کرج-ایرنا- موج پایانی سفرها در 10 روز آخر تعطیلات تابستانی سال 96 جاده های کشور به ویژه در استان البرز فشرده و پرازدحام است و اطلاع از وضعیت راه ها و تقسیم سفر از ضروریات سفر در این روزها و رهایی از ترافیک است.

به گزارش ایرنا، در این بین استان البرز به واسطه واقع شدن در مسیر مواصلاتی 14 استان به ویژه استان های شمالی کشور سهم قابل توجهی در ترافیک جاده ای را به خود اختصاص می دهد.


استان البرز دارای یک هزار و 450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که با داشتن سهم 3 درصدی جاده های کشور، 18 درصد ترافیک ایران مربوط به راه های این استان است.
راه های استان البرز اگر چه در روزهای عادی به واسطه قرار گرفتن در مسیر 14 استان کشور و همجواری با پایتخت پرازدحام و پرترافیک هستند، اما در روزهای تعطیل و ایام گردشگری ، تردد در این جاده ها آزار دهنده و نفسگیر است.
با اینکه در تابستان امسال روزهای پرترافیک تر از گذشته در جاده های استان از جمله آزادراه تهران - کرج - قزوین و جاده کرج - چالوس تجربه شد، اما در روزهای پایانی تابستان و در آستانه فصل پائیز و سال تحصیلی جدید، ترافیک جاده های استان شبانه روزی شده است.
این روزها و شب ها حجم ترافیک در راه های البرز کیلومترها طول دارد و مسافران خسته ساعت ها در ترافیک سنگین می مانند.
با این حال مسئولان اجرایی استان البرز به مردم توصیه می کنند که سفرهای آخر تابستان را تقسیم بندی و با برنامه ریزی صیحیح خود را از دام ترافیک سنگین برهانند.
تقسیم سفرها و برنامه ریزی برای رفت و برگشت از مواردی است که باید مسافران به آن توجه کنند.
کاهش سفرها به شمال کشور و رفتن به دیگر مناطق ایران پهناور از مهمترین توصیه ها برای دوری از گرفتاری ترافیک است.
سید یعقوب میر کتولی مدیر کل سازمان حمل و نقل و راهداری البرز در این خصوص گفت: با توجه به اجرای طرح تابستان که این اداره کل اجرایی کرده است از 15 شهریور تا ابتدای مهرسال جاری تمام گروه ها در بحث راهداری و راهداری محوری به صورت آماده باش هستند.
وی ادامه داد: اکیپ های راهداری آمادگی کامل را دارند که در صورت احتمال خدمات دهی مناسبی را در راه های این استان داشته باشند.
میرکتولی خاطر نشان کرد: در استان البرز 22 شرکت حمل و نقل مسافری فعال هستند و به مسافرانی که قصد عزیمت به استان های کشور را دارند خدمات مناسب ارائه می دهند.
دکتر مهرداد بابایی رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز گفت: مسافرانی که در روزهای پایانی سفرهای تابستانی قصد مسافرت دارند می بایست قوانین رانندگی را جدی بگیرند و مسافرت ها را به لحظات آخر موکول نکنند.
وی ادامه داد: در ساعات پایان سفر ، گردشگران باید طوری برنامه ریزی کنند که پس از صرف ناهار یا در ساعت اولیه صبح نباشد، چرا که در این زمان ها خواب آلودگی رانندگان بیشتر می شود و همین امر سبب بروز تصادفات و واژگونی خودرو خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد:مسافران می بایست با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا سفری ایمنی را تجربه کنند.
وی ادامه داد: در مواقعی که جاده کرج- چالوس یکطرفه می شود فضا برای سرعت زیاد می شود و برخی از رانندگان نمی توانند سرعت خودرو خود را کنترل کنند و منجر به تصادف می شود.
بابایی اظهار داشت: تصادف های جرحی به خصوص در جاده کرج- چالوس زمانی رخ می دهد که این جاده از سمت مرزن آباد به کرج یکطرفه می شود .
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز گفت: در صورت تصادف و یا واژگونی خودرو که منجر به مصدومیت مسافران می شود با شماره تلفن 115 تماس بگیرند و ضمن دادن آگاهی از وضعیت دقیق مصدوم و مکان حادثه به مشاوره و توصیه های نیروهای اورژانس نیز توجه داشته باشند .
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز با اشاره به حجم بالای سفرها در راه های مواصلاتی این استان از مسافران و گردشگران خواست ضمن تقسیم بندی زمان رفت و برگشت از مسیرهای کم ازدحام برای مسافرت استفاده کنند.
عباس صفری افزود: استان البرز که در مسیر 14 استان و پایتخت قرار دارد، در روزهای تعطیلی تعداد تردد ها در جاده های این استان به مرز 2 میلیون تردد می رسد.
وی ادامه داد: این امر سبب شده تا مسافران ساعت ها در ترافیک سنگین گرفتار شوند ضمن آنکه در محدوده کلانشهر کرج به علت ورودی و خروجی های فراوان برمیزان ترافیک در آزاد راه تهران - کرج- قزوین افزوده می شود.
این مسئول اظهار داشت: هرچند برای کوتاه مدت از مسئولان مدیریت شهری کرج انتظار می رود مسیرهای جدید در حاشیه آزاد راه تهران- کرج- قزوین احداث کنند، اما گردشگران نیز تا فراهم شدن زیر ساخت ها باید با برنامه ریزی در این گونه مسیر ها حرکت کنند.
صفری خاطر نشان کرد: برخی مواقع زمان برگشت مسافران به ساعت های پایانی تعطیلات موکول می شود و این امر سبب شده تا مسافران ساعت ها در ترافیک جاده کرج- چالوس و آزاد راه تهران- کرج- قزوین گرفتار شوند.
این مسئول گفت: جاده کرج- چالوس به علت عرض کم و موقعیت خاص جغرافیایی در زمان ترافیک امداد رسانی را برای حادثه دیدگان احتمالی با مشکل مواجه می سازد و در این گونه مواقع باید به امداد هوایی متوسل شد.
وی افزود: گرفتاری مردم در تونل های پیاپی جاده کرج- چالوس از مواردی است که بر مشکلات راهداران و تیم های امدادی و انتظامی افزوده است، ضمن آنکه مردم نیز در این تونل ها گرفتار مشکلات مضاعف می شوند.
صفری بیان داشت: بر این اساس تا آماده شدن آزاد راه تهران- شمال و دیگر مسیرها لازم است مردم با دست اندرکاران انتظامی ، امدادی و راهداران همکاری بیشتری کنند و برای سفرها و پرهیز از گرفتاری در ترافیک به آسانترین مسیرها روی بیاورند.
این مسئول ادامه داد: اکنون 2 بزرگراه شمالی و جنوبی کرج در امتداد آزاد راه همت در دست ساخت هستند که با احداث این آزاد راه ها و بزرگراه تهران- شمال بخش عظیمی از ترافیک استان البرز کاهش می یابد.
وی گفت: علاوه بر راه های موجود و طرح های در دست احداث استان البرز به مسیرهای جدید نیاز دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به اهتمام دولت یازدهم در امر توسعه و ایمن سازی راه های پرترافیک این استان گفت: 648کیلومترآزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و روستایی در سال های 92 تا 95 در این استان احداث، بهسازی و روکش آسفالت شده است.
تقی رضایی اظهارداشت: در این مدت 6. 5 کیلومتربزرگراه ، 32 کیلومتر راه فرعی ، 6 کیلومتر راه اصلی، 121 کیلومتر راه روستایی، 46 کیلومتر آزاد راه در این استان احداث شده است.
وی ادامه داد: بهسازی و آسفالت 250 کیلومتر راه روستایی، بهسازی و آسفالت 70 کیلومتر راه اصلی ، روکش آسفالت 105 کیلومتر بزرگراه و روکش آسفالت 48 کیلومتر آزاد راه مهمترین اقدامات در دولت یازدهم بوده است.
رضایی اظهار داشت: در این مدت 14 کیلومتر مسیر حادثه خیر اصلاح و تعریض شده است ضمن آنکه یک دهنه پل ارتباطی در محورهای مواصلاتی احداث شد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز بیان داشت: در مجموع 303 کیلومتر از محورهای مواصلاتی آسفالت شد.
وی درخصوص ایمن سازی راه های استان گفت: احداث 3 هزارو 870 متر دیوار در نقاط حادثه خیز، تعمیر 17 دهنه پل، نصب و مرمت 1504 شاخه گاردیل ، تعمیر و مرمت 3 هزار و 313 متر گالری، احداث و بهسازی 11 راهدارخانه ، تعمیر و نگهداری 164کیلومتر سیستم روشنایی جاده ، تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی 11. 55 کیلومتر تونل، احداث 10 کیلومتر روشنایی تقاطع ،تهیه ونصب انواع تابلو هشداری و راهنمایی به تعداد 36 هزارو 800 عددو آشکار سازی دهانه تونل ها به تعداد 58 مورد از اقدامات صورت گرفته در البرز است.
رضایی گفت: ساماندهی ورودی ها و خروجی های شهرهای استان ، تعمیر و نگهداری 92 دستگاه خودرو سنگین و سبک راهداری ، خرید 16 دستگاه خودرو سبک و سنگین راهداری و 5 هزارو305 کیلومتر خط کشی جاده از دیگر کارهای انجام شده طی سال های 92 تا 95 در این استان است.
وی بیان داشت: اکنون احداث 32 کیلومتر آزاد راه در استان البرز در دست اقدام است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه میزان طرح های اجرایی در بخش توسعه راه های طی 4 سال گذشته به نسبت چهارسال ماقبل از افزایش چشمگیری برخوردار است ، گفت: تلاش ها براین است تا برای کاستن از حجم ترافیک استان البرز، طرح های اجرایی در بخش توسعه راهها با سرعت بیشتری انجام شود.
این مسئول در خصوص مشکلات ترافیکی استان اظهار داشت: البرز در مسیر استان های مختلف کشور قرار دارد و باید تا زمان تکمیل پروژه ها مانند آزاد راه تهران شمال و بزرگراه های شمالی و جنوبی کرج با همکاری و همراهی مردم سفرها و ترافیک ساماندهی شود.
سرهنگ رضا گودرزی فرمانده پلیس راه استان البرز در این خصوص با اشاره به آمار سفرهای تابستانی، گفت: آمار تردد خودرویی طی این مدت زمان در جاده های البرز به اوج خود رسید به طوری که طی 24 ساعت گذشته یک میلیون و 700 هزار تردد به ثبت رسید که بیشترین تردد سال حساب می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آخرین روزهای سفرهای تابستانی است نیروهای پلیس راه استان البرز بیشترین فشارکاری را متحمل می شوند.
گودرزی افزود: اکنون 80 تیم خودرویی، 5 تیم موتور سوار پلیس راه و 20 تیم کمکی نیز از فرمانده انتظامی استان ،40 نفر نیروی کمکی از پادگان شهید چمران برای این ایام به کار گرفته شده تا مدیریت سفرهای تابستانی انجام شود.
این مسئول با اشاره به اینکه آمادر تصادفات جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 درصد کاهش داشته، افزود:حضور شبانه روزی ماموران پلیس راه البرز در جاده های این استان ، جابه جایی مدیران پاسگاه ها، به کار گیری خودروهای کمک دار برای جاده های کوهستانی و فعالیت خودرو های تیز روز در آزاد راه کرج- قزوین از جمله عواملی است که در کاهش تصادفات تاثیر گذار بوده است .
وی بیان داشت: گسترش تیم ها در جاده های تفرجگاهی استان از دیگر عواملی است که تصادفات را کاهش داد.
گودرزی با بیان اینکه فرهنگ رانندگی نیز افزایش یافته ، گفت: رانندگان نیز مراعات می کنند و این امر نیز در کاهش تصادفات جاده ای موثر است.
فرمانده پلیس راه استان البرز اطلاع رسانی به موقع رسانه ها در خصوص وضعیت ترافیکی و جاده های استان البرز را از دیگر اقداماتی دانست که در کاهش تصادفات و آمار تلفات جاده ای تاثیر گذار بوده است.
7410/1535خبرنگار: مژگان السادات سجادی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

کلیدواژه: کیلومتر آزاد راه | سفرهای تابستانی | آزاد راه تهران | ادامه داد | برنامه ریزی | کیلومتر راه | استان البرز | اظهار داشت | جاده کرج | راه اصلی | پلیس راه | جاده ای | ساعت ها | کل راه | راه ها

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۲۸۱۳ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • مصرف بنزین طی تعطیلات تابستانی در زنجان ۱۳ درصد رشد داشت
 • زنجان-مدیر منطقه شرکت پخش فرآورده های نفتی زنجان از افزایش ۱۳ درصدی مصرف بنزین در تعطیلات تابستان سالجاری در استان زنجان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، محمود آقا محمدیان صبح سه شنبه در جلسه شورای حمل و نقل، از افزایش ۱۳ درصدی مصرف بنزین در تابستان سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر دادو افزود: این میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر در تابستان سالجاری ۱۰۳ میلیون و ۷۸۵ هزار لیتر و مدت مشابه سال گذشته ۹۱ میلیون و ۸۶۵ هزار لیتر به ثبت رسیده که قیاس مصرف حاکی از یک رشد ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزار لیتری معادل ۱۳ درصد است. وی به افزایش ۳۶ درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل در سه ماهه دوم سال اشاره کرد و گفت: میزان مصرف در سالجاری ۱۶۸ میلیون و ۹۷۰ هزار لیتر و مدت مشابه سال گذشته در حدود ۱۲۴ میلیون و ۲۲۵ هزار لیتر بوده که این میزان مصرف حاکی از یک رشد قابل توجه ۳۶ درصدی در این بخش است. مدیر منطقه شرکت پخش فرآورده های نفتی زنجان به میزان فرآورده های بخش حمل و نقل اشاره کرد و یاد آورشد: میزان مصرف مجموع بنزین سوپر و معمولی و نیز نفتگاز در سه ماهه سالجاری ۲۷۲ میلیون و ۷۵۵ هزار لیتر و مدت مشابه ۲۱۶ میلیون و ۹۰ هزار لیتر بوده که این میزان مصرف نشان از یک رشد ۲۶ درصدی در مصرف فرآورده های بخش انرژی در تعطیلات تابستان سالجاری دارد . آقامحمدیان تاکید کرد: آمار مصرف CNG استان زنجان در شهریور ماه سال جاری به میزان ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزارمتر مکعب به ثبت رسید که این میزان مصرف از ابتدای سال جاری تاکنون بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و میزان مصرف CNG در شهریور ماه سال جاری در مقایسه با ماه گذشته به میزان ۶ درصد رشد داشته است....
 • ازدحام هواداران معترض پرسپولیس پشت در ورزشگاه بن زاید
 • به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران؛ تعداد زیادی از تماشاگران پرسپولیس که برای تماشای بازی الهلال عریستان _ پرسپولیس ایران رفته بودند پشت درهای ورزشگاه بن زاید ماندند. تیم فوتبال پرسپولیس امشب ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران به مصاف الهلال می رود. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ تماشاگران پرسپولیس پشت درهای ورزشگاه بن زاید + فیلم
 • پرترددترین جاده های کشور ۴ مهر ۹۶
 • تین‌نیوز | بر اساس اطلاعات ۲۰۹۷ دستگاه تردد‌شمار جاده‌ای، کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل ۲ درصد افزایش ‌نشان می‌دهد؛ در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۷.۵ درصد‌ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد. به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد. کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از 2097 دستگاه تردد‌شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 2.0 درصد افزایش ‌نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 17.5 درصد‌، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4 صبح صورت پذیرفت‌؛ هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند. پرترددترین جاده‌های کشور آزادراه ‌‌کرج‌-تهران، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه‌‌ تهران-کرج‌، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه زنجان - قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌‌‌‌، محور تهران-پاکدشت‌‌‌‌ و پاکدشت-تهران، محور ساوه-تهران و تهران-ساوه‌‌‌ در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌ محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است. ‌محور قدیم فسا – داراب، واقع در استان فارس از مورخ 6 فروردین 96 تا اطلاع بعدی به دلیل آب‌گرفتگی مسدود است. محور جدید استهبان – نی‌ریز (‌مسیر رفت‌)، واقع در استان فارس، از مورخ 7 اسفند 95 تا اطلاع بعدی به دلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان – نی‌ریز انجام می‌شود....
 • روزانه بیش از ۴۵ کشته در جاده های کشور
 • تین‌نیوز | عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: چه نیازی به دشمن خارجی زمانی که تاوان تصادفات به اندازه جنگی تمام عیار است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، بهرام پارسایی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 4 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین در تذکری به تمام مسئولان مرتبط با تصادفات وحشتناک کشور که مقام معظم رهبری به رسیدگی به آن تاکید کرده اند، گفت: آمار تکان دهنده روزانه بیش از 45 کشته و سالانه بیش از 330 هزار مصدوم و معلول و بی سرپرستی بیش از 10 هزار خانوار و افزایش چند ده هزار نفری کودکان یتیم و دیگر تبعات اجتماعی خسران ده ها هزار میلیاردی حاصل ائتلاف جاده های ناامن و ارابه های مرگ صنعت خودروی به اصطلاح ملی است که با قیمت چند برابری به مردم تحمیل می شود و متاسفانه استان فارس در صدر این صدمات قرار دارد. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چه نیازی به دشمن خارجی زمانی که تاوان تصادفات به اندازه جنگی تمام عیار است، افزود: متاسفانه عزمی جدی در پایان دادن به این جنگ خانمان سوز وجود ندارد و جاده ها و خودروهای مرگ آفرین، آلودگی های کشنده کلانشهرها، سوءمدیریت در برگزاری اردوهای مختلف از جمله اردوی دختران دانش آموزان نخبه در جاده های بی بازگشت باید به آن اضافه شود. پارسایی با اشاره به اینکه جشن هر سال مهرماه با جای خالی صدها یار دبیرستانی که بی گناه خزان عمرشان در تصادفات رقم زده شده آغاز می شود، ادامه داد: بی شک دستان هر مسئولی که در پایان دادن به این فجایع کوتاهی کنند به خون این هموطنان آغشته است تا چه زمانی احساس مسئولیت های ما در شعار گوش فلک را کر کند و چه...
 • واژگونی کامیون در جاده سرچم/کمبود امکان امداد جاده عیان شد
 • اردبیل- واژگونی کامیون در تونل شماره ۱۱ جاده اردبیل- سرچم موجب مسدود شدن یک لاین تونل شد. به گزارش خبرنگار مهر، واژگونی یک دستگاه کامیون در تونل شماره ۱۱ جاده سرچم موجب انسداد یک لاین تونل و ترافیک تردد در جاده شد. این واژگونی که بدون صدمات جسمی بوده بار دیگر کمبود تجهیزات امداد جاده ای را عیان ساخت. تجهیزاتی از جمله جرثقیل که مدت ها است در جلسات شورای ترافیک استان به ضرورت تامین آن تاکید می شود و عدم تامین عملا دست دو دستگاه اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان اردبیل را خالی گذاشته است. رئیس پلیس راه استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: خوشبختانه این واژگونی خسارت جانی نداشته است. حجت فتاحی تاکید کرد: پلیس راه دو سمت محل حادثه را مسدود کرده و تردد فقط از یک لاین جاده امکان پذیر است. وی با اذعان به اینکه بیش از یک ساعت از وقوع حادثه سپری شده، اضافه کرد: هنوز جرثقیلی برای جابه جایی کامیون نرسیده و از اردبیل درخواست جرثقیل شده است. رئیس پلیس راه استان به نیاز مبرم جاده سرچم جهت استقرار جرثقیل تاکید کرد و گفت: متاسفانه با وجود درخواست های مکرر در جلسات متعدد هنوز این امکان فراهم نشده است.
 • افزایش ترافیک جاده ها و رشد تردد خودروهای سنگین/جاده ها ساعات ۳ تا ۴ صبح خلوت ترند
 • تین‌نیوز | بر اساس اطلاعات ۲۰۹۷ دستگاه تردد‌شمار جاده‌ای، کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل ۲ درصد افزایش ‌نشان می‌دهد؛ در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۷.۵ درصد‌ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد. کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از 2097 دستگاه تردد‌شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 2.0 درصد افزایش ‌نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 17.5 درصد‌، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4 صبح صورت پذیرفت‌؛ هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند. پرترددترین جاده‌های کشور آزادراه ‌‌کرج‌-تهران، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه‌‌ تهران-کرج‌، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه زنجان - قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌‌‌‌، محور تهران-پاکدشت‌‌‌‌ و پاکدشت-تهران، محور ساوه-تهران و تهران-ساوه‌‌‌ در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌ محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است. ‌محور قدیم فسا – داراب، واقع در استان فارس از مورخ 6 فروردین 96 تا اطلاع بعدی به دلیل آب‌گرفتگی مسدود است. محور جدید استهبان – نی‌ریز (‌مسیر رفت‌)، واقع در استان فارس، از مورخ 7 اسفند 95 تا اطلاع بعدی به دلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان – نی‌ریز انجام می‌شود....
 • سیل جاده اهر هوراند و سه روستا را مسدود کرد/خسارت جدی به جاده
 • اهر - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اهر گفت: بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل به بخشی از جاده اهر - هوراند خسارت وارد کرد. قاسم قمری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع سیل در محور اهر -هوراند، اظهار داشت: عصر امروز با بارش شدید باران و تگرگ در شهرستان‌هایاهر و هوراند بودیم که خوشبختانه در اهر اتفاق خاصی رخ نداد. وی ادامه داد: در خصوص بارش شدید باران در محور اهر - هوراند موجب خسارت در بخشی از این محور ارتباطی شده و با جاری شدن گل و لای این بخش از جاده مسدود شد که هم‌اکنون با تلاش راهداران زحمت‌کش در حال بازگشایی هستیم وفعلاً خودروها بدون توقف در حال تردد هستند. رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اهر در پایان از وارد شدن خسارت بهراه‌های روستایی شهرستان هوراند نیز خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر سیل به راه ارتباطی 3 روستای شهرستان هوراند خسارت وارد کرده است. قمری در پاسخ به این سؤال که میزان خسارت سیل به راه‌های روستایی مشخص است یا خیر؟ گفت: هنوز زمان اندکی از وقوع سیل می‌گذرد و هنوز نمی‌توان میزان خسارت را اعلام کرد، پس از بررسی نتیجه را اعلام خواهیم کرد. ...
 • جشنواره های تابستانی کیش هر ساله با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود
 • محمدحسن ابوالحسنی، رییس موسسه جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، گفت: بیستمین جشنواره‌‌های تابستانی کیش از تاریخ 15 تیر لغایت 28 شهریور با شعار کیش؛ به وسعت ایران در جزیره زیبای کیش برگزار شد. جشنواره امسال با هدف رونق بازارهای جزیره کیش و حمایت از فعالان اقتصادی و نیز رونق حوزه گردشگری دریایی برگزار گردید . وی افزود: مجموعه‌ای از برنامه های شاد و متنوع برای همه ی سلایق و سنین مختلف در بیستمین جشنواره‌های تابستانی کیش انجام شد. برگزاری کنسرت گروه های موسیقی، کارناوال شادی، استقبال فرودگاهی،نورافشانی شبانه و اجرای برنامه های ویژه در بازارهای جزیره کیش از دیگر بخش های جشنواره تابستانی کیش بود. ابوالحسنی گفت: جشن قرعه کشی در تالار شهر یکی از برنامه های جذاب جشنواره تابستانی کیش است که هر شب با اجرای دو چهره مطرح سیمای جمهوری اسلامی بهمن هاشمی و مرتضی حسینی در تالار شهر کیش برگزار شد. علاوه بر قرعه کشی های متنوع هنرمندان بومی کیش در زمینه های خوانندگی و نوازندگی، استندآپ کمدی، شعبده بازی، آکروبات، نمایش طنز و کودک به اجرای برنامه پرداختند. وی اظهار داشت: یکی از اهداف این جشنواره معرفی جوانان مستعد کیش در اجرای برنامه های فوق بود که علاوه برکاهش هزینه ها باعث افزایش انگیزه هنرمندان و معرفی توانمندی‌های آنان شد. بیستمین جشنواره‌های تابستانی کیش با جوایز نقدی و غیرنقدی به استقبال گردشگران رفت و شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با مشارکتی فعال، بخشی از جوایز جشنواره را برعهده گرفت. جامعه بازاریان کیش، دیگر همراه و حامی بیستمین جشنواره های تابستانی کیش بود. ابوالحسنی ادامه داد: همچنین با هدف تشویق فعالان گردشگری به ارائه خدمات با کیفیت و مشتری مداری هر شب بر اساس میزان رضایتمندی ثبت شده در سامانه نظارت « سناک »به فعالان حوزه های خدمات گردشگری به قید قرعه جوایزی اهدا شد.
 • گزارش عملکرد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تابستانی که گذشت
 • تاجگردون نوشت:ایام بررسی کابینه پیشنهادی دولت حسابی وقت همه را گرفت و آنانی هم که نقش بیشتری داشتند قاعدتاً می‌بایستی تلاش بیشتری کرده و از همه توانشان استفاده کنند. خلاصه اینکه ایام پرتنش و پراسترسی بود و هر طور بود تمام شد و شاید نشود در این چند سطر واقعیات رأی اعتماد کابینه را بررسی کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب جنوب،غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گزارشی از عملکرد مرداد و شهریورماه خود نوشته است: ۱»»» گزارش ۳۱ تیر تا ۷ مرداد روز پنج‌شنبه(۲۹/۴/۹۶) فرصتی بود تا کارهای عقب‌مانده هفته را از این ‌جهت که چند روزی نیستم جمع‌بندی کنم و صبح جمعه از طریق اهواز عازم گچساران شوم. »» جلسه در خصوص مباحث اشتغال با برخی دستگاه‌های استانی و شهرستانی؛ ادارات ذی‌ربط در ارتباط با تولید و اشتغال را دور هم جمع کردم تا در خصوص مباحث اشتغال و طرح‌های در دست اجرا صحبتی داشته باشیم. جلسه پرحاشیه‌ای بود و البته بدون حضور اصحاب رسانه. اگرچه آمارها نشان از کاهش نرخ بیکاری می‌کند ولی پایدار نبودن برخی از شغل‌های صورت گرفته‌شده و همچنین بعضاً توزیع نامناسب آن ضرورت دارد که بازنگری و جدیت بیشتری در خصوص بحث اشتغال داشته باشیم. متأسفانه به دلیل عدم استفاده از سامانه تعریف‌شده در ادارات کار اطلاع خوبی از جریان اشتغال وجود نداشت و شاید اطلاعاتی که من جمع کرده باشم از اطلاعات ادارات بیشتر باشد. نوع همکاری ادارات با اداره کار ضعیف است و معلوم است مدیران تمایل به این امر ندارند و آمار جمع شده هم همین حکایت را نشان می‌دهد و متأسفانه نماینده باید پاسخگوی رفتار ادارات هم باشد. از این حیث به نظرم مدیریت استان باید با جدیت موضوع اشتغال و ساماندهی آن را در برنامه قرار دهد. حیف است اشتغالی که به‌واسطه فعالیت انجام‌شده...
 • تعطیلات لیگ به نفع ما شد
 • به گزارش وانانیوز، ناصر سالاری در گفت‌وگویی، در مورد اینکه صنعت نفت در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده است،‌گفت: شرایط آن چیزی که ما می‌خواستیم نیست. وضعیت با برنامه‌هایی که در ذهن‌مان بود تفاوت دارد. البته شرایط‌مان خیلی هم بد نیست و می‌توانیم با تلاش بیشتر به جایگاه مناسب‌تری پیدا کنیم. متاسفانه یک مقدار بدشانس هستیم. در دو بازی آخر مخصوصا در دیدار مقابل سپیدرود موقعیت‌های زیادی داشتیم ولی توپ‌هایمان به گل تبدیل نشد. وی در رابطه با شرایط این تیم در جدول و اینکه با 7 امتیاز در رده یازدهم هستند، خاطرنشان کرد: جدول هنوز شکل نگرفته. تیم‌ها با سه امتیاز جایگاه‌شان چند رده بالا و پایین می‌شود. ما در این مدت بدشانسی زیاد داشتیم و اگر اینطور نبود الان جایگاه‌مان چیز دیگری بود. گلر صنعت نفت در رابطه با کسب یک امتیاز از 4 مسابقه عنوان کرد: واقعیت این است که ما در این 4 بازی با بدشانسی روبرو شدیم. در دیدار مقابل ذوب‌آهن می‌توانستیم پیروز شویم و پنالتی از دست دادیم. مقابل سپیدرود موقعیت‌های بیشماری داشتیم که هیچ کدام به گل تبدیل نشد و مسابقه مقابل فولاد هم می‌توانستیم بازنده نباشم اما بد آوردیم. کلا هر کسی بازی‌های ما را ببیند متوجه می‌شود تیم شرایط خوبی دارد. متاسفانه ما در کسب نتیجه بد عمل کردیم که امیدواریم این وضعیت بهبود پیدا کند. سالاری در مورد اینکه یکی دو بازی غایب بود اما مقابل فولاد به صورت فیکس به میدان رفت،‌گفت: این موضوعی نیست که من در موردش صحبت کنم. کادر فنی در هر بازی تصمیم می‌گیرند بهترین ترکیب را به زمین بفرستند. به نظر کادر فنی احترام می‌گذاریم و آنها قطعا به دنبال بهترین انتخاب هستند. وی در مورد اینکه تعطیلات لیگ برتر خوب موقعی آغاز شد،‌اظهار داشت:‌ این تعطیلات به ما کمک می‌کند شرایط بهتری پیدا کنیم. با توجه به اینکه مسعود ابراهیم‌زاده و امیر...
 • تعطیلات سال نو قمری به سود الهلال
 • با شروع تعطیلات سال جدید قمری هواداران تیم فوتبال الهلال با استفاده از این فرصت خود را به ابوظبی رساندند. به گزارش "ورزش سه"، دیدار دو تیم پرسپولیس و الهلال روز سه شنبه 5 محرم 1439 هجری قمری برگزار می شود؛ دیداری که با چهارمین روز از سال جدید قمری و تعطیلات کشورهای عربی همراه شده تا هواداران فوتبال عربستان برای تماشای دیدار با الهلال خود را به شهر ابوظبی برسانند. مشاهدات خبرنگار اعزامی ورزش سه از ابوظبی حاکی از این است که پایتخت امارات در روزهای سال نو کشورهای عربی مملو از ماشین هایی با پلاک عربستان است که خود را برای تعطیلات و البته تماشای دیدار پرسپولیس و الهلال به عربستان رسانده اند. برگزاری این دیدار در روز تعطیل در کنار فراخوان مختلف باشگاه اماراتی می تواند با استقبال گسترده هواداران فوتبال در امارات از این دیدار همراه شود و البته که در این میان هواداران عربستانی و اصلی الهلال نیز نقش پر رنگی خواهند داشت. الهلال عربستان عربستان
 • پیام نور سوسنگرد همچنان در تعطیلات تابستان
 • اینکه سوسنگرد قهرمان خود در تب و تاب دفاع مقدس بوده است کمترین انتظار این است که در هفته دفاع مقدس گوشه ای از یاد و زنده نگه داشتن آن روزهای غرور انگیز در سطح دانشگاه شاهد باشیم. ولی زهی خیال باطل! به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از موج چهارم، دانشجویی را تصور کنید که قدم در دانشگاهی می گذارد که به خاطر مسائل کلان کشوری فعلا از وزیر علوم خبری نیست! خب شساید در درون دانشگاه رئیس دانشگاه یا معاونین و گروه فرهنگی فرهنگی دانشگاه وجود دارد. از دانشگاه پیام نور سوسنگرد فقط خبر از ثبت نام از دانشجویان نو ورود است. اینکه سوسنگرد قهرمان خود در تب و تاب دفاع مقدس بوده کمترین انتظار این است که در هفته دفاع مقدس گوشه ای از یاد و زنده نگه داشتن آن روزهای غرور انگیز در سطح دانشگاه شاهد باشیم. ولی زهی خیال باطل! البته در این سکوت و بی فعالیتی می توان تشکل های دانشجویی که خود را دایه دار حفظ و نگهداری ارزش های انقلابی در درون دانشگاه را دارند خبری از فعالیت های حتی در سطح کم در هفته دفاع مقدس نیستیم. موضوع وقتی تاسف بر انگیز می شود که در دهه اول محرم که می توانست دانشگاه و تشکل های انقلابی حداکثر بهره فرهنگی از همزمانی این دو مناسبت بزرگ را ببرند که البته تا زمان نگارش این متن خبری از خلاف موضوع اشاره شده نیست، صد افسوس. عزیزان سال تحصیلی مدتی است که شروع شده، عزم ها را جزم کنید تا در سنگر تحول ساز جامعه، قدم در راه انقلاب نهید.
 • تمرینات صنعت نفت از امروز آغاز می شود/تعطیلات به پایان رسید
 • به گزارش ایسکانیوز ، صنعت نفت در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر باید به مصاف پرسپولیس می‌رفت که این مسابقه به دلیل حضور سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا و بازی با الهلال لغو و به زمان دیگری موکول شد. با توجه به اینکه بعد از هفته هشتم لیگ برتر چند هفته‌ای‌ تعطیل می‌شود صنعت نفت زودتر وارد تعطیلات شد و با تصمیم فراز کمالوند تمرینات این تیم بعد از بازی با فولاد تعطیل شد. اعضای صنعت نفت امشب تمرینات خود را برای ادامه لیگ برتر آغاز می‌کنند. شاگردان فراز کمالوند در حال حاضر با کسب 7 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارند. 602 فدراسیون ورزش ایران
 • نظرمحمدی:تعطیلات به روند تیمی ما ضربه می زند/مستحق شکست مقابل استقلال نبودیم
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: در روزی که مقابل استقلال مستحق شکست نبودیم حریف از موقعیت‌های محدود خود استفاده کرد و به برتری رسید. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان علی نظرمحمدی پس از شکست خانگی تیمش برابر استقلال در هفته هشتم لیگ برتر اظهار داشت: بازی خیلی خوبی انجام دادیم به خصوص در نیمه اول و در نیمه دوم نیز بعد از دریافت گل دوم بهتر شدیم. در روزی که مستحق شکست نبودیم حریف از موقعیت‌های محدود خود استفاده کرد و به برتری رسید. وی افزود: در تیم جوان اشتباهات اجتناب ناپذیر است و امروز نیز با وجود شکست مقابل استقلال از تلاش همه بچه‌ها رضایت کافی داریم. از 90 درصد عملکرد بازیکنانم راضی هستم و آنها تمام تلاش خود را برای موفقیت سپیدرود رشت انجام دادند. سرمربی سپیدرود رشت با تمجید از استقلال عنوان کرد: حریف امروز تیم ما ، تیم کوچک و کم نام ونشانی نبود و همه بازیکنان ترکیب اصلی و تعویضی استقلال از بهترین‌های فوتبال ایران هستند. بازیکنان استقلال از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار هستند و قیمت بالایی دارند اما بازیکنان جوان ما پا به پای استقلال کار کردند و در بیشتر دقایق بازی نیز تیم برتر زمین بودند. نظرمحمدی تاکید کرد: استقلال در دیدار امروز از موقعیت‌های خود بهتر استفاده کرد و این در حالی بود که در 45 دقیقه نیمه اول تنها یک موقعیت گل در لحظات پایانی داشت. برخلاف استقلال تیم ما در نیمه اول موقعیت‌های بیشتری داشت و دو بازیکن جوان ما دو موقعیت صد در صد را از داخل 6 قدم به بیرون زدند و از آنها استفاده نکردند. باید تلاش کنیم در آینده از موقعیت‌های استفاده بهتری کنیم. وی در خصوص تعطیلی 17 روزه لیگ برتر و تاثیر آن در روند تیم سپیدرود گفت: این تعطیلات به روند تیمی ما لطمه می‌زند. نتیجه...
 • عکس/دستگیری تروریست ها در وسط جاده
 • به گزارش منابع خبری نیروهای سوری، تعدادی از تروریست های تکفیری داعش را که در جاده دیرالزور به البوکمال در حال حرکت بودند را دستگیر کردند. منبع:اعلام الحربی ارسال به تلگرام
 • جاده اتوبوس کابوس
 • تین‌نیوز | در پنج سال گذشته (۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵)، ۹۱۹ نفر در حوادث رانندگی اتوبوس‌های مسافربری جان خود را از دست دادند که بیشترین آن با ۲۳۷ نفر در سال ۱۳۹۱ و کمترین آن با ۱۷۲ نفر در سال گذشته به ثبت رسیده است. به گزارش توریسم انلاین، آمار تلفات جاده‌ای در اتوبوس‌های مسافربری از سال ۱۳۹۱ تاکنون روندی نزولی داشته و هر سال شاهد کاهش این آمار نسبت به سال قبل از آن بوده‌ایم. براساس آمارهای موجود در سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ به ترتیب ۲۳۷، ۲۰۷، ۱۱۵، ۱۸۸ و ۱۷۲ نفر در تصادف اتوبوس‌های مسافربری جان خود را از دست دادند. این آمار در چهارماهه نخست سال‌جاری نیز برابر با ۴۴ کشته بوده است. در این صفحه مهم‌ترین تصادفات اتوبوس‌های مسافربری در پنج سال گذشته (۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵) و پنج‌ماهه نخست سال‌جاری، شاخص‌ترین حوادث مربوط به تصادف و یا واژگونی اتوبوس‌های مسافربری از سال ۱۳۹۱ تا پایان سال ۱۳۹۵ و فروردین تا اول شهریور ۱۳۹۶ پیش روی شماست.
 • یک کشته در تصادف جاده کندوان
 • زکریا اشکپور سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مازندران در گفتگو باخبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری،گفت: ساعت ۱۷:۴۶ امروز دوشنبه ۳ مهر ماه تصادف بین نیسان و کامیون به مرکز پیام اورژانس غرب استان اعلام شد که بلافاصله همکاران پایگاه اورژانس مرزن آباد به محل حادثه در منطقه پل زغال جاده کندوان اعزام شدند. وی افزود: در این حادثه متاسفانه راننده نیسان حدودا ۴۵ ساله به دلیل شدت آسیب به ناحیه سر در دم جان باخت. انتهای پیام/ع تصادف مرگبار در جاده کندوان
 • حوادث بدون متولی در جاده ها
 • تین‌نیوز | هر یک از ما با وقوع‌حریق، تصادف در خیابان، بیماری و بروز‌ هزار مشکل دیگر می‌دانیم باید با یکی از سازمان‌های‌کمک‌رسان ازجمله آتش‌نشانی، اورژانس، هلال احمر و... به گزارش روزنامه آرمان، تماس بگیریم، اما برخی از حوادث ازجمله گرفتارشدن در چاه در خارج از شهرها و آتش‌سوزی در تصادفات جاده‌ای متولی قانونی در کشور ندارد. بر اساس آمار در روزهای پرتردد در جاده‌های کشور، همچون ایام عیدنوروز، در هر ۷۱دقیقه یک‌نفر بر اثر تصادفات‌ترافیکی فوت می‌کنند. این در حالی است که این آمار در سال‌گذشته هر ۶۰دقیقه یک‌بار بود. درضمن این آمار مربوط به حوادثی است که سازمان‌های‌امدادگر در اسرع‌وقت برای رسیدگی به آنها وارد عمل شده‌اند. در این میان کم نیستند حوادثی که بدون‌متولی در جاده‌های‌کشور اتفاق می‌افتد و هیچ‌سازمانی مسئولیت رسیدگی به آن را برعهده نمی‌گیرد. از سوی دیگر با توجه به جاده‌های غیراستاندارد و کم‌عرض و بی‌توجهی یا کم‌توجهی رانندگان به نکات ایمنی نرخ بروز حوادث در جاده‌های‌کشور از فراوانی بالایی برخوردار است. چندی‌قبل رئیس‌جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه برخی از حوادث در کشور ازجمله گرفتارشدن در چاه در خارج از شهرها و آتش‌سوزی در تصادفات‌جاده‌ای متولی‌قانونی ندارد، بر ایجاد وزارت موقعیت‌های‌اضطراری تاکید کرد. سید امیرمحسن ضیایی با تشریح عملکرد سازمان مدیریت‌بحران کشور که هنوز نتوانسته است وحدت‌رویه و انسجام‌محکمی در مدیریت‌حوادث کشور ایجاد کند، اظهار کرد: «سازمان‌بحران فقط یک ستاد است، چیزی در اختیارش نیست و فقط هم در حوادث‌بزرگ وارد عمل می‌شود.» او ادامه داد: «ما موقعیت‌های‌موردی هم داریم که برای مثال، اگر خاطرتان باشد، دو نفر از امدادگران هلال‌احمر در حادثه چاه جانشان را از دست دادند و این حادثه در خارج از شهر اتفاق افتاده بود که آتش‌نشانی مسئول نیست و هلال‌احمر نیز مسئولیت ندارد و امدادگران این جمعیت فقط به‌عنوان یک‌سازمان بشردوستانه و داوطلبانه می‌روند و این کارها را انجام می‌دهند.» جاده‌های کشور همچنان قربانی می‌گیرد...
 • واژگونی کامیون در جاده سرچم
 • به گزارش بولتن نیوز، واژگونی یک دستگاه کامیون در تونل شماره ۱۱ جاده سرچم موجب انسداد یک لاین تونل و ترافیک تردد در جاده شد. این واژگونی که بدون صدمات جسمی بوده بار دیگر کمبود تجهیزات امداد جاده ای را عیان ساخت. تجهیزاتی از جمله جرثقیل که مدت ها است در جلسات شورای ترافیک استان به ضرورت تامین آن تاکید می شود و عدم تامین عملا دست دو دستگاه اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان اردبیل را خالی گذاشته است. رئیس پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه این واژگونی خسارت جانی نداشته است. حجت فتاحی تاکید کرد: پلیس راه دو سمت محل حادثه را مسدود کرده و تردد فقط از یک لاین جاده امکان پذیر است. وی با اذعان به اینکه بیش از یک ساعت از وقوع حادثه سپری شده، اضافه کرد: هنوز جرثقیلی برای جابه جایی کامیون نرسیده و از اردبیل درخواست جرثقیل شده است. رئیس پلیس راه استان به نیاز مبرم جاده سرچم جهت استقرار جرثقیل تاکید کرد و گفت: متاسفانه با وجود درخواست های مکرر در جلسات متعدد هنوز این امکان فراهم نشده است.
 • جاده سرچم اردبیل مسدود شد
 • واژگونی یک دستگاه کامیون در محور اردبیل – سرچم چندین ساعت این مسیر پرتردد را دچار محدودیت ترافیکی کرد.رئیس پلیس راه استان اردبیل در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: ساعت 17:30 دقیقه عصر امروز و به دنبال واژگونی یک دستگاه کامیون که از اردبیل به سمت زنجان در حال حرکت بود سبب شد تا این محور مواصلاتی اصلی استان اردبیل به مرکز کشور در محدوده تونل 11 مسدود شود و در حال حاضر تردد در این محور یک طرفه انجام می شود.سیدحجت فتاحی اضافه کرد: با توجه به مسدود شدن تونل 11 و عدم حضور جرثقیل در محل حادثه عبور و مرور در این مسیر از کنارگذر تونل 11 انجام می شود.وی با اشاره به اینکه این کامیون در برخورد با بدنه تونل در داخل آن واژگون شده است خاطرنشان کرد: متاسفانه نبود جرثقیل، تردد را در این محور با مشکل مواجه کرده است.رئیس پلیس راه اردبیل محور اردبیل- سرچم را یکی از پرترددترین محورهای استان دانست و گفت: با توجه به اینکه این مسیر محل عبور کامیون های سنگین و اتوبوس های مسافری است اما متاسفانه یک دستگاه جرثقیل ثابت در این محور مستقر نشده تا در صورت بروز چنین حوادثی مشکل تردد برای مردم ایجاد نشود.فتاحی با اشاره به اینکه در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها بر استقرار یک دستگاه جرثقیل در این محور تاکید شده اما هنوز این اقدام از سوی مسئولان انجام نشده است گفت: در صورت بروز حوادث بزرگ در این محور نبود جرثقیل می تواند برای استان مشکل ساز شود که امیدوارم هر چه سریعتر مشکل نبود جرثقیل در این محور حل شود.وی گفت: خوشبختانه این حادثه مصدوم جانی نداشته و راننده کامیون در سلامت کامل می باشد.فتاحی بیان کرد: در حال حاضر تونل 11 جاده سرچم مسدود است و تردد از کنار گذر این تونل انجام می شود.
 • هفت سرنشین پژو در جاده گ شت سراوان در آتش سوختند
 • زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: برخورد یکدستگاه وانت تویوتا با یک دستگاه پژو 405 در محدوه گشت سراوان سبب آتش سوزی شد که هفت سرنشین پژو در آتش سوختند و یک نفر از سرنشینان وانت نیز کشته شد. سرهنگ کشواد بهروزی زاده دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه مقارن ساعت22 امشب رخ داد.وی با تشریح این حادثه گفت: راننده یک دستگاه وانت تویوتا هنگام حرکت در جاده دهستان گشت به محض مشاهده یک راس الاغ در وسط جاده اقدام به فرار و انحراف بچپ و با یکدستگاه پژو 405 برخورد کرده است.وی ادامه داد: بر اثر این برخورد سواری پژو حامل 7 نفر سرنشین دچار آتش سوزی شده و هر هفت نفر جان خود را از دست دادند.فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان افزود: در این حادثه یک نفر از سرنشینان وانت نیز فوت کرد.وی علت این حادثه را انحراف بچپ وانت تویوتا ذکر کرد.سراوان در 347 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی پاکستان واقع شده است.تردد خودروهای حامل موادسوختی قاچاق در جاده های این منطقه هر از گاهی موجب بروز حوادث ناگوار و آتش سوزی می شود.استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای 2قرارگاه پلیس راه در شمال و جنوب این استان است.7316 **6081 خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
 • تردد وحشتناک در جاده ظلمات
 • به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛خودروها برای تردد از جاده دانشگاه پزشکی فسا در شب با خطر دست و پنجه نرم می کنند.در فیلم ارسالی یکی از شهروندان از تاریکی جاده،تصویربرداری شده است. منبع: رسول - فسا کد ویدیو دانلود فیلم اصلی برای آموزش اصول تصویربرداری خبری برای شهروندخبرنگاران اینجا کلیک کنید انتهای پیام/
 • ارتش سوریه جاده تدارکات داعش را قطع کرد
 • خبرگزاري آريا - ارتش سوريه منطقه حويجه صکر را از مناطق اطرافش در دير الزور جدا کرد و به گذرگاه هاي شرق، غرب و جنوب غرب آن سيطره يافت.خبرنگار شبکه خبري العالم در سوريه گزارش داد که ارتش سوريه، جاده تدارکاتي ميان حويجه صکر يا محله هاي شهر ديرالزور را که هنوز گروه تروريستي داعش در آن است، قطع نمود.ارتش سوريه و هم پيمانانش عمليات نظامي را از شهر حميمه در جنوب شرق حمص به طرف المحطه الثانيه در جاده ميان اين دو شهر آغاز کرده و از 2 محور شمال و جنوب به فاصله 5 کيلومتر و عرض 5 کيلومتر پيشروي کرده و با گروه تروريستي داعش درگير شدند.نيروهاي مزبور، تجمع و تحرکات گروه تروريستي داعش در اين منطقه را با توپ گلوله باران نمودند.206
 • جاده یک طرفه به سمت غرب باید برگشت داده شود
 • به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب امروز در مراسم افتتاحیه همزمان 130 مدرسه که اهدایی رهبر معظم انقلاب بوده و توسط بنیاد برکت در مناطق کمتر توسعه‌یافته ساخته شده است با اشاره به اهمیت ماه محرم حسینی اظهار داشت: هزار و چند سال از این واقعه تاریخی گذشته است؛ واقعه‌ای که به ظاهر کوچک است؛ در حالی که دنیا حوادث بزرگتری از آن به خود دیده است مانند جنگ جهانی اول و دوم یا جنگ‌های فراوانی که در گوشه و کنار جهان اتفاق افتاده است و داستان مغول، چنگیز و تیمور اما همه اینها جز در اوراق گرد گرفته تاریخ خبری از آنها نیست. وی ادامه داد: حوادث کربلا که یک صبح تا ظهر بیشتر طول نکشید جنگ نابرابری بود که 72 نفر و با فرزندان برادران امام حسین (ع) حدود 100 نفر می‌شدند با 30 هزار لشکر جنگ کردند آن هم با آن شرایط و بستن آب که اتفاق افتاد و در تاریخ قلب مردم و به دست عاطفه مردم و قلم احساسات آنها نوشته شده است. رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب یادآور شد: با آغاز ماه محرم برنامه زندگی مردم تغییر می‌کند و از شادی و مجالس عروسی خبری نیست و عموم مردم حتی کودکان و خردسالان عزادار هستند. آیت‌الله محمدی گلپایگانی، افزود: باید محاسبه شود که مردم برای امام حسین(ع) چقدر در طول سال خرج می‌کنند؛ موقوفاتی داریم که اسناد آنها وجود دارد و املاکی که مردم وقف عزاداری امام حسین(ع) کرده‌اند بسیار زیاد است، مخارجی که مردم در این شب‌ها صرف می‌کنند و پذیرایی که از عزاداران می‌شود بسیار زیاد است و در دنیا چنین نمونه‌ای نداریم که این نشانگر علاقه و احساسات پاک مردم نسبت به اهل بیت(ع) است. وی با اشاره به شخصیت والای امام حسین‌(ع)، خاطرنشان کرد: وقتی حضرت زهرا(س) قنداقه امام حسین(ع) را...
 • حرکت بازار نفت در جاده تعادل مجدد
 • مدیران ارشد نفتی می‌گویند رشد قبلی تقاضا برای نفت در اقتصادهای نوظهور به خصوص چین و هند و حتی از سوی اروپا ذخایر نفت را سریع‌تر از حد انتظار پایین می‌آورد. به گزارش ایسنا، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، روز سه‌شنبه پس از اینکه ترکیه تهدید کرد صادرات نفت از منطقه کردستان عراق را قطع می‌کند، به بالاترین قیمت از ژوئیه سال ۲۰۱۵ به این طرف صعود کرد. قیمت‌های نفت در سه ماهه سوم که تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک تولیدشان را کاهش داده‌اند و توفان‌ها در آمریکا تولید سوخت را محدود کرده است، افزایش یافته‌اند. آدی ایمسیروویچ، مدیر معاملات نفت در شرکت بازاریابی و بازرگانی گازپروم در کنفرانس APPEC آژانس "اس اند پی گلوبال پلاتس" اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بازار در شش ماه آینده به یک دلیل ساده یعنی تقاضای کاملا قوی به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه صعود کند. پریمیوم معاملات برنت ماه نخست نسبت به معاملات ماه دوم به بالاترین میزان از آوریل سال ۲۰۱۶ رسیده است که نشان می‌دهد تقاضای قوی برای نفت وجود دارد. فرانکو مگنانی، مدیرعامل شرکت بازرگانی و کشتیرانی انی در این کنفرانس گفت: پیش‌بینی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه تقاضا برای نفت و میعانات در ماه‌های آینده یا سال آینده ممکن است از سقف ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فراتر رود. تقاضا و عرضه به تدریج همتراز می‌شوند. اکثر اقتصادهای جهان رو به رشد بوده یا نسبتا ثبات یافته‌اند. اروپا پس از سال‌ها مشکل ظاهرا سرانجام پیامدهای بحرانی که شش یا هفت سال گذشته وجود داشت را هضم می‌کند. طبق پیش‌بینی‌های شرکت PIRA، از سرگیری رشد تقاضا برای نفت در کشورهای صنعتی و مصرف قوی در چین، تقاضا برای نفت را ۱.۸۸ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ بالا خواهد برد. این شرکت مشاوره انتظار دارد رشد تقاضا در سال ۲۰۱۸ قوی مانده...
 • بارندگی در جاده های شمالی خراسان رضوی
 • ابوالفضل حسینی عشرت آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون وضعیت جوی در این استان صاف تا قسمتی ابری است و تردد در تمام جاده های استان به صورت عادی و روان در جریان است.وی اظهار کرد: رانندگان می توانند از طریق شماره تلفن های 33411000 و 141 اطلاعات لازم در باره مسیر های مورد نظر خود را از مرکز مدیریت راهها دریافت کنند.خراسان رضوی دارای حدود 20 هزار و 483 کیلومتر جاده است که 6 هزار و 331 کیلومتر آن شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن روستایی است. 3221 / 6053 خبرنگار: ناصراسدزاده هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم