جامعه>حوادث - ایران نوشت:رئیس دادگاه کیفری یک استان تهران گفت: پدر بنیتا به قرار منع پیگرد متهم ردیف دوم درباره قتل، اعتراض نکرده اما حق اعتراض مادر طفل هشت ماهه محفوظ است.

قاضی محسن افتخاری ضمن بیان این مطلب درباره موضوع منع پیگرد متهم ردیف دوم پرونده افزود: شواهد نشان می‌دهد منع پیگرد متهم ردیف دوم پرونده بنیتا درباره قتل، تأیید شده و اگر پدر طفل در وقت مقرر اعتراض خود را ارائه نکرده باشد قابل اعتراض مجدد نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شکایت مادر بنیتا در این زمینه قابل پیگیری است؟ گفت: مادر بنیتا در دادگاه اعلام کرد که نسبت به منع پیگرد این متهم اعتراض دارد و از قرار صادره اطلاعی نداشته که بدین‌ترتیب حق اعتراض وی وجود دارد. حال آنکه بر اساس کیفرخواست صادره، اتهام متهم ردیف دوم پرونده بنیتا معاونت در سرقت مقرون به آزار، خودداری از کمک به طفل‌ و تحصیل مال مسروقه است.

دوشنبه و در نخستین جلسه محاکمه متهمان پرونده بنیتا، وکیل خانواده این کودک هشت ماهه هر دو متهم ردیف اول و دوم را مسبب مرگ بنیتا دانست و تقاضای قصاص کرد. قاضی پرونده در پاسخ به اظهارات وکیل اولیای دم اعلام کرد: برای متهم ردیف دوم درباره قتل منع پیگرد صادر شده که ولی دم یعنی پدر بنیتا این حکم را 15 مرداد دریافت کرده و اعتراضی نداشته است.

17302

کلید واژه‌ها : قتل -

کلیدواژه: متهم ردیف دوم پرونده | منع پیگرد

منبع: خبرآنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۱۷۷۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • حکم پرونده متهم ردیف دوم بنیتا صادر شد
 • صراط:اسماعیلی در خصوص رسیدگی پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت: دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرا نسبت به آن رسیدگی کند.به گزارش ایسنا، رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا بیان کرد:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند.
 • جرئیات پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا
 • رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد.غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد.ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند.
 • حکم بخشی از پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا صادر شد
 • رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند. انتهای پیام
 • توضیح اسماعیلی درباره پرونده متهم ردیف دوم بنیتا
 • غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند.
 • توضیح اسماعیلی درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا
 • رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌ در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره پرونده متهم ردیف دوم دادگاه بنیتا گفت:‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرا عنوان شده بود حکم دادگاه صادر شد. ادعاهای دیگری هم مطرح شده بود که در کیفرخواست مطرح نبود رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود اینها باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد؛ چرا که دادگاه به غیر از ‌آن‌چه در کیفرخواست وجود دارد حتی آنچه توسط شکات و وکلای آن‌ها در دادگاه گفته می‌شود امکان رسیدگی ندارد تا این‌که دادسرانسبت به آن رسیدگی کند. انتهای پیام
 • ۱۰ درمان خانگی برای رهایی از سرفه های مزمن
 • شواهد علمی نشان می‌دهد، عسل می‌تواند در درمان سرفه و گلودرد موثر واقع شود. شما می‌توانید عسل را به تنهایی مصرف کنید و یا برای اینکه مزایای درمانی آن را بیشتر کنید، عسل را با روغن نارگیل و آب لیمو مخلوط کنید. در ضمن خوردن این مخلوط پیش از خواب توصیه می‌شود. سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: یادتان نرود که وقتی دچار سرفه‌های مزمن شدید، توصیه‌های مادربزرگ‌تان را جدی بگیرید. و یکی از روش‌های طبیعی را حتما امتحان کنید. در ادامه این مطلب شما را با ۱۰ روش طبیعی که می‌تواند در بهبود سرفه‌های مزمن به کمک‌تان بیاید، آشنا می‌کنیم. سرفه‌ها چگونه به وجود می‌آیند سرفه زمانی اتفاق می‌افتد که ویروس‌ها، باکتری‌ها، گرد و غبار، گرده‌های گل و یا سایر مواد معلق در هوا انتهای عصب در راه‌های هوایی بین گلو و ریه‌ها را تحریک کنند. سرفه تلاش بدن برای پاک سازی راه‌های هوایی است. این سرفه‌ها و عطسه‌ها هستند که می‌توانند، مجاری هوایی شما را از هر گونه آلودگی پاک و تمیز کنند. ما می‌توانیم با سرعت ۹۶.۵۴ کیلومتر بر ساعت سرفه کنیم. متوسط هوایی که از طریق سرفه کردن از دهان ما خارج می‌شود، حدودا سه چهارم از یک بطری نوشابه پر دو لیتری است. شاید جالب توجه باشید، هر سرفه‌ای که می‌کنید چندین متر پرتاب شده و دارای تقریبا ۳۰۰۰ قطره کوچک بزاقی است. در حالی که سرفه مزمن می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری بسیار جدی باشد، در اکثر اوقات همه ما سرفه‌های معمولی را در طول روز تجربه می‌کنیم که ممکن است ناشی از گرد خاک، خستگی و یا درد در ناحیه قفسه سینه باشد. اما بیشتر شکایت‌ها از سرفه‌های مزمنی است که در هنگام خواب به سراغ ما می‌آید. نه تنها ما را اذیت می‌کند، بلکه تمام کسانی که با ما زیر یک سقف زندگی می‌کنند را نیز عاصی می‌کند. در پاره‌ای...
 • انسان ها پس از رهایی از مشکلات فطرت و خدا را فراموش می کنند
 • به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا)ازقم، حجت‎الاسلام والمسلمین آشتیانی امشب 2مهر در مراسم شب چهارم عزاداری سیدالشهدا(ع) در حسینیه شهدای قم گفت: انسان با فطرت خود می‎تواند به شناخت واقعی از خدا برسد.وی افزود: یکی از مصادیق من عرف نفسه همین مساله است که انسان با شناخت کاملی که از فطرت خود به دست می آورد به خوبی می‎تواند خداوند را در عمق فطرت خود پیدا کند.عضو جامعه مدرسین بیان کرد: فطرت همان چیزی است که به تعبیر امام صادق(ع) زمانی انسان آن را می‎فهمد که از همه دنیا قطع امید می‎کند و این فطرت پاک بدون هیچ حجابی در آخرین لحظه و آخرین امید، خداوند را صدا می‎زند.آشتیانی اظهارکرد: انسان‎ها به دلیل فراموشی بر علیه فطرت خود برخواسته در مقابل خداوند طغیان می‎کنند؛ هرگاه که چراغ فطرت خاموش شد سرکشی انسان نیز آغاز می‎شود.وی گفت: انسان‎ها اکثرا زمانی به یاد خدا می‎افتند که در مشکلات گرفتار می‎شوند ولی همین که با یاری خدا فراغتی حاصل شد، اولین کسی که او را فراموش می‎کنند همان خدایی است که انسان را از این مشکل نجات داد.آشتیانی بیان کرد: رمز صعود انسان‎ها به درجات الهی، اخلاق و عمل نیک و تقوا است که امام حسین(ع) در قیام خود همه آنها را متجلی کرد و به همین گونه سال به سال به پیروان و ارادتمندان ایشان افزوده می‎شود.وی گفت: ملتی که مثل ملت ایران برای خدا و رهایی از استبداد و استکبار قیام کرد این گونه در محاصره قدرت های بزرگ قرار می گیرد ولی با همین توکل واخلاص به کار خود ادامه خواهید داد و به آرمان‎های الهی چنگ می زنیم و توطئه های دشمنان نیز چنانکه تا کنون بی ثمر بوده از این به بعد نیز بی ثمر خواهد بود.
 • رهایی ۱۹۶ زندانی جرائم غیرعمد آذربایجان شرقی از بند
 • ۱۹۶ زندانی جرائم غیرعمد استان، در شش ماه نخست امسال از زندان آزاد شده اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر نمایندگی ستاد دیه آذربایجان شرقی با بیان این مطلب افزود: از این زندانیان که ۱۸۸ نفر آنان مرد و هشت نفر زن بودند، ۱۲۴ نفر محکوم مالی، ۱۷ نفر محکوم تصادفات غیرعمد و حوادث و ۵۵ نفر هم محکوم مهریه و نفقه بودند.رسول تقی‌پور یادآور شد: مجموع بدهی زندانیان آزاد شده ۱۴۱ میلیارد ریال بود که ۱۶ میلیارد ریال با کمک بلاعوض ستاد دیه استان، ۱۰ میلیارد ریال از طریق تسهیلات، ۱۶ میلیارد ریال با بخشودگی و رضایت شاکیان، ۸۰۰ میلیون ریال به همت خانواده مددجویان، ۱۱ میلیارد ریال از صندوق تامین خسارات بدنی، سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از طریق شرکت‌های بیمه و ۷۷ میلیارد ریال هم با صدور دادنامه اعسار تامین شده است.مدیر نمایندگی ستاد دیه آذربایجان شرقی همچنین گفت:: هم اکنون ۵۳۲ زندانی جرائم غیرعمد دیگر در زندان‌های استان به سر می‌برند و برای آزادی آنان هم بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز است.تقی پور از مردم خیر و فهیم آذربایجان شرقی خواست دهه اول محرم امسال با مشارکت در طرح آزادسازی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد و پرداخت ۲۵ هزار تومان، ستاد دیه استان را یاری کنند.
 • مک کین:ترامپ از من عذرخواهی نکرد
 • به گزارش پارس نیوز، «جان مک کین»، سناتور جمهوری خواه از ایالت آریزونا، اظهار کرد: «دونالد ترامپ» هرگز بابت اینکه گفته بود من «یک قهرمان جنگ» نیستم، معذرت خواهی نکرد؛ اما می دانم ما دو انسان کاملا متفاوت از یکدیگر هستیم و شخصا هیچگاه درهای ایجاد روابط حسنه با او را نبستم. مک کین در ادامه گفت: بدون شک خوشحال خواهم شد اگر با ترامپ گفتگو کنم. اما از سوی دیگر، متوجه هستم که ما دو نفر، بسیار با یکدیگر تفاوت داریم. به شیوه ای متفاوت بزرگ شدیم و تجارب مختلفی در زندگی کسب کرده ایم. مک کین در جنگ ویتنام حضور داشت و ترامپ در سخنرانی ژوئیه 2015 گفته بود او فقط یک اسیر جنگی بود، نه یک قهرمان. از آن پس تقابل شدیدی میان ترامپ و مک کین بوجود آمد که مهمترین آن را می توان رای منفی مک کین به طرح پیشنهادی ترامپ برای لغو اوباماکر دانست. مک کین در بخش دیگری از سخنانش گفت: ترامپ یک تاجر است که به کسب درآمد اهمیت می دهد. او در برنامه های تلویزیونی مانند ملکه زیبایی آمریکا و موارد دیگر کاملا موفق بوده است. اما من در یک خانواده نظامی بزرگ شدم. من با مفهوم و اعتقاد به انجام وظیفه، افتخار و گرامیداشت وطن پرورش یافتم، این موضوعات راهنمای زندگی ما در هر روزی که پشت سر گذاشتیم، بود. سپس مک کین توضیح داد مخالفت وی با طرح جایگزین ترامپ برای لغو اوباماکر هیچ ارتباطی به دشمنی این دو نداشته است و او آنچه را که به صلاح مردم کشورش می دانست انجام داد. مک کین در جریان جنگ ویتنام مجروح شده و 5 سال را در این کشور زندانی بود.
 • مک کین:ترامپ بابت توهینش به من عذرخواهی نکرد
 • به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پولتیکو؛ «جان مک کین»، سناتور جمهوری خواه از ایالت آریزونا، اظهار کرد: «دونالد ترامپ» هرگز بابت اینکه گفته بود من «یک قهرمان جنگ» نیستم، معذرت خواهی نکرد؛ اما می دانم ما دو انسان کاملا متفاوت از یکدیگر هستیم و شخصا هیچگاه درهای ایجاد روابط حسنه با او را نبستم. مک کین در ادامه گفت: بدون شک خوشحال خواهم شد اگر با ترامپ گفتگو کنم. اما از سوی دیگر، متوجه هستم که ما دو نفر، بسیار با یکدیگر تفاوت داریم. به شیوه ای متفاوت بزرگ شدیم و تجارب مختلفی در زندگی کسب کرده ایم. مک کین در جنگ ویتنام حضور داشت و ترامپ در سخنرانی ژوئیه 2015 گفته بود او فقط یک اسیر جنگی بود، نه یک قهرمان. از آن پس تقابل شدیدی میان ترامپ و مک کین بوجود آمد که مهمترین آن را می توان رای منفی مک کین به طرح پیشنهادی ترامپ برای لغو اوباماکر دانست. مک کین در بخش دیگری از سخنانش گفت: ترامپ یک تاجر است که به کسب درآمد اهمیت می دهد. او در برنامه های تلویزیونی مانند ملکه زیبایی آمریکا و موارد دیگر کاملا موفق بوده است. اما من در یک خانواده نظامی بزرگ شدم. من با مفهوم و اعتقاد به انجام وظیفه، افتخار و گرامیداشت وطن پرورش یافتم، این موضوعات راهنمای زندگی ما در هر روزی که پشت سر گذاشتیم، بود. سپس مک کین توضیح داد مخالفت وی با طرح جایگزین ترامپ برای لغو اوباماکر هیچ ارتباطی به دشمنی این دو نداشته است و او آنچه را که به صلاح مردم کشورش می دانست انجام داد. مک کین در جریان جنگ ویتنام مجروح شده و 5 سال را در این کشور زندانی بود.
 • مک کین:ترامپ هرگز بابت توهینش به من عذرخواهی نکرد
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پولتیکو؛ «جان مک کین»، سناتور جمهوری خواه از ایالت آریزونا، اظهار کرد: «دونالد ترامپ» هرگز بابت اینکه گفته بود من «یک قهرمان جنگ» نیستم، معذرت خواهی نکرد؛ اما می دانم ما دو انسان کاملا متفاوت از یکدیگر هستیم و شخصا هیچگاه درهای ایجاد روابط حسنه با او را نبستم. مک کین در ادامه گفت: بدون شک خوشحال خواهم شد اگر با ترامپ گفتگو کنم. اما از سوی دیگر، متوجه هستم که ما دو نفر، بسیار با یکدیگر تفاوت داریم. به شیوه ای متفاوت بزرگ شدیم و تجارب مختلفی در زندگی کسب کرده ایم. مک کین در جنگ ویتنام حضور داشت و ترامپ در سخنرانی ژوئیه 2015 گفته بود او فقط یک اسیر جنگی بود، نه یک قهرمان. از آن پس تقابل شدیدی میان ترامپ و مک کین بوجود آمد که مهمترین آن را می توان رای منفی مک کین به طرح پیشنهادی ترامپ برای لغو اوباماکر دانست. مک کین در بخش دیگری از سخنانش گفت: ترامپ یک تاجر است که به کسب درآمد اهمیت می دهد. او در برنامه های تلویزیونی مانند ملکه زیبایی آمریکا و موارد دیگر کاملا موفق بوده است. اما من در یک خانواده نظامی بزرگ شدم. من با مفهوم و اعتقاد به انجام وظیفه، افتخار و گرامیداشت وطن پرورش یافتم، این موضوعات راهنمای زندگی ما در هر روزی که پشت سر گذاشتیم، بود. سپس مک کین توضیح داد مخالفت وی با طرح جایگزین ترامپ برای لغو اوباماکر هیچ ارتباطی به دشمنی این دو نداشته است و او آنچه را که به صلاح مردم کشورش می دانست انجام داد. مک کین در جریان جنگ ویتنام مجروح شده و 5 سال را در این کشور زندانی بود. انتهای پیام/
 • دستگیری زوج روسی به اتهام خوردن ۳۰ نفر
 • پلیس روسیه از دستگیری یک زوج به اتهام آدم‌خواری خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از ایسنا، این زوج پس از کشتن ۳۰ نفر از گوشت و اعضای بدن آنان مصرف می‌کردند. آنها همچنین قسمت‌هایی از بدن قربانیان را برای استفاده‌های بعدی در فریزر نگهداری می‌کردند.پلیس روسیه با اعلام خبر دستگیری این دو متهم گفت: این دو نفر مسئول قتل ۳۰ تن هستند هرچند تاکنون تنها هفت قربانی شناسایی شده‌اند.این زوج همچنین اعتراف کرده‌اند که از سال ۱۹۹۹ پس از ربودن قربانیان و کشتن آنان از گوشتشان خورده اند و همچنین بخش‌هایی از بدن قربانیان را در فریزر نگهداری می‌کردند.پلیس پس از کشف یک گوشی همراه که حاوی تصاویری از متهم همراه با جسد مثله شده یک زن بود، او را شناسایی کرد. هر چند متهم ابتدا این اتهام را رد کرد.به گزارش راشا تودی، پلیس در حال بررسی جزئیات بیشتر این پرونده هولناک است.
 • امام حسین ع در مقابل فشار دنیای متعرض احساس تردید نکرد
 • رهبر معظم انقلاب در بیاناتی فرمود: روح قضیه کربلا این است که امام حسین(ع) با یک لشکر روبه‌رو نبود، با جماعتی از انسان‌ها طرف نبود بلکه با جهانی انحراف و ظلمات روبه‌رو بود. ایشان در مقابل فشار و سنگینی یک دنیای متعرّض و مدعی، احساس تردید نکرد. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا مسأله قیام امام حسین(ع) از جهات مختلف دارای درس‌ها و پیام‌های فراوانی است. این جهات می‌تواند شامل ابعاد اخلاقی، معرفتی، فرهنگی، اجتماعی و یا بُعد سیاسی باشد. انسان از هر کدام از این ابعاد ورود کند، می‌تواند مطالب بسیار فراوانی برداشت کند و آن‌ها را به‌عنوان الگو و یا عبرت مدنظر قرار دهد، زیرا وقتی ماجرایی توسط امام معصوم(ع) رقم می‌خورد، حتماً دست خدا و یا برنامه خداوندی در کار هست و شخص محقق با اطمینان بیشتری می‌تواند الگوهای مدنظر را کشف کند.اما اندیشمندان و صاحب‌نظران اسلام تاکنون به‌فراخور جایگاه اجتماعی خود به ابعاد مختلف قیام امام حسین(ع) و عاشورا پرداخته‌اند و رهبر معظم انقلاب نیز سهم عمده‌ای در ارائه مباحث سیاسی و اجتماعی قضیه کربلا و عاشورا داشته‌اند. وی در بخشی از سخنان خود به این مسأله توجه دادند که در موضوع امام حسین(ع) و کربلا باید روح قضیه بررسی شود و در این باره فرمودند: «روح قضیه این است که امام حسین علیه السلام در این ماجرا، با یک لشکر روبه‌رو نبود؛ با جماعتی از انسان‌ها، هرچند صد برابر خودش، طرف نبود؛ امام حسین علیه السلام با جهانی انحراف و ظلمات روبه‌رو بود. این مهم است.»، در ادامه، فیلم بیانات ایشان را به‌مدت 2 دقیقه و 40 ثانیه ببینید.روح مسأله کربلا مهم است «ماجرای کربلا تقریباً بیشتر از یک نصف روز ــ یا اندکی بیشتر ــ طول نکشیده است. تعدادی هم شهید شده‌اند ــ حالا هفتاد و دو نفر یا چند نفر کمتر و بیشتر ــ این‌همه شهید در دنیا هست. مسأله‌ کربلا که...
 • افشاگری یعقوب کریمی از اتهام خنده رحمتی
 • بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران درباره آخرین وضعیت این تیم پیش از دیدار با سپیدرود صحبت کرد. به گزارش ایلنا، یعقوب کریمی بازیکن جوان اما باتجربه استقلال تهران در لیگ هفدهم زیاد به میدان نرفته است و برای تیم منصوریان چندان به کار گرفته نشد. این بازیکن در گفت و گویی درباره اتفاقات اخیر استقلال و همچنین بازی با سپیدرود صحبت کرد که در ادامه می خوانید: ابتدا درباره شرایط استقلال در این روزها صحبت کن. تمرینات خوبی را پشت سر می گذاریم تا بتوانیم نتایج لازم را بگیریم و دوباره به روزهای خوبمان برگردیم. دیگر فرصت اشتباه نداریم و محکوم به برد خواهیم بود. استقلال در قعر جدول رده بندی قرار دارد. اصلا فکرش را می کردی؟ ابتدا باید بگویم ما هر چه باشیم و در هر جایگاهی حضور داشته باشیم بازهم استقلال هستیم. فوتبال است و از این اتفاقات رخ می دهد.راستش را بخواهید اصلا فکر نمی کردم چنین اتفاقی برای ما رخ دهد. زیاد در این فصل به بازی گرفته نشدی. چرا؟ ابتدا به آقای منصوریان خسته نباشید می گویم. این را فراموش نمی کنم که برایم خیلی زحمت کشیدند اما انتظار داشتم به زمان فرصت بیشتری می دادند. اگر 20 دقیقه در این بازی های آخر حضور داشتم می توانستم کمک بیشتری کنم و کارایی خودم را نشان دهم. پست اصلی تو وینگر است اما در این پست به بزای گرفته نمی شوی. من زمان اقای قلعه نویی حدود 5 بازی هافبک چپ بازی کردم. در زمان آقای مظلومی هم با سایپا و یکی دو تیم دیگر هافبک چپ بودم اما زیاد در این پست به میدان نرفتم. به یاد ندارم در پست وینگر برای آقای منصوریان بازی کرده باشم. اصلا پست اصلی من وینگر است و 6 بازی ملی هم در این پست انجام دادم و 4 گل زدم. در این پست و در سطح...
 • چهار نفر به اتهام سرقت نفت خام در اصفهان دستگیر شدند
 • اصفهان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از دستگیری چهار نفر به اتهام سرقت 80 هزار لیتر نفت از خط لوله نفت خام مارون به میزان 39 میلیارد ریال خبر داد. به گزارش یارنا، روابط عمومی دادستانی کل کشور روز دوشنبه به نقل از حسن رحیمی افزود: متهمان با ایجاد کارگاهی در کمربندی تیران به فاصله 15 متری خط لوله 32 اینچی نفت خام مارون و کندن تونلی از کارگاه به سمت خط لوله با استفاده از پمپ به سرقت نفت خام از تانکرها و بار گیری آن جهت فروش اقدام کرده اند.وی اظهار کرد: حسب برآورد اولیه شرکت خطوط لوله نفت ایران حدود 39 میلیارد ریال نفت خام از این طریق سرقت شده است.دادستان عمومی و انقلاب اصفهان افزود: تا کنون در این پرونده چهار نفر دستگیر شده اند و مراحل تحقیق و رسیدگی به پرونده ادامه دارد.وی خاطرنشان کرد: 2 متهم اصلی پرونده متواری بوده و تحت تعقیب دادستانی قرار دارند.اواخر مرداد ماه امسال نیز روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان به نقل از محمدرضا محمدی جرقویه ای رئیس دادگستری شهرستان تیران اعلام کرده بود : در پی اطلاع دادستان عمومی و انقلاب شهرستان یک کارگاه با پوشش جعلی و با ایجاد تونل به طول 15 متر مبادرت به سرقت نفت خام از خط اصلی مارون در حال گذر از تیران کرده بود.وی اظهار کرد: با هوشیاری مأموران نیروی انتظامی و دستور به موقع دادستان عمومی و انقلاب شهرستان حدود 80 هزار لیتر نفت خام در تیران و 10 هزار لیتر نفت خام در شهرضا کشف و ضبط شده است.خط لوله مارون – اصفهان با انتقال روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون بشکه نفت خام یکی از مهمترین خطوط انتقال نفت خام کشور است که با تامین خوراک پالایشگاه اصفهان و بخشی از خوراک پالایشگاه‌های تهران و تبریز، نقش مهمی در تامین سوخت مورد نیاز کشور...
 • اتهام دروغ وزیر خارجه بحرین علیه ایران
 • شیخ خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین روز شنبه طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با این ادعا که ایران سیاست‌های سلطه‌طلبانه‌ای دارد، گفت: برقراری روابط طبیعی با ایران در گروی این امر است که این کشور از سیاست‌های سلطه‌طلبانه خود دست بردارد و به حسن همجواری و عدم دخالت در امور کشورها پایبند باشد و به اشغال سه جزیره اماراتی پایان دهد. آل خلیفه در ادامه گفت: قطر از حوادث تروریستی برنامه‌ریزی شده در بحرین حمایت کرده است. وی افزود: دیگر قابل قبول نیست که بین ما کشورهایی باشند که از تروریسم حمایت می‌کنند و به اشغال کشورها و دخالت در امور کشورهای همسایه می‌پردازند. وزیر خارجه بحرین گفت: اگر قطر در گفتگو جدی است، پس باید با شفافیت تمام، به خواسته‌های ما که در بیانیه نشست قاهره مطرح شده است، پاسخ مثبت بدهد. وی با تروریست خواندن حزب‌الله و نیروهای انصارالله یمن، مدعی شد که ایران از گروه‌های تروریستی در منطقه همچون حزب‌الله و شبه نظامیان انصارالله حمایت می‌کند. آل خلیفه در ادامه از جامعه جهانی خواست که به منظور حمایت از غیرنظامیان در سوریه و ملزم کردن همه به قطعنامه‌های آتش‌بس و مناطق کاهش تنش، تلاش‌های بیشتری انجام دهد. وی تاکید کرد که بحرین از راه حل سیاسی در سوریه که تضمین کننده وحدت این کشور باشد و به دخالت خارجی و تروریسم پایان دهد، حمایت می‌کند. وزیر خارجه بحرین در ادامه درباره درگیری بین فلسطین و اسرائیل گفت که کشورش از گامهای مثبتی که گروه‌های فلسطینی برای پایان دادن به اختلافات خود برداشته‌اند، حمایت می‌کند. وی افزود: صلح محقق نمی‌شود مگر اینکه اسرائیل از تمام اشکال خشونت علیه فلسطینیان دست برداشته و فعالیت‌های شهرک‌سازی و تجاوز به مقدسات را متوقف کند.
 • با ژنرال سلیمانی گفتگو کرده ام/اتهام تازه علیه بغداد
 • به گزارش پارسینه، مسعود بارزانی، رییس اقلیم كردستان عراق در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که همه‌پرسی جدایی اقلیم از عراق طبق برنامه تعیین شده فردا دوشنبه ۲۵ سپتامبر (سوم مهر) برگزار می‌شود. آقای بارزانی در این نشست دولت مرکزی عراق را متهم کرد که کردها را از حقوقشان محروم و آنها را تحقیر می‌کند.رئیس اقلیم کردستان عراق گفت که ما به این نتیجه رسیده‌ایم که تنها از طریق استقلال می‌توانیم آینده خود را تضمین کنیم. آقای بارزانی گفت رفراندم را برگزار می‌کنیم تا خواسته واقعی مردم آشکار شود.او همچنین مشارکت اقلیم کردستان با بغداد را تجربه‌ای شکست خورده خواند و گفت که اقلیم کردستان نمی‌خواهد این تجربه تکرار شود.آقای بارزانی با اشاره به وضعیت استان های انبار دیالی و نینوا، از ابهام قانون اساسی عراق در تعریف اکثریت قومیتی کردها انتقاد کرد. بارزانی گفت: همکاری که آرزوی آن را برای همزیستی با دولت عراق بر اساس قانون اساسی جدید داشتیم عملا محقق نشده است. به ویژه مساله بودجه و قطع آن از سوی بغداد مساله ساز شده است.وی همچنین دولت فعلی عراق را به فرقه گرایی متهم کرد و افزود همه تلاشمان را برای یافتن راه حل با همکاری جامعه بین‌الملل کردیم اما بغداد با ما همکاری نکرد.وی ادامه داد: ساکنان غیر کرد اقلیم کردستان به زندگی خود در کردستان ادامه خواهند داد. همکاری ما و ارتش عراق در تلعفر و اخیرا در حویجه مصداق موفقی از روابط دو طرفه است. روابط عالی میان پیشمرگه ها و ارتش عراق و جامعه بين الملل علیه داعش ادامه خواهد یافت.در پاسخ به پرسشی دیگر بارزانی گفت: همه پرسی تنها آغاز راه است. بعد از آن روند طولانی اجرایی کردن آن آغاز می‌شود. به بغداد زمان لازم را می‌دهیم. باید همسایگان و شرکای خوبی باشیم. استقلال تنها راه حل برای جلوگیری از تکرار وحشی گری های سابق علیه مردم کردستان است.ما در...
 • دفاع تمام قد یعقوب کریمی از اتهام خنده رحمتی روی نیمکت استقلال
 • رویداد۲۴-بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران درباره آخرین وضعیت این تیم پیش از دیدار با سپیدرود صحبت کرد.یعقوب کریمی بازیکن جوان اما باتجربه استقلال تهران در لیگ هفدهم زیاد به میدان نرفته است و برای تیم منصوریان چندان به کار گرفته نشد. این بازیکن در گفت و گوی اختصاصی با ایلنا، درباره اتفاقات اخیر استقلال و همچنین بازی با سپیدرود صحبت کرد که در ادامه می خوانید:×ابتدا درباره شرایط استقلال در این روزها صحبت کن.تمرینات خوبی را پشت سر می گذاریم تا بتوانیم نتایج لازم را بگیریم و دوباره به روزهای خوبمان برگردیم. دیگر فرصت اشتباه نداریم و محکوم به برد خواهیم بود.×استقلال در قعر جدول رده بندی قرار دارد. اصلا فکرش را می کردی؟ابتدا باید بگویم ما هر چه باشیم و در هر جایگاهی حضور داشته باشیم بازهم استقلال هستیم. فوتبال است و از این اتفاقات رخ می دهد.راستش را بخواهید اصلا فکر نمی کردم چنین اتفاقی برای ما رخ دهد.×زیاد در این فصل به بازی گرفته نشدی. چرا؟ابتدا به آقای منصوریان خسته نباشید می گویم. این را فراموش نمی کنم که برایم خیلی زحمت کشیدند اما انتظار داشتم به من فرصت بیشتری می دادند. اگر 20 دقیقه در این بازی های آخر حضور داشتم می توانستم کمک بیشتری کنم و کارایی خودم را نشان دهم.پست اصلی تو وینگر است اما در این پست به بازی گرفته نمی شوی.من زمان اقای قلعه نویی حدود 5 بازی هافبک چپ بازی کردم. در زمان آقای مظلومی هم با سایپا و یکی دو تیم دیگر هافبک چپ بودم اما زیاد در این پست به میدان نرفتم. به یاد ندارم در پست وینگر برای آقای منصوریان بازی کرده باشم. اصلا پست اصلی من وینگر است و 6 بازی ملی هم در این پست انجام دادم و 4 گل زدم. در این پست و در سطح باشگاهی 13 گل زدم که همه در این پست...
 • سه ماه حبس برای متهم حمل غیر مجاز مرغ زنده
 • برای متهم حمل غیر مجاز مرغ زنده در شهرستان قاین حکم بیش از سه ماه حبس صادر شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس شبکه دامپزشکی قاین گفت: فردی که اقدام به حمل مرغ تخمگذار فاقد مجوز بهداشتی از مبدا شهرستان مشهد به مقصد سیستان وبلوچستان کرده بود با همکاری نیروی انتظامی بخش آرین شهر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد.علی گوهری افزود: به استناد ماده 66 قانون مجازات اسلامی متهم پرونده به تحمل بیش از سه ماه حبس محکوم شد.
 • برای نخستین بار پاپ فرانسیس متهم به بدعت شد
 • خبرگزاري آريا - براي نخستين بار در تاريخ کليساي کاتوليک، گروهي از کشيشان و محافظه کاران در واتيکان، پاپ فرانسيس را متهم به بدعت کاري کردند. 62 کشيش و اعضا محافظه کار در واتيکان با امضاي سندي 25 صفحه اي، پاپ فرانسيس رهبر مذهبي کاتوليک ها را متهم به بدعت کردند، اقدامي که در تاريخ واتيکان بي سابقه محسوب مي شود. اين نامه روز 11 اگوست گذشته (20 مردادماه) به امضاي اين گروه محافظه کار در واتيکان از جمله شخصيت هايي مانند اسقف `برنارد فالي`، `روبرتو دماتئي`، `پيئرو واسالو` و `اتوره گوتي تدسکي` رئيس سابق بانک واتيکان (ior) رسيده است اما پاپ تاکنون به آن پاسخي نداد. در اين سند، از پاپ خواسته شده است تا مطالب جديدي را که در آخرين کتاب خود در رابطه با ازدواج و خانواده نوشته است، روشن کند. با توجه به اينکه پاپ به اين درخواست تاکنون پاسخي نداده است حتي يک تارنماي اينترنتي باز شد که البته واتيکان آنرا فيلتر کرد. در اين سند که با عنواني به زبان لاتين نوشته شده است، اعلام شده که پاپ از 7 موضع بدعت کاري حمايت کرد که مربوط به ازدواج، زندگي معنوي و پذيرش مقدسات مي شود و باعث گسترش ديدگاه هاي ارتدادي در کليساي کاتوليک شده است. پاپ فرانسيس اجازه داد تا اين تفکر بوجود بيايد که اطاعت از قانون خداوند بتواند غير ممکن و يا ناخواسته جلوه کند و اينکه کليسا برخي اوقات بايد زناکاري را بپذيرد چرا که با کاتوليک بودن سازگاري دارد. در اين سند همچنين آمده است که پاپ در آخرين کتاب خود ابراز اميدواري کرده تا کليسا از افرادي که طلاق گرفته و همجنس گرايان و آنهايي که با يکديگر همزيستي مي کنند بيشتر استقبال کند. همچنين به عقيده پاپ افرادي که در کليسا ازدواج کرده و سپس طلاق گرفته و اکنون ازدواج کرده اند در شرايط گناه دائم...
 • متهم واقعی اتفاقات پیرامون طارمی کادر فنی و مدیریت پرسپولیس است
 • داوود فنایی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز در خصوص بازی پرسپولیس و الهلال عربستان گفت: به هرحال پرسپولیس در روی نیمه اول بازی ما قبل فینال حضور دارد و تیم عربستانی سعی می کند از شرایط میزبانی خودش استفاده کند تا بتواند به فینال راه یابد، البته من اطمینان دارم پرسپولیس تیم بزرگ و پر قدرتی است و می تواند با انجام بازی منطقی و با تفکر خود از این بازی دست پر به ایران برگردد. وی در خصوص غیبت چند بازیکن پرسپولیس از جمله کامیابی نیا و طارمی گفت: نبود این بازیکنان تاثیر مستقیمی بر بازی پرسپولیس خواهد گذاشت و پرسپولیس را دچار مشکل می کند، البته دست کادر فنی خالی نیست و می توان با جایگزینی مناسب خلا مربوط به نبود بازیکنان را پر کرد. دروازبان اسبق پرسپولیس در خصوص اتفاقات رخ داده برای مهدی طارمی گفت: مسوولان تیم باید زودتر از این ها به فکر می افتادند تا شاهد چنین اتفاقی نباشیم، در این موضوع کادر فنی و مدیریت پرسپولیس متهم واقعی این رخداد هستند چرا که زودتر از اینکه این اتفاق می افتاد باید پیگیر فسخ قرار داد یک طرفه مهدی طارمی می افتادند. 602 فدراسیون ورزش فوتبال ایران
 • متهم در دادگاه:آدم ربا نیستم مرد ثروتمند را به خواست همسر و فرزندانش تحویل کمپ اعتیاد دادم
 • جامعه>حوادث - ایران نوشت: 25 دی سال 94 مردی به‌نام سیاوش با مراجعه به پلیس شکایت کردکه آدم‌ربایان او را داخل یک کمپ ترک اعتیاد به گروگان گرفتند تا از خانواده‌اش یک میلیارد تومان پول بگیرند. در پی این شکایت فردی به‌نام اصغر 42ساله شناسایی و دستگیر شد و به اتهام مشارکت در آدم‌ربایی در شعبه دهم دادگاه کیفری تهران که به ریاست قاضی قربان‌زاده و با حضور قاضی غفاری -مستشار دادگاه- تشکیل شده بود تحت محاکمه قرار گرفت. در آغاز جلسه، قاضی غلامی- نماینده دادستان- متن کیفرخواست را خواند. آنگاه شاکی به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: مرد جوانی مقابل خانه‌ام مرا به زور سوار خودرو کرد و به کمپ ترک اعتیاد در کهریزک برد تا از خانواده‌ام پول بگیرد. شب اول، آنها از من تست اعتیاد گرفتند و بعد گفتند قرار است مدت شش ماه مرا در آنجا نگه دارند و من هیچ کاری برای نجاتم نمی‌توانم انجام دهم. 10 روز بعد هم دیدم پسرم برایم لباس و خوراک آورد. در این هنگام قاضی قربان زاده از شاکی سؤال کرد:«چگونه شما را گروگان گرفته بودند که پسرت به ملاقات آمده است. آیا در آنجا افراد دیگری هم بودند.»مرد پاسخ داد بله در حدود 50نفر بودند... درادامه این جلسه خانواده شاکی اظهارات متهم را رد کردند. پس از اظهارات عجیب مرد ثروتمند متهم به پا خاست تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. شغلت چه بود؟ من بقال بودم. آیا اتهام آدم‌ربایی را قبول داری؟ نه هرگز. چون من تنها به درخواست خانواده شاکی که از اعتیادش به ستوه آمده بودند، اورا به کمپ بردم. چه کسی از تو خواست او را به کمپ انتقال بدهی؟ همسر و چهار پسر این مرد. چرا از تو خواستند؟ چون از نجات یافتگان اعتیاد بوده‌ام. قبلاً اعتیاد داشتی؟بله ولی الان 10 سال است که پاک هستم. آیا از...
 • شاسی بلند جدید ب ام و با ۳ ردیف صندلی/افشای جزییات جدید از ایکس ۷ عکس
 • به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،از نقطه نظر فنی این دو خودرو اشتراکات فراوانی در زیر پوست خواهند داشت اما زمانی که وارد کابین X7 شوید قطعاً ارتقاهای صورت گرفته در فضاسازی و میزان اشرافیت آن را تحسین خواهید کرد. بزرگ‌ترین تفاوت بین دو خودرو این تفاوت خواهد بود که X7 سه ردیفه خواهد بود. در این خودرو بزرگ‌سالان خواهند توانست از ردیف سوم استفاده کنند درحالی‌که صندلی‌های ردیف آخر X5 تنها برای خردسالان است. برادر بزرگ‌تر بسته به انتخاب مشتری به‌صورت 6 یا 7 نفره تولید خواهد شد اما نسخه 6 نفره گزینه راحت‌تری خواهد بود. همچنین این خودرو به همراه سری 7، سری 8 و i8 بخشی از محصولات مجزای ب‌ام‌و خواهند بود که تمرکز ویژه‌ای روی اشرافیت و تجمل دارند. البته جدای از بهترین کیفیتی که با پول پرداختی دریافت می‌کنید شاهد برخی از تکنولوژی‌های جالب نیز خواهید بود. یکی از تکنولوژی‌ها سیستم تهویه مطبوع 5 ناحیه‌ای خواهد بود زیرا ب‌ام‌و فکر می‌کنیم سیستم 4 نقطه‌ای کافی نیست. ما تا این لحظه اطلاعات بیشتری دراین‌باره نداریم اما احتمالاً دو صندلی آخر نیز تنظیم دما بنا به ترجیح شخص را خواهند داشت. ب‌ام‌و X7 قرار است سال آینده به عنوان خودروی مدل سال 2019 وارد بازار شود و موعد عرضه آن به رونمایی از نسل جدید X5 بسیار نزدیک خواهد بود.
 • شاسی بلند جدید ب ام و با سه ردیف صندلی/جزئیات جدید از ایکس ۷
 • دانش>فناوری - همان اندازه که فرایند توسعه ب‌ام‌و X7 کامل می‌شود اخبار بیشتری از پرچم‌دار قدبلند باواریایی ها منتشر به بیرون درز می‌کند. منابع داخلی شرکت در مونیخ ادعا می‌کنند که این شاسی‌بلند جدید در واقع با ارائه سطح جدیدی از اشرافیت راه خود را از X5 جدا خواهد کرد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،از نقطه نظر فنی این دو خودرو اشتراکات فراوانی در زیر پوست خواهند داشت اما زمانی که وارد کابین X7 شوید قطعاً ارتقاهای صورت گرفته در فضاسازی و میزان اشرافیت آن را تحسین خواهید کرد. بزرگ‌ترین تفاوت بین دو خودرو این تفاوت خواهد بود که X7 سه ردیفه خواهد بود. در این خودرو بزرگ‌سالان خواهند توانست از ردیف سوم استفاده کنند درحالی‌که صندلی‌های ردیف آخر X5 تنها برای خردسالان است. برادر بزرگ‌تر بسته به انتخاب مشتری به‌صورت 6 یا 7 نفره تولید خواهد شد اما نسخه 6 نفره گزینه راحت‌تری خواهد بود. همچنین این خودرو به همراه سری 7، سری 8 و i8 بخشی از محصولات مجزای ب‌ام‌و خواهند بود که تمرکز ویژه‌ای روی اشرافیت و تجمل دارند. البته جدای از بهترین کیفیتی که با پول پرداختی دریافت می‌کنید شاهد برخی از تکنولوژی‌های جالب نیز خواهید بود. یکی از تکنولوژی‌ها سیستم تهویه مطبوع 5 ناحیه‌ای خواهد بود زیرا ب‌ام‌و فکر می‌کنیم سیستم 4 نقطه‌ای کافی نیست. ما تا این لحظه اطلاعات بیشتری دراین‌باره نداریم اما احتمالاً دو صندلی آخر نیز تنظیم دما بنا به ترجیح شخص را خواهند داشت. ب‌ام‌و X7 قرار است سال آینده به عنوان خودروی مدل سال 2019 وارد بازار شود و موعد عرضه آن به رونمایی از نسل جدید X5 بسیار نزدیک خواهد بود. 5454 کلید واژه‌ها : خودرو -
 • مسئولان سابق جبهه النصره الجولانی را به ترور فرماندهان این جبهه متهم کردند
 • مسئولان سابق جبهه النصره، ابومحمد الجولانی را به ترور بسیاری از فرماندهان این جبهه طی سال‌های گذشته متهم کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، مسئولان سابق در جبهه النصره (جبهه فتح الشام) اعلام کردند که ابومحمد الجولانی، رهبر جبهه فتح الشام در ترور "ابوهاجر الحمضی" ملقب به "ابوعمر سراقب"، فرمانده نظامی جیش الفتح دست داشته به این دلیل که وی خواسته از این گروه جدا شود و به احرار الشام بپیوندد. از جمله کسانی که ترور شدند یونس شعیب(ابوالحسن تفتناز) است که بسیاری از اقدامات الجولانی در داخل این جبهه را ناکام گذاشته بود. به گفته منابع الجولانی همچنین مکان و موقعیت واطلاعات بسیاری از فرماندهان القاعده را که به جبهه النصره پیوسته بودند از جمله ابوفرج المصری و ابوفراس السوری مشخص کرده بود. ابوفراس السوری به شدت از الجولانی انتقاد می‌کرد و همچنین اطلاعات و آمار مربوط به عبدالله المحیسنی را نیز مشخص کرده بود و همین مسئله وی را واداشت که از جبهه النصره جدا شود. انتهای پیام
 • اعتراض مسی به این نوع فوتبال
 • بارسلونا شنبه شب در زمین خیرونا به یک پیروزی بی دردسر 0-3 دست یافت تا ششمین برد متوالی خود را جشن بگیرد. بارسا در این مسابقه با دو گل به خودی و تک گل سوارز به برتری رسید. نکته قابل توجه این بازی، تاکتیکجالب خیرونا برای مهار مسی بود؛ به طوریکه پابلو مافئو در تمام طول بازی مسی را تعقیب می کرد و حداقل توانست مانع گلزنی او شود. مافئو دقیقه 78 بازی تعویض شد و طبق آنچه دوربین ها شکار کرده اند، پس از تعویض روی نیمکت به هم تیمی خود گفته است که مسی به او در طول بازی گفت که اینطور بازی کردن افتضاح است. مافئو اعتراف کرد که مسی از تعقیب مداوم خسته و عصبی شده بود. این اولین بار نیست که یک مربی برای مسی مامور مهار مستقیم می گذارد. زمانی مورینیو به په په چنین ماموریتی داده بود و در همینسوپرکاپ اخیر اسپانیا ببین رئال و بارسا، کوواچیچالبته به شکلی کمرنگ تر از مافئو با مسی در جدال نفر به نفر بود.