به گزارش جماران؛ مصطفی معین در اینستاگرام خود نوشت: خانم آئینی خبرنگار شرق از هر دری سوال می کرد، از خاطرات گذشته دوران انقلاب تا جنگ، مسئولیت های گوناگون و گام به گام، جوانان، کوی دانشگاه، انتخابات ۸۴ ، استعفاها، مسائل اجتماعی و... این مصاحبه دیروز(۹۶/۶/۲۰) در روزنامه شرق باحذف قسمت هائی از آن(به ناچار با سانسور!) در صفحات اول و داخلی منتشر شد.

مصاحبه مفصل است ولی برای رعایت اختصار فقط برخی محور های آن را در ادامه می آورم :

افول اخلاق در جامعه دیگر اصلاح طلب و اصولگرا نمی شناسد و حتی برخی تا مرز فروپاشی اخلاقی در جامعه ورای مرز بندی های سیاسی پیش رفته است. به عنوان مثال آفتی به نام رانتخواری که امروز به جان جامعه افتاده فراتر از مرز بندی اصولگرایی و اصلاح طلبی است!

در هر دو گرایش سیاسی افراد اصیل و قلابی داریم ،آنهایی که اصیل هستند با هر گرایش سیاسی قابل احترام هستند و وجودشان برای باروری جامعه ضرورت دارد ، و اگر بدلی باشند که دیگر فرقی نمی کند در کدام جریان دسته بندی شوند ،آنها جمعی منفعت طلب هستند که با آرمان های سیاسی-اجتماعی و فرهنگی ملت بیگانه اند!

به نظر من نداشتن سرمایه اجتماعی یکی از مهمترین ضعف هایی است که در کشور ما وجود دارد . به بیان روشن تر در جامعه ما بی اعتمادی عمومی وجود دارد و همگی نسبت به هم بی اعتماد هستیم . مردم با دولت ، دولت بامردم ،نخبگان با جامعه و جامعه با نخبگان!

در مطالعات میدانی در جهان، تایید شده که ارتباط مستقیمی بین فعالیت و تعداد تشکل های اجتماعی فعال با ظهور دمکراسی وجود دارد . همین نسبت بین تعداد نهادهای مدنی با شکل گیری سرمایه اجتماعی وجود دارد! وجود سرمایه اجتماعی بالا هم زمینه ای است برای شکل گیری فرهنگ دموکراسی.

فضای مجازی فرصت نوظهوری است که می تواند در مسیر تحقق آرمان های اجتماعی و کاهش و رفع آسیب ها و مشکلات دامنگیر جامعه قرار گیرد، از مشکلات زیست محیطی گرفته تا فرهنگی و اخلاقی، تقویت سرمایه اجتماعی و وحدت ملی.

شما چند نفر را سراغ دارید که وقتی از تعارض مسیر رو به رویشان با آنچه که به مردم و نمایندگان مردم وعده داده بودندآگاه شدند آمدند و استعفا کردند و گفتند شرایط آنطور نیست که ما بتوانیم وعده ها را پیش ببریم؟ چه تعداد از دولتمردان و نمایندگان وجدانشان را میزان عملکردشان قرار داده اند؟

در مجلسی که در یک چرخه انتخابات استصوابی شکل می گیرد نمی توان خروجی بهتر از این را از آن انتظار داشت(ریزش تعداد اعضای فراکسیون امید، عدم رای به تحقیق و تفحص از شهرداری، تومار ۲۰۷ امضائی تقدیر از شهردار وقت!).

در شرایط نابرابر انتخاباتی، فقط با فشار جامعه است که اصلاح طلبان می توانند تفوق پیدا کنند، اگر مردم سرخورده باشند و در صحنه نیایند طبیعی است که آینده روشنی نیز قابل پیش بینی نخواهد بود!

به عقیده من حضور چشمگیر مردم در انتخابات فقط آری به آینده نیست بلکه یک نه بزرگ به گذشته هم بوده است، به خاطر ترس از بازگشت دوران ۸ سال سیاهی که پیش از ریاست جمهوری روحانی تجربه شده بود. مردم احساس خطر کردند که نکند یک مهرورز ثانی بیاید و نظم حداقلی ایجاد شده در زندگی آنها را بر هم بریزد!

کلیدواژه: سرمایه اجتماعی

منبع: جماران

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۹۱۴۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمایت قاطع جهانگیری از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/فکر کردید کار خوبی کردید نگذاشتید بیایند؟

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • فاصله گرفتن جامعه امروزی از اصولگرایی و اصلاح طلبی
 • به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌هایگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، پرویز امینی تحلیلگر مسائل سیاسی عصر امروز(دوشنبه 27شهریور) در نشست تحلیل راهبرد‌های رسانه‌ای جریانات سیاسی در انتخابات، اظهار کرد: انتخابات سال 96 از پیامد‌های انتخابات سال 92 است. در انتخابات 92 بستر ساختاری به شکلی بود که امکان پیروزی رقبای روحانی بیشتر بود، اما در سال 96 برعکس بود. امینی ادامه داد: از یک سال قبل معتقد بودم که زمینه‌هایی وجود دارد که روحانی در انتخابات شکست بخورد، اما این توانایی که از این ظرفیت برداشت کند در جریان مقابل وجود نداشت. ویادامه داد: جریان اصولگرایی نیازمند بازتعریف خود است. آنچه در انتخابات ریاست جمهوری اتفاق افتاد، قابل پیش‌بینی و معمول بود. این تحلیلگر سیاسی در پایان گفت: جامعه امروزی ما از اصولگرایی و اصلاح طلبی فاصله گرفته است. انتهای پیام/ جریان اصولگرایی نیازمند بازتعریف خود است
 • کارگزاران فاتحه اصلاح طلبی را خواند
 • صادق زیبا کلام با بیان اینکه اصلاحات دیگر ایده‌آل ندارد گفت: اصلاح‌طلبان یک مشخصه بزرگ دارند؛ این که ایدئولوژی را کنار گذاشتند. به گزارش جهان نيوز، جنگ پراگماتیسم (عملگرایی) و ایدئولوژی‌گرایی در جریان اصلاحات هنوز ادامه دارد. در این راستا برخی از جمله اعضای حزب کارگزاران عملگرایی منفعت‌طلبانه اصلاح‌طلبان را عامل پیروزی‌ها و پیشرفت این جریان می‌دانند و اصلاحات قبل از سال ۸۸ را رادیکالیسم قلمداد می‌کنند که با ایدئولوژی‌های تند، این جریان را به پرتگاه سقوط برد. گروه دیگری از اصلاح‌طلبان نیز عمل‌گرایی صرف را باعث بی‌هویتی اصلاحات از هویت خود می‌دانند و برعکس گروه اول اعتقاد دارند که این شعارهای اصلاح‌طلبی بوده است که تا به امروز این جریان را سرپا نگاه داشته است. در همین راستا محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات از پرچم‌داری این جریان سیاسی در سال ۹۸ بدون ائتلاف با اعتدالیون سخن گفت که این موضوع مورد انتقاد گروه اول قرار گرفت. صادق زیبا کلام،استاد علوم سیاسی و فعال اصلاح‌طلب بیان می‌کند:‌ اصلاح‌طلبان، همین‌طور جریات اعتدال و توسعه، حزب کارگزاران، حزب اتحاد ملت و تمامی تشکل‌های بزرگ و کوچکی که در وزن اصلاح‌طلبی معرفی می‌شوند، یک مشخصه بزرگ دارند؛ این که ایدئولوژی را کنار گذاشتند و در عرصه مدیریت کشور و مملکت‌داری، سیاست خارجی و تعامل با دنیا به خرد جمعی و منافع ملی متوسل شدند! وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان دیگر ایده‌آل ندارند، می‌افزاید:‌ مطمئنا این نکته مثبت اصلاح‌طلبان است، پراگماتیسم بودن و انعطاف اصلاح‌طلبی به دلیل نبود ایدئولوژی آنهاست. نکته مثبت زمانی است که شما با تغییرات در خود اداره امور مملکت را پیش ببرید. این فعال اصلاح‌طلب در واکنش به موضع محمدرضا عارف در جدایی اعتدال و اصلاحات در انتخابات سال ۹۸ بیان می‌کند:‌ چه آقای عارف و چه دیگر اصلاح‌طلبان این موضوع را بیان کنند فرقی نمی‌کند، باید بگویم از الان خیلی زود است...
 • کارگزاران فاتحه اصلاح طلبی را خواند/انشقاق راهبردی اصلاحات در عمل گرایی و ایدئولوژی گرایی
 • صادق زیبا کلام با بیان اینکه اصلاحات دیگر ایده‌آل ندارد گفت: اصلاح‌طلبان یک مشخصه بزرگ دارند؛ این که ایدئولوژی را کنار گذاشتند. سرویس سیاست مشرق - جنگ پراگماتیسم (عملگرایی) و ایدئولوژی‌گرایی در جریان اصلاحات هنوز ادامه دارد. در این راستا برخی از جمله اعضای حزب کارگزاران عملگرایی منفعت‌طلبانه اصلاح‌طلبان را عامل پیروزی‌ها و پیشرفت این جریان می‌دانند و اصلاحات قبل از سال ۸۸ را رادیکالیسم قلمداد می‌کنند که با ایدئولوژی‌های تند این جریان را به پرتگاه سقوط برد. گروه دیگری از اصلاح‌طلبان نیز عمل‌گرایی صرف را باعث بی‌هویتی اصلاحات از هویت خود می‌دانند و برعکس گروه اول اعتقاد دارند که این شعارهای اصلاح‌طلبی بوده است که تا به امروز این جریان را سرپا نگاه داشته است. در همین راستا محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات از پرچم‌داری این جریان سیاسی در سال ۹۸ بدون ائتلاف با اعتدالیون سخن گفت که این موضوع مورد انتقاد گروه اول قرار گرفت. صادق زیبا کلام، استاد علوم سیاسی و فعال اصلاح‌طلب بیان می‌کند:‌ اصلاح‌طلبان، همین‌طور جریات اعتدال و توسعه، حزب کارگزاران، حزب اتحاد ملت و تمامی تشکل‌های بزرگ و کوچکی که در وزن اصلاح‌طلبی معرفی می‌شوند، یک مشخصه بزرگ دارند؛ این که ایدئولوژی را کنار گذاشتند و در عرصه مدیریت کشور و مملکت‌داری، سیاست خارجی و تعامل با دنیا به خرد جمعی و منافع ملی متوسل شدند! وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان دیگر ایده‌آل ندارند، می‌افزاید:‌ مطمئنا این نکته مثبت اصلاح‌طلبان است، پراگماتیسم بودن و انعطاف اصلاح‌طلبی به دلیل نبود ایدئولوژی آنهاست. نکته مثبت زمانی است که شما با تغییرات در خود اداره امور مملکت را پیش ببرید. این فعال اصلاح‌طلب در واکنش به موضع محمدرضا عارف در جدایی اعتدال و اصلاحات در انتخابات سال ۹۸ بیان می‌کند:‌ چه آقای عارف و چه دیگر اصلاح‌طلبان این موضوع را بیان کنند فرقی نمی‌کند، باید بگویم از الان خیلی زود است که ما بگوییم در...
 • استفاده درست از هنر در اصلاح امور جامعه اثرگذار است
 • قروه- فرماندار قروه با بیان اینکه هنر وسیله ای اصلاح گر در جامعه است، گفت: هنرمند برخاسته از بطن مردم بوده و واقعیت ها را با تدبیر هنری خود تحلیل و بیان می کند. به گزارش خبرنگار مهر، پرویز کولانی بعد از ظهر امروز یکشنبه در اختتامیه دومین جشنواره نمایش های کوتاه تیک در شهرستان قروه با حضور داوران مطرح کشوری، اظهار داشت: شهرستان قروه ظرفیت های بالایی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که نیازمند تقویت و حمایت ویژه می باشد. به گفته وی با حمایت از استعدادهای موجود در شهرستان در تمامی حوزه ها می توان قروه با به عنوان یک قطب فرهنگی و هنری در کشور مطرح کرد. کولانی با بیان اینکه هنر یک سلاح دو لبه ای است که مخاطبان عمده آن نسل جوان هستند، افزود: هنر زبان گویایی دارد که با اثرگذاری بالایی در جامعه برای مدت های زیادی در اذهان باقی می ماند لذا تأثیر هنر در کاهش آسیب های اجتماعی انکارناپذیر است. وی با تأکید بر احساس مسئولیت در قبال هنر و هنرمند، تصریح کرد: هنرمند از بطن جامعه با مردم سخن می گوید و واقعیت های جامعه را تحلیل می کند و اگر هنر در مسیر درست خود استفاده شود می تواند اصلاح گر باشد.
 • جامعه امروز تشنه مفاهیم قرآنی است
 • به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سید مرتضی سادات فاطمی خادم و پیشکسوت قرآنی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت قرآن و عترت گفت: تمام مسئولین باید و دست اندرکاران در زمینه تبلیغ و ترویج قرآن کریم و مفاهیم این کتاب آسمانی می بایست در راستای تحقق شعار به سوی فهم قرآن ، حرکت کنند. خادم و پیشکسوت قرآنی در ادامه با بیان اینکه باید تمامی راهکارها برای رسیدن به این شعار مشخص و در همان راستا حرکت کنیم ، اظهار داشت :قرآن کتابی برای تدبر و تعقل است و باید به آموزه ها ، پندها و درس های قرآنی عمل شود .در زمینه قرائت نیز برای قاریان ضروری است که علاوه بر روخوانی بر معنی و مفهوم آیات نیز آگاهی داشته باشند. وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم نسبت به یادگیری مفاهیم و آموزه های قرآنی رغبت و اشتیاق زیادی دارند، افزود :جامعه امروز تشنه مفاهیم قرآنی است و برای تحقق این امر باید به سمت و سوی آموزش مفاهیم و معانی حرکت کنیم .همچنین اساتید قرآنی لازم است که در ابتدا مفاهیم قرآنی را بفهمند و سپس آنها را به مردم القا کنند چراکه یادگیری معانی و مفاهیم قرآنی حتی در روخوانی قاریان بسیار تاثیرگذار است.هر فردی که در جامعه با قرآن انس بگیرد از بسیار از رذائل و زشتی ها دور خواهد ماند و اگر جامعه با قرآن انس بگیرد نتایج و برکات آن ملموس خواهد بود ،چنانچه شاهد کاهش آمار جرم و جنایت و بسیاری از بزهکاری ها و مشکلات خواهیم بود. خادم قرآنی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه پیش از این ها باید به معانی و مفاهیم قرآنی در تمامی زمینه های فعالیت های قرآنی از جمله حفظ ،قرائت و ... می پرداختیم، گفت : ایجاد اشتیاق در افراد برای یادگیری مفاهیم و معانی...
 • جامعه امروز نیازمند الهامات دفاع مقدس است
 • مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ایران گفت: جامعه امروز ما نیازمند الهامات دفاع مقدسی است و ارزش هایی که می توانند در جامعه ما به لحاظ تربیتی و اخلاقی موثر واقع شود. محمد جواد خضرایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما، افزود: دفاع مقدس آینه مقاومت مردم ما در مقابل دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی بود و عکس های این نمایشگاه از بین عکس های مختلفی است که عکاسان دفاع مقدس گرفته اند و امروز 50 اثر از بین 1600 عکس انتخاب شده است.وی اضافه کرد: خوشبختانه با برخورداری از جامع ترین بانک اطلاعاتی دیجیتال دفاع مقدس توانسته ایم رویکردهای مختلفی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در قالب فیلم، صوت و عکس در اختیار داشته باشیم.خضرایی ادامه داد: خوشبختانه این نمایشگاه مورد استقبال خوب مسئولان و مردم قرار گرفت و اسم این نمایشگاه «فریاد تصویرها» است و در واقع تصمیم داشتیم به بازدیدکنندگان اعلام کنیم که هر تصویر حاوی دو پیام است، پیامی ناشی از دوران جنگ در قالب تصویر و پیامی که آن عکس در اختیار مخاطب قرار می دهد؛ ما از این جهت بیشتر به فریاد تصویرها اشاره داریم چرا که تصویرها اصرار دارند تا پیام ها دیده شوند.مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ایران تصریح کرد: امروزه متاسفانه در جامعه جنگ در قالب جنگ شناخته می شود در حالی که در قاموس جنگ و دفاع مقدس الهامات اخلاقی و تربیتی وجود دارد که اصرار ما این است که آن دیده شود.وی ادامه داد: اگر چه جنگ در یک فضای ملتهب به مردم تحمیل شد ولی خوشبختانه در فضای داخلی جنگ، رفتارهای غیرتمندانه، شهادت طلبانه و ایثارگرانه رشد کرد که بازآفرینی آن فریادها و توصیه ها می تواند برای جامعه امروز ما بسیار مناسب باشد و حس مقاومت در مقابل دشمنان را ایجاد بکند.نمایشگاه «فریاد تصویرها» از امروز تا...
 • کارخانه جهان فولاد سیرجان معین اقتصادی
 • تفاهم نامه کارخانه جهان فولاد سیرجان به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد و منطقه چهارگنبد به امضاء رسید. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما در جلسه اقتصاد مقاومتی بخش بلورد شهرستان سیرجان اعلام شد: با کمک کارخانه جهان فولاد سیرجان کمبودهای مالی این منطقه برای رونق بیشتر برطرف میشود.رزم حسینی استاندارکرمان در این جلسه گفت : برای رفع مشکلات و کمبودها مردم منتظر منابع دولتی نباشند . وی تصریح کرد: در استان کرمان به دنبال ایجاد نهاد اقتصادی پایدار هستیم تا طرح های توسعه با تغییر مدیران، متوقف نشود.وی با اشاره به اینکه تک تک مردم باید در عرصه اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند، گفت: معین اقتصاد مقاومتی باید زیر پوست شهر را حس کند و با مشکلات مردم اشنا باشد.فرماندار سیرجان نیز از همکاری 23 کارخانه یا شرکت صنعتی و معدنی به عنوان معین اقتصادی در هرمنطقه از شهرستان سیرجان خبرداد .مکی آبادی اعلام کرد: در راستای تحقق مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان سیرجان، 22 طرح با اعتباری بالغ بر دو هزار و 400 میلیارد تومان اجرایی شد و بین 10 تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.نماینده مردم سیرجان و بردسیرهم با اشاره به وجود 12 هزار و 500 نفر فارغ التحصیل بیکار در شهرستان سیرجان گفت: برغم تعدد طرحهای معدنی و صنعتی ، این افراد بومی هنوز جذب بازار کارنشده اند . آغاز فعالیت بیست و سومین معین اقتصادی در استان کرمان/مجتمع جهان فولاد، معین اقتصادی بلورد شد
 • پرستو گلستانی:سینما دست یک عده خاص افتاده است
 • باندی خاص سینما را در دست گرفته‌اند. فیلم می‌سازند، انتخاب بازیگر می‌کنند و در انتها فیلم را پخش می‌کنند. این لابی سینمایی به غیر خودی‌ها کسی را وارد این عرصه نمی‌کند و من هم جزو آن دسته کسانی هستم. به گزارش مشرق، پرستو گلستانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: پیشنهادات زیادی برای بازی در تلویزیون و تئاتر به من شده است اما هنوز هیچکدام از آنها قطعی نشده است. وی دلیل کم‌کاری خود در بازیگری را اینگونه وصف کرد: کم‌کاری من در بازیگری بحث گسترده‌ای است که برای توضیح به زمان زیادی نیاز دارد اما در بخش ابتدایی مشکل اصلی فیلمنامه است. فیلمنامه‌ها و کیفیت آثار بسیار پایین آمده و برخی متون اصلاً ارزش خواندن هم نداشتند. به همین دلیل ترجیح می‌دهم بیشتر به تئاتر و تدریس مشغول باشم. بازیگر سریال دردسرهای عظیم غیبت خود در سینما را این طور تشریح کرد: دلیل بسیار واضحی در خصوص غیبت من در سینما وجود دارد و آن هم باندبازی شدید و گسترده در این مدیوم است. سینمای این روزها در دست عده‌ای خاص قرار دارد. وی در همین راستا ادامه داد: این افراد تمامی بخش‌های سینما را در دست گرفته‌اند. خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند، فیلم می‌سازند، انتخاب بازیگر می‌کنند و در انتها فیلم را پخش می‌کنند. این لابی سینمایی به غیر خودی‌ها کسی را وارد این عرصه نمی‌کند و من هم جزو آن دسته کسانی هستم که در این لابی‌بازی حضور ندارم. گلستانی با اشاره به تجربه کارگردانی در تلویزیون خارطرنشان کرد: چندین فیلمنامه آماده ساخت برای تلویزیون دارم که اگر فرصت اجازه دهد به زودی برای ساخت یک سریال اقدام خواهم کرد. منبع: میزان ارسال به تلگرام
 • آقای سلطانی فر حالا چرا به فکر استقلال افتاده اید
 • وزیر ورزش و جوانان که با اظهارات خود عملاً نقش هیئت مدیره را نادیده گرفته بود حالا به فکر استقلال افتاده است، اما سؤال این است که نقش او در به وجود آمدن این شرایط چقدر است؟ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، استقلال روزهای بدی را پشت سر می‌گذارد و هر روز هم با تصمیم‌گیری‌هایی که از سوی مدیران باشگاه صورت می‌گیرد، بحرانی به بحران‌های موجود اضافه می‌شود (همانند موضوع اخراج و سپس بازگشت جباری و رحمتی). شرایط استقلال آنقدر بد است که مجلس هم به تکاپو افتاده و در این میان وزارت ورزش و جوانان نیز به عنوان متولی این باشگاه به فکر فرو رفته است.محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در این باره گفته است: «دغدغه‌ آقای سلطانی‌فر، موضوع استقلال است. ایشان وضعیت آشکار را بررسی می‌کند. به‌ هر حال باید توجه جدی‌تری داشته باشیم. هیئت مدیره، کار خودش را انجام می‌دهد و وزارت ورزش و جوانان شرایط را رصد می‌کند تا استقلال از این شرایط خارج شود. آقای سلطانی‌فر بابت شرایط استقلال این نگرانی را دارد. امیدوارم هیئت مدیره با تدبیر کار را پیش ببرد. وزارت ورزش و جوانان هم در کنار باشگاه استقلال است تا از این شرایط عبور کنند.»اینکه بحران و مشکل استقلال دغدغه وزیر و وزارت ورزش است خیلی خوب است اما نقش این وزارتخانه در به وجود آمدن چنین شرایطی چیست؟27 روز پیش و در روز اول شهریور در مطلبی با عنوان «آقای سلطانی‌فر! پاسخگوی نتایج استقلال باشید» نوشتیم که وقتی وزیر ورزش نقش هیئت مدیره را عملاً نادیده می‌گیرد باید خودش هم پاسخگوی شرایط موجود باشد. او در آن مقطع تغییر مدیرعامل استقلال را تکذیب کرده بود آن هم بدون توجه به اینکه تغییر مدیرعامل یکی از وظایف ذاتی هیئت مدیره است. سلطانی‌فر پیش‌تر هم چنین کاری کرده بود آنجا که ابتدا گفت افتخاری مدیرعامل می‌ماند و...
 • آقای وزیر حالا چرا به فکر استقلال افتاده اید
 • استقلال روزهای بدی را پشت سر می‌گذارد و هر روز هم با تصمیم‌گیری‌هایی که از سوی مدیران باشگاه صورت می‌گیرد، بحرانی به بحران‌های موجود اضافه می‌شود (همانند موضوع اخراج و سپس بازگشت جباری و رحمتی). شرایط استقلال آنقدر بد است که مجلس هم به تکاپو افتاده و در این میان وزارت ورزش و جوانان نیز به عنوان متولی این باشگاه به فکر فرو رفته است. محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در این باره گفته است: «دغدغه‌ آقای سلطانی‌فر، موضوع استقلال است. ایشان وضعیت آشکار را بررسی می‌کند. به‌ هر حال باید توجه جدی‌تری داشته باشیم. هیئت مدیره، کار خودش را انجام می‌دهد و وزارت ورزش و جوانان شرایط را رصد می‌کند تا استقلال از این شرایط خارج شود. آقای سلطانی‌فر بابت شرایط استقلال این نگرانی را دارد. امیدوارم هیئت مدیره با تدبیر کار را پیش ببرد. وزارت ورزش و جوانان هم در کنار باشگاه استقلال است تا از این شرایط عبور کنند.» اینکه بحران و مشکل استقلال دغدغه وزیر و وزارت ورزش است خیلی خوب است اما نقش این وزارتخانه در به وجود آمدن چنین شرایطی چیست؟ 27 روز پیش و در روز اول شهریور در مطلبی با عنوان «آقای سلطانی‌فر! پاسخگوی نتایج استقلال باشید» نوشتیم که وقتی وزیر ورزش نقش هیئت مدیره را عملاً نادیده می‌گیرد باید خودش هم پاسخگوی شرایط موجود باشد. او در آن مقطع تغییر مدیرعامل استقلال را تکذیب کرده بود آن هم بدون توجه به اینکه تغییر مدیرعامل یکی از وظایف ذاتی هیئت مدیره است. سلطانی‌فر پیش‌تر هم چنین کاری کرده بود آنجا که ابتدا گفت افتخاری مدیرعامل می‌ماند و سپس هیئت مدیره باشگاه استقلال را انتخاب کرد. در واقع وزیر ورزش عملاً اختیار را از هیئت مدیره سلب کرد چرا که افراد منصوب او قطعاً نمی‌توانند برخلاف نظر وزیر اقدام کنند و حتی اگر می‌خواستند مدیر را تغییر دهند...
 • جامعه مدنی کاتالیزور پیشرفت هر جامعه است/صلح پایدار برای برداشتن خشونت تلاش می کند
 • به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، شهیندخت مولاوردی عصر امروز در همایش صلح، دموکراسی و حقوق شهروندی که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: متشکرم که این قدم را برداشتید تا این مفاهیم نهادینه شود و به اهداف خود نزدیک‌تر شویم. وی با اشاره به عنوان این نشست اظهار داشت: باید ببینیم چه نسبتی بین این سه مفهوم می‌توان برقرار کرد. من فکر می‌کنم سازمان ملل به این توالی توجه کرده است. دموکراسی به صلح احتیاج دارد. دموکراسی یعنی از مردم، با مردم، برای مردم معنی می‌شود. از سال ۲۰۰۷ روزی به نامش شد و جز روزهایی است که باید برای جلب توجه به این موضوع تلاش شود. دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی ادامه داد: همچنین برای اینکه بتوانیم برای تکمیل فرایند موجود و اشکالات موجود مشارکت لازم را داشته باشیم و از تجارب مثبت استفاده کنیم. این مناسبت‌ها مثل فرصت است. مولاوردی با بیان اینکه وقتی از دموکراسی صحبت می‌شود ناخودآگاه حق رای به ذهن می‌رسد اما همه مفاهیم فقط شامل آن نیست، تصریح کرد: اینها وسیله هستند تا مردم مشارکت لازم را در اداره کشور داشته باشند. در دموکراسی به این موضوع توجه می‌کنیم که استقلال حفظ شود و قانون حاکم باشد. وی با بیان اینکه روزی به عنوان روز دموکراسی تعیین می‌شود، به معنی این نیست همه چیز تمام شد و خلا نیست، خاطرنشان کرد: وقتی خلا و کمی وجود دارد، این روزها انتخاب می‌شوند. با وضعیت موجود در خیلی کشورها فاصله زیادی تا به ثمر رسیدن آرمان‌های خود داریم. باید زحمات زیادی متقبل بشویم تا آرمان‌ها محقق شود. به رغم اینکه اسناد الزام‌آور زیادی در عرصه بین‌المللی تصویب شده اما تا تحقق آرمانشهر فاصله داریم، این روز مجالی برای درک اهمیت رای مردم است. دستیار رئیس‌جمهور اضافه کرد: از طرف دیگر بحث صلح داریم که این بهانه است که به گفتمان صلح و...
 • نشست مشترک جمنا با اقشار مختلف اصولگرایی تشکیل شد
 • به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی جبهه پیروان از برگزاری مجمع عمومی احزاب این جبهه طبق قانون جدید احزاب خبر داد و گفت: شب گذشته نشست مشترک اقشار جبهه پیروان با جبهه مردمی برگزار شد. سید کمال‌الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان از برگزاری جلسه مشترک کمیته اقشار جبهه مردمی با اقشار مختلف اصولگرایی خبر داد و اظهار داشت: ما اخیراً در ساختاری که قرار است در جمنا تقویت شود، همکاری بیشتری خواهیم داشت و ازاین‌رو با شروع فصل جدید فعالیت در جبهه مردمی ما نیز دعوت داشتیم. سجادی بابیان اینکه ما به‌عنوان جامعه کارمندی در این نشست مشترک حاضر شدیم، افزود: ما سعی می‌کنیم جمنا را به‌عنوان تشکلی که یک ساختار مناسبی دارد تقویت کنیم و بتوانیم انسجام و همگرایی را همان‌طور که در انتخابات شاهد بودیم ایجاد کرده و گسترش دهیم. سخنگوی جبهه پیروان تصریح کرد: ساختار جبهه پیروان کاملاً اقشاری است و مشتمل بر 18 حزب و تشکل مختلف است و این نویدی است تا ساختار جمنا تقویت شود. وی با بیان اینکه در این جلسه بر لزوم تقویت ساختار اقشاری جبهه مردمی تأکید شد، به نشست اخیر شورای مرکزی جبهه پیروان و مصوبات آن اشاره و خاطرنشان کرد: قانون جدید احزاب که ضرب‌الاجلی را برای تشکل‌ها تعیین کرده است، یکی از مباحث ما بود. سجادی گفت:‌ احزاب و تشکل‌ها طبق این قانون جدید باید حتماً مجمع عمومی خود را برگزار کنند و ازاین‌رو قرار شده است با توصیه آقای باهنر به‌عنوان دبیرکل، احزاب جبهه نیز طبق این قانون عمل کنند. دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان همچنین یادآور شد: قرار است ما در مهر یا آبان مجمع عمومی خود را به‌منظور ترمیم شورای مرکزی و جوانگرایی برگزار کنیم، هرچند که این قانون جدید احزاب نیز مزید بر علت شده است. فارس
 • جدایی طلبی بعد تکفیر
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناززاهدان،حالا که نسخه داعش وگروههای تکفیری درحال پیچیدن است ،نسخه جدید تری در حال تجویز است و آن تجزیه طلبی است . داستان همه پرسی کردستان عراق از همین نسخه است تضعیف حکومت مرکزی بهانه و وسوسه این کاراست . درجنوب شرق گروهکی که با تکفیر در پی جذب بود این روز ها شعار جمع شدن سکولارها و ومذهبی را می دهد.گویا متوجه خالی برگشتن بشقاب ها وقاشق ها از درب بهشت شده اند و این بار می خواهند با بستن دستمالی به اسم پرچم به جلیقه ها ، افرادی را فریب دهند وجذب کنند. البته طبق معمول رسانه های غربی خوراک فکری تجزیه طلبی را تامین می کنند این دلسوزان جهان اسلام ! انگار فراموش کرده اند که چه کسانی این مرزها و این نقشه جغرافیایی را برای منطقه طراحی کردند. بنابراستدلال تمام اندیشمندان این طراحی دلسوزان غربی برای مرزهای اسلامی در گذشته برای ایجاد اختلاف و درگیری های امروز بوده است. ازطرفی دیگر این سوال برای این مدعیان دمکراسی مطرح است که چرا خودشان درپی استقلال ایالت ها واقلیت های خود نیستند .چرا کانادا ،انگیس ، امریکا اجازه تجزیه طلبی در کشور خود را نمی دهند. چرا خود امریکا باوجود اینکه ذیحق ترین ومناسب ترین کشور برای استقلال ایالت های مختلف است ، اجازه استقلال طلبی نمی دهد و تاکید برمتحده بودنش دارد . چرا جدایی طلبی برای جهان اسلام یک حق مدنی تلقی می شود ولی در ایالات متحده امریکا مغایر با امنیت ومصلحت ملی است . اتفاقا برعکس نسخه غربی امریکایی ، نسخه فکری و عقیدتی جهان اسلام که سفارش پیامبرشان است ، نسخه اتحاد ،پیوستن ، یکی شدن وبزرگ شدن است نه تجزیه وکوچک شدن . یادداشت_روز ؛احمدملاشاهی انتهای پیام/ع جدایی طلبی بعد تکفیر
 • توانایی جریان اصولگرایی برای آسیب شناسی و پوست اندازی
 • پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- امیر ابراهیم رسولی- تغییر درهرمجموعه ای میتواند مولد نگاهی جدید درآینده باشد.تحول در ساختار یا اندیشه،روش و بینش و یا رویکردهای متنوع از نتایج تغییر است. درحوزه سیاست نیز این واژه میتواند نتایج مختلفی درپی داشته باشد اما به لحاظ محتوا ،سیاست شرایط خاص خود رادارد و با حوزه های دیگر متفاوت است. احزاب وتشکیلات سیاسی درایران اما داستان خود رادارد. کمتر حزب یا تشکیلات سیاسی ست که طبق قاعده علمی تحزب شکل گیرد وپایداربماند،شاید دلیلش نوع نگاه به تحزب و کارایی تشکیلات درکشورمان است اما درهرحال چنین شکل گرفته وتثبیت شده که اساسا اکثر انها درهنگامه انتخابات ،مثلا ماههای منتهی به رای گیری شکل میگیرند ویا فعالیتشان زیاد میشود وپس از نتیجه انتخابات فراموش میشوند ویا کارایی خاصی برای آنان تعریف نمیشود. بسیاری از تشکلهای سیاسی مخصوصا در سالهای اخیر به ویژه ۱۰سال اخیر کارکردشان صرفا شخصی_قدرتی است بدین معنا که فردی درجایگاه قدرت هوس وسعت قدرتش رادارد وتشکیلاتی ایجاد میکند.به طورمثال رایحه خوش خدمت درزمان ریاست جمهوری احمدی نژاد برای کسب آرای شورای شهرتهران یا جمعیت پیشرفت و عدالت درزمان شهرداری قالیباف ازین جمله ست وجالب انکه نه تنها سودی نداشته که برعکس موجبات افت جایگاهی انان رانیز باعث شد.دراین میان شایدبتوان گفت تنها تشکیلات وجریانهایی اثرگذاری خود را هرچند اندک ماحفظ کردند که دارای ثبات سیاسی بوده اند.جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ازین دسته است.جمعیتی که شاید به لحاظ اقتصادی یا اجتماعی قدرتمند نبود امابه لحاظ سیاسی بسیاری ازچهره های آن توانسته اند جایگاه های مختلفی رادر سطوح مدیریتی ازنمایندگی مجلس تا شورای شهر کسب کنند والبته خوشنام بمانند.حسین فدایی دبیرکل این جمعیت گرچه چند روز پیش کناره گیری و فردی دیگر راجایگزین کرد مهمترین عامل در ثبات سیاسی این تشکل بود. درچند روزاخیرخبری کوتاه در فضای سیاسی کشور باعث شد تحلیل‌های متفاوتی به خصوص در جریان اصولگرایی شنیده شود. جایگزینی دبیر کل جمعیت...
 • نشست مشترک جبهه مردمی با اقشار مختلف اصولگرایی برگزار شد
 • سخنگوی جبهه پیروان از برگزاری مجمع عمومی احزاب این جبهه طبق قانون جدید احزاب خبر داد و گفت: شب گذشته نشست مشترک اقشار جبهه پیروان با جبهه مردمی برگزار شد. سید کمال‌الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان د از برگزاری جلسه مشترک کمیته اقشار جبهه مردمی با اقشار مختلف اصولگرایی خبر داد و اظهار داشت: ما اخیراً در ساختاری که قرار است در جمنا تقویت شود، همکاری بیشتری خواهیم داشت و ازاین‌رو با شروع فصل جدید فعالیت در جبهه مردمی ما نیز دعوت داشتیم.به گزارش نامه نیوز، سجادی بابیان اینکه ما به‌عنوان جامعه کارمندی در این نشست مشترک حاضر شدیم، افزود: ما سعی می‌کنیم جمنا را به‌عنوان تشکلی که یک ساختار مناسبی دارد تقویت کنیم و بتوانیم انسجام و همگرایی را همان‌طور که در انتخابات شاهد بودیم ایجاد کرده و گسترش دهیم.سخنگوی جبهه پیروان تصریح کرد: ساختار جبهه پیروان کاملاً اقشاری است و مشتمل بر 18 حزب و تشکل مختلف است و این نویدی است تا ساختار جمنا تقویت شود.وی با بیان اینکه در این جلسه بر لزوم تقویت ساختار اقشاری جبهه مردمی تأکید شد، به نشست اخیر شورای مرکزی جبهه پیروان و مصوبات آن اشاره و خاطرنشان کرد: قانون جدید احزاب که ضرب‌الاجلی را برای تشکل‌ها تعیین کرده است، یکی از مباحث ما بود.سجادی گفت:‌ احزاب و تشکل‌ها طبق این قانون جدید باید حتماً مجمع عمومی خود را برگزار کنند و ازاین‌رو قرار شده است با توصیه آقای باهنر به‌عنوان دبیرکل، احزاب جبهه نیز طبق این قانون عمل کنند.دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان همچنین یادآور شد: قرار است ما در مهر یا آبان مجمع عمومی خود را به‌منظور ترمیم شورای مرکزی و جوانگرایی برگزار کنیم، هرچند که این قانون جدید احزاب نیز مزید بر علت شده است.
 • انتخاب استاندار فراتر از نگاه های سیاسی و با وحدت عمل انجام شود
 • رئیس شورای حامیان دولت در خراسان رضوی گفت: بر اساس نیاز استان باید فراتر از نگاه های سیاسی و برای توسعه استان، رفع معضل بیکاری و اشتغالزایی، جذب متخصصان و جلوگیری از رکود اقتصادی در مورد مسئولیت استانداری تصمیم گیری شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن ساقی رئیس شورای حامیان دولت در خراسان رضوی در گفتگو با طرقبه نیوز؛ در رابطه با موضوع عملکرد استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: هر چند بخشی از تغییرات استان رضایت بخش نبود استاندار فعلی با چهره ای اخلاق مدارانه و بینش اعتدال را عملیاتی کرد و در واقع استان خراسان رضوی خانه امن و پایداری محسوب می شود. وی با اشاره به اینکه توسعه اقتصادی در استان مطلوب نیست افزود: اگر بنا باشد در دولت دوازدهم اتفاقی رخ بدهد و استاندار خراسان رضوی ابقا شود حتما نیاز داریم نیروهای خلاق، جوان و متخصص روی کار بیایند و قطعا ادارات کل هم در این راستا بایستی فعالیت داشته باشند. رئیس شورای حامیان دولت در خراسان رضوی گفت: عده ای از بازنشستگان سر کار آمده‌اند که این مشکلات استان را حل نمی کند و باید افراد با انرژی مشغول فعالیت شوند تا تحولات استان را ساماندهی کنیم. وی ضمن تأکید بر حاکم بودن آرامش سیاسی در استان افزود: برای فعالیت به نفع مردم مشهد با آرامش در این خصوص باید تصمیم گیری شود و در جو سیاسی آنی تصمیم گیری نشود؛ باید بزرگان استان تصمیم درست و با وحدت عمل در خصوص مسئولیت تصدی استانداری خراسان رضوی برای رفع مشکلات استان اخذ کنند. ساقی ضمن اشاره به برخی ویژگی های استاندار خراسان رضوی، به تعاملات استاندار با بزرگان استان از جمله نماینده ولی فقیه و آستان مقدس رضوی تأکید داشت و تصریح کرد: 50 درصد رویکرد اقتصادی استان با توسعه...
 • نماینده سوریه:کمیته حقیقت یاب از حیطه اختیارات خود پا فراتر گذاشته است
 • در پی ادعای کمیته حقیقت‌یاب پیرامون استفاده دولت سوریه از گازهای سارین در خان شیخون، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ژنو به این ادعاها پاسخ داد. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، شورای حقوق بشر امروز (دوشنبه) گزارش کمیته حقیقت‌یاب و طرح اتهامش علیه دولت سوریه مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی در خان شیخون و مسئولیت دولت در کوچ اجباری را مورد بررسی قرار داد. در همین حال، حسام الدین آلا، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اتهام‌های مطرح شده در این گزارش مبنی بر مسئولیت دولت سوریه در کوچ‌های اجباری را تکذیب کرد و گفت، کسانی که مناطق مشمول آشتی‌ها را ترک کردند، افراد مسلحی بودند که بنا به اراده خود این کار را کردند. حسام الدین آلا همچنین گفت که کمیته حقیقت‌یاب به خودش "حق اتهام‌زنی‌های سیاسی" را داده است و بدین ترتیب از "حیطه اختیارات" خود خارج شده است. وی تعجب خود را از شانه خالی کردن این کمیته در معرفی عاملان انفجاری که کاروان غیرنظامیان خارج شده از کفریا و فوعه را هدف قرار داد، ابراز کرد و افزود: این کمیته همچنین از بیان مسئولیت ایالات متحده و همپیمانانش در کشتن و زخمی کردن هزاران غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف شانه خالی می‌کند. نماینده سوریه در ژنو تصریح کرد: این کمیته بین المللی در متهم ساختن دولت سوریه درخصوص رخداد خان شیخون تردیدی به خود راه نداد در حالی که این امر در حیطه اختیارات این کمیته نبود و این کمیته با این اقدام به اختیارات کمیته‌های ذی ربط که در حال حاضر همچنان در حال انجام تحقیقات هستند، ورود پیدا کرد. در جلسه امروز، پائولو بنیرو، رئیس کمیته مستقل تحقیقات درخصوص نقض‌ حقوقق بشر در سوریه، دولت این کشور را به استفاده از بمب‌های سارین در محله خان شیخون در آوریل گذشته متهم کرد. رئیس کمیته حقیقت‌یاب درمورد سوریه در این...
 • فراتر از توافق پادمان پروتکل الحاقی و برجام التزامی نداریم
 • رییس سازمان انرژی اتمی ایران پس از دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: ما بیش از آنچه در توافقنامه پادمان، پروتکل الحاقی و برجام آمده است، التزامی برای خود نمی بینیم. به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صالحی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی پس از دیدار و گفت و گو با یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران گفت: ملاقات بسیار خوبی با آمانو داشتیم ؛ مدیر کل آژانس از پایبندی ایران به تعهداتش ابراز رضایت کرد و ما نیز از اینکه آژانس تا به امروز توانسته بدون جهت گیری کار را پیش ببرد ابراز رضایت کردیم. صالحی تصریح کرد: در این دیدار صریحا اعلام کردیم که هر آنچه در توافقنامه پادمان، پروتکل الحاقی و برجام آمده ملتزم هستیم اما بیش از این التزامی برای خود نمی بینیم. وی افزود: ضمنا یک رشته پروژه هایی که همکاران ما در سازمان انرژی اتمی پیشنهاد داده اند که با کمک آژانس آن پروژه ها را پیش ببرند آنها هم مطرح شد و آژانس بین المللی انرژی اتمی آمادگی خود را برای پیشبرد این پروژه ها اعلام کرد. صالحی خاطرنشان کرد: در مجموع ملاقات بسیار خوب و مثبتی بود و ایشان گزارشی هم از ملاقاتهایی که با دیگران در خصوص برجام داشته ارائه کرد. وی افزود: تاکید ما این بود که همانطور که در سوگندنامه مدیر کل آژانس آمده که امروز هم آقای آمانو این سوگندنامه را قرائت کرد، مدیر کل آژانس باید مستقلانه عمل کند و گوش به توصیه های دیگران نداشته باشد. تا به امروز هم احساس ما این است که آژانس بین المللی انرژی اتمی به این سوگندنامه بخصوص در ارتباط با برجام تا به امروز وفادار بوده است.
 • صالحی:فراتر از توافق پادمان پروتکل الحاقی و برجام التزامی نداریم
 • خبرگزاري آريا - وين - ايرنا - رييس سازمان انرژي اتمي عصر دوشنبه پس از ديدار با مدير کل آژانس بين المللي انرژي اتمي در وين تاکيد کرد: ما بيش از آنچه در توافقنامه پادمان، پروتکل الحاقي و برجام آمده است، التزامي براي خود نمي بينيم. علي اکبر صالحي معاون رييس جمهوري و رييس سازمان انرژي اتمي پس از ديدار و گفت و گو با يوکيا آمانو مدير کل آژانس بين المللي انرژي اتمي در جمع خبرنگاران گفت: ملاقات بسيار خوبي با آمانو داشتيم ؛ مدير کل آژانس از پايبندي ايران به تعهداتش ابراز رضايت کرد و ما نيز از اينکه آژانس تا به امروز توانسته بدون جهت گيري کار را پيش ببرد ابراز رضايت کرديم. صالحي تصريح کرد: در اين ديدار صريحا اعلام کرديم که هر آنچه در توافقنامه پادمان، پروتکل الحاقي و برجام آمده ملتزم هستيم اما بيش از اين التزامي براي خود نمي بينيم. وي افزود: ضمنا يک رشته پروژه هايي که همکاران ما در سازمان انرژي اتمي پيشنهاد داده اند که با کمک آژانس آن پروژه ها را پيش ببرند آنها هم مطرح شد و آژانس بين المللي انرژي اتمي آمادگي خود را براي پيشبرد اين پروژه ها اعلام کرد. صالحي خاطرنشان کرد: در مجموع ملاقات بسيار خوب و مثبتي بود و ايشان گزارشي هم از ملاقاتهايي که با ديگران در خصوص برجام داشته ارائه کرد. وي افزود: تاکيد ما اين بود که همانطور که در سوگندنامه مدير کل آژانس آمده که امروز هم آقاي آمانو اين سوگندنامه را قرائت کرد، مدير کل آژانس بايد مستقلانه عمل کند و گوش به توصيه هاي ديگران نداشته باشد. تا به امروز هم احساس ما اين است که آژانس بين المللي انرژي اتمي به اين سوگندنامه بخصوص در ارتباط با برجام تا به امروز وفادار بوده است. به گزارش ايرنا ، شصت و يکمين کنفرانس عمومي سالانه آژانس بين...
 • یونسی:جایگزینی انحصار طلبی بجای عقلانیت عامل فجایع امروزی است
 • تهران - ایرنا - دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی عدم پذیرش پیروان ادیان توسط برخی دیگران ادیان را از جمله مشکلات مهم بشر عنوان کرد و گفت: از زمانی که انحصار طلبی جای عقلانیت را گرفت فجایع امروزی را شاهد هستیم. به گزارش خبرنگاری فرهنگی ایرنا، علی یونسی روز دوشنبه در هفتمین دور گفت وگوی ادیان با ابلاغ سلام گرم دکتر روحانی ریس‌جمهوری و دولت و خیر مقدم به مهمان خارجی گفت: دولت از اینگونه نشست‌ها استقبال می کند و برگزاری چندین دوره نشست و همایش و اجلاس با عنوان جهان عاری از خشونت که توسط رییس جمهوری در سازمان ملل مطرح شد و با جدیت در حال انجام و برگزاری است گواه این مدعاست. وی افزود: معتقدیم گفت وگو شناخت متقابل را بیشتر کرده و عامل اصلی جهان عاری از خشونت است. به گفته یونسی، برای شناخت یکدیگر باید علاوه بر شناخت، پیشقدم در رسمیت شناختن هم باشیم. دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به آیاتی از قرآن گفت این کتاب آسمانی راه زندگی و همزیستی مسالمت آمیز را گفت وگو تعیین کرده است. به گفته وی، بشر باید مجامع مختلف را قبول و به رسمیت بشناسد. یونسی افزود: گفت وگو صرفاً برای شناخت متقابل نیست بلکه قرآن عمق آن را می‌خواهد و آن به رسمیت شناختن تنوع و تکثر انسان‌ها است. دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به عنوان این اجلاس یعنی انسان طبیعت و آزادی گفت: هر جا طبیعت و مخلوقات خدایی و تنوع و تکثر در زمین و جهان نادیده گرفته شود در واقع طبیعت را ناقص کرده ایم. به گفته وی، تکثر زبانی، دینی، مذهبی، ملل و ... نیز بدون یکدیگر ناقص خواهند بود از این رو گفت و شنود در...
 • پیشرفت ایران فراتر از تصورم بود/دوستان دانشجوی ایرانی ام را شیفته فرهنگ و طبیعت پاکستان کردم
 • عمران حیدر نقوی دانشجوی پاکستانی دانشگاه اصفهان می‌گوید: رشته‌های علوم انسانی در ایران و علوم تجربی و ریاضی در پاکستان وضعیت بسیار مطلوبی دارند. خبرگزاری تسنیم با هدف ارتباط بهتر و گسترده‌تر میان دو ملت دوست و همدل «ایران و پاکستان» سری به پایتخت فرهنگ ایران زمین یعنی شهر اصفهان زده و با «عمران حیدر نقوی» دانشجوی پاکستانی در رشته زبان فارسی مشغول تحصیلاستگفتگویی داشته است. وی فردی علاقمند به فرهنگ ایران است و خود را تنها دانشجوی پاکستانی دانشگاه اصفهان معرفی می‌کند. گفتگوی تفصیلیخبرگزاری تسنیم با این جوان پاکستانی رامشاهده می‌کنید.باسلاملطفاخودتانرابصورتکاملمعرفیکردهوبفرمائیدازکدامشهرپاکستانهستیدودرحالحاضردرچهمقطعیتحصیلمی‌کنید. با عرض سلام و خسته نباشید، بنده «عمران حیدر نقوی» 27 ساله از شهر اسلام‌آباد هستم و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری رشته زبان وادبیات فارسی در دانشگاه اصفهان می‌باشم.رشته تحصیلی شما در پاکستان چه بوده است و در کدام یک دانشگاه های پاکستان درس خوانده اید؟ من موفق شدم مقطع کارشناسی را در پاکستان به اتمام برسانم و سپس برای ادامه تحصیل و همچنین آشنایی با فرهنگ ایران به اینجا سفر کرده و خدا را شکر پس از پایان دوره کارشناسی ارشد اینک در مقطع دکتری مشغول تحصیل هستم. من مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه معتبر پنجاب در پاکستان دریافت کرده‌ام.ازعلتوانگیزهشمابرایسفربهایرانسوالکنیم؛دقیقاچهموضوعیباعثشدکهشمابهفکرادامهتحصیلدرجمهوریاسلامیایرانبیفتید؟راجعبهپروسهبورسیهشدن‌تانتوضیحدهید؟ علاقه وافر به انقلاب اسلامی و همچنین موقعیت علمی دانشگاه‌های ایران که تعریف آن را بسیار شنیده بودم نخستین جرقه‌های تلاش برای بورسیه شدن را در ذهنم ایجاد کرد. بنده در ابتدا از طریق دانشگاه اهل بیت علیهم‌السلام بورسیه شده و وارد ایران شدم و پس از اتمام مقطع کارشناسی ارشد از طریق نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای تحصیل در مقطع دکتری به وزارت علوم معرفی شده و با موافقت این وزارتخانه موفق شدم برای ادامه تحصیل به شهر اصفهان سفر کنم.پس از ورود به ایران چه حسی داشتید؟ مردم ایران چگونه بودند؟ و ذهنیت شما راجع به کشور ایران و...
 • رئیس دانشگاه جامعه المصطفی گرگان خبر داد پذیرش دانشجو از ۶۰ کشور جهان در دانشگاه جامعه الصطفی گرگان
 • به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‌الاسلام علی تقوی صبح امروز در مراسم آئین افتتاح ساحتمان جدید دانشگاه جامعه‌المصطفی واحد گرگان اظهار کرد: بدون برون‌رفت از شرایط موجود جهان اسلام و مقابله با توطئه‌های دشمنان و جریان‌های تکفیری، یکی از کارآمدترین راه تبیین مبانی اسلامی از طریق گسترش فعالیت‌های علنی، آموزشی و فرهنگی و تربیتی برای مخاطبان بسیار مهم و اساسی است. وی ادامه داد: توسعه فعالیت‌ها در راستای تربیت عالمان تقریب مذاهب مختلف یکی از راهکارهای اساسی در راستای مبارزه با اسلام‌هراسی و شیعه هراسی است. رئیس دانشگاه جامعه‌المصطفی گرگان خاطرنشان کرد: دانشگاه جامعه‌المصطفی واحد گرگان اهدافی همانند تربیت عالمان، مبلغان و محققان دینی تاثیرگذار، نشر و ترویج اسلام ناب محمدی مبتنی بر تعالیم قرآن را دنبال می‌کند. تقوی بیان کرد: پذیرش و تعلیم و تربیت 3 هزار دانش‌پژوه طی پنج سال، تعداد 150 دانش‌آموخته و تدوین 60 متن آموزشی، پرورش محقق و پژوهشگر به تعداد 500 نفر طی برنامه در نظر گرفته‌شده، تربیت حافظان قرآن به تعداد 300 نفر و افزایش تشکل‌های علمی و فرهنگی از برنامه‌های مهم این دانشگاه طی برنامه‌های پیش‌بینی شده است. وی اضافه کرد: در بخش سخت‌افزار، 5 هزار و 500 متر مربع در اختیار دانشگاه بود که امروز 19 هزار متر به صورت اعیانی در اختیار دانشگاه قرار گرفته شده است. رئیس دانشگاه جامعه‌المصطفی گرگان تصریح کرد: ظرفیت کلاس‌های آموزشی برای 200 نفر بود که امروز با اختصاص این ساختمان جدید به 4 هزار نفر رسیده است و آمادگی داریم 4 هزار دانش‌پژوه را آموزش دهیم و در خدمت همه عزیزان باشیم. تقوی گفت: قرار شد امسال از 66 کشور جهان به دانشگاه جامعه‌المصطفی گرگان وارد شده و پذیرش شوند که در تعداد دانش‌پژوهان رشد چهار برابری را شاهد خواهیم بود. وی در پایان تاکید کرد: سه رشته جدید در مقطع دکتری به رشته‌های این دانشگاه اضافه می‌شود و مجوز تدریس این سه...
 • جمع بندی روز:یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
 • خبرگزاري آريا - روزي نيست که در دنياي دانش و تکنولوژي اتفاق تازه اي رخ ندهد و ما نيز در ديجياتو همواره در تلاش و تکاپو هستيم تا تمامي جزئيات اين دست از رويدادها را به سمع و نظر شما برسانيم. در طي 24 ساعت گذشته مطالب متعددي در اين وبسايت منتشر شده اند که مي توانيد عنوان مهم ترين آنها را در ادامه ي مطلب مطالعه کرده و بسيار سريع تر از هميشه از مهم ترين وقايع عرصه فناوري آگاه شويد. محققين از تأثير منفي شديد تغييرات اقليمي بر توليد قهوه در جهان خبر مي دهند نوشته حميد مقدسي 0 7 ساعت پيش
 • مسابقات سطح بندی ژیمناستیک در بانه
 • مسابقات سطح بندی ژیمناستیک در شهرستان بانه برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، مدیر خانه ژیمناستیک شهرستان بانه گفت: این رقابت‌ها با حضور ۶۰۰ ژیمناستیک کاردر دو بخش دختران و پسران در رده‌های سنی مختلف به صورت مجزا در خانه ژیمناستیک شهرستان بانه برگزار شد.پویا فتاحی افزود:در این مسابقات ورزشکاران در سه بخش پرش خرک، حرکات زمینی و برنامه ایستگاهی به اجرای نمایش پرداختند که افراد شرکت کننده با کسب امتیاز لازم به رده بالاتر راه پیدا می‌کنندمدیر خانه ژیمناستیک شهرستان بانه هدف از برگزاری این مسابقات را بالا بردن روحیه ورزشکاران و سنجش میزان توانایی آن‌ها عنوان کرد.
 • دومین دوسالانه طراحان بسته بندی
 • تصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندیتصاویر دومین دوسالانه طراحان بسته بندی
 • رتبه بندی ۴۷۳ مدرسه غیرانتفاعی در مازندران
 • ساری - مدیر گروه سلامت محیط کار معاونت بهداشتی مازندران به رتبه بندی مدارس غیر انتفاعی اشاره کرد و گفت: ۴۷۳ مدرسه غیرانتفاعی استان در حوزه بهداشتی رتبه بندی شدند. به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن ابدی ظهر دوشنبه در مراسم روز جهانی بهداشت در ساری با اشاره به رتبه بندی مدارس غیردولتی کاهش مخاطرات و آلودگی های تهدید کننده سلامت مبتنی بر شواهد معتبر علمی را از سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری دانست و اظهارکرد: بر اساس قانون وزارت بهداشت مکلف به برخورد با متخلفان بهداشت عمومی است. وی با بیان اینکه توجه به حوزه گردشگری،، شناگاه های طبیعی و پسماندها جامد و مایع را اولویت اصلی مدیریت سلامت و محیط کار در مازندران است، گفت: در برنامه های مدیریت سلامت و محیط کار برنامه های آموزشی توانمند سازی برای بازرسان و جامعه دیده شده است. ابدی با بیان اینکه در سال جاری باید ۶۰ برنامه و ۳۰۰ فعالیت در حوزه سلامت انجام شود، افزود: در حوزه سلامت کار نیز بالغ بر ۱۰۰ فعالیت در نظر گرفته شده است. مدیر گروه سلامت محیط کار مرکز بهداشت استان مازندران به راه اندازی سامانه مدیریت جامع بازرسی اشاره کرد و گفت: در سامانه سیب تکالیف متعددی به ویژه در حوزه بهداشت محیط روستایی، خدمات پزشک و بهورز دیده شده است. وی با بیان اینکه میانگین تامین وسیله نقلیه در کشور به میزان ۷۰ ساعت در ماه برای هر بازرس است، ادامه داد: درحال حاضر این رقم در استان مازندران حدود ۳۰ ساعت است که برنامه ما ارتقای آن به ۸۰ ساعت می باشد. ابدی ایمنی آب آشامیدنی را اولویت اصلی بهداشت دانست و افزود: آزمایشگاه بیو میکروبی در استان مازندران در همه شهرها به جز سه شهرفعال است که یکی از برنامه های ما راه اندازی این مراکز در مابقی شهر ها است.