این روزها رییس‌جمهوری سابق از سویی متهم به تخلف و ارتکاب جرایم در دوران ریاست‌جمهوری می‌شود و از سویی خود را مظلوم جلوه می‌دهد و سعی در دفاع از خود و عملکرد دوران مدیریت خود دارد. آفتاب‌‌نیوز : روزنامه اعتماد نوشت:این روزها رییس‌جمهوری سابق از سویی متهم به تخلف و ارتکاب جرایم در دوران ریاست‌جمهوری می‌شود و از سویی خود را مظلوم جلوه می‌دهد و سعی در دفاع از خود و عملکرد دوران مدیریت خود دارد.

بسياري بر اين باورند كه كليت نظام بنا به دلايلي معتقد به محاكمه كردن احمدي‌نژاد نيست و بنا دارد با مماشات با ايشان برخورد كند تا هم او در بدنه نظام بماند و هم هواداران وي نرنجند و هم آن همه حمايت از وي در آن سال‌ها توجيه خودش را حفظ كند.

همين امر موجب شد كه رييس‌جمهوري سابق به خود حق بدهد كه طلبكار شود و از موضع بالا با ديگران مواجه شود و ادعا كند كشور در دوران او در اوج شكوفايي قرار داشت و الان كشور تعطيل شده است!

وي به طنز مي‌گويد نكند مشكلات دهه ٦٠ هم تقصير دولت اوست و با اين بيان اقدام به مظلوميت‌تراشي براي خود مي‌كند در حالي كه اين سخنان هرگز كارنامه عملكرد وي را به فراموشي نخواهد سپرد. وي براي دفاع از عملكرد دولتش سعي در اتخاذ سياست تهاجمي دارد و با متهم كردن دولت‌هاي هاشمي و خاتمي و روحاني، دولت خود را قابل دفاع جلوه مي‌دهد در حالي كه كارشناسان مستقل بهتر مي‌توانند از عملكرد همه اين دولت‌ها گزارش بدهند و آمارها گوياتر از آن هستند كه كسي ولو با خلقيات احمدي‌نژاد بتواند آنها را انكار كند.
اخيرا وكيل احمدي‌نژاد هم با نوشتن نامه‌اي خطاب به نمايندگان مجلس مدعي شد ادعاهاي دادستان ديوان محاسبات درباره پرونده‌هاي متعدد احمدي‌نژاد، اتهام است و با هدف سياسي مطرح مي‌شود در صورتي كه اگر انگيزه سياسي در حمايت از رييس‌جمهوري سابق در ميان نبود حتما دستگاه قضايي تاكنون اقدام به دستگيري و محاكمه او و تعدادي از همراهان ايشان مي‌كرد كه اقدامات غيرقانوني فراواني در پرونده اجرايي آنان وجود دارد.


واقعيت اين است كه احمدي‌نژاد در ميان همه روساي جمهوري گذشته به‌عنوان «بي‌برنامه‌ترين و قانون‌گريزترين رييس‌جمهور» بايد تلقي شود. متاسفانه دولت وي با ناديده گرفتن اسناد بالادستي كشور از جمله سند چشم‌انداز و برنامه چهارم توسعه و حتي قوانين جاري و رويه‌هاي متعارف اداره كشور، مملكت را به سمتي برد كه به جاي برنامه، اهداف كلي و به جاي قانون، فرد و به جاي شعور، شعار مورد توجه قرار گرفت و برخي از نهادها هم به جاي آنكه بر اجراي برنامه‌هاي كلان و اصلي همچون گذشته اصرار بورزند به كمك روحيه فرار از قانون دولت آمدند و از ضرورت توجه به سند چشم‌انداز و اجراي برنامه‌چهارم سخن نگفتند و حتي مجمع تشخيص مصلحت نظام هم از بعد نظارتي خود كاست و نتيجه آن همان شد كه همگان شاهد بوديم. يكي از نتايج همان بود كه درآمدهاي نفتي كشور افزايش خيره‌كننده ۲۵۰ درصدي را تجربه كرد اما در همان حال ضريب اجراي برنامه توسعه تنها ۲۵ درصد بوده است.

دولت احمدي‌نژاد برخلاف ادعاهاي مكرر، قانون‌گريزترين دولت كشور است و اگر بررسي منصفانه‌اي در اين زمينه صورت بگيرد ثابت خواهد شد كه به دليل فردمحور بودن اداره دولت در زمان احمدي‌نژاد، خطاهاي بسيار زيادي رخ داده و تخلفات قانوني فراواني صورت گرفت. بنده بر اين باورم كه اگر نظارت درست مجلسيان اعمال مي‌شد، كار به اينجا نمي‌كشيد اما اكنون هم دير نشده است و بايد به تخلفات دولت قبل رسيدگي شود زيرا معتقدم برخي از اقدامات دولت قبل هم از نظر تخلف قانوني و هم از بعد نتايج به بارآورده براي مردم فقط بي‌تدبيري نبود.
يك نمونه از اين بي‌تدبيري‌هاي دولت، موضوع يارانه‌ها است. احمدي‌نژاد قبل از اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها، مدعي بود كه به هر نفر رقمي در حدود ۸۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد و اين در حالي بود كه مطابق محاسبات منابع مستقل اين رقم كمتر از ۲۵ هزار تومان بوده است. در تصويب قانون مربوطه، دولت موظف شد كه ۵۰ درصد از درآمد حاصل از حذف يارانه‌ها را به مردم بدهد و دولت هم رقم ۴۵ هزار تومان را براي اين كار در نظر گرفت. بعدها معلوم شد كه اين عدد بر اساس درآمد ۵۰ درصدي حاصل از حذف يارانه‌ها فراهم نيامده بلكه دولت با زير پا گذاشتن قانون، ۸۵ درصد را به اين كار اختصاص داده و از سهم ۳۰ درصدي بخش توليد و صنعت برداشت غيرقانوني كرده است تا رقم بيشتري را به مردم بدهد و پيامدهاي اقتصادي ناگوار بي‌برنامگي‌هاي خود را بپوشاند. بعد از گذشت مدتي مشخص شد كه از بودجه‌هاي ديگري از جمله بودجه‌هاي عمراني هم براي تامين منابع مالي پرداخت يارانه‌ها استفاده شده است. آيا اين روند را بايد تنها قانون‌گريزي تلقي كرد؟

وقتي خواستند قانون هدفمندسازي يارانه‌ها را تصويب كنند، مدعي شدند كه كار كارشناسي زيادي روي همه جوانب آن شده است و دولت و مجلس، قانون كاملي را تهيه كرده‌اند تا درآمد حاصل از آزاد شدن قيمت سوخت به بهترين نحو هزينه شود. بعدها معلوم شد كه نظر و هشدار صدها كارشناس و استاد اقتصاد دانشگاه‌ها را درباره ندادن يارانه به صورت نقدي، ناديده گرفتند و پيامدهاي تلخ قانوني با اشكالات جدي را بر مردم بار كردند. وقتي به اين ماجرا دوباره نگاه مي‌كنيم، معلوم مي‌شود كه دولت سابق هر جور دلش خواست، عمل كرد و مجلس هم آنگونه كه بايد عمل نكرد. اين تنها يك نمونه است. صدها از اين موارد را در همان سال‌هاي فعاليت همان دولت گزارش كردند و اگر بناي بر اجراي قانون بود، اكنون بايد آن همه قانون‌گريزي بدون پاسخ باقي نمي‌ماند. ما انتظار اجراي قانون را داريم و برخورد يكسان با همه كساني كه تخلف مي‌كنند. اصلا هم قابل قبول نيست كه برخي از اطرافيان تاوان كارها و تصميمات احمدي‌نژاد را بپردازند و خودش مصون بماند. عدالتي كه ما انتظارش را داشتيم چنين حكم مي‌كند.

کلیدواژه: احمدی نژاد | یارانه ها

منبع: آفتاب

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۱۹۵۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • احمدی نژاد در دادگاه احتمالا
 • «پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا ارجاع شد» این جمله دادستان کل کشور یعنی پایان تردیدها! دیگر نامه نوشتن برای نمایندگان مجلس یا اخم کردن به دیوان محاسبات برای احمدی‌نژاد و رفقایش سودی ندارد و پرونده به دادسرا ارجاع شده است. احمدی‌نژاد تنها رئیس جمهوری است که باید در دادگاه به دفاع از عملکرد خودش بپردازد به یادآورد که فراموش کرده بود روز حساب و کتابی هم هست که اگر چه سخنگوی قوه قضائیه تایید کرد زمان بررسی آن طولانی شده اما بالاخره به آن رسیدگی خواهد شد. دیروز دادستان کل کشور با اشاره به گزارش‌های واصله در خصوص پرونده محمود احمدی‌نژاد، گفت: پرونده وی به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.به گزارش صدای ایران، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ضمن بیان اینکه بخشی از مدارک و مستندات بانکی و شرکت نفت بابک زنجانی متهم اول نفتی موجود است، گفت: میزان کل اموال و دارایی متهم که با آن کارکرده و سودآوری داشته است مشخص نیست اما آنچه اهمیت دارد اینکه دارایی وی باید برگردانده شود که متأسفانه تاکنون همکاری لازم را نداشته است. به گزارش نامه نیوز وی به آخرین وضعیت پرونده محمود خاوری رئیس اسبق بانک ملی ایران که چند سال گذشته با حیف‌ومیل بیت‌المال به کشور کانادا گریخته است نیز اشاره داشت و افزود: دادگاه ازنظر قانونی برای متهمانی که احضاریه صادرشده ولی فرد در دادگاه حضور پیدا نمی‌کنند به‌صورت غیابی حکم صادر می‌کند و متهم نیز می‌تواند از حق قانونی خود استفاده و نسبت به‌حکم صادره اعتراض و واخواهی کند و آن اعتراض نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.به نقل از آرمان، دادستان کل کشور در خصوص وضعیت پرونده حمیدرضا بقایی معاون رئیس‌جمهور سابق نیز گفت: این پرونده در مرحله دادسرا و تحقیقات قرار دارد و در حال تکمیل شدن است و در مورد پرونده محمود احمدی‌نژاد نیز گزارش‌هایی دریافت و به دادسرا ارجاع شد که در...
 • احمدی نژاد خطاب به ترامپ:بی ادب بی فرهنگ
 • محمود احمدی‎نژاد طی یادداشتی به لفاظی‌های ترامپ در سازمان ملل واکنش نشان داد. آفتاب‌‌نیوز : متن یادداشت او به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیماللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیهاندیشه خود برتر بینی و سلطه گری دولتمردان آمریکا بار دیگر از زبان آقای ترامپ در صحن سازمان ملل منتشر شد و ذات خودخواهی را به نمایش گذاشت.او نشان داد که با تاریخ و جغرافیا بیگانه است و تصور می کند که همه ملتها، مانند او زورگو، خودخواه و بدون تاریخ، فرهنگ و ادب هستند.چنین به نظر می رسد که آقای ترامپ در مواجهه با چند نفر و ارزیابی آنان، ملت ایران را نیز ضعیف تصور کرده است. در این صورت، او نیز مانند اسلاف خود، به بیراهه رفته است.ملت بزرگ ایران قادر است از حقوق حقه خود در تمامی عرصه ها و صحنه ها به خوبی دفاع نماید و نیازمند دلسوزی فریبکارانه امثال ایشان نیست.رئیس جمهور آمریکا و اطرافیان وی مطمئن باشند که ملت بزرگ ایران به زودی حقوق از دست رفته خود را نیز مطالبه و تمامی آن را استیفا خواهد کرد.اگر آقای ترامپ تصور می کند که با این رفتارها بر اقتدار و قدر و قیمت امپراتوری آمریکا می افزاید و راه را برای چپاول گسترده تر ملت ها و سامان دادن به اقتصاد رو به افول این کشور هموار می کند، سخت در اشتباه است.این رفتارها، تنها مسیر اضمحلال این امپراتوری خشن و خودخواه را کوتاه تر خواهد کرد.اگرچه شب دراز شده است اما صبح بسیار نزدیک است.منبع: سایت دولت بهار
 • واکنش احمدی نژاد به دیدارهای ظریف
 • محمدجواد ظریف در حاشیه هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، علاوه بر دیدار با وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی و بزرگ با برخی همتایان خود از کشورهای کوچک نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه «قانون» این موضوع را دستمایه مطلب طنز زیر قرار داده است. انتهای پیام
 • توئیت انگلیسی احمدی نژاد که ۵ غلط املایی دارد عکس
 • توئیت ۱۵ کلمه‌ای احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی ۵ غلط املایی و غلط کاربرد کلمات دارد! سرویس عکس و فیلم فردا: توئیت 15 کلمه ای احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی 5 غلط املایی و غلط کاربرد کلمات دارد!
 • نامه احمدی نژاد به آیت الله آملی لاریجانی
 • رویداد24--احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نوشت که امروز (یکشنبه) تحویل دفتر ایشان شد.محمود احمدی نژاد در این نامه ، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوء استفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.منبع: سایت دولت بهار
 • رئیسی احمدی نژاد و قالیباف در مجمع تشخیص کجا می نشینند
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست‌ آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی برگزار شد. 27214 کلید واژه‌ها : مجمع تشخیص مصلحت نظام - محسن رضایی -
 • رمزگشایی عباس عبدی از حضور احمدی نژاد در مجمع
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت گفت: ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. به گزارش روزنامه اعتماد، وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد. او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • رئیس کل بانک مرکزی احمدی نژاد ادعا کرد:انتقال ارز به کشور با قایق موتوری
 • به گزارش صدای ایران، بخشی از صحبت های محمود بهمنی را در ادامه می‌خوانید: * سمت‎تان در دوره‎های قبل چه بوده؟ در تمام دولت‌ها سمت‌های بالا داشتم. قائم‌مقام بانک ملی، مدیرکل اعتبارات و سرمایه گذاری و ... بودم. * اما بالاترین سمت را در دوره آقای احمدی‌نژاد داشتید. همان موقع هم آقای هاشمی هر وقت می‌خواستند پروژه افتتاح کنند زنگ می‌زدند و با هم می‌رفتیم. چون چهره سیاسی نبودم توانستم با همه دولت‎ها کار کنم و باور این برای خیلی‌ها سخت بود. ۴۷ سال سابقه کار در حوزه بانک دارم و سه سال هم مشاور عالی ستاد فرمان حضرت امام بودم. بچه‌ها به من نگفتند که از تهران بیا چون تهران اصلا لیست خاص خودش را داشت و پیشنهاد کردند البرز بد نیست و من هم رفتم و از البرز کاندیدا شدم. الان خدا را شکر می‌کنم چراکه تا قبل از مجلس فکر می‌کردم من به عنوان یک مدیر انتصابی قابل قبول هستم. همیشه احکامم را بر اساس انتصاب گرفته بودم ولی در انتخابات مجلس، مردم هم به صورت انتخابی این عنوان را به من دادند. بالاخره کسی که ۴۷ سال در سیستم مالی و اقتصادی کار کند، همه هم در سمت‌های بالا، بالطبع ممکن است اشتباه کند ولی می‌توان تشخیص داد این اشتباه بوده یا سوءنیت. یادم هست وقتی می‌خواستیم از پول‌های آزادشده چند صد تن طلا خریداری کنیم، بچه های بانک مرکزی زیر بار نمی‌رفتند و می‌گفتند ریسک آن بالاست. در آن مقطع این مقدار طلا را با قیمت هر انس ۶۵۴ دلار خریدیم. دوستان به من هشدار می‎دادند که با کمترین تغییر در نرخ طلا باید به دیوان محاسبات و سازمان‌های نظارتی و بازرسی جواب بدهی. گفتم ولی من فکر می‌کنم که کشور را باید نجات داد. خوشبختانه نرخ طلا به ۱۷۰۰ دلار رسید یعنی حدود سیصد درصد به صورت جهانی رشد کرد. ما اگر آن موقع...
 • واکنش احمدی نژاد به دیدار ظریف با وزیر خارجه گینه پاپوا و مونته نگرو
 • طنز و کاریکاتور>طنز - ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم به برخی اخبار و اظهارنظرها واکنش نشان داد. برای مشاهده بهتر، روی تصویر کلیک کنید 6060 کلید واژه‌ها : طنز -
 • واعظ آشتیانی:احمدی نژاد طرفداران زیادی دارد/رای دادن چشم بسته به یک لیست سی نفره موفقیت نیست
 • امیررضا واعظ آشتیانی گفت: آقای احمدی‎نژاد تا انتخابات ریاست جمهوری جزیی از خانواده اصولگرایان بود چون اساسا این اصولگرایان بودند که ایشان را به عنوان شهردار انتخاب کردند. اگر ایشان شاخص های لازم از جمله اصولگرایی را نداشت هرگز شورای دوم ایشان را به عنوان شهردار انتخاب نمی کرد. بنابراین ایشان از نردبان اصولگرایی بالا رفت و پیروز میدان شد. اما من به ایشان حق می دهم که پس از پیروزی معتقد باشد که وام دار هیچ گروهی از اصولگرایان نیستند، چون اصولگرایان روی فرد دیگری اجماع کرده بودند و اصلاً هیچ حسابی روی آقای احمدی نژاد باز نکرده بودند و ایشان با توجه به گفتمان جدیدی که مطرح کرد از جمله بحث عدالت توانست رای مردم را به دست آورد. در نتیجه اگر ایشان خودش را از بدنه اصولگرایی نمی داند بحث جدایی است اما پیروزی ایشان با عملکرد مثبت شورای دوم و عملکرد خودش در شهرداری تهران متاثر از گفتمان جدیدی بود که مطرح کرده بود. اهم اظهارات واعظ آشتیانی به شرح زیر است: * پس از پیروزی در انتخابات و پایان دوره دوم شورای شهر، این طیف برای لیست شورای سوم دچار انشقاق شدند چرا که یک سوم لیست شورای انتخاب شده از اصلاح طلبان بود. * لیستی که برای مجلس دهم و شورای شهر پنجم داده شد، طیف قابل توجه ای از رای دهندگان اصلا این لیست را قبول نداشتند یکی از دلایلی که اصولگرایان در تهران شکست مطلق خوردند این بود که از فرمول شایسته سالاری استفاده نکردند. برداشت من این است که طرفداران اصولگرایان اصولاً طیف زحمت کش جامعه هستند. * اگر بخواهیم پایه رای ثابت اصولگرایان و اصلاح طلبان را با هم مقایسه کنیم، پایگاه رای اصولگرایان بیشتر از اصلاح طلبان است. منتهی آن چیزی که سرنوشت انتخابات را تعیین می کند آن قشر خاکستری است که بشود آن را با نوع گفتمان،...
 • عباس عبدی:مجمع تشخیص بدلیل بالانبودن نفوذهاشمی شاهرودی قدرتش کم می شود/دلیل انتصاب احمدی نژاد
 • عباس عبدی در باره ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت به روزنامه اعتماد گفت:ترکیب جدید تغییر چندانی با ترکیب گذشته ندارد. با توجه به اینکه آقای هاشمی نیست بعید می‌دانم که حتی ترکیب جدید بتواند نقش اندکی که مجمع تشخیص مصلحت در گذشته داشت را امروز ایفا کند. آفتاب‌‌نیوز : وی درباره نقش هاشمی شاهرودی اظهار داشت: آقاي‌ هاشمي‌شاهرودي نيز قطعا نمي‌تواند نقش آقاي هاشمي را بازي كند. به لحاظ حوزه نفوذ ايشان نسبت به نيروها فكر مي‌كنم مجمع تشخيص افول را تجربه خواهد كرد.او در باره اضافه شدن رييسي، قاليباف و تمديد حكم محمود احمدي‌نژاد گفت:اضافه شدن آقايان قاليباف و رييسي فكر نمي‌كنم معناي خاصي داشته باشد. طبيعي است كه در دوره جديد تعدادي نيروهاي جديد اضافه وتعدادي فوت كنند يا كنار بروند.اگر قرار بود كه چند نفر اضافه شوند چندان غيرمنتظره نبود. هرچند من نمي‌دانم چطور فردي مي‌تواند همزمان رييس آستان قدس باشد و بعد بتواند به تهران بيايد و در جلسات مجمع شركت كند. در مورد آقاي احمدي‌نژاد به نظر من سياستي كه اتخاذ شده حداكثر كوشش براي حفظ او و خارج نكردنش از دايره حكومت است. همچنان كه براي برنامه تنفيذ دعوت شد. در نهايت اينها صوري است. آقاي احمدي‌نژاد راهش را انتخاب كرده و فكر نمي‌كنم راهش را با اين تصميمات تغيير دهد يا حتي اگر بخواهد بتواند تغيير دهد.
 • وثوق احمدی:باشگاه پرسپولیس فقط یک ماه مهلت پرداخت جریمه را دارد/طارمی حق همراهی پرسپولیس مقابل الهلال را ندارد
 • رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: رأی فیفا روز گذشته به فدراسیون فوتبال، باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی ابلاغ شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزبه وثوق احمدی در گفت‌وگو با شبکه خبر در مورد جریمه سنگین باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی از سوی فیفا که به خاطر شکایت باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه اتفاق افتاده است، گفت: طبق رأیی که از سوی فیفا روز گذشته (روز جمعه) برای فدراسیون فوتبال، باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی ارسال شده است از این تاریخ این بازیکن حق همراهی پرسپولیس در بازی‌های داخلی و بین‌المللی را ندارد و باشگاه پرسپولیس هم از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده است. ضمن اینکه طارمی و باشگاه پرسپولیس به پرداخت 782 هزار یورو نیز به‌عنوان غرامت به باشگاه ترکیه‌ای محکوم شده‌اند.وی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه پرسپولیس فقط یک ماه وقت دارد این جریمه را پرداخت کند، تصریح کرد: بله از تاریخ اعلام رأی که از روز گذشته بوده باشگاه پرسپولیس یک ماه مهلت دارد تا این جریمه را پرداخت کند که اگر این اتفاق رخ ندهد کمیته تعیین وضعیت فیفا جریمه سنگین‌تری را برای این باشگاه در نظر خواهد گرفت. البته طبق مقررات باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی ظرف 21 روز می‌توانند به دادگاه CAS نسبت به رأی صادر شده اعتراض کنند. اعتراض بعه رأی به معنای توقف اجرای محرومیت نیست، مگر اینکه دستور توقف صادر شود و CAS با این درخواست موافقت کند که این مسئله هم در روز‌های آینده با دستور CAS مشخص خواهد شد. با شرایط موجود نیز طارمی در بازی با الهلال محروم خواهد بود.به گزارش تسنیم، دیدار رفت تیم‌های پرسپولیس و الهلال در چارچوب مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19:30 روز سه‌شنبه 4 مهر در ورزشگاه بن‌زاید ابوظبی برگزار خواهد شد.انتهای پیام/ R1331/P1015145/S3,27/CT11
 • محور ارزشمندی انسان اعتقاد به خداوند است
 • برنامه تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان دریای معرفت با حضور استاد ابوالفضل بهرام پور برگزار شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، موضوع تفسیر این برنامه ارتباط قرآن و عاشورا در 6موضوع مسیر کربلا، بعد از شهادت امام حسین (ع)، قرآن در زیارت امام حسین (ع)، قرآن و عزاداری و ماندگاری قرآن و عاشورا با استناد به آیات 21 و 22 سوره قصص، صفحه 28 از جلد 3 تاریخ طبری، آیه 178 سوره آل عمران، ص 121 جلد 45 از بحارالانوار، آیه 9 سوره کهف، آیه 227 سوره شعرا، سوره صافات، آیه 56 و 57 سوره احزاب، آیات 3 تا 7 سوره بروج و صفحه 21 از جلد 25 بحارالانوار عنوان شد. بر اساس این گزارش بهرام پوردر این برنامه با بیان اینکه اصل و محوریت ارزشمندی هر موجودی اعتقاد و باور به خداوند است، گفت: فرقی ندارد پیرو کدام دین باشیم هدف اصلی جهان آفرینش باور و اعتقاد قلبی به خداوند است. بر همین ملاک پیراون واقعی دین مسیح و یهودیانی که به وجود خدا ایمان دارند هم به اندازه مسلمانان قابل احترام هستند.وی افزود: خدادوستان واقعی به توصیه های الهی و دینی به شدت پایبند هستند مثلا برای مومنان واقعی رضایت خداوند بر رضایت هر موجودی برتری دارد و به همین دلیل تلاش می کنند در زندگی به گونه ای رفتار کنند که خداوند راضی باشد.این استاد تفسیر موضوعی قرآن با بیان اینکه مردم این روزها به دلیل همنشینی کمتر با قرآن فقر ایدئولوژی دارند افزود: خداوند در قرآن بسیار توصیه به اکرام و اطعام می کند و خداوند وعده داده است که آتش را از کسی که شکم های گرسنه را سیر و کام های تشنه را اجابت می کند دور می نماید.بهرام پور با بیان اینکه از نظر قرآن مردم دو دسته اند، اظهار داشت: غافلین و ذاکرین دسته مردم از منظر قرآن هستند و ویژگی...
 • امام جمعه مهریز:تقویت اعتقاد دینی دانش آموزان محور فعالیت فرهنگیان قرار گیرد
 • یزد - ایرنا - امام جمعه مهریز گفت: تقویت اعتقاد دینی دانش آموزان باید محور فعالیت فرهنگیان به عنوان یک وظیفه مهم در طول سال تحصیلی قرار گیرد. حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی روزشنبه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 97-96 در جمع تعدادی از دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان افزود: تربیت دینی دانش آموزان ضامن سعادت و عزت آنها برای آینده است .وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب با فعالیت های سوء فرهنگی خود نسل جوان را مورد هجمه قرار داده اند، افزود: تربیت دینی سدی در برابر تهدید نرم دشمن است.امام جمعه مهریز به مسئولیت دانش آموزان در آینده کشور و منطقه خود اشاره کرد و یادآور شد: تحصیل جدی علم باید همواره مدنظر دانش آموزان قرار گیرد.محی الدینی گفت: بهره گیری از لحظه های زندگی و کسب دانش و در کنار آن اخلاق دینی و معرفت به مسائل جزو مسئولیت های مهم نسل جوان است.امام جمعه مهریز در ادامه به ماه محرم اشاره کرد و گفت: شناخت واقعه کربلا و درس ها و عبرت های عاشورا باید سرلوحه عزاداران حسینی باشد.محی الدینی تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس را یک فرصت برای فرهنگیان و دانش آموزان در شناخت بیشتر به حوادث انقلاب ذکر کرد.9 هزار دانش آموز در 100 مدرسه در شهرستان مهریز تحصیل می کنند و یک هزار و 100 فرهنگی مسئولیت تعلیم و تربیت آنها را به عهده دارند.مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در جنوب شهر یزد قرار دارد. 7536*2047* خبرنگار:کاظم سبحان زاده*انتشار- عباسقلی اشکورجیری
 • انکار اسیدپاشی به پیرمرد ثروتمند در جلسه محاکمه
 • اجتماع>اجتماعی - دختر جوان با این بهانه که طوطی‌اش به خانه‌ای اعیانی رفته با صاحب آنجا که پیرمردی ثروتمند بود طرح دوستی ریخت اما این دوستی نقشه‌ای برای سرقت از پیرمرد بود. روز 20مرداد‌ماه سال95 مردي 70ساله درحالي‌كه به سختي راه مي‌رفت و از درد به‌خودش مي‌پيچيد نزد مأموران پليس پايتخت رفت و گفت چند نفر او را ربوده‌اند و براي تصاحب اموالش او را مورد ضرب و شتم قرار داده و حتي رويش اسيد پاشيده‌اند. او گفت: بعد از فوت همسرم به تنهايي زندگي مي‌كنم. مدتي قبل دختر جواني زنگ خانه‌ام را زد و به اين بهانه كه طوطي‌اش وارد خانه‌ام شده داخل حياط آمد. از آن به بعد گاهي به خانه‌ام مي‌آمد تا اينكه روز حادثه همراه 3نفر ديگر وارد خانه‌ام شدند و من را به زور سوار خودروي‌شان كردند و به باغي در كرج بردند. آنها مرا شكنجه كردند و حتي رويم اسيد پاشيدند. آنها مي‌گفتند بايد به آنها 300ميليون تومان بدهم اما من مقاومت كردم و آنها باز هم رويم اسيد پاشيدند تا اينكه از هوش رفتم و در نهايت مرا رها كردند. با اظهارات هولناك اين مرد تحقيقات پليس در اين‌باره آغاز شد و چند روز بعد متهمان دستگير شدند. متهمان در بازجويي‌ها به جرم‌شان اعتراف كردند و گفتند كه با طمع به‌دست آوردن ثروت پيرمرد او را ربوده و شكنجه كرده‌اند. در اين شرايط پرونده با صدور كيفرخواست به دادگاه فرستاده شد. در دادگاه در جلسه محاكمه كه صبح ديروز در شعبه دوم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي محسن زالي بوئيني برگزار شد ابتدا نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت و گفت: متهمان با شكنجه شاكي و سوزاندن بدنش با اسيد قصد داشتند اموال ميلياردي وي را تصاحب كنند. به همين دليل خواستار مجازات‌شان هستم. در ادامه شاكي بار ديگر آنچه را كه اتفاق افتاده بود بازگو كرد و گفت:...
 • سردار نجات:در صورت برداشتن حصر از سوی شورایعالی امنیت محاکمه حق قوه قضائیه است
 • ایران>سیاست داخلی - همشهری آنلاین:جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در برنامه‌ای تلویزیونی گفت:اگر شورایعالی امنیت ملی تصمیم بگیرد که حصر را بردارد، این حق قوه قضائیه است که این‌ افراد را محاکمه کند. علی القاعده نیز چنانچه این نوع جرائم به قوه قضاییه برود و فرد محاکمه شود، بعید می‌دانم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به آنها بخورد. به گزارش ایسنا، سردار حسین نجات جانشن رییس سازمان اطلاعات سپاه شامگاه جمعه در برنامه تلویزیونی به بیان خاطراتی از والفجر ۸ پرداخت و اظهار کرد: عملیات والفجر ۸ زمانی انجام شد که فرماندهی جنگ به این نتیجه رسید که در نقطه‌ای با دشمن درگیر شود تا با استفاده از غافلگیری به اهداف خود دست یابد. وی با اشاره به موقعیت مناسب منطقه فاو خاطر نشان کرد: فاو ارزش نقطه کلیدی برای عراق داشت، زیرا تنها راه دسترسی عراق به دریای آزاد و خلیج فارس بود. در این عملیات خدمتی که حافظت اطلاعات سپاه انجام داد این بود که توانست طرح اصطلاح حصار امنیتی را اجرا کند؛ بر این اساس نقاطی که عراق نسبت به ما اقدام به جمع آوری اطلاعات می‌کرد به کمک فرماندهان بسته شده و در نتیجه عملیات در غافگیری کامل انجام شد. این فرمانده دفاع مقدس همچنین به تشکیل حفاظت اطلاعات سپاه در دوران جنگ اشاره کرد و گفت:‌ پس از شهادت شهید بهشتی جمعی از رفقای آقای رضایی که در آن زمان نخستین مسئول اطلاعات سپاه بود، نزد ایشان رفتند و اعلام آمادگی برای مقابله با ضد انقلاب کردند. نجات ادامه داد: در سال ۶۱ آقای رضایی به من پیشنهاد داد مسئولیت حفاظت اطلاعات سپا ه را برعهده بگیرم . در آن زمان شاید تعداد کارکنان این بخش به ۱۰۰ نفر نمی‌رسید، اما زمانی که من آمدم با کمک آقای رضایی و با ابتکارات جوانان آن زمان پایه گذاری خوبی انجام شد و در...
 • سیگار:فرماندهان فاسد نیروهای امنیتی افغانستان محاکمه شوند
 • خبرگزاری میزان- بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان تأکید کرد که فرماندهان فاسد نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باید به دادگاه کشانده شوند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، جان ساپکو بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان تأکید کرد که فرماندهان فاسد نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باید به دادگاه کشانده شوند. در گزارش سیگار آمده است که سران دولت افغانستان باید مسؤولیت بزرگ‎تری را بپذیرند و مقام‎های فاسد نیروهای امنیتی و دفاعی را تحریم کنند. بارزس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان که در نشستی این گزارش را پخش کرد، بخش ‏های غیر نظامی نهادهای امنیتی را انتقاد کرد. سیگار تأکید کرد: آمریکا در ازای کمک‎هایش به نیروهای افغان، خواستار اصلاحات و مبارزه با فساد اداری شود. جان ساپکو، با اشاره به یک وزیر پیشین امور کشور افغانستان می ‏گوید که بسیاری از این کمک ‏ها حیف و میل می‎شوند. وی افزود: ما، میلیون‎ها دلار را برای ساختن دفتر یک وزیر و تبدیل آن به یک قصر به هزینه کردیم اگر کمک‎های ما مشروط می‎‏بودند، به این وزیر گوش زد می‎شد که در ازای این دفتر، باید در برابر فساد مبارزه کند و بار آخر که با رییس جمهور افغانستان دیدم به من گفت که وزارت کشور فاسد ترین نهاد در دولت وی است. طلوع نیوز نوشت: با این همه، سیگار امیدوار است که با سیاست جدید آمریکا و پایبندی دولت افغانستان، تغییراتی در نیروهای امنیتی به میان خواهند آمد. /انتهای پیام/
 • مسببان حمله به اعتراضات صنفی آذرآب به قوه قضائیه معرفی و محاکمه شوند
 • اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یزد با انتشار بیانیه‌ای خواستار رسیدگی به اعتراضات صنفی کارگران آذرآب شدند. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو در متن این بیانیه آمده است:بسم الله الرحمن الرحیمبنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره): باید به حسب واقع این مردمی که شماها را روی کار آورده‌اند، این مردم زاغه نشین که شماها را روی مسند نشانده‌اند ملاحظه آنها را بکنید، و این جمهوری را تضعیفش نکنید.هشدار امام(ره) این روزها خیلی جدی‌تر از گذشته به نظر می‌رسد. در روزگاری که کارگران مظلوم آق‌دره زیر شلاق ناعدالتی کبود شدند، در حالی که فقط برای احقاق حقوق پایمال شده‌ی خود دست به اعتراضاتی از جنس صنفی زده بودند، بار دیگر خبری دردناک، قلب دلسوزان نظام و دانشجویان انقلابی را جریحه‌دار کرد. کارگران معترض شرکت‌های هپکو و آذراب در حالی که به عدم دریافت حقوق معوقه خود معترض بودند، مورد حمله قرار گرفته و به گفته‌ی منابع مطلع، با دستور مستقیم استاندارد و رئیس شورای تأمین استان، نیروهای امنیتی برای برخورد با کارگران وارد عمل شدند. استان مرکزی و اراک دیار صدها تن از مفاخر کشور و بیش از 6 هزار شهید است. شهیدانی که بسیاری از آنان یا کارگرانی بوده‌اند که در خط تولید به شهادت رسیده‌اند یا کارگرانی که در خط مقدم جبهه های جنگ با حسین(ع) پیمان خون امضا کرده‌اند.سنگ بنای اتفاقی که اخیر، سال‌ها پیش بنا نهاده شد. زمانی که رویه‌ی برخی مسئولین اجرایی کشور علی‌رغم تذکرات رهبرانقلاب به سمت رفاه طلبی و اشرافیت پیش رفت و اعتراضات و شورش‌های احتمالی در جریان توسعه‌ی اقتصادی، امری بدیهی معرفی شد، باید منتظر چنین روزهایی می‌بودیم. آن زمانی که گفته میشد پایین نگه داشتن نرخ تورم بدون حل معضل رکود، اشتباه محض است و مسئولان اجرایی کشور به پایین بودن نرخ تورم می‌بالیدند، این روزها را می‌دیدیم. در روزهای منتهی به انتخابات، دولتمردان کارگران را با فریب...
 • خرید مجموعه ای نفیس از تاریخی ایران
 • رئیس مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی از خرید مجموعه‌ای نفیس شامل تصاویر اماکن‌، ابنیه‌، شخصیت‌ها و رجال ایران قدیم خبر داد. علی ططری، رئیس مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ از خرید مجموعه‌ای نفیس از عکس‌های تاریخی خبر داد و گفت:‌ ما در تداوم خرید مجموعه‌های کمیاب و نفیس در سال 96 تحرک بیشتری را شروع کردیم، در ماه گذشته ما حدود چهار مجموعه نفیس را مورد بررسی قرار دادیم که با رسالت مرکز اسناد مجلس، مدیریت کلان کتابخانه موزه و مرکز اسناد مرتبط است و مکمل مجموعه دیگرمان هم خواهد بود.وی ادامه داد:‌ در این میان موفق به خرید یک مجموعه نفیس شدیم که شامل سه هزار و 100 تصویر با تنوع بسیار بالای تاریخی است. در این مجموعه 130 عکس از کلیساهای تاریخی کشور وجود دارد،‌ که برخی از این تصاویر بالای 100 سال قدمت دارند. تصاویر مربوط به کلیسای وانک اصفهان،‌ کلیسای شیراز،‌ آذربایجان‌و... همچنین یک تصویر که حالت پرتره دارد از کلیسای سنت گورگ متعلق به 1819 نیز در این میان دیده می‌شود.ططری تصریح کرد: مجموعه 390 عکس از اماکن تاریخی چون حافظ‌، سعدی‌، مجموعه ابنیه شیراز و ...،‌ 330 عکس از آرامگاه بوعلی‌، طاق بسطان،‌ حرم عبدالعظم و ...؛ ‌330 تصویر از شخصیت‌ها و رجال تاریخی‌، 200 عکس از قومیت‌ها و لباس‌های محلی ایران،‌ 100 عکس از مجموعه‌های تارخیی چون مدرسه سپهسالار،‌ مجموعه تاریخی شهر ری و ...‌، تعدادی تصویر از میادین و اماکن تهران دردوره پهلوی دوم‌، نقشه‌های معماری در دوره دورم پهلوی و... از جمله این اسناد و تصاویر است.وی ادامه داد:‌ آرشیو کتابخانه مجلس با 150 هزار عکس یکی از غنی‌ترین آرشیو‌های عکس کشور به شمار می‌رود که هر چند هدف نخستش جمع‌آوری تصاویر رجل سیاسی، تاریخ مجلس و قانون گذاری در ایران است، اما در 10 سال گذشته ما توانستیم با کمک مجموعه‌های...
 • وثوق احمدی:رای طارمی به AFC اعلام شده است
 • به گزارش پارس نیوز، وثوق‌احمدی در مورد صدور رأی علیه مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس گفت: این رأی دیروز ۲۲ سپتامبر برای باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال، مهدی طارمی، AFC و فیفا ارسال شده است. مهدی طارمی در سال ۹۵ بعد از اینکه قراردادش با پرسپولیس به پایان رسید بازیکن آزاد شد و به ترکیه رفت و با ریزه اسپور ترکیه قرارداد امضا کرد البته خود این بازیکن، وکیلش و باشگاه پرسپولیس معتقدند که این قرارداد نبوده بلکه یک پیش قرارداد با باشگاه ترکیه‌ای امضا شده اما فیفا این قرارداد را تائید کرده است. وی افزود: بعد از ۲۰ روز از قرارداد طارمی در ترکیه کودتا و جنگ رخ داد و مهدی طارمی به ایران آمد و با پرسپولیس قرارداد دیگری امضاء کرد این در حالی بود که باشگاه ریزه‌اسپور به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که طارمی بازیکن آنها محسوب می‌شود اما باشگاه پرسپولیس طارمی را بازیکن خودش دانست. پس از این اتفاقات باشگاه ترکیه‌ای از طارمی و پرسپولیس به فیفا شکایت کرد و اعلام کرد این بازیکن بدون فسخ موجه قرارداد به پرسپولیس پیوسته و خواستار جریمه نقدی، محرومیت باشگاه پرسپولیس از ۲ پنجره نقل و انتقالات و محرومیت طارمی شد. رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چطور برای طارمی ITC صادر شده و او با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد امضاء کرده، گفت: موضوع مهم این است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هیچگونه ITC برای طارمی صادر نکرده‌اند و اصلاً از فدراسیون و سازمان لیگ درخواستی برای صدور ITC در مورد طارمی ارسال نشده است. طارمی می‌تواند به عنوان یک توریست به ترکیه سفر کرده و در آنجا قراردادی را امضاء کرده باشد که فدراسیون و سازمان لیگ از این مسئله بی‌اطلاع بودند. ITC زمانی صادر می‌شود که نقل و انتقال بین المللی صورت بگیرد اما طارمی هیچ درخواستی برای صدور ITC نداشت. وثوق‌احمدی در مورد...
 • آیت الله راستی کاشانی تا مدت ها محور مجموعه های انقلابی بود
 • عضو مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله راستی کاشانی را محور مجموعه‌های انقلابی دانست و گفت: وی تا مدت‌ها محور مجموعه‌های انقلابی بود تا بتواند این مجموعه‌ها را در مسیر مورد نظر امام حرکت دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید‌هاشم‌ حسینی بوشهری در مراسم ترحیم و گرامیداشت مرحوم آیت‌الله حسین راستی کاشانی که در مسجد اعظم قم برگزار شد، به ویژگی‌های انسان کامل از منظر قرآن پرداخت و اظهار داشت: ویژگی‌هایی مانند علم، فقاهت، تقوا و تسلیم شدن در برابر خداوند از ویژگی‌های یک انسان کامل بوده که با توجه به آیات و روایات علم‌آموزی و عالم بودن از مهم‌ترین آن است.وی اطاعت و عبادت خداوند را از روی علم و دانش خیر دنیا و آخرت دانست و افزود: انسان‌هایی که از علم و دانش برخوردار هستند از خیرات و برکات الهی برخوردار شده و پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید کسی که عالم را اکرام کند گویی رسول‌الله را اکرام کرده و کسی که رسول‌الله را اکرام می‌کند گویی خداوند را اکرام می‌کند.عضو جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم با اشاره به سخن امام صادق(ع) تصریح کرد: عالم در کنار علم باید عمل و اخلاص داشته باشد تا بتواند در جامعه تأثیرگذار باشد زیرا طبق سخن امام صادق(ع) عالمان مرزبانان عقیده جامعه هستند.وی با اشاره به نقش روحانیت در مبارزه با نفوذ دشمنان در فکر و عقیده جوانان خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه وظیفه تربیت عالمانی با ویژگی‌های قرآنی را بر عهده دارد تا بتواند با بدعت‌ها مقابله کرده و جامعه در مقابل مشکلات احساس تنهایی نکند.آیت‌الله حسینی بوشهری با هشدار به علما نسبت به گسترش بدعت‌ها در جامعه گفت: علمای دین باید در برابر بدعت‌های دشمنان در دین ایستادگی و مقابله کنند و برای رضای خداوند هر کجا که لازم است از موقعیت خود در جهت تقویت جایگاهی دست‌بر دارند.وی در ادامه با تجلیل از شخصیت برجسته آیت‌الله راستی کاشانی عنوان کرد:...
 • مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان رونمایی می شود
 • به گزارش ایسکانیور از خانه سینما، مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان درباره دردسرهای عظیم تئوری مولف در سینمای ایران و درباره فیلمسازانی چون امیر نادری، مسعود کیمیایی، واروژ کریم مسیحی، ناصر تقوایی، کامران شیردل و عباس کیارستمی است. همچنین نقد فیلم های دونده، مادیان، نیاز، هور در آتش، خاکستر سبز، رگبار، آرامش در حضور دیگران، بوی کافور عطر یاس، زیر نور ماه، سگ کشی، روسری آبی، حاجی واشنگتن، و لیلا به عنوان نقد فیلم های سینمای ایران در این کتاب جمع آوری شده است. رونمایی از کتاب مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان ساعت 17.30 روز دوشنبه سوم مهرماه برگزار خواهد شد. از دیگر بخش های کتاب "نسیه و نقد" که به سینمای جهان تعلق دارد، می توان به نقد فیلم های لورل و هاردی، جلاده ها نیز می میرند، پنجره رو به حیاط، پرندگان، جیب بر خیابان جنوب، توت فرنگی های وحشی، مردآرام، جولیتای ارواح، 2001: ادیسه فضایی و زیستن اشاره کرد. در ادامه این مراسم فیلم "نسیه و نقد" ساخته پیام مستوفی و مرجان گلستانی برای حضار به نمایش درخواهد آمد. 501 خسرو دهقان خانه سینما سیف الله داد امیر نادری مسعود کیمیایی عباس کیارستمی
 • کل مجموعه ورزشی سایپا به استان البرز منتقل می شود
 • مدیرکل ورزش و جوانان البرز گفت: قصد داریم مجموعه ورزشی سایپا و رشته‌های دیگر مانند والیبال، بسکتبال و در درجه اول فوتبال را به البرز منتقل کنیم. امیر غفرانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرج،با بیان اینکه باشگاه سایپا یک مجموعه ورزشی ریشه‌دار در کشور و البرز است اظهار داشت:طبق درخواستی که هئیت فوتبال البرز به آقای شریعتمداری ارائه دادو پیگیری‌های اداره کل ورزش و جوانان، وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور انتقال تیم سایپا را به البرز صادر کرد.وی افزود: در دوره قبل که سایپا در البرز بود فقط مسابقات فوتبال آن در کرج برگزار می‌شد و تمرینات و مدیریت باشگاه در تهران قرار داشت.مدیرکل ورزش و جوانان البرز با تاکید براینکه قصد داریم کل مجموعه ورزشی سایپا را به البرز منتقل کنیم، اضافه کرد: با ایجاد و در اختیار قرار دادن زیر ساخت‌های بیشتربه این تیم قصد داریم مجموعه ورزشی سایپا و رشته‌های دیگر مانند والیبال، بسکتبال و در درجه اول فوتبال را به البرز منتقل کنیم و این امر در حال پیگیری است.وی با اشاره به امتیازات مفید انتقال این تیم به کرج گفت: مردم البرز از حضور یک تیم لیگ برتری و تراز اول در رشته‌های مختلف در استان استقبال می‌کنند که امیدواریم هر چه سریع‌تر مراحل انتقال انجام شود.انتهای پیام/ R41451/P1492/S6,50/CT11
 • برنامه های گرامیداشت دهه محرم در مجموعه بنادر و دریانوردی هرمزگان
 • به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حجت السلام و المسلمین محمد حسن نعیم آبادی با بیان اینکه واژه عاشورا تجلیگاه نام اباعبدالله علیه‏السلام و نام حسین(ع) تداعی‏گر مقام شهید و فضیلت شهادت است، اظهار کرد: این پیشوای دینی با تسلیم کردن جان شریفش، حماسه‏ساز شد و اسلام را تجدید حیات و درخت اسلام را با ریختن خون خود آبیاری کرد. وی افزود: هر اندازه که مسلمانان و انسان‏های آزاده با درس‏های نهضت عاشورا بیشتر آشناتر شده و از آن بهره برده‏اند، به همان میزان عزتمندتر و بزرگوارانه تر زیسته و پایه حکومت طاغوتیان ‏را لرزانده‏اند. مسؤول حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان حادثه عاشورا را موجی بزرگ توصیف کرد که حمیت، غیرت، شجاعت، صلابت و آزاد اندیشی را رونق بخشید. نعیم آبادی تصریح کرد: فرهنگ عاشورا عظیم‏ترین رخدادی بود که در تاریخ بشری پدید آمد و مسلمانان و غیر مسلمانان را با ارزش‏های متعالی و مفهوم حیات هدفدار آشنا ساخت و انگیزه مبارزه برای حفظ کرامت انسان و نفی سلطه ستم را در انسان‏ها تقویت کرد. وی اظهار داشت: ویژه برنامه های متنوعی در ساختمان های اداری مجموعه بنادر و دریانوردی هرمزگان با هدف تبیین و تعمیق فرهنگ عاشورا و فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش برگزار می شود. امام جماعت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این رابطه گفت: قرائت زیارت پرفیض عاشورا در محل نماز خانه اداره کل صبح هر روز، برگزاری مراسم سخنرانی و همچنین روضه خوانی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در اماکن مختلف مجتمع بندری شهید رجایی از جمله برنامه های در دستور کار برای دهه نخست محرم است. وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری در شهرک های مسکونی این اداره کل اظهار داشت: قرائت زیارت عاشورا، سینه زنی، زنجیرزنی و مدیحه سرایی هر شب ساعت ۲۰:۳۰، ویژه برنامه تجمع هیئات عزاداری در شهرک های مسکونی شهید...
 • اورژانس کمترین نارضایتی مردم از مجموعه وزارت بهداشت
 • جامعه>سلامت - ایسنا نوشت: وزیر بهداشت ضمن اشاره به اقدامات در دست انجام جهت تقویت ناوگان اورژانس در مناطق صعب‌العبور، شهرها و جاده‌ها و همچنین کاهش زمان رسیدن بر بالین بیماران، گفت: اورژانس سازمانی است که مسئولیت بسیار سنگینی دارد و در عین حال کار آن استرس‌زا است. سیدحسن هاشمی در مراسم سالگرد تاسیس اورژانس گفت: امروز اورژانس کشور خدمات زیادی را ارائه می‌دهد و تردیدی نیست حضور شبانه‌روزی شما برای کمک به مردم است. اورژانس سازمانی است که مسئولیت بسیار سنگینی دارد و در عین حال کار آن استرس‌زا است. در طی چهار سال اخیر و دهه‌های گذشته در زمینه اورژانس کارهای خوبی انجام شده است. وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی اورژانس هوایی گفت: درست است که شما این کار را انجام داده‌اید و در کنار آن آمبولانس‌ها را افزایش داده و مراکز اورژانس را هم تجهیز کرده‌اید، ولی در نهایت این کارها باید به افزایش رضایت مردم ختم شود و آنها از عملکرد ما راضی باشند. تقویت ناوگان اورژانس در مناطق صعب‌العبور وی اضافه کرد: یکی از بخش‌هایی که در مجموعه وزارت بهداشت کمترین نارضایتی مردم را داشته، اورژانس کشور بوده است. با توجه به اینکه ماموریت‌های اورژانس برای افرادی صورت می‌گیرد که غالبا در شرایط عادی قرار ندارند، فعالیت‌های اورژانس ستودنی است، اما این کافی نیست و باید تلاش کنیم که زمان حضور در محل حادثه به حداقل برسد. در همین راستا در شهرها، جاده‌ها و مناطق صعب العبور ناوگان زمینی، هوایی و دریایی را تقویت خواهیم کرد. وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت توجه به مقوله آموزش، افزود: این مسئله بسیار اهمیت دارد، اما در کنار آن باید به نقش مهم افرادی که تلفن‌های اورژانس را پاسخ می‌دهند نیز توجه کنیم؛ چراکه آنها اولین افرادی هستند که می‌توانند در شرایطی ویژه به مردم آرامش دهند. شرایطی که افراد به اورژانس زنگ می‌زنند،...
 • رونمایی از مجموعه نقدهای خسرو دهقان در خانه سینما
 • آیین رونمایی از «مجموعه نقدهای خسرو دهقان» در خانه سینما رونمایی می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، ساعت ۱۷.۳۰ روز دوشنبه سوم مهرماه مراسم رونمایی از کتاب «مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان» با عنوان «نسیه و نقد» با حضور سینماگران، مسئولان فرهنگی و هنری، ناشران و نویسندگان در تالار زنده یاد سیف اله داد خانه سینما برگزار خواهد شد. مجموعه نقدهای سینمایی خسرو دهقان درباره دردسرهای عظیم تئوری مولف در سینمای ایران و درباره فیلمسازانی چون امیر نادری، مسعود کیمیایی، واروژ کریم مسیحی، ناصر تقوایی، کامران شیردل و عباس کیارستمی است. همچنین نقد فیلم های «دونده»، «مادیان»، «نیاز»، «هور در آتش»، «خاکستر سبز»، «رگبار»، «آرامش در حضور دیگران»، «بوی کافور عطر یاس»، «زیر نور ماه»، «سگ کشی»، «روسری آبی»، «حاجی واشنگتن»، و «لیلا» به عنوان نقد فیلم های سینمای ایران در این کتاب جمع آوری شده است. از دیگر بخش های کتاب «نسیه و نقد» که به سینمای جهان تعلق دارد، می توان به نقد فیلم های «لورل و هاردی»، «جلاده ها نیز می میرند»، «پنجره رو به حیاط»، «پرندگان»، «جیب بر خیابان جنوب»، «توت فرنگی های وحشی»، «مردآرام»، «جولیتای ارواح»، «۲۰۰۱: ادیسه فضایی» و «زیستن» اشاره کرد. در ادامه این مراسم فیلم «نسیه و نقد» ساخته پیام مستوفی و مرجان گلستانی برای حضار به نمایش در خواهد آمد.