استاد اقتصاد با بیان اینکه نباید به بهانه جذب سرمایه خارجی وطن فروشی کنیم گفت:‌ تفکر اقتصادی که برخی نسخه اقتصاد بیمار امروز کشور می‌دانند در زمان طاغوت امتحان شده است.

خبرگزاری تسنیم: استاد اقتصاد با بیان اینکه نباید به بهانه جذب سرمایه خارجی وطن فروشی کنیم گفت:‌ تفکر اقتصادی که برخی نسخه اقتصاد بیمار امروز کشور می‌دانند در زمان طاغوت امتحان شده است.

از طرفی ایران سرزمینی با ظرفیت‌های متنوع اقلیمی، جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی برای ایجاد اشتغال است اما آمار بیکاری در کشور بالا است و از طرف دیگر اخباری مبنی بر برملا شدن فساد در میان مسئولین دولتی مانند آن چیزی که در موضوع حقوق نجومی اتفاق افتاد باعث ایجاد یأس در مردم شده است؛ در این ارتباط و راهکارهای برون‌رفت از این وضعیت با ابراهیم رزاقی استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفتگو کردیم؛
وی با بیان اینکه اکنون ده هزار مدیر فاسد وجود دارد که با آنها مبارزه نمی‌شود گفت: نه تنها با آنها مبارزه نمی‌کنند بلکه آنها را مدیران لایق نیز می‌دانند. بنابراین وقتی افرادی با هزار میلیارد سرمایه اعلامی به مجلس شورای اسلامی وزیر می‌شوند نمی‌توان انتظار داشت که دردمندی فقیران را درک کنند.

* قابل درک نبودن درد مردم برای مدیران نجومی

رزاقی با بیان اینکه امام در وصیتنامه سفارش می‌کنند که که کوخ نشینان باید مسئولیتها را بر عهده بگیرند گفت: اگر مدیرانی با میزان دارایی بالا مدیر شوند درد مردم برای آنها قابل درک نیست.

این استاد دانشگاه تهران با انتقاد از این گفته مدیری که گفته است، نمایندگان باید کار داشته باشند گفت:‌ هدف این است که خوی کاخ‌نشینی در همه‌ی نمایندگان رسوخ کند و آنگاه دیگر مجلس، خانه کاخ‌نشینان خواهد بود و با خوی کاخ‌نشینی امکان حمایت از پا برهنگان وجود نخواهد داشت؛ چرا که درکی از آنها برایشان وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اکنون بزرگترین خطری که نظام اسلامی را تهدید می‌کند شدت رشد بیکاران و گرسنگان است گفت:‌این در حالی است که دولتمردان نسبت به آن بی‌خبرند و حتی آمار درستی نیز ندارند یا نمی خواهند که داشته باشند.

این استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دولت به چه حقی سالی حدود 60 میلیارد دلار درآمد کشور را که حق تمامی ملت ایران است برای برآورده کردن خواسته 5 درصد جامعه صرف واردات می‌کند گفت: این نظام نا متوازن در سایر بخشها نیز باید اصلاح شود اکنون اگر آمار گرفته شود اکثر تسهیلات بانکها برای افرادی است که کار غیر تولیدی انجام می‌دهند.

* قشر محروم با دست خود رأی به بهره‌مندی بیشتر ثروتمندان و محرومیت بیشتر خود می‌دهد

رزاقی با بیان اینکه اکنون متأسفانه اکثر مدیران را طبقه مرفه جامعه شکل می‌دهد گفت:‌ روز به روز نیز بر فاصله این دو طبقه در جامعه افزوده می‌شود. طبقه مرفه از همه امکانت در جامعه بهره‌مند است و امکانات رسانه‌ای نیز در دست آنها است و رسانه‌های بیگانه در خارج از کشور نیز از آنها حمایت می‌کند و به این شکل می‌شود که طبقه محروم همواره خود را برای انتخاب آنها ناچار می‌بیند و در واقع با دست خود رأی به بهره‌مندی بیشتر ثروتمندان و محرومیت بیشتر خود می‌دهد در حالی که معترض این وضعیت نیز است اما غول ثروتی که غول رسانه را به همراه خود آورده است هیچگاه به او اجازه نمی‌دهد که به متوجه منشا بیچارگی آنها که فرهنگ لیبرال غربی است شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به قدرت تصمیم‌سازی این جریان فاسد لیبرالی در سطح کلان گفت: اکنون اقتصادی که در نظام آموزشی کشور تدریس می‌شود با نظام اقتصادی که مورد نظر قانون اساسی است تطابق ندارد؛ به عنوان نمونه صریح قانون اساسی توجه به اقتصاد تعاونی است در حالی که اقتصاد تعاونی در دانشگاه ها سالهاست که تدریس نمی‌شود و از بخش درسی حذف شده است.

وی با بیان اینکه برای پیاده‌سازی دغدغه‌های اقتصادی رهبری و قانون اساسی همچون احیای تعاونی‌ها زیاد نباید به مسئولان امیدوار بود گفت: راهکار عملیاتی شدن این دستورات که از قضا راهکار نجات اقتصاد کشور از این وضعیت نابه سامان نیز است ایجاد تشکل‌های منسجم مردمی است که مطالبه‌گر و روشنگر نیز باشد با اقداماتی که برای معرفی فاسدان اقتصادی و مطالبه‌گری برای مجازات آنها شود.

* کشور برای پیشرفت احتیاج به نیروهای جهادگر و نه مفسد اقتصادی دارد

رزاقی با اشاره به اینکه اگر اقدامات لازم برای رسوایی مفاسد اقتصادی به وسیله مطالبات مردمی ایجاد می‌شد اکنون شاهد مدیریت کلان آنها در سطح کشور و کلان شهرها نبودیم گفت: کشور برای پیشرفت احتیاج به نیروهای جهادگر و نه مفاسد اقتصادی دارد.

این استاد اقتصاد دانشگاه تهران با انتقاد از بی توجهی مسئولان نسبت تولیدات داخلی گفت: شرایط به گونه‌ای است که احساس می‌شود مسئولان اعتقادی به تولید داخلی ندارند مثلا در همین بخش نفتی به بهانه سرمایه‌گذاری خارجی قرارگاه خاتم‌الانبیاء کنار زده شد در صورتی که این قرارگاه همه‌ی امکانات لازم برای تولید را داشت.

وی با انتقاد از این تفکر که کارآمدی مدیر را تنها و مهمترین ملاک برای انتخاب می‌داند گفت: مدیر هر چه قدر هم که توانمند باشد اگر تفکر جهادی نداشته باشد ابتدا منافع خود و اطرافیانش را در نظر می‌گیرد؛ مثلا چنین مدیری اگر مسئول بانکی باشد هیچگاه به فکر تنظیم تسهیلات به گونه‌ای که باعث رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان کوچک شود نخواهد بود.

رزاقی با اشاره به اینکه سیستم‌های تنبیهی، در بخش مفاسد اقتصادی را باید بازدارنده باشد گفت: اکنون متأسفانه با توجه به زمان طولانی رسیدگی به مفاسد و عدم تنبیه کافی باعث شده است که مدیران مفسد آنگونه که بایسته است از فساد احساس نا امنی نکنند.

این استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در مبارزه با مفاسد با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی کم‌کاری می‌کند گفت:‌ در مبارزه با مفاسد رهبری تنها است و باید مردم با روشنگری‌های خود وارد شوند و مدیران فاسد را رسوا کنند و یکی از مصادیق آتش به اختیار در اینجاست که مردم در مبارزه با مدیران فاسد نباید منتطر مسئولان باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نهادهای تعاونی که توسط مردم به وجود می‌آید بدون حمایتهای دولتی امکان موفقیت برایش قابل تصور است گفت: تفکر جهادی باعث موفقیت در هر شرایطی می‌شود مثلا شهرداری تهران که در طی 12 سال مدیریت آقای قالیباف به موفقیتهایی بی‌نظیر دست یافت در صورتی که دولت صلاح دید به آن کمک نکند و در عوض بودجه خود در جای دیگر صرف کند.

رزاقی با اشاره به اینکه تفکر مقابل تفکر جهادی، تفکر سرمایه‌داری لیبرال است گفت: اکنون تفکر سرمایه‌دار لیبرال از نوع غیر تولیدی حاکم است چراکه اگر تفکر لیبرال نیز حاکم بود اشتغال ایجاد می‌شد و تا حدودی مسئله بیکاری حل می‌شد اما تفکر لیبرال غیر تولیدی که اکنون حاکم است که متکی به نفت هستند و قصد دارند خارج از قانون تا زمانی که نفت وجود دارد از آن بهره‌کشی کنند.

* نباید به بهانه جذب سرمایه خارجی وطن فروشی کنیم

وی با بیان اینکه نباید به بهانه جذب سرمایه خارجی وطن فروشی کنیم گفت:‌ باید به بهایی که در مقابل جذب سرمایه‌خارجی می‌دهیم نیز توجه کنیم و این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که در دنیا هیچ کشوری وجود ندارد که تنها با اتکای به سرمایه خارجی صنعتی شده باشد.

* تفکر اقتصادی که برخی نسخه اقتصاد بیمار امروز کشور می‌دانند در زمان طاغوت امتحان شده است.

رزاقی با بیان اینکه تفکر اقتصادی که برخی نسخه اقتصاد بیمار امروز کشور می‌دانند در زمان طاغوت امتحان شده است گفت: اگر نگاه منصفانه‌ای برای انتخاب رویکرد صحیح در عرصه سیاستهای اقتصادی وجود داشته باشد پیشرفتهای یک دهه از زمان شاه را با یک دهه از زمان حکومت جمهوری اسلامی مقایسه کند.

کلیدواژه: تفکر اقتصادی که برخی نسخه اقتصاد بیمار امروز کشور می دانند در زمان طاغوت امتحان شده | نباید به بهانه جذب سرمایه خارجی وطن فروشی کنیم | دانشگاه تهران | استاد اقتصاد

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۶۲۶۵ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • زشت و زیبای اقتصاد ایران از رشد قابل قبول تا ۶ ابر چالش اقتصاد
 • به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود نیلی دستیار ویژه رئیس جمهور در سخنرانی با عنوان گفتاری در ضرورت تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی گفت: یکی از رسالت­های اساسی نهادهای غیر دولتی از جمله اتاق­ های بازرگانی و همچنین اقتصاددانان و رسانه­ های مستقل اقتصادی، اثر گذاری بر سیاست­های دولت­ها است که می‌تواند در توقف سیاست­های نادرست، اجرای سیاست­های جدید که در دستور کار دولت نیست یا اصلاح سیاست­های در دست اجرا موضوعیت پیدا کند. به طور طبیعی در هر زمان به اقتضای رویکردهای سیاستگذاری، محتوای مطالبات نهادهای غیر دولتی نیز دستخوش تغییر می‌شود، اینک سوال این است که اگر امروز از نهادی مثل اتاق سوال شود که مهمترین مطالبه از سیاستگذار را بیان کنید، پاسخ شما چیست؟ مطلبی که در این گفتار به آن پرداخته می‌­شود، یک پاسخ پیشنهادی به این سوال است. موضوعی که در صورت ایجاد وفاق و به دنبال آن اثرگذاری روی سیاست­های کلان کشور می‌­تواند در دستور کار قرار گیرد و در مهار چالش­ها کارساز باشد. ارائه یک پاسخ مورد توافق برای این سوال در شرایط حاضر دشوار است و این دشواری بیش از هر چیز به دلیل چهره دوگانه­‌ای است که اقتصاد ایران دارد. اقتصاد ایران اکنون یک چهره زیبا و همزمان یک چهره نگران کننده دارد. زیبا از منظر تحقق رشد اقتصادی قابل قبول، تورم تک رقمی و اشتغال‌زایی نسبتاً بالا و نگران کننده از منظر شش ابرچالشی که اکنون گریبان اقتصاد کشور را به سختی می­‌فشارد؛ مسائل مربوط به منابع آب، بیکاری، صندوق­های بازنشستگی، بودجه، نظام بانکی و محیط­زیست. هر چند می­‌توان فهرست طولانی‌­تری از مشکلات اقتصادی برشمرد، که هر یک در جای خود اهمیت به سزایی دارند، ولیکن شش ابرچالش یاد شده از این جهت متمایز از دیگر چالش­ها مورد توجه قرار گرفته‌­اند که هر یک دارای این پتانسیل هستند، تا اختلال جدی در اداره کشور ایجاد کنند؛ چرا که عمدتاً وجه اجتماعی اقتصاد...
 • یک نسخه خانگی سحرآمیز برای رشد مجدد مو
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،کاهش رشد موها و کچلی به یکی از پدیده های رایج روزگار ما بدل شده است. اتفاقی که به دلایل مختلفی از جمله استرس و آلودگی های محیطی رخ می دهد. حال به نظر می رسد برای حل این مشکل یک راه حل عجیب پیدا شده است؛ آب پیاز. بله درست است، گیاهی که بسیاری از افراد به دلیل بوی نامطبوع حتی با اکراه به آن دست می زنند و مهم ترین کاربرد آن طعم دهی به غذا است منبعی شگفت انگیز برای رشد دوباره موها است. برای سنجش نقش پیاز در رشد مو، دانشمندان زندگی گروهی از مردان و زنانی که دچار کچلی بودند مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان در این پژوهش به مدت 6 هفته و هر روز 2 بار ریشه موی خود را با آب پیاز شست و شو می دادند. نتایج به دست آمده شگفت آور بود، تنها پس از 2 هفته نشانه های از رشد مجدد مو مشاهده شد. تقریباً 74 درصد شرکت کنندگان پس از چهار هفته رشد واقعی مو را تجربه کردند؛ عددی که در انتهای 6 هفته به 87 درصد رسید. نکته جالب توجه، تأثیر بیشتر آب پیاز بر رشد موی زنان نسبت به مردان بوده است. به باور کارشناسان، مواد مغذی موجود در پیاز نه تنها موجب درخشندگی بیشتر موها می شود؛ بلکه حجم، درخشندگی و استحکام موها را نیز افزایش می دهد. وجود ترکیب های گوگردی، ضد میکروب و آنتی اکسیدان چنین قدرتی را به پیاز می دهد. به منظور بهره بردن از این مزیت پیاز کافی است پس از کندن پوست گیاه آن را رنده یا له کنید و سطح سر و ریشه موی خود را آغشته به این مایع جادویی کنید. منبع:شفقنا انتهای پیام/ تاثیر عجیب آب پیاز بر رشد مجدد مو!
 • نسخه طب سنتی برای درمان بیماری های پاییزی
 • مدیرگروه علوم پزشکی مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: فصل پاییز با سردی و خشکی همراه است و کسانی که طبعشان سوداوی است، در این فصل باید مراقبت‌های غذایی و دارویی داشته باشند. «مریم نواب‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آغاز فصل پاییز اظهار کرد: با شروع این فصل حتی اگر دچار سرماخوردگی و حساسیت فصلی نشده‌اید بهتر است به مدت ۲۰ روز شروع به تقویت سیستم ایمنی بدن کنید و در این زمینه نیاز به مصرف داروی خاصی نیست. وی افزود: مصرف دمنوش‌هایی که شمار گلبول‌های سفید را افزایش دهد و سطح ایمنی سیستم بدن را تقویت کند، کافی است. مدیرگروه علوم پزشکی مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که با آغاز سرما، به لحاظ اقلیمی فصل پاییز شروع شده هرچند تقویم آن را نشان ندهد، ادامه داد: فصل پاییز با سردی و خشکی همراه است و با ویژگی‌های مزاج سودا و غلبه سودا همخوانی دارد، کسانی که طبعشان سوداوی است، در این فصل باید مراقبت‌های غذایی و دارویی داشته باشند. نواب‌زاده ادامه داد: به طور معمول حجامت در اول فصل تجویز می‌شود، چون خون فاسد و رسوبات بدن، غلیان می‌کند و زمان خوبی است برای زدودن رسوبات. بنابراین فصل پاییز، فصل سم‌زدایی و تصفیه رسوبات است. وی با تأکید بر این‌که اگر مراقبت‌های لازم در این فصل را انجام نشود در فصل زمستان دچار بیماری می‌شویم، تصریح کرد: غلبه سودا یا غلبه سردی باعث آغاز حساسیت‌های فصلی شده و در این فصل که هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی است، اگر کودکان درگیر بیماری شوند قطعاً تمرکز کافی نخواهند داشت و مصرف داروهای ضدحساسیت نیز عوارض خود را دارد. مدیرگروه علوم پزشکی مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: اگر کودکان دچار سرماخوردگی پاییزی طولانی شود تا پایان زمستان همراهشان خواهد بود که بسیاری از...
 • دانلود بازی Marvel vs/Capcom:Infinite برای PC نسخه CPY
 • خبرگزاري آريا - دانلود بازي Marvel vs. Capcom: Infinite براي PC نسخه CPYبازي Marvel vs. Capcom: Infinite امسال از آن دست سال‌هاي عالي براي طرفداران سبک مهجور مبارزه‌اي (Fighting) بوده است. در نيمه اول سال شاهد رقابت Tekken 7 و Injustice 2 بوديم و طرفداران حسابي از اين دو بازي لذت بردند. اخيراً هم دو بازي Marvel VS. Capcom: Infinite و Pokken Tournament DX که بازي انحصاري نينتندو سوييچ است نيز عرضه شده‌اند تا گستره عناوين قابل انتخاب طرفداران را بيش از پيش گسترش دهند. مدتي ديگر هم بازي WWE 2K18 به عنوان يکي از عناوين مبارزه‌اي و شبيه‌ساز به بازار خواهد آمد. در اين ميان اما Marvel VS. Capcom: Infinite خود را بهترين مي‌داند و در تريلر جديد خود هم به دنبال اثبات اين مسئله است.داستان اين بازي از افسانه‌هاي کلاسيک کمپاني مارول گرفته و تبديل به يک حالت منحصر به فردتر نسبت به داستان فيلم‌ها و کتاب‌هاي کاميک شده که کاربر بتواند در آن داستان نوشته شده بازي کند. در اين نسخه از داستان، سنگ‌هاي اينفينيتي تاثير خيلي زيادي در روند مبارزات مختلف بازيکنان داشته و در نتيجه مي‌تواند تاثير خيلي زيادي هم در نتيجه آنها داشته باشد. هر کدام از اين سنگ‌هاي اينفيتيني قدرت و مزاياي خاص و منحصر به فردي را به بازيکنان منتقل مي‌کند و هر کدام از آنها جنبه مختلفي از دنيا مانند قدرت، فضا، زمان، واقعيت، روح و ذهن را نشان داده و ارائه مي‌دهد.در اين بازي محبوب، شخصيت اولتران سيگما توانسته به دو تا از سنگ‌هاي اينفينيتي که به شدت قدرتمند هستند دست پيدا کند و با استفاده از آنها دنياهاي کپکام و مارول را نابود کرده است. از سمت ديگر، جدا دوما هم با بقيه شخصيت‌هاي منفور و منفي داستان هم‌پيمان و شريک شده تا بتوانند با کمک هم يک جانور Symbiote خشن و طماع خلق کنند. به نظر شما قهرمانان ما مي‌توانند به...
 • ۳۳۰ مورد آندوسکوپی برای کودکان بیمار در بیمارستان قدس قزوین انجام شد
 • قزوین-ایرنا-فوق تخصص گوارش کودکان در مرکز آموزشی درمانی کودکان قدس از انجام 330 مورد آندوسکوپی برای کودکان بیمار از بدو تاسیس بخش آندوسکوپی در این بیمارستان خبر داد. به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین دکتر ریتا باقریان افزود: آندوسکوپی فوقانی کودکان،بیشتر موارد به صورت سرپایی و بدون بستری بیمارستانی انجام می شود. وی با اشاره به گذشت نزدیک 11ماه از آغاز فعالیت بخش آندوسکوپی اطفال در بیمارستان قدس قزوین گفت: پیش از این، شهروندان استان مجبور بودند برای انجام آندوسکوپی کودک خود به سایر نقاط کشور از جمله تهران بروند اما با پیگیری های انجام شده و با راه اندازی این بخش، انجام این خدمت درمانی در قزوین نیز فراهم شد.باقریان ادامه داد: در حال حاضر این مرکز علاوه بر تحت پوشش قرار دادن شهرستان های مختلف استان قزوین حتی به بیماران استان های مجاور هم خدمت رسانی می کند.وی نسبت به بلع اجسام خارجی، مانند اجسام نوک تیز و باطری های سکه ای توسط کودکان هشدار داد و گفت: نکته قابل تامل در مواجه با این موضوع است که آسیب بافتی ناشی از بلعیدن باطری های دیسکی، در مواردی غیرقابل جبران است.این فوق تخصص گوارش کودکان در پایان گفت: والدین و مراقبان کودکان، باید مراقبت های لازم را لحاظ کنند تا ریموت درب ها، کنترل وسایل برقی و یا برخی اسباب بازی ها، در دسترس کودکان نباشد چرا که ممکن است آنها توسط کودک بلعیده شده و باعث برو مشکل شود.بیمارستان قدس قزوین ویژه کودکان، دارای 149تخت فعال در 14بخش است.7388*3013خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی
 • سه ا ب ر چالش اقتصاد ایران کدامند
 • تین‌نیوز | وبلاگ حسین راغفر-اصلی‌ترین اَبَرچالش اقتصادی کنونی نظام، تدبیر و اداره امور است که من نام آن را برای ساده‌تر شدن، نظام تصمیم‌گیری‌های اساسی می‌گذارم. جمعیت و اشتغال که همیشه یکی از مسائل مهم کشور بوده، انرژی، آب، محیط زیست و نوآوری و فناوری سه اَبَرچالش مهم در اقتصاد کشور ما است. فرار مغزها یک فاجعه بزرگ است که به‌وجود آمده و هنوز هم ادامه دارد. ما بزرگترین صادرکننده دانش‌آموختگان دوره فنی و مهندسی و دکتری به آمریکا هستیم، ما امروز 12 هزار و 300دانشجو در آمریکا داریم که با این تعداد در این مسئله در کل دنیا اول هستیم. از تعداد دانشجویانی که در آمریکا تحصیل می‌کنند، 91 درصد می‌خواهند در آمریکا بمانند. این کارشناس مسائل ا کلید اصلی بقای هر جامعه‌ای استحکام رابطه ملت و دولت است، به‌خصوص اعتماد مردم به دولتکه ما در سال‌های گذشته آن را فرسوده کرده‌ایم.
 • عیارسنجی اقتصاد گردشگری ایران
 • تین‌نیوز | براساس آخرین گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری، مشارکت کلی اقتصادی بخش گردشگری ایران در تولید ناخالص داخلی کشور در سال 2016 به 7/ 7 درصد معادل با 5/ 31 میلیارد دلار رسید و تا سال 2027 نیز هر سال رشد 3 درصدی را تجربه خواهد کرد. همچنین میزان کل اشتغال بخش گردشگری در کشور (با احتساب آثار غیرمستقیم و القایی) 6/ 1 میلیون نفر است که سالانه 5/ 1 درصد تا سال 2027 رشد خواهد داشت. به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، این آمار البته پیش از این چندان قابل ملاحظه نبود. اما پس از روی کار آمدن دولت روحانی و با بهبود روابط سیاسی ایران با جهان روند ورود گردشگران بین‌المللی به ایران سرعت پیدا کرد. با این‌همه آمار منابع رسمی داخلی نشان می‌دهد تعداد گردشگران خارجی ایران در سال 95 کاهش داشته است. حالا در آستانه روز جهانی گردشگری، کارشناسان معتقدند شعارهای توسعه‌خواهانه مسوولان کشور درباره گردشگری چندان هم عملی نشده و ایران هنوز نتوانسته از ظرفیت‌های خود بهترین بهره را ببرد. علاوه‌بر این به باور فعالان این حوزه، کمبود برخی زیرساخت‌ها گریبان‌گیر این توسعه شده است. این درحالی است که برخی کشورهای دیگر که وضعیت‌هایی مشابه ایران دارند، توانسته‌اند از گردشگری به نفع توسعه اقتصادی خود بهره‌گیرند. مقایسه با همسایه شمال غربی ترکیه یکی از این کشورها است که همواره به واسطه همسایگی و اشتراکات فرهنگی، با ایران مقایسه می‌شود. بخش سفر و گردشگری در این کشور پس از بخش ساخت‌وساز در رده دوم بخش‌های مشارکت‌کننده در اقتصاد ترکیه در سال 2016 قرار داشته است. اگر مشارکت مستقیم در تولید ناخالص داخلی را در نظر بگیریم، بخش سفر و گردشگری تقریبا سه برابر اندازه صنعت تولیدات مواد شیمیایی در ترکیه، ارزش افزوده ایجاد می‌‌کند. به‌طور کلی و با احتساب اثرات مستقیم، غیرمستقیم و القایی گردشگری، این بخش در سال 2016 حدود 5/...
 • جذب سرمایه گذاری و فاینانس تنها راه حل اقتصاد ایران
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از خانه ملت؛معصومه آقاپور علیشاهی درباره دریافت فاینانس و تاثیر آن بر اقتصاد کشور، اظهار داشت: باید برخی از واقعیت‌ها را بپذیریم؛ درحال حاضر با شرایط قیمت نفتی که در جهان وجود دارد هیچ امیدی به افزایش قیمت جهانی نفت نیست.عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تکنولوژی جدید نفت شیل که در آمریکا استخراج می‌شود دیگر هیچ امیدواری برای رسیدن نفت به قیمت ۸۰ دلاری وجود ندارد و باید با آن خداحافظی کنیم، گفت: تنها راه‌حل ایران در شرایط فعلی جذب سرمایه‌گذاری خارجی و فاینانس است.نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به‌غیر از منابع نفتی، منابع خاص دیگری نیز شامل منابع عمرانی، منابع معدنی و راه‌ها وجود دارند که همه آنها می‌تواند با مشارکت و سرمایه‌گذاری خارجی انجام شوند.این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید به فاینانس‌ها بد بین باشیم، اضافه کرد: فاینانس‌های دریافت شده از دو جهت برای ما برد- برد هستند، کشورهای سرمایه‌گذار در کشور برای ما تامین امنیت می‌کند و اینکه بخواهد رابطه سیاسی خود را با ما برهم بزند به حداقل می‌رسد.آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه مطمئن باشید کارشناسان خارجی سرمایه‌گذار تمامی جوانب را در نظر می‌گیرند، تصریح کرد: بیشتر فاینانس‌ها از منافع پروژه‌ها بهره‌برداری می‌کنند و بسیار به دریافت آنها خوش‌بین هستم و با این اقدام بدون هزینه تکنولوژی وارد می‌کنیم.عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه در جذب فاینانس‌ جای هیچ گونه نگرانی نیست، گفت: کشور مراحل توسعه‌ یافتگی را یکی پس از دیگر برمی‌دارد و همچنین تا سال ۱۴۰۰ ایران رتبه ششم جهان در شاخصه اقتصادی را کسب می‌کند؛ ایران تمامی منابع را دارد و تنها به سرمایه‌گذاری نیاز دارد.وی تصریح کرد: جذب فاینانس‌ها بدهی نیست بلکه مشارکت در طرح‌های عمرانی کشور است.
 • برگزاری کارگاه اقتصاد مقاومتی و نقش زن در اقتصاد خانواده در داران
 • کارگاه آموزشی نقش زنان در اقتصاد مقاومتی همزمان با برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در ناحیه مقاومت بسیج فریدن برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار اقوام؛ کارگاه اقتصاد مقاومتی و نقش زنان در اقتصاد خانواده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن برگزار شد. احمد شهرکی رئیس اداره آموزش و ترویج کشاورزی شهرستان فریدن در این کارگاه به تبیین نقش زنان در اقتصاد مقاومتی پرداخت. در قسمت دیگری از این کارگاه دو بانوی کارآفرین شهرستان درمورد فعالیت های خود در شهرستان مانند پرورش قارچ، تولید گل محمدی، کشت زعفران و گیاهان دارویی، گلاب گیری و تهیه عرقیجات گیاهی مانند آویشن، نعناع، زرین گیاه، بادرنجبویه و… توضیحاتی ارائه دادند. در بخش دیگر این کارگاه بانوان کارآفرین با برپایی نمایشگاهی از کارهای دستی و محصولات تولیدی بر نقش زنان در اقتصاد مقاومتی و کمک به اقتصاد خانواده تأکید کردند.
 • کارگران را کتک نزنیم/اقتصاد ایران به پشتوانه بازوی کارگر از فرش به عرش می رسد
 • اقتصاد ایران را هم میتوان به پشتوانه بازوی کارگران ایرانی از فرش به عرش رساند و آنرا جهانی کرد، لکن بهتر این است که بجای گرسنه نگاه داشتن آنان و کتک زدن شان، به آنان احترام گذاشته و امنیت شغلی و معیشت زندگی شان را فراهم کنیم. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران به عدم پرداخت حقوق کارگران و وقایع اخیر اراک واکنش نشان داد و گفت: هر کشوری برای رشد و توسعه در تمامی ابعاد علی الخصوص دستیابی به توان بالای سیاسی و دفاعی، نیازمند اقتصادی قوی و برجسته میباشد و بدون پول و توان اقتصادی، چندان قدرت مانور بالایی را در جهان نخواهد داشت.در جهان امروز، اوضاع اقتصادی روز به روز در حال رشد و توسعه بوده و رفته رفته اوضاع اقتصادی و معیشتی تعداد زیادی از کشورهای جهان بهتر، شکوفاتر و پیشرفته تر میشود. لکن اگر ما هم بنوعی بتوانیم از پس مشکلاتمان برآئیم مطمئناً در زمینه های اقتصادی پیشرفت و درکنار کشورهایی نظیر چین، هند، برزیل، روسیه، ترکیه و... میتوانیم با سرعتی چشمگیر جزء اقتصادهایی باشیم که جهش بزرگی را در دهۀ آینده تجربه خواهند کرد.وی افزود: براساس آمارهای رسمی، ایران در برخی از رشته ها و زمینه ها، رتبه اول را در جهان بخود اختصاص داده است که خود امری مثبت و قابل توجه و عاملی برای افزایش اعتماد به نفس ایرانیان درجهت نیل به موفقیت های بزرگتر میباشد. اما متأسفانه از این رتبه ها و برتری ها در اغلب زمینه ها به خوبی استفاده نشده است. مروری کوتاه بر این آمارها میتواند هشداری برای ما باشد که بر روی آنها کمی تعمق کنیم و قدر داشته هایمان را بیشتر بدانیم:بطور مثال: بیشترین تولید پسته در جهان در اختیار ایران است، اما متأسفانه بخش قابل توجهی از پسته تولیدی داخل بدلیل عدم بسته بندی مناسب، بصورت فله ای یا در...
 • تثبیت نرخ تعرفه ها آرزو یا واقعیت/تغییرات خلق الساعه آفت اقتصاد ایران
 • به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،نرخ تعرفه ها همواره به عنوان یکی از موضوعات و موارد حساس و چالش برانگیز در حوزه تجارت مطرح بوده است. برخی از کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی معتقدند،در سایه نوساناتی که در نرخ تعرفه ها ایجاد می شود، بخش ها و گروه هایی متنفع می شوند و همین نفع اقتصادی،مانعی جدی برای حصول موفقیت در وعده مذکور (تثبیت نرخ تعرفه ها)محسوب می شود. به واقع،در سایه تثبیت نرخ تعرفه ها،دورنمای با ثبات تری برای فعالان اقتصادی ایجاد می شود و در ثبات ایجاد شده،ریسک فعالیت های اقتصاد به کمترین میزان ممکن کاهش می یابد. بدون تردید،هر آنچه ریسک فعالیت های اقتصادی در کشور تشدید شود به همان میزان میل و رغبت سرمایه داران،سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای نقش آفرینی در چنین عرصه ای کمرنگ تر خواهد شد و در نقطه مقابل،کاهش ریسک فعالیت های تجاری و اقتصادی،چنان انگیزه و رغبتی را ایجاد می کند که سرمایه گذاران اقتصادی برای حضور درآن،به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. در طول سالیان گذشته،برخی از تصمیمات و قوانین خلق الساعه چنان آسیب و خساراتی به کشور تحمیل کرده که به تبع هر آنچه از دامنه و ضریب تصمیمات مذکور کاسته شود به همان میزان شاهد حصول موفقیت های اقتصادی فزاینده تری خواهیم بود. در اکثریت قریب به اتفاقِ اقتصادهای موفق و قدرتمند جهان از ثبات اقتصادی به عنوان یکی از مولفه های اساسی در توسعه اقتصادی یاد می شود. به واقع یکی از اصلی ترین اهداف دشمنان و معاندان نظام و انقلاب از القاء بی ثباتی،نا امنی و کوبیدن بر طبل جنگ از سوی آنها علیه ایران،با همین هدف عملیاتی و طراحی می شود که به جامعه جهانی این تصور و تلقی را تحمیل کنند که کشور ایران با ثبات نیست و به تبع هر آنچه این ذهنیت تعمیق و تشویق شود،...
 • برگزاری دومین نشست بررسی اقتصاد سینمای ایران در سالهای اخیر
 • به گزارش ایلنا،این نشست‌ها با هدف واکاوی و بررسی مؤلفه های اقتصادی عرصه‌های فرهنگی هنری برگزار می‌شود که در این نشست با نگاهی تحلیلی، مسائل آسیب شناختی گیشه و سلیقه مخاطب مورد بررسی قرار می‌گیرد وخروجی این مباحث به صورت کتابی منتشر خواهد شد. در دومین نشست دکترغلامرضا آذری استاد دانشگاه، محقق و مترجم حوزه سینما و ارتباطات با موضوع « ماهیت اقتصاد سینمای ایران –رویکرد تحلیلی شناختی» ایراد سخن خواهد کرد و مهدی سلطانی پژوهشگر سینما نیز در باب «اقتصاد سیاسی نشانه‌ها در سینمای معاصر ایران» به گفتگو خواهد نشست. همچنین دراین نشست محسن سلیمانی فاخر منتقد سینما وکارشناس ارشد جامعه شناسی درباره این محور با میهمانان به گفتگو و پرسش و پاسخ می‌پردازد نشست«اقتصاد سینمای ایران»چهارشنبه 5 مهر ماه ساعت 18 در «موسسه حرکت» به نشانی خیابان مطهری بعد از سهروردی پلاک 84 واحد 5 برگزار می‌شود وحضور علاقه مندان در این نشست آزاد است.
 • ساخت یک نسخه از موزه لوور در دل آب
 • نسخه دیگری از موزه لوور در ابوظبی در حال ساخت است که از ۱۱ نوامبر امسال افتتاح می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، شاید همه این موضوع را ندانند اما دونمونه از موزه لوور در دنیا ساخته شده که یکی از آنها در ابوظبی واقع شده و روی یک جزیره مصنوعی در دل آب شناور است. این موزه پس از تاخیرهای مکرر در ۱۱ نوامبر امسال درهای خود را به روی مردم می گشاید.
 • جذب سرمایه های خاموش برای پویایی اقتصاد استان قم هدف اصلی کانون کارآفرینی است
 • رئیس کانون کارآفرینان استان قم گفت: جذب و به حرکت در آوردن سرمایه‌های خاموش استان به منظور پویایی اقتصاد قم هدف اصلی کانون کارآفرینی است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حمیدرضا عالمی ظهر امروز در جلسه کانون کارآفرینان استان قم که در سالن جلسات معاونت اقتصادی و توسعه استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم از ظرفیت کانون‌های کانون آفرینی استان بیشتر از همیشه استفاده شود.وی با تاکید بر ظرفیت‌های بالای کانون‌های کار آفرینی افزود: شناسایی و ارائه راهکار به فعالان بخش خصوصی در زمینه اشتغال‌زایی و ارائه ایده‌ها و انعکاس خواسته‌ها و مطالبات بخش خصوصی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی به مسئولان استانی از رسالت‌های مهم کانون‌های کار آفرینی است.رئیس کانون کارآفرینان استان قم با تاکید بر اهداف اصلی کانون کارآفرینی استان تصریح کرد: جذب و به حرکت در آوردن سرمایه‌های خاموش استان به منظور پویایی اقتصاد قم هدف اصلی کانون کار آفرینی است چراکه سرمایه مالی در استان کم نیست.عالمی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه رونق کسب‌وکار تاکید کرد: جذب سرمایه‌های خارج از استان نیز از جمله اهداف دیگر کانون کار آفرینی استان قم است همچنین در زمینه سرمایه‌گذاری نیز تاکنون مورد سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است.رئیس کانون کارآفرینان استان قم خاطرنشان کرد: تعامل کانون کار آفرینی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش ارزنده‌ای در رونق اقتصاد و کسب‌وکار استان دارد که برای این منظور دو اتاق مشاوره در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل‌گرفته تا هدایت شغلی سرمایه‌گذاران و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با دقت بالایی صورت پذیرد.وی با انتقاد از قدیمی بودن بسیاری از عرصه‌های کسب‌وکار در استان قم تأکید کرد: پوست‌اندازی و ایجاد تحولی نوین در حوزه‌های اشتغال و عرصه کسب‌وکار عمده‌ترین هدف کانون کار آفرینی استان قم است.رئیس کانون کارآفرینان استان قم با بیان پتانسیل بالای استان قم در زمینه پرورش نخبگان علمی عنوان کرد: شناسایی نخبه‌های...
 • دانلود نرم افزار ESET Cyber Security Pro v۶/۵/۴۳۲/۱ نسخه MacOSX
 • خبرگزاري آريا - به روز رساني : 1396/07/03 نسخه جديد اضافه شد. ESET Cyber Security Pro جزو اولين و بهترين نرم افزارهاي محافظ و ضد ويروس طراحي شده براي سيستم عامل مکينتاش است. اين نرم افزار برخلاف رقباي خود داراي محيطي ساده اما در عين حال جذاب است که نگاه هر کاربري را به خود جلب ميکند و به کاربر اجازه ميدهد بدون احساس خطر به جستجو در فضاي وب بپردازد و از فايل هاي مختلف در سيستم خود استفاده کند. اين نرم افزار نيز مثل ديگر محصولات شرکت ESET سعي به استفاده بهينه از منابع سيستم را دارد و طبق گفته ي کاربران، نصب اين نرم افزار باعث کندي و لگ داشتن سيستم اپل آنها نشده است.ساير توضيحات: با اينکه سازندگان اپل و سيستم عامل مکينتاش هميشه از امنيت سيستم عامل هاي خود خبر ميدهند اما بدون شک گشت و گذار در اينترنت و نيز اتصال انواع حافظه هاي قابل حمل تهديدي جدي براي سيستم شما به حساب مي آيد. همچنين اين ويروس ها و بد افزارها ممکن است از طريق سيستم شما به سيستم دوستان و آشنايان شما نيز منتقل شوند و دردسرهاي مختلفي براي آنها به وجود آورند. نرم افزار ESET Cyber Security در تمام لحظه ها در کنار شما خواهد بود و به شما اطمينان خاطر ميدهد که از يک سيستم عاري از ويروس لذت ببريد.از ويژگي هاي اصلي اين نرم افزار:اسکن هوشمند: خطرات و ويروس ها هميشه از راه هاي معمول به سيستم شخص منتقل نميشوند. اين آنتي ويروس پروتکل هاي HTTPS و … را نيز اسکن ميکند. همچنين پايش فايل هاي فشرده نيز از قابليت هاي بسيار جالب و مفيد اين نرم افزار است. علاوه بر اين موارد، اين نرم افزار به عنوان اولين نرم افزار ها شروع به کار ميکند و مجالي به ويروس ها براي نفس کشيدن نميدهد.ايميل پاک: اين...
 • آیا میدانید iOS ۱۱ دو برابر بیشتر از نسخه قبلش باتری می خورد
 • خبرگزاری میزان- اگر به تازگی سیستم عامل آیفون یا آیپد خود را به iOS 11 آپدیت کرده اید و متوجه شده اید که باتری دستگاه شما با سرعت بیشتری در مقایسه با قبل تخلیه می شود، خبر خوبی برایتان داریم: شما تنها نیستید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به تازگی شرکت «واندرا» (Wandera) که در حوزه امنیت موبایل فعالیت دارد، اطلاعات دریافتی از کاربرانی که iOS 11 را روی آیپد و آیفون نصب کرده اند را تجزیه و تحلیل نموده و دریافته که مصرف باتری آنها نسبت به iSO 10 تقریباً دو برابر شده است. زمان شارژدهی در iOS 11 تا 60 درصد کاهش یافته این شرکت برای تعیین میزان تأثیر iSO 11 روی شارژدهی آی-دیوایس ها، مجموعه ای شامل 50 هزار کاربر با استفاده متوسط تا سنگین از انواع آیپد و آیفون را ارزیابی کرده و میانگین عملکرد باتری دستگاه های آنها را قبل و بعد از آپدیت مقایسه نموده است. نتیجه این بررسی را در نمودار زیر مشاهده می کنید: شرکت واندرا می گوید میانگین زمان تخلیه کامل باتری دستگاه های مجهز به iOS 10 (از 100 تا صفر درصد) برابر با 240 دقیقه بوده، در حالی که این رقم برای iOS 11 به حدود 96 دقیقه کاهش یافته است. این کاهش 60 درصدی در زمان شارژدهی نگرانی و نارضایتی بسیاری از کاربران را به همراه داشته، به خصوص آنهایی که دستگاه های قدیمی دارند و در حالت عادی هم با ضعف باتری مواجه بودند. گفتنیست آیفون های 8 و 8 پلاس به تازگی به دست خریداران اولیه رسیده اند و آیفون X هم از چند هفته دیگر عرضه می شود. احتمالاً این دستگاه های جدید باعث افزایش میانگین زمان شارژدهی باتری iOS 11 خواهند شد، اما باید دید آیا اپل راهکاری را برای کاربران قدیمی نیز ارائه می دهد یا خیر. منبع: جام‌جم...
 • سه هدف ۹ مسئله و ۴۰ برنامه در ارشاد دولت دوازدهم/باید برای بهبود اقتصاد مطبوعات فکر کنیم
 • خبرگزاري آريا-وزير ارشاد از سه هدف، 9 مسئله و 40 برنامه در وزارت ارشاد دولت دوازدهم خبر داد.به گزارش خبرنگار آريا ، دکتر سيدعباس صالحي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نخستين نشست خبري اظهار داشت:سه هدف، 9 مسئله و 40 برنامه در وزارت ارشاد دولت دوازدهم داريم وي در ابتدا گفت:هفته دفاع مقدس را گرامي مي‌داريم، ايران مديون آن حماسه‌سازان بوده، هست و خواهد بود و ياد محرم حسيني که همراه با شور و شعور ديني و انساني است را نيز گرامي مي‌داريم. دکتر صالحي بيان کرد:در اين جلسه به شما تمام آنچه را که در مدت يک ماه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام شده، عرضه مي‌کنم. رسانه‌ها روح دموکراسي هستند و مسئولان بايد به رسانه‌ها بگويند که چه کردند تا در معرض داوري قرار بگيرند، رسانه چشم بيدار و ناظر هوشيار مسئولان است. ما مسئولان هر مقدار و هرچه بيشتر خود را در معرض اين قضاوت قرار دهيم بيشتر بهره‌مند مي‌شويم. در اين يک ماه اصل کار بنده معطوف به برنامه‌اي بود که به مجلس دادم. وي ادامه داد:برنامه‌اي که به مجلس از ناحيه وزرا داده مي‌شود، دو گونه است؛ برنامه‌اي براي رأي اعتماد ارايه مي‌شود و گونه دوم برنامه‌اي است که ارايه مي‌شود تا عمل شود. نگاه بنده و برداشت شخصي من از قانون، شريعت و اخلاق اين است که مجلس به عنوان رأي اعتمادي که مي‌دهد بر اساس معاهده‌اي رأي مي‌دهد و بايد به آن برنامه به عنوان عمل نگاه کرد. بعد از راي اعتماد نظرات اصلاحي که مي‌توانست به عنوان نظرات اصلاحي مکمل باشد را دريافت کردم و مستندسازي با اسناد بالادستي صورت گرفت و ويرايش نهايي انجام شد. سه هدف، 9 مسئله و 40 برنامه در وزارت ارشاد دولت دوازدهموزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه سه هدف، 9 مسئله و 40 برنامه در وزارت ارشاد در دولت دوازدهم داريم، عنوان...
 • جلسه فراکسیون امید با وزیر اقتصاد برای پیگیری مشکلات موسسات مالی برگزار می شود
 • به گزارش ایلنا، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی، صبح فردا سه‌شنبه مهمان فراکسیون امید خواهد بود. در این جلسه که پیش از آغاز جلسه علنی مجلس و در محل کمیسیون اصل نود برگزار می‌شود، قرار است مسائل مربوط به موسسات مالی و تعاونی‌های اعتباری و مشکلات سپرده‌گذاران این موسسات مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین برخی دیگر از مسائل کلان اقتصاد کشور نیز در این جلسه مطرح و درباره آنها تبادل‌نظر خواهد شد.
 • دفاع مقدس نسخه دقیق قیام عاشورا در قرن بیستم/جنگی که دانشگاه بود
 • قم - همزمانی هفته دفاع مقدس و دهه اول ماه محرم فرصت مهمی است تا بتوانیم مشترکات این دو واقعه را در کنار هم قرار داده و نسل‌ جدید را با ارزش‌های مهم اسلام و تشیع آشنا کنیم. خبرگزاری مهر - گروهاستان‌ها: کم نبودند اسم عملیات‌هایی که با نام مقدس «حسین» و یا «ابوالفضل» آغاز شوند. هر «یا حسینی» که شنیده می‌شد و هر سربند «یا زینبی» که بسته می‌شد، جانشان را برای رسیدن به بهترین جا تضمین می‌کرد. پوتین‌های کهنه و پاهای خسته‌شان را با قلبی گرم که به عشق «کربلا» می‌تپید بر خاک داغ سرزمین مادری می‌گذاشتند تا نکند که مادری در یک گوشه از ایران احساس نا امنی کند. صدام، این یزید زمانه از همه داشته‌های مستکبران بهره برد و برایش خوش خدمتی کرد تا بتواند خود را بر ایران انقلابی و اسلامی تحمیل کند، پس جنگی از زمین و هوا و دریا آغاز کرد و تا دندان مسلح بود. اما آنها که از کودکی در زیر خیمه رشادت‌های قمر بنی‌هاشم(ع) سینه زده بودند و از نوزادی با تبرکی خاک کربلا نفس کشیدند، آن‌ها که مادرانشان پیراهن سیاه به تنشان می‌کردند و «حسین حسین» گفتن و سینه زدن را یادشان دادند، نه از صدام می‌ترسیدند و نه از موشک‌ها و بمب‌هایش. مگر می‌توان عاشورایی بزرگ شد و عاشورایی نماند؟ مگر می‌توان خاک و مام میهن را با هرچه ارزش و اعتقاد و داشته است دو دستی تقدیم دشمن کرد؟ همین‌ها بود که شهادت با لبان تشنه را آرزویی برایشان کرده بود، همین‌ها بود که به محض پخش شدن ترکش‌ها، سرشان را به سوی کربلا خم می‌کرد و با ذکر یا حسین جانشان را تقدیم می‌کرد. همین‌ها بود که نگذاشت ذره‌ای از خاک ایران در دست بعثی‌ها بماند. همه از عاشورا و کربلا بود و اگر نبود پس از سال‌ها ارزشی به نام دفاع مقدس باقی نمی‌ماند....
 • تحقیقات برای ساخت ناوهسته ای/واکنش کاخ سفیدبه همه پرسی کردستان/پیگیری اجرای اقتصاد مقاومتی
 • برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در حرم مطهر امام راحل، توضیحات جهانگیری در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت و گوی علی نوبخت با ایسنا، حمایت طرف‌های اروپایی برجام از توافق هسته‌ای، تحقیقات برای ساخت ناو هسته‌ای، واکنش کاخ سفید به همه‌پرسی کردستان عراق، جلسه رسیدگی به پرونده «پزشک تبریزی»، ابلاغ دستورالعمل «پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه‌ قضاییه»، ابطال ماده ۶ آیین نامه اجرایی بند ۹۵ قانون بودجه سال ۹۲، اعزام تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور و... از جمله اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه، چهارم مهر ماه ۱۳۹۶ است. مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در حرم مطهر امام راحل برگزار می شود. مراسم عزاداری و سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش در حرم مطهرحضرت امام خمینی سلام الله علیه با حضورعزاداران حسینی، هیأت های مذهبی، دستجات سینه زن و زنجیر زن و اعضای بیت شریف امام راحل برگزار می شود. حجت الاسلام محمدی گلپایگانی امروز در مراسم افتتاح ۱۳۰ مدرسه برکت، با اشاره به رونمایی از موشک خرمشهر تصریح کرد: این رونمایی سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرد و آنهایی که در خانه‌های شیشه‌ای نشستند باید بدانند که اگر زیاد سر و صدا کنند خانه‌هایشان ویران می‌شود. رئیس دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: جاده یک طرفه به سمت غرب باید برگشت پیدا کند و ان‌شاءالله روزی می‌رسد که همه به جای انگلیسی، فارسی یاد بگیرند. دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در برنامه تلویزیونی دستخط درباره تجهیز ناوهای ارتش به سوخت هسته ای خاطر نشان کرد که ساخت ناو هسته‌ای در مرحله تحقیقات است. معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی نیز از اعزام تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور خبر داد.امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اعزام...
 • اهدای عضو بیمار مرگ مغزی
 • سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از چهاردهمین اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در استان خبر داد. دانلود دانلود
 • لزوم تدوین نظام طبقه بندی بیماریها در طب سنتی/جمع آوری ۳۰۰ هزار نسخه خطی پزشکی
 • یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه هیچ‌ کدام از دانشکده‌های طب سنتی ایران، بانک اطلاعاتی اختصاصی ندارند بر لزوم تدوین نظام طبقه‌بندی بیماریها در طب سنتی تاکید کرد و گفت: تا به امروز ۳۰۰ هزار نسخه خطی پزشکی جمع‌آوری کرده‌ام. به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با وجود اینکه طی سالیان اخیر اقبال بسیار گسترده‌ای از سوی مردم کشورمان به طب سنتی ایجاد شده و اقشار مختلف مردم هم در بُعد پیشگیری و هم برای درمان بسیاری از بیماریهای خود، رجوع به حوزه طب سنتی و اساتید و بزرگان این حوزه داشته‌اند اما در مقابل شاهد مشکلات و نارسایی‌های عدیده‌ای در بخش‌های حاکمیتی این حوزه اعم از سطح خدمات ارائه‌شده طب سنتی، کیفیت خدمات، تسهیلات و سطح هزینه‌های این حوزه بوده‌ایم.در حال حاضر شاید بخش زیادی از اقشار مختلف مردمی در صورت بروز بیماری خاصی، تمایل قلبی برای رجوع به اساتید طب سنتی برای درمان خود دارند اما عملاً به‌واسطه واقعیات این حوزه، مردم در دسترسی به خدمات کامل، کم‌هزینه و در دسترس خدمات طب سنتی با مشکلات زیادی مواجه هستند که همین مشکلات در بسیاری از موارد، منجر به انصراف اجباری بیماران از طب سنتی و بازگشت به خدمات پزشکی نوین می‌شود.آیا امروز و پس از گذشت 10 سال از تاسیس دانشکده‌های طب سنتی توسط وزارت بهداشت، به سطح قابل اتکایی در ارائه خدمات طب سنتی با‌ کیفیت مطلوب به عموم مردم کشورمان رسیده‌ایم، آیا سطح علمی و تجربی پزشکان عمومی فارغ‌التحصیل از دوره‌های PHD طب سنتی در انظار کارشناسان و ناظران این حوزه قابل قبول بوده است؛ آیا پس از گذشت 10 سال، تعداد فارغ‌التحصیلان دوره‌های طب سنتی این دانشکده‌ها ذیل دانشگاه‌های علوم پزشکی، کفاف جمعیت 80 میلیونی کشور و سیل عظیم مشتاقان بهره‌مندی از خدمات طب سنتی را می‌دهد؟!این‌ها بخشی از سؤالات اساسی و کلیدی این حوزه است که باید پاسخ درخور و قانع‌کننده‌ای به...
 • ۸۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در کشور
 • دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع با اشاره به اینکه که 800 هزار مصروع در کشور داریم گفت: یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع های مقاوم به درمان دارند. به گزارش جهان نيوز، جعفر مهوری در آستانه برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی کنگره صرع ایران اظهارداشت: صرع یا اپی لپسی Epilepsy یکی از مهمترین بیماری های مغز و اعصاب است و شاید به قدمت اولین بیماری های انسان باشد که همه ساله تعداد زیادی از انسان ها را درگیر خود کرده است؛ البته در طی 50 سال گذشته توجه ویژه ای بر روی درمان‌‌های جدید این بیماری معطوف شده است. وی بیان داشت: حدود یک درصد از جمعیت جهان از این بیماری و عوارض ناشی از آن همچون تروماهای مختلف و حتی مرگ های ناگهانی رنج می برند. کشور ایران با جمعیتی حدود 80 میلیون نفر 800 هزار مصروع دارد که یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع های مقاوم به درمان دارند و از این تعداد حدود 20 تا 30 درصد باید تحت عمل جراحی قرار گیرند. دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع خاطرنشان کرد: بنابراین توجه ویژه بر روی شناخت، تشخیص، درمان های دارویی و جراحی می تواند بسیاری از این مشکلات را که باعث مرگ این بیماران و جراحات ناشی از آن را برطرف کند. دبیرعلمی چهاردهمین کنگره بین المللی صرع اضافه کرد: این کنگره ۴ الی ۶ بهمن‌ماه سال‌جاری در اصفهان به همت اساتید، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می‌شود. وی افزود: هدف از برگزاری این کنگره برگزاری یک نشست علمی صمیمی جهت تبادل آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها در زمینه درمان صرع است و کمیته علمی این کنگره یک سال زمان جهت برنامه ریزی صرف کردند تا بتوانند کنگره ای شایسته با همکاری ارزشمند انجمن های علوم مغز و اعصاب ایران و انجمن صرع ایران برگزار کنند. دبیرعلمی...
 • نجات جان ۱۲ بیمار کلیوی در قزوین
 • قزوین-ایرنا-مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین گفت: 12بیمار تحت پوشش این انجمن در 6ماهه ابتدای سال جاری تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفته و نجات یافتند. فاطمه اشدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هشت تن از این بیماران پیوند زنده به زنده و چهار نفر نیز از بیماران مرگ مغزی پیوند کلیه شدند.وی اضافه کرد:هم اکنون یک هزار و 60 بیمار شامل 597 بیمار دیالیزی و 463 بیمار پیوندی تحت پوشش انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قرار دارند.اشدری ادامه داد:انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی با کمک های مردم و خیران خدماتی همچون پرداخت نصف یا کل هزینه فرانشیز دارویی بیماران دیالیزی، پرداخت قسمتی از هزینه های دارویی بیماران پیوندی، پرداخت هزینه های آزمایش خون، سونوگرافی، رادیوگرافی بیماران دیالیزی و پیوندی و حتی بیماران موردی را ارائه می کند.وی همچنین پرداخت هزینه رفت و آمد بیماران دیالیزی به مراکز دیالیز،ایاب و ذهاب بیماران مختلف کلیوی برای حضور در مطب متخصص، تهیه مواد غذایی به صورت غیر همگن، تهیه نوشت افزار در ابتدای سال تحصیلی و برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی را از دیگر خدمات این انجمن برشمرد.وی گفت: فراهم کردن فرصت های دریافت وام از شعب بانک ها و صندوق های قرض الحسنه و انجام مشاوره مددکاری بیماران و خانواده ها آنان و حمایت معنوی از آنها را از دیگر خدمات این انجمن اعلام کرد.انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین در سال 73 تشکیل شد و با 23 سال سابقه به عنوان اولین نهاد خیریه در استان قزوین به ثبت رسیده است.7388/6012خبرنگار:پریسا نوروزی *** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی
 • توده ۴ کیلویی از شکم بیمار قمی خارج شد
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، با تلاش پزشکان بیمارستان شهید بهشتی قم، یک بیمار قمی که دچار مشکل توده رحم بود، با موفقیت توده از شکم وی خارج شد. بنابر این گزارش خانم دکتر لطیفی متخصص زنان و زایمان و آقای دکتر صبوری متخصص بیهوشی بدون هیچ عارضه و صدمه ای به رحم، میوم (بافت خوش خیم رحمی) را خارج و در بهترین شرایط ممکن عمل را انجام دادند. در این عمل یک توده 4 کیلوگرمی از شکم بیمار خارج شد و پس از عمل با مراقبت های پزشکی، بیمار در صحت و سلامت قرار دارد. انتهای پیام/
 • اهدای اعضای بدن خانم معلم به ۵ بیمار
 • با موافقت خانواده ۲ کلیه ۲ قرنیه و کبد «معصومه آقایی» خانم معلم یاسوجی که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود به ۵ بیمار نیازمند عضو اهدا شد.