صادرات نفت ایران به اروپا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته و با رشد حدودا ۲۰۰ هزار بشکه ای به ۸۳۵ هزار و ۷۴۲ بشکه در روز رسیده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی پلاتس، صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه اوت اندکی افزایش داشته است. این در حالی است که کاهش صادرات رقبای ایران نظیر عربستان و عراق موجب شده تا تقاضا برای نفت از جانب برخی مشتریان اصلی ایران بیشتر شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس آمارهای به دست آمده از نرم افزار جریان تجارت سی فلوی موسسه پلاتس، کل نفت صادر شده توسط ایران از طریق دریا در ماه اوت با 2. 5 درصد افزایش نسبت به ماه جولای از 2. 37 به 2. 42 میلیون بشکه در روز رسیده است.

بر اساس این گزارش، صادرات نفت ایران به آسیا از 1. 55 میلیون بشکه در ماه جولای به 1. 46 میلیون بشکه در روز در ماه اوت کاهش یافته است. تقاضا از جانب هند برای نفت ایران کاهش قابل توجهی داشته در حالی که تقاضای چین همچنان رو به افزایش بوده است.

سهم اروپا از صادرات نفت ایران رشدی قابل توجه داشته به نحوی که تقاضای ایتالیا، فرانسه، هلند و یونان برای نفت ایران افزایش یافته، و ترکیه همچنان یکی از مشتریان مهم نفت ایران در اروپا باقی مانده است.

این گزارش حاکی است، صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی در حالی افزایش یافته که تقاضا برای نفت خام این کشور به ویژه در چین و ارپا افزایش یافته است.

اقدامات عربستان و عراق برای کاستن بیشتر از میزان صادرات خود در ماه اوت، که هم به دلیل تامین تقاضای داخلی و هم عمل به توافق کاهش تولید اتفاق افتاده، به نفع ایران تمام شده است.

این کاهش ها موجب ایجاد یک خلا در بازار نفت شده و ایران نیز با کاهش قیمت نفت سنگین خود در پی پر کردن آن برآمده است.

منابع آگاه گفتند، افزایش صادرات نفت ایران از ذخایر واقع در خشکی این کشور تامین شده و لزوما از محل تولید بیشتر نفت این کشور نبوده است.

میزان صادرات نفت ایران به چین از 638 هزار و 322 بشکه به 693 هزار و 419 بشکه در ماه اوت رسیده است که بالاترین رقم صادراتی به چین در سال جاری میلادی است.

در عین حال، میزان صادرات نفت ایران به هند به میزان 167 هزار و 258 بشکه نسبت به ماه قبل کاهش داشته و به 264 هزار و 742 بشکه در روز رسیده است. خریداران کلیدی نفت ایران در هند شرکت های اسار اویل و مانگاور هستند.

در نتیجه کاهش صادرات به هند، کره جنوبی با خرید 284 هزار و 742 بشکه نفت از ایران در ماه اوت دومین خریدار بزرگ نفت ایران بوده است.

میزان خرید نفت ژاپن از ایران همچنان رو به کاهش بوده و در ماه اوت به میزان 43 هزار و 162 بشکه در روز کاهش یافته است.

در همین حال، صادرات نفت ایران به اروپا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته و با رشد حدودا 200 هزار بشکه ای به 835 هزار و 742 بشکه در روز رسیده است.

ترکیه در ماه گذشته میلادی روزانه 256 هزار و 258 بشکه نفت از ایران خریده است.

صادرات نفت ایران به ایتالیا، فرانسه، هلند و یونان در ماه اوت نسبت به ماه جولای رشد داشته که نشان دهنده رقابت پذیری قیمت نفت ایران نسبت به سایر نفت های ترش نظیر اورالز روسیه، بصره لایت عراق و عرب هیوی عربستان است.

کلیدواژه: بشکه در روز رسیده | صادرات نفت ایران | ماه اوت | برای نفت

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۲۰۶۷۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • دستمزد روزانه کارگر کشاورزی چقدر است
 • پول نیوز-متوسط دستمزد روزانه دریافتی کارگران هفت شغل منتخب در بخش کشاورزی نشان می‌دهد، بیشترین دستمزد برای کارگران مرد، حدود ۹۰ هزار و ۸۰۰ تومان و کمترین دستمزد نیز حدود ۲۷ هزار تومان بوده است.بر اساس تعاریف رسمی آماری، دستمزد کارگران کشاورزی شامل وجه نقد است؛ اما در مواردی که به جای تمام یا قسمتی از این وجه نقد، غذا یا سهمی از محصول داده شده باشد، ارزش ریالی آن به قیمت روز پرداخت، برآورد و به وجه نقد اضافه می‌شود.بر اساس مطالعات کارشناسان مرکز آمار و اطلاعات راهبری وزارت کار، هفت شغل در بخش کشاورزی به عنوان مشاغل منتخب در این حوزه شناخته می‌شوند که شامل کارگر میوه چین، وجین کار و تنک کار، دروگر غلات، نشاکار، نهرکش و مرزبند، بیل زن زمین زراعی و بیل زن باغی هستند.بررسی نتایج این طرح در خصوص دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی برای سال ۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین متوسط دستمزد روزانه در میان مردان با رقم حدود ۶۵ هزار و ۱۰۲ تومان به کارگر نشاکار و کمترین متوسط روزانه به کارگر بیل زن زمین زراعی با رقم حدود ۴۵ هزار و ۵۹۸ تومان پرداخت شده است.همچنین در بین زنان نیز همچون مردان، کارگران نشاکار بیشترین دستمزد روزانه را دریافت می‌کنند که این میزان، برابر با حدود ۶۸ هزار و ۲۰۷ تومان در روز است؛ همچنین کمترین دستمزد روزانه به کارگر میوه چین با رقم حدود ۳۴ هزار و ۱۱۱ تومان اختصاص دارد.با توجه به متوسط دستمزد در استان‌های کشور، بالاترین و پایین ترین دستمزد برای مردان مربوط به کارگر دروگر غلات است که در این میان، استان گیلان با دستمزد حدود ۹۰ هزار و ۸۶۳ تومان، بالاترین مقدار و استان سیستان و بلوچستان با دستمزد حدود ۲۷ هزار و ۲۲۲ تومان، پایین ترین مقدار دستمزد را داشته است.از سوی دیگر، بالاترین دستمزد برای زنان در بین استان‌های کشور، مربوط به کارگر میوه...
 • درآمد کشور از صادرات شارژر باطری چقدر است
 • به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در 5 ماهه نخست سال 1396 ، قریب به 2 تن شارژر باطری، از کشور صادر شده است. ارزش دلاری این میزان صادرات 593046 و ارزش ریالی آن 19245109116 بوده است. انتهای پیام/ مشتریان شارژر باطری ایران را بشناسید
 • دستمزد روزانه کارگران کشاورزی در ایران
 • متوسط دستمزد روزانه دریافتی کارگران هفت شغل منتخب در بخش کشاورزی نشان می‌دهد، بیشترین دستمزد برای کارگران مرد، حدود ۹۰ هزار و ۸۰۰ تومان و کمترین دستمزد نیز حدود ۲۷ هزار تومان بوده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بر اساس تعاریف رسمی آماری، دستمزد کارگران کشاورزی شامل وجه نقد است؛ اما در مواردی که به جای تمام یا قسمتی از این وجه نقد، غذا یا سهمی از محصول داده شده باشد، ارزش ریالی آن به قیمت روز پرداخت، برآورد و به وجه نقد اضافه می‌شود. بر اساس مطالعات کارشناسان مرکز آمار و اطلاعات راهبری وزارت کار، هفت شغل در بخش کشاورزی به عنوان مشاغل منتخب در این حوزه شناخته می‌شوند که شامل کارگر میوه چین، وجین کار و تنک کار، دروگر غلات، نشاکار، نهرکش و مرزبند، بیل زن زمین زراعی و بیل زن باغی هستند. بررسی نتایج این طرح در خصوص دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی برای سال ۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین متوسط دستمزد روزانه در میان مردان با رقم حدود ۶۵ هزار و ۱۰۲ تومان به کارگر نشاکار و کمترین متوسط روزانه به کارگر بیل زن زمین زراعی با رقم حدود ۴۵ هزار و ۵۹۸ تومان پرداخت شده است. همچنین در بین زنان نیز همچون مردان، کارگران نشاکار بیشترین دستمزد روزانه را دریافت می‌کنند که این میزان، برابر با حدود ۶۸ هزار و ۲۰۷ تومان در روز است؛ همچنین کمترین دستمزد روزانه به کارگر میوه چین با رقم حدود ۳۴ هزار و ۱۱۱ تومان اختصاص دارد. با توجه به متوسط دستمزد در استان‌های کشور، بالاترین و پایین ترین دستمزد برای مردان مربوط به کارگر دروگر غلات است که در این میان، استان گیلان با دستمزد حدود ۹۰ هزار و ۸۶۳ تومان، بالاترین مقدار و استان سیستان و بلوچستان با دستمزد حدود ۲۷ هزار و ۲۲۲ تومان، پایین ترین مقدار دستمزد را داشته است....
 • افزایش حجم معاملات روزانه فرابورس ایران
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران؛ در جریان بازار امروز دوشنبه سوم مهر ماه سهامداران در مجموع دو تابلو معاملاتی بازار اول و دوم نیز اقدام به مبادله 87 میلیون و 770 هزار سهم به ارزش 302 میلیارد ریال کردند که بالاترین رقم حجم و ارزش مبادلات در اختیار نماد شرکت گروه صنایع کاغذ پارس با جابه جایی بیش از 7 میلیون سهم به ارزش 28 میلیارد ریال قرار گرفت. شاخص کل فرابورس نیز با افزایش نزدیک به 4 واحدی در پله 961 واحدی ایستاد که این صعود پس از ریزش روز گذشته آیفکس رخ داد. 4 نماد از 4 صنعت متفاوت فرابورسی امروز موجب افزایش شاخص کل شدند. نمادهای «هرمز»، «مارون»، «بکهنوج» و «اپرداز» تا نزدیکی 3 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند در حالی که نمادهای «زاگرس»، «دماوند» و «بمپنا» نیز تا سطح یک واحد تاثیر منفی در برآورد آیفکس را موجب شدند. ** ميزان معاملات قابل قبول در نمادهاي انتقالي به تابلو پايه ج به موازات انجام دادوستدها در بازارهای فرابورس ایران معامله‌گران بازار پایه میزبان معاملات 100 میلیون سهم به ارزش 171 میلیارد ریال قرار گرفتند. امروز مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران در قالب پیام ناظر میزان معاملات قابل قبول در نمادهای انتقالی به تابلو ج بازار پایه را اعلام کرد. بدین ترتیب قيمت‌گذاري سهم‌هاي نمادهاي معاملاتي قابل بازگشايي در تابلو پايه ج شامل نمادهاي معاملاتي شرکت‌هاي اعتباري توسعه، صنايع بسته‌بندي مشهد، پتروشيمي اصفهان، كارتن مشهد، ايرانيت، سرمايه‌گذاري فني و مهندسي مشانير، ساختمان اصفهان، کارخانه‌هاي صنعتي آزمايش و سرمايه‌گذاري معيار صنعت پارس منوط به معامله حجم مشخصي از سهام به شرح دو در هزار سرمايه پايه هر شركت با كف 100 هزار و سقف ده ميليون سهم است و در صورت عدم انجام معامله با این شرایط، معاملات انجام شده مورد تاييد قرار نگرفته و...
 • فناوری های روز اروپا به ایران می آید
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛گیلوم چکی، مدیر پروژه شرکت Esopp فرانسه، در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست گفت: عنوان کرد : برای دومین باردر این نمایشگاه حضور پیدا کرده ایم و هدف شرکت ما از حضور دراین نمایشگاه معرفی نسل جدید تولیدات خود به بازار ایران و صنایع پاین دستی پتروشیمی است. چکی در مورد سیاست ایران برای جذب سرمایه و فن آوری های نوین اظهار کرد: آن چیزی که ما در رابطه با فن آوری به بازار ایران معرفی کرده ایم، فن آوری روز دنیاست. استفاده از فن آوری های ما موجب افزایش بهره وری در صنایع مرتبط می شود. وی ادامه داد: ما سرمایه گذاری های خوبی برای توسعه تجهیزات خود انجام داده ایم و بخش تحقیق و توسعه Esopp بسیار فعال است تا بتوانیم همیشه تجهیزات مدرنی تولید کنیم و در این مسیر با توجه به وجود زمینه های مختلف فعالیت های مشترک، علاقه مند به همکاری با شرکت های ایرانی هستیم. مدیر پروژه های شرکت Esopp افزود: در حال حاضر سهم ما در بازار ایران کم است اما قصد داریم سهم خود را افزایش دهیم. ما می دانیم که بازار ایران پتانسیل بسیار بالایی دارد اما همچنان مشکلاتی بر سر راه شرکت های خارجی جهت حضور در بازارهای ایران وجود دارد." وی با بیان این که شرکتش سالهاست که در ایران حضور دارد و تولیداتش در صنایع مختلف استفاده می شود گفت: شرکت پوشینه ایران یکی از مشتریان قدیمی تجهیزات این شرکت فرانسوی است. امسال 600 شرکت داخلی و 524 شرکت خارجی در نمایشگاه ایران پلاست حضور دارند و تعداد شرکت کنندگان خارجی و داخلی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست نسبت به دوره قبل به ترتیب 21 و 39 درصد افزایش یافته است. یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست امسال میزبان بیش از 500 شرکت خارجی از 23 کشور جهان شامل بلژیک، دانمارک،...
 • ظرفیت تولید نفت ایران در پایان قرن چقدر می شود
 • اقتصاد>انرژی - ظرفیت تولید نفت خام ایران در پایان قرن حاضر به نزدیکی 5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. به گزارش خبرآنلاین ، طبق پیش بینی های صورت گرفته میزان تولید نفت خام در کشور، بر اساس اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه در پایان سال 1399، به 4 میلیون و 700 هزار بشکه در روز خواهد رسید. مقرر است از این ظرفیت ایجاد شده برای تولید روزانه 4 میلیون و 280 هزار بشکه نفت استفاده شود. فعالیت دولت نهم در سال 1384 در شرایطی آغاز شد که میزان تولید نفت خام ایران 4 میلیون و 2 هزار بشکه در روز بود اما در پایان دوره عملکرد دولت دهم، یعنی در سال 1391 میزان تولید نفت با کاهشی چشمگیر به 2 میلیون و 840 هزار بشکه در روز رسیده بود. شرایط سخت و صعب اقتصادی ناشی از تشدید تحریم های ایران که به نفت نیز سرایت کرده بود، مهمترین دلیل کاهش شدید تولید نفت در این دوره زمانی تلقی می شود. هر چند آمار مذکور از سوی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ارائه شده است اما آمارهای بانک مرکزی نیز موید روند کاهشی تولید و صادرات نفت در دوره هشت ساله تصدی دولت نهم و دهم بوده است. این روند تحت تاثیر شرایط نامساعد اقتصاد در سال 1393 نیز تداوم یافت اما پس از امضای برجام و دستیابی به توافق های اولیه در سال 1394، روند رو به رشد تولید نفت در ایران بار دیگر آغاز شد به طوری که در اردیبهشت ماه سال جاری میزان تولید نفت به 3 میلیون و 790 هزار بشکه در روز رسید که نشان گر موقعیت مناسب ایران در این حوزه استراتژیک است. ایران یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر هیدروکربوری در جهان تلقی می شود از این رو حضور در بازارهای بین المللی نفت و حتی گاز از...
 • چرا فوتبال ایران نماینده ای در لیگ های معتبر اروپا ندارد
 • به گزارش ایلنا، دلایلش را بررسی می‌کنیم. اولی کیفیت بازیکنان. آیا می‌توان کیفیت بازیکنان ایرانی را پایین‌تر از بازیکنانی از کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، چین و حتی عراق دانست؟ پاسخ قطعا منفی خواهد بود. اگر ستاره‌های فوتبال ایران بی‌کیفیت بودند، تیم ملی هرگز به این موفقیت‌ها نمی‌رسید. تیم ملی موفق را بازیکنانی تشکیل می‌دهند که کیفیت شان بالا است. نامش را چه بگذاریم؟ اتفاق نگران کننده یا بهانه‌ای برای نا امیدی؟ ماجرا فراتر از یک نگرانی ساده است یا یک نا‌امیدی صرف. این ماجرای تلخ سالهاست که فوتبال ایران را آزار می‌دهد؛ شاید از زمانی که مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و علی کریمی چمدان‌های‌شان را بستند و از آلمان برگشتند. فوتبال ایران بعد از این ستاره‌ها، انگار که طلسم شد. طلسمی برای حضور استعدادهای فوتبال ایران در لیگ‌های معتبر. دیگر هیچ گاه ندیدیم که بازیکنی از فوتبال ایران- هر چند توانا و مستعد- راهی به یکی از 5 لیگ معتبر فوتبال دنیا پیدا کند. معنای لژیونر شدن برای ما تغییر کرد. از بوندس لیگا تا بلژیک، روسیه و حتی پرتغال. خبر امیدوارکننده‌ای هم به دست‌مان نرسید. جز بحث‌هایی که بر سر انتقال سردار آزمون به لاتزیو و البته جهانبخش به واتفورد و برنلی شنیده می‌شد. تاسف برانگیز است که تیم نخست قاره آسیا در رده ‌بندی فیفا، حتی یک لژیونر در لیگ‌های معتبری چون آلمان، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ندارد. آن هم در روزهایی که عراق و چین هم مسیر اروپا را یافته‌اند. فوتبال چین به بوندس لیگا رسیده و عراق به سری آ. یونینگ ژان 20 ساله و چینی در وردربرمن حضور دارد- هر چند بازی نمی‌کند – و علی عدنان پیراهن اودینزه را بر تن دارد. او البته بازی می‌کند؛ هر از چند گاهی به طور ثابت و برخی اوقات هم به‌عنوان بازیکن جانشین. تیم اول آسیا نماینده‌ای در لیگ‌های معتبر اروپا ندارد. یعنی در این...
 • بازگشت تدریجی رونق به مبادلات بانکی ایران و اروپا
 • امضای نخستین قرارداد تامین اعتبار و همکاری مالی میان بانک های ایران و اروپا پس از اجرای برجام نویدبخش بازگشت تدریجی رونق به این عرصه و تسهیل مبادلات بانکی بین المللی و افزایش حضور سرمایه گذاران اروپایی در پروژه های زیرساختی کشورمان است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، برای نخستین بار پس از اجرای توافق هسته ای در سال 2015 یک بانک‌ اروپایی خط اعتباری را برای تعامل با بانک های ایرانی اختصاص داد. به تازگی نیز میان ۱۴ بانک ایرانی با «اوبربانک» اتریش قراردادی یک میلیارد یورویی امضا شد که بر اساس آن برای بانک های اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، تجارت، توسعه صادرات، خاورمیانه، رفاه کارگران، سامان، سپه، صنعت و معدن، کارآفرین، کشاورزی، ملت و ملی ایران این تامین مالی انجام می شود. در این توافق منابع بانک اتریشی برای تامین مالی پروژه های عمرانی و تولیدی‌ بخش خصوصی و دولتی هم استفاده می شود. «اوبر بانک» بانکی منطقه ای است که عمده فعالیت آن در قاره سبز صورت می گیرد. این موسسه مالی هفتمین بانک بزرگ اتریش است که ترازنامه تجاری آن حدود 20 میلیارد یورو (24 میلیارد دلار) ارزش دارد. در سال 2016 اوبر بانک سود خالص خود را نسبت به سال قبل 8.9 درصد افزایش داد و به 181 میلیون یورو رساند. اوبربانک 26 درصد سهام «یونی کردیت بانک» ایتالیا را نیز در اختیار دارد. این توافق میان ایران و بانک اتریشی در دفتر بانک در «لینز» و با حضور نمایندگان بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی ایران به امضا رسید. تارنمای بانک مرکزی ایران اعلام کرد علاوه بر قرارداد گشایش خط اعتباری با این بانک اتریشی، قرارداد فاینانس دیگری به ارزش 500 میلیون یورو میان 10 بانک ایرانی با «دانسکه بانک» دانمارک هم به امضا رسیده است. **نخستین بانک اروپایی پس از برجام رویترز در زمینه امضای این قرارداد...
 • بازگشت تدریجی رونق به چرخه مبادلات بانکی ایران و اروپا
 • خبرگزاري آريا - تهران ايرنا- امضاي نخستين قرارداد تامين اعتبار و همکاري مالي ميان بانک هاي ايران و اروپا پس از اجراي برجام نويدبخش بازگشت تدريجي رونق به اين عرصه و تسهيل مبادلات بانکي بين المللي و افزايش حضور سرمايه گذاران اروپايي در پروژه هاي زيرساختي کشورمان است. به گزارش گروه پژوهش و تحليل خبري ايرنا ، براي نخستين بار پس از اجراي توافق هسته اي در سال 2015 يک بانک‌ اروپايي خط اعتباري را براي تعامل با بانک هاي ايراني اختصاص داد. به تازگي نيز ميان 14 بانک ايراني با «اوبربانک» اتريش قراردادي يک ميليارد يورويي امضا شد که بر اساس آن براي بانک هاي اقتصاد نوين، پارسيان، پاسارگاد، تجارت، توسعه صادرات، خاورميانه، رفاه کارگران، سامان، سپه، صنعت و معدن، کارآفرين، کشاورزي، ملت و ملي ايران اين تامين مالي انجام مي شود.در اين توافق منابع بانک اتريشي براي تامين مالي پروژه هاي عمراني و توليدي‌ بخش خصوصي و دولتي هم استفاده مي شود. «اوبر بانک» بانکي منطقه اي است که عمده فعاليت آن در قاره سبز صورت مي گيرد. اين موسسه مالي هفتمين بانک بزرگ اتريش است که ترازنامه تجاري آن حدود 20 ميليارد يورو (24 ميليارد دلار) ارزش دارد. در سال 2016 اوبر بانک سود خالص خود را نسبت به سال قبل 8.9 درصد افزايش داد و به 181 ميليون يورو رساند. اوبربانک 26 درصد سهام «يوني کرديت بانک» ايتاليا را نيز در اختيار دارد.اين توافق ميان ايران و بانک اتريشي در دفتر بانک در «لينز» و با حضور نمايندگان بانک مرکزي و وزارت امور اقتصادي ايران به امضا رسيد.تارنماي بانک مرکزي ايران اعلام کرد علاوه بر قرارداد گشايش خط اعتباري با اين بانک اتريشي، قرارداد فاينانس ديگري به ارزش 500 ميليون يورو ميان 10 بانک ايراني با «دانسکه بانک» دانمارک هم به امضا رسيده است. **نخستين بانک اروپايي پس از برجام رويترز در زمينه امضاي اين قرارداد...
 • صادرات نفت ایران ثابت می ماند
 • یک مقام ارشد شرکت نفت ایران در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد: در ماه‌های باقی‌مانده از سال 2017 ایران صادرات نفت و میعانات گازی خود را مجموعاً در رقم 2.6 میلیون بشکه در روز ثابت نگه خواهد داشت. به گزارش رویترز، سعید خوشرو یکی از مقامات ارشد شرکت ملی نفت ایران، امروز طی مصاحبه‌ای با رویترز از برنامه ایران برای نگه داشتن سطح صادرات نفت و میعانات گازی در 2.6 میلیون بشکه روزانه در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 خبر داد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی افزایش تقاضای نفت در بازار داخلی و کاهش نفت انبار شده ایران را از جمله دلایل عدم افزایش صادرات نفت و میعانات گازی ایران عنوان کرد. معاون امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران افزود: در صادرات میعانات گازی به دلیل بروز مشکل فنی در میدان گازی پارس جنوبی با مشکل مواجه هستیم و تعمیرات و نگهداری مورد نیاز یک تا دو ماه طول خواهد کشید. خوشرو در حاشیه اجلاس صنعتی اپک در سنگاپور، افزود: ایران طی 15 ماه گذشته به طور متوسط روزانه 550 هزار بشکه در روز میعانات گازی و نفت فوق سبک تولید کرده که به دلیل بروز مشکل فنی این رقم به 450 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. وی تأکید کرد: پس ظرفیت صادرات میعانات گازی ایران در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 بیشتر از 450 هزار بشکه در روز نخواهد بود. بنا به اعلام منابع آگاه، شرکت ملی نفت ایران همچنین به خریداران آسیایی میعانات گازی خود به طور رسمی اعلام کرده است که از ماه اکتبر حجم صادرات میعانات گازی خود را کاهش خواهد داد. طی ماه‌های گذشته و در نتیجه لغو تحریم‌های نفتی علیه ایران این کشور بخش قابل توجهی از نفت انبار شده خود را به چرخه صادرات آورده و عملاً صادرات خود را افزایش داده است. شرکت ملی...
 • صادرات نفت ایران موقتا محدود می شود
 • سعید خوشرو - مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران - در حاشیه یک کنفرانس صنعتی در سنگاپور اظهار کرد: ایران صادرات روزانه حدود ۲.۶ میلیون بشکه نفت خام و میعانات تا پایان سال ۲۰۱۷ را هدف‌گذاری کرده است.
 • سقف صادرات نفت ۲/۶ میلیون بشکه ای ایران تا پایان سال
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل بی‌باک نقل از رویترز، سعید خوشرو یکی از مقامات ارشد شرکت ملی نفت ایران، امروز طی مصاحبه‌ای با رویترز از برنامه ایران برای نگه داشتن سطح صادرات نفت و میعانات گازی در 2.6 میلیون بشکه روزانه در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 خبر داد. وی افزایش تقاضای نفت در بازار داخلی و کاهش نفت انبار شده ایران را از جمله دلایل عدم افزایش صادرات نفت و میعانات گازی ایران عنوان کرد. معاون امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران افزود: در صادرات میعانات گازی به دلیل بروز مشکل فنی در میدان گازی پارس جنوبی با مشکل مواجه هستیم و تعمیرات و نگهداری مورد نیاز یک تا دو ماه طول خواهد کشید. خوشرو در حاشیه اجلاس صنعتی اپک در سنگاپور، افزود: ایران طی 15 ماه گذشته به طور متوسط روزانه 550 هزار بشکه در روز میعانات گازی و نفت فوق سبک تولید کرده که به دلیل بروز مشکل فنی این رقم به 450 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. وی تأکید کرد: پس ظرفیت صادرات میعانات گازی ایران در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 بیشتر از 450 هزار بشکه در روز نخواهد بود. بنا به اعلام منابع آگاه، شرکت ملی نفت ایران همچنین به خریداران آسیایی میعانات گازی خود به طور رسمی اعلام کرده است که از ماه اکتبر حجم صادرات میعانات گازی خود را کاهش خواهد داد. طی ماه‌های گذشته و در نتیجه لغو تحریم‌های نفتی علیه ایران این کشور بخش قابل توجهی از نفت انبار شده خود را به چرخه صادرات آورده و عملاً صادرات خود را افزایش داده است. شرکت ملی نفت ایران همچنین تولید میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را افزایش خواهد داد که در حال حاضر ظرفیت هر کدام از آنها 120 هزار بشکه در روز است. انتهای پیام/
 • تفاهمی برای توسعه صادرات خرمای ایران
 • اتاق مشترک ایران و عمان، انجمن ملی خرمای ایران و هشت اتاق بازرگانی استان‌های خرماخیز ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه صادرات محصول خرما به سراسر جهان هم پیمان شدند. به گزارش ایسنا به نقل از اتاق بازرگانی شیراز، با امضای یک تفاهم‌نامه، اتاق مشترک ایران و عمان، انجمن ملی خرمای ایران و هشت اتاق بازرگانی استان‌های خرما خیز کشور برای فراهم کردن زمینه‌های صادرات خرما از طریق منطقه آزاد و بندر صحار عمان، هم پیمان شدند. بر اساس این تفاهم‌نامه اتاق مشترک ایران و عمان، روسای اتاق‌های استان‌های خرماخیز شامل اتاق کرمان، شیراز، اهواز، بندرعباس، بوشهر، زاهدان و خرمشهر و همچنین انجمن ملی خرمای ایران متعهد می‌شوند در ارتباط با فراهم کردن زمینه‌های صدور خرمای ایران به بازارهای جهانی مانند آمریکا، چین و کشورهای آمریکای لاتین از طریق منطقه آزاد و بندر صحار عمان همکاری کنند . از اهداف اصلی انعقاد این تفاهم‌نامه، همکاری صادرکنندگان خرمای ایران با شرکت‌های عمانی، استفاده از زیرساخت‌ها و تسهیلات مالی، گمرکی و صادرات کشور عمان و منطقه آزاد و بندر صحار، استفاده از مزایای موافقت‌نامه‌های ترجیحی گمرکی بین کشور عمان و سایر کشورها است . نایب‌رئیس اتاق ایران در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: این ابتکار عمل اتاق مشترک ایران و عمان برای ارتباط یک تشکل و اتاق مشترک و همچنین استان‌های خرماخیز جای تقدیر دارد و می‌تواند به سایر تشکل‌ها هم تسری پیدا کند . پدرام سلطانی افزود: یکی از آسیب‌های ما در صادرت و به‌ویژه در صادرات محصولات کشاورزی، انجام خرده صادرات است و همین خرده صادرات اعتبار ایران را در کشورهای دیگر زیر سؤال می‌برد . به گفته نایب‌رئیس اتاق ایران در حوزه خرما باید چهار یا پنج برند معتبر ملی باشد و همه صادرات با برند همین شرکت‌ها انجام شود چراکه شرکت‌های کوچک نمی‌توانند برندسازی کنند و از بسیاری فن‌های بازاریابی و فروش هم آگاه نیستند ....
 • صادرات نفت ایران موقتا محدود می شود/توقف واردات بنزین تا سال آینده
 • یک مقام ارشد در شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که ایران قصد دارد صادرات نفت خام و میعانات خود را تا پایان سال ۲۰۱۷ حفظ کند اما فعالیت‌های تعمیراتی، کاهش ذخایر نفت و تقاضای داخلی رو به رشد، صادرات را محدود خواهد کرد. به گزارش ایسنا، سعید خوشرو - مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران - در حاشیه یک کنفرانس صنعتی در سنگاپور اظهار کرد: ایران صادرات روزانه حدود ۲.۶ میلیون بشکه نفت خام و میعانات تا پایان سال ۲۰۱۷ را هدف‌گذاری کرده است. به گفته وی، صادرات میعانات که یک نفت خام فوق سبک مورد استفاده در تولید پتروشیمی است، به دلیل فعالیت‌های تعمیراتی در میدان پارس جنوبی از روزانه ۵۵۰ هزار بشکه در ۱۵ ماه گذشته، به حدود ۴۵۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. وی پیش‌بینی کرد که فعالیت‌های تعمیراتی که به دلیل یک مشکل فنی در پارس جنوبی است، یک تا دو ماه به طول بینجامد. در این بین، انتظار می‌رود صادرات نفت خام ایران تا پایان سال میلادی جاری در حدود ۲.۱ تا ۲.۳ میلیون بشکه در روز تثبیت شود. ایران سومین تولیدکننده بزرگ نفت در اوپک به شمار می‌رود. خوشرو گفت: ما ذخایر عظیمی از میعانات داشتیم اما این ذخایر به پایان رسیده است و ناچاریم صادرات میعانات را به دلیل تقاضای داخلی، کاهش دهیم. منابع صنعتی به رویترز اعلام کرده‌اند که شرکت ملی نفت ایران به خریداران در آسیا اطلاع داده که صادرات میعانات در اکتبر را به دلیل فعالیت‌های تعمیراتی در میدان گازی پارس جنوبی ممکن است کاهش دهد. ایران با برچیده شدن تحریم‌های بین المللی در ژانویه سال ۲۰۱۶ که امکان افزایش صادرات را فراهم کرد، تا سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ همه ذخایر خشکی و شناور خود را خالی کرد. خوشرو گفت: ایران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که دومین واحد جداکننده میعانات پالایشگاه...
 • سقف صادرات نفت و میعانات گازی ایران ۲/۶ میلیون بشکه تا پایان سال باقی می ماند
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل بی‌باک نقل از رویترز، سعید خوشرو یکی از مقامات ارشد شرکت ملی نفت ایران، امروز طی مصاحبه‌ای با رویترز از برنامه ایران برای نگه داشتن سطح صادرات نفت و میعانات گازی در 2.6 میلیون بشکه روزانه در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 خبر داد. وی افزایش تقاضای نفت در بازار داخلی و کاهش نفت انبار شده ایران را از جمله دلایل عدم افزایش صادرات نفت و میعانات گازی ایران عنوان کرد. معاون امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران افزود: در صادرات میعانات گازی به دلیل بروز مشکل فنی در میدان گازی پارس جنوبی با مشکل مواجه هستیم و تعمیرات و نگهداری مورد نیاز یک تا دو ماه طول خواهد کشید. خوشرو در حاشیه اجلاس صنعتی اپک در سنگاپور، افزود: ایران طی 15 ماه گذشته به طور متوسط روزانه 550 هزار بشکه در روز میعانات گازی و نفت فوق سبک تولید کرده که به دلیل بروز مشکل فنی این رقم به 450 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت. وی تأکید کرد: پس ظرفیت صادرات میعانات گازی ایران در روزهای باقی‌مانده از سال 2017 بیشتر از 450 هزار بشکه در روز نخواهد بود. بنا به اعلام منابع آگاه، شرکت ملی نفت ایران همچنین به خریداران آسیایی میعانات گازی خود به طور رسمی اعلام کرده است که از ماه اکتبر حجم صادرات میعانات گازی خود را کاهش خواهد داد. طی ماه‌های گذشته و در نتیجه لغو تحریم‌های نفتی علیه ایران این کشور بخش قابل توجهی از نفت انبار شده خود را به چرخه صادرات آورده و عملاً صادرات خود را افزایش داده است. شرکت ملی نفت ایران همچنین تولید میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را افزایش خواهد داد که در حال حاضر ظرفیت هر کدام از آنها 120 هزار بشکه در روز است. انتهای پیام/
 • سفیر اتحادیه اروپا:مرگ برجام ضرری بزرگ خواهد بود/سفیر فرانسه آماده همکاری برای برخورد با سیاست های منطقه ای ایران هستیم/سفیر آلمان مذاکره مجدد بر سر برجام امکان پذیر نیست
 • اندیشکده «شورای آتلانتیک» به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اتاق های فکر در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا بخش مجزایی از تحقیقات خود را به تحلیل ها و انتشار گزارش های راهبردی درباره مسائل گوناگون مربوط به ایران- چه تحولات داخلی کشور و چه امور منطقه ای و بین المللی- اختصاص دارد. به گزارش تابناک، سفرای اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس و آلمان در آمریکا امشب در شورای آتلانتیک در خصوص «نوع نگاه اروپا و همسایگان ایران به برجام و فرجام این توافق» سخن گفتند. دیوید سالیوان؛ نماینده اتحادیه اروپا در واشنگتنابتدا «دیوید سولیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا سخن گفت. مجری از سولیوان پرسید که در صورت خروج آمریکا از برجام، اتحادیه چه می‌کند؟سفیر اتحادیه اروپا پاسخ داد: «به سوالات فرضی پاسخ نمی‌دهم ولی ما تا وقتی که این توافق پابرجا و اجرایی بماند، به آن پایبند خواهیم ماند. اعتقاد داریم که مرگ برجام، ضرری بزرگ خواهد بود.»سولیوان در مقام ارائه شواهد بیشتر برای لزوم حفظ برجام گفت: «ما مشکلات متعددی با ایران داریم ولی در صورت دستیابی ایران به سلاح اتمی، حل هیچ یک از این مشکلات، آسان‌تر نمی‌شود.» نماینده اتحادیه اروپا در ادامه گفت؛ ایران سومین کشوری است که علیه آن بیشترین تحریم اعمال شده است. تا زمانی که توافق هسته‌ای ایران کارساز باشد، نیازی برای اصلاح یا تغییر آن و یا مذاکره مجدد بر سر آن وجود ندارد. درباره مسائل دیگر (غیرهسته‌ای) آماده گفت‌وگو با طرف آمریکایی برای مقابله با رفتارهای ایران هستیم. ایران کشوری است که ما هنوز علیه آن تحریم داریم. جرارد آرود؛ سفیر فرانسه در واشنگتندر ادامه «ژرارد آرود» سفیر فرانسه سخن گفت. وی به پیشنهاد «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور کشورش در خصوص لزوم مذاکره با ایران برای سال‌های پس از انقضای برجام پرداخت.آرود گفت: «توافق هسته‌ای به مسئله‌ای بسیار فنی می‌پرداخت و لذا در آن به دیگر مسائل پرداخته نشد. با این حال، هیچ...
 • روزانه ۴۸۰ تن زباله در شهر ارومیه تولید می شود
 • رئیس سازمان پسماند شهرداری ارومیه گفت: در شهر ارومیه روزانه ۴۸۰ تن زباله تولید می‌شود و حتی رکورد ۵۷۰ تن تولید زباله در روز نیز به ثبت رسیده است. عزیز قال در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ارومیه، با اشاره به میزان تولید روزانه زباله در این شهر اظهار داشت: روزانه 480 تن زباله تولیدی شهروندان ساکن در ارومیه به یک مرکز بزرگ دفن زباله فرستاده می‌شود و چندی پیش رکورد 570 تن تولید زباله در روز نیز به ثبت رسید.قال در رابطه با مشخصات محل دفن زباله‌های شهری ارومیه گفت: پیشتر محل دفن زباله‌ها حدود 70 هکتار خریداری شده بود که فعلا 15 هکتار از این مقدار برای دفن زباله استفاده شده و با اجرایی شدن طرح اندفیل بهداشتی زباله، این محل تا 30 یا 40 سال دیگر ظرفیت دفن زباله‌ها را دارد.وی افزود: با اجرایی شدن اندفیل بهداشتی، گازها و شیرآبه‌های زباله‌ها جمع آوری شده و با استفاده از این مواد حتی میتوان گرمایش خانه‌ها را تأمین کرد بنابراین قرارداد این طرح با دانشگاه ارومیه بسته شده و مبلغی حدود 400 میلیون تومان به این طرح اختصاص داده شده است.قال گفت: بیشتر از 2 ماه است که با دانشگاه ارومیه مطالعات آنالیز طرح‌های زباله‌های شهری و روستایی شروع شده و امید می‌رود تا سال آینده عملیات اجرایی این طرح‌ها شروع شود که این طرح در نوع خود پروزه بسیار خوبی برای کشور و شهر ارومیه خواهد بود.رئیس سازمان پسماند شهرداری ارومیه در رابطه با اهیمت پرداخت به موقع عوارض شهرداری توسط مردم نیز اظهار کرد: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها با هزینه‌های مردم اقدامات خود را انجام می‌دهند بنابراین پرداخت نکردن به موقعِ عوارض و هزینه‌های مربوط به شهرداری، کارهای عمرانی را به عقب سوق می‌اندازد و کمبود بودجه نیز بر همه کارهای خدماتی اثر مستقیم دارد.وی تصریح کرد: 870 نفر پاکبان در شهرداری ارومیه مشغول به کار است که...
 • چگونگی زیارت روزانه امام حسین ع از راه دور
 • در این نوشتار به ذکر هشت روایت می‌پردازیم که در آن ضمن تأکید بر اهمیت زیارت کردن امام حسین (ع) به طور مرتب و حتی از راه دور، طریقه انجام این زیارات را نیز تعلیم داده است. حسینیه مشرق- در این نوشتار به ذکر هشت روایت می‌پردازیم که در آن ضمن تأکید بر اهمیت زیارت کردن امام حسین (ع) به طور مرتب و حتی از راه دور، طریقه انجام این زیارات را نیز تعلیم داده است. رفتن به بلندی و زیارت حضرت عَنْ حَنَانٍ عَنْ أَبِیهِ قَالَ: قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ عَلَیهِ السَّلامُ: یَا سَدِیرُ، تَزُورُ قَبْرَ الْحُسَیْنِ عَلَیهِ السَّلامُ فِی کُلِّ یَوْمٍ؟ قُلْتُ: جُعِلْتُ فِدَاکَ لَا، قَالَ: فَمَا أَجْفَاکُمْ! قَالَ: فَتَزُورُونَهُ فِی کُلِّ جُمْعَهٍ؟ قُلْتُ: لَا، قَالَ: فَتَزُورُونَهُ فِی کُلِّ شَهْرٍ؟ قُلْتُ: لَا، قَالَ: فَتَزُورُونَهُ فِی کُلِّ سَنَهٍ؟ قُلْتُ: قَدْ یَکُونُ ذَلِکَ، قَالَ: یَا سَدِیرُ، مَا أَجْفَاکُمْ لِلْحُسَیْنِ عَلَیهِ السَّلامُ! أَ مَا عَلِمْتَ أَنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَلْفَیْ أَلْفِ مَلَکٍ شُعْثٌ غُبْرٌ یَبْکُونَ وَ یَزُورُونَ لَا یَفْتُرُونَ، وَ مَا عَلَیْکَ یَا سَدِیرُ، أَنْ تَزُورَ قَبْرَ الْحُسَیْنِ عَلَیهِ السَّلامُ فِی کُلِّ جُمْعَهٍ خَمْسَ مَرَّاتٍ وَ فِی کُلِّ یَوْمٍ مَرَّهً، قُلْتُ: جُعِلْتُ فِدَاکَ، إِنَّ بَیْنَنَا وَ بَیْنَهُ فَرَاسِخَ کَثِیرَهً! فَقَالَ لِی: اصْعَدْ فَوْقَ سَطْحِکَ، ثُمَّ تَلْتَفِتُ یُمْنَهً وَ یُسْرَهً، ثُمَّ تَرْفَعُ رَأْسَکَ إِلَی السَّمَاءِ، ثُمَّ انْحُ نَحْوَ الْقَبْرِ وَ تَقُولُ: «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ، السَّلَامُ عَلَیْکَ وَ رَحْمَهُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ» تُکْتَبُ لَکَ زَوْرَهٌ، وَ الزَّوْرَهُ حَجَّهٌ وَ عُمْرَهٌ. قَالَ سَدِیرٌ: فَرُبَّمَا فَعَلْتُ فِی الشَّهْرِ أَکْثَرَ مِنْ عِشْرِینَ مَرَّهً.[۱] [۲] سَدیر گفت: حضرت صادق علیه السلام به من فرمود: ای سدیر، آیا هر روز قبر حسین بن علی علیه السلام را زیارت می کنی؟ عرض کردم: خیر، فرمود: چقدر شما جفاکارید! و سپس فرمود: در هر جمعه زیارت می کنید؟ عرض کردم: خیر، فرمود: در هر ماه زیارت می کنید؟ عرض کردم: خیر، فرمود: در...
 • این خوراکی ها انرژی روزانه شما را تامین میکنند
 • خبرگزاری میزان- شما چه در حال کار روی یک پروژه‌ی سنگین باشید و چه در حال تمرین برای مسابقات بعدی ماراتن، خوردن غذاهای بهتر، تلاش‌هایتان را به نتایج بهتری خواهند رساند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یک غذا یا خوراکی خاص وجود ندارد که شما را فرزتر و باهوش‌تر کند، بلکه خوراکی‌های زیادی هستند که نه فقط طعم و مزه‌ی خوبی دارند بلکه می‌توانند دریافت مواد مغذی‌تان را افزایش داده و به شما کمک کنند عملکردتان را بهینه کنید. چغندر تحقیقات نشان می‌دهد، این سبزی ریشه‌ای قرمز تیره، استقامتتان را بالا می‌برد، فراتر از استقامتی که صرفاً در یک تمرین به آن نیاز دارید. برای افزودن چغندر به رژیم غذایی‌تان، توصیه می‌کنیم از چغندرهای ریز و تر و تازه و با پوست در اسموتی قبل از تمرینتان استفاده کنید. همچنین می‌توانید چغندرهای پوست‌دار تازه را پوره کنید و آن را به سالادتان اضافه کنید یا اینکه همراه با کره‌ی بادام و زنجبیل تازه‌ی رنده شده میل کنید. ماست یونانی ماست یونانی، انتخابی بسیار خوب برای داشتن انرژی در بلندمدت است. ماست یونانی سرشار از پروتئین است و دو برابر ماست معمولی پروتئین دارد. پروتئین نیز نسبت به کربوهیدرات‌ها یا چربی‌ها، سیرکننده تر است و کمک می‌کند عضلاتتان ترمیم شده و عضلات جدیدی هم بسازید. ضمناً ماست یونانی کلسیم هم دارد که برای سلامت استخوان‌ها ضروری است. اگر دوست ندارید ماست یونانی را به تنهایی بخورید، می‌توانید کمی چیپس شکلات تلخ و توت فرنگی‌های خرد شده به آن اضافه کنید یا آن را همراه با آووکادو، سیر و سبزی‌های معطر تازه میل کنید. موز موز، کربوهیدرات‌های باکیفیت زیادی دارد که می‌تواند حین تمرینات شدید یا طولانی، انرژی‌تان را حفظ کند. موز، سوخت خوبی برای قبل از تمرین است، مخصوصاً دقیقاً قبل از شروع تمرینات، ضمناً به راحتی هضم می‌شود...
 • تولید روزانه ۳۵۰ هزارتن زباله در شهر اردبیل
 • روزانه 350 هزارتن زباله در شهر اردبیل تولید می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اردبیل / مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اردبیل با اعلام این خبر گفت :‌ برای جمع آوری روزانه این مقدار زباله 800 نفر در بحث رفت و روب و برداشت با 47 دستگاه ماشین آلات فعالیت می کنند.طهماسبی وند با بیان اینکه سالانه 130 هزارتن زباله در شهر اردبیل تولید می شود افزود : شهرداری اردبیل طرح تفکیک زباله از مبدا را در دستور کار خود قرار داده و برای اجرای این مهم نیازمند یاری و همکاری شهروندان است.وی از اخذ مجوز زیست محیطی احداث کارخانه برق برای تولید از این طلای کثیف خبر داد و افزود : هر شهروند اردبیلی روزانه 700 گرم زباله تولید می کند . دانلود
 • متوسط دستمزد روزانه کارگران هفت شغل منتخب کشاورزی
 • متوسط دستمزد روزانه دریافتی کارگران هفت شغل منتخب در بخش کشاورزی نشان می‌دهد، بیشترین دستمزد برای کارگران مرد، حدود ۹۰ هزار و ۸۰۰ تومان و کمترین دستمزد نیز حدود ۲۷ هزار تومان بوده است. خبرگزاری مهر: بر اساس تعاریف رسمی آماری، دستمزد کارگران کشاورزی شامل وجه نقد است؛ اما در مواردی که به جای تمام یا قسمتی از این وجه نقد، غذا یا سهمی از محصول داده شده باشد، ارزش ریالی آن به قیمت روز پرداخت، برآورد و به وجه نقد اضافه می‌شود. بر اساس مطالعات کارشناسان مرکز آمار و اطلاعات راهبری وزارت کار، هفت شغل در بخش کشاورزی به عنوان مشاغل منتخب در این حوزه شناخته می‌شوند که شامل کارگر میوه چین، وجین کار و تنک کار، دروگر غلات، نشاکار، نهرکش و مرزبند، بیل زن زمین زراعی و بیل زن باغی هستند. بررسی نتایج این طرح در خصوص دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی برای سال ۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین متوسط دستمزد روزانه در میان مردان با رقم حدود ۶۵ هزار و ۱۰۲ تومان به کارگر نشاکار و کمترین متوسط روزانه به کارگر بیل زن زمین زراعی با رقم حدود ۴۵ هزار و ۵۹۸ تومان پرداخت شده است. همچنین در بین زنان نیز همچون مردان، کارگران نشاکار بیشترین دستمزد روزانه را دریافت می‌کنند که این میزان، برابر با حدود ۶۸ هزار و ۲۰۷ تومان در روز است؛ همچنین کمترین دستمزد روزانه به کارگر میوه چین با رقم حدود ۳۴ هزار و ۱۱۱ تومان اختصاص دارد. با توجه به متوسط دستمزد در استان‌های کشور، بالاترین و پایین ترین دستمزد برای مردان مربوط به کارگر دروگر غلات است که در این میان، استان گیلان با دستمزد حدود ۹۰ هزار و ۸۶۳ تومان، بالاترین مقدار و استان سیستان و بلوچستان با دستمزد حدود ۲۷ هزار و ۲۲۲ تومان، پایین ترین مقدار دستمزد را داشته است. از سوی دیگر، بالاترین دستمزد برای زنان در...
 • سفیر اتحادیه اروپا:مرگ برجام ضرری بزرگ خواهد بود/سفیر فرانسه آماده همکاری برای برخورد با سیاست های منطقه ای ایران هستیم/سفیر آلمان مذاکره مجدد بر سر برجام امکان پذیر نیست/سفیر انگلیس در نتیجه برجام امن تر هستیم
 • اندیشکده «شورای آتلانتیک» به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اتاق های فکر در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا بخش مجزایی از تحقیقات خود را به تحلیل ها و انتشار گزارش های راهبردی درباره مسائل گوناگون مربوط به ایران- چه تحولات داخلی کشور و چه امور منطقه ای و بین المللی- اختصاص دارد. به گزارش تابناک، سفرای اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس و آلمان در آمریکا امشب در شورای آتلانتیک در خصوص «نوع نگاه اروپا و همسایگان ایران به برجام و فرجام این توافق» سخن گفتند. دیوید سالیوان؛ نماینده اتحادیه اروپا در واشنگتنابتدا «دیوید سولیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا سخن گفت. مجری از سولیوان پرسید که در صورت خروج آمریکا از برجام، اتحادیه چه می‌کند؟سفیر اتحادیه اروپا پاسخ داد: «به سوالات فرضی پاسخ نمی‌دهم ولی ما تا وقتی که این توافق پابرجا و اجرایی بماند، به آن پایبند خواهیم ماند. اعتقاد داریم که مرگ برجام، ضرری بزرگ خواهد بود.»سولیوان در مقام ارائه شواهد بیشتر برای لزوم حفظ برجام گفت: «ما مشکلات متعددی با ایران داریم ولی در صورت دستیابی ایران به سلاح اتمی، حل هیچ یک از این مشکلات، آسان‌تر نمی‌شود.» نماینده اتحادیه اروپا در ادامه گفت؛ ایران سومین کشوری است که علیه آن بیشترین تحریم اعمال شده است. تا زمانی که توافق هسته‌ای ایران کارساز باشد، نیازی برای اصلاح یا تغییر آن و یا مذاکره مجدد بر سر آن وجود ندارد. درباره مسائل دیگر (غیرهسته‌ای) آماده گفت‌وگو با طرف آمریکایی برای مقابله با رفتارهای ایران هستیم. ایران کشوری است که ما هنوز علیه آن تحریم داریم. سولیوان اضافه کرد؛ راهبرد چندلایه‌ای، متشکل از تحریم و دیپلماسی برای مقابله با رفتارهای ایران در منطقه داریم. معتقدیم که بایستی به این رفتارها پرداخت اما خارج از برجام. جرارد آرود؛ سفیر فرانسه در واشنگتندر ادامه «ژرارد آرود» سفیر فرانسه سخن گفت. وی به پیشنهاد «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور کشورش در خصوص لزوم مذاکره با...
 • ۶ گزینه شگفت انگیز برای کنترل روزانه فشار خون
 • قلب شما به همراه کلیه ها، لوزالمعده و مغز از اندام حیاتی هستند که تحت فشار خون بالا دچار آسیب های جدی می شوند. آوای سلامت: پرفشاری خون علاوه بر افت کیفیت زندگی، شما را در معرض ابتلا به بیماری های کشنده قرار خواهد داد و خوشبختانه این شرایطی است که می توان بر آن غلبه کرد. اگر فشار خون شما بالاتر از ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه است، و اگر بدنبال راهکارهای ساده برای حفظ سطح سالم فشار خون خود هستید، بشقاب غذا یک راه عالی برای رسیدن به این هدف است. انتخاب ۶ نوع ماده غذایی گیاهی و مصرف آنها در روز به کاهش فشار خون شما در حد مطلوب کمک می کند. لوبیا: این ماده مغذی سرشار از فیبر، پتاسیم و منیزیم است و به حفظ سطح فشار خون سالم کمک می کند. افرادی که روزانه یک فنجان لوبیا و دیگر حبوبات را مصرف می کنند، شاهد افت فشار خون خود هستند. کاکائو: مطالعات محققان استرالیایی نشان داده است که اضافه کردن کاکائو به رژیم غذایی می تواند به دلیل وجود فلاونول در آن به کاهش فشار خون کمک کند و عملکرد رگ های خونی را بهبود بخشد. محققان دانشگاه هاروارد نیز اعلام کرده اند که شکلات تیره به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک می کند. موز: یک منبع فوق العاده از پتاسیم محسوب می شود و اثرات سدیم در افزایش فشار خون را خنثی می کند. بزرگسالان باید روزانه حدود ۴ هزار و ۷۰۰ میلی گرم پتاسیم دریافت کنند و یک موز متوسط ۱۲ درصد از این میزان نیاز را برطرف می کند. گوجه‌فرنگی: حاوی مقادیر فراوانی لیکوپن است. این آنتی ‌اکسیدان به‌ طور قابل توجهی فشار خون را کاهش می ‌دهد. همچنین غنی از کلسیم، پتاسیم، ویتامین‌های آ، ث وEبوده و دارای تمام مواد...
 • صحن حضرت زهرا س پذیرای روزانه ۶۰ هزار زائر اربعین
 • شهر نجف اشرف و صحن حضرت زهرا(س) در حرم مطهر علوی با همکاری خیران، موکب‌ها و مسئولان ایرانی و عراقی برای میزبانی از زائران اربعین آماده می‌شود؛ قرار است صحن حضرت زهرا(س) پذیرای روزانه ۶۰ هزار زائر باشد. به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ جلسه هماهنگی حرم مطهر علوی و قرارگاه اسکان و تغذیه نجف اشرف با حضور سید موسی خلخالی؛ معاون وقف شیعی عراق و علیرضا فداکار؛ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف برگزار شد.در این جلسه مسئول قرارگاه اسکان و تغذیه اربعین حسینی شهر نجف اشرف با اشاره به حضور گسترده مردم از سراسر جهان در این کنگره بین المللی اظهار کرد: اربعین یک حرکت مردمی است از این رو باید ساختار مردمی آن با محوریت ملت عراق که میزبانان اصلی محسوب می‌شوند، حفظ و تقویت شود.فداکار افزود: با عنایت خداوند متعال و همت مسئولان، تدابیری برای هر چه بهتر برگزار شدن اربعین سال 96 اندیشیده شده است تا بتوانیم از تمامی ظرفیت‌ها در کنار دوستان و برادران عراقی استفاده کنیم و خیرین ایرانی نیز بتوانند در این فیض در کنار شیعیان عراقی سهمی داشته باشند.وی در تشریح اقدامات صورت گرفته به منظور تسهیل امور و ساماندهی فعالیت موکب‌های ایرانی گفت: برای هر استان، سهمیه‌ای به منظور تجهیز، پشتیبانی و اسکان زائران در نظر گرفته شده و استانداری‌ها در جمع آوری مشارکت‌های مردمی و کمک‌ها فعال هستند که تمامی این برنامه‌ها و شرح وظایف زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت می‌گیرد.رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشراف افزود: در این راستا با همت مردم 16 استان در مجموع برای اسکان و تغذیه حدود 240 هزار نفر در شهر نجف اشرف برنامه‌ریزی‌های اولیه صورت گرفته است و امیدواریم که بتوانیم این امر را محقق کنیم.فداکار اظهار کرد: با همکاری خیرین پنج استان، تنها برای صحن مطهر حضرت زهرا (س) در حرم مطهر علوی ظرفیت اسکان و...
 • تولید روزانه بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج فارس
 • به گزارش بولتن نیوز، محمد حسن پیوندی با بیان اینکه هیچ گاه در سال نخست بهره‌برداری ۱۰۰ درصد بهره برداری صورت نمی‌گیرد، در مورد نوسان تولید بنزین از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: در سال نخست بهره برداری هیچ گاه در حساب و کتاب‌ها ۱۰۰ درصد بهره‌برداری منظور نمی‌شود، بلکه تخمین‌ها از ۸۰ درصد شروع شده به ۹۰ درصد رسیده و تا سال سوم به ۱۰۰ درصد خواهد رسید. وی ادامه داد: زیرا با حجم زیادی از ابزار دقیق تنظیماتی روبرو هستیم و ممکن است اشتباهاتی در مسیر رخ دهد. پیوندی در مورد تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار کرد: شرایط تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی روزهای آینده و در مهرماه با ثبات شده و به روزی ۱۲ میلیون لیتر خواهد رسید. براساس این گزارش، مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس چندی پیش در مورد نوسان تولید بنزین در فاز یک این پالایشگاه توضیح داده بود: از آنجا که خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید از پارس جنوبی تامین شود و با توجه به این که محصولات پارس جنوبی مشتریان زیادی دارد خوراک به میزان کافی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس نمی‌رسد.
 • حرم علی بن حمزه ع شیراز میزبان روزانه سوگواران بصیرت عاشورایی
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، محمدحسین كرمی، کارشناس فرهنگی حرم مطهر علی‌بن حمزه(ع) شیراز امروز، 3 مهرماه از اجرای سوگواره بصیرت عاشورای در این حرم مطهر خبر داد و گفت: در ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) در دهه اول محرم‌الحرام مراسم سوگواری و عزاداری هرشب بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در محل حرم مطهر علی‌بن حمزه(ع) برگزار می‌شود. وی افزود: در این مراسم حجت‌الاسلام حسینیان، روحانی اعزامی از قم ایراد سخنرانی كرده و حاج محمد زرین قلم مداحی و نوحه‌خوانی می‌كند. كرمی یادآور شد: همچنین در ایام سوگواری همه روزه از ساعت 6 صبح زیارت عاشورا و نوحه‌خوانی توسط حجت‌الاسلام محقق و احمدی قرائت می‌شود و از محل موقوفات خانواده ذوالانوار عزاداران اطعام می‌شوند. وی همچنین در پایان گفت: از محل موقوفات منطبق بر اطعام و روضه خوانی سیدالشهدا(ع) عزاداران در 10 شب اول ماه محرم اطعام می‌شوند.