به گزارش جماران، بعد از انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی خود را رئیس جمهور همه ملت ایران خواند و برای پیشرفت و توسعه کشور از همه جناح ها و گروه ها یاری طلبید، بر همین اساس در انتخاب اعضای کابینه خود را محدود به جریان خاصی نکرد با این هدف که دولتی ملی در چهار سال آینده مسئولیت امور اجرایی کشور را به عهده بگیرد و همه سلایق سیاسی برای کمک به دستگاه اجرایی وارد میدان شوند.

امروز برخلاف زمان انتخابات ریاست جمهوری از انتقادهای تندوتیز اصولگرایان به دولت خبری نیست، در مقابل نیز اصلاح طلبان از شور و اشتیاق زمان انتخابات دور شده‎اند. برخی تحلیلگران بر این باورند که به مرور موضع اصلاح طلبان و اصولگرایان در قبال دولت روحانی در حال جابه‌جا شدن است یعنی هرچه می گذرد اصولگرایان به دولت نزدیک تر و اصلاح طلبان از دولت دورتر می شوند.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی و احمد حکیمی پور با حضور در مناظره‌ای در کافه خبر درباره نوع نگاه جریان های سیاسی به دولت روحانی با یکدیگر به گفت‎وگو نشستند.

میرتاج‌الدینی گفت: اصولگرایان از اول منتقد دولت روحانی بودند، در انتخابات کاندیدای دیگری داشتند، امروز نیز در قبال دولت دوازدهم مسیر خود را خواهند داشت. آنجایی که دولت دوازدهم در راستای انقلاب و مصالح نظام و منافع مردم حرکت کند، حمایت و در غیر این صورت از آن انتقاد می کنند.

احمد حکیمی پور نیز یادآور شد: برنامه های اعلامی دولت از نظر اصلاح طلبان بسیار خوب است. اصلاح طلبان کمک می کنند که این برنامه ها تحقق پیدا کند. ولی نهایتا جاهایی که ضعف باشد حتما مشفقانه تذکر می دهند و جاهایی هم که قوت است برای تقویتش تلاش می کنند اما دولت باید خودش تصمیم بگیرد که چقدر می خواهد از توان کارشناسی و مدیریتی جریان اصلاح طلبی در پیشبرد برنامه هایش استفاده کند. چون اصلاح طلبان نمی خواهند طلبکارانه با دولت برخورد کنند.

مشروح مناظره میرتاج الدینی و حکیمی پور را در ادامه بخوانید.

****

خبرآنلاین: می خواهیم از نگاه هر دو جناح سیاسی به عملکرد دولت آقای روحانی برآوردی داشته باشیم. در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم شاهد بودیم نامزدها به مشکلات برجامانده از دولت دهم اشاره داشتند و حتی برای توصیف این مشکلات از تعبیر «آواربرداری» استفاده شد. جناب آقای میرتاج الدینی ابتدا شما بفرمایید با توجه به مسئولیتی که در دولت قبل داشتید، چقدر این مسائل و مشکلات برجای مانده از دولت آقای احمدی‌نژاد را واقعی می دانید و حرکت دولت آقای روحانی را در راستای رفع مسائل چه‌طور ارزیابی می کنید؟

میرتاج الدینی: فکر می کنم الان در دولت دوازدهم دیگر از این مباحث عبور شده است. دولت یازدهم یک شعاری را از اول مطرح کرد و همه مشکلات را بر گردن گذشتگان مخصوصا دولت های نهم و دهم انداخت. الان وقتی از دولت گذشته حرف می زنند دیگر منظور دولت یازدهم است. دیگر جامعه و مردم از دولت و دولتمردان نمی پذیرند که باز بهانه ای برای خودشان پیدا کنند و همه مشکلات را به گردن گذشته بیندازند. بالاخره یک دولت هشت سال در دو دوره چهارساله فرصت دارد. چهار سال دوره یازدهم ریاست جمهوری گذشت و به طور معمول در ‌دو سال اول، دولت می تواند به بررسی و برنامه ریزی رفع موانع از گذشته بپردازد اما دیگر همه چهار سال را هم نمی تواند به این منوال بگذراند. الان هم که آن چهار سال گذشته و چهار سال دوم شروع شده علی الظاهر هیچ مانعی در مقابل دولت وجود ندارد.

مجلس همراه با دولت است. اکثر وزرای پیشنهادی بیش از 225 رأی موافق به دست آوردند. این همراهی مجلس با دولت را نشان می دهد. بقیه ارگان ها و نهادهای سیاسی حتی شورای شهر و شهرداری های کلان‎شهرها نیز با دولت همراهی دارند بنابراین همه شرایط آماده است و باید ببینیم که دولت در چهار پیش روی خود چه کار می کند.

اینکه گذشته را کلا سیاه نشان دهیم و تخریب کنیم، آن وقت مقایسه مردم را پی خواهد داشت. مردم خودشان عملکردها و کارها را مقایسه می کنند.

میرتاج الدینی: میانگین درآمد نفتی دوره احمدی نژاد و روحانی یکی بود/ حکیمی پور: درخشانترین دوره درآمد نفتی را در دولت احمدی نژاد داشتیم، ولی اوضاع خزانه را هم دیدیم!

کلا معتقدم که انصاف نیست همه گذشته را نفی کنیم.

اما آقای احمدی نژاد هم معتقد بودند که دولت‎های قبل کارکرد خاصی نداشتند یعنی خود او نیز چنین نسبتی به گذشتگانش داده بود. نفرمودید که آیا از دولت دهم آواری برای دولت یازدهم مانده بود که این دولت بخواهد آن را بردارد؟

میرتاج الدینی: این رویکرد که بخواهیم گذشته را نقد کنیم از هر کسی که باشد، قبول ندارم ولو رفتار آقای احمدی نژاد باشد. انصاف همیشه حکم می کند که انسان خوبی ها و بدی ها را با هم ببیند. در گذشته، کارهای زیادی انجام شده بود. دوره ریاست جمهوری قبل از دولت یازدهم هشت سال بود، که می توان آن را به یک شش سال و یک دو سال تقسیم کرد. همه افرادی که خواستند در مورد گذشته قضاوت کنند دو سال آخر را فقط گفته اند و کسی به آن 6 سال اشاره نکرد. درحالی که در ‌آن 6 سال،‌ کار و فعالیت و تلاش زیادی انجام شد. مواضع سیاسی آقای احمدی نژاد در اواخر دوره ریاست جمهوری چرخش روشنی داشت که اصولگرایان از او فاصله گرفتند. کسی از جریان او در مقابل مخالفان سرسختش که اصلاح طلبان بودند، دفاع نکرد. بخشی از این مسئله به عملکرد و رفتار سیاسی آقای احمدی نژاد برمی گشت و بخش دیگر هم وقتی تریبون دست دولت یازدهم افتاد، همه گذشته را تخریب کرد.

وزرای مربوطه دولت یازدهم در حوزه های انرژی و عمرانی کارنامه‎شان را ارائه دهند. تخریب و آواری که از‌ آن حرف می زنند، ‌چیست؟ یک نمونه اش را بگویند. در آخرین سال دولت دهم کل درآمد کشور ‌حدود صدهزار میلیارد تومان بود که 95 هزار میلیارد تومان آن هزینه شد.

میرتاج‌الدینی: انصاف داشته باشید اگر هیچی در خزانه نبود پس اعضای این دولت از کجا آوردند و کشور را اداره کردند؟/ حکیمی‌پور: دولت احمدی‎نژاد هزینه اداره کشور را بالا برد و در کنترل تورم و ثبات شغلی و معیشتی بد عمل کرد.

بخشی از هزینه ها مربوط به بودجه های عمرانی و بخشی عمده نیز مربوط به بودجه جاری کشور بود که دولت دهم سال آخر در هزینه این صدهزار میلیارد تومان طوری عمل کرد که 5هزار میلیارد تومان برای سال بعد باقی ماند. این بودجه در دولت یازدهم هزینه شد. اصلا اگر پولی در خزانه نبود، از کجا آوردند و خرج کردند؟ از درآمدهای کشور هزینه کردند دیگر! البته الان هزینه های جاری هم دو، ‌سه برابر شده و موضوعات زیادی قابل بحث کردن است.

آقای میرتاج الدینی گفتند «آواری به جامانده از دولت دهم در کار نبوده و صحبت های مسئولان دولت یازدهم ‌تخریب است». آقای حکیمی پور نظر شما چیست و عملکرد ‌آقای روحانی را در دولت یازدهم چه طور ارزیابی می کنید؟

حکیمی پور: با این مطلب موافقم که نباید مسائل را صفر و صد دید. هر دولتی که می‌آید نباید فکر کند که باید کار را از صفر شروع کند و کلا به فعالیت های گذشته با نگاه منفی بنگرد و آنها را نفی کند. در کنار این حتما نقد کارشناسی لازم است که باید براساس مبانی کاملا علمی، واقع بینانه و منصفانه باشد.

متاسفانه ما سیاست را عرصه نبرد حق و باطل می بینیم درحالی که اینطوری نیست. سیاست و حتی مدیریت یک امر نسبی است و باید به نسبت بگوییم چقدر جلو آمدیم یا عقب رفته ایم. طبیعتا هر دولتی برنامه هایی دارد و عملکردش براساس برنامه هایی که اعلام کرده و از مردم رای گرفته و همچنین برنامه های کلان نظام و اسناد رسمی بالادستی باید ارزیابی شود. یعنی کلا اگر می خواهیم نقد و ارزیابی کنیم باید از این راه وارد شویم تا ضعف ها دربیاید و تکرار نشود و نقاط قوت هم دربیاید تا تقویت شود.

حرفم این است که بالاخره ساختار حکومت و چارچوب های یک سیستم سیاسی حالت پایدار دارد. افراد و اشخاص می‌آیند و می روند و در واقع این ساختارها ثابت و متصل به هم است. من خودم جزو منتقدین دولت ‌آقای احمدی نژاد بودم ولی اینجوری نگاه نمی کنم که بگویم هرکاری در دولت های نهم و دهم انجام شد، همه غلط بود و هیچ کار مثبتی صورت نگرفته. حرف من همیشه این است که می گویم آدم همیشه باید در کنار اصلاح طلب بودن و اصولگرا بودن، «انصاف طلب» هم باشد.

به نکته ای می خواستم اشاره کنم و آن، این است که ما نباید بگذاریم انقطاع پیش بیاید. دولت ها مستمرند و اشکال کار این است که مسئولین در کشور ما وقتی در جایگاهی قرار می گیرند، فکر می کنند مالک آنجا هستند و از موضع مالکیت برخورد می کنند. این درست نیست. این نوع نگاه کردن در دولت احمدی نژاد بیشتر به چشم می خورد که قوانین و چارچوب ها را رعایت نمی کرد و به هم می ریخت. ما در دوره آقای احمدی نژاد مخصوصا دو سال آخر که آقای میرتاج الدینی هم به آن اشاره کردند،‌ واقعا در شکل بسیار بدی به مرحله تقابل بین قوا رسیدیم. یعنی از موضع تعامل و همراهی به جایی رسیدیم که منازعه و کشمکش سنگین بین قوا را شاهد بودیم. مخصوصا بین قوه مجریه و مقننه. این خوب نیست و برای کشور هزینه دارد. درست است که ما در نظام مان استقلال قوا داریم و همه هم این را پذیرفته اند ولی قوا باید بتوانند درجایگاه خودشان همدیگر را تکمیل و تقویت کنند. تفاوت را در این می بینم.

در دوره آقای خاتمی ارتباط میان قوا وضعیت خوب و تعاملی بود و یک وحدت،‌ همراهی و همدلی وجود داشت. اما متاسفانه این وحدت و همراهی و همدلی را در بین قوا در دولت دوم احمدی نژاد کم دیدیم و کار به جاهای بدی رسیده بود که در نهایت به ضرر نظام شد؛ چون مشکل مردم را بیشتر می کرد تا اینکه بخواهد مشکلی را حل کند.

شما لفظ آواربرداری را قبول دارید یا خیر؟ آقای میرتاج الدینی گفتند یک نمونه از آواری اگر بود، بیان کنید.

حکیمی پور:‌ اینها اصلاحات محاوره ای یا ژورنالیستی است. باید مسائل را کارشناسی بررسی کرد. به نظرم دولت آقای احمدی نژاد هزینه های کشور را خیلی بالا برد. در بخش مربوط به کنترل تورم و ثبات شغلی و معیشتی مخصوصا در اواخر دوره دولت دهم وضع به نحو بدی شده بود. سیر گران شدن قیمت ها مخصوصا ارزاق مردم دیگر به صورت عمودی بالا می رفت. من خودم شاهد بودم که سوپرمارکت‌ها می گفتند معلوم نیست اجناسی که امروز می فروشیم را فردا چند بخریم؟ حتی مایل بودند کالاهایی را که عمر طولانی دارند و فاسد نمی شدند را در انبارهایشان نگه دارند تا بعد به فروش برسانند! اینها مشکلاتی بود که با آن مواجه بودیم. ضمن اینکه در بحث اشتغال اتفاق خاصی نیفتاد.

حکیمی‎پور: مسکن مهر پروژه‌ای برای حل مشکل مسکن طبقات پایین بود اما اینگونه نشد/ میرتاج الدینی: دو میلیون مسکن ساختیم که ممکن است 50 هزارتایش مشکل داشته باشد. این که رقمی نیست!

در بخش سهام عدالت هم همین وضعیت را مشاهده کردیم. هدفی که دولت دهم در عدالت اجتماعی داشت به این معنی که فاصله طبقاتی کم و توازنی در جامعه ایجاد شود، به طوریکه طبقات آسیب پذیر و پایین جامعه احساس کنند به حدی از وفور رسیدند، عملا محقق نشد. برنامه های دولت مثل همین مسکن مهر به هم خورد. البته نمی خواهم نام اینها را آوار بگذارم اما می گویم مشکلاتی بود که عملا از سیاست‎های غلط دولت سرچشمه می گرفت و در نهایت طوری شد که دولت بعدی درگیر این بود که این مشکلات را به یک نقطه تعادلی برساند.

خبرآنلاین: اگر اجازه دهید عملکرد دولت آقای روحانی را در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی بررسی کنیم. در دولت آقای احمدی نژاد با بیشترین نرخ قیمت نفت در ادوار تاریخ جمهوری اسلامی روبه رو بودیم و به قول آقای میرتاج الدینی اگر خزانه خالی بود پس کشور چگونه اداره می شد؟ ولی در دولت یازدهم گرچه با کاهش نرخ نفت مواجه شدیم ولی در مقابلش برخی از تحریم ها برداشته شد. عملکرد اقتصادی دو دولت را چطور ارزیابی می کنید. بخصوص دولت آقای روحانی؟ این دولت مدعی ایجاد ثبات اقتصادی و کاهش نرخ تورم است و این ثبات را حداقل در بازارهایی مثل ارز، کالا و مسکن شاهد هستیم. آقای میرتاج الدینی آیا واقعا دولت یازدهم در این زمینه موفق بود؟

میرتاج الدینی: من نمی خواستم به صورت جدی وارد بحث اول شوم چون آن خودش یک بحث مستقلی است که بخواهیم عملکرد دولت گذشته را ارزیابی کنیم طبعا الان هم به راحتی امکان پذیر است. می توان عملکرد چهار سال دولت یازدهم را با استفاده از شاخص ها به راحتی با دولت قبلی مقایسه کرد. اینکه اینها چقدر مسکن ساخته اند و آنها چقدر ساخته اند؟ آنها چقدر راه ساخته اند و اینها چقدر؟ آنها کدام کارهای اساسی را در حوزه داخلی در زمینه اقتصاد انجام داده اند و اینها چه کارهای اساسی در اقتصاد بین المللی داشتند؟ اگر وارد آن بحث ها شویم، دیگر خارج نمی شویم. اگر قرار به مناظره درباره این موضوعات باشد باید معاونان یا وزرای دولت دهم را آورد خودم هم شرکت می کنم. بعد از این طرف هم برخی وزرای دولت یازدهم بیایند؛ چون آقای حکیمی پور هم نمی تواند از طرف دولت یازدهم دفاع کند چون در کارهای اجرایی نبوده است.

معتقدم که صحبت از آواربرداری بی انصافی است. آقای حکیمی پور به نکته خوبی اشاره کرد و آن اینکه آدم «انصاف طلب» هم باید باشد. دولت دهم دو میلیون برای ملت مسکن ساخت، حالا در این دو میلیون مسکن، ممکن است 50 هزارتایش هم مشکل داشته باشد یا مثلا به 50 هزار واحد مسکونی‌اش نیازی نباشد یا زیرساخت‎های شان هنوز کامل نشده باشد. این طبیعی است، اما دیگر هیچ کس بی سرپناه نماند. با مقاوم کردن مسکن روستایی دیگر نگران زلزله ها در روستاها نمی شویم. هر دولتی که بتواند این کار را انجام دهد؛ بی انصافی است که به کارش، آوار بگوییم. این دولت هم نشان دهد که چند مسکن ساخته است؟ یا چند مسکن روستایی را مقاوم سازی کرده است؟ بعد از گذشت 4 سال دیگر باید کارنامه خود را بیان کنند. وزیر مسکن که دوباره هم رای اعتماد از مجلس گرفت، اعلام کرد که 50 هزار مسکن اجتماعی می سازد. این را در ابتدای دولت یازدهم اعلام کرد. با فرض اینکه حتی یک صفر این عدد را کم کنیم، 5 هزار مسکن را در چهار سال ساخته که الان نشان دهد؟ کجای مقایسه عدد دو میلیون و عدد 5 هزار، به آوار می ماند؟

میزان تولید برق را در دولت آقای احمدی‎نژاد دو برابر کردیم، یعنی 37 هزار مگابایت تولید برق در آغاز دولت نهم داشتیم که در پایان دولت دهم این عدد به 70 هزار مگابایت رسید و دیگر قطعی برق در کل کشور نداشتیم. تولید سیمان، فولاد، آلومینیم همه دو برابر شد. ما برنامه هسته ای را از مرحله پایلوت به کجا رساندیم؟ 3. 5 برابر پایلوت، سوخت هسته ای داشتیم، یعنی عدد 100، 200 یا 300 سانتریفیوژ به 19 هزار سانتریفیوژ رسید باضافه اینکه غنی سازی را هم به 20 درصد رساندیم. وقتی کار را تحویل دولت یازدهم دادیم، 1 تن اورانیوم غنی شده داشتیم. آیا این آوار بود؟ این قدرت و اقتدار را دولت یازدهم در دست داشت که توانست برود و مذاکره کند تا 20 درصد توان غنی سازی را بدهد و 3. 5 درصد را نگه دارد! 19 هزار سانتیریفیوژ را بدهد و 6 هزار سانتیریفیوژ را نگه دارد! همین ها را در حوزه موشکی، فضایی و رشد علم ملاحظه کنیم، کسی نمی تواند بگوید که اینها آوار بود. هرچند اشکالاتی هم وجود داشت.

وقتی آقای خاتمی دولت را تحویل داد، من در مجلس بودم و یادم است که حدود یکصد هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور بود که باید دولت بعدی آنها را تکمیل می کرد. وقتی هم که دولت دهم تمام شد و کار را تحویل دولت یازدهم داد، دو، سه برابر این پروژه نیمه تمام داشت. همیشه دولت‎ها که می آیند و می روند؛ در مدت خدمتشان باید کار کنند و بقیه کارها را دولت‌های بعدی تکمیل می کنند. همچنین میانگین قیمت نفت در دولت یازدهم نزدیک به میانگین قیمت نفت در هشت سال قبل از آن حدود 65 تا 67 دلار بود.

اما فاصله اش زیاد بود. در دولت ‌آقای احمدی‎نژاد نرخ هر بشکه نفا به بالای صد دلار هم رسید.

میرتاج الدینی: می دانم؛ بر همین اساس من صحبت از نرخ میانگین می کنم. آن زمان هم بعضی وقتها نفت به بشکه ای 40 دلار رسید. ضمن آنکه قیمت ارز 1200 تومان بود غیر از دو سال آخر که افزایش پیدا کرد. در این دولت از اول قیمت نفت بالای 3 هزار تومان بود و تا سه هزار و 800 تومان هم رسید. بنابراین درآمد نفت را ضربدر سه کنیم، می بینیم بودجه ای که در این دولت بسته اند، دو، سه برابر دولت های قبلی بود. دولت یازدهم همین بودجه جاری را به 260 هزار میلیارد تومان در سال 95 رساند. درآمد این یا از نفت است یا از مالیات، که اگر از مالیات باشد نوعی فشار بر مردم وارد می شود. بودجه وزارت بهداشت را سه برابر کردند، ‌از کجا آوردند؟ پس این درآمد برایشان بود که این کار را انجام دادند. دولت یازدهم در خصوص تثبیت فضای

کلیدواژه: آقای میرتاج الدینی گفتند | دولت آقای احمدی نژاد | پروژه نیمه تمام از دولت | انتخابات ریاست جمهوری | پروژه های نیمه تمام | طور ارزیابی می کنید | هزار میلیارد تومان | دولت آقای روحانی | میرتاج lrm الدینی | دولت احمدی نژاد | جریان اصلاح طلب | مذاکرات هسته ای | احزاب و گروه ها | آقای حکیمی پور | گروه های سیاسی | دولت یازدهم هم | دولت یازدهم | دولت یازدهم | جریان اصولگرا | جمهوری اسلامی | احمدی lrm نژاد | دولت دوازدهم | دوره آقای | بر همین اساس | برنامه هایی | طبقات پایین | داشته باشیم | اصلاح طلبان | شورای امنیت | دولت روحانی | حکیمی lrm پور | عملکرد دولت | چهار سال | دولت دهم | برنامه ها | تحریم ها | موضع ضعف | مسکن مهر | آقای خاتمی | خواهد داشت | برداشته شد | خانه احزاب | آقای جلیلی | فکر می کنم | تومان بود | دو میلیون | برای مردم | برای دولت | ایجاد شده | قیمت نفت | ایجاد شد | پروژه ها | دولت قبل | غنی سازی | پیش بینی | هزینه ها | انجام شد | موفق بود | سه برابر | دولت ها | برای ما | روبه رو | کشور ما | خطر جنگ | تشکل ها | آن زمان | دیگر هم | شده بود | سال آخر | هم همین | حوزه ها | الان

منبع: جماران

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۷۰۹۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • نشست خبری سید محمدرضا میرتاج الدینی در گرگان به روایت
 • سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده اصول‌گرای تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم و هشتم با حضور خود در استان گلستان، در بدو ورود با خبرنگاران رسانه های استان گلستان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کاسب امین؛ نشست خبری سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده اصول‌گرای تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم و هشتم در گرگان برگزار شد. انتهای پیام/
 • حکیمی پور:اظهار نظر عارف شخصی است
 • احمد حکیمی پور فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز در مورد تعامل اصلاح طلبان با دولت گفت: سیاست اصلاح طلبان حمایت و کمک به دولت برای بقیه اهداف و برنامه های آن است و این سیاست سرجای خود است. وی اظهار داشت:دولت برنامه داده است و در تمام حوزه ها روش ها و اولویت های خود را معلوم کرده است و مردم هم به این برنامه ها رای دادنده اند و ما هم بر همین اساس تعامل می کنیم . حکیمی پور ادامه داد: بر اساس برنامه هایی که دولت اعلام کرده اصلاح طلبان با آن در تعامل خواهند بود و فکر می کنم برای ارزیای از دور دوم دولت باید مدتی بگذرد که بتونیم ارزیابی کنیم تا ببینیم چه قدر برنامه ها اجرا شده و در چه حالی است. فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد اظهار نظر عارف مبنی بر ائتلاف نکرن با جریانات دیگر در سال 98 گفت: این اظهار نظر ها شخصی هستند و رویکرد کلی اصلاحات تعامل مثبت با دولت است و این که چه برنامه ای خواهیم داشت به اتفاقتی که می افتد و ارزیابی اصلاح طلبان بر می گردد. گفتنی است ؛محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید در اظهارنظری پیش بینی کرد که جریان اصلاحات در انتخابات سال 98 ورود ائتلافی نخواهد داشت. زیرا برخی معتقد هستند که خاطرات تلخ عارف از ائتلاف‌های گذشته موجب شده که اصلاح‌طلبان دیگر به ائتلاف فکر نکنند. چراکه اصلاح‌طلبان در ائتلاف‌های گذشته خود برای ماندن در قدرت، هویت اصلی اصلاح‌طلبی را زیر پا گذاشتند و تن به ائتلاف دادند اما این ائتلاف‌ها پیروزی چندان دلچسبی نصیب آنها نکرد. ثمره ائتلاف‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، کناره‌گیری عارف به‌نفع روحانی و در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ناکامی اصلاح‌طلبان در کسب کرسی‌های کلیدی مجلس و انتخابات هیئت رئیسه مجلس بود. 303 ...
 • مناظره صادق زیباکلام موسی نجفی
 • بازگشت به بالای صفحه 0 .به کانال تلگرام ما بپیوندید برچسب ها: نبض خبر ، مناظره ، دیالوگ ، ویدیو نظر شما نام: ایمیل: * نظر: سیاست مناظره صادق زیباکلام - موسی نجفی صادق زیباکلام استاد دانشگاه و موسی نجفی سردبیر خردنامه همشهری در مناظره ای در تلویزیون، تعابیر جنجالی به کار بردند. این مناظره را در «تابناک» می‌بینید. لحظات زد و خورد حین سخنرانی اردوغان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قصد سخنرانی در نیویورک را داشت که با اعتراض گسترده مخالفانش مواجه شد. اعتراضات در نهایت به خشونت کشیده شد و با معترضان برخورد شدیدی صورت پذیرفت. ویدیو این اتفاق را در «تابناک» می‌بینید. پاسخ روحانی به خبرنگاران در نیویورک دکتر حسن روحانی پس از نطق در مجمع عمومی سازمان ملل، با رسانه ها گفت و گو کرد و به پرسش‌های ایشان پاسخ داد. نشست خبری رئیس جمهوری اسلامی ایران را در «تابناک» می‌بینید. نطق روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد و پاسخ حملات روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را داد. نطق دکتر روحانی را در «تابناک» می‌بینید. لحظات خروج دیرالزور از محاصره ساعتی پیش محاصره شهر دیرالزور پس از سه سال شکسته شد. مردم دیرالزور و نیروهای ارتش سوریه سه سال در مقابل حملات داعش مقاومت کرده بودند و تسلیم نشده بودند. امروز بخشی از حلقه محاصره شکافته شد و ساعتی پیش بخشی از نیروهای ارتش سوریه وارد این شهر شدند که با شادی ساکنان دیرالزور همراه شد. خلاصه بازی والنسیا 2-1 رئال مادرید تیم های رئال مادرید و والنسیا در چارچوب لالیگا به مصاف هم رفتند و در نهایت والنسیا با نتیجه 2 بر یک مقابل رئال مادرید به برتری رسید. خلاصه این مسابقه را در «تابناک» می بینید. صحبت‌های جنجالی کواکبیان درباره روحانی مصطفی کواکبیان در...
 • مناظره جنجالی زیباکلام و موسی نجفی
 • بازگشت به بالای صفحه 0 .به کانال تلگرام ما بپیوندید برچسب ها: نبض خبر ، مناظره ، دیالوگ ، ویدیو نظر شما نام: ایمیل: * نظر: سیاست جزئیات حمله جنگنده‌های ایران به داعش امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش ایران در تلویزیون جزئیاتی از مجموعه عملیات های ارتش که تاکنون رسانه‌ای نشده بود، از جمله نشاندن هواپیمای مسافربری حامل افسران ارتش آمریکا در بندرعباس و شناسایی مواضع داعش با هلی بورن و بمباران مواضع داعش در عمق عراق توسط جنکنده های ایران سخن به میان آورد. بخش اصلی این گفت و گو را در «تابناک» می‌بینید. مناظره جنجالی زیباکلام و موسی نجفی صادق زیباکلام استاد دانشگاه و موسی نجفی سردبیر خردنامه همشهری در مناظره ای در تلویزیون، تعابیر جنجالی به کار بردند. این مناظره را در «تابناک» می‌بینید. لحظات زد و خورد حین سخنرانی اردوغان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قصد سخنرانی در نیویورک را داشت که با اعتراض گسترده مخالفانش مواجه شد. اعتراضات در نهایت به خشونت کشیده شد و با معترضان برخورد شدیدی صورت پذیرفت. ویدیو این اتفاق را در «تابناک» می‌بینید. پاسخ روحانی به خبرنگاران در نیویورک دکتر حسن روحانی پس از نطق در مجمع عمومی سازمان ملل، با رسانه ها گفت و گو کرد و به پرسش‌های ایشان پاسخ داد. نشست خبری رئیس جمهوری اسلامی ایران را در «تابناک» می‌بینید. نطق روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد و پاسخ حملات روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را داد. نطق دکتر روحانی را در «تابناک» می‌بینید. لحظات خروج دیرالزور از محاصره ساعتی پیش محاصره شهر دیرالزور پس از سه سال شکسته شد. مردم دیرالزور و نیروهای ارتش سوریه سه سال در مقابل حملات داعش مقاومت کرده بودند و تسلیم نشده بودند. امروز بخشی از حلقه محاصره شکافته...
 • حکیمی پور:اصلاح طلبان برای حفظ وضعیت موجود از اشتباهات بزرگ پرهیز کنند/توصیه به عارف درباره نصایح بزرگان اصلاح طلب
 • صدای ایران- احمد حکیمی پور ، دبیر کل حزب اراده ملت ضمن تاکید بر اهمیت وحدت اصلاح طلبان گفت: اصلاح‎طلبان با سختی‎ها و مشقت‎های بسیاری در دولت‎ نهم و دهم روبه رو بودند از این رو با اتخاذ رویکردهای مبتنی بر وحدت توانستند به آنچه می‎خواستند دست پیدا کنند از این رو برای حفظ وضعیت موجود انجام اشتباهات بزرگ جایگاه این جریان سیاسی را متزلزل خواهد کرد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای ایران این روزها در بدنه اصلاح‎طلبان پس از اتفاقات رخ داده در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی و عدم موفقیت شورای عالی سیاستگذاری در نحوه چیدمان کابینه دوازدهم و تهیه لیست امید در انتخابات شورای شهر در تهران انتقادات بسیاری به شخص محمدرضا عارف و شورای عالی سیاستگذاری از سوی جریانات همسو با این جریان وجود دارد به گونه‎ای که بسیاری از چهره‎های اصلاح‎طلب خواهان بازنگری در روند کاری شورای عالی سیاستگذاری از سوی شورای هماهنگی اصلاح‎طلبان شدند امری که گویا قرار است با تشکیل یک اتاق فکر برای جریان اصلاح‎طلبان عملیاتی شود.احمدحکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت در گفت وگو با صدای ایران درباره نقدهای موجود به جریان اصلاح‎طلبی اظهارکرد: آنچه امروز در درون بدنه اصلاح‎طلبان در حال جریان است فعالیت‎هایی است که عمدتا در ساختار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان صورت می‎گیرد که از منظر برخی از چهره‎ها و بزرگان اصلاح‎طلب نقدهایی به آن وارد است که باید رفع شود.وی تصریح کرد: جریان اصلاح‎طلبی برای تداوم حضور پویا و موثر خود در عرصه سیاسی کشور به رویکردها و راهبردهای دقیقی نیازمند تا روند فعلی که از سال 92 در این جریان به صورت مستمر آغاز شده ادامه پیدا کند.دبیرکل حزب اراده ملت خاطرنشان کرد: اصلاح‎طلبان با سختی‎ها و مشقت‎های بسیاری در دولت‎ نهم و دهم روبه رو بودند از این رو با اتخاذ رویکردهای مبتنی بر وحدت توانستند به آنچه می‎خواستند دست پیدا کنند از این رو...
 • خطر از بیخ گوش سپیدرود گذشت
 • به گزارش ایلنا، سپیدرود رشت در جریان دیدار برابر ملوان بندرانزلی با تخلف هوادارانش موجب شد و منتظر رای کمیته انضباطی بود تا تکلیف حضور هواداران این تیم در دیدار برابر استقلال تهران مشخص شود. رای کمیته انضباطی برای تخلف هواداران سپیدرود به شرح زیر است: در دیدار تیم‌های سپید رود رشت و ملوان بندر انزلی در تاریخ 18 شهریور ماه، تیم ملوان بندر انزلی به خاطر داشتن 6 بازیکن اخطاری باید 36 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. همچنین به خاطر تخلفات و فحاشی تماشاگران تیم ملوان بندر انزلی به داور، تیم مقابل و پرتاب بطری و ترقه به زمین بازی، این تیم به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. گفتنی است؛ تیم سپید رود رشت نیز به خاطر فحاشی تماشاگران این تیم به داوران و تیم مقابل و پرتاب بطری آب، باید 150 ریال جریمه نقدی با توجه به سوابق قبلی پرداخت کند. (این رأی قابل تجدید نظر است) همچنین کمیته انضباطی اعلام کرد تکرار تخلفات از سوی تماشاگران تیم سپید رود رشت موجب برگزاری مسابقات بدون هواداران خواهد شد. با توجه به رای کمیته انضباطی سرخپوشان گیلانی در دیدار حساس هفته آینده مقابل استقلال تهران از حضور هوادارانشان محروم نیستند و در ورزشگاه سردار جنگل میزبان قعرنشین این روزهای جدول رده بندی خواهند بود.
 • لرستان در روزی که گذشت
 • با مراجعه به خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان و کانال اختصاصی این خبرگزاری در فضای مجازی رخدادهای خبری روز گذشته استان را مرور کنید. مروری بر رخدادهای خبری جمعه 31 شهریورماه 96 در مرکز لرستان* حجت الاسلام و المسلمین میر عمادی صبح دیروز در مراسم رژه نیروهای مسلح لرستان ، ضمن تسلیت آغاز ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) گفت: رئیس جمهور آمریکا باید بداند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، کوچکترین تهدید به کشور را کوبنده جواب می دهند.* موسی خادمیاستاندار لرستان، تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم را معنا دار دانست و افزود: همه ما باید از صبر و استقامت امام حسین علیه السلام در برابر ظلم و ستم درس بگیریم.وی همچنین دفاع مقدس را نعمتی تمام نشدنی برای همه مردم ایران عنوان کرد و گفت: محور ارزش های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس است* در پاسخ به سخنان گستاخانه، ابلهانه و سخیف ترامپ، رئیس جمهوری دولت مستکبر و شیطان صفت آمریکا ،مردم با فرهنگ و سلحشور لرستان، جمعه 31 شهریور، همزمان با آغاز ماه محرم، ماه عزای سالار شهیدان و آغاز هفته دفاع مقدس، پس از اقامه نماز با شکوه جمعه همزمان با سراسر کشور ، تظاهرات ضد آمریکایی بر پا کردند و یکپارچه شعار " مرگ بر آمریکا " را سر دادند.* در آیین شیر خوارگان حسینی ، مادران لرستانی به همراه نوزادان شیرخوار ، با هدف رشد و پرورش فرزندان خود در مکتب اهل بیت در این مراسم شرکت کردند.
 • آذربایجان غربی در هفته ای که گذشت
 • ارومیه- ایرنا- برگزاری راهپیمایی ضد آمریکایی در 60 نقطه از آذربایجان غربی، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به ارومیه، قهرمانی مسابقات تنیس دختران ایران و صادرات 900 میلیون دلاری ایران به ترکیه در نیمه نخست امسال اهم اخبار این استان طی هفته گذشته بوده است. به گزارش ایرنا کشف 12 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی، وصول یکهزار و 10 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده و اختتامیه چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با معرفی نفرات برتر از دیگر اخبار مهم این استان طی هفته گذشته بوده است.** برگزاری راهپیمایی ضد آمریکایی در 60 نقطه از آذربایجان غربیتظاهرات باشکوه ضد آمریکایی در پاسخ به سخنان گستاخانه و سخیف ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همزمان با دیگر شهرهای کشور با حضور پرشور مردم شهید پرور در 60 نقطه آذربایجان غربی، سرزمین رنگین کمان اقوام و ادیان برگزار شد.** لاریجانی: اقتصاد، محور دیپلماسی آینده کشور استرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد، محور دیپلماسی آینده کشور به شمار می رود و وزارت امور خارجه باید تامین زیرساخت های این دیپلماسی را دنبال کند.** آذربایجان غربی قهرمان مسابقات تنیس دختران ایران شددبیر هیات تنیس آذربایجان غربی گفت: مسابقات تنیس قهرمانی دختران کشور با حضور بیش از 50 نفر از 13 استان کشور در مجموعه ورزشی میادین تنیس ساری برگزار و با قهرمانی تیم آذربایجان غربی به پایان رسید.** صادرات 900 میلیون دلاری ایران به ترکیه در نیمه نخست امسالقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به ارزش صادرات و واردات بین ایران و ترکیه گفت: در نیمه نخست امسال 900 میلیون دلار کالای غیرنفتی به ترکیه صادر و یک میلیارد و 300 میلیون دلار از از این کشور وارد کرده ایم.** کشف 12 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربیفرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: 12 میلیارد ریال کالای قاچاق طی...
 • مناطق آزاد در هفته ای که گذشت
 • تین‌نیوز | عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم. به گزارش فرینا، این عناوین به این شرح است: دبیرخانه شورا: بازدید مشاور رییس جمهور از پروژه های منطقه آزاد اروند | حضور در مرز شلمچه و یادمان شهدا | بازدید از بندر خرمشهر و افتتاح ساختمان اداری گمرک این بندر | بازدید از مراکز فولادی جهان آرا و کاوه | افتتاح سالن عمومی فرودگاه آبادان و بازدید از صنایع منطقه | افتتاح یک مدرسه دخترانه | بازدید از طرح های ساماندهی روستاها و توسعه گردشگری سواحل اروند | حضور در صبحانه کاری منطقه و بررسی مسائل و مشکلات | مرتضی بانک: صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدی از مناطق آزاد در دولت دوازدهم افزایش می یابد | شرایط قانونی و اجرای مقررات گمرکی در اروند با استقرار گمرک ایجاد شده است با حکم مرتضی بانک مشاور رییس جمهور، سیروس عیدی پور به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد بازدید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق و مشاورین دبیر شورا از پروژه های عمرانی جزیره کیش منطقه آزاد ارس: سفر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به استان آذربایجان شرقی و بازدید از منطقه آزاد ارس | تاکید لاریجانی بر توسعه و رشد مطلوب فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس مطالعات لرزه نگاری سایت میراث جهانی کلیسای سنت استپانوس بر اساس همکاری های علمی پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و گروه 6 نفره محققین دانشگاهی از دانشگاه های مختلف ژاپن، آغاز شده است برگزاری نمایشگاه کتاب و لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید منطقه آزاد اروند: گروهی از خبرنگاران و نمایندگان رسانه های خارجی مقیم کشور از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر بازدید کردند نخستین جشنواره تاتر منطقه آزاد اروند (گرامیداشت شکست حصر آبادان) برگزار شد اتصال پاسگاه پلیس راه های منطقه آزاد اروند به شبکه...
 • در مورد برجام در سازمان ملل چه گذشت
 • به نظر نمی‌رسد که روزهایی پرمشغله و پرهیجان در مجمع عمومی سازمان ملل و لفاظی‌های بی‌منطق و بی‌پایه ترامپ، موجب تغییر عمده‌ای در روندهای موجود و خط‌مشی طرف‌های ذی‌ربط در ارتباط با برجام شده باشد. هر‌چند نفس حمایت همه کشورها از برجام و انزوای آمریکا در این مورد تحول مهمی است. با‌این‌حال به نظر می‌رسد گزینه‌ای که نیکی هیلی در سخنرانی‌اش در پنجم سپتامبر در مؤسسه اینترپرایس مطرح کرد، همچنان در دستور کار دولت ترامپ قرار دارد و او مایل است که در اعلام نظر بعدی درباره پایبندی ایران، به‌طور کلی اتخاذ تصمیم را بر عهده کنگره بگذارد. برجسته‌ترشدن و جدی‌ترشدن این خط مشی و تعهد بیشتر ترامپ به انجام کاری در ارتباط با برجام، شاید تنها نتیجه روزهای پرهیجان مجمع باشد. هر‌چند که این الزاما به معنی خروج آمریکا از برجام نیست. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، یک روز بعد از سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی گفت: «اگرچه ترامپ برجام را دوست ندارد، اما سخنرانی او به معنی این نیست که واشنگتن از این توافق خارج خواهد شد». از طرفی گفته‌های مقامات آمریکایی این احتمال را قوی‌تر کرد که ترامپ در نامه احتمالی خود به کنگره درباره برجام در ١٥ یا ١٦ اکتبر، به موضوع پایبندی یا عدم پایبندی ایران نپردازد و با استفاده از گزینه موجود در قانون INARA، صرفا اعلام کند که «تعلیق تحریم‌ها... برای منافع امنیت ملی ایالات متحده» حیاتی نیست. اشاره تیلرسون در مصاحبه‌اش بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرا به اين است كه: «ترامپ به‌طور جدی در برابر این سؤال قرار دارد که آیا برجام همچنان در خدمت منافع مردم آمریکاست یا خیر؟» می‌تواند تقویت‌کننده این نظر باشد. روند دیگری که در جریان نشست مجمع عمومی و حواشی آن برجسته‌تر شد، تلاش دولت ترامپ برای ایجاد اهرم فشاری از برجام برای پرداختن به دیگر مسائل بود. ...
 • شرکت ملی نفت ایران در هفته ای که گذشت
 • شرکت ملی نفت ایران هفته پایانی شهریورماه امسال را در حالی پشت سر گذاشت که شرکت نفت فلات قاره به عنوان «بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت ایران در دریا» سی و هفت سالگی‎اش را جشن گرفت و مدیرعامل شرکت ملی حفاری به عنوان مدیرعامل «بزرگترین شرکت حفاری کشور» به طور رسمی معارفه شد. به گزارش شانا، آیین گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت نفت فلات قاره ایران با حضور مدیران این شرکت، 26 شهریورماه امسال در منطقه عملیاتی لاوان برگزار شد. این مراسم با خبرهای نسبتا خوبی درباره پروژه‎های نگهداشت و افزایش تولید نفت این شرکت همراه بود؛ به طوری‌که اعلام شد افزون بر مجوز ۱,۸ میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری در نفت فلات قاره از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، افزایش سقف سرمایه‎گذاری تا بیش از پنج میلیارد دلار برای اجرای این دست از طرح‌ها و پروژه‌ها در این شرکت محتمل است. خبر دیگر، تعیین تکلیف پروژه ان‎جی‎ال خارک بود که به گفته مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره، قرارداد آن در قالب (Build-Operate-Transfer) BOT با کنسرسیومی ایرانی امضا می‎شود و مقرر شده است ظرف سه سال آینده اجرایی شود. در این مراسم اعلام شد که راهبری لایه نفتی پارس جنوبی هم به شرکت نفت فلات قاره واگذار شده است. جکت سکوی سرچاهی F18 میدان مشترک فروزان هم هفته گذشته بارگیری شد و می‎توان امیدوار بود با پایان نصب این سکو سرانجام تا پایان آذر ماه امسال و استقرار دکل حفاری، شاهد افزایش برداشت نفت از این میدان مشترک باشیم. نقطه قوت این مراسم، برگزاری آن در یک منطقه عملیاتی و در میان کارکنانی بود که بی شک لفظ «اقماری» نمی‎تواند گویای مصائب کارشان باشد. رئیس منطقه عملیاتی لاوان در این مراسم به تشریح عملکرد و فعالیت‎های انجام شده در این منطقه طی حدود 2 سال اخیر پرداخت و همانند دیگر مدیران دلسوز نفت، با اشاره به جایگاه...
 • رم با درخشش الشعراوی از سد اودینزه گذشت
 • تیم فوتبال رم با درخشش استفان الشعراوی از سد اودینزه عبور کرد. به گزارش قدس آنلاین، در این بازی که روز شنبه در ورزشگاه المپیکو برگزار شد تیم رم با حساب ۳ بر یک از سد مهمان خود گذشت. برای تیم رم در این مسابقه ادین ژکو (۱۲) و استفان الشعراوی (۳۰ و ۴۵) گلزنی کردند. تنها گل مهمان را لارسن در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند. تیم رم در دقیقه ۸۹ یک ضربه پنالتی را توسط دیه‌گو پروتی از دست داد. تیم رم با این برد ۱۲ امتیازی شد.
 • قیمت نفت خام سبک ایران از ۵۴ دلار گذشت
 • قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 15سپتامبر (جمعه، 24 شهریورماه) با بیش از یک دلار افزایش از 54 دلار برای هر بشکه گذشت. به گزارش شانا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 15 سپتامبر با یک دلار و 60 سنت افزایش به 54 دلار و یک سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت ایران از ابتدای سال 2017 تاکنون 49 دلار و 31 سنت برای هر بشکه بوده است. قیمت نفت خام سنگین ایران نیز به 51 دلار و 60 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته 91 سنت افزایش نشان می‌دهد. قیمت سبد نفتی اوپک نیز به 52 دلار و 82 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته یک دلار و 14 سنت افزایش یافته است. قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته منتهی به 15 سپتامبر به ترتیب 74 سنت و یک دلار و 76 سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به 49 دلار و هشت سنت و 55 دلار و 70 سنت برای هر بشکه رسید. همچنین قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز به 52 دلار و91 سنت و 53 دلار و 23 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته به ترتیب 84 و 85 سنت افزایش را نشان می‌دهد. تحلیلگران بر این عقیده‎اند که توافق اوپک و کشورهای داوطلب غیراوپک بر کاهش تولید نفت که تا سه ماه نخست سال آینده ادامه خواهد داشت، دوباره تمدید خواهد شد و این موضوع می‌تواند سبب افزایش بیشتر قیمت نفت خام برنت در مقابل قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت شود، زیرا با ادامه کاهش تولید از سوی کشورهای عضو اوپک که افزایش قیمت نفت خام‌های خلیج فارس را به دنبال خواهد داشت، خریداران نفت، به‌ویژه معامله گران فعال در آسیا، به سمت انواع نفت...
 • بررسی هفته ای که در آن قیمت نفت از ۵۶ دلار گذشت
 • هفته گذشته بازار نفت با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود. از یک طرف، افزایش تولید و موجودی آمریکا، و از طرف دیگر کاهش کاهش عرضه نفت اوپک، تقویت رشد تقاضا و قوت یافتن احتمال تمدید قرارداد کاهش تولید نفت از مهمترین مسائلی بود که این هفته بر روی بازار نفت تاثیر داشت. به طور کلی در این هفته قیمت نفت با اخباری مبنی بر رشد تقاضا و همچنین از سرگیری فعالیت پالایشگاه های آمریکا پس از طوفان هاروی و ایرما، رشد خیلی عالی ای داشت.به گزارش تابناک اقتصادی، روز گذشته در حالی بازار نفت به فعالیت های خود در هفته پایان بخشید که قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در روز گذشته، ۴۳ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۶.۸۶ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۱ سنت افزایش، بشکه‌ای ۵۰.۶۶ دلار صورت گرفت.این در حالی ست که در هفته گذشته که بازار بسته شد، قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در روز گذشته، ۳ سنت کاهش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۵.۴۴ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۱ سنت کاهش، بشکه‌ای ۴۹.۶۸ دلار صورت گرفت.در این هفته نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱.۵ درصد و نفت برنت ۲.۲ درصد افزایش رشد داشته است.این در حالی ست که در سه ماه گذشته هر دو شاخص نفتی برنت و وست تگزاس اینترمدیت، بیش از ١٥ درصد به دلیل کاهش میزان تولید افزایش داشته اند. قیمت نفت در سه ماهه سوم امسال ۱۵.۵ درصد افزایش داشته است که این می تواند به معنی قویترین رشد قیمت نفت در سه ماهه سوم سال، از سال ۲۰۰۴ تا به امروز باشد.در تاریخ ۲۵ می...
 • تولید زامیاد از مرز ۸۰۰۰ دستگاه گذشت
 • خبرگزاري آريا - شرکت زامياد طي دو ماه اخير ضمن جبران بخش زيادي از برنامه معوق توليد، توانست توليد روزانه خود را بصورت صد در صدي محقق نمايد.به گزارش سايپا نيوز، ايرج خسروداد معاون توليد شرکت زامياد در گفتگويي ضمن اعلام مطلب فوق افزود: تامين مناسب موتور و ساير قطعات و استفاده مناسب از ظرفيت سالن هاي توليدي و ارتقاي بهره وري نيروي انساني، از عوامل موثر در تحقق افزايش توليد مذکور و از برنامه هاي اين شرکت در راستاي افزايش توليد در شش ماهه دوم سال جاري و نيز سال آتي خواهد بود.وي در ادامه از استمرار روند افزايش توليد خودروهاي تجاري در شش ماهه دوم سال جاري خبر داد و تاکيد کرد: با توجه به استقبال بازار ضمن هماهنگي بعمل آمده با تامين کنندگان، توليد شرکت زامياد را تا پايان سال جاري به 180 دستگاه خودرو در روز خواهيم رساند. ضمن اينکه براي سال آتي نيز توليد روزانه اين شرکت به 200 دستگاه انواع خودروهاي تجاري خواهد رسيد.گفتني است، شرکت زامياد در طي يک ماه گذشته با توليد بيش از 4280 دستگاه خودرو نسبت به چهار ماهه نخست سال جاري افزايش بي سابقه اي در توليد محصولات تجاري تجربه کرده است.آدرس کانال خبري سايپا نيوز: telegram.me/saipanews_com
 • تصاویر دیدنی های حیات وحش در هفته ای که گذشت
 • چند رسانه‌ای>عکس - در گزارش زیر تصاویر منتخب حیات وحش را مشاهده می‌کنید که در هفته‌ گذشته به ثبت رسیده‌اند. منبع: گاردین Guardian 67265 کلید واژه‌ها : حیات وحش -
 • تولید زامیاد طی دو ماه از مرز ۸۰۰۰ دستگاه گذشت
 • ایرج خسروداد معاون تولید شرکت زامیاد در گفتگویی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: تامین مناسب موتور و سایر قطعات و استفاده مناسب از ظرفیت سالن های تولیدی و ارتقای بهره وری نیروی انسانی، از عوامل موثر در تحقق افزایش تولید مذکور و از برنامه های این شرکت در راستای افزایش تولید در شش ماهه دوم سال جاری و نیز سال آتی خواهد بود. وی در ادامه از استمرار روند افزایش تولید خودروهای تجاری در شش ماهه دوم سال جاری خبر داد و تاکید کرد: با توجه به استقبال بازار ضمن هماهنگی به عمل آمده با تامین کنندگان، تولید شرکت زامیاد را تا پایان سال جاری به 180 دستگاه خودرو در روز خواهیم رساند. ضمن اینکه برای سال آتی نیز تولید روزانه این شرکت به 200 دستگاه انواع خودروهای تجاری خواهد رسید. گفتنی است، شرکت زامیاد در طی یک ماه گذشته با تولید بیش از 4280 دستگاه خودرو نسبت به چهار ماهه نخست سال جاری افزایش بی سابقه ای در تولید محصولات تجاری تجربه کرده است.
 • کاهش ۱/۵ درصدی قیمت طلا در هفته ای که گذشت
 • قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد کاهش داشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه جولای تاکنون بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و به دلیل آشفتگی های ژئوپلتیک ناشی از بالا گرفتن تنش ها بین آمریکا و کره شمالی، تقاضا برای سرمایه گذاری در بازارهای امن افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت.معمولا هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی، بازار طلا به محل سرمایه گذاری امن برای سرمایه گذاران تبدیل می شود.کره شمالی روز جمعه اعلام کرد، بعد از تهدید ترامپ به نابود کردن این کشور، ممکن است یک بمب هیدروژنی را در اقیانوس آرام آزمایش کند.به دنبال افزایش احتمال انجام یک آزمایش موشکی دیگر توسط کره شمالی، ارزش ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یافت. ارزش شاخص ها در بورس آمریکا و ارزش دلار کاهش داشت.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.47 درصد افزایش به 1297 دلار و 30 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه تا رقم 1287 دلار و 61 سنت پایین آمده بود که پایین ترین رقم 4 هفته گذشته بود. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.21 درصد افزایش به 1297 دلار و 50 سنت رسید.با وجود افزایش قیمت طلا در جلسه گذشته، قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود 1.5 درصد کاهش داشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه جولای تاکنون بود.اوایل هفته گذشته فدرال رزرو این سیگنال را ارسال کرد که همچنان در مسیر افزایش نرخ بهره در اواخر امسال قرار دارد. اتخاذ یک سیاست انقباضی تر هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را افزایش می دهد. بعد از بیانات مقامات فدرال رزرو، ارزش دلار به بالاترین رقم دو ماه اخیر رسیده است.انتهای پیام/110 R1012128/P1012122/S7,79,85/CT10
 • رویدادهای ورزشی استان سمنان در هفته ای که گذشت
 • سمنان- ایرنا- سومین طلای ساندای ایران بر گردن احمد واحدی ورزشکار سمنانی، مقام سوم تیم بدمینتون دختران سمنان و نائب قهرمانی تیم آکروژیم سمنان در مسابقات آلماتی قزاقستان از رویدادهای ورزشی استان سمنان در هفته گذشته بود. به گزارش ایرنا، «احمد واحدی» سانداکار سمنانی سومین مدال طلای سانداکاران ایران در مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا با حضور 19 کشور به میزبانی گومی ژاپن را به دست آورد.-تیم سمنان نائب قهرمان رقابتهای آکروژیم قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان شد و تیم بدمینتون نوجوانان دختر سمنان مقام سوم مسابقات کشوری را در قزوین به دست آورد.- مسابقات تنیس پسران و دختران رده سنی نونهالان زیر 10 سال کشور با معرفی برترین‌ها در سالن ورزشی پارت سمنان پایان یافت.- تیم فوتبال صنایع طلایی سمنان در مصاف با کاسپین قزوین در سری مسابقات لیگ دست 2 کشور به تساوی یک بر یک رضایت داد.37 هزار و 404 ورزشکار سازمان یافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبیر امید 21 طرح ورزشی از جمله ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان به بهره برداری رسیده است.7344/6103 خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشار دهنده: مصطفی دهقانبرای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
 • آنچه در هفته ادبی ایران در لندن گذشت
 • به گزارش ایسکانیوز براساس خبر رسیده، «هفته ادبی ایران در لندن» با حضور احمد دهقان، هوشنگ مرادی کرمانی، کارولین کراسکری، پل اسپراکمن، لتیشیا ننکوئیت (مترجمان و ایران‌شناسان از آمریکا و استرالیا)، افشین شحنه‌تبار (مدیر انتشارات شمع و مه) و جمعی از ادیبان و نویسندگان ایرانی خارج از کشور از ۱۴ تا ۲۰ سپتامبر (۲۳ تا ۲۹ شهریورماه) در دانشگاه سواس لندن با همکاری انتشارات شمع و مه برگزار شد. این همایش در دو روز به‌صورت آکادمیک و تخصصی در بحث ادبیات ترجمه در بیرون از کشور و بخش عمومی برای مخاطبان و علاقه‌مندان ایرانی ساکن انگلستان برگزار شد. در این جلسات به اهمیت نقش ترجمه آثار از فارسی به زبان‌های دیگر پرداخته شد و نبود آثار ترجمه‌شده یکی از دلایل ناشناختگی آن در ادبیات جهانی عنوان شد. احمد دهقان از اهمیت ادبیات جنگ و لزوم آشنایی جهانیان با این واقعه و مظلومیت رزمندگان ایرانی صحبت کرد. هوشنگ مرادی کرمانی و کارولین کراسکری نیز برای حاضران از تجربه‌های کاری خود در زمینه حضور در کشورهای مختلف گفتند و همچنین دقایقی به داستان‌خوانی پرداختند. همچنین سید مجید تفرشی پژوهشگر در این همایش بر اهمیت وجود مترجمان و ناشران فعال در بخش بین‌المل تاکید کرد و این برنامه را شروعی ارزشمند برای جهانی شدن ادبیات معاصر ایران دانست. در حاشیه این همایش با همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در لندن، حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران و کتابخانه و «انجمن سخن» در لندن برنامه‌هایی برگزار شد. در نشستی که در کتابخانه سلطنتی و ملی بریتانیا برگزار شد صاقب بابوری - رئیس مرکز ایران - و علیرضا صدیقی با معرفی آثار ارزشمند موجود در آرشیو این کتابخانه‌، از تاثیر بزرگان ادبیات کلاسیک ایران بخصوص فردوسی و مولانا در جهان گفتند. همچنین حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن طی ضیافتی ضمن اعلام حمایت از این‌گونه نشست‌های ادبی، بر استمرار آن‌ها تاکید کرد. 502 ...
 • رزمنده ای که با گذشت ۳۰ سال از جنگ هنوز سلاح خود را بر زمین نگذاشته است تصاویر
 • رزمنده دفاع مقدس گفت: با حضور و ورود نسل جوان ما در دفاع از حریم و حرم در خط مقاومت امروز مدافعین بسیجی دوران هشت سال دفاع مقدس هم از مظلومیت خارج شدند و نسل امروز ما با گوشت و پوست خود این مظلومیت را لمس کردند بسیجی امام خمینی(ره) در طول هشت سال دفاع مقدس چه سختی ها به جان خریدند تا انقلاب اسلامی را به دست نسل امروز بسپارند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انقلاب نیوز، سه دهه است که از پایان جنگ تحمیلی می گذرد اما هنوز ناگفته هایی از مظلومیت های این ملت در قلب تاریخ و در قلب رزمندگان آن دوران باقی است ، با گذشت 30سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز هستند رزمندگانی که دغدغه دارند مظلومیت ها و حقایق 8سال دلاوری جوانان این مرز و بوم در دل تاریخ گم نشود. آنهایی که هنوز گرمای جنوب و سرمای غرب را مانند دوران دفاع مقدس به جان میخرند و نام زیبایی راویان دفاع مقدس را بر سینه هایشان حک می کنند تا با صبوری تمام فریاد بزنند آنچه بر سر این ملت آوردند ملتی که جز صلح و آزادی چیزی نمی خواست. همان مردانی که مظلومیت های همرزمانشان را فریاد می زنند همرزمانی که شاید هنوز هم استخوانهایشان در سرزمین های جنوب و غرب و گاهی و در دل خاک عراق باقی مانده باشد و تا قیام قائم آل محمد(ص) مانند مادرشان زهرا(س) گمنام خواهند ماند. محسن بخشی نیا برادر شهید ناصر بخشی نیا یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که 50 ماه به عنوان بیسیم چی در جبهه های غرب و جنوب حضور داشت اما پایان جنگ باعث نشد سلاح مبارزه را بر زمین بگذارد بلکه هنوز در سن 50 سالگی دغدغه بیان روایت های مانده در دل تاریخ دفاع مقدس را دارد...
 • انتشار پیام های تسلیت به مناسبت در گذشت نادر گلچین
 • به گزارش ایسکانیوز، نادر گلچین در سال ۱۳۱۵ در شهر رشت متولد شد. او پس از آمدن به تهران در سال ۱۳۳۹ با اداره هنرهای زیبا و وزارت فرهنگ و هنر همکاری کرد. گلچین همچنین از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۶۲ در رادیو ایران فعالیت داشت. وی که از یک ماه پیش به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود،‌ روز گذشته به دلیل ایست قلبی در بیمارستان درگذشت. ** پیام تسلیت محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری انالله و اناالیه راجعون خبر درگذشت پیشکسوت هنر موسیقی ایرانی استاد نادر گلچین موجب تاثر و تالم وافر گردید. استاد نادرگلچین، هنرمندی نامدار و صاحب سبک و انسانی شریف و متین و از افتخارات هنر گیلان زمین بود. آثار این استاد فقید از ذخایر هنر موسیقی ایرانی است که با پیوند شایسته ی شعر و موسیقی نمایانگر هویت اصیل و غنی هنر ایران زمین می باشد. درگذشت این هنرمند نامی را به جامعه ی هنری کشور خاصه خانواده ی مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن استاد فقید علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسالت می نماییم. ** پیام تسلیت فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام عزای حسینی (ع) ؛ جامعه هنری کشور ، به سوگ یکی از پیشکسوتان موسیقی این سرزمین، "استاد نادر گلچین" نشست. اینجانب درگذشت این هنرمند مردمی را به بازماندگان گرامی و خیل علاقه­ مندانش تسلیت گفته و رحمت و رضوان واسعه الهی را برای روح شریفش، مسئلت می نمایم. ** پیام در گذشت بهرام جمالی مدیر عامل انجمن موسیقی ایران نام و یاد استاد نادر گلچین با سادگی، سلامت و صداقت پیونده خورده و خبر نبودنش به معنای وداع با وجودی است که طنین لحن و نغمه اش در سایه‌سار چند دهه تلاش و حضور مستمر و ارائه‌ی...
 • نماینده ولی فقیه در لرستان:گذشت زمان عظمت دفاع مقدس را بیشتر می کند
 • به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز شنبه در دیدار فرماندهان، کارکنان و مسئولان نیروهای مسلح با نماینده ولی فقیه در لرستان در بیت امام جمعه خرم آباد افزود: رمز ماندگاری دفاع مقدس قیام سیدالشهدا بود.وی اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری کلیات جنگ به خوبی بیان شده اما جزییات آن به خوبی منتقل نشده است.وی افزود: خون پاکترین انسان ها در دفاع مقدس ریخته شده و اگر نقطه نقطه آن مناطق را مسجد بسازند کم است.آیت الله میرعمادی اعتقاد به قیامت و خداباوری را از مهم ترین خصوصیات رزمندگان دانست و گفت: وجود رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی و برخورداری از معنویت ایشان از نکات بارز و رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس بود.وی افزود: در موضوع برجام مقام معظم رهبری همواره موضع قاطع داشته و آینده را به خوبی ترسیم کرده اند و باید به این شخصیت والا در نظام افتخار کنیم.نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تا زمانی که با این رمز و عوامل سرکار داریم، پیروزی ما قطعی است و در فرهنگ شهادت طلبی شکست معنایی ندارد.وی به سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم ایران اشاره و اظهار کرد: ترامپ منفعت طلب، دنیا طلب و ثروت اندوز بوده و کافی است به منافع دنیوی او ضربه وارد شود تا از مواضعش عقب نشینی کند.فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز در این دیدار اظهار کرد: آمریکا توان برخورد با انقلاب اسلامی را ندارد باید دقت کرد که ترامپ چون ضعیف شده توهین می‌ کند.سردار مرتضی کشکولی افزود: ٣١شهریور نخستین سطح برخورد جنگ سخت مستکبران جهان با انقلاب اسلامی بود که هشت سال طول کشید و در آخر از روی ضعف، قطعنامه 598 را بستند.وی ادامه داد: باید روحیه جهادی را در خود تقویت کنیم و اگر عشق جهاد و شهادت در سپاه و بسیج شعله ‌ور باشد ظهور محقق می‌ شود.وی گفت:...
 • علیرضا به حجاب و رعایت واجبات حساس بود/تعبیر خواب شهید پس از گذشت ۱۴ سال
 • در خواب دیدم تیر به استخوان سینه اش اصابت کرده، بعد از ۱۴ سال که جنازه اش را آوردند خواهرش جای گلوله را در استخوان سینه اش دیده بود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازچشمه سار؛ هشت سال پشت جبهه کار می کرد از درست کردن مربا تا بسته بندی آجیل، کیسه می دوخت و خیاطی می کرد، می گفت هشت سال کارمان این بود. حوض آب و حیاط و گلدان های باصفا و طراوتش حکایت دل زنده اش را دارد. پای صحبت هایش که می نشینی بهشت آرامش وجودش را احساس می کنی. مادر است دیگر، آن هم مادر شهید… به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در جوار خانواده شهید علیرضا احمدی ساعتی به گفتگو نشستیم و خاطرات این شهید را مرور کردیم. با ما در این گفتگو همراه شوید؛ در ابتدا خودتان را معرفی کنید. بنده عزیزه صانعی مادر شهید علیرضا احمدی هستم و پدر ایشان هم محمد صادق احمدی نام دارد. خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی چگونه بود؟ از کودکی اهل نماز و روزه بود و زیاد به مسجد رفت و آمد می کرد، بسیار مومن بود. درباره حجاب هم بسیار حساس بود، حتی اگر در منزل با پوشش مناسبی نبودیم تذکر می داد. از فعالیت های قبل از انقلابش هم هر زمان که اینجا تیراندازی می کردند می رفت و سنگ پرتاب می کرد، هر چقدر به او می گفتیم با این کارها آخر تو را می کشند می گفت بگذار بکشند من دوست دارم شهید شوم. اخلاقش بسیار خوب بود. شهید در دوران نوجوانی و جوانی چه علاقمندی هایی داشت؟ به مسجد بسیار علاقه داشت و برای حجاب ارزش زیادی قائل بود. کتاب های دینی را هم دوست داشت. به دختر بزرگم که او هم فعالیت های...
 • از ۱۰ سالگی مداحی را شروع کردم/ایثار و گذشت در نام حضرت عباس ع معنا می شود
 • اولین بار در سن 10 سالگی در روستای کوشک و در مراسم دسته روی این روستا در ماه محرم مداحی کردم و بنا به علاقه ای که به اهل بیت داشتم این راه تاکنون ادامه دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سعید دهقان مداح و پیرغلام اهل بیت است. او متولد 1349 در روستای کوشک از توابع شهرستان خاتم است و بیش از 30سال در سایه اهل بیت به مردم خدمت کرده است. مداح اهل بیت و پیر غلام امام حسین(ع) در گفتگو با خبرنگارطنین خاتم،اظهار داشت:برای من جای بسی سعادت و افتخار است که توانسته ام به عنوان خادمی کوچک در ایام محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان مداحی و روضه خوانی کنم. سعید دهقان درباره تاثیر مداحی در زندگی خانوادگی گفت:هرکسی درخانه ی ائمه اطهار به خصوص امام حسین علیه السلام نوکری کند، برکت به زندگی اش اضافه می شود و این یعنی در تمام مسائل زندگی علی الخصوص کار برکتش را احساس می کند چه در مقام مداح، سینه زن یا مستمع باشد. وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی وارد عرصه مداحی اهل بیت شدید؟ افزود:اولین بار در سن 10 سالگی در روستای کوشک و در مراسم دسته روی این روستا در ماه محرم مداحی کردم و بنا به علاقه ای که به اهل بیت داشتم این راه تاکنون ادامه دارد. مداح اهل بیت در پاسخ به این سوال که بیشتر در وصف کدام معصوم مداحی می کنید؟گفت: آقا ابوالفضل العباس علمدار کربلا. دهقان اظهار داشت:مداحی برای حضرت ابوالفضل را دوست دارم چون ایثار و گذشت در نام حضرت عباس(علیه السلام) معنا می شود. وی افزود: ابوالفضل رشیدم -برادر ای برادر-ز جا برخیز علمدار رشیدم -غریبم یا ابوالفضل -برادر تا سرت اعدا شکسته -کنون تیر غمت بر دل نشسته -ابوالفضل رشیدم برادر ای...
 • رئال مادرید به سختی از سد آلاوس گذشت/رونالدو همچنان بدون گل زده در لالیگا
 • تیم فوتبال رئال مادرید با دشواری تمام در زمین آلاوس توانست به 3 امتیاز دست پیدا کند. به گزارش قدس آنلاین، این بازی روز شنبه به میزبانی آلاوس انجام گرفت که طی آن رئال مادرید با نتیجه ۲ بر یک از سد میزبان خود گذشت. در این بازی که از هفته ششم لالیگا انجام گرفت دانیل کابایوس در دقایق ۱۰ و ۴۳ برای رئال مادرید موفق به گلزنی شد. در طرف دیگر مانو گارسیا در دقیقه ۴۰ دروازه رئال را گشود. کریستیانو رونالدو که محرومیت داخلی خود را پشت سر گذاشته بود برای دومین بازی متوالی نتوانست در لالیگا گلزنی کند. رئال مادرید با این برد جمع امتیازات خود را به عدد یازده رساند و در رده چهارم جدول قرار گرفت.