به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، حبیب‌الله مسعودی‌فرید سه‌شنبه 21 شهریور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در ایران به ازای هر 100 هزار نفر 5.5 مورد خودکشی ثبت شده است، اظهار کرد: ایران رتبه 108 جهان را در خودکشی داراست.

وی عنوان کرد: در سال 94، 4200 تن که قصد خودکشی داشتند، توسط همکاران بهزیستی از خودکشی آنها پیشگیری شد که این آمار در سال 95 به 5200 نفر افزایش یافت.وی افزود: افزایش این آمار به معنای افزایش شمار افرادی که می‌خواستند خودکشی کنند نیست، بلکه میزان مداخله و شناسایی بهزیستی افزایش یافته است.

مسعودی‌فرید با بیان اینکه به دنبال تقسیم‌کار ملی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در کشور هستیم، ادامه داد: 18 کارگروه برای موضوعات آسیب‌های اجتماعی در کشور تشکیل شده است.

وی از تدوین نظام ارائه خدمات اجتماعی در کشور خبر داد و عنوان کرد: بخش آزمایشی نظام مبتنی بر سطح‌بندی خدمات و نظام ارجاع این طرح از مهرماه در قزوین آغاز می‌شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی یادآور شد: اگر بخواهیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی موفق باشیم باید به سلامت اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم چرا که اینها دو روی یک سکه هستند

وی به بیان اقدامات اساسی در حوزه آسیب‌های اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: تشکیل اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت از جمله این اقدامات است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سالجاری 140 اورژانس اجتماعی راه‌اندازی خواهیم کرد که تا کنون 80 مرکز آن راه‌اندزی شده است.

مسعودی‌فرید عنوان کرد: در حال حاضر 300 خودرو در مراکز اورژانس کشور وجود دارد که درخواست 160 خودرو را به دولت ارائه داده‌ایم که در بلایای طبیعی همچون زلزله نیز به‌کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: تا پایان سال 95، 197 مرکز اورژانس اجتماعی داشتیم که اکنون نگاه ویژه‌ای به افزایش شمار این اورژانس در کشور وجود دارد.

وی یادآور شد: در سال 96 برای اورژانس اجتماعی علاوه بر بودجه‌های جاری 100 میلیارد تومان اعتبار جذب کرده‌ایم در حالیکه در سال گذشته این اعتبار 40 میلیارد تومان بوده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی تصریح کرد: 4 سال پیش 20 درصد مردم از پایگاه‌های اوژانس اجتماعی اطلاع داشتند اما با اقدامات انجام شده اکنون 70 درصد مردم از وجود چنین پایگاهی اطلاع دارند.

وی ادامه داد: در بررسی آسیب‌های اجتماعی توجه به موضوع طلاق بسیار مهم است که اکنون یکی از کارگروه‌های مورد بررسی در وزارت کشور است .

مسعودی‌فرید خاطرنشان کرد: برای کاهش طلاق در استان خراسان‌رضوی سامانه مداخله برای کاهش طلاق را راه‌اندازی کردیم که توسط قاضی موضوع بررسی سپس به بهزیستی ارائه شد و طرفین تحت مشاوره‌های بهزیستی قرار می‌گیرند. راه‌اندازی این سامانه موجب کاهش 8 درصدی طلاق در خراسان‌رضوی شد.

30 درصد طلاق‌ها در کشور منجر به سازش شده است

مسعودی‌فرید با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجه ویژه به امر طلاق موجب سازش 30 درصد افراد متقاضی برای طلاق شده است، گفت: آمارها نشان می‌دهد نزدیک به 50 درصد طلاق‌ها در استان همدان منجر به سازش شده است.

وی با بیان اینکه تقریبا 50 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی رخ می‌دهد که عمدتا بر اثر مسائل پیش پا افتاده رخ داده است، بر آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج تأکید کرد و افزود: در برنامه‌های معاونت اجتماعی بهزیستی پرداختن به آموزش‌های پیش از ازدواج در دستور کار قرار دارد.

وی به آسیب اجتماعی کودک‌آزاری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در کشور موضوع کودک‌آزاری به خوبی مورد توجه مردم قرار گرفته است چرا که مردم نسبت به این موضوع حساسیت ویژه‌ای دارند.

مسعودی‌فرید تصریح کرد: در حال حاضر کودک‌آزاری در کشور نسبت به گذشته کاهش یافته چرا که کودک‌آزاری یک جرم عمومی محسوب می‌شود و حساسیت لازم در این زمینه برای مردم ایجاد شده است.

وی از برقراری 70 هزار تماس تلفنی با سامانه 123 در سال گدشته خبر داد و گفت: 13 هزار مورد از این تماس‌ها اعلام کودک‌آزاری بوده که از این تعداد نیمی از آن کودک‌آزاری تأیید شده است .

وی تأکید کرد: برای کاهش این آسیب باید رسانه‌ها ورود پیدا کنند و آگاه‌سازی لازم برای مردم انجام گیرد و سامانه 123 در کشور فراگیر شود .

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: در حوزه کودک‌آزاری باید احکام به درستی از سوی قوه قضاییه صادر شود چرا که صدور حکم قاطع و محکم موجب کاهش این آسیب خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی توانستیم 1200 کودک و 600 نوزاد که در خانواده‌های معتاد زندگی و به دنیا آمده بودند، در سال گذشته شناسایی و وارد سیستم بهزیستی کنیم که اکنون تقریبا نیمی از آنها به خانواده‌ها بازگشتند و 300 نوزاد نیز در بهزیستی نگهداری می‌شوند .

وی اظهار کرد: یکی از شرکای اصلی ما علاوه بر رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد هستند که البته نگاه ویژه‌ای در سازمان برای تقویت این گروه‌ها وجود دارد .

22 خانه امن در کشور فعال است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از وجود 22 خانه امن در استان‌های مختلف کشور خبر داد و گفت: 7 خانه دولتی و 15 مورد از اینها غیردولتی هستند که تحت نظارت سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: سیاست اصلی بهزیستی تحکیم بنیان خانواده است اما خانواده‌ای که شرایط لازم برای حضور بانوان و یا کودکان را نداشته باشد، از آنها حمایت خواهد شد.

مسعودی‌فرید به موضوع کودکان خیابانی اشاره کرد و گفت: علاوه بر بهزیستی 11 ارگان دیگر در این زمینه وظیفه‌مند هستند.

بیش از 90 درصد کودکان خیابانی با خانواده زندگی می‌کنند

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد کودکان خیابانی با خانواده زندگی می‌کنند، گفت: مراکز آموزشی و حمایتی از این کودکان راه‌اندازی شده که خدمات متناسب با نیازهایشان ارائه می‌شود .

وی ادامه داد: 6 هزار کودک در سال 94، 9 هزار و 280 کودک در سال 95، شناسایی شدند که رویکرد بهزیستی در این زمینه خانواده محور بودن و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه اعتبارات پرداختن به آسیب کودکان خیابانی در سال‌های اخیر از 3 میلیارد به 20 میلیارد رسیده است، تصریح کرد: افزایش اعتبار در این زمینه موجب پرداختن بهتر به این آسیب شده است .

وی با بیان اینکه 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که بخواهیم به خدمات خود را بهتر ارائه کنیم، تصریح کرد: جامعه ما در حال حاضر بیش از هر چیزی نیاز به امید دارد و واقع‌بین هم باشد اما نگاه ما باید در آسیب‌های اجتماعی رو به امیدواری باشد.

هفتاد درصد کودکان خیابانی خارجی هستند

وی با بیان اینکه در استان تهران 2200 کودک خیابانی در سه ماه اخیر جذب بهزیستی شده است، ادامه داد: 70 درصد این کودکان افراد غیرایرانی هستند بنابراین این آمار به معنی افزایش کودکان خیابانی در تهران نیست.

مسعودی‌فرید عنوان کرد: در کودکان خیابانی باندها به قوه قضاییه ارجاع داده می‌شود که اخیرا 3 باند در تهران شناسایی و به ناجا ارسال شده است.

وی با اشاره به زنان سرپرست خانوار گفت: در سال گذشته 14 هزار زن سرپرست خانوار از مجموع 140 هزار خانوار زیر 60 سال سن، از پوشش سازمان بهزیستی خارج شدند.

مسعودی‌فرید درباره جمعیت فرزندان موجود در بهزیستی گفت: در اوایل انقلاب 16 هزار کودک در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی نگهداری می‌شدند اما اکنون با افزایش جمعیت کشور 10 هزار نفر در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند و 15 هزار نفر در بین خانواده‌ها هستند و به آنها یارانه می‌دهیم.

وی در پایان گفت: با تسهیل قوانین فرزندخواندگی از سال 92 تا کنون شاهد افزایش 30 درصدی میزان فرزندخواندگی در کشور بوده‌ایم.

ایسنا

110

کلیدواژه: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی | آسیب های اجتماعی | اورژانس اجتماعی | کودکان خیابانی | مسعودی فرید | راه اندازی | کودک آزاری | ادامه داد | هزار نفر

منبع: جام نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۹۶۰۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • جمع آوری کودکان خیابانی در حاشیه تهران
 • به گزارش پارس نیوز، احمد خاکی در مورد جمع آوری کودکان کار و خیابان گفت: این طرح در حال حاضر در استان تهران در حال اجرا است و قرار است در تمامی شهرستانها نیز گسترش پیدا کند. وی به کودکان کار و خیابان در حاشیه های شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه قصد داریم با همکاری شهرداری تهران مکانهایی برای نگهداری این افراد پیش بینی کنیم. خاکی با اشاره به همکاری قوه قضائیه و نیروی انتظامی در این طرح گفت: در بحث صدور حکم و جمع آوری کودکان کار و خیابان این دستگاهها با ما همکاری می کنند. تعدادی از این کودکان دارای خانواده هستند که متاسفانه نمی توانیم آنها را نگهداری کنیم، به همین دلیل به سرعت در اختیار خانواده ها گذاشته می شوند و همین باعث می شود مجددا به سطح شهر بازگردند. وی با اشاره به فعالیت کودکان کار در کوره های آجرپزی افزود: در این مورد نیز بنا داریم تعاملی با دستگاههای مربوطه داشته باشیم تا این افراد از کارگاههای آجرپزی جمع آوری و به مراکز موردنظر انتقال داده شوند. معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران همچنین در مورد کودکان بازمانده از تحصیل نیز در استان تهران تاکید کرد: دختران و پسرانی هستند که به دلایل مختلفی مانند بدسرپرستی خانواده، اعتیاد و طلاق از ادامه تحصیل بازمانده اند که در این بخش نیز قرار است با همکاری آموزش و پرورش، وزارت راه و بخشهای مختلف شرایط تحصیل آنها فراهم شود.
 • گسترش طرح جمع آوری کودکان خیابانی در حومه تهران
 • معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: براساس هماهنگی های صورت گرفته قرار است طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان در سایر شهرستان های استان تهران نیز اجرایی شود. احمد خاکی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جمع آوری کودکان کار و خیابان گفت: این طرح در حال حاضر در استان تهران در حال اجرا است و قرار است در تمامی شهرستانها نیز گسترش پیدا کند. وی به کودکان کار و خیابان در حاشیه های شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه قصد داریم با همکاری شهرداری تهران مکانهایی برای نگهداری این افراد پیش بینی کنیم. خاکی با اشاره به همکاری قوه قضائیه و نیروی انتظامی در این طرح گفت: در بحث صدور حکم و جمع آوری کودکان کار و خیابان این دستگاهها با ما همکاری می کنند. تعدادی از این کودکان دارای خانواده هستند که متاسفانه نمی توانیم آنها را نگهداری کنیم، به همین دلیل به سرعت در اختیار خانواده ها گذاشته می شوند و همین باعث می شود مجددا به سطح شهر بازگردند. وی با اشاره به فعالیت کودکان کار در کوره های آجرپزی افزود: در این مورد نیز بنا داریم تعاملی با دستگاههای مربوطه داشته باشیم تا این افراد از کارگاههای آجرپزی جمع آوری و به مراکز موردنظر انتقال داده شوند. معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران همچنین در مورد کودکان بازمانده از تحصیل نیز در استان تهران تاکید کرد: دختران و پسرانی هستند که به دلایل مختلفی مانند بدسرپرستی خانواده، اعتیاد و طلاق از ادامه تحصیل بازمانده اند که در این بخش نیز قرار است با همکاری آموزش و پرورش، وزارت راه و بخشهای مختلف شرایط تحصیل آنها فراهم شود.
 • جمع آوری ۳۵۲کودک کار و خیابانی در تهران
 • نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از جمع‌آوری ۳۵۲ کودک کار و خیابان تا روز گذشته خبر داد و گفت: شهرداری تهران مخالف اجرای طرح جمع‌آوری کودکان کار است، اما این طرح با دستور شخص فرماندار اجرایی شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از جمع‌آوری ۳۵۲ کودک کار و خیابان تا روز گذشته خبر داد و گفت: شهرداری تهران مخالف اجرای طرح جمع‌آوری کودکان کار است، اما این طرح با دستور شخص فرماندار اجرایی شد. غلامی نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در نشست بررسی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان با بیان اینکه استراتژی اصلی شهرداری در مسئله کودکان کار، کاهش آسیب است، اظهار داشت: در همین راستا ۱۶ مرکز پرتو تأسیس شده که روزانه ۳۰۰۰ کودک به این مراکز مراجعه می‌کنند. وی ادامه داد: زیرساخت‌ این مراکز با شهرداری است اما اداره و راهبری آن به سازمان‌های مردم‌نهاد واگذار شده است. نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه کار کودک را نمی‌توانیم حذف کنیم، خاطرنشان کرد: اینها نان‌آوران کوچک هستند و هدف ما کاهش آسیب برای این کودکان است. غلامی گفت: شورای حقوق کودک در ۸ سال دولت‌های نهم و دهم تشکیل نشد، اما در دولت یازدهم مجدداً فعال شد. وی با بیان اینکه شهرداری تهران اعتقادی به جمع‌آوری کودکان کار ندارد، اضافه کرد: وقتی فرمانداری تهران می‌گوید این عمل انجام شود، شهرداری نمی‌تواند کاری انجام دهد، سازمان بهزیستی و شهرداری مخالف اجرای این طرح بودند اما شخص فرماندار دستور داد که طرح دستگیری کودکان اجرا شود و معتقد بودند این طرح در راستای اسناد بالادستی اجرا می‌شود. نماینده سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: خودروهای شهرداری به صورت ۲۴ ساعته موظف شدند کودکان کار را دستگیر کنند؛ با این حال ما تأکید داشتیم حتماً مددکاران اجتماعی حضور داشته باشند و در نهایت این...
 • آخرین وضعیت کودکان بازمانده از تحصیل در استان تهران
 • احمد خاکی در مورد جمع آوری کودکان کار و خیابان، افزود: این طرح در حال حاضر در استان تهران در حال اجرا است و قرار است در تمامی شهرستان ها نیز گسترش پیدا کند. وی به کودکان کار و خیابان در حاشیه های شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه قصد داریم با همکاری شهرداری تهران مکانهایی برای نگهداری این افراد پیش بینی کنیم. خاکی با اشاره به همکاری قوه قضائیه و نیروی انتظامی در این طرح گفت: در بحث صدور حکم و جمع آوری کودکان کار و خیابان این دستگاهها با ما همکاری می کنند. تعدادی از این کودکان دارای خانواده هستند که متاسفانه نمی توانیم آنها را نگهداری کنیم، به همین دلیل به سرعت در اختیار خانواده ها گذاشته می شوند و همین باعث می شود مجددا به سطح شهر بازگردند. وی با اشاره به فعالیت کودکان کار در کوره های آجرپزی افزود: در این مورد نیز بنا داریم تعاملی با دستگاههای مربوطه داشته باشیم تا این افراد از کارگاههای آجرپزی جمع آوری و به مراکز موردنظر انتقال داده شوند. معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران همچنین در مورد کودکان بازمانده از تحصیل نیز در استان تهران تاکید کرد: دختران و پسرانی هستند که به دلایل مختلفی مانند بدسرپرستی خانواده، اعتیاد و طلاق از ادامه تحصیل بازمانده اند که در این بخش نیز قرار است با همکاری آموزش و پرورش، وزارت راه و بخشهای مختلف شرایط تحصیل آنها فراهم شود.
 • جشن مهرانه و خوشحالی کودکان بدسرپرست استان/توزیع لوازم تحریر برای کودکان کار
 • استان‌ها>لرستان - جشنی با عنوان مهرانه برای کودکان کار و کودکان بد سرپرست در بهزیستی لرستان به منظور توزیع لوازم التحریر والبسه مدرسه بین این کودکان برگزار شد. به گزارش خبرآنلاین لرستان، در این مراسم با حضور جمعی از مدیران ادارات و نهادها برگزار شد. دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه گرگ هایی در جامعه در کمین بره های معصومی مثل کودکان هستند بیان داشت: تحقيق ها نشان می دهد که عواملی چون نارسايی نهاده های اجتماعی مثل خانواده و مدرسه، فقر اقتصادي، خانواده های کودکان خیابانی و ناتوانی آنها در انطباق با شيوه های زندگی شهرهای بزرگ، آلودگی و آسيب زا بودن محلات حاشيه شهرها، فقدان نظارت کافی از سوي سازمان های مسئول، و الگوهای نادرست کنش متقابل بين شهروندان و کودکان خيابانی، همه دست به دست هم داده اند تا پديده کودکان خياباني، کماکان به عنوان یک مشکل در بسياری از شهرهای بزرگ کشور خودنمايی کند. 48 کلید واژه‌ها : استان لرستان -
 • موضع تند انجمن حمایت از حقوق کودکان/طرح سامان دهی کودکان کار و متکدی فقط آنها آزار و اذیت می کند
 • جامعه>آسیب‌ها - فرشید یزدانی عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان می‌گوید: طرح سامان‌دهی کودکان کار و متکدی با این همه بی‌برنامگی و سردرگمی، باید هرچه سریعتر متوقف شود، زیرا فقط باعث آزار و اذیت کودکان و خانوادهای آنان شده است. مهدیه بهارمست:چندی پیش بهزیستی زمزمه طرح جمع آوری کودکان کار و کودکان خیابان را اعلام کرد. بهزیستی و فرمانداری تهران مبنای اجرای این طرح ضربتی را "آیین نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان" می دانند. طرحی که با حصر کودکان کار و گرفتن حصانت برخی از آنان از والدینشان بلوا به پا کرده است، از تجمع والدین در مرکز کودکان یاسر گرفته تا ملاقات نهادهای مدافع حقوق کودک با فرماندار تهران. همچنین مخالفانی در مدیریت شهری و شورای شهر دارد. طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان مصوبه شورای اجتماعی استان است که البته نهادهای مدنی مدافع حقوق کودک می گویند از مفاد آن بی خبرند. چندی پیش عضو هیات رییس شورای شهر تهران از روند جمع آوری و جذب کودکان کار و متکدی خبر داد و گفت: 16 ون شهرداری تهران عملیات جذب کودکان کار و متکدی را در دستور کار دارد و قرار شد از هر تشکل غیردولتی یک نفر با مددکار شهرداری همراهی کند تا براساس آخرین استانداردهای مددکاری، کودکان جذب شوند. دراین باره با فرشید یزدانی عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت و گو کرده ایم، که در ادامه می‌خوانید: طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان برای چندمین بار در سال‌‌های اخیر انجام می‌شود و طرحی که هم اکنون در حال اجراست چه تفاوتی (به لحاظ گستردگی) با طرح‌های مشابه در سال‌های گذشته دارد؟ نکته اول که قابل ذکر است، اسم جمع آوری برای کوکان کار و خیابان است، که ادبیات شما نیست، بلکه ادبیات کسانی است که این کار را می‌کنند، زیرا انسان را که جمع آوری نمی‌کنند. کودکان هم جزء...
 • در طرح جمع آوری کودکان کار چهره شهر مورد توجه بوده نه کودکان
 • عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: در جمع آوری کودکان کار چهره شهر مورد تاکید بوده و کم‌اهمیت‌ترین بخش، مسئله کودکان کار بوده است. به گزارش خبرنگار مهر، زهرا نژادبهرام در نشست بررسی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان با طرح این سؤال که باید مشخص شود در طرح جمع آوری، مسئله کودکان کار هستند یا شهروندان و شهر؟ افزود: وقتی مسئله مبلمان شهری و چهره شهر و همچنین مناسبات شهروندان باشد، بنابراین اقداماتی همچون عملیات یا دستگیری کودکان کار با هدف پاکسازی چهره شهر، ناگزیر و تعقیب کودکان کار طبیعی است. وی ادامه داد: اطلاع دارم که در طرح اخیر، مسئله مورد نظر آسیب‌های اجتماعی بوده و اجرای طرح بر اساس مصوبه شورای اجتماعی کشور و به منظور ساماندهی کودکان کار و خیابان بوده و خروجی آن به اجرای طرح جمع‌آوری منجر شده است. عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، ری و تجریش تأکید کرد: در همین راستا قرارگاهی تشکیل شد، اما در این قرارگاه دیدگاه‌های نهادهای اجتماعی مورد توجه قرار نگرفته است و در اجرای این طرح کم‌اهمیت‌ترین بخش، مسئله کودکان کار بوده است. نژادبهرام با بیان اینکه بخشی از کودکان جمع‌آوری شده متکدی، گروهی کودک خیابانی و عده‌ای کودکان کار هستند، خاطرنشان کرد: مسئله اصلی این است که وقتی کودکان را تحویل خانواده آنها می‌دهیم، آیا این خانواده‌ها قادر به نگهداری آنها هستند؟ اگر این کودکان بدسرپرست نبودند، اصولاً از خیابان سردرنمی‌آوردند؛ بنابراین موضوع بدسرپرستی خانواده باید از سوی مددکاران در هنگام دستگیری و پس از تحویل به خانواده مورد توجه قرار گیرد. وی اظهار کرد: شهرداری تهران آمادگی دارد که اجرای طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابان را اصلاح کند، اما شهرداری و شورای شهر در این زمینه مسئولیتی ندارند و فقط یک عضو و ستاد است؛ تصمیمات اصلی با فرمانداری است.
 • ۱۵۷ کودک خیابانی شیراز به مدرسه رفتند
 • مدیر مرکز حمایتی آموزش کودک و خانواده موج مهر شیراز گفت: با اختصاص بسته‌های حمایتی سازمان بهزیستی، 157 کودک خیابانی بازمانده از تحصیل شهر شیراز اول مهرماه همگام با دیگر دانش‌آموزان به مدرسه رفتند. محسن خلیفه افزود: سازمان بهزیستی کشور برای هر یک از کودکان خیابانی بازمانده از تحصیل بسته حمایتی به ارزش 300 هزار تومان اختصاص داده است.وی ادامه داد: این کودکان در مراکز کودکان خیابانی تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان فارس دارای پرونده هستند و از بسته حمایتی شامل لوازم شخصی، بهداشتی، وسایل کمک آموزشی و تغذیه برخوردار شدند.مدیر مرکز حمایتی آموزش کودک و خانواده موج مهر شیراز اظهار کرد: از 300 هزار تومان سرانه حمایتی هر کودک خیابانی، 150 هزار تومان بابت خرید بلوز و شلوار و کفش متناسب با سلیقه هر یک از کودکان هزینه شده است.وی گفت: 15 هزار تومان نیز به تهیه لوازم بهداشتی مورد نیاز کودکان شامل مسواک، خمیردندان، لیوان و دستمال کاغذی و... برای هر یک از کودکان اختصاص یافت.خلیفه بیان کرد: وسایل کمک آموزشی شامل کیف، کتاب درسی، نوشت افزار متناسب با سن و سطح تحصیلی کودکان نیز بخش دیگری از بسته حمایتی سازمان بهزیستی کشور بود و برای هر یک از کودکان خیابانی بازمانده از تحصیل 100 هزار تومان در این زمینه اعتبار هزینه شد.مدیر این تشکل غیردولتی گفت: 35 هزار تومان باقیمانده از این بسته حمایتی نیز به تامین اقلام تغذیه و خوراکی‌های قابل استفاده در مدرسه برای 2 هفته آغازین سال تحصیلی اختصاص یافت.
 • جای نقالی و پرده خوانی در تئاتر خیابانی خالی است
 • خبرگزاری میزان- کوروش زارعی، کارگردان، بازیگر و مدیر شناخته شده تئاتر، معتقد است؛ بسیاری از آثاری که تحت عنوان تئاتر خیابانی اجرا می‌شوند فاقد فاکتورها و عناصر ساختاری نمایش‌­های خیابانی هستند و اکثرا نمایش‌­هایی هستند که ساختار اصلی‌شان برای اجرا در صحنه است. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی بازیگر، کارگردان و مدیر شناخته شده تئاتر که چندی پیش مجموعه تلویزیونی «کیمیا» را روی آنتن داشت، این روزها مشغول بازی در یک مجموعه جدید تلویزیونی است. او هم‌زمان با بازی در این مجموعه تلویزیونی، در عرصه مدیریت تئاتر نیز یکی فعال‌ترین‌های حوزه نمایش است. مدیریت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، دبیری دومین جشنواره‌ سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی)، مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و... از جمله این فعالیت‌ها است. چندی پیش فرصی دست داد تا با این هنرمند تئاتر که به تازگی داوری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را نیز به پایان رسانده، درباره شرایط تئاتر خیابانی و وضعیت این گونه پرطرفدار تئاتری گفت‌وگویی انجام بدهیم. جشنواره مردمی به معنای واقعی کلمه برای شروع گفت‌وگو از او درباره آخرین جشنواره‌ای که داوری کرده، یعنی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان که بی‌شک مهم‌ترین جشنواره تئاتر خیابانی کشور است و وضعیت کیفی آثار اجرا شده در این رویداد نمایشی پرسیدیم. از او سوال کردیم که نمایش های اجرا شده در این دوره جشنواره توقع او را برآورده کرده یانه؟ کوروش زارعی با بیان اینکه امسال برای اولین بار بوده که در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان حضور داشته، به ایران تئاتر گفت: چه به عنوان داور و چه به عنوان مخاطب برای نخستین بار بود که به مریوان می‌رفتم و در پاسخ به سوال شما باید بگویم که حقیقتا روز اول از دیدنِ اجراها ناامید شدم، ولی از روز دوم به بعد بارقه­ های امید در من و سایر...
 • چوب حراج به یادگاری های جیمز باند
 • مجموعه‌ای از ۵۰۰ آیتم متعلق به مجموعه فیلم‌های قدیمی «جیمزباند» در یک حراجی به قیمت ۱۵۰ هزار دلار فروخته شد. به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، یک اسلحه، صندلی متعلق به «راجر مور» بازیگر مطرح انگلیسی و رکوردار بازی در نقش اصلی در مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» از جمله ۵۰۰ آیتمی بودند که در حراجی «سامرست» انگلیس به فروش رفتند. اسلحه مورد استفاده در فیلم «کازینو رویال» (۲۰۰۶) از مجموعه «جیمز باند» توسط «دنیل کریگ» به همراه یک کلاکت مورد استفاده در این فیلم ۴۳۰۰ پوند فروخته شد که سه برابر بیشتر از ارزیابی نخستین قیمت آن بود. صندلی «راجر مور» که وی در اتاق شخصی‌اش در استودیو «پاینوود» مورد استفاده قرار می‌داده و امضای تعدادی از همکاران او روی آن حک شده نیز در این حراجی به قیمت ۲۳۰۰ پوند به فروش رفت. «راجر مور» با ۷ بازی در نقش «جیمز باند» بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۵ رکورددار بازی در نقش مامور ۲۰۰۷ است. آخرین فیلمی که مجموعه «جیمز باند» در سینماهای جهان اکران شده «اسپکتر» یا «شبح» بیست‌وچهارمین فیلم از این مجموعه در سال ۲۰۱۵ و به کارگرانی «سام مندس» بود که به فروش جهانی بیش از ۸۷۲ میلیون دلار در سینماها دست یافت. اما «سقوط آسمانی» به کارگردانی «مندس» و با حضور «کریگ» و «خاویر باردم» در نقش منفی در سال ۲۰۱۲ با فروش یک میلیارد و ۱۰۰ هزار دلار در سطح جهان به پرفروش‌ترین فیلم در این مجموعه بدل شد و همچنین اولین فیلم انگلیسی بود که در این کشور به فروشی بیش از ۱۰۰ میلیون پوند رسید. سری فیلم‌های «جیمز باند» با فروشی جهانی بیش از پنج میلیارد دلار در جایگاه دوم پرفروش‌ترین سری فیلم‌های ادامه‌دار بعد از مجموعه «هری پاتر» قرار دارد. انتهای پیام
 • باند زنان قاچاقچی متلاشی شد
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ سرهنگ ابراهیم عرب زاده بیان داشت: ماموران کلانتری 14 تنگک با اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در حوزه استحفاظی خود منزلی را شناسایی کردند که در آن زنان فراری، مواد مخدر را بسته بندی و توزیع می‌کردند. وی افزود: پلیس در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و 6 نفر شامل سه زن و سه مرد را با وضعیتی نامناسب دستگیر کرد. فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر اضافه کرد: در بازرسی از این منزل مسکونی مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک کشف و ضبط شد. وی با بیان اینکه زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند تصریح کرد: این زنان با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان وخرید و فروش مواد مخدر، فعالیت‌های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند. سرهنگ ابراهیم عرب زاده همچنین از کشف مقداری هرویین در شهر چغادک خبر داد و گفت: گشت پلیس به سرنشینان یک خودرو در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و آنرا متوقف کرد. وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو و دو سرنشین آن که یکی از آنها دارای سوابق متعدد کیفری بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر افزود: متهمان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
 • دستگیری باند زنده گیری س هره در ازنا
 • مسئول پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا گفت: 9 قطعه سهره از یک باند زنده گیری پرندگان کشف و ضبط شد . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان ، خسرو بهلولی گفت: در پی گشت و کنترل در حوزه استحفاظی و با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا یک باند زنده گیری سهره متشکل از دو نفر متخلف دستگیرشدند.بهلولی گفت: از اینم افراد تعداد 9 قطعه سهره، 4 عدد قفس، 1عدد تور سُهره گیری و 1 عدد انبار جوجه کشف و ضبط گردید.این افراد برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شدند .
 • کلنگ زنی باند دوم کمربندی ماکو بازرگان
 • باند دوم کمربندی «ماکو - بازرگان» کلنگ‌زنی شد. به گزارش ایسنا، بعد از ظهر امروز با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور کلنگ احداث باند دوم کمربندی «ماکو - بازرگان» به زمین زده شد. طول باند دوم این کمربندی ۳۱ کیلومتر و عرض تمام شده آن ۱۱ متر است که با بودجه ۵۰ میلیارد تومانی منطقه آزاد ماکو در مدت ۳۶ماه اجرا خواهد شد. انتهای پیام
 • یادگاری های جیمز باند به حراج گذاشته شد/عکس
 • یک اسلحه، صندلی متعلق به «راجر مور» بازیگر مطرح انگلیسی و رکوردار بازی در نقش اصلی در مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» از جمله ۵۰۰ آیتمی بودند که در حراجی «سامرست» انگلیس به فروش رفتند. اسلحه مورد استفاده در فیلم «کازینو رویال» (۲۰۰۶) از مجموعه «جیمز باند» توسط «دنیل کریگ» به همراه یک کلاکت مورد استفاده در این فیلم ۴۳۰۰ پوند فروخته شد که سه برابر بیشتر از ارزیابی نخستین قیمت آن بود. صندلی «راجر مور» که وی در اتاق شخصی‌اش در استودیو «پاینوود» مورد استفاده قرار می‌داده و امضای تعدادی از همکاران او روی آن حک شده نیز در این حراجی به قیمت ۲۳۰۰ پوند به فروش رفت. «راجر مور» با ۷ بازی در نقش «جیمز باند» بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۵ رکورددار بازی در نقش مامور ۲۰۰۷ است. آخرین فیلمی که مجموعه «جیمز باند» در سینماهای جهان اکران شده «اسپکتر» یا «شبح» بیست‌وچهارمین فیلم از این مجموعه در سال ۲۰۱۵ و به کارگرانی «سام مندس» بود که به فروش جهانی بیش از ۸۷۲ میلیون دلار در سینماها دست یافت. اما «سقوط آسمانی» به کارگردانی «مندس» و با حضور «کریگ» و «خاویر باردم» در نقش منفی در سال ۲۰۱۲ با فروش یک میلیارد و ۱۰۰ هزار دلار در سطح جهان به پرفروش‌ترین فیلم در این مجموعه بدل شد و همچنین اولین فیلم انگلیسی بود که در این کشور به فروشی بیش از ۱۰۰ میلیون پوند رسید. سری فیلم‌های «جیمز باند» با فروشی جهانی بیش از پنج میلیارد دلار در جایگاه دوم پرفروش‌ترین سری فیلم‌های ادامه‌دار بعد از مجموعه «هری پاتر» قرار دارد.
 • دستگیری اعضای یک باند سرقت ادوات کشاورزی در نکا
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازساری، سرهنگ نصیری فرمانده انتظامی شهرستان نکا گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت ادوات کشاورزی از مزارع این شهرستان موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت. وی افزود: ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه و تحقیقات پلیسی یکی از سارقان را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان نکا گفت: در ادامه این عملیات ماموران موفق با شناسایی ۲ نفر از همدستان متهم آنان را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند. سرهنگ نصیری افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۵ فقره سرقت ادوات کشاورزی از مزارع این شهرستان اعتراف کردند. وی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: با توجه به پایان فصل کشت کشاورزان عزیز حتما نسبت به خروج تجهیزات کشاورزی از مزارع خود اقدام و در صورت نیاز، فضائی مناسب برای نگهداری از آن تعبیه کنند. وی از مردم خواست: در صورت مواجهه با افراد ناشناسی که در محل و یا مزارع آنان پرسه می‌زنند مراتب را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند. انتهای پیام/آ دستگیری سارقان ادوات کشاورزی در نکا
 • باند زنان مواد فروش در بوشهر متلاشی شد
 • فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر گفت: اعضای باند توزیع و فروش مواد مخدر در محله تنگک بوشهر شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، سرهنگ ابراهیم عرب زاده بیان داشت: ماموران کلانتری 14 تنگک با اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در حوزه استحفاظی خود منزلی را شناسایی کردند که در آن زنان فراری، مواد مخدر را بسته بندی و توزیع می‌کردند. وی افزود: پلیس در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و 6 نفر شامل سه زن و سه مرد را با وضعیتی نامناسب دستگیر کرد. فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر اضافه کرد: در بازرسی از این منزل مسکونی مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک کشف و ضبط شد. وی با بیان اینکه زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند تصریح کرد: این زنان با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان وخرید و فروش مواد مخدر، فعالیت‌های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند. سرهنگ ابراهیم عرب زاده همچنین از کشف مقداری هرویین در شهر چغادک خبر داد و گفت: گشت پلیس به سرنشینان یک خودرو در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و آنرا متوقف کرد. وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو و دو سرنشین آن که یکی از آنها دارای سوابق متعدد کیفری بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر افزود: متهمان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
 • دستگیری باند جعل مدارک تحصیلی و دانشگاهی در استان البرز
 • به گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ محمد کریم بیاتجانشین فرمانده انتظامی البرز اظهار کرد: در پی مراجعه فردی از یکی از استان‌های مرکزی کشور به دادسرای استان البرز همراه با نیابت قضایی مبنی بر رسیدگی به پرونده جعل مدارک دانشگاهی و تحصیلی پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرزقرار گرفت. وی گفت: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که اقدام به دریافت مدرک دیپلم از فردی به نام «ن – ق» کرده که بعد‌ها متوجه جعلی بودن مدرک می‌شود که با همکاری وی و اقدامات اطلاعاتی پلیس، نام‌برده دستگیر و در اعترافات خود اذعان کرد که مدرک جعلی را از شخصی دیگری به نام «ب- ق» تحویل گرفته و از جعلی بودن مدارک اطلاعی ندارد. سرهنگ بیات افزود: اقدامات گسترده ماموران برای شناسایی و دستگیری جاعل آغاز و پس از استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد که نام‌برده به علت فرار از زندان سنندج تحت تعقیب مراجع قضایی، انتظامی و سازمان زندان‌ها قرار دارد. وی افزود: تمامی مخفیگاه‌ها و مکان‌هایی که احتمال تردد متهم و همدستانش بود تحت کنترل قرار گرفت تا اینکه مخفیگاه دو نفر از همدستان وی که از جاعلان سابقه دار بودند، شناسایی و پس از دستگیری از محل فعالیت آن‌ها تعداد 4 هزار و 500 برگ خام جعلی و آماده درج مشخصات مدارک تحصیلی و دانشگاهی کشف شد. جانشین فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در ادامه بررسی پرونده سردسته اصلی باند شناسایی شد که نام‌برده پس از فرار از زندان با صدور گواهی فوت جعلی با مشخصات فرد دیگری از طریق پیک موتوری در تهران به فعالیت‌های جاعلانه خود ادامه می‌دهد. سرهنگ بیات افزود: با انجام اقدامات گسترده میدانی و فنی در نهایت محل تحویل اسناد جعلی شناسایی و با بررسی دوربین‌های مداربسته هنگامی که یک نفر به منظور تحویل اسناد جعلی به دفتر پیک...
 • باند تهیه و توزیع تراول چک تقلبی در دام پلیس اراک
 • رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی از متلاشی شدن اعضای باند تهیه و توزیع تراول چک تقلبی در اراک خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ سرهنگ حسینی گفت : اعضای این باند از ۱۵ شهروند اراکی با ارایه چک‌پول‌های تقلبی کلاهبرداری کرده بودند. به گفته وی ، در عملیات پلیس ، بسیاری تجهیزات چاپ ، اسناد و مدارک جعلی و تقلبی کشف شد. سرهنگ حسینی افزود : در این عملیات دو برادر دارای سوابق متعدد کیفری دستگیر و تحقیقات تکمیلی برای دستگیری دیگر متهمان همچنان ادامه دارد.
 • عمر باند سارقان حرفه ای داخل خودرو پایان یافت
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، به نقل از پايگاه خبری پليس، سرهنگ محمد عزیزی، فرمانده انتظامی شهرستان اندیمشک بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو در سطح شهرستان، موضوع به صورت ويژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. وی اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با استفاده از شگردهای خاص پليسی، یک باند3 نفره از سارقان حرفه ای داخل خودرو را شناسايی و با هماهنگی مراجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند. سرهنگ عزیزی اذعان داشت: متهمان دستگیر شده در تحقیقات پلیس به 20 فقره سرقت داخل خودرو اعتراف نمودند. فرمانده انتظامی شهرستان اندیمشک در خاتمه با بیان اینکه در این راستا تمامی مالباختگان شناسایی و پس از تنظیم پرونده، متهمان تحویل مراجع قضائی شدند، از شهروندان خواست با جدی گرفتن توصیه ها و هشدارهای انتظامی ضمن ناکام گذاشتن سارقان و افراد بزهکار، پلیس را در رسیدن به اهداف خود که آرامش و امنیت عمومی است یاری دهند. انتهای پیام/گ باند سارقان داخل خودرو به بن بست پلیس رسید
 • انهدام باند جاعلان مدارک تحصیلی با ۲۰۰ فقره کلاه برداری در کرج
 • کرج - جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای باند جعل مدارک تحصیلی و دانشگاهی که اقدام به ۲۰۰ فقره کلاه‌برداری از شهروندان کرده بودند، خبر داد. سرهنگ محمد کریم بیات در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه فردی از یکی از استان‌های مرکزی کشور به دادسرای استان البرز همراه با نیابت قضائی مبنی بر رسیدگی به پرونده جعل مدارک دانشگاهی و تحصیلی پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که اقدام به دریافت مدرک دیپلم از فردی به نام «ن – ق» کرده که بعدها متوجه جعلی بودن مدرک می‌شود که با همکاری وی و اقدامات اطلاعاتی پلیس، نامبرده دستگیر و در اعترافات خود اذعان کرد که مدرک جعلی را از شخصی دیگری به نام «ب- ق» تحویل گرفته و از جعلی بودن مدارک اطلاعی ندارد. سرهنگ بیات ادامه داد: اقدامات گسترده مأموران برای شناسایی و دستگیری جاعل آغاز و پس از استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد که نامبرده به علت فرار از زندان سنندج تحت تعقیب مراجع قضائی، انتظامی و سازمان زندان‌ها قرار دارد. وی عنوان کرد: تمامی مخفیگاه‌ها و مکان‌هایی که احتمال تردد متهم و همدستانش بود تحت کنترل قرار گرفت تا اینکه مخفیگاه دو نفر از همدستان وی که از جاعلان سابقه‌دار بودند شناسایی و پس از دستگیری از محل فعالیت آن‌ها تعداد چهار هزار و ۵۰۰ برگ خام جعلی آماده درج مشخصات مدارک تحصیلی و دانشگاهی کشف شد. جانشین فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در ادامه بررسی پرونده سردسته اصلی باند شناسایی شد که نامبرده پس از فرار از زندان با صدور گواهی فوت جعلی با مشخصات فرد دیگری از طریق پیک موتوری در تهران به فعالیت‌های جاعلانه خود ادامه می‌دهد. سرهنگ بیات خاطرنشان کرد: با انجام...
 • باند تهیه و توزیع تراول چک و اسناد جعلی در اراک متلاشی شد
 • اراک - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: باند تهیه و توزیع تراول چک و اسناد جعلی در شهرستان اراک متلاشی شد. به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید نورالدین حسینی افزود: این باند با اقدام اطلاعاتی منهدم و در این رابطه تاکنون 2 برادر که دارای سوابق متعدد کیفری هستند، دستگیر شده اند.وی بیان کرد: تلاش برای دستگیری سایر اعضای این باند با استمرار تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تاکنون اعضای این باند به کلاهبرداری از 15 شهروند اراکی با ارایه چک پول های تقلبی اعتراف کرده اند.*** کشف سه محموله قاچاق کالا در شازندفرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: سه محموله قاچاق کالا در این شهرستان کشف و ضبط شد.سرهنگ بیژن جنتی افزود: این محموله های قاچاق که شامل لوازم خانگی و مواد خوراکی است روز یکشنبه با اقدام اطلاعاتی به دست آمد.وی، ارزش این محموله های قاچاق را یک میلیارد و 100 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه سه نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام های قضایی شدند.از ابتدای امسال تاکنون حدود 100 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی کشف و ضبط شده است.3005/3075/خبرنگار: معصومه صفری *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده
 • باند زنان توزیع کننده مواد مخدر در بوشهر متلاشی شد
 • بوشهر - فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر گفت: باند زنان فروشنده و توزیع‌کننده مواد مخدر در بوشهر متلاشی شد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابراهیم عرب زاده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مامورین کلانتری ۱۴ تنگک بوشهر با اقدامات پلیسی و گشت‌زنی‌های هدفمند در حوزه استحفاظی منزلی را شناسایی کردند که با حضور زنان فراری، مواد مخدر رابسته‌بندی و توزیع می‌کردند. وی اضافه کرد: پلیس در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و شش نفر شامل سه زن و ۳ مرد را با وضعیتی نامناسب دستگیر کرد. فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر با بیان اینکه مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک از این افراد کشف شد اظهار داشت: زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند. وی افزود: این زنان با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان شهر و خرید و فروش مواد مخدر، فعالیت های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند. فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر همچنین از کشف مقداری هروئین در شهر چغادک خبر داد و گفت: گشت پلیس به سرنشینان خودرویی در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و و آن را متوقف کرد. وی تصریح کرد: در بازرسی از خودرو و دو نفر سرنشین آن که یکی از آن‌ها دارای سوابق متعدد کیفری نیز بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد.
 • باند زنان مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر متلاشی شد
 • رئیس پلیس بوشهر از شناسایی و دستگیری باند حرفه‌ای مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر خبرداد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ ابراهیم‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از مشارکت همه جانبه مردم فهیم بوشهر در اجرای موفق، ماموریت‌های پلیس اظهار داشت: با اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مشارکت مردم در این عرصه قابل تقدیر است که یکی از عوامل موفقیت پلیس به شمار می‌رود.وی از شناسایی و دستگیری اعضاء باندی تهیه و توزیع مواد مخدرخبرداد و خاطر نشان کرد:ماموران کلانتری 14 تنگک بوشهر با اقدامات پلیسی و گشت‌زنی‌های هدفمند در حوزه استحفاظی منزلی را در شهرستان بوشهر شناسایی کردند که با حضور زنان فراری، مواد مخدر را بسته بندی و توزیع می‌کردند.رئیس پلیس بوشهر با اشاره به شناسایی شش نفر در باند یاد شده تصریح کرد: پلیس بوشهر در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و 6 نفر شامل 3 زن و 3 مرد را با وضعیتی نامناسب در تنگک بوشهر دستگیر کرد.سرهنگ عرب‌زاده با بیان اینکه مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک از این افراد کشف شد اظهار داشت: زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند که با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان شهر وخرید و فروش مواد مخدر، فعالیت‌های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی بوشهر معرفی شدند.فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از کشف مقداری هرویین در شهر چغادک خبر داد و گفت:گشت پلیس به سرنشینان خودرویی در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و آنرا متوقف کرد .وی تصریح کرد،در بازرسی از خودرو و دو نفر سرنشین آن که یکی از آنها دارای سوابق متعدد کیفری نیز بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد.رئیس پلیس بوشهر با تاکید بر اشرافیت پلیس بر تمام جرام و ناامن بودن فضا برای متخلفان بیان کرد: با اشراف اطلاعاتی...
 • دستگیری باند زنان مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر
 • رئیس پلیس بوشهر از شناسایی و دستگیری باند حرفه‌ای مواد فروش و اغفال جوانان در بوشهر خبر داد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ ابراهیم‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از مشارکت همه جانبه مردم فهیم بوشهر در اجرای موفق، ماموریت‌های پلیس اظهار داشت: با اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مشارکت مردم در این عرصه قابل تقدیر است که یکی از عوامل موفقیت پلیس به شمار می‌رود.وی از شناسایی و دستگیری اعضاء باندی تهیه و توزیع مواد مخدرخبرداد و خاطر نشان کرد:ماموران کلانتری 14 تنگک بوشهر با اقدامات پلیسی و گشت‌زنی‌های هدفمند در حوزه استحفاظی منزلی را در شهرستان بوشهر شناسایی کردند که با حضور زنان فراری، مواد مخدر را بسته بندی و توزیع می‌کردند.رئیس پلیس بوشهر با اشاره به شناسایی شش نفر در باند یاد شده تصریح کرد: پلیس بوشهر در یک عملیات هماهنگ این خانه تیمی را محاصره و 6 نفر شامل 3 زن و 3 مرد را با وضعیتی نامناسب در تنگک بوشهر دستگیر کرد.سرهنگ عرب‌زاده با بیان اینکه مقادیری مواد مخدر از نوع حشیش و تریاک از این افراد کشف شد اظهار داشت: زنان دستگیر شده بومی استان بوشهر نبودند که با حضور در این منزل ضمن اغفال جوانان شهر وخرید و فروش مواد مخدر، فعالیت‌های مجرمانه دیگری نیز انجام می‌دادند که پس از تکمیل پرونده به مقام قضایی بوشهر معرفی شدند.فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از کشف مقداری هرویین در شهر "چغادک" خبر داد و گفت:گشت پلیس به سرنشینان خودرویی در یکی از میدان‌های شهر چغادک مشکوک و آنرا متوقف کرد .وی تصریح کرد،در بازرسی از خودرو و دو نفر سرنشین آن که یکی از آنها دارای سوابق متعدد کیفری نیز بود مقادیری مواد مخدر از نوع هرویین کشف شد.رئیس پلیس بوشهر با تاکید بر اشرافیت پلیس بر تمام جرام و ناامن بودن فضا برای متخلفان بیان کرد: با اشراف...
 • ۸۳۱ اثر تاریخی در قم شناسایی شده است
 • مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم گفت: در حوزه میراث‌فرهنگی ۸۳۱ اثر شناسایی شده که ۳۲۹ اثر از این تعداد ثبت‌شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، عیسی رضایی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد، به گزارش عملکرد این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: از سال 92 تا نیمه نخست سال 96، 134 پروژه در حوزه گردشگری ایجاد شده است.وی با بیان اینکه هزار و 211 اتاق به اتاق‌های استان در حوزه گردشگری اضافه‌شده است، افزود: سههزار و 511 تخت نیز بر تخت‌های استان در حوزه گردشگری اضافه‌شده است.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با اشاره به اینکه حدود 416 میلیارد سرمایه گزاری در حوزه گردشگری شده است، عنوان کرد: دو هزار و 767 نفر در این حوزه مشغول به کار شده‌اند، همچنین حدود 50 پروژه تأسیس شده که از این تعداد 27 هتل و مهمان‌پذیر، 21 مجتمع گردشگری و 2 مجتمع گردشگری ویژه هستند.وی خاطرنشان کرد: در سال 92، هفت هزار و 932 تخت در این حوزه داشته‌ایم اما از سال 92 تا نیمه نخست 96، سه هزار و 515 تخت به آن اضافه‌شده است، که جمعاً در حال حاضر یازده هزار و 454 تخت در استان وجود دارد.رضایی با بیان اینکه در حوزه گردشگری می‌توانیم تخت‌های بیشتری اضافه کنیم، ابراز کرد: بیش از 8 هزار و 145 تخت می‌توانیم ظرف چهار سال آینده در استان ایجاد کنیم، همچنین اکنون به بیش از 3 میلیون نفر اسکان می‌دهیم که در چهار سال آینده این رقم می‌تواند به 6 میلیون اسکان هم برسد.وی به بخش میراث اشاره و عنوان کرد: در حوزه میراث 831 اثر تاریخیشناسایی شده است که 329 اثر از این تعداد ثبت‌شده است، همچنین 53 اثر تعیین حریم شده‌اند.در ادامه جلسه، احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به اینکه همه مدیران و...
 • شناسایی ۸۳۱ اثر تاریخی در قم
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقم؛عیسی رضایی،مدیرکل میراث‌فرهنگی قم،ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد، به گزارش عملکرد این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: از سال 92 تا نیمه نخست سال 96، 134 پروژه در حوزه گردشگری ایجاد شده است. مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم گفت: در حوزه میراث‌فرهنگی ۸۳۱ اثر شناسایی شده که ۳۲۹ اثر از این تعداد ثبت‌شده است. وی افزود: با بیان اینکه هزار و 211 اتاق به اتاق‌های استان در حوزه گردشگری اضافه‌شده است، سه هزار و 511 تخت نیز بر تخت‌های استان در حوزه گردشگری اضافه‌شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم عنوان کرد:ا اشاره به اینکه حدود 416 میلیارد سرمایه گزاری در حوزه گردشگری شده است، دو هزار و 767 نفر در این حوزه مشغول به کار شده‌اند، همچنین حدود 50 پروژه تأسیس شده که از این تعداد 27 هتل و مهمان‌پذیر، 21 مجتمع گردشگری و 2 مجتمع گردشگری ویژه هستند. وی خاطرنشان کرد: در سال 92، هفت هزار و 932 تخت در این حوزه داشته‌ایم اما از سال 92 تا نیمه نخست 96، سه هزار و 515 تخت به آن اضافه‌شده است، که جمعاً در حال حاضر یازده هزار و 454 تخت در استان وجود دارد. رضایی بیان کرد: با بیان اینکه در حوزه گردشگری می‌توانیم تخت‌های بیشتری اضافه کنیم، بیش از 8 هزار و 145 تخت می‌توانیم ظرف چهار سال آینده در استان ایجاد کنیم، همچنین اکنون به بیش از 3 میلیون نفر اسکان می‌دهیم که در چهار سال آینده این رقم می‌تواند به 6 میلیون اسکان هم برسد. احمد امیرآبادی فراهانی عنوان کرد:با اشاره به اینکه همه مدیران و مسئولان نسبت به وظایف مسئول هستند،با برگزاری جلسات، مشکلات اشتغال حل نمی‌شود از این‌رو باید در عمل نیز به این مسئله بپردازیم. وی افزود: با...