برادر شهید جنگجو گفت: برادرم برای شهادت به پنجره فولاد حرم رضوی قفلی بسته بود که باز شد و به آرزویش رسید. به گزارش جهان نيوز، شاید شما هم عکس پسر جوانی را که با تفنگ برنو در گل و لای دراز کشیده و در حال خزیدن به سمت دشمن است، به یاد داشته باشید. چهره‌ای صبور و گل‌آلود که به عنوان نماد مقاومت جوانان و شهدای کم‌سن و سال ایرانی به شمار می‌رود.

صاحب این عکس شهید حسن جنگجو از رزمندگان آذری زبان است که این تصویر در اوایل جنگ و در اردوگاه آموزشی دزفول از او گرفته شده است. حسن رزمنده‌ای 20 ساله بود که به خاطر چهره و جثه کوچکش با سماجت وارد گروه شهید چمران شد و در عملیات‌های فتح‌المبین، مسلم‌بن‌عقیل و والفجر4 بارها جنگید و مجروح شد و در نهایت در عملیات خیبر و مجنون به شهادت رسید و 34 سال مفقود ماند. خیلی از ما تصویر شهید جنگجو را در کتاب‌های درسی دیده بودیم. حالا پیکر او به تازگی شناسایی شده و به خانه برگشته است. آمدنش شاید با آمدن شهید محسن حججی همراه شد تا به ما بفهماند فاصله زیادی بین دلاوران نسل سوم و چهارم انقلاب و شهدای دفاع مقدس وجود ندارد. آنچه در پی می‌آید ماحصل گفت‌وگوی ما با حسین جنگجو برادر شهید است. نکته جالب توجه اینکه مادر شهید جنگجو یک روز بعد از انجام گفت‌وگوی ما درگذشت و به فرزند شهیدش پیوست.

یادتان است عکس معروف شهید جنگجو چه زمانی انداخته شده است؟
حقیقت این است که خود ما هم آن عکس را یکی و دو سال بعد از شهادت برادرم دیدیم. عکس ایشان در کتاب‌های درسی دبستان به چاپ رسیده بود. 45 روز بعد از آغاز جنگ تحمیلی در 31 شهریورماه سال 1359، حسن و چند نفر از دوستانش که در مسجد حاج‌ولی فعالیت داشتند داوطلبانه و بسیجی‌وار راهی شدند. ابتدا هم به پایگاه آموزشی دزفول رفتند و در آنجا آموزش دیدند. آن عکس مشهور را هم که می‌بینید مربوط به روزهای آموزش نظامی برادرم حسن در آن ایام است. اما بعد از آموزش، مسئولان مانع از اعزام ایشان به خط‌مقدم شدند و حسن به ناچار به تبریز برگشت.
چرا مانع از حضورشان در جبهه شدند؟
برادرم متولد سال 39 بود و آن زمان 20 سال داشت، اما از لحاظ ظاهری ضعیف بود و قد کوتاهی داشت. به همین خاطر اجازه حضور در منطقه تا مدتی به ایشان داده نمی‌شد. امروز به اشتباه در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر شده که ایشان 14-13 ساله بود و حسین فهمیده آذربایجان است. اما با توجه به شرایط سنی ایشان، این عنوان و فرضیه درست نیست. عاقبت چطور به جبهه اعزام شدند؟
برادرم یک مدت در جهاد سازندگی خدمت می‌کند. اما هنوز دو ماه از شروع کارش در جهاد نگذشته بود که نمی‌تواند تحمل کند و به همراه چند تن از دوستانش به غرب می‌رود و بعد از آشنایی با شهید چمران به گروه جنگ‌های نامنظم ملحق می‌شود. ما سه پسر و دو دختر بودیم که برادرانم حسن و احد از سال 1359راهی جبهه شدند و من چند سال بعد از شهادت حسن یعنی در سال 1365به جبهه رفتم.
از آشنایی و همراهی شهید حسن جنگجو با شهید چمران و گروه جنگ‌های نامنظم اطلاعاتی دارید؟
حسن تا آخرین روزهای زندگی شهید چمران با ایشان بود. البته روز شهادت دکتر چمران آمده بود مرخصی که به محض شنیدن خبر شهادت دکتر دوباره به جبهه برگشت و بعد از شهادت ایشان به لشکر 31عاشورا ملحق شد و در گردان امام حسین(ع) به جهاد پرداخت.
شما و برادر دیگرتان هم در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشتید اما افتخار شهادت نصیب شهید حسن جنگجو شد. به نظر شما چه شاخصه اخلاقی در وجود ایشان بود که این عاقبت بخیری را نصیبش کرد؟
ما در خانواده‌ای انقلابی و مذهبی به دنیا آمده و پرورش پیدا کرده بودیم؛خانواده‌ای که در زمان انقلاب همراه و همپای مردم در همه صحنه‌های حساس و مهم حضور داشت. حتی یک بار همراه دوستش در خیابان مورد تعقیب مزدوران شاه قرار می‌گیرند و خوشبختانه اعلامیه‌هایی را که همراه داشتند در یک خرابه پنهان می‌کنند و بعد دستگیر می‌شوند و هنگامی که مطلع شدیم، تمام اعلامیه‌ها و عکس‌هایی را که در منزل موجود بود از خانه خارج کردیم. البته بعد از 24 ساعت آزادشان کردند. بعد از پیروزی انقلاب هم در مسجد محل به فعالیت پرداختیم و هر آنچه از دستمان برمی‌آمد دریغ نکردیم. حسن اهل مسجد و بسیج و عاشق ولایت بود. این ارادتش به ولایت فقیه بهانه شهادتش را مهیا کرد. حسن ارادت خاصی به مادر و پدرمان داشت و بیش از حد به آنها محبت می‌کرد . کمک‌دست پدر بود. حسن بسیار مقید و متعهد به مسائل مذهبی و دینی بود. همزمان با پیروزی انقلاب بود که حسن علاوه بر درس خواندن، در یک کارگاه نیز کار می‌کرد. یک روز در اوایل انقلاب از سرکار به خانه آمد و شروع کرد به گریه کردن. وقتی علت را پرسیدیم،گفت دیگر نمی‌خواهد در آن کارگاه کار کند. حسن گفت در آنجا به انقلاب و اسلام بد می‌گویند و دل من از این صحبت‌ها می‌گیرد.
شهید جنگجو در چه عملیات‌هایی شرکت داشت؟
برادرم در عملیات «فتح‌المبین» شرکت داشت و به شدت زخمی شد، به طوری که جای سالمی در بدنش نمانده بود. حسن افتخار حضور در عملیات «مسلم‌بن‌عقیل» را داشت که در این عملیات هم از ناحیه صورت مجروح شد،همچنین در عملیات «والفجر4» از ناحیه پا و برخی قسمت‌های بدن شدیداً زخمی و در بیمارستان سینای تبریز بستری شده بود. بعد از چند روز که کمی حالش بهتر شد، به منزل برگشت. هنوز پایش کاملاً خوب نشده بود که متوجه شدیم می‌خواهد به جبهه برگردد. اهل خانه و دوستان اصرار کردند که صبر کند و بعد از بهبودی کامل راهی شود اما ایشان گفتند که الان به حضور من نیاز است و اگر پوتین‌ها پایش را ناراحت ‌کند، مجبور است با پای برهنه هم که شده برگردد. بعد از یک ماه در عملیات خیبر چون نتوانسته بود پوتین‌هایش را بپوشد، در نهایت با پای برهنه در عملیات شرکت می‌کند و در همین عملیات به محاصره دشمن درمی‌آید. حسن با تعدادی از دوستانش در رکاب شهید بزرگوار حمید باکری جانشین فرماندهی لشکر 31 عاشورا تا آخرین لحظه مقاومت می‌کند و در سوم اسفند ماه سال 1362 به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود. اما متأسفانه پیکر ایشان بازنگشت و ما 34 سال از ایشان دور بودیم.
و این روزها شناسایی پیکر برادرتان بعد از 34 سال به این فراق و جدایی پایان داد.
بله، متأسفانه کسی اطلاع دقیقی از ایشان نداشت. اما 50 روز بعد از مفقودالاثر شدنش سپاه از ما خواست که برایش مراسم بگیریم. در آن عملیات 13نفر از بچه‌های محل ما حضور داشتند که تعدادی اسیر و تعدادی هم شهید شده بودند. مدتی بعد دوستان حسن در میان اسرا به میهن بازگشتند اما خبری از حسن نشد. ما هم امید به زنده بودنش نداشتیم و می‌دانستیم که احتمال شهادت ایشان زیاد است. ما به شهادتش ایمان داشتیم. خود حسن هم در وصیتنامه‌اش به این نکته اشاره کرده بود.
اگر امکان دارد بخش‌هایی از وصیتنامه ایشان را برایمان قرائت کنید.
بله، ایشان در وصیتنامه‌اش نوشته بود: از خداوند می‌خواهم که در راه اسلام به من هم شهادت نصیب کند. من از پدر و مادرم می‌خواهم مرا حلال بکنند و اگر شهادت نصیبم شد برایم گریه نکنند و لباس سیاه نپوشند و اگر جنازه من برنگشت ناراحت نشوند و به عوض سر قبر شهدای دیگر بروند. از پدر و مادرم و برادران و خواهرانم می‌خواهم که تا آخرین لحظه عمرشان از فرمان امام خمینی که خط سرخ شهادت امام حسین(ع) است پشتیبانی کنند و از برادران حزب‌اللهی تقاضا دارم وقتی که خداوند شهادت را نصیبم کرد سنگرهای خالی ما را پر کنند.
خانواده چطور با فراق و دلتنگی کنار آمد؟
سال‌ها در چشم‌انتظاری گذشت. آنقدر سخت و تلخ که پدر سال 1370به رحمت خدا رفت و مادر چند روز قبل از آمدن پیکر برادرمان در ‌آی سی یوی بیمارستان تبریز جهت درمان بستری شده بود که روز تشییع پیکر برادرمان در سن 96 سالگی به رحمت خدا رفت.
مادرتان از شناسایی پیکر فرزندش بعد از این همه سال اطلاع دارد؟
ما تا آنجا که توانستیم این خبر را به مادر تفهیم کردیم اما نمی‌دانم با این شرایط جسمی که داشت دقیقاً متوجه شده‌ بود که پیکر فرزندی که سال‌ها چشم‌انتظار آمدن خبر و نشانی از او بودند، شناسایی شده است یا نه. گویی مادر تنها منتظر آمدن نشانی از فرزندش بود. یک بار که برای مرخصی آمده بود، به پدر و مادرم گفت که می‌خواهد آنها را به مشهد ببرد. پدر گفت که من تازه از خراسان برگشته‌ام، شما می‌توانید با هم بروید. بالاخره مادر و حسن با هم به مشهد رفتند. مادر از آن سفر برایمان اینگونه روایت کرد: یک روز عصر من در حرم نشسته بودم و دعا می‌خواندم، حسن آمد و کنار من نشست و با خوشحالی گفت: «مادر جان دیروز از آن قفل‌هایی که به پنجره فولاد می‌بندند، من هم یک قفل بستم، ولی امروز قفل باز شده بود. » پرسیدم: «برای چه مطلبی این کار را کرده بودی؟» جواب داد: «برای اینکه ببینم شهادت نصیب من خواهد شد یا نه؟ و حالا باز شده، چطور است؟» گفتم: «بسیار خوب است، ولی اگر همه بروند و شهید شوند آن وقت چه کسی می‌خواهد در مقابل دشمن بایستد؟» جواب داد: «کسی که لیاقت داشته باشد با دشمنش نبرد می‌کند و بالاخره جانش را به خدا می‌فروشد. » آخرین بار رو به من کرد و گفت: «اگر جنازه من برنگردد ناراحت نمی‌شوی؟» گفتم: «به هر مقامی که برسی برایم شیرین است، ولی دلم نمی‌خواهد اسیر شوی. » بعد از هر عملیات معمولاً تلفن می‌کرد ولی بعد از عملیات خیبر هر چقدر منتظر ماندیم از او خبری نشد.
در پایان اگر صحبت خاصی دارید، بفرمایید.
از شما و زحماتتان بسیار سپاسگزارم که در این ایام ما را تنها نمی‌گذارید و برای انعکاس زندگی شهید از هیچ کار و تلاشی دریغ نمی‌کنید. من باید به شما این را بگویم تا زمانی که کفر هست مبارزه هم هست. امروز رزمندگان مدافع حرم در جبهه مقاومت اسلامی درس‌آموخته شهدای دفاع مقدس هستند و شهدای دفاع مقدس هم درس گرفته از نهضت عاشورای حسینی. این مبارزه تا آخر دنیا و تا آمدن امام زمان(عج) ادامه خواهد داشت. امروز ما پای انقلاب اسلامی و پای اعتقاداتمان هستیم. از همه مردم کشورم می‌خواهم همانطور که قدردان شهدا هستند، قدردان بمانند و بدانند این امنیت امروز مردم را مدیون خون شهدا هستیم و این شهدا هستند که نام و آبروی کشور ما را در دنیا حفظ کردند. البته مردم ما می‌دانند همین حضور پرشور و صمیمانه‌شان در تشییع پیکر برادرم بعد از 34 سال خود نشان از این درایت دارد.منبع:دفاع پرس

کلیدواژه: شهید جنگجو | شهید چمران | شده بود

منبع: جهان نيوز

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۴۷۲۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • شهید حججی با شهادت حسین گونه اش مسیر سرخ حسینی را به روی دیگر جوانان عاشق شهادت گشود
 • به گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجمع جهانی مستضعفین، مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر و پژوهشگاه مطالعات جهان در خصوص تشییع پیکر مطهر شهید حججی بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ (سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹) این روزها، روز‌های مقدسی در تاریخ ایران اسلامی خواهد بود. روز‌هایی که پیکر مطهر شهیدی والا مقام در میهن عزیزمان تشییع می‌گردد. شهیدی که عزم و اراده اش مرز‌های ملی را درنوردید و و بینش او، وی را در داخل سرزمینش محدود نکرد. بلکه صد‌ها کیلومتر آنطرف‌تر به دفاع از حریم حرم عقیله بنی هاشم، زینب کبری (س) برخواست. او شهیدی بود که عاشقانه و بی آنکه کسی او را به این کار وادارد، پای در رکاب نهاد و به جهاد با دشمنان انسانیت و اسلام راستین پرداخت. شهیدی که بین اخلاق و شجاعت و عرفان و تعبد جمع کرده بود. او از همه تعلقات دنیوی دل کند تا رضایت آن معبود جانانه را بدست آورد. شهید حججی که حجت خدا را بر ما تمام کرد، با بصیرتی نافذ و با اطلاع از مخاطرات این راه، قدم در میدان گذاشت تا ثابت کند که برخلاف تبلیغات مسموم مزدوران غرب، تصمیم مردانه اش نه از سر احساسات که با انتخاب دقیق و آگاهانه بوده است تا مصداق این آیه شریفه باشد که قُل هذِهِ سَبیلی أَدعو إِلَى اللَّهِ عَلى بَصیرَةٍ أَنا وَمَنِ اتَّبَعَنی وَسُبحانَ اللَّهِ وَما أَنا مِنَ المُشرِکینَ " (سوره مبارکه یوسف آیه ۱۰۸) و این همان راه رسول اکرم (ص) است که منحصرا با دادن بینش و آگاهی مردم را با چشم باز بسوی خدا دعوت می‌نمود و پیروان خویش را هم به تبعیت از همین شیوه دعوت می‌کرد. شهید حججی را می‌توان به صفات پسندیده...
 • ترکیب فولاد برای دربی اهواز
 • سید سیروس پورموسوی ترکیب تیمش برای دیدار با استقلال خوزستان را مشخص کرد. به گزارش "ورزش سه"، فولاد خوزستان از ساعت ١٧:٣٠ به مصاف تیم همشهری اش استقلال خوزستان می رود، سید سیروس پورموسوی تیمش را با ترکیب زیر به میدان می فرستد. حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، احمد عبدالله زاده، آرش افشین، سینا مریدی، رحیم زهیوی و عبدالله ناصری. فولاد خوزستان
 • شهید حججی برای حفظ غیرت و دین به شهادت رسید
 • وزیر کشور گفت: شهدا از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و شهدایی مانند شهید حججی که برای حفظ غیرت و دین به شهادت رسیدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، عبدالرضا رحمانیفضلی عصر امروز در مراسم معارفه مصطفی سالاری استاندار جدید گیلان در رشت اظهار داشت: هفته دفاع مقدس و ایام شهادت امام حسین (ع) را تسلیت عرض می‌کنم.وی با بیان اینکه هرچه که داریم به یمن رحمت الهی است گفت: شهدا از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و شهدایی مانند شهید حججی که برای حفظ غیرت و دین به شهادت رسیدند برای همگان الگو هستند و شهدا در دامن پاک مادران مومن و اسلامی ایران رشد پیدا کردند و مسیر شهادت را سپری کردند.رحمانیفضلی با اعلام ‌اینکه باید با هدف و یاد شهدا و امام شهیدان زندگی کنیم اعلام داشت: اگر عظمت، عزت، اقتدار برای جمهوری اسلامی است و جمهوری اسلامی به‌عنوان کشوری مستقل ایفای نقش می‌کند به یمن خون شهدا و امام شهدا است و شهدا باید به عنوان الگو سرمشق قرار گیرند.وزیر کشور با اشاره به اینکه ما وارثان عاشورا و محرم هستیم گفت: ظهر عاشورا اصالت عالم هستی است و عصر عاشورا آینه دلاوری و فداکاری و ایثار و انعکاس عقل و عشق و زیبایی است و هر آنچه که به‌عنوان صفات خدا است در عاشورا شاهدش هستیم.وی بیان اینکه اگر توفیق داریم در جمهوری اسلامی نماینده مردم در بخشی هستیم و به مردم مجاهد و شهیدپرور خدمت می‌کنیم باید شکرگزار پروردگار باشیم افزود: باید شکر قلبی و لسانی و عملی که خدمت به مردم است داشته باشیم. این خبر در حال تکمیل است... R7877/P1492/S6,71/CT11
 • رسانه ها فرهنگ ایثار و شهادت سالار شهیدان را برای مردم تبیین کنند
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به حماسه سالار شهیدان، گفت: رسانه‌ها در انتقال فرهنگ ایثار و رشادت سالار شهیدان نقش آفرینی کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، احد جاودانی صبح امروز در مراسم عزاداری حسینی اهالی فرهنگ و هنر و مدیران روابط عمومی ادارات مازندران اظهار داشت: رسالت اصلی امروز از سوی اهالی فرهنگ و هنر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است. وی افزود: حضرت زینب رسول واقعی نشر حادثه کربلا بوده است و رزمندگان دفاع مقدس نیز با تاسی از فرهنگ عاشورایی به شهادت رسیدند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اشعار مداحان دفاع مقدس مازندران در قالب کلیپ‌های فاخر از سوی ارشاد استان جمع آوری می‌شود، تصریح کرد: دفاع مقدس مشحون از درس‌های ماندگار بوده که دلاورمردان مازندران نیز خالق این رشادت‌ها بودند.جاودانی با بیان اینکه هنرمندان در انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس نقش اساسی دارند، افزود: رسانه‌های استان در ستون‌های نشریات و فضای مجازی خود پیوند دفاع مقدس و عاشورا را اختصاص دهند.وی با اعلام اینکه برادر صادق نژاد از مداحان فاخر دفاع مقدس استان است، گفت: نوای روحبخش این بلبل دفاع مقدس در یادها و خاطره‌ها باقی است.مهدی کاکویی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس، هفته تجلیل از رشادت‌ها است، گفت: مسابقات فرهنگی و ورزشی همزمان با این هفته برای اهالی فرهنگ و هنر استان برگزار می‌شود.وی با بیان اینکه مراسمات عزاداری سید و سالار شهیدان با حضور پرشور اهالی فرهنگ و هنر استان از دوم تا هفتم محرم با حضور وعاظ برجسته و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت مازندران در نمازخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می‌شود.انتهای پیام/ R41358/P1486/S6,74/CT11
 • چه زمانی ابی عبدالله ع سپاه یزید را از ته دل نفرین کرد/در مورد آخرین سرباز شجاع کرب و بلا/روضه تاثیر گذار رهبر انقلاب درمورد شهادت عبدالله بن حسن ع/تصویر سازی شهادت عبدالله بن حسن ع/مداحی تصاویر
 • امام حسین علیه السلام به خواهرش زینب علیهاالسلام فرمود:ای خواهرم! او را نگهدار.» حضرت زینب علیهاالسلام به دنبالش آمد تا او را بازدارد. ولی آن کودک از این که بازداشته شود، سخت امتناع می‌ورزید. او به عمه‌اش گفت:سوگند به خدا، از عمویم جدا نمی‌شوم.» سپس دست خود را از دست عمه رها ساخت، به سوی میدان دوید و خود را به امام علیه السلام رساند تا با بدن کوچک و ظریفش از او دفاع کند. به گزارش گروه فرهنگ جهان نيوز،حامد زبیراوی،بنا بر آنچه که در منابع اسلامی در رابطهبا وقایع مرتبط با حادثه کربلا که در روز پنجم محرم الحرام سال 61 هجری آورده شده است، به موارد ذیل می توان اشاره نمود: در این روز عبیداللّه‏ بن زیاد، شخصی بنام شبث بن ربعی را به همراه یك هزار نفر به طرف كربلا گسیل داد.(1) عبیداللّه‏ بن زیاد در این روز دستور داد تا شخصی بنام زجر بن قیس بر سر راه كربلا بایستد و هر كسی را كه قصد یاری امام حسین علیه‏السلام داشته و بخواهد به سپاه امام علیه‏السلام ملحق شود، به قتل برساند. همراهان این مرد 500 نفر بودند.(2) در این روز با توجه به تمام محدودیتهایی كه برای نپیوستن كسی به سپاه امام حسین علیه‏السلام صورت گرفت، مردی به نام عامر بن ابی سلامه خود را به امام علیه‏السلام رساند و سرانجام در كربلا در روز عاشورا به شهادت رسید. (3) عبدالله بن حسن، بزرگمردی کوچک «عبدالله بن حسن بن علی بن ابی طالب» فرزند کوچک امام حسن مجتبی علیه السلام یکی از نوجوانان نابالغی بود که به همراه عموی خود حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به کربلا آمده بود. از صبح تا عصر عاشورا ، ابتدا اصحاب امام حسین علیه السلام و سپس اهل‌بیت آن حضرت یک به یک و یا بطور دسته‌جمعی به میدان رفتند و به شهادت...
 • مسؤول بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم:همایش بزرگ پیشکسوتان جهاد و شهادت برگزار می شود
 • سید مهدی رضویان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: همایش بزرگ پیشکسوتان جهاد و شهادت روز چهارشنبه به مناسبت سالروز عملیات ثامن الائمه(ع) برگزار می‌شود. وی تصریح کرد: عملیات ثامن الائمه اولین عملیات گسترده پس از برکناری بنی صدر از ریاست جمهوری بود که در این عملیات ارتباط ارتش و سپاه در دستور کار قرار گرفت و به صورت گسترده و با حضور نیروهای مردمی توانستیم 130 کیلومتر از خاک ایران را از دشمن پس بگیریم. مسؤول بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم ادامه داد: جمعی از فرماندهان سپاه و نیروهای مسلح در روز هفت مهرماه به سمت تهران حرکت کردند تا گزارش پیروزی را به امام خمینی(ره) ارائه دهند که در منطقه کهریزک هواپیما دچار مشکل شده و این فرماندهان به شهادت می‌رسند. وی با بیان اینکه روز هفتم مهرماه روز پیشکسوتان جهاد و شهادت نام گذاری شده است، عنوان کرد: هرساله همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت در تاریخ هفتم مهرماه برگزار می‌شود ولی امسال به دلیل اینکه هفتم مهرماه با شب عاشورا مصادف شده است این مراسم را در روز پنجم مهرماه به مناسبت سالروز آغاز عملیات ثامن الائمه(ع) برگزار می‌شود. رضویان با اشاره به اینکه در این مراسم فرماندهان نظامی، مسؤولان استانی، نیروهای بسیج و نیروهای مسلح استان قم حضور دارند، مطرح کرد: در این مراسم علاوه بر خانواده‌های شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس از افراد برتر پیشکسوتان جهاد و شهادت نیز تجلیل به عمل می‌آید. وی با بیان اینکه ارتش 20 میلیونی سابق یکی از مهمترین یادگارهای امام خمینی(ره) است، خاطرنشان کرد: بسیج پیشکسوتان در سال 89 با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در راستای توجه به بازنشستگان در سازمان بسیج مستضعفین تشکل شد و در سال نود نیز این سازمان در شهرستان‌های مختلف تشکیل شد. مسؤول بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم اضافه کرد: برای اینکه نیروهای...
 • چگونگی شهادت قاسم بن الحسن ع/من در این صحرای خون غسل شهادت کرده ام/ازدواج حضرت قاسم بن الحسن ع تحریف تاریخ/روضه قاسم ابن الحسن ع شهید استاد مطهری/مداحی تصاویر
 • سپس فرمود: «به خدا سوگند، بر عمویت گران است كه او را بخوانى و پاسخت را ندهد یا پاسخت را بدهد، ولى تو كشته شده، بر خاك افتاده باشى و سودى برایت نداشته باشد. به خدا سوگند، امروز، روزى است كه كُشندگان او (عمویت)، فراوان و یاورانش، اندك اند!» به گزارش گروه فرهنگ جهان نيوز، حامد زبیراوی، قاسم، فرزند امام حسن علیه السلام است. رمله یا نفیله کنیز خوش‏خویی بود که در بیت‏ حضرت امام حسن‏ مجتبی(ع) زندگی می کرد او بوی عطر معنویت را از این مکان‏ استشمام می‏کرد و خدا را شکر می کرد که این لیاقت را به او داده که درخانه ریحانه جهان، سید جوانان بهشت و دومین فروغ امامت زندگی کند. نفیله جزو آن کنیزانی بود که‏ نمی‏خواست از خانه امام برود،حتی اگر آزادش هم می‏کردند چنین تمایلی نداشت. نفیله رفته رفته مسیر پارسایی را طی می‏کرد و سازندگی خود رااز طریق عبادت پی گرفت و سرانجام این افتخار را به دست آوردکه به عنوان ام ولد (مادر فرزند) برای حضرت امام حسن(ع)پسرانی آورد که همه اهل رزم و حماسه‏ آفرینی بودند و در قیام‏ شکوهمند کربلا از خود رشادت‏های قابل تحسین بروز دادند. نفیله‏ در سال 46 ه. ق و به نقلی در سال 47 ه.ق باردار شد و دریکی از شب‏های این سال نوزادی به دنیا آورد.کودک را در قنداق سفیدی پیچیدند و در دامن حضرت ‏امام حسن(علیه السلام) نهادند. آن حضرت او را در آغوش کشید و در گوش‏ راست او اذان و در گوش دیگرش اقامه گفت. در روز هفتم سر کودک را تراشیده و به وزن‏ مویش نقره صدقه دادند. امام به یاد فرزند جدش که قاسم نام‏ داشت این کودک را قاسم نام نهاد و از آن تاریخ نفیله را ام‏ قاسم صدا می‏زدند. این نام هم هویت کودک را روشن می‏کرد و هم ‏یادآور نخستین طفل رسول اکرم(ص)...
 • فولاد ۱ استقلال خوزستان ۱
 • شاگردان سید سیروس پورموسوی بعد از روند درخشان پنج هفته گذشته با کسب 13 امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم جدول و همچنین پیروزی اخیرشان در دربی خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، امروز به مصاف استقلال خوزستان رفته‌اند تا دیدار جذاب دیگری را پشت سر بگذارند؛ فولاد برای ادامه حضور در جمع سه تیم بالای جدول باید برابر تیم عبدالله ویسی به برد برسد اما استقلال خوزستان هم نمی‌خواهد در منطقه خطر بماند و به دنبال کسب سه امتیاز در این جدال حساس است. هفته ششم لیگ برتر؛ ساعت 17:30؛ تاریخ: 96/07/04 استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: 1100 نفر داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن. فولاد خوزستان حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی(46- میلاد بدرقه)، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی(83- هادی حبیبی‌نژاد) وآرش افشین(66- فرشاد جانفزا). سرمربی: سید سیروس پورموسوی استقلال خوزستان وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی(69- سابا تاوادزه)، سید علیرضا زندوی(79- وحید عسگرپور)، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب(53- حسین صادقی). سرمربی: عبدالله ویسی اخطار میثم دورقی(19) رضا کرملاچعب(30) عقیل کعبی(88) از استقلال خوزستان رحیم زهیوی(28) عبدالله کرمی(30) و (41) از فولاد اخراج عبدالله کرمی(41) فرزاد جعفری(69) از فولاد شرح گل‌ها فولاد 1 - استقلال خوزستان 0 (دقیقه 54: عبدالله ناصری): پاس در عمق عالی زهیوی از میانه زمین، ناصری که فرار تند و تیزی را انجام داده بود در موقعیت تک به تک قرار داد تا این بازیکن با ضربه تمام کننده دقیق دروازه استقلال خوزستان را باز کند. فولاد 1 - استقلال خوزستان 1 (دقیقه 3+90: موسی کولی‌بالی): ارسال توپ به محوطه جریمه فولاد را والی با ضربه کم قدرت و اشتباه برگشت داد تا کولی‌بالی با شوت زمینی دروازه فولاد را باز کند....
 • فولاد خوزستان ۹ نفره شد
 • دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد خوزستان حاشیه‌های زیادی دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، در قالب هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران جام خلیج فارس تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد خوزستان به مصاف هم رفتند.قضاوت دیدار تیم‌های استقلال و فولاد خوزستان در شهرآورد خوزستان را وحید کاظمی با کمک بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی مهر انجام می‌دهد و ناظر آن نیز عبود سنگاشکن است.وحید شیخ‌ویسی، علیرضا زندوی، موسی کولیبالی، ابوالفضل علایی، عقیل کعبی، میثم دورقی، حسین بهرامی، سلمان بحرانی، رضا کرملاچعب، فرید بهزادی کریمی و جونیور مارینی برای استقلال خوزستان به میدان رفتند.همچنین سید سیروس پورموسوی، سرمربی فولاد خوزستان نیز در این بازی حامد لک، فرزاد جعفری، عبدالله کرمی، ایوب والی، پیمان شیرزادی، سینا مریدی، احمد عبدالله‌زاده، علی‌اصغر عاشوری، عبدالله ناصری، آرش افشین و رحیم زهیوی را به میدان فرستاد.در نیمه نخست این دیدار گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و شاگردان پورموسوی و ویسی با تقسیم امتیازات نیمه نخست به رختکن رفتند.رضا کرملاچعب از استقلال خوزستان و عبدالله کرمی از فولاد خوزستان در دقیقه 30 با اخطار داور مواجه شدند.داور شهرآورد خوزستان در دقیقه 41 دومین کارت زرد را به عبدالله کرمی از فولاد خوزستان داد و این بازیکن از زمین مسابقه اخراج شد.وحید کاظمی داور مسابقه معتقد بود مدافع فولاد خوزستان با دست از حمله استقلال خوزستان جلوگیری کرده است.عبدالله کرمی که از دومین کارت زرد داور شوکه شده بود اعتراض شدیدی به او داشت و بعد از نزدیک به دو دقیقه از زمین خارج شد تا فولادمردان ادامه بازی را 10 نفره باشند.تماشاگران فولاد خوزستان هم به این تصمیم بحث برانگیز داور واکنش تندی نشان دادند و از این کار گلایه داشتند.اخراج بازیکنان فولاد خوزستان به پایان نرسید زیرا داور شهرآور خوزستان بار دیگر دست به جیب شد و یکی دیگر از بازیکنان این تیم را در دقیقه 69 اخراج کرد.داور...
 • فولاد صفر استقلال خوزستان صفر
 • به گزارش پارس نیوز، دیدار 2 تیم فوتبال فولاد و استقلال خوزستان از ساعت 17:30 امروز عصر در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد. ترکیب تیم فولاد: حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، احمد عبدالله زاده، آرش افشین، سینا مریدی، رحیم زهیوی و عبدالله ناصری. ترکیب تیم استقلال خوزستان: وحید شیخ ویسی، عقیل کعبی، موسی کولیبالی، میثم دورقی، فرید بهزادی کریمی، رضا کرملاچعب، سلمان قهرایی، حسین بحرانی، سید علیرضا زندوی، ابوالفضل علایی، کلودیرجونیور در دقیقه 19 میثم دورقی با کارت زرد داور جریمه شد. در دقیقه 28 رحیم زهیوی به دلیل خطای شدید توسط داور با کارت زرد داور جریمه شد.
 • در مقابل فولاد دست و پا بسته نیستیم
 • به گزارش ایرنا، عبدالله ویسی روز دوشنبه در نشست خبری پیش از دیدار دو تیم فولادو استقلال خوزستان اظهار کرد: با توجه به این که هر دو تیم فولاد و استقلال خوزستانی هستند هر نتیجه‌ای که در این دیدار کسب شود به سود فوتبال خوزستان است.سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان با بیان این که در صورت پیروزی هر یک از دو تیم امتیاز در خوزستان می ماند و شرایط ما و فولاد در جدول بهتر می شود افزود: تلاش می کنیم که در بازی فردا کفه ترازو به سود تیم ما سنگینی کند و هواداران از بازی لذت ببرند. وی با اشاره به این که از تفکرات پورموسوی و نحوه بازی فولاد شناخت خوبی دارم افزود: در سوی مقابل نیز حریف از ما شناخت خوبی داشته و به لحاظ روحی و روانی از شرایط بهتری نسبت به ما برخوردار است. ما برای پیروزی وارد میدان می شویم و به خوبی می دانیم که یک امتیاز دردی از ما دوا نمی کند.ویسی ضمن تقدیر از عملکرد خوب پورموسوی در تیم فولاد خوزستان گفت: پورموسوی زمانی همکار من بود اما امروز به عنوان سرمربی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است و من افتخار می کنم که یک خوزستانی در لیگ برترنتایج خوبی گرفته و بالای جدول است اما اکنون من سرمربی استقلال خوزستان هستم و باید حواسم به تیم خودم باشد.وی با بیان این که در بازی فردا محروم و مصدوم نداریم افزود: هر چند که یونس دلفی و وحید نامداری را به دلیل حضور در اردوی تیم ملی نوجوانان در اختیار نداریم. همچنین وضعیت حکیم نصاری و طالب ریکانی به دلیل تنبیه انضباطی از سوی باشگاه هنوز مشخص نیست. سرمربی استقلال خوزستان در خصوص پیشنهاد جذب یونس دلفی به باشگاه ایتالیایی گفت: از سال گذشته چند باشگاه ایتالیایی او را می‌خواستند که با مشکل ویزا مواجه بود و همچنان...
 • مک درموت برابر فولاد هم محروم است
 • به گزارش ایسنا، میک مک‌درموت سرمربی موقت استقلال در بازی هفته هفتم این تیم مقابل ذوب آهن از کنار زمین توسط داور اخراج شد تا بازی این هفته مقابل سپیدرود را از دست بدهد.امروز (دوشنبه) کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای انضباطی جدیدش را اعلام کرد که بر اساس این آرا، مک‌درموت یک جلسه دیگر به خاطر بی‌احترامی به داور بازی مقابل ذوب آهن، محروم شده است.بدین ترتیب میک مک‌درموت بازی هفته نهم مقابل فولاد را از دست می‌دهد.البته کمیته فنی استقلال اعلام کرده که هفته آینده سرمربی جدید آبی‌پوشان پایتخت مشخص می‌شود. هنوز مشخص نیست که با آمدن سرمربی جدید، میک مک‌درموت در استقلال می‌ماند یا خیر اما در صورتی که او در جمع استقلالی‌ها باقی بماند، محرومیتش در بازی با فولاد اعمال می‌شود.
 • ترکیب فولاد خوزستان اعلام شد
 • ترکیب تیم‌ فولاد خوزستان در بازی مقابل استقلال خوزستان مشخص شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، در قالب هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران جام خلیج فارس تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد خوزستان به مصاف هم می‌روند.سید سیروس پورموسوی در این بازی حامد لک، فرزاد جعفری، عبدالله کرمی، ایوب والی، پیمان شیرزادی، سینا مریدی، احمد عبدالله‌زاده، علی‌اصغر عاشوری، عبدالله ناصری، آرش افشین و رحیم زهیوی را به میدان می‌فرستد.انتهای پیام/ R41468/P1377/S6,57/CT11
 • فولاد استقلال خوزستان شهرآورد بی مساوی
 • دیدار تیم های فولاد و استقلال خوزستان تنها شهرآورد بدون تساوی لیگ برتر است که در نوع خودش منحصر به فرد است. به گزارش "ورزش سه"، فردا سرخابی های اهوازی برای نهمین بار در لیگ برتر به مصاف یکدیگر می روند و نکته ی جالب توجه اینکه رقابت این دو همیشه یک برنده داشته و هرگز به تساوی کشیده نشده است. از 8 دیدار برگزار شده طی لیگ های سیزدهم تا شانزدهم، فولادی ها 5 بار و آبی های خوزستان 3 به طعم برد را چشیده اند. در این 8 بازی تاکنون 19 گل به ثمر رسیده و توقع می رود دیدار فردا نیز هم گل داشته باشد و هم برنده! پپ و رفقا؛ به دور از انتظار شاگردان عبدالله ویسی این فصل به دور از انتظار ظاهر شده و با یک برد، سه تساوی و سه باخت در کنار هم نام تهرانی خود، تیم یکی به آخر لیگ تا پایان هفته هفتم هستند. آنها بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل تراکتورسازی در هفته ی اول رقابت ها در حسرت برد باقی مانده اند. باخت 6 بر صفر برابر ذوب آهن در اصفهان نتیجه ای تحقیرآمیز برای آبی های خوزستانی تا اینجای کار رقم زده است. ویسی بعد از این باخت در اهواز به مصاف سپیدرود رشت رفت که به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل نرسید. حالا این دیدار فرصتی است برای او و شاگردانش تا خود را از انتهای جدول آزاد کنند. سایه ی قهرمان استقلال خوزستان امیدوار بود بعد از بازگشت ویسی بار دیگر در جمع بالانشینان لیگ قرار بگیرد و بتواند نتایج خوب خود را در لیگ پانزدهم تکرار کند. اما هیچکدام از بازیکنان این تیم حتی سایه خود هم نبودند تا شاهد نتایج ضعیف آبی های خوزستانی باشیم. از شیخ ویسی درون دروازه گرفته تا موسی کولیبالی، حکیم نصاری،...
 • چشم انداز مثبت فولاد ایران در افق ۱۴۰۴
 • ایران اکونومیست - سال گذشته در فاصله ماه‌های ژانویه تا اوت میزان تولید فولاد در کشور 11 میلیون و 621 هزار تن ثبت شده که نشان‌دهنده رشد تولید این محصول در این مدت است. به نظر می‌رسد با این روند که تولید فولاد در پیش گرفته میزان تولید این کالا تا پایان سال 2017 به نزدیکی 21 میلیون تن برسد که موفقیت مهمی برای ایران محسوب می‌شود. میزان تولید فولاد کشور در 2016 حدود 8/ 17میلیون تن بوده است. در این بین اما دستیابی به ظرفیت تولید 55 میلیون تنی در افق 1404 یکی از سوالات مهم در این راستا است که آیا با روند رو به رشدی که در شرایط کنونی داریم کشور قادر خواهد بود به میزان تعریف‌شده در اسناد چشم‌انداز صنعت فولاد برسد یا خیر؟ کارشناسان با این فرض که سالانه 12 درصد رشد تولید فولاد در کشور را در نظر بگیریم معتقدند تا افق1404 میزان تولید فولاد در کشور ما با فرض رشد متوسط 12 درصدی به حدود 45 میلیون تن خواهد رسید که نسبت به هدف تعیین شده پایین‌تر است.طبق برنامه قرار است میزان مصرف سرانه این محصول در کشور از رقم حداکثر 235 کیلوگرم به حدود 400 کیلوگرم برسد. این در حالی است که انتظار می‌رود میزان صادرات فولاد نیز در افق 1404 به 20 میلیون تن در سال برسد. در این بین اما به عقیده فعالان بازار و تولیدکنندگان فولاد برجام فرصت‌های مهمی را در برابر ایران قرار داد و باعث شد صادرات فولاد در دوره‌ای که کشور با رکود دست و پنجه نرم می‌کند رونق قابل توجهی را تجربه کند و همین موضوع مانع از افت تولید فولادسازان کشور شده است. این در شرایطی است که به تحلیل «دنیای اقتصاد» توقف فعالیت‌های وابسته به فولاد در سال‌های گذشته و رکودی که بر بخش واقعی اقتصاد سایه افکنده بود در...
 • گزارش زنده فولاد ۱ استقلال خوزستان ۰
 • عبدالله ناصری با فرار عالی در موقعیتی تک به تک دروازه استقلال خوزستان را در دقیقه 54 باز کرد. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان سید سیروس پورموسوی بعد از روند درخشان پنج هفته گذشته با کسب 13 امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم جدول و همچنین پیروزی اخیرشان در دربی خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، امروز به مصاف استقلال خوزستان رفته‌اند تا دیدار جذاب دیگری را پشت سر بگذارند؛ فولاد برای ادامه حضور در جمع سه تیم بالای جدول باید برابر تیم عبدالله ویسی به برد برسد اما استقلال خوزستان هم نمی‌خواهد در منطقه خطر بماند و به دنبال کسب سه امتیاز در این جدال حساس است. گزارش لحظه به لحظه از اتفاقات دیدار تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید: هفته ششم لیگ برتر؛ ساعت 17:30؛ تاریخ: 96/07/04 استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن. فولاد خوزستان حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی(46- میلاد بدرقه)، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی و آرش افشین. سرمربی: سید سیروس پورموسوی استقلال خوزستان وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی، سید علیرضا زندوی، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب(53- حسین صادقی). سرمربی: عبدالله ویسی اخطار میثم دورقی(19) رضا کرملاچعب(30) از استقلال خوزستان رحیم زهیوی(28) عبدالله کرمی(30) و (41) از فولاد اخراج عبدالله کرمی(41) از فولاد لحظات حساس دقیقه 2: نفوذ بهزادی‌کریمی و شوت او بعد از برخورد به پای شیرزادی راهی کرنر شد. دقیقه 3: بحرانی با سرعت بالای خود از جناح راست حرکت کرد که ارسال خطرناک او را مدافعان فولاد تبدیل به...
 • گزارش زنده فولاد ۱ استقلال خوزستان ۱
 • عبدالله ناصری با فرار عالی در موقعیتی تک به تک دروازه استقلال خوزستان را در دقیقه 54 باز کرد. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان سید سیروس پورموسوی بعد از روند درخشان پنج هفته گذشته با کسب 13 امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم جدول و همچنین پیروزی اخیرشان در دربی خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، امروز به مصاف استقلال خوزستان رفته‌اند تا دیدار جذاب دیگری را پشت سر بگذارند؛ فولاد برای ادامه حضور در جمع سه تیم بالای جدول باید برابر تیم عبدالله ویسی به برد برسد اما استقلال خوزستان هم نمی‌خواهد در منطقه خطر بماند و به دنبال کسب سه امتیاز در این جدال حساس است. گزارش لحظه به لحظه از اتفاقات دیدار تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید: هفته ششم لیگ برتر؛ ساعت 17:30؛ تاریخ: 96/07/04 استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: 1100 نفر داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن. فولاد خوزستان حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی(46- میلاد بدرقه)، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی(83- هادی حبیبی‌نژاد) وآرش افشین(66- فرشاد جانفزا). سرمربی: سید سیروس پورموسوی استقلال خوزستان وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی(69- سابا تاوادزه)، سید علیرضا زندوی(79- وحید عسگرپور)، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب(53- حسین صادقی). سرمربی: عبدالله ویسی اخطار میثم دورقی(19) رضا کرملاچعب(30) عقیل کعبی(88) از استقلال خوزستان رحیم زهیوی(28) عبدالله کرمی(30) و (41) از فولاد اخراج عبدالله کرمی(41) فرزاد جعفری(69) از فولاد شرح گل فولاد 1 - استقلال خوزستان 0 (دقیقه 54: عبدالله ناصری): پاس در عمق عالی زهیوی از میانه زمین، ناصری که فرار تند و تیزی...
 • تماشای رایگان فولاد استقلال خوزستان
 • باشگاه فولاد در دیدار با استقلال خوزستان بلیت فروشی انجام نمی‌دهد. به گزارش "ورزش سه"، فولاد خوزستان که روند مثبتی طی بازی‌های اخیر طی کرده و از ۶ بازی اخیر صاحب چهار برد، یک مساوی و تنها یک باخت شده تا با ۱۳ امتیاز در جایگاه چهارم جدول قرار بگیرد، امروز دیدار حساسی برابر استقلال خوزستان برگزار می‌کند. شاگردان سید سیروس پورموسوی بعد از دو برد متوالی امروز بهترین فرصت را دارند تا با کسب پیروزی مقابل استقلال خوزستان شرایط بهتری برای ادامه فصل پیدا کنند و در صورت عدم نتیجه‌گیری پرسپولیس یا پدیده در هفته هشتم حداقل یک پله در جدول بالا بروند و همچنان در جمع مدعیان بمانند. با توجه به اهمیت پیروزی این مسابقه برای فولاد خوزستان، این باشگاه اعلام کرد در دیدار امروز این تیم برابر استقلال خوزستان که از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شود بلیت فروشی انجام نخواهد داد و هواداران‌شان می‌توانند به صورت رایگان در استادیوم حضور پیدا کنند.
 • حمل ونقل ریلی در آیینه چشم انداز فولاد
 • تین‌نیوز | صنعت فولاد جزو صنایعی به‌شمار می‌رود که قبل از احداث آن باید به فکر تامین آب، برق و راه‌اندازی سامانه حمل‌ونقل برای آن بود که در غیر این صورت جز هدررفت سرمایه چیزی نصیب‌مان نخواهد شد. با توجه به این موضوع که براساس آمارهای سال گذشته تولید فولاد نزدیک به ۲۰ میلیون تن رسیده است و با توجه به آمارهای ارائه‌شده در افزایش تولید فولاد در امسال و رکوردهایی که هر سال شاهد شکسته شدن آن در میزان تولید فولاد هستیم، چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن دیگر چندان دور از انتظار نخواهد بود. اما باید دید آیا سامانه حمل‌ونقل کشور برای صنعت راهبردی فولاد که جزو مزیت‌های نسبی برای ما به‌شمار می‌رود به همین اندازه رشد کرده است؟ این در حالی است که کارشناسان و دست‌اندرکاران معتقدند صنعت فولاد کشور بیش از این نیازمند توسعه ریلی است. برای حمل فولاد و محصولات فولادی ارزان‌ترین و مناسب‌ترین نوع سامانه جابه‌جایی، حمل‌ونقل ریلی و پس از آن جاده‌ای است. از این‌رو صنعت ریل همگام نتوانسته است با صنعت فولاد رشد کند و با توجه به عملکرد دولتمردان در وضعیت کنونی چشم‌انداز آن در افق ۱۴۰۴ نیز چنین رشدی را نوید نمی‌دهد. موضوعی که اگر همچنان نادیده انگاشته شود ممکن است در آینده تبدیل به یک بحران شود. با توجه به افق چشم‌انداز برای حمل ۵۵ میلیون تن فولاد نیازمند جابه‌جایی ۲۰۰ میلیون تن هستیم، امری که همت متولیان امر در این مسیر را جدی‌تر می‌طلبد. زیرا احداث راه‌آهن زمان‌بر و نیازمند هزینه‌های بالایی است و از آنجا که تا رسیدن به افق چشم‌انداز زمان چندانی باقی نمانده است، سرعت در ارائه راهکارهای عملی برای توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل بیش از پیش ضروری به‌نظر می‌رسید. هرچند ایجاد حمل‌ونقل ریلی جزو وظایف دولت است، اما در زمینه کشنده‌ها و واگن‌ها بخش خصوصی نیز می‌تواند ورود پیدا کند تا با همراهی و همیاری...
 • گزارش زنده فولاد ۰ استقلال خوزستان ۰
 • تیم‌های خوزستانی فولاد و استقلال در حالی مقابل هم قرار گرفتند که سه امتیاز این دیدار اهمیت زیادی برای آنها دارد. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان سید سیروس پورموسوی بعد از روند درخشان پنج هفته گذشته با کسب 13 امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم جدول و همچنین پیروزی اخیرشان در دربی خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، امروز به مصاف استقلال خوزستان رفته‌اند تا دیدار جذاب دیگری را پشت سر بگذارند؛ فولاد برای ادامه حضور در جمع سه تیم بالای جدول باید برابر تیم عبدالله ویسی به برد برسد اما استقلال خوزستان هم نمی‌خواهد در منطقه خطر بماند و به دنبال کسب سه امتیاز در این جدال حساس است. گزارش لحظه به لحظه از اتفاقات دیدار تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید: هفته ششم لیگ برتر؛ ساعت 17:30؛ تاریخ: 96/07/04 استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن. فولاد خوزستان حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی و آرش افشین. سرمربی: سید سیروس پورموسوی استقلال خوزستان وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی، سید علیرضا زندوی، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب. سرمربی: عبدالله ویسی لحظات حساس در حاشیه * باشگاه فولاد به دلیل اهمیت پیروزی در این مسابقه و برای حمایت بیشتر هواداران، تماشای دیدار امروز را رایگان اعلام کرده است. * حامد لک بعد از پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت دوباره به دروازه فولاد بازگشته است. * ایمان مبعلی برای سومین هفته متوالی در ترکیب فولاد جای نگرفته است. استقلال خوزستان فولاد خوزستان
 • فولاد ۱ استقلال خوزستان ۱ پایان مقاومت ۱۰ نفره
 • مقاومت 10 نفره فولاد دو دقیقه به پایان بازی شکسته شد و کولی‌بالی موفق شد یک امتیاز برای استقلال خوزستان به ارمغان بیاورد. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان سید سیروس پورموسوی بعد از روند درخشان پنج هفته گذشته با کسب 13 امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم جدول و همچنین پیروزی اخیرشان در دربی خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، امروز به مصاف استقلال خوزستان رفته‌اند تا دیدار جذاب دیگری را پشت سر بگذارند؛ فولاد برای ادامه حضور در جمع سه تیم بالای جدول باید برابر تیم عبدالله ویسی به برد برسد اما استقلال خوزستان هم نمی‌خواهد در منطقه خطر بماند و به دنبال کسب سه امتیاز در این جدال حساس است. هفته ششم لیگ برتر؛ ساعت 17:30؛ تاریخ: 96/07/04 استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: 1100 نفر داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن. فولاد خوزستان حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی(46- میلاد بدرقه)، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی(83- هادی حبیبی‌نژاد) وآرش افشین(66- فرشاد جانفزا). سرمربی: سید سیروس پورموسوی استقلال خوزستان وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی(69- سابا تاوادزه)، سید علیرضا زندوی(79- وحید عسگرپور)، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب(53- حسین صادقی). سرمربی: عبدالله ویسی اخطار میثم دورقی(19) رضا کرملاچعب(30) عقیل کعبی(88) از استقلال خوزستان رحیم زهیوی(28) عبدالله کرمی(30) و (41) از فولاد اخراج عبدالله کرمی(41) فرزاد جعفری(69) از فولاد شرح گل‌ها فولاد 1 - استقلال خوزستان 0 (دقیقه 54: عبدالله ناصری): پاس در عمق عالی زهیوی از میانه زمین، ناصری که فرار تند و تیزی را انجام داده بود در موقعیت تک به تک قرار داد تا این بازیکن با ضربه...
 • ضرورت تامین سفارشات فولاد خوزستان ازاستان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی کرانی، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی خوزستان بیان داشت: فولاد خوزستان ‌از ظرفیت‌ها و ‌منابع استان استفاده می‌کند ولی مدیرعامل آن را پروازی و از تهران انتخاب می‌کنند و این مساله‌ای است که باید به آن توجه شود. وی افزود: اگر فولاد خوزستان بخش خصوصی است، باید بابت آسیب‌های محیط زیستی به مردم و گیاهان به خصوص در روستاهای اطراف شرکت خسارت پرداخت کند. رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی خوزستان تصریح کرد: این شرکت خصوصی باید بابت آسیبی که به سبب تردد ماشین‌های سنگین‌ به زیرساخت‌های استان وارد می‌کند، خسارت سنگین پرداخت کند زیرا تردد ماشین‌های این شرکت باعث خسارات فراوانی به جاده‌ها و سایر زیرساخت‌های استان می‌شود. کرانی ادامه داد: اگر عنوان می‌شود شرکت فولاد خوزستان خصوصی است، ‌نباید در خصوص مشکلات تامین‌ آب، برق و دیگر موارد انرژی زا در شرایطی که با مشکل مواجه می شود، ساعت ها وقت نمایندگان، مدیران‌ استان و استانداری را بگیرد. وی بیان داشت: شرکت فولاد خوزستان، اگر دولتی است اولین وظیفه و اصل این است که استاندار و نمایندگان ‌استان بنا به شرایط استان در پروسه انتخاب مدیر آن نظارت داشته باشند. رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی خوزستان، عنوان کرد: این شرکت مدت زیادی است که عمده سفارشات خود را از خارج از استان ‌تامین‌ می‌کند و این وضعیت‌ شایسته استانی که ۷۰ شهرک‌ صنعتی دارد، نیست و دهن‌کجی به منافع خوزستان است. کرانی اظهار کرد: اشتغال در فولاد خوزستان‌ با توجه به وسعت ‌زمین‌هایی که در اهواز در اختیار دارد، در مقایسه با شهرک صنعتی شماره یک که حدودا ۱۰ هکتار اشغال کرده است و ۲۲۰۰ نفر در شرایط عادی اشتغال دارد، اشتغال در این شرکت بسیار ناچیز است و مشکلات فراوانی را نیز برای استان به وجود آورده است. وی گفت: از...
 • غیبت ابراهیمی در دیدار تراکتورسازی گسترش فولاد
 • بازیکن تراکتورسازی در دیدار مقابل گسترش فولاد قادر به همراهی تیمش نخواهد بود. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد ابراهیمی که دو هفته پیش در تمرینات تراکتورسازی دچار مصدومیت شده بود، مقابل گسترش فولاد هم قادر به همراهی تیمش نیست.مصدومیت ابراهیمی از ناحیه مچ پاست و او وقتی پای خود را روی زمین می‌گذارد، درد شدیدی احساس می‌کند. در روزهای گذشته تلاش زیادی برای رساندن این بازیکن به دربی تبریز انجام شد، اما او فعلاً باید استراحت کند.تراکتورسازی پنجشنبه هفته جاری در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر به مصاف گسترش فولاد می‌رود.انتهای پیام/ R1443/P1015135/S3,27/CT1
 • تیم های فوتبال فولاد و نفت آبادان جریمه مالی شدند
 • به گزارش سه شنبه ایرنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، هفته گذشته دیدار بین 2 تیم نفت آبادان و فولاد خوزستان در حالی برگزار شد که از سوی تماشاگران تیم صنعت نفت آبادان تخلفاتی مبنی بر پرتاب سنگ و اشیا به سمت تماشاگران فولاد خوزستان گزارش شد. بر این اساس تیم صنعت نفت آبادان به پرداخت 150 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد که این رای قابل تجدید نظر است.همچنین تیم فولاد خوزستان نیز به خاطر پرتاب سنگ از سوی تماشاگرانش و ایجاد درگیری با هواداران آبادانی، به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.سرخ پوشان اهوازی همچنین به دلیل سوء رفتار در دیدار برابر نفت آبادان به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی دیگر محکوم شدند.6037خبرنگار: محمد شاکری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی
 • معرفی ۱۱ بازیکن استقلال خوزستان مقابل فولاد
 • عبدالله ویسی ترکیب استقلال خوزستان برابر فولاد را مشخص کرد. به گزارش "ورزش سه"، استقلال خوزستان که با 6 امتیاز پانزدهمین تیم جدول است از ساعت 17:30 امروز در هشتمین بازی فصل در ورزشگاه غدیر اهواز مقابل فولاد قرار می‌گیرد. وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی، سید علیرضا زندوی، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب نفراتی هستند که در ترکیب امروز استقلال خوزستان قرار گرفته‌اند. استقلال خوزستان
 • تساوی بدون گل فولاد و استقلال خوزستان در نیمه اول
 • به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دو تیم فولاد و استقلال خوزستان در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر دربی اهواز را مقابل یکدیگر برگزار کرده‌اند. این دیدار از ساعت 17:30 امروز در استادیوم غدیر اهواز برگزار شده است. نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید. تیم داوری: داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن ترکیب فولاد: حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی و آرش افشین ترکیب استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی، سید علیرضا زندوی، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب کارت زرد: میثم دورقی(19) رضا کرملاچعب(30) از استقلال خوزستان رحیم زهیوی(28) عبدالله کرمی(30),(41- اخراج) از فولاد کارت قرمز: عبدالله کرمی (41) گل‌ها: