به گزارش «رویداد ۲۴» و به نقل از مشرق
2017-09-13@04:22:45 GMT

با روی کار آمدن مجدد حسن روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری، روند کاهش ارزش پول ملی شدت گرفت و در همین مدت نرخ دلار بیش از 100 تومان افزایش داشته است.

به گزارش مشرق، کیهان درباره نرخ ارز گزارش داده است:‌ با روی کار آمدن مجدد حسن روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری، روند کاهش ارزش پول ملی شدت گرفت و در همین مدت نرخ دلار بیش از 100 تومان افزایش داشته است.

* همشهری

- فشار دوجانبه قیمت نفت بر رشد اقتصاد

همشهری درباره رشد اقتصادی گزارش داده است: اقتصاد ایران در سال‌جاری رشدی ۳. ۷ درصدی را تجربه خواهد کرد. این تازه‌ترین گزارشی است که مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر و اعلام کرد: رشد اقتصادی دو رقمی سال ۱۳۹۵ بیشتر تحت‌تأثیر رشد صادرات نفتی و در نتیجه بخش نفت بوده و تداوم این رشد اقتصادی برای سال ۱۳۹۶ تا حد زیادی دور از دسترس خواهد بود.

این گزارش چند روز پس از آن رونمایی شد که هفته گذشته مرکز آمار ایران از خیز 7درصدی اقتصاد در بهار امسال خبر داده بود. براساس این آمارهای رسمی بخش ساختمان و مسکن در بهار گذشته 7. 1درصد، بخش کشاورزی 3. 1درصد، گروه صنعت 4. 9درصد و خدمات نیز 8. 3درصد رشد داشته است.

به گزارش همشهری، کسری بودجه دولت احتمال کندتر شدن سرعت رشد اقتصاد ایران را تقویت می‌کند و به‌نظر می‌رسد دولت همچون سال‌های گذشته چاره‌ای جز کم کردن از سهم بودجه عمرانی برای دخل و خرج سنگین اداره دولت و تأمین هزینه‌های جاری به‌ویژه حقوق و مزایای کارمندان نخواهد داشت. افزون بر اینکه کم شدن سهم بودجه عمرانی باعث خواهد شد تا تأثیر آن در شاخص ساختمان و مسکن دولتی نمایان شود.

- اثر دوجانبه قیمت نفت بر رشد

افزایش تولید و صادرات نفت ایران پس از گشایش‌های ناشی از برجام باعث شد تا بالای 9درصد از رشد 12درصدی اقتصاد ایران در سالی که گذشت از محل ارزش افزوده بخش نفت محقق شود و استمرار رشد 7درصدی در بهار امسال در حالی نویدبخش مثبت ماندن شاخص رشد اقتصادی به شمار می‌رود که حالا دغدغه نخست دولت تدبیر برای جلوگیری از کسری بودجه در سال‌جاری است.

این کسری بودجه احتمالی عمدتا به‌دلیل کاهش قیمت جهانی نفت ارزیابی شده به‌نحوی که دیروز محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر از خارج شدن برخی طرح‌ها و کاهش بودجه برخی دستگاه‌ها داد. سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی در مورد کسری بودجه توضیح داد: ما در بودجه سال‌جاری بودجه ۳۱۹ هزار میلیارد تومانی را با پیش‌بینی نفت ۵۵‌دلاری پیشنهاد دادیم البته یک پیش‌بینی ۵۰ دلاری هم داشتیم. مابه‌التفاوت آن ۵‌دلار اضافه ۱۰ هزار میلیارد تومان بود که برای طرح‎های خاصی اختصاص یافته بود و درنظر گرفته‎ بودیم که درصورت عدم‌تحقق بودجه این طرح‎ها از دستور کار خارج شود.

وی افزود: برای ۳۰۹ هزار میلیارد تومان هم همینطور، اگر این رقم محقق نشود از برخی طرح‎ها صرف‌نظر یا بودجه برای دستگاه‎ها را کم می‎کنیم. بنابراین ما با عدم‌تحقق بودجه شاید مواجه شویم اما با استفاده از نظام بودجه‎ریزی منعطف از کسری بودجه جلوگیری می‌کنیم چرا که هزینه‌ها و درآمدها را با هم تراز می‌‎کنیم.

- چشم‌انداز رشد در بخش‌های مختلف

تحلیل بخش حقیقی اقتصاد ایران به روایت بازوی تحقیقاتی مجلس نشان می‌دهد رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی در پایان امسال 3. 8درصد خواهد بود که نسبت به رشد 4. 2درصدی سال گذشته کاهش خواهد یافت. همچنین برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس نشان از رشد 4. 1درصدی گروه نفت، 6درصدی بخش صنعت، منفی 4درصدی بخش معدن، 2. 5درصدی بخش ساختمان و 2. 8درصدی بخش خدمات دارد.

- بیم و امید بخش ساختمان و مسکن

مرکز پژوهش‌های مجلس در ارزیابی ارزش افزوده بخش ساختمان و مسکن به این نتیجه رسیده که هرچند این بخش تا پایان سال رشد مثبت 2. 5درصدی را تجربه خواهد کرد که کاهش بودجه عمرانی دولت به سبب افت قیمت جهانی نفت ممکن است میزان رشد این بخش را کمتر از انتظار سازد.

برآوردها نشان از آن دارد که میزان تحقق بودجه عمرانی دولت در سال‌جاری در بهترین شرایط 42هزار میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به سال گذشته رشد صفردرصدی را تجربه می‌کند و به این ترتیب رشد حقیقی ساختمان‌های دولتی حدود منفی 10درصد پیش‌بینی شده است. البته افزایش تعداد پروانه‌های ساختمانی در سال گذشته و تداوم احتمالی آن در سال 96بیش از میزان سال 91امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد.

* وطن امروز

- رانت و رکود کارخانه‌ها را ورشکست کرد

وطن امروز درباره رکود اقتصادی گزارش داده است:‌ با وجود اصرار دولت به رونق اقتصادی و رفع رکود اما تولیدکنندگان حقایق دیگری را عنوان می‌کنند. به گزارش «وطن‌امروز»، دولت برای خروج از رکود چند سال پیش بسته‌هایی را اجرایی کرد که عملا شکست خورد و حالا بعد از شکست آنها حرف از رونق اقتصادی می‌زند. رئیس کانون تولیدکنندگان لوازم خانگی با انتقاد از حمایت ناچیز دولت از تولید فقط به طرح کارت اعتباری اشاره کرد و به «وطن امروز» گفت: ما از دولت انتظار حمایت آنچنانی نداریم بلکه می‌گوییم همان طرح‌ها را درست اجرا کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته اختلافات دستگاهی موجب شد طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با مشکلاتی همراه شود، تاکید کرد: در سال جاری اگر قرار بر اجرای طرح خرید کالای ایرانی است باید با هماهنگی همه بخش‌ها و دستگاه‌ها شاهد موفقیت این طرح باشیم.

وی افزود: در طرح کارت خرید کالای ایرانی تنها کالاهای با برند داخلی مد نظر قرار گرفت اما در طرح کارت اعتباری خرید کالا، امکان خرید همه کالاها با برند داخلی و خارجی وجود داشت ولی آنچه در سال جاری ما به آن تاکید داریم این است که تنها کالاهای با برند ایرانی در طرح‌های یادشده گنجانده شود تا اینگونه از تولید داخل حمایت شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه نکته‌ای که باید در طرح خرید کالای ایرانی مد نظر قرار گیرد مدت زمان بازپرداخت اقساط است، گفت: باید بازه زمانی بیشتری برای بازپرداخت اقساط در نظر گرفته شود تا متقاضیان رغبت بیشتری نسبت به طرح از خود نشان دهند. دیانی در پایان با بیان اینکه ششمین درخواست ما تسهیل فرآیند صدور و ارائه کارت است، اظهار کرد: از مسؤولان تقاضا می‌کنیم فرآیند صدور کارت را تسهیل کنند، چرا که در این صورت کمک بسیار بزرگی به طرح کرده‌اند.

- رانت کارخانه‌ها را ورشکست کرد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه رانت بسیاری از مجموعه‌های تولیدی کشور را به ورشکستگی کشانده است، گفت: نباید اجازه داد برخی‌ها با واردات لوازم خانگی رانت ایجاد کنند تا شهروندان محصولات خارجی را به داخلی ترجیح دهند. علی وقف‌چی درباره بازار لوازم خانگی در کشور گفت: بازار لوازم خانگی نباید در رکود به سر ببرد و نباید اجازه داد برخی‌ها با واردات لوازم خانگی رانت ایجاد کنند تا شهروندان محصولات خارجی را به داخلی ترجیح دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه نباید تولیدکننده لوازم خانگی مجبور شود در بازار با کالاهای مشابه خارجی و با همان کیفیت رقابت کند، تصریح کرد: تسهیلات اعطایی برای خارج شدن لوازم خانگی از رکود باید به 3 گروه تولیدکننده، مصرف‌کننده و واسطه‌ها اختصاص یابد تا بتوان به جای واردکننده لوازم خانگی به صادرکننده در این عرصه تبدیل شویم.

وقف‌چی افزود: نرخ لوازم خانگی با قدرت اقتصادی مردم سنخیتی ندارد، بنابراین باید بن کارت‌های لوازم خانگی از جیب دولت برای اقشار کم‌درآمد جامعه بیرون کشیده شود، زیرا بسیاری از جوانان برای تامین لوازم خانگی اولیه‌شان با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه گرانی، بازار لوازم خانگی را به سمت رکود برد، تصریح کرد: تزریق بسته‌های حمایتی و بن‌کارت‌های یارانه‌ای برای اقشار کم‌درآمد جامعه ضروری است، زیرا طبقات متوسط جامعه و کم‌درآمدها برای تهیه لوازم خانگی و جهزیه ارزان‌قیمت نیز با حاشیه‌های بسیاری روبه‌رو هستند.

نماینده مردم زنجان یادآور شد: برای رونق فرهنگ ازدواج در کشور باید لوازم اولیه و معیشتی شهروندان تامین شود اما متاسفانه هم‌اکنون بسیاری از جوانان با توجه به گرانی لوازم خانگی نمی‌توانند زندگی مشترک‌شان را آغاز کنند، ضمن اینکه با حمایت از تولید داخلی و فعال شدن شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان علاوه بر ایجاد فرصت‌های اشتغال، لوازم خانگی زوج‌های جوان را نیز با نرخ متعارف تامین کرد.

- دولت باید از اقتصاد رانتی فاصله بگیرد

رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت با تشریح ویژگی‌های دولت رانتی گفت: دولت دوازدهم باید از اقتصاد نفتی فاصله بگیرد.

احمد توکلی در گفت‌وگو با مهر درباره فرمایشات اخیر رهبری درباره دولت رانتی و لزوم توجه دولت به خروج از فضای رانتی، گفت: ۵۰ سال است که این مساله مطرح است. وقتی اقتصاد نفتی شد، رانت هم نفتی می‌شود و دولت از موقعیت مالیات‌گیرنده و خدمات‌دهنده تبدیل به توزیع‌کننده منابع ملی می‌شود، در حالی که در شرایط طبیعی، دولت باید از تولیدکننده مالیات بگیرد تا خدمات عمومی را تقدیم مردم کند.

وی ادامه داد: در حالتی که دولت از تولیدکننده مالیات می‌گیرد، صرفه‌ دولت این است که تولید رشد کند، چرا که از مردم پول می‌گیرد و باید به آنها پاسخگو باشد که با این پول چه کاری انجام می‌دهد. ولی وقتی دخالت در اقتصاد زیاد باشد، دولت به توزیع‌کننده منابع ملی تبدیل می‌شود.

در این حالت چون درآمد دولت عمدتاً به نفت متکی است، خودش را طلبکار حس می‌کند که در این راستا برای رشد و سرانه عمرانی به مردم پول می‌دهد؛ در نتیجه در موضع پاسخگو قرار نمی‌گیرد، زیرا هر کسی که به دولت نزدیک‌تر یا استقلالش به ظاهر قوی‌تر باشد می‌تواند از دولت منابع بیشتری بگیرد که در این صورت رانت ایجاد می‌شود. بنابراین دولت نفتی، دولت رانتی است و اگر کسی اطلاعات و نزدیکی به صاحبان قدرت داشته باشد، بیشتر از منابع نفتی بهره‌مند می‌شود.

رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت افزود: بنابراین نکته‌ای که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند، یک حقیقت ۵۰ ساله‌ است که ما ۴۰ سال است داریم تلاش می‌کنیم از آن نجات پیدا کنیم، اگر چه توفیقات زیادی داشتیم ولی هنوز از این مساله نجات پیدا نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: مساله‌ای که رهبری به آن اشاره کردند، نه فقط یک تذکر سیاسی بلکه یک تذکر اقتصادی است؛ در عین حال جنبه تاریخی هم دارد.

توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا چنین فضایی تشدید شده که تأکید مجدد رهبری را به دنبال داشته است، اظهار داشت: به دلیل اینکه رکود زیاد است، دولت دوازدهم در شرایط فعلی مجبور است نفت را در نقش پیشران بداند و همت خود را صرف این مساله ‌کند تا تحریم نفتی را بشکند، در این راستا موفق هم عمل کرده است. همین مساله موجب اتکا و توجه بیشتر به نفت می‌شود اما بسیاری از اقتصاددانان همچون بنده یا افراد مجرب مانند رهبری ممکن است نفت را بخش پیشرو ندانند.

* کیهان

- امنیت سفرهای جاده‌ای با کیست؟

کیهان نوشته است: در شرایطی که طی روزهای اخیر مردم در حوادث جاده‌ای سریالی کشته می‌شوند، مسئولان وزارت راه و شهرسازی تدبیر لازم را در این رابطه نیاندیشیده‌اند و وزیر راه حتی برای همدردی با مردم حاضر به استعفا نیست.

بامداد روز گذشته هم یک اتوبوس «ولوو» که از کرج به سمت ساری در حرکت بود، دچار سانحه سقوط به داخل دره شد.

به گفته کتابدار، مدیرکل هلال احمر استان تهران، در این سانحه که ساعت ۲:۱۵ رخ داد، ۳۷ نفر حادثه دیدند، که از این تعداد متاسفانه ۱۱ نفر از هم وطنانمان در لحظه جان سپردند و ۲۶ نفر از آنها که در داخل اتوبوس در دره محبوس بودند، رهاسازی و به عوامل اورژانس تحویل شدند تا به بیمارستان منتقل شوند.

در رابطه با این حادثه، اظهارات اولیه‌ای بیان شده که هر چند نیاز به توضیح بیشتر دارند، اما در این بین نوک پیکان توجه را به سمت عملکرد وزارت راه و شهرسازی نشانه می‌رود.

عضو کمیسیون عمران مجلس درباره حادثه شمال، با بیان اینکه اقدامات وزارت راه برای کنترل تصادفات جاده‌ای موثر نبوده است، گفت: در حقیقت باید موضوع صدور مجوز برای این رانندگان و تعاونی‌هایی که کار حمل‌ونقل را انجام می‌دهند با جدیت بیشتری بررسی شود.

فرج‌الله رجبی در گفت‌وگو با فارس بااشاره به حوادث واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی و سقوط اتوبوس بین‌ شهری در جاده جاجرود، اظهار داشت: دفعه قبل هم وزارت راه، قسمت حمل‌ونقل جاده‌ای و پلیس راهور و بخش‌های مرتبط و اورژانس را درگیر کرده بود اما به نظر می‌رسد که این اقدام تاثیرگذاری نبوده و باید با دقت بیشتری و با استفاده از کارشناسان خاص جاده‌ای و نظارتی بتوانیم این مسائل را بازبینی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای حوادث جاده‌ای به ویژه در حوزه اتوبوسی که تلفات بسیاری هم به دنبال دارد، را با دقت بیشتری بررسی و علت‌یابی کنیم، عنوان کرد: نمی‌شود که هر روز شاهد این حوادث تاسف بار باشیم؛ قطعا در یک جایی از کار یک بی‌مبالاتی اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم شیراز افزود: ما حتما از وزیر راه در این باره سؤال خواهیم کرد.

گفتنی است حادثه دیروز، ادامه سریال حوادثی است که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته در راه‌های کشور رخ داده است. این اتفاق تأسف‌بار دو هفته بعد از حادثه دلخراش جنوب کشور رخ داد که در آن حادثه هم اتوبوسی حامل 44 تن از دختران مدارس فرزانگان استان هرمزگان در جاده شهرستان داراب در مسیر شیراز واژگون شد. در سانحه جنوب، هفت دانش‌آموز، مربی آنها و کمک راننده اتوبوس در گذشتند و در میان 34 زخمی به جای مانده از این حادثه چهار تن از دختران، قطع نخاع و برخی نیز قطع عضو شدند.

تیرماه 94 هم اتوبوس سربازان مرکز آموزش «5-0» کرمان در گذرگاه نی‌ریز متوقف شد و در آن حادثه 19 نفر از سربازان جان باختند.

علاوه بر حوادث جاده‌ای، مهم‌ترین و البته تلخ‌ترین حادثه ریلی هم مربوط به فاجعه آتش‌سوزی قطار سمنان بود که هر چند مسئول وقت راه‌آهن استعفا داد اما هم‌اکنون در شهرداری تهران به معاونت رسیده است! این در حالی بود که تقاضای افکار عمومی استعفای عباس آخوندی بود اما تنها مسئول راه آهن در این راه قربانی شد که البته او هم چنانچه ذکر شد، به پست جدیدی رسیده است.

در بخش ساختمان عملکرد آخوندی هم فاجعه‌بار است. رشد سرسام‌آور اجاره بها، تکمیل نشدن مسکن مهر و رشد منفی بخش ساختمان در سال گذشته تنها بخشی از کارنامه آخوندی بوده

- رویای استعفا!

در دنیا مرسوم است که در پی رخ دادن حوادث اینچنینی، مسئولان مربوطه در اثر کم‌کاری، محاکمه و یا حداقل برای همدردی با مردم، استعفا می‌دهند؛ اتفاقی که در کشور ما معمولا به ابراز همدردی و عرض تسلیت محدود می‌شود.

در سانحه اخیر، ظاهرا همه شرایط مهیا بوده و تدابیر قانونی رعایت شده و احتمالا مشکل اصلی کیفیت جاده بوده است که به عدم توسعه کمی و کیفی آن مربوط است و چنانچه در برخی نظرات کارشناسی مطرح گردید، نقش وزارت «راه» به عنوان متولی راه‌های کشور در صدر مسئولیت و توجه است، لذا وزیر مربوطه باید بیش و پیش از هر کس دیگر پاسخگو باشد.

وزیری که بررسی کارنامه او نشان می‌دهد زمان مسئولیت او آبستن حوادث دلخراش متعدد بوده است. با این حال آخوندی نه تنها برای حوادث سریالی استعفا نکرده که بارها با الفاظی ناشایست منتقدان را نواخته است.

از سوی دیگر، وزارت عباس آخوندی به جای تمرکز بر گسترش و بهبود حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای عمده تمرکز خود را در سال‌های اخیر روی خرید هواپیماهای گران‌قیمت برای مسیرهای خارجی و استفاده عده‌ای محدود قرار داده که به اعتقاد برخی کارشناسان، همین تغییر اولویت عامل بروز حوادث زنجیره‌ای در سایر حوزه‌های مسئولیت وزارت راه بوده است.

وزارت راه و شهرسازی به جای توسعه جاده‌ای و ریلی که بار عمده حمل‌ونقل کشور را به دوش می‌کشند، به فکر مانور روی خریدهواپیما و عکس یادگاری با یک هواپیمای خارجی بوده است.

البته چنانچه قبلا پیش‌بینی می‌شد و در روزهای گذشته عملا آشکار گردید، همین قراردادهای پر سر و صدایی که در ایام انتخابات مورد استفاده قرار گرفت، دچار مشکل شده است. این در حالی است که به گفته معاون وزیر راه، ایران سهم خود را پرداخت کرده ولی با کارشکنی آمریکا نمی‌تواند هواپیماهای خود را وارد کند و او از سفیران کشورهای اروپایی خواسته که در این رابطه به آمریکایی‌ها فشار بیاورند؛ این‌ها همان افرادی هستند که می‌گفتند باید به جای اروپایی‌ها، با همان آمریکا (کدخدا) ببندیم!

- کاهش ارزش پول ملی در دولت دوازدهم شتاب گرفته است

کیهان درباره نرخ ارز گزارش داده است:‌ با روی کار آمدن مجدد حسن روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری، روند کاهش ارزش پول ملی شدت گرفت و در همین مدت نرخ دلار بیش از 100 تومان افزایش داشته است.

هنوز مدت زیادی از روی کار آمدن مجدد آقای روحانی نمی‌گذرد ولی در طول کمتر از چهل روز اخیر، شاهد کاهش ارزش پول ملی با سرعت بیشتری بوده‌ایم.

به عنوان نمونه در یک ماه پایانی دولت یازدهم (تیر ماه سال جاری) نرخ دلار با نوسانی در حدود 25 تومان مواجه شد اما پس از شروع به کار دولت جدید این روند سرعت بیشتری گرفت و نرخ دلار از سه هزار و 825 تومان در نیمه مرداد امسال به سه هزار و 926 تومان در روز گذشته افزایش پیدا کرد تا بیش از 100 تومان افزایش قیمت را در این بازه زمانی ثبت کند.

البته شروع افزایش نرخ ارز از ابتدای مرداد بود که در هفته‌های اخیر اوج گرفت و اگر بخواهیم افزایش نرخ ارز را از ابتدای مرداد ماه بسنجیم، یعنی در کمتر از دو ماه، نرخ دلار بیش از 150 تومان افزایش داشته که نشان‌دهنده کاهش قابل توجه ارزش پول ملی می‌باشد.

به عبارت دیگر، از حدود دو ماه پیش کاهش ارزش پول ملی سرعت بیشتری پیدا کرده و با روی کار آمدن دولت دوازدهم تقریبا روز بروز ارزش پول ملی کمتر شده و هم اکنون این نرخ به سمت چهار هزار تومان حرکت می‌کند.

این در حالی است که هم اکنون وضعیت قیمت دلار چندان دقیق نیست، چراکه طبق مشاهدات عینی خبرنگار کیهان، برخی صرافی‌های میدان فردوسی به‌ خاطر نوسانات لحظه ای نرخ ارز، نوشته بودند: به قیمت‌های روی تابلو توجه نکنید و برای اطلاع از قیمت‌ها به داخل صرافی مراجعه نمایید!

در این میان ذکر این نکته ضروری است که افزایش قیمت دلار بخاطر تقویت پول آمریکا نیست و این موضوع مربوط به کاهش قدرت ریال ایران می‌باشد، چراکه سایر ارزهای مهم مانند یورو و پوند هم با افزایش قیمت قابل توجهی مواجه شدند.

به عنوان نمونه، قیمت یورو در 15 مرداد امسال معادل چهار هزار و 560 تومان بود که با 200 تومان افزایش! به چهار هزار و 760 تومان رسید و قیمت پوند هم از چهار هزار و 995 تومان در نیمه مرداد با 160 تومان افزایش به پنج هزار و 155 تومان رسید و وارد کانال پنج هزار تومان شد.

لذا ارزهای دیگری به غیر از دلار هم در این مدت با

کلیدواژه: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی | حذف برچسب قیمت از روی کالاها | بیش از 100 تومان افزایش | سازمان برنامه و بودجه | هزار میلیارد تومان | تومان افزایش داشته | داخلی سازی خودروها | میلیون لیتر در روز | خرید کالای ایرانی | کاهش ارزش پول ملی | روی کار آمدن مجدد | داخلی سازی خودرو | کمیسیون کشاورزی | نظریه سوسک حمام | تعزیرات حکومتی | روی کار آمدن | نرخ دلار بیش | گزارش داده | ساختمان و مسکن | متغیرهای کلان | مدیرعامل شرکت | بخش ساختمان | سرمایه گذاری | اقتصاد ایران | دولت دوازدهم | مصرف کنندگان | نظر می رسد | بودجه عمرانی | رشد اقتصادی | عضو کمیسیون | تولید خودرو | رئیس سازمان | افزایش قیمت | لوازم خانگی | افکار عمومی | نشان می دهد | سال جاری | بازار پولی | قیمت بنزین | بانک مرکزی | لیتر بنزین | مصرف بنزین | تولید داخل | رشد اقتصاد | کسری بودجه | وزارت صنعت | مصرف کننده | وجود ندارد | سال گذشته | نعمت زاده | وطن امروز | خواهد بود | خلیج فارس | خرید کالا | قرار گرفت | چهار هزار | سود بانکی | نشان دهند | هزار لیتر | وزارت راه | ادامه داد | سه هزار | هرج ومرج | هم اکنون | طرح کارت | حمل ونقل | ن

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۲۶۸۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • تولید و اشتغال دو اولویت اقتصادی دولت دوازدهم
 • سیاست گذاری های دولت یازدهم در اقتصاد تا اندازه زیادی چالش های این حوزه را هموار ساخت به گونه ای که ارزیابی ها از وضعیت کنونی اقتصاد کشور، بر لزوم ادامه برخی سیاست ها در دولت دوازدهم تاکید دارد. حجت الاسلام «حسن روحانی» رییس جمهوری در طول چند ماه که از آغاز کار دولت دوازدهم می گذرد، بارها در سخنرانی های خود بر اولویت های اقتصادی دولت دوازدهم اشاره و تاکید کرده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی بتازگی نیز اقدام فوق برنامه ای را به همه وزارتخانه ها با هدف بهبود شرایط ابلاغ کرد. روحانی فرصتی دو ماهه به وزیران کابینه داد تا اولویت های وزارتخانه خود را مطابق جهت گیری ها و اولویت های مطرح شده ارایه دهند. رفع موانع جذب سرمایه خارجی، گسترش پایه و ارتقای عدالت مالیاتی، جدیت در خصوصی‌ سازی، مبارزه با پولشویی، اجرای سیاست‌ های فعال بازار کار، اصلاح وضعیت مالی صندوق‌ های بازنشستگی، واگذاری بنگاه‌ های اقتصادی، ایجاد تحرک در بخش مسکن، برنامه ‌ریزی برای توسعه اشتغال مولد و حمایت از تولید داخلی گوشه ای از فرمان اقتصادی روحانی به وزارتخانه ها برای ساماندهی به وضعیت اقتصادی کشور است. «مهدی کرباسیان» معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و «علی رحمانی» کارشناس بازار سرمایه و مدرس دانشگاه برنامه ها و سیاست های اقتصادی دولت یازدهم و شرایط ادامه این سیاست ها در دولت دوازدهم را مورد بررسی قرار داده است . ** افزایش تولید و اشتغالزایی؛ اولویت نخست دوره دوم دولت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این گفت وگو به شرایط اقتصادی کشور در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت : دولت یازدهم وقتی فرمان کشور را به دست گرفت که اقتصاد دچار چالش هایی چون نرخ...
 • با همکاری مردم از پیک مصرف آب و برق عبور کردیم/تداوم کاهش بارندگی ها
 • به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ ستار محمودی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: وجود خنک کننده های جدید در بازار میتوانست صنعت برق را به شدت تحت فشار قرار دهد. او با تاکید بر اینکه ما در مصرف آب و برق نیازمند اعتدال هستیم، ابراز امیدواری کرد با مجموعه اقدام هایی که وزارت نیرو پیش رو دارد بتوانیم از تنگناها و گلوگاههای پیش رو در مسیر عبور کنیم. ** پیش بینی کاهش 20 درصدی بارندگی ها در پاییز امسال او درباره وضعیت آبی سال آینده گفت: وزارت نیرو به دلیل نداشتن مرکز پایش بارندگی ها از اطلاعات سازمان هواشناسی استفاده میکند و براساس اطلاعات اولیه این سازمان ما امسال پاییز پربارانی نخواهیم داشت که البه این اطلاعات برای یک ماه قابل اعتبار است. محمودی پیش بینی کرد براساس اطلاعات موجود در پاییز امسال 10 تا 20 درصد کاهش بارندگی داشته باشیم. سرپرست وزارت نیرو گفت: امسال میزان بارندگی ها 230 میلمیتر بود که نسبت به سال گذشته به طور میانگین پنج درصد کاهش نشان می دهد که طبیعی نیست. ** کاهش دو میلیارد مترمکعبی ذخیره سدها در سالجاری این مقام مسوول در وزارت نیرو از کاهش دو میلیارد مترمکعبی ذخیره سدها در سال جاری خبردادو گفت: در حال حاضر 26 میلیارد مترمکعب حجم ذخیره آب پشت سدها است که نسبت به سال گذشته کاهش دارد. ** بیش از 55 هزار مگاوات پیک مصرف برق در تابستان امسال محمودی تصریح کرد: تابستان امسال از لحاظ فشار شبکههای آب و برق پربار بود، اما خوشبختانه ما همزمان با پیک برق پیک آب را پشت سرگذاشتیم و اکنون به سمت کاهش ظرفیت برای تعمیرات نیروگاه ها اقدام کرده ایم تا نیروگاه ها برای فصل پربار آینده آمادگی لازم را داشته باشند. به گفته او؛ پیک مصرف برق در تابستان امسال به 55 هزارو...
 • کارآفرینان حوزه گردشگری از سوی دولت حمایت می شوند
 • معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه مدیران ارشد گیلان فضاهای مطلوبی را برای حوزه گردشگری در استان ایجاد کردند گفت: کارآفرینان حوزه گردشگری از سوی دولت حمایت می‌شوند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سیدابوالفضل رضوی ظهر امروز در حاشیه بازدید از روستای جیرباقرخاله چوکامدر جمع خبرنگارانبا اشاره به اینکه حضور در جمع مردم استان گیلان به‌ویژه روستاییان و عشایر یک توفیق محسوب می‌‌شود اظهار داشت: بحث گردشگری در روستاها مقوله‌ای بسیار مهم و اساسی تلقی می‌شود.معاون توسعه روستایی و مناطق محروم‌کشور با بیان اینکه ویژگی‌های منحصر به فردی در گردشگری‌های روستایی وجود دارد که در گردشگری شهری دیده نمی‌شود افزود: هوای سالم و فضای تنفسی بسیار عالی، طبیعت بکر، مزرعه‌گردی و بوم‌گردی را می‌توان قسمتی از این ویژگی‌ها نام برد.رضوی با تاکید بر اینکه با توجه به این مسائل فضای تنفسی و سالم روستا در گردشگری روستایی به‌درستی دیده می‌شود بیان کرد: در روستاها آثار تاریخی فراوانی وجود دارد که می‌تواند جاذبه‌ای ارزشمند و مهم برای گردشگران و توریست‌ها محسوب شود.وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم و دوازدهم به دلایل مختلف اهمیت ویژه‌ای نسبت به مسائل و مباحث گردشگری دارد و کمک‌های زیادی به این حوزه کرده است گفت: تمامی کارآفرینانی که در زمینه‌های توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری فعالیت کنند از سوی دولت حمایت می‌شوند.معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشوراز پرداخت سه نوع تسهیلات ویژه گردشگری خبر داد و افزود: تسهیلات مشارکتی با کارمزد 3 درصد، تسهیلات انفرادی با کارمزد 6 درصد و اعطای تسهیلات با کارمزد 8 درصد به افراد متقاضی جهت توسعه ایجاد فضاهای گردشگری اعطا می‌شود.رضوی با بیان اینکه نوعی تسهیلات با کارمزد 4 درصد نیز به کارآفرینان پرداخت می‌شود تاکید کرد: دولت با پرداخت چند نوع تسهیلات گردشگری تلاش در افزایش قدرت انتخاب کارآفرینان دارد و با توجه به مبلغ درخواستی به افراد تسهیلات پرداخت می‌کند.وی با...
 • ظرفیت مداحان برای کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد به کار گرفته شود
 • دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان: مداحان تأثیرگذارترین شبکه‌های اجتماعی هستند که باید از ظرفیت مداحان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد استفاده کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مجتبی بیرانوند عصر امروز در همایش عاشورائیان که در سالن همایش جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد اظهار داشت: کشور افغانستان بعد از مراکش دومین تولیدکننده حشیش است و بیش از 31 درصد از هروئین افغانستان وارد مرزهای شرقی کشور می‌شود که به‌نوعی با یک سونامی از طرف کشور همسایه مواجه هستیم.وی افزود: از طرفی به علت بهترین و پرسودترین ترانزیت کشوری و ازنظر جغرافیای سیاسی کشور ایران در یک گذرگاه حساس و حیاتی واقع‌شده که به‌نوعی به‌عنوان پردرآمدترین مسیر برای قاچاقچیان و از طرفی آسیب‌پذیرترین موضوع برای کشور ما تبدیل‌شده است.دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان عنوان کرد: درگذشته فقط مواد مخدر تریاک بود ولی متأسفانه در حال حاضر انواع روان‌گردان‌ها کشور ما را مورد هجمه و حمله قرار است، متأسفانه افراد سودجو و واسطه با تبلیغ و برنامه‌هایی که در دستور کاردارند برای استفاده از روان‌گردان‌ها تحت عنوان داروهای مسکن و تسکین‌دهنده جهت افسردگی، چاقی، لاغری و استرس اعتیاد در افراد به وجود می‌آورند.وی بیان کرد: متأسفانه بخشی از افراد از این داروها استفاده می‌کنند و بخشی نیز با این موضوع که با یک یا دو بار کسی اعتیاد پیدا نمی‌کند به‌راحتی از این روان‌گردان‌ها استفاده می‌کند.این مسئول بابیان اینکه بازگشت از مصرف مواد مخدر به‌سختی امکان دارد و یا اصلاً امکان‌پذیر نیست تصریح کرد: رویکردی که جمهوری اسلامی دارد، رویکرد اجتماعی، مردمی بودن و همگانی مبارزه با مواد مخدر است، مقام معظم رهبری در زمان ابلاغ سیاست‌های کلی مواد مخدر، سیاست‌های یازده‌گانه مبازره با قاچاق و مواد مخدر را در همه جهات دانستند.وی خاطرنشان کرد: معتقدیم که با موضوعاتی مانند پیشگیری، درمان وصیانت از بهبودیافتگان با مشارکت مداحانمی‌توانیم این موضوع را مهار...
 • قوانین مالیات بر ارزش افزوده قاچاق کالا را در استان سمنان کاهش می دهد
 • رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با تأکید بر اینکه رفع تحریم‌های داخلی وابسته به تلاش تولیدکنندگان است گفت: قوانین مالیات بر ارزش‌افزوده، قاچاق کالا را در استان سمنان کاهش می‌دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، علی‌اصغر جمعه‌ای بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی گرمسار اظهار داشت: اتاق بازرگانی مشاور سه قوه نظام است و این ظرفیت خوبی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی در حوزه ایجاد اشتغال و مسائل مالیاتی است.وی با تأکید بر اینکه مصرف‌کننده باید مطابق با قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را پرداخت کند بیان کرد: این قانون درآمد دارایی را افزایش می‌دهد و مانع از قاچاق کالا می‌شود که همین امر زمینه‌ساز رونق اقتصادی و تولید نیز می‌شود.رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با اشاره به برخی مشکلات واحدهای صنعتی اذعان کرد: اگر مدیران واحدهای صنعتی در کنار یکدیگر جمع نشوند و مسائل و مشکلات را تحلیل نکنند نمی‌تواند برای رفع آن از دیگر مسئولان نیز انتظار همکاری داشت.وی با اشاره به ظرفیت ویژه تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی یادآور شد: از هر سه قوه در این شورا وجود دارد و بخش خصوصی می‌تواند اگر قوانینی مخل بهبود فضای کسب‌وکار است را شناسایی کند و قوانین جایگزین را به دولت معرفی کند.جمعه‌ای با بیان اینکه برگزاری مجمع‌های مدیران صنایع می‌تواند خیلی در این عرصه مؤثر باشد اضافه کرد: در شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی بالغ‌بر 15 مصوبه ملی وجود داشت که همه آن مورد تأیید مسئولان قرار گرفت و بخش عمده آن در دست اجرا است.وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی تنها نماینده بخش خصوصی است که به‌عنوان مشاور سه قوه تعیین می‌شود و می‌تواند دراین‌باره بهترین اقدامات را برای رفع مشکلات بخش صنعت و بازرگانی انجام دهد.رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان اذعان کرد: تحریم‌ها در تولید اثرگذار است اما در مسئله تحریم‌های داخلی تولیدکنندگان می‌توانند نسبت به رفع آن گامی اساسی...
 • مصرف آب در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری کاهش یابد
 • شهرکرد- مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت: مصرف آب در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری کاهش یابد. به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدی مقدم پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: اعتبارات آبخیزداری در کشور دو برابر شده که طی مکاتبه‌ای که با سازمان شد این اعتبارات در چهارمحال و بختیاری رشد مطلوبی نداشته است. وی در ادامه گفت: با وجود خشکسالی و کمبود بارش در استان باید در نحوه استفاده از منابع آبهای زیر زمینی تدابیری اندیشیده و برنامه های مطلوبی مشخص و تصمیماتی در این خصوص گرفته شود. مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با وجود خشکسالی در استان، کشاورزان باید طبق الگوی کشت و متناسب با میزان آب استان محصول تولید کنند و همچنین کشت محصولات گیاهان دارویی، زعفران و گل محمدی را جایگزین محصولات با مصرف آب بالا کنند. محمدی مقدم با بیان اینکه میزان آتش سوزی در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۷ درصد کاهش داشته است، افزود: سال گذشته ۷۰ مورد آتش سوزی و امسال ۳۳ مورد گزارش شده است. وی گفت: اعتبارات آبخیزداری باید در استان افزایش پیدا کنند چراکه آبخیزداری یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه حل بحران آب به شمار می‌رود.
 • سردارغیب پرور:بسیج برای کمک به دولت در مسائل اقتصادی آماده است
 • دفاع>سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:سازمان بسیج با نیروهای جوان و نخبه‌ای که دارد می‌تواند دولت را درمسائل اقتصادی کمک کند. به گزارش سازمان بسیج مستضعفین، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور درباره اینکه بسیج چقدر می تواند دولت را در بحران و مشکلات اقتصادی کمک کند اظهار کرد: بار اول نیست که این سوال را پاسخ می دهم و بالغ بر 10 بار تاکید کردم که بسیج قادر است دولت را در مشکلات اقتصادی کمک کند. وی با بیان اینکه بسیج کارشناسان و نیروهای متخصصی را تربیت کرده افزود: بسیج یک دریای عظیمی است که هر کسی می تواند برای کمک دست دراز کند تا بسیج مخلصانه به یاری او بشتابد. سردار غیب پرور گفت:نیروهایی که در بسیج تربیت شده اند، همگی برای هر بحرانی آماده اند و حالا که بحران اقتصادی داریم ما آماده ایم تا به دولت محترم تدبیر و امید کمک کنیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مورد اولویت های اقتصادی کشور اظهار کرد: همان طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند، تولید و اشتغال اولویت های اصلی اقتصادی کشور است به همین منظور از دولت مردان انتظار می رود که طبق فرمایشات رهبری و سخنرانی ها و تریبون هایی که قبل برگزاری انتخابات داشتند، عمل کنند. رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیش از این ، رویکرد جدید این سازمان را فعالیت در محورها و مسائل اجتماعی عنوان کرد و گفت: آنجایی توفیقات ما بیشتر خواهد بود که دایره خدمت به مردم را بیشتر باور داشته باشیم و آن را گسترش دهیم. سردار غیب پرور افزود: آن چیزی که باعث پیروزی انقلاب و جنگ هشت ساله شد، امروز هم رمز بقا و تداوم انقلاب است که اسلامیت، رهبری و مردم است. در همین زمینه: جنایات علیه مسلمانان میانمارحاصل چراغ سبز آمریکاست الگوی عاشورا ناجی مظلومان جهان خواهد بود مردم ایران هیچ ظلمی را نمی‌پذیرند
 • دغدغه های سرمایه داران خرد/حالا که سود بانکی به ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده با سرمایه خود چه کنیم
 • پول نیوز-هادی حق شناس، اقتصادداندر پاسخ به این چالش، بهپول نیوزگفت: طبیعتا همه بانک ها وظیفه جذب منابع مردم برای استفاده در بخش تولید را دارند. بانک ها پول های کم و زیاد مردم را برای استفاده در بنگاه های اقتصادی جذب می کنند و موظفند به سپرده گذاران خود سود و تسهیلات بدهند.در چنین شرایطی، مهم نیست بنگاهی که سپرده های مردم به آن اختصاص داده شده سود کند یا ضرر، بانک موظف به پرداخت سود مشخصی به سپرده‌گذاران خود است. به گفته او، سپرده‌گذاری در باک ها بدون دغدغه زیان است.اما اگر سود کنونی برای برخی کافی نیست و می خواهند سراغ بازار سرمایه بروند، تکلیف چیست؟هادی حق شناس در این باره گفت: اگر مردم پول خود را به جای سرمایه گذاری در بانک، در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری کنند پول خود را مستقیما وارد چرخه تولید کردند. اما در مورد سود آن نمی توانند مطمئن باشند.این اقتصاددان ادامه داد: کسانی که وارد بازار سرمایه می‌شوند گاهی بیشتر از سود بانکی و گاهی کمتر از آن در انتظارشان است.به گفته او،البته با توجه به عملکرد 5 ماه نخست سال جاری بازار سرمایه، بیشتر کسانی که سراغ بازار سرمایه رفتند، سود بیشتری از سود بانکی شامل حال‌شان شد.
 • پولتیکو:ترامپ هیچ درکی از لزوم جلب حمایت دیگر کشورها از دیدگاه های آمریکا ندارد
 • به گزارش جماران؛ نشریه پولتیکو در گزارشی سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را که بیش از هر چیز روی ایران و کره شمالی متمرکز بود، ضعیف توصیف کرد و نوشت: ترامپ در نخستین نطق خود در سازمان ملل حتی نتوانست روی همتایان خود از سراسر جهان تاثیر بگذارد. به نظر می‌آید که وی هیچ درکی از لزوم جلب حمایت دیگر کشورها از دیدگاه‌های آمریکا ندارد. نشریه پولتیکو در گزارش خود به قلم جیمز روبین، دستیار پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون به مقایسه سخنرانی روز سه‌شنبه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در افتتاحیه هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی جورج بوش به همین مناسبت در سال 2002 پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا نتوانست نگاه رهبران جهان را با دیدگاه آخرالزمانی‌اش در خصوص ایران و کره شمالی همراه کند؛ وی حتی زمینه را برای جنگ نیز فراهم نکرد. پولتیکو در ادامه نوشت: برخلاف ارزیابی‌ مفسران اخبار این روزها، نطق نخستین رئیس‌جمهور ترامپ در سازمان ملل یک فریاد حمایت‌طلبی برای جنگ نبود، اظهاراتی که مشابه سخنرانی رئیس‌جمهور جورج بوش در نشست 2002 مجمع عمومی است که در آن تهدید عراق را زیادی بزرگ نشان داد و چند ماه بعد نیز به حمله به عراق منتهی شد. بوش در این سخنرانی همچنین به طرز شرم‌آوری یک محور شرارت متشکل از کره شمالی، عراق و ایران را معرفی و ادعا کرد که این کشورهای خطرناک در حال ساخت تسلیحات کشتار جمعی و حمایت از تروریسم هستند. 15 سال بعد، این سه کشور مسیرهای کاملا متفاوتی را طی کرده‌اند. عراق با یک دولت فراگیر در حال مبارزه با بی‌ثباتی، مناقشات فرقه‌ای و تخریب‌های ناشی از اقدامات داعش است و قطعا در حال فروپاشی نیست. ایران، در این میان از تحریم های سخت اقتصادی رها شده که نتیجه توافق هسته‌ای‌اش با قدرت‌های جهانی است و...
 • فرهاد رهبر:دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم است و باید به مردم منفعت برساند
 • به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رهبر در این نشست با بیان اینکه جلسه مذکور، بسیار خوب و کارشناسانه بود، گفت: قطعاً از نظرات شما در برنامه ریزی‌های کلان دانشگاه بهره خواهیم گرفت. وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری جلساتی در این سطح وسیع ادامه یابد و کمیته های تخصصی کارشناسی در سطح استان راه‌اندازی شده تا برای تمامی مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد، راه حل کارشناسانه پیدا شود. وی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه به کیفیت در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افزایش کیفیت در واحدها می‌تواند به افزایش جذب دانشجو نیز منجر شود، بنابراین لازم است برنامه ریزی لازم برای ارتقاء کیفیت آموزشی و پژوهشی در واحدها صورت گیرد. وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی دارای صندلیهای خالی در رشته‌های علوم مهندسی و علوم انسانی هستند، گفت: امروز تنها رشته‌ای که ظرفیت خالی ندارد، رشته‌های علوم تجربی و رشته‌های علوم پزشکی است. از این رو ما باید در دانشگاه آزاد اسلامی برای گسترش و توسعه این رشته‌ها برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم و زیرساختهای لازم برای جذب دانشجوی رشته پزشکی ایجاد کنیم. دکتر رهبر در ادامه با بیان اینکه تکریم و توجه به خیرین در دانشگاه آزاد اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: این دانشگاه، یک دانشگاه مردمی است و باید با اتصال و نزدیکی با مردم ارتباط خود را با عموم جامعه بیشتر کند. اگر مردم از خیر و برکت این دانشگاه بهره‌مند شوند، بدون شک با جان و دل به دانشگاه آزاد اسلامی کمک خواهند کرد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم تربیت تکنسین در دانشگاه‌ها گفت: امروز شرایط به گونه‌ای است که جامعه به تکنسین نیاز دارد. ما باید یک بازنگری جدی در رشته‌ها انجام دهیم. ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری...
 • همایش فرصت ها و چالش های دولت دوازدهم فردا برگزار می شود
 • علی محمد نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار درباره همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم گفت: گردهمایی فردا در راستایی مطالبات از دولت و هم کمک به آن برگزار می‌شود و معتقدم چنین کارهایی توسط گروه‌هایی که حامی دولت هستند، بسیار مفید است. وی خاطرنشان کرد: این گونه هم ما دولت را فراموش نمی‌کنیم و هم دولت از ملت غافل نمی‌شود. قطعا گروه‌هایی که هزینه و کمک کرده‌اند، انتظار دارند کابینه با آن‌ها در ارتباط باشد. نائب رئیس مجمع نمایندگان ادوار ادامه داد : همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم را شورای مشورتی توسعه استان‌ها که از سال ۹۲ به عرصه ورود کرده است و ستاد انتخاباتی نمایندگان ادوار آقای روحانی مشترکا برگزار می‌کنند. وی افزود: احتمال دارد معاون اول رئیس‌جمهور و آقای جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور در این همایش حضور داشته باشند همچنین یدالله اسلامی دبیرکل مجمع نمایندگان ادوار، حسین راغفر، اکبری از شورای مشورتی و شجاع رئیس ستاد انتخاباتی نمایندگان ادوار از سخنرانان این همایش خواهند بود. نمازی گفت: در نوبت عصر هم تریبون آزادیداریم که مدعوین مطالبات خود را بیان می‌کنند و ما هم آن‌ها را جمع‌بندی می‌کنیم و در اختیار هیأت دولت قرار می‌دهیم. به گزارش ایلنا؛‌ همایش فرصت‌ها و چالش‌های دولت دوازدهم فردا ساعت ۹ در باغ دربند برگزار خواهد شد.
 • چهارشنبه ۲۹ شهریور افزایش قیمت سکه و کاهش نرخ دلار در بازار
 • اقتصاد>تجاری - مالی - همشهری آنلاین:در بازار چهارشنبه ۲۹ شهریورماه نرخ سکه تمام با روند افزایشی و قیمت‌ هر گرم طلای ۱۸ عیار و دلار آمریکا با کاهش همراه شده است. به گزارش ایسنا، نرخ سکه تمام که در طول این هفته به سمت کاهش حرکت کرده بود امروز معکوس شد و به سمت گرانی پیش رفت و به یک میلیون و ۲۴۷ هزار تومان رسید. همچنین نیم سکه ۶۴۰ هزار تومان، ‌ربع سکه ۳۵۳ هزار تومان و سکه گرمی ۲۴۷ هزار تومان عرضه می‌شود. از سوی دیگر هر گرم طلای ۱۸ عیار که در سه روز اول هفته روند نزولی داشت، روز گذشته افزایش یافت اما در بازار امروز دوباره کاهشی شد و حدود ۱۲۲ هزار تومان فروخته می‌شود. هر مثقال طلا نیز با روند نزولی حدود ۵۲۸ هزار تومان قیمت دارد. دلار آمریکا در ادامه روند نزولی در روزهای گذشته امروز هم به همین مسیر ادامه داد و ۳۸۹۲ تومان داد و ستد می‌شود. در میان سایر ارزها یورو ۴۷۱۷ تومان، پوند انگلستان ۵۲۶۷ تومان، ‌لیر ترکیه ۱۱۴۶ تومان و یوان چین ۶۲۹ تومان عرضه می‌شود. دلار مبادله‌ای نیز امروز ۳۳۵۳ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت‌گذاری شده است. نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۱ هزار و ۹۲۰ تومان ۳۲۳ تومان کاهش مثقال طلا ۵۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان ۱۴۰۰ تومان کاهش اونس طلا در بازار ۱۳۱۳ دلار و ۱۰ سنت ۵ دلار افزایش نوع سکه سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۴۷ هزار تومان ۶۰۰۰ تومان افزایش نیم سکه ۶۴۰ هزار تومان ۲۰۰۰ تومان کاهش ربع سکه ۳۵۳ هزار تومان ۱۰۰۰ تومان افزایش سکه گرمی ۲۴۷ هزار تومان بدون تغییر نوع ارز دلار آمریکا ۳۸۹۲ تومان ۵ تومان کاهش یورو ۴۷۱۷ تومان ۱۱ تومان افزایش پوند انگلستان ۵۲۶۷ تومان ۹ تومان کاهش لیر...
 • افت ۱۳ هزار ریالی قیمت مرغ طی دو هفته اخیر/تداوم کاهش
 • تهران- ایرنا- قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده امروز (چهارشنبه) در مرغداری ها 46 هزار ریال، میدان بهمن 62 و در خرده فروشی ها 72 هزار ریال اعلام شد که نسبت به 45 روز گذشته 13 هزار ریال کاهش یافته است. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها را 46 هزار ریال، محل کشتارگاه (نقدی) 64 هزارریال، میدان بهمن 62 هزارریال، واحدهای صنفی عمده را 65 هزارو 500 ریال اعلام کرد.مهدی یوسف خانی نرخ هر کیلوگرم ران مرغ را در محل خرده فروشی ها 62 تا 72 هزار ریال، سینه بدون کتف 135 هزار ریال و سینه با کتف را 125 هزار ریال و فیله مرغ را 160 هزار ریال ذکر کرد.وی علت پایین امدن نرخ گوشت مرغ را کاهش تقاضا و افزایش عرضه برشمرد.در 45 روز گذشته یعنی اواسط مردادماه جاری به طور تقریبی قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده 56 هزار ریال، میدان بهمن 72 هزار ریال، محل کشتارگاه (نقدی) 77 هزار ریال، واحدهای صنفی عمده 78 هزار ریال و در خرده فروشی ها بین 85 تا 90 هزار ریال بود.برخی از کارشناسان علت گرانی گوشت مرغ را افزایش تلفات جوجه و مرغ در اثر افزایش دما، افزایش قیمت جوجه یک روزه ، افزایش نرخ برخی نهاده های طیور مثل ذرت می دانستند.بر پایه برآوردهای وزارت جهادکشاورزی از سال 1393 تاکنون قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ بین 70 هزار تا 75 هزار ریال است.اما اکنون برخی کارشناسان بخش قیمت منطقی عرضه گوشت مرغ را بین 75 تا 78 هزار ریال می دانند و عرضه این محصولات با نرخی بیش از نرخ منطقی را اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود.سالیانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود...
 • ادامه اجرای طرح تحول سلامت اولین اولویت تخصصی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم
 • قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت از ضمیمه احکام وزرا که روز گذشته توسط رییس جمهور ابلاغ شد، به عنوان یکی از مهمترین اسناد برای تعیین نقشه راه آینده کشور یاد کرد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی اظهار داشت: هدف وزارت بهداشت این است که با توجه به تمام اسناد بالادستی از جمله سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، برنامه های توسعه کشور و احکام دائمی آن و برنامه رییس جمهور برای دولت دوازدهم، حرکت کند و در ایام کسب رای اعتماد، برنامه‌های دکتر هاشمی برای وزارت بهداشت در دولت دوازدهم، بیش از ۹۵ درصد با اسناد بالادستی مطابقت داشت. وی با اشاره به وجود ۸ اولویت عمومی و ۹ اولویت تخصصی در ضمیمه حکم ابلاغی رییس جمهور برای وزارت بهداشت، یادآور شد: اولین اولویت تخصصی در ضمیمه حکم وزارت بهداشت و در بندهای ۶ گانه اولویت اجرایی دکتر هاشمی برای وزارت بهداشت در دولت دوازدهم، تاکید بر ادامه اجرای طرح تحول سلامت است. سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: دومین و سومین اولویت حکم ضمیمه وزارت بهداشت در دولت دوازدهم، شامل اولویت دادن به بهداشت و پیشگیری در برنامه‌های ارتقای سلامت جامعه و ارائه خدمات جامع و همگانی سلامت مبتنی بر مراقبت‌های اولیه سلامت و سطح بندی خدمات تشخیصی و درمانی بر اساس نظام ارجاع است و خوشحالیم که رویکرد رییس جمهوری، بر اساس مفاهیم بین المللی نظام سلامت است. حریرچی اضافه کرد: چهارمین اولویت تخصصی وزارت بهداشت، بهبود نظام مدیریتی و مالی بخش درمان از طریق جایگزینی ارائه مستقیم خدمات توسط واحدهای درمانی دولتی با نظام خرید خدمت از بخش خصوصی است و رویکرد افزایش مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت، برای ما ارزشمند است. قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت از هدفمند کردن حمایت‌ها در نظام بیمه‌ای و حذف همپوشانی به عنوان پنجمین اولویت تخصصی وزارت...
 • روحانی بیان کرد:استقبال از حمایت قاطع اتحادیه اروپا و لندن از برجام
 • رییس جمهور در دیدار نخست وزیر انگلستان با استقبال از حمایت قاطع اتحادیه اروپا و لندن از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده است روابط خود را با انگلستان در همه عرصه ها توسعه و تعمیق بخشد. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار خانم "ترزا می" گفت: برجام توافقی است که با تلاش های طولانی و سخت هفت کشور محقق شده است و همه این کشورها باید با عمل کامل به تعهداتشان ، در حفظ آن بکوشند. رییس جمهور با بیان اهمیت حمایت انگلستان از برجام، تصریح کرد: همه باید برای پایداری برجام و منافع همه طرفین از آن تلاش کنیم چرا که اکنون نگاه جهان این است که آیا دیپلماسی و توافق برای حل مشکلات می تواند موفق باشد یا نه؟ روحانی، تسهیل همکاری های مناسب بانکی را گامی مهم در توسعه روابط اقتصادی دانست و با توجه به اظهارات نخست وزیر انگلیس ابراز امیدواری کرد که شاهد برقراری روابط مناسب بانکی برای توسعه روابط اقتصادی تهران – لندن باشیم. رییس جمهور همچنین با اشاره به نقش سازنده و مثبت تهران در مبارزه با تروریسم منطقه ای گفت: آماده همفکری و همکاری سازنده با بریتانیا در مسایل منطقه هستیم. روحانی به تلاش ها برای برقراری ثبات در عراق و بیرون راندن تروریست ها از این کشور اشاره کرد و گفت: در عراق اولین مساله مهم بیرون راندن تروریست ها بود که این برنامه به خوبی پیش می رود. مساله دوم همکاری نزدیک و متحد شیعیان، سنی ها و کردهای این کشور و مساله سوم نیز عدم تغییر مرزهای جغرافیایی عراق است. رییس جمهوری افزود: آنچه در اقلیم کردستان عراق تحت عنوان رفراندوم استقلال مطرح شده، کاری بسیار خطرناک است چرا که استقلال به معنای جنگ جدید در منطقه است و بغداد، آنکارا، تهران و دمشق مخالف...
 • از طرح گسترده اسراییل برای حمله به ایران تا تهدید کره شمالی به نابودی خفت بار آمریکا و گران شدن نفت
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، برگزیده اخبار بین‌الملل مورخ بیست و نهم شهریور ماه 1396 را با کلیک برروی لینک آنها بخوانید. مرکل و ترامپ، دو سبک متفاوت و دو دنیای متفاوت خبرگزاری فرانسه در گزارشی به روابط آمریکا و آلمان و اختلافات ایجاد شده میان دونالد ترامپ و آنگلا مرکل پرداخت. سخنرانی نپخته ترامپ در سازمان ملل نشان داد کره‌شمالی نباید به مذاکره با آمریکا امید داشته باشد نگرانی‌ها از رویارویی نظامی واشنگتن و پیونگ‌یانگ با توجه به تشدید آزمایش‌های موشکی کره شمالی رو به افزایش است. تهدید پوچ مقام نظامی صهیونیست: طرح‌های اساسی برای حمله به ایران داریم رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد این رژیم طرح‌های اساسی برای حمله به ایران دارد. تهدید کره شمالی به «نابودی خفت‌بار آمریکا» کره شمالی هشدار داد در صورت بروز کوچکترین نشانه از تهدید، آمریکا با «حمله‌ هسته‌ای وحشتناک» روبرو خواهد شد. ترامپ: بیشتر سران جهان با اظهاراتم در سازمان ملل موافق بودند! رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد سران بسیاری از کشور‌های جهان با آنچه وی در سخنرانی‌اش در سازمان ملل ایراد کرد، موافق بودند. چهره مستاصل رئیس‌دفتر ترامپ هنگام سخنرانی او!+ عکس در زمان سخنرانی «دونالد ترامپ» در سازمان ملل، رئیس دفتر او حالتی به خود گرفته بود که دست مایه طنز کاربران فضای مجازی شد. شینزو آبه دعوت روحانی برای سفر به ایران را پذیرفت نخست‌وزیر ژاپن پس از دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، دعوت او برای سفر به ایران را پذیرفت. هیلاری کلینتون: سخنرانی ترامپ بسیار خطرناک بود نامزد شکست‌خورده انتخابات آمریکا گفت سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل بسیار «تاریک و خطرناک» بود. «سم شیطان» را از کره شمالی بگیرید! کارشناسان معتقدند متوقف کردن فروش ماده‌ای موسوم به «سم شیطان» کره شمالی را از انجام آزمایش‌های موشکی...
 • رئیس پدافند غیرعامل:هیچ استراتژی تک گزینه ای علیه ایران به کار گرفته نمی شود و کارایی ندارد/باید قوانین بازدارنده را تقویت کرد
 • رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور از ماموریت جدید این سازمان برای مقابله با تهدیدات تروریستی خبر داد و گفت: که بعد از حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی، مقابله با تهدیدات تروریستی در لیست پدافند غیرعامل قرار گرفته است.به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در نشست رؤسای کمیته پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی و مدیران کل استانداری‌های سراسر کشور، ضمن گرامیداشت اعیاد غدیر و امامت و ولایت و آماده شدن برای اقامه عزای امام حسین (ع) در ماه محرم گفت: انتخابات مستحکم و متقن ریاست جمهوری به جهان ثابت کرد که جمهوری اسلامی با هدایت رهبری دارای پشتوانه و چهره مردمی بسیار بالاست و نتیجه انتخابات تثبیت نظام جمهوری اسلامی و ارائه یک تصویر مردم‌سالار دینی و مستحکم از نظام به جهانیان را در پی داشت که به اعتراف بسیاری از کشورها و استراتژیست‌های جهانی، انتخابات ما یک انتخابات آزاد، واقعی، پویا و کاملاً جدی و فعال بود و پیروز نهایی این انتخابات، رهبری انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و مردم و دولت مردمی کشور هستند.وی افزود: دوران رقابت‌های داخل خانوادگی انتخابات ریاست جمهوری تمام شده است و دولت منتخب مردم با اراده قوی و پولادین بنا دارد تا برنامه‌های جدی و مطالبات مردم و رهبر انقلاب و مطالبات برنامه دولت دوازدهم تدبیر و امید را اجرایی نماید و ما باید پشتیبان و کمک‌کننده به دولت باشیم.رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تصویر کلی تهدیدات مورد توجه کشور به ما نشان می‌دهد با وجود همه تبلیغات، دولت آمریکا مانند گذشته بدون توجه به اینکه چه جریان سیاسی در داخل کشور حاکم باشد، به بدعهدی‌های خود ادامه می‌دهد و ما تغییر جدی قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در رویکرد آمریکایی‌ها و دشمن نمی‌بینیم.وی افزود: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند مزایا و منافع حداقلی جمهوری اسلامی ایران از برجام را به حداقل یا به صفر برسانند و ما را درگیر تعهداتی کنند که منافع...
 • دولت تا ۵ سال آینده پولی ندارد که به دانشگاه ها بدهد
 • معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اقادامات جزیره‌ای مشکل اساسی ارتباط بین صنعت و دانشگاه‌هاست گفت: تا دانشگاهیان خود را اثبات نکنند در صنعت از آنها بهره گرفته نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، قبادیان عصر امروز در جلسه ارتباط صنعت و دانشگاه که با حضور معاون وزیر صنعت برگزار شد اظهار داشت: کشور ایران کشوری بی‌نظیر در دنیاست و از نعمت‌های خدادادی در روی زمین و هوا برخوردار است.وی بیان کرد: در آسیا کشورهای مالزی، کره و ژاپن هیچ کدام نعمت‌های ایران را ندارند ولی با وجود مشکلات و نبودن نعمات، فوران آتشفشان، جنگ جهانی و غیره ژاپن امروز از قدرت‌های برتر است.قبادیان عنوان کرد: فکر می‌کنم که بخش اعظمی از مشکلات به ما دانشگاهیان مربوط است ضمن اینکه نسل اول دانشگاه‌ها به آموزش پرداختند و نسل دوم به تحقیق و پژوهش پرداختند و در کشور در مرحله دوم باقی مانده‌ایم.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اشکال اساسی و اول و آخر در کشور این است که جزیره‌ای عمل می‌کنیم گفت: متاسفانه دانشگاه خود را از جامعه جدا می‌بیند و صنعت نیز به خودی خود فعالیت می‌کند.وی با انتقاد از اینکه دانشگاه علمی – کاربردی به دنبال این بود تا متصل به صنعت باشد ولی اکنون متصل به کاغذ و ارائه مدرک است بیان کرد: در بخش‌های مختلف کشور باید سیاست گذاری، برنامه ریزی کلان و سپس نظارت داشته باشیم تا در کارها موفق شویم.قبادیان با بیان اینکه برنامه ریزی کلان کشور به مدت 8 سال دچار مشکل بود اظهار داشت: زمانی که دولت یازدهم شروع به فعالیت کرد میانگین رشد اقتصادی کشور منفی 6 و میانگین صنعت کشور منفی 12 بود ولی اکنون از منفی به سمت مثبت رسیده‌ایم و مردم نیز در دولت دوازدهم از ما انتظار بیشتری دارند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر نیاز باشد باید...
 • دولت ارز را قیمت گذاری نکند
 • رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن تهران با بیان اینکه ردپای دلارهای رانتی همچنان در اقتصاد ایران دیده می شود، گفت: دولت بعد از حذف ارز مسافرتی، نباید دلار را قیمت ‌گذاری کند.مسعود خوانساری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برای تک نرخی کردن ارز و واقعی سازی قیمت آن، باید دو اقدام صورت گیرد؛ به این معنا که بساط ارزهای دو قیمتی برچیده شده و تخصیص ارزهای مبادله ای هم کاهش یافته و حذف شود. رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: روش حذف ارزهای مبادله ای این است که به تدریج کالاها را از شمول دریافت ارز مستثنی کرد و در گام های ابتدایی، ارز تخصیص به واردات کالاهای اساسی، حذف شود و به صفر برسد. وی تصریح کرد: از سوی دیگر با توجه به تورم داخلی و تفاضل آن با تورم خارجی، قیمت ارز محاسبه شود؛ البته نه اینکه دولت قیمتگذاری ارز را صورت دهد بلکه کنترل های لازم را صورت دهد تا جلوی نوسانات نرخ ارز گرفته شود و بر اساس قیمتی که در بازار وجود دارد، عرضه و تقاضا خود به خود، قیمت را تعیین کند. به گفته خوانساری، حذف ارز مسافرتی در هر حال، باعث دونرخی بودن ارز می شد؛ و حذف آن یکی از روش های یکسان سازی نرخ ارز است و خود قدم مثبت به شمار می رود.رییس اتاق تهران در خصوص عدم استقبال صادرکنندگان نسبت به خرید و فروش ارز در شبکه بانکی ادامه داد: در گذشته به دلیل اینکه بانکها، ارز را به نرخ مبادله ای از صادرکنندگان می خریدند، جذابیتی وجود نداشت؛ اما اکنون اگر بانکها خرید و فروش ارز از سوی صادرکنندگان را تسهیل کنند، استقبال بیشتر خواهد شد.
 • استکبار سرمایه گذاری عظیمی برای مقابله با ارزش های اسلامی ایران کرده است
 • فرمانده انتظامی مازندران با تاکید بر تبیین دستاوردهای دفاع مقدس برای جامعه، گفت: استکبار سرمایه‌گذاری عظیمی برای مقابله با ارزش‌های اسلامی ایران کرده است. سرتیپ دوم پاسدار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساریاظهار داشت: در دهه چهارم انقلاب شاهد سرمایه‌گذاری‌های گسترده استکبار جهانی در قالب تهدید نرم بر علیه آرمان‌ها و ارزش های نظام اسلامی هستیم.وی افزود: لازم است تمامی نقشه‌های شوم دشمنان را در ابعاد سخت و نرم با هوشمندی و بصیرت دینی و تفکر انقلابی نقش بر آب کنیم.رئیس پلیس مازندران با تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدستصریح کرد: دفاع مقدس، نام ‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‌‏های عزت‌آفرین ایران است که خاطرات دلاوری ‌های آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.وی افزود: در واقع نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از حریم امنیت و ولایت در دفاع مقدس خلاصه شده است. میرفیضی گفت: روزهای دفاع مقدس باعثشد، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیمه شده و نشان داد که با داشتن پشتوانه قوی مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و با تأسی از فرهنگ قرآنی می‌توان سد محکمی در برابر زور و تزویر و تجاوز به آرمان‌های این مرز و بوم ایجاد کرد.وی تاکید کرد: زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم ‏بوده که با صلابت اراده و نور ایمان و اخلاق، هدایتگر راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.میرفیضی با گرامیداشت یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس، گفت: با اطاعت محض از ولایت فقیه، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) پشتیبان ولایت فقیه باقی خواهیم ماند.وی تاکید کرد: نیروهای نظامی و انتظامی بار دیگر عهد و پیمان می‌بندیم که در راستای صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تأمین امنیت پایدار برای آحاد مردم دریغ نکنیم.انتهای پیام/ R41358/P1486/S6,74/CT1
 • دولت اجرای رهنمودهای ولایت در عرصه فرهنگی و اقتصادی را سرلوحه کارش قرار دهد
 • مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای بر اجرای رهنمودهای ولایت در عرصه‎ فرهنگی و اقتصادی تاکید کرد به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آئین اختتامیه سومین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری عصر امروز (چهارشنبه 29 شهریور) به ریاست آیت‌الله احمد جنتی رئیس این مجلس برگزار و درپایان بیانیه اجلاسیه در صحن مجلس خبرگان قرائت شد که متن این بیانیه به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیممجلس خبرگان رهبری در پایان سومین اجلاسیه‎ خود با گرامی‎داشت اعیاد ارزشمند گذشته‎ قربان و غدیر؛ ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان را به ساحت مقدّس امام زمان «اروحنا فداه»، مقام معظّم رهبری«مدّظلّه العالی» و پیروان دلداده‎ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسلیت می‎گوید و با اتّکاء به لطف لایزال الهی، خط مستقیم امامت و ولایت و پشتوانه‎ی مردم‎سالاری دینی، نکات زیر را مورد تأکید قرار می‎دهد:1.«عاشورا»، نماد مبارزه با ظلم و استکبار و «سیّدالشهداء(ع)»، الگوی برجسته‎ انسانیّت در همه‎ عرصه‎هاست. در این الگو، مبنا، بازگشت به ارزشهای اصیل اسلامی است. حضرت امام«قدّس الله نفسه الزّکیه» نیز بر این اساس و با پشتیبانی مردم، قیام خود را آغاز کرد و اصلِ «ولایتِ فقیه» در دوران غیبت را از مهجوریت رهانید، انقلاب را به پیروزی رساند و جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس مبدّل ساخت و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای«دام ظلّه العالی» خلف صالح امام نیز با اقتدای به سیّدالشهداء(ع) در دنیای پرتلاطم و منطقه‎ی پرآشوب کنونی، کشتی نظام اسلامی را هدایت و بر ساحل امنیّت و آرامش، رساند. خبرگان ملّت با تأکید بر زنده نگهداشتن شعائر حسینی، از مبلّغان، مدّاحان و گردانندگان محترم هیئات مذهبی می‎خواهد، مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بیش از پیش در جهت اهداف قیام و امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند و از امور خرافی و موجب وهن اسلام و خلاف شأن، پرهیز نمایند تا ان شاءالله شاهد ارتقای معنویت و شور و شعور حسینی در جامعه‎ی اسلامی‎مان باشیم.2.ایران اسلامی در...
 • با هزینه هایی که دولت دارد اقتصاد مقاومتی یک شوخی است/۹۸ درصد درآمد دولت صرف حقوق کارکنان شده است
 • بودجه عمرانی به عنوان پیشران موتور اقتصادی دولت به شمار می آید و برای اینکه بتوان اشتغال زایی در کشور ایجاد کرد و همچنین رکود حاکم بر جامعه را از میان برد، باید نگاه دولت به هزینه کردها عوض و منابع تخصیص داده شده به موارد عمرانی بیش از هر چیز دیگری اهمیت داده شود.به گزارش «تابناک»؛ متأسفانه در سال های گذشته، سهم بودجه عمرانی از سفره بودجه کل کشور کمتر شده است، به گونه ای که در سال گذشته، سهم بودجه عمرانی به 12 درصد از کل بودجه کشور رسید؛ اما از همین 12 درصد نیز تنها 74 درصد آن به عمران کشور تخصیص یافت. با این حال، در اواخر سال گذشته، دولت اعلام کرد که سهم بودجه عمرانی را برای سال 96 افزایش خواهد داد.در آن زمان، دولت وعده داد که سال 96 بالغ بر 62700 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای یا به عبارت دیگر اعتبارات مربوط به طرح های عمرانی اختصاص داده خواهد شد، این رقم نسبت به زمان مشابه سال قبل، حدود 10 درصد افزایش نشان می داد.هرچند بودجه عمرانی در سال جاری مطابق قانون بودجه کل کشور افزایش را نشان می داد، همین میزان بودجه نسبت به هزینه های جاری دولت کاهش چشمگیری داشت، به طوری که از 12 درصد به 10 درصد رسید؛ اما آمارهای جدید نشان می دهد، همین سهم اندک بودجه نیز تنها یک بیستم به طرح های عمرانی اختصاص پیدا کرده و بیش از 98 درصد از پرداخت های دولت، صرف هزینه های جاری، یا به عبارت دیگر پرداخت حقوق و دستمزد شده است.غلامرضا مصری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص این موضوع گفته است: تحقق درآمدها به دولت اجازه می دهد تا دولت این بودجه را صرف هزینه های عمرانی کند؛ یعنی ابتدا باید درآمد وارد خزانه شود، تا دولت بتواند آن را...
 • اجرای طرح پلیس مدرسه برای کاهش ترافیک زمان بازگشایی مدارس در اصفهان
 • رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با اشاره به آماده باش این پلیس برای بازگشایی مدارس گفت: در سال تحصیلی جدید برای کاهش ترافیک در زمان بازگشایی مدارس از طرح پلیس مدارس به صورت جدی استفاده می شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛سرهنگ رضا رضایی اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان برای کاهش بار ترافیک اول مهر و فصل بازگشایی مدارس تمهیدات ویژه ای را پیش بینی کرده و تمام نیروهای این پلیس در 10 روز ابتدایی مهر ماه به صورت آماده باش در می آیند. وی از فعال سازی تمامی گشت های این پلیس، استقرار نیروها بر سر تقاطع ها، افزایش اکیپ های ضربت موتوری به منظور رسیدگی سریع به تصادفات و روانسازی ترافیک، مدیریت هوشمند ترافیک توسط سیستم مکانیزه به منظور برخورد با خودروهای متخلف از دیگر برنامه های پلیس برای آغاز فصل بازگشایی مدارس است. سرهنگ رضایی با اشاره به برگزاری جلسه با شرکت های سرویس مدارس گفت: در این جلسه آخرین دستورالعمل های پلیس راهور به مسئولان این شرکت ها ابلاغ و بر رعایت خودداری از ثبت نام دانش اموزان بیش از ظرفیت خودروهای خود تاکید شد. رئیس پلیس راهور استان همچنین از اجرای طرح پلیس مدرسه برای کاهش ترافیک زمان بازگشایی مدارس و عبور ایمن دانش آموزان از عرض خیابان هنگام تعطیلی مدارس خبر داد و گفت: براین منظور با هماهنگی آموزش و پرورش استان برای هر مدرسه چهار پلیس مدرسه اختصاص داده شده است. این مسئول انتظامی ار والدین دانش اموزان خواست به منظور پیاده و سوار کردن دانش آموزان از توقف های دوبله در کنار مدارس خودداری کنند و حتی المقدور خودروی خود را در جایی مناسب پارک کرده و فرزندانشان را تا در مدرسه هدایت کنند تا از ایجاد ترافیک و راه بندان جلوگیری شود. انتهای پیام/
 • قیمت انواع بنز در بازار/برای خرید هندزفری چقدر باید هزینه کرد/افت قیمت طلا در بازار
 • خبرگزاری میزان- خبرگزاری میزان طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص مظنه خودرو جیلی، قیمت خودرو بنز، قیمت سکه، شاخص بورس، قیمت انواع پنیر فله و صنعتی، ارز بین بانکی و قیمت انواع هندزفری منتشر کرده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، خبرگزاری میزان طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص مظنه خودرو جیلی، قیمت خودرو بنز، قیمت سکه، شاخص بورس، قیمت انواع پنیر فله و صنعتی، ارز بین بانکی و قیمت انواع هندزفری منتشر کرده است. مظنه خودرو جیلی در بازار قیمت برخی از خودروهای جیلی در بازار به شرح جدول زیر است: صعود ارزش 27 ارز در بازار بین بانکی/دلار در صدر گرانی ارزش 8 ارز در حالی روند نزولی به خود گرفته که ارزش دلار همچون روز گذشته با روند مثبت روبرو شده است. برای خرید هندزفری چقدر باید هزینه کرد؟ قیمت برخی از هندزفری ها به شرح زیر است: قیمت انواع پنیر فله و صنعتی در بازار بر اساس نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه‌وتره‌بار قیمت انواع پنیر فله و صنعتی به شرح زیر است: مظنه خودرو بنز در بازار مظنه خودرو بنز در بازار به شرح جدول زیر است: افت قیمت طلا در بازار/ سکه طرح امامی گران شد در بازار امروز طلا و سکه، هر گرم طلا 18 عیار با افت قیمت نسبت به روز گذشته به ارزش 121 هزار و 574 تومان معامله شد. شاخص برای سه روز متوالی صعود کرد شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات بیست و نهمین روز شهریور ماه با 488 واحد رشد به پله 85 هزار و 832 واحدی رسید. انتهای پیام/
 • سکه طرح جدید دوباره گران شد/قیمت به یک میلیون و ۲۴۶هزارتومان رسید
 • سرویس اقتصاد پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین: در بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۳۲۰۰ تومان افزایش قیمت، به یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. به گزارش خبرنگار بی‌باک، در جریان معاملات امروز(چهارشنبه) بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۳۲۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۲۰۷ هزار تومان، نیم سکه ۶۴۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۳ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲۴۷ هزار تومان است. هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۱۳ دلار و ۳۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۱ هزار و ۵۹۷ تومان است. هر دلار آمریکا ۳۸۹۱ تومان، یورو ۴۷۰۷ تومان، درهم امارات ۱۰۷۲ تومان، پوند ۵۲۶۷ تومان و لیر ترکیه ۱۱۴۵ تومان است.
 • حمله داعش به کاروان کمکهای مردمی ایران برای مردم سوریه
 • خبرگزاری میزان- برخی منابع خبری محلی در سوریه از حمله خمپاره ای داعش به کاروان کمک های مردم ایران به سوریه خبر می دهند در حال تکمیل..