دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.
داستان سرگردانی این مسافران از تهران آغاز شد اما با حمله یک فیل در پوکت به اوج رسید.
به گزارش ایسنا، هزینه‌ی سفری که این زوج ایرانی برای تور پوکت در تایلند پرداختند مجموعا هفت میلیون تومان بود، تور را هم از یک آژانس گردشگری در تهران خریده‌ بودند که در تبلیغات‌اش به صورت ُبلد شده اعلام کرده؛ از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز دارد و اتفاقا با مسافر هم قرارداد بسته است، اما از همان ابتدای سفر، بدتعهدی را آغاز می‌کند.


بلخاری، گردشگری که در این تور حضور داشته و در حمله فیل رِم کرده، آسیب دیده در شرح ماجرایش به ایسنا، گفت: شب نخست، راهنمای تور که در تایلند مستقر بود پیشنهاد یک گشت اضافه را دارد که هر نفر با پرداخت ۵۰ دلار به شخص راهنما، آن تور را خریدیم و صبح فردای آن روز با هماهنگی راهنما که البته خودش در آن برنامه حضور نداشت، گشت یک روزه را شروع کردیم. قرار بود در نمایش یک فیل شرکت کنیم، متاسفانه من در نزدیک‌ترین جایگاه به محل اجرای نمایش نشسته بودم که یکدفعه فیل رَم و حمله کرد. آسیب شدیدی دیدم، حتی تا پای مرگ رفتم، همسرم هم که در نزدیکی ما بود نیز آسیب دید.
وی افزود: ‌افرادی که در اطراف محل حادثه بودند، ما را با وانت به کلینیک محلی منتقل کردند و درمان اولیه انجام شد و بعد هم با آمبولانس به بیمارستانی در پوکت منتقل کردند.
این گردشگر گفت: روز دوم که در بیمارستان بستری بودیم راهنمای تور برای ملاقات آمد، چون شنیده بودن ما جان خود را در حمله یک فیل خشمگین از دست داده‌ایم. وقتی مطمئن شد هنوز زنده‌ایم، با کلی وعده که مراقب و پیگیر وضعیت‌مان است، بیمارستان را ترک کرد و بعد از آن هم هیچ خبری از او نشد. هر بار هم با تلفن‌اش تماس گرفتیم جواب نداد، فقط یک‌بار پاسخ داد و گفت که نمی‌تواند مسؤولیتی قبول کند، چون مسافران دیگری هم در این تور هستند که باید به آن‌ها رسیدگی کند و بعد هم گفت دیگر به او زنگ نزنیم.
وی افزود: ‌با پیگیری زیاد موفق شدیم مجری اصلی این تور را که شرکتی ایرانی و مستقر در بانکوک بود، پیدا کنیم. آن‌ها هم در قبال این حادثه هیچ مسؤولیتی قبول نکردند و گفتند به سفارت ایران اطلاع دهیم. آن‌جا هم تماس گرفتیم، ولی کسی پاسخگو نبود. با تماس‌های زیاد بالخره شخصی را در سفارتخانه پیدا کردیم و جریان حمله‌ی فیل و جراحت‌مان را اطلاع دادیم‌. درخواست کردیم شخصی را به عنوان راهنما معرفی کند، چون ما هیچ کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم، من و همسرم هر دو بستری بودیم و اصلا توان حرکت کردن نداشتیم. آن شخص جواب ناامیدکننده‌ای داد و گفت نمی‌تواند هیچ کاری برای ما انجام دهد و بعد هم گفت دیگر به سفارتخانه و او زنگ نزنیم. تلفنش را هم دیگر جواب نداد!
بلخاری ادامه داد: ما از ۱۰ روز سفرمان به تایلند که دو روزش را هم در راه سپری کردیم، هفت روز باقی مانده را در بیمارستان بستری بودیم و هیچ‌کسی هم سراغ‌مان را نگرفت، نه تورلیدر، نه آژانس فروشنده تور در بانکوک و نه سفارت ایران.
وی سپس چالش‌هایی که برای برگشت به ایران داشتند را تعریف کرد و گفت: سه‌شنبه ۱۴ شهریورماه سفر ما در تایلند تمام می‌شد و باید به کشور برمی‌گشتیم، درحالی‌که پزشک معالج اجازه‌ی پرواز نمی‌داد و تازه روز چهارشنبه را برای چکاپ تعیین کرده بود. با آژانس تهران و همچنین بانکوک تماس گرفتم تا زمان پرواز را جابه‌جا کنم، ولی آن‌ها نپذیرفتند و تاکید کردند اگر با پرواز سه‌شنبه برنگردیم هیچ مسؤولتی در قبال‌مان قبول نمی‌کنند، حتی حاضر نشدند صندلی‌های ما را عوض کردند و جای راحت‌تری را بگیرند.
او اضافه کرد: ‌این بدتعهدی‌ها از همان ابتدای سفر وجود داشت، ما وقتی این تور را خریدیم همراه با بیمه و ترانسفر بود در قرارداد هم نوشته شده، اما هیچ‌یک شامل حال ما نشد. از فرودگاه که خودمان ماشین گرفتیم، در بیمارستان هم که اصلا نماینده شرکت بیمه حاضر نشد. هزینه درمان و بیمارستان را هم بعد از کلی پیگیری، برگزارکننده تایلندی آن نمایش، پرداخت کرد. سفارت ایران هم هیچ مسؤولیتی در قبال ما نپذیرفت.
این گردشگر افزود: این اذیت‌ها از فرودگاه امام شروع شد، با این‌که ۲۵ مرداد برای این تور ثبت‌نام کرده بودیم، اما نماینده آژانس گذرنامه‌ها را سه و نیم ساعت قبل پرواز و بلیت‌ها را هم دو ساعت قبل پرواز بدست ما رساندند. بلیت پرواز برگشت را هم ندادند. ما باید هوایی از بانوک به شهر پوکت می‌رفتیم که این بلیت را هم ندادند. وقتی به فرودگاه بانکوک رسیدیم بعد از کلی جست‌وجو شخصی را پیدا کردیم که بلیت‌های پرواز دوم ما دست او بود. آژانس حتی مشخصات آن فرد را به ما نداده بود و آن رابط آژانس در بانکوک هم هیچ تابلویی نداشت.
وی گفت: تاخیر در رساندن بلیت‌ها و گذرنامه‌ها ضرر زیادی را وارد کرد، نه تنها فرصت خرید ارز مسافرتی را از دست دادیم و از نظر مالی متضرر شدیم، که صندلی‌های‌مان در هواپیما به خاطر تاخیر در گرفتن کارت پرواز، بدترین جای ممکن بود.
بلخاری اضافه کرد:‌ چون این دردسرها را در رفت کشیدیم برای گرفتن بلیت برگشت از دو روز قبلِ موعد پرواز، مدام با آژانس تهران تماس می‌گرفتیم تا سرانجام موفق شدیم زودتر بلیت‌مان را بگیریم.
این گردشگر ادامه داد: علاوه‌بر ما چهار مسافر دیگر نیز از طریق همین آژانس به پوکت سفر کرده بودند که دچار دردسرهای مشابهی شده بودند. آژانس برای تامین هتل آن‌ها نیز بدتعهدی کرد و به وعده‌هایش عمل نکرده بود. این مسافران هم مثل ما با آن‌که هزینه بیمه و ترانسفر را داده بودند، اما مشمول هیچکدام نشده بودند. از این دست اتفاق‌ها برای سایر مسافران این آژانس در سطوح مختلف رخ داد و هیچ‌کسی هم پاسخگو نبود. وقتی در کشور دیگری هستید بعضی از این آژانس‌ها با آن‌که پول گرفته‌اند تا خدمات بدهند، اما حاضر نیستند کوچک‌ترین کمکی کنند.
وی گفت: وقتی به ایران برگشتم، یک روز کامل در بیمارستان بودم. برای شکایت از این آژانس و تورلیدر بی‌مسؤولیت به اداره میراث فرهنگی و گردشگری در خیابان ویلا رفتم که گفتند کاری نمی‌توانیم انجام دهیم فقط یک امتیاز منفی در پرونده‌شان ثبت می‌کنیم!
این گردشگر آسیب‌دیده در حمله فیل، افزود: به آژانسی فروشنده این تور در تهران مراجعه و اعتراض کردم که رفتارشان با ما در یک کشور غریب، انسانی و اخلاقی نبوده، اما اهمیتی ندادند. ما برای استراحت و تفریح این سفر را رفته بودیم، ولی خیلی اذیت شدیم.

کلیدواژه: سفارت ایران | یک فیل | حمله ی

منبع: عصر ایران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۲۸۸۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • قطعی برق دلیل سرگردانی بیماران در درمانگاه شماره ٢ ابوالفضل میناب
 • میناب - بیش از ۲۰۰نفر از بیماران نوبت داده شده در درمانگاه وکلینیک شماره ۲ابوالفضل میناب به علت قطعی برق سرگردان و به خانه خود باز گشتند به گزارش خبرنگار مهر، درمانگاه و کلینیک شماره ۲ ابوالفضل که واقع در بلوار بسیج است و از سوی مالک آن در اختیار بیمارستان برای خدمات دهی به بیماران قرار داشت توانسته بود بیماران مراجعه کننده به بیمارستان را کاهش دهد. این درمانگاه که از پزشکان متخصص و عمومی و داروخانه ای بهره می برد تا کنون حجم زیادی از مشکلات بیمارستان در خصوص مراجعه کننده ها را حل کرده است و با خدمات قابل توجه در این مکان به مداوا و درمان بیماران پرداخته شده است. اما در حین ناباوری روزهای گذشته بیماران نوبت داده شده که برای ارجاع به پزشکان از شهر و روستاهای دور و نزدیک برای درمان به این مکان مراجعه می کنند با قطعی برق ساختگی توسط مالک ساختمان در خصوص اختلاف حسابهای به وجود آمده مواجه می شوند. قطعی برق را علت تعطیلی درمانگاه عنوان می کنند یکی از بیماران که برای مراجعه به پزشک با این بی تفاوتی مالک ساختمان نسبت بیماران روبرو شده است در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کیلومترها راه را پیموده ام تا برای درمان بیماری به پزشک مراجعه کنم اما گویا تاوان مشکلات به وجود آمده بین مالک ساختمان و مدیریت آن را بیماران متحمل شوند. وی گفت: متاسفانه خدمات ارائه شده در این مکان هم آنچنان مناسب نبوده که بخواهند با چنین حرکت ناشایستی با جان مردم بازی کنند. این بیمار با گلایه مندی از مسئولان میناب و مدیریت این ساختمان گفت: اگر مسئولان توان مدیریت جایی را ندارند بهتر است با جان مردم بازی نشود و بعضی از مدیریتهای زد و بند شده را به مدیران با تجربه و جهادی واگذار کنند. اختلاف کوچک مدیریتی در مجموعه علت...
 • شهر گردشگر چیست
 • اجتماع>سفر - محمد باریکانی:شهر گردشگر که بارها مورد تأکید رئیس سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است قرار است چه اتفاق جدیدی در وضعیت گردشگری ایران ایجاد کند؟ آيا اين عنوان به ايجاد زيرساخت براي صنعت گردشگري ايران منجر خواهد شد يا تنها در حد يك تئوري از سوي علي‌اصغر مونسان، رئيس جديد سازمان ميراث فرهنگي مطرح شده است؟ آيا رويكرد شهر گردشگر در دوره جديد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شامل جزئياتي است كه بايد در اختيار استان‌هاي كشور قرار بگيرد و تحقق آن به تغيير رويكرد دستگاه‌هاي مختلف در صنعت گردشگري ايران وابسته است؟ حسن روحاني، رئيس‌جمهور از همان ابتداي سكانداري دولت بارها صنعت گردشگري را با اهميت خوانده و بر نقش اين صنعت در ارزآوري و ايجاد اشتغال سريع در كشور تأكيد كرده است. بر همين مبنا رئيس‌جمهور سازمان ميراث فرهنگي را مكلف كرده است كه نگاهي ويژه به حوزه گردشگري داشته باشد و خود نيز چندين‌بار نقش صنعت گردشگري كشور را به اندازه‌اي مهم دانست كه خواستار تغيير نام اين سازمان به گردشگري، ميراث فرهنگي و صنايع دستي شد. پس از آن بود كه رئيس‌جمهور همه دستگاه‌ها به‌ويژه سازمان ميراث فرهنگي را مكلف كرد توجه جدي به گردشگري داشته باشند. روزنامه همشهري در نخستين نشست خبري محمد محب‌خدايي، معاون جديد گردشگري سازمان ميراث فرهنگي اين پرسش‌ها را با او در ميان گذاشت تا مشخص شود منظور رئيس سازمان ميراث فرهنگي از تأكيد بر شعار شهر گردشگر چيست؟ محمدمحب‌خدايي، معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي با اعلام اينكه در طرح شهر گردشگر برنامه‌ريزي‌ها بايد علاوه بر تمركز بر جامعه ساكن شهرها گردشگران و زمان خالي آنها را نيز در نظر بگيرد، گفت: به‌عنوان مثال ساعت پروازها تنها نبايد متمركز بر جامعه ساكن باشد، بلكه مي‌توان ساعات پرواز را به‌گونه‌اي تنظيم كرد كه گردشگران امكان بيشتري براي برنامه‌ريزي سفرهاي خود و زمان مناسب‌تري براي بازديد از جاذبه‌هاي گردشگري شهرهاي...
 • راهکار جالب برای جذب گردشگر
 • راهکاری چینی برای جذب گردشگر
 • ارتفاع این مجسمه 10 متر و طول آن نیز به 43 متر می‌رسد و در پارکی در جنوب چین ساخته شده است. تصاویری از این مجسمه ساخته شده را در زیر مشاهده می‌کنید:
 • ورود بیش از ۴۰۰۰ گردشگر خارجی به چهارمحال و بختیاری
 • معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: طی شش ماه نخست سال 4700 گردشگر خارجی وارد استان شدند. «حیدر صادقی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال شمار گردشگران خارجی در استان پنج درصد افزایش یابد. وی افزود: طی این مدت حدود 60 درصد گردشگران خارجی از مناطق کوهرنگ بازدید کرده‌اند و 40 درصد گردشگران از شهرهای بزرگ استان با هدف سرمایه‌گذاری تجاری و صنعتی به استان سفر کرده‌اند. صادقی یادآور شد: در این مدت شمار گردشگران داخلی وارد شده به استان 700 هزار نفر شب اقامت بوده‌ که عمده گردشگران داخلی از استان‌های جنوبی، اصفهان، تهران و مرکزی بوده است. انتهای پیام
 • ۴۸۰۰ گردشگر خارجی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری دیدن کردند
 • شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از بازدید 4800 گردشگر خارجی از جاذبه های طبیعی و تاریخی این استان در نیمه نخست سال جاری خبر داد. حیدر صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است.وی با بیان اینکه 60 درصد از گردشگران خارجی ورودی به استان از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی هستند، گفت: این گردشگران با هدف بازدید از جاذبه های طبیعی و بوم گردی استان به ویژه زندگی عشایر کوچ نشین به استان سفر کرده اند.صادقی تصریح کرد: 40 درصد از گردشگران خارجی نیز با انعقاد برجام و باز شدن دروازه های کشور بر روی سرمایه گذاران خارجی با اهداف اقتصادی، تجاری و صنعتی به استان سفر کرده اند.معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری همچنین از اقامت 700 هزار نفر شب گردشگران داخلی در استان خبر داد و گفت: این تعداد گردشگر نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 5 درصدی برخوردار شده است.صادقی افزود: 50 درصد گردشگران داخلی از استان اصفهان و 50 درصد دیگر از استانهای جنوبی، تهران و مرکزی به استان سفر کرده اند.چهارمحال و بختیاری که به تازگی از آن با عنوان برند بوم گردی کشور یاد می شود، دارای پتانسیل های بی بدیلی در حوزه گردشگری بویژه گردشگری طبیعی است، به نحوی که جاذبه های بوم گردی این استان که در قالب طبیعت بکر و زندگی مردم عشایرنشین آن می گنجد، می تواند برند معتبر و منحصر به فردی از گردشگری طبیعی را در کشور و همچنین در عرصه بین الملل به خود اختصاص دهد.خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری7363/6021
 • ۴۸۰۰ گردشگر خارجی از جاذبه های طبیعی چهارمحال وبختیاری دیدن کردند
 • حیدر صادقی افزود: این تعداد گردشگر خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است.وی با بیان اینکه 60 درصد از گردشگران خارجی ورودی به استان از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی هستند، گفت: این گردشگران با هدف بازدید از جاذبه های طبیعی و بوم گردی استان به ویژه زندگی عشایر کوچ نشین به استان سفر کرده اند.صادقی تصریح کرد: 40 درصد از گردشگران خارجی نیز با انعقاد برجام و باز شدن دروازه های کشور بر روی سرمایه گذاران خارجی با اهداف اقتصادی، تجاری و صنعتی به استان سفر کرده اند.معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری همچنین از اقامت 700 هزار نفر شب گردشگران داخلی در استان خبر داد و گفت: این تعداد گردشگر نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 5 درصدی برخوردار شده است.صادقی افزود: 50 درصد گردشگران داخلی از استان اصفهان و 50 درصد دیگر از استانهای جنوبی، تهران و مرکزی به استان سفر کرده اند.چهارمحال و بختیاری که به تازگی از آن با عنوان برند بوم گردی کشور یاد می شود، دارای پتانسیل های بی بدیلی در حوزه گردشگری بویژه گردشگری طبیعی است، به نحوی که جاذبه های بوم گردی این استان که در قالب طبیعت بکر و زندگی مردم عشایرنشین آن می گنجد، می تواند برند معتبر و منحصر به فردی از گردشگری طبیعی را در کشور و همچنین در عرصه بین الملل به خود اختصاص دهد. 46
 • پتروشیمی نماینده تایلند را صدتایی کرد
 • تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در سومین بازی خود در مسابقات باشگاه‌های آسیا بر نماینده تایلند غلبه کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در سومین بازی خود در مسابقات باشگاه‌های آسیا به مصاف «مونو ومپایرز» تایلند رفت و با نتیجه 111 بر 60 به پیروزی رسید.`پتروشیمی در هر 4 کوارتر این بازی با نتایج 26 بر 19، 21 بر 18، 30 بر 14 و 34 بر 9 حریف خود را شکست داد.در پایان این بازی، ویلی وارن 20 و میثم میرزایی 14 امتیاز و 15 ریباند برای پتروشیمی کسب کردند و مایک سینگلتری12 امتیاز و 5 ریباند برای مونو ومپایر به دست آوردند. پتروشیمی با کسب این پیروزی به صدر جدول گروه 5 تیمی خود صعود کرد.پتروشیمی در بازی بعدی خود از ساعت 21:45 دقیقه فردا، سه‌شنبه به وقت چین به مصاف «چوکس تو گو» فیلیپین خواهد رفت.انتهای پیام/ R1015159/P1435/S3,31/CT1
 • پیروزی پتروشیمی برابر نماینده تایلند
 • خبرگزاری میزان- تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در سومین دیدار خود در رقابت های قهرمانی باشگاه های آسیا برابر نماینده تایلند به برتری رسید. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در سومین بازی خود در مسابقات باشگاه‌های آسیا به مصاف «مونو ومپایرز» تایلند رفت و با نتیجه ۱۱۱ بر ۶۰ به پیروزی رسید.در پایان این بازی، ویلی وارن ۲۰ و میثم میرزایی ۱۴ امتیاز و ۱۵ ریباند برای پتروشیمی کسب کردند و مایک سینگلتری ۱۲ امتیاز و ۵ ریباند برای مونو ومپایر به دست آوردند. پتروشیمی با کسب این پیروزی به صدر جدول گروه ۵ تیمی خود صعود کرد.پتروشیمی در بازی بعدی خود از ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه فردا، سه‌شنبه به وقت چین به مصاف «چوکس تو گو» فیلیپین خواهد رفت. انتهای پیام/
 • پیروزی پتروشیمی مقابل نماینده تایلند
 • تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام سومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا را با پیروزی برابر مونو ومپایرز تایلند به پایان رساند. به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب چهارمین روز مسابقات بسکتبال باشگاه های آسیا که در شنزو چین جریان دارد، امروز دوشنبه تیم پتروشیمی بندرامام به مصافمونو ومپایرز تایلند رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه١١١ بر ٦٠ شکست دهد. این سومین دیدار شاگردان مهران شاهین طبع در بیست و ششمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه های آسیا بود. آنها در دیدار نخست این دوره مسابقات با تنها یک اختلاف امتیاز و با نتیجه۶۵ بر ۶۶ برابر آستانه قزاقستان شکست خوردند اما در دومین دیدار موفق شدند با نتیجه۱۰۸ بر ۴۵سِرِیِت رام‌الله فلسطین را شکست دادند. چهارمین و آخرین دیدار تیم پتروشیمی در مرحله گروه گروهی رقابت های بسکتبال باشگاه های آسیا فردا برابر نماینده فیلیپین برگزار می شود. بیست و ششمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه های آسیا که با حضور ۱۰ تیم از جمعه در شنزو چین آغاز شد تا هشتم مهرماه ادامه خواهد داشت. پتروشیمی بندرامام با قهرمانی در غرب آسیا سهمیه حضور در این رقابت ها را کسب کرد. این تیم در دوره پیشین این رقابت ها به عنوان سوم دست یافت.
 • ناظمی داور دوم دیدار فوتسال ژاپن و تایلند شد
 • به گزارشبولتن نیوزو به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار فینال مسابقات فوتسال بانوان بین تیم های ژاپن و تایلند در حالی امروز (3 مهرماه) ساعت 17:30 به وقت تهران در عشق آباد برگزار می شود که با اعلام کمیته داوران برگزاری بازی های داخل سالن آسیا، گلاره ناظمی از ایران به عنوان داور دوم این بازی را قضاوت می کند. اسامی داوران این دیدار به شرح زیر است:داور: سری تیتا از اندونزیداور دوم: گلاره ناظمی از ایرانداور سوم: -هاوکار احمد از عراقوقت نگهدار: اسامه ادریس از بحرین تیم ملی فوتسال بانوان ایران نیز در دیدار رده‌بندی بعدازظهر به مصاف چین می‌رود. پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا به میزبانی عشق‌آباد در حال برگزاری است.
 • دومین پیروزی پتروشیمی مقابل نماینده تایلند
 • تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در سومین بازی خود در جام باشگاههای آسیا به برتری رسید. به گزارش "ورزش سه"، تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام که به عنوان نماینده ایران در مسابقات جام باشگاههای آسیا در چین حاضر شده، امروز در سومین بازی خود به مصاف «مونو ومپایرز» تایلند رفت. نماینده ایران که در بازی نخست خود مقابل آستانه قزاقستان شکست خورده بود و دیروز نماینده فلسطین را شکست داد، امروز در سومین بازی توانست از سد تیم تایلندی بگذرد. شاگردان مهران شاهین طبع در هر 4 کوارتر نسبت به تیم حریف برتری داشتند و در نهایت با نتیجه 111 بر 60 بر حریف خود غلبه کردند. پتروشیمی فردا در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف نماینده فیلیپین می رود.
 • دومین برد متوالی پتروشیمی/نماینده تایلند صد تایی شد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در سومین بازی خود در مسابقات باشگاه‌های آسیا به مصاف «مونو ومپایرز» تایلند رفت و با نتیجه 111 بر 60 به پیروزی رسید. پتروشیمی در هر 4 کوارتر این بازی با نتایج 26 بر 19، 21 بر 18، 30 بر 14 و 34 بر 9 حریف خود را شکست داد. در پایان این بازی، ویلی وارن 20 و میثم میرزایی 14 امتیاز و 15 ریباند برای پتروشیمی کسب کردند و مایک سینگلتری 12 امتیاز و 5 ریباند برای مونو ومپایر به دست آوردند. پتروشیمی با کسب این پیروزی به صدر جدول گروه 5 تیمی خود صعود کرد. پتروشیمی در بازی بعدی خود از ساعت 21:45 دقیقه فردا، سه‌شنبه به وقت چین به مصاف «چوکس تو گو» فیلیپین خواهد رفت.
 • ناظمی داور دوم دیدار فوتسال بانوان ژاپن و تایلند شد
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار فینال مسابقات فوتسال بانوان بین تیم های ژاپن و تایلند در حالی امروز (3 مهرماه) ساعت 17:30 به وقت تهران در عشق آباد برگزار می شود که با اعلام کمیته داوران برگزاری بازی های داخل سالن آسیا، گلاره ناظمی از ایران به عنوان داور دوم این بازی را قضاوت می کند. اسامی داوران این دیدار به شرح زیر است: داور: سری تیتا از اندونزی داور دوم: گلاره ناظمی از ایران داور سوم: -هاوکار احمد از عراق وقت نگهدار: اسامه ادریس از بحرین تیم ملی فوتسال بانوان ایران نیز در دیدار رده‌بندی بعدازظهر به مصاف چین می‌رود. پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا به میزبانی عشق‌آباد در حال برگزاری است. 602 فدراسیون ورزش ایران
 • ثبت دومین پیروزی ۱۰۰ امتیازی پتروشیمی مقابل نماینده تایلند
 • به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، در چهارمین از مسابقات بسکتبال باشگاه‌های آسیا که در شهر شنززو چین جریان دارد،‌ تیم پتروشیمی نماینده کشورمان در سومین بازی خود مقابل مونو ومپایرز تایلند به میدان رفت و توانست این بازی را 111 بر 60 پیروز شود. شاگردان مهران شاهین طبع که در دو بازی قبلی یک برد و یک شکست را در کارنامه داشتند، در این مسابقه در حالی مقابل نماینده تایلند صف آرایی کردند که میرزا بگیچ یکی از بازیکنان خارجی خود را در اختیار نداشتند. پتروشیمی در دو کوارتر اول 26 بر 19 و 21 بر 18 پیروز شد و در مجموع 47 بر 37 برنده به رختکن رفت. نماینده کشورمان که نیمه دوم را با قدرت آغاز کرده بود در کوارتر سوم و چهارم هم 30 بر 14 و 10 و 34 بر 9 به برتری رسیدند تا در پایان 111 بر 60 به پیروزی برسند. در اواخر کوارتر چهارم بازی هم ارسلان کاظمی پس از ضربه ای که بازیکن حریف به او وارد کرد از ناحیه صورت دچار آسیب دیدگی شد و بیرون رفت. ویلی وارن بازیکن آمریکایی پتروشیمی با 20 امتیاز، پرامتیازترین بازیکن زمین بود و میثم میرزایی نیز با 15 ریباند، بهترین ریباندر میدان بود. نماینده کشورمان که صعود خود را به یک چهارم نهایی قطعی کرده است، فردا چهارشنبه بازی خود ساعت 17:15 به مصاف چوکز تو گو فیلیپین خواهد رفت. 604 تیم بسکتبال پتروشیمی پتروشیمی بسکتبال بسکتبال باشگاه های آسیا بسکتبال آسیا چین
 • دومین پیروزی ۱۰۰ امتیازی پتروشیمی مقابل نماینده تایلند رقم خورد
 • به گزارش وانانیوز، در چهارمین از مسابقات بسکتبال باشگاه‌های آسیا که در شهر شنززو چین جریان دارد،‌تیم پتروشیمی نماینده کشورمان در سومین بازی خود مقابل مونو ومپایرز تایلند به میدان رفت و توانست این بازی را 111 بر 60 پیروز شود. شاگردان مهران شاهین طبع که در دو بازی قبلی یک برد و یک شکست را در کارنامه داشتند، در این مسابقه در حالی مقابل نماینده تایلند صف آرایی کردند که میرزا بگیچ یکی از بازیکنان خارجی خود را در اختیار نداشتند. پتروشیمی در دو کوارتر اول 26 بر 19 و 21 بر 18 پیروز شد و در مجموع 47 بر 37 برنده به رختکن رفت. نماینده کشورمان که نیمه دوم را با قدرت آغاز کرده بود در کوارتر سوم و چهارم هم 30 بر 14 و 10 و 34 بر 9 به برتری رسیدند تا در پایان 111 بر 60 به پیروزی برسند. در اواخر کوارتر چهارم بازی هم ارسلان کاظمی پس از ضربه ای که بازیکن حریف به او وارد کرد از ناحیه صورت دچار آسیب دیدگی شد و بیرون رفت. ویلی وارن بازیکن آمریکایی پتروشیمی با 20 امتیاز، پرامتیازترین بازیکن زمین بود و میثم میرزایی نیز با 15 ریباند، بهترین ریباندر میدان بود. نماینده کشورمان که صعود خود را به یک چهارم نهایی قطعی کرده است، فردا چهارشنبه بازی خود ساعت 17:15 به مصاف چوکز تو گو فیلیپین خواهد رفت.
 • حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی حمایت از کارگر ایرانی است
 • حمایت از جوانان آتش به اختیاری که با پخش لوازم التحریر ایرانی اسلامی دلسوز فرهنگ و آینده کشورشان هستند حمایت از کارگر و اقتصادی ایرانی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازپایگاه خبری افق انزلییکی از برنامه های کشورهای های غربی برای نفوذ فرهنگی در کشورهای دیگر سرمایه گذاری برای روی کودکان و نوجوانان است که مهمترین آنها قهرمان سازی های انیمیشنی و سپس چاپ تصاویر این قهرمانان بر روی اسباب بازی ها و لوازم التحریر است. با وجود همه کمی ها و کاستی ها در عرصه فرهنگ و تولیدات فرهنگی در کشور، عده ای از جوانان آتش به اختیار چند سالی است که پخش گسترده لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را به صورت برگزاری نمایشگاه در ایام شهریور و مهرماه هر سال انجام می دهند. لوازم التحریر ایرانی اسلامی همانطور که از نامش پیداست فرهنگ ایرانی و اسلامی را تبلیغ می کند و تصویر شخصیتها، مشاهیر، اسطوره ها، شهدا، انمیشن ها، فیلمها و سریالهای ایرانی جلد دفاتر و لوازم آنهاست. حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی یک عزم جدی و ملی را می طلبد و تنها با چند بخشنامه نمی توان در این امر موفق شد. برای اینکه جامعه ایرانی بیش از گذشته لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را مطالبه نماید باید دولت، مجلس، صدا و سیما و سایر نهادهای ذی ربط باهم همگام شوند و با تبلیغ فرهنگ ایرانی و اسلامی از نفوذ فرهنگ غربی جلوگیری نمایند. نکته مهم در خصوص فروش لوازم التحریر ایرانی اسلامی این است که عده ای در کشور مخالف فروش این نوع لوازم التحریر هستند و بعضی از عاملان فروش لوازم التحریر نیز هنوز به این خودباوری ملی نرسیده اند که آنچه ایران را به یک جامعه متعالی می رساند تبلیغ فرهنگ ایرانی اسلامی است. تخصیص ساعت ها برنامه تبلیغاتی تلویزیونی از سوی...
 • آمریکا به کره شمالی حمله نمی کند
 • به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز-یکشنبه- اعلام کرد آمریکا به کره‌شمالی حمله نمی‌کند. لاوروف تاکید کرد از آنجایی که آمریکا از دستیابی کره‌شمالی به بمب هسته‌ای اطمینان دارد، هرگز به این کشور حمله نمی‌کند. لاوروف گفت: «آمریکا زمانی به عراق حمله کرد که مطمئن شد این کشور هیچگونه سلاح کشتار جمعی در اختیار ندارد. ایالات متحده هرگز به کره‌شمالی حمله نمی‌کند چراکه اطمینان دارد این کشور به سلاح هسته‌ای دست یافته است.» وی افزود : «امیدوارم اگر این دیدگاه در آمریکا مطرح نشده است، از الآن مطرح شده و به آن پرداخته شود، اگر این مساله از کنترل خارج شود، جان هزاران یا صد‌ها هزار انسان بی‌گناه در کره‌جنوبی و ژاپن و حتی چین و روسیه به خطر می‌افتد.»
 • حمله اسی بی غم به مدرسه ای در بافق
 • بنا به گزارش برخی از سایت‌های خبری استان شخصی به نام اسی به غم با ورود به مدرسه پسرانه شهرستان بافق اقدام به کتک زدن دانش‌آموزان این مدرسه کرده است. به گزارش ایسنا-، «سرهنگ محمد کمالی» در گفت و گو با خبرنگاران در مورد این تجاوز به حریم مدرسه، اظهار کرد:‌ بعد از بررسی های انجام شده مشخص شد که جوانی 28 ساله با عنوان اسی بی غم با در دست داشتن مواد اشتعالزا وارد دبستان پسرانه شهید دهستانی شهرستان بافق شده و به دانش آموزان این دبستان حمله کرده است. وی با بیان این که خوشبختانه متهم نتوانست از مواد اشتعالزای همراه خود استفاده کند، افزود:‌ وی در زمان حمله به دانش آموزان با گرفتن یکی از آنها سر او را به آبسردکن موجود در مدرسه کوباند که وی را از ناحیه صورت زخمی کرده است. فرمانده پلیس شهرستان بافق در ادامه با بیان این‌که حال عمومی دانش‌آموز، رضایت بخش است، گفت: اولیاء دانش آموز و کادر آموزشی مدرسه شهید دهستانی با تنظیم شکایتی درخواست مجازات این متجاوز را کردند. این مقام مسئولگفت: بعد از حضور پلیس در محل‌ و دستگیری متهم، پرونده‌ای در این مورد تشکیل و به مراجع قضایی سپرده شده است. انتهای پیام
 • حمله سگ های ولگرد به کودک چهارساله/عکس
 • به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز به نقل از دیلی میل، 17سگ ولگرد به مدت نیم ساعت بی وقفه کودک چهارساله را دریدند و وی نیز از شدت درد فقط گریه می کرد و فریاد می کشید تا جان از بدنش خارج شد. براوان کومارباخواهرش پنج شنبه گذشته منزلشان را در گونتور واقع در جنوب هند برای بازی با کودکان ترک کرد اما سگ های هار به وی حمله کردند. سگ ها همه اعضای بدن کودک بیچاره از گردن، صورت، دست، سینه، کتف و ساق پای را دریده و وی را غرق در خون کردند، وی نیز از شدت درد فقط فریاد می کشید. پدرومادر کودک که کارگران فقیری هستند کودک را به یک بیمارستان دولتی نزدیک رساندند اما وی آخرین نفس های خود را کشیده بود . پزشکان بیمارستان گونتورگفتند کودک به دلیل خونریزی شدید ناشی از حملات وحشیانه سگ ها مرده به بیمارستان منتقل شده بود. والدین کودک،گفتند همسایه ها صدای سگ ها را که در حال دریدن کودک بوده ،شنیده اند وبه جای کمک وی،فقط از صحنه فیلم گرفته اند. مادر کودک؛ هفته پیش، پیش ازاین حادثه به مقامات محلی به خاطر انتشار سگ های ولگرد پیرامون منزلشان شکایت کرده بود. وی مقامات محلی را به سهل انگاری و کوتاهی دراز بین بردن سگ های ولگرد در منطقه، متهم و مسئولیت آن را بر عهده آنها انداخت. العالم 110
 • احتمال حمله پیشگیرانه چین به کره شمالی
 • جنگنده‌های آمریکایی روز گذشته بر فراز حریم دریایی کره‌شمالی به پرواز در آمدند. همزمان با این تحول، مجله معتبر نشنال‌اینترست نیز در آخرین شماره خود از احتمال حمله پیشگیرانه چین به کره‌شمالی خبر داد. به اعتقاد این نشریه، چین برای تضمین امنیت مرزها، ممانعت از نزدیک شدن نیروهای آمریکایی به رودخانه یالو و جلوگیری از ظهور یک دولت واحد در شبه‌جزیره کره، ممکن است قبل از آمریکا وارد نبرد با پیونگ‌یانگ شود تا امور منطقه به‌دست ایالات‌متحده و غرب نیفتد. نشنال‌اینترست در ادامه از موج مهاجرت و پیامدهای آن به‌عنوان یکی دیگر از دغدغه‌های پکن برای مواجهه پیشگیرانه در منطقه یاد می‌کند. بسیاری از نویسندگان در مورد سیاست آمریکا در قبال چین از احتمال معامله با کره‌شمالی و ضرورت هل دادن پیونگ‌یانگ به گوشه رینگ سخن گفته‌اند اما کمتر کسی است که به این گزینه فکر کرده باشد که احتمال مداخله تمام عیار یا محدود چین در مسائل کره‌شمالی چقدر است. به گزارش دنیای اقتصاد، «جان دال گرووِر»، تحلیلگر نشنال اینترست، معتقد است چین ممکن است در دو صورت در امور کره‌شمالی مداخله مستقیم کند: یکی در صورتی که این کشور مورد حمله نظامی قرار بگیرد. در این صورت ممکن است چین واکنش نظامی نشان دهد. دوم، در صورتی که کره‌شمالی به خودی خود دچار فروپاشی شود. البته در شرایط فعلی کمتر محققی است که در مورد «مداخله نظامی پکن در امور پیونگ‌یانگ یا علیه این کشور» سخن گفته باشد. مداخله چین بیشتر در قالب چتر امنیتی در راستای حمایت از پیونگ‌یانگ خواهد بود. با این حال، این مداخله چند مزیت برای چین دارد: تضمین امنیت مرزها، ممانعت از نزدیک شدن نیروهای آمریکایی به رودخانه یالو و جلوگیری از ظهور یک دولت واحد و منسجم دموکراتیک کره که متحد آمریکا باشد. اکنون این سوال در بسیاری از محافل مطرح شده که در صورت حمله به کره‌شمالی آیا چین...
 • حمله پهبادی سپاه به داعش
 • نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملیاتی پهبادی چند مقر تروریست های داعش در حدود مرزی سوریه و عراق را منهدم کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شبکه خبر، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملیاتی پهبادی چند مقر تروریست های داعش در حدود مرزی سوریه و عراق را منهدم کرد. در این عملیات تعداد زیادی خودرو و تجهیزات نظامی و مهمات تروریست های داعش نابود شد.
 • حمله پهپادی سپاه به داعش
 • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملياتي پهبادي چند مقر تروريست هاي داعش در حدود مرزي سوريه و عراق را منهدم كرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملياتي پهبادي چند مقر تروريست هاي داعش در حدود مرزي سوريه و عراق را منهدم كرد. در اين عمليات تعداد زيادي خودرو و تجهيزات نظامي و مهمات تروريست هاي داعش نابود شد.
 • در بیسیم شنیدم که به ایران حمله شده است
 • «هواپیماهای ناشناسی را دیدیم که به سمت ما بمب انداختند و بعد پالایشگاه کرمانشاه را زدند. چند دقیقه بعد در بیسیم به ما گفتند که به ایران حمله شده است.» به گزارش گروه رسانه های بی‌باک، امیر «بپژن پارسا» فرمانده سابق تیپ 65 نوهد (نیروهای ویژه هوابرد) شاید برای نسل جوان چهره چندان شناخته شده‌ای نباشد. او همچنین یکی از افسران قدیمی و پیشکسوت ارتش در نیروی مخصوص (تیپ23 نوهد-بعدها تبدیل به لشکر تکاور شد-) است که بهترین سال‌های عمر خود را در یگان کلاه سبزها و در سال‌های جنگ در دفاع از این آب و خاک گذرانده و اکنون به عنوان یک «کهنه سرباز»، یکی از هزاران قهرمان ملی ما محسوب می‌شود.به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفتگویی با ایشان به بررسی چگونگی عضویت در ارتش، ماجراهای کودتای نقاب و 8 سال جنگ تحمیلی پرداختیم و ایشان نیز با رویی گشاده و بیانی صریح به بازگویی برخی خاطرات و حوادث آن سال‌ها پرداخت که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:** به خواست پدرم عضو ارتش شدم* در ابتدا کمی از گذشته خودتان بفرمایید و اینکه چطور وارد ارتش شدید؟من متولد تهران هستم و در خیابان پاستور به دنیا آمدم. تحصیلاتم را در دبیرستان ناصرخسرو تمام کردم و بعد از دبیرستان وارد دانشگاه افسری شدم.البته در نوجوانی چون در آموزشگاه شکوه 14 ترم زبان خوانده بودم، در مدرسه عالی ترجمه و در رشته علوم ارتباطات نیز قبول شدم اما پدرم اصرار داشت که وارد ارتش شوم.خودم ابتدا دوست داشتم پلیس شوم و شرایطش را هم داشتم.* چه شرایطی؟مثلا یکی از شرایط، آمادگی جسمانی و وضعیت فیزیکی بود. آن زمان یکی از شروط پذیرش افراد این بود که قدشان یک متر و 70 باشد و قد من هم یک متر و 71 بود. از طرف دیگر در دوران تحصیل هم در رشته کشتی قهرمان استان تهران بودم و دانشگاه پلیس هم...
 • حمله با سلاح به ایستگاه های صلواتی
 • معاون اجتماعی پلیس پایتخت حمله به ایستگاه‌های صلواتی در تهران را تأیید کرد و گفت :علت این حادثه اعلام خواهد شد. به گزارش خبرنگار بی‌باک ، درپی انتشار خبری مبنی بر حمله‌ور شدن چندین موتورسوار به تعدادی از ایستگاه‌های صلواتی در خیابان جی با شلیک تفنگ ساچمه‌ای و مجروحیت چند نفر بر اثر این تیراندازی‌ها، معاون اجتماعی پلیس پایتخت تیراندازی به این ایستگاه‌های صلواتی را تایید کرد. سرهنگ مراد مرادی اعلام کرد: در پی این حمله یک نوجوان ۱۲ ساله یکی از چشم‌های خود را به علت اصابت ساچمه از دست داد و یک نوجوان دیگر نیز از ناحیه کتف آسیب دید. وی خاطرنشان کرد: این حادثه به هیچ وجه امنیتی نبوده و بیشتر جنبه شوخی و شیطنت بچگانه داشته ضمن اینکه صدای شلیک تیر در محل شنیده نشده و پرونده در کلانتری ۱۱۹ مهرآباد در حال بررسی است و کارشناسان انتظامی به شدت حسب دستور فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حال بررسی موضوع هستند.
 • خسارات پ/ک/ک در حمله جنگنده های ترکیه
 • درپی حمله جنگنده‌های ترکیه به مناطقی در شمال عراق، انبارهای تسلیحات و زاغه مهمات متعلق به پ.ک.ک نابود شدند. به گزارش جهان نيوز؛ ارتش ترکیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که چند پایگاه گروه تروریستی «پ.ک.ک» را در شمال عراق هدف قرار داده است. بر این اساس، جنگنده‌های نیروی هوایی ترکیه انبارهای تسلیحات و زاغه مهمات متعلق به این گروه تروریستی در مناطق «زاپ» و «آواسین-باشیان» را هدف قرار دادند. به نوشته خبرگزاری «آناتولی» در بیانیه نیروهای مسلح ترکیه آمده است که تروریست‌های پ.ک.ک در حال اجرای یک حمله از این پایگاه‌ها بودند. طبق آمار رسمی، از آغاز مجدد درگیری‌ها میان دولت ترکیه و تروریست‌های پ.ک.ک در جولای 2015، بیش از 1200 نفر شامل نیروهای امنیتی و غیرنظامیان، جان خود را در حملات گروهک پ.ک.ک از دست داده‌اند. منبع: فارس