اصفهان - رئیس حوزه هنری اصفهان گفت: ما در حد بضاعت خود کاری که انجام داده ایم این است که یک حرکت کوچک را آغاز کنیم و از ساخت فیلم های کوتاه حمایت کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، مهدی احمدی فر در دیدار با فیلمسازان جوا به مناسبت روز ملی سینما با اشاره به واقعه غدیر و اهمیت آن افزود: یکی از سوژه های اصلی که بر روی آن کمترکار شده است واقعه مهم غدیرخم است که جا دارد در تمامی رشته ها در این خصوص کار شود.

وی ادامه داد: موضوع سینما در همه جای دنیا یکی از موضوعات اصلی و مهم است که نیازی به توضیح ندارد که این هنر چقدر می تواند در فرهنگ و رشد اجتماعی جامعه موثر باشد.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان تصریح کرد: امیدوارم فرهنگ توجه به سینما فرهنگ عمومی تری شود و این فرهنگ از سوی اهالی سینما و مسئولین مورد توجه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: سینما در سال ۱۸۹۵ تأسیس شد و پنج سال بعد وارد ایران شد ولی ما در سینما ۵ سال از دنیا عقب نیستیم و این فاصله بیشتر است، ۱۱۷ سال از ورود سینما به ایران می گذرد اما ما به اندازه ۱۱۷ سال در این هنر رشد نکرده ایم که این امر بخشی به متخصصان سینما و بخشی به مسئولین فرهنگی و سینمایی بازمی گردد و توجهی که باید به سینما می شده است در ایران انجام نشده است.

احمدی فر با اشاره به ساخت سریال های تأثیر گذار در کره جنوبی که سبب انتقال فرهنگ آنان به دیگر جوامع می شود، گفت: ما با پشتوانه تمدنی چند هزارساله و دارابودن فرهنگ غنی ادبیات در تمامی دوران تاریخی چنان غنای فرهنگی داریم که سراسر دنیا می تواند از مفاهیم ما استفاده کند، اما خود نتوانسته ایم این فرهنگ را از طریق سینما به دیگر کشورها منتقل کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه تولیدات و آثار سینمایی ما یا مبتنی بر داستان های غربی است یا از آثار غربی الهام گرفته شده است و یا چنان محتوای با ارزشی نداشته اند. و اگر مردم و بدنه جامعه وارد این عرصه (سینما) شوند رشد ما در زمینه ساخت فیلم هایی با محتوا بسیار بهتر خواهد شد و شاهد تولید آثاری مردمی تر خواهیم بود.

رئیس حوزه هنری اصفهان همچنین تاکید کرد: در حوزه هنری رویکرد ما این است که استان اصفهان توانایی ساخت فیلم های ارزشمند و انجام کارهای پرقدرت را دارد. البته ما در حد بضاعت خود کاری که انجام داده ایم این است که یک حرکت کوچک را آغاز کنیم و از ساخت فیلم های کوتاه حمایت کنیم و امیدواریم که در سال ۹۷ بتوانیم با همسو کردن جریانات موازی در اصفهان یک حرکت پرقدرت را ایجاد کنیم و در سال آینده نیز حرکت خوبی را در زمینه ساخت فیلم با موضوع کودک داشته باشیم.

وی ادامه داد: دیدگاه حوزه هنری به هنرهای تصویری مثبت است و امیدواریم اصحاب سینما نظرات خود را به ما منتقل نمایند، تا بتوانیم با آغاز این حرکت (ساخت فیلم های کوتاه با موضوع سبک زندگی ایرانی و اسلامی) و با دنبال کردن همبستگی جمعی میان مدیران استان اصفهان این راه را ادامه دهیم.

احمدی فر با اشاره به اینکه هنر چیزی به غیر از ارزش نیست تأکید کرد: ما می خواهیم فاخرترین تولیدات را در زمینه هنرهای تصویری داشته باشیم و در مدیریت فرهنگی ما باید به این موضوع توجه کنیم که در تولید کالای فرهنگی هدف کالای فرهنگی نیست بلکه هدف مصرف کننده است.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان افزود: فیلم کوتاه باید منشاء اندیشه و اثر در جامعه باشد و هنر یک ابزار با ارزش و الهی است که در راستای بهبود ناهنجاری ها و ایجاد هنجارها در جامعه به فعالیت می پردازد.

وی تاکید کرد: از سال ۸۹ سینما یک حرکت رو به رشد داشته است و فیلم هایی که درسال ۹۵ اکران شده اند مورد استقبال خانواده ها قرارگرفته اند و اگر نگاه هنرمندان به نیاز خانواده ها باشد منجر به تولید آثاری می شود که در سبد خانواده ها قرارگیرد.

پروژه ساخت فیلم های کوتاه بر اساس اصول آکادمیک انجام می شود

مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان اصفهان در نشست صمیمانه فیلمسازان جوان اصفهان گفت: ساخت فیلم های کوتاه سبک زندگی ایرانی و اسلامی بر اساس اصول آکادمیک انجام خواهد شد.

فرزان معظم افزود: با اینکه فراخوان فیلمنامه کوتاه سبک زندگی ایرانی و اسلامی در مدت زمان محدود و به صورت منتخب برای فیلمنامه نویسان و فیلمسازان اصفهان ارسال شد ما تعداد ۹۰ فیلمنامه دریافت کردیم که از آن میان ۱۰ فیلمنامه برتر را برای ساخت فیلم کوتاه در حوزه هنری انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: هفت فیلمنامه از این فیلمنامه ها را هر سه بازخوان فیلمنامه بر آن نظر داشتند و سه فیلمنامه دیگر با دو رأی انتخاب شد و البته ۴ فیلمنامه را نیز به عنوان فیلمنامه های جایگزین انتخاب کردیم که اگر در روند ساخت مشکلی پیش آمد جایگزین فیلمنامه های منتخب کنیم.

مدیر هنرهای تصویری حوزه هنری استان اصفهان اضافه کرد: این فیلمنامه ها کوتاه هستند اما برخی امکان این را دارند که با یک کنش و واکنش و پردازش حتی به فیلم های بلند تبدیل شوند.

وی با اشاره به در پیش بودن جشنواره های متعدد از جمله جشنواره فیلم کوتاه حسنات و جشنواره تولیدات مراکز استانی حوزه هنری تصریح کرد: تمامی روند ساخت این پروژه ها بر اساس اصول آکادمیک صورت خواهد گرفت و زمان پیش بینی شده برای برخی از این فیلمنامه ها یک ماه است که امیدواریم کارگردانان بتوانند این فیلمنامه ها را در این مدت مشخص به سرانجام برسانند.

احمدی فر در پایان به معرفی فیلمنامه های منتخب پرداخت و گفت: فیلمنامه مادر عروسک نوشته ابوذر مسایلی، فیلمنامه یک گوشه پر نور نوشته مجتبی اسپنانی، فیلمنامه سال نو مبارک نوشته روزبه شعرا، فیلمنامه تهوع، نوشته بهروز یزدانی، فیلمنامه من خودم و او نوشته امین قشقائیان، فیلمنامه مادر نوشته زیورحجتی، فیلمنامه چادری در باد، نوشته مریم محمدی (کارگردان محمد پوستین دوز)، فیلمنامه سید، نوشته مسعود اسماعیلی (کارگردان یاشا دولت خواه)، فیلمنامه مسیر، نوشته آناهیتا معظم (کار گردان حامد امیری )، فیلمنامه دور اول، نوشته مهران شفیعی نیا ده فیلمنامه ای است که برای ساخت انتخاب شده اند.

فیلم کوتاه بخشی از فرهنگ سینما است

سپس یکی از اعضای شورای بازخوانی فیلمنامه ها گفت: جایگاه فیلم کوتاه ، جایگاه تعیین کننده ای است که بر یک چرخه استوار است که شامل آموزش، تولید و عرضه می شود و سالهاست که در عرضه این نوع فیلم دچار مشکل هستیم.

وی عدم استقلال مالی فیلم های کوتاه را در این زمینه موثر خواند و افزود: بخشی از عرضه نامناسب فیلم های کوتاه به فیلمسازان بازمی گردد، گرچه باید برای عرضه این نوع از فیلم ها به بازارهای جهانی نیز توجه کنیم.

مجید صدیقی با اشاره به وجود ابزار به روز و سخت افزار مورد نیاز ساخت فیلم در اصفهان خاطرنشان کرد: بخش سخت افزاری سینمای اصفهان مهیا است و فاصله کمی با جهان دارد اما در بخش نرم افزاری که به سینماگران باز می گردد دچار مشکل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش نرم افزاری ما نیاز به ایده درخشان و ناب داریم که به یک فیلمنامه منسجم تبدیل شود و در همین راستا برای تولید فیلم کوتاه نیاز به یک کارگردانی خلاق هم داریم.

عضو شورای بازخوانی فیلمنامه ها ایجاد باکس مدون در صدا و سیما برای پخش فیلم های کوتاه ، ایجاد سانس های ویژه اکران فیلم های کوتاه در سینماها و شکل گیری کمپانی پخش فیلم های کوتاه در عرصه جهانی را در ترویج فیلم کوتاه موثر دانست و افزود: تا چنین عواملی شکل نگرفته است حمایت های دولتی تنها روش زنده بودن فیلم کوتاه است و در همین راستا فیلمسازان اصفهانی نیازمند نگاه و حمایت حوزه هنری هستند.

در پایان این نشست فیلمنامه نویسان منتخب به توضیح کوتاه در خصوص فیلمنامه های خود پرداختند.

کلیدواژه: حوزه هنری استان اصفهان | ساخت فیلم های کوتاه | فیلمنامه ها | رئیس حوزه هنری | هنرهای تصویری | ادامه داد | فیلم کوتاه | احمدی فر | یک حرکت

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۷۰۶۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • نمایشگاه هفته ی دفاع مقدس حوزه ی هنری فیلم
 • به مناسبت گرامی داشت هفته ی دفاع مقدس نمایشگاه پوستر در حوزه ی هنری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برپا شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس حوزه ی هنری استان گفت: این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس برپا است.آقای شریف اسلامی افزود: این نمایشگاه به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برپا شده است.وی گفت: 30 اثر از هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد و برخی نقاط کشور در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.اسلامی افزود: در نگارخانه حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد واقع در خیابان گلستان هفت یاسوج دایر بوده و بازدید از آن برای عموم آزاد است. وی گفت: ساعت بازدید از این نمایشگاه هشت صبح تا 12 و 16 تا 18 عصر است.31 شهریور تا 6 مهر هر سال به نام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. دانلود دانلود
 • پرورش گیاهان دارویی چرا باید مورد توجه قرار گیرد
 • ایران در زمینه دارا بودن تنوع گیاهان دارویی یکی از کشورهای برتر دنیا بوده و به لحاظ تنوع وضعیت آب و هوایی دارای بیشترین تنوع است. به حدی که از مجموع ۱۴تنوع آب و هوای دنیا، سرزمین ایران از ۱۱تنوع آن برخوردار است. ولی با این وجود و با نظر به پیشینه کهن استفاده از گیاهان دارویی در ایران، چنین به نظر می رسد که هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت‌های موجود در کشور بخوبی بهره برداری کنیم و جایگاه مناسبی در عرصه تجارت در بازارهای جهانی گیاهان دارویی بیابیم. از گونه های مهم و کمیاب گیاهان دارویی موجود در استان آذربایجان شرقی می توان به بابونه، مرزه، پونه، آویشن، کاکوتی، مریم گلی، خار مریم، علف چای، گل انگشتانه، پولک، علف مار و انواع گونه های درختچه ای و درختی مانند قره قات، زغال اخته، نسترن وحشی، تمشک، بادام تلخ و سنجد تلخ و... اشاره کرد، به طور کلی عدم شناسایی دقیق گیاهان، بزرگترین موانع در استفاده از آنهاست و در این راستا لازم است گردآوری گونه های مورد نظر بر اساس نقاط پراکنش آنها انجام شود.   استاد گروه علوم و صنایع غذایی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی اظهارکرد: اگر کشوری از منابع طبیعی ارزشمندی که دارد به‌خوبی بهره ببرد، ثروتمندترین کشورها خواهد بود، رونق بازار گیاهان دارویی مانع از خارج شدن ارز از کشور شده و ایران می‌تواند با داشتن منابع طبیعی عالی، سهم مناسبی از بازار جهانی داروهای گیاهی را به خود اختصاص دهد .   جواد حصاری بااشاره به افزایش مصرف گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: گرایش افراد جامعه به مصرف داروها و طب گیاهی و استفاده از فرآورده‌های گیاهی طی سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است و شاید یکی از مهم‌ترین علل روی آوردن مردم به طب گیاهی عوارض بیشمار...
 • ابعاد مختلف تشخیصی و درمانی درد مورد بررسی قرار می گیرد
 • دبیر علمی سیزدهمین کنگره انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران، گفت: در کنگره امسال، درد را از ابعاد مختلف تشخیصی و درمانی با همراهی همه گروه های علوم پایه و بالینی مورد بررسی قرار می دهیم. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر جلال زرین قلم افزود: علاوه بر مطالعات پایه ای درد، روش های نوین تشخیصی و رویکردهای نوین در درمان و تسکین درد مانند نورومدولاسیون، رژنراتیوتراپی، سایکوتراپی و درمان های حمایتی مانند لیزرتراپی و نقش تغذیه و سایر روش های کاربردی در کنگره امسال بررسی می شود. وی اظهار داشت: در راستای اهداف انجمن جهانی درد ما نیز سعی می کنیم در انجمن ایران با برگزاری برنامه های پژوهشی و آموزشی متناسب در این حوزه گامی موثر در جهت اعتلای علمی و درمانی کشور برداریم که برگزاری کنگره های سالیانه بین المللی نیز در همین راستا است. زرین قلم افزود: این کنگره با همکاری انجمن درد آلمان و مراکز تحقیقاتی، آموزشی و دانشگاهی کشور برگزار می شود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: با در نظر گرفتن اینکه موضوع درد در جهان بصورت بین رشته ای و از ابعاد مختلف در بین گروههای مختلف پزشکی مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد در این کنگره نیز ما در نظر داریم درد را از ابعاد مختلف تشخیصی و درمانی با همراهی همه گروه های علوم پایه و بالینی پزشکی بررسی نموده و تازهای علمی و درمانی مرتبط را مطرح کنیم. وی ادامه داد: از تمام گروه ها دعوت کرده ایم آخرین دستاوردهای خود را در زمینه آموزش و پژوهش در این کنگره ارائه دهند و سعی می کنیم موضوعات روز مرتبط با اتیولوژی، ارزیابی، مباحث اخلاقی درمان درد و نیز گایدلاین ها و مباحث صنفی مرتبط با گروه های دخیل در امر درمان درد در ایران را در این کنگره بین المللی طرح و بررسی نماییم. عضو...
 • روحانی:تمامیت ارضی عراق نباید مورد خدشه قرار گیرد
 • سیاست>دولت - روسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در تماسی تلفنی، ضمن رایزنی درباره مهمترین مسایل دوجانبه و منطقه ای و از جمله موضوع همه پرسی در اقلیم کردستان عراق ، تاکید کردند که تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق به هیچ وجه نباید مورد خدشه قرارگیرد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و "رجب طیب اردوغان" اظهارداشتند: مواضع دو کشور در این ارتباط کاملا با یکدیگر هماهنگ است. روحانی با ابراز خرسندی از تعامل خوب ایران و ترکیه در این زمینه اظهارداشت: برای جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق و امنیت منطقه بسیارمهم وحیاتی است و باید به برهم زنندگان ثبات و امنیت منطقه پیام روشنی داده شود. روحانی تصریح کرد: هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه در این ارتباط بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود و بی تردید کشورهای منطقه اجازه شکل گیری بی ثباتی جدیدی را در منطقه نخواهند داد. رییس جمهور ترکیه نیز در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به اقدامات گسترده کشورش در مقابله با بی ثباتی در عراق به دنبال تشکیل شورای امنیت ملی ترکیه و نشست فوق العاده مجلس کشورش برای اتخاذ تصمیمات لازم در ارتباط با این همه پرسی افزود: در این نشست ها درباره اقدامات سیاسی ، اقتصادی و نظامی و هر حرکتی که انجام آن لازم باشد، بحث و گفت و گو شد و مجلس نیز اختیار انجام عملیات مرزی را در ارتباط با تحولات عراق و سوریه به دولت داد. رییس جمهور ترکیه در ابتدای این گفت وگو تاکید کرد که ترکیه آماده است روابط خود را در همه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد. اردوغان همچنین تصریح کرد که تمامی وزارتخانه های مرتبط ، طرحها و برنامه های خود را برای توسعه روابط دو کشور جهت ارائه و بررسی در...
 • اثرسنجی ترافیکی کاربری ها باید در مشهد مورد بررسی قرار گیرد
 • مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد گفت: اثرسنجی ترافیکی کاربری‌ها باید در مشهد مورد بررسی قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،به‌نقل ازروابط‌عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان، سید‌مهدی امامی‌میبدی با بیان اینکه یک ساختمان باید توسط مهندسان از همه زوایا مورد بررسی قرار بگیرد، اظهار داشت: در زمان احداث یک ساختمان، رشته‌های مهندسی مختلفی نظیر معماری، عمران و مکانیک از همه نظر شرایط سازه را در نظر می‌گیرند که در این میان اثرسنجی ترافیکی کاربری ایجاد شده نیز در دنیای شهرنشینی امروز توسط مهندسان ترافیک بسیار مهم و ضروری است.وی افزود: مالکان پروژه‌های مختلف غالباً در ایده‌های اولیه به نیازهای اساسی خود توجه دارند و این مهندسان هستند که باید پکیجی کامل از رعایت ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی را در تکمیل ایده اولیه این پروژه‌ها ارائه کنند.مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد در ادامه بیان داشت: در حال حاضر نیز مهندسان به اهمیت این موضوع پی برده‌اند و پروژه‌هایی که اکنون در حال اجرا هستند از همه زوایا به ویژه اثر ترافیکی آن در مقیاس عملکرد شبکه‌ای بر شهر و همچنین مقیاس خود پروژه در مواردی همچون ورودی‌ها، مشخصات پارکینگو دسترسی‌های سواره در داخل پروژه بررسی می‌شوند.وی راه‌حل ساختمان‌هایی که با عدم رعایت قوانین لازم نظیر مباحث ترافیکی ساخته شده‌اند را احداث پارکینگدانست و تصریحکرد: علاوه بر این با ایجاد پارکینگ‌های عمومی نیز می‌توان بر کاهش حجم ترافیکی ایجاد شده اقدام کردکه در نهایت به سود مردم و مالکان است.امامی‌میبدی در پایان رعایت اصول و ضوابط معماری و شهرسازی را از سوی مهندسان و ارگان ذی ربط در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار اثربخش و کارآمد دانست و تاکید کرد: در برخی حوزه‌ها نیاز مبرم به تغییر ضوابط طرح‌های تفصیلی در بخش تامین پارکینگ کاربری‌ها وجود داشته و باید نظارت صحیح بر رعایت این قوانین از سوی دستگاه‌های مربوطه اعمال شود.انتهای پیام/...
 • ترویج شعائر الهی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ، جلسه هماهنگی جهت برگزاری هر چه با شکوه تر هیئت عزاداری سید الشهدا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در دفتر معاونت دانشجویی فرهنگی این واحد دانشگاهی برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی ، مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاداسلامی واحد رشت ضمن تسلیت ایام با اشاره به برگزاری هیئت عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) گفت: حرکت دسته عزاداری در ساعت 10 صبح روز سه شنبه ، 4 مهر از محل مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به سوی شهدای گمنام مسکن مهر برگزار خواهد شد. وی با اشاره به اهمیت حادثه عاشورا و پاسداری از این فرهنگ بیان داشت : ترویج شعائر الهی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و موضوع بسیار مهم دیگر که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است ، امر به معروف و نهی از منکر است که یکی از اهداف قیام اباعبدالله (ع) بوده است و برپایی دسته جات عزاداری در پاسداشت این مسئله تاثیر گذار است. مد یرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاداسلامی واحد رشت ، ادامه داد : امروز فرهنگ عاشورایی، جهان را متاثر خویش ساخته است و بالندگی این مکتب به قیام عاشورا وابسته بود. حجت الاسلام قاسمی خاطر نشان کرد: همه ساله دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت درمجالس عزاداری سید الشهدا (ع) شرکت می کند و به دلیل میزبانی از این مراسم معنوی ،استقبال خوبی توسط دانشجویان و استادان و کارکنان به عمل می آید. واحد رشت
 • رایزنی روسای جمهوری ایران و ترکیه درباره همه پرسی در اقلیم کردستان عراق/تمامیت ارضی عراق به هیچ وجه نباید مورد خدشه قرار گیرد
 • خبرگزاري آريا - روساي جمهوري اسلامي ايران و ترکيه در تماسي تلفني، تاکيد کردند که تماميت ارضي و وحدت ملي عراق به هيچ وجه نبايد مورد خدشه قرار گيرد.به گزارش حوزه دولت خبرگزاري فارس، روساي جمهوري اسلامي ايران و ترکيه در تماسي تلفني، ضمن رايزني درباره مهمترين مسايل دوجانبه و منطقه‌اي و از جمله موضوع همه‌پرسي در اقليم کردستان عراق، تاکيد کردند که تماميت ارضي و وحدت ملي عراق به هيچ وجه نبايد مورد خدشه قرار گيرد.حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني و رجب طيب اردوغان، اظهار داشتند: مواضع دو کشور در اين ارتباط کاملا با يکديگر هماهنگ است. روحاني با ابراز خرسندي از تعامل خوب ايران و ترکيه در اين زمينه اظهار داشت: براي جمهوري اسلامي ايران حفظ تماميت ارضي و وحدت ملي عراق و امنيت منطقه بسيار مهم و حياتي است و بايد به بر هم زنندگان ثبات و امنيت منطقه پيام روشني داده شود.رييس جمهور تصريح کرد: هماهنگي و همراهي کشورهاي منطقه در اين ارتباط بسيار مهم و اثرگذار خواهد بود و بي‌ترديد کشورهاي منطقه اجازه شکل‌گيري بي‌ثباتي جديدي را در منطقه نخواهند داد.رييس جمهور ترکيه نيز در اين گفت‌وگوي تلفني با اشاره به اقدامات گسترده کشورش در مقابله با بي‌ثباتي در عراق به دنبال تشکيل شوراي امنيت ملي ترکيه و نشست فوق‌العاده مجلس کشورش براي اتخاذ تصميمات لازم در ارتباط با اين همه پرسي افزود: در اين نشست‌ها درباره اقدامات سياسي،اقتصادي و نظامي و هر حرکتي که انجام آن لازم باشد، بحث و گفت‌وگو شد و مجلس نيز اختيار انجام عمليات مرزي را در ارتباط با تحولات عراق و سوريه به دولت داد.رييس جمهور ترکيه در ابتداي اين گفت‌وگو تاکيد کرد که ترکيه آماده است روابط خود را در همه زمينه‌ها با جمهوري اسلامي ايران گسترش دهد.اردوغان همچنين تصريح کرد: تمامي وزارتخانه‌هاي مرتبط ، طرحها و برنامه‌هاي خود را براي توسعه روابط دو کشور جهت ارائه و بررسي...
 • آلبوم موسیقی سربلندان در حوزه هنری رونمایی می شود
 • خبرگزاری میزان- آلبوم «سربلندان» از تولیدات فاخر مرکز موسیقی حوزه هنری روز دوشنبه سوم مهرماه ساعت ۱۷ با حضور فریدون شهبازیان، فرید سعادتمند، علی موسوی گرمارودی، فاضل نظری، حمیدرضا نوربخش، علیرضا قزوه، سعید بیابانکی، مسعود فروتن، وحید جلیلوند و عوامل تولید و خوانندگان این اثر در سالن سوره رونمایی خواهد شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سربلندان» به آهنگ‌سازی محسن جلیلی از تولیدات فاخر مرکز موسیقی حوزه هنری ساعت ۱۷ روز دوشنبه سوم مهرماه در سالن مهر حوزه هنری با حضور فریدون شهبازیان، سید علی موسوی گرمارودی، فاضل نظری، حمیدرضا نوربخش، علیرضا قزوه، سعید بیابانکی، مسعود فروتن، وحید جلیلوند و عوامل تولید و خوانندگان این اثر و جمعی از شاعران و موسیقی‌دانان بنام کشور برگزار می‌شود. آلبوم موسیقی «سربلندان» که از تازه‌ترین تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری به شمار می‌رود، شامل 15 قطعه موسیقی با آهنگ‌سازی محسن جلیلی و آواز هنرمندانی چون علی اصغر شاه‌زیدی، قاسم رفعتی، مظفر شفیعی، حسین علیشاپور، محمد معتمدی، بامداد فلاحتی، اشکان کمانگری، سروش بخشش و امیر حسین مدرس است. از ویژگی های این آلبوم می‌توان به اشعار استفاده شده در آن اشاره کرد که توسط شاعران مطرح و شناخته شده کشور از جمله حافظ، مولوی، فاضل نظری، سید علی موسوی گرمارودی، عمران صلاحی، قادر طهماسبی (فرید)، سعید بیابانکی، علیرضا قزوه و حبیب‌الله چایچیان (حسان) سروده شده است. این آلبوم از روز دوشنبه سوم مهرماه در بازار موسیقی منتشر می‌شود. گفتنی است در این مراسم از آلبوم «ناسور» یکی دیگر از تولیدات مرکز موسیقی به مناسبت ماه محرم نیز رونمایی خواهد شد که مربوط به موسیقی فیلم «ناسور» با آهنگ‌سازی فرید سعادتمند و کارگردانی کیانوش دالوند است. انتهای پیام/
 • سربلندان در حوزه هنری رونمایی می شود/شنیدن دوباره ناسور
 • مراسم رونمایی از آلبوم «سربلندان» از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری روز دوشنبه سوم مهر با حضور هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، آلبوم «سربلندان» از تولیدات فاخر مرکز موسیقی حوزه هنری ساعت ۱۷ روز دوشنبه سوم مهرماه با حضور فریدون شهبازیان، فرید سعادتمند، علی موسوی گرمارودی، فاضل نظری، حمیدرضا نوربخش، علیرضا قزوه، سعید بیابانکی، مسعود فروتن، وحید جلیلوند و عوامل تولید و خوانندگان این اثر در تالار سوره رونمایی خواهد شد. آلبوم موسیقی «سربلندان» که از تازه‌ترین تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری به شمار می‌رود، شامل ۱۵ قطعه موسیقی با آهنگسازی محسن جلیلی و آواز هنرمندانی چون علی اصغر شاه‌زیدی، قاسم رفعتی، مظفر شفیعی، حسین علیشاپور، محمد معتمدی، بامداد فلاحتی، اشکان کمانگری، سروش بخشش و امیرحسین مدرس است. از ویژگی های این آلبوم می‌توان به اشعار استفاده شده در آن اشاره کرد که توسط شاعران شناخته شده کشور از جمله حافظ، مولوی، فاضل نظری، سید علی موسوی گرمارودی، عمران صلاحی، قادر طهماسبی (فرید)، سعید بیابانکی، علیرضا قزوه و حبیب‌الله چایچیان (حسان) سروده شده است. این آلبوم از روز دوشنبه سوم مهرماه در بازار موسیقی منتشر می‌شود. در مراسم رونمایی آلبوم «سربلندان» از آلبوم «ناسور» یکی دیگر از تولیدات ویژه محرم مرکز موسیقی حوزه هنری نیز رونمایی خواهد شد. این اثر مربوط به موسیقی فیلم «ناسور» با آهنگ‌سازی فرید سعادتمند و کارگردانی کیانوش دالوند است.
 • برگزاری کارگاه خاطره نگاری دفاع مقدس سوم مهر در حوزه هنری یزد
 • به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازیزد؛حسام سالکی معاون فرهنگی حوزه هنری یزد گفت:کارگاه خاطره‌نگاری دفاع مقدس سوم مهر در حوزه هنری یزد برگزار می‌شود. سالکی از برگزاری کارگاه تاریخ شفاهی خاطرات دیگر نوشت در این مرکز خبر داد وافزود: این کارگاه هم‌زمان با هفته دفاع مقدس با حضور میرزا محمد سُلگی راوی و حمید حسام نویسنده کتاب آب هرگز نمی‌میرد اثر تحسین شده رهبر معظم انقلاب اسلامی و دارنده رتبه نخست جایزه جلال آل احمد در سال 94 برگزار خواهد شد. وی گفت: این نشست ساعت 12:30 روز دوشنبه سوم مهرماه با حضور تعدادی از مصاحبه‌گران جوان دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری استان و نویسندگان و پژوهشگران حوزه دفاع مقدس در نارنجستان هنر این مرکز برگزار می‌شود. مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان هدف از برگزاری این نشست را آشنایی فعالان عرصه تاریخ شفاهی با نحوه مصاحبه، پیاده‌سازی، تدوین، آرشیو مصاحبه‌ها و ... عنوان کرد و تعامل، همفکری، تبادل اندیشه‌ها و هم‌افزایی نویسندگان، پژوهشگران و فعالان این عرصه را از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه برشمرد. وی اظهار داشت: کتاب آب هرگز نمی‌میرد» روایت خاطرات شفاهی جانبار 70 درصد سردار میرزامحمد سُلگی فرمانده گردان 152حضرت ابوالفضل (ع) لشکر انصارالحسین (ع) استان همدان است که به کوشش حمید حسام در مدت 20 ماه گردآوری و ثبت شده است. این کارگاه به همت حوزه هنری یزد، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود. کارگاه خاطره نویسی و تاریخ شفاهی دفاع مقدس با حضور راوی و نویسنده کتاب آب هرگز نمی‌میرد سوم مهرماه در حوزه هنری یزد برگزار می‌شود. انتهای پیام/ ی کارگاه خاطره‌نگاری دفاع مقدس
 • دوره تابستانه کارگاه داستان نویسی حوزه هنری سمنان پایان یافت
 • سمنان - رئیس حوزه هنری استان سمنان با بیان اینکه دوره تابستانه کارگاه داستان نویسی این نهاد به پایان رسید، گفت: در این دوره ۱۵ نویسنده حضور داشتند. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان سمنان، داوود یاراحمدی بیان کرد: دوره تابستانه کارگاه داستان نویسی از سوی واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان سمنان و با تدریس مهدی زارع به پایان رسید. وی با ابراز اینکهنوشتن طرح داستان کوتاه در زمان حال، عمده موضوع این دوره از کارگاه داستان نویسی بود، افزود: همچنین تکنیک های داستانی مانند شخصیت پردازی، فضاسازی، گره، افتتاحیه و ... موضوعات دوره های بعدی این کارگاه خواهد بود. رئیس حوزه هنری استان سمنان، گفت: دوره تابستانه کارگاه داستان نویسی در۱۰ جلسه و با حضور ۱۵ نفر از هنرجویان در محل حوزه هنری استان سمنان برگزار شد. نشست شعر و نقد شعر در حوزه هنری استان سمنان پایان یافت یاراحمدی همچنین گفت: دوره تابستانه نشست شعر و نقد با رویکرد ارائه شعر در حوزه هنری استان سمنان به پایان رسید. وی افزود: جلسه پایانی دومین دوره نشست شعر و نقد با رویکرد ارائه شعر با حضور تعدادی از شاعران جوان سمنان همزمان با اختتامیه جشنواره شعر «عاشقانه پاک» توسط بسیج هنرمندان استان و واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری برگزار و درآن علاوه بر اشعاری با موضوعات اجتماعی، آیینی، مدافعان حرم و ... نقدهای ادبی ارائه شد. رئیس حوزه هنری استان سمنان، گفت: دوره پاییزه نشست شعر و نقد با رویکرد ارائه شعر از ابتدای پاییز در روزهای سه شنبه ساعت ۱۸ تا ۲۰ در محل این نهاد برگزار خواهد شد.
 • فیلم های داستانی راه یافته به بخش اصلی جشنواره کوتاه تهران
 • به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، محمد فهیمی، مدیر امور بین‌الملل انجمن 29 فیلم کوتاه داستانی را به‌عنوان فیلم‌های راه یافته به بخش اصلی بین‌الملل جشنواره سی‌و‌چهارم معرفی کرد. بخش اصلی بین‌الملل شامل آثار فیلم‌سازان خارجی در قالب داستانی ، مستند ، پویانمایی و تجربی است. تندیس جشنواره و مبلغ 3۰۰۰ یورو به بهترین فیلم داستانی بخش اصلی بین‌الملل تعلق خواهد گرفت. فیلم‌های داستانی راه‌یافته به این بخش عبارت‌اند از: • هدیه ای در کار نیست / لوسی فیشو/ فرانسه • سفر/ ایزومی گاتیه / فرانسه • جعبه ی قرمز / لوران پرین / فرانسه • برادر دارم / ماکسی کوژنتسف / روسیه • شیر / هانا میروننکو یوسیکووا / روسیه • بچه ها در راهند / آنا یاکیمسکا / یوگسلاوی • ارواح / مارکوس کاش / سوئیس • بی احساس / دیوید های / نیوزلند • آگهی / تیمور اسماعیلُف/ هلند • گذر از حصار / بارناباس توث / مجارستان • برزخ / کنستانتینا کوتسامانی / یونان • تازه کار / کریسانتوس مارگونیس / یونان • انطباق / بارتوس کرولیک / لهستان • 16:30 / ناتالیا سیویچکا / لهستان • رزرو / ویتولد کوریک بویانوفسکی / لهستان • شرارت / پیوتر دومالفسکی / لهستان • رخوت / سیلویا روساک / لهستان • فانوس/ یونوت گاگا / رومانی • اندرو / تورنیکه گوگریچیان / جورجیا • آنچه که می ماند / آنه لیزه مورین / بلژیک • بی آبرو / شان میهن / کانادا • داستان اتوبوس / جورج یودیس / اسپانیا • مسافران / سایمن پورتس / استرالیا • لباس / وسلین بویدف / بلغارستان • دارکوب های روثا / بیبوسان باس نت ؛ پوجا گورونگ / نِپال • رویای پروانه / سون کیم / کُره • یک روز کنارهم / ژن یو پنگ / سنگاپور • محدوده / ایریس یونگس / برزیل • گوسفندان نقطه وار...
 • انسان هیچ چیزی از حسین وای یاد نمی گیرد فیلم
 • رهبر انقلاب در بخشی از توصیه‌شان به هیئت‌ها فرمود: یک وقت هست که سینه می‌زنند و صد بار با تعبیرات مختلف مثلاً می‌گویند «حسین وای»، خب این یک کاری است امّا هیچ فایده‌ای ندارد و هیچ چیزی یاد نمی‌گیرند. حسینیه مشرق- هیئت‌های مذهبی می‌تواند یکی از ظرفیت‌های مناسب برای تبلیغ سیره و معارف اهل‌بیت(ع) محسوب شوند. از این رو توجه به محتوای این اماکن مذهبی و مردمی باید از اولویت‌های مسئولان هئیت‌ها و نیز سازمان‌های مرتبط با این نهادهای مردم‌نهاد قرار گیرد. عدم توجه لازم به این هیئت‌های مذهبی تاکنون آسیب‌های زیادی را به جهان اسلام و تشیع وارد ساخته است که عمده آن دوری از معارف حقیقی قرآن و عترت و نیز ورود به مباحث شبهه‌ناک و گاهاً بی‌فایده از اسناد نامعتبر بوده است. رهبر معظم انقلاب در بخشی از توصیه‌شان به هیئت‌ها فرمود: «چقدر خوب است که در محافل هیئت‌ها به مسئله‌ قرآن ـ قرآن‌خوانی و معارف قرآنی ـ اهتمام ورزیده بشود. چقدر خوب است که در این نوحه‌خوانی‌ها مضامین اسلامی، مضامین انقلابی، مضامین قرآنی گنجانده بشود. یک وقت هست که سینه می‌زنند و صد بار با تعبیرات مختلف مثلاً می‌گویند «حسین وای»، خب این یک کاری است امّا هیچ فایده‌ای ندارد و هیچ چیزی از «حسین وای» انسان نمی‌فهمد و یاد نمی‌گیرد. یک وقت هست که شما در همین مطلبی که [عزادار] تکرار می‌کند و حرفی که [با آن] سینه می‌زند، با زبان نوحه و با زبان شعر، یک مسئله‌ روز، یک مسئله‌ انقلابی، یک مسئله‌ اسلامی، یک معرفت قرآنی را می‌گنجانید؛ او وقتی تکرار می‌کند، در ذهن او ملکه می‌شود؛ این خیلی باارزش است، کاری است که هیچ‌ کس دیگر غیر از شما نمی‌تواند این کار را بکند؛ یعنی هیچ رسانه‌ای واقعاً قادر نیست که این‌جور معارف الهی را با جسم و جان و فکر و روح و احساس و عقل و مانند این‌ها...
 • مستندسازی املاک دولتی موردتوجه مسئولان قرار گیرد
 • به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،حسن خیریانپور امروز در هشتمین جلسه شورای اداری مازندران که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: ماه محرم در انتقال پیام جهانی امام حسین(ع) نقش اساسی دارد. وی با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: رشادت و ایثار و فداکاریهای رزمندگان اسلام برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور بوده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر در ماه محرم اشاره کرد و گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل نظارتی در حکومت بنیان گذاری شود سلامت همه افراد جامعه اسلامی را شاهد خواهیم بود. وی بر لزوم اقامه پرشور و باشکوه نماز در دستگاه‌های اجرایی تاگید کرد و افزود: باید سعی و تلاش شود در ساعت مرتبط با نماز از برگزاری جلسات اجتناب شود. خیریانپور بر لزوم تهیه و ارسال برنامه کاری چهارساله مدیران دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و افزود: به همه مدیران دستگاه‌هایی اجرایی مبنی بر ارسال برنامه‌های کاری تأکید شد از دستگاه هایی که اقدام کردند تشکر می کنم و از دستگاه‌هایی که تاکنون اقدام نکرده‌اند ،حداکثر تا پایان هفته آینده باید برنامه‌های کاری چهار سال آینده تهیه و ارسال کنند اگر این اتفاق نیفتد با دستگاه های مربوطه برخورد می شود. وی بر لزوم برگزاری ملاقات عمومی با مردم به عنوان نگاه ویژه دولت تأکید کرد و گفت: فلسفه خدمت و رسیدگی به امور و مشکلات مردم و گره‌گشایی نگاه ویژه دولت است و همه دستگاه‌های اجرایی روزهای سه‌شنبه را به ملاقات عمومی به مردم اختصاص دهند. خیریانپور بابیان اینکه مستندسازی املاک دولتی باید موردتوجه مسئولان قرار گیرد ادامه داد: در صورت عدم اقدام، تبعات حقوقی و مسئولیت اداری متوجه مدیر مربوطه خواهد بود. وی تولید و اشتغال را دو موضوع مهم در کشور...
 • تفحص از انتقال آب سد زولا به قره باغ سریع تر در دستور کار مجلس قرار گیرد
 • به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا،شهروز برزگر در جلسه علنی امروز (یکشنبه2مهر) مجلس با استناد به ماده ۴۹ آیین نامه داخلی مجلس گفت: با توجه به اینکه مجلس رای مثبت به تفحص از انتقال آب سد زولا به قره باغ داده است، درخواست ما این است که این موضوع در دستور کار قرار گیرد چون بودجه ۱۴ میلیارد تومانی برای سد زولا تصویب شده که چندی پیش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرد که از این میزان ۲ میلیارد تومان برای قره باغ و سد حسنلو بود. او ادامه داد: این تفحص باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود تا مجددا آب سلماس به این شهرستان برگردد. این عضو مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در تذکر دیگری خواستار در دستور قرار گرفتن سوال از وزیر جهاد کشاورزی درباره گرانی گوشت و مرغ و عدم فروش محصولاتی مثل پرتقال و سیب شد و گفت که وزیر باید درباره خرید تضمینی سیب پاسخ دهد، چون کشاورزان نمی‌توانند به خوبی سیب درختی را بفروشند.
 • جذب سرمایه گذار بخش خصوصی به شرکت های تولیدی در دستور کار دولت قرار گیرد
 • نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم جداسازی اقتصاد از بدنه دولت گفت: جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی به شرکت‌های تولیدی در دستور کار قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات صنایع شهرستان گرمسار اظهار داشت: رونق تولید و ایجاد اشتغال دو هدف و رسالت اصلی دولت است که باید برای تحقق آن اقدامات عملیاتی را در سطح کشور اجرا کند.وی با بیان اینکه به‌کارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور مؤثر باشد اذعان کرد: کاهش هزینه‌های تولید ازجمله مهم‌ترین رویکردهای مجلس شورای اسلامی است.نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامیبا تأکید بر اینکه رونق چرخه تولید در کشور زمینه بهبود شرایط اقتصادی را فراهم می‌کند یادآور شد: در قانون برنامه ششم توسعه بخش‌های ویژه‌ای برای کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد این واحدها پیش‌بینی‌شده است.وی از اختصاص 30 درصد از ارزش‌افزوده شهرداری‌ها به شرکت‌های تولیدی خبر داد و اضافه کرد: این اعتبار باید برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های تولید در سطح کشور هزینه شود.کاتب با اشاره به اینکه راه‌اندازی هیئت‌امنا در شهرک‌های صنعتی در دستور کار مدیران صنایع قرار گیرد افزود: این مسئله می‌تواند گامی مؤثر در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشد و باید به این مسئله اهتمام ویژه‌ای بورزیم.وی با تأکید بر لزوم مدیریت شهرک‌های صنعتی از سوی بخش خصوصی بیان کرد: دولت وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارد درواقع باید با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اقتصاد را از بدنه دولت جدا کنیم.نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خط تولید نباید منتظر کمک‌های مالی و تسهیلاتی دولت باشد بلکه باید با جذب سرمایه و توسعه تولید نسبت به افزایش درآمد گامی محکم بردارد.انتهای پیام/ R41366/P1486/S6,64/CT11
 • برزگر:تفحص از انتقال آب سد زولا به قره باغ سریع تر در دستور کار مجلس قرار گیرد
 • نماینده سلماس در تذکری بر لزوم در دستور قرار گرفتن تحقیق و تفحص از انتقال آب سد زولا به قره‌باغ و طرح سوال از وزیر کشاورزی درباره گرانی گوشت و مرغ و عدم فروش محصولاتی همچون پرتقال تاکید کرد. به گزارش ایسنا، شهروز برزگر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس با استناد به ماده ۴۹ آئین نامه داخلی مجلس گفت: با توجه به اینکه مجلس رای مثبت به تفحص از انتقال آب سد زولا به قره باغ داده است، درخواست ما این است که این موضوع در دستور کار قرار گیرد چون بودجه ۱۴ میلیون تومانی برای سد زولا تصویب شده که چندی پیش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرد که از این میزان ۲ میلیارد تومان برای قره باغ و سد حسنلو بود. وی افزود: این تفحص باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود تا مجددا آب سلماس به این شهرستان برگردد. این عضو مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در تذکر دیگری خواستار در دستور قرار گرفتن سوال از وزیر جهاد کشاورزی درباره گرانی گوشت و مرغ و عدم فروش محصولاتی مثل پرتقال و سیب شد و گفت که وزیر باید درباره خرید تضمینی سیب پاسخ دهد، چون کشاورزان نمی‌توانند به خوبی سیب درختی را بفروشند. انتهای پیام
 • روحانی مورد نقد هوادارانش هم قرار گرفت توییت
 • به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به مناسبت شروع سال تحصیلی و بازگشایی مراکز علمی و دانشگاه‌ها با انتشار پستی در صفحه توییتر خود ابراز امیدواری کرد که فردی شایسته و بر مبنای تجارب و توانایی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شود. محمدرضا عارف در صفحه توییتر خود نوشت: "روا نیست دانشگاه های ما سال تحصیلی جدی خود را با دغدغه نابسامانی در وضعیت مدیریت وزارت علوم آغاز کنند." "امیدوارم فردی شایسته بر مبنای توانایی، تجارب و خصلت های برجسته اخلاقی و نه تبلیغات و رایزنی های متأسفانه معمول، برای تصدی وزارت علوم انتخاب شود." انتهای پیام/ توئیت معنادار عارف درباره انتخاب وزیر علوم
 • اصلاح شیوه های مدیریتی در دستگاه های اجرایی در دستور کار ادارات شاهرود قرار گیرد
 • فرماندار شاهرود با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ حسینی در بین مدیران اجرایی شهرستان شاهرود گفت: اصلاح شیوه‌های مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، سید محمدرضا هاشمی بعدازظهر امروز در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان شاهرود اظهار داشت: نخستین هفته ماه محرم به‌عنوان هفته امربه‌معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده است که ترویج الگوهای درست تربیتی اسلامی در دستور کار قرار دارد.وی با بیان اینکه اصلاح شیوه‌های مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای آن در این هفته برنامه‌ریزی شده است افزود: نهادینه شدن فرهنگ حسینی در بین مدیران و مسئولان اجرایی شاهرود در اولویت قرار دارد.فرماندار شاهرود با تأکید بر لزوم اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در ادارات و دستگاه‌های اجرایی اینشهرستان بیان کرد: یک مدیر بااخلاق می‌تواند برای سایر کارمندان خود به‌عنوان الگو قرار گیرد و بهترین معروف‌ها را آموزش دهد.وی با اشاره به برخی منکرهای اداری تأکید کرد: تکریم ارباب‌رجوع از بهترین نوع معروف‌ها است و این مسئله در بسیاری از ادارات نادیده گرفته می‌شود.هاشمی با بیان اینکه امربه‌معروف یک قانون دولتی و یا بخش‌نامه اجرایی نیست اذعان کرد: برخی از کارمندان و مدیران در پاسخگویی به مردم و رفع مشکلات ارباب‌رجوع کوتاهی می‌کنند و این مسئله یکی از بدترین منکرات در حوزه اداری است.وی تصریح کرد: سایر افراد در صورت مشاهده چنین مواردی باید نسبت به تذکر لسانی و سپس اجرای مراتب امربه‌معروف و نهی از منکر اقدامات لازم را انجام دهند.فرماندار شاهرود خاطرنشان کرد: تبیین و ترویج الگوهای حسینی و پیام عاشورا در بین آحاد مردم به‌ویژه کارمندان در سطح شهرستان شاهرود باید انجام شود.انتهای پیام/ R41366/P1486/S6,64/CT11
 • از سردرگمی تا قرار داد خرید مسکن/یک مورد دارم اکازیون
 • بعد از مدت ها که در جست و جوی شغلی مناسب بوده اید، با شما تماس می گیرند و می گویند از شنبه تشریف بیاورید و کارتان را آغاز کنید... از خوشحالی سر از پا نمی شناسید. از یک طرف هیجان زده از رفتن به محیط کار جدید هستید و از طرفی هم خوشحال هستید که بعد از این همه وقت از بیکاری در آمده و شاغل شده اید. اما در بین تمام هیجان ها و شادی ها حسی نگران کننده شما را آزار می دهد . آن هم فاصله خانه تا محل کار جدید شما است. آیا می توان هر روز از شرقی ترین نقطه شهر به سمت غرب بروید و باز گردید؟ فاصله خانه تا محل کارتان را کم کنید صبح شنبه با هزار امید و آرزو به سمت محل کار جدیدتان می روید، اما در کمال ناباوری با چهل دقیقه تاخیر روز اول کاریتان را آغاز می کنید. ناراحت و شرمنده اید که روز اول نتوانسته اید سر وقت در محل کارتان حاضر شوید. این را خوب می دانید که تمام تلاشتان را برای سر وقت رسیدن انجام داده اید و اولین زمان ممکن خانه را کار ترک کرده اید اما آنچه رخ داد تاخیری بود که اصلا برای شما و رئیستان خوشایند نیست. تصمیم می گیرید از روز بعد زودتر خانه را ترک کنید اما باز هم تاخیر بخشی از فعالیت کاریتان می شود. از آن هم بدتر عصری است که با تمام خستگی یک روز سخت کاری، دو ساعت تمام ترافیک را تحمل می کنید تا به منزل برسید و باز فردا روز از نو و روزی از نو... کم کم دچار دلسردی می شوید. به خود می گویید: قرار بود روزی 8 ساعت کار کنم اما با رفت و آمد در این ترافیک در واقع روزی دوازده ساعت از زندگیم را صرف...
 • رزمایش حیدر کرار مورد ارزیابی قرار گرفت
 • تهران- ایرنا - هماهنگی نیروی زمینی، هوانیروز و نیروی هوایی ارتش در خصوص تحرک، قدرت هجومی و هماهنگی نیروها امروز (یکشنبه) در منطقه عمومی قصر شیرین مورد ارزیابی قرار گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دراین رزمایش جنگنده های نیروی هوایی مانورهای پروازی و ماموریت های محوله را در مناطق وسیعی از مرزهای غربی کشور و در پشتیبانی از یگان های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش اجرا کردند.نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور ارزیابی قدرت تحرک و قابلیت های تهاجمی خود در مناطق مرزی غرب کشور در گستره ای وسیع رزمایش حیدر کرار را از صبح امروز آغاز کرد.همچنین در این رزمایش یگان های زرهی، پروازی، پهپادی و واکنش سریع نیروی زمینی ارتش در قالب تیپ های هجومی ماموریت های واگذار شده را به نحو مطلوب به اجرا گذاشتند.همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رزمایش امنیتی «محرم» قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) از (شنبه اول مهر) درشمال غرب کشور آغاز کرده است.در این رزمایش دو روزه، یگان های برگزیده زرهی، هوانیروز، توپخانه، تکاور و پهپاد، آمادگی، اقتدار و صلابت رزمندگان نیروی زمینی سپاه در حراست و پاسداری از مرزهای ایران اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت. شبس **1488 *انتشاردهنده:عزیز موسوی
 • کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی در برنامه اصلی دستگاه ها و نهادهای هرمزگان قرار گیرد
 • به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی مسائل و معضلات و آسیب‌های اجتماعی استان هرمزگان که با حضور مدیران‌کل فرهنگی و اجتماعی استان برگزار شد، با تاکید بر ضرورت جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به افزایش متکدیان در نیمه دوم سال به دلیل شرایط آب و هوایی در هرمزگان، باید اقدامات لازم به منظور جمع آوری متکدیان در راستای کاهش این معضل صورت گیرد و تمامی دستگاه‌های مربوطه با محوریت فرمانداری‌ها در این خصوص اقدام قاطع و جدی داشته باشند. وی اضافه کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب استان هرمزگان در نیمه دوم سال بخشی از متکدیان استان‌های سردسیر به این استان مهاجرت می‌کنند که باید از ورود این گونه افراد به استان جلوگیری کرد تا نگرانی مردم استان در این خصوص کمتر شود. استاندار هرمزگان به وجود معتادان پرخطر و کارتون‌خواب در این استان اشاره کرد و بیان داشت: وجود معتادین کارتون‌خواب در مناظر شهری در جامعه باعث ایجاد نگرانی می‌شود و باید با پدیده کارتون‌خوابی و معتادان پرخطر در هرمزگان مقابله کرد. همتی با بیان اینکه نباید از کنار معضلی همچون پدیده خانمان‌سوز اعتیاد به راحتی گذشت، افزود: باید در کنار اقدامات قاطعانه، اقدامات پیشگیرانه نیز انجام گیرد و افراد کارتون‌خواب از سطح شهرها جمع آوری و به منظور بهبودی وضعیت آنها در محل های ساماندهی این گونه افراد نگه‌داری شوند و افرادی که زمینه گرایش به مصرف مواد مخدر را دارند با همکاری خانواده‌ها و فرهنگ‌سازی از آلوده شدن آنها جلوگیری کرد. استاندار هرمزگان تاکید کرد: دستگاه‌ها و نهادهای هرمزگان باید نسبت به معضلات اجتماعی حساسیت بیشتری داشته باشند و کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی را در برنامه های اصلی خود قرار داده و پیگیر باشند و با استفاده از بازوی صدا و سیما و رسانه‌ها با مردم ارتباط داشته و مردم را برای یاری‌رسانی...
 • کارخانه ی ساخت تله های نوری چشم انتظار حمایت
 • کارخانه‌ ساخت تله‌های نوری چشم انتظار حمایت مسولان است. این کارخانه دومین کارخانه‌ای است که بعد از کشور انگلستان تله‌های نوری را ساخته است. دانلود دانلود
 • مردم لندن بازهم مورد حمله اسیدی قرار گرفتند
 • حمله اسیدی روز گذشته در متروی لندن ۶ زخمی در پی داشت. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ایستگاه متروی استفراتفورد در شرق لندن شامگاه دیروز (شنبه) صحنه اسیدپاشی فرد یا افراد ناشناسی بود.بر اساس گزارش میل‌آنلاین، بر اثر اسیدپاشی این افراد صورت گرفت دست‌کم 6 نفر آسیب دیدند.بلافاصله بعد از این حمله مردم سراسیمه خود را به خروجی‌های مترو رساندند و پلیس منطقه را محاصره کرد.طبق این گزارش،هنوز از هویت مهاجم یا مهاجمان مشخص نشده و علت حادثه در دست بررسی است.در ماه‌های گذشته شمار حمله با اسید در لندن افزایش یافته است. در سال گذشته، 431 مورد حمله با اسید در این شهر گزارش شد.انتهای پیام/ R1372/P34399/S2,21,25,1392/CT10
 • زنان و دختران مسلمان روهینگیا به طرز وحشیانه ای مورد تجاوز قرار گرفتند
 • خبرگزاری میزان- پزشکان سازمان ملل در بنگلادش اعلام کردند که در معاینه آوارگان مسلمانی که اخیرا از میانمار به بنگلادش فرار کرده‌اند شواهد بسیاری حاکی از تجاوز وحشیانه و شکنجه زنان و دختران روهینگیا مشاهده کرده‌‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پزشکان سازمان ملل در بنگلادش اعلام کردند که در معاینه آوارگان مسلمانی که اخیرا از میانمار به بنگلادش فرار کرده‌اند شواهد بسیاری حاکی از تجاوز وحشیانه و شکنجه زنان و دختران روهینگیا مشاهده کرده‌‌اند. درحال تکمیل است...
 • معدن داران کردستانی برای دریافت تسهیلات مورد بی مهری قرار می گیرند
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در حال حاضر بانک‌های عامل در استان کردستان از پرداخت تسهیلات به معدن‌داران و بهره‌برداران معادن استقبال نمی‌کنند و آنان مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد دره‌وزمی ظهر امروز در چهل و ششمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بانک‌های عامل در استان کردستان از پرداخت تسهیلات به معدن‌داران و بهره‌برداران معادن استقبال نمی‌کنند و مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند.وی به وجود حدود 60 هزار واحد صنفی در سطح استان کردستان اشاره کرد و گفت: در بخش سرمایه در گردش و در بخش نوسازی و بازسازی، «تسهیلات بانکی» به اصناف و واحدهای صنفی پرداخت می‌شود و این واحدهای صنفی اکثراً با بانک‌ها به‌صورت آنلاین در ارتباط هستند و 85 درصد آنها مجهز به دستگاه پوز هستند.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با تاکید بر اینکه توجه به حل مشکلات مالی واحدهای صنفی کار بسیار ضروری است، تصریح کرد: از این تعداد واحدهای صنفی موجود در استان 11 هزار واحد صنفی در بخش تولید و 12 هزار و 500 واحد دیگر صنفی در بخش خدمات و فنی هستند به طوریکه 24 هزار واحد صنفی تولیدی و خدماتی در کردستان فعالیت دارند.وی گفت: در حال حاضر 267 میلیارد تومان سهم استان برای پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای صنفی کردستان و کمک به مسائل مالی آنان است تا بانک‌های عامل در پرداخت به این واحدها تعیین تکلیف کنند و این واحدهای صنفی برای دریافت تسهیلات نیاز به ثبت‌نام در سایت بهین‌یاب ندارند چرا که اکثر آنها به‌صورت آنلاین با بانک‌ها در تعامل و ارتباط هستند.622 طرح صنعتی و کشاورزی در سایت بهین‌یاب برای رونق تولید ثبت‌نام کردنددره‌وزمی با اشاره به اینکه در مجموع 622 طرح کشاورزی و صنعتی استان کردستان برای رونق تولید در سایت...