«آرزو فاطمی» رییس کمیته تشکیلات حزب اعتماد ملی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره انتخاب خود به عنوان رییس کمیته تشکیلات حزب اعتماد ملی گفت: متأسفانه در احزاب سیاسی نگرش جنسیتی سلسله مراتبی نسبت به زنان و مردان وجود دارد. البته این موضوع در برخی احزاب پررنگ تر است و در برخی احزاب کم رنگ تر.

در احزاب اصلاح طلب به دلیل مضامین اعتقادی این جریان، مسأله تبعیض های جنسیتی کم رنگ تر هست، اما وجود دارد.

فاطمی افزود: احزاب اصلاح طلب نگاه روشن تری نسبت به حضور و افزایش مشارکت سیاسی زنان دارند، اما با یک بررسی و واکاوی جدی متوجه می شویم که اکثرا زنان در این احزاب به کمیته ها و بخش های مشخصی مانند کمیته بانوان جذب می شوند. گویی تعریف و قرارداد شده که خانم ها حتما در این قالب قرار بگیرند و این باور برای همه درونی شده است، و قابل تصور نیست که مثلا خانمی می تواند در حوزه تشکیلات و یا سیاسی یا آموزش نقش آفرینی کند؛ و یا حتی یک خانم می تواند در حزبی دبیرکل باشد و در نقش رهبری آن حزب قرار گیرد. اینها برای ما متصور نیست چون قاعده ای از پیش تعیین شده و نانوشته در ذهن ما وجود دارد که این کلیشه ها را حفظ میکند. و به همین دلیل به نظر من احزاب ایران هنوز نتوانسته اند به خوبی از ظرفیت زنان استفاده کنند.

«فاطمی» به دلایل انتخاب خود از طرف حزب اشاره کرد و گفت: حزب اعتماد ملی از احزاب ریشه دار ایران و جزو چند حزب اول و تاثیرگذار کشور است. این جایگاه هم به لحاظ کیفیت فعالیت و عملکرد و هم به لحاظ کمیت و گستره فعالیت است، در واقع ما در این حزب در بخش های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصاد و سیاست فعالیت داریم و همچنین شاهد حضور اقشار مختلف مردم از همه شهرها در این حزب هستیم. یکی از مهمترین بخش های این حزب، کمیته تشکیلات است و سپردن چنین جایگاهی به یک زن جوان، محل بررسی و تأمل زیادی است. اولین دلیل انتخاب من بعنوان مسئول کمیته تشکیلات به مرام حزب اعتمادملی باز می گردد؛ «توجه ویژه به حمایت از حضور اجتماعی و سیاسی و اقتصادی زنان» به صراحت در مرامنامه این حزب مطرح شده است. همچنین جریان تپنده و پویای همه جریان های سیاسی جوانان هستند، اما متأسفانه در اغلب موارد این جوانان تنها در هنگام انجام وظیفه مورد توجه قرار گرفته اند و هنگامه سپردن نقش های مهم نادیده گرفته می شوند. ما جوانان حزب اعتمادملی در طول سال هایی که گذشت، هیچگاه احساس نکردیم که به دلیل جوانی در موقعیت فرودست هستیم و نادیده گرفته می شویم.

او ادامه داد: وقتی کار را به صورت جدی با دکتر منتجب نیا شروع کردیم دیدیم که ایشان به حضور جوانان بسیار معتقد هستند. وقتی می گوییم کسی در مجموعه سیاسی به حضور جوانان معتقد است این مسأله در تصمیم گیری ها و نقش ها و جایگاه هایی که به جوانان سپرده می شود خودش را نشان می دهد. حاج آقای منتجب نیا در طول این سال ها با انتصاب هایی که که طبق اختیارات قانونی خود در حزب داشتند پایبندی خود را به جوانگرایی به خوبی اثبات کردند. و البته نمی خواهم جوانگرایی را به دو نفر یعنی دبیر کل عزیز و قائم مقام محترم حزب محدود کنم؛ واقعا افرادی که در اعتماد ملی جزو تصمیم سازان هستند، مانند اعضای شورا مرکزی همگی روی جوانگرایی اتفاق نظر دارند.

در ارتباط با و ضعیت زنان هم یک خاطره بگویم که در کنگره سال 87 دبیر کل حزب خطاب به رأی دهندگان گفتند: توصیه ای به رای دادن به هیچ کس نمی کنم به جز اقلیت های قومی و مذهبی و خانم ها، خواهش می کنم که در رای دادن خود این دو گروه را نادیده نگیرید. خوب ما به فراخور فعالیت در این سالها با گروه ها و تشکل های مختلفی مرتبط بودیم و مشاهدات متعددی داریم، تبعیض را در خیلی از مجامع دیدیم که اما در اعتماد ملی هیچ وقت شاهد تبعیض جنسیتی نبودیم و این جزو موضوعاتی بود که باعث شد حتی یک روز از زندگی من بعد از سال 85 بدون حزب اعتماد ملی نگذرد.

فاطمی به موانع حضور زنان و جوانان در سطوح بالای مدیریتی کشور اشاره کرد و گفت: برخی از موانع در رده های تصمیم ساز و تصمیم گیر کشوری مبهم هستند. اینکه رییس جمهور بگوید که من وزیر زن انتخاب کردم ولی نشد، یعنی اینکه هیچ اطلاعات واضح و روشنی در این مورد ارائه داده نمی شود و اوضاع مبهم است. از طرف دیگر سلسله مراتب رشد زنان برای رسیدن به مقاطع بالاتر و مدیریتی گاها روشن نیست و علی رغم اینکه افرادی مرحله به مرحله کارآموزی می کنند، رشد می کنند و آماده اثرگذاری بر ساختمان قدرت می شوند، یکهو سر بزنگاه افرادی دیگر سر می رسند که در عین بی عدالتی بر اساس روابط بر صندلی قدرت در بخش های مختلف می نشینند، این موضوع می تواند یکی از موانع حضور زنان در جایگاه مدیریتی باشد، اینکه در دراز مدت افراد برای حضور در احزاب و نهادهای مدنی با ناامیدی روبرو می سوند و در دراز مدت با فقدان نیروی تربیت شده و آماده مدیریت روبرو می شویم.

او تصریح کرد: می دانیم که اقتصاد نقش مهمی در دستیابی و رشد دارد و زنان ما هنوز در بعد اشتغال و کسب اقتصادی نتوانسته اند وضعیت متناسب با تعداد تحصیل کرده های زن داشته باشند. وقتی زنان هنوز نتوانسته اند که از این مرحله عبور کنند نمی توانند به دغدغه های دیگرشان برسند و این می تواند یکی از مشکلات مهم دیگر باشد.

فاطمی ادامه داد: مسأله مهم و اساسی که وجود دارد نگرش جنسیتی است؛ بطوریکه در احزاب و گروه های سیاسی یک حدی را برای زنان درنظر می گیرند که حد نهایی است. در نظام سیاسی ایران بالاترین حدی که در نظر گرفته می شود حد ورود به هیأت دولت در قالب معاون رییس جمهور یا وزیر است. هنوز کشور ما رجال سیاسی را برای مردان تفسیر می کند. حتا حد وزیر شدن را هم هنوز به آن هم دست نیافته ایم و چشم انداز آرمانی زنان در هیأت دولت شده است، با اینکه زنان شایسته‌ بسیاری برای وزیر شدن داریم. باور نداریم که زنان می توانند در حد بالاتری قرار بگیرند و این قانون نانوشته تبعیض آمیزی است که باعث می شود حتی خود زنان سودای بالاتر رفتن از این حد را نداشته باشند و اگر هم بخواهند بروند با مشکلات عجیب و سختی مواجه باشند. نگرش جنسیتی یک مسأله فرهنگی جدی است که در لابه لای فرهنگ ما وجود دارد و عامل جدی در عدم رشد زنان در عرصه های مدیریتی کشور است.

فاطمی در پایان ضمن تشکر از اعضای حزب اعتماد ملی افزود: این تشکر من را شخصی ندانید. این را به این خاطر انجام می دهم که بدانیم جامعه زنان قدردان تلاش های کوچک و بزرگ بخش های مختلف هست. در تاریخ می ماند که هر مجموعه ای چطور با بدنه زنان خودش برخورد کرده است. افتخار می کنم که در حزب اعتماد ملی و در مجموعه ای هستم که تلاش های اعضایش را تحت الشعاع جنسیت و سن آنها قرار نداده است. ویژگی که موجب شد همواره استمرار فعالیت داشته باشم.

کلیدواژه: حزب اعتماد ملی | کمیته تشکیلات

منبع: خبرگزاری برنا

منبع این خبر، وبسایت www.bornanews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۲۲۳۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • زنانگی یک فرهنگ است/نسبت احراز پست سیاسی توسط زنان با توسعه
 • نعمت الله فاضلی گفت: زنانگی فیزیولوژیک نیست و یک شیوۀ زندگی و یک فرهنگ است. یک معناست؛ بودن است و شکلی از سازمان دادن زندگی است. به گزارش خبرنگار مهر، زاویه در برنامۀ این هفتۀ خود نیز به موضوع هفتۀ پیش دربارۀ بررسی احراز پست‌های سیاسی توسط زنان پرداخت. مهمانان زاویه نعمت‌الله فاضلی (دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) و ایراندخت فیاض (دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی) بودند. صلواتی مجری و سردبیر برنامه بعنوان اولین سوال از فاضلی پرسید: بحث احراز پست سیاسی توسط زنان در دنیا مطرح است و استدلال برخی این است که برای اینکه زنان بتوانند مشکلاتشان را خودشان حل کنند باید زنان پست های مدیریتی داشته باشند یا چون پست های مدیریتی زنان در دنیا تجربۀ موفقی بوده خوب است به لحاظ کمّی باید مشارکت زنان در ایران افزایش یابد. اما برخی هم با استناد به آمارها نشان می‌دهند که مشارکت زنان در سیاست در کشورهای توسعه نیافته مثلاً جامائیکا از کشورهای پیشرفته‌ای مثل آمریکا و روسیه بیشتر است و بنابراین جای تردید است که آیا احراز پست سیاسی توسط زنان نشانۀ توسعه است یا اینکه توسعه باعث افزایش مشارکت زنان است و یا اینکه ارتباطی با هم ندارند؟ فاضلی در ابتدا اشاره کرد که به مباحث مطرح در حوزۀ عمومی توجه ندارد و می‌خواهد زاویۀ دید خود را بیان کند. سپس گفت: مسئلۀ جایگاه زنان در سازمان معرفت شناسانه است و خیلی بد مطرح شده است. این مسئله دو رویه دارد: یکی مسئلۀ حضور زنان در جنبش معاصر و دفاع از حقوق زنان که نداشتن پست سازمانی را اجحاف این حقوق می‌داند، و دیگری مسئلۀ حضور زن در سازمان بر اساس حقوق شهروندی و انسانی برابر است. اما آنچه کمتر بدان توجه شده مسئلۀ نیاز به حضور زنان در سازمان است و ابهامات زیادی در این مسئله وجود دارد. امروزه کارکرد خیلی نهادها مثل خانواده...
 • زنان ایران اسلامی در دفاع مقدس الگوی زنان دنیا بودند
 • به گزارش ایرنا، مریم مجتهدزاده روز دوشنبه در همایش همراهان حماسه جاوید با عنوان نقش زنان در دفاع مقدس در حسینیه نمایشگاه رزمی فرهنگی دفاع مقدس اردبیل با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس افزود: اگر مجاهدت‌های زنان کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود حماسه‌ای به عظمت و بزرگی انقلاب اسلامی ممکن نبود و نقش بانوان در آزادگی و عزت کشور غیرقابل کتمان است.وی زنان ایران اسلامی را شیر زنان دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: زنان و بانوان کشورمان پا به پای مردان غیرتمند در همه صحنه ها حضور پررنگ داشتند به طوری که امروز زنان سایر کشورهای اسلامی آنان را الگوی خود قرار داده اند.وی اظهار کرد: نام زنان و بانوان عفیف کشورمان در افتخارات بدست آمده این سرزمین عجین است و همواره می درخشد و اگر همت والای آنها نبود شاید انگیزه جهاد، مبارزه و مقاومت در دلها می خشکید.مجتهدزاده اضافه کرد: زنان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) در ایام دفاع مقدس یاریگر و روحیه بخش مردان با اخلاص و با شرف و غیرت کشورمان بودند و امروز هم باید این روحیه در بین زنان تقویت شود تا شاهد پیشرفت کشور و غلبه بر مشکلات جاری در ایران اسلامی باشیم.رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: امروز دشمنان قسم خورده این مرز و بوم با استفاده از شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی درصدد هستند تا با ایجاد شک و تردید در بین ملت به اهداف پلید و شوم خود برسند و با القای بعضی مسائل نادرست و زیر سوال بردن گذشته پر افتخار کشور در 38 سال گذشته مردم را بی انگیزه و بی تفاوت کنند.وی افزود: امروز زنان جامعه اسلامیمان رسالت سنگینی دارند تا با انجام وظیفه خود به درستی دشمنان و در راس آن استکبار جهانی...
 • جریان های سیاسی کوفه پس از قتل عثمان تا عاشورا
 • تبیین و معرفی جناح‌های سیاسی گوناگون در نیمه قرن اول هجری مستلزم شناخت شهر کوفه و روند تحول ساختار جمعیتی آن، از تأسیس در سال هفده هجری قمری تا دوران حکومت امام علی (ع) است. حسینیه مشرق- تبیین و معرفی جناح‌های سیاسی گوناگون در نیمه قرن اول هجری مستلزم شناخت شهر کوفه و روند تحول ساختار جمعیتی آن، از تأسیس در سال هفده هجری قمری تا دوران حکومت امام حضرت علی (ع) است. خاستگاه اجتماعی اعتقادی نیروهای رهبری کننده قیام سال ۳۵ هجری و خوارج و ماجرای انشعاب نهروان با بررسی وضعیت جامعه کوفه ممکن می‌گردد. پژوهش پیرامون دوران خلفای راشدین با اسناد و مطالب نارسای موجود، بغرنج به نظر می‌رسد؛ اما روشن است سال‌های ۳۴ تا ۴۰ قمری در عربستان، مصر، بحران‌هایی بوده که با بروز اختلاف در حکومت عثمان آغاز شده و به قتل او انجامید و با پیکارهای میان حضرت علی (ع) و معاویه ادامه یافت که با شهادت حضرت علی (ع) پایان گرفته است. توجه به این جریان‌ها و اختلافات روشنگر اتفاقات عاشورای سال ۶۱ است. جناح‌های سیاسی در حوادث منجر به قتل خلیفه سوم و موضع‌گیری‌های ایام حکومت حضرت علی (ع) نقش اساسی داشته‌اند. سه جناح سیاسی عمده در کوفه عبارت‌اند از: ۱. شیعه؛ اساساً حامیان حضرت علی (ع) بودند و در جرگه جنبش‌های مخالف حاکمیت طبقه بندی شده و متشکل از تعدادی از مهاجرین اولیه و گروهی از مهاجران متأخر از قبایل بودند که تا زمان حضرت علی (ع) و پس از آن به کوفه نیامده بودند. اینان به امید بهبودی وضع شان در برابر قدرت رهبری قبیله‌ای حاکم ایستادگی می‌کردند. ۲. خوارج؛ از زمان نبرد صفین شکل گرفتند و مخالفت شان را هم در زمان حضرت علی (ع) آشکار کردند واژه «خارجی» به‌عنوان کسی که خروج می‌کند و برای خود «شرف» کسب می‌کند بی آنکه این شرف دوامی داشته...
 • عضو شورای شهر مشهد:شهدا و جانبازان متعلق به یک جریان سیاسی نیستند
 • محمدحسین ودیعی روز دوشنبه در نطق پیش از دستور نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: هیچ شهیدی برای منافع جناح خاص به میدان نرفته و فضای جنگ نباید تحریف شود. هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری جانفشانی مردانی که دل در گرو انقلاب اسلامی و امام راحل داشتند. وی ادامه داد: دفاع مقدس هیچگاه کهنه نمی شود ولی باید مفاهیم جدیدی را برای همزبانی با نسل جدید مطرح و این فرهنگ را منتقل کنیم. همبستگی اجتماعی لازمه جامعه پویا و زنده است. دفاع مقدس به ما آموخت که باید برای حراست از عقیده، آزادی و وطن جان داد.عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: هم اینک اقتصاد ما را از هم دور کرده، زمان آن است تا فعالیت اقتصادی را بازتعریف کنیم. برای همبستگی ملی به اقتصاد ملی نیازمندیم و باید با روحیه ایثارگری و حمایت از تولید ملی در راستای شکوفایی اقتصادی تلاش کرد.وی افزود: بخشی از منازعات اجتماعی نتیجه ولنگاریهای اقتصادی است لذا این فعالیتها را باید طوری بازطراحی کنیم که افراد جامعه دیگران را رقیب خود ندانند.خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشار: حسین کریم زاده7505/1858
 • باند زنان مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر متلاشی شد
 • رئیس پلیس بوشهر از شناسایی و دستگیری باند حرفه‌ای مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر خبرداد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ ابراهیم‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از مشارکت همه جانبه مردم فهیم بوشهر در اجرای موفق، ماموریت‌های پلیس اظهار داشت: با اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مشارکت مردم در این عرصه قابل تقدیر است که یکی از عوامل موفقیت پلیس به شمار می‌رود.وی از شناسایی و دستگیری اعضاء باندی تهیه و توزیع مواد مخدرخبرداد و خاطر نشان کرد:ماموران کلانتری 14 تنگک بوشهر با اقدامات پلیسی و گشت‌زنی‌های هدفمند در حوزه استحفاظی منزلی را در شهرستان بوشهر شناسایی کردند که با حضور زنان فراری، مواد مخدر را بسته بندی و توزیع می‌کردند.رئیس پلیس بوشهر با اشاره به شناسایی شش نفر در باند یاد شده تصریح کرد: پلیس بوشهر در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و 6 نفر شامل 3 زن و 3 مرد را با وضعیتی نامناسب در تنگک بوشهر دستگیر کرد.سرهنگ عرب‌زاده با بیان اینکه مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک از این افراد کشف شد اظهار داشت: زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند که با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان شهر وخرید و فروش مواد مخدر، فعالیت‌های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی بوشهر معرفی شدند.فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از کشف مقداری هرویین در شهر چغادک خبر داد و گفت:گشت پلیس به سرنشینان خودرویی در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و آنرا متوقف کرد .وی تصریح کرد،در بازرسی از خودرو و دو نفر سرنشین آن که یکی از آنها دارای سوابق متعدد کیفری نیز بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد.رئیس پلیس بوشهر با تاکید بر اشرافیت پلیس بر تمام جرام و ناامن بودن فضا برای متخلفان بیان کرد: با اشراف اطلاعاتی...
 • دستگیری باند زنان مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر
 • رئیس پلیس بوشهر از شناسایی و دستگیری باند حرفه‌ای مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر خبر داد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ ابراهیم‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از مشارکت همه جانبه مردم فهیم بوشهر در اجرای موفق، ماموریت‌های پلیس اظهار داشت: با اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مشارکت مردم در این عرصه قابل تقدیر است که یکی از عوامل موفقیت پلیس به شمار می‌رود.وی از شناسایی و دستگیری اعضاء باندی تهیه و توزیع مواد مخدرخبرداد و خاطر نشان کرد:ماموران کلانتری 14 تنگک بوشهر با اقدامات پلیسی و گشت‌زنی‌های هدفمند در حوزه استحفاظی منزلی را در شهرستان بوشهر شناسایی کردند که با حضور زنان فراری، مواد مخدر را بسته بندی و توزیع می‌کردند.رئیس پلیس بوشهر با اشاره به شناسایی شش نفر در باند یاد شده تصریح کرد: پلیس بوشهر در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و 6 نفر شامل 3 زن و 3 مرد را با وضعیتی نامناسب در تنگک بوشهر دستگیر کرد.سرهنگ عرب‌زاده با بیان اینکه مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک از این افراد کشف شد اظهار داشت: زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند که با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان شهر وخرید و فروش مواد مخدر، فعالیت‌های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی بوشهر معرفی شدند.فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از کشف مقداری هرویین در شهر "چغادک" خبر داد و گفت:گشت پلیس به سرنشینان خودرویی در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و آنرا متوقف کرد .وی تصریح کرد،در بازرسی از خودرو و دو نفر سرنشین آن که یکی از آنها دارای سوابق متعدد کیفری نیز بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد.رئیس پلیس بوشهر با تاکید بر اشرافیت پلیس بر تمام جرام و ناامن بودن فضا برای متخلفان بیان کرد: با اشراف...
 • برای تحقق وعده های رئیس جمهور تلاش می کنم/استفاده از ظرفیت های بانوان و جوانان اولویت مهم بنده است
 • محمد حسین مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتصابش به عنوان استاندار تهران، اظهار کرد: بنده سرباز جمهوری اسلامی هستم و در هر جایی که به من ماموریت دهند، تمام تلاشم را برای خدمت به مردم ایران به کار می‌گیرم. وی با بیان اینکه برای تحقق وعده‌های رئیس جمهور مجدانه فعالیت می‌کنم، گفت: مباحث مربوط به اشتغال، مسائل اجتماعی و به صورت کلی حل مشکلات مردم تهران اولویت اصلی ماست. استاندار تهران افزود: برای تحقق برنامه‌های توسعه کشور باید جدی باشیم و دست تمام کسانی که ما را در این راه یاری می‌کنند، به گرمی می‌فشاریم. مقیمی تاکید کرد: برخی از شهرستان‌های تهران در مواردی از شاخصه‌ها عقب هستند و باید تلاش کنیم این موارد جبران شوند. استاندار تهران اضافه کرد: در چهار سال گذشته فعالیت دولت یازدهم، تلاش‌های بسیاری برای بهبود وضعیت زندگی مردم در کل کشور و تهران انجام شد، اما هنوز کار‌های زیادی برای انجام دادن داریم. مقیمی تاکید کرد: بنده از سال‌های قبل آقای هاشمی را می‌شناسم و با وی کار کرده ام، زحمات هاشمی در استانداری تهران قابل تقدیر است. استاندار تهران خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم استفاده از ظرفیت‌های جوانان و بانوان است چراکه جوانان در بسیاری از موارد ثابت کرده اند کار‌ها را با سرعت و دقیق پیش می‌برند. انتهای پیام/
 • دولت نگاه ویژه ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد
 • به گزارش ایلنا، جمشید انصاری عصر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار کرد: کاهش نیروی انسانی در بدنه دستگاه‌های دولتی به میزان 15 درصد و توسعه برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری و تشکیل میز خدمت در ادارات برای ارائه خدمات به مردم از برنامه‌های دولت به‌منظور کاهش هزینه‌های دولت و تسریع در خدمات رسانی به مردم است. انصاری افزود: کاهش تفاوت پرداخت‌ها تا میزان 20 درصد در مشاغل مشابه در دستور کار دولت قرار دارد و نیز دولت نگاه ویژه‌ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد.رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: سن مدیریت در دستگاه های اداری باید از 48 سال به 40 سال کاهش یابد و 30 درصد مدیریت ها باید به زنان اختصاص داده شود.انصاری ادامه داد: ارتقای شاخص های بهبود زندگی در کشور به ویژه رونق اقتصادی و اشتغال از اهداف و برنامه های دولت دوازدهم است.وی نرخ اشتغال جمعیت کشور در سال جاری را 41 درصد ذکر کرد و افزود: نرخ جمعیت شاغل کشور در سال گذشته 39 درصد بوده و این امر بیانگر رشد اشتغال در کشور است.به گفته وی طبق گزارش های مرکز آمار کشور نرخ تورم هفت درصد است و دولت توانسته تورم را مدیریت کند، هرچند باید درآمد خانوارهای ایرانی نسبت به هزینه ها و شرایط اقتصادی کشور افزایش و میزان هزینه های زندگی نیز کاهش یابد.وی با بیان اینکه تحقق اهداف دولت با همکاری همه دستگاه های دولتی میسر و امکان پذیر است، تاکید کرد: تغییر و تحول در ساختار نظام اداری و اجرایی کشور یک التزام و امر ضروری است.انصاری گفت: سال گذشته برای بودجه عمومی کشور 238 هزار میلیارد تومان هزینه شد که دولت برای تامین این مقدار هزینه بخشی از این اعتبار به رقم 36 هزار میلیارد تومان در حوزه جاری و عمرانی را در...
 • مسئولان از ظرفیت مساجد در اجرای برنامه های امربه معروف استفاده کنند
 • نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: مسئولان از ظرفیت مساجد در اجرای برنامه‌های امربه‌معروف استفاده کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آیت‌الله سید محمد شاه‌چراغی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران امربه‌معروف و نهی از منکر استان سمنان اظهار داشت: احیای امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از مهم‌ترین پیام‌های قیام امام حسین (ع) در نهضت عاشورا بود.وی با تأکید بر اینکه فریضه امربه‌معروف در جامعه اسلامی کمرنگ شده است اذعان کرد: احیای آن می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات فرهنگی و اجتماعی را در کشور مرتفع کند.امام‌جمعه سمنان با تأکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از ارکان و اصول فرهنگی در جامعه اسلامی است خاطرنشان کرد: دستگاه‌های فرهنگی از ظرفیت مساجد و بازارها در اجرای برنامه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر استفاده کنند.وی همچنین با تأکید بر اینکه فقر فرهنگی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است تأکید کرد: حمایت از آمران به معروف می‌تواند زمینه‌ساز گستردگی فعالیت آنان در سطح جامعه شود و مسئولان باید به این مسئله حیاتی اهتمام ویژه‌ای بورزند.شاه‌چراغی با بیان اینکه بسیاری از مردم نسبت به فعالیت‌های نادرست فرهنگی آگاهی ندارند یادآور شد: آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ درست از ارکان امربه‌معروف و نهی از منکر است.وی تصریح کرد: اجرای دوره‌های آموزشی ویژه آمران به معروف می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات این گروه را مرتفع کند و میزان تأثیرگذاری آنان را در جامعه افزایش دهد.نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با تأکید بر اینکه احیای امربه‌معروف تنها منحصر به این هفته و ماه محرم نشود گفت: تداوم اجرای برنامه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در دستور کار ستاد اجرایی این فریضه الهی قرار گیرد.انتهای پیام/ R41366/P1486/S6,64/CT11
 • معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:مردم دچار مشکلات اقتصادی و شکاف طبقاتی هستند/جلوی فساد اداری گرفته شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بابل، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم بزرگ‌ترینسرمایه دولت هستند، وظیفه دولت انتخاب افراد شایسته‌ای است که همراه با دولت بوده و به برنامه‌های دولت اعتقاد داشته و از انگیزه لازم برای خدمت به مردم برخوردار باشند. وی با بیان اینکه وظیفه فرماندار ارائه خدمات به همه افراد جامعه است چه کسانی که به دولت رای دادند و چه کسانی که رای ندادند، افزود: بابل یکی از بهترین و توانمندترین شهرستان استان در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی زیرساخت‌های شهری است، بابل از پرجمعیت‌ترینشهرستان مازندران و دارای قدرت عظیم تاریخی به‌شمار می‌رود. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه هیچ‌کس رقابت سیاسی را رد نمی‌کند، تصریح کرد: اما رقابتی که طبق آرمان‌های عبادی در اسلام باشد، رقابت سیاسی که سبب تعالی اسلام و رشد و توسعه جامعه باشد مورد تایید است نه رقابت سیاسی که منجر به تخریب دیگران و رقیب و آسیب‌رسانی به رقیب شود، دولت روحانی چنین رقابت سیاسی که سبب تقویت دین اسلام و حس دردمندی مردم باشد را می‌پذیرد. یونسی با اشاره به اینکه سیاست‌بازی را قبول نداریم، خاطرنشان کرد: رقابت سیاسی که در قالب قانون باشد مورد قبول است. وی بیان کرد: متاسفانه در کشمکش سیاسی برخی اصول و فضیلت‌های اخلاقی را نادیده می‌گیرند و این بی‌اخلاقی‌ها سبب اتهام‌زنی و گسترش دروغ و رذایل اخلاقی در جامعه می‌شود که باید با چنین پدیده برخورد شود. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: رقابت سیاسی باید در امور خیر و گسترش خدمات صادقانه به مردم باشد، مسؤولیت شرافتی است که خداوند به ما داده و باید در خدمت به مردم باشیم و در نظر داشته باشیم که دیر یا زود دوران مسؤولیت ما به پایان می‌رسد اما آنچه ماندنی است یاد نیک...
 • رایزنی های سیاسی مثبت ایران در نیویورک
 • سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری گفت: سیاست ما درباره همه پرسی اقلیم کردستان کاملا روشن است؛ خواهان حل مشکلات اقلیم کردستان از طریق رایزنی و مذاکرات سیاسی هستیم . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای قاسمی در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص موضع جمهوری اسلامی ایران درباره همه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران درباره همه پرسی در اقلیم کردستان عراق طی هفته های گذشته از تریبون های مختلف اعلام شده و ما بر تمامیت ارضی عراق و حاکمیت ملی و روند تحولات دموکراتیک در داخل این کشور اصرار داریم .وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگونه اقدامی را که مغایر تمامیت ارضی عراق باشد غلط و نابجا می داند.قاسمی اضافه کرد : این اقدامات می تواند منجر به برخی تحولاتی شود که مردم منطقه و بخصوص مردم کرد را که همیشه ما به آنها کمک کرده ایم دچار مشکل کند.وی گفت: ما همواره با اقلیم و احزاب کرد چه در دوران جدید و چه قبل و بعد از انقلاب رایزنی های گسترده ای داشته ایم .سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: طی هفته های اخیر هم این ارتباطات بوده و هیات هایی بین طرفین رفت و آمد کرده اند و تماس ها به شکل مناسبی وجود داشته است.وی تاکید کرد: اقلیم و بغداد باید مذاکره کنند و از این مسیر به منافع بیشتری برای تامین منافع ملت عراق برسند.سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه ایران بنا به درخواست دولت مرکزی عراق مرزهای هوایی خود را بر روی اقلیم کردستان بسته است گفت: بعد از ظهر روز گذشته یادداشتی را در این خصوص از وزارت خارجه عراق دریافت کردیم که از ما خواسته بودند مرزهایمان را مسدود کنیم.تکذیب خبر احضار سرکنسول ایران در اربیل وی افزود :خبر احضار سرکنسول ایران در اربیل عراق توسط برخی رسانه‌های غربی منتشر شد...
 • رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:۳۰ درصد ظرفیت مدیریت ها باید به زنان اختصاص داده شود/لزوم کاهش ۱۵ درصدی نیروی انسانی در دستگاه های دولتی
 • به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، جمشید انصاری عصر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: کاهش هزینه‌های دستگاه‌های دولتی باید به عنوان یک اولویت در دستور کار مدیران قرار گیرد. رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: سال گذشته برای بودجه عمومی کشور 238 هزار میلیارد تومان هزینه شد که این میزان اعتبار در جای خود زیاد بوده و باید این رقم کاهش یابد. وی ادامه داد: دولت برای تامین بخشی از این اعتبار به میزان 36 هزار میلیارد تومان در حوزه جاری و عمرانی اوراق مشارکت عرضه کرده است که بتواند بخشی از هزینه‌ها را تامین کند. این مسؤول اضافه کرد: امسال نیز دولت با عنایت به محدودیت‌های منابع مالی 230 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری پیش‌بینی کرده که باز هم بخشی از آن در قالب اوراق عرضه خواهد شد. انصاری تصریح کرد: باید با تدابیر اندیشیده‌شده از سوی مدیران بخشی از هزینه‌های دستگاه‌ها کاسته شود تا بتوان در راستای هزینه کرد و در حوزه عمران تلاش بیشتری صورت پذیرد در غیر این صورت دولت در سال‌های آتی هیچ بودجه و اعتباری برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی ندارد. رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: پس ضرورت دارد که برای جلوگیری از این معضل هزینه‌های دولت در دستگاه‌های اداری کاهش یابد و در این راه مدیران باید تلاش بیشتری داشته باشند. وی با بیان اینکه دولت برنامه‌هایی را برای کاهش هزینه‌های جاری دارد، ادامه داد: کاهش نیروی انسانی در بدنه دستگاه‌های دولتی به میزان 15 درصد و توسعه برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری از جمله این برنامه‌هاست. رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: تشکیل میز خدمت در ادارات برای ارائه خدمات به مردم نیز از دیگر برنامه‌های تدوین شده دولت در راستای کاهش هزینه‌هاست. وی با اشاره به اینکه سن مدیریت در دستگاه‌های اداری باید از 48 سال به 40 سال کاهش یابد تصریح...
 • رئیس سازمان نشر ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس:زنان هدایتگر رزمندگان دفاع مقدس در مسیر پیروزی بودند
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مریم مجتهدزاده، صبح امروز در مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدای عملیات رمضان که در حسینیه نمایشگاه دفاع مقدس اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: بانوان در دوران دفاع مقدس با الگوگیری از حضرت زینب (س) پا به پای مردان حماسه‌ای ماندگار خلق کرده وجهانیان را در بهت و حیرتی عجیب فرو بردند. وی با اشاره به خصوصیات بانوان انقلابی که نسبت به سرنوشت کشور احساس تکلیف می‌کنند، افزود: در حالی که تعریف از زن در کشورهای غربی به عنصری که در حاشیه قرار گرفته و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، محدود شده است؛ بانوان ایرانی در طول دوران دفاع مقدس الگوی جدیدی از صبر و جهاد و فداکاری را به جهانیان ارائه کردند و با مهر و محبت مثال زدنی، روحیه جهاد و شجاعت را دربین رزمندگان اسلام پدید آوردند. رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به اینکه اگر چنین زنان و خواهرانی نبودند، انگیزه جهاد در دل‌ها خشک می‌شد، ادامه داد: بانوان در طول تاریخ دفاع مقدس سنگر خانواده را به خوبی حفظ کردند و قلم و بیان از وصف چنین زنان تاریخ‌سازی قاصر است. مجتهدزاده با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و معرفی بیشتر چنین بانوان فداکاری، بیان کرد: زنان ایرانی سرود مقاومت و دفاع از کشور را در درون خانواده‌های خود نواختند تا عزت و امنیت کشور را به عنوان یک ارزش در خانواده تبیین کنند. وی نقش زنان در شکل‌گیری دفاع مقدس را تعیین‌کننده دانست و توضیح داد: جوانان به دنبال یافتن الگوهای مناسب اخلاقی و انسانی هستند و با بازسازی و بازیابی شخصیتی و زندگینامه خانواده شهیدان، معارف و صفات اخلاقی خانواده‌های رزمندگان انقلاب اسلامی روشن خواهد شد. رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس ادامه داد: زنان احیا‌کننده و حافظ انقلاب اسلامی بوده و به عنوان محرک پیدایش انقلاب و پیروزی در...
 • رئیس کمیته مشورت سیاسی ایران و اندونزی با سرمدی دیدار کرد
 • به گزارش ایلنا، رئیس کمیته مشورت سیاسی ایران و اندونزی با قائم مقام وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 • هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی برگزار شد
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی امروز صبح در تهران برگزار شد. در این نشست معاونین وزارتخانه های خارجه دو کشور موضوعات مختلف دوجانبه و بین المللی را بررسی کرده و بر ارتقاء مناسبات سیاسی و اقتصادی تهران و جاکارتا تاکید کردند. ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این نشست، طی سخنان افتتاحیه خود اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران در تقویت همکاریها با کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا، بخصوص اندونزی بعنوان کشور دوست و مسلمان که از جایگاه ویژه ای نیز در جهان اسلام برخوردار است، اهمیت بسیاری قایل بوده و برای تقویت مناسبات با این کشور در همه زمینه ها آمادگی کامل دارد. در این نشست دسرا پرچایا رئیس هیات اندونزیایی هم با استقبال از پیشنهادات طرف ایرانی با اشاره به درخواست سال گذشته کشورش مبنی بر توسعه دو میدان نفتی کشورمان، بر بسط این همکاریها تاکید کرد. شایان ذکر است ششمین نشست کمیته مشورتی سیاسی دو کشور سال گذشته در جاکارتا برگزار شد.
 • برگزاری هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی
 • هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی صبح روز دوشنبه در تهران برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این نشست معاونان وزارت‌خانه‌های خارجه دو کشور موضوعات مختلف دوجانبه و بین‌المللی را بررسی کرده و بر ارتقاء مناسبات سیاسی و اقتصادی تهران و جاکارتا تاکید کردند. ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این نشست، در سخنانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در تقویت همکاری‌ها با کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا به خصوص اندونزی به عنوان کشور دوست و مسلمان که از جایگاه ویژه‌ای نیز در جهان اسلام برخوردار است، اهمیت بسیاری قائل بوده و برای تقویت مناسبات با این کشور در همه زمینه‌ها آمادگی کامل دارد. در این نشست دسرا پرچایا رئیس هیات اندونزیایی هم با استقبال از پیشنهادات طرف ایرانی با اشاره به درخواست سال گذشته کشورش مبنی بر توسعه دو میدان نفتی کشورمان، بر بسط این همکاری‌ها تاکید کرد. بر اساس این گزارش ششمین نشست کمیته مشورتی سیاسی دو کشور سال گذشته در جاکارتا برگزار شد. انتهای پیام
 • برگزاری هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی در تهران
 • در هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی در تهران بر ارتقاء مناسبات سیاسی و اقتصادی دو کشور تأکید شد. به گزارش خبرگزاری مهر، هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی امروز (دوشنبه) در تهران برگزار شد. در این نشست معاونان وزارتخانه‌های خارجه دو کشور موضوعات مختلف دوجانبه و بین‌المللی را بررسی کرده و بر ارتقاء مناسبات سیاسی و اقتصادی تهران و جاکارتا تاکید کردند. ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این نشست، طی سخنانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در تقویت همکاری‌ها با کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا، به خصوص اندونزی به عنوان کشور دوست و مسلمان که از جایگاه ویژه‌ای نیز در جهان اسلام برخوردار است، اهمیت بسیاری قائل بوده و برای تقویت مناسبات با این کشور در همه زمینه ها آمادگی کامل دارد. در این نشست دسرا پرچایا رئیس هیات اندونزیایی هم با استقبال از پیشنهادات طرف ایرانی با اشاره به درخواست سال گذشته کشورش مبنی بر توسعه دو میدان نفتی کشورمان، بر بسط این همکاری‌ها تاکید کرد.
 • تیم ملی فوتسال زنان ایران به عنوان سوم رسید
 • تیم ملی فوتسال زنان ایران با پیروزی مقابل چین به عنوان سومی بازی های داخل سالن آسیا رسید. به گزارش خبرنگار مهر، در دیدار رده بندی فوتسال زنان بازی های داخل سالن آسیا، امروز دوشنبه تیم فوتسال زنان ایران به مصاف چین رفت که در نهایت ایران موفق شد با نتیجه 5 بر یکحریفش را شکست بدهد و به عنوان سومی این بازی ها برسد. برای ایران فرشته کریمی(دوبار) وسارا شیربیگی(سه بار) گلزنی کردند. ایران در دوره قبلی این بازی ها به عنوان نایب قهرمانی رسیده بود. دیدار فینال زنان هم بین تایلند و ژاپن برگزار خواهد شد.
 • برگزاری هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در تهران
 • خبرگزاری میزان- هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی امروز صبح در تهران برگزار شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی امروز صبح در تهران برگزار شد. در این نشست معاونین وزارتخانه‌های خارجه دو کشور موضوعات مختلف دوجانبه و بین المللی را بررسی کرده و بر ارتقاء مناسبات سیاسی و اقتصادی تهران و جاکارتا تاکید کردند. ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این نشست، طی سخنان افتتاحیه خود اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران در تقویت همکاریها با کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا، بخصوص اندونزی بعنوان کشور دوست و مسلمان که از جایگاه ویژه ای نیز در جهان اسلام برخوردار است، اهمیت بسیاری قایل بوده و برای تقویت مناسبات با این کشور در همه زمینه ها آمادگی کامل دارد. در این نشست دسرا پرچایا رئیس هیات اندونزیایی هم با استقبال از پیشنهادات طرف ایرانی با اشاره به درخواست سال گذشته کشورش مبنی بر توسعه دو میدان نفتی کشورمان، بر بسط این همکاری ها تاکید کرد. شایان ذکر است ششمین نشست کمیته مشورتی سیاسی دو کشور سال گذشته در جاکارتا برگزار شد. انتهای پیام/
 • برجام ظرفیت توسعه برنامه های هسته ای ایران را بیشتر کرد/کمپانی های جهانی باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند
 • به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه جروزالم پست، وزیر آموزش رژیم صهیونیستی در ادعایی موهن گفت: اسراییل باید از جامعه بین‌المللی بخواهد که با هسته‌ای شدن ایران مقابله کند اما خودش هم باید برای زمانی که جهان از اقدام بازماند، آماده باشد. وی مدعی شد: « از یک سو ما باید از آمریکا بخواهیم که تحریم‌هایش را در بالاترین سطح تمدید کند و از سوی دیگر ایران باید مجبور شود بین مسیر هسته‌ای شدن و یک اقتصاد موفق یکی را انتخاب کند. از زمانی که توافق هسته‌ای انجام شده آنها این گزینه‌ها را در اختیار نداشتند. همزمان اسرائیل باید برای زمانی که آمریکا و دنیا قانع نشدند آماده باشد تا از خودش دفاع کند.» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ادعا کرد: «اسرائیل باید در هر دو جنبه فعال باشد. در بخش تحریم‌ها باید ایران را از سیستم سوییفت بانکی حذف کرد. تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در حوزه سوییفت بین‌المللی به واسطه برجام برداشته شد. کمپانی‌ها در سراسر جهان باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.» بنت در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: « اسرائیل باید با این فرض که جامعه بین‌الملل راه حل موفقیت‌آمیزی را برای متوقف کردن روند هسته‌ای شدن ایران پیدا نمی‌کند، آماده باشد.» به گزارش روزنامه رژیم صهیونیستی جروزالم پست، بنت اشاره‌ای به نحوه آمادگی اسرائیل نکرده است. وی به بیان چند توصیه اکتفا کرده و در خصوص تصمیم نتانیاهو برای حمله به سایت‌های هسته ای ایران در سال ۲۰۱۱ مدعی شد: « این تصمیم در آن زمان گرفته شده بود اما من از سال ۲۰۱۳ وارد کابینه شدم. آنچه در گذشته رخ داده به گذشته تعلق دارد و ما باید به آینده نگاه کنیم و خودمان از خودمان دفاع کنیم.توافق هسته‌ای به ایران توانایی توسعه هر اقدام لازمی جهت خروج فوری و هسته‌ای شدن ایران را داده است. این توافق به...
 • برجام ظرفیت توسعه برنامه های هسته ای ایران را بیشتر کرد/شرکت های بین المللی باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند
 • رویداد۲۴-وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شد: کمپانی‌ها در سراسر جهان باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.وزیر آموزش رژیم صهیونیستی در ادعایی موهن گفت: اسراییل باید از جامعه بین‌المللی بخواهد که با هسته‌ای شدن ایران مقابله کند اما خودش هم باید برای زمانی که جهان از اقدام بازماند، آماده باشد. وی مدعی شد: « از یک سو ما باید از آمریکا بخواهیم که تحریم‌هایش را در بالاترین سطح تمدید کند و از سوی دیگر، ایران باید مجبور شود بین مسیر هسته‌ای شدن و یک اقتصاد موفق یکی را انتخاب کند. از زمانی که توافق هسته‌ای انجام شده آنها این گزینه‌ها را در اختیار نداشتند. همزمان اسرائیل باید برای زمانی که آمریکا و دنیا قانع نشدند آماده باشد تا از خودش دفاع کند.» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ادعا کرد: «اسرائیل باید در هر دو جنبه فعال باشد. در بخش تحریم‌ها باید ایران را از سیستم سوییفت بانکی حذف کرد. تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در حوزه سوییفت بین‌المللی به واسطه برجام برداشته شد. کمپانی‌ها در سراسر جهان باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.» بنت در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: « اسرائیل باید با این فرض که جامعه بین‌الملل راه حل موفقیت‌آمیزی را برای متوقف کردن روند هسته‌ای شدن ایران پیدا نمی‌کند، آماده باشد.» به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، بنت اشاره‌ای به نحوه آمادگی اسرائیل نکرده است. وی به بیان چند توصیه اکتفا کرده و در خصوص تصمیم نتانیاهو برای حمله به سایت‌های هسته ای ایران در سال ۲۰۱۱ مدعی شد: « این تصمیم در آن زمان گرفته شده بود اما من از سال ۲۰۱۳ وارد کابینه شدم. آنچه در گذشته رخ داده به گذشته تعلق دارد و ما باید به آینده نگاه کنیم و خودمان از خودمان دفاع کنیم.توافق هسته‌ای به ایران توانایی توسعه هر اقدام لازمی جهت خروج فوری...
 • دیدار رئیس کمیته مشورت سیاسی ایران و اندونزی با قائم مقام وزیر امور خارجه
 • مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه و دسرا پرچایا مدیر کل آسیا، اقیانوسیه و آفریقا و رئیس اندونزیایی کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی دیدار کردند. به گزارش ایسنا، مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه و دسرا پرچایا مدیر کل آسیا، اقیانوسیه و آفریقا و رئیس اندونزیایی کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی در دیدار بعد از ظهر امروز خود بر ارتقاء همکاریهای اقتصادی و تجاری در کنار همکارهای بسیار خوب و سازنده دو کشور در زمنیه سیاسی در چارچوب دو و چندجانبه تاکید کردند. مرتضی سرمدی در این دیدار که بعد از برگزاری هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در محل وزارتخارجه انجام شد، با برشمردن تشابهات و زمینه های بسیار همکاری دو کشور، ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت و روند رو به رشد روابط دوجانبه در ۳ سال گذشته، با توجه به نامتناسب بودن حجم مبادلات با زمینه و پتانسیل های فراوان فیمابین دو کشور برای همکاری، اظهار داشت بایستی از کلیه ظرفیت ها برای افزایش سطح مبادلات تجاری و بازرگانی و ارتقاء همه جانبه روابط دو کشور بزرگ اسلامی بهره برداری کرد. وی با اشاره به چالشهای موجود در جهان اسلام و مناطق خاور میانه و شرق آسیا، بر ضرورت تعامل و رایزنی و اقدام مشترک دو کشور بزرگ اسلامی برای برقراری صلح و آرامش در مناطق یادشده با توجه به نگاه اعتدالی و اسلام رحمانی حاکم بر دو کشور تاکید کرد. دسرا پرچایا نیز در این ملاقات از حضور و مشارکت ایران در اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در زمان ریاست اندونزی و همچنین حمایت جمهوری اسلامی ایران از نامزدی اندونزی در مجامع بین المللی بویژه عضویت غیر دائم در شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکر و قدردانی کرد. انتهای پیام
 • محور سفر به سه کشور اروپایی بررسی توافق های اجرا نشده بود/تاکید بر همکاری ورزشی زنان ایران و پرتغال/خواستار مساعدت لهستان در ورزش والیبال در ایران هستیم
 • «طیبه سیاووشی» نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامیدر گفت و گو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری برنا، پیرامون سفر کمیسیون فرهنگی به سه کشور اروپاییگفت: متاسفانه مواضع رییس جمهوری آمریکا نسبت به ایران هر روز تندتر می شود و برخی کشورها بهانه‌های مختلفی درباره توافق میان ایران و 5+1 مطرح می کنند. او اضافه کرد: در این سفر پارلمانی تاکید شد که طرف اروپایی همچنان به برجام پایبند باشد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این سفر دیدارهایی با وزیر فرهنگ پرتغال، رییس مجلس پرتغال، رییس مجلس فرانسه، رییس مجلس لهستان و برخی دیگر از مقامات این کشورهای اروپایی داشتیم. او گفت: در طول سفر آقای مطهری بر حفظ توافق بین ایران و اتحادیه اروپا تاکید داشتند و به دلیل سفر کمیسیون فرهنگی در همه دیدارها، اعضا از جمله آقایان مطهری، جعفرپور، وکیلی و مازنی بر گسترش روابط فرهنگی و توافق نامه های فرهنگی تاکید داشتند. او ادامه داد: سعی کردیم توافق‌های گذشته فرهنگی ایران و کشورهای اروپایی را که اجرا نشده و یا هنوز به تصویب نرسیده است را به سرانجام برسانیم.در حال حاضر یک قرارداد با کشور لهستان داریم که باید مجددا تجدید شود و هنوز به امضای طرف ایرانی نرسیده است. سیاووشی با اشاره به اینکه مساله ای که شخصا در این سفرها تاکید می کردم این بود که در دوره آقای روحانی حضور زنان در عرصه فرهنگی پررنگ تر شده است، گفت: رییس جمهوری فضای مناسب‌تری برای فعالیت زنان در عرصه‌های بالاتر فراهم کرده اند. به هرحال نباید نادیده گرفت که ورود 17 زن در مجلس دهم اتفاق بسیار مهمی است. در حال حاضر زنان جامعه از نمایندگان خانم توقع دارند که صدای آن‌ها در عرصه‌های فرهنگی باشند. ما همواره سعی کردیم در عرصه‌های مهم فرهنگی و بین‌المللی حضور داشته باشیم. نماینده مردم تهران ادامه داد: امروز برای زنان مجلس فعالیت...
 • یک بار از فرصتم به خوبی استفاده نکردم/المپیک آخر خط است
 • پژمان پشتام در گفتگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، قبل از اعزام به رقابت های داخل آسیا گفت:دراردوهای آماده سازی رقابت های جهانی 2017 فرانسه همراه ملی پوشان اعزامی تمرین کردم و چند مرحله اردو نیز به صورت مجزا زیر نظر کادر فنی،خودم را برای حضور در مسابقات داخل آسیا آماده کردم و هم اکنون به یک وضعیت ایده آل رسیدم.وی درباره این که تا چه اندازه به کسب مدال در رقابت های داخل سالن آسیا خوش بین است اظهار داشت:من برای کسب بهترین مدال راهی ترکمنستان می شوم و به هیچ چیز غیر از این هم فکر نمی کنم فقط امیدوارم دچار بدشانسی نشوم.پشتام درمورد این که چقدر انگیزه دارد تا جواب اعتماد کادر فنی را به خوبی پاسخ دهد گفت:در رقابت های قهرمانی آسیا یک بار کادر فنی به من اعتماد کرد و صاحب دوبنده تیم ملی شدم اما از فرصتم به خوبی استفاده نکردم و در این رقابت ها هفتم شدم به همین منظور هم اکنون انگیزه چند برابری دارم تا هم اعتماد صد در صدی کادر فنی را به خودم جلب کنم و هم ناکامی در قهرمانی آسیا را جبران کنم.فرنگی کار وزن 75 کیلو گرم کشورمان درخصوص اینکه چه برنامه ای برای بعد از رقابت های داخل سالن آسیا دارد عنوان کرد:نه تنها برای من بلکه برای همه ورزشکاران المپیک آخر خط است،بر همین اساس با جدیت تمرین می کنم تا در ابتدا به دوبنده تیم ملی در بازی های المپیک 2020 توکیو برسم و در این میدان هم صاحب مدالی ماندگار شوم.رقابت های کشتی فرنگی پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، روز سه شنبه 4 مهرماه در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار می شود.انتهای پیام/ صحبت های پشتام قبل از اعزام به رقابت های ایندورگیم
 • فلسطین و کج راهه سیاسی
 • وبلاگ>هانی زاده، حسن - تشکیلات خود گردان فلسطین به رهبری محمود عباس " ابو مازن" اخیرا مجسمه صدام حسین را درشهر قلقیلیه پرجمعیت ترین نقاط کرانه غربی نصب کرده است واز دیکتاتور معدوم عراق به عنوان "سید الشهداء روزگار" نام برده است. این که یک تشکیلات نیم بندی مانند تشکیلات خود گردان برخلاف اراده عمومی جهانی از دیکتاتور ترین و جانی ترین فردتاریخ جهان عرب به عنوان سید الشهداء یاد می کند یک امر داخلی است وتشکیلات خود گردان در تبیین سیاست های داخلی ومنطقه ای خود آزاد است. اما سوال اینجاست که ایا صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق در طول حاکمیت خود چه خدمتی به ملت فلسطین کرد؟ایا این صدام حسین نبود که با حمله به جمهوری اسلامی ایران در سال 1980 ودر اشغال کویت در سال 1990 میلادی جهان اسلام وجهان عرب را به سمت قطب بندی های سیاسی سوق داد تا مساله فلسطین در طول 4 دهه گذشته به یک مساله حاشیه ای تبدیل شود ومنطقه به جای کمک به مردم فلسطین دچار چند دستگی شود؟. مثلا کویت تا قبل از حمله ارتش صدام به این کشور سالانه 400 میلیون دلار کمک مالی در اختیار ملت فلسطین قرار می داد و هزاران فلسطینی در رده های بالای مدیریتی در نهادهای دولتی وملی کویت شاغل بودند. در جریان حمله ارتش رژیم بعث عراق به کویت مرحوم یاسر عرفات رئیس سابق جنبش فتح با این تلقی که این حمله هم مانند حمله عراق به ایران به دستور امریکا صورت گرفته در کنار رژیم صدام قرار گرفت. حمایت اشکار مرحوم یاسر عرفات موجب شد تا دولت وملت کویت پس از ازادی این کشور از اشغال عراق در سال 1991 کلیه کمک های مالی خود را به فلسطین قطع وهزاران فلسطینی را از این کشور اخراج کند. حتی بسیاری از مردان وزنان کویتی که همسر فلسطینی داشتند به...
 • یک گفت و گوی سیاسی اجتماعی با مسعود کیمیایی
 • خبرگزاري آريا - ماهنامه تجربه - امين فرج پور: مسعود کيميايي اگرچه در ظاهر سينماگري است متعلق به بدنه سينماي داستانگوي اين مرز و بوم که به گفته خودش همواره با حمايت و استقبال مردم فيلم هايش را ساخته چه در زيست فردي و سبک زندگي و چه در زيرمتني که در آثارش به واسطه واقعيت گرايي اجتماعي خاص و شخصي شده کارگردان عريان و عيان مي شود؛ چه در حيات ادبي پر و پيمانش که رمان هاي درخشان کارنامه اش آن را موجب شده اند؛ و چه در موضع گيري هاي مسئولانه اش در قبال رخدادها و تغييرات اجتماعي- سياسي زمان و مکان زيستش؛ نمونه بارزي بوده- و هست- از يک هنرمند روشنفکر معترض ناآرام؛ که هيچ گاه نخواسته و يا نتوانسته بي تفاوت از کنار دنياي بيرون از دنياي هنرش رد شده و سرش را به کارش گرم کند. او شايد يکي از بهترين نمونه ها در ميان هنرمندان براي تبيين نسبتي باشد که هنر و سياست در جوامعي چون ايراني مي تواند برقرار سازد. هنرمندي که- فارغ از شايعات و حواشي ايجاد شده پيرامونش- همواره فاصله اي معقول با قدرت داشته؛ و در دو نظام کاملا متفاوت وجهه انتقادي و معترضانه اش را با خود حمل کرده است...کيميايي که به واسطه نقش غيرقابل انکارش در پي ريزي موج نوي سينماي ايران از همان ابتداي ورود به دنياي سينما وجهه اي روشنفکرانه يافت، در ادامه با قهرمان هميشگي تک افتاده اش که همواره مقابل نظم مسلط طغيان مي کرد، آگاهانه يا ناآگاهانه فيلم هايش را کارکردي سياسي بخشيد. در جامعه اي که نظم مسلط يک نظام تک حزبي را تبليغ مي کرد، قهرماني که هيچ گاه نخواسته بود براي احقاق حق دست به سوي نيروهاي اقتدار اجتماعي دراز کند، براي اين که سازنده اش را وجهه اي مبارز بخشد کافي بود. اين مسير البته بعد از سرنگوني قدرت...