به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز، دیدار برگشت تیم‌های الاهلی و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19:45 امشب (سه‌شنبه) در ورزشگاه بن زاید آغاز شد. این دیدار با پیروزی شاگردان برانکو به پایان رسید.

* ترکیب الاهلی عربستان: محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، شیفو، کلود امیر، الاسمری، تیسیر، صالح الامری، لئوناردو و عمر السوما/ سرمربی: سرگی ربروف

* ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی ‌نیا، محسن مسلمان، وحید امیری، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی و علی علیپور/ سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

* داوران: ما نینگ، هووا ویمینگ فا مینک و وانگ دیسین.

* استادیوم: محمد بن زاید / تماشاگر:

** گل:

علی علیپور

فرار علی علیپور و استفاده مناسب از قدرت بدنی‌اش بهترین فرصت را در مصافی تک به تک برای سرخپوشان قرار داد که ضربه این مهاجم تبدیل به گل اول پرسپولیس شد.

الجمعان

تیم الاهلی عربستان پس از چند پاس پشت محوطه جریمه توپ را به صالح المری رساند و این بازیکن هم پس از جا گذاشتن شجاع خلیل زاده که برای گرفتن توپ به سمت او هجوم برده بود، موفق شد در دقیقه 52 گل تساوی را به ثمر برساند. حالا پرسپولیس برای صعود به مرحله بعد باید حتما گلزنی کند، در غیر این صورت نماینده عربستان با این نتیجه صعود خواهد کرد.

گادوین منشا

در دقیقه 80 ارسال زیبای رسن موقعیت خوبی را در محوطه جریمه نصیب سرخپوشان کرد. توپ ارسالی به محوطه جریمه پس از چند رفت و برگشت در شش قدم دروازه الاهلی به شایان مصلح رسید و این بازیکن هم توپ را به سمت دروازه زد، که در این صحنه دخالت موتاز هوساوی با دست مانع گل شدن توپ شد. داور مسابقه هم بلافاصله در سوت خود دمید و این بازیکن را اخراج کرد تا یک بازیکن برای زدن ضربه انتخاب شود. گادوین منشا بازیکن تعویضی پرسپولیس انتخاب برانکو برای زدن ضربه پنالتی بود و این مهاجم نیجریه ای هم با تمرکز بالا توپ را برخلاف حرکت دروازه بان به سمت چپ او زد تا پرسپولیس در آستانه صعود به جمع 4 تیم برتر آسیا قرار بگیرد.

مهدی طارمی

در دقیقه 4+90 مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق مانند منشا ضربه خود را تبدیل به گل کند تا صعود نماینده ایران به جمع 4 تیم برتر آسیا قطعی شود.

* کارت زرد:

باکشوین(36)، فرشاد احمدزاده (37)، حسین ماهینی(61)، محمد انصاری(77)، محمد(88).

* کارت قرمز: کمال کامیابی نیا (12)، موتاز هاثاوی(81)

* تعویض ها:

محسن مسلمان در دقیقه 61 جای خود را به بشار رسن داد.

علی علیپور در دقیقه 65 جای خود را به گادوین منشا داد.

فرشاد احمدزاده در دقیقه 79 جای خود را به شایان مصلح داد.

جاسم در دقیقه 87 جای خود را به محمد انصاری داد.

* نتایج بازی یک هشتم نهایی:

پرسپولیس: رفت:پرسپولیس صفر- لخویا صفر، برگشت: لخویا صفر- پرسپولیس یک.

الاهلی: رفت: الاهلی عربستان یک- الاهلی امارات یک، الاهلی امارات یک- الاهلی عربستان ۳.

* نحوه صعود به مرحله حذفی:

پرسپولیس: در گروه D با ۹ امتیاز دوم شد.

الاهلی: در گروه C با ۱۱ امتیاز دوم شد.

* رتبه فصل گذشته:

پرسپولیس: قهرمان لیگ ایران

الاهلی: نایب قهرمان لیگ عربستان

* شرح بازی:

دقیقه 1: الاهلی روی یک ضدحمله می‌رفت به گل برسد که انصاری اجازه ضربه زدن به لئوناردو را نداد و توپش را به کرنر زد.

دقیقه 2: کرنر ارسالی الاهلی می‌رفت توسط شجاع خلیل‌زاده تبدیل به گل به خودی شود که بیرانوند با یک شیرجه به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 3: پاس خوب امیری از جناح چپ نزدیک بود در یک موقعیت عالی به طارمی برسد که مدافع الاهلی با تکل بلند توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 5: علیپور در کورس با مدافع میانی الاهلی توپ را از او ربود و پس از تک به تک با سنگربان تیم میزبان توپ را در گوشه دروازه الاهلی جای داد.

دقیقه 11: کمال کامیابی‌نیا در میانه میدان بی‌دلیل خطای شدیدی را روی پای ولید مرتکب شد و داور بلافاصله به او کارت قرمز نشان داد.

دقیقه 16: طارمی در پشت محوطه جریمه الاهلی در یک حرکت عرضی خودش را در موقعیت خوب شوتزنی قرار داد، اما ضربه کم جانش از کناره دروازه به اوت رفت.

دقیقه 17: علیپور در یک فرار تند و تیز ار جناح راست به محوطه جریمه الاهلی رسید و در حالی که می‌توانست خودش با ضربه‌ای دقیق دروازه عویس باز کند با یک پاس عرضی قصد داشت طارمی را صاحب موقعیت کند، اما مدافع الاهلی با تکل بلند توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 19: علیپور بار دیگر با فراری تند و تیز به محوطه جریمه الاهلی رسید و این بار به جای اینکه پاس بدهد خودش ضربه زد که دروازه‌بان الاهلی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 37: فرشاد احمدزاده با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 38: اشتباه ربیع‌خواه در مرکز میدان باعث شد الاهلی روی ضدحمله صاحب موقعیت خوب گلزنی شود، اما ضربه ولید از پشت محوطه جریمه به اوت رفت.

دقیقه 42: نفوذ وحید امیری می توانست موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی پرسپولیس باشد که مدافعین الاهلی توپ را برگشت دادند.

دقیقه 44: ضربه ایستگاهی محسن مسلمان به مهدی طارمی رسید و طارمی هم با سینه توپ را به احمدزاده رساند، اما ضربه سر ضرب احمدزاده با واکنش به موقع مدافع الاهلی دفع شد.

دقیقه 55: مهدی طارمی بعد از اینکه توپ را به فرشاد احمدزاده رساند، با ضربه مدافع الاهلی نقش بر زمین شد ولی داور مسابقه دستور ادامه بازی داد و در ادامه ضربه احمد زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 60: نفوذ بازیکنان الاهلی از سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس موقعیت خوبی را در اختیار این تیم قرار داد. این توپ پس از ارسال به صورت زمینی توسط مدافعین پرسپولیس برگشت داده شد و در برگشت ضربه مهاجم الاهلی بی دقت زده شد تا این موقعیت خطرناک برای الاهلی از دست برود.
دقیقه 65: ضربه لئوناردو مهاجم برزیلی الاهلی را بیراوند به راحتی و به صورت درازکش در اختیار گرفت.

دقیقه 69: ضربه گادوین منشا از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به احمدزاده راهی به چارچوب پیدا نکرد.

دقیقه 73: ضربه صالح الامری از داخل محوطه جریمه به شکل خطرناکی زده شد و به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 92: علیرضا بیراوند به خوبی در صحنه حمله نماینده عربستان از دروازه خارج شد و توپ را با مشت دفع کرد.

دقیقه 93: بشار رسن با نفوذ به محوطه جریمه دومین پنالتی را از نماینده الاهلی گرفت و حالا در آستانه دو برابر کردن اختلاف با حریف خود قرار گرفته است.

* بازی از نگاه سکوها:

* اتوبوس حامل بازیکنان پرسپولیس ساعت 18:10 به وقت محلی وارد ورزشگاه بن زاید شد. این در حالی بود که سرخپوشان قبل از ترک هتل مجبور شدند دقایقی با هواداران حاضر در محل عکس سلفی بگیرند.

* یک ساعت مانده به شروع بازی ازدحام زیادی در جلوی در ورزشگاه بن زاید به وجود آمده بود و تماشاگرانی ایرانی و عرب زبان با هیجان‌ زیاد در حال ورود به ورزشگاه بودند.

* حدود دو هزار تماشاگر ایرانی در ورزشگاه بن زاید حضور دارند تا حدی که جایگاه متعلق به هواداران این تیم تقریباً پر شده است. محسن افشانی بازیگر جوان کشورمان در ورزشگاه حضور دارد.

* عصابیت برانکو ایوانکوویچ از اشتباهات پیاپی بازیکنان.

* تعدادی از تماشاگران پلاکادری در دست داشتند که نشان می‌داد از شهر بوشهر به ابوظبی آمده‌اند.

* تماشاگران ایرانی تک تک بازیکنان را با سازماندهی لیدرها تشویق کرده و برای تیم حریف کری می‌خواندند.

* مهدی طارمی بیشتر از همه بازیکنان پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفت.

* محسن ربیع خواه در این بازی در سمت چپ دفاعی به کار گرفته شده و کامیابی نیا به ترکیب اصلی راه یافت.

* صادق محرمی از ترکیب پرسپولیس نسبت به بازی رفت خارج شده تا حسین ماهینی با بازوبند کاپیتانی در سمت راست دفاعی برای سرخپوشان به میدان برود.

* پرسپولیس روی نیمکت خود بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، شایان مصلح، سیامک نعمتی، گادوین منشا را در اختیار دارد.

* یکی از لیدرهای تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل افت فشار در میان هواداران از حال رفت.

* پرسپولیس در دیدار رفت با نتیجه تساوی دو بر دو به کار خود خاتمه داده است و برای صعود از این مرحله نیاز به پیروزی با هر نتیجه یا تساوی بیش از دو گل خواهد داشت. تساوی تکراری دو بر دو کار را به وقت اضافه خواهد کشید.

*پس از موقعیت خوبی که برای گلزنی نصیب احمدزاده شده بود، این بازیکن با مدافع حریف درگیری فیزیکی پیدا کرد که در این صحنه مدافع الاهلی با کف پا روی ساق های احمدزاده فرود آمد؛ این صحنه می توانست حداقل یک کارت زرد را برای بازیکن حریف در بر داشته باشد ولی داور مسابقه صحنه برخورد را به طور واضح ندید تا دستور به ادامه بازی دهد.

* داور مسابقه 6 دقیقه وقت تلف شده برای بازی در نظر گرفته است. سرخپوشان 6 دقیقه تا تاریخ سازی فاصله دارند.

* بازنده بزرگ: ما نینگ داور این دیدار که با اشتباهات پیاپی قصد داشت پرسپولیس را از دور مسابقات حذف کند.

*مرد میدان: علی علیپور

601

فوتبال محمد العویس علیرضا بیرانوند پرسپولیس الاهلی

کلیدواژه: توپ را به کرنر فرستاد | ورزشگاه بن زاید | پشت محوطه جریمه | فرشاد احمدزاده | الاهلی عربستان | محوطه جریمه | جای خود | مدافع الاهلی | داور مسابقه | گادوین منشا | مهدی طارمی | علی علیپور

منبع: ایسکانیوز

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۹۶۷۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • دیاز:هم پرسپولیس و هم الهلال با شایستگی به نیمه نهایی صعود کرده اند
 • سرمربی آرژانتینی الهلال دیدار برابر پرسپولیس را سخت توصیف و تاکید کرد که هر دو تیم با شایستگی به نیمه نهایی راه پیدا کرده اند. به‌ گزارش ‌ایسنا، الهلال در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس برود. سرمربی آرژانتینی این تیم عربستانی دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس را سخت توصیف کرد. رامون دیاز، گفت‌: دیدار نیمه نهایی سخت و قوی خواهد بود. هر دو تیم با شایستگی به این مرحله راه پیدا کرده‌اند. ما هم از نظر فنی و هم از نظر بدنی آماده این دیدار حساس هستیم. او ادامه داد: فشار در لیگ قهرمانان آسیا زیاد است اما ما به چنین فشارهای عادت کرده ایم. به خود اطمینان داریم و باید بتوانیم برتری و توانایی خود را ثابت کنیم. دیاز در ادامه‌ صحبت‌های خود همچنین اظهار کرد: از مردم امارات به خاطر این استقبال باشکوهی که داشتند تشکر می‌کنم. در ابوظبی بسیار راحت هستیم و همه چیز خوب است. کاملا آماده این بازی هستیم و امیدوارم که تماشاگران از چنین بازی لذت برند. سرمربی تیم فوتبال الهلال درباره غیبت نواف العابد ، بیان‌ کرد: او بازیکن مهمی است و دوست داشتیم که او را در این بازی‌های حساس اختیار داشته باشیم. بازیکنانی در اختیار داریم که می‌توانند جایگزینان خوبی برای او باشند. انتهای پیام
 • پرسپولیس الهلال مصاف کلاسیک رقبای آشنا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا
 • سایت فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی به بررسی بازی تیم‌های پرسپولیس و الهلال در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آستانه دیدار پرسپولیس و الهلال عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سایت فیفا در گزارشی با عنوان مصاف رقبای آشنا به بررسی اوضاع و احوال دو تیم و سابقه رویارویی‌های قبلی آنها در این تورنمنت پرداخته است.فیفا نوشته است: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه رقبای آشنا در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیای سال 2017 برابر یکدیگر قرار می‌گیرند. در غرب آسیا، الهلال نماینده سعودی‌ها در هفتمین رویارویی‌اش با پرسپولیس میزبان این تیم است و در شرق قاره هم شانگهای اس‌آی‌پی‌جی چین و اُراوا رد دایاموندز ژاپن برای سومین بار با هم روبه‌رو می‌شوند.فیفا درباره مصاف الهلال و پرسپولیس نوشت: این بازی با توجه به جایگاه دو تیم در میان ابرقدرت‌های سنتی فوتبال آسیا یک نبرد کلاسیک محسوب می‌شود. هیچ یک از این تیم‌ها برای دیگری ناآشنا نیستند چون پیش از این 6 بار با یکدیگر روبه‌رو شده‌اند و ابتدای فصل هم در مرحله گروهی دو بازی برابر هم انجام دادند که هر دوی آنها با تقسیم امتیازات همراه بود. این بار اما شاید الهلال از نظر روانی با شرایط نسبتاً بهتری پا به میدان می‌گذارد چون در مصاف‌های رودررو با نماینده ایران یک پیروزی بیشتر دارد. پرسپولیس هم می‌تواند از این واقعیت که دو سال پیش نماینده عربستان را در خانه با یک گل شکست داد، روحیه بگیرد. در این بازی غول‌های تهران به گلزنی مهاجم نیجریه‌ای خود گادوین منشا امید دارند و برای تیم شهر ریاض نیز یک بازیکن برزیلی به نام کارلوس ادواردو مسئولیت گلزنی را به دوش می‌کشید و الان با 7 گل زده، بهترین گلزن تیمش محسوب می‌شود.سایت فیفا در خصوص این بازی به نقل از برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس نوشت: اینکه در یک فصل هم درگیر بازی‌های...
 • عطیف:الهلال و پرسپولیس با شایستگی به نیمه نهایی راه پیدا کرده اند
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عبدالله عطیف، بازیکن الهلال در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس گفت‌: امیدوارم که بتوانیم انتظارات را برآورده کنیم و به برد برسیم. هر دو تیم با شایستگی به نیمه نهایی راه پیدا کرده‌اند. بدون شک بازی سختی پیش‌رو داریم اما به خوبی آماده شده‌ایم. وی افزود: از همراهی باشگاه‌های اماراتی تشکر می‌کنیم. ان‌شاء‌الله با همدیگر خوشحال خواهیم شد.
 • صعود صادقی و اکبری به مرحله نیمه نهایی
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، از صبح امروز (دوشنبه) با برگزاری مسابقات چهار وزن دوم در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان در حال برگزاری است. نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات تاکنون به شرح زیر است: در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی در دور اول ساندیپ تومار قهرمان آسیا از هند را با نتیجه 4 بر 2 مغلوب کرد، وی در دور بعد مقابل رستم رمضان اف از تاجیکستان به برتری رسید و راهی دیدار نیمه نهایی شد. صادقی برای حضور در دیدار فینال به مصاف تیمور آیتاکولوف از قزاقستان می رود. در وزن 70 کیلوگرم سعید داداش پور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر گولومجان شریپوف از تاجیکستان را شکست داد، اما در دور بعد مقابل آدام باتیروف کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان آسیا از بحرین با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد. وی باید منتظر حریفش در دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها ادامه دهد. در وزن 86 کیلوگرم عزت اله اکبری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم لین زوشن از چین را با نتیجه 13 بر 3 مغلوب کرد وی در دور سوم مقابل محمد اینام از پاکستان با نتیجه 6 بر 2 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اکبری برای حضور در دیدار فینال به مصاف آدلیت داولومبایف از قزاقستان می رود. در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر احمد الجامی از عراق را شکست داد. وی در دور دوم به با نتیجه 2 بر یک مغلوب داوید مودزمانشویلی کشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از ازبکستان شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها...
 • ناداوری نبود به نیمه نهایی صعود می کردیم
 • به گزارش وانانیوز، تیم ملی بسکتبال بانوان ایران بعد از تصویب حجاب از سوی فدراسیون جهانی توانست برای نخستین بار در مسابقات برون‌مرزی حضور پیدا کند. بازی‌های داخل سالن آسیا نخستین حضور ملی‌پوشان کشورمان بود که تیم 3 بانوان ایران در رده پنجم این بازی‌ها قرار گرفت. 12 تیم در این مسابقات حضور داشتند. افسانه حسن‌نایبی سرمربی تیم ملی 3 نفره ایران در گفت‌وگویی، در این باره گفت: این بازی‌ها نخستین حضور رسمی تیم ملی ایران به شمار می‌رود. در بازی‌های داخل سالن آسیا 12 تیم حضور داشتند که ما در مرحله مقدماتی موفق شدیم چین‌تایپه و افغانستان را شکست دهیم و به عنوان تیم اول صعود کنیم اما در ادامه مقابل ترکمنستانی به میدان رفتیم که با کمک داوری توانست به برتری برسد. وی افزود: با توجه به حذف تیم پسران این کشور، همه در تلاش بودند بانوان روی سکو بروند. این انتظار وجود داشت شرایط به نفع ترکمنستان باشد. داوری در این بازی اصلا خوب نبود. حتی سوریه که یک سر و گردن از ترکمنستان بالاتر بود مقابل این تیم حذف شد و در نهایت نیز در رده سوم قرار گرفت. شاید اگر ما مقابل سوریه بازی می‌کردیم داوری منصفانه سوت می‌زد اما در مجموع تجربه خوبی بود. سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما از حضور ایران در مسابقات چه بود، عنوان کرد: من فکر می‌کردم در بین 4 تیم برتر قرار بگیریم. شاید اگر ناداوری نبود همین اتفاق هم رخ می‌داد. امیدوارم در ادامه فدراسیون بتواند بازی‌های تدارکاتی را برای بانوان پیش‌بینی کند و شرایط خوبی برای آنها فراهم شود. حسن‌نایبی در پایان درباره ارزیابی‌اش از تیم‌های شرکت کننده، گفت: تایلند و ازبکستان تیم‌های خوبی بودند که توانستند عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی را کسب کنند. چین‌تایپه هم تیمی با تجربه و سرعت بالا بود که ما این تیم را با اختلاف...
 • جام باشگاه بسکتبال آسیا پتروشیمی به یک چهارم نهایی صعود کرد
 • تهران- ایرنا- تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام با پیروزی مقابل نماینده تایلند، صعود خود به مرحله یک چهارم نهایی را قطعی کرد. به گزارش ایرنا، مسابقات بسکتبال باشگاه های آسیا در چین در حال برگزاری است و امروز پتروشیمی نماینده ایران در چهارمین مسابقه خود به مصاف مونو ومپایرز تایلند رفت. شاگردان مهران شاهین طبع توانستند این بازی را با نتیجه 111 بر 60 به سود خود به پایان برسانند. پتروشیمی در سه دیدار گذشته خود دو پیروزی و یک شکست بدست آورده بود. «ارسالان کاظمی» بازیکن ملی پوش پتروشیمی دقایق پایانی مسابقه را به دلیل مصدومیت از دست داد. همچنین «ولی وارن» با 20 امتیاز پرامتیاز ترین بازیکن این مسابقه بود. تیم پتروشیمی که صعود خود به مرحله بعد قطعی کرده است، فردا به مصاف نماینده فیلیپین می رود. برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید. ورزشی **9118**1368 خبرنگار: ** سید جواد بشیری**انتشار: خیراله شفیعی
 • مصاف کلاسیک رقبای آشنا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا
 • گروه ورزشی: در آستانه دیدار پرسپولیس و الهلال عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سایت فیفا در گزارشی با عنوان مصاف رقبای آشنا به بررسی اوضاع و احوال دو تیم و سابقه رویارویی‌های قبلی آنها در این تورنمنت پرداخته است. به گزارشبولتن نیوزبه نقل از تسنیم، فیفا نوشته است: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه رقبای آشنا در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیای سال 2017 برابر یکدیگر قرار می‌گیرند. در غرب آسیا، الهلال نماینده سعودی‌ها در هفتمین رویارویی‌اش با پرسپولیس میزبان این تیم است و در شرق قاره هم شانگهای اس‌آی‌پی‌جی چین و اُراوا رد دایاموندز ژاپن برای سومین بار با هم روبه‌رو می‌شوند. فیفا درباره مصاف الهلال و پرسپولیس نوشت: این بازی با توجه به جایگاه دو تیم در میان ابرقدرت‌های سنتی فوتبال آسیا یک نبرد کلاسیک محسوب می‌شود. هیچ یک از این تیم‌ها برای دیگری ناآشنا نیستند چون پیش از این 6 بار با یکدیگر روبه‌رو شده‌اند و ابتدای فصل هم در مرحله گروهی دو بازی برابر هم انجام دادند که هر دوی آنها با تقسیم امتیازات همراه بود. این بار اما شاید الهلال از نظر روانی با شرایط نسبتاً بهتری پا به میدان می‌گذارد چون در مصاف‌های رودررو با نماینده ایران یک پیروزی بیشتر دارد. پرسپولیس هم می‌تواند از این واقعیت که دو سال پیش نماینده عربستان را در خانه با یک گل شکست داد، روحیه بگیرد. در این بازی غول‌های تهران به گلزنی مهاجم نیجریه‌ای خود گادوین منشا امید دارند و برای تیم شهر ریاض نیز یک بازیکن برزیلی به نام کارلوس ادواردو مسئولیت گلزنی را به دوش می‌کشید و الان با 7 گل زده، بهترین گلزن تیمش محسوب می‌شود. سایت فیفا در خصوص این بازی به نقل از برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس نوشت: اینکه در یک فصل هم درگیر بازی‌های لیگ باشد هم بازی‌‌های لیگ قهرمانان آسیا همیشه یک چالش است. ما به صعود...
 • پرسپولیس لیاقت حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا رادارد/مقصر واقعی اتفاقات پرسپولیس طاهری و دارودسته اش است
 • بهروز رهبری فر در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز در مورد بازی پرسپولیس و الهلال عربستان گفت: الهلال تیم بسیار قوی و منسجمی است و این تیم با آرامش کامل مقابل پرسپولیس بازی می کند اما پرسپولیس دچار مشکلات فراوانی در چند روز اخیر شده و تمرکز خود را تا حدودی از دست داده است ولی من فکر می کنم که اگر سرخپوشان بازی منطقی خود را انجام دهند می توانند الهلال را شکست دهند و لیاقت حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را دارند. وی در خصوص اتفاقات رخ داده برای مهدی طارمی تصریح کرد: طارمی اشتباه کرد که بدون در نظر گرفتن عواقب کار، قرارداد خود را یکطرفه فسخ کرد ولی مقصر واقعی طاهری و دارو دسته اش هستند. مدیر عامل پرسپولیس شناختی از قوانین بین المللی و فوتبال نداشته اند که اجازه دادند بازیکن سرخود و بدون اینکه حتی قرار دادش را فسخ کند به پرسپولیس برگردد و عواقب آن را در نظر نگرفته بودند ، وظیفه مدیرعامل یک باشگاه است که بعد از به وجود آمدن این مدل مشکلات ، اتفاقات بعد از آن را قانونی پیگیری کند تا کار به اینجا نرسد اما این اتفاق در پرسپولیس نیفتاد. پیشکسوت فوتبال در ادامه بیان کرد: طاهری ، ترکاشوند و دارو دسته ایشان معلوم نیست در پرسپولیس چه کار می کنند که پرسپولیس این همه حاشیه دارد ، پرسپولیس سال هاست آرزو دارد که به قهرمانی در لیگ قهرمانی آسیا برسد اما معلوم نیست که با دست گل آقایان محبوب ترین تیم آسیا می تواند به این مقام دست یابد. 602 فدراسیون ورزش ایران
 • طاهری در جمع بازیکنان پرسپولیس:تفکر پرسپولیس تفکر قهرمانی در آسیا است/نباید کاری کنیم که به تیم صدمه ای برسد
 • خبرگزاری میزان- مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در جمع بازیکنان تیم گفت: باید برای تبدیل شدن به تیم اول غرب آسیا و پس از آن قهرمانی در آسیا، در این بازی به میدان برویم. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، علی اکبر طاهری که صبح امروز دوشنبه بر سر میز صبحانه با بازیکنان سخن می‌گفت، خطاب به آنها اظهار داشت: در مرحله حساسی از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته‌ایم. نیازی به گفتن نیست که هر مرحله‌ای از رقابت‌ها تفکر و سبک کاری خودش را طلب می‌کند. مهم است که با تفکری بالاتر از این سطح رقابت‌ها در مسابقه حاضر شوید. چیزی غیر از حضور در فینال آسیا نباید در اندیشه ما باشد. هر چند بازی به بازی پیش می‌رویم، ولی نباید یک لحظه هم این فکر که هدف ما قهرمانی در آسیا است و برای این، تمرین و تلاش کرده‌ایم از ذهن شما دور شود، چون شما و هواداران پرسپولیس لیاقت این را دارید.وی ادامه داد: همگی باید تعهد کاری خودمان را بیشتر کنیم. نباید کاری کنیم که به تیم صدمه‌ای برسد. حضور تک تک شما برای تیم و ما ارزشمند است، ولی بود یا نبودن یکی، دو بازیکن نباید برای ما حس خطر و تردید ایجاد کند، چون از قبل برای چنین شرایطی آماده شده‌ایم.طاهری تصریح کرد: باید تمام هم و غم ما این باشد که تیم ضربه نخورد و جلوی ضربات به آن را بگیریم. بی‌تردید ما با مهمترین بازی تا به اینجای کار روبرو هستیم. پیروزی در مجموع دو بازی رفت و برگشت پرسپولیس را به عنوان قطب اول غرب آسیا مطرح می‌کند و باید با تمام وجود برای قهرمانی در آسیا تلاش کنیم. انتهای پیام/
 • ملوان و آقای نوبخت پرسپولیس و طارمی
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، هزار وعده خوبان، یکی وفا نکند! 1- این انگار یک حکم ازلی و ابدی است که هنوز هم به قوت و شدت خود باقی مانده و جریان دارد! سهل است که مجاری و مبادی جدیدی هم پیدا کرده و در عرصه‌های تازه به تازه‌ای هم جریان می‌یابد! جریانی از فراموشکاری! جریانی از ناپیگیری! جریانی از سخنان خوشایند لحظه‌ای که زود از یادها می‌رود و هرگز تبدیل به دستور کار نمی‌شود! سخنان امیدبرانگیز سخنگوی دولت درباره تسریع ساخت و ساز و مرمت ورزشگاه پیر و «زهوار» دررفته بندرانزلی از مصادیق عینی همین گفته‌های دل‌خوش‌کنک است که به جایی نرسیده و به عاقبتی که متفاوت باشد و نشانه‌ای از اراده‌ای بزرگ نخواهد رسید! آقای نوبخت که گیله‌مردان و مردمان گیلک از او انتظارات به‌جای چندی دارند، چندین روز پیش سرزده سری زد به محل تمرین ملوان! آقای نوبخت در تسریع امور و سرعت بخشیدن به کارها، حرف‌های دلپذیری بر زبان آورد اما شامل همان حرف‌های وفا نکردنی و به‌‌جا نیاوردنی! با همان کندی سابق و با همان سرعت لاک‌پشتی، در عمل هیچ کاری از پیش نمی‌رود و آجر روی آجر گذارده نمی‌شود! انگار در جواب حرف‌های خوشایند میزبانان آن روز آقای نوبخت، ایشان هم سخنانی گفته‌اند در حد سخن و برای همان لحظه‌ها! ما توجه سخنگوی دولت را به سخنانی که شخص ایشان در تمرین ملوان بر زبان آوردند که تعهدآفرین بود و لازم به پیگیری تا مرحله اجرا جلب می‌کنیم و می‌گوییم: ... جناب نوبخت! رئیس سازمان برنامه! الوعده وفا! همین و نه بیشتر! 2- دنبال مقصریابی در ماجرای مهدی طارمی و باشگاه ریزاسپور ترکیه نیستیم که دیگر ضرورتی ندارد و اینک که ماجرا بازتر شده همه چیز مثل روز روشن است و بی‌نیاز از کنکاش! همه اتفاقات را ساده‌دلی و زودباوری طارمی باعث شده! اینکه وکلای او چه‌کاره بوده‌اند و...
 • پرسپولیس الهلال/رویای شبانگاهی صعود به فینال
 • خبرگزاري آريا - تيم هاي پرسپوليس و الهلال فردا در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 19:30 مقابل يکديگر قرار مي گيرند. اين ديدار در در ورزشگاه محمد بن زايد برگزار مي شود.به گزارش خبرگزاري آريا ، پرسپوليس در حالي مقابل اين تيم قدرتمند و مطرح عربستاني صف آرايي مي کند که چند روز پيش به دليل شکايت باشگاه ريزه اسپور ترکيه مهدي طارمي چهار ماه از همراهي پرسپوليس محروم شد و پرسپوليس نيز اجازه فعاليت در نقل و انتقالات را ندارد. اما به گواه بازيکنان پرسپوليس اين موضوع به هيچ عنوان روحيه سرخ ها را پايين نياورده است. تک تک بازيکنان پرسپوليس در دبي در گفت و گوهاي خود تاکيد کرده اند کاملا با انگيزه هستند. مهدي طارمي نيز با وجود اينکه به دليل محروميت مقابل الهلال به ميدان نمي رود اما بدون اينکه کوچک ترين آثار ناراحتي در چهره اش ديده شود در کنار تيم حضور دارد و با اطمينان از صعود پرسپوليس به فينال آسيا مي گويد. سرخپوشان پايتخت عملکرد خوبي در ليگ قهرمانان آسيا داشتند و با عبور از سد الاهلي عربستان بعد از 17 سال به نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا راه يافتند.شاگردان برانکو در دو بازي رفت و برگشت برابر الاهلي عربستان با تعويض هاي طلايي برانکو توانستند به نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا راه يابند.محمد انصاري و کمال کاميابي نيا به علت محروميت قادر به همراهي تيم خود برابر الهلال عربستان نيستند اما برانکو نگراني بابت اين موضوع ندارد چرا که نيمکت قدرتمندي در اختيار دارد و ساير بازيکنان مي توانند جاي خالي اين دو بازيکن را دراين بازي پر کنند.سيد جلال حسيني کاپيتان پرسپوليس با وجود اينکه هنوز مصدوميتش به طور کامل رفع نشده است اما قادر به همراهي تيمش برابر الهلال عربستان است. او روز گذشته در گفت و گويي اعلام کرد که مي تواند مقابل الهلال بازي کند و...
 • ترکیب احتمالی پرسپولیس الهلال عربستان
 • به گزارشخبرنگار فوتبال و فوتسالگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان تیم فوتبال الهلال عربستان درحالی فردا ( سه شنبه ) در چارچوب دیدار رفت مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا رو در روی پرسپولیس قرار می گیرد. ترکیب پرسپولیس نیز به شرح زیر است: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور. رامون دیاز به احتمال فراوان با ترکیب عبدالله المعیوف، محمد البریک، عوسامه هوساوی، محمدجحفلی، یاسر الشهرانی، نیکولاس میلیسی، عبدالمالک الخیبری، سلمان الفرج، کارلوس ادواردو، سالم الدوساری و عمر خریبین رو در روی پرسپولیس قرار می گیرد. همچنین محمد الشهلوب، نواف العابد، مختار فلاته و حسن کادش نیز غایبان الهلال برای این مسابقه هستند. دیدار این 2 تیم، فردا ( سه شنبه ) و از ساعت 19:30 در ابوظبی برگزار می شود. انتهای پیام/ ترکیب احتمالی شاگردان برانکو و دیاز
 • حماسه سازی پرسپولیس بدون آقای گل در ابوظبی
 • به گزارش وانانیوز، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی روز سه‌شنبه ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف تیم الهلال عربستان می‌رود که تمام بازیکنان و هواداران این تیم در شوک محرومیت ۴ ماهه طارمی و محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی هستند. محرومیت طارمی آنقدر برای حریف سعودی شادی‌آفرین بود که برخی از هواداران الهلال در فضای مجازی از مدیران باشگاه ریزه اسپور ترکیه بابت محرومیت طارمی تشکر کردند.پرسپولیس اکنون در غیاب آقای گل خود باید مقابل الهلال عربستان بازی کند. دو تیم در مرحله گروهی دو بار مقابل یکدیگر قرار گرفتند و هیچ کدام از آن بازی‌ها برنده نداشت. یک بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید و بازی دیگر با تساوی بدون گل، تک گل پرسپولیس را هم به الهلال محسن مسلمان زد که این مرتبه هم در بازی حضور دارد. با این حال الهلالی‌ها از غیبت طارمی خوشحالند.مسابقه روز سه‌شنبه دیدار رفت دو تیم است و قطعا هر دو تیم دست به عصا و محتاطانه بازی را شروع خواهند کرد. این بازی در ابوظبی برگزار می‌شود جایی که پرسپولیس بیش از الهلال عربستان هوادار دارد. هواداران امیدوارند که پرسپولیس بازهم با قدرت بازیخوانی و کوچینگ برانکو بتواند در این بازی رفت که میهمان است برنده از زمین خارج شود تا در بازی برگشت که روز ۲۵ مهر برگزار می‌شود با خیالی آسوده به میدان برود.پرسپولیس و برانکو اگر بتوانند به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند حماسه‌‌ای بزرگ در عرصه فوتبال باشگاهی ایران خلق کرده‌اند. بردن الهلال دور از دسترس سرخپوشان ایرانی نیست حتی اگر آنها مهدی طارمی را در اختیار نداشته باشند.انتهای پیام/ ک
 • اظهارنظر اسطوره فوتبال عربستان درمورد پرسپولیس
 • اسطوره باشگاه الهلال و تیم ملی عربستان پیش از دیدار با پرسپولیس گفت: بازی پرسپولیس برای الهلال بازی سرنوشت ساز است زیرا همیشه در بازی‌های نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اتفاقات غیرقابل پیش بینی می‌افتد. به گزارش مشرق، تیم فوتبال الهلال عربستان فردا(سه شنبه) ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی میزبان پرسپولیس در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا است. سامی جابر، اسطوره تیم ملی عربستان و باشگاه الهلال عربستان پیش از دیدار با حساس پرسپولیس گفت: بازی پرسپولیس برای الهلال بازی سرنوشت ساز است زیرا همیشه در بازی‌های نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اتفاقات غیرقابل پیش بینی می‌افتد. وی افزود: الهلال اگر بتواند پرسپولیس را پشت سر بگذارد و به فینال برسد مطمئنا قهرمان آسیا می‌شود. الهلال مجموعه‌ای از بازیکنانی دارد که مستحق کسب قهرمانی در آسیا است. منبع: فارس ارسال به تلگرام
 • اعزام هوادار از عربستان برای مقابله با پرسپولیس
 • به گزارش وانانیوز، تیم فوتبال الهلال عربستان فردا(سه شنبه) ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی میزبان پرسپولیس در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا است. در این راستا باشگاه التعاون عربستان با انتشار بیانیه‌ای از هوادارانی که خواهان حمایت از الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس هستند، اعلام کرد که اتوبوس‌هایی را به صورت رایگان در اختیار آنها گذاشته است تا آنها از از عربستان به امارات منتقل کند. انتهای پیام/ر
 • خون بازی در تمرین پرسپولیس انتقال نوه ی آقای بازیگر به بیمارستان عکس
 • به گزارش ایلنا، تمرینات پرسپولیس برای دیدار نیمه نهایی مقابل الهلال عربستان امشب نیز در باشگاه ایرانیان دوبی برگزار شد و البته با حادثه تلخی برای بازیکن جوان سرخپوشان همراه بود. در جریان این تمرین شایان مصلح به قصد ممانعت از حرکت بازیکن جوان تیمش مرتکب ضربه‌ای خطرناک به سر او شد که شدت این جراحت آدام همتی را روانه بیمارستان کرد. آدام همتی که در این فصل به عضویت پرسپولیس در آمده نوه‌ی سعید راد، بازیگر سابق سینمای کشورمان محسوب می شود.
 • داوران کره ای دیدار الهلال عربستان و پرسپولیس را قضاوت می کنند
 • به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار رفت تیم های الهلال عربستان و پرسپولیس از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی فردا (سه شنبه سوم مهرماه) ساعت 19:30 در ورزشگاه محمدبن زاید ابوظبی برگزار می شود که تیم داواری از کره جنوبی قضاوت این بازی را برعهده دارد. داور وسط: کیم جونگ هیوک کمک اول: یون کوانگ یولکمک دوم: کیم یونگاداور چهارم: بانگ جیولناظر داوری: اسماعیل الحافی از اردنناظر مسابقه: آدام دیوید مارک از استرالیا انتهای پیام/ داوران دیدار الهلال و پرسپولیس مشخص شدند
 • جزییات نشست هماهنگی دیدار پرسپولیس و الهلال عربستان
 • نشست هماهنگی پیش از بازی امروز با میزبانی الهلال و به ریاست «ارماک» از استرالیا به عنوان ناظر بازی و نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا در هتل «روتانا پارک» ابوظبی محل اقامت تیم فوتبال الهلال عربستان برگزار شد. محمود خوردبین، محمد ترکاشوند و پندار خمارلو از طرف پرسپولیس در این جلسه حاضر شدند. در این نشست مقرر شد پرسپولیس یک دست سرخپوش شود. همچنین دروازه‌بان این تیم یکپارچه سبز می‌پوشد و کاور نفرات نیمکت نشین مشکی خواهد بود. داوران زرد می‌پوشند و الهلال هم پیراهن و جوراب آبی و شورت سفید به تن خواهند داشت. دروازه‌بان میزبان رنگ طوسی و نیمکت نشینیان الهلال هم کاور سبز به تن خواهند کرد. درهای ورزشگاه ساعت ۱۸ به وقت محلی باز می‌شود. در این جلسه درباره رفت و آمد اتوبوس تیم ها به داخل ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی امارات نیز تصمیم گیری شد. بر این اساس پرسپولیس و الهلال به ترتیب ساعت هجده و پنج دقیقه و هجده هتل‌های محل اقامت خود را ترک می‌کنند و برای گرم کردن از ساعت ۱۹:۱۰ دقیقه وارد زمین می‌شوند و ۳۰ دقیقه زمان خواهند داشت. همچنین داوران برای اینکه زودتر در ورزشگاه حاضر باشند و شرایط را تحت کنترل بگیرند، از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه هتل را به قصد ورزشگاه ترک می‌کنند. تیم فوتبال پرسپولیس ساعت ۱۹:۳۰ روز سه شنبه دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی مقابل الهلال عربستان برگزار می کند. مهر
 • سه غائب نهایی الهلال در دیدار با پرسپولیس
 • سرمربی آرژانتینی الهلال سرانجام بعد از کش و قوس‌های زیاد تصمیم گرفت که نام یاسر القحطانی را در فهرست نهایی خود برای دیدار برابر پرسپولیس قرار دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از الریاضیه، الهلال خود را آماده دیدار حساس برابر تیم فوتبال پرسپولیس در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌کند. این دیدار قرار است در امارات برگزار شود. کاروان تیم عربستانی دیشب (یک‌شنبه) وارد امارات شد. سرمربی آرژانتینی الهلال نفرات نهایی خود برای این دیدار را اعلام کرد. او سرانجام تصمیم گرفت یاسر القحطانی را با وجود اختلافی که با او دارد در فهرست نهایی قرار دهد اما نواف العابد، محمد الشلهوب و مختار الفلاته به طور قطع به این بازی حساس نخواهند رسید. پرسپولیس و الهلال پیش از این در مرحله گروهی دو بار برابر هم به میدان رفتند که هر دو بازی با تساوی به پایان رسید. انتهای پیام
 • ۳ غایب نهایی الهلال در دیدار با پرسپولیس
 • سرمربی آرژانتینی الهلال سرانجام بعد از کش و قوس‌های زیاد تصمیم گرفت که نام یاسر القحطانی را در فهرست نهایی خود برای دیدار برابر پرسپولیس قرار دهد. به گزارش مشرق، به نقل از الریاضیه، الهلال خود را آماده دیدار حساس برابر تیم فوتبال پرسپولیس در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌کند. این دیدار قرار است در امارات برگزار شود. کاروان تیم عربستانی دیشب (یک‌شنبه) وارد امارات شد. سرمربی آرژانتینی الهلال نفرات نهایی خود برای این دیدار را اعلام کرد. او سرانجام تصمیم گرفت یاسر القحطانی را با وجود اختلافی که با او دارد در فهرست نهایی قرار دهد اما نواف العابد، محمد الشلهوب و مختار الفلاته به طور قطع به این بازی حساس نخواهند رسید. پرسپولیس و الهلال پیش از این در مرحله گروهی دو بار برابر هم به میدان رفتند که هر دو بازی با تساوی به پایان رسید. منبع: ایسنا ارسال به تلگرام
 • سه غائب نهایی در دیدار الهلال و پرسپولیس
 • به گزارش پارس نیوز، الهلال خود را آماده دیدار حساس برابر تیم فوتبال پرسپولیس در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌کند. این دیدار قرار است در امارات برگزار شود. کاروان تیم عربستانی دیشب (یک‌شنبه) وارد امارات شد. سرمربی آرژانتینی الهلال نفرات نهایی خود برای این دیدار را اعلام کرد. او سرانجام تصمیم گرفت یاسر القحطانی را با وجود اختلافی که با او دارد در فهرست نهایی قرار دهد اما نواف العابد، محمد الشلهوب و مختار الفلاته به طور قطع به این بازی حساس نخواهند رسید. پرسپولیس و الهلال پیش از این در مرحله گروهی دو بار برابر هم به میدان رفتند که هر دو بازی با تساوی به پایان رسید.
 • سه غایب نهایی الهلال در دیدار با پرسپولیس
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از الریاضیه، الهلال خود را آماده دیدار حساس برابر تیم فوتبال پرسپولیس در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌کند. این دیدار قرار است در امارات برگزار شود. کاروان تیم عربستانی دیشب (یک‌شنبه) وارد امارات شد. سرمربی آرژانتینی الهلال نفرات نهایی خود برای این دیدار را اعلام کرد. او سرانجام تصمیم گرفت یاسر القحطانی را با وجود اختلافی که با او دارد در فهرست نهایی قرار دهد اما نواف العابد، محمد الشلهوب و مختار الفلاته به طور قطع به این بازی حساس نخواهند رسید. پرسپولیس و الهلال پیش از این در مرحله گروهی دو بار برابر هم به میدان رفتند که هر دو بازی با تساوی به پایان رسید. 602 فدراسیون ورزش ایران
 • سه غایب نهایی الهلال در دیدار با پرسپولیس مشخص شد
 • سرمربی آرژانتینی الهلال سرانجام بعد از کش و قوس‌های زیاد تصمیم گرفت که نام یاسر القحطانی را در فهرست نهایی خود برای دیدار برابر پرسپولیس قرار دهد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو به نقل از الریاضیه، الهلال خود را آماده دیدار حساس برابر تیم فوتبال پرسپولیس در دور رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌کند. این دیدار قرار است در امارات برگزار شود. کاروان تیم عربستانی دیشب (یک‌شنبه) وارد امارات شد. سرمربی آرژانتینی الهلال نفرات نهایی خود برای این دیدار را اعلام کرد. او سرانجام تصمیم گرفت یاسر القحطانی را با وجود اختلافی که با او دارد در فهرست نهایی قرار دهد اما نواف العابد، محمد الشلهوب و مختار الفلاته به طور قطع به این بازی حساس نخواهند رسید. پرسپولیس و الهلال پیش از این در مرحله گروهی دو بار برابر هم به میدان رفتند که هر دو بازی با تساوی به پایان رسید.
 • از رفتار احساسی آقای گل تا عدم صداقت مدیران باشگاه سیر تا پیاز داستان محرومیت طارمی و پرسپولیس توسط فیفا
 • خبرگزاري آريا - هم مهدي طارمي و هم باشگاه پرسپوليس با انجام رفتاري غير حرفه‌اي باعث شدند فدراسيون جهاني فوتبال بدون هيچ ملاحظه‌اي چنين حکم سنگيني را صادر کند.به گزارش مشرق، داستان محروميت مهدي طارمي و باشگاه پرسپوليس توسط فيفا هر روز ابعاد تازه‌تري پيدا مي‌کند و هر روز يک نکته از اين قضيه روشن مي‌شود. محروميتي که قطعا از سوي فيفا اعمال مي‌شود و به نظر مي‌رسد باشگاه پرسپوليس و مهدي طارمي شانسي براي شکستن راي فيفا در اين پرونده نداشته باشند.وقتي چنين پرونده‌اي با چنين حکمي صادر مي‌شود يعني عواملي دست به دست هم داده‌اند تا اين اتفاقات رخ بدهد، يعني نفراتي به زبان عاميانه «گاف» داده‌اند و فيفا هم بدون هيچ رحمي حکم صادر کرده است.در اين پرونده خاص سه مورد قابل بحث وجود دارد. پولي که يک هوادار متمول به طارمي و رضاييان پرداخت کرد، دليل محروميت طارمي و البته دليل محروميت باشگاه پرسپوليس. در اين گزارش قصد داريم که در خصوص اين سه مورد مطالبي را عنوان کنيم که خواندنش خالي از لطف نيست.پول عابربانک کجا رفت؟بعد از اينکه اعلام شد مهدي طارمي و باشگاه پرسپوليس به خاطر شکايت باشگاه ريزه اسپور ترکيه از سوي فيفا محروم شده‌اند يکي از هواداران معروف پرسپوليس در صفحه شخصي‌اش مدعي شد در داستان بازگشت طارمي و رضاييان ملبغ يک ميليارد و ششصد ميليون تومان به اين 2 بازيکن پول پرداخت کرده و حالا مسئولان بايد پاسخ بدهند که اين پول‌ها چه شده است.پس از مطرح شدن اين ادعا، اين سوال مطرح شد که پول پرداختي اين هوادار کجا خرج شده است. اما جالب است بدانيد که سرنوشت اين پول هنگفت چه بوده است.مهدي طارمي و رامين رضاييان به ترتيب با قراردادهاي 700 و 400 هزار يورويي به تيم ريزه اسپور ترکيه پيوسته بودند. بعد از اينکه مهدي طارمي اعلام مي‌کند قصد بازگشت به ايران و به پرسپوليس را...
 • لیگ قهرمانان آسیا ابوظبی ایستگاه پایان بحران پرسپولیس
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ شاگردان «برانکو ایوانکوویچ» که با صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و کسب نتایج مناسب در لیگ برتر، شرایط ایده آلی از لحاظ فنی دارند در روزهای گذشته به دلیل ندانم کاری مهاجم و البته برخی مسئولان خود با محرومیت سنگینی مواجه شده که این تیم را وارد بحران جدیدی کرده است. «مهدی طارمی» به دلیل فسخ قرارداد یکطرفه با باشگاه ریزه اسپور ترکیه و جلب نکردن رضایت این باشگاه، از سوی فیفا چهار ماه محروم شد و باشگاه پرسپولیس نیز علاوه بر جریمه 780 هزار یورویی، نمی تواند در دو پنجره نقل و انتقالاتی بازیکن جدیدی جذب کند. این اشتباه و البته کم کاری عجیب پرسپولیسی ها سبب شده این تیم که به دنبال نخستین حضور خود در فینال لیگ قهرمانان آسیا و رقم زدن فصل درخشانی است با حواشی زیادی مواجه شود. اکنون نماینده فوتبال ایران، سه شنبه شب در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ابوظبی میهمان تیم قدرتمند و پرافتخار الهلال عربستان است و می خواهد با کسب نتیجه ای مطلوب به نگرانی هواداران پایان داده و آماده دیدار برگشت در مسقط شود. پرسپولیس که در سه فصل اخیر برای نتیجه گیری اتکای زیادی به «مهدی طارمی» داشته است باید چهار ماه به بازی کردن بدون آقای گل دو سال گذشته خود لیگ عادت کند که باید دید برانکو و شاگردانش می توانند از این مساله به عنوان یک فرصت مناسب استفاده کنند یا جای خالی طارمی را در سیستم شناور خود احساس خواهند کرد. هرچقدر نبود طارمی برای پرسپولیس و هوادارانش سخت تلقی می شود، اما فراهم شدن مقدمات بازی کردن «احمد نورالهی» و پایان مصدومیت «سیدجلال حسینی» بهترین خبر برای سرخپوشان ایران با توجه به غیبت «کمال کامیابی نیا» و «محمد انصاری» است. کامیابی نیا در دیدار پیشین پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا...
 • نقطه قوت پرسپولیس نیمکت قوی است/این تیم پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمد پنجعلی پیشکسوت پرسپولیس، درمورد بازی حساس پرسپولیس مقابل الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به خبرنگار برنا گفت: پرسپولیس در حال حاضر شرایط خاصی دارد اما من اینجا باید به یک نکته بسیار مهم اشاره کنم و آن هم این است که در تیم پرسپولیس هرگز نبود یک بازیکن تاثیرگذار نبوده است. نمی خواهم بگویم عدم حضور طارمی هیچ تاثیری ندارد اما ما پرسپولیس ایران هستیم و ابزار شکست تیم الهلال عربستان را داریم و در این دیدار نقطه قوت پرسپولیس نیمکت قوی این تیم است و برانکو بخواهد، می تواند در هر زمانی از بازی یک بازیکن آماده را جایگزین هر بازیکنی کند. وی در ادامه به مشکل پیش آمده برای مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس هم اشاره کرد و افزود: هم اکنون مصلحت باشگاه پرسپولیس در سکوت است و بهتر است اینگونه بگویم صعود در گرو سکوت است و هیاهو هیچ کمکی به تیم نمی کند و بالعکس باعث عدم تمرکز بازیکنان می شود. کاپیتان اسبق تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: فکر می کنم بچه ها در بازی حساس فردا مقابل الهلال باید بسیار باحوصله و باهوش فوتبال بازی کنند، پیش از این هم گفته ام و باز هم می گویم، این تیم پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد و امیدوارم به این عنوان دست پیدا کند.