به گواه تاریخ، روابطی بسیار گرم و نزدیک بین حکومت میانمار و رژیم صهیونیستی وجود دارد که پیشینه تاریخی آن به دهه ۵۰ و اولین سال های تاسیس این رژیم در فلسطین اشغالی باز می گردد.

سرویس جهان مشرق - کشتار مسلمانان و نسل کشی آنها، یکی از مهمترین راهبردهای رژیم صهیونیستی است که از زمان اشغال فلسطین و سرزمین‌های عربی هیچ گاه از نگاه تل آویو دور نمانده است.

در این راستا، نقشه های رژیم صهیونیستی تنها کشتار مسلمانان ساکن سرزمین های اشغالی را شامل نشده، بلکه مسلمانان دیگر نقاط جهان نیز هدف این کشتارها بوده اند، اما نه در قالب کشتارهای مستقیم مسلمانان در کشورهای دیگر، بلکه به صورت غیر مستقیم و از طریق تامین سلاح های مورد نیاز رژیم های سرکوبگر و گروه های شبه نظامی تندرو فعال در مناطق و کشورهای مسلمان نشین مانند منطقه «کشمیر» و کشور «میانمار» که این روزها شاهد عملیات نسل کشی اقلیت مسلمان «روهینگا» در این کشور است.

در این ارتباط روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی اذعان کرد که وزارت جنگ اسرائیل علی رغم کشتار و قتل عامی که علیه مسلمانان در کشور میانمار صورت می گیرد، با این حال صادرات اسلحه به این کشور را متوقف نخواهد کرد.

حقیقت امر این است که رابطه صهیونیست ها با کشور میانمار به سال های دور باز می گردد. اوایل قرن نوزدهم کشور میانمار از جمله مهمترین مقاصد تجار و بازرگانان یهودی در منطقه جنوب شرقی آسیا بوده و به لطف استعمار انگلیس، پس از خارج کردن اشغالگران ژاپنی از این کشور، شمار زیادی از یهودیان به میانمار مهاجرت کردند.

هم پیمان استراتژیک یا مستعمره‌ای صهیونیستی

از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ میلادی در فلسطین اشغالی، حفظ مناسبات این رژیم یا کشور میانمار مورد توجه کابینه های مختلف صهیونیستی بوده است.

در این راستا، در سال ۱۹۵۵ میلادی شاهد سفر «یونو»، نخست وزیر وقت میانمار به «تل آویو» هستیم تا اولین سفر یک رهبر آسیایی به سرزمین اشغالی در تاریخ کشورهای این منطقه باشد، آن هم در شرایطی که اغلب این کشورها هنوز موجودیت رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی را به رسمیت نشناخته بودند و در تلاش برای اتخاذ تدابیر و سیاست هایی بودند که انزوای «اسرائیل» در عرصه بین المللی به دنبال داشته باشد.

اعزام صدها دانشجو و افسر ارتش میانمار به تل آویو جهت دیدن دوره های مختلف آموزش نظامی و تحصیل در علوم نظامی در دانشکده های رژیم صهیونیستی، یکی از مهمترین دستاوردهای سفر یونو به تل آویو شمرده می شد.

امضای قراردادهای تسلیحاتی خرید جنگنده های دست دوم صهیونیستی و توپ و تیربار و انواع مهمات و تجهیزات نظامی از ارتش اسرائیل از دیگر نتایج این سفر بود.

در ادامه تل آویو اقدام به اعزام تیمی از خلبانان نیروی هوایی این رژیم به کشور میانمار جهت آموزش نیروی هوایی وقت کشور میانمار کرد. در حالی که از آن سو، در عرصه منطقه ای و در حوزه سیاسی یو نو تلاش های گسترده ای را آغاز کرده بود تا زمینه مشارکت رژیم صهیونیستی در کنفرانس بین المللی «باندونگ» را فراهم کند که قرار بود، با حضور ۲۹ کشور آفریقایی و آسیایی در کشور اندونزی برگزار شود و بعدها پیش زمینه شکل گیری «جنبش عدم تعهد» را فراهم کرد.

اما تمام تلاش ها و اقدامات یو نو از بیم تحریم و قطع مناسبات سیاسی و روابط دیپلماتیک کشورهای عربی با کشور میانمار با شکست مواجه شدند.

۳ سال بعد در سال ۱۹۵۸ میلادی «شیمون پرز»، رئیس و «موشه دایان»، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی برای ملاقات با «نی وین»، فرمانده نظامی و نخست وزیر وقت کشور میانمار راهی این کشور شدند.

طی دیدارهای صورت گرفته بین طرفین، نی وین بر حمایت همه جانبه و قدرتمند کشور متبوعش از تل آویو تاکید کرد و دستور اعزام ۸۰ نظامی این کشور به سرزمین اشغالی را صادر کرد تا در دوره های آموزشی نحوه استفاده از تجهیزات پیشرفته کشاورزی و دستگاه های مدرن تولید مواد غذایی که در شهرک های صهیونیست نشین به خدمت گرفته می شدند، شرکت کنند.

در سال ۱۹۶۱ میلادی «دیوید بن گورین»، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی برای دیدار با مقامات مسئول میانماری و بررسی روابط دو جانبه به این کشور سفر کرد. برخی از تصاویر تاریخی برجا مانده از این سفر، بن گورین را نشان می دهد که در دیدار با مقامات میانمار کلاه محلی و بومی این کشور را بر سر گذاشته است.

سفرهای مقامات مسئول رژیم صهیونیستی مانند شیمون پرز، موشیه دایان، اسحاق بن زاوی و گولدا مایر، در تمام طول سال های دهه ۶۰ میلادی به کشور میانمار ادامه یافت.

در دهه هفتاد سازمان جاسوسی «موساد» با برگزاری دوره های مختلف، آموزش افسران اطلاعاتی و امنیتی کشور میانمار را بر عهده گرفت و روابط دو جانبه بیش از پیش در تمام سطوح و حوزه ها توسعه و گسترش یافت و این موجب شد، رژیم صهیونیستی کشور میانمار را به عنوان مرکز و کانون اداره سیاست خارجی اش در آسیا انتخاب کند.

در دهه هشتاد و در راستای روابط اقتصادی موجود بین اسرائیل و میانمار، حکومت وقت میانمار با امضای قراردادی به ارزش ۵ میلیون دلار امتیاز احداث و راه اندازی مراکز مخابرات و تلفن ثابت در این کشور را به شرکت صهیونیستی «تیلراد» اعطا کرد.

طی سال های دهه هشتاد فعالیت «ماشاو» یا آژانس صهیونیستی همکاری منطقه ای و بین المللی جهت رشد و توسعه در کشور میانمار به شکل چشمگیری گسترش یافت، از جمله فعالیت های این آژانس برگزاری دوره های آموزشی کشاورزی و آبیاری در کشور میانمار بود.

به این ترتیب، مناسبات تجاری، علمی، بهداشتی، آموزشی، پزشکی و تکنولوژیکی بین میانمار و رژیم صهیونیستی همچنان روند رو به رشد خود را طی می کرد. در این سال ها دو طرف سندی امضا کردند که در واقع تفاهم نامه تاسیس اتاق های تجاری و بازرگانی مشترک بین میانمار و رژیم صهیونیستی در این کشور آسیایی بود.

در ادامه این توافقات به عرصه وزرش و فرهنگ نیز کشیده شد و دو طرف توافقاتی در این دو عرصه نیز امضا کردند. امضای توافق لغو روادید بین اتباع دو طرف اوج مناسبات گرم، روابط نزدیک و همکاری گسترده رژیم های حاکم بر میانمار و سرزمین های اشغالی بود.

چه کسی سکان هدایت ارتش و نیروی نظامی میانمار را در دست دارد

پس از کودتای نظامی سال ۱۹۸۸ میلادی میانمار، گزارش های مطبوعاتی منتشر شدند که اذعان می کردند، شرکت های اسلحه سازی رژیم صهیونیستی قراردادهایی را در زمینه فروش تیربار و توپ های «هوتزر ۱۵۰ میلی متری» با حکومت نظامی این کشور امضا کرده و چندین محموله تسلیحات نظامی به این کشور ارسال کرده اند.

در سال ۱۹۹۵ میلادی شرکت اسلحه سازی «کور» اسرائیل، کارخانه ای در کشور میانمار جهت تولید محدود تسلیحات نظامی راه اندازی کرد. این شرکت به تولید تکنولوژی و محصولات تجسسی مشهور است.

همچنین شرکت صهیونیستی «تلیراد» در سال ۱۹۹۶ میلادی فعالیت خود در عرصه مخابرات و ارتباطات را در میانمار باز هم توسعه داد تا شامل تامین نیازهای این کشور به هر نوع سیستم ارتباطی در عرصه مخابرات شود.

ماه مه سال ۱۹۹۷ میلادی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی افشا کرد، به موجب قرارداد امضا شده بین شرکت نظامی صهیونیستی «البیت» با حکومت میانمار، این شرکت امتیاز مدرنیزه کردن جنگنده های ارتش میانمار را به دست آورده است.

روابط نظامی و اطلاعاتی – امنیتی رژیم صهیونیستی سال های بعد نیز شاهد رشد و شکوفایی بود، به گونه ای که میانمار به تنها شریک راهبردی تل آویو جهت توسعه و تقویت زیر ساخت های زمینی، هوایی و دریایی نظامی میانمار تبدیل شد و بسیاری از تحلیلگران با استناد به سطح این مناسبات تاکید کردند که کشور میانمار عملا به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در قاره آسیا و جهان تبدیل شده است.

در سال ۲۰۰۰ میلادی و در اوج انتفاضه الاقصی جوانان فلسطینی، رژیم میانمار قراردادی نظامی با ارتش رژیم صهیونیستی در زمینه خرید جنگنده های «درونز» و سامانه های موشکی «پیتون – ۴» را امضا کرد.

در سال ۲۰۱۵ میلادی ژنرال «مین اونگ هلینگ»، رئیس ستاد مشترک ارتش میانمار در سفری رسمی به سرزمین های اشغالی با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار و دو طرف درباره توسعه و گسترش همکاری های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی بحث و تبادل نظر کردند. دیداری که رژیم صهیونیستی تلاش بسیاری به کار برد که مخفی باقی بماند، اما هلینگ در صفحه شخصی اش در پایگاه اجتماعی اینترنتی «فیس بوک» از آن و قراردادهای نظامی و تسلیحاتی امضا شده طی این سفر پرده برداشت.

در این سفر رئیس ستاد مشترک ارتش میانمار از پایگاه دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در بندر «اشدود» و پایگاه هوایی «پالماشیم» این رژیم بازدید و طی دیدار با روسای شرکت های اسلحه سازی صهیونیستی با آنها در زمینه اتمام قراردادهای خرید قایق های جنگی و تیربارهای سنگین و خودروهای زره پوش بحث و تبادل نظر کرد.

به تازگی نیز خبرهایی انتشار یافته که تاکید می کند، حکومت میانمار قراردادی با شرکت صهیونیستی «TAR» فعال و متخصص در برگزاری دوره های آموزش نظامی و امنیتی امضا کرده که به موجب آن، این شرکت آموزش نیروهای ویژه ارتش و نیروهای مسلح کشور میانمار در ایالت «آراکان» را برعهده دارد، ایالتی که شاهد وحشیانه ترین و خشونت آمیزترین کشتارها و پاکسازی های نژادی علیه مسلمانان ساکن این ایالت بوده است.

طی دسامبر سال گذشته میلادی یک وکیل و فعال حقوق بشری اسرائیلی با مورد خطاب قرار دادن وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خواستار توقف فروش و ارسال تسلیحات نظامی این رژیم به ارتش میانمار شد که آنها را در کشتارها و قتل عام های بی رحمانه مسلمانان میانمار به خدمت می گیرد.

این درخواست وکیل و فعال حقوق بشر اسرائیلی با مخالفت صریح ارتش رژیم صهیونیستی مواجه شد که به هیچ وجه حاضر نیست، منافع این رژیم به خصوص در مقوله حقوق بشر و مرتبط با موضوعی چون کشتار مسلمانان به دست کشورهای دیگر را قربانی کند.

از سوی دیگر، پایگاه خبری «وللا» که به نزدیکی اش به دوایر اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی مشهور است، گزارشی منتشر کرد که در آن تاکید شده بود، اسرائیل مهمترین تامین کننده نیازهای تسلیحاتی و نظامی ارتش میانمار است و فرماندهان ارشد ارتش این کشور دارای روابط محرمانه و بسیار نزدیک با دستگاه های نظامی و اطلاعاتی اسرائیل هستند.

در بخشی از این گزارش آمده است: «فرمانده کل ارتش و نیروهای مسلح میانمار و مسئول مستقیم کشتار مسلمانان این کشور از جمله شخصیت های سیاسی میانماری شمرده می شود که دارای روابطی بسیار نزدیک با دستگاه های امنیتی است.

در ادامه این دیدارها ژوئن گذشته «میشل بن باروخ»، رئیس دایره پشتیبانی امنیتی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هم در سفری به میانمار با هلینگ دیدار کرد.

از ۲۵ آگوست گذشته حکومت و ارتش میانمار دور جدیدی از کشتار و قتل عام مسلمانان این کشور را آغاز کرده که با محکومیت های گسترده در عرصه بین المللی به ویژه از سوی مسلمانان مواجه شده است.

ارسال به تلگرام

کلیدواژه: رژیم صهیونیستی | سرزمین های اشغالی | کشور میانمار | کشتار مسلمانان | نخست وزیر وقت | ارتش میانمار | بین المللی | وزارت جنگ | تل آویو | سال ها | دو طرف

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۱۰۶۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • کشتار مسلمانان میانمار ناشی از سیاست غلط آمریکا و اسرائیل است/دولت های اسلامی موضعی جدی در برابر جنایات دردناک میانمار اتخاذ کنند
 • امام جمعه اهل سنت مسجد طوبی شهرستان خاش گفت: کشتار مسلمانان میانمار ناشی از سیاست غلط آمریکا و اسرائیل است و باید جهان اسلام از قتل عام مسلمانان میانمار جلوگیری کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی عبدالرشید شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: مسلمانان میانمار در فجیح ترین وضع به قتل عام می رسند و این درد بزرگیست و واقعا اسفناک است در هیچ یک از ادیان الهی سوختن انسان جایز نبوده و نیست و این فاجعه کشتار مسلمانان کار استکبارجهانی و اسرائیل و کفر است که می خواهند با احساسات مسلمانان بازی و مسلمانان را دچار بحران کنند و به اهداف پلیدشان که همان ضربه زدن به اسلام و قرآن است، دست پیدا کنند اما باید این آرزو را با خود به گور ببرند. وی بیان کرد: کجایند مردان سازمان ملل، کجایند آنهای که ادعای حقوق بشریت را دارند، چرا سکوت کردند سران ممالک اسلامی آیا مسلمانان میانمار انسان نیستند، چه دلیلی دارند که سکوت کرده اند. مولوی شهنوازی با بیان اینکه قلبم به درد آمد از اینکه مسلمانها را سوختند و وجودم آتش گرفت؛ تصریح کرد: چرا عربستان زیر دست امریکا و اسرائیل است و چرا مسلمانان را می کشند و آیا فکر نمی کنند که فردای قیامت باز خواست خواهند شد. وی خاطرنشان کرد: مسلمانان میانمار به چه جرمی که باچنین وضع وحشتناکی سوزانده شدند آیا جرم آنها اسلام بود آیا مسلمان بودن جرم است؟ امام جمعه اهل سنت مسجد طوبی شهرستان خاش با بیان اینکه متاسفانه انسانیت جایگاهی در میان متکبران و استعمارگران ندارد، گفت: استعمارگران به دلیل متکبر بودن و نداشتن فطرت انسانیت به چنین کارهای ناشایست و فاقد شعور انسانیت دست می زنند، سوزندان یک انسان واقعا دردناک است و انسان به خودش بنگرد و با خودش فکر کند آیا عقل...
 • خشونت های ضد مسلمانان در میانمار مسئله جدیدی نیست/ریشه اصلی کشتار مسلمانان میانمار به تاریخ استعماری کشور و افزایش ملی گرایی بورمن برمی گردد
 • کارشناس ارشد مسائل سیاسی و روابط بین الملل با بیان اینکه خشونت های ضد مسلمان در میانمار چیز جدیدی نیست، گفت: ریشه اصلی کشتار مسلمانان میانمار در تاریخ استعماری کشور افزایش ملی گرایی بورمن است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ،در روزهایی که مسلمانان میانمار از درگیری های شدید رنج می کشند و رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از اکتفا کردن دبیرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنایات در میانمارخواستار افزایش فشار سیاسی، اقتصادی و تجاری کشورهای مسلمان بر دولت میانمار شدند ذکر چندین نکته که کمتر مورده توجه قرار گرفته است و در مورد مردم مظلوم مسلمان میانمار قابل ذکر است حایز اهمیت می باشد. میانمار چندین سال است که درگیر شورش‌هایی است که یکی از علل اصلی آن اختلاف میان مسلمانان و بوداییان است. در ماههای اخیر مسلمانان روهینگیایی بیش از پیش بدلیل تفاوت های مذهبی و قومی به طور گسترده ای در معرض آزار و اذیت قرار گرفته اند. اغلب مسلمانان روهینگیا در اردوگاه‌های استان راخین زندگی می‌کنند و بدون اجازه دولت مرکزی اجازه خروج از استان راخین را ندارند.روهینگیایی‌ها شهروند میانمار محسوب نمی‌شوند چراکه هنگامی که در سال ۱۹۶۲ میلادی نظامیان از طریق یک کودتا قدرت را در میانمار به دست گرفتند، همه شهروندان ملزم به داشتن کارت شناسایی ملی شدند اما به روهینگیایی‌ها فقط کارت هویتی داده شد که آنان را «خارجی» معرفی می‌کرد و در نتیجه امکان تحصیل و کار آنان را محدود می‌کرد در تجزیه و تحلیل خشونت اخیر، بسیاری از رسانه های غربی بر نقش ارتش و شخصیت رهبر واقعی، آونگ سان سوچی متمرکز شده اند. وضعیت او به عنوان یک برنده جایزه صلح نوبل به طور گسترده ای از زمان آخرین شواهد ظلم و ستم بیشتر مطرح شده است. بطور فزاینده ای دشوار است که باور کنیم که عوامل...
 • واکنش پرویز پرستویی به کشتار مسلمانان میانمار
 • به گزارش جام نیوز، پرویز پرستویی بازیگر فیلم های سینمایی کتاب قانون، من و زیبا، شوخی، روبان قرمز، مهر مادری، آژانس شیشه ای، لیلی با من است، دوئل و بید مجنون با انتشار تصویری غم انگیز از یک کودک میانماری نسبت به سکوت دانا نمایان عالم تحت عناوین پر طمطراق جایزه نوبل واکنش نشان داد. گفتنی است؛ هزاران تن از مسلمانان میانمار در روزهای عید سعید قربان توسط دولت این کشور و بودائیان زیر سایه سکوت سازمان‌های بین المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر به خاک و خون کشیده شدند. پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بازهم کشتار باز هم بی عدالتی ،باز هم روی غالب سکه تلخی زندگی در دنیایی که قراربود وقتی دهکده کوچک جهانی شود،همه ازحال هم با خبر شوند،وپشت هم فارغ از دین ونژاد ورنگ پوست و.... بایستند اما متاسفانه اخبار وتصاویری که از مردم مظلوم وستمدیده مسلمانان میانمار هرروز در این دهکده جهانی منتشر میشود ،گلوی هر انسانی را میفشرد و سکوت دانا نمایان عالم تحت عناوین پر طمطراق جایزه نوبل،سازمان ملل وهزاران Ngo هر مرد وزن ازاده ای را تا مرز خفگی از این بغض می برد... 2024
 • پشت پرده سیاسی اقتصادی یک نسل کشی/آمریکا چگونه مسلمانان میانمار را قربانی رقابت خود با چین می کند
 • آمریکا تلاش دارد با استفاده از بی‌ثباتی در مناطق جنوب شرق آسیا، علاوه بر این که تنش و التهاب در مرزهای چین را گسترش می‌دهد، زمینه‌ و مقدمات حضور نظامی خود در این منطقه را نیز فراهم کند. سرویس جهان مشرق - این روزها فضای رسانه‌ای خوبی در رابطه با کشتار جمعی و نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه و بی‌پناه میانمار به دست ارتش نظامی این کشور به راه افتاده است، فضایی که اگر باعث کنار گذاشتن حمایت دولت آمریکا از ارتش و دولت میانمار شود ، می‌تواند به توقف کشتارها و خونریزی‌ها علیه مسلمانان در این کشور بینجامد. در میان مواضع کشورهای مختلف نسبت به تحولات میانمار، باید گفت عجیب ترین نکته در مواضع مربوط به دولت آمریکا است که در عین حال که نسل کشی و کشتار جمعی در این کشور را محکوم می کند، اما همچنان از حمایت دولت و ارتش آن به عنوان عامل اصلی این نسل کشی دست بر نمی دارد. در همین رابطه رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه گذشته در سخنانی تأکید کرد: میانمار با لحظه‌ای سرنوشت ساز رو به‌ رو است و باید خشونت علیه جمعیت روهینگیا را متوقف کند. میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا نیز در سخنانی تأکید کرد: با آنگ سان سوچی رهبر میانمار صحبت کردم و وی گفت در حال تلاش برای رساندن کمک به مسلمانان روهینگیا است که از خشونت‌های اخیر آسیب دیده‌اند. وی افزود: سوچی موافق لزوم دستیابی سریع و فوری به مناطق آسیب‌دیده از خشونت‌های اخیر و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بوده است. مک‌ کانل پیش از این تأکید کرده بود: من از قطعنامه‌ای که آنگ سان سوچی رهبر میانمار را هدف قرار می‌دهد، حمایت نخواهم کرد، قطعنامه‌ای که علیه رهبر میانمار به‌خاطر بدرفتاری با مسلمانان روهینگیا بوده است. پشت پرده برنامه های آمریکا در میانمار نگاهی به اهداف پشت پرده سیاست گزاران آمریکایی در قبال...
 • بی بی سی فارسی چگونه خون مسلمانان را از دستان سوچی پاک می کند
 • اقدامات وحشیانه و ضدبشری ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در جنوب غرب این کشور، واکنش‌های جهانی زیادی به‌ویژه از سوی مسلمانان را برانگیخت. تصاویر و اخبار رسیده از سوی رسانه‌ها در ایران نیز موجی از همدردی و البته خشم نسبت به این اقدام ضد بشری را ایجاد کرد. در این میان اما رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور و در رأس همه آنها بی‌بی‌سی فارسی هم وارد شدند تا با رویکرد و جهت‌دهی ضداسلامی و انگلیسی خود، مأموریت‌شان را در قبال نسل‌کشی مسلمانان بی‌گناه و مظلوم روهینگیا اجرا کنند؛ مأموریتی که کاملاً منطبق بر اهداف آمرین و عاملان جنایت‌ها در جهت کاستن از فشار افکار عمومی علیه دولت میانمار است. بی‌بی‌سی فارسی در عین حال که سعی می‌کند با خبرهای متعدد از اطلاع‌رسانی در مورد این حادثه عقب نماند و بعداً به سانسور متهم نشود، نتوانست در مقابل موج انزجار مخاطبان فارسی‌زبان و مسلمان در قبال این حادثه، رویکردی مخالف اتخاذ کند و به همین دلیل مانند همیشه با تکنیک‌های عملیات روانی و فریب مخاطب سعی کرد تا در عین حال که ظاهری بی‌طرف و حتی دلسوز نسبت به مسلمانان قتل‌عام شده میانمار ارائه می‌کند، به جهت‌دهی افکار مخاطبان فارسی‌زبان بپردازد. تظاهر به بی‌طرفی همان‌طور که گفته شد، اولین تکنیک مورد استفاده بی‌بی‌سی «تظاهر به بی‌طرفی» بود که با همان روش‌های معمول این رسانه یعنی انتقال دیدگاه‌های مورد نظرش از زبان نظامیان، سیاست‌مداران و عاملان این حادثه اعمال گردید. بررسی همه خبرهای درج شده در این رسانه انگلیسی به خوبی نشان می‌دهد که جز چند مورد انتقال صحبت‌های آورگان که عموماً راجع به سختی انتقال به بنگلادش یا اطلاع از اینکه بعداً روستای آنها آتش زده شده است، بقیه منابع خبری بی‌بی‌سی را عاملان این جنایت تشکیل می‌دهد که به شکلی یک‌سویه سعی در دفاع از اقدام نظامیان ارتش میانمار دارند. در همین بین مسائلی همچون آغاز...
 • امروز صهیونیست با تمام قدرت در مقابل مسلمانان جهان ایستاده است/مسئولان پاسخ اهانت رئیس جمهور آمریکا را بدهند
 • رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز باید یزید زمان را شناخت . امروز همگان می بایستی بدانند صهیونیستی که در ماجرای کربلا نقش داشت، همان صهیونیسم اما به شکل مدرن در مقابل مسلمین جهان ایستاده است . به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه‌نقل از پایگاه خبری اقتدار ملارد؛ مراسم یادواره شهدای شهرستان ملارد همزمان با ایام شروع ماه محرم با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مسئولین شهرستان ملارد و خانواده معظم شهدا ، ایثارگران و جانبازان شهرستان ملارد در مسجد جامع شهر ملارد برگزار شد . سردار غلامحسین غیب‌پرور در این مراسم با اشاره به لزوم توجه به ویژگی های بارز حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و توجه به آن ها در ایام محرم گفت: یکی از ویژگی های بارز و مهم حضرت امام حسین علیه‌السلام دشمن شناسی است . وی با اشاره به لزوم پیروی از این ویژگی در جوامع اسلامی تشریح کرد: اگر یک جامعه دشمن خود را نشناسد حتی اگر مسلمان باشد ضرر خواهد کرد. و می شود خیلی از مسلمانانی که نماز می خوانند ، قرآن تلاوت می کنند و طواف خانه خدا را به جای می آورند اما مسلمانی آن ها ناقص است چون دشمن را نمی شناسند . غیب پرور با اشاره به دیگر ویژگی های امام حسین علیه‌السلام تصریح کرد: ویژگی بارز دیگر حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام دشمن ستیزی است . دشمن ستیزی بخش کامل کننده دشمن شناسی است که از نکات بسیار مهم و الزامی در جوامع مسلمان است . وی با اشاره به رشادت‌های شهید حججی در جبهه های نبرد دفاع از حرم اظهار کرد : قرار نیست از شهید حججی استفاده شعاری کنیم . شهید حججی و دیگر شهدای مانند این شهید دشمن شناس هایی هستند که مردانه دشمن ستیزی کردند . همان کاری که حسین بن علیعلیه‌السلام در مقابل یزید و یزیدیان انجام...
 • امام جمعه بوشهر:مبلغان مردم را به سمت معارف حسینی هدایت کنند
 • بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به اعتماد مردم به مبلغان و روحانیون آنان باید با استفاده از این اعتماد مردم را به سمت معارف حسینی هدایت کنند. به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز پنج شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ افزود: مبلغان باید معروف ها را تقویت کرده و منکرات را با زبانی مناسب و در قالب های صمیمی و معروف بیان کنند و در پیشگیری از منکرات بکوشند.صفایی بوشهری ادامه داد: ماه های محرم و صفر یک فرصت ارزشمند برای مبلغان و روحانیون است از این رو باید در این 2 ماه نهایت استفاده برای ترویج فعالیت های دینی صورت گیرد.وی یادآورشد: قیام امام حسین (ع) محدود به یک زمان خاص نبود بلکه خورشید فروزان هدایت الهی است که خداوند تقدیر کرد که در تمامی اعصار آینده همگان از همه لحاظ حسینی باشند.مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: مبارزه امام حسین (ع) با طاغوتیان باعث تنومند شدن درخت اسلام شد.حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی افزود: اگر امروز می بینیم اسلام جایگاهی دارد این جایگاه را مدیون ایثار امام حسین (ع) است که تمام هستی خود را تقدیم راه دوست کرد.وی خدامحوری و مبارزه با مستکبران را از وجوه مشترک انقلاب اسلامی و قیام امام حسین (ع) عنوان کرد و گفت: حضرت امام خمنین (ره) با درسی و مدلی که از قیام عاشورا گرفته بود در قرن کنونی اسلام را احیا کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.وی افزود: دشمنی دشمنان روز به روز با انقلاب اسلامی بیشتر می شود و جنگ تحمیلی، تحریم ها و بتازگی اظهارات سخیف رئیس جمهوری آمریکا عمق کینه، عداوت و دشمنی استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی را نشان می دهد و در این میان نقش مبلغان در تقویت روحیه انقلابی مهم است.حجت الاسلام یعقوب شاهمیری از ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع)...
 • قوای سه گانه باید کشور را انقلابی اداره کنند
 • خبرگزاري آريا - به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (پنجشنبه) در ديدار رئيس و نمايندگان مجلس خبرگان، با اشاره به جايگاه بي نظير و استثنايي اين مجلس در نظام اسلامي، وظيفه‌اي مهم را از مجلس خبرگان درخواست کردند و گفتند: اين مجلس بايد با تشکيل يک هيأت انديشه ورز که داراي نگاه کلان و راهبردي و عميق باشد، به بررسي چگونگي حرکت انقلاب اسلامي در 38 سال گذشته به سمت اهداف اصلي خود و پيشرفت ها، توقف‌ها و احياناً پسرفت‌ها در اين مسير بپردازد و براساس جمع بندي خود از دستگاه هاي مختلف مطالبه‌گري کند.رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به سخنان سخيف، زشت، ابلهانه، آشفته و سراسر غيرواقعيِ رئيس جمهور امريکا در مجمع عمومي سازمان ملل تأکيد کردند: اين سخنان ناشي از قدرت نبود، بلکه ناشي از عصبانيت، درماندگي و سبک مغزي است زيرا امريکايي‌ها از اينکه نقشه‌هاي چندين ساله آنها در منطقه غرب آسيا، با حضور مؤثر جمهوري اسلامي ايران، نقش بر آب شده است، به شدت ناراحت و عصباني هستند. حضرت آيت الله خامنه‌اي، مجلس خبرگان را مجلسي استثنايي و بي‌نظير از لحاظ ترکيب، کارکرد و وظايف خواندند و افزودند: اين مجلس در کنار وظايف کنوني آن، بايد يک نگاه و ارزيابي کلان و راهبردي به مسير و حرکت انقلاب اسلامي داشته باشد.رهبر انقلاب اسلامي در بيان اين وظيفه و سازوکار اجراي آن، خاطرنشان کردند: قواي سه‌گانه مأمور اداره کشور هستند و بايد کشور را انقلابي اداره کنند اما مجلس خبرگان بايد با تشکيل يک هيأت انديشه‌ورز، ميزان پيشرفت‌ها يا پسرفت‌ها را در مسير حرکت به سمت اهداف انقلاب، ارزيابي، و بر اساس آن از دستگاه هاي مسئول، مطالبه کند. ايشان سپس با بيان چند نمونه، به تبيين وظيفه مطالبه‌گري پرداختند و گفتند: يکي از عناوين انقلاب ما، «نه شرقي نه غربي» بود و...
 • چگونه بزرگترین برج جهان را تمیز می کنند
 • به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه نشنال جئوگرافی یکی از مشهورترین وب سایت های منتشر کننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط زیست به شمار می رود که هر روز تصویری را به عنوان عکس روز در فضای مجازی به اشتراک می گذارد. این بار عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری از برج خلیفه در دبی که به عنوان بلندترین آسمان خراش جهان شناخته می شود اختصاص یافت. در این عکس کارگران شیشه پاک کن را در حال تمیز کردن شیشه در طبقه 124 این برج خواهید دید. انتهای پیام/ بلندترین برج جهان سوژه روز نشنال جئوگرافیک
 • مکرون:نسل کشی مسلمانان میانمار را تهدید می کند
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانس پرس، امانوئل مکرون -- رئیس جمهور فرانسه -- امروز (چهارشنبه) اعلام کرد نسل کشی اقلیت مسلمانان روهینگیا در میانمار را تهدید می‌کند. انتهای پیام/ نگرانی مکرون از نسل کشی مسلمانان میانمار
 • هند تظاهرات در اعتراض به نسل کشی مسلمانان میانمار
 • صدها نفر از مسلمانان هند روز پنجشنبه با شرکت در تظاهراتی در دهلی نو پایتخت هند خواستار پایان پاکسازی قومی و نسل کشی مسلمانان روهینگیایی در میانمار شدند. کیفیت پخش: بالا متوسط پایین دانلود 43
 • وضعیت اسفبار مسلمانان میانمار در کمپ آوارگان عکس
 • از ۲۵ آگوست سال جاری میلادی نظامیان ارتش میانمار به همراه بودائیان افراطی به بهانه حمله گروهی از مسلمانان ایالت راخین در غرب میانمار به چند پُست بازرسی مرزی، تعداد زیادی از مسلمانان را به قتل رسانده، منازل و مزارع آن ها را به آتش کشیدند و به این ترتیب تعداد زیادی از این افراد را آواره کشور همسایه یعنی بنگلادش کرده اند. به گزارش اقتصادآنلاین، سازمان ملل شمار آوارگان مسلمان میانمار که از کشور خود به بنگلادش گریخته اند را بیش از ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد. تصاویری از وضعیت زندگی اسفبار مسلمانان میانماری در کمپ های بنگلادش را مشاهده میکنید. منبع: reuters
 • واکنش دیرهنگام ترامپ به نسل کشی مسلمانان میانمار
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا اقدام قاطع و فوری را برای پایان دادن به خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا اتخاذ کند. مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد که بحران میانمار تهدیدی برای جهان است. دونالد ترامپ خواستار اقدام قاطع و فوری شورای امنیت برای پایان دادن به این بحران است. وی در سخنانی در نشست شورای امنیت در خصوص اصلاح ماموریت های حفظ صلح گفت: ارتش میانمار به حملات شبه نظامیان به مقرهای دولتی با وحشیگری وحشتناک، سوزاندن روستاها و بیرون راندن مسلمانان روهینگیا از خانه های خود پاسخ داده است. پنس در ادامه افزود: اگر این خشونت ها متوقف نشود، اوضاع بدتر خواهد شد. این اقدامات زمینه لازم برای اقدامات نفرت انگیز و هرج و مرج را برای نسل های آینده فراهم خواهد کرد و صلح را برای همه تهدید می کند. اظهارات پنس قاطع ترین واکنش دولت آمریکا به خشونت های میانمار بوده است. تازه ترین بر آوردها نشان می دهد که با آغاز موج تازه خشونت های مرگبار در استان راخین، بیش از 422 هزار مسلمان روهینگیا به بنگلادش گریخته اند. دیپلمات های آگاه گفته اند که شورای امنیت احتمالا تصویب یک بیانیه رسمی را در دستور کار قرار خواهد داد اگر اوضاع بهتر نشود ولی چین و روسیه بعید است که با اقدامات قاطع تری که مستلزم تصویب قطعنامه است، موافقت کنند. دولت میانمار پیش از این اعلام کرده است که با روسیه و چین رایزنی کرده است تا از این کشور در برابر هرگونه اقدام احتمالی شورای امنیت حمایت کنند. موج جدید خشونت ها در میانمار پس از حملات هماهنگ شبه نظامیان به مقرهای پلیس و یک پایگاه نظامی در 25 اوت در استان راخین تشدید شده است.
 • اقدام فیس بوک علیه حامیان مسلمانان میانمار
 • به گزارش جماران؛ با وجود موج بین‌المللی محکومیت عملکرد ارتش میانمار در «پاکسازی قومیتی» اقلیت مسلمان روهینجا فیس‌بوک گروه شبه‌نظامیان روهینجا را «سازمان خطرناک» خواند و دستور العملی برای حذف مطالبی با محتوای ستایش‌آمیز نسبت به این گروه صادر کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که حساب کاربری بسیاری از فعالان معترض به پاکسازی قومی در میانمار توسط فیس‌بوک به حالت تعلیق درآمده و یا مطالب‌شان از صفحه فیس‌بوک آنها حذف شده است. تعدادی از فعالان فیس‌بوکی روهینجا که خود از میانمار گریخته‌اند از این شرکت خواستند که به خاموش کردن صدای آنان پایان دهد. یک سخنگوی فیس‌بوک در این باره گفته است که این شرکت ارتش رهایی روهینجا (آراکان) را در هفته‌های اخیر در لیست گروه‌های خطرناک قرار داده است. وی این لیست را شامل گروه‌هایی دانست که به صورت سازمان یافته در زمینه تروریسم، خشونت و کشتار دسته جمعی فعالیت می‌کنند. به گزارش یورونیوز، مهاجرت دسته جمعی اقلیت مسلمان روهینجا در پی کشتار و خشونت بر علیه آنها در استان راخین میانمار باعث شد تا کمیسریای حقوق بشر سازمان ملل این رویداد را «مثال روشن پاکسازی قومیتی» بخواند. اما فیس‌بوک از اظهار نظر درباره قرار گرفتن گروه‌های درگیر دیگر در میانمار که باعث مهاجرت و فرار دسته جمعی بیش از ۴۰۰ هزار نفر از اقلیت مسلمان این کشور شده‌اند، سرباز زده است. دولت میانمار در ماه اوت امسال پس از حمله شورشیان روهینگیا به مقر پلیس در استان راخین و کشتن ۱۲ تن از نیروهای امنیتی، گروه آراکان را بعنوان سازمانی تروریستی اعلام کرد اما فیس بوک می گوید که این تصمیم را نه بر مبنای درخواست دولت میانمار که به علت فعالیت خشونت آمیز این گروه اتخاذ کرده است.
 • کرسی های تلاوت نفحات القرآن به یاد مسلمانان میانمار و
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،کرسی‌های تلاوت مجلسی به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری درباره برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۵ به مدیریت مسعود سیاف‌زاده، قاری و حافظ ممتاز کشورمان آغاز شده است. این طرح به‌ تدریج با تبلیغات وسیعی که در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها صورت گرفت، فعالیت آنان در سطح شهر تهران گسترش یافت. دارالقرآن نفحات‌القرآن در طول هفته پس از نماز مغرب و عشاء با تلاوت قاریان ممتاز کشورمان در سطح مساجد تهران، شهرری، اسلامشهر، شمیرانات این طرح را پیاده می‌کند. صد و هجدهمین کرسی تلاوت نفحات القرآن، 26 شهریور ماه پس از نماز مغرب و عشاء با تلاوت حبیب صداقت، قاری ممتاز کشورمان در مسجد الغدیر واقع در تهرانسر، بلوار دریا برگزار شد. کرسی های این هفته نفحات القرآن، با گرامیداشت مسلمانان مظلوم میانمار برپا شد. همچنین، صد و نوزدهمین کرسی تلاوت نفحات القرآن، دوشنبه 27 شهریور ماه پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد النبی(ص) واقع در تهرانسر، شهرک پاسداران با تلاوت محمدجواد دلفانی، قاری و حافظ ممتاز کشورمان برگزار شد. در ادامه این کرسی ها، صد و بیستمین کرسی تلاوت نفحات القرآن در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در شهرک معراج، کنار اتوبان آزادگان با تلاوت حسین جلالی‌فر برگزار شد. در این کرسی تلاوت که با حضور اهالی محله 13 آبان شهر ری همراه بود، به همه کودکان و نوجوانان حاضر در کرسی، جوایزی اهدا گردید. صد و بیست و یکمین کرسی تلاوت نفحات القرآن چهارشنبه 29 شهریور ماه پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد فاطمی واقع در خانی‌آبادنو، خیابان شهید لطیفی، خیابان محرمی با تلاوت رسول تمجید، قاری ممتاز کشورمان برگزار شد. در این کرسی تلاوت نیز به تمام کودکان حاضر در کرسی تلاوت جوایزی تقدیم شد. در این کرسی‌های تلاوت، علاوه بر توزیع جزوه‌هایی درباره تدبر و تفسیر آیات بین حاضران...
 • ملات ارتش میانمار علیه مسلمانان یک نسل کشی ادامه دار است
 • به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه که برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می‌برد، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «تی ام سی» فرانسه حملات ارتش میانمار علیه مسلمانان را «یک نسل‌کشی که همچنان ادامه دارد» توصیف کرد. وی گفت: «باید پاک‌سازی قومی علیه مسلمانان آراکان محکوم شود و در این باره اقدام‌هایی صورت گیرد. رئیس‌جمهوری فرانسه با اشاره به اینکه باید برای توقف خشونت در آراکان فراخوان داده و درخواست ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه کرد، افزود: «مورد بحث قرار گرفتن این موضوع در سازمان ملل مهم است.»
 • اخبار مسلمانان مظلوم میانمار گلوی هر انسانی را می فشرد
 • به گزارش خبرنگار حوزه هنرمندان گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرویز پرستویی بازیگر فیلم های سینمایی کتاب قانون، من و زیبا، شوخی، روبان قرمز، مهر مادری، آژانس شیشه ای، لیلی با من است، دوئل و بید مجنون با انتشار تصویری غم انگیز از یک کودک میانماری نسبت به سکوت دانا نمایان عالم تحت عناوین پر طمطراق جایزه نوبل واکنش نشان داد. گفتنی است؛ هزاران تن از مسلمانان میانمار در روزهای عید سعید قربان توسط دولت این کشور و بودائیان زیر سایه سکوت سازمان‌های بین‌المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر به خاک و خون کشیده شدند. پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "بازهم کشتارباز هم بی عدالتی ،باز هم روی غالب سکه تلخی زندگی در دنیایی که قراربود وقتی دهکده کوچک جهانی شود،همه ازحال هم با خبر شوند،وپشت هم فارغ از دین ونژاد ورنگ پوست و.... بایستند اما متاسفانه اخبار وتصاویری که از مردم مظلوم وستمدیده مسلمانان میانمار هرروز در این دهکده جهانی منتشر میشود ،گلوی هر انسانی را میفشرد و سکوت دانا نمایان عالم تحت عناوین پر طمطراق جایزه نوبل،سازمان ملل وهزاران Ngo هر مرد وزن ازاده ای را تا مرز خفگی از این بغض می برد..." انتهای پیام/ واکنش پرستویی به فاجعه نسل‌کشی مسلمانان میانمار
 • دومین محموله کمک های ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد
 • دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای کمک به مردم مسلمان میانمار صبح پنج شنبه از پایگاه شکاری شهید لشگری به بنگلادش ارسال شد. به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: دومین محموله کمک بشر دوستانه ایران برای مسلمانان روهینگیایی شامل پتو، چادر کامل امدادی، کنسرو مرغ، کنسرو لوبیا، دارو و تجهیزات پزشکی به وزن ۳۰ تن است. مرتضی سلیمی ادامه داد: پیش از اعزام این دو محموله کمک های بشر دوستانه امدادی گروه تخصصی ارزیاب عالی هلال احمر ایران پس از بررسی های لازم، ضروری ترین نیازهای مسلمانان روهینگیایی میانمار مستقر در اردوگاههای اوخیا، تن کالی و کوتوبالانگو در جنوب غربی بنگلادش و مرز میانمار این نیازسنجی را انجام دادند. وی توضیح داد: در زمان حاضر ضروری ترین نیازهای مردم مسلمان میانماری اقلام زیستی شامل چادر، کفش و دمپایی، زیرانداز، کلمن آب، بسته های ظروف غذاخوری، اقلام بهداشتی مصرفی، سرویس های بهداشتی، حمام های صحرایی، آب آشامیدنی سالم و بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است. سلیمی اضافه کرد: همچنین در بررسی های انجام شده از سوی گروه ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر از تنها مرکز درمانی ایجاد شده در مسیر منتهی به این اردوگاه ها در شهر اوخیا مشخص شد، اصلی ترین نیازها و اقلام مورد نیاز این مرکز، داروهای اورژانسی، داروهای بیماران قلبی و تنفسی، وسایل یک بار مصرف پزشکی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی ( اتوکلاو)، کیف های کمک های اولیه و ارائه خدمات بهداشتی پایه و خدمات درمانی سرپایی(BHCU) ارزیابی شده است. وی تصریح کرد: در ارزیابی انجام شده از سوی نیروهای متخصص و زبده هلال احمر مشخص شد، مهاجرت و آوارگی اجباری مسلمانان روهینگیایی میانمار به کشور بنگلادش بر جنبه های مختلف زندگی این...
 • مقام سازمان ملل:شورای امنیت از مسلمانان میانمار حمایت کند
 • زید بن رعد الحسین از شورای امنیت خواست برای حمایت از مسلمانان روهینگیایی اقدام عملی کند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل بر ضرورت اقدام جدی شورای امنیت در حمایت از مسلمانان میانمار تاکید کرد.زید بن رعد الحسین با اشاره به این که مسلمانان روهینگیایی با کشتار و آواره شدن سازمان یافته روبرو هستند،گفت ما دلایل و مدارکی داریم که نشان می دهد حملات علیه روهینگیایی ها از قبل طراحی شده است.وی گفت اظهارات آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم میانمار در دفاع از سیاست های این کشور غیر منطقی است و ما خواهان ایجاد سازوکاری هستیم تا از آوارگان روهینگیایی حمایت شود.رعدالحسین گفت: بازگشت روهینگیایی ها به وطن خود حقی است که قوانین بین المللی از آن حمایت می کند و ما از شورای امنیت می خواهیم برای حمایت از مسلمانان روهینگیایی اقدام عملی کند.وی از جامعه بین المللی خواست واکنش قوی به جنایات صورت گرفته علیه روهینگیایی ها داشته باشد.
 • سانحه ای اندوهبار برای کاروان کمک های بشر دوستانه مسلمانان میانمار
 • سانحه تصادف کامیون حامل کمک های بشردوستانه برای مسلمانان آواره روهینگیا در بنگلادش 9 قربانی بر جا گذاشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس گزارش ها از بنگلادش، این حادثه که در شهر مرزی کاکس بازار روی داد.قربانیان این سانحه عمدتا از کارگران هستند.علت حادثه ناتوانی راننده در کنترل کامیون اعلام شده است. در خبری دیگر صدها بودایی با یورش به کاروان حامل کمک های بشردوستانه برای مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در شمال غربی میانمار تلاش کردند مانع از رسیدن آن به دست آوارگان مسلمان شوند. به گزارش خبرگزاری رویترز از سیتوه، به گفته یک شاهد، مهاجمان به سمت این کاروان، بمب های آتش زا پرتاب کردند ولی دخالت نیروهای پلیس میانمار و تیراندازی هوایی آنها باعث پراکنده شدن آنها شد. این کاروان که توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ سازماندهی شده بود عازم مناطق شمالی این ایالت آشوبزده راخین بود.اقدامات سرکوبگرانه ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا از اواخر ماه اوت باعث شده است تا کنون بیش از 420 هزار مسلمان از میانمار به سمت کشور همسایه یعنی بنگلادش فرار کنند. هزاران روهینگیایی نیز در داخل میانمار به سبب ترس از اقدامات سرکوبگرانه نظامی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند و به غذا و سایر مایحتاج اولیه دسترسی ندارند. یک مقام دولتی میانمار روز پنجشنبه گفت عصر روز چهارشنبه صدها نفر تلاش کردند مانع از حرکت یک کشتی شوند که در حال بارگیری حدود پنجاه تن کمک انساندوستانه در اسکله ای در شهر سیتوه در ایالت راخین بود. مهاجمان که برخی از آنها میله های چوبی و فلزی به دست داشتند، بمب های آتشزا پرتاب کردند و نیروهای پلیس مجبور شدند برای پراکنده کردن آنها اقدام به تیراندازی هوایی کنند. دفتر اطلاع رسانی دولت میانمار از بازداشت هشت نفر در این زمینه خبر داد. سخنگوی صلیب سرخ هنوز در این باره اظهارنظر نکرده...
 • دومین محموله کمک های بشر دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد
 • تهران- ایرنا- دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار صبح امروز (پنجشنبه) از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به بنگلادش ارسال شد. به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه در حاشیه اعزام این محموله امدادی در جمع خبرنگاران گفت: دومین محموله کمک بشر دوستانه ایران برای مسلمانان روهینگیایی شامل پتو، چادر کامل امدادی، کنسرو مرغ، کنسرو لوبیا، دارو و تجهیزات پزشکی به وزن 30 تن است.مرتضی سلیمی ادامه داد: پیش از اعزام این دو محموله کمک های بشر دوستانه امدادی گروه تخصصی ارزیاب عالی هلال احمر ایران پس از بررسی های لازم، ضروری ترین نیازهای مسلمانان روهینگیایی میانمار مستقر در اردوگاههای اوخیا، تن کالی و کوتوبالانگو در جنوب غربی بنگلادش و مرز میانمار این نیازسنجی را انجام دادند.وی توضیح داد: در زمان حاضر ضروری ترین نیازهای مردم مسلمان میانماری اقلام زیستی شامل چادر، کفش و دمپایی، زیرانداز، کلمن آب، بسته های ظروف غذاخوری، اقلام بهداشتی مصرفی، سرویس های بهداشتی، حمام های صحرایی، آب آشامیدنی سالم و بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است.سلیمی اضافه کرد: همچنین در بررسی های انجام شده از سوی گروه ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر از تنها مرکز درمانی ایجاد شده در مسیر منتهی به این اردوگاه ها در شهر اوخیا مشخص شد، اصلی ترین نیازها و اقلام مورد نیاز این مرکز، داروهای اورژانسی، داروهای بیماران قلبی و تنفسی، وسایل یک بار مصرف پزشکی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی ( اتوکلاو)، کیف های کمک های اولیه و ارائه خدمات بهداشتی پایه و خدمات درمانی سرپایی(BHCU) ارزیابی شده است.وی تصریح کرد: در ارزیابی انجام شده از سوی نیروهای متخصص و زبده هلال احمر...
 • ارسال دومین محموله کمک های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار
 • به گزارش جماران؛ دومین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار صبح امروز (پنجشنبه) از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به بنگلادش ارسال شد. رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر روز پنجشنبه در حاشیه اعزام این محموله امدادی در جمع خبرنگاران گفت: دومین محموله کمک بشر دوستانه ایران برای مسلمانان روهینگیایی شامل پتو، چادر کامل امدادی، کنسرو مرغ، کنسرو لوبیا، دارو و تجهیزات پزشکی به وزن 30 تن است. مرتضی سلیمی ادامه داد: پیش از اعزام این دو محموله کمک های بشر دوستانه امدادی گروه تخصصی ارزیاب عالی هلال احمر ایران پس از بررسی های لازم، ضروری ترین نیازهای مسلمانان روهینگیایی میانمار مستقر در اردوگاههای اوخیا، تن کالی و کوتوبالانگو در جنوب غربی بنگلادش و مرز میانمار این نیازسنجی را انجام دادند. وی توضیح داد: در زمان حاضر ضروری ترین نیازهای مردم مسلمان میانماری اقلام زیستی شامل چادر، کفش و دمپایی، زیرانداز، کلمن آب، بسته های ظروف غذاخوری، اقلام بهداشتی مصرفی، سرویس های بهداشتی، حمام های صحرایی، آب آشامیدنی سالم و بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است. سلیمی اضافه کرد: همچنین در بررسی های انجام شده از سوی گروه ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر از تنها مرکز درمانی ایجاد شده در مسیر منتهی به این اردوگاه ها در شهر اوخیا مشخص شد، اصلی ترین نیازها و اقلام مورد نیاز این مرکز، داروهای اورژانسی، داروهای بیماران قلبی و تنفسی، وسایل یک بار مصرف پزشکی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی ( اتوکلاو)، کیف های کمک های اولیه و ارائه خدمات بهداشتی پایه و خدمات درمانی سرپایی(BHCU) ارزیابی شده است. وی تصریح کرد: در ارزیابی انجام شده از سوی نیروهای متخصص و زبده هلال احمر مشخص...
 • ارسال دومین محموله کمک های انسان دوستانه ایران به مسلمانان میانمار
 • فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد از ارسال دومین محموله کمک‌های انسان دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار خبر داد. به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ دوم خلبان ستاد محمد تسویه‌چی فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد از ارسال دومین محموله کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آوارگان مسلمان میانمار خبر داد و گفت: این محموله که شب گذشته توسط هواپیمای بوئینگ 747 نیروی هوایی ارتش بارگیری شد، بامداد امروز پنجشنبه (30 شهریور) از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد بندر چیتاگون بنگلادش به پرواز درآمد.وی افزود: در دومین محموله ارسالی به کشور بنگلادش حدود 30 تن اقلام غذایی، دارویی، پتو، چادر و زیراندار که توسط جمعیت هلال احمر و ارتش جمهوری اسلامی ایران جمع‌آوری، بسته‌بندی و بارگیری شده بود، به کشور بنگلادش ارسال شد.فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌های چهل ساله دشمنان همچنان با اقتدار و بالندگی آماده است تا با انجام هرگونه ماموریت محوله و به عنوان یک نیروی پیشگام، خدمت‌گزار انقلاب اسلامی و مردم عزیز باشد و به انجام این نوع ماموریت‌ها که با هدف کمک به مسلمانان مظلوم جهان انجام می‌گیرد، افتخار می‌کند.نخستین محموله کمک‌های ارسالی به آوارگان مسلمان میانمار، جمعه 24 شهریور توسط هواپیمای 747 نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مقصد بنگلادش ارسال شده بود.انتهای پیام/ R1373/P1011121/S1,11/CT12 موضوعات مرتبط فاجعه میانمار
 • دومین محموله از کمک های بشر دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار آماده ارسال است
 • فرمانده پایگاه شهید لشگری مهرآباد گفت : دومین محموله از کمک های بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای مسلمانان میانمار آماده ارسال است . امیر سرتیپ دوم محمد تسویه چی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این دومین محموله از کمک های بشر دوستانه برای ارسال به مردم میانمار است که آماده بارگیری است و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این امر خیر پیش قدم شده تا کمک های جمعیت هلال احمر، مردمی و نیروهای مسلح را به دست مردم مسلمان و ستم دیده میانمار برساند .وی گفت : نخستین محموله به وزن 30 تن روز جمعه (24 شهریور) اعزام شد و با هماهنگی که انجام دادیم هفته ای یک ارسال انجام می دهیم .فرمانده پایگاه شهید لشگری مهرآباد افزود: حجم باری که برای اعزام به دست ما رسیده زیاد است که در واقع بیش از 100 تن است و ما در هر پرواز 30 تن اعزام می کنیم که شامل اقلامی چادر ، پتو ، زیرانداز ، مواد غذایی و دارو است .
 • دومین محموله کمک های انسان دوستانه کشورمان برای مسلمانان میانمار ارسال شد
 • خبرگزاري آريا - دومين محموله کمک‌هاي بشر دوستانه جمهوري اسلامي ايران براي پناهجويان مسلمان ميانماري بامداد امروز، پس از اخذ مجوزهاي لازم به کشور بنگلادش اعزام شد.به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري فارس، دومين محموله کمک‌هاي بشر دوستانه جمهوري اسلامي ايران به پناهجويان مسلمانميانماري، با مداد امروز، پس از اخذ مجوزهاي لازم توسط يک فروند هواپيماي باري به کشور بنگلادش ارسال شد.اين محموله 30 تني، شامل «300 دستگاه چادر»، بيش از «5500 تخته پتو»، «10 هزار کنسرو» و «يک تنُ دارو و تجهيزات پزشکي» است.انتهاي پيام
 • ابراز بی اطلاعی معاون رئیس جمهور میانمار از دلیل فرار مسلمانان به بنگلادش
 • معاون رئیس جمهور میانمار در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از علت فرار مسلمانان میانماری به بنگلادش ابراز بی اطلاعی کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هنری فان تیو معاون رئیس جمهور میانمار در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کشورش از اوضاع در ایالت راخین این کشور به شدت نگران است اما دلیل فرار مردم از این منطقه را نمی‌داند و همه کسانی که از این منطقه گریخته‌اند مسلمان نیستند.آنگ سان سوچی رهبر میانمار نیز دو روز پیش اظهارات مشابهی را مطرح کرده بود.معاون رئیس جمهور میانمار گفت که دولت این کشور در حال تحقیق درباره فرار مردم از ایالت راخین بوده اما گفت که دلیل فرار مردم به بنگلادش همچنان واضح نبوده و افرادی از طوایف دیگر نیز در میان فرار کنندگان هستند اما اغلبیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند.وی افزود که باعث خرسندی است که بگویم اوضاع بهتر شده است.وی هرگونه روی دادن خشونت و کشتار علیه مسلمانان طی هفته‌های اخیر را رد کرد.انتهای پیام/. R36486/P36447/S8,87/CT12