خبرگزاري آريا - نشست خبري برنامه سمفوني نور «سيمرغ صلح» صبح امروز با حضور دکتر «شيدا مهنام» مدير گروه علوم اجتماعي و انساني کميسيون ملي يونسکو-ايران، «نعمت‌الله پايان» رئيس مجموعه فرهنگي هنري برج آزادي، «اميررضا سالاري» تهيه‌کننده و کارگردان، همکاران پروژه «سيمرغ صلح» و نمايندگان رسانه‌ها در برج آزادي تهران برگزار شد.


به گزارش خبرگزاري آريا، در ابتداي نشست اميررضا سالاري به برنامه قبلي که برگزار کرده بود اشاره کرد و گفت: موسسه هنري دي سان گروهي متشکل از دانش‌آموختگان و هنرمندان دانشگاه‌هاي مختلف به خصوص دانشگاه تهران است که با هدف صلح دور هم جمع شده اند و پروژه سي مرغ صلح را اجرا خواهند کرد. ما بر اساس شعار جهاني يونسکو -همان گونه که جنگ در ذهن بشر شکل مي گيرد، صلح هم بايد در اذهان مردم شکل بگيرد- از زمان هاي مختلف تاريخي و از نوشته ها و تصاوير روي سنگ ها تا کنون در اين برنامه بهره برده ايم و سعي کرده ايم از خودمان حرف نزنيم و تمام حرف هايمان نقل قول از بزرگان صلح دنيا نظير گاندي، ماندلا، سعدي، حافظ، کوروش و . . است. همچنين ما در اين پروژه از موتيف ها و تصاويري استفاده کرده ايم که مردم همه نقاط دنيا با آن ارتباط برقرار کرده و جزئي از فرهنگ خود بدانند و بتوانيم با اين کار پيام صلح جهاني را مطرح کنيم. سالاري ادامه داد: ويدئو مپينک و new art هنوز در ايران جا نيافتاده و جايگاه خود را پيدا نکرده اند. در خيلي از مراسم ها و کنسرت ها از ويدئو مپينگ نام برده مي شود در حالي که تنها نورپردازي اجار مي شود.
او سپس به تعريف ويدئو مپينگ پرداخت و گفت: اين هنر، هنر جديد است که با نگاشت روي يک بنا و با توجه به معماري آن انجام مي شود و هويت بنا را منعکس مي کند و بايد حاوي معنا، مفهوم و ارسال پيام باشد. همانگونه که جنبش وال استريت با يه پروژه ويدئو مپينگ شروع شد ما هم ميخواهيم با اين کار جنبش صلح راه بياندازيم. کارگردان پروژه سي مرغ صلح در خصوص انتخاب برج آزادي گفت: برج آزادي معماري و ابعاد خاص و ويژه اي دارد و در واقع گلچيني از همه جاي ايران است. تصاوير مورد استفاده ما هم کلاژي است از اقصي نقاط ايران و جهان و بر معماري برج آزادي منطبق مي شود. و به همين دليل برج آزادي مناسب ترين انتخاب براي ما بود. سالاري همچنين در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص ادامه داشتن اين چنين برنامه ها گفت: هنرمندان بايد اين جنبش را به عنوان پيشروان راه بندازند و مردم هم مسلما در کنارشان خواهند بود. نبايد توقع داشته باشيم که دولتمردان و سازمان ها اين برنامه ها را برگزار کنند و هنرمندان بايد هرکاري مي توانند براي اين حرکت انجام دهند. در ادامه نشست نعمت اله پايان؛ رئيس برج آزادي ضمن تشکر از حمايت هاي دکتر صفي پور، مديرعامل بنياد فرهنگي هنري رودکي، گفت: ايران از ديرباز طالب صلح بوده و تا کنون هيچ جنگي را آغاز نکرده است و همواره از جنگ دوري کرده است. هدف اصلي ما هم رساندن اين پيام به همه دنياست. و اميدوارم بتوانيم اين پروژه را در کشورهاي ديگر دنيا و حتي بر روي ساختمان سازمان ملل اجرا کنيم.
وي ادامه داد: من از همين تريبون اعلام مي کنم که بنياد رودکي و مجموعه برج آزادي از هنر جديد و هنرمندانش حمايت مي کنند و درهاي مجموعه برج آزادي به روي همه هنرمندان باز است. پايان در خصوص زودگذربودن اين برنامه گفت: ما هر سال تلاش ميکنيم که در هفته جهاني صلح چنين کاري انجام دهيم تا اين راه ادامه داشته باشد. برج آزادي مانند يک رودخانه که سطح آرامي دارد هميشه در حال جنب و جوش است. اگر استقبال هنرمندان باشد ما دوست داريم هر روز اين برنامه ها را داشته باشيم. رئيس مجموعه برج آزادي در خصوص فضاي اجتماعي اطراف برج آزادي و اقداماتي که در اين مورد صورت گرفته افزود: ما در قدم اول جهت فرهنگسازي براي ايجاد فضاي فرهنگي و هنري برنامه ريزي مي کنيم و در همين راستا قرار است به صورت هفتگي برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري را برگزار کنيم که اين امر فقط با کمک اصحاب رسانه محقق خواهد شد. در قدم دوم نيز به فکر توسعه فضاي پياده راه اطراف ميدان هستيم و به جد اين موضوع را پيگيري مي کنيم. همچنين در بحث مرمت در حال انجام عمليات بازسازي و تعميرات هستيم، چرا که مرمت و بازسازي بنا به بهبود فضا کمک بسياري مي کند.
در بخش ديگري از نشست دکتر شيدا مهنام؛ سخنگوي کميسيون يونسکو با بيان اهميت حضور رسانه ها گفت: اگر شما رسانه ها نباشيد هر تلاشي که انجام شود. نشان داده نمي شود. مهنام افزود: من به نمايندگي از طرف دکتر نصيري، دبير کل کميسيون ملي يونسکو در ايران و خانم لاروش رئيس دفتر منطقه اي يونسکو در ايران اين جا هستم. روز جهاني صلح بهانه اي است براي دوباره انديشي در مورد صلح. با اين هفته ها فرصت هايي در اختيار ما، دولت ها و هنرمندان قرار مي گيرد. امروز هر چقدر هم قدرت هاي بزرگ تلاش کنند با نظامي گري صلح را برقرار کنند اما اين صلح پايدار نيست و يکي از ابزارهايي که صلح پايدار ايجاد مي کند هنر است. کار آقاي سالاري بسيار ارزشمند و هنري است و ما به اين دليل آن را حمايت کرديم. و ويژگي خاص اين کار اين است که با تکيه به تاريخ کهن و تمدن ايران اسلامي و با استفاده از اشعار شاعراني نظير مولانا، حافظ، فردوسي و آموزه هاي کوروش بزرگ انجام مي شود. همچنين به کار گيري آموزه هاي قرآن مقدس و روايت هاي قرآني و اسلامي در کار، نشان مي دهد صلح، مفهوم مرتبط به يک آيين و دين و مذهب نيست. مهنام در خصوص اين که سازمان يونسکو برنامه اي را برگزار نمي کند گفت: وظيفه يونسکودر 196 کميسيون ملي در سطح جهان اين است که نقش تسهيل گري و برجسته سازي فعاليت و هنرمندان است ويکي از شعارها تقويت ارتباط بين پژوهش و سياستگذاري و نمايان کردنش درعرصه ملي و بين المللي است. براي اين برنامه نيز همه اماکن هنري ايران را بررسي کرديم و برج آزادي به دليل موقعيت و فضا بهترين انتخاب است.
سالاري در بخش ديگري از نشست در خصوص منحصر به فرد بودن اين پروژه توضيحاتي داد و گفت: در هيچ کدام از برنامه هاي ويدئو مپينگ، narration وجود ندارد و ما در اين برنامه از صداي استاد منوچهر انور استفاده کرده ايم. ايشان نيز تا کنون گفتار انگليسي نداشته اند و براي نخستين بار بعد از سال ها گفتار انگليسي يک پروژ هرا قبول کرده اند. ويژگي ديگر اين کار اين است که ما تمام تلاشمان را کرده ايم تا با فرهنگ شرقي مفاهيم را منتقل کنيم وصلح را به صورت داستان رواينت مي کنيم. از تمام زبان هاي دنيا واژه صلح را به کار گرفته ايم و نماد مرغ صلح هر کشور و فرهنگ را گرفته ايم و عنوان داستان شيخ عطار را بر روي کار گذاشته ايم. تمام اين پرنده ها نيز در پايان به سي مرغ صلح تبديل مي شوند.
وي همچنين در خصوص اجراي کار در ساير نقاط دنيا افزود، در شب نخست اين برنامه به صورت حرفه اي ضبط شده و به دست نمايندگان ايران در مجمع جهاني سازمان ملل مي رسد و در شب دوم در مجموع عمومي سازمان ملل و کميسيون هاي آن پخش مي شود. اين پروژه قابليت پخش و ست شدن با بناهاي مختلف را دارد و تا کنون براي اجرا بر روي اپراي سيدني نيز مذاکراتي صورت گرفته است. اميدوارم بتوانيم پيام صلح ايران را به گوش مردم جهان برسانيم. پروژه ويدئو مپينگ سي مرغ صلح از 25 تا 29 شهريور همزمان با هفته جهاني صلح و با صداي ماندگار منوچهر انور، هر شب از ساعت 21:30 تا 23:30 بر نماي برج آزادي اجرا مي شود.
اين برنامه به همت موسسه دي سان، به تهيه کنندگي و کارگرداني امير رضا سالاري و با مشارکت کميسيون يونسکو و بنياد فرهنگي هنري رودکي برگزار مي شود.
عکس ها: علي چاشني گير

کلیدواژه: ویدئو مپینگ | سی مرغ صلح | برج آزادی | برنامه ها | تا کنون

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۹۲۰۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمایت قاطع جهانگیری از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/فکر کردید کار خوبی کردید نگذاشتید بیایند؟

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • ال کلاسیکو در نصف جهان
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، برنامه، زمان و مکان دیدارهای هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) به شرح زیر اعلام شد: چهارشنبه 29 شهریور 1396 استقلال تهران – ذوب آهن (ورزشگاه آزادی) ساعت 20 پنجشنبه 30 شهریور 1396 سپاهان – پرسپولیس (ورزشگاه نقش جهان اصفهان) ساعت 20 سیاه جامگان – گسترش فولاد (ورزشگاه متعاقبا اعلام می‌شود) ساعت 19:30 استقلال خوزستان – سپید رود رشت (ورزشگاه غدیر اهواز) ساعت 20 جمعه 31 شهریور 1396 صنعت نفت آبادان – فولاد خوزستان (ورزشگاه تختی آبادان) ساعت 19 پیکان – نفت تهران (ورزشگاه شهدا شهر قدس تهران) ساعت 18:30 سایپا – پارس جنوبی جم (ورزشگاه پاس قوامین تهران) ساعت 18:30 تراکتورسازی – پدیده (ورزشگاه یادگار امام تبریز) ساعت 17:45
 • ثروت جهان در کجا جمع شده است
 • به گزارشگروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛آنها که طرفدار پر و پا قرص سینمای آمریکا هستند احتمالا می‌توانند با شواهدی از فیلم‌های هالیوودی به شما نشان بدهند که شهروندان آمریکایی تا چه اندازه مصرف‌گرا هستند: فروشگاه‌های زنجیره‌ای حتی در شهرهای کوچک هم به چشم می‌خورند، دور‌ریز گسترده غذا امری عادی است، بسیاری افراد بیش از یک اتومبیل دارند، کسی پول پس‌انداز نمی‌کند، همه با کارت اعتباری‌شان خرید می‌کنند و… . به گزارشتجارت‌نیوز، نقطه مقابل آمریکایی‌ها چینی‌ها هستند: فرهنگ مالی و اقتصادی چینی‌ها به گونه‌ای است که آنها امروز بزرگ‌ترین وام‌دهندگان جهان و در واقع بزرگ‌ترین ذخیره‌کنندگان پول در جهان‌اند. آنها آن قدر پول در بانک‌های‌شان ذخیره کرده‌اند که حالا جاه‌طلبانه‌ترین طرح‌های اقتصادی جهان را در سر می‌پرورانند. چینی‌ها می‌خواهند با سرمایه‌گذاری حدودا ۹۰۰ میلیارد دلاری، جاده تاریخی ابریشم را احیا کنند. این جاده، مسیر تجاری چین به اروپا (و بالعکس) بوده است و سهم بزرگی در شکل دادن به جهان امروزی ما داشته است. چینی‌ها قرار است بخش بزرگی از این طرح، موسوم به «یک کمربند، یک جاده» را با استفاده از منابع بانک «سرمایه‌گذاری زیربنایی آسیایی» (Asian Infrastructure Investment Bank) تامین کنند. چینی‌ها سرمایه‌های عظیم خود را برای اجرای طرح‌های عمرانی بزرگ در جهان به کار گرفته‌اند در واقع، چینی‌ها پول‌های‌شان را جمع کرده‌اند و با این پول کارهای بزرگ می‌کنند و این در حالی است که آمریکایی‌ها معتقداند باید بیشتر و بیشتر خرج کرد. این تفاوت در رویکرد از کجا شکل می‌گیرد و چطور می‌توان آن را ردیابی کرد؟ پاسخ در «الگوی پس‌انداز» شهروندان چینی و آمریکایی نهفته است. همه پول‌های جهان اینجا است بزرگ‌ترین ذخایر بانکی جهان در کدام کشورها قرار دارد؟ اگر پاسخ این پرسش را پیدا کنیم، می‌توانیم به الگوی پس‌انداز شهروندان این کشورها هم دست پیدا کنیم. رتبه‌بندی بانک‌های برتر جهان که توسط موسسهS&P Global در سال...
 • مهمترین اخبار جهان ۷ ۱۹
 • رئیس جمهور کشورمان در جمع ایرانیان مقیم آمریکا: خارج شدن از برجام به معنای زیرپا گذاشتن تعهد روشن سیاسی یک دولت است. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛ مهمترین اخبار و رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است. یمن // دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد روز یکشنبه اعلام کرد ده میلیون کودک یمنی به علت درگیری ها در یمن به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.آمریکا // رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم امریکا:خارج شدن از برجام به معنای زیرپا گذاشتن تعهد روشن سیاسی یک دولت است. // وزیران امور خارجه آمریکا و عربستان روز یکشنبه در واشنگتن دیدار و مهم ترین مسایل مشترک منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند.ترکیه // مقامات ترکیه روز یکشنبه اعلام کردند نیروهای امنیتی این کشور توانستند 11 نفر از عناصر وابسته به حزب کارگران کردستان پ ک ک را در دو عملیات جداگانه در جنوب شرق این کشور از پای درآورند.کردستان // دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان عراق تمرکز لازم را برای شکست داعش منحرف می کند. // خبرگزاری رسمی کویت از بغداد: ¬ کابینه امنیتی عراق به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر، روز یکشنبه مخالفت خود را با برگزاری همه پرسی جدایی در منطقه کردستان که قرار است اواخر ماه کنونی برگزار شود اعلام کرد. // خبرگزاری آسوشیتدپرس از هاگاتنا:تنش ها بین آمریکا و کره شمالی یک شرکت هواپیمایی مستقر در هنگ کنگ را وادار کرد پروازهای خود بین جزیره گوام و ژاپن را به حال تعلیق درآورد. // خبرگزاری رویترز از نیویورک: وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف همتای روس وی روز یکشنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار می کنند. // خبرگزاری رسمی کویت از اربیل، منطقه کردستان عراق...
 • شکسته شدن رکورد پله زنی جهان
 • سید مهدی محور ورزشکار پیشوایی با رفتن 7600 پله رفت و برگشت رکورد پله زنی را شکست. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس سید مهدی محور ورزشکار برجسته پیشوایی و رکوردار طناب زنی جهان، این بار در مدت 53 دقیقه رکورد قبلی که در اختیار خودش بود را بهبود داد. وی این رکورد را در پله های ورودی ضلع جنوبی حرم حضرت جعفر بن موسی ع پیشوا به ثبت رساند. وی برای ثبت این رکورد، گرم کردن خود را با طناب زنی از بوستان غزل روستای قلعه نو تا حرم مطهر در پیشوا به طول 12 کیلومتر شروع کرده بود. سید مهدی محور پیش از این در کویر لوت رکورد طنابزنی در گرمترین نقطه جهان را زده بود. وی بدلیل عدم حمایت مالی هنوز نتوانسته رکوردهای خود را در کتاب گینس ثبت کند.
 • رشد ۲۰ درصدی مصرف نفت در جهان
 • اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، استفاده جهانی از نفت و دیگر سوخت های مایع به دلیل توسعه بخش های حمل و نقل و صنعتی، تا سال ۲۰۴۰ میلادی حدود یک پنجم افزایش خواهد یافت. خبرگزاری تسنیم: اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، استفاده جهانی از نفت و دیگر سوخت های مایع به دلیل توسعه بخش های حمل و نقل و صنعتی، تا سال ۲۰۴۰ میلادی حدود یک پنجم افزایش خواهد یافت. به گزارش رویترز، بر اساس گزارش چشم انداز انرژی 2017 اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا، میزان مصرف جهانی سوخت های مایع از 95 میلیون بشکه در سال 2015 به 104 میلیون بشکه در سال 2030 و 113 میلیون بشکه در سال 2040 میلادی خواهد رسید. این به معنای افزایش 19 درصدی مصرف سوخت های مایع بین سال های 2015 تا 2040 میلادی است. کشورهای خارج از سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای بیشترین نقش را در افزایش مصرف خواهند داشت و میزان مصرف آنها سالانه 1.3 درصد رشد خواهد داشت، در حالی که میزان مصرف کشورهای این سازمان، اندکی کاهش خواهد داشت. بر اساس این گزارش، کشورهای عضو اوپک سهم خود از بازار نفت خام و میعانات را حفظ خواهند کرد یا ممکن است اندکی به سهم خود بیافزایند. در عین حال، انرژی های تجدیدپذیر سریعترین رشد را در بین منابع مختلف انرژی جهان به خود اختصاص خواهد داد و میزان مصرف این نوع از انرژی بین سال های 2015 تا 2040 به طور متوسط سالانه 2.3 درصد رشد خواهد داشت. اما سوخت های فسیلی همچنان اصلی ترین سوخت مصرفی کشورهای جهان باقی خواهند ماند و در سال 2040 میلادی 77 درصد از کل سوخت مصرفی را تشکیل خواهد داد. همچنین پیش بینی شده که گاز طبیعی سریعترین رشد مصرف را در بین سوخت های فسیلی تجربه کند و میزان مصرف جهانی گاز سالانه 1.4 درصد افزایش...
 • زیباترین کلیساهای جهان
 • به گزارش جهان نیوز،در این گزارش نگاهی داریم به زیباترین کلیساهای جهان. تصاوير کوچک تصاوير بزرگ اسلايد تصاوير
 • ایران از چین پیش افتاد و در جهان اول شد
 • خبرگزاري آريا - با ثبت دو شهر و يک دهکده از ايران در فهرست جهاني شهرها و روستاهاي صنايع‌دستي جهان تعداد شهرهاي جهاني صنايع‌دستي ايران به شش شهر رسيد و کشورمان با شش شهر و يک دهکده جهاني در اين حوزه در جايگاه نخست بين کشورهاي جهان ايستاد.به‌گزارش خبرگزاري آريا به نقل از سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، ايران و چين و هند سه قدرت برتر توليد صنايع‌دستي در دنيا هستند که در اين ميان، ايران داراي سابقه طولاني در توليد صنايع‌دستي است، اما با توجه به جمعيت بسيار بالاي چين و هند، رقابت با اين دو کشور از نظر تعداد نيروي انساني بسيار سخت به‌نظر مي‌رسد.بااين‌حال، ايران با پشتکار و تلاش خود توانسته است تاکنون در حوزه‌هاي مختلف صنايع‌دستي ازجمله توليد، فروش و صادرات از بسياري از کشورهاي دنيا پيشي بگيريد که در اين ميان ترمز پيشتازي چيني‌ها در شهرهاي جهاني صنايع‌دستي، با ثبت دو شهر و يک دهکده جهاني صنايع‌دستي از سوي ايران کشيده شد، به‌طوري‌که درحال‌حاضر کشور ما به‌عنوان پيشاهنگ شهرهاي جهاني صنايع‌دستي در دنيا شناخته مي‌شود.از اصفهان تا سيستان‌و‌بلوچستانسابقه ثبت‌جهاني شهرهاي صنايع‌دستي چندان دور نيست و به همين دو سه سال پيش برمي‌گردد که ما حتي يک شهر به‌عنوان شهر جهاني صنايع‌دستي نداشتيم، اما انگار صنايع‌دستي در دولت يازدهم جان تازه‌اي گرفت و از يک کالبد بي‌جان به جرياني پويا و زنده تبديل شد، جرياني که در دولت دوازدهم همچنان ادامه دارد.ثبت شهرهاي ايراني به‌عنوان شهرهاي جهاني صنايع‌دستي با ثبت اصفهان و تبريز کليد خورد، اتفاق مبارکي که نتايج آن با مرور زمان بيشتر مشخص شد. شهريورماه 94 بود که در آخرين نشست مشترک شوراي جهاني صنايع‌دستي و با رأي اکثريت قاطع رؤساي مناطق آمريکاي شمالي، آمريکاي جنوبي، اروپا، آفريقا و آسيا‌ـ‌اقيانوسيه اصفهان و تبريز به‌عنوان شهرهاي «صنايع‌دستي» و «فرش دست‌باف» ثبت‌جهاني شدند.همين قدم اول براي ثبت‌جهاني شهرهاي صنايع‌دستي کافي بود تا روند ثبت‌جهاني...
 • نیچه جهان افلاطونی را واژگون می کند
 • نیچه جهان افلاطونی را واژگون می­ کند زیرا به باور او هیچ مفهوم قائم به ذاتی وجود ندارد که بتوان آن را الهی یا تجسم اخلاقیات دانست. به گزارش خبرنگار مهر، مطلب پیش رو متن سخنرانی داریوش شایگان،فیلسوف و اندیشمند معاصر ایرانی در مراسم «شب نیچه و جهان ایرانی» با عنوان «تاملی چند در مورد نیچه، خیام و بازگشت ازلی»است. اشتیاق من به مطالعۀ آثار نیچه سابقه‌ای طولانی دارد، از دیرباز مسحور ایده‌های مبتکرانۀ او بوده‌ام. مفاهیمی چون نیهیلیسم که مطابق آن تمامی ارزش‌های متعالی بی‌اعتبار می‌شوند و فرض وجود هرگونه غایتی منتفی است و برای پرسش «چرا؟» هیچ پاسخی در کار نیست. نیچه جهان افلاطونی را واژگون می­ کند زیرا به باور او هیچ مفهوم قائم به ذاتی وجود ندارد که بتوان آن را الهی یا تجسم اخلاقیات دانست و چون دنیای متعالی به‌زعم وی فاقد هرگونه معناست، پس حقیقت دیانت و فلسفه نیز که بر شالودۀ ارزش‌های این دنیا بنا شده‌اند نیز خواه‌ناخواه از درجۀ اعتبار ساقط می‌شوند. بدین‌ترتیب عدم معنا متناظر است با مرگ خدا. شخصیت نیچه نیز برایم خالی از وجوه حیرت‌انگیز نبود؛ سرسپردگی‌اش به واگنر و بعد پشت­ کردنش به این جذبۀ مقاومت‌ناپذیر، که خودش آن را «بیماری واگنر» می‌خواندو خلاصی از این بیماری را با عبارت «از خود فراگذشتن» توصیف می‌کند. ویژگی تأمل‌برانگیز دیگر، نگاه تمجیدآمیز نیچه به فرهنگ فرانسه و نفی فرهنگ آلمان است. او برتری فرهنگ فرانسه در اروپا را یکی، در اعتبار ذوق در این سرزمین می‌داند؛ دوم، در ارجمندی فرهنگ مورالیست‌های آن؛ و سوم، در به‌بارنشستن سنتز موفقی از شمال و جنوب که فرانسویان را قادر به درک مسائلی می‌سازد که دیگر اروپاییان از فهم آنها عاجزند. ولی در تفکر نیچه مفهومی وجود دارد که همواره برایم سرشار از ابهام بوده است: مفهوم «بازگشت ابدی، همان». البته من به دلیل مطالعاتم در هندشناسی و آشنایی‌ام با مفهوم «ادوار کیهانی» با...
 • کم استرس ترین شهرهای جهان
 • با ۱۰ شهری که کمترین میزان استرس را دارند، آشنا شوید. شاید شما هم بخواهید تعطیلات خود را این بار در یکی از کم‌استرس‌ترین شهرهای جهان بگذرانید. به گزارش ایسنا، جام‌ جم آنلاین نوشت: «زیپ‌جت نام سایتی است که موارد مختلفی را در شهرهای هر کشور بررسی می‌کند و با امتیازاتی که به آنها می‌دهد، میزان استرس آن شهر را مشخص می‌کند. این موارد شامل جمعیت، درآمد، قدرت خرید، قرض، امنیت، بیکاری، فضای سبز شهری، ترافیک، وسایل نقلیه عمومی، برابری جنسیتی و قومیتی، میزان آلودگی صوتی و آلودگی هوا و آلودگی از لحاظ نور همانند کم نور بودن فضای شهری)، همچنین مدت زمان روشن بودن هوا، سلامت جسمی و سلامت روحی می‌شود. به هر یک از این فاکتورها از ۱ تا ۱۰ امتیاز داده می‌شود. یک، بالاترین امتیاز و ۱۰ پایین‌ترین امتیاز را دارد و در نهایت امتیازات با هم جمع شده و نمره نهایی میزان استرس موجود در هر شهر مشخص می‌شود. با ۱۰ شهری که کمترین میزان استرس را دارند، آشنا شوید. شاید شما هم بخواهید تعطیلات خود را این بار در یکی از کم‌استرس‌ترین شهرهای جهان بگذرانید. اشتوتگارت (Stuttgart) – آلمان شهر اشتوتگارت در آلمان در صدر این لیست قرار دارد و کم‌استرس‌ترین شهر جهان شناخته شده است. مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند کمترین استرس را در زندگی روزانه خود دارند. این شهر بیشترین امتیاز خود را در میزان فضای سبز، قدرت خرید خانواده‌ها و برابری جنسیتی کسب کرده است. هر چند کم‌استرس‌ترین شهر جهان همچنان از لحاظ آلودگی صوتی و میزان روشنایی در بالاترین حد قرار ندارد و شاید بتوان این دو را تنها موارد استرس‌زا در این شهر دانست. لوگزامبورگ (Luxembourg) – لوگزامبورگ لواگزامبورگ شهری کوچک است در کشوری کوچک که در میان ثروتمندترین کشورهای جهان نیز قرار گرفته است. کم بودن جمعیت، فضای سبز بسیار، امنیت اجتماعی و سلامت روانی از جمله...
 • مرگبارترین سوانح تله کابین در جهان
 • اگرچه تله‌کابین‌ها بر فراز چشم‌اندازها و مناظر چشمگیر و زیبا، جزو جاذبه‌های مهم گردشگری هستند اما فقدان یا نقض اقدامات ایمنی برای استفاده از این وسیله حمل و نقل ممکن است به حوادث مرگبار منجر شود. به گزارش ایسنا، یورونیوز در مطلبی کوتاه در این خصوص به مرگبارترین حوادث تله‌کابین در جهان اشاره کرده که به شرح زیر است: اتریش - کپرون مرگبارترین سانحه تله کابین تا به امروز مربوط به سانحه کپرون در اتریش است. در یازدهم نوامبر سال ۲۰۰۰ میلادی بر اثر آتش‌سوزی در یک تونل، ۱۵۵ نفر از سرنشینان یک تله کابین جان باختند. فرانسه - سن اتین-ان-دولو یکم جولای ۱۹۹۹ شماری از کارگران که برای نظافت رصدخانه بین المللی با تله کابین به ارتفاعات ناحیه سن اتین-ان-دواو در جنوب شرقی فرانسه می‌رفتند از ارتفاع ۸۰ متری به درون دره پرت شدند و همگی جان باختند. این تله کابین خصوصی و متعلق به شرکتی فرانسوی-آلمانی بود که مسئولیت حمل و نقل تجهیزات و پرسنل را به رصدخانه بر عهده داشت. ایتالیا - کاوالزه سوم فوریه ۱۹۹۸، یک فروند هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا با کابل‌های تله کابین کاوالزه واقع در شمال ایتالیا برخورد کرد. در این سانحه ۲۰ نفر از ارتفاع ۸۰ متری سقوط کردند و همگی جان باختند. سانحه سنگاپور در بیست و نهم ژانویه سال ۱۹۸۳، یک جرثقیل بزرگ صنعتی هنگام عبور از زیر تله کابین شهر سنگاپور با کابل‌های آن برخورد کرد. در این سانحه دو کابین از ارتفاع ۵۵ متری به درون دریا سقوط کردند و در نتیجه آن هفت نفر کشته شدند. کالیفرنیا - اسکو ولی در پی طوفان در پانزدهم آوریل سال ۱۹۷۸، یکی از کابل‌های تله کابین در شهر اسکو ولی در ایالت کالیفرنا پاره شد. در این سانحه، چهار نفر کشته و سی و یک نفر زخمی شدند. ایتالیا - کاوالزه تله کابین کاوالزه برای نخستین بار در...
 • پنج هزارصندلی نقش جهان برای پرسپولیس
 • در آستانه بازی حساس بین سپاهان و پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر باشگاه اصفهانی از اختصاص تنها 10 درصد ظرفیت نقش جهان به طرفداران رقیب خبر داد. به گزارش "ورزش سه"، یکی از حساس ترین بازی های هفته هفتم لیگ برتر رویارویی دو تیم زخم خورده سپاهان و پرسپولیس در الکلاسیکوی ایران است. جدالی که نتیجه آن برای مربیان کروات دو تیم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین خاطر پیش بینی می شود با استقبال گسترده طرفداران دو تیم در ورزشگاه نقش جهان روبرو شود. در آستانه این بازی باشگاه اصفهانی اعلام کرد طبق قانون تنها 10 درصد ظرفیت ورزشگاه نقش جهان را به طرفداران رقیب اختصاص خواهد داد و بیشتر از این ظرفیت را نمی تواند به پرسپولیسی ها بدهد چون در این صورت در حق طرفداران پرشمار سپاهانی در اصفهان احجاف کرده است. رمضانی راد مدیررسانه ای سپاهان گفت:« سپاهان آماده برگزاری الکلاسیکوی ایران در ورزشگاه نقش جهان است. برای برگزاری این دیدار همه تمهیدات لازم اندیشیده شده، آن چیزی که لازم است درباره آن تاکید کنیم این است که طبق تلاش طاهری مدیرعامل و سایر دست اندرکاران باشگاه، همچون سال های قبل سهم هواداران پرسپولیس تهران در این دیدار ده درصد یعنی به تعداد کمتر از پنج هزار نفر خواهد بود». او ادامه داد:« این که بازی امسال با پرسپولیس در ورزشگاه بزرگ نقش جهان برگزار می شود هیچ دلیلی نیست که بخواهیم سهم بیشتری را به هواداران رقیب اختصاص دهیم. اختصاص سکوهای بیشتر به پرسپولیسی ها اجحاف در حق هواداران سپاهان است و مدیران باشگاه ما به هیچ وجه زیر بار این موضوع نخواهند رفت». پرسپولیس تهران ورزشگاه نقش جهان
 • عکس/میلاد عبادی پور در جمع برترین های جهان
 • میلاد عبادی پور بازیکن تیم ملی والیبال ایران به عنوان بهترین دریافت کننده مسابقات جام قهرمانان قاره ها انتخاب شد. ارسال به تلگرام
 • سهم پرسپولیسی ها در نقش جهان کمتر از ۵ هزار نفر
 • مدیر رسانه ای باشگاه فولاد مبارکه سپاهان گفت: سهم پرسپولیسی ها از سکوهای ورزشگاه نقش جهان برای دیدار با سپاهان کمتر از پنج هزار نفر خواهد بود. مرتضی رمضانی راد در گفت و گو با سایت این باشگاه با اعلام این مطلب گفت: سپاهان آماده برگزاری الکلاسیکوی ایران در ورزشگاه نقش جهان است. برای برگزاری این دیدار همه تمهیدات لازم اندیشیده شده، آن چیزی که لازم است در باره آن تاکید کنیم اینست که طبق تلاش طاهری مدیرعامل و سایر دست اندرکاران باشگاه ، همچون سال های قبل سهم هواداران پرسپولیس تهران در این دیدار ده درصد یعنی به تعداد کمتر از پنج هزار نفر خواهد بود.به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: اینکه بازی امسال مان با پرسپولیس در ورزشگاه بزرگ نقش جهان برگزار می شود هیچ دلیلی نیست که بخواهیم سهم بیشتری را به هواداران رقیب اختصاص دهیم، اختصاص سکوهای بیشتر به پرسپولیسی ها اجحاف در حق هواداران سپاهان است و مدیران باشگاه ما به هیچ وجه زیر بار این موضوع نخواهند رفت.مدیر رسانه ای سپاهان در مورد اینکه هواداران این باشگاه در مورد تقسیم بندی سکوهای نقش جهان برای این دیدار در فضای مجازی اظهار نگرانی کرده اند هم گفت: این نگرانی ها بی جهت است. سپاهان در سال های اخیر چه در ورزشگاه فولادشهر و حال هم در نقش جهان نشان داده برخلاف برخی استان های دیگر، به هیچ وجه مصلحت اندیشی نمی کند و کاملا مطابق قانون عمل خواهد شد. وقتی اکثریت مطلق مردم استان اصفهان طرفدار سپاهان هستند و تمایل چندانی به رنگ های قرمز و آبی در این استان وجود ندارد، هیچ لزومی ندارد که فرا قانونی عمل شود و سکوهای بیشتری به هواداران رقیب اختصاص داده شود. اگر خاطرتان باشد سال گذشته که به نقش جهان آمدیم در دیدار سپاهان- استقلال هم قانون ده درصد برای هواداران استقلال عملیاتی شد و ورزشگاه...
 • بازار ال ان جی جهان ۲۰۲۴ به توازن می رسد
 • گروه صنعتی سدیگاز (Cedigaz) پیش بینی کرد که بازار گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی) حداقل تا سال 2024 به توازن نمی‌رسد. به گزارش نشریه تخصصی پلاتس، گروه صنعتی سدیگاز واقع در پاریس اعلام کرد که با توجه به افزایش عرضه ال‌ان‌جی در جهان انتظار نمی‌رود بازار ال‌ان‌جی حداقل تا سال 2024 به توازن برسد. سدیگاز روز پنجشنبه (23 شهریور ماه) در تازه‌ترین پیش‌بینی خود از بازار گاز و ال‌ان‌جی جهان اعلام کرد: ظرفیت کلی تولید ال‌ان‌جی تا سال 2021 با 60 درصد افزایش به 387 میلیون تن در سال خواهد رسید. براساس این برآورد، تقاضا برای ال‌ان‌جی به همراه افزایش عرضه، افزایش می‌یابد اما مازاد عرضه در بازار به وجود خواهد آمد. در صورتی که برنامه‌های افزایش تولید ال ان جی در نقاط مختلف برای نمونه در پروژه فورچونا FLNG گینه استوایی طبق برنامه پیش رود، و همچنین تأسیسات تولید ال‌ان‌جی در مناطقی مانند مصر و یمن دوباره فعال شود، توازن بازار حداقل تا سال 2023 یا حتی 2024 محقق نخواهد شد. آژانس بین المللی انرژی هم در ماه ژوئن در تازه‌ترین چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود اعلام کرد که مازاد عرضه ال‌ان‌جی حداقل تا سال 2022 ادامه خواهد داشت. براساس پیش‌بینی سدیگاز، بیشترین عرضه ال ان جی در بازه زمانی سال‌های 2020 و 2021 متعلق به استرالیا خواهد بود. پس از سال 2021، در صورتی که پروژه تازه‌ای در این بخش تعریف نشود، از رشد تولید اندکی کاسته می‌شود که دلیل آن تأسیسات قدیمی در جنوب شرق آسیا و محدودیت منابع در مناطقی مانند ترینیداد و توباگو، امارات متحده عربی، عمان، الجزایر، اندونزی و مالزی خواهد بود. با این اوصاف در حدود سال 2024 و در صورتی که تأسیسات جدید ال ان جی به بهره‌برداری نرسند، شکافی بین عرضه و تقاضا در بازار ایجاد خواهد شد. به گفته سدیگاز، در این شرایط،...
 • گرانترین خودروهای جهان زیر چکش حراج/عکس
 • به گزارش پارس نیوز، خودروها این روزها می ‌توانند نقشی در هویت ما بازی کنند. آنها می‌توانند سطح تمکن، نگرش و سلیقه ما را به نمایش بگذارند و شاید به همین دلیل است که رقابت برای ساخت خودروهای زیبا، قدرتمند، فناورانه و کاربردی در دنیای خودروساران به اوج خود رسیده است. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از د استریت، ایوان اشپیگل یکی از مدیران ارشد حوزه حمل و نقل نیز در خصوص اتومبیل‌ها گفته است که این ساخته‌های فلزی باعث شادی وی شده و او را سرحال می‌کنند. با این توصیفات در این فهرست گرانترین اتومبیل‌هایی را خواهید دید که تا کنون در حراجی‌های معتبر جهان به فروش رسیده‌اند. 1- در میان خودروهای گران فروخته شده در حراجی‌های بزرگ جهان، جایگاه شماره یک به یک فراری 250 GTO می‌رسد که در سال 2014 در حراجی بونهامس کالیفرنیا به قیمت کلان 38 میلیون و 115 هزار دلار فروخته شد. این خودرو در سال‌های 1962 - 63 ساخته شده است. 2- در جولای سال 2013 ، یک مرسدس بنز W196 مدل 1954 با قیمت 29 میلیون و 605 هزار دلار در حراجی بونهامس در گود وود بریتانیا به فروش رسید تا در جایگاه دوم این فهرست قرار گیرد. 3- اما در دسامبر 2015 حراجی RM سوتیبی در نیویورک شاهد سومین حراج بزرگ خودرویی جهان بود. در این حراجی یک فراری 290 MM که در سال 1956 ساخته شده، باقیمت 28 میلیون و 50 هزار دلار به فروش رسید. 4- یک فراری اسپایدر 275 GTB ساخته سال 1967، در حراجی آگوست 2013 RM کالیفرنیا به قیمت 27 میلیون و 500 هزار دلار فروخته شد تا لقب چهارمین خودروی گران فروخته شده در حراجی‌های جهان را از آن خود کند. 5- ظاهرا حراجی‌های برای فراری یک برگ برنده محسوب می‌شوند. در آگوست 2014 یک فراری اسپشیال 275 GTB/C ساخته سال...
 • گرانترین خودروهای جهان زیر چکش حراج
 • تین‌نیوز | از میان 33 دستگاه خودروی گران فروخته شده در حراجی‌های جهان 24 دستگاه نام و برند فراری را با خود به یدک می‌کشند که در نوع خود بی‌نظیر است. به گزارش گروه خودرویعصر ایرانبه نقل از د استریت،خودروها این روزها می ‌توانند نقشی در هویت ما بازی کنند. آنها می‌توانند سطح تمکن، نگرش و سلیقه ما را به نمایش بگذارند و شاید به همین دلیل است که رقابت برای ساخت خودروهای زیبا، قدرتمند، فناورانه و کاربردی در دنیای خودروساران به اوج خود رسیده است. ایوان اشپیگل یکی از مدیران ارشد حوزه حمل و نقل نیز در خصوص اتومبیل‌ها گفته است که این ساخته‌های فلزی باعث شادی وی شده و او را سرحال می‌کنند. با این توصیفات در این فهرست گرانترین اتومبیل‌هایی را خواهید دید که تا کنون در حراجی‌های معتبر جهان به فروش رسیده‌اند. 1- در میان خودروهای گران فروخته شده در حراجی‌های بزرگ جهان، جایگاه شماره یک به یک فراری 250 GTO می‌رسد که در سال 2014 در حراجی بونهامس کالیفرنیا به قیمت کلان 38 میلیون و 115 هزار دلار فروخته شد. این خودرو در سال‌های 1962 - 63 ساخته شده است. 2- در جولای سال 2013 ، یک مرسدس بنز W196 مدل 1954 با قیمت 29 میلیون و 605 هزار دلار در حراجی بونهامس در گود وود بریتانیا به فروش رسید تا در جایگاه دوم این فهرست قرار گیرد. 3- اما در دسامبر 2015 حراجی RM سوتیبی در نیویورک شاهد سومین حراج بزرگ خودرویی جهان بود. در این حراجی یک فراری 290 MM که در سال 1956 ساخته شده، باقیمت 28 میلیون و 50 هزار دلار به فروش رسید. 4- یک فراری اسپایدر 275 GTB ساخته سال 1967، در حراجی آگوست 2013 RM کالیفرنیا به قیمت 27 میلیون و 500 هزار دلار فروخته شد تا لقب چهارمین خودروی گران فروخته شده در...
 • تصاویر کثیف ترین شغل جهان
 • شاید در پاسخ به این سوال که چه کاری سخت ترین و بدترین کار است هر کس پاسخی داشته باشد و شاید حتی شغل خود را سخت ترین بداند اما بی شک اگر بداند در دهلی نو کارگران بخش تخلیه چاه های فاضلاب از چه راهی نان به خانه می برند حتما نظرش تغییر کند.به گزارش فرادید،کارگران بخش نظافت و تخلیه فضولات و لجن‌های سیستم فاضلاب شهری دهلی نو احتمالا بدترین و کثیف‌ترین شغل جهان را دارند و این کار رابرای حقوقی باورنکردنی انجام می دهند. کارگران تخلیه فاضلاب تنها برای روزی 2 دلار داخلی چاه های فاضلاب می شوند تا مواقعی که راه های چاه مسدود می‌شود آن را بازکنند. این کارگران از طبقات پائین جامعه دهلی نو هستند و بسیاری از آنها در حاشیه های شهر زندگی می‌کنند و برای به دست آوردن یک لقمه نان با جانشان بازی می کند؛ استنشاق گازهای فاضلاب در دراز مدت بسیاری از آنها را مسموم می کند و حتی موجب مرگشان می شود. شرکت کارفرمای "راکش" یکی از شرکت‌هایی است که حدود 8000 نفر را برای این کار در استخدام دارد در 7 سال 1000 نفر از کارگرانش را از دست داد.یکی از کارگران سیستم نظافت و تخلیه فاضلاب دهلی نو؛ اکنون حدود 30 هزار کارگر برای تخلیه و نظافت فاضلاب شهر مشغول به کار هستند؛ محلی ها به آنها "جاروکش" می گویند چرا که آنها جز این کار معمولا وظایف جمع آوری زباله و جاروکشی خیابان ها را نیز انجام می دهند.تصویری از ابراز کار یک نظافت چی فاضلاب در دهلی نو؛ گفته می شود این کارگران از طبقه اجتماعی "دالیت" هستند که در واقع به معنی"نجس ها" است. در هند طبقه اجتماعی "نجس ها" کسانی هستند که زباله و فضولات شهری را جمع آور و خیابان را تمیز می کنند.یکی کارگر نظافت و تخلیه فاضلاب سرش را از چاه...
 • تصاویر/کثیف ترین شغل جهان
 • شاید در پاسخ به این سوال که چه کاری سخت ترین و بدترین کار است هر کس پاسخی داشته باشد و شاید حتی شغل خود را سخت ترین بداند اما بی شک اگر بداند در دهلی نو کارگران بخش تخلیه چاه های فاضلاب از چه راهی نان به خانه می برند حتما نظرش تغییر کند. بی‌باک| شاید در پاسخ به این سوال که چه کاری سخت ترین و بدترین کار است هر کس پاسخی داشته باشد و شاید حتی شغل خود را سخت ترین بداند اما بی شک اگر بداند در دهلی نو کارگران بخش تخلیه چاه های فاضلاب از چه راهی نان به خانه می برند حتما نظرش تغییر کند.به گزارش بی‌باک، کارگران بخش نظافت و تخلیه فضولات و لجن‌های سیستم فاضلاب شهری دهلی نو احتمالا بدترین و کثیف‌ترین شغل جهان را دارند و این کار رابرای حقوقی باورنکردنی انجام می دهند. کارگران تخلیه فاضلاب تنها برای روزی 2 دلار داخلی چاه های فاضلاب می شوند تا مواقعی که راه های چاه مسدود می‌شود آن را بازکنند. این کارگران از طبقات پائین جامعه دهلی نو هستند و بسیاری از آنها در حاشیه های شهر زندگی می‌کنند و برای به دست آوردن یک لقمه نان با جانشان بازی می کند؛ استنشاق گازهای فاضلاب در دراز مدت بسیاری از آنها را مسموم می کند و حتی موجب مرگشان می شود. شرکت کارفرمای "راکش" یکی از شرکت‌هایی است که حدود 8000 نفر را برای این کار در استخدام دارد در 7 سال  1000 نفر از کارگرانش را از دست داد. یکی از کارگران سیستم نظافت و تخلیه فاضلاب دهلی نو؛ اکنون حدود 30 هزار کارگر برای تخلیه و نظافت فاضلاب شهر مشغول به کار هستند؛ محلی ها به آنها "جاروکش" می گویند چرا که آنها جز این کار معمولا وظایف جمع آوری زباله و جاروکشی خیابان ها را نیز انجام می...
 • ترسناک ترین زندان های جهان
 • خبرگزاري آريا - تصور کنيد که خطرناک ترين مجرمان و تبهکاران دنيا در کنار هم جمع شوند، جمع شدن خطرناک ترين ها در کنار هم مي تواند شبيه يک کابوس باشد، اما به شرايطي بدتر فکر کنيد، وقتي که اين زندان ها شرايط سختي را داشته باشند، در آن زمان مي توان گفت که آن تکه از زمين يک جهنم واقعي است، و جويي از خون که هرگز خشک نمي شود. در اين گزارش با تعدادي از خطرناک ترين زندان هاي دنيا آشنا خواهيد شد.زندان بانگ کوانگ، تايلندبا زندان بانگ کوانگ تايلند آغاز مي کنيم، با وجود اين که ملقب به "هيلتون بانکوک" است، اما در حقيقت هيچ شباهتي با هتل ندارد. زندان بانگ کوانگ تايلند به شکنجه ي روزانه ي زندانيان شهرت دارد، شکنجه هايي که يک فرآيند روتين به شمار مي روند. شرايط سخت و خطرناکي در بانگ کوانگ وجود دارد. زندان ها به غايت کوچک هستند و ده ها زنداني درون هر يک از انها در کنار يکديگر انباشته شده اند. زندانيان تازه وارد تا سه ماه با زنجيرهايي که به پاهايشان بسته شده تردد مي کنند. اما درباره ي غذا، جز از يک وعده ي غذايي اندک از برنج فراتر نمي رود، به همين دليل زندانيان مجبورند با اموال و دارايي مخصوص خود غذا بخرند و همين کافي است تا فتيله ي جنگ و دعوا را درون زندان روشن کند.زندان جزيره ي ريکرز، ايالات متحده ي آمريکاوقتي درباره ي خشونت و درگيري هاي منجر به قتل داخل زندان صحبت مي کنيم، ستاره ي زندان جزيره ي ريکرز آمريکا مي درخشد. ريکرز زنداني است که شاهد خشونت و درگيري هاي مداوم بوده است. زندانيان ريکرز حتي بي رحم ترينشان اعتراف کرده اند که هر لحظه بيم جان خود را دارند و مي ترسند که کشته شوند. ترس و وحشت از ديوارهاي ريکرز مي جوشد. ريکرز 9 هزار...
 • ۴ ایرانی در جشنواره کودکان جهان
 • فیلم‌های «جنجال در عروسی» به کارگردانی رضا خطیبی، «حورا» به کارگردانی غلامرضا ساغرچیان، «سویوق» به کارگردانی برادران ارک در بخش‌های اصلی و «مروارید» ساخته سیروس حسن‌پور در بخش نمایش‌های ویژه در جشنواره «کودکان جهان» استانبول روی پرده می‌روند. بنیاد سینمایی فارابی پخش بین‌المللی فیلم‌های فوق را به عهده دارد. جشنواره «کودکان جهان» استانبول از ۳۱ شهریور تا ۲ مهر سال جاری در کشور ترکیه برگزار می‌شود.
 • تصاویر:زیباترین کلیساهای جهان
 • در این گزارش نگاهی داریم به زیباترین کلیساهای جهان. سرویس عکس و فیلم فردا:در این گزارش نگاهی داریم به زیباترین کلیساهای جهان. منبع: خبرگزاری مهر
 • با ترین های جهان آشنا شوید
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، 196 کشور در سراسر جهان وجود دارد و هر یک از فرهنگ، تمدن و زبان منحصر به فردی برخوردارند. در مقایسه کشورها با یکدیگر به نکاتی برخورد می‌کنیم که سبب تمایز و برتری یکی از آنها نسبت به دیگری است. -مصر مصر، قدیمی ترین کشور دارای حکومت است و از تمدنی بسیار کهن برخوردار می باشد. این کشور برای نخستین بار در سال 3100 پیش از میلاد تحت حاکمیت قرار گرفت. -روسیه روسیه از قدرت نظامی بسیار بالایی برخوردار است و ارتش این کشور یکی از قدرتمندترین ارتش‌های جهان به شمار می‌رود. گفتنی است ارتش روسیه 21 هزار تانک دارد. این در حالی است که ارتش آمریکا تنها 16 هزار تانک دارد. همچنین روسیه از نظر تولید اکسیژن در جایگاه نخست قرار دارد؛ زیرا 25 درصد از کل اکسیژن جهان در جنگل های سیبری تولید می شود. -مغولستان مغولستان، کم تراکم ترین کشور دنیا از نظر جمعیت به شمار می آید. تا آنجا که در هر مایل مربع 4 نفر زندگی می کنند و بسیاری از مردم این کشور همسایگان خود را نمی شناسند. -نیجریه مردم نیجریه کمترین امید به زندگی را دارند تا آن جا که می توان گفت حداکثر سن مردم این کشور، 49 سال است. -اوکراین اوکراین بیشترین میانگین کاهش جمعیت را دارد و پیش بینی می شود در سال 2050 شمار ساکنان این کشور 30 درصد کاهش یابد. -مالت کشور مالت در برهه ای از زمان دچار مشکلات اقتصادی و افزایش هم زمان جمعیت شد. در نتیجه بسیاری از ساکنان آن مجبور به ترک کشور شدند و در کشورهای دیگر سکونت گزیدند. از این رو می توان گفت مالت کشوری است که بیشتر ساکنان آن بیرون از مرزهای این کشور به سر می برند. -سنگاپور سنگاپور بزرگ...
 • بلندترین برج خورشیدی جهان ساخته می شود
 • خبرگزاری میزان- دوبی قصد دارد توسعه بزرگترین پارک خورشیدی در دنیا را با ظرفیت تولید 5 هزار مگاوات برق، از سال 2020 کلید بزند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،دولت دوبی در پی گسترش و وسعت بخشیدن به پارک خورشیدی 700 مگاواتی محمد بن راشد آل مکتوم و افزایش ظرفیت تولید آن تا 5 هزار مگاوات و ساخت یک برج خورشیدی 260 متری در مرکز آن تا سال 2030 است. این پارک خورشیدی در حدود 50 کیلومتری جنوب دوبی قرار دارد و فاز اول آن در سال 2013 افتتاح شد. از آن زمان تاکنون 2.3 میلیون پنل خورشیدی فتوولتائیک با ظرفیت 200 مگاوات در نظر گرفته شده است. انتظار می‌رود ظرفیت برنامه‌ریزی شده تا سال 2030 به 5 هزار مگاوات برسد و پارک در نهایت 214 کیلومتر مربع (83 مایل مربع) را پوشش دهد و میزان انتشار کربن را سالیانه 6.5 میلیون تن کاهش دهد. توسعه این پارک خورشیدی و ساخت برج آن به دست پیمانکارانی از کشورهای چین و عربستان سپرده شده است. با آغاز ساخت و ساز در سال 2020، این فرمت در واقع بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی متمرکز در جهان (CSP) خواهد بود. این امکانات تولید انرژی خورشیدی را با استفاده از لنزها و بازتابنده‌ها برای تمرکز نور خورشید و استفاده از آن برای گرم کردن مایعات فراهم می‌کند که به نوبه خود بخار را برای راه‌اندازی توربین تولید می‌کند. یکی از مزیت‌های این روش این است که سیستم می‌تواند مقداری از انرژی را به عنوان گرما ذخیره کند و آن را در صورت نیاز ارسال کند تا به عنوان گزینه‌ای انعطاف‌پذیرتر از پنل‌های خورشیدی معمولی فتوولتائیک استفاده شود. سعید محمد الطایر، مدیرعامل شرکت برق و آب دوبی (DEWA) گفت: تمرکز ما بر تولید انرژی تجدیدپذیر منجر به افت قیمت در سراسر جهان شده است و قیمت پیشنهادات انرژی خورشیدی در اروپا و خاورمیانه را...
 • ثروتمندترین ورزشکار جهان این روزها چه می کند
 • خبرگزاري آريا - فلويد مي ودر ثروتمندترين ورزشکار جهان است. اين بوکسور 40 ساله پس از جدال با کانر مک گرگور ايرلندي و پيروزي در اين مسابقه پربيننده براي هميشه خود را از اين رقابت ها بازنشسته کرد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ديلي ميل ، فلويد مي ودر به غير از بوکس هيچ کار ديگري بلد نيست به غير از نمايش ثروت و پول هايش. او اين روزها فقط استراحت مي کند و تفريح. مي ودر که علاقه زيادي به نشان دادن بخشي از ثروتش در شبکه هاي اجتماعي دارد اينبار در يک کلوپ شبانه مشغول خودنمايي با پول هايش شد.
 • گرانترین خودروهای جهان زیر چکش حراج عکس
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از "د استریت"؛ خودروها این روزها می ‌توانند نقشی در هویت ما بازی کنند. آنها می‌توانند سطح تمکن، نگرش و سلیقه ما را به نمایش بگذارند و شاید به همین دلیل است که رقابت برای ساخت خودروهای زیبا، قدرتمند، فناورانه و کاربردی در دنیای خودروساران به اوج خود رسیده است.ایوان اشپیگل یکی از مدیران ارشد حوزه حمل و نقل نیز در خصوص اتومبیل‌ها گفته است که این ساخته‌های فلزی باعث شادی وی شده و او را سرحال می‌کنند.با این توصیفات در این فهرست گرانترین اتومبیل‌هایی را خواهید دید که تا کنون در حراجی‌های معتبر جهان به فروش رسیده‌اند.1- در میان خودروهای گران فروخته شده در حراجی‌های بزرگ جهان، جایگاه شماره یک به یک فراری 250 GTO می‌رسد که در سال 2014 در حراجی بونهامس کالیفرنیا به قیمت کلان 38 میلیون و 115 هزار دلار فروخته شد. این خودرو در سال‌های 1962 – 63 ساخته شده است.2- در جولای سال 2013 ، یک مرسدس بنز W196 مدل 1954 با قیمت 29 میلیون و 605 هزار دلار در حراجی بونهامس در گود وود بریتانیا به فروش رسید تا در جایگاه دوم این فهرست قرار گیرد.3- اما در دسامبر 2015 حراجی RM سوتیبی در نیویورک شاهد سومین حراج بزرگ خودرویی جهان بود. در این حراجی یک فراری 290 MM که در سال 1956 ساخته شده، باقیمت 28 میلیون و 50 هزار دلار به فروش رسید.4- یک فراری اسپایدر 275 GTBساخته سال 1967، در حراجی آگوست 2013 RM کالیفرنیا به قیمت 27 میلیون و 500 هزار دلار فروخته شد تا لقب چهارمین خودروی گران فروخته شده در حراجی‌های جهان را از آن خود کند.5- ظاهرا حراجی‌های برای فراری یک برگ برنده محسوب می‌شوند. در آگوست 2014 یک فراری اسپشیال 275 GTB/C ساخته سال 1964 در حراجی مونتری RM کالیفرنیا به قیمت 26 میلیون 400 هزار...
 • شکست یارانه ای غول نفتی جهان
 • افت بیش از 50 درصدی قیمت نفت در سه سال گذشته و ناکامی توافق اوپک برای رشد قیمت طلای سیاه، موجب شده که عربستان از آخرین ابزار خود برای جبران کسری بودجه استفاده کند. این کشور به‌منظور کاهش هزینه‌ها و وابستگی به درآمدهای نفتی در حال بررسی طرحی است که با حذف یارانه بنزین، قیمت آن را بیش از 80 درصد افزایش دهد. این یکی دیگر از اقدامات اخیر سعودی‌ها در جهت اصلاحات اقتصادی است که به اجبار در حال انجام است. رویکردی که کشورمان می‌تواند در شرایط عادی و بدون ایجاد شوک، اتخاذ کند. افت قیمت نفت در سه سال گذشته موجب عقب‌نشینی آل‌سعود از بسیاری مواضع سیاسی و اقتصادی این کشور شده است. اما عقب‌نشینی از سیاست‌های داخلی و حذف یارانه‌ها آخرین سنگر در برابر نارضایتی‌های مردمی است که دولت سعودی‌ طرح آن را در دست بررسی دارد. «احتمال افزایش 80 درصدی نرخ بنزین در عربستان و واقعی شدن آن» خبری است که روز گذشته روی تارنمای خبرگزاری بلومبرگ قرار گرفت. به گزارش دنیای اقتصاد، این اصلاح قیمتی در شرایطی رقم می‌خورد که عربستان به دلیل تغییر در بدنه قدرت در این کشور و همچنین افت شدید قیمت نفت بیش از هر زمان دیگری با تنش‌ها و اختلافات داخلی رو‌به‌رو است و افزایش 80درصدی نرخ بنزین می‌تواند منجر به شوک قیمتی و تشدید نارضایتی‌های داخلی شود. بنابراین انجام چنین اقدامی از سوی دولت سعودی‌ها بیش از آنکه نشان از اصلاحات اقتصادی داشته باشد، بیش از هرچیز دیگری نشان از ناتوانی روزافزون اقتصاد این کشور برای تحمل قیمت‌های پایین نفت دارد. اما با اجرایی شدن این طرح، دومین رشد قیمت بنزین در عربستان از اواخر سال 2015 رقم خواهد خورد، در حالی که ظرف این مدت قیمت بنزین در ایران ثابت باقی مانده است. همچنین با چنین اصلاح قیمتی، نرخ بنزین در عربستان به بیش از 1400...