در آستانه مهر بازار نوشت افزار رونق بسیار خوبی به خود می گیرد به طوری که بیشتر خانواده های ایرانی با آن درگیر هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ معمولا در پایان شهریور ماه نمایشگاه های نوشت افزار ایرانی و اسلامی در سراسر کشور برگزار می شود اما جای این نمایشگاه ها در سیستان خالی است.با برپایی نمایشگاه های لوازم تحریر ایرانی و اسلامی در حقیقت خریداران می توانند بدون دغدغه در یک نقطه که تمامی ملزومات مدرسه با تنوع بالا و کیفیت مرغوب وجود دارد لوازم مورد نیاز فرزندان خود را فراهم آورند.

لوازم تحریر ایرانی گزینه ای مناسب برای شناساندن فرهنگ ایرانی

یکی از معلمان شهرستان زابل عنوان کرد: از آن جایی که بازار لوازم التحریر یکی از بازارهای متنوع و پر مصرف است و در عین حال دوران دانش آموزی دوران شکل گیری شخصیت افراد است بنابر این تصاویری که بر روی لوازم التحریر از قبیل دفتر و قلم گرفته تا خط کش و گونیا و. . . باید از مظاهر ایرانی- اسلامی باشد تا دانش آموزان به جای آشنا شدن با مظاهر شرقی و غربی با مفاخر و مظاهر و رشادتهای فرزندان ایران زمین به خصوص رزمندگان و سرداران شهید بیشتر آشنا شوند.

ابراهیم سراوانی به خبرنگار اوشیدا گفت: مظاهر اسلامی و پیامبر (ص) و ائمه (س) و احادیث حکاکی شده بر مداد و خودکارها و نگاشته شده بر جلد دفاتر فرزندانمان باید به گونه ای باشد که آنها را با اسلام و قرآن و احادیث بیشتر آشنا کند و باعث تربیت صحیح اسلامی، قرآنی و ایرانی فرزندانمان شود.

لوازم تحریر ایرانی تاثیر به سزایی در اقتصاد کشور دارد

مولف کتاب ضرب المثل های ایرانی براساس الفبا ادامه داد: وقتی کالای نامرغوب خارجی و چینی استفاده می کنیم به اقتصاد و اشتغال آنان کمک می کنیم ضمن اینکه باعث ضربه زدن به تولید ملی و اقتصاد پویا و اشتغال پایدار فرزندان ایرانی می شویم.

سراوانی تصریح کرد: اگر با استفاده از ابزار رسانه های محلی، ملی و صدا و سیما به مردم آگاهی های لازم داده شود مرزها و مبادی ورودی این کالاها کنترل بیشتری شود و قبل از ورود کالاهای خارجی و چینی نمایشگاهای لوازم التحریر ایرانی - اسلامی در کل شهرهای کشور برگزار شود به طور حتم مردم از این کالاها استقبال می کنند اما متاسفانه نمایشگاهها زمانی برگزار می شود که دانش آموزان اقلام مورد نیاز را تهیه کرده اند و این ضربه به اقتصاد و تولید ملی ما است.

وی در ادامه به معایب نوشت افزار خارجی اشاره کرد و گفت: ما ایرانی ها یک ضرب المثل داریم که قطره ای کز جویباری می رود/ از پی انجام کاری می رود خارجی هایی که دارند با هزاران شیوه دنبال ضربه زدن و تحریم ما هستند چگونه است که نوشت افزار و فیلم و عکس ارزان در اختیار ما قرار می دهند؟

سراوانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری سالها قبل از این کار، با تعبیر تهاجم فرهنگی رمزگشایی کردند، کانالهای ماهواره ای که در کشورهای آنان تماشای آنها جرم است و یا هزینه ی گزافی دارد برای کشور ما به رایگان سیگنال رسانی می کنند، هر روز تکنولوژی جدید تری می سازند و پول آن را با فروش آنها در می آورند.

وی تاکید کرد: فیلم و سی دی و کارتون با شخصیت های خود ساخته ی غربی با هزینه ی اندک و در تیراژ بالا در اختیار فرزندان ما می گذارند، خوب معلوم است که می خواهند فرهنگ منحط غربی را تبلیغ کنند و قهرمان سازی کنند.

نوشت افزار خارجی با اهداف شوم در اختیار فرزندان ایران قرار می گیرد

مولف کتاب مشاعره آسان براساس حروف الفبا تصریح کرد: وقتی نوشت افزار با جلدهای رنگارنگ و فوق العاده ارزان در اختیار فرزندان ما می گذارند معلوم است که این کار هدفمند است و می خواهند که فرزندان ما مفاخر ایرانی و اسلامی خود را فراموش کنند و آنها مفاخر خودساخته ی خود را در ذهن بچه های ایرانی بنگارند و گرنه اگر دوستدار ما هستند به جای نوشت افزار ارزان و رنگارنگ به ما موشک، هواپیما، ماهواره و نیروگاه اتمی ارزان قیمت بدهند.

سراوانی بیان کرد: مثلا روی لوازم تحریر باربی یا بن تن زده است که اینها می تواند تاثیرات مخرب بر روی ذهن دانش آموزان داشته باشد؛ غربی ها و شرقی ها به هیچ عنوان تمدن کهن چندین هزار ساله ندارند بلکه تمدن آنها به چند صد سال هم نمی رسد. بنابراین با همین تصاویر خودساخته ی خود قصد دارند فرهنگ خود ساخته و بی هویت خود را با ابزارهای تبلیغاتی در دسترس، بر فرهنگ غنی اسلامی کشورهای اسلامی و به خصوص ایران غالب سازند و جا بیندازند.

وی اضافه کرد: طبق فرمایش پیامبراسلام (ص) العلم فی الصغر، کالنقش فی الحجر علمی که انسان در کودکی بیاموزد مانند نقشی که بر سنگ حکاکی شده باشد باقی می ماند و یا طبق فرمایش امام خمینی (ره) امید من به شما دبستانی هاست. خارجی ها با استناد به همین سخن مفاخر ما متاسفانه بر علیه ما استفاده کرده اند اگر ما در این زمینه غفلت کنیم صدمات و لطمات جبران ناپذیری را متحمل خواهیم شد چون تاثیر این تصاویر و مظاهر غربی و شرقی در حافظه ی دراز مدت فرزندانمان خواهد ماند.

فرهنگ ایرانی و اسلامی غنی است

مولف کتاب زنان و دختران مسلمان از منظر اسلام خاطرنشان کرد: فرهنگ ایرانی - اسلامی غنی و خوبی داریم اما متاسفانه در طول این سالها به خوبی به آن پرداخته نشده است و چون به قول فوتبالیست ها گل نزده ایم. گل خورده ایم. سازمانهای فرهنگی موازی زیاد داشته ایم اما در کار هم یا تداخل داشته اند یا کارشان را به یکدیگر وا گذار کرده اند و بهره ی کافی از این کار نبرده ایم.

سراوانی افزود: بسیار بد است که فرزندان ما به جای اینکه به صورت یکنواخت امسال همه تصویر قهرمان ملی ایران شهید حججی را بر کوله پشتی و جلد دفتر و خودکار و مدادشان داشته باشند تصویر بن تن و . . . بر کوله پشتی و دفتر آنها باشد.

وی تاکید کرد: اینکه صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه چند کلیپ و . . . . تهیه و پخش کرده اند حداقل من به عنوان یک شهروند ایرانی و پدر دانش آموز ایرانی خبر ندارم.

سراوانی ابراز کرد: اگر فقط درباره ی آیات قرآن کریم، شخصیت پیامبر اسلام (ص)، زندگی گهربار و معجزات ایشان، زندگی و سخنان ۱۴ معصوم پاک (ص)، اماکن مذهبی و اسلامی جهان تشیع، مرقد مطهر امامان شیعه و امامزادگانی که مدفن آنها در ایران و دیگر کشورهای اسلامی است بخواهیم کار و تبلیغ کنیم صد سال هم کم هست تا این همه تصویر و حدیث و . . . را بر جلد دفاتر و جداره ی قلم و مداد و خودکار و. . . بنگاریم اما این کوتاهی از کجا نشات می گیرد و این ولنگاری فرهنگی از کجا سر چشمه می گیرد و چرا از ظرفیت نخبگانمان در این زمینه استفاده نمی کنیم بنده اطلاعی ندارم.

دبیر نخبه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان همچنین گفت: متاسفانه بعضی از تولید کنندگان داخلی هم برای سودجویی و فروش بیشتر مظاهر غربی و شرقی را بر روی تولیدات خود درج می کنند که بسیار تاسف بار است.

سراوانی اظهار داشت: وقتی یک یا چند کشور اراده می کنند با استفاده از همه ی ابزارهای ارتباط جمعی خود از جمله ماهواره و سینما و با تولید و پخش فیلم و سریال و انیمیشن و سی دی ارزان قیمت و در حد رایگان سعی در غالب ساختن فرهنگ خود و مغلوب ساختن فرهنگ کشور مقابل دارند و عده ای در داخل کشور با وارد ساختن این تولیدات خارجی و توزیع آنها در سطح کشور و گذاشتن آنها در ویترین مغازه ها آزادانه این محصولات را می فروشند معلوم است که این عده ی سودجو آب به آسیاب دشمن ریخته و عده ای سودجوی دیگر با درج مارکهای خارجی بر روی تولیدات داخلی باعث می شوند که نوشت افزارهای ایرانی - اسلامی در رقابت با تولیدات و محصولات خارجی عقب بمانند و تولیدات خارجی یکه تاز بازهای داخلی ما باشند.

رقابت با محصولات خارجی با بخشنامه و سخنرانی امکان پذیر نیست

سراوانی در ادامه گفت: رقابت با محصولات خارجی با بخشنامه و سخنرانی در رادیو و تلویزیون و متهم ساختن این سازمان و آن وزارتخانه نمی شود بلکه باید از ظرفیت نخبگان در طراحی نوشت افزار استفاده کنیم، باید تولیداتی به مراتب ارزانتر و با کیفیت تر از محصولات خارجی تولید کنیم باید با سودجویانی که به هر نحو سعی در وارد ساختن این محصولات و توزیع و فروش آنها دارند به صورت جدی برخورد شود باید محصولات فرهنگی و انیمیشن هایی با رنگ و لعاب اسلامی - ایرانی بسازیم و در سطح وسیع منتشر کنیم نه اینکه بازی و کارتون خارجی یک هزار تومان باشد و همان محصول ایرانی ده برابر قیمت آن.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقابله با تهاجم فرهنگی غرب و شرق نیاز به تدبیر و استفاده از توان نخبگان دارد نه به حاشیه راندن آنها، به امید آنکه تلویزیون اسلامی ما هم به جای پخش ۲۴ ساعته ی کارتونهای خارجی بیشتر از تولیدات ملی و اسلامی پخش کند و فرزندانمان هر روز با ابتکارات جدید بیشتر و بیشتر با مفاخر ایرانی و اسلامی آشنا و مانوس شوند نه با مظاهر خارجی.

انتهای پیام

خبرنگار: فاطمه بهرک

کلیدواژه: لوازم تحریر ایرانی | ایرانی و اسلامی | محصولات خارجی | نمایشگاه ها | فرزندان ما | نوشت افزار | بر روی

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۲۳۵۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • واحدهای کوچک تولید نوشت افزار ایرانی را حمایت می کنیم
 • به گزارش ایلنا به نقل از شاتا ، محمد حسین مقیسه در بازدید از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی گفت: زمینه برای فعالیت واحدهای تولیدی در زمینه نوشت افزار و لوازم التحریر تولید داخل مناسب است و در این زمینه سرمایه گذاران می توانند از این فرصت استفاده کنند. وی افزود: طبق آمار،هم اکنون سهم بالایی از بازار لوازم التحریرتولیدات خارجی است که این موضوع باعث می شود اهمیت بیشتری به تولیدات داخلی داشته باشیم. مقیسه تاکید کرد: تولید نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی یک حرکت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که همه دستگاهها باید از آن حمایت نمایند. مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: خرید کالای ایرانی باید در جامعه ترویج شود که این امر باعث می شود ، هم زمینه تولید نوشت افزار داخلی رشد کند و هم جامعه به لحاظ فرهنگی دچارمشکل نشود. مقیسه گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک آمادگی دارد تا در نشستی با تولید کنندگان داخلی نوشت افزار ، زمینه های خدمات این صندوق را تشریح و حمایت های لازم را از این صنعت انجام دهد. وی ادامه داد: عموما واحدهای کوچک در زمان دریافت تسهیلات،برای تامین وثیقه مورد نیاز سیستم بانکی دچار مشکل می شوند ودر اینجا صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ارائه ضمانت نامه که کارکرد وثیقه برای بانک دارد ، مشکل واحد صنعتی را حل می کند. مقیسه افزود: وثایق دریافتی از واحدهای کوچک در این صندوق برای صدور ضمانت نامه بسیار سهل تر از نظام بانکی است و همچنین با فرایند الکترونیکی شدن صدور ضمانت نامه ، صنعتگران از سراسر کشور بدون مراجعه می توانند ، ضمانت نامه دریافت نمایند. مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، تصریح کرد : این صندوق با تمام بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی دارای مجوز(به غیر از بانک صادرات) تفاهم نامه همکاری دارد واین کار...
 • حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی حمایت از کارگر ایرانی است
 • حمایت از جوانان آتش به اختیاری که با پخش لوازم التحریر ایرانی اسلامی دلسوز فرهنگ و آینده کشورشان هستند حمایت از کارگر و اقتصادی ایرانی است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازپایگاه خبری افق انزلییکی از برنامه های کشورهای های غربی برای نفوذ فرهنگی در کشورهای دیگر سرمایه گذاری برای روی کودکان و نوجوانان است که مهمترین آنها قهرمان سازی های انیمیشنی و سپس چاپ تصاویر این قهرمانان بر روی اسباب بازی ها و لوازم التحریر است. با وجود همه کمی ها و کاستی ها در عرصه فرهنگ و تولیدات فرهنگی در کشور، عده ای از جوانان آتش به اختیار چند سالی است که پخش گسترده لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را به صورت برگزاری نمایشگاه در ایام شهریور و مهرماه هر سال انجام می دهند. لوازم التحریر ایرانی اسلامی همانطور که از نامش پیداست فرهنگ ایرانی و اسلامی را تبلیغ می کند و تصویر شخصیتها، مشاهیر، اسطوره ها، شهدا، انمیشن ها، فیلمها و سریالهای ایرانی جلد دفاتر و لوازم آنهاست. حمایت از لوازم التحریر ایرانی اسلامی یک عزم جدی و ملی را می طلبد و تنها با چند بخشنامه نمی توان در این امر موفق شد. برای اینکه جامعه ایرانی بیش از گذشته لوازم التحریر ایرانی و اسلامی را مطالبه نماید باید دولت، مجلس، صدا و سیما و سایر نهادهای ذی ربط باهم همگام شوند و با تبلیغ فرهنگ ایرانی و اسلامی از نفوذ فرهنگ غربی جلوگیری نمایند. نکته مهم در خصوص فروش لوازم التحریر ایرانی اسلامی این است که عده ای در کشور مخالف فروش این نوع لوازم التحریر هستند و بعضی از عاملان فروش لوازم التحریر نیز هنوز به این خودباوری ملی نرسیده اند که آنچه ایران را به یک جامعه متعالی می رساند تبلیغ فرهنگ ایرانی اسلامی است. تخصیص ساعت ها برنامه تبلیغاتی تلویزیونی از سوی...
 • تخم مرغ در صدر گرانی/برنج ایرانی گران و خارجی ارزان شد
 • متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک در مرداد سال جاری برابر ۱۳۲۷۹۹ ریال بوده که با توجه به این اطلاع در تیر (۱۳۱۷۱۳ ریال) ۰.۸ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب در مردادماه 1396 برای مناطق شهری کشور که توسط مرکز آمار ایران منتشر شده، تازه ترین روایت رسمی از گرانی و ارزانی مواد غذایی مورد نیاز مردم اعلام شده است.برهمین اساس، متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک در مردادماه سال جاری برابر 132799 ریال بوده که با توجه به این اطلاع در تیرماه (131713 ریال) 0.8درصد افزایش داشته است. همچنین در ماه مذکورمتوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک از 56548 ریال در تیرماه به 56193 ریال در مرداد ماه کاهش یافته است.گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنهامتوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به 395269 ریال رسیده که نسبت به ماه قبل (384567ریال) 2.8 درصد افزایش داشته است.میزان این افزایش برای یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله (مرداد 367122 ریال و تیر 359654 ریال) برابر2.1درصد بوده است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با افزایش 6.9 درصدی مواجه بوده است. (مرداد ماه 80877 ریال و تیر 75655 ریال)گروه شیر، پنیر و تخم مرغمتوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه 26916 ریال، یک کیلوگرم ماست پاستوریزه 37069 ریال، یک بسته 500 گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه 57591 ریال است که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته‌اند. همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در مردادماه برابر 65093 ریال است که نسبت به ماه قبل (53108 ریال) با افزایش 22.6 درصد مواجه بوده است.گروه روغن‌ها و چربی‌هامتوسط قیمت یک بسته 100 گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) 29280ریال است که نسبت به تیرماه رشد 1.48 درصد داشت. در این گروه متوسط قیمت یک بسته 900 گرمی روغن مایع...
 • جشن مهرانه و خوشحالی کودکان بدسرپرست استان/توزیع لوازم تحریر برای کودکان کار
 • استان‌ها>لرستان - جشنی با عنوان مهرانه برای کودکان کار و کودکان بد سرپرست در بهزیستی لرستان به منظور توزیع لوازم التحریر والبسه مدرسه بین این کودکان برگزار شد. به گزارش خبرآنلاین لرستان، در این مراسم با حضور جمعی از مدیران ادارات و نهادها برگزار شد. دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه گرگ هایی در جامعه در کمین بره های معصومی مثل کودکان هستند بیان داشت: تحقيق ها نشان می دهد که عواملی چون نارسايی نهاده های اجتماعی مثل خانواده و مدرسه، فقر اقتصادي، خانواده های کودکان خیابانی و ناتوانی آنها در انطباق با شيوه های زندگی شهرهای بزرگ، آلودگی و آسيب زا بودن محلات حاشيه شهرها، فقدان نظارت کافی از سوي سازمان های مسئول، و الگوهای نادرست کنش متقابل بين شهروندان و کودکان خيابانی، همه دست به دست هم داده اند تا پديده کودکان خياباني، کماکان به عنوان یک مشکل در بسياری از شهرهای بزرگ کشور خودنمايی کند. 48 کلید واژه‌ها : استان لرستان -
 • همدستی متخلفان برای اختلاط برنج مرغوب ایرانی با نامرغوب های خارجی
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد آقاطاهر، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، اختلاط برنج را فاجعه دانست و گفت: تشخیص برنج مخلوط شده فقط برای کارشناسان خبره امکان پذیر است و مردم برای جلوگیری از این سوء استفاده فقط از واحدهای صنفی دارای جواز خرید کنند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ کلاه‌برداری، این بار در بازار برنج + فیلم
 • قاچاق قانونی/برنج خارجی در کیسه های ایرانی/افزایش داد و ستد کودک در مشهد
 • به گزارش ایسکانیوز، صفحه نخست برخی از روزنامه های استانی در ادامه آورده می شود: اصفهان البرز اراک آذربایجان بوشهر تبریز جنوب کشور خراسان سیستان و بلوچستان زنجان فارس قم کرمان کرمانشاه گیلان مازندران مشهد همدان 902/900 اراک اصفهان فارس قم سیستان و بلوچستان همدان
 • بیمه آسیا در مناطق محروم نوشت افزار توزیع کرد
 • پول‌نیوز - بیمه آسیا همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، اقدام به توزیع نوشت افزار در مدارس مناطق محروم کشور کرد.به گزارشگروه بانک و بیمهپول‌نیوز، در گزارشی اعلام کرد: بیمه آسیا بنا بر مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی و در تداوم انجام فعالیت فرهنگی ـ آموزشی، با هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ، نوشت افزارهای اختصاصی تهیه شده را در مدارس مناطق محروم کشور توزیع کرد.این گزارش می افزاید: مسئولین شعبه های بیمه آسیا در سراسر کشور با حضور در مدارس مناطق محروم منطقه خود ، نوشت افزارهای اختصاصی این شرکت را بین دانش آموزان توزیع کردند.در این گزارش اظهار امیدواری شده است که انجام فعالیت های فرهنگی ـ آموزشی هدفمند وتاثیرگذار از طرف بنگاه های اقتصادی موفق و خوش نام به ویژه شرکت های بیمه، در ارتقای سطح آموزشی در مناطق محروم کشور تاثیر بسزایی خواهد داشت.گفتنی است بیمه آسیا هزینه چاپ و توزیع سررسید سال 1396 را به تهیه نوشت افزارهای اختصاصی برای توزیع در مدارس مناطق محروم کشور اختصاص داده بود.شایان ذکر است ساخت مدرسه در منطقه سرباز استان سیستان و بلوچستان وتهیه و توزیع توپ های ورزشی در مدارس مناطق محروم کشور از دیگر فعالیت های فرهنگی ـ آموزشی بیمه آسیاست که از طرف مسئولان آموزشی مناطق محروم کشور مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفته است.
 • اصول پدافند غیرعامل براساس فرهنگ ایرانی اسلامی اجرا شود
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، محمدصادق طهماسبی، مديركل پدافند غيرعامل استانداری يزد صبح امروز در بازديد از منطقه ويژه اقتصادی، ناحيه شهرک های صنعتی يزد و تصفيه خانه شركت شهرک ها با اشاره به اينكه نياكان ما در گذشته به خوبي در ساخت بناها و زندگي خود اصول پدافند غيرعامل را رعايت كرده بودند، گفت: لازم است زيرساخت ها در حوزه پدافند غيرعامل را براساس فرهنگ ايراني- اسلامي اجرا كنيم.دبيرشوراي پدافند غيرعامل استان با بيان اينكه در دولت تدبير و اميد فعاليت هاي بسيار خوبي در حوزه دفاع غيرعامل انجام شده است و اين اقدامات با جدّيت در دولت دوازدهم نيز ادامه دارد، افزود: در برخي از حوزه ها وارث ناهمگوني، بي برنامگي و ناهنجاري هايي هستيم و اينكه در گذشته بسياري از تصميمات بدون كار كارشناسي، درنظر گرفتن آمايش سرزميني و نگاه جامع علمي و پدافندي گرفته و اجرا شده است.طهماسبي گفت: به عنوان مثال بيش از 85 درصد از صنايع و كارخانجات استان در سه درصد كل مساحت استان در محور يزد- اردكان مكان يابي شده و آسيب هاي زيستي و محيطي فراواني را براي مردم استان و به ويژه ساكنان شهرستان هاي يزد، مهريز، اردكان و اشكذر ايجاد كرده است.مديركل پدافند غيرعامل استانداري گفت: منطقه ويژه اقتصادي يزد به عنوان يكي از حسّاس ترين نقاط تامين نيازهاي اساسي و معيشت مردم است و ضرورت دارد اصول پدافند غيرعامل و اصل پراكنش در مكان يابي تجهيزات و كارخانجات اين منطقه رعايت شود.عظیمی، مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان يزد نيز در اين بازديد و نشست مشترك ضمن ارائه گزارشي از نحوه فعاليت ها در منطقه ويژه اقتصادي و ناحيه صنعتي يزد گفت: 150 هكتار زمين مفيد صنعتي در اين ناحيه وجود دارد و بيش از 14 هزار اشتغال ايجاد شده است.عظيمي همچنين بر تهيه طرح جامع پدافند غيرعامل در منطقه ويژه اقتصادي و ناحيه صنعتي يزد...
 • توزیع ۵۰۰۰ بسته نوشت افزار میان دانش آموزان نیازمند البرزی
 • داریوش بیات‌نژاد، مدیرکل بهزیستی البرز در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، اظهارکرد: یکی از دغدغه‌های بهزیستی فراهم کردن شرایط تحصیل برای دانش آموزان نیازمند است.وی با اشاره به حضور خیران در این زمینه، گفت: بهزیستی البرز با مشارکت خیران اقدام به تهیه بسته‌های نوشت‌افزار برای دانش آموزان نیازمند کرده است.بیات‌نژاد با تأکید بر اینکه بسته‌های حمایتی در تمامی مراکز و پایگاه‌های بهزیستی در سطح استان توزیع‌شده است، گفت: برای هر بسته نوشت‌افزار رقمی معادل ۱۱۰ هزار تومان هزینه شد است.این مسئول بیان کرد: تعدادی از بسته‌های حمایتی نوشت‌افزار امروز در مناطق حاشیه‌ای کرج میان دانش‌آموزان توزیع می‌شود.
 • برپایی نمایشگاه عاشورا در شرکت نفت
 • نمایشگاه هفته دفاع مقدس و بازسازی واقعه عاشورا در شرکت نفت گچساران برپا شد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد،همزمان با هفته دفاع مقدس وماه محرم نمایشگاه هفته دفاع مقدس و بازسازی واقعه عاشورا در شرکت نفت گچساران برپا شد.فرمانده حوزه مقاومت بسیج نفت وگاز گچساران با بیان اینکه در این نمایشگاه واقعه محرم و روز عاشورا بازسازی شده گفت: در این نمایشگاه تجهیزات و ادوات جنگی و اقتصاد مقاومتی نیزبه نمایش گذاشته شد.فردوس ناصرزاده افزود: در حاشیه برپایی این نمایشگاه مراسم تعزیه خوانی نیز اجرا شد.فرمانده حوزه مقاومت بسیج نفت و گاز گچساران اضافه کرد: تقدیم ۳۱ شهید، ۴۷۱ جانباز و ۸ آزاده و هزاران ایثارگر از شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران خود سندی افتخار آمیز از نقش کارکنان شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران در تاریخ دوران دفاع مقدس به ثبت رسیده است.این نمایشگاه که در اداره مرکزی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران برپا شده به مدت یک هفته به روی علاقه مندان باز است.
 • برپایی نمایشگاه یادگار ماندگار
 • به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با عنوان " یادگار ماندگار" در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپاشده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز همدان ، کارشناس هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با بیان اینکه این نمایشگاه شامل آثار هنری اعضا و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است گفت : ۴۹۷ اثر در زمینه نقاشی ، خوشنویسی ، سفال و عکاسی درمسابقه این نمایشگاه شرکت کرده بودند که ۳۰۰ اثر به مرحله ی استانی راه پیدا کردند .خانم خوانساری با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۱۴۸ اثر نقاشی ، ۷۴ اثر خوشنویسی، ۱۵ اثر عکس و ۶۳ اثر سفال به نمایش گذاشته شده اند گفت :به ۷ اثر برتر مربیان و ۳۲ اثر برتر اعضا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جوایزی تعلق گرفت.این نمایشگاه تا ۳۱ مهر از ساعت ۸ تا ۱۷ برای بازدید علاقمندان دایر است.
 • برپایی نمایشگاه کتاب در سروستان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ نمایشگاه بزرگ کتاب با بیش از ۲هزار عنوان در سروستان گشایش یافت. محمد حسن ضیایی آزاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان گفت: کتاب حفظ کننده، منتقل کننده اندیشه ها و افکار، معلومات و پژوهش ها است بنابر این انسانهای آگاه که عناصر فرهنگ ساز جوامع هستند با کتاب مانوس بوده و از آن تاثیر پذیرفته اند. وی افزود: رسالت بزرگترین و آخرین پیامبرالهی حضرت محمد(ص) با خواندن شروع شد و خداوند عظیم ترین معجزه خود را کتاب قرار داد. ضیایی آزاد بیان کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس و ماه محرم که تقارن هر دو با بصیرت بنا شده اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب در موضوعات مذهبی، دفاع مقدس، عاشورایی، ادبی، تاریخی علمی و کودکان با هدف ارتقاء سطح فرهنگی و علمی که از اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و همچنین جذب علاقمندان جدید به کتاب و کتابخوانی به فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ عاشورایی بود شروع بکار کرد. نمایشگاه کتاب سروستان با حدود ۲۰۰۰ عنوان کتاب تا ۱۵ مهرماه در ساختمان شهرداری شهرستان سروستان با تخفیف ۱۰ تا ۵۰ درصد همه روزه و تمام وقت آماده بازدیدعلاقمندان است.انتهای پیام/ر گشایش نمایشگاه کتاب
 • برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی همدان
 • همدان - مسئول فرهنگی دانشگاه صنعتی همدان از برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در این دانشگاه و تخفیف 30 درصدی 4 کتاب دفاع مقدس تفریظ شده رهبر معظم انقلاب برای دانشجویان خبر داد. علیرضا فلاحی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آنچه باعث پیروزی و موفقیت رزمندگان اسلام دردوران 8 سال دفاع مقدس در برابر ابر قدرت ها شد، رمز شهادت طلبی بود، گفت: رمز شهادت طلبی امتیاز معنوی ویژه رزمندگان جبهه حق علیه جبهه باطل بود. وی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای تبیین ارزش ها و آرمان های ماندگار دفاع مقدس است و باید در انتقال فرهنگ و ارزش های آن به نسل جوان اهتمام بیشتری داشته باشیم. مسئول فرهنگی دانشگاه صنعتی همدان از تلاش و همکاری نهاد رهبری و بسیج دانشجویی برای برپایی نمایشگاه دفاع مقدس قدردانی کرد و گفت: این نمایشگاه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید با ورود دانشجویان افتتاح شده و تا پایان هفته دفاع مقدس برپا است. وی با اشاره به ارائه کتاب های دفاع مقدس در این نمایشگاه گفت: 4 کتاب «وقتی مهتاب گم شد»، «گلستان یازدهم»، «دختر شینا» و «آب هرگز نمی‌میرد» که توسط رهبر معظم انقلاب مورد تفریظ قرار گرفتند در این نمایشگاه با تخفیف 30 درصدی به دانشجویان ارائه می شود. فلاحی اضافه کرد: این امر در راستای ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه و آشنایی دانشجویان با دفاع مقدس در دانشگاه صنعتی همدان اجرایی می‌شود.
 • برپایی نمایشگاه و آن دقایق آبی برگرفته از منتخب های دفاع مقدس
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ نمایشگاه گروهی متشکل از ۴۸ پوستر از هنرمندان گرافیست که با استفاده از عکس‌های آرشیوی دفاع مقدس بازآفرینی شده‌اند، در محل استانداری آذربایجان غربی برپا شد. آثار نمایشگاه «و آن دقایق آبی» برگرفته از منتخب عکس‌های آرشیوی دفاع مقدس از هنرمندان پیشکسوت است که با اشعاری از شاعران قرون گذشته تا شاعران معاصر همراه شده و در نهایت تعدادی از هنرمندان گرافیست، دست به تلفیق شعر‌ها و عکس‌ها زده‌اند و در نهایت آثار گرافیکی را در قالب پوستر طراحی و ارائه کرده‌اند. این نمایشگاه با همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری و حوزه هنری استان آذربایجان غربی در محل استانداری برپا شده است. انتهای پیام/ب نمایشگاه "و آن دقایق آبی" برگرفته از منتخب عکس‌های دفاع مقدس برپا شد
 • برپایی نمایشگاه تجهیزات جنگی در زنجان توسط تیپ ۲۱۶ زرهی نزاجا
 • به گزارش ایسکانیوز به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه تجهیزات و ادوات جنگی برای عموم مردم در جاده گاوازنک زنجان توسط تیپ 216 زرهی زنجان به مدت یک هفته برپا شده است . در این نمایشگاه ضمن به نمایش گذاشتن تجهیزات و ادوات جنگی توضیحاتی توسط فرماندهان حاضر در نمایشگاه در رابطه با این تجهیزات و و نحوی استفاده آن ها به بازدیدگنندگان ارائه می شود. همچنین عقیدتی سیاسی تیپ 216 نیز یک غرفه فرهنگی برپا کرده است و اقدام به پخش فیلم و کلیپ های جنگی کرده است. 704 نمایشگاه تجهیزات جنگی تیپ 216 زرهی نزاجا زنجان
 • برپایی نمایشگاه از کربلای حسینی تا کربلای خمینی در پالایشگاه شازند
 • امیر ولیئی، فرمانده پایگاه شهید رجایی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ماه محرم برای اولین بار نمایشگاه «از کربلای حسینی تا کربلای خمینی» در پالایشگاه امام خمینی(ره(شازند برپا شده است. وی تصریح کرد: جریانات اعتقادی مسلمانان و اتصال آن به جریان عاشورا، انقلاب، دفاع مقدس تا شهدای مدافع حرم و شهید حججی در این نمایشگاه بازسازی شده است. در بخشی از این نمایشگاه حمله موشکی سپاه به دیر الزور مقر داعش نیز در معرض دید همگان قرار گرفته است. ولیئی اظهار کرد: برپایی غرفه اقتصاد مقاومتی در برگیرنده تمام قطعات و تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه که سابقاً از خارج از کشور وارد می‌شد اما امروز این قطعات در کشور تولید می‌شود بخشی از این نمایشگاه است، همچنین ماکتی از فاز دوم پالایشگاه که در اوج تحریم ساخته شده است نیز بازسازی شده است. وی ادامه داد: برگزاری همایش 3هزار نفری بسیجیان پالایشگاه با حضور سردار اهوازیان، فرمانده محور مقاومت در سوریه، برگزاری مسابقات ورزشی، مراسم زیارت عاشورا، اعزام پیشکسوتان بسیجی با بسیجیان نسل جوان به اردوی مودت از دیگر برنامه‌های اجرایی در هفته دفاع مقدس است.
 • یک ایرانی ب ام و خود را آتش زد عکس
 • یک شهروند ایرانی – ایتالیایی به نشانه اعتراض به مشکلات نقص فنی و خدمات پس از فروش شرکت ب‌ام‌و، خودروی خود را به آتش کشید. پرشین‌خودرو: یک شهروند ایرانی – ایتالیایی به نشانه اعتراض به مشکلات نقص فنی و خدمات پس از فروش شرکت ب‌ام‌و، خودروی خود را به آتش کشید. دکتر هادی پورمحسنی که در آلمان ساکن است، سابقه زیادی در آسیب رساندن و نابود کردن خودروهای ب‌ام‌و خود به نشانه اعتراض به خودروهای ساخت این شرکت آلمانی دارد. وی پیشتر هم در سال ۲۰۱۳ میلادی، خودروی ب‌ام‌و مدل M۶ خود را در مقابل نمایشگاه خودروی فرانکفورت با یک تبر و چکش به مرز نابودی کشانده بود. وی پس از رسانه ای شدن این موضوع، اقدام به تعمیر و احیای خودروی خود کرد و دوباره در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۴ همین کار را تکرار کرد. وی بر این باور است که جعبه دنده خودروهایی که خریداری و استفاده کرده، بسیار سر و صدا ایجاد می کنند و این امر موجب نارضایتی و ناخشنودی او شده است این در حالیست که به گفته وی، هیچ یک از مراکز خدمات پس از فروش محصولات ب‌ام‌و، این مشکل را نقص فنی ندانسته و به اعتراض های او رسیدگی نکرده اند. سال بعد از آن، وی این بار خودروی ب‌ام‌و مدل Z۳ خود را آتش زده و به تازگی نیز در آخرین اقدام در مقابل موزه ب‌ام‌و واقع در شهر مونیخ ، سری ۷ خودروی ب‌ام‌و خود را به آتش کشید. نکته جالب اینجاست که این خودروساز قدرتمند آلمانی هیچ واکنشی به این گونه اعتراض ها در سالهای اخیر نشان نداده است و شاید دلیل ان این است که از دیدگاه آنها، این گونه اقدامات بسیار دور از منطق بنظر می رسد و واکنش به آن ممکن است چنین اعتراض هایی را گسترش دهد. اما با...
 • سینما در دهه ۶۰ ایرانی بود
 • با پیروزی انقلاب در سال 1357، نه تنها بنیان های حکومت، همه ارکان حیات اجتماعی ایرانیان تغییراتی بنیادین و ماهوی یافت، شکل جدیدی از رفتارها بر زندگی روزمره ایرانیان حاکم شد و ارزش هایی جدید جایگزین قبلی ها شد و به این ترتیب، فرهنگ انقلاب که مبتنی بر ارزش های اسلامی است در زندگی ایرانیان ظهور پیدا کرد. قطعا عرصه عمومی هنر به عنوان یکی از مراکز حساس بروز نظریه های هنری از این تحول در امان نمی ماند و انقلابیون بر مصدر امور قرار گرفته نقشه های فراوانی برای پالایش ساحت هنر از آلودگی های گذشته دارند. سال های آغازین انقلاب حد فاصل 1357 تا 1360 را باید سال های تثبت انقلاب و نهادهای آن دانست و در دهه 60 کار قانون گذاری و برنامه ریزی برای حوزه های مختلف آغاز می شود؛ از جمله این حوزه های پرمخاطب سینماست که سیر تحول بی سابقه ای را طی می کند و به یکی از نشانه های شاخص تحول انقلاب در حوزه فرهنگ تبدیل می شود. محمدرضا بهشتی- فخرالدین انوار از محمدرضا بهشتی در مقام ریاست بنیاد سینمایی فارابی و فخرالدین انوار در مقام معاونت سینمایی ارشاد در دهه 60 به عنوان معماران سینمای پس از انقلاب یاد می شود؛ البته سید محمد بهشتی در سال های بعد بیشتر در محافل عمومی دیده شد و به دفاع از عملکرد مدیریت سینمای دهه 60 پرداخت. شکل گیری مفاهیم جدید در سینمای ایران را که تابع شرایط انقلاب و البته سال های جنگ بود باید مرهون مدیریت این دو نفر بر سینمای ایران دانست که البته این روزها منتقدانی هم در میان هم نسلان شان پیدا کرده اند. حضور مجدد فیلمسازان قدیمی تر مانند داریوش مهرجویی، ناصر تقوایی، بهرام بیضایی، علی حاتمی و بسیاری دیگر در همین دوران شکل می گیرد؛ البته نسل جدید فیلمسازان بعد از انقلاب مانند محسن مخملباف، ابراهیم...
 • ارادت ایرانی
 • زندگی>مهارت‌ها - همشهری دو - رحیم صلواتی:ماه محرم که شروع می‌شود، هر کسی ارادت خود را بر سر سفره عاشورا می‌آورد؛ يكي باني خير مي‌شود و غذاي نذري بين مردم پخش مي‌كند، ديگري هيئت‌داري مي‌كند، يك نفر هم هنرش را در قالب تابلوي نقاشي عرضه كرده و به اين نحو به حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام عرض ارادت مي‌كند و ديگري خطاطي مي‌كند. همه اينها در اثر عشق و ارادت قلبي است و هيچ زور و اجباري در كار نيست. بازتابش را در كوچه‌ها و خيابان‌هاي شهرها مي‌توانيم ببينيم. محبتي كه امروز از امام‌حسين عليه‌السلام در دل‌ها تابيده، با زبان‌هاي گوناگون قابل بيان است كه زبان شعر يكي از غني‌ترين‌شان براي عرض ارادت عاشقانه و عارفانه محسوب مي‌شود تا شور و شعور حسيني را در دل‌هاي مردم تازه كند. هيئت‌ها و مراسم عزاداري به‌خصوص وقتي در ‌ماه محرم برگزار مي‌شود، جلوه‌هايي از دينداري مردم ماست كه بايد اصالت و آداب ادب‌ورزي در آن محفوظ بماند. در اين ميان، شعر عاشورايي بخشي از شعر آييني ماست. اشعاري كه در مدح و مرثيه اهل‌بيت عليهم‌السلام سروده مي‌شوند، حتي مناجات و ذكر توحيدي در زمره شعر آييني محسوب مي‌شوند. شعر عاشورايي همانطور كه از نامش برمي‌آيد، مرتبط با موضوع عاشورا بوده و شامل اشعاري است كه در مدح حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام سروده مي‌شود يا مرثيه‌هايي مربوط به اتفاقاتي است كه در روز عاشورا به وقوع پيوسته است. اين اشعار، آموزه‌ها و درس‌هايي از مكتب عاشورا به مخاطب مي‌آموزد ازجمله اينكه روحيه ايمان، استقامت، حق‌طلبي، ايثار و فداكاري، زير بار ظلم نرفتن، ادب و وفاداري را در افراد تقويت مي‌كند. علاقه و ارادت نسبت به امام‌حسين عليه‌السلام تبديل به بخشي از زندگي ما ايراني‌ها شده است؛ كمااينكه مي‌بينيم در روز عاشورا كمتر جواني در خانه مي‌نشيند و آن روز را مانند روزهاي ديگر سپري مي‌كند. بلكه همه مردم اعم از پير و جوان احساس تكليف مي‌كنند...
 • یک ایرانی ب ام و خود را آتش زد تصویر
 • به گزارش جام جم آنلاین از پرشین‌خودرو، یک شهروند ایرانی – ایتالیایی به نشانه اعتراض به مشکلات نقص فنی و خدمات پس از فروش شرکت ب‌ام‌و، خودروی خود را به آتش کشید. دکتر هادی پورمحسنی که در آلمان ساکن است، سابقه زیادی در آسیب رساندن و نابود کردن خودروهای ب‌ام‌و خود به نشانه اعتراض به خودروهای ساخت این شرکت آلمانی دارد. وی پیشتر هم در سال ۲۰۱۳ میلادی، خودروی ب‌ام‌و مدل M۶ خود را در مقابل نمایشگاه خودروی فرانکفورت با یک تبر و چکش به مرز نابودی کشانده بود. وی پس از رسانه ای شدن این موضوع، اقدام به تعمیر و احیای خودروی خود کرد و دوباره در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۴ همین کار را تکرار کرد. وی بر این باور است که جعبه دنده خودروهایی که خریداری و استفاده کرده، بسیار سر و صدا ایجاد می کنند و این امر موجب نارضایتی و ناخشنودی او شده است این در حالیست که به گفته وی، هیچ یک از مراکز خدمات پس از فروش محصولات ب‌ام‌و، این مشکل را نقص فنی ندانسته و به اعتراض های او رسیدگی نکرده اند. سال بعد از آن، وی این بار خودروی ب‌ام‌و مدل Z۳ خود را آتش زده و به تازگی نیز در آخرین اقدام در مقابل موزه ب‌ام‌و واقع در شهر مونیخ ، سری ۷ خودروی ب‌ام‌و خود را به آتش کشید. نکته جالب اینجاست که این خودروساز قدرتمند آلمانی هیچ واکنشی به این گونه اعتراض ها در سالهای اخیر نشان نداده است و شاید دلیل ان این است که از دیدگاه آنها، این گونه اقدامات بسیار دور از منطق بنظر می رسد و واکنش به آن ممکن است چنین اعتراض هایی را گسترش دهد. اما با این حال به آتش کشیده شدن و نابودی خودروهای مطرح ب‌ام‌و در رویدادهای مهم، ضربه‌ بزرگی به اعتبار این خودروساز مطرح جهانی...
 • یک ایرانی جانشین منصوریان می شود
 • عضو کمیته فنی باشگاه استقلال اعلام کرد سرمربی جدید استقلال هفته آینده مشخص می شود. به گزارش "ورزش‌سه"، در پایان جلسه اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال، حسن روشن پیرامون تشکیل این کمیته اظهار داشت: ما با برنامه می خواهیم عضو کمیته فنی شویم و اگر با برنامه هایمان موافقت کنند، کمیته فنی کشک نخواهد بود. قطعا تشکیل کمیته فنی اتفاق خوبی برای باشگاه استقلال است و من خوشحالم که باشگاه استقلال به اینجا رسیده که کمیته فنی درباره مسائل فنی تصمیم بگیرد. البته ما هنوز عضو کمیته نیستیم و امروز هم به عنوان پیشکسوت دور هم جمع شدیم. اگر قرار به حضور در کمیته فنی باشد، قرارداد 3 ساله می بندیم و با حکم نمی آییم. وی ادامه داد: امروز به عنوان پیشکسوت باشگاه نظرات خود را درباره سرمربی اعلام کردیم. چند مربی خارجی که یکی از آن ها فاتح تریم است هم رزومه و برنامه های خود را ارائه کردند. برای این کار باید از همه پیشکسوتان باشگاه کمک بگیریم تا تصمیم خوبی گرفته شود. پیشکسوت استقلال همچنین گفت: هنوز تصمیمی درباره سرمربی اتخاذ نشده؛ اما نظر شخصی من این است که مربی استقلال ایرانی نباید باشد. از سوی دیگر در این شرایط گزینه خارجی نمی توان آورد. به نظر من استقلال نیاز به یک مربی خارجی بسیار خوب و گران دارد که با قراردادی 3، 4 ساله بیاید و کار کند. الان اما شرایط برای این کار مهیا نیست. روشن درباره توافق با فاتح تریم بیان کرد: تریم در گذشته مربی بزرگی بوده و افتخارات زیادی دارد، اما باید شرایط حال حاضر او را بسنجیم. من و علی جباری هم در گذشته برای خودمان کسی بودیم، اما باید دید الان کجا هستیم. وی درباره زمان انتخاب سرمربی جدید استقلال تاکید کرد: فکر می کنم هفته آینده سرمربی استقلال مشخص شود. این تعطیلی هم که...
 • عامل مرگ ۵۰ هزار ایرانی در سال
 • سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دخانیات سالانه جان ۵۰ هزار نفر را در کشور می‌گیرد، گفت:۹۰ درصد نوزادان متولد شده از مادران سیگاری وزنشان کمتر از سایر نوزادان است. به گزارش مشرق، ایرج حریرچی در نشست خبری اظهارداشت:مصرف سیگار و دخانیاتموضوع بسیار مهمی در کشور و جهان است وشایع ترین عامل مرگ در جهان محسوب می‌شود. وی افزود:نیمی از افرادی که سیگار مصرف می‌کنند به دلیل عوارض سیگار جان خود را از دست می‌دهند و در کشور ما سالانه پنجاه هزار مورد مرگ و ناشی میر مصرف ناشی از دخانیات داریم. سخنگوی وزیر بهداشت با بیان اینکه سالانه 500 هزار نفر بستری به دلیل مصرف دخانیات داریم، گفت:افزایش سکته 2.4 برابری در مردان ناشی از مصرف سیگار است. حریرچی بیان کرد:90 درصد نوزادان متولد شده از مادران سیگاری وزنشان کمتر است همچنینحدود 8 میلیون از جمعیت کشور دخانیات مصرف می‌کنند و از هر 25 نفر در زنان یک نفر استعمال دخانیات دارد. حریرچی اضافه کرد: از هر چهار مرد در کشور یک نفر سیگار و دخانیات مصرف می‌کند. البتهمصرف دخانیات در کشور با افزایش جزیی روبه رو بوده است. سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: مصرف روزانه سیگار از 10.9 درصد به 10.1 درصد کاهش پیدا کرده است. وی گفت: ولی مصرف قلیان در کشور با افزایش روبه رو بوده است و آمار مصرف مصرف دخانیات در شهرها 15.44 صدم درصد و در روستا 13.62 درصد بوده که این آمار نشان می‌دهد در روستاها مصرف دخانیات بیشتر است. سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه نشست خبری با بیان اینکه حدود 10 هزار میلیارد تومان از ثروت ملی ما سالانه صرف مصرف خرید دخانیات می‌شود، گفت: همچنین بین 20 تا 30 هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های درمانی، بهداشتی افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند، می‌کنیم که هر 10 درصد افزایش مالیات سیگار می‌تواند تا حدود 5 درصد مصرف سیگار در جامعه را...
 • خطر انقراض یوزپلنگ ایرانی
 • زنگ خطر انقراض نسل یوزپلنگ ایرانی سال هاست که زده شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مسئله زنگ خطر انقراض نسل یوزپلنگ ایرانی، در حالی اتفاق افتاده که بارها هشدارهای لازم برای آن داده شده است و باید به صورت جدی به دنبال راه حل بود. دانلود
 • یار قلی مسن ترین یوز ایرانی دیده شد عکس
 • یوزپلنگ مشاهده‌شده در میاندشت همان یار قلی معروف است. خبرگزاری فارس: انجمن یوزپلنگ ایرانی با تکذیب خبر مشاهده یک فرد یوز جدید در میاندشت اعلام کرد: این یوز نر، همان یار قلی معروف است.انجمن یوزپلنگ ایرانى اعلام کرد که یوزپلنگ مشاهده‌شده در میاندشت، یک یوز نر به نام یار قلی است که از سال ٩٢ مشاهده‌شده و فرد جدیدى نیست.یار قلی، مسن‌ترین یوز شناسایی‌شده در این منطقه است.
 • داور زن ایرانی فینال را سوت می زند
 • دیدار فینال مسابقات فوتسال بانوان بین تیم های ژاپن و تایلند در حالی امروز (3 مهرماه) ساعت 17:30 به وقت تهران در عشق آباد برگزار می شود که با اعلام کمیته داوران برگزاری بازیهای داخل سالن آسیا، گلاره ناظمی از ایران به عنوان داور دوم این بازی را قضاوت می کند. اسامی داوران این دیدار به شرح زیر است: داور: سری تیتا از اندونزی داور دوم: گلاره ناظمی از ایران داور سوم: -هاوکار احمد از عراق وقت نگهدار: اسامه ادریس از بحرین
 • دختر ر پ ر ایرانی که هنرپیشه تئاتر شد عکس
 • نزدیک به دو ماه پیش خبر آمد که یکی از مطرح ترین خواننده های موسیقی زیرزمینی، به عنوان بازیگر روی صحنه تئاتر رفته است. تماشاگران امروز: پس از دو ماه این بازیگر، تئاتری جدید را تجربه کرده و این روزها مشغول اجراست. صحبت از «فریما حبشی زاده» یا «جاستینا»ی دنیای رپ است.خواننده ای اجتماعی خوان که به شدت بین جوان ها طرفدار داشته و امروز با کمرنگ شدن در دنیای موسیقی سراغ رشته ای که در آن تحصیل کرده رفته و به عنوان بازیگر مشغول به فعالیت می باشد.می توانید اولین گفت و گوی این بازیگر- خواننده با رسانه ها را مطالعه کنید.فریما یا فریماه؟تا سه سال پیش «ه» داشت اما دیگر ندارد!چطور؟پدر به ثبت احوال مراجعه کرد و تقاضای فریماه کرد اما وقتی که شناسنامه آمد انتهای نام من «ه» نداشت و خودش به صورت دستی اسم من را درست کرد. چند سال پیش متوجه شدم در سیستم فریما ثبت شده و پدر با یک کاتر به جان شناسنامه افتاد و همان «ه» را حذف کرد.بین زمانی که درس شما تمام شد یعنی سال 94 و امروز که روی صحنه رفتید فاصله افتاده است. دلیل این فاصله چیست؟به دلیل اینکه سراغ علاقه دیگرم رفته بودم و در موسیقی مشغول شده بودم، کمی از دنیای بازی و بازیگری فاصله گرفتم و موسیقی را جدی دنبال کردم. البته امروز دنیای بازیگری را بیشتر جدی گرفتم و دومین تئاتر جدی ام در حال نمایش است. جالب اینکه بسیاری از مردم و علاقه مندان من نمی دانستند رشته تحصیلی من تئاتر بوده و فکر می کردند به خاطر شهرت در موسیقی به سراغش رفته ام.نظر خانواده درباره بازیگری شما چه بود؟اتفاقا مشکلی نداشتند. آنها در کل با حضور من در دنیای هنر زیاد مخالفت نکردند. البته در زمان حضور در موسیقی کمی اختلاف نظر بود که به تدریج برطرف شد.شما از هفده سالگی...