احمد مسجد جامعی روز 27 دیماه 95 بود که از چهارمین شورای شهر تهران استعفا داد تا با فراز و نشیب‌های این شورا و شهر تهران خداحافظی کند و با عنوان ریاست کتابخانه ملی به دولت یازدهم بپیوندد. اما سه روز بعد ساختمان پلاسکو فرو ریخت و در واکنش به این حادثه ملی استعفایش را پس گرفت تا «کمیته حقیقت‌یاب» را پیشنهاد داده و در بررسی‌های این حادثه عظیم حضور داشته باشد.


به گزارش صدای ایران، مسجد جامعی در دوره چهارم شورای شهر یک سال هم سکان ریاست پارلمان شهری پایتخت را به دست گرفت و در همین مدت کوتاه توانست دولت را با این شورا همراه کرده و وزرا را به شورا کشانده و با سیاست‌های شهری همراه کند اما بعد از آن که دوباره ریاست به مهدی چمران رسید، سیاست‌های شورای شهر از دولت جدا شد.
به نقل ا آفتاب یزد، در انتخابات شورای شهر هم فقط نام مسجد جامعی و محمد سالاری در لیست امید اصلاح‌طلبان جا گرفت تا دوباره شهر تهران از تجربیات او در حوزه فرهنگی بهره ببرد. تجربیاتی که به بنیانگذاری فعالیت‌های فرهنگی بسیاری همچون نمایشگاه بین‌المللی کتاب، نمایشگاه بین‌المللی قرآن و خانه کتاب ختم شد. هم در دوره‌های گذشته و هم در این دوره که اصلاح‌طلبان روی صندلی‌های سبز نشسته‌اند مسجدجامعی کدخدامنشی خود را داشته و دارد و به نظر می‌رسد اعضای شورای شهر پنجم بیش از پیش به تجربیات او در شورای شهر و کدخدامنشی‌اش نیازمند است. مسجدجامعی با متانت همیشگی خود به دفتر روزنامه آفتاب یزد آمده و درباره معضلات و مشکلات شهر، حوزه شهری، انتصابات اخیر و. . . با اعضای تحریریه همکلام شد. این گپ و گفت دوستانه از نظرتان می‌گذرد.
تاخیر در امضای حکم آقای نجفی طبیعی بود یا مشکلی پیش آمده بود؟در همه دوره‌های پیشین هم ما یک تاخیری داشتیم. این نبود که شهردار توسط شورا انتخاب شود و بلافاصله حکمش داده شود چون استعلام‌هایی باید گرفته شود. به نظرم حکم آقای نجفی به نسبت شهردارهای پیشین سریع ابلاغ شد. آقای قالیباف در دوره‌هایی که در شهرداری مستقر بود، کار استمرار می‌یافت و خیلی دشواری نداشت. این که حکم آقای نجفی زودتر ابلاغ شد. علتش این بود که ما از قبل انتخابمان را کردیم و با وزارت کشور هم مذاکره داشتیم. جوابی که وزارت اطلاعات داد کمی طولانی‌تر شد و بالاخره وزیر کشور از آقای محسن هاشمی خواست که یک نفر را به عنوان سرپرست معرفی کنید چون پیش‌بینی می‌کرد استعلام‌ها طولانی‌تر شود. البته ما فکر نمی‌کردیم طولانی‌تر شود.
مشکلی وجود داشت؟ آن زمان یکسری از رسانه‌های جناح مقابل می‌گفتند موانعی در استعلامات وجود دارد. موانعی که وجود داشته و گروه‌هایی مخالف بودند. وقتی می‌گویید رسانه‌های آن جناح، تنها که رسانه‌هایشان مخالف نبودند.
پس فشار برای امضا نشدن حکم آقای نجفی وجود داشت؟لازمه امضا شدن حکم این بود که دستگاه‌های اطلاعاتی تایید کنند. وزارت اطلاعات هم باید مجموعه داده‌های جاهای دیگر را گزارش و اعلام نظر می‌کرد.
عمر سرپرستی هم بسیار کوتاه بود. بله. این سرپرستی عمر کوتاهی داشت. ما از حدود 140 سال پیش تاکنون در شهرداری مجموعا 60شهردار و سرپرست داشتیم و تقریبا عمر همه سرپرست‌ها کوتاه بود، اما این سرپرستی کوتاه‌ترین عمر را داشت.
زمانی که کاندیداهای شهرداری مشخص شدند، حضور خانم کولایی حاشیه ساز شد و می‌گفتند حضور ایشان نمایشی است. واقعا این طور بود؟ایشان به عنوان چند گزینه اصلی رای آورد. لابی خانم‌ها هم روی این مسئله قوی بود و اصرار داشتند که خانم کولایی شهردار شوند. البته این فقط به این دوره خلاصه نمی‌شود. ما در دوره قبل هم خانم ابتکار را مطرح کردیم و وقتی حکم معاونت ریاست جمهوری برای ایشان زده شد، دیگر حضور پیدا نکرد. به هر حال خانم ابتکار یکی از گزینه‌های ما در دوره چهارم برای شهرداری تهران بود.
نامه‌ای که آقای موسوی خوئینی‌ها اخیرا به آقای نجفی نوشتند و از ایشان خواستند زیاد به گذشته نپردازند، را چطور ارزیابی می‌کنید؟ با توجه به بازداشت قائم‌مقام آقای قالیباف، به نظر شما درست است که آقای نجفی نگوید چه شهری را تحویل گرفته‌اند؟به طور کلی نمی‌توان برای آینده برنامه‌ریزی کرد بدون آنکه وضعیت حال را بدانیم. گمان نمی‌کنم مقصود نویسندگان نامه این بوده است. شهردار باید بداند چه وضعیتی را تحویل گرفته، این وضعیت محصول چه نگاه ها و برنامه‌ریزی‌هایی بوده تا بتواند آینده را براساس ایده‌ها و نظراتی که دارد، طراحی کند.
به نظر شما آقای نجفی باید در رسانه‌ها اعلام کند که چه شهری را تحویل گرفته یا خیر؟بله. . . باید بگوید. ما عادت داریم که به قصد، خوب و بد گذشته را فراموش کنیم. این رویه تاریخی و ناشی از هیجان‌زدگی‌های زودگذر است. اصلا برنامه‌ریزی یعنی رسیدن از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب. اگر اینها را نگویند فردا باید پاسخگوی چه چیزی باشد.
عجیب این بود که از عملکرد آقای قالیباف تعریف و تمجید هم شده است. آقای قالیباف دوره‌های مختلفی داشته است. این را به خودشان هم عرض کردم. ایشان یک دوره‌ای معاونین خیلی خوبی داشت ولی به مرور معاونین ضعیف شدند و ارتباط با شورای شهر هم ضعیف‌تر شد و کم‌توجهی به مصوبات و قوانین هم نمود یافت. شاید ضعف مدیریت شورا هم در این مسئله بی‌تاثیر نبود. در بین معاونان پیشین ایشان کسانی بودند که الان در همین دولت هم حضور دارند ولی به تدریج این افراد کنار گذاشته شدند. قبلا هم گفته‌ام شهرداری شهری مثل تهران مانند ریاست جمهوری است و دو دوره بیشترش نه به نفع شهر و شهروندان است نه به نفع شهردار. امیدوارم در قانون جدیدی که برای کلانشهرها تصویب می‌شود این را بگنجانند.
چهار معاون آقای نجفی که اسامی‌شان اعلام شد به نظرتان چطور هستند؟این معاونان مورد اعتماد ایشان بودند. رفتار آقای پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل برایم خیلی جالب بود. به نظرم ادب و اخلاق خوبی داشت که در قبال آن واقعه که اتفاق افتاد (تصادف قطار در سمنان) قبل از هر چیز خودش کناره‌گیری کرد. این برای اولین بار بود که یک مدیر چنین رفتاری انجام داد، در صورتی که در دوره‌های پیشین هم از این دست اتفاقات وجود داشت. خیلی خوشحال شدم که مسئولی چنین رفتار پسندیده‌ای را انجام داده است و من یقین دارم که زمان ایشان اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. در جلساتی که در شورای چهارم از ایشان دعوت کردیم، خیلی سنجیده صحبت می‌کرد و نظراتی داشت که به کارگیری آن در مدیریت شهری هم به نفع دولت بود هم به نفع شهروندان. من انتخاب ایشان را به فال نیک می‌گیرم. به نظر من در حمل و نقل شهر تهران یک نوع حمل و نقل ریلی نه تنها زیرزمین که روی زمین هم نیاز داریم. تصورم این است که اگر این سرمایه‌گذاری کلانی که در بعضی پروژه‌ها، بزرگراه‌ها، تونل‌ها و . . . هزینه کردیم، در حمل و نقل ریلی (زیرزمینی و روی زمین) به کار می‌بردیم، بهتر بود. می‌دانید که سابقه حمل و نقل ریلی ما در منطقه کم نیست. مثلا در گذشته می‌گفتند ماشین دودی که در حقیقت همان حمل و نقل ریلی بود. حتی حمل و نقل ریلی محله‌ای داشتیم. یعنی ریل‌هایی در نقاط تهران بوده که واگن‌ها با اسب جابه‌جا می‌شد. بنابراین فرهنگش در کشور ما وجود داشته است و به نظرم اگر این تجربه را ادامه می‌دادیم، موفق‌تر بودیم. الان هم در خط‌هایی که مخصوص اتوبوس‌های تندرو است فضا و عرض مورد نیاز حمل و نقل ریلی «انبوه‌بر» وجود دارد و این انبوه‌برها به لحاظ زیستی هم سبز هستند. ولی باید این باور به وجود آید و این کار انجام شود. می‌دانید که در حال حاضر برخی از این اتوبوس‌ها یک بمب ساعتی هستند. آقای علیخانی هم به این موضوع اشاره کردند، اما احتمال دارد ایشان را به عنوان یک منتقد بدانند. اما مدیران شهری هم پیشتر همین تعبیر را به کار برده‌اند. امیدوارم آقای پورسید آقایی باتجربه و آزادمنشی خودشان منشا تحولات خوبی در تهران شود.
چرا انتخاب‌هایی که در شورای شهر انجام می‌شود، همه تک کاندیدا هستند و مشخص است که انتخاب‌ها قبلا انجام شده و فقط در صحن شورا به آن رای می‌دهید؟در دوره قبل هر گروهی به لحاظ نگرش‌های سیاسی نامزدی معرفی می‌کرد و چون دو گروه بودیم، دو کاندیدا هم برای هر کدام از پست‌ها معرفی می‌شد. اما الان که همه از یک گروه‌اند، دیگر این اتفاق رخ نمی‌دهد. قبلا هم این طور بود که اگر کمیسیون به کسی رای می‌داد، اعضای شورا هم به او رای می‌داد.
به نظر می‌رسد دوره‌های قبل انتخاب رئیس شورای شهر یا شهردار هیجان بیشتری داشت. بله. آن هیجانی که در شورای پیشین وجود داشت، این بار نبود. چون آن زمان معلوم نبود رئیس چه کسی می‌شود و نفس همه بند می‌آمد تا وقتی که اعلام کنند، هیجان زیادی به وجود می‌آمد. در این دوره آن هیجان نبود و همه چیز از قبل پیش‌بینی شده بود که رئیس شورا کیست یا مثلا انتخاب خود شهردار هم اینگونه بود. در این سال‌هایی که در شورای شهر بودیم همیشه آقای قالیباف روی مرز بود. در شورای سوم آقای قالیباف و آقای خادم با هم رقابت می‌کردند. 15 نفر بودیم و یک رای سفید بود. دوره چهارم شورای شهر هم آقای محسن هاشمی و آقای قالیباف با هم رقابت می‌کردند. با یک رای همه چیز عوض می‌شد.
چه شد که یک رای شما به آن سمت رفت؟یکی از اعضای آن جناح هم قبل از رای‌گیری ریاست شورای چهارم به من گفت: «شما یک رای کم می‌آورید. » ما نمی‌دانستیم یک رای کیست. بعد که در انتخابات رئیس شورا آنها یک رای کم آوردند حدس زدیم این یک جور عملیات روانی بوده، ولی در انتخاب شهردار دیدیم که یک رای کم آوردیم.
شما تجربه ریاست شورای شهر را هم دارید، ریاست آقای هاشمی را چطور دیدید؟خوب است و صمیمی. مدیریت او تصنعی نیست. خودش هم گفت که اگر مشکلی هست بگذارید به پای این که داریم تجربه کسب می‌کنیم. آقای هاشمی راحت برخورد می‌کند.
جلساتی هم بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌کنید؟ما هر هفته یک جلسه هم به جز جلسات یکشنبه و سه‌شنبه داریم. مثل همان جلساتی که یکشنبه بدون حضور خبرنگاران در شوراهای قبل برگزار می‌شود. منتها این جلسه، جزو جلسات رسمی ما نیست.
یکی از نمایندگان مجلس در مورد منطقه 22 صحبت کرده و گفته بود: «اگر حادثه‌ای رخ دهد امدادرسانی به این منطقه بسیار سخت و دشوار است، پله‌های آتش‌نشانی به این بلندمرتبه‌ها نمی‌رسد و ایمنی ساختمان‌ها استاندارد نیست. آلودگی هوا با ساخت و ساز در این منطقه بسیار خراب شده چون راه ورود هوای تهران را مسدود کرده‌اند. » این نماینده درخواست کرده بود که شورای شهر و شهرداری جلو ساخت و سازهای جدید را بگیرد، آپارتمان‌های خالی خراب شود و به نوعی این منطقه به یک منطقه توریستی تبدیل شود. به نظر شما این پیشنهادات اجرایی است؟دقیقا نمی‌دانم این نماینده محترم چه گفته ولی اگر این نوع طرح مسئله شده باشد، باید به کمیسیون‌های تخصصی برود و بازبینی شود. می‌شود این ایده را عنوان کرد اما در مورد راه‌حل‌های عملیاتی آن گروه‌های کارشناسی باید نظر بدهند. اینکه منطقه 22 مشکلات زیادی دارد، درست است. وقتی ما در دولت بودیم قرار بود بین 400 تا 450هزار نفر سقف جمعیت‌پذیری آن منطقه باشد الان بسیار بیش از اینهاست و مساله جدی‌تر عدم تامین سرانه‌های مورد نیاز در حوزه‌های آموزشی، فضای سبز، بهداشتی، فرهنگی، درمانی و تجهیزات و تاسیسات است. دوم اینکه جایگاهی را که این منطقه باید کسب می‌کرد به دست نیامد و با وجود سرمایه‌گذاری کلانی که روی دریاچه شد، آپارتمان‌های دور و برش آنقدر بلند و زیاد شدند که عملا به حیاط خانه آپارتمان‌های دور و برش تبدیل شد، در صورتی که باید حیاط تهران می‌شد. این همه سرمایه شهری آنجا جمع شده و با فاصله نه چندان زیادی از کنار دریاچه ساختمان‌ها ساخته شدند، در حقیقت عملا بهره آنجا برای همان ساکنان ساختمان‌های مجاور است. البته به طور کلی شرایط شهرسازی در تهران خیلی مشکل دارد. این را آتش‌نشان‌ها هم اذعان داشته و می‌گفتند ما با این ماشین‌های عریض اطفا حریق و وسایلی که به آن نصب شده در خیابان فرشته هم نمی‌توانیم به راحتی رفت و آمد کنیم. چه برسد به کوچه‌های 10-12 متری که در آن برج‌سازی شده است. به طور کلی آتش‌نشانی ما برای مقابله با آتش‌سوزی در بناهای بلند مجهز نشده است. شاید در حادثه پلاسکو هم تجهیزات ظرفیت آن ارتفاع را نداشت. این مشکل شهرسازی است. اینکه می‌گویند در شهر لندن تجهیزات و تعداد آتش‌نشان‌ها کمتر است، شاید درست باشد! ولی شهرسازی مانع فعالیت آتش‌نشان‌ها نمی‌شود. بحث ساخت و ساز‌ها هم یکی از مشکلات این منطقه است.
چرا اجازه بلندمرتبه‌سازی صادر می‌شود؟اصل ساخت بناهای بلند برای این است که از زمین برای فضای سبز و مشجر و امکانات تفریحی و فضاهای عمومی و. . . بیشتر استفاده شود. در حقیقت به جای اینکه ساختمان‌ها کنار هم باشند روی هم قرار می‌گیرند تا از فضا استفاده بهتری شود. الان هم ساختمان‌ها مرتفع شده، ولی روی زمین فضایی خالی نیست.
پس چرا شورای شهر دوره چهارم با ساخت و سازهای اینچنینی در منطقه 22 مقابله نکرده و از ساخت و ساز 3برابری در آنجا جلوگیری نکرد؟خیلی کارها را می‌توانیم بگوییم چرا شورای چهارم انجام نداد؟ شورای چهارم را مردم کنار گذاشتند. یعنی به هر حال این چراهای جدی وجود دارد و من هم نمی‌دانم چرا؟ در نظر بگیرید مگر چیز بدی بود که ما پیشنهاد کردیم یک طرح دوفوریتی تصویب شود برای تشکیل «گروه حقیقت‌یاب»؛ اما این پیشنهاد در صحن رای نیاورد. از این موضوع ساده‌تر هم داشتیم؟ چقدر ما تلاش کردیم؟ گفتند دوفوریتی نباشد ما رای می‌دهیم. آن را یک فوریتی کردیم و باز رای ندادند. مگر طرح یک فوریتی چقدر زمان می‌خواهد؟ اینها نکاتی بود که مردم از دوره چهارم دیدند و شنیدند.
در چند سال اخیر ما با معضل آلودگی هوا، ترافیک و مگس‌های سفید در تهران دست و پنجه نرم می‌کنیم. به نظر شما می‌شود در همین یکی دو سال این 3 معضل بزرگ پایتخت را درمان کرد؟
نه. . . نمی‌شود. در یکی دو سال نمی‌شود. ولی می‌توانیم رویکردی را انتخاب کنیم که به این مهم دست پیدا کنیم. ما باید جابه‌جایی و سفرهای درون‌شهری را کاهش دهیم نه اینکه به ساختن بزرگراه، خیابان و پل بسنده کنیم. تجربه نشان داده که این ساخت و سازهای مکرر و مجدد چیزی از ترافیک شهر کم نمی‌کند. مثلا بزرگراه صدر مگر مشکلی را حل کرده است؟ باید یک تلقی درستی از شهرسازی داشته باشیم. در حقیقت رویکردمان به کاهش جابه‌جایی در شهر منتهی شود و شرایطی را فراهم آوریم که از جهات مختلف استفاده از وسایل عمومی در جابه‌جایی به صرفه باشد.
تراکم‌های شناور با نام هولوگرام به تعداد بیشمار، در دست پیمانکاران است و به نظر می‌رسد که بخش‌های تاریخی و باغ‌های تهران را تهدید می‌کند.
این منبع عمده‌ای از درآمد شهرداری بوده است بنابراین باید فکر کنیم چه چیزی جایگزین آن شود. این مسئله مثل اقتصاد بدون نفت است که همه از آن حرف می‌زنند ولی در عمل سال‌های سال است که اقتصاد با نفت اداره می‌شود. به هر حال پایه‌ای در شهر گذاشته شده که فروش تراکم و تغییر کاربری برای شهر درآمد انبوه داشته باشد. این نظام درآمدی را باید طور دیگری تعریف کرد. اولین راهش هم این است که تراکم‌های فروخته شده را ساماندهی کنیم زیرا اطلاعات درستی از آن هم وجود ندارد که چقدر تراکم فروخته شده و چه کسانی این تراکم‌ها را در اختیار دارند. شفاف‌سازی یکی از کارهایی است که آقای نجفی باید انجام دهد. بدون شفاف‌سازی امکان برنامه‌ریزی وجود ندارد. برنامه‌ریزی دقیق نیاز به اطلاعات دقیق دارد ولی مشکل اینجاست که این اطلاعات وجود ندارد. ما الان نمی‌دانیم بدهی‌های شهرداری 20 تا 25 هزار میلیارد تومان است یا 45 یا 65هزار میلیارد تومان. همین شرایط برای مطالبات نیز وجود دارد. مطالبات از دولت، از مردم، از نهادها. همه جور روایتی گفته می‌شود. در شورای شهر چهارم دست‌کم 20-25هزار میلیارد بدهی در گزارش کمیسیون بودجه شورای شهر وجود داشت. این در حالی است که این کمیسیون همراهی نزدیکی با شهرداری داشت. آقای حافظی با دقت‌ ویژه‌ای که داشت حدود 40- 45هزار میلیارد بدهی را حساب می‌کرد و آقای تندگویان هم بدهی شهرداری را 60 تا 65هزار میلیارد تومان تخمین زدند. واقعا همه هم دلایلی داشتند و هیچ‌کس نمی‌توانست دیگری را متقاعد کند. بعد یکباره دیدیم که 5هزار میلیارد بدهی را کم کردند و گفتند قرار است بخشی از دارایی‌های شهر واگذار شود. به هر حال عدم شفافیت‌ها در شهرداری باعث این اختلاف شده بود.
شهر آفتاب چرا بسته است؟لابد آن را به بانک دادند.
ولی این واگذاری تصویب نشد. اصل واگذاری مصوب شد ولی قرار بود کمیته‌ای تشکیل شود و نحوه واگذاری را در چارچوب قانون و با توجه به صیانت از اموال شهرداری پیگیری و گزارشی به صحن ارائه کند که این گزارش ارائه نشد.

کلیدواژه: حمل و نقل ریلی | حکم آقای نجفی | آقای قالیباف | شورای شهر | شورای چهارم | برنامه ریزی | ساختمان ها | مسجد جامعی | دوره چهارم | ساخت و ساز | نظر شما | وجود داشت | شهر تهران | آتش نشان | رسانه ها | یک رای

منبع: صدای ایران

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۷۵۰۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • مسجد جامعی:شورای پنجم در ساخت موزه هوایی پیش قدم شود
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، نهمین جلسه شورای شهر تهران، ری و شمیرانات با تجلیل از خلبانان پیشکسوت و دلاوران نبردهوایی در دوران دفاع مقدس آغاز شد. در این جلسه کاپیتان شاهین نژاد سخنگوی کانون خلبانان به بیان خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس خود پرداخت. همچنین امینی عضو شورای شهر گفت: لازم است اعضای شورای شهر به مناسبت روز جهانی سالمندان که همزمان با روز عاشورا است طرحی خاص برای سالمندان ارائه کنند. او افزود: رفت و آمد سالمندان در شهر سخت است و باید فکری برای آنها کرد. احمدمسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر هم پیشنهاد راه اندازی موزه هوایی خبر داد و گفت: شهید صیاد شیرازی طرحی برای راه اندازی موزه هوایی درپادگان قلعه مرغی که مجموعه ای از اولین ها رادرخوددارد تهیه کرده بود؛پیشنهادمی شود که شورای پنجم برای راه اندازی آن پیشقدم شود.
 • مسجد جامعی خواستار احیای موزه پرواز تهران شد
 • به گزارش ایرنا، احمد مسجد جامعی روز سه شنبه در نهمین جلسه شورای شهرکه از 7 خلبان دوران دفاع مقدس تجلیل شد ،گفت: طرح موزه پرواز،آماده و مطالعات آن انجام شده است.وی گفت : احیای این موزه اراده ای می خواهد که امیدوارم شورای پنجم قدم جدی برای آن بردارد.مسجدجامعی خاطر نشان کرد: پادگان قلعه مرغی و آشیانه های پرواز، که محل مناسب موزه پرواز است.وی عنوان کرد: تمام خلبانان کشور در این پادگان آموزش دیده اند.حسین شاهین نژاد سخنگوی کانون خلبانان ایران نیز کمبود اعتبار را دلیل اصلی احیا نشدن پادگان قلعه مرغی به عنوان موزه پرواز عنوان کرد.به گفته وی ۱۲۰۰ عضو دارد، و بسیاری از اعضای آن در مسئولیت های مختلف خدمت کرده اند.*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانیIRNATEHRAN@ همراه شوید.خبرنگار: معصومه آقا امینی انتشاردهنده:موسی فعالیان۷۲۴۴/۱۷۳۵/۱۵۳۹
 • نادیده گرفته شدن سهم زنان در نوشتن تاریخ فلسفه دکارت مشهورترین فکرش را از یک زن وام گرفته بود
 • رنه دکارت فیلسوف قرن هفدهمی را پدر فلسفۀ جدید دانسته‌اند: مردی که از هر جهت نوآور بود، کسی که با آثارش مرزی آشکار بین خود و متفکران پیشین کشید و با تمرکز بر خودشناسیِ ذهنِ فردی تفکر مدرن را بنیان نهاد.اما کریستیا مرسر، استاد فلسفه در دانشگاه کلمبیا می‌گوید این روایت بدون شک نادرست است. از نظر مرسر «مردم در زمان دکارت فکر نمی‌کردند او پدر چیزی باشد.» اگرچه این فیلسوف در زمان خود به واسطۀ آثارش در فیزیک و فلسفۀ طبیعی مشهور بود، اما تنها در قرن نوزدهم بود که مورّخین دکارت را شخصیتی اساساً متفاوت با گذشته معرفی کردند. این طرز فکر تا حدودی ادامه یافته است چراکه مورخین تاریخ فلسفه همواره در جست‌وجوی مردان متفکر بزرگی بودند که احتمالاً بر اندیشه‌های دکارت تأثیر داشته‌اند و در این راه از فیلسوف زنی که پیش از او آمده غافل مانده‌اند: ترزای آویلایی.امروز نظریۀ شناخت دکارت، که در رسالۀ تأملات در فلسفۀ اولی۱ به شرح آن پرداخته، در بین آثار معتبر غربی یکی از مهم‌ترین‌هاست. اندیشه‌هایی که در این رساله بدان‌ها اشاره شده است تفکرات بعدی او در باب خودشناسی را بنیان نهادند، حوزه‌ای که امروز عمدۀ شهرت دکارت به خاطر آن است. حتی کسانی که تا به حال هرگز فلسفه نخوانده‌اند نیز احتمالاً نقل قول معروف دکارت را شنیده‌اند: «می‌اندیشم، پس هستم.»امّا مرسر در مقاله‌ای که سال پیش در نشریۀ فیلاسفیکال استادیز۲ منتشر شد، نشان می‌دهد که مراحل بنیادین تأملات دکارت تا چه حد منعکس‌کنندۀ آثار ترزای آویلایی هستند. ترزا، راهبۀ کاتولیک قرن شانزدهمی، در زمان دکارت بسیار بانفوذ، مشهور و معتبر بود. او عارف اسپانیایی برجسته‌ای بود که به خاطر نوشته‌هایش دربارۀ مکاشفات شخصی به‌مثابۀ واسطه‌ای برای ایجاد ارتباط با خدا مشهور بود.اگرچه واژۀ «عارف»۳ معنای گسترده و مبهمی دارد و این واقعیت را پنهان می‌کند که ترزا فیلسوف هم بوده است. مرسر می‌گوید «واژۀ عارف به ما...
 • کاخ سفید:علیه کره شمالی اعلان جنگ نکرده ایم/اگر کسی چنین سخنی بگوید حرف مزخرفی زده است
 • به گزارش فارس، وزیر خارجه کره شمالی امروز در یک کنفرانس خبری در نیویورک گفته بود که سخنان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل، اعلان جنگ آشکار به کشورش است. ترامپ در سازمان ملل گفته بود که در صورت نیاز، کره شمالی را به کلی نابود خواهد کرد. سارا سندرز در کنفرانس خبری امشب کاخ سفید، ادعای وزیر کره‌ای را رد کرد و گفت: «ما علیه کسی اعلان جنگ نکرده‌ایم. اگر کسی چنین بگوید، حرف مزخرفی زده است.» وزیر خارجه کره شمالی همچنین گفته بود که پیونگ‌یانگ با توجه به اعلان جنگ واشنگتن، از این به بعد، هدف قرار دادن هواپیماهای آمریکا را در هر جایی حق خود می‌داند. دو روز پیش چند بمب‌افکن راهبردی بی-1 بر فراز آب‌های آزاد در نزدیکی ساحل شرقی کره شمالی پرواز کرده بودند؛ پروازی که پنتاگون آن را نشانه قدرت آمریکا و در دسترس بودن گزینه نظامی خواند. سخنگوی کاخ سفید به این تهدید هم پاسخ داد و گفت: «مناسب نیست که هواپیماهای یک کشور در آب‌های آزاد هدف قرار بگیرد. ما در پی خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره به روشی مسالمت‌آمیز هستیم.» سندرز در خصوص همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق هم موضعی مبهم گرفت. وی در این خصوص گفت: «امیدواریم عراق متحد، داعش را نابود کند و ایران را به عقب براند.»
 • غیاثی:دایی چون فکر می کند بهترین گلزن جهان است هر چه خواست بگوید/غیاثی:ما هم نماد داوری ایران هستیم
 • ورزش > لیگ برتر - کارشناس داوری می‌گوید علی دایی نماد فوتبال ایران است و نباید هر چه دلش خواست را مطرح کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛رضا غیاثی که به عنوان کارشناس داوری مهمان تلفنی برنامه نود بود در واکنش به حرف های علی دایی که گفته بود در بازی تیمش با پارس جنوبی جم به ضرر آنها پنالتی گرفته اند گفت:«من واقعا متاسفم.علی دایی نماد فوتبال ایران است و من و خداداد افشاریان هم نماد داوری ایران.حالا چون آقای گل جهان است می تواند هر چه دلش خواست بگوید؟» غیاثی ادامه داد:«من سر حرفم هستم و بهتر است آقایان اطلاعات خودشان را به روز کنند.قانونی که آقای دایی از آن حرف می زند مدتهاست تغییر کرده است.» 251 41 کلید واژه‌ها : کمیته داوران - علی دایی -
 • اعتراف نجفی به یک اشتباه در شهرداری
 • محمد علی نجفی شهردار تهران در نشست فصلی که با حضور معاونان و مدیران شهرداری تهران و برخی از اعضای شورای شهر تهران در برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: از همکارانم که در سالهای گذشته برای شهر تهران فعالیت کردند تشکر می‌کنم. وی اضافه کرد: در غیاب دکتر قالیباف از زحمات 12 ساله ایشان تشکر می‌کنم. نجفی ادامه داد: این توفیق بزرگی است که برای اولین بار ما امروز میتوانیم درباره مباحث پیش رو مثل حمل و نقل، ترافیک و...صحبت کنیم. شهردار تهران بیان کرد‌: از نظر هجوم هزینه‌ها در شهرداری، مشکلاتی پیش رو خواهیم داشت و با توجه به افزایش هزینه و کاهش بودجه برای تأمین منابع مالی بایستی توجه ویژه‌ای بشود. طبق فرمایش رهبر عزیزمان باید اقتصاد مقاومتی را پیش بگیریم و مشارکت خصوصی و عمومی در شهرداری باید خیلی جدی پیگیری شود. وی افزود: فرهنگ شهرداری و تکریم ارباب رجوع در مجموعه بسیار ضعیف است. من با علم به مشکلات موجود آمده‌ام و از لحظه‌ای که مسئولیت شهرداری را پذیرفته‌ام تا آخرین دقیقه حضورم در شهرداری،خود را وقف شهر و شهروندان کرد‌م.
 • هشدار نجفی درباره بخشنامه هولوگرام
 • شهردار تهران درباره عواقب بی‌توجهی به بخشنامه ممنوعیت صدور هولوگرام هشدار داد.به گزارش ایسنا، نجفی شهردار تهران در پیامی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر شده درباره عواقب بی‌توجهی به بخشنامه ممنوعیت صدور هولوگرام هشدار داد. در این پیام آمده است: «بخشنامه توقف صدور هولوگرام، امروز ناموس شهرداری است. حتی یک مورد تخلف از این بخشنامه منجر به عزل می‌شود و این اتمام حجت من است».
 • عکس/عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک
 • مراسم عزاداری شب چهارم محرم ۹۶ با سخنرانی حجت الاسلام شیخ مصطفی کرمی و مداحی حاج منصور ارضی، حاج ابوالفضل بختیاری، کربلایی علی اصغر ژولیده و کربلایی حسین قربانچه در مسجد ارک تهران برگزار شد. عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک ارسال به تلگرام
 • افشاگری امام سجاد ع در مسجد شام
 • خبرگزاری میزان- در مسجد شام وقتي امام سجاد روي منبر آبروي يزيد را برد، يزيد ديد الآن مسجد منفجر مي‌شود، ممكن است بريزند سر يزيد و در همان محراب او را بكشند. حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه ای که در تاريخ 89/10/02 با موضوع "افشاگري امام سجاد(ع) در مسجد شام" پخش شد در بخشی از سخنان خود گفت: .."در مسجد شام وقتي امام سجاد روي منبر آبروي يزيد را برد، يزيد ديد الآن مسجد منفجر مي‌شود، ممكن است بريزند سر يزيد و در همان محراب او را بكشند. به مؤذن گفت: اذان بگو. تا مؤذن اذان گفت، امام سجاد تهديد را تبديل به فرصت كرد. گفت: مؤذن بايست. اين «اللَّهُ أَكْبَر» است من هم شهادت مي‌دهم. بعد گفت: «أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسُولُ اللَّهِ» (صلوات حضار) اين محمد جدّ من است يا جدّ تو؟! يعني با هر اهرمي خواستند امام سجاد را ساكت كنند، نشد. اينها ديناميت بودند. قرآن مي‌گويد: من ديناميت هستم. يعني مواد منفجره هستم. «لَوْ أَنْزَلْنا هذَا الْقُرْآنَ عَلى‏ جَبَل‏» (حشر/21) اگر قرآن بر كوه نازل شود، كوه تكه تكه مي‌شود يعني چه؟ يعني من ديناميت هستم. از عايشه مي‌پرسند: پيغمبر چطور بود؟ مي‌گويد: پيغمبر قرآن بود. مؤمن بايد هرجا باشد پيدا باشد مؤمن است. نبايد وا برود. ما سه رقم آدم داريم:آدم‌هايي كه در جامعه فاسد آب مي‌شوند. يعني مثل هوا شل هستند. مثل آب شل هستند. آب و هوا چون شل است، در هر ظرفي شكل همان ظرف درمي‌آيد. آدم‌هايي هستند در جامعه هضم نمي‌شوند. مثل اصحاب كهف، رفتند در غار زندگي كردند ولي نگذاشتند فكرشان از بين برود. آدم‌هايي هستند حتي جامعه را عوض مي‌كنند. مثل ابراهيم. «فَتًى يَذْكُرُهُمْ يُقالُ لَهُ إِبْراهيمُ» (انبياء/60) پس سه رقم جوان داريم. جواني كه در جامعه هضم مي‌شود. جواني كه در جامعه‌ي فاسد هضم نمي‌شود. كساني كه اصلاً جامعه را عوض مي‌كنند. ما بايد خودمان را نشان بدهيم....
 • نجفی:با پرداخت ۷ میلیارد پرونده های تراکتورسازی مختومه شد
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از سایت باشگاه تراکتورسازی، تلاش های گسترده باشگاه تراکتورسازی به منظور حل مشکل بدهی‌های خارجی این باشگاه در ماه‌های گذشته نتیجه بخش بوده و طبق آخرین اخبار اتفاقات خوبی در این زمینه صورت گرفته که کلیه خطرات و جرایم احتمالی را برای باشگاه تراکتورسازی رفع کرده است. آرش نجفی به عنوان وکیل باشگاه تراکتورسازی بحث این پرونده‌ها را برعهده داشته است و در مصاحبه‌ای در مورد روند حل آنها صحبت کرده است. نجفی ابتدا پیرامون تشکیل کمیته ویژه به منظور حل موضوع پرونده‌های خارجی تراکتورسازی گفت: با توجه به تعدد پرونده‌های خارجی و مطالبات تعدادی از مربیان و بازیکنان سابق باشگاه که از سال‌های گذشته باقی مانده مصطفی آجورلو درخواست کرد که این مسئله با فوریت و جدیت پیگیری شود. به همین منظور کمیته‌ای با حضور دکتر غفاری‌، بنده و تعدادی از اعضای باشگاه تشکیل شد که کلیه پرونده ها را با دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم. همچنین مقرر شد هر پرونده با توجه به میزان فوریت در دستور کار قرار بگیرد. خوشبختانه امروز با گذشت کمتر از 5 ماه از آغاز فعالیت این کمیته باید بگویم تقریبا به تمامی اهداف مورد نظر رسیدیم و با تلاش باشگاه و تامین اعتبارات لازم بخش اعظم بدهی‌ها پرداخت شده است. وضعیت سایر پرونده‌ها هم کاملا مشخص شده و از این نظر تراکتورسازی در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته که حتی مسئولان محترم فدراسیون فوتبال هم از این وضعیت اظهار رضایت کردند. باید بگویم کار بسیار ارزشمندی در باشگاه صورت گرفته که از منظر فیفا هم حائز اهمیت است. چرا که طبیعتا طرف مقابل پیگیری های مداوم و تلاش باشگاه برای پایان دادن به پرونده های خودش را می بیند و این مسئله امتیاز مثبتی برای تراکتورسازی از جانب فدراسیون جهانی فوتبال تلقی می‌شود. در نهایت همانطور که گفته شده بود وضعیت کلیه پرونده...
 • شورای شهر اصلاح طلب به دنبال کاهش اختیارات نجفی
 • به نظر می رسد اعضای شورای شهر تهران، براساس سیاست های درون جناحی قصد دارند تا اختیارات شهردار تهران را کاهش دهند. شورا که اکثریت آن از دو حزب اصلاح طلب کارگزاران سازندگی و اتحاد ملت تشکیل شده در جریان تعیین معاونان و شهرداران منطقه به اختلافاتی برخورده اند و شهردار کارگزارانی تهران در آینده با محدودیت های بیشتری نیز روبه رو خواهد شد. 137 آنلاین: به نظر می رسد اعضای شورای شهر تهران، براساس سیاست های درون جناحی قصد دارند تا اختیارات شهردار تهران را کاهش دهند. شورا که اکثریت آن از دو حزب اصلاح طلب کارگزاران سازندگی و اتحاد ملت تشکیل شده در جریان تعیین معاونان و شهرداران منطقه به اختلافاتی برخورده اند و شهردار کارگزارانی تهران در آینده با محدودیت های بیشتری نیز روبه رو خواهد شد. هرچند شورای شهر تهران را یک دست اصلاحطلب می دانند و برای آنکه حتی یک اصولگرا به این شورا راه نیابد از خیر شهردار شدن محسن هاشمی گذشتند، اما با این وجود به مانند شورای اول، وجود اختلاف میان گروه های اصلاح طلب به صورت ذاتی وجود داشته و این محل نیز همواره سبب معضلاتی برای کشور و تهران شده است. کاهش اختیارات شهردار تهران به بهانه هایی چون بی انضباطی مالی و ... در دست تنظیم است. این خبر را اعطا، سخنگوی شورا اعلام کرده است: "طراحان این طرح اعتقاد دارند باید ایتدا بازه زمانی مشخصی را در نظر بگیریم که اختیارات تفویض شده در این بازه زمانی احصا شود. در این بازه زمانی، می توان ارزیابی کرد کدام اختیار ملغی شود و کدام اختیار تداوم داشته باشد و شهرداری می تواند نظراتش را در رابطه با اختیاراتی که ضروری می داند به شورا منتقل کند."با وجود آنکه به نظر می رسید حضور یک طیف در مدیریت شهری باعث کاهش تنش ها و اختلافات می شود، اما تجربه شورای...
 • آمار نجفی از بدهی قطعی شهرداری تهران
 • شهردار تهران گفت: شهرداری در مجموع حدود 30 هزار میلیارد تومان بدهی قطعی دارد که معادل 1.7 برابر کل بودجه سال جاری این نهاد می شود.به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی عصر روز سه شنبه در نشست فصلی مدیران و معاونان شهرداری تهران در برج میلاد افزود: شهرداری تهران بالغ بر ١٦ هزار میلیارد تومان به بانک ها ( عمدتا بانک شهر ) ، ٩ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و ٥ هزار میلیارد تومان نیز برای پروژهای باز بدهی قطعی دارد که در مجموع حدود 30 هزار میلیارد تومان می شود. وی اظهار کرد: به عبارت دیگر شهرداری تهران حدود 1.7 برابر کل بودجه سال جاری خود بدهی قطعی دارد. وی تصریح کرد: برای رسیدن به نقطه تعادل باید طرح هایی نو و فکرهایی جدید در زمینه تامین منابع داشته باشیم و دراین راستا می بایست بخشی از پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کرد و یا از روش های مشارکت عمومی - خصوصی بهره گرفت.شهردار تهران تاکید کرد که اقتصاد شهر را باید به سمت مردمی شدن که از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است، سوق بدهیم. شهردار تهران با اشاره به اینکه باید از تلاش های همه همکاران که در سال های گذشته برای اداره شهر تلاش کرد افزود: در غیاب دکتر قالیباف از تلاش و مدیریت جهادی 12 ساله ایشان تقدیر می کنم. وی با بیان اینکه حرف های زیادی برای گفتن و شنیدن داریم اما امروز در حد فرصت و بضاعت به بخشی از آنها اشاره می کنم گفت: در برنامه ای که به شورای شهر دادم در 10 عنوان ماموریت های شهرداری تهران ذکر شده است.* با تشریک مساعی مسائل حل نشده پایتخت را حل می کنیم نجفی تصریح کرد: امروز در اداره شهر تهران با مسائل و چالش پیچیده ای مواجه هستیم و مسائل حل نشده ای در پیش روی ما قرار دارد،...
 • هشدار نجفی درباره بخشنامه صدور هولوگرام
 • شهردار تهران درباره عواقب بی‌توجهی به بخشنامه ممنوعیت صدور هولوگرام هشدار داد.به گزارش ایسنا، نجفی شهردار تهران در  پیامی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر شده  درباره عواقب بی‌توجهی به بخشنامه ممنوعیت صدور هولوگرام  هشدار داد.  در این پیام آمده است: «بخشنامه توقف صدور هولوگرام، امروز ناموس شهرداری است. حتی یک مورد تخلف از این بخشنامه منجر به عزل می‌شود و این اتمام حجت من است». پسندیدم 0
 • مکتب خانه حرم یار در مسجد دانشگاه شریف
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، هیئت الزهرا(س) مسجد دانشگاه صنعتی شریف در ایام ماه محرم، برنامه‌ای با عنوان «مکتب خانه حرم یار» ویژه کودکان و خردسالان خواهد داشت و این برنامه با قصه‌گویی، شعرخوانی، نقاشی و بازی همراه است.این مکتب خانه از شب سوم محرم تا شام غریبان و از ساعت ۱۹:۳۰ الی ۲۲ در مسجد دانشگاه صنعتی شریف برپا خواهد بود.
 • مراسم عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک
 • فیلم پیش رو مراسم عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک با مداحی حاج منصور ارضی است. به گزارش خبرگزاری مهر،فیلم پیش رو مراسم عزاداری شب چهارم محرم در مسجد ارک با مداحی حاج منصور ارضی است. این فایل از لینک بالا قابل دریافت است.
 • مسجد روستای علی بلاغی میاندوآب افتتاح شد
 • همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور جمعی از مسولان شهرستانی، یک باب مسجد در روستای علی بلاغی میاندوآب از توابع بخش باروق این شهرستان افتتاح شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زرین خبر، این مسجد با مشارکت و همیاری قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع)، بسیج سازندگی میاندوآب، اداره اوقاف، کمیته امداد امام خمینی(ره) و اهالی و خیرین در قالب طرح های محرومیت زدایی بسیج احداث و به بهره برداری رسید. مسئول بسیج سازندگی میاندوآب هم در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، گفت: این مسجد با زیربنای بیش از ۳۸۰متر مربع و هزینه ای بیش از چهار میلیارد ریال احداث شده است. درآیین افتتاح این مسجد جانشین ناحیه مقاومت بسیج و مسئول بسیج سازندگی میاندوآب، امام جماعت، نماینده بخشداری و فرمانده حوزه مقاومت بسیج باروق، جمعی از روسای ادارات، روحانیون و اهالی روستای علی بلاغی حضور داشتند. انتهای پیام/ انتهای پیام/
 • تحویل سامانه موشکی اس ۴۰۰ به ترکیه تا دو سال دیگر
 • یک مقام ارشد نظامی ترکیه از آغاز تحویل سامانه دفاع موشکی اس – ۴۰۰ به این کشور تا دو سال آینده خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «اسماعیل دمیر» رئیس بخش صنایع دفاع ترکیه از تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه به کشورش تا دو سال آینده خبر داد. بر اساس این گزارش، دمیر با تاکید بر اینکه هنوز تاریخ دقیق این سامانه موشکی به ترکیه مشخص نیست گفت: من نمی توانم تاریخ دقیقی اعلام کنم چراکه مذاکرات در حال انجام است. اما می توانم این را بگویم که تحویل اس-۴۰۰ دستکم دو سال به طول می انجامد. گفتنی است خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ از سوی ترکیه به یکی از مشکلات جدید میان ترکیه و ناتو بدل شده است. ناتو معتقد است اعضای این اتحاد نظامی به هیچ عنوان نباید از سامانه های موشکی روسی استفاده کنند، مساله ای که اردوغان آن را رد کرده و انجام معامله تسلیحاتی با مسکو را مساله داخلی ترکیه عنوان کرده است. لازم به ذکر است رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در تاریخ ۱۲ سپتامبر به طور رسمی امضای خرید سامانه موشکی روسی اس – ۴۰۰ با مسکو را اعلام کرد.
 • چرا حاجوی شهردار منطقه ۷ ناامیدکننده ترین انتصاب نجفی بود
 • رویداد۲۴- شهردار تهران اگرچه نخستین گام را در راستای تحقق وعده افزایش سهم زنان در ساختار مدیریتی شهرداري برداشت اما با انتخاب سميه حاجوی از معتمدین همسر شهردار سابق برای تصدی شهرداری منطقه ۷ به ناامیدی‌های اصلاح‌طلبان نسبت به سایر انتصابات خود در آینده دامن زد.به گزارش رویداد۲۴محمدعلی نجفی اين روزها با انتصابات شبهه برانگیز خودصدای همه نيروهاي اصلاح‌طلب را درآورده است. به‌نحوی‌که باعث واكنش رسانه‌ها و از طرفی ناامیدی و ياس در ميان جوانان و زنان اين جريان سياسي شده است.مردم تهران که در انتخابات شورای شهر و روستا با انتخاب قاطع لیست امید به یک جریان فکری که نزدیک به ۱۴ سال بر پایتخت حاکم بود به‌صورت کاملاً شفاف «نه» گفتند تا شهر خود را یک‌بار دیگر بر پایه تفکرات تازه و به‌روز بنا کنند. بر پایه این انتخاب هم انتظار روشن و منطقی از مدیریت شهری جدید داشته و دارند تا شهردار تهران انتصابات خود را با احترام به رأی و خواست مردم که صاحبان اصلی شهرند تنظیم کند.بااین‌حال نجفی از همان نخستین انتصابات خود نشان داد که بنا ندارد تا به خواست و نظر مردم تهران که با رأی خود خواستار میدان دادن به زنان و جوانان بودند توجه ای داشته باشد، به‌ویژه آنکه از میان ۴ انتصاب نخست خود ۳ تن را از مدیران بازنشسته انتخاب كرد که به‌شدت با واکنش افکار عمومی مواجه شد.در پی آن نجفی در راستای پاسخ به انتقادات معاون منابع انسانی را از میان جوانان اصلاح‌طلب و نخبه برگزید که تا حدودی امیدواری‌ها را نسبت به تغییر احتمالی شهردار برای انتخابات دیگر همکاران ایجاد نماید و این مدیر جوان و نواندیش در نخستین روزهای کاری خود با اقدامات و عملکردش نشان داد در صورت اعتماد به جوانان اصلاح‌طلب می‌توان آینده‌ای روشن را رقم زد.نجفی همچنین در پاسخ به انتقادات نسبت به عدم استفاده از زنان در ساختار مدیریتی شهرداری وعده...
 • تحویل ۱۳۸ کلاس درس به آموزش و پرورش خراسان شمالی
 • 50 درصد طرح های مدرسه سازی استان با مشارکت خیّران، بنیادهای برکت و علوی و اعتبارات سفر رهبری اجرایی شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان شمالی گفت: برای شروع سالتحصیلی 138کلاس درقالب 38 طرح به آموزش و پرورش استان تحویل شد. ابوالقاسم بابایی با بیان اینکه 50 درصد این طرح ها با مشارکت خیّران، بنیادهای برکت و علوی و اعتبارات سفر رهبری انجام شد، افزود: برای مجموع این طرح ها 28 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه شد. وی گفت: هم اکنون 127 کلاس درس نیز در استان در حال ساخت است.بابایی افزود: همچنین کل 176کلاس آسیب دیده در زلزله 23 اردیبهشت ماه امسال استان، مرمت و بازسازی شد. امسال 163هزار دانش آموز در هشت هزار کلاس درس تحصیل می کنند.
 • مراسم تحویل تیگو۷ در نقاط مختلف کشور
 • پس از تحویل به موقع خودرو تیگو7 به مشتریان و برگزاری مراسم تحویل خودرو در تهران، پیست آزادی و ضیافت شام در هتل اسپینانس تهران، خودروی تیگو7 در سایر شهرها نیز با استقبال گسترده از سوی مشتریان روبرو گردید.به گزارش عصر ایران شهر های مشهد، تبریز،گنبد،کرمان و شهریار نیز شاهد مراسمی مفصل برای تحویل خودرو تیگو7 از سوی نمایندگان شرکت مدیران خودرو بودند.در شهر مشهد نمایندگی پاکروان به 15 نفر از اولین سری از مشتریان تیگو7 خود طی یک مراسم ویژه خودروی آنان را تحویل داد.همچنین نمایندگی در شهر تبریز طی مراسم ویژه به 10 نفر از نخستین گروه مشتریان، خودروی آنان را تحویل داد.اولین سری از مشتریان تیگو7 همچنین خودروهای خود را در کرمان (نمایندگی محتشم)،گنبد ( نمایندگی دشتی) و شهریار ( نمایندگی جعفری) نیز تحویل گرفتند، نکته مهم رضایت مشتریان از پروسه فروش و تحویل خودرو توسط نمایندگی های شرکت بود.هم اکنون شرایط فروش فوری این خودرو نیز مهیا گردیده است که علاقمندان با مراجعه به سایت چری می توانند اطلاعات کاملتری را کسب نمایند.
 • مقتل خوانی در مسجد حضرت امیر ع فیلم
 • خبرگزاری میزان- فیلم مقتل خوانی در مسجد حضرت امیر (ع) در شب سوم محرم 96 را در ادامه خبر مشاهده می کنید. به گزارش خبرگزاری میزان،فیلم مقتل خوانی در مسجد حضرت امیر (ع) در شب سوم محرم 96 را در ادامه خبر مشاهده می کنید. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/
 • ساخت و تحویل ۴۸واحد مسکونی محرومان در لاهیجان
 • سرپرست سپاه پاسداران لاهیجان گفت: 25 واحد در بخش مرکزی لاهیجان و 23واحد نیز در بخش رودبنه این شهرستان توسط بسیج سازندگی سپاه لاهیجان احداث و امروز به خانوارهای محروم واگذار شد.سرهنگ ناصر پور کریمی افزود:برای هر واحد 200میلیون ریال از هدیه مقام معظم رهبری و یکصد میلیون ریال هم توسط نیکوکاران کمک شده است.وی خاطرنشان کرد: این واحدها در راستای توافق ساخت یکهزار واحد مسکن توسط سپاه پاسداران برای محرومان تحت پوشش کمیته امداد طی یک سال اخیر در گیلان ساخته شده که 91واحد آن سهم شهرستان لاهیجان است.وی اظهارداشت: 10درصد سهمیه مسکن محرومان شهرستان لاهیجان باقی مانده است که این واحدها نیز تاکنون از پیشرفت فیزیکی 70درصد برخوردارند.پورکریمی گفت:برای ساخت واحدهای محرومان شهرستان لاهیجان 18میلیارد و 200میلیون ریال هدیه مقام معظم رهبری بوده و یک میلیارد و 130میلیون ریال نیز از آورده خانوارها و کمک خیرین تامین شده است .وی تصریح کرد:برای احداث این واحدها 370میلیون ریال نیز شورای اسلامی شهر رودبنه کمک کرده است.رییس کمیته امداد شهرستان لاهیجان نیز گفت: علاوه بر این واحدها 30واحد دیگر نیز توسط کمیته امداد در دست ساخت است که این واحدها حدود 30درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در سال جاری 70واحد مددجویان نیز تعمیر شده است.وی یاداور شد: سال گذشته نیز 55واحد مسکونی احداث و در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار گرفت.روز دوشنبه فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مسوولان شهرستان لاهیجان در روستای شیرنسا دهستان لیل واقع در بخش مرکزی لاهیجان و در مراسمی که در یکی از واحدهای ساخته شده برای مددجویان برگزارشد حضور یافتند.شهرستان لاهیجان با داشتن حدود 168هزار نفر جمعیت در 40کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد. خبرنگار: نظرپور **انتشار دهنده: بابایی6029 /6030
 • نجفی:شهرداری تهران بیش از ۱/۷ برابر بودجه سال جاری اش بدهی دارد
 • به گزارش جماران؛ شهردار تهران تاکید کرد: عهد کردم لحظه‌ای از منفعت و مصلحت مردم غافل نشوم و زندگی و عمرم را طی این دوره 4 ساله وقف مردم و شهرداری خواهم کرد. محمدعلی نجفی عصر امروز در نشست فصلی شهردار پایتخت با مدیران و معاونان شهرداری تهران،ضمن تسلیت ایام محرم و حادثه بزرگ کربلا و عاشورا اظهار کرد: امیدوارم توفیقی نصیبمان شود که جزو محبان و پیروان اباعبدالله حسین(ع) بوده و در زمره عاشقان و رهروان امام حسین(ع) قرار گیریم که البته این مهم به کردار و رفتارمان بستگی دارد. از خداوند بزرگ می‌خواهم همانطور که عادت زنده نگه داشتن کربلا را نصیبمان کرده و همه ساله پرچم های سیاه و عزا برافراشته و پیراهن مشکی بر تن می‌کنیم، عبادت کربلایی را نیز نصیب ما کند و در کنار شور حسینی شعور حسینی به ما عطا فرماید. شهردار تهران با سلام و درود به ساحت شهیدان بخصوص شهیدان هشت سال دفاع مقدس یاد و خاطره امام راحل را گرامی داشت و اظهار کرد: در ابتدا از تلاش های همه همکاران که در سال های گذشته برای اداره شهر تلاش کرده‌اند تقدیر می‌کنم. در غیاب دکتر قالیباف از تلاش و مدیریت جهادی 12 ساله ایشان نیز تقدیر می‌کنم. وی با بیان اینکه سنت حسنه‌ای است که در آغاز هر فصل مدیران شهری گرد هم می‌آیند و در مباحث مهم مدیریت شهر بحث و گفت‌وگو می‌کنند، گفت: ما هم این سنت حسنه را حفظ خواهیم کرد و امروز توفیقی است که برای اولین بار در جمع تمامی معاونین، شهرداران و مدیران شهرداری تهران هستم. البته حرف های زیادی برای گفتن و شنیدن داریم اما امروز در حد فرصت و بضاعت به بخشی از آنها اشاره خواهم داشت. وی صحبت‌های خود را به دو بخش مباحث ماموریتی و بخش برنامه ای و شهر تقسیم کرد وگفت: در برنامه ای که...
 • نجفی آمار کارکنان شهرداری و میزان حقوق آنها را اعلام کند
 • یک عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از شهردار تهران خواست در سریع‌ترین زمان ممکن تعداد کارکنان شهرداری تهران که در این مجموعه حقوق دریافت می‌کنند و میزان پرداختی حقوق کارکنان به شورای شهر تهران اعلام شود. به گزارش ایسنا، محمد علیخانی در نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش در تذکری گفت: اعداد و ارقامی که به عنوان حقوق کارکنان شهرداری تهران اعلام می‌شود، بسیارضد و نقیض است لذا لازم است شهردار تهران هرچه سریع‌تر آخرین وضعیت آنچه که تحویل گرفته است را به شورا ارائه کند. وی افزود: زمانی که برای آخرین بار اصلاح‌طلبان شهرداری تهران را به اصولگرایان تحویل دادند، در حقیقت زمانی که جناب آقای الویری شهردار تهران بود، تعداد کارکنان شهرداری تهران 25 هزار نفر بود. طی این سال‌ها پس از فعالیت‌های جهادی و معجزه‌ای، تعداد کارکنان شهرداری تهران که در این مجموعه حقوق دریافت می‌کنند به 135 هزار نفر رسیده است. یک عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: پیش از این ارقام متفاوتی همچون 60 هزار نفر و 50 هزار برای تعداد کارکنان شهرداری تهران اعلام می‌شد. اما آنچه که تعداد دقیق کارکنان فعلی است، 135 هزار نفر اعلام شده است. اگر میانگین حقوق این کارکنان 4 میلیون تومان در ماه در نظر گرفته شود، برای این تعداد از کارکنان که از مجموعه شهرداری تهران حقوق دریافت می‌کنند، ماهانه حدود 540 میلیون تومان حقوق پرداخت می‌شود، لذا لازم است هرچه سریع‌تر آمار واقعی توسط شهرداری تهران ارائه شود. انتهای پیام
 • درخواست برای تحویل مرزها و فرودگاه های اقلیم کردستان
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از خبرگزاری آناتولی، شورای امنیت ملی عراق در بیانیه پایانی نشست شامگاه روز گذشته خود به ریاست حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور اعلام کرد: درخواست اداره اقلیم کرد شمال عراق برای برگزاری همه پرسی، گامی یک جانبه بوده و تحولات اخیر را به بحران تبدیل خواهد کرد. خواستار تحویل کنترل تمامی گذرگاه های مرزی و فرودگاه ها از سوی اقلیم کردستان به دولت مرکزی هستیم. دولت مرکزی عراق از اداره اقلیم کرد خواسته تا کنترل تمامی گذرگاه های مرزی و فرودگاه های منطقه را تسلیم کند. همچنین از سایر کشورهای همسایه خواسته شده در خصوص مسائل نفتی و مرزی تنها با بغداد ارتباط برقرار کنند. در ادامه این اطلاعیه آمده است: دولت مرکزی عراق از تصمیمات مقامات مسئول کشور در رابطه با حساب های بانکی مربوط به درآمدهای نفتی اداره اقلیم کرد حمایت می کند. دولت به هیچ وجه در خصوص همه پرسی وارد مذاکره و مشاجره نخواهد شد زیرا نتایج آن مغایر با قانون اساسی است. دولت مسئول حفظ تمامیت ارضی کشور و منافع مردم است که شامل شهروندان کرد نیز می شود. شورای امنیت و دادستانی کشور تمامی کارمندان دولتی که در فعالیت های مربوط به برگزاری همه‌پرسی در اداره اقلیم کرد شرکت کرده ­اند را مورد پیگرد قانونی قرار خواهد داد. گفتنی است مسعود بارزانی، رئیس اداره اقلیم کرد شمال عراق و نمایندگان احزاب سیاسی این منطقه 7 ژوئن گذشته توافق کردند که رفراندوم استقلال اداره اقلیم کرد شمال عراق در 25 سپتامبر 2017 برگزار شود. از سوی دیگر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق نیز برگزاری این همه پرسی را یک جانبه و مغایر با قانون اساسی این کشور خوانده و اعلام کرد نتیجه آن را به رسمیت نخواهد شناخت. عراق اقلیم کردستان رفراندوم ترکیه
 • ۳۶ هزار واحد مسکن مهر در استان مرکزی تحویل داده شد
 • مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: پرونده مسکن مهر استان مرکزی با تحویل ۳۶ هزار واحد مسکن به متقاضیان در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد. به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی با اشاره به پروژه‌های مسکن مهر استان مرکزی اظهار داشت: سهمیه این استان ساخت و تحویل 40 هزار واحد مسکونی بود که درمجموع 36 هزار واحد تحویل متقاضیان شده و سه هزار و 700 واحد هم یا متقاضی ندارد یا در مرحله اسکلت ساختمان(فوندانسیون) باقی مانده است.وی افزود: مشکلات و نواقصی که در مسکن مهر استان وجود دارد به پیمانکار و مدیرعامل شرکت تعاونی برمی‌گردد و اداره کل راه و شهرسازی تنها واگذارکننده زمین و معرفی کننده متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی بوده است.مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: اجرای طرح مسکن مهر از سال 88 در این استان آغاز شده است، مسکن مهر در قالب شهرهای زیر25 هزار نفر جمعیت، بافت فرسوده، شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و شهرهای جدید اجرا شد.شارقی بیان کرد: در شهرهای جدید با 25 هزار نفر جمعیت از 23 هزار و 629 واحد 23 هزار و 200 واحد تحویل و بقیه به‌سبب نقص پرونده و نداشتن متقاضی امکان ادامه اجرای طرح وجود ندارد.وی با یادآوری اینکه اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، گفت: از مجموع 9 هزار و 844 واحد مسکن مهر، هفت هزار و 500 واحد به متقاضیان بنیاد مسکن واگذار شد.مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: سه هزار و 600 واحد مسکن مهر در بافت فرسوده هم توسط افراد خود مالک با دریافت تهسیلات در شهرهای سطح استان مرکزی ساخته شده است.شارقی عنوان کرد: یک‌هزار و 524 واحد در شهر مهاجران اراک هم به متقاضیان واگذار شد.وی افزود:...