به گزارش «رویداد ۲۴» و به نقل از تسنیم
2017-09-12@12:48:10 GMT

نشست خبری برنامه سمفونی نور سی مرغ صلح صبح امروز برگزار شد. در این نشست نعمت اله پایان از باز بودن درهای مجموعه برج آزادی به روی همه هنرمندان خبر داد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری برنامه سمفونی نور سی مرغ صلح صبح امروز با حضور دکتر شیدا مهنام، مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، نعمت اله پایان؛ رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، امیررضا سالاری؛ تهیه کننده و کارگردان، همکاران پروژه سی مرغ صلح و نمایندگان رسانه ها در برج آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، در ابتدای نشست امیر رضا سالاری به برنامه قبلی که برگزار کرده بود اشاره کرد و افزود: موسسه هنری دی سان گروهی متشکل از دانش آموختگان و هنرمندان دانشگاه های مختلف به خصوص دانشگاه تهران است که با هدف صلح دور هم جمع شده اند و پروژه سی مرغ صلح را اجرا خواهند کرد.

ما بر اساس شعار جهانی یونسکو – همان گونه که جنگ در ذهن بشر شکل می گیرد، صلح هم باید در اذهان مردم شکل بگیرد – از زمان های مختلف تاریخی و از نوشته ها و تصاویر روی سنگ ها تا کنون در این برنامه بهره برده ایم و سعی کرده ایم از خودمان حرف نزنیم و تمام حرف هایمان نقل قول از بزرگان صلح دنیا نظیر گاندی، ماندلا، سعدی، حافظ، کوروش و . . است. همچنین ما در این پروژه از موتیف ها و تصاویری استفاده کرده ایم که مردم همه نقاط دنیا با آن ارتباط برقرار کرده و جزئی از فرهنگ خود بدانند و بتوانیم با این کار پیام صلح جهانی را مطرح کنیم.

سالاری ادامه داد: ویدئو مپینک و new art هنوز در ایران جا نیافتاده و جایگاه خود را پیدا نکرده اند. در خیلی از مراسم ها و کنسرت ها از ویدئو مپینگ نام برده می شود در حالی که تنها نورپردازی اجار می شود.

وی سپس به تعریف ویدئو مپینگ پرداخت و گفت: این هنر، هنر جدید است که با نگاشت روی یک بنا و با توجه به معماری آن انجام می شود و هویت بنا را منعکس می کند و باید حاوی معنا، مفهوم و ارسال پیام باشد. همانگونه که جنبش وال استریت با یه پروژه ویدئو مپینگ شروع شد ما هم میخواهیم با این کار جنبش صلح راه بیاندازیم. کارگردان پروژه سی مرغ صلح در خصوص انتخاب برج آزادی گفت: برج آزادی معماری و ابعاد خاص و ویژه ای دارد و در واقع گلچینی از همه جای ایران است. تصاویر مورد استفاده ما هم کلاژی است از اقصی نقاط ایران و جهان و بر معماری برج آزادی منطبق می شود. و به همین دلیل برج آزادی مناسب ترین انتخاب برای ما بود.

سالاری همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص ادامه داشتن این چنین برنامه ها گفت: هنرمندان باید این جنبش را به عنوان پیشروان راه بندازند و مردم هم مسلما در کنارشان خواهند بود. نباید توقع داشته باشیم که دولتمردان و سازمان ها این برنامه ها را برگزار کنند و هنرمندان باید هرکاری می توانند برای این حرکت انجام دهند.

در ادامه نشست نعمت اله پایان؛ رئیس برج آزادی ضمن تشکر از حمایت های دکتر صفی پور، مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، گفت: ایران از دیرباز طالب صلح بوده و تا کنون هیچ جنگی را آغاز نکرده است و همواره از جنگ دوری کرده است. هدف اصلی ما هم رساندن این پیام به همه دنیاست. امیدوارم بتوانیم این پروژه را در کشورهای دیگر دنیا و حتی بر روی ساختمان سازمان ملل اجرا کنیم.

وی ادامه داد: من از همین تریبون اعلام می کنم که بنیاد رودکی و مجموعه برج آزادی از هنر جدید و هنرمندانش حمایت می کنند و درهای مجموعه برج آزادی به روی همه هنرمندان باز است.

پایان در خصوص زودگذربودن این برنامه گفت: ما هر سال تلاش میکنیم که در هفته جهانی صلح چنین کاری انجام دهیم تا این راه ادامه داشته باشد. برج آزادی مانند یک رودخانه که سطح آرامی دارد همیشه در حال جنب و جوش است. اگر استقبال هنرمندان باشد ما دوست داریم هر روز این برنامه ها را داشته باشیم.

رئیس مجموعه برج آزادی در خصوص فضای اجتماعی اطراف برج آزادی و اقداماتی که در این مورد صورت گرفته افزود: ما در قدم اول جهت فرهنگسازی برای ایجاد فضای فرهنگی و هنری برنامه ریزی می کنیم و در همین راستا قرار است به صورت هفتگی برنامه های مختلف فرهنگی و هنری را برگزار کنیم که این امر فقط با کمک اصحاب رسانه محقق خواهد شد. در قدم دوم نیز به فکر توسعه فضای پیاده راه اطراف میدان هستیم و به جد این موضوع را پیگیری می کنیم. همچنین در بحث مرمت در حال انجام عملیات بازسازی و تعمیرات هستیم، چرا که مرمت و بازسازی بنا به بهبود فضا کمک بسیاری می کند.

در بخش دیگری از نشست دکتر شیدا مهنام؛ سخنگوی کمیسیون یونسکو با بیان اهمیت حضور رسانه ها گفت: اگر شما رسانه ها نباشید هر تلاشی که انجام شود. نشان داده نمی شود.

مهنام افزود: من به نمایندگی از طرف دکتر نصیری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و خانم لاروش رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در ایران این جا هستم. روز جهانی صلح بهانه ای است برای دوباره اندیشی در مورد صلح. با این هفته ها فرصت هایی در اختیار ما، دولت ها و هنرمندان قرار می گیرد. امروز هر چقدر هم قدرت های بزرگ تلاش کنند با نظامی گری صلح را برقرار کنند اما این صلح پایدار نیست و یکی از ابزارهایی که صلح پایدار ایجاد می کند هنر است.

کار آقای سالاری بسیار ارزشمند و هنری است و ما به این دلیل آن را حمایت کردیم. و ویژگی خاص این کار این است که با تکیه به تاریخ کهن و تمدن ایران اسلامی و با استفاده از اشعار شاعرانی نظیر مولانا، حافظ، فردوسی و آموزه های کوروش بزرگ انجام می شود. همچنین به کار گیری آموزه های قرآن مقدس و روایت های قرآنی و اسلامی در کار، نشان می دهد صلح، مفهوم مرتبط به یک آیین و دین و مذهب نیست.

مهنام در خصوص این که سازمان یونسکو برنامه ای را برگزار نمی کند گفت: وظیفه یونسکودر 196 کمیسیون ملی در سطح جهان این است که نقش تسهیل گری و برجسته سازی فعالیت و هنرمندان است ویکی از شعارها تقویت ارتباط بین پژوهش و سیاستگذاری و نمایان کردنش درعرصه ملی و بین المللی است. برای این برنامه نیز همه اماکن هنری ایران را بررسی کردیم و برج آزادی به دلیل موقعیت و فضا بهترین انتخاب است.

سالاری در بخش دیگری از نشست در خصوص منحصر به فرد بودن این پروژه توضیحاتی داد و گفت: در هیچ کدام از برنامه های ویدئو مپینگ، narration وجود ندارد و ما در این برنامه از صدای استاد منوچهر انور استفاده کرده ایم. ایشان نیز تا کنون گفتار انگلیسی نداشته اند و برای نخستین بار بعد از سال ها گفتار انگلیسی یک پروژ هرا قبول کرده اند. ویژگی دیگر این کار این است که ما تمام تلاشمان را کرده ایم تا با فرهنگ شرقی مفاهیم را منتقل کنیم وصلح را به صورت داستان رواینت می کنیم. از تمام زبان های دنیا واژه صلح را به کار گرفته ایم و نماد مرغ صلح هر کشور و فرهنگ را گرفته ایم و عنوان داستان شیخ عطار را بر روی کار گذاشته ایم. تمام این پرنده ها نیز در پایان به سی مرغ صلح تبدیل می شوند.

وی همچنین در خصوص اجرای کار در سایر نقاط دنیا افزود، در شب نخست این برنامه به صورت حرفه ای ضبط شده و به دست نمایندگان ایران در مجمع جهانی سازمان ملل می رسد و در شب دوم در مجموع عمومی سازمان ملل و کمیسیون های آن پخش می شود. این پروژه قابلیت پخش و ست شدن با بناهای مختلف را دارد و تا کنون برای اجرا بر روی اپرای سیدنی نیز مذاکراتی صورت گرفته است. امیدوارم بتوانیم پیام صلح ایران را به گوش مردم جهان برسانیم.

پروژه ویدئو مپینگ سی مرغ صلح از 25 تا 29 شهریور همزمان با هفته جهانی صلح و با صدای ماندگار منوچهر انور، هر شب از ساعت 21:30 تا 23:30 بر نمای برج آزادی اجرا می شود. این برنامه به همت موسسه دی سان، به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر رضا سالاری و با مشارکت کمیسیون یونسکو و بنیاد فرهنگی هنری رودکی برگزار می شود.

انتهای پیام/

R1427/P1356/S4,34/CT12

کلیدواژه: مجموعه برج آزادی | برج آزادی | ویدئو مپینگ | سی مرغ صلح | برنامه ها | تا کنون

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۷۱۵۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

سه جشن عجیب که به تازگی در ایران باب شده‌اند+عکس

هشدار سردار سلیمانی در دیدار با مقام های کرد چه بود؟

خنده رهبر کره شمالی در حین آزمایش موشکی/تصاویر

در همین زمینه

 • تمرینات سپاهان پشت درهای بسته
 • تمرین عصر امروز تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان، عصر امروز و در آستانه دیدار مقابل پرسپولیس پشت درهای بسته برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تمرین عصر امروز تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان، عصر امروز و در آستانه دیدار مقابل پرسپولیس پشت درهای بسته برگزار شد.سپاهانی‌ها که فردا بازی حساسی مقابل پرسپولیس تهران پیش‌رو داشته، تلاش دارند که امروز با تمرینات خود، برای این مسابق حساس آماده باشند.صبح امروز مسئولان باشگاه اصفهانی اعلام کردند که با تصمیم کادر فنی و با توجه به برگزاری دیدار مهم سپاهان- پرسپولیس، تمرین امروز زردپوشان به دلیل برخی مسائل فنی پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگران برگزار شد.دیدار سپاهان و پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 20 روز پنجشنبه در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان برگزار می‌شود.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT11
 • انتخاب شهردار در دستور جلسه روز یکشنبه/اگر اعضای شورا نظر داشته باشند تحقیق و تفحص از شهردار و مجموعه قبلی را کلید خواهیم زد
 • کریم صادق زاده با اشاره به اینکه برخی پرونده‌های اتفاقات شورای چهارم تبریز در حال گذراندن مراحل قانونی است، گفت: ما هنوز به این موضوع ورود نکرده‌ایم ولی اگر نیاز باشد ورود جدی می کنیم. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از زیتون،موضوع انتخاب شهردار جدید تبریز به یکی از سوژه های تکراری چند ماه گذشته تبدیل شده است. تاخیر در انتخاب شهردار جدید موجب شده روز به روز شائبه ها در این رابطه افزایش یابد و شورای شهر تبریز را با چالش جدی مواجه کند. انتخاب شهردار در دستور جلسه روز یکشنبه کریم صادق زاده، سخنگویشورای شهر تبریز در این رابطه به خبرنگار زیتون گفت: موضوع انتخاب شهردار جدید تبریز در جلسه هفته آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت و امیدواریم به اجماع رسیده و شهردار تبریز انتخاب شود تا بیش از این شاهد تاخیر در امورات نباشیم. وی تصریح کرد: به هر حال 8 نفر از 13 نفر حاضر در شورای شهر را لیست امیدی ها تشکیل می دهد. لیستی که برای تهیه و اعلام آن قبل از انتخابات تلاش های فراوانی شده است و برنامه و تفکر قابل توجهی پشت آن بوده و اگر قرار بر این بود که 8 نفره شهردار انتخاب کنبم تا به امروز اقدام کرده بودیم. نظر بر این است که با اجماع حداکثری از 13 نفر به انتخاب شهردار رای دهیم. احتمال مشخص نشدن شهردار وجود دارد سخنگوی شورای شهر تبریز اظهار داشت: حساسیت و ظرافت ویژه ای روی انتخاب شهردار جدید خرج داده ایم. در ابتدا 47 نفر به عنوان گزینه های اولیه از سوی اعضای شورا معرفی شدند که بعد از بررسی های انجام گرفته به 20 نفر وسپس 12 و 8 نفر رسیدیم که اکنون 5 گزینه هایی برای شهردار شدن موردبررسی قرار می گیرد. وی گفت: به احتمال...
 • آزادی خلوت است
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز ‌، با وجود همه حساسیت های دیدار استقلال - ذوب آهن در فاصله یک ساعت مانده به آغاز این بازی اطراف استادیوم آزادی خلوت گزارش شده است و تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم هم کم هستند. شاید این بار تماشاگران استقلال بخواهند با تحریم تیم اعتراض خود را به نتایج نشان دهند. 110
 • قهر هواداران استقلال با آزادی
 • تهران- ایرنا- هواداران تیم فوتبال استقلال به دلیل نتایج ضعیفی که آبی پوشان در شش هفته ابتدایی هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر کسب کردند، در آستانه مصاف این تیم با ذوب آهن اصفهان به نشانه قهر از این دیدار استقبال نکردند. به گزارش خبرنگار ایرنا، شاگردان «علیرضا منصوریان» سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران از ساعت 20 امشب (چهارشنبه شب) باید مقابل یاران «امیرقلعه نوعی» سرمربی ذوب آهن اصفهان که خود زمانی رهبری آبی پوشان پایتخت را بر عهده داشته است، صف آرایی کنند.عملکرد استقلال که دارای چهار امتیاز و جایگاه پانزدهم جدول رده بندی لیگ است، سبب شده هواداران این تیم نیز به نشانه اعتراض باسکوهای ورزشگاه آزادی قهر کنند.در حالی که دقایقی دیگر این دیدار با سوت «پیام حیدری» داور نخست این رقابت آغاز می شود، تنها حدود چهار هزار هوادار استقلال در ورزشگاه حضور یافته اند.از سوی دیگر تیم فوتبال ذوب آهن که با پیروزی شش بر صفر خود در دیدار قبل مقابل استقلال خوزستان با انگیزه و انرژی زیادی در این دیدار حاضر شده، قرار است نزدیک به 200 هوادار اصفهانی را مشوق خود در ورزشگاه آزادی ببیند.«سیدحسین حسینی» دروازه بان 25 ساله آبی پوشان نیز در غیاب «مهدی رحمتی» که موقتا از حضور در تمرینات منع شده است، در دیدار امشب با ذوب آهن بازوبند کاپیتانی تیمش را به بازو بسته است. این درحالی است که پیش از این مهدی رحمتی، مجتبی جباری، خسروحیدری، پژمان منتظری، امید ابراهیمی و یعقوب کریمی کاپیتانی آبی پوشان را بر عهده داشتند.برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شویدورزشی**9029**1368خبرنگار: محمد مهدی موذن**انتشار: خیراله شفیعی
 • سکوهای خالی آزادی در روز حساس استقلال عکس
 • در فاصله کمتر از یک ساعت مانده به بازی حساس استقلال برابر ذوب آهن تماشاگران کمی از این بازی استقبال کرده اند. به گزارش "ورزش سه"، نتایج و بازی های ضعیف استقلال در 6 هفته اول لیگ برتر باعث شده امروز در فاصله یک ساعت مانده به شروع بازی استقلال برابر ذوب آهن تنها هزار هوادار در آزادی حضور داشته باشند. البته پیش بینی می شوتا تا شروع بازی تماشاگران بیشتری از این بازی استقبال کنند تا استقلال در این بازی حساس تنها نباشد.
 • آزادی قدس شریف همچنان اولویت اول جهان اسلام است
 • به گزارش ایسکانیوز ، دبیرخانه دائمی بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دومین سالگرد انتفاضه قدس بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: در تاریخ اول اکتبر 2015 میلادی جوانان مبارز فلسطینی با هدف تحقق آزادی قدس شریف و احیای حقوق مشروع خود از صهیونیست‌های اشغالگر دست به عملیات شهادت طلبانه زدند، جوانان و مردم مبارز فلسطین با این عملیات صراحتاً اعلام کردند که شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی باید از اجرای طرح‌های شیطانی خود که درباره مسجدالاقصی در نظر گرفته‌اند دست بکشند، زیرا مسجدالاقصی و قدس شریف تقسیم بردار نبوده و نه کسی می‌تواند به آن تعرض نماید و صهیونیست‌های اشغالگر بدانند که جایی در این مسجد نخواهند داشت. پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت ملت شریف فلسطین انتفاضه قدس که ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، نوار غزه و فلسطین اشغالی در سال 1948 طی دلاوری‌های زیادی به نمایش گذاشت، شعله‌ور گردید. در این انتفاضه بیش از 240 زن و مرد فلسطینی به شهادت و ده‌ها صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند و یا زخمی شدند، رژیم اشغالگر صهیونیسم بین‌الملل بدانند که زنان و مردان فلسطین نمونه‌های بارزی از ثبات، دلاوری و شجاعت و شهامت هستند. دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دومین سالگرد انتفاضه قدس ضمن حمایت از مبارزات به‌حق ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف تجدیدعهد کرده و موارد ذیل را مورد تأکید قرار می دهد: 1-مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است. انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی این مبارزه ادامه خواهد داشت. 2-برای همه شهدای سرزمین فلسطین و زنان و مردانی که در این راه ارزشمند به شهادت نائل‌آمده‌اند از خداوند متعال علو درجات را مسئلت نموده و تأکیدداریم که آنان مایه فخر و مباهات ملت فلسطین بوده و به روح پرفتوح آنان درود فراوان می‌فرستیم. 3-آزادی بیت‌المقدس...
 • انتفاضه قدس شعله ور و تا آزادی قدس ادامه خواهد داشت
 • دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، در دومین سالگرد انتفاضه قدس بیانیه‌ای صادر و در آن تاکید کرد: مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است، انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی این مبارزه ادامه خواهد داشت. به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: در تاریخ اول اکتبر 2015 میلادی، جوانان مبارز فلسطینی با هدف تحقق آزادی قدس شریف و احیای حقوق مشروع خود از صهیونیست‌های اشغالگر دست به عملیات شهادت طلبانه زدند، جوانان و مردم مبارز فلسطین با این عملیات صراحتاً اعلام کردند که شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی باید از اجرای طرح‌های شیطانی خود که درباره مسجدالاقصی در نظر گرفته‌اند دست بکشند، زیرا مسجدالاقصی و قدس شریف تقسیم‌بردار نبوده و نه کسی می‌تواند به آن تعرض کند و از سوی دیگر صهیونیست‌های اشغالگر بدانند که جایی در این مسجد نخواهند داشت. پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت ملت شریف فلسطین، انتفاضه قدس که ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، نوار غزه و فلسطین اشغالی در سال 1948 طی دلاوری‌های زیادی به نمایش گذاشت، شعله‌ور شد، در این انتفاضه بیش از 240 زن و مرد فلسطینی به شهادت و ده‌ها صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند یا زخمی شدند، رژیم اشغالگر صهیونیسم بین‌الملل بدانند که زنان و مردان فلسطین نمونه‌های بارزی از ثبات، دلاوری و شجاعت و شهامت هستند. دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، در دومین سالگرد انتفاضه قدس ضمن حمایت از مبارزات به‌ حق ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف موارد ذیل را مورد تأکید قرار می‌دهد: مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است؛ انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی این مبارزه ادامه خواهد داشت. برای همه شهدای سرزمین فلسطین وزنان و مردانی که در این راه ارزشمند به شهادت نائل‌ آمده‌اند از...
 • سکوهای خالی آزادی در روز حساس استقلال تصاویر
 • به گزارش وانانیوز، نتایج و بازی های ضعیف استقلال در 6 هفته اول لیگ برتر باعث شده امروز در فاصله یک ساعت مانده به شروع بازی استقلال برابر ذوب آهن تنها هزار هوادار در آزادی حضور داشته باشند.البته پیش بینی می شود تا شروع بازی تماشاگران بیشتری از این بازی استقبال کنند تا استقلال در این بازی حساس تنها نباشد.
 • انتفاضه قدس تا آزادی قدس شریف با تأکید بر حفظ وحدت ادامه دارد
 • دبیرخانه دائمی بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دومین سالگرد انتفاضه قدس با صدور بیانیه ای از ادامه انتفاضه در فلسطین حمایت کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه دائمی بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دومین سالگرد انتفاضه قدس بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: در تاریخ اول اکتبر ۲۰۱۵ میلادی جوانان مبارز فلسطینی با هدف تحقق آزادی قدس شریف و احیای حقوق مشروع خود از صهیونیست‌های اشغالگر دست به عملیات شهادت طلبانه زدند، جوانان و مردم مبارز فلسطین با این عملیات صراحتاً اعلام کردند که شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی باید از اجرای طرح‌های شیطانی خود که درباره مسجدالاقصی در نظر گرفته‌اند دست بکشند، زیرا مسجدالاقصی و قدس شریف تقسیم بردار نبوده و نه کسی می‌تواند به آن تعرض نماید و صهیونیست‌های اشغالگر بدانند که جایی در این مسجد نخواهند داشت. پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت ملت شریف فلسطین انتفاضه قدس که ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، نوار غزه و فلسطین اشغالی در سال ۱۹۴۸ طی دلاوری‌های زیادی به نمایش گذاشت، شعله‌ور گردید. در این انتفاضه بیش از ۲۴۰ زن و مرد فلسطینی به شهادت و ده‌ها صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند و یا زخمی شدند، رژیم اشغالگر صهیونیسم بین‌الملل بدانند که زنان و مردان فلسطین نمونه‌های بارزی از ثبات، دلاوری و شجاعت و شهامت هستند. دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دومین سالگرد انتفاضه قدس ضمن حمایت از مبارزات به‌حق ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف تجدیدعهد کرده و موارد ذیل را مورد تأکید قرار می دهد: ۱-مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است. انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی این مبارزه ادامه خواهد داشت. ۲-برای همه شهدای سرزمین فلسطین و زنان و مردانی که در این راه ارزشمند...
 • پیشکسوت استقلال میهمان ورزشگاه/سکوهای خالی آزادی
 • به گزارش ایلنا، استقلال تهران در هفته هفتم لیگ برتر در ورزشگاه ازادی از ساعت ۲۰ امشب مقابل ذوب آهنقرار گرفته و ایندر حالی است که هواداران اندکی برای تماشای این بازی در ورزشگاه حاضر شده‌اند. با حضور امیر قلعه نویی برای نشستن روی نیمکت ذوب آهن هواداران حاضر در ورزشگاه به تشویق او پرداختند. سید حسین حسینی که در این بازی بازوبند کاپیتانی را در اختیار دارد از سوی هواداران به شدت تشویق شد. علیرضا منصوریان هم برای لحظاتی مورد تشویق هواداران قرار گرفت.
 • انتفاضه فلسطین تا زمان آزادی قدس شریف با تأکید بر حفظ وحدت ادامه دارد
 • تهران- ایرنا- دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به مناسبت دومین سالگرد انتفاضه قدس با صدور بیانیه ای تاکید کرد: انتفاضه فلسطین و مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در بیانیه دبیرخانه دائمی بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین آمده است: «در تاریخ اول اکتبر 2015 میلادی جوانان مبارز فلسطینی با هدف تحقق آزادی قدس شریف و احیای حقوق مشروع خود از صهیونیست‌های اشغالگر دست به عملیات شهادت طلبانه زدند.این بیانیه همچنین می افزاید: «جوانان و مردم مبارز فلسطین با این عملیات صراحتاً اعلام کردند که شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی باید از اجرای طرح‌های شیطانی خود که درباره مسجدالاقصی در نظر گرفته‌اند دست بکشند، زیرا مسجدالاقصی و قدس شریف تقسیم بردار نبوده و نه کسی می‌تواند به آن تعرض نماید و صهیونیست‌های اشغالگر بدانند که جایی در این مسجد نخواهند داشت.»در این بیانیه تصریح شده است: «پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت ملت شریف فلسطین، انتفاضه قدس که ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، نوار غزه و فلسطین اشغالی در سال 1948 طی دلاوری‌های زیادی به نمایش گذاشت، شعله‌ور گردید. بیانیه دبیرخانه دائمی بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین همچنین یادآور می شود: «در این انتفاضه بیش از 240 زن و مرد فلسطینی به شهادت و ده‌ها صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند و یا زخمی شدند، رژیم اشغالگر صهیونیسم بین‌الملل بدانند که زنان و مردان فلسطین نمونه‌های بارزی از ثبات، دلاوری و شجاعت و شهامت هستند.در این بیانیه تصریح شده است: دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دومین سالگرد انتفاضه قدس ضمن حمایت از مبارزات به‌حق ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف تجدیدعهد کرده و موارد ذیل را مورد تأکید قرار می دهد:1ـ مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است. انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف...
 • زمینه آزادی ۷۲ نفر از زندانیان جرایم مالی از زندان های استان اردبیل فراهم شد
 • مراد فتحی روز چهارشنبه در جلسه ستاد دیه استان افزود: این زندانیان پس از تحقیقات میدانی توسط محققان و بررسی وضعیت زندگی و معیشت و دارایی خانواده آنها مستحق کمک برای آزادی از زندان شناخته شده اند که بدهی این افراد در حد 50 میلیون ریال یا کمتر از آن می باشد.او تشریح کرد: این زندانیان در مجموع با پرداخت مبلغ تقریبی بدهی 3سهمیلیارد و 600 میلیون ریال آزاد شده و به آغوش خانواده های خویش باز خواهند گشت. وی گفت: مردم حسینی و خیر استان از ابتدای سال جاری به کمک ستاد دیه شتافته و از محل کمک های مردمی و منابع ستاد دیه در این مدت 208 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرکلاهبرداری و دیه تصادفات و حوادث کارگاهی و مهریه از زندان های استان آزاد شدند که چهار نفر از آنها زن و بقیه مرد هستند.او اظهار کرد: همچنین 15 نفر که یک نفر آنها زن و بقیه مرد می باشند تا شروع ماه محرم از زندان آزاد خواهند شد. وی با اشاره به ظرفیت بالای ایام سوگواری سید و سالار شهیدان برای هدایت خیرات و احسانات مردم پرشور و شعور استان به سمت آزاد سازی زندانیان افزود: اگر بتوانیم حلقه مفقوده بین مردم و ستاد دیه را پیدا کنیم و در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استمرار داشته باشیم مردم همواره پای کار خیر مستدام هستند.به گزارش ایرنا از روابط عمومی زندان های اردبیل ، وی گفت: نمونه هایی در سال گذشته بوده که بخشی از هزینه احسانات خویش را به سمت آزاد سازی زندانیان سوق داده اند و چه احسانی بالاتر از اینکه با آزاد سازی پدری از زندان در آستانه بازگشایی مدارس فرزندان او را شاد و خانواده را از بی سرپرستی نجات دهیم. محلات 6 گانه اردبیل هر کدام متشکل از مجموعه ای مساجد قدیمی و مهم شهر اردبیل هستند که در مجموع...
 • آزادی:همه فکرمان روی پیروزی مقابل پدیده است/آنها را این بار قشنگ و راحت می بریم
 • مهاجم تیم تراکتورسازی تبریز می‌گوید که تیمش در لیگ برتر خیلی قشنگ و راحت از سد پدیده عبور خواهد کرد. محمدرضا آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت تیم تراکتورسازی پیش از دیدار مقابل پدیده، اظهار داشت: خدا را شکر شرایط‌مان خیلی خوب است. در حال حاضر آماده دیدار مقابل پدیده می‌شویم و همه فکرمان را روی برد در این دیدار گذاشته‌ایم. بازی سختی است، اما امیدوارم بتوانیم با یک بازی خوب پدیده را شکست بدهیم. پدیده تیم خوبی است، اما ما هم می‌خواهیم هر طور شده آنها را شکست بدهیم.وی با اشاره به بحث‌های مطرح شده درباره برتری تراکتورسازی مقابل پدیده در جام حذفی و اعتراض بازیکنان این تیم به داوری، خاطرنشان کرد: در آن بازی اصلاً بحث داوری نبود. ما برای برد به میدان می‌رویم که این بار خیلی قشنگ و راحت آنها را ببریم.مهاجم تیم تراکتورسازی در خصوص تساوی این تیم مقابل سیاه‌جامگان گفت: ما رفته بودیم که بازی را ببریم، اما آنها مدام خودشان را روی زمین می‌انداختند. سیاه‌جامگان روند بازی را خراب کرد. آنها خودشان را به ما می‌کوبیدند، زمین می خوردند و در آخر هم نگذاشتند بازی خودمان را ارائه کنیم. سیاه‌جامگان به شکلی بازی می‌کرد که مشخص بود به یک امتیاز راضی است، اما ما نه.انتهای پیام/ R1443/P1015145/S3,27/CT1
 • فارین پالیسی مدعی شد:واشنگتن گزینه مذاکره برای آزادی شهروندان آمریکایی را بررسی می کند
 • نشریه فارین پالیسی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: دولت آمریکا در حال ارزیابی گزینه‌هایی برای آزادی شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران است. به گزارش ایسنا، به نوشته نشریه فارین پالیسی، دو منبع آگاه گفته‌اند که دولت آمریکا در حال بررسی گزینه‌هایی، شامل اقدامات تنبیهی برای تحت فشار قرار دادن ایران در خصوص آمریکایی‌های بازداشت شده در ایران و رایزنی از طریق یک مذاکره‌کننده میانجی برای امکان تبادل زندانیان است. این منابع مشخص نکرده‌اند که کدام دولت خارجی ممکن است نقش میانجی را ایفا کند و اینکه آیا اتباع ایرانی بازداشت شده در آمریکا یا دیگر کشورها بخشی از این تبادل احتمالی زندانیان هستند یا خیر. دولت آمریکا تا کنون به سوالات درباره این خبر پاسخی نداده است. این نشریه مدعتی شد که دست یافتن به آزادی تمام یا تعدادی از شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران می‌تواند به کاهش تنش‌ها میان دو کشور که از زمان روی کار آمدن ترامپ تشدید شده است، کمک کند. رییس جمهور آمریکا که ماه آینده با یک ضرب‌الاجل برای تایید دوباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای روبروست، بارها گفته است که میل دارد از این توافق خارج شود. کریم سجادپور، یک کارشناس ارشد در اندیشکده بنیاد کارنگی گفت: کاخ سفید که تا کنون تمایل کمی برای گفت‌وگو با تهران نشان داده است، می‌تواند برای مذاکره درباره آزادی شهروندان آمریکایی از طریق کشوری ثالث همچون عمان وارد عمل شود که پیش از این نیز به شروع مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی کمک کرده بود. انتهای پیام
 • اعلام ترکیب ذوب آهن و ابراز امیدواری قلعه نویی برای پیروزی مقابل استقلال/آزادی غرق در سکوت شد
 • سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ابراز امیدواری کرد، تیمش فاتح دیدار مقابل استقلال شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم استقلال از ساعت 20 امشب (سه‌شنبه) در چارچوب هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور میزبان ذوب‌آهن خواهد بود. شاگردان علیرضا منصوریان برای حضور در این بازی ساعت 18:20 وارد ورزشگاه آزادی شدند.* درهای ورزشگاه از ساعت 18:30 باز شد، اما با توجه به اتفاقات اخیر پیرامون استقلال، هواداران این تیم هم استقبال چندانی از این دیدار به عمل نیاوردند.* اتوبوس تیم فوتبال ذوب‌آهن ساعت 18:25 وارد ورزشگاه شد که دو بازیکن این تیم بلافاصله وارد زمین شدند.* امیر قلعه‌نویی هنگام ورود به ورزشگاه در صحبت با اطرافیان خود برای پیروزی در این دیدار ابراز امیدواری کرد.* ورزشگاه با وجود حضور هزار تماشاگر غرق در سکوت است که این سکوت برای لحظاتی توسط بازیکنان ذوب‌آهن شکسته شد. تماشاگران استقلال هنگام خروج دو بازیکن ذوب‌آهن از زمین با بوق و شیپور و هو کردن سکوت ورزشگاه را شکستند.* اسماعیل شریفات، بازیکن ذوب‌آهن توسط هواداران استقلال تشویق شد.* ترکیب تیم ذوب‌آهن برای این دیدار اعلام شد که به شرح زیر است: رشید مظاهری، دانیال اسماعیلی‌فر، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، محمد ستاری، مهدی مهدی‌پور، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی، اسماعیلی شریفات، احسان پهلوان و مرتضی تبریزی.انتهای پیام/ R1443/P1015145/S3,27/CT1