به گزارش جماران؛ نمایندگان مجلس معتقدند کشورهای اسلامی و در رأس آنها ایران باید از تمام ظرفیت چانه‌زنی خود درخصوص رسیدگی به وضعیت مسلمانان میانمار در محافل بین‌المللی استفاده کنند.

سالهاست دولت میانمار جنایات فجیعی علیه مسلمانان میانمار در ناحیه آراکان انجام می دهد که در فجیع ترین آن اوایل شهریورماه ده ها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا کشته و تعداد زیادی نیز آواره مرز بنگلادش شدند.

بعد از این قضیه برخی کشورها واکنش نشان دادند اما سازمان ملل به محکوم کردن این اقدام اکتفا کرد و اقدام عملی انجام نداد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(سه‌شنبه، 21 شهریورماه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه با اشاره به حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال این فجایع به‌شدت انتقاد کردند و با تأکید بر اینکه راه حل این قضیه اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشار سیاسی و اقتصادی به دولت بی‌رحم میانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بودایی‌ها را نادرست خواندند و افزودند: البته ممکن است در این حادثه تعصب مذهبی تأثیر داشته باشد اما این قضیه، یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.

ایشان افزودند: این فجایع در مقابل چشم کشورها و دولتهای اسلامی و مجامع جهانی و دولتهای ریاکار و دروغگوی مدعی حقوق بشر از سوی دولت بی‌رحم میانمار، در حال رخ دادن است.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از اکتفا کردن دبیرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنایات در میانمار افزودند: مدعیان حقوق بشر که گاهی برای مجازات یک مجرم در یک کشور، جنجال و هیاهو می‌کنند، در مقابل کشتار و آواره شدن دهها هزار نفر از مردم میانمار، هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم ورود و اقدام عملی دولتهای اسلامی، گفتند: البته منظور از اقدام عملی، لشکرکشی نیست بلکه باید فشار سیاسی، اقتصادی و تجاری خود را بر دولت میانمار افزایش دهند و علیه این جنایات در مجامع جهانی فریاد بکشند.

ایشان تشکیل کنفرانس سازمان همکاری اسلامی با موضوع فجایع میانمار را ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: دنیای امروز، دنیای ظلم است و جمهوری اسلامی باید این افتخار را برای خود حفظ کند که علیه ظلم در هر نقطه از جهان، چه در مناطق اشغالی توسط صهیونیست‌ها، چه در یمن و بحرین و چه در میانمار، موضع صریح و شجاعانه خود را اعلام کند.

نمایندگان مجلس نیزاز سکوت نهادهای بین المللی و انفعال برخی دولت های اسلامی در قبال جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور انتقاد کرده و خواستار اقدام عملی کشورهای مسلمان از طریق سیاسی، اقتصادی و تجاری شدند. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

پزشکیان: فرمایشات رهبری فصل الخطاب وزارت خارجه و مسئولان سیاسی کشور برای ورود جدی تر به موضوع میانمار باشد

مسعود پزشکیانبا اشاره به فرمایشات امروز صبح (سه شنبه، 21 شهریورماه) مقام معظم رهبری در خصوص جنایت میانمار در کلاس خارج از فقه اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است همان طور که ایشان تاکید داشتند باید جمهوری اسلامی در مقابل با ظلم در هر نقطه از جهان صریح و شجاعانه اعلام موضع کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین انتظار می رود، ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و روحانیون شناخته شده و تاثیر گذار در خصوص نسل کشی مردم میانمار اعلام موضع کنند، حتی دانشگاهیان نیز می توانند اقداماتی از جمله اعلام شکایت به سازمان ملل داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت کنفرانس سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: این کنفرانس و مجالسی که کشورهای منطقه در این بازه زمانی برگزار می شوند ظرفیت و فرصت مناسبی است تا به جنایت دولت میانمار پرداخته شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی تاثیر بسازیی در پایان دادن به نسل کشی مردم میانمار دارد، گفت: جمهوری اسلامی باید در این زمینه فعالتر ظاهر شوند و روند اتمام این نسل کشی را جدی تر دنبال کند چرا که این فاجعه روشن و واضح جلوی چشم همگان و سازمان ملل رخ می دهد اما اقدام عملی صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات بین المللی در مسیر پایان دادن به فاجعه انسانی در میانمار نتیجه عملی نداشته است، اظهار داشت: مسئولان سیاسی ما باید فعالتر عمل کنند و از نظر دیپلماسی هماهنگی های بیشتری با کشورهای اسلامی ایجاد کنند تا نسل کشی در میانمار خاتمه پیدا کند.

جاسمی: ضرورت تشکیل جلسه فوری سازمان همکاری‌های اسلامی برای حل بحران میانمار

سیدقاسم جاسمیبا اشاره به فرمایشات صبح امروز (سه شنبه، 21 شهریورماه) حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه خارج فقه در انتقاد از بی عملی و سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار گفت: انفعال و بی‌تحرکی دولت های اسلامی در قبال رفتار بی‌رحمانه دولت میانمار علیه مسلمانان قابل قبول نبوده و لازم است به هر نحو ممکن اعم از فشار سیاسی یا اقتصادی این دولت را در تنگنا قرار داد تا به اقدامات خود علیه مسلمانان خاتمه دهند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از مجامع حقوق بشری بین المللی، بیان کرد: مجامع بین‌المللی و حقوق بشری برای جزئی‌ترین موضوعات، هجمه‌های رسانه‌ای بین‌المللی ایجاد می‌کنند ولی در قبال کشتار بی‌رحمانه مسلمانان روهینگیا تنها به اقداماتی ابتدایی اکتفا کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان های بین المللی بار دیگر نشان دادند سازوکار فعلی سازمان ملل و مراجع حقوق بشری ناکارآمد است، افزود: در رأس دولت میانمار زنی قرار دارد که جایزه صلح نوبل را دریافت کرده و با شرایطی که در این کشور رخ داده، صلح را معنای جدیدی بخشیده است.

جاسمی با بیان اینکه مطابق فرموده مقام معظم رهبری، تشکیل جلسه فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی با موضوع جنایات میانمار ضرورت دارد، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند در مقابل این ظلم می‌ایستد و هر کمکی که لازم باشد به مردم مظلوم مورد ظلم میانمار ارائه می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با انسجام میان کشورهای مسلمان و امت اسلامی دیگر شاهد چنین فجایعی در جهان نباشیم.

موسوی بیوکی: ضرورت استفاده از ابزار تحریم علیه دولت میانمار برای پایان دادن به جنایات علیه مسلمانان

سیدابوالفضل موسوی بیوکیبا اشاره به فرمایشات صبح امروز (سه شنبه، 21 شهریورماه) حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه خارج فقه در انتقاد از بی عملی و سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار گفت: نسل کشی مسلمانان برنامه ای است که استکبار در دستور کار دارد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دشمنان اسلام به نام فرقه های مذهبی به مقابله با مسلمانان می پردازند، عنوان کرد: این در حالی است که این مقابله با مسلمانان صرفا به نام مذهب است اما در واقع رویکردی سیاسی دارد.

وی افزود: سازمان های بین المللی برای هرگونه اقدام قانونی در محاکمه یک مجرم در کشوری بیانیه صادر می کنند اما درباره مسلمانان میانمار سکوت اختیار کرده اند چرا که حمایت از مسلمانان در دستور کار آنها نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی از طریق اعزام نیروی نظامی نمی تواند به مسلمانان میانمار کمک کند بلکه باید از طرق سیاسی و اقتصادی وارد عمل شود، خاطرنشان کرد: لازم است کشورهای اسلامی با هماهنگی فشار اقتصادی نظیر تحریم ها علیه میانمار صورت داده و روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با این کشور کاهش دهند.

ابراهیمی: اقدام همزمان ۵۷ دولت اسلامی در سازمان ملل درخصوص فاجعه میانمار تأثیرگذار خواهد بود

علیرضا ابراهیمیبا اشاره به فرمایشات صبح امروز (سه شنبه، 21 شهریورماه) حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه خارج فقه در انتقاد از بی عملی و سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار گفت: سالیان سال است که در خصوص مسلمانان میانمار جنایت صورت می گیرد اما اقدام اخیر بسیار شدید بود.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه موضوع مشکل میانمار قطعا مذهبی نیست بلکه نظام سلطه بر آنها تسلط دارد، عنوان کرد: همین مسأله موضوع را سیاسی می کند و با حضور نظام سلطه در پشت پرده جنایات میانمار نمی توان گفت این قضیه یک اختلاف مذهبی است.

وی در ادامه اقدام عملی علیه دولت میانمار را صرفا نظامی ندانست و اظهار داشت: فشارها باید به صورت فشار اقتصادی باشد و زمانی که دو میلیارد مسلمان با یکدیگر هم پیمان شده و در سازمان ملل صحبت و از مسلمانان روهینگیا حمایت کنند، همه این اقدامات تأثیرگذار می شود تا مسلمانان نجات پیدا کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه سازمان کنفرانس اسلامی می تواند قدم های موثری در خصوص حل مشکل مسلمانان میانمار بردارد، خاطرنشان کرد: همه دولت های مسلمان عضو سازمان ملل باید نسبت به این قضیه واکنش نشان داده و قاطعانه صحبت کنند تا اقدام عملی بین المللی صورت گیرد.

حاتمیان: کنفرانس کشورهای اسلامی سازمان ملل را نسبت به مقابله با جنایت در میانمار فعال کند

عبدالله حاتمیانبا اشاره به فرمایشات امروز صبح (سه شنبه، 21 شهریورماه) مقام معظم رهبری در خصوص جنایت میانمار در کلاس خارج از فقه اظهار داشت: ایشان تاکید داشتند که جمهوری اسلامی علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند، خوشبختانه این موضع گیری ها به درستی صورت گرفته و تاثیر مناسبی بر فضای بین الملل داشته است.

نماینده مردم درگز در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جنایت در میانمار ضد حقوق بشر است، گفت: باید برای پایان دادن به این فاجعه انسانی و نسل کشی اقدام عملی داشت و از ظرفیت کنفرانس کشورهای اسلامی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه راه کار نظامی نیز باید مدنظر قرار گیرد توضیح داد: رهبری تاکید دارند که اقدام عملی از سوی کشورهای اسلامی صورت بگیرد و دولت میانمار را تحت فشار سیاسی و اقتصادی قرار دهیم، به نظر می رسد در صورتی که این اقدامات به نتیجه نرسد و نسل کشی در میانمار پایان نیابد باید راه کار نظامی را نیز در نظر بگیریم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: البته پیش از ورود به راه کار نظامی لازم است در عرصه بین المللی تلاش شود تا سازمان ملل در زمینه پایان دادن به کشتار مردم مسلمان میانمار فعال شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این بین نباید چشم بر ظرفیت کنفرانس کشورهای اسلامی بست، این کنفرانس می تواند در زمینه فعال کردن سازمان ملل اقدام کند و حتی راه کارهای بازدارنده را نیز دنبال کند.

جمالی سوسفی: مسئولان کشورمان در هر محفل بین‌المللی مسأله میانمار را مطرح کنند

منوچهر جمالی سوسفیبا اشاره به فرمایشات صبح امروز (سه شنبه، 21 شهریورماه) حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه خارج فقه در انتقاد از بی عملی و سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار گفت: امروز استکبار دنیا از هر طریقی قصد دارد مسلمانان را با آزار و اذیت تحت فشار قرار دهد که این مسأله ای صرفا بر سر اختلافات مذهبی نیست.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه جنایات میانمار موضوعی کاملا سیاسی است، عنوان کرد: استکبار قصد دارد جنایات میانمار را در افکار عمومی به سمت مذهبی بودن سوق دهد که با این اقدام در نهایت مشکلات کم اهمیت نشان داده شده و مسلمانان همچنان تحت فشار قرار می گیرند.

وی افزود: با این حال مردم بیدار جهان متوجه جنایات میانمار بوده و جمهوری اسلامی نیز باید در این حوزه به موقع وارد عمل شود و تمام کشورهای مسلمان جهان که در رأس آنها جمهوری اسلامی قرار دارد باید نسبت به این موضوع اعلام موضع کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مسئولان کشورمان در هر محفل بین المللی که حضور پیدا می کنند باید درباره میانمار سخن بگویند، خاطرنشان کرد: فشار وارد کردن بر یک دولت و برای نجات مظلومان همواره به معنای لشگرکشی و ورود نظامی نیست بلکه گاهی اقدام عملی هماهنگی میان کشورهای مسلمان جهان برای تحت فشار قرار دادن اقتصادی میانمار است.

بروجردی:جهان اسلام تحرک لازم برای پایان دادن به جنایت در میانمار نداشته است

علاءالدین بروجردی با اشاره به فرمایشات امروز صبح (سه شنبه، 21 شهریورماه) مقام معظم رهبری در خصوص جنایت میانمار در کلاس خارج از فقه اظهار داشت: با وجود تعطیلات تابستانی مجلس، به لحاظ اهمیت موضوع، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی فردا صبح جلسه فوق العاده ای برای بررسی ابعاد جنایت در میانمار تشکیل خواهد داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اهدا جایزه صلح نوبل به رئیس دولت میانمار، گفت: تاسف بارتر از جنایتی که توسط دولت میانمار در حال انجام است، اهدا جایزه صلح نوبل به رئیس این دولت است که نشان می دهد این جایزه با هدف تشویق اسلام ستیزی و به عنوان یک معیار اهدا می شود.

وی تاکید کرد: انتظار می رود که اولین گام در راستای پایان دادن به جنایت دولت میانمار، لغو جایزه صلح نوبل باشد و تشکیلات

کلیدواژه: حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه خارج فقه در انتقاد از بی عملی و سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار گفت | مقام معظم رهبری در خصوص جنایت میانمار در کلاس خارج از فقه اظهار داشت | مجلس شورای اسلامی در ادامه | کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی | اشاره به فرمایشات امروز صبح | مجلس شورای اسلامی در پایان | نماینده مجلس با تاکید | اشاره به فرمایشات صبح امروز | علیه ظلم در هر نقطه از جهان | مجلس دهم شورای اسلامی | کنفرانس کشورهای اسلامی | فشار سیاسی و اقتصادی | جمهوری اسلامی | مسلمانان روهینگیا | نسل کشی در میانمار | علیه دولت میانمار | مسلمانان میانمار | جایزه صلح نوبل | جمهوری اسلامی | جنایت در میانمار | جمهوری اسلامی | وزارت امور خارجه | دولت های اسلامی | دولت میانمار | کشورهای مسلمان | جنایات میانمار | اعلام موضع | صریح و شجاعانه | سازمان همکاری | فاجعه میانمار | علیه مسلمانان | تحت فشار قرار | بین المللی | پایان دادن | انتظار می رود | مردم میانمار | نماینده مردم | اقدام عملی | محکوم کردن | سازمان ملل | بین المللی | نیست بلکه | ادامه داد | نشان دهند | موضع گیری | بی

منبع: جماران

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۹۵۶۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • جامعه اسلامی کارمندان خواستار قطع روابط تجاری کشورهای اسلامی با دولت میانمار شد
 • به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جامعه اسلامی کارمندان در بیانیه‌ای جنایت‌ها علیه مسلمانان در میانمار را محکوم کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: ادامه جنایات وحشیانه علیه مسلمانان میانمار بویژه مسلمانان روهینگیا بوسیله ارتش و گروه‌‌های افراطی بودائی میانماری نسل‌کشی آشکار است که در منظر جهانیان صورت می‌گیرد. این مردم بیگناه که تنها جرمشان مسلمان بودن است که بدست دژخیمان میانماری کشته می‌شوند و خانه‌هایشان به آتش کشیده شده و اموال آنان را به تصرف در می‌آورند، این کشورها و سازمان‌های حامی دروغین حقوق بشر خونسردانه نظاره می‌کنند. جامعه اسلامی کارمندان این وحشی‌گری دولت و افراطیون میانماری را شدیداً محکوم کرده و از کشورهای اسلامی می‌خواهد با قطع روابط تجاری با میانمار کمک‌های خویش را برای مسلمانان آواره میانماری ارسال کرده و در مجامع جهانی این دولت را تحت فشار قرار دهند تا به عملیات ددمنشانه خود پایان دهد. انتهای پیام/ بیانیه جامعه اسلامی کارمندان در حمایت از مسلمانان میانمار
 • دولت ها و سازمان کنفرانس اسلامی قطع رابطه با میانمار را در دستور کار خود قرار دهند
 • امام جمعه شهر کوهپایه گفت: جنایت دولت میانمار علیه مسلمانان به شدت محکوم است و دولت ها و سازمان کنفرانس اسلامی، قطع رابطه با میانمار را در دستور کار خود قرار دهند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازاصفهان شرق؛ حجت الاسلام احمد شاکری در گفتگویی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران بر پایه دین مبین اسلام و بر مبنای فقه جعفری است و بر همین اساس هر حرکتی در هر سطحی باید بر مبنای اسلام باشد. امام جمعه شهر کوهپایه افزود: در منطقه ای که ما زندگی میکنیم با تمام آشوب هایی که در اطراف ما موجود است، جمهوری اسلامی در امنیت کامل قرار دارد و اگر این آرامش را با دید منصفانه نگاه کنیم می فهمیم که این ارامش به مدافعان حرم برمی گردد. وی گفت: در این روزها جنایات سنگین علیه مسلمانان میانمار از طرف دولت و ارتش میانمار با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت میگیرد که قابل توصیف نیست و این جنایت توسط هر مسلمانی محکوم است. حجت الاسلام شاکری بیان کرد: قساوت قلب بودایی های میانمار به جایی میرسد که هیچ رحمی در وجودشان نیست و جنایت های هولناکی انجام میدهند که این مسئله باید مورد تجزیه تحلیل مسلمانان و غیر مسلمانان قرار گیرد همانگونه که حضرت رسول(ص) فرمودند:« اگر کسی شنید که منادی ندا میدهد ای مسلمانان به داد مابرسید ومسلمان جوابش را ندهد مسلمان نیست. » وی با بیان اینکه امروز مردم میانمار بازبان بی زبانی درخواست کمک دارند؛ تاکید کرد: دولت ها و سازمان کنفرانس اسلامی محکومیت جدی در پیش گیرند و قطع رابطه با میانمار را در دستور کار خود قرار دهند و این مطلب در کلام حضرت علی(ع) اشکار است که میفرمایند: «یاورمظلوم ودشمن ظالم باشید. » و این فرمایش می طلبدکه ما دوستی و همبستگی خود را اعلام بداریم که قدم اول...
 • نوبخت در مدرسه شهید بهشتی رشت:دانش آموزان با تحصیل دانش برای پیشرفت میهن اسلامی تلاش کنند
 • به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی در مدرسه شهید بهشتی رشت بابیان اینکه تمامی وزرا و معاونان دریکی از استان‌ها و مدارس کشور حاضر شوند گفت: من هم‌سال گذشته در زاهدان بودم اما امسال رشت انتخاب کردم. وی افزود: ارزیابی من از چهار سال حضور در افتتاحیه سال تحصیلی در مدارس و استان‌های گوناگون این‌گونه بود که قطعاً هیچ‌کدام از آن حضورها مانند دیدار امروز نیست زیرا هیچ علاقه‌ای بین من و محیط نبود اما اینجا با همه‌جاهای که رفتم فرق دارد. رئیس سازمان برنامه بودجه کشور بیان کرد: تمام پست‌های که در این چند سال داشتم را پشت در ورودی مدرسه گذاشتم و تنها چیزی که من را امروز به اینجا آورد دوران دانش‌آموزی خودم در این مدرسه بود. وی بیان کرد: شریعتمداری وزیر صنعت معدن تجارت هم در این مدرسه درس خواندن و افراد زیادی هستند که به جایگاه‌های بالایی رسیدند و از این مدرسه فارغ‌التحصیل شده‌اند. وی افزود: جانبازان و ایثارگران یادگاران جبهه‌های جنگ و شهادت هستند که برای سرافرازی کشور جان‌فشانی کردند و دانش آموزان باید راه این عزیزان را ادامه دهند و برای آبادانی کشورمان تلاش کنند. نوبخت بابیان اینکه خوشبختانه هرساله شروع سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس متقارن شده است گفت: دانش آموزان با تحصیل دانش، برای پیشرفت میهن اسلامی تلاش کنند. رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بابیان اینکه دانش آموزان باید آینده‌سازان فردا باشند، افزود: اکنون بسیاری از بزرگان کشور و آن‌هایی که در رأس کار هستند از همین مدرسه به آن مقام رسیدند و امروز از تصمیم گیران کشور هستند. انتهای پیام/ن
 • پیگیری اولویت وزارتخانه ها از سوی دولت به توان نظارتی مجلس کمک می کند
 • نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام رئیس‌جمهور در پیگیری برنامه‌ها و اقدامات وزارتخانه‌ها و لزوم تنظیم گزارش ۶ ماهه از میزان تحقق اهداف به توان نظارتی مجلس نیز کمک می‌کند و مجلس می‌تواند با تکیه بر همین اطلاعات عملکرد مطلوب بخش‌های کشور را رصد کند. به گزارش صدای ایران،شهاب‌الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: توسعه متوازن که یکی از اولویت های در نظر گرفته شده برای وزارت کشور از سوی دولت و رئیس‌جمهور است، نیازمند آمایش سرزمین و شناخت دقیق از وضع موجود کشور دارد و اگر به خوبی این کار انجام شود می توانیم در آینده بحران‌های مختلفی را نظیر بحران آب مدیریت کنیم. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص وضع جذب سرمایه گذاری خارجی در استان‌ها گفت: برای حل این مسئله و بهبود شرایط جذب سرمایه گذاری در استان‌ها باید اختیارات استانداران افزایش یابد و بتواند بدون از دست دادن وقت و ایجاد تسهیلات تشویقی سرمایه گذاران را به استان‌ها دعوت کند. اما در حال حاضر استانداران اختیار کافی را برای تحقق این اولویت ندارند. همچنین باید معاونت جذب سرمایه گذاری وزارت اقتصاد نیز در استان‌ها فعالانه‌تر عمل کند و مجلس نیز در این‌باره می تواند با قوانین حمایتی نقش آفرینی کند. وی تاکید کرد: اما لازمه بهبود شرایط در استان‌ها دقت در انتخاب استانداران است و در شرایطی که اولویت کشور توسعه در همه بخش‌ها است، باید استانداران توانایی و سابقه اجرایی قوانین بالادستی را داشته باشند. همچنین باید ساختار اداری نیز اصلاح گردد و در سیستم اداری به جای وضع موجود که راندمان و بهره وری پایینی وجود دارد، چالاکی و بهره وری در جریان بیفتد و سازمان‌ها با یکدیگر هماهنگ شوند. این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پایان تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که وزارت کشور برای تحقق مطالبات رئیس‌جمهور باید به آن...
 • نماینده تبریز:پیگیری اولویت وزارتخانه ها از سوی دولت به توان نظارتی مجلس کمک می کند
 • نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام رئیس‌جمهور در پیگیری برنامه‌ها و اقدامات وزارتخانه‌ها و لزوم تنظیم گزارش ۶ ماهه از میزان تحقق اهداف به توان نظارتی مجلس نیز کمک می‌کند و مجلس می‌تواند با تکیه بر همین اطلاعات عملکرد مطلوب بخش‌های کشور را رصد کند. شهاب‌الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: توسعه متوازن که یکی از اولویت های در نظر گرفته شده برای وزارت کشور از سوی دولت و رئیس‌جمهور است، نیازمند آمایش سرزمین و شناخت دقیق از وضع موجود کشور دارد و اگر به خوبی این کار انجام شود می توانیم در آینده بحران‌های مختلفی را نظیر بحران آب مدیریت کنیم. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص وضع جذب سرمایه گذاری خارجی در استان‌ها گفت: برای حل این مسئله و بهبود شرایط جذب سرمایه گذاری در استان‌ها باید اختیارات استانداران افزایش یابد و بتواند بدون از دست دادن وقت و ایجاد تسهیلات تشویقی سرمایه گذاران را به استان‌ها دعوت کند. اما در حال حاضر استانداران اختیار کافی را برای تحقق این اولویت ندارند. همچنین باید معاونت جذب سرمایه گذاری وزارت اقتصاد نیز در استان‌ها فعالانه‌تر عمل کند و مجلس نیز در این‌باره می تواند با قوانین حمایتی نقش آفرینی کند. وی تاکید کرد: اما لازمه بهبود شرایط در استان‌ها دقت در انتخاب استانداران است و در شرایطی که اولویت کشور توسعه در همه بخش‌ها است، باید استانداران توانایی و سابقه اجرایی قوانین بالادستی را داشته باشند. همچنین باید ساختار اداری نیز اصلاح گردد و در سیستم اداری به جای وضع موجود که راندمان و بهره وری پایینی وجود دارد، چالاکی و بهره وری در جریان بیفتد و سازمان‌ها با یکدیگر هماهنگ شوند. این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پایان تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که وزارت کشور برای تحقق مطالبات رئیس‌جمهور باید به آن توجه کند ایجاد...
 • نامه مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی ایران به دبیر کل سازمان ملل در خصوص جنایات میانمار علیه مسلمانا
 • به گزارش بی‌باک متن کامل این نامه بدین شرح است:جناب آقای آنتونیو گوترش،دبیر کل محترم سازمان ملل متحد،خشونت¬های شرم¬آور و فاجعه بار کشتار جمعی و پاکسازی قومی میانمار علیه مردم بی پناه روهینگیایی قلب هر انسان آزاده¬ای را آکنده از درد و اندوه ساخته است. این مسئله نمونه¬ای دیگر از رنجی است که بر جهان پر از ظلم ما می¬گذرد. از سوریه و بحرین و یمن و نیجریه و میانمار کمتر جایی را می¬توان یافت که خون انسانی در آن جاری نباشد و آزاداندیشانی که دل در گرو این نهاد بین¬المللی داشته¬اند ناامید و مستأصل¬تر از همیشه همچنان خواهان پایان دادن این جنون جهانی هستند.بر اساس یافته¬های گزارش دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل که در سوم فوریه امسال منتشر شد جنایات حقوق بشری شرم¬آوری توسط نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا به صورت سازمان¬یافته و گسترده به وقوع پیوسته است از جمله تجاوز دسته جمعی جنسی علیه زنان و دختران روهینگیایی، کشتار گسترده و غیر قانونی از جمله کشتار نوزادان و کودکان خردسال، شکنجه و ربودن مردم.سخنان آقای زید رعد الحسین، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل بسیار گویاست:«جنایات بی رحمانه ویرانگری که این کودکان روهینگیایی با آن مواجه شده¬اند غیر قابل تحمل است – چه تنفری می¬تواند فردی را وادار کند نوزادی را که برای شیر مادرش گریه می¬کند با خنجر بکشد؟ و مادر، این کشتار را در حالی مشاهده کند که به وسیله همان مأمورین امنیتی به صورت گروهی مورد تجاوز قرار می¬گیرد – این چه عملیات پاکسازی است؟ چه اهداف امنیت ملی می¬تواند به این وسیله برآورده شود؟» آیا این باعث شرمساری نیست که پس از گذشت بیش از هفت ماه از این گزارش هر روز شاهد وخیم¬تر شدن اوضاع هستیم به طوری که چند روز پیش در 11 سپتامبر 2017، کمیساریای عالی حقوق بشری سازمان ملل آقای رعد الحسین بار دیگر هشدار داد که...
 • رییس جمهور:نظام تحصیلی و کتب آموزشی امروز ما دانش آموزان را حتی برای امروز تربیت نمی کنند بلکه آنان را برای دیروز تربیت می کنند
 • حسن روحانی روز شنبه در این مراسم که در هنرستان دخترانه شهید مدرس در تهران برگزار شد، این پرسش را به عنوان پرسش مهر امسال مطرح کرد که چگونه باید درمحیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟ دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصلی 97-96 و تقارن آن را با پیام ایثارگری امام حسین(ع) و یاران وفادارش گرامی داشت و شروع دوره جدید از فعالیت و تلاش در عرصه آموزش و پرورش را به دانش‌آموزان، معلمان و همه تلاشگران وزارتخانه کلیدی آموزش و پرورش تبریک گفت. رییس جمهور با بیان اینکه نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی،  شروع حرکت به سوی پله‌ای جدید است، اضافه کرد: اگر 12 سال تحصیلی را 12 پله برای پیشرفت در نظر بگیریم، به معنای آن است که پس از پیمودن پله دوازدهم به سطحی از توانمندی و برخورداری از دانش برسیم که برای ورود به عرصه فعالیت، کار و تلاش در اجتماع آماده باشیم. دکتر روحانی اضافه کرد: ممکن است مسیر و ایام تحصیل برای برخی از دانش‌آموزان ما با سختی‌هایی همراه باشد، اما قطعاً وقتی پس از پایان دوران تحصیل به این ایام نگاه کنید، خواهد دید که جزو بهترین روزهای زندگی شما بوده است. رییس جمهور اظهار داشت: برای اینکه در آینده احساس بهتری نسبت به دوران تحصیل خود داشته باشیم و احساس کنیم که با پایان تحصیلات شرایط مناسب‌تری برای حضور مؤثر و سازنده در جامعه داریم، لازم است مقدماتی در دوران تحصیل و مدرسه فراهم شود که این مقدمات از فضا و محیط تحصیلی تا رفتار مسئولین مدارس و همکلاسی‌ها و نوع رفتار والدین و دانش‌آموزان را شامل می‌شود و در سال‌های اخیر، چگونگی مواجهه ما با فضای مجازی نیز به این مؤلفه‌ها افزوده شده است. دکتر روحانی تصریح کرد: رابطه معلم با دانش‌آموزان و دانش‌آموزان با...
 • محسن میردامادی:در شرایط فعلی رئیس دولت باید با چراغ به دنبال جایگزین بگردد/احزاب اصولگرا و اصلاح طلب برای تشکیل کابینه سایه اقدام کنند/تشکیل کابینه سایه به حزب اپوزیسیون سازوکار مناسب نقد می دهد
 • محسن میردامادی در یادداشتی برای روزنامه شرق نوشته است: تشکیل «کابینه سایه» یا «دولت سایه» سنتی است که از اواسط قرن بیستم در بریتانیا شکل گرفت. بریتانیا دارای نظام پارلمانی است و نظام حزبی آن در عمل، نظامی دو‌حزبی شناخته می‌شود. در ۱۹۵۱ هیو گایتسکل، رهبر حزب کارگر، رسما تعدادی از نمایندگان عضو جناح مخالف را در مجلس به‌عنوان وزرای سایه در برابر کابینه حزب محافظه‌کار به رهبری وینستون چرچیل معرفی کرد. پس از آن، تشکیل دولت سایه در تعداد درخور‌توجهی از کشورهای دارای نظام حکومتی مبتنی بر رقابت آزاد حزبی، به‌ویژه در کشورهای دارای نظام پارلمانی، به اجرا درآمد. کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و مالزی از‌جمله کشور‌های دارای کابینه سایه هستند. در این‌گونه نظام‌ها معمولا دو حزب بزرگ به‌عنوان بازیگران اصلی نظام حزبی در کنار تعدادی احزاب کوچک‌تر فعالیت دارند؛ به‌این‌ترتیب همواره یکی از دو حزب بزرگ به‌تنهایی یا با ائتلاف با برخی از احزاب کوچک‌تر دولت را تشکیل می‌دهد و حزب بزرگ دیگر، نقش اپوزیسیون را ایفا می‌کند. حزب یا جناح اپوزیسیون برای اعمال نظارت سازمان‌یافته و کارشناسانه بر عملکرد دولت، «کابینه سایه» را متشکل از سیاست‌مداران ارشد حزب تشکیل می‌دهد و عملا آلترناتیوی برای دولت مستقر تلقی می‌شود. در کابینه سایه، متناظر با هر‌یک از وزرای دولت، یک وزیر سایه وجود دارد و رئیس کابینه سایه، رهبر اپوزیسیون است. در این ساختار، هر وزیر سایه وظیفه نظارت بر سیاست‌گذاری‌ها و عملکرد دولت در حوزه مربوطه را برعهده دارد و سخنگوی رسمی حزب اپوزیسیون در آن حوزه است. برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در آن حوزه را نقد می‌کند و در مواردی برنامه‌های جایگزین پیشنهاد می‌دهد؛ در‌صورتی‌که حزب اپوزیسیون به قدرت برسد و دولت را تشکیل دهد، معمولا همین وزرای سایه مسئولیت وزارتخانه ذی‌ربط را بر عهده خواهند گرفت. نتیجه این سازوکار، قابل پیش‌بینی و ارزیابی‌بودن ترکیب دولت بعدی است. این امر مهم خود می‌تواند عاملی اثرگذار...
 • دولت از کم اطلاعی اقتصادی عموم جامعه استفاده می کند/رشد اقتصادی نفتی از شکنندگی اقتصاد خبر می دهد
 • طه رمضانی اظهار داشت: نکته‌ای که دولت در حال حاضر از آن استفاده می‌کند کم سوادی اقتصادی عموم جامعه است. طه رمضانی کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو و در پاسخ به اینکه اثر تغییر سال پایه برمیزان آمار رشد اقتصادی چیست گفت: تغییر سال پایه یک بحث حسابداری است و در مبحث حسابداری رشد بررسی می‌شود و این تغییر سال ممکن است تغییراتی ایجاد کند، ولی قاعده این است که هر چند وقت یکبار برای دقیق کردن حسابداری رشد، سال پایه را تغییر می‌دهند، ولی این تغییر نباید باعث انحراف محاسبات از حقیقت اصلی شود. وی افزود: از طرفی اگر مبلغ میزان رشدی که اعلام می‌شود بالا بود هم نمی‌توان آن را فقط به تغییر سال پایه منتسب کرد. اما نکته‌ای که دولت در حال حاضر از آن استفاده می‌کند کم سوادی اقتصادی عموم جامعه است. همان طور که گفته شد نرخ رشد یک موضوع حسابداری است و تنها نشان دهنده رشد اقتصادی نیست. در حال حاضر در مباحث اقتصادی و کتب دانشگاهی نیز به این موضوع تاکید می‌شود. یعنی نرخ رشد می‌تواند یکی از عواملی باشد که در برنامه‌ریزی اقتصادی دقت بیشتری به آن داشته باشیم، ولی اینکه مرتبا بر نرخ رشد به عنوان عامل اصلی رشد اقتصادی تاکید می‌شود کم سوادی اقتصادی است. این اقتصاددان در ادامه اظهار داشت: ما بیش از اینکه آمارهای دولت را مورد خدشه قرار دهیم، باید به دنبال ارتقای سواد اقتصادی مردم باشیم و سواد مردم را نسبت به نرخ رشد ارتقا دهیم. مثلا کارآیی و عدالت مسئله‌ای است که در این زمینه مطرح می‌شود.رمضانی گفت: فرض کنیم که نرخ رشد مناسب داشته باشیم، ولی در نظر نگرفتن عدالت باعث می‌شود که ما رشد اقتصادی مناسب نیز نداشته باشیم، مثلا اگر نرخ رشد اضافه شود، ولی بحث عدالت مورد سوال باشد و فاصله طبقاتی نیز همچنان بیشتر شود این...
 • مدیران استان باید عملکرد دولت را در قالب آمار منعکس کنند
 • به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمدابراهیم الهی تبار پیش از ظهر یکشنبه در ستاد بزرگداشت هفته دولت با بیان اینکه مسئولان باید با استفاده از ظرفیت این هفته و بهره گیری از امکانات، ارتباط خوبی بین مردم و دولت ایجاد کنند، عنوان کرد: باید با تولید اطلاعات آماری و ارائه آن، زمینه مقایسه و ارزیابی خدمات صورت گرفته در دستگاه های اجرایی و نهادها برای مخاطبان و مردم فراهم شود. معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان افزود: آمار و اطلاعات باید پایه و مبنای درستی داشته باشد تا مردم به راحتی به مقایسه عملکردها بپردازند. الهی تبار یکی از مولفه های اثرگذار در پیروزی حجت الاسلام حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را ارائه آمار دقیق، صحیح و شفاف از خدمات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: عملکرد دولت در حوزه های مختلف توسط صاحبنظران و بزرگان حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و آنها این خدمات را تائید کردند. وی خواستار تشکیل تیم ویژه دستگاه های اجرایی برای احصای خدمات صورت گرفته و انعکاس آن در قالب آمار و ارقام شد و عنوان کرد: فضای مجازی نقش موثری در ارتباط بین بخش های مختلف دارد و می توان از این ظرفیت برای انعکاس خدمات صورت گرفته و افزایش ارتباط بین مردم و دولتمردان بهره گرفت. وی یاداور شد: نشست مطبوعاتی استاندار همدان در خصوص اطلاع رسانی تعداد پروژه ها و روند حضور مقامات در استان چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود. الهی تبار عنوان کرد: زمان سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به استان همدان برای افتتاح چند پروژه ملی اطلاع رسانی خواهد شد اما ممکن است این سفر همزمان با هفته دولت یا بعد از این هفته انجام شود.
 • افزایش قیمت آهن بیشتر از همه به ضرر تولید کنندگان است/بسیاری از واحد های تولیدی با کمتر از ۵۰ درصد توان خود فعالیت می کنند/کیفیت شمش ها و ورق های تولیدی ایران بالاترین کیفیت جهانی را دارد
 • باید بررسی شود چه کسانی در وزارت صنعت و معدن به دنبال واردات هستند و چه مافیایی قرار است این واردات را انجام دهد و اگر قرار است آهن های وارداتی عرضه شوند کجا و با چه وقفه ای عرضه خواهند شد؟ بشارتی با اشاره به کیفیت بالای آهن های تولیدی در ایران خاطرنشان کرد: شمش های تولیدی ذوب آهن اصفهان طبق آزمایش های متعدد بالاترین کیفیت جهانی را داشته و هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که کیفیت ورق های آن از کیفیت ورق های تولیدی ذوب آهن اصفهان بالاتر است. قدس آنلاین- حبیب‌الله بشارتی، رئیس اتحادیه آهن سازان استان تهران در گفت و گو با قدس آنلاین در خصوص افزایش حدود ۵۰ درصدی قیمت میلگرد و انواع محصولات فولادی گفت: در وهله اول ما به عنوان تولیدکنندگان این محصولات از این موضوع متضرر می شویم. چرا که این افزایش قیمت ها سود را برای واسطه ها و دلال ها افزایش می دهد. وی ادامه داد: در واقع ما به عنوان تولید کننده با نوسانات قیمت زیان ده می شویم به طوریکه با افزایش قیمت محصولات اولیه در کنار افزایش قیمت محصول نهایی، تولید کننده باید کالا را با قیمت مشخص تحویل دهد. ضمن اینکه دریافت رقم قرارداد نیز همیشه با تاخیر انجام می شود. بشارتی خاطرنشان کرد: برای مثال در اوایل ماه جاری ظرف دو روز قیمت آهن به ازای هر کیلو ۳۰۰ تومان افزایش یافت و این به سود افرادی شد که آهن ذخیره در انبار داشتند. در هرصورت افزایش قیمت به ضرر تولید کننده است. وی افزود: موضوع دیگر افزایش قیمت ورق های گالوانیزه است که قیمت آن به صورت وحشتناکی بالا رفته است که نتیجه این افزاش قیمت را هم مصرف کننده نهایی و هم تولید کننده اولیه آن می دهد. بشارتی در خصوص طرح پیشنهادی کاهش تعرفه واردات شمش آهن اظهار داشت:...
 • سپاه گرگان آماده جمع آوری کمک برای مسلمانان میانمار است
 • گرگان - فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: کمک به مردم مسلمان میانمار یک وظیفه انسانی است و سپاه این آمادگی را دارد کمک های نقدی و غیر نقدی را جمع آوری کند. سید علی مهاجر، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کمک به مردم مسلمان میانمار یک وظیفه انسانی است و سپاه این آمادگی را دارد کمک های نقدی و غیر نقدی را جمع آوری کند. وی افزود: با مطرح کردن این موضوعات برخی ها اعتراضاتی می کنند که این افراد حتی شهدای مدافعان حرم را هم زیر سوائل می برند اما باید توجه داشت کسانی که این سخنان را بازگو می کنند حتی توفیق کمک رسانی به فقرای شهر و دیار خود را هم ندارند. فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: در برخی ازجا ها افراد با تقدیم جان خود مدافعان حرم می شوند و در برخی از جاها با تقدیم هدیه ای از مال خود مدافع حریم دین خود خواهند شد، دینی که توصیه به انفاق و نوعدوستی دارد. وی با اشاره به بحث اربعین، افزود: مردم ولایت مدار ما علاقه مند هستند در برپایی موکب که زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است نقش آفرینی کنند. مهاجر اظهارداشت: پایگاه های بسیج و مقاومت این آمادگی را دارند نسبت به جمع آوری نذورات اقدام کنند. وی با اشاره به اینکه امسال یکی از موکب های گلستان دارای مجوز شد اما فعالیت خود را از سال آینده آغاز می کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر گلستان دارای ۱۰ موکب است که چهار موکب متعلق به گرگان است.
 • درخواست ژاپن از ایران برای توقف برنامه هسته ای کره شمالی
 • خبرگزاری میزان- وب‌سایت بلومبرگ گزارش داد که وزیر خارجه ژاپن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل از همتای ایرانی خود خواستار افزایش فشارهای تهران به کره‌شمالی برای توقف برنامه هسته‌ای شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزرای میزان، بلومبرگ گزارش داد که دولت ژاپن از ایران خواسته تا با افزایش فشارها به پیونگ‌یانگ به مهار برنامه هسته‌ای این کشور کمک کند. به نوشته بلومبرگ «تارا کونو» وزیر خارجه ژاپن روز جمعه در ابتدای دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران پیش از هرگونه احوالپرسی مرسوم دیپلماتیک به همتای ایرانی خود گفت: شما باید در مسئله کره‌شمالی به ما کنید. تنش بین آمریکا و متحدانش با کره‌شمالی روز‌به‌روز شدیدتر می‌شود، واشنگتن با اعمال تحریمهای همه‌جانبه و تهدید نظامی و حتی بابودی کره‌شمالی تلاش دارد پیونگ‌یانگ برنامه موشکی وهسته‌ای خود را کنار بگذارد و از طرف دیگر مقامات کره‌شمالی بدون توجه به این تحریمها به آزمایشهای موشکی و هسته‌‌ای خود ادامه می‌دهند چرا که اعتقاد دارند تحریمهای آمریکا و متحدانش علیه این کشور ظالمانه و زورگویی است. دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل کره‌شمالی را تهدید کرد اگر دست از برنامه موشکی و هسته‌ای خود بر ندارد آمریکا این کشور 25 میلیونی را نابود خواهد کرد. کیم جونگ اون رئیس‌ کره‌شمالی در واکنش به نابودی کشورش از سوی آمریکا در بیانیه‌ای دونالد ترامپ را پیر خرفتی توصیف کرد که تنها باید با آتش او را مهار کرد و آمریکا را به شدیدترین اقدام مقابله‌ای که تاکنون تجربه کرده، تهدید کرد. انتهای پیام/
 • امارات:تدابیر لازم را برای توقف حمایت قطر از تروریسم را اتخاذ کرد ه ایم
 • وزیر خارجه امارات در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد که چهار کشور عربی تدابیر لازم برای توقف حمایت قطر از تروریسم را اتخاذ کرده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات با اشاره به اینکه چهار کشور عربی تدابیر لازم برای توقف حمایت‌های قطر از تروریسم را اتخاذ کرده‌اند، گفت: مواضع ما روشن است و آن مقاومت در برابر تروریسم و عدم مسامحه با کسانی است که از تروریسم حمایت می‌کنند.بن زاید افزود که کشورش برای گسترش صلح و نابودی افراطی‌گری تلاش و نقش موثری در ثبات کشورهای عربی ایفا می‌کند.بنابر گزارش وبگاه «الحدث»، وزیر خارجه امارات همچنین تصریح کرد که بحران‌های منطقه هزینه‌های جانی و مالی زیادی داشته است و در اجلاس ریاض نیز بر وحدت عربی و اسلامی برای مبارزه با تروریسم تأکید شد.وی همچنین خشونت علیه مسلمانان میانمار را محکوم کرد و در رابطه با بحران یمن نیز گفت که امارات به ایفای نقش خود در ائتلاف عربی ادامه خواهد داد.
 • شورای تشکل های صنایع دستی برای فاجعه میانمار بیانیه داد
 • شورای تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی کشور با محکوم کردن فاجعه تاثربرانگیز کشتار مردم بی‌پناه میانمار که در روزهای اخیر رخ داد بیانیه‌ای را صادر کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور؛ شورای عالی تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی در پی فاجعه تأثربرانگیز کشتار مردم بی‌دفاع میانمار بیانیه ای صادر را منتشر کردند، متن این بیانیه به شرح زیر است: فاجعه تاسف بار کشتار مردم مظلوم میانمار برای امت اسلامی، دردی کمتر از درد فلسطین نیست و باید همگان برای پاسخ مناسب به آنانی که می خواهند غم بزرگ دیگری به امت اسلام تحمیل کنند ایستاد و قاطعانه برخورد نمود. فعالان تشکل های غیردولتی و هنرمندان عرصه صنایع دستی کشور ضمن محکوم کردن کشتار مردم بی دفاع میانمار، از آزادی خواهان جهان خصوصا ملت های مسلمان و به ویژه ملت بزرگ ایران و صد البته از مسئولین ایران اسلامی می خواهند که اقدام مناسب و پاسخ لازم این تجاوز آشکار به حقوق محرومان را از یاد نبرده و برخورد قاطع و فوری را با این فاجعه انسانی به انجام رسانده و حمایت های لازم را از آوارگان این فاجعه به عمل آوردند. لذا ما هنرمندان وفعالان سازما نهای مردم نهاد صنایع دستی کشور آمادگی کامل خود را برای انجام رسالت انسانی حمایت از مظلومین اعلام و بار دیگر فاجعه انسانی میانمار را محکوم می کنیم.
 • صدور بیانیه ای برای محکوم کردن کشتار مردم میانمار
 • شورای تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی کشور با محکوم کردن فاجعه تأثربرانگیز کشتار مردم بی‌پناه میانمار، بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، شورای عالی تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی درپی فاجعه تأثربرانگیز کشتار مردم بی‌دفاع میانمار، بیانیه‌ای را صادر و منتشر کرد که در آن آمده است: فاجعه تاسف‌بار کشتار مردم مظلوم میانمار برای امت اسلامی، دردی کمتر از درد فلسطین نیست و باید همگان برای پاسخ مناسب به آنانی که می‌خواهند غم بزرگ دیگری به امت اسلام تحمیل کنند، بایستند و قاطعانه برخورد کنند. فعالان تشکل‌های غیردولتی و هنرمندان عرصه صنایع دستی کشور ضمن محکوم کردن کشتار مردم بی‌دفاع میانمار، از آزادی‌خواهان جهان بخصوص ملت‌های مسلمان و بویژه ملت بزرگ ایران و صد البته از مسئولین ایران اسلامی می‌خواهند که اقدام مناسب و پاسخ لازم این تجاوز آشکار به حقوق محرومان را از یاد نبرده و برخورد قاطع و فوری را با این فاجعه انسانی به انجام رسانده و حمایت‌های لازم را از آوارگان این فاجعه به عمل آوردند. لذا ما هنرمندان و فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد صنایع دستی کشور آمادگی کامل خود را برای انجام رسالت انسانی حمایت از مظلومین اعلام و بار دیگر فاجعه انسانی میانمار را محکوم می‌کنیم. انتهای پیام
 • عضو زرتشتی شورای شهر یزد:حکمی برای توقف فعالیتم ابلاغ نشده است
 • عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد، گفت: هنوز هیچ حکمی برای توقف فعالیتم در شورای شهر به بنده ابلاغ نشده و در حال حاضر به عنوان عضو شورای شهر و با پشتوانه رأی مردم در حال خدمت به همشهریان هستم.«سپنتا نیکنام» در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد صدور حکم توقف فعالیت خود به عنوان عضو شورای اسلامی شهر یزد، اظهار کرد: با وجود صدور این حکم از سوی دیوان عدالت اداری، هنوز هیچ ابلاغی به وی نرسیده است.وی پشتوانه فعالیت خود را رأی مردمی دانست و بیان کرد: مردم شهر یزد با حضور پرشور و فعالانه و رأی قاطعانه خود در انتخابات 29 اردیبهشت ماه امسال طبق قانون حمایت خود را از حضور نماینده زرتشتیان در شورای شهر اعلام کردند.‌سپنتا نیکنام پیش از این عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد بوده که مسئولیت رییس کمیسیون خدمات شهری را به عهده داشته است.گفتنی است؛ دیوان عدالت اداری به دنبال شکایت یکی از کاندیدای شورای اسلامی شهر یزد، با صدور حکمی دستور توقف موقت فعالیت سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد را صادر کرده است
 • بلوف جدید ترامپ درباره توان خود برای کسب آرای مردمی
 • «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته در یک سخنرانی در آلابامای آمریکا ادعا کرد: در دوره انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، برایم کسب آرای مردمی ساده تر بود؛ اما من روی کسب آرای کالج الکترال (مجمع گزینندگان) تمرکز کرده بودم. ترامپ افزود: «من بسیار هوشمندانه در ایالت‌هایی که رأی الکترال کالج مد نظر بود، به مبارزات انتخاباتی پرداختم. من هیچ وقت از طرفداران الکترال کالج نبوده ام؛ اما هم اکنون از آن قدردانی می کنم. برای من پیروزی بر اساس آرای مردمی ساده تر است؛ زیرا فقط کافی است به ایالات نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس بروم.» رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: «زیبایی الکترال کالج در این است که باید به ایالت های کوچک تر رفت. الکترال کالج باعث شد برخی ایالت های کوچک که هیچ گاه انسان به آنها فکر هم نمی کند بتواند اثر گذار باشد؛ اما من بیشتر روی ایالت های پنسیلوانیا و کارولینای شمالی تمرکز کردم.» دونالد ترامپ در حالی با کسب آرای کالج الکترال در انتخابات آمریکا پیروز شده است که در نوامبر سال 2012 در توییتر خود نوشته بود: الکترال کالج برای دموکراسی آمریکا یک فاجعه است. این درحالیست که وی در نوامبر 2016 هم اعلام کرد: الکترال کالج از این نظر که به رأی همه ایالت ها – از جمله ایالت های کوچک—اهمیت می دهد، فوق العاده است. هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات این کشور، با اختلاف 3 میلیون رأی توانست با کسب آرای عمومی، دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواه خود را شکست دهد. این درحالیست که به دلیل پیروزی دونالد ترامپ در کسب آرای الکترال کالج، وی به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا وارد کاخ سفید شد.
 • تلاش ۷کشور برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره میانمار
 • فرانسه، بریتانیا، آمریکا به همراه ۴ کشور دیگر خواستار برگزاری نشست شورای امنیت طی هفته آینده برای مذاکره درباره ادامه خشونت‌ها در میانمار شده‌اند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، بریتانیا، آمریکا، فرانسه، مصر، قزاقستان، سنگال و سوئد از آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خواسته اند تا شورای امنیت را در جریان عملیات نظامی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخین بگذارد. اتیوپی به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرده است که در حال رایزنی برای تعیین زمان دقیق برگزاری این نشست است. شورای امنیت خواستار پایان خشونت ها شده است ولی سازمان های حقوق بشری اعلام کرده اند که خشونت ها همچنان ادامه دارد. سازمان ملل عملیات نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی خوانده است. امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز تاکید کرده است که این عملیات در میانمار، نسل کشی است. منبع: تسنیم ارسال به تلگرام
 • تلاش ۷ کشور برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره میانمار
 • فرانسه، بریتانیا، آمریکا به همراه ۴ کشور دیگر خواستار برگزاری نشست شورای امنیت طی هفته آینده برای مذاکره درباره ادامه خشونت‌ها در میانمار شده‌اند. به گزارش گروه بین الملل بی‌باک به نقل از خبرگزاری فرانسه، بریتانیا، آمریکا، فرانسه، مصر، قزاقستان، سنگال و سوئد از آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خواسته اند تا شورای امنیت را در جریان عملیات نظامی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخین بگذارد.اتیوپی به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرده است که در حال رایزنی برای تعیین زمان دقیق برگزاری این نشست است.شورای امنیت خواستار پایان خشونت ها شده است ولی سازمان های حقوق بشری اعلام کرده اند که خشونت ها همچنان ادامه دارد.سازمان ملل عملیات نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی خوانده است. امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز تاکید کرده است که این عملیات در میانمار، نسل کشی است. منبع: تسنیم
 • تلاش رئیس ایرانی اوبر برای حفظ روحیه کارمندان بعد از توقف فعالیت در لندن
 • به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات بی‌باک نقل از انگجت، این نامه نگاری پس از آن رخ می دهد که فعالیت اوبر در لندن و چندشهر دیگر انگلیس ممنوع اعلام شد. در این نامه خسروشاهی کارمندان و رانندگان اوبر را خطاب قرار داده و نوشته خیلی راحت است که تصور کنیم عدم تمدید مجوز فعالیت اوبر در لندن کار ناعادلانه ای است، اما واقعیت این است که سوءشهرت هزینه بالایی دارد. وی اذعان کرده که آنچه مردم در مورد اوبر در ذهن دارند اهمیت زیادی دارد و لذا باید در همه زمینه ها یکپارچه و هماهنگ عمل کنیم. خسروشاهی افزوده که اوبر چنین کاری خواهد کرد و سطح همکاری های خود را در تمامی شهرهای فعال در آنها ارتقا خواهد بخشید. مدیرعامل اوبر تصریح کرد:امیدوارم در آینده مشخص شود که اوبر نه تنها یک محصول عالی است، بلکه شرکتی عالی نیز هست که به طور معناداری به جامعه کمک می کند. علت عدم تمدید مجوز فعالیت اوبر در لندن، سیاست های آن در ارتباط با گزارش موارد وقوع جرائم مختلف، عدم رعایت استانداردهای ضروری در مورد کنترل راننده ها و غیره عنوان شده است. اوبر پیش از این به علت انتشار گزارش هایی در مورد آزار جنسی کارکنان زن هم بر سرزبان ها افتاده بود. انتهای پیام/آ
 • استفاده از امواجی برای ذخیره اطلاعات
 • تهران- ایرنا- محققان یک تراشه جدید پردازش کوانتومی ساختند که از امواج صوتی برای ذخیره و تبدیل اطلاعات کوانتومی بهره می‌برد. به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از ساینس دیلی، این تراشه از یک نوسانگر موج آکوستیک برای ذخیره‏، انتقال و ترجمه اطلاعات در کیوبیت‌ها یا بیت‌های کوانتومی استفاده می‌کند. کیوبیت یک سیستم کوانتوم مکانیکی با دو حالت است. در واقع کیوبیت ذره‌ای است که می‌تواند به ‌طور همزمان دو حالت مختلف داشته باشد. هنگامی که یک حالت کوانتومی دستکاری می‌شود، در حالت دیگر می‌توان میزان آن را اندازه‌گیری کرد و این ویژگی، امکان انتقال اطلاعات را فراهم می‌کند. این تراشه از کیوبیت‌هایی بهره می‌برد که از جنس آلومینیوم ابررسانا و یک نوسانگر از جنس ویفر یاقوت ساخته شده‌اند و دو سطح بازتابنده امواج صوتی دارند. هنگامی که یک ذره کوانتومی صوت یا فونون بین این دو سطح بازتابنده حرکت رفت و برگشت انجام می‌دهد، قادر است مدت زمان بسیار طولانی به حیات خود ادامه دهد.این ساختار را می‌توان با یک کیوبیت ابررسانا جفت کرد که با استفاده از یک دیسک نیترید آلومینیوم روی سطح یاقوت ساخته شده است و انرژی صوتی را به انرژی الکترومغناطیسی و برعکس تبدیل می‌کند. به این ترتیب محققان از طریق تغییر حالت کوانتومی بین کیوبیت و نوسانگر مکانیکی به ‌سادگی می‌توانند اطلاعات کوانتومی را اندازه‌گیری و دستکاری کنند.این شیوه جدید، ساده و کارآمد ذخیره اطلاعات می‌تواند موجب افزایش سرعت پردازش کوانتومی شود. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science منتشر شده است.علمی (6)**9259**1834مترجم: سپیده علی کاشانی ** انتشار: ناهید شفیعی
 • برای ماه محرم از کدام محصولات پلاستیکی استفاده شود
 • به گزارش پارس نیوز، سید رحیم مقیمی، رئیس اتحادیه صنف پلاستیک درخصوص فروش محصولات پلاستیکی در ایام محرم اظهار کرد: در ایام محرم، خرید محصولات پلاستیکی نسبت به دیگر ایام سال با افزایش تقاضا مواجه می‌شود اما خریداران مواد پلاستیکی نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که تنها محصولات پلاستیکی شفاف را خریداری کنند. وی همچنین درباره خرید محصولات یکبار مصرف گیاهی افزود: تکنولوژی تولیدی ظروف گیاهی تنها در اختیار دو کشور بوده و این تکنولوژی حتی در اروپا نیز وجود ندارد حال چگونه ما از آن بهره می‌بریم ؛‌ واقعیت آن است که بیش از 70درصد محصولات یکبار مصرف از پلیمر تشکیل شده زیرا در غیراین‌صورت این کالاها اصلا حالت نمی‌گیرند. مقیمی خطاب به خریداران مواد یکبار مصرف پلاستیکی گفت: شفافیت و هک شدن برند و مشخصات تولیدکننده در انتهای ظروف یکبار مصرف جزو استانداردهای این نوع مواد است بنابراین از خرید محصولات غیرشفاف و بدون نام،‌ جدا خودداری کنید ؛ از طرف دیگر سفره‌های یکبار مصرف پلاستیکی بخاطر استفاده از رنگ‌های چاپی که جزو استاندارد صنعت غذایی نیستند توصیه نمی‌شود زیرا این مواد کاملا برخلاف استانداردهای سلامت تهیه شده است. رئیس اتحادیه صنف پلاستیک تاکید کرد: ظروف یکبار مصرف و حتی سفره‌ای که در وزن‌های نیم کیلویی یا 250 گرمی در فروشگاه‌های معتبر نیز با قیمت 4 یا 5هزارتومان ارائه می‌شوند نیز بهداشتی نیستند چراکه تنها مواد اولیه یک جنس بهداشتی در این رنج قیمتی هزینه بردار است. وی با اشاره به نبود نظارت دقیق بر این بازار گفت: بارها به سازمان‌های استاندارد، بهداشت، حمایت و ... درباره این مشکلات و فروش محصولات غیربهداشتی در فروشگاه‌های بزرگ هشدار شده اما متاسفانه هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود. وی اضافه کرد: اصول بهداشتی در سفره‌های پلاستیکی به پایین‌ترین شرایط خود رسیده زیرا کربنات مصرفی در آن، تمامی اصول بهداشتی را زیر پا می‌‌گذارد. مقیمی همچنین با انتقاد از...
 • برای تربیت جوانان و نوجوانان باید از روش های نوین استفاده کرد
 • خرم‎آباد- رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: باید در کنار مسائل آموزشی قانون‎گرایی و مهارت‎های زندگی را آموزش داد و دانش آموزان برای زندگی اثر بخش در جامعه آماده کرد. به گزارش قدس‏ آنلاین؛ جعفر بدری در نشست ستاد آموزش و پرورش استان تصریح کرد: آموزش و پرورش رویکرد خوبی نسبت به مسائل تربیتی در پیش گرفته است امروزه درکشورهای غربی هم بسیاری از خانواده‌ها، دریافته‏اند که باید به مسئله‏ی تربیت فرزندان اهمیت داد و بی‏تفاوت از کنار تربیت آنان عبور نکرد. بدری با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش برنامه‌های خوبی را در پیش گرفته است، افزود: ما باید قانون‌گرایی را در دانش‎آموزان تقویت کنیم و بهترین فرصت هم برای این کار، آموزش در دوران ابتدایی است. رئیس شورای قضایی لرستان با بیان این‌که اگر کسی خاطره‌ای از دوران تحصیلی‌اش دارد، مربوط به دوران ابتدایی است، خاطرنشان ساخت: امروز استفاده از روش‌های سنتی در تربیت فرزندان کارساز نیست و ضرورت دارد از روش‎های نوین و به روزی که متناسب با پیشرفت تکنولوژی نوین باشد؛ استفاده کرد. بدری همچنین با اشاره به این‌که مسائل تربیتی ظرافت زیادی دارد و دارای اولویت‌هایی است، عنوان کرد: آموزش و پرورش باید اولویت‏های خود را به‏خوبی مشخص کند و برای تحقق آنها برنامه داشته باشد. وی امانت‌داری، پرهیز از دروغ، پرهیز از تخلفات راهنمایی رانندگی، خلاف قانون عمل نکردن را از اولویت‌های مهمی برشمرد که باید به دانش‏آموزان آموخته شود. رئیس‌کل دادگستری لرستان اظهار کرد: مربیان و مشاوران باید با کاربرد هنر و فرهنگ و آثار هنری مانند تئاتر، فیلم، نقاشی و... پیام‏های تربیتی را به صورت غیرمستقیم که تأثیرگذاری بیشتری هم دارد؛ به دانش‎آموزان انتقال دهند. بدری با بیان این‌که بسیاری از جرایم و بزهکاری‎ها در جامعه به خاطر غفلت روی می‎دهد افزود: اگر کودک را به درستی بشناسیم و برای آینده او متناسب با استعداد، توان و روحیه او برنامه‏ریزی کنیم قطعاً خیلی از انحرافات...
 • ترفند های کنترل خشم در اماکن عمومی/ساخت مجلل ترین کشتی دنیا توسط شرکت خودرو سازی پورشه/مجهزترین خودروی الکتریکی جهان/توصیه های امنیتی پلیس فتا به کاربرانی که از وای فای عمومی استفاده می کنند/عادل الجبیر راز زندانی شدن شخصیت های مذهبی در عربستان را فاش کرد
 • خبرگزاری میزان- چگونه خشم خود را در خیابان کنترل کنیم؟، گران قیمت‌ترین قایق تفریحی جهان با استخر اختصاصی و ... از اخبار برگزیده فضای مجازی امروز است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رسانه‌ها در فضای خبری روزانه خود اخبار اختصاصی و عمومی مختلفی را منتشر می‌کنند که این اخبار بعضا فقط در یک رسانه منتشر شده است. گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان در نظر دارد هر روز اخبار منتخب فضای مجازی را از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و حتی کانال‌های تلگرامی مختلف جمع‌آوری کرده و در قالب یک بسته خبری منتشر کند. در این بسته همه خبر‌ها و آیتم‌ها با ذکر منبع منتشر می‌شوند و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست. چگونه خشم خود را در خیابان کنترل کنیم؟مهر:خودتان به خودتان احترام بگذارید این درگیری‌های لفظی معمولاً موقع رانندگی یا حتی در یک برخورد ساده اتفاق می‌افتد. برای همین اگر شما هم در این موقعیت قرار گرفتید یا با فردی مواجه شدید که ناروا حرف‌ها یا توهین‌هایی می‌کند که برای شما قابل‌هضم نیست پیش از واکنش نشان دادن اندکی تأمل‌کنید. طبیعتاً اولین احساسی که به سراغ شما خواهد آمد احساس خشم خواهد بود.خشم از اینکه شان و شخصیت شما مورد اهانت قرارگرفته است.پس برای مراقبت بیشتر از همان شأن و شخصیت، به جای ضد حمله از قبل شخصیت خود را پایین نکشید و سکوت کنید. به این فکر کنید که شما این حرف‌ها را از جانب فردی می‌شنوید که هیچ شناختی از او ندارید آدمی که شاید به لحاظ رتبه و نزاکت اجتماعی با شما هم رده نباشد. پس به قول معروف با او دهان به دهان نشوید. همیشه لبخند بزنید بسیاری از آدم‌هایی که در کوچه و خیابان شروع به بد و بیراه گفتن می‌کنند تمام هدفشان از این کار ناراحت کردن و عصبی کردن...
 • بهترین میوه ها و سبزیجات برای آغاز فصل پاییز/آیا می توان بدون کبد زندگی کرد/با مشاهده چند علائم به سرطان شک کنید
 • خبرگزاری میزان- بهترین میوه‌ها و سبزیجات برای آغاز فصل پاییز، آیا می‌توان بدون کبد زندگی کرد، با مشاهده چند علائم به سرطان شک کنید و ... از جمله اخباری است که بسته سلامت میزان امروز به آن‌ها پرداخته است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بهترین میوه ها و سبزیجات برای آغاز فصل پاییز، آیا می‌توان بدون کبد زندگی کرد، با مشاهده چند علائم به سرطان شک کنید و ... از جمله اخباری است که بسته سلامت میزان امروز به آن ها پرداخته است. نوشابه‌ها و شایعه‌ها جام جم: این روزها خبری در فضای مجازی دست به دست می‌شود که صدای متخصصان تغذیه را درآورده است؛ خبری که از متخصصان دانشگاه‌هاروارد نقل قول شده و مصرف نوشابه را آن‌قدرها هم که گفته شده، مضر نمی‌داند. این باور کاملا درست است. هر چند میزان ضرر نوشابه‌ها را رنگشان تعیین نمی‌کند،‌ ولی نوع مشکی در مقایسه با نوشابه‌های دیگر مضرتر است، چون اسیدفسفریک بیشتری دارد و مزه تیزی که به دنبال نوشیدن این نوشابه احساس می‌کنید، ناشی از همین اسیدهاست. یادتان باشد، اسیدفسفریک، مانع جذب کلسیم در بدن می‌شود و دقیقا به همین دلیل، متخصصان تغذیه مصرف نوشابه را با خطر ابتلا به پوکی استخوان مرتبط می‌دانند. این موضوع کاملا درست است. هر بطری نوشابه به‌طور متوسط، 20 قاشق چایخوری شکر دارد و مصرف این مقدار شکر، باعث افزایش کالری دریافتی و در نتیجه ایجاد چاقی می‌شود. در عین حال، تحقیقات نشان داده است،‌ مصرف یک قوطی نوشابه در روز، خطر چاقی را در کودکان تا 60 درصد افزایش می‌دهد و به همین دلیل،‌ بشدت در معرض مشکلات قلبی - عروقی، دیابت و فشار خون بالا قرار می‌گیرند. گاز کربنیک، همان ماده‌ای است که در ترکیبات نوشیدنی‌های گازدار وجود دارد و راز اصلی خوشمزگی آنهاست اما بر خلاف باور عموم این گاز با به هم زدن نوشابه از بین نمی‌رود...