گل‌هایی خاص با رنگ‌های شیری، گلبهی و برگ‌هایی ریز و سبز در میان‌شان، کنار هم قرار گرفته‌اند. شکوفه‌هایی ریز نیز در میان آنها نشسته و دسته گلی لطیف و خیره‌کننده را ساخته‌اند. حدود 5 هزار نفر این عکس را لایک کرده‌اند. در عکسی دیگر در همین صفحه اینستاگرامی، دسته گلی با رنگ‌های یاسی و ارغوانی رنگ، با گل کوچکی در جیب کت داماد و دستبندی از گل طبیعی در دست عروس، هماهنگ شده و این یکی عکس را 10 هزار نفر لایک کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، ایران نوشت: صفحه اینستاگرامی دو خواهری که به گل آرایی مشغول هستند، نزدیک به 80 هزار نفر دنبال‌کننده دارد؛ دو خواهر جوان در منزل شان، با هنر خود به گل‌های طبیعی شکوهی درخورِ جشن‌های مختلف می‌دهند و برای خودشان برندی هم ساخته‌اند. آنها از طریق صفحه اینستاگرامی شان، اسم و رسمی پیدا کرده‌اند. دو شماره تلفن در صفحه شان قرار داده و از شنبه تا چهارشنبه 9 ساعت در روز پاسخگوی تماس‌ها و سفارش‌ها هستند. صفحه اینستاگرامی زن جوان دیگری را نیز حدود 100 هزار نفر دنبال می‌کنند، او عروسک‌هایی به شکل فرشته‌هایی خاص طراحی کرده، می‌دوزد و به فروش می‌رساند. او هم از طریق تلگرام سفارش‌های شخصی می‌پذیرد و هم شهر کتاب‌های مختلف در تهران و شهرستان‌ها، مشتری فرشته‌های منحصر به‌فردش هستند. این افراد از طریق هنر خود و استفاده از ظرفیت شبکه اجتماعی، شغلی خانگی برای خود راه‌اندازی کرده و کسب و کاری پررونق راه انداخته‌اند.

چقدر کسب و کار خانگی وجود دارد؟

حدود 47 میلیون نفر ایرانی، در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و بعضی‌ها تنها یک عضو ساده باقی نمانده‌اند. به جای دلخوش کردن به آگهی استخدام روزنامه‌ها، برای خود کسب و کاری راه انداخته‌اند. یکی دیگر از آنها، دختر 23 ساله‌ای است که شیرینی پزی می‌کند و در گوشه کارگاهی کوچک، کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند. صفحه اینستاگرامی او، 117 هزار نفر دنبال‌کننده دارد و عکس شیرینی‌ها و کیک‌های فنجونی‌اش، خیره‌کننده است. آنها را با طرح‌های خاص و منحصر به فرد درست می‌کند و خودش درباره کارش می‌گوید: «من از بچگی شیرینی پزی دوست داشتم، در کلاس‌های مختلف شرکت کردم و مدارک معتبر گرفتم. حالا سه سال است که به فکر کار کردن افتاده ام، طعم و هنر را با هم پیوند می‌زنم و کار می‌کنم. » او هم در جوانی، شغلی خانگی با سرمایه اولیه اندک، برای خودش فراهم کرده و کلاس‌های آموزشی‌اش آنقدر پررونق بوده است که گاهی نیز به شهرستان‌ها برای برگزاری آنها سفر می‌کند. این داستان، تنها در اینستاگرام جریان ندارد. تلگرام نیز با اقبال بلندش در میان ایرانی‌ها، به بازاری برای کسب و کارهای خانگی تبدیل شده است. یکی از این کانال‌ها نزدیک به 20 هزار نفر عضو دارد و مدیر آن با «نمدبافی» و فروش آن در تلگرام، روزگارش را می‌گذراند.

300 شغل خانگی

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز قسمتی به عنوان دبیرخانه مشاغل خانگی دارد که از طریق آن حدود 300 شغل به عنوان شغل خانگی در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی از فرش بافی گرفته تا تولیدات دامی را معرفی کرده است. معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال این وزارتخانه شغل خانگی را چنین تعریف می‌کند: «مشاغل خانگی شامل آن دسته از فعالیت‌هایی است که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می‌گیرد و منجر به تولید خدمت و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می‌شود. » بعضی از شاغلان خانگی به صورت مستقل و بعضی نیز در قالب تعاونی‌های مختلف فعالیت می‌کنند. شرکت تعاونی تأمین نیاز مشاغل خانگی، متشکل از افرادی که دارای مشاغل خانگی در یک یا چند گرایش همسو و نزدیک به هم هستند. در حال حاضر 88 شرکت تعاونی تأمین نیاز مشاغل خانگی با عضویت 4هزار و 170 نفر و با ایجاد فرصت شغلی 1800 نفر در سراسر کشور در سامانه ثبتی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مشغول فعالیت هستند. همچنین براساس گزارش واحد آمار و برنامه‌ریزی اتاق تعاون ایران، استان‌های آذربایجان شرقی و استان هرمزگان به ترتیب با 18 و 13 شرکت تعاونی تأمین نیاز مشاغل خانگی بیشترین ثبت را در بین استان‌ها دارا هستند و یک اتحادیه تعاونی نیز در استان اردبیل به ثبت رسیده است.

آمار کاملاً دقیقی درباره این کسب و کارها وجود ندارد اما به نظر می‌رسد تعداد مستقل‌ها، بیش از تعاونی‌ها باشد. گزارشی مربوط به وزارت تعاون نیز نشان می‌دهد که حدود 80 درصد از شاغلان خانگی، زن هستند. چند وقت پیش هم برخی از «فین تک‌ها»، سایت‌هایی که در حوزه پرداخت‌های مالی فعالیت می‌کنند، فیلتر شدند. انجمن فین‌تک در بیانیه‌ای که در اعتراض به این فیلترینگ نوشت، آورده بود: «بیش از ٢٠٠ هزار کسب وکار خرد و خانگی از این وب سایت‌ها خدمات مالی و پرداخت دریافت می‌کنند. »

حمایت دولت از کسب و کار خانگی

چند سالی است که پرداخت تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان برای حمایت از مشاغل خانگی راه افتاده و سایتی نیز برای ثبت‌نام وجود دارد. شاغلان خانگی هم می‌توانند به صورت مستقل و هم در قالب تعاونی‌ها در سایتی با نشانی

www. mashaghelkhanegi. irثبت‌نام کنند و البته میزان تسهیلات برای هر دسته متفاوت و منوط به تشخیص مراجع مربوط است. در سال 95، حدود 300 میلیارد تومان اعتبار برای این کسب و کارها در کل کشور مصوب شده بود. استان به استان نیز اوضاع پرداخت‌ها متفاوت است. ​در استان خوزستان، امسال 6 برابر سال گذشته اعتبار مصوب شده و بیش از 6 هزار فرصت شغلی از طریق آن ایجاد می‌شود. در استان مرکزی نیز امسال 16 میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی پرداخت می‌شود که نسبت به سال گذشته، 5 برابر بیشتر شده است. بانک صادرات ایران نیز گزارش داده است که در سال ٩٥، به ٦٢٥٦ نفر متقاضی و در ٣ ماهه اول امسال نیز به ٤٢٠ نفر معرفی شده از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وام قرض‌الحسنه مشاغل خانگی پرداخت کرده که رقم کل پرداختی در این مدت 15 ماهه، بیش از 30 میلیارد تومان بوده است. اما از شیرینی پزی و گل آرایی گرفته تا خیاطی و ساخت سازه‌های چوبی، روز به روز بازار مشاغل خانگی داغ‌تر می‌شود. در این میان برخی کسب و کارهای بزرگ تری را راه‌اندازی کرده و از طریق راه‌اندازی مشاغل استارت آپی، به اسم و رسمی هم رسیده‌اند. تبسم لطیفی، دختر 31 ساله‌ای است که در 27 سالگی «مامان پز» را راه‌اندازی کرد. او بیش از 50 زن را که در خانه هایشان آشپزی می‌کنند به کار گرفته و از طریق شغل خانگی آنها، برندی را راه‌اندازی کرده است. لطیفی تا به حال مصاحبه‌های مختلفی داشته و در یکی از آنها از دوری از «فرهنگ کارمندی» صحبت کرده است. این احتمالاً همان چیزی است که بین آنهایی که در کوران بیکاری منتظر آگهی استخدام نمانده و دیگرانی که دست روی دست گذاشته‌اند، تفاوت ایجاد می‌کند. لطیفی می‌گوید: «همیشه دلم می‌خواسته کسب و کار خودم را داشته باشم، چون فکر می‌کنم در این حالت اثرگذاری‌ام بیشتر است. در واقع با کسب و کار جدید چیزی را خلق می‌کنیم که قبلاً وجود نداشته، ولی تا زمانی که کارمند باشیم، همیشه دیگرانی هستند که اگر ما نباشیم وظیفه ما را شاید حتی خیلی بهتر از خودمان انجام بدهند. »

کلیدواژه: صفحه اینستاگرامی | مشاغل خانگی | راه اندازی | شغل خانگی | کسب و کار | برای خود | هزار نفر

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۳۱۶۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • ویلایی ها در شبکه نمایش خانگی توزیع شد
 • فرهنگ > سینما - فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» امروز در شبکه نمایش خانگی توزیع شد. به گزارش خبرگزاری خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» اولین ساخته‌ی منیر قیدی به تهیه کنندگی سعید ملکان از امروز 4 مهر‌ماه با پخش موسسه هنرهای تصویری سوره در سراسر کشور برای مخاطبان شبکه نمایش خانگی توزیع شد. همچنین برای جلوگیری از دانلود غیر قانونی این فیلم امکانی فراهم شده که علاقه‌مندان به دانلود فیلم ویلایی ها بتوانند این فیلم را به صورت قانونی از سایت سلام سینما دانلود کنند. در خلاصه داستان فیلم آمده: در سال های جنگ، خانواده برخی رزمندگان در مجتمع های ویلایی در حوالی خط مقدم ساکن شده اند...این فیلم در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین جلوه‌های ویژه بصری و استعداد درخشان بهترین فیلم اولی شد. از بازیگران این فیلم می توان به طناز طباطبایی، پریناز ایزدیار، علی شادمان، ثریا قاسمی، آناهیتا افشار، صابر ابر، گیتی قاسمی، امیرعلی ایمان وند، علیرضا داوری، هستی فرطوسی، فریما کهنمویی، سوگند بارانی، سوگل بارانی و آوین منصوری اشاره کرد. 58244 کلید واژه‌ها : کارگردانان سینمای ایران - شبکه نمایش خانگی -
 • ویلایی ها منیر قیدی در شبکه نمایش خانگی توزیع شد
 • فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی بهمناسبت هفته دفاع مقدس از امروز در شبکه نمایش خانگی توزیع شد. به گزارش مشرق - فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» اولین ساخته‌ی منیر قیدی به تهیه‌کنندگی سعید ملکان از امروز 4 مهرماه با پخش موسسه هنرهای تصویری سوره در سراسر کشور برای مخاطبان شبکه نمایش خانگی توزیع شد. در خلاصه داستان فیلم آمده: در سال های جنگ، خانواده برخی رزمندگان در مجتمع های ویلایی در حوالی خط مقدم ساکن شده اند... این فیلم در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین جلوه‌های ویژه بصری و استعداد درخشان بهترین فیلم اولی شد. از بازیگران این فیلم می توان به طناز طباطبایی، پریناز ایزدیار، علی شادمان، ثریا قاسمی، آناهیتا افشار، صابر ابر، گیتی قاسمی، امیرعلی ایمان وند، علیرضا داوری، هستی فرطوسی، فریما کهنمویی، سوگند بارانی، سوگل بارانی و آوین منصوری اشاره کرد. ارسال به تلگرام
 • چهره ها در شبکه های اجتماعی ۵۴۸
 • خبرگزاري آريا - برترين ها - اميررضا شاهين نيا: سلامي دوباره خدمت همه شما عزيزان و همراهان مجله اينترنتي برترين ها. مثل هميشه با گزيده اي از فعاليت چهره ها در شبکه هاي اجتماعي در روزهاي گذشته در خدمتتان هستيم. ممنون از اينکه امروز هم همراه ما هستيد. ضمن قبولي طاعات و عبادات و عرض تسليت بمناسبت ايام عزاداري حضرت حسين (ع) و ياران باوفايش، شما را به همراهي با مطلب امروز دعوت ميکنم.شروع ميکنيم با اين عکس از حميد گودرزي و زيبا بروفه در نمايي از سريال "هاتف" که در حال ضبط براي پخش در ماه محرم است. سريالي به کارگرداني داريوش ياري، کارگردان نه چندان مطرحي که شاخص ترين اثرش فيلم سينمايي ناموفق "کربلا جغرافياي يک تاريخ" است.عجب! زبان آدمي قاصر ميماند از اين حجم از بلاهت. سلفي آينه اي الناز شاکردوست همراه با کيفي که قبل تر ها کاربردش فرق داشت و توسط انسان حمل نميشد.سلفي خواهران خونگرم بلوکات، نوشا، ميترا و ليلا، پس از تماشاي يک نمايش. هر چه رضا از وزنش کم کرده، سپند به حجم خود اضافه کرده! اين چه بساطيست سپند جان؟! فرهاد آئيش و همسرش در کنار يکي از دوستان در يک شب نشيني دوستانه. بله. عکس آتليه اي تهمورس پورناظري، موسيقيدان و نوازنده چيره دست ساز هاي زهي سنتي و برادر بزرگ تر سهراب پورناظري.گشت و گذار شبنم قليخاني و خواهرش کماکان ادامه دارد. داريوش جان اين کافه ريسک بزرگي کرده است! امانت دادن کتاب؟ آن هم به ايراني جماعت؟! تنها ضمانتِ مطمئن در اين مورد، مثل گيم نت هاي قديم گرو گرفتن شناسنامه فرد است، در غير اينصورت بايد قيد کتاب را بزند. از فاضل ناظري عزيز بابت اتفاق پيش آمده عذرخواهي ميکنيم و از اينکه شعرش زير چنين عکسي نقش بسته برايش آرزوي صبر داريم. امير آقايي، مريم شيرازي و کمند اميرسليماني در پشت صحنه سريال جديد...
 • استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی
 • کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی در راستای تکمیل کادر خود در تهران در محدوده فرمانیه از افراد واجد شرایط در ردیف شغلی زیر دعوت به همکاری می نماید. آدرس ایمیل: yz1342@gmail.com تلفن: 02175139000
 • مهم ترین اخبار شبکه های اجتماعی سمنان در ۲ روز گذشته
 • سمنان- ایرنا- انتقال پیکر مطهر شهید محسن حججی به تهران، فعال شدن دوباره سامانه وام ازدواج، برخورد اتوبوس با کامیون درآذربایجان شرقی، کشف 44 کیلوگرم موادمخدر از خودرو حمل ضایعات در دامغان مهم ترین اخبار شبکه های اجتماعی سمنان بود. به گزارش ایرنا، پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی، دوشنبه شب سوم مهر 96 وارد تهران شد که در صدر اخبار شبکه های اجتماعی قرار گرفت.* مهم ترین اخبار کشوری شبکه های اجتماعی سمنان- سامانه وام ازدواج که طی روزهای اخیر در اغلب موارد گزینه‌ای برای انتخاب بانک عامل ارائه کننده تسهیلات به متقاضی اعلام نمی‌کرد، دوباره به حالت عادی برگشته و زوج‌ها می‌توانند مراجعه و ثبت نام کنند.- برخورد اتوبوس با کامیون در آذربایجان شرقی جان دو نفر را گرفت و 14 نفر را راهی بیمارستان کرد، زیادشدن سانحه واژگونی خودروها و تصادف اتوبوس‌ها، برای کاربران شبکه های اجتماعی استان سمنان سوال بود و ورود مسوولان برای بررسی و کارشناسی این موضوع خواسته اصلی بیشتر کاربران بود. - سخنگوی وزارت بهداشت گفت: حدود هشت میلیون نفر در ایران سیگار می کشند، هر سال 500 هزار نفر به علت مصرف دخانیات بستری می شوند و 50 هزار نفر فوت می کنند و مصرف سیگار بین دختران در پنج سال گذشته دوبرابر شده است.* مهم ترین اخبار محلی شبکه های اجتماعی سمنان- ماموران پلیس زنی را که در بازار سمنان به کیف قاپی می‌پرداخت دستگیر کردند، همسر این زن هم با پیشنهاد 20 میلیون تومانی به ماموران برای خلاصی همسرش، دستگیر شد.- مسوولیت پذیرایی از 25 هزار زائر اربعین در کربلا، نجف و مرز مهران به استان سمنان واگذار شده است. - پلیس مبارزه با مواد مخدر دامغان در بازرسی از یک دستگاه کامیون حمل ضایعات، بیش از 44 کیلوگرم مواد مخدر کشف کرد.- پست‌هایی مبنی بر این که چرا بازی های فوتبال نماینده استان سمنان در لیگ دسته...
 • دستگیری مدیر متخلف شبکه های اجتماعی در غرب گلستان
 • گرگان - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی بندرترکمن گفت که مدیر یکی از کانال های فعال در فضای مجازی که اقدام به انتشار تصاویر مستهجن می کرد توسط پلیس اطلاعات نیروی انتظامی این شهرستان واقع در غرب گلستان شناسایی و دستگیر شد. عبدالرحمن نیازی فر شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : با هوشیاری پلیس اطلاعات انتظامی شهرستان و رصد مداوم شبکه های اجتماعی، مدیر این کانال شناسایی و دستگیر و کانال تلگرامی وی نیز مسدود شد. به گفته وی؛ در این خصوص پرونده ای تشکیل و تکمیل و متهم به مراجع قضایی معرفی شده است. وی با بیان اینکه نیروی انتظامی و پلیس فتا در حوزه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی اشرافیت کامل و خوبی دارد، افزود: اگر مردم شکایتی در این حوزه شکایتی دارند، می توانند مراتب را از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری کنند. 7333/1648
 • سوگواره ملی خامس آل عبا در شبکه های اجتماعی ایرانی برگزار می شود
 • مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: ششمین سوگواره ملی خامس آل عبا با موضوع ایجاد صفحه و محتوا با موضوع محرم و عاشورا در شبکه های اجتماعی ایرانی برگزار می شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی مقدمی، در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن ماه محرم برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان برگزار می شود. وی با بیان اینکه در ایام برپایی ایستگاه های صلواتی توسط کانون خیمه، قاسمیه و اهل بیت(ع) از برنامه های پیش بینی شده است،خاطرنشان کرد: مراسم تعزیه خوانی نیز توسط کانون خضر ارمغانخانه و شهدای مشکین در روستای مشکین برگزار می شود. این مسئول از مراسم عزاداری با سخنرانی حاج ابوالقاسم دولابی عضو مجلس خبرگان و احسان حلیم در کانون فرهنگی و هنری امام علی(ع) در مسجد قبا خبرداد و بیان داشت: عزاداری و احسان حلیم در کانون فرهنگی و هنری میثم تمار اجرایی می شود. مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان با اشاره به برگزاری ششمین سوگواره ملی خامس آل عبا با موضوع ایجاد صفحه و محتوا با موضوع محرم و عاشورا در شبکه های اجتماعی ایرانی،خاطرنشان کرد: مسابقه خلاصه نویسی سخنرانی های عاشورایی، معرفی آیین های عزاداری منطقه و محل سکونت خود و مسابقه عکس با تلفن همراه از برنامه های این سوگواره است. مقدمی از برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع کتب عاشورایی در کانون روستایی فاطمیه روستای خنداب خبرداد و گفت: نماز ظهر عاشورا در کانون های مساجد استان زنجان برگزار می شود. وی با بیان اینکه سلسله نشست های معرفتی با حضور سخنرانان استانی در کانون های کمیل، سبحان، الغدیر و افق برگزار می شود،ادامه داد: برگزاری مراسم سخنرانی و زیارت عاشور در جوار مزار شهدای گمنام و توزیع کتب...
 • ترغیب دختر افسرده به خودکشی در یکی از شبکه های اجتماعی
 • سرهنگ حسنوند با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده بود و در نتیجه این افسردگی و ترغیب فردی که با وی در شبکه اجتماعی ارتباط داشت اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: این دختر که پدر خود را از دست داده بود، روزی به سر مزار پدرش در یکی از شهرستان‌های استان می‌رود و دچار افسردگی شدید می‌شود. وی همان جا بر سر مزار پدر با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی می‌ کند و جان خود را از دست می‌دهد.سرهنگ حسنوند تصریح کرد: با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیرشده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.رئیس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنند، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آن‌ها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده‌ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آن‌ها را در این فضا همراهی کنند.
 • ترغیب دختر افسرده به خودکشی در یکی از شبکه های اجتماعی/مرگ دختر جوان بالای قبر پدر
 • خبرگزاری میزان- رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به مرگ مشکوک دختر افسرده گفت: عامل ترغیب این خودکشی که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ حسنوند با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده بود و در نتیجه این افسردگی و ترغیب فردی که با وی در شبکه اجتماعی ارتباط داشت اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: این دختر که پدر خود را از دست داده بود، روزی به سر مزار پدرش در یکی از شهرستان‌های استان می‌رود و دچار افسردگی شدید می‌شود. وی همان جا بر سر مزار پدر با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد. وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی می‌ کند و جان خود را از دست می‌دهد. سرهنگ حسنوند تصریح کرد: با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است. رئیس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنند، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آن‌ها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند. وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده‌ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آن‌ها را در این فضا همراهی کنند. انتهای پیام/
 • ایران در انتظار/بازتاب بی صبری ملت ایران برای استقبال از شهید حججی در شبکه های اجتماعی
 • به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چهارشنبه انتظار به سرخواهد آمد. مردم ایران یکپارچه و یک صدا در خروشی مردمی و جانانه به استقبال شهید بی سری می روند که برای دفاع از عقیله بنی هاشم در خارج از مرزهای ایران جان داد، برای امنیت کشورش فدا شد و همچون مولایش اباعبداالله الحسین (ع) سر داد اما عزتمندانه در برابر دشمنان نا اهلش ایستاد. شهیدی که حالا برای پدر و مادرش همچون حضرت علی اکبر (ع) است چرا که بدنش ارباً ارباست، اما همسرش، پدر و مادرش و حتی علی فرزند کوچکش به محسن حججی افتخار می‌کنند، زیرا خدا عاشق محسن‌شان شد و هرآنچه برای شهادتش می‌خواست محقق شد. حالا پس از حدود دو ماه از انتشار خبر اسارت و شهادت محسن حججی که خونش جریانی عظیم در ایران و جهان به راه انداخت، مردم ایران بی صبرانه در انتظار بازگشت پیکر مطهرش هستند تا تشییعی جانانه برایش رقم بزنند. آری چهارشنبه موعد به سرآمدن انتظار است و شبکه‌های اجتماعی مملو از این بی‌صبری. در ادامه واکنش کاربران شبکه های اجتماعی را در انتظار بازگشت پیکر شهید حججی ببینید، پست هایی که با هشتگ واحد ایران در انتظار منتشر شده است. انتهای پیام/ واکنش کاربران برای بازگشت پیکرشهید حججی
 • جزئیات دقیق پخش مراسم تشییع پیکر شهید حججی از رسانه ملی/از شبکه یک تا شبکه های برون مرزی
 • خبرگزاری میزان- مدیر تامین و هماهنگی پخش بسیج سازمان صدا و سیما گفت: سازمان صدا و سیما تمام ظرفیت ‌های رسانه‌ای خود از جمله معاونت سیما، معاونت صدا، معاونت برون‌مرزی و معاونت سیاسی را بسیج کرده تا با همکاری تمامی شبکه‌های تحت پوشش صدا و سیما این مراسم لحظه به لحظه و به صورت زنده پوشش داده شود. "محمدرضا پورحسن" مدیر تامین و هماهنگی پخش بسیج سازمان صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص جزئیات دقیق پخش مراسم تشییع و خاکسپاری "شهید محسن حججی" از صدا و سیما گفت: پوشش مستقیم و رسانه‌ای برنامه بر عهده سازمان صدا و سیما است. وی در همین راستا ادامه داد: سازمان صدا و سیما تمام ظرفیت ‌های رسانه‌ای خود از جمله معاونت سیما، معاونت صدا، معاونت برون‌مرزی و معاونت سیاسی را بسیج کرده تا با همکاری تمامی شبکه‌های تحت پوشش صدا و سیما این مراسم لحظه به لحظه و به صورت زنده پوشش داده شود. مدیر تامین و هماهنگی پخش بسیج سازمان صدا و سیما از برگزاری جلسه هماهنگی مراسم تشییع شهید محسن حججی خبر داد و تاکید کرد: در حال حاضر نماینده‌های شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و خبری در جلسه ‌هماهنگی این مراسم در میدان امام حسین (ع) جمع شده‌اند تا برنامه ریزی دقیق پوشش این مراسم اتخاذ گردد. این نمایندگان در حال هماهنگی تمام واحدهای سیار، sng و برنامه سازان خود هستند تا کل این مراسم را از شبکه‌های خبری، تلویزیونی و برون مرزی پوشش زنده دهند. وی درباره شبکه‌های برون مرزی و رادیویی پوشش دهنده این مراسم اظهار داشت: شبکه‌های جام جم و پرس تی وی از جمله شبکه‌های بین‌المللی هستند که این مراسم را پوشش خواهند داد. تاکنون شبکه رادیویی ایران نیز برای پوشش رادیویی مراسم آماده شده و یک شبکه دیگر نیز به آن ملحق خواهد شد. پورحسن در خصوص پوشش لحظه به لحظه...
 • هشتگرد رونق می گیرد
 • با افتتاح مترو در پایان سال جاری، اسکان در ۱۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی و اتمام خط انتقال آب سد طالقان به شهر جدید هشتگرد احتمالا تا یکی دو سال آینده هشتگرد رنگ و بوی زندگی می‌گیرد. حدود یک دهه قبل هشتگرد مرغوب‌ترین شهر جدید اطراف تهران بود، اما به تدریج با افزایش ترافیک در مسیر تهران ـ کرج و طولانی شدن زمان احداث مترو گلشهر به هشتگرد، این شهر اقبال خود را از دست داد؛ تا جایی که روند اسکان در ۵۰ هزار واحد مسکن مهر این شهر به کندی پیش رفت. اما مترو هشتگرد به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و با تزریق ۱۵۰ میلیارد تومان که منتظر کمک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است می‌توان امیدوار بود رونق قبلی به هشتگرد بازگردد. البته گفته می‌شود اگر دولت ۶۰ میلیارد تومان به پروژه مترو هشتگرد کمک کند مابقی توسط پیمانکار تامین خواهد شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بنا به گفته‌ی کارشناسان، شهر جدید هشتگرد کشش ۵۰ هزار واحد مسکن مهر را نداشت ولی دولت قبل تصمیم بر اجرای آن گرفت و عدم برنامه‌ریزی در ایجاد واحدهای مسکن مهر و فراهم نبودن زیرساخت ها مشکلاتی را بوجود آورد، با این حال نیمی از آن افتتاح شد و ۱۲ هزار واحد آن نیز آماده تحویل است و در حال حاضر نیز حدود ۱۰ هزار واحد آن متقاضی ندارد اما به نظر می‌رسد افتتاح مترو شرایط را در هشتگرد تغییر دهد. هم‌اکنون خط ریلی هشتگرد ۹۴ درصد و ایستگاه آن که گفته می‌شود بزرگ‌ترین ایستگاه مترو کشور است دارای حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. با این حال وجود معارضین شهری در مسیر مترو موجب طولانی شدن اجرای پروژه شده است. هم‌اکنون در پل حصارک که ۱۱۵ متر از مسیر را شامل می‌شود به دلیل تقاطع با پروژه شهرداری کار به کندی پیش می‌رود...
 • گردشگری ایران در مسیر رونق
 • اجتماع > سفر - محمد باریکانی:امروز روز جهانی جهانگردی است و احیای دوباره پروژه ایران‌هراسی توسط آمریکا، عربستان و اسرائیل به مدد سیاست خارجی ۵سال گذشته دستگاه دیپلماسی، برجام، دعوت‌ مکرر رئیس‌جمهور در مجامع جهانی از گردشگران برای سفر به ایران، ورود مداوم گردشگران آمریکایی به کشور و تأکید رسانه‌های بین‌المللی بر قابلیت‌های گردشگری ایران، تبدیل به یک بازی شکست خورده شده است. ديگر حتي امضاي 2 روز پيش ترامپ در ممانعت از ورود شهروندان 8كشور به آمريكا كه در مورد ايران گروه‌هاي فرهنگي و دانشجويان را شامل شده است و جواد ظريف وزير خارجه را بر آن داشتند تا در توييتر خود اين اقدام را توهين به شهروندان برجسته ايران بداند هم در موج جهاني علاقه براي سفر به ايران بي‌تأثير است. مجمع جهاني اقتصاد چندي پيش در گزارش 2017خود با بررسي وضعيت امنيت در ۱۳۶ كشور جهان براي گردشگران و بازرگانان، نام ايران را در رديف ۸۷ كشورهاي امن جهان قرار داد و حتي شبكه جهاني سي‌ان‌ان نيز در گزارشي اعتراف كرد كه تهديدهاي ترامپ نتوانسته است در تصميم سرمايه‌گذاران اروپايي براي سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري ايران تأثير بگذارد. ورود 6ميليون گردشگر خارجي تنها در 3ماه به گزارش همشهري، از ابتداي سال جديد ميلادي تا پايان‌ماه مارس يعني در مدت 3‌ماه نخست سال ميلادي، تعداد گردشگران خارجي بازديد‌كننده از ايران 50درصد افزايش يافت و تعداد گردشگران ورودي به ايران تنها در مدت 3‌ماه به 6ميليون گردشگر رسيد. به اذعان سي ان ان ايران توانست پس از برجام با صنعت گردشگري به عرصه جهاني بازگردد و حتي به مقصدي ارزانقيمت و محبوب براي گردشگران جوان تبديل شود. برنامه ايران براي جذب بيشتر گردشگر به كشور موجب شده است تا همكاري و هماهنگي خوبي بين سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، وزارت خارجه و وزارت اطلاعات با هدف تسهيل ورود گردشگران خارجي به كشور و ارزآوري صنعت گردشگري براي...
 • خدمت مرزبانان به عاشقان حسینی با ارزش است
 • به گزارش ایلنا، سردار قاسم رضایی امروز در اولین نشست قرارگاه اربعین فرماندهی مرزبانی ناجا افزود: مرزبانان خدمت به زوار اربعین حسینی(ع) را توفیق و افتخار می‌دانند.وی اظهار داشت: همه ما با ماموریت خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در کنگره عظیم اربعین آشنایی داریم و به آن افتخار می‌کنیم.فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: اقدام مرزبانان در راستای خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) بسیار با ارزش است. انسان‌های برگزیده و عاشق، در مسیر راهپیمایی، با سختی و مشقت، پیاده‌روی می‌کنند و به شوق زیارت معشوق، راهی این مسیر می‌شوند و خدمت مرزبانان به عاشقان حسینی با ارزش است.وی به ماموریت حساس و مهم مرزبانان در ایام اربعین برای خدمت‌رسانی به زائران اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی و اقدامات مرزبانی در راستای ارائه خدمات به زائران‌حسینی از ماه‌ها قبل از شروع راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی آغاز می‌شود.فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به دیدارها با طرف عراقی از طریق مرزبانان و سرکلانتران مرزی استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان، بر لزوم ایجاد هماهنگی‌های لازم برای ارائه خدمات به زائران، برقراری و تامین امنیت و نیز برطرف کردن مشکلات دوسویه تاکید کرد.
 • عمر آیت الله غروی در خدمت به مکتب اهل بیت ع گذشت
 • آیت‌الله مکارم شیرازی در پیامی درگذشت آیت‌الله سید محمد رضا غروی را تسلیت گفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از مرکز خبر حوزه، متن پیام تسلیت آیت‌الله مکارم‌‌شیرازی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سیدمحمدرضا غروی به این شرح است:فقدان اسفناک عالم بزرگوار حضرت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آقای حاج سید محمدرضا غروی(قدس سره الشریف) موجب نهایت تاسف گردید.این عالم بزرگوار عمری را به نشر مکتب اهل‌بیت(ع) و خدمت به پیروان این مکتب گذراند، خداوند روح او را با ارواح مقدس اجدادش محشور گرداند.اینجانب این فقدان اسفناک را به همه این خاندان محترم، مخصوصا آیت‌الله آقای خرازی و جناب مستطاب حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آقای حاج سید محمد غروی تسلیت عرض می‌‌کنم و صبر جمیل و اجر جزیل برای آن‌ ها خواهانم.انتهای پیام/ R7854/P41362/S6,62/CT12
 • فرماندار:گردشگری خلخال رونق گرفت
 • اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: با بهره برداری از راه های جدید و بهسازی و مرمت راههای ارتباطی قبلی صنعت گردشگری در این شهرستان متحول شده و در سال های اخیر رونق خاصی گرفته است. به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز سه شنبه در نشستی با مسوولان اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و صاحبان هتل ها و اقامتگاه های گردشگری خلخال افزود: افزایش چند برابری میزان گردشگران در این شهرستان نسبت به سال گذشته بیانگر این واقعیت است که خلخال در مسیر توسعه و رونق گردشگری قرار گرفته و این رونق سال به سال افزایش بیشتری خواهد یافت.وی با بیان اینکه در2 سال اخیر برای بهسازی ، مرمت و ارتقای درجه راهها از فرعی به اصلی در مسیر پونل و اسالم در استان گیلان بیش از 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده گفت: علاوه بر اجرای این پروژه ها که موجب افزایش رغبت گردشگران برای سفر به خلخال شده برای اجرای پروژه بزرگراه خلخال به تفرجگاه ازناو این شهرستان نیز 55 میلیار ریال هزینه شده است.او اظهار کرد: با اجرای این پروژه گردشگری رغبت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در تفرجگاه ازناو افزایش یافته است.وی با بیان اینکه اجرای طرح های گردشگری در تفرجگاه ها و مناطق نمونه گردشگری شهرستان تاثیر مثبتی در روند توسعه و رونق صنعت گردشگری منطقه داشته از آمادگی 20 نفر از سرمایه گذاران بزرگ صنعت گردشگری کشور برای سرمایه گذاری در تفرجگاه ازناو این شهرستان خبر داد.وی گفت: اجرای تله کابین ، پل معلق ، اتوبوس هوایی ، زیپ لاین و قصر چوبی از جمله طرح های پیشنهادی سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری در این تفرجگاه زیبای منطقه است.رئیس کارگروه گردشگری خلخال همچنین بیان کرد: در کنار افزایش تعداد گردشگران ورودی به خلخال سطح ماندگاری گردشگران در این شهرستان نیز بمراتب نسبت به...
 • دولتمردان توجه خاص به رونق مد و لباس دارند
 • مدیر کل دفتر کاردانش آموزش و پرورش گفت: اراده خوبی توسط دولتمردان برای رونق عرصه مد و لباس وجود دارد و افزایش ثبت نام هنرجویان در مدارس کاردانش به رونق روزافزون این عرصه یاری خواهد رساند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، بسیاری از رسانه‌ها، ضمن بازتاب گسترده حضور رئیس جمهور در هنرستان دخترانه شهید مدرس در منطقه غرب تهران برای نواختن زنگ شروع مدارس، از آن به عنوان زنگ حمایت از پوشاک ایرانی یاد کردند. سیدمصطفی آذرکیش، مدیر کل دفتر کاردانش آموزش و پرورش درباره اهمیت موضوع مد و لباس اسلامی و ایرانی و حمایت همه سویه دولت از این موضوع بیان کرد: حضور ریاست محترم جمهور در یک هنرستان برای به صدا درآمدن زنگ شروع به کار مدارس نشان از اهمیت مهارت آموزی در حوزه پوشاک آن هم با توجه به گسترده هنرجویان در این عرصه دارد. او افزود: همراهی و تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقام کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و آموزش و پروش بارها بر این مهم صحه گذاشته است که باید در راستای معرفی قبلیت ها و توانمندی های هنرجویان در حوزه پوشاک ورود کرد و خوشبختانه در دولت جدید اعتباراتی خوبی برای رسیدن به جایگاه قابل قبول و توسعه هنر و صنعت مد و لباس در نظر گرفته شده است. آذرکیش به موضوع لزوم آموزش مؤثر برای ورود هنرجویان به بازار کار و به ویژه موسسات زیر نظر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه مد و لباس، ما به استناد راهکارهای عملیاتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، طراحی و ارائه الگوی لباس و پوشش مناسب، متنوع، زیبا و آراسته مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی و در جهت حفظ هویت ملی را مطرح کرده ایم و به لطف همکاری های کارگروه ساماندهی مد...
 • رشت سرخابی شد رونق فروش پرچم های سپیدرود
 • رشت -ایرنا - با نزدیک شدن به زمان برگزاری دیدار تیمهای فوتبال سپیدرود رشت و استقلال تهران ، رشت جلوه ویژه ای به خود گرفته و رنگ شهر سرخابی شد. به گزارش خبرنگار ایر نا ، تیمهای فوتبال سپیدرود رشت و استقلال تهران از ساعت 16 و 15 دقیقه عصر امروز(سه شنبه) در هفته هشتم رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور جام خلیج فارس، در ورزشگاه شهید عضدی رشت به دیدار هم خواهند رفت. با توجه به این امر، فروش پرچم های دو تیم سپیدرود رشت و استقلال تهران در خیابان های مجاور ورزشگاه شهید عضدی رشت رونق گرفته و طرفداران علاوه بر تهیه بلیت ، پرچم تیم مورد علاقه خود را نیز خریداری می کنند. به غیر از پرچم ، فروش وسایلی همچون پیشانی بند ، مچ بند ، کلاه و شیپور مخصوص دو تیم سپیدرود و استقلال تهران نیز رونق دارد و علاوه بر آن ، بازار اغذیه فروشهای دوره گرد نیز امروز سکه است . بلیت فروشی این بازی نیز از دقایق پیش آغاز شده و هم اینک استقبال خوبی از این مسابقه از سوی تماشاگران انجام و تعداد کثیری در صف تهیه بلیتقرار دارند. با توجه به اینکه بخشی از ورزشگاه شهید عضدی رشت در حال مرمت و بازسازی است و حدود پنج هزار بلیت برای این بازی مهم در نظر گرفته شده ، طرفداران متعصب تیمهای سپیدرود و استقلال تهران با حضور در صف ، مترصد تهیه بلیت هستند تا به ورزشگاه رفته و بازی را از نزدیک نظاره گر باشند. همچنین مسئولان هیات فوتبال استان گیلان از تماشاگران و طرفداران دو تیم که قادر به تهیه بلیت نیستند ، تقاضا کرده که در منزل و از شبکه های سوم و باران این بازی را تماشا کنند. تا پایان هفته هفتم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور، تیم...
 • آخرین خبرها از وضعیت طرح رونق تولید
 • به گزارش بولتن نیوز، در سال گذشته طرح رونق تولید اقتصادی با پرداخت تسهیلاتی معادل ۲۴ هزار میلیارد تومان به ۱۷ هزار واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در دستور کار قرار گرفت و در سال جاری نیز این طرح به عنوان مکمل طرح قبلی در جهت پرداخت تسهیلات به ۳۰ هزار واحد تولیدی مدنظر قرار گرفته است. در طرحی که قرار است تحت عنوان رونق تولید اقتصادی در سال جاری مدنظر قرار گیرد ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت به ۱۰ هزار واحد صنعتی در راستای بهبود وضعیت فعلی و نیز ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ۵۰۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ به منظور نوسازی و بهسازی تعریف شده است. بر اساس آخرین اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته تاکنون ۲۶ هزار و ۴۱۸ بنگاه تولیدی جهت دریافت تسهیلات اقدام کرده‌اند. این در حالی است که آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه بهین‌ یاب به منظور دریافت تسهیلات بانکی از اواخر تیرماه سال جاری آغاز شده است.
 • اولویت نخست دولت رونق تولید
 • اولویت نخست دولت رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، استاندار در دیدار با مدیران کل ادارات صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و اتاق بازرگانی از فراهم نمودن شرایط مناسب برای رونق تولید و حمایت از واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال خبر داد و گفت: تقویت شهرکهای صنعتی و توجه ویژه به صنایع تولیدی با هدف افزایش اشتغال و تولید از برنامه هایی است که با جدیت پیگیری می‌شود.علی محمد احمدی افزود: کارگروه رفع موانع تولید باید فعال شود و براساس رسالت واقعی خود با حمایت از سرمایه گذاران و رونق تولید زمینه رشد اقتصادی و رسیدن به جایگاه واقعی استان را فراهم کند.وی ادامه داد: صنایع مهم استان همچون پتروشیمی گچساران، فولاد یاسوج، کارخانه آجر دهدشت، سیمان مارگون و دیگر واحدهای فعال باید تقویت شوند و با افزایش ظرفیت، به تولید و ظرفیت اسمی واقعی خود برسند.علی محمد احمدی گفت: مدیران حتما برنامه عملیاتی پنج ساله داشته باشند و هر سه و شش ماه از دستگاه‌ها گزارش کار می خواهم.
 • نیروی انتظامی در خدمت پرچمداران اسلام ناب محمدی است
 • فرمانده انتظامی استان در دیدار با مدیرموسسه آموزشی جامعه المصطفی، پلیس ایران را یک پلیس ارزشی و اسلامی توصیف کرد و گفت: نیروی انتظامی با تمام وجود در خدمت مجموعه های دینی و پرچمداران اسلام ناب محمدی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ سردار مهدی معصوم بیگی در بازدید از مؤسسه آموزشی جامعه المصطفی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه جریان التقاط به شکل وسیعی در حال گسترش در دنیا است دنیای اسلام به شدت نیازمند مجموعه های دینی و ارزشی مانند موسسه جامعه المصطفی است تا اسلام ناب را برای مردم تشریح و تبیین کنند. فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه التقاط از کفر بدتر است اظهار کرد: امروز اسلام التقای بیداد می کند و در رأس آن نیز جریان مربوط به وهابیت با پول فراوان و تزویر بی حساب و کتاب به فریب و انحراف مردم از مسیر اصلی اسلام می پردازد که این موضوع بسیار خطرناک است. وی جبهه التقاط، نظام سلطه و جبهه کفر را دارای هدف مشترک برای از بین بردن اسلام ناب برشمرد و اظهار کرد: امروز مقابله با این جبهه گسترده ای که بوجود آمده یک تکلیف شرعی، دینی و انسانی برای همه مسلمانان و آزاده خواهان است و هرکسی بایستی در حد توان خود به ترویج اسلام ناب کمک کند. سردار معصوم بیگی، جامعه المصطفی را در خط مقدم نبرد فرهنگی با جبهه مقابل اسلام ناب عنوان و بیان کرد: امروز کار کسانی که در این مؤسسه فعالیت می کنند جهادی مقدس و ارزشمند است چرا که پاسخ دادن به شبهات دینی نیاز به انسان های قوی الفکر و مستحکم دارد که فرآیند اقناع سازی را در جهان دنبال کنند و به حمد الله افرادی که از این مؤسسه خارج شدند در دنیا درخشیده و توانسته اند در جذب افراد...
 • آیت الله غروی عمری را در خدمت به مکتب اهل بیت ع گذراند
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، متن پیام تسلیت آیت‌الله مکارم‌‌شیرازی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سیدمحمدرضا غروی به این شرح است: فقدان اسفناک عالم بزرگوار حضرت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آقای حاج سید محمدرضا غروی(قدس سره الشریف) موجب نهایت تاسف گردید. این عالم بزرگوار عمری را به نشر مکتب اهل‌بیت(ع) و خدمت به پیروان این مکتب گذراند، خداوند روح او را با ارواح مقدس اجدادش محشور گرداند. اینجانب این فقدان اسفناک را به همه این خاندان محترم، مخصوصا آیت‌الله آقای خرازی و جناب مستطاب حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آقای حاج سید محمد غروی تسلیت عرض می‌‌کنم و صبر جمیل و اجر جزیل برای آن‌ ها خواهانم. انتهای پیام/ش آیت الله مکارم شیرازی ارتحال آیت الله غروی را تسلیت گفت
 • روسیه بزرگترین کشتی یخ شکن جهان را به خدمت گرفت
 • روسیه بزرگترین کشتی یخ شکن هسته‌ای جهان را در راستای تقویت رهبری خود در حوزه شمالگان به خدمت گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، این کشتی به نام "سیبیر" در مراسمی با حضور انبوهی از جمعیت تماشاچی در کارگاه کشتی سازی بالتیک در سن پترزبورگ به آب انداخته شد و برای نقل و انتقال محموله‌های باری در طول مسیر دریای شمالی طراحی شده است. این کشتی با دو راکتور هسته‌ای حرکت کرده و می‌تواند آبهای یخ زده به ضخامت سه متر را شکسته و راه را برای کشتی های روسی به منظور انتقال گاز به آسیا هموار کند. کشتی سیبیر ۳۳۵۰۰ تن وزن و ۱۷۳ متر طول دارد. کشتی یخ شکن سیبیر به همراه دو کشتی یخ شکن دیگر روسیه به نامهای "آرکتیکا" که سال گذشته وارد خدمت شد و کشتی اورال بر طبق اعلام رسانه‌های روسیه بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن‌های هسته‌ای جهان محسوب می‌شوند. این کشتی‌ها در چارچوب پروژه‌ای به نام ۲۲۲۲۰ ساخته شده‌اند و این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه نظامی روسیه از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی مطرح شده است. مقام‌های روسیه به دنبال تسلط بر آبهای قطب شمال به منظور بهره‌برداری از فرصت‌های اکتشافی به وجود آمده و انجام حفاری در این آب‌ها و اهمیت راهبردی این منطقه هستند. این کشتی‌های غول آسا قادر به انجام ماموریت‌های امداد و نجات نیز هستند. روسیه همچنین برنامه‌ریزی کرده تا یک کشتی دیگر به نام کشتی "رهبر"بسازد که قادر به شکستن یخ به ضخامت ۴.۵ متر و باز نگه داشتن مسیر دریای شمالی و ساخل قطب در تمام طول سال خواهد بود. انتهای پیام
 • رونق بازار مسکن آغاز شده ولی دولت کار خاصی نمی کند
 • یک کارشناس مسکن گفت: بعد از دوره رکود ۴.۵ ساله، نیاز به مسکن از سوی مردم در حال بروز است اما اقدام چندانی از طرف دولت دیده نمی‌شود. احمد تولا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ‌رونق بازار مسکن دو وجه دارد؛ یکی وجه مردمی و دیگری وجه دولتی است. وجه مردمی به نقطه‌ای رسیده که جامعه نیاز به مسکن را اعلام کرده و به شکل‌های مختلف آن را بروز می‌دهد که آمارهای جدید از تعداد معاملات و صدور پروانه‌های ساختمانی این مساله را تایید می‌کند. وی افزود: اقتصاد ما عموما دولتی است و باید دولت وارد عرصه‌های مختلف شود، اما حرکت موثری برای رونق مسکن را از سوی دولت نمی‌بینیم و مشکل عدم نقدینگی را هم‌چنان در وضعیت موجود مسکن شاهد هستیم. مردم وضعیت چندان مناسبی، بخصوص برای خرید واحدهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان ندارند و این مشکل باعث عدم تزریق منابع به بخش عرضه شده است. دبیر انجمن انبوه‌سازان اصفهان با بیان این‌که وزارت راه و شهرسازی، سیاست خود را در حوزه مسکن شفاف به مردم و سرمایه‌گذاران اعلام کند، گفت: قبلا بخش مسکن دو سیاست مسکن مهر و پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی را دنبال می‌کرد که با همه نقاط قوت و ضعف، سیاست‌های مشخصی بود. سازندگان و مصرف‌کنندگان می‌دانستند باید خود را با این مسیر هماهنگ کنند اما در حال حاضر حرکت‌ها ناهمگون و ناهماهنگ است. تولا با تایید صحبت وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این‌که محدوده شهرها نباید از چیزی که هست توسعه بیشتری پیدا کند افزود: با این حال ماموریت وزارت راه و شهرسازی، تامین مسکن مناسب برای تمام اقشار جامعه است. هم‌اکنون اعلام شده که بازآفرینی شهری در محله‌های ناکارآمد و حاشیه‌ای سیاست اصلی است اما معدود راهکارهای اتخاذ شده همچون تسهیلات هشت درصد، شرط لازم است اما کافی نیست. وی تاکید کرد: اگر دولت به جد وارد بحث نوسازی بافت‌های فرسوده...
 • کارگاه های حوله بافی در بیرجند رونق گرفت
 • اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیرجند با همکاری بخشداری مرکزی اقدام به برگزاری دوره آموزش صنایع‌دستی با الویت رشته‌‎های بومی از جمله حوله‌بافی کرده است. به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، حسنعلی فولادی رئیس اداره میراث‌فرهنگی بیرجند امروز دوشنبه ۳ مهر با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه اخیر ۱۰ دوره آموزشی در ۸ روستا برگزار شد که حدود ۲۰۰ نفر از زنان روستایی از این آموزش‌ها برخوردار شدند. او افزود: از آنجایی که بیش از ۷۰ درصد هنرآموزان پس از اخذ مهارت و آموزش اقدام به راه‌اندازی کارگاه تولیدی می‌کنند، این دوره‌ها با هدف توانمندسازی و توسعه با محوریت اشتغال‌ایی انجام شد. فولادی گفت: به هنرآموختگانی که در آزمون نهایی حضور داشته باشند، پس از قبولی در آزمون‌های مربوطه، گواهینامه پایان دوره آموزشی بر اساس ضوابط و استانداردهای سازمان میراث‌فرهنگی اعطا خواهد شد و چنانچه تولیدات هنرآموختگان دارای کیفیت باشد، پروانه تولید صادر می‌شود و صنعتگران می‌توانند از مزایایی همچون بیمه صنعتگران، حضور در نمایشگاه‌ها، معافیت‌های مالیاتی و... برخوردار شوند.
 • استمرار خدمت ۱۰۰۰ معلم تهرانی در آستانه بازنشستگی
 • معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران از استمرار خدمت یک چهارم معلمان در آستانه بازنشستگی در پایتخت خبر داد و گفت: اجباری برای تدریس هفتگی معاونان و مدیران مدارس نداریم به شرط آنکه نیروی مورد نیاز در منطقه تامین شده باشد. نادر جهان آرای در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه آیا درسال تحصیلی جاری مدیران و معاونان مدارس تهران بر اساس دستورالعمل سال گذشته وزارت آموزش و پرورش از تدریس شش ساعت در هفته معاف شده‌اند یا خیر ؟ اظهار کرد: به لحاظ علمی خوب است که مدیران و معاونان مدارس در کلاس درس تدریس کنند و اطلاعاتشان بروز باشد، بنابراین تدریس به لحاظ علمی درست است و مشکلی ندارد، اما ممکن است شرایط برای همه مدیران مهیا نباشد. وی افزود: اکنون در مناطق تهران، بسته به اینکه کدام از مدارس دچار کمبود نیروی انسانی باشند، مدیر و معاون مدرسه باید به کلاس درس بروند و تدریس کنند، اما آن دسته از مناطق که کمبود ندارند، موظف نیستند و به خودشان تفویض اختیار شده است. معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران درباره استمرار خدمت فرهنگیان در آستانه بازنشستگی در راستای تامین نیروی انسانی نیز گفت: مقرر شده بود آموزگاران مرد و زن در آستانه بازنشستگی در تهران اگر دارای مدرک لیسانس باشند، پس از 30سال سابقه و اگر دارای مدرک فوق لیسانس باشند پس از 35سال سابقه بتوانند در آموزش و پرورش بمانند و ادامه خدمت بدهند. جهان آرای افزود: حدود 1000 نفر از 4000 معلم در آستانه بازنشستگی، امسال ادامه خدمت می‌دهند. انتهای پیام