سرویس سیاسی -
در شرایطی که مقامات دولتی تا دیروز کشورهای غربی طرف برجام از جمله آمریکا را جامعه جهانی معرفی می‌کردند و از سویی این کشورها در مواجهه با ایران، هیچ اختلافی با آمریکا ندارند، مشخص نیست که معنای سخنان نوبخت مبنی بر ایزوله شدن آمریکا در صورت خروج از برجام به چه معناست؟
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته (سه‌شنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران درخصوص موضع دولت در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‏ای گفت: برجام یک توافق چندجانبه بین‏المللی بین ایران و 6 کشور بزرگ دیگر و آمریکا هم یکی از کشورهای طرف این قرارداد است.

در حال حاضر هم فضای بین‏المللی و حقوقی نسبت به سال‎‏های قبل در عرصه جهانی به نفع کشور به شدت تغییر کرده و قطعنامه‏های سازمان ملل و شورای امنیت علیه کشورمان لغو شده است.
نوبخت افزود: برجام یک قرارداد بین‏المللی و چندجانبه، خروج یک طرفه یک کشور از آن به منزوی شدن آن کشور منجر خواهد شد. به هر حال اصل مهم و اساسی برای ما در چگونگی اجرای این توافق برای ما رعایت منافع ملی است و قاعدتا در هر زمانی بهترین تصمیمات در این حوزه از سوی مرجع شکل گرفته در کشور که نماینده همه نهادها و دستگاه‎ها است با تاکید بر منافع ملی ما اتخاذ خواهد شد.
وی درخصوص سخنان یوکیا آمانو دبیرکل آژانس بین‏المللی انرژی گفت: این مرجع بین‏المللی پایبندی ایران به برجام را تایید کرد و این تاییدی است بر منزوی شدن و خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته‏ای.
این اظهارات آقای نوبخت ایزوله شدن آمریکا پس از خروج احتمالی از برجام و اظهاراتی دیگر از قبیل «بدون آمریکا هم برجام را اجرا می‌کنیم» و. . . از سوی مقامات دولتی طی روزهای اخیر در حالی است که اولا هر یک از کشورهای طرف توافق هسته‌ای می‌توانند بر اساس بند ۳۸ برجام عدم اجرای تعهداتی را که مصداق «عدم پایبندی اساسی» باشد، مبنای توقف کلی یا جزئی اجرای برجام قرار دهند و خروج آمریکا به عنوان طرف اصلی تضمین‌کننده اجرای برجام چگونه باعث منزوی شدن این کشور خواهد شد؟ و ثانیا با توجه به اینکه انگلیس، فرانسه و آلمان به عنوان دیگر طرف‌های برجام که به زعم همین مسئولان دولتی جامعه جهانی اطلاق می‌شوند در مواجهه با ایران، هیچ اختلافی با آمریکا ندارند، طرح این ادعا که می‌گویند، خروج آمریکا از برجام این کشور را منزوی خواهد کرد، بیشترشبیه شوخی است. چنین مواضع نسنجیده‌ای جز گرا دادن به آمریکا برای اعمال فشار بیشتر و پایبندی کمتر به تعهدات خود نیست چراکه این پیام را منتقل می‌کند که عدم پایبندی واشنگتن به برجام هیچ هزینه‌ای برایش نداشته و ایران همچنان به تعهدات خود پایبند خواهد بود!
اظهارات صالحی قابل اعتنا و دقیق است
نوبخت با ‌اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک گفت: برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است اما ما باید احتیاط را هم در نظر بگیریم چرا که ممکن است تا آخرین لحظه در این سفرها تغییراتی ایجاد شود اما تا امروز برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است.
وی افزود: امیدواریم این ماموریت همچون سال‌های گذشته با موفقیت به پایان برسد، چرا که حذف تحریم‌ها و شکل‌گیری برجام از آثار همین سفرهاست.
سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که دولت برای پیگیری سرقت دو میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران چه اقدامی انجام داده است گفت: کمیته ویژه حقوقدانان برای اعلام جرم تشکیل شد؛ البته می‌دانید که بعضی از این پرونده‌های حقوقی سال‌های سال طول می‌کشد و ما هم امیدوارانه در دولت این مسائل را پیگیری می‌کنیم.
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که اظهارات آقای صالحی (رئیس‌سازمان انرژی اتمی) در مورد برجام موضع دولت است یا خیر، گفت: آقای صالحی یکی از انسان‌های باتجربه و مسئول در این زمینه هستند، قطعا مطالبی که بیان می‌کنند مطالب قابل اعتنا و دقیقی است چرا که ایشان هم صاحبنظر، صاحب اطلاع و هم صاحب نقش و مسئولیت است.
رئيس سازمان انرژي اتمي چندی پیش گفته بود که خروج آمريكا از توافق هسته‌اي ايران با 1+5 تأثيري بر آن نخواهد گذاشت، چرا که اگر آمریکا هم آن را نقض كند، «ديگر کشورها مسئوليت اجراي آن را بر عهده خواهند داشت. » اظهاراتی که حتی واکنش رسانه‌های زنجیره‌ای حامی دولت را هم برانگیخت و روزنامه آفتاب یزد در گزارشی در همین زمینه نوشت که در صورت خروج آمریکا از برجام شرکت‌های اروپایی بدون آمریکا همکاری با ایران نخواهند داشت و این یعنی اینکه عملا بدون آمریکا برجام معنایی نخواهد داشت.
واکنش نوبخت به تخلف انتخاباتی برخی از استانداران: آنها وظایف قانونی خود را انجام می‌دادند
نوبخت در ادامه سخنان خود در واکنش به بازداشت چند تن از استانداران به دلیل تخلفات انتخاباتی گفت: آنها داشتند وظایف قانونی خود را انجام می‌دادند. اینکه استانداری در دوره انتخابات از عملکرد دولت دفاع کند، تخلف نیست، البته ما برای قوه قضائیه استقلال قائل هستیم و می‌دانیم اگر هم شکایتی شده، قوه قضائیه همه استدلال‌ها را گوش می‌کند و سپس اظهارنظر خواهد کرد.
با کلانتری مدارا کنید!
نوبخت در ادامه درباره اظهارنظر رئیس ‌سازمان محیط‌زیست و انتقادهای صورت گرفته نسبت به اظهارات وی و اینکه گفته می‌شود اظهاراتش موجب تذکر رئیس‌جمهور شده است، گفت: آقای کلانتری فرد باهوش و محترمی هستند، صراحت لهجه دارد، انتظار نداشته باشیم همه پاسخ‌های استاندارد به کار ببرند، با او به خاطر دانش و تجربه وافرش مدارا کنید.
سخنگوی دولت ادامه داد: اینکه گفته شده رئیس‌جمهور از ایشان مُکدر است، چنین چیزی نیست و من این موضوع را نشنیده‌ام.
وی درباره احتمال معرفی کلانتری به عنوان وزیر نیرو به دلیل تخصصش در حوزه آب، گفت: اینکه ایشان گزینه وزارت نیرو باشد چنین چیزی نشنیده‌ام و چنین موضوعی مطرح نیست؛ چراکه تازه در این سمت منصوب شده است و امیدواریم شاهد موفقیت چشمگیر آقای کلانتری در سازمان محیط زیست باشیم.
تغییرات در سطح مدیران عالی استان‌ها
سخنگوی دولت در ادامه درمورد تغییرات در سطح مدیران عالی استان‌ها گفت: این تغییرات در حال انجام است، از زحمات تعدادی از استانداران و مدیران قدردانی خواهیم کرد و برخی از استانداران نیز جابه‌جا می‌شوند و به استان‌های دیگر می‌روند و برخی دیگر نیز که حُسن عملکردشان ثابت شده، در استان‌های دیگر مشغول می‌شوند و تعدادی استاندار جدید نیز مشغول به کار خواهند شد.
وی با بیان اینکه نباید وضعیت استان‌ها را معلق نگه داریم، گفت: وزیر کشور با تأمل و سرعت لازم این موضوع را در دستور کار دارد.
استفاده از همه ظرفیت‎های دیپلماتیک کشور درخصوص فاجعه میانمار
سخنگوی دولت در ادامه با ‌اشاره به فاجعه انسانی در میانمار و ظلمی که به مسلمانان این کشور روا داشته می‎شود، گفت: از همه ظرفیت‎های دیپلماتیک کشورمان در این خصوص استفاده خواهد شد. موضع ایران و دولت ایران در دفاع از مظلومان همواره بدون تغییر ادامه دارد و متاسفانه در مورد این فاجعه انسانی شاهد واکنش متناسب از سوی مراجع جهانی نیستیم.

منبع: بی باک نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۱۳۶۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • ترامپ سازمان ملل را با پایگاه هوایی آمریکا اشتباه گرفت/رئیس جمهور آمریکا هر چه بیشتر حرف بزند حقانیت ایران بیشتر اثبات می شود
 • به گزارش ایلنا، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این مطلب و با اشاره به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، این سخنان را خلاف عرف دیپلماتیک دانست و گفت: این سخنان با عرف سخنرانی همه روسای جمهور جهان متفاوت بود چرا که جنبه توهین و بی ادبی داشت.از یک طرف جاهلانه و نا آگاهانه و از طرف دیگر غیر مسئولانه و یاغی گرایانه بود. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آقای ترامپ به ملت ما و ملت های دیگر توهین و نسبت به جایگاه خود کاملا جاهلانه عمل کرد. رضایی با بیان اینکه ترامپ سازمان ملل را با پایگاه هوایی آمریکا اشتباه گرفته بود، افزود: سازمان ملل برای این ایجاد شد که کشورها اختلافات خود را از طریق دیپلماسی حل و فصل کنند در حالی که زبان سخنان ترامپ ، زبان دیپلماسی نبود. او سازمان ملل را با پایگاه هوایی وسران کشورها را با سربازان آمریکایی اشتباه گرفته بود. وی با اشاره به وجود تناقضات فراوان در صحبت های ترامپ تصریح کرد:«از یک طرف وانمود می کرد که می خواهد به نفع ملت ایران صحبت کند ولی در طول یک سال گذشته تحریم هایی همچون عدم فروش هواپیما و محدودیت در صدور ویزا و محدودیت استفاده از اینترنت را علیه شهروندان و مردم ما برقرار کرد». دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ترامپ از فقدان دموکراسی در ایران صحبت کرد، گفت: این در حالی است که آمریکا در منطقه با دیکتاتورهای مستبد متحد است و دوستان واقعی اش دیکتاتورهایی سابقه دارند که درکشورهایشان اصلا دموکراسی وجود ندارد. رضایی گفت: ترامپ از حقوق بشر صحبت می کند، در حالی که قوانین نژاد پرستانه ای که وی وضع کرد، محدودیت های نژادی ای که وی در ست کرده و یا حمایت هایی که از اسرائیل و عربستان...
 • رونمایی مجدد از چهره نفاق آمریکا لطف خداوند بود/عزم ایران برای پاسخ کوبنده به اسرائیل و آمریکا بیشتر شده است
 • حسن پور گفت: غربی ها از یک سو شعار آزادی و استقلال سر می دهند و از سوی دیگر چهره خشن آمریکایی ها از مقام اول آنها افشا می شود که البته باید این رو نمایی را لطف خداوند دانست. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهباز حسن پور در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان در خصوص اظهارات اخیر ترامپ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: یاوه گویی های ترامپ بیشتر جنبه داخلی دارد چرا که آمریکا در مسائل اقتصادی با مشکلات عدیده ای روبه رو است و به عنوان دلال بین المللی، به دنبال ایران هراسی در منطقه برای چپاول سرمایه کشورهای عربی و نفت خیز منطقه است. هیچ کشوری به جز اسرائیل از سخنان ترامپ استقبال نکرد/ رونمایی مجدد از چهره نفاق آمریکا لطف خداوند بود نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دولت به دنبال سر پوش گذاشتن روی مسائل داخلی خود است، گفت: با توجه به اینکه از روز گذشته افراد مختلفی پس از ترامپ به ایراد سخنرانی پرداخته اند، به جز اسرائیل هیچ کشور دیگری از صحبت های وی استقبال نکرده و این شکستی جدی و مفتضحانه برای دولت آمریکا در دنیا بود. وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران باید بر توان داخلی خود تأکید بیشتری در جهت حمایت از دانشمندان جوان در بحث مسائل موشکی و نیروهای مسلح داشته باشد. حسن پور با اشاره به اینکه از عدم پایبندی آمریکا به قوانین بین المللی و چهره نفاق آنها مجدد رونمایی شد، بیان کرد: غربی ها از یک سو شعار آزادی و استقلال سر می دهند و از سوی دیگر چهره خشن آمریکایی ها از مقام اول آنها افشا می شود که البته باید این رو نمایی را لطف خداوند دانست کمااینکه بر اساس آیه صریح قرآن که فرموده...
 • عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:جایگاه آمریکا در جهان به سبب رفتارهای نسنجیده ترامپ متزلزل شده است
 • شهروز برزگر امروز درگفت‌وگوبا خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره بهبدعهدی‌های آمریکا در قبالبرجاماظهار داشت:تحریم‌هایآمریکا همواره از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته و اعمالتحریم‌هایجدیدی علیه ایران با عنوان مادرتحریم‌هاموضوع جدیدی نبوده و تنها بازی با کلمات است. وی با مغتنم شمردن سفررئیس‌جمهورروحانی به نیویورک برای شرکت در نشست سالانه سازمان ملل در مقطع کنونی عنوان کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده که رئیس‌جمهورو وزیر امور خارجهباقدرتدیپلماسی وارد عمل شده و صدق رفتار ایران در قبالبرجامرا به دنیا بازگو کنند همچنین با استفاده از قدرت چانه‌زنیدیپلماتیکچهره واقعی آمریکا را به جهانیان نشان دهد. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس بازدیدهای سرزدهپیش‌بینی‌شدهدر برجامامکان هیچ نقض عهدی از سوی ایران ممکن نیستافزود: طرف قرارداد ایران دربرجامصرفاًآمریکای بدعهد نیست و علاوه بر آن کشورهایی دیگری نیز حضور دارند که همواره به پایبندی خود نسبت بهبرجاماذعانمی‌کنند. وی باتأکیدبر این نکته کهاکنون جایگاه آمریکا در جهان به سبب رفتارهای نسنجیدهترامپمتزلزل شدهعنوان کرد: دیگر کمتر کسیبهصدق رفتار و گفتار آمریکا اعتماد دارد و اینک بهترین فرصت برایشفاف‌سازی چهره آمریکا در نزد جهانیان است چراکهوقتی‌رئیس‌جمهوردر صحن علنی سازمان ملل به نطق می‌پردازداین سخنرانی برای تمام دنیامنشأاثرمی‌شود. انتهای پیام/ن
 • برای حل بحران کره فشار لازم است نه مذاکره
 • به گزارش بولتن نیوز، شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن خاطرنشان کرد: جهان انتظارات بسیاری از سازمان ملل متحد دارد و از همین رو است که شورای امنیت باید هر چه سریع‌تر در واکنش به مقتضیات روز، اصلاح شود. آبه که در هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد، بخش عمده‌ای از اظهارات خود را به تحولات شبه‌جزیره کره اختصاص داد و گفت: چاره‌ای ندارم جز این که سخنان خود را روی یک موضوع خاص و آن هم کره‌شمالی متمرکز کنم. وی خاطرنشان کرد: کره‌شمالی در سوم سپتامبر آزمایشی هسته‌ای انجام داد که مقیاس آن از آزمایش‌های قبلی بسیار بالاتر بود. هنوز مرکب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خشک نشده بود که این کشور اقدام به انجام آزمایش‌ موشکی دیگری کرد. نخست‌وزیر ژاپن در ادامه با بیان این که بحران اخیر در شبه‌جزیره کره دارای ابعاد مختلفی است، اظهار کرد: تهدیدهای ناشی از آزمایش‌های کره‌شمالی بسیار جدی بوده و نیازمند واکنش فوری است. آبه با بیان این که در شرایط کنونی مذاکراتی برای حل بحران کره شمالی صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: برای کره‌شمالی مذاکره در واقع ابزاری برای فریب دادن ما و خرید وقت بوده است. وی تأکید کرد: ما باید کره‌شمالی را مجبور کنیم که تمامی برنامه موشکی و هسته‌ای خود را به‌گونه‌ای غیرقابل بازگشت، قابل تایید و تمام و کمال متوقف کند. در این راستا چیزی که لازم است مذاکره نیست بلکه فشار است. آبه خاطرنشان کرد: ما همواره از این موضع آمریکا که تمامی گزینه‌ها روی میز است، حمایت می‌کنیم. وی گفت: کره‌شمالی با آزمایش‌های موشکی خود نشان داده که توجهی به قطعنامه‌های شورای امنیت ندارد. نخست‌وزیر ژاپن اظهارات خود را با این جمله به پایان رساند که به منظور تغییر سیاست‌های کره‌شمالی، «ما باید اتحاد خود را تقویت کنیم».
 • نخست وزیر ژاپن:برای حل بحران کره فشار لازم است نه مذاکره
 • نخست‌وزیر ژاپن گفت، کشورش خواهان تضمین تمامی ابعاد نظام بین‌المللی آزاد و لیبرال و چارچوب‌های چندجانبه است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد، شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن خاطرنشان کرد: جهان انتظارات بسیاری از سازمان ملل متحد دارد و از همین رو است که شورای امنیت باید هر چه سریع‌تر در واکنش به مقتضیات روز، اصلاح شود. آبه که در هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد، بخش عمده‌ای از اظهارات خود را به تحولات شبه‌جزیره کره اختصاص داد و گفت: چاره‌ای ندارم جز این که سخنان خود را روی یک موضوع خاص و آن هم کره‌شمالی متمرکز کنم. وی خاطرنشان کرد: کره‌شمالی در سوم سپتامبر آزمایشی هسته‌ای انجام داد که مقیاس آن از آزمایش‌های قبلی بسیار بالاتر بود. هنوز مرکب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خشک نشده بود که این کشور اقدام به انجام آزمایش‌ موشکی دیگری کرد. نخست‌وزیر ژاپن در ادامه با بیان این کهبحران اخیر در شبه‌جزیره کره دارای ابعاد مختلفی است، اظهار کرد: تهدیدهای ناشی از آزمایش‌های کره‌شمالی بسیار جدی بوده و نیازمند واکنش فوری است. آبه با بیان این که در شرایط کنونی مذاکراتی برای حل بحران کره شمالی صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: برای کره‌شمالی مذاکره در واقع ابزاری برای فریب دادن ما و خرید وقت بوده است. وی تأکید کرد: ما باید کره‌شمالی را مجبور کنیم که تمامی برنامه موشکی و هسته‌ای خود را به‌گونه‌ای غیرقابل بازگشت، قابل تایید و تمام و کمال متوقف کند. در این راستا چیزی که لازم است مذاکره نیست بلکه فشار است. آبه خاطرنشان کرد: ما همواره از این موضع آمریکا که تمامی گزینه‌ها روی میز است، حمایت می‌کنیم. وی گفت: کره‌شمالی با آزمایش‌های موشکی خود نشان داده که توجهی به قطعنامه‌های شورای امنیت ندارد. نخست‌وزیر ژاپن اظهارات خود را با این جمله به پایان رساند که به منظور تغییر...
 • رئیسی:مواضع رهبری و دولت در برابر بد عهدی های آمریکا قاطع و جدی است
 • شهرری ـ ایرنا ـ تولیت آستان مقدس ثامن الحجج(ع) عملکرد دولت را در مقابل سخنان سخیف و بی اساس رئیس جمهور آمریکا و بد عهدی های سران این کشور در موضوع برجام را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مواضع رهبری و دولت در برابر بد عهدی های آمریکا قاطع و جدی است. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم ادای احترام هیات رئیسه و اعضای مجلس خبرگان رهبری به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: می طلبد در رابطه با برجام و توافق هسته ای کارهایی صورت گیرد که آمریکایی ها در مقام عمل آن را کاملا احساس کنند و ایران را با هیچ کشوری مقایسه نکنند و بدانند که دولت ایران از حقوق به حق ملت ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد.عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شورای نظارت بر عملکرد برجام باید تحرکات، عملکرد و بدعهدی های آمریکایی ها را کاملا زیر نظر بگیرد و متناسب با آن مواضع، اقدامات جدی صورت دهد.رئیسی با بیان اینکه امروز کشور و ملت ایران پیش پرداخت هایی در ارتباط با اجرای برجام پرداخت کرده است اظهار داشت: امروز ما از سوی آمریکایی ها با یک بد عهدی، بی پیمانی و بی اعتباری جدی مواجه هستیم که باید دولت از حقوق ملت در صحنه بین المللی دفاع کند و در مقابل این بد عهدی های آمریکایی ها یک مقابله به مثل داشته باشد.وی سخنان رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل را بی اساس، بی مبنا، سخیف دانست و بیان داشت: این سخنان از نظر دیپلماتیک و لسان بین المللی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و همچنین در شان یک رییس جمهور هم نیست که در مورد ملت بزرگ ایران این گونه سخن بگوید.رئیسی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران همواره نسبت به میثاق ها و پیمان ها پایبند هستند...
 • کاش برخی مسئولان به آمریکا دل خوش نمی کردند/اظهارات اخیر ترامپ شبیه مواضع هیتلر بود
 • مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به عهدشکنی های مکرر دولت آمریکا در طول تاریخ گفت: کاش برخی مسئولان به آمریکا دل خوش نمی کردند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده کل قوا در اجلاسیه 96 شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان که صبح امروز با حضور جمعی از مقامات کشوری و استانی، خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن هلال احمر سمنان برگزار شد با یادآوری حضور پر رنگ رزمندگان استان در سالهای دفاع مقدس گفت: تیپ 12 قائم (عج)، لشکر 58 ذوالفقار و نیروهای جهاد سازندگی در عملیات های بزرگ دفاع مقدس حماسه بی نظیری آفریدند. حضور پررنگ مردم استان سمنان در دفاع مقدس از بینش عمیق آنها حکایت می کند مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به تقدیم 3 هزار شهید، 7 هزار جانباز و 250 آزاده از استان سمنان در سالهای دفاع مقدس اظهار کرد: استان سمنان از لحاظ شاخص های ایثارگری در جایگاه سوم کشور قرار دارد که این امر ظرفیت های بالای ایمانی و بینش عمیق مردم این استان را نشان می دهد. رحیم صفوی نقش واحدهای بهداری را در طول سالهای دفاع مقدس بی بدیل دانست و افزود: حضور در بخش های مختلف بهداری جنگ نیازمند روحیه بالای ایثارگری و باورهای عمیق دینی بود. وی با بیان اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از 100 هزار رزمنده در بخش های مختلف بهداری در جبهه های نبرد حضور داشتند گفت: واحدهای بهداری سراسر کشور بیش از 3 هزار و 500 شهید و 15 هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بیش از 800 هزار نفر در طول جنگ مجروح و زخمی شده اند اظهار...
 • وقتی رسانه برای بازدید بیشتر به جنازه نیز رحم نمی کند
 • به گزارش برنا،پس از اجرای حکم،خبری در کانالهای تلگرامی پخش گردید مبنی بر اینکه اهالی روستای جد و آبادی اسماعیل رنگرز اجازه دفن در روستا را نداده اند و تحلیلهای غیرتی در این باب ارائه شده بود! در انتها نیز همان محل خبر ناشناس،خبر داده بود که پیکر وی به قطعه اعدامیهای آرامستان تبریز منتقل شده است!!! آرامستان تبریز نیز امروز طی اطلاعیه ای اعلام نمود که اساساً چنین مطلبی کذب است و برای دفن به این مکان مراجعه نشده است. فارغ از اینکه در آیین مسلمانی ماست که جنازه را باید دفن نمود چه مجرم باشد چه عادی،و باز آیین مسلمانی و انسانی حکم می کند که بیش از این خانواده آتنا و قاتل را با اخبار بی اساس و کذب و برای چند بازدید بیشتر آزار ندهیم. فشارهای روانی در این مدت برای خانواده های درگیر بیش از حد تصور بوده است.در مکتب و قانون نیز مجازات تنها برای مجرم تعریف شده است.روا نیست چنین بی مروی که اطرافیان را نیز با اخبار کذب برنجانیم.
 • اعمال محدودیت های ترافیکی برای رژه نیروهای مسلح در مهاباد مصاحبه
 • محدودیت‌های ترافیکی برای رژه نیروهای مسلح در مهاباد اعمال می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد گفت: با فرا رسیدن 31 شهریور و هفته دفاع‌مقدس و به منظور برگزاری باشکوه رژه نیروهای مسلح ، محدودیت‌های ترافیکی از امروز در مهاباد اعمال می‌شود. سرهنگ کاظمی افزود: بدین منظور این محدودیت از ساعت 16 امروز در حد فاصل میدان کوهسار تا میدان مادر اجرا می شود. فردا هم از ساعت 7 صبح تا پایان مراسم در محدوده میدان کوهسار به سمت میدان مادر، خیابان شهید گلابی به سمت میدان مادر، سه راه تاکسیرانی به سمت تقاطع حکمت و ازتقاطع حکمت به سمت میدان مادر محدوده ترافیکی اجرا خواهدشد. دانلود دانلود
 • اعمال محدودیت ترافیکی برای برگزاری رژه یگان های مسلح در اردبیل فردا
 • محدودیت ترافیکی به منظور برگزاری مراسم رژه یگان های مسلح فردا در شهر اردبیل اعمال می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اردبیل/ رئیس پلیس راهور شهرستان اردبیل گفت: به منظور برگزاری رژه یگان های مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس از ساعت 8 صبح فردا 31 شهریور محدودیت ترافیکی در مسیر برگزاری رژه اعمال خواهد شد.سرهنگ علی پور افزود: محدودیت ترافیکی در مسیرهای منتهی به ایستگاه سرعین، خیابان امام خمینی(ره) اردبیل و بازار اردبیل از ساعت 8 صبح فردا تا پایان رژه یگان های مسلح اعمال خواهد شد.وی از همشهریان و رانندگان خواست از توقف هرگونه خودرو در این مسیرها خودداری کنند./
 • چطور از فشار قبر در امان بمانیم
 • به گزارشگروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛روح انسان بعد از مرگ از بدن جدا می شود و بالای بدن قرار می گیرد. روح میت در تشییع جنازه و هنگام غسل دادن حاضر است ، غسال را می بیند، صداها را می شنود، تشیع کنندگان را می بیند به همین دلیل است که توصیه شده است که هنگام دفن میت صحبت های متفرقه و شیون و زاری نکنید و تنها مشغول ذکر قرآن باشید . در سوره ق آیه 22 آمده است: در دنیا از جریان امروز بی¬خبر بودی، پس ما پرده غفلت را از پیش تو برداشتیم تا جریان جهان پس از مرگ را ببینی پس دیده تو امروز به خاطر برداشتن پرده غفلت (برای مشاهده احوال پس از مرگ ) روشن است. اگر کسی در حالی که در بستر به سر می برده است و دورانی را با درد و رنج سپری کرده باشد بعد از مرگ هیچ اثری از درد و بیماری نخواهد بود . همین که جنازه را در قبر می گذارند ترس و وحشت متوفی را فرا می گیرد و ناگهان میبیند که جانوران مختلف به سمت جسمش روانه می شوند در حالی که هیچ کس اقدامی نمیکند؛ گویی آنهایی که اطراف جنازه هستند جانوران را نمی بینند و خودش اقدام می کند تا جانوران را دور کند . پس از تمام این اتفاقات، سنگ لحد را بر روی جنازه می گذارند و تمام افراد حتی از نزدیکترین افراد همچون همسر و فرزندان جنازه را رها می کنند. از امام علی (علیه السلام) نقل شده: ” عذاب القبر یکون من النمیمه و البول و عذب الرجل عن أهله ، عذاب قبر به خاطر سه چیز است: نمامی( سخن چینی)، دوم پرهیز نکردن از بول، سوم اینکه مرد خانواده اش را رها بکند و بی جهت از آنها کناره گیری بکند. هر کس با توجه...
 • تولید ورق ۸ میلیمتری مخازن تحت فشار نفت در فولاد اکسین خوزستان
 • اهواز- ایرنا- مدیر ارشد حوزه تولید شرکت فولاد اکسین گفت: با تلاش و برنامه ریزی واحد بهره برداری این شرکت برای اولین بار ورق عریض با گرید A537cl1 با ضخامت هشت میلیمتر و عرض سه هزار و 200 میلیمتر در شرکت فولاد اکسین تولید شد‌. امین آسیابان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این دستاورد بزرگ شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار کرد: ورق عریض با گرید A537cl1 با ضخامت هشت میلیمتر و عرض سه هزار و 200میلیمترکاربرد بالایی در ساخت مخازن تحت فشار در صنایع نفت و گاز دارد.وی افزود: این نوع ورق عریض به دلیل کاربرد بالا تاکنون از خارج کشور تهیه شده و همین امر باعث خروج ارز زیادی از کشور می شد اما به همت تلاشگران داخلی موفق شدیم کشور را از ورود این نوع ورق بی نیاز کنیم.مدیر ارشد حوزه تولید شرکت فولاد اکسین ادامه داد: این شرکت توانایی تولید ظرفیت بالایی از این نوع ورق را داشته و امید است باتوجه به سال اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل، شرکت های داخلی از سرمایه های داخلی حمایت کنند.وی همچنین با اشاره به تست های کیفی صورت گرفته برروی این محصول گفت: ورق عریض با گرید A537cl1 پس از فرایند عملیات حرارتی نرمالایزینگ مورد استفاده قرار می گیرد.حمایت شرکت ها از تولید کنندگان داخلی یکی از نیازهای جدی شرکت هایی نظیر فولاد اکسین است چرا که در غیر این صورت هدفگذاری تولیدکنندگان داخلی برای ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از خروج ارز از کشور محقق نخواهد شد.پیش از این شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال 1394 اقدام به تولید ورق A537cL2 به سفارش شرکت پایانه های نفتی ایران و به منظور استفاده و کاربرد در مخازن ذخیره سازی نفت در این واحد صنعتی کرد. این ورق نیز در مخازن ذخیره و تحت فشار نفت به کار می رود...
 • هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی الیگودرز به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد
 • استان‌ها>لرستان - مدیر جهاد کشاورزی الیگودرز خبر داد: یک هزار و 500 هکتار از اراضی الیگودرز به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد. به گزارش خبرآنلاین لرستان، غلامی افزود: سال گذشته مقدار ۲۰۰ هکتار از اراضی الیگودرز زیر کشت کلزا رفت اما به دلیل شرایط نامساعد جوی برداشت خوبی حاصل نشد ولی امسال با توجه به ظرفیت‌های موجود ۲۵۰ هکتار زیر کشت این دانه روغنی رفت. مدیر جهاد کشاورزی الیگودرز ظرفیت تولید گندم شهرستان را ۱۰۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: سال زراعی ۹۴ و ۹۵ تولید گندم الیگودرز به ۷۰ هزار تن رسید اما امسال به‌رغم اینکه ۴۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم رفت شاهد تولید ۵۰ هزار تن گندم بودیم که این کاهش نسبت به سال گذشته بر اثر شرایط نامساعد جوی به وجود آمد. غلامی توسعه کاشت گیاهان دارویی را از دیگر برنامه‌های جهاد کشاورزی دانست و افزود: از سال ۹۳ کاشت گل محمدی را در دستور کار قرار دادیم و با کاشت ۱۳۰ هکتار گل محمدی و با توجه به کیفیت این محصول در الیگودرز امیدواریم این شهرستان به قطب تولید گل محمدی تبدیل شود. وی به صادرات این محصول به کاشان اشاره نمود و افزود: نبود صنایع تبدیلی جهت فرآوری این محصول و حتی دیگر محصولات الیگودرز را گرفتار خام فروشی نموده است. مدیر جهاد کشاورزی الیگودرز به کاشت ۱۰۰ هکتار موسیر و ۳۰ هکتار زعفران در شهرستان اشاره نمود و افزود: همایش برداشت زعفران آبان ماه در الیگودرز برگزار خواهد شد. غلامی از جمله مشکلات کشاورزان را به‌ویژه در بحث کاشت گیاهان دارویی موانع دریافت تسهیلات کم‌بهره و تأخیر در پرداخت خسارات صندوق بیمه دانست و گفت: با توجه به اهمیت تولید در کشور امیدواریم مسؤولین ذی‌ربط به مشکلات این قشر توجه نمایند. 46 کلید واژه‌ها : استان لرستان -
 • سخنان اخیر ترامپ بی آبرویی برای دولت آمریکا به همراه داشت/پرده ادعای دروغین آمریکا در دفاع از کشورها و ملت ها کنار رفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنان اخیر ترامپ جز بی‌آبرویی برای دولت آمریکا و کنار رفتن پرده ادعای دروغین دفاع از کشورها و ملت‌ها چیزی نداشت. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از شبکه خبریتهران نیوز ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در حاشیه آیین تجدید میثاق اعضای مجلس خبرگان رهبری با آرمان‌های والای امام خمینی (ره) در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران ضمن محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت:عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنان اخیر ترامپ جز بی‌آبرویی برای دولت آمریکا و کنار رفتن پرده ادعای دروغین دفاع از کشورها و ملت‌ها چیزی نداشت. وی گفت:ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران باید مقابله به مثل کنند. ما چون پیش‌پرداخت‌هایی را در بحث برجام داشته‌ایم، ملت ما را مصمم‌تر ‌می‌کند چرا که ما با یک بدعهدی جدی مواجهیم. عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به ارزیابی مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر بدعهدی‌های آمریکا پرداخت و عنوان کرد: شورای نظارت برجام باید کاملاً مواضع را رصد کند و متناسب با همین رصدها وارد عمل شود. وی تاکید داشت: مواضع دولت در این رابطه جدی است و حتما می‌طلبد که آمریکایی‌ها در مقام عمل بفهمند که ایران همانند سایر کشورها نیست و یک قدم از حقوقش عقب‌نشینی نخواهد کرد. * ظرفیت را لازمه توسعه سیاسی است آیت‌الله رئیسی گفت: دارا بودن ظرفیت در عرصه پذیرفتن مسئولیت‌ها خیلی مهم است. حتی در انتخابات هم حرف‌ها و سخنانی را شنیدیم که بنده عامل اصلی آن‌ها را کم‌ظرفیتی می‌دانم. وی ظرفیت را لازمه توسعه سیاسی دانست و تصریح کرد: کسانی که به دنبال ایجاد ملتهب کردن فضای سیاسی کشور هستند نیز باید این موضوع را در نظر بگیرند. عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت:...
 • خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر انتخابی باز می کند/در شرایط فعلی دیدار با رییس جمهور آمریکا و گفتگو واقع بینانه نیست/ترامپ قبل از هر اقدامی به خاطر توهین باید از ملت ایران عذرخواهی کند
 • خبرگزاري آريا - رييس جمهور اظهار داشت: ملت ايران خواهان روابط گسترده با جهان، ثبات و امنيت در منطقه و توسعه و پيشرفت در داخل کشور هستند و به خوبي مي‌دانيم که توسعه ايران بدون ثبات و آرامش در منطقه امکانپذير نيست و لذا همه تلاش خود را براي کمک به کشور‌هاي منطقه و مبارزه با تروريسم به کار گرفته ايم.به گزارش گروه سياسي خبرگزاري ميزان به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،حسن روحاني روز چهارشنبه در پايان سفر به نيويورک براي شرکت در هفتاد و دومين مجمع عمومي سازمان ملل متحد، در نشستي خبري با رسانه‌هاي بين المللي گفت: ملت ايران در يک انتخابات بسيار پرشور و رقابتي در ايران در انتخابات رياست جمهوري راه جديد 4 ساله خودشان را انتخاب کردند و در اين راه خواهان روابط گسترده با جهان، توسعه و پيشرفت در داخل کشور و ثبات، امنيت و آرامش در کل منطقه هستند.رييس جمهور افزود: دولت دوازدهم موظف است اين اهداف را دنبال کند و سفر بنده به نيويورک و شرکت در اجلاس عمومي سازمان ملل متحد، براي اين بود که همين اهدافي را که ملت در انتخابات اعلام کردند، دنبال کنيم.روحاني اظهار داشت: در گفتگو‌هايي که با سران کشور‌هاي مختلف اروپايي، آسيايي، آمريکاي لاتين و ديگر نقاط داشتيم، اولين مسأله توسعه روابط اقتصادي ايران با کشور‌هاي دوست بود. بعد از برجام فضاي بسيار مناسبي براي گسترش روابط ايران با کشور‌هاي ديگر بويژه در زمينه اقتصادي، فراهم شده است.رييس جمهور با بيان اينکه دنبال آن هستيم از اين فضا با سياست برد – برد به نفع دو طرف، روابط‌مان را با کشور‌هاي دوست پيش ببريم، تصريح کرد: خوشحاليم بعد از برجام ميليارد‌ها دلار در ايران از طريق شرکت‌هاي خارجي سرمايه گذاري شده و ده‌ها ميليارد دلار اعتبار از طرف بانک‌هاي بزرگ خارجي تأمين شده است و فضاي اقتصادي خود ايران هم فضايي است که به...
 • بی اعتباری مواضع ترامپ بین کشورهای اروپایی
 • حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در خصوص امضای قرارداد بین ایران و یک شرکت بزرگ انگلیسی برای احداث نیروگاه خورشیدی عنوان کرد: پس از چندین ماه مذاکره فشرده، یادداشت تفاهمی که سال گذشته با موافقت جناب آقای چیت چیان وزیر وقت نیرو بین آن وزارت و یک شرکت انگلیسی نهایی شده بود، به قرارداد تبدیل شد و رسما از امضای آن امروز در لندن رو نمایی شد. خبرگزاری فارس: سفیر ایران در لندن امضای قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی بین ایران و یک شرکت انگلیسی آن هم یک روز پس از اظهارات بی‌پایه و اساس ترامپ در نیویورک را نشانه بی‌اعتباری اینگونه مواضع نزد کشورهای اروپایی خواند.حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در خصوص امضای قرارداد بین ایران و یک شرکت بزرگ انگلیسی برای احداث نیروگاه خورشیدی عنوان کرد: پس از چندین ماه مذاکره فشرده، یادداشت تفاهمی که سال گذشته با موافقت جناب آقای چیت چیان وزیر وقت نیرو بین آن وزارت و یک شرکت انگلیسی نهایی شده بود، به قرارداد تبدیل شد و رسما از امضای آن امروز در لندن رو نمایی شد.وی در صفحه تلگرامش نوشت: این قرارداد ناظر بر ساخت یک نیروگاه بزرگ خورشیدی 600 مگاواتی در ایران است که حجم سرمایه‌گذاری آن بالغ بر 800 میلیون یورو خواهد بود. این نیروگاه ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی دنیا خواهد بود و قرار است ظرف سه سال ساخته شود.بعیدی‌نژاد اضافه کرد: خوشبختانه با اتخاذ سیاست دولت در افزایش سهم انرژی خورشیدی در مجموع سبد انرژی ایران، اشتیاق بسیاری برای سرمایه گذاری خارجی در حوزه ی انرژی های نوین در ایران به وجود آمده است و در همین چارچوب شرکت انگلیسی نیز با اشتیاق کامل به سرمایه‌گذاری در این حوزه در ایران مبادرت کرده است. تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی در هر صورت برای ایران با صرفه است. ضمن آنکه مصرف سرانه برق در...
 • مواضع ایران مورد تأیید همه کشورها است
 • به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه پس از بازگشت از نیویورک در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران درباره دستاورد این سفر افزود: فکر می کنم جلسه امسال سازمان ملل، نسبت به سال های قبل هم که شرکت می کردیم متفاوت بود، این جلسه فرصتی است تا صدای مردم به گوش جهانیان برسد. وی افزود: در جلسه ای که سازمان همکاری های اسلامی برای میانمار گذاشته بود، عده ای از سران کشورهای اسلامی در سطح روسا و وزیران شرکت کرده بودند که جلسه خوبی بود. روحانی گفت: جلسه با مدیران مسوول رسانه ها، مقامات سیاسی، اندیشکده ها، رهبران مسلمان، ایرانیان مقیم آمریکا و مصاحبه هایی که صورت گرفت و همچنین ملاقات های فراوان با کشورهای مختلف، جای خود محفوظ است. روحانی گفت: کمتر در تاریخ سازمان ملل اتفاق می افتد که رییس جمهور آمریکا در رابطه با یک موضوع مهم حرف بزند و موضع گیری کند و نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی هم همان حرف را بزند و هیچکس این حرف ها را تایید نکند. وی افزود: نه رسانه ها و نه خبرنگاران و نه مقامات مسوول کشورهای دیگر و حتی سران کشورهای اروپایی که بعد از سخنان ترامپ فرصتی بود تا با آنها جلساتی داشته باشیم، به صراحت گفتند با سخنرانی ایشان مخالف هستیم و این موضوعات را قبول نداریم. رییس جمهوری تصریح کرد: ترامپ خطاهای بزرگی در سخنرانی کرد و اتهامات بی پایه و اساسی مطرح کرد که نه در شان سازمان ملل و نه فردی است که خود را رییس جمهور یک کشور می داند. روحانی گفت: به قول برخی از رسانه ها آقای ترامپ حرف ناصحیح در مکان اشتباه زد و با مخاطبین اشتباه صحبت کرد. رییس جمهوری ادامه داد: به هر حال ایشان علیه برجام حرف زد در حالی که در سازمان ملل همه به نفع برجام حرف می زدند،...
 • آمریکا پایبندی ایران به برجام را پذیرفت/برجام نیاز به بازبینی ندارد/آمادگی اروپا برای برگزاری مذاکرات چندجانبه درباره اختلاف های آمریکا و ایران
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، فدریکا موگرینی که چهارشنبه شب به وقت محلی در شورای امنیت سازمان ملل با خبرنگاران گفت وگو می کرد، خبر داد که اتحادیه اروپا آماده برگزاری مذاکرات چندجانبه درباره اختلاف ها میان آمریکا و ایران است. وی گفت: در این جلسه توافق کردیم که همه طرف ها تاکنون بطور کامل به برجام پایبند بوده اند و آژانس هم بر آن صحه گذاشته است. موگرینی تاکید کرد که در این جلسه بحثی درباره تغییر مفاد برجام نشد و افزود: برجام مربوط به موضوعات هسته ای است و مسایل دیگری هست که خارج از چارچوب آن قرار دارد. آن مسایل می تواند در چارچوب دیگری مورد بحث و بررسی قرار گیرد. هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به این پرسش که مسایل خارج از برجام که اشاره کردید، چگونه مورد مذاکره قرار خواهد گرفت، گفت: در شرایط کنونی، وجود این توافق هسته ای دارای اهمیت راهبردی بسیار است. این توافق از یک جنگ بالقوه جلوگیری کرد. هیچ نیازی برای تغییر بخش هایی ازتوافق نیست. وی افزود: این توافق مربوط به موضوع هسته ای بوده است و تاکنون هم جواب داده است. برای همین هم نیازی به بازبینی ندارد. موضوعات دیگری هست به مانند بحران سوریه و بحران یمن که مسایل ژئوپولیتیک میان ایران و آمریکا هستند. اگر ایران و آمریکا خواستار مذاکره چندجانبه درباره آنها هستند، آمادگی داریم. هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا با نشان دادن متن توافق هسته ای به خبرنگاران گفت که این توافق متعلق به هفت کشور و در واقع جامعه جهانی است. موگرینی اضافه کرد: دوازده سال برای تک تک کلمات این توافقنامه کار شده است. من شما را دعوت می کنم که متن این توافق را بخوانید. نشست کمیسیون مشترک برجام عصر چهارشنبه با حضور وزیر خارجه کشورمان و وزیران خارجه گروه 1+5 در مقر سازمان ملل در...
 • مواضع ترامپ آدرس غلط دادن و جنجال آفرینی است
 • به گزارش جام جم آنلاین از فارس‌،‌ طبق اصول سازمان ملل متحد همه کشورها باید در اداره این سازمان شریک باشند، اما آمریکا به دنبال ان است تا این سازمان تنها منافع انریکا را تامین کند. اکنون جنایاتی که آمریکایی‌ها در سوریه انجام می‌دهند و مانع خروج داعشی‌ها از منطقه می‌شوند گویای همین موضوع است. سازمان ملل یک نهاد بین‌المللی برای آمریکاست که این کشور و متحدانش بتوانند کارهایی را که می‌خواهند پیش ببرند که نمود اصلی ان در شورای امنیت مشاهده می شود. دونالد ترامپ دیروز برای اولین بار به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد و اظهارات جنگ‌طلبانه‌ای را مطرح کرد که انتقادهای بسیاری در سطح جهانی و محافل داخلی آمریکا به دنبال داشت. در ارتباط با سخنان ترامپ و همچنین اهمیت حضور رییس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل گفت و گویی را با مراد عنادی تحلیل گر مسائل سیاسی و بین‌الملل انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید: با توجه به برگزاری هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عملکرد این سازمان را تاکنون چطور ارزیابی می‌کنید؟ نشست سالانه مجمع عمومی از این جهت دارای اهمیت است که فرصتی برای حضور سران و روسای 93 ١کشور عضو در سطوح مختلف است . از طرفی مجمع مومی به عنوان دموکراتیک ترین رکن سازمان ملل فرصتی برای شرکت و گردهمایی همه اعضا به ویژه روسا و مقامات عالیرتبه کشورهای عضو در غالب دیپلماسی کنفرانسی هست که دارای اهمیت است. اما در مورد میزان اهمیت و تاثیرگذاری این نشست در مدیریت بحران های جهانی و منطقه ای باید گفت طبق منشور سازمان ملل متحد مصوبات مجمع عمومی توصیه‌ای است به همین دلیل منتقدان در خصوص کارکرد مجمع عمومی معتقدند بیشتر ماشین صدور قطعنامه است تا رکن تاثیر گذار، اما از باب اینکه موجب جلب توجه وجدان جمعی...
 • یکی به نعل یکی به میخ مواضع جدید دبیرکل ناتو درباره افغانستان
 • دبیرکل سازمان ناتو اعلام کرد که این سازمان از افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان استقبال می‌کند و کشورهای عضو ناتو نیز تصمیم به اعزام نظامیان بیشتر گرفته‌اند اما بهترین راه‌حل مشکلات امنیتی این کشور آموزش نیروهای افغان است. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان ناتو ضمن استقبال از تصمیم ترامپ مبنی بر اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان اعلام کرد که این سازمان نیز در نظر دارد تا نیروهای نظامی خود در این کشور را افزایش دهد.وی افزود: از تصمیم دونالد ترامپ استقبال می‌کنیم که گفته بود حضور و تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان بر اساس شرایط تعیین شود.استولتنبرگ اظهارداشت: سازمان ناتو از افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان حمایت می‌کند و کشورهای عضو این سازمان نیز نظامیان بیشتری را اعزام خواهند کرد.دبیرکل ناتو گفت که بهترین راه‌حل مشکلات امنیتی افغانستان اعزام نظامیان بیشتر به این کشور نیست بلکه آموزش و تجهیز نظامیان افغان است.وی ادامه داد:اعزام نیروهای بیشتر خارجی به افغانستان برای جلوگیری از تبدیل شدن این کشور به پناهگاه امن گروه‌های تروریستی صورت می‌گیرد اما بهترین راهکار ارتقای توانمندی نیروهای افغان است تا بتوانند از کشورشان دفاع کنند.ژنرال «پاول» رئیس کمیسیون نظامی سازمان ناتو نیز چندی قبل از کشورهای عضو این سازمان خواست تا نیروهای خود در افغانستان را افزایش دهند.از سوی دیگر «کورنلیوس زیمرمن» نماینده غیرنظامی ناتو نیز معتقد است که در نهایت به یک راه‌حل صلح‌آمیز برای مسئله افغانستان نیاز است زیرا گزینه‌های نظامی به‌تنهایی قادر به ایجاد صلحی پایدار در این کشور نمی‌شوند.انتهای پیام/.* R36461/P36461/S8,87,91/CT10
 • مواضع جدید دبیرکل ناتو درباره افغانستان
 • دبیرکل سازمان ناتو اعلام کرد که این سازمان از افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان استقبال می‌کند اما بهترین راه‌حل مشکلات امنیتی این کشور آموزش نیروهای افغان است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان ناتو ضمن استقبال از تصمیم ترامپ مبنی بر اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان اعلام کرد که این سازمان نیز در نظر دارد تا نیروهای نظامی خود در این کشور را افزایش دهد.وی افزود: از تصمیم دونالد ترامپ استقبال می‌کنیم که گفته بود حضور و تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان بر اساس شرایط تعیین شود.استولتنبرگ اظهارداشت: سازمان ناتو از افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان حمایت می‌کند و کشورهای عضو این سازمان نیز نظامیان بیشتری را اعزام خواهند کرد.دبیرکل ناتو گفت که بهترین راه‌حل مشکلات امنیتی افغانستان اعزام نظامیان بیشتر به این کشور نیست بلکه آموزش و تجهیز نظامیان افغان است.وی ادامه داد: اعزام نیروهای بیشتر خارجی به افغانستان برای جلوگیری از تبدیل شدن این کشور به پناهگاه امن گروه‌های تروریستی صورت می‌گیرد، اما بهترین راهکار ارتقای توانمندی نیروهای افغان است تا بتوانند از کشورشان دفاع کنند.ژنرال «پاول» رئیس کمیسیون نظامی سازمان ناتو نیز چندی قبل از کشورهای عضو این سازمان خواست تا نیروهای خود در افغانستان را افزایش دهند.از سوی دیگر «کورنلیوس زیمرمن» نماینده غیرنظامی ناتو نیز معتقد است که در نهایت به یک راه‌حل صلح‌آمیز برای مسئله افغانستان نیاز است، زیرا گزینه‌های نظامی به‌تنهایی قادر به ایجاد صلحی پایدار در این کشور نمی‌شوند.
 • دولتمردان در برابر مواضع ترامپ العمل قوی داشته باشند
 • نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله (ص) تهران با تاکید بر تقویت ارزش‌های ایثار در جامعه، گفت: دولتمردان در برابر مواضع ترامپ عکس العمل قوی داشته باشند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از میاندورود، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی ظهر امروز در مراسم یادواره سرداران و 225 شهید شهرستان میاندورود در محوطه فرودگاه بین المللی دشت ناز اظهار داشت: یکی از گنجینه‌های بزرگ انقلاب، دفاع مقدس است.وی افزود: این گنجینه عظیم چیزهای تازه ای نصیب ملت کرده و دفاع مقدس در واقع دفاع از خاک، آب و مسائل مادی نبوده و دفاع از ارزش‌های الهی بوده است.گواهی با اشاره به اینکه هر روز دفاع مقدس ما در جهان ارزشمندتر می‌شود، تصریح کرد: تمثال مبارک سرداران بزرگ سپاه ایران نظیر سردار سلیمانی امروز در .در کوی و بزن عراق عکس نصب شده است.وی با بیان اینکه حقانیت دفاع مقدس مبین این موضوع است که دفاع مقدس سبب شد تا دیگر یادی از صدام در عراق نیست، گفت: متاسفانه بی تدبیری و پلیدی صدام سبب شده بود که مردم عراق همچنان در حوادث متعددی گرفتار بوده و هستند.نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با اعلام اینکه مواضع و سخنان زشت رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل باید محکوم شود، افزود: این ئیس جمهور بی فکر آمریکا در سازمان ملل ایران را بانی جنگ یمن می‌داند و نسبت ناروا به ایران می دهد.وی با بیان اینکه عربستان تروریست پرور برای آواره کردن مسلمانان در جهان حامی آمریکا شده است، تصریح کرد: متاسفانه ترامپ کودن ایران را حامی تروریست می‌داند.گواهی با اشاره به کشتار کودکان و زنان بی دفاع یمن توسط عربستان، گفت: دولتمردان باید پاسخ یاوه‌گویی ترامپ را به صورت متعهدانه بدهند.وی با بیان اینکه ایران همواره دنبال امنیت بوده و کشور را به مخاطره انداخت تا کشورهای منطقه در امان باشند، تصریح کرد: جهاد مقدس و از...
 • انقلابی بودن شرط موفقیت/مواضع رهبری مایه دلگرمی مردم است
 • رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلابی بودن شرط موفقیت است و اگر انقلابی نباشیم، توفیقی حاصل نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در جریان دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب در سخنانی مواضع انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی را مایه دلگرمی مردم خواند و افزود: انقلابی بودن شرط موفقیت است و اگر انقلابی نباشیم، توفیقی حاصل نمی‌شود. رئیس مجلس خبرگان با اشاره به فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی مجلس خبرگان، از برگزاری همایش‌هایی برای طلاب و دانشگاهیان در نقاط مختلف کشور خبر داد و بر لزوم ساماندهی و پاسخگویی به شبهات مطرح شده در فضای مجازی تأکید کرد. همچنین آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان، گزارشی از مهمترین محورهای مباحث مطرح شده در اجلاسیه و نطق‌های اعضای خبرگان بیان کرد.
 • مواضع کردها نرم تر شد/نیچروان بارزانی:آماده ایم به بغداد فرصت دیگری بدهیم جنگ به نفع ما نیست
 • نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: دولت اقلیم آماده است به دولت فدرال عراق فرصت دیگری بدهد. آفتاب‌‌نیوز : نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: آماده‌ایم به بغداد فرصت دیگری بدهیم. ما خواهان حل مشکلات در مناطق مورد مناقشه با دولت عراق هستیم.وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم مشکلات با بغداد را با جنگ حل کنیم این به نفع ما نیست.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، بارزانی افزود: مذاکرات ما با بغداد باید چارچوب زمانی داشته و با تضمین‌ها و مشارکت بین‌المللی باشد.در این راستا، فواد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق روز چهارشنبه به سلیمانیه رفت و با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار کرد. هر دو توافق کردند، ظرف دو روز آینده هیئتی از کردستان عراق به بغداد برود.
 • مواضع ایران در منطقه مساله برجام و سیاست های بین المللی مورد اتفاق همه کشورهاست
 • تهران-ایرنا- رییس جمهوری گفت: جلسه امسال سازمان ملل نشان می دهد که مواضع ایران هم در منطقه، مساله برجام و سیاست های بین المللی و هم در زمینه پیشرفت و روابط اقتصادی ایران و جهان مورد اتفاق نظر همه کشورهاست. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه پس از بازگشت از نیویورک در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران درباره دستاورد این سفر افزود: فکر می کنم جلسه امسال سازمان ملل، نسبت به سال های قبل هم که شرکت می کردیم متفاوت بود، این جلسه فرصتی است تا صدای مردم به گوش جهانیان برسد.وی افزود: در جلسه ای که سازمان همکاری های اسلامی برای میانمار گذاشته بود، عده ای از سران کشورهای اسلامی در سطح روسا و وزیران شرکت کرده بودند که جلسه خوبی بود.روحانی گفت: جلسه با مدیران مسوول رسانه ها، مقامات سیاسی، اندیشکده ها، رهبران مسلمان، ایرانیان مقیم آمریکا و مصاحبه هایی که صورت گرفت و همچنین ملاقات های فراوان با کشورهای مختلف، جای خود محفوظ است.این خبر در حال تکمیل است.سیام**1053 خبرنگار: حمید شریفی کیا*انتشار: محتشمی پور
 • اعمال دهه اول محرم
 • پرفضیلت ترین اعمال محرم، اعمالی است که در دهه اول محرم در غالب ادعیه و نمازهای مستحبی تعیین شده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ناگفته پیداست که هر کدام از ماه‌های قمری بنا به روایت و رویدادهای مختلفی که در تاریخ اسلام رقم زده است، بدون آیات و ادعیه نبوده و به اقتضاء زمان و امامت ائمه معصوم(ع) روایت و اعمال گوناگونی را دربرمی گیرد. پس از قربانی حاجیان در صحرای عرفه، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حرکت کاروان از مدینه تا کربلا، ذبح عظیمی را از نامردمی‌های کوفه به نمایش گذاشتند. محرم‌الحرام در 29 روز قمری، برترین اعمال را در خود جای داده، به این منظور که در طول یک سال افضل اعمال زیارت امام حسین (ع) است و چه نیکو که در ماه عزاداری سالار شهیدان بسیار از خاندان اهل بیت (ع) و اباعبدالله الحسین (ع) یاد شود. امام رضا (ع) در حدیثی نقل می‌کنند: «وقتی محرم فرا می‌رسید، پدرم خندان دیده نمی‌شد، حزن و اندوه تا پایان دهه‌ اول بر او غالب بود و روز عاشورا، روز حزن و مصیبت و گریه ایشان بود.» همچنین حضرت امام رضا(ع) درباره‌ عاشورا می‌فرماید: «کسی که عاشورا روز مصیبت و اندوه و گریه‌اش باشد، خداوند قیامت را روز شادمانی و سرور او قرار خواهد داد.» اعمال شب اول ماه محرم نماز: این شب چند نماز دارد که یکی از آنها به شرح ذیل است: دو رکعت، که در هر رکعت بعد از حمد یازده مرتبه سوره‌ توحید خوانده شود. در فضیلت این نماز چنین آمده است: «خواندن این نماز و روزه داشتن روزش موجب امنیّت است و کسی که این عمل را انجام دهد، گویا تمام سال بر کار نیک مداومت داشته است.» احیای این شب. نیایش و دعا. روز اول محرم ...