مأموران نیروی انتظامی جلوی مدارس مستقر می‌شوند و در برقراری نظم و روان‌سازی ترافیک در هنگام صبح و ظهر اقدام می‌کنند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به اجرای طرح ویژه مدارس گفت: با اجرای این طرح از امروز به عنوان روز بازگشایی مدارس مأموران نیروی انتظامی و پلیس راهور به صورت استقرار جلوی مدارس به خصوص مدارسی که در محلات و خیابان‌های پرترافیک قرار دارند، حضور دارند و در برقراری نظم و روان‌سازی ترافیک در موقع صبح و ظهر، هنگام بازگشایی و تعطیلی مدارس اقدام می‌کنند. سرهنگ محمدرضا مزیدی از حضور ماموران نیروی انتظامی در جلوی مدارس دخترانه خبر داد و افزود: ماموران علاوه بر مباحثی ترافیکی و رفت و آمد دانش‌آموزان در جلوگیری و پیشگیری از مزاحمت‌ها و ارتقای امنیت برای دانش آموزان اقدام می‌کنند و در صورت مشاهده مورد اقدامات قانونی را انجام می‌دهند. وی با بیان اینکه در زمان پیک عبور و مرور دانش‌آموزان نیز گشت‌های ترافیکی در سطح شهر حضور دارند، ادامه داد: با توجه به مرکز مانیتورینگ و ارتباطی که در سطح شهر وجود دارد برای پیشگیری از ایجاد گره‌های ترافیکی بخصوص در روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس که برنامه‌ریزی دقیق و منسجمی برای رفت و آمد دانش‌آموزان وجود ندارد، ماموران پلیس راهور اقدام به روان‌سازی ترافیک می‌کنند. سرهنگ مزیدی با تاکید بر اینکه والدین باید جهت جلوگیری از ایجاد ترافیک همکاری لازم را با مسئولان مدرسه جهت فراهم آوردن سرویس ایاب و ذهاب فرزندان خود داشته باشند، گفت: با هماهنگی خوبی که با آموزش و پرورش صورت گرفته متولی اصلی برنامه‌ریزی سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان، مدیران مدارس هستند و علاوه بر آن نیروی انتظامی و...
 • بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش سوزی ها همکاری خوبی کرده اند
 • دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقطه قوت استان کهگیلویه و بویر احمد منابع طبیعی و جنگل‌های آن است و تمام مردم و مسئولان استان باید در حراست و حفاظت از آن کوشا باشند.به گزارش صدای ایران، مهرداد کرمی اظهار کرد: بر اساس بند ب ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، موقع‌ آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها تمامی مأمورین‌ دولتی‌ اعم‌ از لشگری‌ و کشوری‌ و شهرداری‌ها که‌ در نزدیکی‌ آن‌ محل‌ باشند در مقابل‌ تقاضای‌ مأمورین‌ جنگلبانی‌ موظفند با تمامی وسایل‌ ممکن‌ دولتی‌ و شهرداری‌ که‌ در اختیار دارند در خاموش کردن آتش کمک‌ کنند.وی گفت: مأمورین‌ کشوری‌ و شهرداری‌ که‌ در ایفای‌ این‌ وظیفه‌ مسامحه‌ و قصور نمایند بر حسب‌ مورد طبق‌ مقررات‌ مواد ۵۸ و ۵۹ قانون‌ استخدام‌ کشوری‌ مجازات‌ می‌شوند، در مورد مأمورین‌ لشگری‌، تعقیب‌ و مجازات‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ و قوانین‌ نظامی‌ خواهد بود.دادستان مرکز استان تأکید کرد: منابع طبیعی درباره تخلفات سازمان‌هایی که تاکنون در هنگام وقوع برخی آتش سوزی ها در مهار آن همکاری نکرده‌اند گزارش بنویسد تا در این زمینه برخورد قانونی کنیم.کرمی در پایان گفت: خوشبختانه نیروهای مقاومت بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش همکاری کرده اند و این همکاری می تواند الگویی برای دیگر ادارات باشد.
 • تلاش ها و ایثارگری های نیروی انتظامی احساس آرامش و امنیت برای مردم
 • به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس در طرح ذوالفقار یک در قرارگاه اقدام و عمل، اظهارداشت: خوشبختانه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیروی با اخلاق، مردم دار و مهربان و رئوف با مردم و مقتدر و با برخورد سخت با مجرمان است. استاندار اصفهان با بیان اینکه نیروی انتظامی اصفهان در طول چند سال گذشته در بیشتر موارد از جمله نحوه ی ارتباط با مردم رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است، افزود: در مدیریت جدید نیز دو طرح مهم پیاده شده است که نشان می دهد وقتی نیروی انتظامی عزم خود را جزم می کند برخورد جدی با متخلفان خواهد داشت. رسول زرگرپور با اشاره به کشفیات صورت گرفته در مدت اخیر، افزود: علیرغم اینکه استان اصفهان یک استان مرکزی است ولی میزان کشفیات در این استان بالاست و و جدیتی که در ارتباط با برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و کالاهای قاچاق و اراذل و اوباش وجود دارد در کشور نمونه است. استاندار اصفهان ضمن تقدیر از فرماندهی نیروی انتظامی و همکارانشان در استان، افزود: اقدامات صورت گرفته به مردم این پیام را می دهد که نیروی انتظامی با قوت در برخورد با متخلفان عمل می کند و این امنیت و آرامشی که امروز وجود دارد بخش اعظم آن مرهون خدمات، تلاش ها و ایثارگری های نیروی انتظامی است. مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: این اقدامات و تلاش ها احساس امنیت و آرامش را برای مردم ایجاد کرده است.
 • نیروی انتظامی پوشش امنیتی زائران پیاده اربعین را برعهده دارد
 • قزوین- فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین گفت: تامین پوشش امنیتی و اطلاعاتی مراسم پیاده روی اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی استان بر عهده نیروی انتظامی است. به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی محمودی در جلسه ستاد ساماندهی اربعین که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: پایش امنیتی مراسم اربعین حسینی و کاروانهایی که از استان قزوین عبور می کنند با نیروی انتظامی است و همه امکانات خود را بسیج کرده ایم تا این کار بخوبی صورت گیرد. وی بیان کرد: پوشش اطلاعاتی در قبل، حین و بعد از مراسم اربعین حسینی با نیروی انتظامی است و بویژه در هنگام بازگشت زائران توجه به مسائل امنیتی باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد. سردار محمودی یادآورشد:بااستقرار تیمهای ایست وبازرسی در ۱۰ نقطه وضعیت گذرنامه زائران بدقت بررسی می شود و برای صدور گذرنامه برای زائران استان هم اقدامات لازم صورت گرفته و استان البرز به عنوان معین این کار تعیین شده است. وی گفت: در صورت پیگیری لازم می توانیم زمینه صدور روادید در استان را برای زائران مهیا کنیم که دفتر وزارت خارجه می تواند این موضوع را پیگیری کند. در ادامه کلهر نماینده دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص تمهیدات لازم بهداشتی برای زائران حسینی اظهارداشت: تهیه ۲۰ هزار پوستر بهداشتی، انتشار ۴۰۰ سی دی آموزشی برای توزیع بین زائران در مورد نکات بهداشتی پشگیری از بیمارهای واگیر و غیرواگیردار، کنترل سلامت آب و غذا، نظارت بر رعایت مسائل بهداشتی مجتمع های بین راهی، سرویس های بهداشتی، ارائه خدمات بهداشتی رایگان در مسیر عبور زائران پیاده، از کارهای انجام شده است. وی تصریح کرد: ۴ دستگاه آمبولانس با ۱۲ نیرو به چذابه و یک تیم پزشکی به ایلام و یک تیم به شهر مصیب و بارگاه طفلان مسلم اعزام شده اند تا خدمات پزشکی را به زائران ارائه کنند.
 • بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش سوزی های منابع طبیعی استان همکاری خوبی کرده اند
 • به گزارش ایلنا، مهرداد کرمی اظهار کرد: بر اساس بند ب ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، موقع‌ آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها تمامی مأمورین‌ دولتی‌ اعم‌ از لشگری‌ و کشوری‌ و شهرداری‌ها که‌ در نزدیکی‌ آن‌ محل‌ باشند در مقابل‌ تقاضای‌ مأمورین‌ جنگلبانی‌ موظفند با تمامی وسایل‌ ممکن‌ دولتی‌ و شهرداری‌ که‌ در اختیار دارند در خاموش کردن آتش کمک‌ کنند. وی گفت: مأمورین‌ کشوری‌ و شهرداری‌ که‌ در ایفای‌ این‌ وظیفه‌ مسامحه‌ و قصور نمایند بر حسب‌ مورد طبق‌ مقررات‌ مواد ۵۸ و ۵۹ قانون‌ استخدام‌ کشوری‌ مجازات‌ می‌شوند، در مورد مأمورین‌ لشگری‌، تعقیب‌ و مجازات‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ و قوانین‌ نظامی‌ خواهد بود. دادستان مرکز استان تأکید کرد: منابع طبیعی درباره تخلفات سازمان‌هایی که تاکنون در هنگام وقوع برخی آتش سوزی ها در مهار آن همکاری نکرده‌اند گزارش بنویسد تا در این زمینه برخورد قانونی کنیم. کرمی در پایان گفت: خوشبختانه نیروهای مقاومت بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش همکاری کرده اند و این همکاری می تواند الگویی برای دیگر ادارات باشد.
 • ارزیابی هماهنگی نیروی زمینی هوانیروز و نیروی هوایی ارتش در رزمایش حیدر کرار
 • در رزمایش حیدر کرار نیروی زمینی ارتش، امروز(یکشنبه) تحرک، قدرت هجومی و هماهنگی نیروی زمینی، هوانیروز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه عمومی قصرشیرین مورد ارزیابی قرار گرفت. به گزارش ایسنا، در این رزمایش جنگنده‌های نیروی هوایی مانورهای پروازی و ماموریت‌های محوله را در مناطق وسیعی از مرزهای غربی کشور و در پشتیبانی از یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش اجرا کردند. رزمایش حیدر کرار صبح امروز از سوی نیروی زمینی ارتش و به منظور ارزیابی قدرت تحرک و قابلیت‌های تهاجمی این نیرو در مناطق مرزی غرب کشور در گستره‌ای وسیع با اجرای عملیات یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی آغاز شد. در این رزمایش یگان‌های زرهی، پروازی، پهپادی و واکنش سریع نیروی زمینی ارتش در قالب تیپ‌های هجومی ماموریت‌های واگذار شده را به نحو مطلوب به اجرا می‌گذارند. انتهای پیام
 • نیروی زمینی ارتش یک نیروی منحصر به فرد در مقیاس ملی و منطقه ای است
 • تهران - ایرنا - امیر سرتیپ حیدری گفت: نیروی زمینی ارتش یک نیروی منحصر به‌ فرد در مقیاس ملی و منطقه‌ای است که از توانمندی‌های قابل توجهی برخوردار می باشد. به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» روز یکشنبه در آیین رونمایی از 3 دستاورد جدید نزاجا در حوزه توپخانه ای این مطلب را عنوان کرد.وی ادامه داد: در جهت اجرای امر فرمانده معظم کل قوا در حوزه تجهیزات دفاعی، اصل هوشمند‌سازی، اتوماسیون و متحرک‌سازی را مد نظر قرار دادیم.فرمانده نزاجا توضیح داد: دستاوردهایی که امروز رونمایی می‌شوند، بخشی از توانمندی‌های دفاعی ما است و اگر دشمن بخواهد حماقت کند، نیروهای مسلح ما و در رأس آن نیروی زمینی به سرعت وارد عرصه می‌شود و پوزه متجاوز را به خاک می‌مالد.امیر سرتیپ حیدری اضافه کرد: آنچه که امروز می‌بینیم زاییده اندیشه صنعت‌گران و عالمان عرصه دفاع کشورمان است که از آن‌ها رونمایی شده و ان‌شاءالله به زودی در چرخه دفاعی کشورمان قرار خواهد گرفت.وی تصریح کرد: امروز نیروی زمینی ارتش در شرایط آمادگی 100 درصدی به سر می‌برد و ضمن دارا بودن توانمندی دفاع از کشورمان، قدرت دفاع اثربخش از جغرافیای دنیای اسلام را نیز دارد.فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: در زمان حاضر نیروی زمینی در بعد توپخانه و زرهی و با دارا بودن بزرگترین ناوگان بالگردی و برخورداری از نیروی انسانی ولایت‌مدار و متخصص منحصربفرد است و گام‌های بسیار محکمی را در جهت ارتقای توانمندی‌ها برمی‌دارد.پروژه شهید جودی (حیدر ٤١)، پروژه شهید مرادی(حیدر ٤٤) و پروژه شهید یداللهی(حیدر٧) سه دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش است که از سوی سازمان جهاد خودکفایی این نیرو ساخته شده، امروز یکشنبه طی مراسمی رونمایی شد.پروژه حیدر ٤١ شامل توپ هویتزر ١٢٢ میلیمتری است که برای نخستین بار به خشاب اتوماتیک مجهز شده است. کاهش زمان حاضر به جنگ، کاهش تعداد خدمه و ایجاد قابلیت تیراندازی از راه دور بصورت...
 • اکران کمپین تبلیغات فرهنگی لبیک یاحسین ع برروی سازه های فرهنگی تهران
 • خبرگزاري آريا - دکتر عيسي عليزاده، مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران با بيان اينکه با تقارن هفته دفاع مقدس و ايام سوگواري سالار و سرور شهيدان تبليغات فرهنگي لبيک يا حسين(ع) شروع شد، گفت: اکران کمپين تبليغات فرهنگي لبيک ياحسين(ع) برروي سازه هاي فرهنگي تهران صورت گرفته است. به گزارش آريا به نقل از روابط عمومي و اموربين الملل سازمان زيباسازي شهر تهران، دکتر عليزاده ادامه داد: در اين کمپين بيش از 200 سازه فرهنگي پايتخت از مجموعه سازه هاي فرهنگي؛ شامل عرشه پل، بيلبورد و پرتابل به اکران تبليغات فرهنگي با مضامين شهدا، ايثار، فداکاري، دفاع مقدس، امربه معروف و نهي از منکر اختصاص پيدا کرد.او با بيان اينکه علاوه براين 50 سازه نوري يا زينب (س) در سطح شهر نصب شد، ادامه داد: اين المان هاي نوري مزين به نام حضرت زينب (س) در بزرگراه آزادگان ، پل سواره همت ( خرازي ) شرق و غرب پل( 2 عدد نصب شده ) واقع در منطقه 22 شهرداري، بزرگراه نواب ، پل سواره تقاطع قزوين ( جنوب به شمال ) ، واقع در منطقه 17 شهرداري، بزرگراه امام علي (ع) ، پل سواره دالاهو، واقع در منطقه 14شهرداري، انتهاي بزرگراه امام علي (ع) ، پل سواره صوفي رازي مسير جنوب به شمال ، واقع در منطقه 20 شهرداري، پل سواره شهيد رجايي ، تقاطع بزرگراه آزادگان ( ضلع جنوب پل ) ، واقع در منطقه 16 شهرداري، خيابان شهيد رجايي ، زيرگذر شهيد ضربعلي زاده ، واقع در منطقه 16 شهرداري، پل سواره ميدان بسيج ( ضلع جنوب و شمال پل ) ، واقع در منطقه 15 شهرداري، خيابان دماوند ، پل سواره باقري ، واقع در منطقه 8 شهرداري، بزرگراه امام علي (ع) ، پل سواره گلچين ( بين ارتش و بابايي ) واقع در منطقه يک شهرداري و جزيره مياني ميدان آزادي ، شمال و جنوب ميدان...
 • خدمات رسانی اورژانس نی ریز در بیش از ۳ هزار ماموریت امدادی
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محمدحسین کچوئی مسئول مرکز حوادث و فوریت های پزشکی نی ریز با اشاره به انجام ۳ هزار و ۲۳۴ مأموریت فوریت های پزشکی در ۶ ماه نخست امسال، ادامه داد: از این تعداد، ۹۴۳ مأموریت مربوط به سوانح ترافیکی و رسیدگی به مصدومان این سوانح بوده است. وی بیان کرد: همچنین از این تعداد، ۴۸۸ مورد از تصادفات در جاده های شهرستان نی ریز به وقوع پیوسته و ۴۵۵ مورد مأموریت باقیمانده نیز در معابر درون شهری بوده است. محمدحسین کچوئی افزود: این حجم از مأموریت با تماس تلفنی شهروندان با سامانه پاسخگویی ۱۱۵ به انجام رسیده است. انتهای پیام/ن خدمات رسانی اورژانس نی ریز به مصدومان
 • اعمال تعرفه های موثر ماموریت ویژه وزرات صنعت
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اعمال تعرفه های مناسب طی سال های گذشته به جهت سیاست تجارت جهانی مد نظر قرار نگرفته که باید به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد. به گزارش خبرنگار مهر، جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی صبح روز یکشنبه با حضور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. در این جلسه که با حضور اکثریت اعضای فراکسیون برگزار شد موضوعاتی از سوی اعضای فراکسیون در خصوص رکود در بخش صنعت مطرح شد. نمایندگان حاضر در جلسه سوالاتی در مورد برنامه وزیر برای حل مشکلات صنایع کوچک، رفع موانع استفاده صنایع از تسهیلات بانکی به ویژه وثیقه های بانکی، انتقاداتی از عدم رعایت مسائل زیست محیطی مطرح کردند. اعضای جلسه بر لزوم رعایت حقوق کارگران و خودداری از بکار بردن زور علیه آنها، تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن تجارت مطابق لایحه جدید دولت و ضرورت توجه به شهرک های صنعتی به جهت نقشی که در ایجاد اشتغال ایفا می کنند تاکید کردند. اعضای جلسه معتقد بودند وضعیت صنعت دخانیات نگران کننده است و نیازمند توجه و ساماندهی می باشد. نمایندگان همچنین از واردات کالاهای خارجی به ویژه در مورد محصولاتی که نمونه داخلی آن وجود دارد انتقاد کردند و خواستار افزایش تعرفه واردات شدند. وکلای ملت همچنین خواستار برنامه ریزی دقیق برای رشد معدن و حل مشکلات‌ آن و اقدامات و برنامه ریزی دقیق برای ثبات سرمایه گذاری و حفظ امنیت آن بودند. نمایندگان با اشاره به تدوین استراتژی توسعه صنعت از وزیر صنعت، معدن و تجارت این سوال را مطرح کردند که آیا این استراتژی در وزارت صنایع ابلاغ خواهد شد یا خیر. تعدادی از نمایندگان معتقد بودند قرارداد ال ۹۰ با فرانسوی ها منصفانه نیست. وکلای ملت همچنین با انتقاد از پرداخت ۴۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به حدود ۵۰ نفر معتقد بودند وثیقه های این افراد اعتبار لازم را ندارد. در ادامه...
 • پایان طرح امداد تابستانی با انجام بیش از ۹هزار ماموریت توسط اورژانس
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ دکتر علیرضا زراعتچی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: در طرح امداد تابستانی 1396 مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان با 36 پایگاه اورژانس جاده ای ،16 پایگاه اورژانس شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی در مجموع با آماده باش 53 پایگاه فوریتهای پزشکی در سطح استان به همشهریان و مسافرین خدمات رسانی انجام داده است. زراعتچی افزود:تعداد کل مأموریت های انجام شده9 هزارو 491 مورد بوده که نسبت به سال قبل 3/25 درصد کاهش وجود داشته است.رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان در مورد نتایج ماموریت های تصادفی بیان کرد:در 2هزارو 812 ماموریت انجام شده تعداد 3هزارو82 نفر از مصدومین پس از دریافت اقدامات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل ،140 نفر در محل حادثه درمان و 12 نفر نیز قبل از رسیدن آمبولانس فوت شده اند. زراعتچی خاطرنشان کرد: در آماده باش طرح امداد تابستانی پرسنل اورژانس جاده ای جهت کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار و همراهی مسافرین در کنار جاده و داخل آمبولانس استقرار داشتند.وی افزود:پایگاه اورژانس هوایی زنجان نیز در این مدت 18 پرواز وجهت امدادرسانی موارد مادران باردار،سکته های مغزی و مصدومین حوادث ترافیکی انجام و تعداد 32نفر پس از دریافت اقدامات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شده اند.وی گفت:طرح امداد تابستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان زنجان از 1تیر ماه 1396 آغاز و با آماده باش کامل پرسنل تا 1مهر ماه ادامه داشته است. انتهای پیام/ن پایان طرح امداد تابستانی
 • اورژانس زنجان در قالب طرح امداد تابستانی بیش از ۹ هزار ماموریت انجام داد
 • زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان از انجام 9 هزار 491 ماموریت از سوی این مرکز در قالب طرح امداد تابستانی خبر داد. دکتر علیرضا زراعتچی روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: ماموریت های انجام شده در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 3/25 درصد کاهش نشان می دهد.وی اظهار کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان در راستای اجرای این طرح، با 36 پایگاه اورژانس جاده ای، 16 پایگاه اورژانس شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی در مجموع با آماده باش 53 پایگاه فوریتهای پزشکی در سطح استان خدمات رسانی کرد.زراعتچی با بیان اینکه از مجموع ماموریت های انجام شده 6 هزار و 296 ماموریت شهری، 2 هزار و 803 ماموریت جاده ای، 392 ماموریت بین مراکز درمانی، 6 هزار و 679 ماموریت غیرتصادفی و 2 هزار و 812 مورد نیز ماموریت تصادفی بود. رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: در 2 هزار و 812 ماموریت تصادفی انجام شده تعداد سه هزار و 82 مصدوم پس از دریافت اقدامات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل، 140 نفر در محل حادثه درمان و 12 نفر نیز قبل از رسیدن آمبولانس فوت شدند.زراعتچی افزود: در راستای ارایه هرچه بهتر و سریع تر خدمات درمانی، پرسنل اورژانس جاده ای جهت کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار و همراهی مسافران در کنار جاده و داخل آمبولانس استقرار داشتند.وی اظهار کرد: پایگاه اورژانس هوایی نیز در این مدت 18 پرواز جهت امدادرسانی به مادران باردار، سکته های مغزی و مصدومان حوادث ترافیکی انجام داد که از میان آنان نیز 32 نفر پس از دریافت اقدامات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شدند.طرح امداد تابستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان از یکم تیر 96 آغاز و...
 • ثبت ۸۰۷ ماموریت در یک هفته گذشته/امدادرسانی به ۵۹۳ مصدوم حوادث ترافیکی و غیرترافیکی در کردستان
 • به گزارش ایلنا، اسدالله اسماعیلی گفت: از این تعداد۲۵۶مورد مربوط به حوادث ترافیکی(۱۱۳مورد شهری و ۱۴۳مورد جاده ای) ۳۳۷مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی (۲۷۰مورد شهری۶۷مورد جاده ای) و ۲۱۴ ورد مربوط به بیماری های مختلف ( ۱۵۶مورد شهری و۵۸مورد جاده ای)میباشد. رئیس فوریت‌های پزشکی استان کردستان گفت: تعداد مصدومین ترافیکی در مجموع ۲۵۶نفر بوده و تعداد مصدومین مربوط به موارد و حوادث غیر ترافیکی در کل۳۳۷ مورد میباشد. همچنین تعداد بیمارانی که به علل مختلف در لیست ماموریتهای اورژانس قرار گرفته اند، ۲۱۴مورد می باشدازاین تعداد،۸۵مورد قلبی، ۳۵مورد تنفسی، ۲مورد مربوط به اورژانس زنان و مامایی و ۹۲مورد مربوط به سایر بیماری ها میباشد. وی تصریح کرد: از کل ماموریتهای انجام شده ۲۰۱مصدوم مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۸۴مددجو مربوط به ماموریتهای غیر تصادفی به بیمارستان منتقل شده‌اند.
 • ثبت ۸۰۷ ماموریت در یک هفته گذشته امدادرسانی به ۵۹۳ مصدوم حوادث ترافیکی و غیرترافیکی در کردستان
 • رئیس اورژانس۱۱۵ استان کردستان گفت: در هفته گذشته در استان کردستان تعداد ۸۰۷ ماموریت انجام شده توسط فوریتهای پزشکی ثبت شد. به گزارش ایلنا، اسدالله اسماعیلی گفت: از این تعداد۲۵۶مورد مربوط به حوادث ترافیکی(۱۱۳مورد شهری و ۱۴۳مورد جاده ای) ۳۳۷مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی (۲۷۰مورد شهری۶۷مورد جاده ای) و ۲۱۴ ورد مربوط به بیماری های مختلف ( ۱۵۶مورد شهری و۵۸مورد جاده ای)میباشد. رئیس فوریت‌های پزشکی استان کردستان گفت: تعداد مصدومین ترافیکی در مجموع ۲۵۶نفر بوده و تعداد مصدومین مربوط به موارد و حوادث غیر ترافیکی در کل۳۳۷ مورد میباشد. همچنین تعداد بیمارانی که به علل مختلف در لیست ماموریتهای اورژانس قرار گرفته اند، ۲۱۴مورد می باشدازاین تعداد،۸۵مورد قلبی، ۳۵مورد تنفسی، ۲مورد مربوط به اورژانس زنان و مامایی و ۹۲مورد مربوط به سایر بیماری ها میباشد. وی تصریح کرد: از کل ماموریتهای انجام شده ۲۰۱مصدوم مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۸۴مددجو مربوط به ماموریتهای غیر تصادفی به بیمارستان منتقل شده‌اند.
 • یک روز در دانشگاهی با ماموریت خاص در ایران/مدیران دادگستری پس از پذیرش قاضی خانم دچار دردسر می شوند
 • جامعه>قضایی - شرق نوشت: آمده‌اند که قاضی شوند، پسرانی که تازه پشت لبشان سبز شده؛ اما نه از نظر لباس‌پوشیدن و نه از نظر صحبت‌کردن شبیه هم سن و‌ سال‌هایشان نیستند. کت و شلوارهای رسمی، پیراهن‌های مردانه‌ای که یقه‌اش را کیپ بسته‌اند، همان پیراهن‌های دیپلماتی که به یقه‌آخوندی معروف است. یکی‌در‌میان هرکدام یک تسبیح توی دست دارند و انگشتر عقیقی هم توی انگشتان‌شان دیده می‌شود. دانش‌آموزانی که رتبه‌های زیر ٥٠٠ کنکور سراسری هستند و اگر به رشته حقوق علاقه داشته باشند و در سر آرزوی قاضی‌شدن بپرورانند، حتما در سال‌های دبیرستان به آن مجتمع آموزش عالی در کمرکش خیابان خارک فکر کرده‌اند. دانشجویانی که دلشان می‌خواهد از همان روزهای اولی که به دانشگاه می‌روند، دغدغه شغلشان حل بشود و از همه مهم‌تر از سربازی هم معاف شوند. این دانشگاه جزء همان دانشگاه‌هایی است که به آن دانشگاه با مأموریت خاص می‌گویند. حالا این دانشجویان که در ترم اول دانشگاه برایشان کت‌وشلوارهای‌ تر‌و‌تمیزی هم دوخته شده، خیلی زود نوجوانی و جوانی را رها می‌کنند و مرد می‌شوند. از حرف‌زدن‌شان که شبیه طلبه‌ها می‌شود و از آرام صحبت‌کردن‌شان معلوم است که زود ماجرا را جدی گرفته‌اند. دانشگاهی را که پیمانکار قوه ‌قضائیه است و قاضی تربیت می‌کند، خیلی‌ها خوب نمی‌شناسند و به گفته ناصر حسینی، مدیر روابط‌عمومی این دانشگاه، اگر این دانشگاه را خوب بشناسند، خیلی از رتبه‌های بالای کنکور بی‌بروبرگرد مقصدشان را از خیابان انقلاب و دانشگاه تهران به سمت خیابان خارک کج می‌کنند. دانشگاهی که مأموریتش خاص است و دانشجو بورسیه می‌کند، شرایط خاصی هم برای دانشجویانش دارد. بالاخره وقتی از اولین روز ورود به دانشگاه جزء دوران خدمتت حساب می‌شود، حقوق می‌گیری، از سربازی معاف می‌شوی و شغل آینده‌ات هم تأمین است؛ یعنی زیادی رویت حساب باز کرده‌اند؛ اما وقتی شرایط و ضوابط دانشگاه را می‌خوانی و در میان راه‌پله‌هایش قدم می‌زنی، اولین مسئله‌ای که نظرت را...