مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه با بیان اینکه مجمع تولید کنندگان نوشت افزار ایرانی - اسلامی در کشور وجود دارد، گفت: طرح‌های «عفاف و حجاب»، «چهره‌های مدافعان حرم»، «شاهنامه» و دیگر موارد را روی نوشت افزار طراحی و تولید می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: مهدی رضایی مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه در میزگرد بررسی وضعیت بازار لوازم التحریر در خبرگزاری فارس برگزار شد، اظهار داشت: نوشت افزار ایرانی اسلامی را باید در دو بخش اقتصادی و فرهنگی واکاوی کنیم.


وی افزود: از منظر اقتصادی، تولید داخل و اقتصاد مقاومتی تعریف می‌شود تا از تولیدات داخلی حمایت شود. از منظر فرهنگی، جامعه به فرهنگ نیاز دارد و عقاید و عادات در کشور به عنوان فرهنگ شناخته می‌شود.

وجود مجمع تولید کنندگان نوشت افزار ایرانی اسلامی در کشور/ از لوازم التحریر تولید داخل استقبال می‌شود

رضایی با بیان اینکه مجمع تولید کنندگان نوشت افزار ایرانی - اسلامی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: در این مجمع 50 تولید کننده عضو هستند و جلسات سالیانه و ماهانه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مجمع طرح‌ها ارائه و نظرات کارشناسی اعضا دریافت می‌شود؛ در شهریورماه یعنی همین ماه جاری نیز نمایشگاه نوشت افزار ایرانی - اسلامی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود از نوشت افزار تولید داخل استقبال نمی‌شود را قبول ندارم و اعتقاد دارم این موضوع انجام می‌شود، زیرا اگر به نمایشگاه‌های تخصصی نوشت افزار ایرانی- اسلامی مراجعه کنید٬ استقبال مردم را خواهید دید.
شروع تبلیغات نوشت افزار ایرانی- اسلامی توسط صداوسیما/ دفتر خارجی وارد نمی‌شود/ طرح «باربی» در داخل تولید می‌شود

مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه با بیان اینکه برای ترویج بیشتر استفاده مردم از نوشت افزار تولید داخل نیازمند برخی مقدمات هم هستیم، گفت: اکنون صدا و سیما شروع به تبلیغ نوشت افزار ایرانی - اسلامی کرده است و باید این موضوعات تداوم داشته باشد.

وی اضافه کرد: در دفترهایی که اکنون تولید می‌شود، دفتر خارجی به بازار وارد نمی‌شود؛ همین طرح‌هایی که با عناوین مختلف همچون «باربی» مشاهده می‌کنید همگی در داخل تولید می‌شود، اما در کنار آن دیگر نوشت افزار مانند تراش و پاک کن وارد می‌شود.

نظارتی بر طرح‌های روی نوشت افزار نیست

مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه در خصوص اینکه آیا نظارتی برای نوع طرح‌هایی که روی نوشت افزار چاپ می‌شود وجود دارد، تصریح کرد: تا حالا ندیده‌ام نظارتی در خصوص طرح و چاپ وجود داشته باشد و هر طرحی که به مرحله تولید می‌رسد، کسی روی آن نظارت ندارد و سپس وارد بازار می‌شود.

طرح‌های عفاف و حجاب روی لوازم التحریر ایرانی/ چهره‌های مدافعان حرم، سهراب و شاهنامه را روی نوشت افزار طراحی می‌کنیم


نوشت افزار دانش‌آموزی با طرح مدافعان حرم
دفاتر جدید با طرح عفاف و حجاب

وی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح‌های خوب داخلی نوشت افزار در بازار داریم؟ گفت: سلایق مختلفی در خصوص طرح‌ها وجود دارد، زیرا تولید کننده ممکن است طرحی را خوب تلقی نکند اما دانش‌آموزان از آن استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: اکنون در زمینه طرح‌های عفاف و حجاب روی نوشت افزار فعالیت داریم و روی برخی دفاتر «چهره‌های مدافعان حرم» و یا برخی موضوعات دیگر را چاپ می‌کنیم. «سهراب» و «شاهنامه» را روی دفاتر چاپ می‌کنیم و در واقع علاقه داریم نوشت افزار جدید ایرانی- اسلامی تولید کنیم.

بازی‌هایی همچون لِی‌لِی و هفت سنگ روی نوشت افزار


نوشت افزار با طرح لِی‌لِی

نوشت افزار با طرح هفت سنگرضایی با اشاره به فراموش شدن برخی بازی‌های قدیمی و بومی محلی، خاطرنشان کرد: در کنار طراحی و چاپ تصاویر و نمادهای بازی‌های بومی و محلی مانند «لِی‌لِی» و «هفت سنگ» به روی نوشت افزار، به موضوع حجاب هم توجه کرده‌ایم.

وی افزود: در تولید نوشت افزار کارگروه طراحی داریم و تمام ابعاد را در نظر می‌گیریم؛ در تولید نوشت افزار و طراحی‌ها توجه به بازی‌های قدیمی که فراموش شده است و موضوع عفاف و حجاب در اولویت قرار دارد.

تولید دفتری با نماد شهید حججی/ استقبال از شخصیت‌های تلویزیونی روی نوشت افزار

مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه در خصوص شخصیت‌های تلویزیونی و کارتونی که وقتی روی نوشت افزار طراحی می‌شود استقبال زیادی از آنها می‌شود، گفت: برعکس هم اتفاق می‌افتد که شخصیت‌هایی داریم که در رسانه پخش نمی‌شوند و نوشت افزار آنها هم تولید نمی‌شود.

وی افزود: الزامی این نیست که یک کاراکتر تلویزیونی روی نوشت افزار طراحی و تولید شود. دانش‌آموزان کسی را که الگو شده باشد یا جریان سازی روی آن انجام شود را دوست دارند؛ ضمن اینکه اکنون طرح و دفتری با نماد شهید حججی تولید می‌کنیم.

رضایی با بیان اینکه توان و بودجه کافی نداریم که جریان سازی برخی طرح‌ها را در جامعه انجام دهیم، عنوان کرد: از شهید حججی کار زیادی انجام شد و با آن رشادت، آرمانش شناسانده شد. رسانه نقشی مهم در خصوص شناساندن این جریانات دارد.

وی تصریح کرد: به عنوان یک موسسه فرهنگی، در مدارس طرح حجاب ریحانه النبی را دنبال می‌کنیم. در پایه‌های سوم تا ششم برخی مدارس این طرح اجرا و تدریس می‌شود؛ ضمن اینکه مخاطبانمان فقط دانش‌آموزان نیستند بلکه اولیا آنها هم هستند.

وی ادامه داد: در زمینه فعالیت‌های ریحانه النبی در مدارس، اولیایی داشتیم که حجاب خیلی خوبی نداشت؛ یک روی مراجعه کرد و گفت شما با بچه من چه کرده‌اید که در جشن تولد خودش با چادر نشست و شمع فوت کرد.

انتقاد از مدارسی که اجبار به جلد دفاتر دانش‌آموزان می‌کنند/ دولت تولید کنندگان داخلی را حمایت کند

مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه با انتقاد از برخی مدارس که به دانش‌آموزان اجبار می‌کنند تا روی دفاتر خود را جلد کنند و با این کار طرح‌های اسلامی ایرانی مشخص نمی‌شوند، عنوان کرد: این کار باعث می‌شود آن طرح‌های اسلامی با عناوین عفاف و حجاب دیگر مشخص نباشد.

وی افزود: به عنوان تولید کننده خصوصی نوشت افزار که فعالیت می‌کنیم، توقع داریم حمایت دولت بیشتر و ملموس‌تر باشد. حمایت‌های جنبی وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته باشیم و در کنار آن نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی هم حمایت کند.

توزیع 150 میلیون نوشت افزار بین دانش‌آموزان

رضایی با بیان اینکه 13 میلیون مخاطب دانش‌آموز تعداد کمی نیست، خاطرنشان کرد: در هر سال به صورت میانگین 150 میلیون نوشت افزار بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود که بسیار مهم بوده و لازم است در قانون هم در این خصوص حمایت‌های وجود داشته باشد.

وی افزود: شهرداری تهران در سالهای گذشته نمایشگاه باز باران را در اختیار تولید کنندگان قرار داد تا بتوانند این تولیدات خود را در معرض دید عموم قرار دهند.

مسئول تولید محصولات فرهنگی ریحانه گفت: آستان قدس رضوی هم نمایشگاه عرضه مستقیم نوشت افزار دارد و توقع داریم در شهرهای دیگر هم این چنین باشد؛ اگر خانواده‌ها آگاه شوند، نوشت افزار ایرانی - اسلامی را می‌خواهند.

کلیدواژه: تولید محصولات فرهنگی ریحانه | روی نوشت افزار طراحی | نوشت افزار ایرانی | تولید کنندگان | دانش آموزان | عفاف و حجاب | تولید داخل | شهید حججی | طرح ها

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۳۵۵۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • شرایط تحصیل دانش آموزان عشایر/فرصت کودکی کردن را از دانش آموزان دبستانی نگیریم
 • معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به به اینکه باید فرصت کودکی کردن را به دانش‌آموزان ابتدایی بدهیم، گفت: سخت‌ترین مقطع در حرفه معلمی مربوط به دوره ابتدایی است. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سال تحصیلی بیش از 13 میلیون دانش‌‌آموز فردا آغاز و کوچه پس کوچه‌های شهر پُر می‌شود از مهر کودکانه و حس و حال مدرسه و همشاگردی‌ها.کلاس اولی‌ها زودتر از بقیه به استقبال مهر رفتند و با برگزاری جشن شکوفه‌ها در روز چهارشنبه 29 شهریور نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردند.یک میلیون و 495 هزار دانش آموز کلاس اولی روز چهارشنبه سال تحصیلی جدید را شروع کردند و شنبه اول مهر، مدارس کشور میزبان7 میلیون و 700 هزار دانش‌آموز دبستانی هستند. البته با احتساب دانش‌آموزان پیش دبستانی در مجموع حدود 8 میلیون دانش‌آموز پیش دبستانی و ابتدایی در مدارس تحصیل خواهند کرد.رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش درخصوص آغاز سال تحصیلی دانش‌آموزان دبستانی اظهار کرد:‌ امیدواریم شادابی و نشاط در دانش‌آموزان ابتدایی تا حد امکان برقرار باشد و آموزش و پرورش تا حد ممکن برای این هدف گام بردارد؛ به لحاظ فضای آموزشی و نیروی انسانی برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس مشکلی نداریم.وی با اشاره به دوره پیش دبستانی گفت:اکثر پژوهش‌ها در حیطه اقتصاد نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در دوره پیش‌دبستانی چندین برابر نسبت به سرمایه‌گذاری در آموزش عالی نتیجه بخش‌تر است. در دولت یازدهم ردیف بودجه‌ای به آموزش پیش‌دبستانی در مناطق دو زبانه و محروم اختصاص داده شده است بر همین اساس در استان‌هایی همچون سیستان‌و بلوچستان شاهد حضور نوآموزان پیش‌دبستانی بودیم و باید ضریب پوشش این طرح افزایش یابد تا به پوشش 100درصدی در دوره پیش‌دبستانی برسیم.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش در مورد شرایط تحصیل دانش‌آموزان عشایر عنوان کرد: 181 هزار دانش‌آموز عشایری در 61 هزار مدرسه فرصت تحصیل پیدا کردند و به دنبال این هستند تا سهمیه‌ای...
 • جامعه شهید حججی از هیاهوی ترامپ نمی ترسد
 • تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: جامعه شهید حججی از هیاهوی ترامپ نمی ترسد و متعلق به یک امت زنده است. به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله محسن اراکی شامگاه پنجشنبه در مراسم اربعین شهید محسن حججی و یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» اظهار کرد: جامعه شهید پرور از کید دشمن نمی هراسد و اگر آسیب ببیند حزنی به دل راه نمی دهد.وی افزود: رابطه ای بین محبت محمد و آل محمد (ص) و جامعه اسلامی وجود دارد و همانطور که قرآن کریم فرموده، عشق به اطاعت از رسول تضمین کننده جامعه اسلامی است.اراکی ادامه داد: تعریف جامعه ایمانی این است که امت رسول اکرم به دو پیمان وفادار است که این دو رکن قوام جامعه اسلامی است، یکی از این ارکان امین بودن به فرمان رسول و دیگری نصرت و یاری کردن دین خدا است.وی عنوان کرد: نشانی که به شهدای حرم می دهند از اینجا آمده است که آنها شهدای حریم خداوند هستند، حرم حسینی آن چند چادر نبود، آنها نماد حرم الهی بودند.رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلاامی تصریح کرد: هر جا مرز احکام الهی شکسته شود، حرم خدا شکسته شده است و هرجا جامعه اسلامی اطاعت از فرمان خدا و رسولش را سبک بشمارد حرم خدا را شکسته، لذا شهادت و انقلاب حضرت سید الشهدا (ع) نیز دفاع از حرم الله بود.** حسین بن علی (ع) شهید حرم الهی بودآیت الله اراکی تاکید کرد: حسین بن علی (ع) نماد شهید حرم الهی و پاسداری از مرزهای خداوند بود و به ما آموخت که امروز در جهان، امتی زنده است که خون خود را از شهیدان گرفته است.وی اضافه کرد: جامعه بازمانده شهیدان، جامعه مقاومی می شود که ستم ناپذیر است، سلطه بیگانه را نمی پذیرد و رشد و پیشرفت خواهد کرد.دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه جامعه شهید پرور، بی...
 • شهید حججی سند حقانیت آرمان های امام خمینی ره است
 • آیت الله رشاد در  یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» ویژه گرامیداشت اربعین سردار بی سر شهید محسن حججی گفت: شهادت محسن حججی سند حقانیت آرمان‌های امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و مقاومت است. به گزارش خبرگزاری مهر،یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» ویژه گرامیداشت اربعین سردار بی سر شهید محسنحججیو آیین استقبال از هلال محرم، به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مدیریت حوزه‌ علمیه استان تهران صدا وسیما و مجمع تقریب مذاهب اسلامی، عصر امروز پنجشنبه مورخ ۳۰ شهریورماه جاری در محل موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) تهران برگزار شد. در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمینمحمدی گلپایگانیرییس دفتر مقام معظم رهبری، آیت‌اللهعلی اکبر رشادرییس شورای حوزه‌های علمیه تهران و موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت‌اللهمحسن اراکیدبیر کل مجمع تقریب بین مذاهب، حجت الاسلام و المسلمینرحیمی صادقمدیر حوزه علمیه تهران، علما، طلاب و روحانیون تهرانی، تنی چند از ایمه جماعات اهل سنت استان کردستان و خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند. در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، ذاکرین اهل بیت(علیهم السلام) در سوگ عزای سیدالشهدا(ع) به شعرخوانی و مرثیه سرایی پرداختند. آیت‌اللهعلی اکبر رشادبه عنوان اولین سخنران این مراسم با اشاره به تقارن اربعین این شهید با هلال خونین ماه محرم،‌ اظهار داشت: این تقارن شاید یادآور همان پیوند معنوی باشد که بین این شهید و حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) برقرار است. وی ادامه داد: شهیدحججیجوان گمنامی بود و کسی او را نمی‌شناخت. یک پاسدار جوان که در شهر خود هم گمنام بود و آن طور که یکی از اطرافیان او نقل می‌کند، این شهید بزرگوار در حسینیه‌های اطراف نجف آباد به عزادان حسینی خدمت می‌کرد و حضور فعالی در اردوهای جهادی داشت و خود اصرار داشت خدمات و فعالیت‌هایش در گمنامی بماند و معتقد بود در راه سیدالشهدا(ع) و دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) باید سر داد. رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران با اشاره...
 • شهید حججی نماد رویش های نسل چهارم انقلاب است
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، آیت الله علی‌اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران عصر امروز 30 شهریورماه در نشست ادبی و هنری «چله کوچ چلچله» با اشاره به اربعین شهید مدافع حرم، محسن حججی گفت: شهید حججی جوان پاسداری بود که در شهر خود هم گمنام بود، اما ترجیح می‌داد برای امام حسین(ع) و در راه او قدمی بردارد و دیده نشود و در راه اهل بیت(ع) سر خود را بدهد. ما کمتر کسی را دیده‌ایم که گمنام باشد و پس از شهادت این اندازه در دل مردم جایگاه پیدا کند و در داخل و خارج از کشور، احساسات و عواطف مردم نسبت به این شهید جلب شد.وی افزود: این جوان حقیقت و باطنی داشت که به این صورت شهید شد و مورد توجه همگان قرار گرفت. ما در دین خود آموخته‌ایم که هر چه انسان مخلص‌تر و ریاستیزتر و ریاگریزتر باشد، اجر او نزد خداوند فزونتر خواهد بود؛ از این رو وجود این جوان نشانه‌ای از دین اسلام است.آیت‌الله رشاد در ادامه شهید حججی را نماد رویش‌های نسل سوم و چهارم انقلاب خواند و تصریح کرد: این شهید، قبل از انقلاب نبوده تا مبارزات آن دوران را درک کند، در جریان انقلاب نیز نبوده، پس از آن در دفاع مقدس نیز حضور نداشته است، اما این جوان در دوره مقاومت، شکفته، بالیده و بارور شده است و این جوان نسل چهارم انقلاب است که آگاهانه مسیر جهادی خود را انتخاب می‌کند.وی ادامه داد: این شهید در زمان اسارت هیچ گونه احساس ترس و حقارت در وی دیده نمی‌شد، اما کسی که او را به اساره گرفته بود، چهره‌اش حاکی از ترس و نگرانی بود. شهید حججی پس از اسارت، مقاومت بسیاری در برابر شکنجه‌های دشمنان کرده و یک آن از اهداف و ارزش‌های انقلاب کوتاه نیامده است.رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران یادآور شد: این جوان نسل...
 • دشمن از امثال شهید حججی بیش از قدرت موشکی ما می ترسد
 • اصفهان - امام جمعه اصفهان گفت: امثال شهید حججی‌ها در کشور فروان داریم و به همین دلیل است که دشمن از جوانان ما که تا آخرین قطره خون برای دفاع از میهن ایستاده‌اند بیش از قدرت موشکی می‌ترسد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد صبح جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان اصفهان که در جوار گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نیروهای صدام از زمین و آسمان ایران اسلامی را هدف قرار دادند تا به خیال خام خود نشانی از انقلاب و اسلام باقی نماند اما در گرداب آرزوی باطل خویش ساقط شدند. وی افزود: ملت ایران با حماسه جاویدانِ دفاع مقدس درسی در مقابله با دشمنان به تمام دنیای شرق و غرب داد، مردمی که با ایثار و فداکاری فرزندان خود را برای دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به جبهه فرستادند و جوانانی که امروز نیز در برابر هجمه دشمنان دین از نثار خون خود دریغ ندارند. امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تمام جنگ‌های مسلمانان از صدر اسلام تا کنون رویکرد دفاعی داشته است، بیان داشت: در جهاد ابتدایی به یک کشور ظالم حمله می‌شود و جهاد دفاعی برای مقابله با دشمنانی است که به کشوری حمله کرده‌اند. بنای دین ما استقرار صلح و امنیت در جهان است وی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس به منظور دفاع از اسلام و انقلاب بود چراکه بنای دین ما استقرار صلح و امنیت در جهان است و پیش از حمله با کسی سرجنگ نداریم. آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه وظیفه دینی ما دفاع از مسلمانان جهان است، ابراز داشت: رزمندگان ما در سوریه با ایستادن در برابر نیروهای داعش از مسلمانان حمایت و در واقع از میهن اسلامی ایران دفاع می‌کنند چراکه در صورت پیروزی داعش در سوریه نخستین هدف بعدی ایران خواهد بود. جنگ با سوریه...
 • وجود شهید حججی نشان می دهد که انقلاب میراث دار دارد
 • دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند این انقلاب میراث‌دار ندارد، گفت: وجود شهید محسن حججی نشان می‌دهد که انقلاب میراث‌دار دارد و این شهید، سند حقانیت ایران است. به گزارش ایسنا، آیت‌الله رشاد شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامی‌داشت شهید محسن حججی در مراسم «چهله کوچ چلچله» که با حضور علمای شیعه و سنی در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد، با اشاره به شخصیت شهید محسن حججی اظهار کرد: شهید حججی یک جوان گمنام بود که کسی او را نمی‌شناخت. او یک پاسدار بود که در شهر خودش هم گمنام بود. در حسینیه‌ای در چند کیلومتری منزل فعالیت داشتند و هر گاه از او می‌پرسیدند در این مسیر خسته نمی‌شوید می‌گفت برای امام حسین (ع) باید سر داد، اینکه چیزی نیست. وی خاطرنشان کرد: همین رفتار شهید حججی باعث شد اکنون او مرزهای جهان و ایران را درنوردد و احساسات و عواطف مردم نسبت به او این‌گونه شود. ما کمتر شهیدی را داریم که مردم نسبت به او این‌گونه احساس و عواطف داشته باشند. این رفتار به دلیل آن است که شهید حججی همواره اخلاص را در عمل خود به بهترین نحو ممکن داشت. دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه یادآور شد: هرچه انسان با اخلاص‌تر باشد این گونه بیشتر مورد توجه خداوند و پس از آن مورد توجه مردم قرار می‌گیرد. طبق بیانات مقام معظم رهبری این جوان نماد رویش‌هایی از نسل سوم و چهارم انقلاب است. شهید محسن حججی نه دوران مبارزات را درک کرد و نه از نسل دوم انقلاب است که فتوحات انقلابی را دیده باشد. این شهید در زمره انسان‌هایی است که در نسل حاضر زندگی کرده‌اند و همواره در عرصه مقاومت و گسترش آرمان‌های انقلاب موثر و پایدار هستند. آیت‌الله رشاد خاطرنشان کرد: شهید حججی خودآگاهانه مسیر جهادی را انتخاب می‌کند و وصایای او به همسر و فرزند خردسالش نشان می‌دهد...
 • همایش دوچرخه سواری در استقبال محرم و گرامیداشت یاد شهید حججی در مشهد
 • مشهد- ایرنا- همایش دوچرخه سواری ویژه مردان، ویژه استقبال از ماه محرم و چهلمین روز درگذشت شهید محسن حججی عصر جمعه در مشهد برگزار شد. رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی در حاشیه این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش 313 دوچرخه سوار در گروه های سنی مختلف مسیر بلوار هاشمیه تا میدان شهدا را رکاب زدند.مهدی روزبهانه بیان کرد: این همایش با توجه به فرارسیدن ماه محرم و در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی برنامه ریزی شد و رکاب زنان با لباس مشکی در این برنامه شرکت کردند.وی بیان کرد: امام حسین (ع) و مکتب عاشورا باید همیشه الگو و اسوه ورزشکاران باشد و ورزشکاران با تاسی به روحیه جهاد و مقاومت سیدالشهدا (ع) در عرصه های گوناگون حضوری فعال داشته باشند.رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی ادامه داد: همچنین با توجه به فرارسیدن چهلمین روز شهادت محسن حججی این همایش به نام این شهید سرافراز نام نهاده شد.250 دوچرخه سوار به صورت سازمان یافته در خراسان رضوی فعالیت دارند که 70 نفر آنان را بانوان تشکیل می دهند.خبرنگار : ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی 7505/5132
 • مسابقات رباتیک بین دانش آموزان در اهر برگزار شد
 • اهر - مسابقات رباتیک بین دانش آموزان در فرهنگسرای شهرداری اهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز پنج شنبه در این مسابقات این دانش آموزان در ۲۰ گروه با رباتیک های سبک و سنگین ساخته خودشان به رقابت پرداختند. گفتنی است در رباتیک های سبک به ۳ نفر برتر و در رباتیک های سنگین به ۳ نفر برتر جوایزی اهدا شد.
 • توصیه های پلیس به دانش آموزان و والدین
 • نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی، آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش‌آموزان آینده‌ساز، دانشجویان فرهیخته، معلمان و اساتید متعهد تبریک گفت. به گزارش جهان نيوز، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش‌آموزان آینده‌ساز، دانشجویان فرهیخته، معلمان و اساتید متعهد تبریک گفت. در این پیام آمده است: دین مبین اسلام بزرگترین مشوّق علم است و چنین بود که در طی قرن‌های متمادی، مسلمانان پرچم دانش، معرفت و پیشرفت علمی را در جای جای جهان برافراشتند و امروز به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، ملت ایران، با آزادی از نفوذ استکبار جهانی، استقلال و عزت ملی را تجربه کرده و «جهاد علمی» را به عنوان یکی از بزرگترین فرائض انقلابی در پیش‌ روی خود قرار دادند. ایران اسلامی در تداوم رسیدن به هدف‌های بزرگ خود چشم به تلاش جوانان در عرصه‌ علم و معرفت دوخته است و بدون این مهم، فروغ خودباوری و استقلال ملی که در طول بیش از سه دهه از انقلاب همواره راهگشای ملت و دولت در گذرگاه‌های دشوار بوده است، محقق نمی‌شود. همزمان با شکوفایی فصل تحصیل علم و دانش و با بازگشایی مراکز آموزشی امید به پیشرفت و تعالی رونق بیشتری پیدا کرده است. همان گونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: «مسئله تعلیم و تربیت، مسئله زندگی بخشیدن و ولادت بخشیدن به یک مخاطب خاص و یک انسان است» و به یقین معلمان، مربیان، مدیران و مسئولان آموزش به عنوان رکن رکین هرگونه تحول و نوآوری، با درک صحیح از جایگاه و نقش الگویی خود، صیقل بخشی به روح و جان دانش‌آموزان و ارائه آموزش‌های هنرمندانه، دینی و ماندگار را به منظور مراقبت از امانت‌های گرانقدر مردم و گل‌های باغ زندگی آنان مد نظر قرار می‌دهند و باید همواره برای دانش‌آموزان هویت بخش و هویت آفرین باشند. همچنین شایسته است دانش‌آموزان گرانقدر، برای نیل به...
 • معلمان امر تربیت دانش آموزان را جدی بگیرند
 • زنجان-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: معلمان باید در کنار مقوله تعلیم، امر تربیت دانش‌آموزان را نیز در اولویت قرار داده و با جدیت در این حوزه ورود پیدا کنند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، بر لزوم ارتباط والدین با کادر آموزشی تاکید کرد و افزود: برای تحقق هرچه بیشتر اهداف متعالی آموزش و پرورش، والدین و خانواده‌ها باید در ایام تحصیل با اولیای آموزشی ارتباط جدی داشته باشند. وی با تاکید بر اینکه معلمان دلسوز نیز باید در کنار امر تعلیم به تربیت دانش‌آموزان نیز اهتمام داشته باشند تا شاهد خروج شهید شهریاری‌ها از مدارس باشیم، تصریح کرد: اول مهرماه امسال شاهد حضور ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در مدارس استان هستیم و این در حالی است که رسالت سنگین تعلیم و تربیت این تعداد دانش‌آموز را ۱۵ هزار معلم و کادر فعال در بدنه آموزش و پرورش عهده‌دار خواهند بود. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع‌مقدس، از این هفته به‌عنوان پرتویی از عاشورا یاد کرد و با بیان اینکه هویت اعتقادی ما زیر سایه بزرگداشت انقلاب و فرهنگ عاشورایی است، اظهار کرد: بدون شک، یکی از وظایف ما زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت برای نسل‌های امروز و آینده است. خاتمی با سفارش به اینکه مجالس عزا باید در شان اهل‌بیت (ع) برگزار و فرهنگ عاشورایی به خوبی تبیین شود، ادامه داد: این به آن خاطر است که با روحیه سلحشوری است که می‌توان در برابر توطئه‌ها ایستاد. هر فرد به سهم خود این واقعه جانسوز را برای نسل‌های بعدی زنده نگه می‌دارد که شعرا و مادحین نیز در این زمینه نقش مهمی دارند. وی با یادآوری اینکه در عرصه...
 • معلمان سرخوردگی دانش آموزان را رفع کنند
 • به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛حمید نجف زاده در مراسم تجلیل از معلمان و کارکنان سما شیروان که با میزبانی معاونت سما در سالن همایش این مرکز با حضور مدیران، کارکنان و معلمان واحد برگزار شد، مطالبی را درباره راهبردهای سما مطابق با اهداف آموزش و پرورش بیان کرد. وی اظهار کرد: «راه توسعه و پیشرفت هر جامعه از مدارس می‌گذرد و کلید توسعه در دستان معلمان است که معلمان سما شیروان با انجام فعالیتهای مفید نشان داده‌اند به خوبی در این راه قدم گذاشته اند.» نجف زاده خطاب به معلمان خاطرنشان کرد: «ماه محرم نزدیک است، آن چنان که در این ماه پروردگارعالم، گره ی مشکلات انسانها را گشود، شما نیز به عنوان معلم گره مشکلات دانش آموزان پاکی که به امانت در اختیارتان هستند، را بگشائید.» وی افزود :«امیدوارم، مسیر آینده و زندگی فرزندان این شهر با تقویت دانش معلمان در امور کلاس‌داری مدرن، شیوه‌های نوین تدریس، تجدید نظر در فعالیت‌های کاری و فرهنگی، درس پژوهی به خوبی در سما شکل گیرد.» رئیس مرکز سما به معلمان یادآوری کرد: «دانش آموزان جدید ضریب هوشی بالایی دارند، بنابراین در کلاس درس همسفر دانش آموز خود باشید.» وی با قدردانی از زحمات دکتر قاسم کاظمی رئیس اسبق سما و کارکنان بازنشسته واحد، ویژگی‌های معلمان موفق را از دیدگاه یونسکو مطابق با این موارد تشریح کرد: «معلم موفق امروز آماده است که بگوید، من نمی‌دانم باهم یاد می‌گیریم. معلم موفق، تنها عرضه‌کننده دانش نیست، وی تسهیل‌کننده روند یادگیری دانش آموز است. معلم موفق، باید دیوارهای کلاس درس و جامعه را بردارد تا شهروند خوب در جامعه شکل گیرد. وی کلاسهای درس را به آسیب‌های اجتماعی و جامعه پیوند می‌دهد. معلم موفق می‌داند، دانش‌آموز افزون بر نیاز علمی، نیازهای اخلاقی و معنوی هم دارد. معلم موفق همه ابعاد شخصیت دانش‌آموز را در نظر می‌گیرد. معلم موفق به دانش‌آموز با هم زیستن و...
 • بسته های آموزشی در بین دانش آموزان ماکو توزیع شد
 • ارومیه - در آستانه سال تحصیلی جدید سپاه ماکو بین دانش آموزان کم برخوردار اقلام آموزشی در ماکو توزیع کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، سروان کاظمی فرمانده گردان عملیاتی قائم سپاه ماکو در این خصوص گفت: سپاه شهرستان ماکو با تامین اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیون تومان اقدام به تهیه و توزیع بسته های آموزشی کرد و این بسته ها را بین دانش آموزان مناطق محروم و مرزی توزیع کرد. توزیع سبد غذایی خانوار و بسته های بهداشتی و درمانی از دیگر اقلامی است که بزودی در این مناطق توسط سپاه ماکو توزیع خواهد شد. براساس اعلام گردان عملیاتی قائم سپاه ماکو این بسته ها در بین ۳۰۰ نفر از دانش آموزان توزیع شد.
 • توصیه های ارتوپدی برای سلامت دانش آموزان
 • متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه کفش نامناسب برای دانش‌آموزان می‌تواند سبب اختلال در انگشتان پا، فرورفتن ناخن در گوشت، به وجودآمدن ضایعات پوستی و میخچه شود، گفت: برای دانش‌آموزان کفش بندی بخرید. به گزارش مشرق، دکتر غلامرضا نادری در ارتباط با ویژگی‌های کفش مناسب برای دانش‌آموزان اظهار کرد: دانش‌آموزان به خصوص در سن بلوغ باید حتما نسبت به انتخاب کفش مناسب دقت کنند تا سلامت پاهای آنها تهدید نشود. وی افزود: برای انتخاب کفش مناسب باید به طول، عرض و عمق کفش توجه شود البته سایز کفش‌ها در کشورهای مختلف فرق دارد و سایزی که بیشتر مورد توجه مردم است طول کفش را مشخص می‌کند در صورتی که باید عرض کفش نیز مناسب پا باشد که در کشورهای پیشرفته این موضوع هم در انتخاب کفش دارای شاخص و پارامتر تعریف شده است. این جراح مچ پا با اشاره به اینکه کفش نامناسب می‌تواند سبب اختلال در انگشتان پا، فرورفتن ناخن در گوشت، به وجودآمدن ضایعات پوستی و میخچه شود، گفت: در سنین جهش رشد یعنی کودکی و نوجوانی هر ۳ تا ۴ ماه سایز کفش باید تغییر کند چراکه اندازه پا در حال افزایش است. نادری ادامه داد: سرعت رشد پا در سنین مختلف متفاوت است و زیر ۱۶ الی ۱۷ ماهگی هر سه ماه یکبار نیم سایز تغییر می‌یابد همچنین کفش کودکان پیش دبستانی و دبستانی در هر نیم سال تحصیلی ۲ بار باید تغییر کند. برای دانش‌آموزان کفش بندی بخرید وی با بیان اینکه کفش بنددار برای دانش‌آموزان مناسب‌تر است، گفت: کفش‌های بنددار به دلیل اینکه می‌توان تغییرات کوچکی در عرض کفش انجام داد و پا در آن احساس راحتی بیشتری کند مناسب‌تر است. این جراح ارتوپدی خاطرنشان کرد: عمق مناسب برای کفش باید به صورتی باشد که کفش به انگشتان فشار نیاورد و عرض آن جلوگرد باشد همچنین بهتر است...
 • توزیع ۳۰۰ بسته آموزشی بین دانش آموزان ماکو
 • رئیس کمیته امداد شهرستان ماکو در گفتگو با خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛گفت: با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی ماکو 300 بسته آموزشی بین دانش آموزان نیازمندماکو توزیع شد. محمد محمدنژاد ارزش این بسته ها را 30 میلیون تومان بیان کرد و افزود: هر بسته شامل یک عدد کیف مدرسه ، کلیه اقلام آموزشی مثل دفتر، مداد، مداد رنگی، جا مدادی، ماژیک و قمقمه است. وی افزود: هفته گذشته نیز در قالب اجرای جشن عاطفه ها 360 بسته آموزشی به ارزش 66 میلیون تومان در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد. محمدنژاد آمار اولیه جمع آوری کمکهای خیرین در جشن عاطفه ها را 148 میلیون تومان برشمرد و افزود: سال گذشته خیرین در جشن عاطفه ها 53 میلیون تومان کمک کرده بودند که امسال میزان مشارکتها رشد چشمگیری دارد. وی ادامه داد: در مرحله دوم اجرای جشن عاطفه ها که نوزدهم مهرماه برگزار می شود 10 هزار عدد پاکت نیز درسطح مدارس توزیع می شود. به گفته ایشان در حال حاضر 650 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد ماکو است. انتهای پیام/ح در قالب اجرای جشن عاطفه ها 360 بسته آموزشی در بین دانش آموزان نیازمند ماکو توزیع شد
 • BRT تبریز اول مهر برای دانش آموزان و دانشجویان رایگان است
 • تین‌نیوز | فرخ جلالی مدیر عامل اتوبوسرانی شهر با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید شرکت واحد اتوبوسرانی نسبت به ارائه خدمات ویژه به دانش آموزان ، دانشجویان اقدام خواهد نمود. وی با بیان اینکه مهم‌ترین کار ما در شرکت واحداتوبوسرانی جابه‌جایی مسافران با بهترین شرایط است، اظهار داشت: برای این کار از تمام ظرفیت‌ ناوگان برای جابجایی مسافرین استفاده خواهیم نمود. جلالی از ارائه خدمات رایگان ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی در مسیر تندرو برای دانش آموزان و دانشجویان در اول مهر خبر داد و افزود: خدمات رایگان در اول مهر در راستای تکریم دانشجویان و دانش آموزان و معلمان به منظور ترویج و نهادینه سازی فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و به تبع آن کاهش بار ترافیکی، آلودگی هوا و جلوگیری از اتلاف وقت درسفر های درونشهری با توجه به افزایش بار ترافیکی شهر در ایام بازگشایی مدارس، اجرا خواهد شد. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در ادامه خاطر نشان کرد : علاوه بر رسیدگی به نظافت اتوبوسها، سایه بانها و رفع نواقص فنی و سایر اقدامات لازم، شرکت واحد اتوبوسرانی با رویکرد فرهنگی بانصب بنر بر روی اتوبوسها و سایبانهای مسیر تندرو و پایانه های اتوبوسرانی ،آغازسال تحصیلی جدید، هفته دفاع مقدس و تقارن آن با دهه اول محرم را گرامی داشته است.
 • بهای سنگین زنده ماندن ارزش ها را سید الشهدا در عاشورا پرداخت/شهید حججی ها از سید الشهدا وام گرفته اند
 • رئیس بسیج هنرمندان کشور گفت: امام حسین(ع) برای انجام رسالت خود تمام اعضای خانواده خود را با خود به نینوا برد تا به جهانیان نشان دهد اگر دفاع از ارزش ها نیازمند هزینه سنگینی باشد باید از تمام تعلقات گذشت که امروزدفاع مقدس و شهید حججی ها شکل گرفته اند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ غلامرضا منتظری امروز در همایش شیرخوارگان حسینی که در مصلی گرگان برگزارشد، با بیان تقارن دو رویداد با عظمت عاشورا و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: عاشورا صحنه ای بینظر از خلقت آدم تا قیامت است ، صحنه ای که در تاریخ با شکوه و عظمت یاد شده که بوجود آورنده هشت سال دفاع مقدس در ایران می شود . وی افزود: عاشورایی که سید الشهداو اصحابش خلق کرده اند، قلمرو نگاه همه جهانیان را به خود معطوف کرده و جایگاه بس رفیعی در تاریخ به جای گذاشته است. رئیس بسیج هنرمندان کشور تصریح کرد: امروز را به نام کودکی نام گزاری کرده اند که سند آزادی خواهی و مردانگی سیدالشهداء و قساوت و بیرحمی و باطل بودن دشمنان آنان را نشان داد که جرم یک کودک و زنان چه بوده است؟ منتظری با بیان اینکه همایش شیر خوارگان تبلور عشق به اولاد پیغمبر مادران حسینی را نشان داد ، افزود: امروز مادران و زنان مسلمان در جای جای جهان اسلام با بستن پیشانی بند فرزندان خود با یا حسین و یازهرا یا علی اصغر رسالت زینبی خود را به نمایش گذاشته اند . وی اذعان کرد: امروز جهانیان که چشم های خود را بسته و گوش های خورا نگه داشتند که گویی نمی شنوند، این حماسه باشکوه علامت سوالی ایجاد می کند که چرا در برابر ظلم به کودکان فلسطینی، میانمار، یمن و بحرین سکوت کرده اند ؟ این مقام مسئول...
 • اردوی جهادی دانش آموزان مدرسه ادب تهران در مشگین شهر
 • تاکنون دانش آموزان مدرسه ادب تهران 6 مدرسه و 16 واحد مسکن در شهرستان مشگین شهر ساخته اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اردبیل/ اردوی جهادی دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدرسه ادب تهران در شهرستان مشگین شهر به پایان رسید.چند سالی است دانش آموزان مدرسه ادب تهران در قالب گروههای جهادی هجرت به مشگین شهر می آیند و در کارهای عام المنفعه از جمله ساخت مدرسه در مناطق حروم و احداث منزل مسکونی برای افراد نیازمند اقدام می کنند.اسمی مسئول گروه جهادی مشگین شهر گفت: دانش آموزان مدرسه ادب تهران امسال چهار خانه برای خانواده های ایتام به مساحت 216 مترمربع و یک مدرسه 12 کیاسه در کوی امام رضا(ع) مشگین شهر احداث کردند که اعتبار این مدارس و مسکن ها را خود دانش آموزان از طریق کمک های مردمی جمع آوری و هزینه می کنند.وی افزود: به همت مدرسه ادب تهران تاکنون 45 کلاس درس در قالب 6 مدرسه و همچنین 16 واحد مسکونی برای افراد نیازمند احداث شده است./
 • چاهی که مدارس برای دانش آموزان کهنوجی کندند
 • تهیه لباس فرم دانش آموزان همواره از دغدغه های اولیا در آستانه بازگشایی مدارس است، لباس فرمی که بیشتر اولیا از قیمت و کیفیت آن رضایت نداشته و از نبود نظارت بر فرآیند تهیه آن نیز گلایه دارند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازشوباد،با پایان ماه شهریور بوی مهر و فصل مدارس به مشام می رسد و والدین و دانش آموزان برای آماده شدن سال تحصیلی جدید جنب و جوش دیگری می گیرند. تهیه لباس فرم مدارس که طرح و رنگ آن توسط مدیران مدارس تعیین می شود، مهم ترین نیاز دانش آموز است که مدل، رنگ، کیفت پارچه، قیمت و نحوه تهیه آن همواره یکی از دغدغه های اصلی اولیا و دانش آموزان در آستانه بازگشایی مدارس است. یکی از دغدغه های دانش آموزان و اولیای آنها در سال تحصیلی جدید، تهیه لباس و لوازم التحریر می باشد بخصوص اگر لباس فرم اجباری و هر ساله نیز متغیر باشد، والدین دچار دغدغه بیشتری خواهند بود چرا که بسیاری از پس هزینه های آن بر نمی آیند. اما اینکه وضعیت تغییر هر ساله رنگ لباس فرم بعضی از مقاطع مدارس در شهرستان کهنوج است. خانم محمدی یکی از شهروندان کهنوجی است که دو دخترش امسال در مدارس ابتدایی و متوسطه اول تحصیل خواهند کرد و باید به فکر لباس فرم هر دو نفرشان باشد. وی در همین خصوص در گفت و گو با خبرنگارشوباد، در خصوص لزوم تغییر رنگ لباس فرم، اظهار کرد: لباس فرم اگر تغییر پیدا کند از یک نظر خوب است چرا که برای بچه ها تنوع می شود و بعد از دو یا سه سال لباس فرمی با رنگ متفاوت استفاده می کنند. این اولیای دانش آموز مدرسه تصریح کرد: اگر از بعد اقتصادی و وضع مالی خانواده ها را نگاه کنیم، تغییر لباس...
 • دانش آموزان مدرسه ادب تهران ۴۵ کلاس درس در مشگین شهر ساختند
 • اردبیل - ایرنا - مدیر عامل موسسه خیریه مهرجویان و نایب رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز مشگین شهر گفت: دانش اموزان مدرسه ادب تهران تا به امروز 45 کلاس درس در قالب 6 مدرسه در مشگین شهر ساخته اند. غلامحسین زنده دل روز پنجشنبه در آئین اختتامیه اردوی جهادی دانش آموزان مدرسه ادب تهران در شهرستان مشگین شهر افزود: همچنین توسط مدرسه ادب تهران 16 واحد مسکونی برای افراد نیازمند در مشگین شهر احداث شده است.به گفته وی ، چند سالی است دانش آموزان مدرسه ادب تهران در قالب گروههای جهادی هجرت به مشگین شهر می آیند و در کارهای عام المنفعه از جمله ساخت مدرسه در مناطق حروم و احداث منزل مسکونی برای افراد نیازمند اقدام می کنند.او اظهار کرد: تابستان امسال نیز دانش آموزان مدرسه ادب با حضور در این شهرستان اقدام به ساخت چهار واحد منزل مسکونی برای خانواده های ایتام به مساحت 216 متر مربع و یک مدرسه 12 کلاسه در کوی امام رضا (ع) مشگین شهر کردند.وی گفت: این دانش آموزان علاوه بر مشارکت مستقیم در احداث این اماکن اعتبار آن را نیز از طریق خانواده های خود و کمک های مردمی جمع آوری کرده بودند.خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی7117/6018
 • آسیبی که لوازم التحریر خارجی به دانش آموزان وارد می کند
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجید ابهری رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی با بیان اینکه لوازم‌التحریر با توجه به کارکرد انتقال پیام، یک رسانه مهم است، اظهار داشت: لوازم‌التحریر از دیدگاه رفتارشناسی تأثیر به سزایی بر کودکان و نوجوانان دارد و اگر تولیدکنندگان داخلی بر تنوع و جذابیت محصولات خود اضافه نکنند، تا چند سال دیگر کودکان این کشور به راهی می‌روند که مورد نظر طراحان و برنامه‌ریزان فرهنگی غرب است. وی افزود: رنگ‌آمیزی، تنوع و انتخاب شخصیت‌های مورد علاقه کودکان، زمینه کشش و جذب آنها به انتخاب لوازم‌التحریر تولید داخل را فراهم می‌کند. ابهری با اشاره به برگزاری نمایشگاه تولیدات ایرانی ـ اسلامی در سال‌های اخیر بیان داشت: این نمایشگاه تا حدودی توانسته است زمنیه توجه سرمایه‌گذاران را به این بخش ایجاد کند اما کاستی‌هایی وجود دارد که باید مرتفع شوند و به تعداد این قبیل نمایشگاه‌ها افزوده شود. رفتارشناس و آسیب‌شناس اجتماعی خاطر نشان کرد: تصاویر شخصیت‌های کارتونی غربی که بر محصولات خارجی نقش بسته است باعث وارونگی هویت و دور شدن کودکان از سبک زندگی و ارزش‌های ایرانی ـ اسلامی می‌شود. وی تصریح کرد: الگو قرار دادن نمادهای بیگانه، اصلی‌ترین عوارض استفاده از نوشت افزار خارجی برای دانش‌آموزان خصوصاً در دوره ابتدایی است. منبع: فارس انتهای پیام/ لوازم التحریر های خارجی و ضررهای آن
 • سیستم گرمایش نفتی بلای جان دانش آموزان اسدآبادی
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازهمدان؛حسین افشاری فرماندار اسداباد بااشاره به بازگشایی مدارس، عنوان کرد: کاهش مدارس نفت سوز شهرستان از ۶۲ مدرسه به ۵ مدرسه و ارتقاء سطح رتبه بندی آموزش وپرورش شهرستان از رتبه ۱۷ به ۶ اتفاق بسیار مبارکی است که حاصل همدلی و تلاش شبانه روزی نیروهای این نهاد آموزشی است. وی عنوان کرد: شهرستان اسدآباد ۶ درصد وسعت استان همدان را به خود اختصاص داده و بااین وجود توجهات خاصی به این شهرستان صورت می گیرد به طوری که در هفته دولت سال جاری ۲۰۱ میلیارد تومان طرح به بهره برداری رسید. فرماندار شهرستان اسدآباد درباره هفته دفاع مقدس نیز گفت: ۷۰ برنامه با محوریت سپاه برنامه ریزی شده که این هفته را بسیار باشکوه در شهرستان اداره کنند. افشاری با بیان اینکه دوران حرف زدن به پایان رسیده و اکنون وقت عمل است، تاکید کرد: هیچ بهانه ای، از هیچ مدیری برای کم کاری پذیرفته نیست. انتهای پیام/ص.ف سیستم گرمایشی ۵ مدرسه در اسدآباد بخاری نفت‌سوز است
 • ۲۲۲۴ مدرسه استان بوشهر آماده پذیرایی از دانش آموزان
 • بوشهر- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید 2هزارو 224 مدرسه در این استان برای پذیرایی از 213هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی آماده شده است. ناصر کرمی روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد دانش آموز در 9 هزار و 496 کلاس درس با همراهی 14هزار و 174 فرهنگی ساماندهی می شوند.وی اضافه کرد: از این تعداد دانش آموز 118هزار و 605نفر در مقطع ابتدایی، 43هزار و 305 نفر متوسطه اول، 17هزار و 872 نفر متوسطه دوم، هفت هزار و 4 نفر فنی و کاردانش، 881نفر استثنایی و پنج هزار و 597 نوآموز در پیش دبستانی ثبت نام شده اند.کرمی اظهار کرد: در زمان حاضر ثبت نام بیش از 95 درصد دانش آموزان وارد سامانه شده و مابقی نیز که هنوز هدایت تحصیلی نشده اند، در دست اقدام هستند.وی در باره نوآموزان پیش دبستانی گفت: تلاش می شود پوشش تحصیلی این نوآموزان از 70 درصد سال گذشته به 100 درصد در سال جاری افزایش یابد.مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: مهمترین عامل برای شروع سال تحصیلی جدید تامین نیروی انسانی است که با تامین 340 نیروی حق التدریس جدید مشکل کمبود نیرو برطرف شد و در برخی مناطق نیز با اضافه کار همکاران این کمبود نیرو جبران می شود.مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، تامین نشدن بخشی از مطالبه های حق التدریس سال گذشته معادل هشت میلیارد ریال و تامین سرانه دانش آموزان که رقم قابل توجهی است را از مشکلات آموزش و پرورش استان بوشهر در سال تحصیلی جدید عنوان کرد.کرمی یادآور شد: در زمان حاضر یک میلیارد و 600 میلیون ریال سرانه 41 مدرسه شبانه روزی استان تامین شده است و مابقی مدرسه های عادی هنوز چشم انتظار تامین سرانه هستند.وی با اشاره به طرح روستا مرکزی گفت: برای اجرای طرح روستا مرکزی در...
 • رویکرد آموزش وپرورش توجه به دانش آموزان محروم و پرتلاش است
 • قوچان- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: رویکرد آموزش‌وپرورش خراسان رضوی توجه ویژه به محرومین و دانش آموزان پرتلاش است. به گزارش قدس آنلاین، زنگ مهر مدارس عشایری همراه با چهار زنگ مهر، عشایر، نماز، ایثار و شهادت، ظهر پنج‌شنبه و با حضور علیرضا کاظمی مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی، سید کمال حسینی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، جواد محقق نیشابوری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در شهرستان قوچان به صدا درآمد. در این مراسم نیز زنگ مهر حسینی با شعار تحقق عدالت و کیفیت در سایه برنامه محوری و به نمایندگی از ۲۲۱ آموزشگاه عشایری استان خراسان رضوی و برای سومین سال متوالی در منطقه عشایری سرزو قوچان نواخته شد. مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در این مراسم بابیان این مطلب که مهر امسال به‌عنوان مهر حسینی و با ائمه معصومین پیوند خورده است گفت: برای اینکه جمهوری اسلامی بتواند در عرصه‌های مختلف در اقتدار و توسعه باشد، راهی جز توجه به تعلیم و تربیت و آموزش‌وپرورش نخواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای در همه عرصه‌ها سرآمد و موفق است که به آموزش‌وپرورش فرزندان توجه بیشتری داشته باشد افزود: دین، اخلاق، اعتقاد و عمران و آبادانی در سایه توجه به تعلیم و تربیت است و فرهنگ هر جامعه نیز نشأت گرفته از آموزش‌وپرورش آن جامعه می‌باشد. علیرضا کاظمی رویکرد آموزش‌وپرورش خراسان رضوی را توجه ویژه به محرومین و دانش آموزان پرتلاش خواند و تصریح کرد: آنچه بر دوش مسئولین نظام گذاشته‌شده است توجه به ارزش‌های بنیادی نظام و محرومین جامعه است و نواختن زنگ عشایر در مناطق محروم نشان‌دهنده این مهم است. وی عشایر را نماد تولید و اشتغال در عرصه‌های مختلف جامعه دانست و خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های عشایر قهرمان و غیور صفا، پاکی، نجابت، صداقت و وفاداری به‌نظام و انقلاب...
 • دانش آموزان با نیازهای فردی و اجتماعی خود بیشتر آشنا می شوند
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛از وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحائی امروز، پنجشنبه در دیدار با آیت الله العظمی جعفر سبحانی اظهار داشت: سال تحصیلی که از شنبه آغاز می شود، با آغاز ماه محرم و دفاع مقدس مقارن شده است.وی افزود: اولین سال تحصیلی است که توفیق خدمت در آموزش و پرورش را دارم و در ابتدای این سال خدمت مراجع و علما رسیدیم که سال پرثمری را برای انقلاب و کشور داشته باشیم.وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: شنبه، اول مهرماه بیش از 13 میلیون دانش آموز سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند و 960 هزار کارمند و معلم مشغول خدمت خواهند شد، 138 میلیون جلد کتاب درسی در 900 عنوان کتاب درسی توزیع کرده ایم.وی گفت: برنامه‌های تحصیلی در قالب کتاب‌های درسی به اجرا در می آید و سندی در آموزش و پرورش به عنوان سند تحول بنیادین وجود دارد و جزء معدود اسنادی است که کلی گویی و چشم انداز را بیان نکرده است، بلکه لایه ها و راهکارهای عملیاتی را پیش بینی کرده است.بطحایی اظهار کرد: تعدادی از زیرنظام‌های سند شامل، سه زیرنظام در ماه های اخیر آماده می شود، این سند مسیر تحول در نظام آموزش و پرورش را روشن کرده است و تا حدود زیادی مشخص کرده است که از چه مسیری برای تحول در نظام آموزش و پرورش حرکت کنیم، خروجی‌های ما دانش آموزانی است که در حال تحصیل هستند.وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سند تحول بنیادین در عمل با موانعی مواجه است که بخشی از آن مرتبط به منابع انسانی و اقتصادی است؛ حتی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به صورت ظریف، گله مندی خود را از این نقیصه‌ها اعلام کردند که چرا این سند مستقر نمی شود.وی گفت: امیدواریم با لطف خداوند این سند را مستقر کنیم و از منابع آن در نظام آموزشی...
 • توصیه های پلیس به دانش آموزان و والدین در آستانه سال تحصیلی جدید
 • به گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش‌آموزان آینده‌ساز، دانشجویان فرهیخته، معلمان و اساتید متعهد تبریک گفت. در این پیام آمده است: دین مبین اسلام بزرگترین مشوّق علم است و چنین بود که در طی قرن‌های متمادی، مسلمانان پرچم دانش، معرفت و پیشرفت علمی را در جای جای جهان برافراشتند و امروز به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، ملت ایران، با آزادی از نفوذ استکبار جهانی، استقلال و عزت ملی را تجربه کرده و «جهاد علمی» را به عنوان یکی از بزرگترین فرائض انقلابی در پیش‌ روی خود قرار دادند. ایران اسلامی در تداوم رسیدن به هدف‌های بزرگ خود چشم به تلاش جوانان در عرصه‌ علم و معرفت دوخته است و بدون این مهم، فروغ خودباوری و استقلال ملی که در طول بیش از سه دهه از انقلاب، همواره راهگشای ملت و دولت در گذرگاه‌های دشوار بوده است، محقق نمی‌شود. همزمان با شکوفایی فصل تحصیل علم و دانش و با بازگشایی مراکز آموزشی امید به پیشرفت و تعالی رونق بیشتری پیدا کرده است. همان گونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: «مسئله تعلیم و تربیت، مسئله زندگی بخشیدن و ولادت بخشیدن به یک مخاطب خاص و یک انسان است» و به یقین معلمان، مربیان، مدیران و مسئولان آموزش به عنوان رکن رکین هرگونه تحول و نوآوری، با درک صحیح از جایگاه و نقش الگویی خود، صیقل بخشی به روح و جان دانش‌آموزان و ارائه آموزش‌های هنرمندانه، دینی و ماندگار را به منظور مراقبت از امانت‌های گرانقدر مردم و گل‌های باغ زندگی آنان مد نظر قرار می‌دهند و باید همواره برای دانش‌آموزان هویت بخش و هویت آفرین باشند. همچنین شایسته است دانش‌آموزان گرانقدر، برای نیل به اهداف متعالی خود با تأسی به سیره و روش اولیاء الهی، در مسیر کسب علم، فضیلت و بهره‌مندی از فرصت جوانی و...
 • توزیع لوازم آموزشی در بین دانش آموزان مناطق محروم ماکو
 • همزمان با بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ماکو در اقدامی جهادی به دانش آموزان مناطق محروم مرزی بسته های آموزشی توزیع کرد.به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، سپاه ماکو در اقدامی جهادی و خداپسندانه اقدام به توزیع بسته های آموزشی در بین دانش آموزان مناطق محروم و مرزی بورالانوماکو کرد که برای تهیه این وسایل اعتباری بالغ بر 13 میلیون تومان هزینه شده است.این بسته های آموزشی که شامل کیف و اقلام لوازم التحریر مدرسه بود در بین 300 نفر از دانش آموزان توزیع شد.به گزارش ایسنا؛ توزیع جیره های غذایی خانوار و بسته های بهداشتی و درمانی از دیگر اقلامی است که بزودی در این مناطق توسط سپاه ماکو توزیع خواهد شد.انتهای پیام