رئیس کمیته امداد کشور گفت:ما باید به سمت خودکفا کردن خانوارهای تحت حمایت این نهاد مقدس پیش برویم و به جای دادن کمک مالی به صورت بلاعوض و صدقه، وام قرض الحسنه هدفمند برای خودکفا شدن در اختیار خانواده های تحت حمایت قرار دهیم. 

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در جشن توانمند سازی ۲۴۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی اظهار کرد: هدف اصلی ما در کمیته امداد کار آفرینی، اشتغالزایی و خودکفایی است.

درحقیقت کمیته امداد حامی محرومان ا ست و برای خودکفا شدن در کنار آنها هستیم. خیلی هنر است که یک خانم سرپرست بتواند در خانواده هم بچه داری می کند و هم خانه داری و کارآفرینی.

وی با تاکید بر اینکه وام باید به اهلش داده شود و مشکل منابع وام وجود ندارد،افزود: در سال گذشته ۶۰ میلیاردتومان وامسال در استان کرمان و جنوب کرمان ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافت. 1. 5 میلیارد ریال از صندوق ذخیره ارزی برداشته می‌شود و قسمتی از آن به کمیته امداد داده می‌شود. اگر تاکنون محدودیتی بود ولی حالا اگر درست تشخیص داده شودمشکلی از این به بعد در کمک کردن نخواهد بود.

فتاح خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال،مستمری چند برابر شده و در حال پرداخت است که نباید همه پرداخت‌ها به صورت صدقه و مستمری باشد
و باید وام ها با عقلانیتو اصولیداده شود. در سال گذشته ۱۰۰ درصد وام ها در استان و شهرستانها توسط کمیته امداد پرداخت شدهو امسال دوبرابر شده
و شش ماه و ۱۰ روز وقت است که همه منابع جذب شود. کمک کنید این وام ها جذب شود و پرداختیهای ما شمال و جنوب ندارد.


امداد به مانند یکاورژانس اجتماعی عمل می کند. یه عده در نوبت کمک هستند و باید یک عده بیرون بروند و نفرات بعدی وارد شوند. دولت و مجلس باید از ما مطالبه کند چه مقدار از تحت پوشش خارج نشدند. وظیفهکمیته امداد این است که افراد را توانمند و تبدیل به کارآفرین کند. کمیته امداد درصدد ۲۰۰۰ پنل خورشیدی نصب کندو بالاترین سهم را به جنوب کرمان اختصاص دادیم.


رئیس کمیته امداد کشور خاطرنشان کرد:ترویج نشود که کار هم‌ نکنیم کمیته امداد هست. شاید ظاهر جنوب کرمان از نظرمحرومیت زیاد است اما نگاه به ظرفیت ها شود و بگویید چکار کردیم. در واقع هر موقع از مردم غافل شدیم ضربه خوردیم.

اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور نیز در ایین خودکفایی 2400 خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی در استان کرمان گفت: نکاتی در خصوص ظرفیت ها و مزیتهایجنوب کرمان از طرف مسئولان محلی اعلام شد که ما باید تمام توان و تلاش خود را جهت شکوفایی این پتانسیلها بکار بگیریم تا شاهد توسعه منطقه جنوب کرمان باشیم. همت مسولان را می طلبد تا شاهد توسعه کسب و کار در این منطقه باشیم. توسعه کسب و کار بیشتر براقتصاد اثر می گذارد و کمک به این مهم می کند تا در راستای توسعه متوازن منطقه شاملتوسعه زیرساختی وهم کارآفرینی موفق باشیم.


وی افزود: جهت تحقق اهداف مورد نظر ما در حال راه اندازی شبکه لجستیک در جنوب کرمان هستیم. عمده بحث جنوب کرمان، بحث کشاورزی است؛با ایجادشبکه حمل و نقل کمک خوبی به کسب و کار در سطح استان می شود. توسعه محصولات کشاورزی و بسته بندی و خشک کردن در این منطقه باید به صورت کارگاهی انجام و یاکارخانه های بزرگ باید راه اندازی شود تا زمینه صادرات در این منطقه به صورت صنعتی و استاندار با برند معتبر فراهم شود. امیدواریم در نیمه دوم سال حتما در مناطق روستایی جنوب خط اعتباری بیشتری اختصاص پیدا کند و رنج خانواده هایمحرومین کاهش یابد.

یحیی کمالی پور نمایند مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در جشن توانمند سازی بیش از ۲۴۰۰ خانوار

اینجا جنوب کرمان مهد تمدن بشیریت است در این مهد تمدن الواحی بدست آمده است که نشان می دهداینجا مهد تمدن دنیا است.
جنوب کرمان ظرفیت های بسیار زیادی دارد که امروز در نمایشگاه توانمندیهای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی ره قابل مشاهده است. که با حمایت و همراهی همه دست اندر کاران می تواند ما را به اهداف خود نزدیک کند . درادامه

احمد حمزه، نماینده پنج شهرستان جنوبیکرمان نیز گفت:منطقه جنوب کرمان محرومترین نقطه کشور است وآمار گواه براین موضوع است. این منطقه نیاز به خدمات بیشتری دارد. با توان افزایی در خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی می توانیم کارهای خوبی انجام دهیم. امروز شاهد خانوارهایی بودیم که با ۱۵ میلیون تومان وام به ۵۰۰ هزار تومان درآمد در ماه رسیده‌اند. شاید گفته شود ۵۰۰ هزار تومان که مبلغی نیست چرا که برای خانواده‌ای که در ماه حتی ۱۰۰ هزار تومانندارد،زیاد است.


وی تصریح کرد: متاسفانه سال به سال افزایش محرومیت در منطقه جنوب بیداد می کند و باعث شکاف طبقاتی می‌شود که مستقیم و غیر مستقیم به ایجاد ناهنجاری های اجتماعی میانجامد. نیاز است همه دستگاههای مسئول جهت محرومیت زدایی همکاری کنند. همچنین از ریاست محترم کمیته امداد خواستاریم با توجه به اینکه شهرستان فاریاب معین اقتصادی ندارد، مجتمع اقتصاد کمیته امداد امام خمینی معین اقتصادی منطقه شود تا شاهد رونق اقتصادی دراین شهرستان باشیم.


حمزه یادآور شد: بیش از ۲۰۰ خانه کپریدر جنوب کرمان داریم که باید به جای آنهامسکن مناسب تهیه شود. از خیرین و نهاد های مسئول تقاضای رسیدگی و کمک داریم.

وی همچنین خواستار مشارکت کمیته امداد در بخش کشاورزی به جهت توسعه وتغییر کشاورزی از سنتی به صنعتیشد و گفت: در کمیته امداد طرحی وجود دارد که خودکفایی صورت می‌گیرد و مستمری مددجویان قطع می‌شود. تقاضا داریم این طرح قطع مستمری در جنوب کرمان بدلیل محرومیت زیاد متوقف شود و پرداخت مستمری مددجویان ادامه پیدا کندشود تا توانمند تر شوند چرا که محرومیت زیاد است.

یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرماندرجمع خبرنگاراناظهار کرد: امروز جشن توانمندسازی 2452 خانوار از مددجویان کمیته امداد به میزبانی شهرستان جیرفت برگزار شد. در محل برگزاری این آیین، نمایشگاه دستاوردهای مددجویان تحت حمایت این نهاد مقدس به نمایش گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های مددجوکه دارای جوانان تحصیلکرده وجویای کار هستند می توانند از وام های اشتغالزایی کمیته امداد استفاده کنندوخودکفا شوند.

در این جشن توانمندسازی، پرویز فتاح ریس کمیته امداد کشور واصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشوردر بدو ورود خود به این آیین از نمایشگاه توانمندیهای کمیته مددجویان امداد بازدید کردند.

صادقی بیان کرد: درپایان این جشن 54 دستگاه تراکتور و206 خودروی زامیاد به مددجویان تحویل می‌شود که تعداد 102 دستگاه خودرو و 54 دستگاه تراکتور متعلق به مددجویان تحت حمایت در جنوب کرمان هستند.

انتهای پیام

کلیدواژه: تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی | تحت حمایت | جنوب کرمان | جشن توانمند | وام ها

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۶۶۷۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • وام کمیته امداد برای ازدواج با زنان سرپرست خانوار
 • پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با صدور بخشنامه‌ای سیاست‌های اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت را ابلاغ کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر این اساس به طرح‌های مربوط به اشتغال مردانی که با زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کنند، امتیاز ویژه اعطا می‌شود. همچنین باید با آموزش و اعطای وام، زمینه توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانوارهای نیازمند فراهم شود. مناطق مرزی، محروم و روستایی در اولویت اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارند. همچنین علاوه بر این به مددجویان مجری طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان و کارآفرین و طرح‌های مربوط به اشتغال مردانی که با زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کنند یا سرپرستی ایتام را برعهده گیرند، امتیاز ویژه اعطا می‌شود. برچسب ها: کمیته امداد ، مددجویان ، زنان سرپرست خانوار ، ازدواج ، وام اشتبغال
 • اهداء جهیزیه به شش نوعروس تحت پوشش کمیته امداد در مراغه
 • به گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازتبریز؛ابراهیمیرئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه گفت : این جهیزیه ها به همت خیران مسجد امام رضا (علیه السلام ) این شهر و با هزینه 240 میلیون ریال تهیه شده است. وی افزود: این لوازم شامل یخچال ، فرش ، اجاق گاز ، تلویزیون ، پتو ، اتو ، لحاف و تشک و سرویس آشپزخانه است. وی گفت : با تلاش خیران تامین جهیزیه برای نیازمندان در مراغه به روز شده و هیچ نوعروسی در نوبت دریافت جهیزیه نیست. انتهای پیام/خ 80 نوعروس نیازمند مراغه ای به همت خیران از ابتدای امسال روانه خانه بخت شده اند
 • اهدا جهیزیه به شش نوعروس تحت پوشش کمیته امداد در مراغه
 • شش سری جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی مراغه اهدا شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه گفت : این جهیزیه ها به همت خیران مسجد امام رضا (علیه السلام ) این شهر و با هزینه 240 میلیون ریال تهیه شده است.ابراهیمی افزود: این لوازم شامل یخچال ، فرش ، اجاق گاز ، تلویزیون ، پتو ، اتو ، لحاف و تشک و سرویس آشپزخانه است.وی خاطرنشان کرد : 80 نوعروس نیازمند مراغه ای به همت خیران از ابتدای امسال روانه خانه بخت شده ان .ابراهیمیگ فت : با تلاش خیران تامین جهیزیه برای نیازمندان در مراغه به روز شده و هیچ نوعروسی در نوبت دریافت جهیزیه نیست .شهرستان مراغه با حدود 260 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان شرقی واقع است.
 • اهدای جهیزیه به ۵۴ زوج جوان مددجوی کمیته امداد میرجاوه
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناززاهدان،مسئول عقیدتی و سیاسی هنگ مرزی میرجاوه در این مراسم اظهار کرد: انسان کمال طلب و سعادت خواه است و این سعادت و خوشبختی در گرو اعمال خود انسان است، ازدواج سنت پیامبر استد و ایشان بر مسئله ازدواج تاکید کردند بنابراین باید زمینه ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنیم، ازدواج خیر و برکت را برای زندگی به ارمغان می آورد. حجت الاسلام والمسلمین خوانساری افزود: اگر انسان به سنت رسول خدا و دستورات خداوند عمل کند بدون شک زوجین زندگی سعادتمندی خواهند داشت، خداوند در ازای هر کار خیری صد برابر پاداش می دهد مسئولین و نیکوکاران برای فراهم آوردن زمینه ازدواج جوانان قدم بردارند خداوند پاداش این قدم ها را چندین برابر می دهد. وی ادامه داد: والدین مقوله ازدواج را آسان بگیرند ازدواج در جوانی راه را بر انحراف جوانان می بندد و والدین باید جوانان را در این زمینه کمک کنند. در پایان این مراسم به هدایای ازدواج به 54 زوج مددجو با اعتباری بالغ بر 78 میلیون تومان اهدا شد. انتهای پیام/ع اهدای جهزیه به زوجین مدد جوی کمیته امداد میرجاوه
 • ۱۰۰ هزار خانواده در استان اصفهان تحت پوشش کمیته امداد هستند
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حمیدرضا شیران عصر امروز در جمعمسؤولانهیأت‌های مذهبی اصفهان اظهار کرد: خیریه‌های استان اصفهان غالباً زاییده هیأت‌های مذهبی است، در کمیته امداد 100 هزار خانواده تحت پوشش داریم که 4 هزار خانواده از این تعداد حداقل یک بیمار صعب‌العلاجدر خانواده خود دارند و آرزویشان این است که در جلسات امام حسین(ع) شرکت کنند. وی افزود: یک مدیریتی در هیأت‌ها شکل بگیرد تا بخشی از نذورات و غذاهای تهیه‌شده به سمت کمیته امداد سوق پیدا کند تا در اختیار این خانواده‌ها قرار بگیرد، فرمانده سابق نیروی انتظامی استان اصفهان پس از آن که مسؤولیتشان در اصفهان تمام شد تمام هدایایی که از اصفهان دریافت کرده بودند را به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد انفاق کردند. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان در پایان با بیان اینکهبسته‌های حمایتی کمیته امداد در سطح استان اصفهان 300 هزار تومان است،گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده 100 درصد کمک‌های مردمی به نیازمندان داده می‌شود و فرماندهان نظامی استان هم حامی ایتام هستند. انتهای پیام/م
 • اولین جلسه بررسی زمینه های همکاری جهاد دانشگاهی و کمیته امداد قم برگزار شد
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قم، در جلسه ای که با حضور مدیرکل و معاونان کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس جهاد دانشگاهی قم و معاونان این نهاد برگزار شد، زمینه های همکاری و راهکارهای اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری فی مابین بررسی و نمایندگان دو طرف جهت پیگیری آن مشخص شدند.تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی و جهاد دانشگاهی با اهدافی از جمله استفاده از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربی جهاد دانشگاهی در جهت توانمندسازی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خانواده های مورد حمایت کمیته امداد و ارتقای سطح خدمات و فعالیت های حمایتی به جامعه محرومین و نیازمندان، در تیرماه سال جاری به امضای فتاح رئیس کمیته امداد و طیبی رئیس جهاد دانشگاهی رسیده بود.زمینه های همکاری دیده شده در این تفاهم نامه اشتغال و توانمندسازی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و حمایت های اجتماع است از جمله تعهدات جهاد دانشگاهی، همکاری در تولید محتواهای فرهنگی، دینی و اعتقادی برای گروه هدف کمیته امداد، همکاری در راستای توانمندسازی مددجویان مورد حمایت کمیته امداد در سطوح عمومی و تخصصی، بهره گیری از ظرفیت جهاد دانشگاهی در بخش درمانی و بیمه خانواده های نیازمند خصوصا در مناطق محروم و ... است. در پایان این جلسه میرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بر آغاز هرچه سریعتر همکاری ها در حوزه های فرهنگی، اشتغالزایی، منابع انسانی، حمایت های اجتماعی، سالمندان و زنان سرپرست خانوار و تشکیل کمیسیون و کمیته های پیگیری متناسب با هر حوزه تاکید کرد و علی قیداری را به عنوان رابط و نماینده کمیته امداد استان قم در پیگیری همکاری ها تعیین کرد.
 • فعالیت های کمیته امداد موجب رضایت امام زمان عج است سخنان ترامپ در سازمان ملل نماد سرخوردگی آمریکا بود
 • به گزارش ایرنا، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی روز پنجشنبه در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم و هیات همراه، افزود: فعالیت های کمیته امداد از ابتدای پیروزی نهضت اسلامی روز به روز گسترش یافته و تنها خداوند است که می تواند پاداش خدمت به محرومان را برای امام خمینی (ره) که عامل ایجاد این نهاد بودند و سایر خدمتگزاران صادق آن به حساب آورد.وی بیان کرد: کمیته امداد امروز بدون هیچ گونه جناح بندی سیاسی و منافع مالی، تنها برای کمک به محرومان جامعه در صحنه حاضر است و در راستای سیاست های نظام و رهبر معظم انقلاب برای کاهش فقر و حمایت از اقشار ضعیف به فعالیت می پردازد.وی با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در نهاد انقلابی کمیته امداد، ادامه داد: برنامه ریزی و آموزش، دو عامل مهم موفقیت فعالیت های فرهنگی است که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان کمیته امداد قرار گیرند تا نتیجه اقدامات ایشان علاوه بر مسائل مادی بر روح و روان محرومان جامعه نیز تاثیر گذاری لازم را داشته باشد.آیت الله مصباح یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: این مقام آمریکایی به جای 15 دقیقه سخنرانی 40 دقیقه صحبت کرد و بیش از نصف آن را به موضوع ایران اختصاص داد؛ این مساله نشان می دهد ایران اسلامی امروز به اقتداری مثال زدنی در سطح جهان دست یافته و کشوری که می تواند رقیب آمریکا باشد و آن را به زانو درآورد تنها ایران است.وی افزود: روزگاری نمایندگان مجلس ایران را نیز آمریکایی ها تعیین می کردند اما امروز وضعیت این کشور به جایی رسیده است که رئیس جمهوری آمریکا در برابر آن ناتوان می شود و نمی داند در برابر عزت ایران اسلامی چه بگوید تا جایی که خود آمریکایی نیز...
 • فعالیت های کمیته امداد موجب رضایت امام زمان عج است/سخنان ترامپ در سازمان ملل نماد سرخوردگی آمریکا بود
 • قم – ایرنا – رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش های مختلف برای خدمت رسانی مطلوب به نیازمندان جامعه موجب رضایت امام زمان (عج) است و دعای خیر ایشان را برای نظام اسلامی در پی دارد. به گزارش ایرنا، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی روز پنجشنبه در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم و هیات همراه، افزود: فعالیت های کمیته امداد از ابتدای پیروزی نهضت اسلامی روز به روز گسترش یافته و تنها خداوند است که می تواند پاداش خدمت به محرومان را برای امام خمینی (ره) که عامل ایجاد این نهاد بودند و سایر خدمتگزاران صادق آن به حساب آورد.وی بیان کرد: کمیته امداد امروز بدون هیچ گونه جناح بندی سیاسی و منافع مالی، تنها برای کمک به محرومان جامعه در صحنه حاضر است و در راستای سیاست های نظام و رهبر معظم انقلاب برای کاهش فقر و حمایت از اقشار ضعیف به فعالیت می پردازد.وی با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در نهاد انقلابی کمیته امداد، ادامه داد: برنامه ریزی و آموزش، دو عامل مهم موفقیت فعالیت های فرهنگی است که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان کمیته امداد قرار گیرند تا نتیجه اقدامات ایشان علاوه بر مسائل مادی بر روح و روان محرومان جامعه نیز تاثیر گذاری لازم را داشته باشد.آیت الله مصباح یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: این مقام آمریکایی به جای 15 دقیقه سخنرانی 40 دقیقه صحبت کرد و بیش از نصف آن را به موضوع ایران اختصاص داد؛ این مساله نشان می دهد ایران اسلامی امروز به اقتداری مثال زدنی در سطح جهان دست یافته و کشوری که می تواند رقیب آمریکا باشد و آن را به زانو درآورد تنها...
 • آیت الله مصباح یزدی:ترامپ نمی داند در برابر عزت ایران چه بگوید/در کمیته امداد شائبه منفعت سیاسی وجود ندارد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی ظهر امروز در دیدار مدیران کمیته امداد خمینی (ره) استان قم که در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به گسترش خدمات کمیته امداد اظهار کرد: خدمات این کمیته از لحاظ کمی و کیفی رشد کرده است که این مسئله جای شکر دارد. وی ادامه داد: حساب خدماتی که کمیته امداد خمینی (ره) به مددجویان ارائه کرده، فراتر از کارهای عادی است، هر خدمتی که در کمیته امداد ارائه می‌شود، ثوابی هم برای امام راحل در نظر گرفته خواهد شد، چون تمام خدمت‌ها در نظام جمهوری اسلامی به خاطر بنیان‌گذاری این نظام توسط امام خمینی (ره) بود. استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: اگر کسی روش خوبی را پایه‌گذاری کند، هر شخص دیگری که به آن روش خوب عمل کند، در ثواب آن کار تا روز قیامت شریک خواهد شد. مصباح‌یزدی کمیته امداد امام خمینی (ره) را از نهادهای انقلابی دانست و تصریح کرد: در کمیته امداد شائبه منفعت سیاسی و گروهی نبود و کسانی که در این کمیته خدمت کردند، تنها به دنبال رضایت خداوند بودند و بسیاری از آنان در قبال کارهایشان پاداش دریافت نمی‌کردند. وی ادامه داد: امنیت و عزتی که کشورمان پس از انقلاب اسلامی به آن دست یافت و در برابر دشمنان مقاومت کرد و هر روز بر پیشرفت‌های آن افزوده شد، به دلیل برکت همان دعاهایی است که امام زمان (عج) در حق مردم ایران داشته است. استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: رئیس جمهور آمریکا بیش از نیمی از سخنرانی خود در سازمان ملل را به صحبت درباره ایران اختصاص داد، البته سخنان او دشمنی با کشورمان بود، ترامپ دشمن خود را ایران می‌داند، کشوری که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نوکر آمریکا بود، اکنون رئیس جمهور را آمریکا کلافه کرده است و ترامپ نمی‌داند در برابر عزت ایران چه...
 • نحوه ملموس کردن عینی کردن و واقعی کردن گزارش خبری
 • مهم‌ترین نکته‌ای که برای انتخاب سوژه پیشنهاد می‌ شود انتخاب موضوع‌های ساده و عینی است. ویژگی‌های اصلی یک سوژه خوب عبارت است از موضوعی جزئی، عینی و ملموس برای همه مردم. موضوعی که برای قشر وسیعی از مردم جالب باشد. پژوهش خبری صدا وسیما:موضوع گزارش باید آن‌قدر جالب باشد که نظر بیننده و شنونده را به خود جلب کند، به‌طوری‌که آن را برای دیگران هم تعریف کند. اگر هر همکار خبری درباره موضوع گزارش از شما بپرسد "چه اهمیتی دارد که این را می‌نویسید؟" و شما پاسخ مناسبی برای آن نداشته باشید یعنی، موضوع مناسبی را انتخاب نکرده‌اید. مهم‌ترین نکته‌ای که برای انتخاب سوژه پیشنهاد می‌ شود انتخاب موضوع‌های ساده و عینی است. ویژگی‌های اصلی یک سوژه خوب عبارت است از موضوعی جزئی، عینی و ملموس برای همه مردم. موضوعی که برای قشر وسیعی از مردم جالب باشد. یک گزارش خوب بر اساس آگاهی کامل در مورد موضوع مشخص تهیه و تولید می شود. آنها را گزارشگران صاحب تجربه به تصویر یا نگارش در می آورند و وقت زیادی را صرف تهیه گزارش می کنند. استفاده از حواسی غیر از بینایی در تهیه گزارش باعث می شود مخاطب درکی عمیق تر از مطلب داشته باشد و گزارش زنده تر و احساس برانگیزتر شود. اشاره به جزئیات رویداد و نوشتن به زبانی ساده و همه فهم و با هدفی مشخص، گزارش را چون آیینه ای از واقعیت رویدادها تبدیل می کند. اینکه چگونه بنویسی مهم است، برای مثال در زمان تعطیل شدن یک کارگاه یا کارخانه، آیا بهتر است بیشتر در مورد کارگران بنویسی و از آنها حمایت کنی یا از صاحب کارخانه وکارفرما؟ درصورتی که صاحب کارگاه یا کارخانه در این بین دچار خسارت هم شده باشد. یا در مورد دیگر رویدادها، اولویت باید با چه کسی یا چه چیزی باشد؟ درحقیقت، گزارشگر نباید از هیچ کدام حمایت کند و...
 • عملیات آواربرداری و امداد رسانی به مصدومان حادثه انفجار گاز در قم
 • عکاس: مهدی جمشیدی
 • پایان عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در قم با ۵ کشته و ١٦مصدوم
 • رییس سازمان اورژانس کشور از پایان عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در قم خبر داد. پیرحسین کولیوند در گفت و گو با ایسنا در مورد آخرین جزئیات انفجار مجموعه اقامتی در قم اظهار کرد: عملیات امدادرسانی به پایان رسید و در مجموع ٥ نفر در این حادثه فوت کردند. سرپرست سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: چهار نفر از فوتی ها خانم و یک نفر آقا هستند. وی در مورد آمار مصدومان نیز اظهار کرد: این حادثه منجر به مصدومیت ١٦ نفر شد. کولیوند ادامه داد: در حال حاضر 8 نفر در بیمارستان بستری و مابقی پس از بررسیهای لازم و دریافت خدمات درمانی ترخیص شده اند. ۳ مصدوم نیز بصورت سرپایی درمان شدند. به گزارش ایسنا، حوالی ظهر امروز انفجار کپسول گاز در مجموعه اقامتی در قم، منجر به ریزش آوار شد. انتهای پیام
 • افزایش فوتی های حادثه انفجار قم به ۵ نفر/پایان عملیات امداد و نجات
 • معاون مرکز فوریت‌های پزشکی قم گفت: با بیرون آوردن جسد یک خانم حدود 60 ساله از زیر آوار ، آمار فوتی های حادثه انفجار مسافرخانه در قم به پنج تن رسید.مهدی فراهانی عصر پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا خاطرنشان کرد: پیش از این چهار نفر فوتی از زیر آوار خارج شده بود و تعداد مصدومان این حادثه همان 14 تن می باشد که 12 تن آنها در بیمارستان های نکویی و علی ابن ابیطالب قم بستری شدند.وی یادآورشد: احتمال اینکه افراد دیگری در زیر آوار باشند کم است ولی همچنان نیروهای آتش نشانی و اورژانس در محل حضور دارند.خبرنگار ایرنا مستقر در مکان حادثه نیز گزارش داد: عملیات آوار برداری مسافرخانه به کار خود پایان داد.این انفجار حوالی ساعت 12:50 در یک واحد اقامتی 2 طبقه در کوچه آبشاردر هسته مرکزی شهر به وقوع پیوست.پایان عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در قم با 5 کشته و ١٦مصدومرییس سازمان اورژانس کشور از پایان عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در قم خبر داد.کولیونددر مورد آمار مصدومان نیز اظهار کرد: این حادثه منجر به مصدومیت ١٦ نفر شد.کولیوند ادامه داد: در حال حاضر 8 نفر در بیمارستان بستری و مابقی پس از بررسیهای لازم و دریافت خدمات درمانی ترخیص شده اند. ۳ مصدوم نیز بصورت سرپایی درمان شدند.
 • ضرورت جذب سرمایه و فناوری در صنعت نفت و گاز
 • بزرگ‌ترین اولویت در صنعت نفت و گاز کشور را باید در روزآمد کردن آن دانست به گونه ای که این صنعت به‌ واسطه مشکلات سال‌هاست که روزآمد نشده است و این عقب‌ماندگی فناورانه را می‌توان در حدود ۳۰ سال برآورد کرد. خبرگزای میزان:بزرگ‌ترین اولویت در صنعت نفت و گاز کشور را باید در روزآمد کردن آن دانست به گونه ای که این صنعت به‌ واسطه مشکلات سال‌هاست که روزآمد نشده است و این عقب‌ماندگی فناورانه را می‌توان در حدود ۳۰ سال برآورد کرد. بزرگ‌ترین اولویت در صنعت نفت و گاز کشور را باید در روزآمد کردن آن دانست. این صنعت به‌واسطه مشکلات عدیده نظیر جنگ، تحریم و بسیاری دیگر، سال‌هاست که روزآمد نشده است، به نحوی که این عقب‌ماندگی فناورانه را می‌توان در حدود ۳۰ سال برآورد کرد. تمرکز بر این مهم و به دست آوردن فناوری روزآمد، در کنار جذب سرمایه لازم برای تامین مالی این پروژه اولویت نخست مجموعه وزارتخانه نفت است. کشور برای ایجاد چنین تحولی نیازمند سرمایه‌ای بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار است. سرمایه‌گذاری هنگفتی که از طریق آن بتوان زمینه ورود بهترین شرکت‌های دنیا را مهیا کرد. نمی‌توان در کشوری با ذخایر نفت و گاز به این وسعت، بدون تعامل با شرکت‌های صاحب‎نام و تکنولوژی به نحو حداکثری از ظرفیت موجود بهره‌برداری کرد. ذخایر عظیم نفت و گازی که باید هرچه سریع‌تر به حداکثر ظرفیت تولید خود نزدیک شود. روند جهانی کنونی و تمایل به کاهش مصرف انرژی‌های فسیلی، در کنار پیشرفت صنایع مرتبط با انرژی‌های پاک نظیر خودرو های برقی و ...، به ما این پیغام را می‌دهد که ضرورت دارد پیش از رسیدن این فناوری‌ها به نقطه سربه‌سری هزینه‌ها، از همه ظرفیت کنونی بازار استفاده شود. موضوعی که البته بارها از سوی مدیریت کنونی مجموعه وزارت نفت نیز بیان شده و نشان از اشراف آنها بر سه پیش‌نیاز مهم آن، جذب سرمایه،...
 • پایان عملیات امداد و نجات حادثه انفجار گاز در قم/۵ نفر کشته و ۱۶ نفر مصدوم شدند
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، پیر حسین کولیوند از پایان عملیات امداد و نجات حادثه انفجار گاز در قم خبر داد. به گفته وی، در این حادثه 16 نفر مصدوم شده و 5 نفر نیز جان خود را از دست دادند. دکتر کولیوند بیان کرد: در حال حاضر 8 نفر در بیمارستان بستری و باقی مصدومان پس از بررسی های لازم و دریافت خدمات درمانی ترخیص شده اند. 701 امداد و نجات اورژانس هلال احمر پیر حسین کولیوند
 • اجماع اعضای ۱ ۵ بر ضرورت اجرای برجام
 • نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران خارجه در سازمان ملل برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر خارجه کشورمان بعد از این نشست گفت: در جلسه کمیسیون مشترک، اجماع اعضای 1+5 بر ضرورت اجرای برجام بود و قطعنامه شورای امنیت مورد تاکید کشورها قرار گرفت. ظریف با بیان اینکه آمریکا تعهدات خود را در برجام اجرا نکرده است افزود: سخنرانی بسیار سخیف رئیس جمهور آمریکا نشان دهنده دور بودن این کشور از واقعیات جامعه بین المللی است. رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز که نخستین بار در این نشست حضور داشت پس از این نشست گفت: آمریکا دغدغه های مهمی درباره موافقتنامه هسته ای ایران دارد. تیلرسون افزود: ترامپ درباره برجام تصمیم گیری کرده اما این تصمیم را هنوز به دیگران اعلام نکرده است. تیلرسون پس از آنکه ایران را به فعالیت های مخرب سایبری و اقدامات بی ثبات کننده در منطقه متهم کرد گفت: ایران به توسعه برنامه موشکی ادامه داده که این اقدام تهدید کننده امنیت آمریکا و ثبات منطقه است. وزیر خارجه امریکا گفت: شاید انتظارات فنی در برجام برآورده شده باشد ولی به صورت کلی تر، خواست ها برآورده نشده اند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم گفت: اروپایی ها اطمینان می دهند برجام به قوت خود باقی می ماند. موگرینی افزود: هیچ نیازی به مذاکرات دوباره بر سر توافق هسته ای وجود ندارد. موگرینی پایبندی ایران به برجام را تایید کرد و گفت: برجام صرفاً به برنامه هسته ای ایران محدود است و ممکن است به مسائل دیگر؛ خارج از این محدوده و در جایی دیگر پرداخته شود.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست ایران و پنج بعلاوه یک نیز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت : همه طرف های دخیل در برجام به تعهداتشان عمل کرده اند. موگرینی افزود : بندهای برجام از سوی ایران نقض نشده است و...
 • ضرورت کیفیت بخشی به برنامه های محرم
 • برنامه های محرم باید با کیفیت هرچه تمام تر برگزار شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، امام جمعه دهدشت در نشست ستاد شئون فرهنگی این شهرستان که با حضور مسئولان و هیئت‌های مذهبی برای برنامه ریزی عزاداری ایام دهه اول محرم در شهرستان برگزار شد گفت: محرم در راستای رسالتی است که پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) در واقعه غدیر بر عهده ما گذاشت و باید از آن پاسداری کنیم. حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی افزود: عاشورا حرکتی بود که غدیر آن را تفسیر کرد و ظرفیتی ایجاد کرد که تاریخ آفرینش دچار تحول شد. امام جمعه دهدشت گفت: همه مسئولیت داریم تا روز قیامت در مسیر ولایت تبلیغ کنیم. وی کیفیت بخشی به برنامه‌های محرم را لازم خواند و ادامه داد: برنامه‌ها باید محتوایی باشند و از جوانان در هیئت‌های مذهبی استفاده شود.
 • تشکیل کمیته مشترک بخش های خصوصی ایران و کرواسی
 • به گزارش ایلنا به نقل از اتاق بازرگانی ایران، رئیس اتاق ایران در نشست با رئیس اتاق اقتصاد کرواسی پیشنهاد کرد: برای پیگیری امور و ادامه روند مذاکرات و همکاری‌ها میان ایران و کرواسی یک کمیته مشترک کاری ایجاد و با اموری همچون اعزام و تبادل هیات‌ها و مبادله اطلاعات و پیگیری مذاکرات،‌ روند همکاری میان دو کشور را تسهیل کند. غلامحسین شافعی تاکید کرد: کار اصلی بعدازاین سفرها آغاز می‌شود و باید با پیگیری‌های مداوم از طریق همین کمیته نتیجه مذاکرات و گفتگوها را عملی کرد. مسلم است که برای افزایش همکاری‌ها، علاقه‌مندی زیادی در دو طرف وجود دارد و زمینه‌های همکاری به‌ویژه در زمینه‌های منطقه‌ای بسیار زیاد است. رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور همکاری در زمینه ریل و لوکوموتیو را از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری ایران و کرواسی دانست و گفت: توسعه حمل‌ونقل ریلی ایران یک فرصت طلایی برای کرواسی است و کروات‌ها با توجه به ظرفیت خوب خود، می‌توانند از این امکان استفاده بکنند. شافعی به پروژه احیای جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: به باور من با احیای جاده ابریشم ظرفیت توسعه همکاری‌ها و ترانزیت ایران از شرق به غرب افزایش پیدا می‌کند و نیاز به توسعه بسیار حمل‌ونقل ریلی در کشور وجود دارد. رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور انجام سرمایه‌گذاری مشترک در کشتی‌سازی را هم از زمینه‌های همکاری ایران و کرواسی برشمرد و گفت: ما باید ظرفیت‌های حمل‌ونقل دریایی خود را گسترش دهیم که با توجه به ظرفیت بسیار بالای کرواسی در این زمینه، دو طرف می‌توانند در این زمینه هم همکاری داشته باشند. همچنین با توجه به اینکه ایران کم‌ریسک‌ترین و پربازده‌ترین کشور برای انجام امور اقتصادی در منطقه است و قانون سرمایه‌گذاری ما هم تسهیلات خوبی برای کار اقتصادی در نظر گرفته است، سرمایه‌گذاری مشترک می‌تواند پایه دیگری برای همکاری‌های اقتصادی باشد. شافعی در بیان ظرفیت‌های ایران گفت: از طریق ایران شما می‌توانید به...
 • شهرداری خاش به استقبال ماه مهر رفت/۱۳ کمیته زیباسازی سطح شهر و مدارس فعال شد
 • دومین جلسه ستاد استقبال از مهر شهرداری خاش با حضور اعضای کمیته های مختلف با هدف ارائه خدمات مطلوب به فرزندان مردم جهت فراگیری علم و دانش در دفتر شهردار تشکیل شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالوحید هاشمزهی معاون شهردار خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: همه ساله در روزهای نخست فصل بازگشایی مدارس جلسه ستاد استقبال از مهر به منظور برنامه ریزی جهت آماده سازی شهر جهت شروع ماه مهر و هماهنگی با آموزش و پرورش برای خدمات دهی مطلوب تر به دانش آموزان برگزار می شود. وی ادامه داد: ۱۳ کمیته این ستاد کار خدمت رسانی به دانش آموزان را برعهده دارند و از 20 شهریور ماه کار آنها شروع و تا 15 مهر ماه ادامه دارد. هاشمزهی بیان کرد: امسال برای چهارمین سال است که ستاد استقبال از مهر با دستور شهردار خاش تشکیل می گردد تا شهرداری در کنار آموزش و پرورش طرح هایی را اجرا کنند و طبق دستور شهردار، شهر برای استقبال از مهر آماده می شود. وی افزود: در سالهای قبل کارها به نحو احسن انجام شده و امسال برای بهتر اجرا کردن برنامه های این ستاد زودتر از سالهای گذشته وارد برنامه ریزی و کار اجرایی می شویم و امروز نیز برنامه های اجرایی هر واحد مشخص گردید. معاون شهردار خاش گفت: هر کمیته پس از انجام وظایف می بایست گزارش مکتوب و مصوری از اقدامات خود را در اختیار دبیرخانه ستاد قرار دهد تا در جلسات مختلفی که در استانداری برگزار می شود با دست پر حضور یافته و از عملکرد شهرداری دفاع کنیم. وی اظهار کرد: تاکنون کار رنگ آمیزی مدارس، پاکسازی نخاله ها و نظافت مدارس، رفع نقاط حادثه خیز انجام شده و کار خط کشی و آسفالت معابر مقابل مدارس هم شروع می شود....
 • ضرورت توجه بیشتر به مرز مهران در اربعین حسینی
 • مسئول ستاد اربعین سپاه حضرت امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: استان ایلام در زمینه زیرساخت‌ها برای رسیدگی به وضعیت زائران و امکانات مورد نیاز آن‌ها باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار بگیرد. به گزارش ایسنا،«سرهنگ طهماسبی» اظهار کرد: اربعین امسال شمار زائران عبوری از مرز مهران بیشتر می‌شود و به ویژه در برگشت بخش عمده از زائران که مرزهای خوزستان و خسروی به خاک عراق می‌روند در برگشت مرز مهران را انتخاب کنند. وی افزود: استان ایلام در زمینه زیرساخت‌ها برای رسیدگی به وضعیت زائران و امکانات مورد نیاز آن‌ها باید بیشتر از گذشته مورد توجه مسئولان قرار بگیرد. طهماسبی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اربعین، اجرای طرح امنیتی - نظامی - ترافیکی اربعین است که بر مقوله امنیت و اهمیت آن با توجه به حجم بسیار زیاد زائران بیش از سایر ابعاد اربعین تأکید می‌شود. وی یادآور شد: نکته حائز اهمیت دیگر جلوگیری از تردد زائران فاقد برگه و مدارک لازم برای عبور از مرز است که باید همه زائران از استان‌های مبدأ تا مقصد کنترل شوند و هرچند سال گذشته در این خصوص بحث‌های زیاد شد، اما کار خاص و قابل توجهی صورت نگرفت و مشکلات عدیده‌ای بروز پیدا کرد. انتهای پیام
 • ضرورت استفاده از ظرفیت های تحقیقاتی در رفع چالش های صنعت آبفا
 • به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، احمد سیاحی با بیان اینکه؛ الان فاضلاب از مسائل جدی زیست محیطی بوده و اجرای شبکه و طرح فاضلاب مدرن هدررفت سرمایه نیست، گفت: کارهای تحقیقاتی زیادی در کشور انجام می شود اما ما به دنبال کارهای تحقیقاتی تاثیرگذاری هستیم که بتواند مشکلات این صنعت را حل کند. وی ادامه داد: در همین رابطه برای اولین بار 11 پروژه تحقیقاتی ملی را که در رفع چالش های صنعت آبفا موثر است، طراحی کردیم. وی با اشاره به شرایط اقلیمی خاص استان های جنوبی کشور، استمرار خشک سالی، پراکندگی شهرها و روستاها، هزینه بر بودن اجرای طرح های فاضلاب و خطوط انتقال آب طولانی را از جمله چالش های صنعت آب و فاضلاب در این استان ها عنوان کرد. سیاحی در ادامه گفت: مسئولان فقط مجری نیستند بلکه بازوهای فکری هستند که بایستی برای حل مشکلات پیشنهادات عملی داشته باشند. وی همچنین بر ضرورت کیفیت ساخت و نگهداری از تاسیسات صنعت آب و فاضلاب تاکید کرد و گفت: برای ارزیابی کیفی کالاها شاخص و متری نداریم که باید با ایجاد نرم افزارهای لازم در تامین کالاها و تجهیزات این صنعت کیفیت را لحاظ کنیم. مدیرکل دفتر تحقبقات، توسعه فن آوری و ارتباط با صنعت آبفای کشور در ادامه سفر یک روزه خود، از توانمندی های آزمایشگاهی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و روند اجرای پروژه آبشیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس بازدید کرد. در این جلسه چند تن از محققین معاونت پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز جهت ارائه طرح های تحقیقاتی خود حضور داشتند.
 • ضرورت استاندارد سازی کالاها پیش نیاز توسعه پایدار
 • به گزارش ایرنا ، شهباز حسن پور پنجشنبه در نشست با مدیرکل و کارکنان اداره کل استاندارد استان کرمان ضمن تقدیر از فعالیت های این اداره کل جهت ارتقای چشمگیر استانداردسازی افزود: برای درنوردیدن بازارهای جهانی و حضور در بازارهای هدف دنیا و معرفی کالای مرغوب و با کیفیت ایرانی از جمله پسته، خرما، فرش و گلیم سیرجان نیازمند همکاری اداره کل استاندارد هستیم.وی تصریح کرد: همراهی اداره کل استاندارد در نظارت بر تولید محصولات ارگانیک، کنترل سموم محصولات گلخانه ای و معرفی کالاهای تولیدی واحدهای صنعتی و کشاورزی استان کرمان برای تولید و عرضه کالای مرغوب در بازارهای جهانی امری الزامی است.عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان ملی استاندارد باید برای تشویق واحدهای تولیدی دارای نشان استاندارد، امتیازاتی ویژه برای این واحدها منظور کند.در این نشست همچنین علی بیگ زاده، مدیر کل استاندارد استان کرمان ضمن تسلیت به مناسب فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان به برنامه ها، اهداف و عملکرد این اداره کل در سال گذشته پرداخت.خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار : بهنام احمدی *7420/ 5054
 • ظریف:اجماع ۱ ۵ بر ضرورت برجام/آمریکا از واقعیات جامعه بین المللی دور است
 • نیویورک - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توضیح جلسه وزرای کمیسیون مشترک برجام گفت: در این جلسه بر رعایت کامل برجام و مذاکره ناپذیر بودن آن تاکید شد. به گزارش بامداد پنج شنبه ایرنا، محمد جواد ظریف شامگاه چهارشنبه به وقت محلی پس از این نشست در جمع دو رسانه رسمی جمهوری اسلامی ایران، افزود: اعضای 1+5 البته به غیر از یک کشور بر رعایت کامل برجام و غیر قابل مذاکره بودن برجام تاکید کردند و اینکه همه طرف ها به این دستاورد جامعه بین المللی متعهد بمانند.وی ادامه داد: جمهوری اسلامی درباره موارد نقضی که از سوی ایالات متحده از ابتدای اجرایی شدن برجام و به خصوص در دوره دولت جدید آمریکا مطرح بوده است، همچون اظهاراتی که مقامات آمریکا کردند که از نظر ما مناسب نبوده و برای مقررات برجام که بعضی موارد آن به عنوان نقض مواد 26،28 و 29 برجام قابل تفسیر است، صحبت کرد.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: این ها را مطرح کردیم و این که ایالات متحده از ابتدا در اجرای تعهدات خود کوتاهی کرده است. همه دولت هایی که حضور داشتند بر ضرورت اجرای برجام از سوی همه طرف ها تاکید کردند.ظریف تصریح کرد: جلسه کاملا مشخصی بود که نگرش جامعه بین المللی به برجام به عنوان یک توافق چند جانبه و نه یک توافق دو جانبه و همین طور قطعنامه شورای امنیت، مورد تاکید کشورها قرار گرفت.وی درباره تداوم این جلسات نیز گفت: این دومین جلسه در سطح وزرا بعد از اجرایی شدن برجام است. سال گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل جلسه ای تشکیل و بحث های خوبی شد، این بار دوم است که البته از چند ماه قبل احتمال تشکیل جلسه، پیش بینی شده بود.رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشت که ایالات متحده تعهدات خود را اجرا نکرده...
 • ضرورت جذب سرمایه گذار در راستای تسریع بخشی در اجرای پروژه ها
 • به گزارش ایلنا از رشت،به همت شهرداری مرکز و شهرداری منطقه چهار رشت در مراسمی فاز دوم پارک دانشجو و پل عابر پیاده مکانیزه شهدای گمنام با حضور مسعودنصرتی شهردار منتخب شهر رشت، فرامرز جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت، امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا ، محمد حسن علیپور عضو هیات رئیسه شورا، متین عاشوری مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. فرامرز جمشیدپور با تاکیدبر ضرورت رفع آلودگی‌های تالاب عینک و رفع تصرف حاشیه رودخانه های اطراف شهر تصریح کرد: احیا و جمع آوری فاضلاب‌های خانگی، تبدیل حواشی رودخانه ها به یک فضای سبز و تفریحی برای مردم و ایجاد مهمانسرا در اطراف رودخانه ها از اهم برنامه های شهرداری است. سرپرست شهرداری رشت از نیاز جذب سرمایه گذار در اجرای پروژه ها سخن گفت و افزود: در ساخت و تجهیز پل عابر پیاده مکانیزه هم دو گروه سرمایه گذار جذب شد؛ یک گروه با دستور ساخت ۱۴ پل، ۸ پل را اجرایی و به بهره برداری رساند. وی افزود: گروه دیگر که تحت نظارت جهاد دانشگاهی بود ساخت ۲۷ پل را در برنامه کاری خود دارند که امروز اولین پل این گروه افتتاح می شود. فرامرز جمشیدپور ظرفیت اسانسور پلعابر پیاده میدان شهدای گمنام را ۸ نفر اعلام کرد و گفت: در راستای امنیت سازی این پل دوربین مداربسته طراحی و نصب شده است. فاطمه شیرزاد ضمن قدردانی از عملکرد سازمانهای مردم نهاد اذعان داشت: خوشبختانه امروزه سازمانهای مردم نهاد نقش موثری در کاهش آسیبهای اجتماعی و زیست محیطی دارند. سخنگوی شورای اسلامی شهر رست از ثبت تالاب عینک در کنوانسیون رامسر خبر داد و افزود: در این کنوانسیون مجموعه شهرهای تالابی در راستای توسعه شهر و استفاده بهینه از تالاب ها گردهم می آیند. وی ضمن فراخوان دیگر سازمانها و نهادها در احیا تالاب و رودخانه های شهر...
 • ضرورت معرفی توانمندی های لرستان در قالب برگزاری مسابقات ورزشی
 • خرم آباد - معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بر ضرورت معرفی توانمندی‌های این استان در زمینه های مختلف در قالب برگزاری مسابقات ورزشی تاکید کرد. به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور صبح پنجشنبه در اولین دوره مسابقات قهرمانی موی تای کارگران کشور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: استان لرستان طی سنوات اخیر، میزبانی بسیاری از ورزش های مختلف را بر عهده گرفته و طی این سال ها میزبان کشتی پهلوانی جهانی و ورزش های مختلف جهانی بوده است. وی یکی از شاخصه های هنرهای رزمی را ترکیب واژگان ورزش و هنر عنوان کرد و افزود: در ورزش «موی تای»، علاوه بر تقویت جسم به دنبال تقویت روح و بنیادهای اخلاقی هم هستیم. معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان ادامه داد: انتخاب این هنرمندان از طبقه مولد جامعه یعنی طبقه کارگران می تواند جنبه تولیدی و اقتصادی هم پیدا کند. خجسته پو بیان داشت: امیدواریم شما عزیزانی که در این استان حضور پیدا کرده اید، بتوانید به عنوان الگوی طبقه کارگر معرفی شوید و بتوانید سایر اقشار را هم به این سمت رهنمون کنید. وی در ادامه سخنان خود امنیت امروز کشور را مدیون خون شهدا عنوان کرد و اشاره داشت: گرامیداشت و الگوگیری از یاد و ایثار شهدا که در زندگی خود به امام حسین(ع) اقتدا کردند، می تواند زیربنای زندگی ما را مستحکم کند. معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهارداشت: این مسابقات می تواند فرصتی برای معرفی استان باشد و شما ورزشکاران می توانید سفیرانی برای معرفی این استان به استان های خود باشید و در راستای معرفی جاذبه های استان منشأ اثر باشید.
 • ضرورت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با کمک دولت و مجلس
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به طرح همسان سازی حقوق، بر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به کمک دولت و مجلس تاکید کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در جلسه تجلیل از بازنشستگان و ورزشکاران نمونه شهرستان گرگان اظهار کرد: یکی از مسائلی که جامعه کارگری باآن روبرو خواهد بود ،سالمندی و بازنشستگی آنان است که با توجه به کاهش برخی مزایا در هنگام بازنشستگی و افزایش هزینه های آن در سنین سالمندی، معشیت این قشر را تحت تاثیر قرار می دهد. وی افزود: درسال های آتی بسیاری از کارگران بازنشسته می شوند و نیاز است در بحث رفاهی و حقوقی سالمندان و بازنشستگان تلاش ویژه ای صورت گیرد. مازندرانی با تاکید بر اینکه بخشی از اقدامات در جهت رفاه بازنشستگان توسط سازمان تامین اجتماعی انجام می گیرد، خاطر نشان کرد: برخلاف گذشته در سالهای اخیر درآمد این سازمان در مسیر درست هزینه می شود که پرداخت به موقع و باکمترین تاخیر حقوق بازنشستگان، گواه بر همین مطلب است. وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که درسالهای اخیر مطرح شده، همسان سازی حقوق است و با توجه به اینکه حقوق بازنشستگان کارگری پایین تر از بازنشستگان کشوری است، این موضوع برای جامعه کارگری با اهمیت است و به لحاظ قانونی باید پیگیری شود. مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: افزایش دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین گسترش سطح خدمات رفاهی این قشر از مسائلی است که با کمک دولت و مجلس باید دنبال شود. مازندرانی ابراز امیدوادی کرد، وضعیت معشیتی بازنشستگان به نقطه ایبرسد که این افراد پس از بازنشستگی مجبور به انجام شغل دیگری نباشند و شاهد اتفاقات و گشایش های خوبی برای آنان باشیم. انتهای پیام