خبرگزاري آريا - برترين ها - سولماز محمودي: هر كسي در مورد مثلث برمودا و اسرار پيرامون آن چيزهايي شنيده است. نظريه هاي مربوط به اين ناحيه، گاهي اوقات نظريه هاي ساده و گاهي اوقات بسيار مضحك هستند، چه اين ناحيه را‌، منطقه اي براي سفر در زمان يا آدم‌ربايي "موجودات فضايي‌" بدانيد، يا يک تخيل زاده‌ي ذهن برخي افراد ساده لوح بدانيد، با اين حال اتفاقات عجيبي که در برمودا به وقوع پيوسته‌اند، غير‌قابل انکار هستند.

با همه‌ي اين‌ها برمودا تنها ناحيه‌اي نيست که در آن اتفاقات عجيب رخ داده است، در اينجا در مورد 10 مكان ديگر مرموز روي زمين بحث شده است:
10- كوه هاي خرافات

کوه خرافات در شرق فونيکس در ايالت آريزوناي آمريکا، واقع شده است. در حال حاضر نام آن بسيار مناسب آن مي باشد. بنابر گفته‌هاي ساکنين قديمي منطقه، حدود سال 1800 ميلادي، ژاکوب والتز، معدني بزرگ از طلا در اين ناحيه يافته بود، که از زمان مرگ وي به نام "معدن گمشده‌ي مرد آلماني" شناخته مي‌شد (زيرا والتز آلماني بود و خيلي نزديك به آنجا بود). او محل اين معدن را تا زمان مرگش به کسي نگفت؛ (بسته به اينكه كدام نسخه از داستان را مي خوانيد) اما در زمان مرگش گويا اين راز را منتقل کرده است (هرچند عده‌اي معتقدند او اين راز را با خود به گور برده است). در هر صورت، با وجود کاوش‌هاي فراواني که انجام شده، اين معدن تا به حال يافت نشده است. عده‌اي معتقدند روح افرادي که در جست‌و‌جوي اين معدن جان خود را از دست داده‌اند، در اين کوه سرگردان هستند.
حتي ساکنان بومي اين منطقه، معتقدند افرادي به نام "Tuar Tums" (به معناي آدم‌هاي کوچک) از اين معدن مراقبت مي‌کنند و اين افراد در غارها و تونل‌هايي در زير کوه زندگي ‌مي‌کنند. يکي از قبيله‌هاي سرخ‌ پوست آمريکا اعتقاد دارد که اين کوه، دروازه‌ي ورود به جهنم است. البته اين گفته مضحك است از آنجايي كه همه ما مي دانيم كه ورودي جهنم در ساني ديل است. با كتاب هاي روشن كننده حقيقت در مورد يكي از مرموز ترين مكان هاي جهان، حقايق را از افسانه جدا كنيد! براي كسب اطلاعات در مورد مثلث برمودا: حقايق مربوط به بزرگترين راز جهان را در سايت Amazon. com دنبال كنيد!
9- ناهنجاري آتلانتيک جنوبي

آيا تا به حال از شنيدن مثلث برمودا در فضا تعجب كرده ايد؟ خير؟ خب، احتمالا اكنون از شنيدن آن شگفت زده شويد و شما خوش شانس هستيد! زيرا اين مثلث وجود دارد و نام آن،"ناهنجاري آتلانتيک جنوبي" است. در اين ناحيه، نواري از تابش‌ها به نام کمربند دروني ون آلن، کمترين فاصله را از سطح زمين دارد. مرکز اين ناحيه در نزديکي سواحل برزيل قرار دارد و گفته مي‌شود مسبب بسياري از اتفاقاتي است که بر سر فضاپيماها آمده است.
مشکلاتي از جمله اختلال در سيستم کنترل فضاپيماها و حتي در برخي موارد انهدام آن‌ها، همگي جز موارد شايع در اين ناحيه است. تلسکوپ فضايي هابل زماني که از اين ناحيه مي‌گذرد، به طور کامل خاموش مي‌شود تا دچار مشکل نشود. همچنين ايستگاه فضايي بين‌المللي در زمان گذر از اين ناحيه ( که 5 بار در روز اتفاق مي‌افتد)، برنامه‌هاي خود براي پياده‌روي فضايي را لغو مي‌کند. مشکلات در جنبه‌ي فني خلاصه نمي‌شوند، چرا که برخي از فضانوردان ادعا مي‌کنند، در اين ناحيه اشياي ستاره‌ مانند در حال حرکت نيز مشاهده کرده‌اند.
تاکنون علل اين مشکلات به طور کامل مشخص نشده‌اند، هر چند دانشمندان معتقدند تجمع تابش‌ها در اين ناحيه، مسبب اين وقايع است، ولي هيچ‌گونه نظري در مورد اينکه اين اتفاقات چگونه و چرا به وقوع مي‌پيوندند، ندارند. در نتيجه، علت آن را به پاي بيگانگان مي گذاريم.
8- درياچه‌ي آنجيکني

اين درياچه تاکنون جان بسياري از افراد را گرفته است. حتي درياچه‌ي آنجيکني يک روستا با تمام اهالي اش را يکجا ناپديد كرده است! همه چيز در نوامبر 1930 ميلادي اتفاق افتاد، زماني که ماهيگيري به نام جرج لابل كه تله گذاري براي حيوانات بود، به دنبال سرپناهي براي شب بود. او با اين نواحي آشنايي کامل داشت، اما در کمال تعجب اثري از 3 تا 2000 ساکن اين روستا (بسته به اينکه کدام يک از منابع را در زمينه‌ي جمعيت اين روستا معتبر بدانيد) نيافت. او وارد اينجا شد و صحنه بسيار عجيبي ديد- او مردم روستا را در هيچ كجا پيدا نكرد. همه چيز ديگر مانند غذا و تفنگ، سر جايشان بودند اما اثري از هيچ موجود زنده‌اي نبود.
لابل سريعا تلگرافي به پليس کانادا RCMP زد و جستجو براي يافتن ساکنان اين روستا آغاز شد. در حين جستجو صحنه‌اي عجيب مشاهده شد؛ حداقل يکي از قبرها کنده شده و جسدي که درون آن قرار داشت، به سرقت رفته بود. اين عمل به طرز واضحي کار حيوانات وحشي نبود. بعلاوه اجساد هفت سگ در 300 فوتي روستا پيدا شدند که علي رغم باز بودن فروشگاه هاي غذا در روستا، همگي از گرسنگي تلف شده بودند، بعضي از افراد ادعا مي‌کنند در حين ناپديد شدن ساکنان روستا، نوري عظيم بر فراز درياچه مشاهده کرده‌اند.
در واقع چه اتفاقي افتاده است؟ در اين مورد ادعاهاي زيادي وجود دارد، از موجودات فضايي گرفته تا ارواح و حتي خون‌آشام‌ها را در اين زمينه دخيل دانسته‌اند. وب سايت پليس کانادا هم دليلي براي اين حادثه اعلام نکرد و نمي‌توان از چيزي مطمئن بود جز يک مورد، آن هم اين که اتفاق قطعا کار خون‌آشام‌ها نيست، چون همگي مي‌دانيم چنين موجوداتي وجود ندارند.
7- درياي شيطان

درياي شيطان (يا مثلث اژدها، بستگي به انتخاب شما دارد که کدام نام را ترسناک‌تر بدانيد) در اقيانوس آرام واقع شده و حوادثي که تاکنون به خود ديده، به اندازه‌ي مثلث برمودا، عجيب است. اين ناحيه در ساحل ژاپن قرار گرفته و انواع پديده‌هاي اسرارآميز همچون ميدان مغناطيسي نامتعارف، ديده شدن اشيا و تابش‌هاي عجيب و ناپديد شدن‌هاي بي‌دليل، در آن ديده شده‌اند. اين ناحيه توسط مقامات مسئول به عنوان ناحيه‌ي خطرناک براي ماهيگيري معرفي شده است.
داستاني كه اين منطقه دارد اين است كه در سال 1952، دولت ژاپن، زيردريايي به نام کائي‌مارو شماره 5 را به درياي شيطان فرستاد. متاسفانه کائي‌مارو شماره 5 و 31 خدمه‌ي آن ديگر رنگ ساحل را به خود نديدند و همگي ناپديد شدند. داستاني ديگر در مورد کوبلايي خان است که در زمان‌هاي قديم سعي در حمله به خاک ژاپن از طريق درياي شيطان را داشته است. او 40 هزار نفر را در اين دريا از دست داد.
نظريه‌هاي فراواني در اين زمينه وجود دارد. بسياري وجود موجودات فضايي، دروازه‌اي به دنياي موازي و حتي تونلي به سمت درياي آتلانتيس، را از دلايل ناپديد شدن افراد و اتفاقات عجيب اين ناحيه مي‌دانند. اما بعضي عقيده دارند که عامل اين حوادث فعاليت بالاي آتشفشاني اين منطقه است. هر چه که باشد ما پيشنهاد مي‌کنيم از اين اقيانوس دوري کنيد!
6- مزرعه‌ي بيگِلو

مزرعه‌ي بيگِلو (قبلا به عنوان مزرعه اسكين واكر يا مزرعه شرمن شناخته شده است) با مساحت 480 متر مربعي در شمال‌غربي يوتا در آمريکا قرار دارد و موارد بسياري از ديده شدن اشياي پرنده‌ي نامشخص، قطع عضو حيوانات و رخداد هاي عجيب ديگر در آن ناحيه، گزارش شده است. با اينکه رخ دادهاي اسرار آميز در حوالي سال 1950 ميلادي مستند شده اند اما بدترين آن‌ها بر سر دو مزرعه‌دار به نام‌هاي گووِن و تِري شرمن زماني که اين مزرعه را در سال 994 خريداري کردند، آمده است.
در اولين روزي که شرمن‌ها به اين مزرعه نقل مکان کردند، گرگ بزرگي در ميان علف‌ها ديدند. آن‌ها گرگ را به عنوان حيواني خانگي پرورش مي‌دادند چرا که به نظر اهلي مي‌آمد (براي خواننده كنجكاو، بله، هميشه اين ايده خوبي است). گرگ با شرمن‌ها خوب بود و به آرامي با آن‌ها برخورد مي‌کرد تا اينکه روزي گرگ عظيم‌الجثه سعي کرد گوساله‌اي را در حالي که در بين حصار چوبي قرار داشت، بکشد.
وقتي تِري سعي کرد با تفنگ معمولي خود گرگ را از پاي درآورد، در کمال تعجب گلوله‌ها بر روي آن اثري نداشتند، وقتي او اسلحه خود را بيرون کشيد، گرگ پا به فرار گذاشت، با اينکه گرگ فرار کرد اما حتي گلوله‌هاي اسلحه نيز بر روي آن اثري نکردند. شرمن‌ها سعي کردند تا ردپاي گرگ را دنبال کنند اما ردپاي آن از جايي به بعد، طوري که گويا گرگ ناپديد شده باشد، محو شده بودند.
اما اين پايان ماجرا نبود و شرمن‌ها اجسام کروي پرنده‌ي مرموز (که گويا يکي از سگ‌هاي آن‌ها را نيز کشته بود)، پديده‌هاي عجيب، قطع عضو حيوانات به طرز ترسناک و بسياري اتفاقات ديگر را شاهد بودند. اين اتفاقات به قدري آزاردهنده بود که شرمن‌ها در سال 1996، مزرعه را به رابرت بيگِلو فروختند كه بنيان گذار موسسه ملي كشف علم بود كه مي خولست اسرار اين مزرعه را تحقيق كند. تاكنون، بيگلو مالك اين مزرعه است و NIDS سرپوش محكمي بر يافته هاي او قرار داد.
5- نقطه‌ي خوشايند

نقطه‌ي خوشايند در ابتدا به نظر نامي مناسب براي اين ناحيه بود، اما در طي سال‌ها و اتفاقات عجيب و رمزآلودي که در آن به وقوع پيوست، اين اسم به نظر نامي طعنه‌آميز مي‌آيد. معروف‌ترين اين اتفاقات به موجودي با نام Mothman برمي‌گردد، که ساکنين ويرجينياي غربي را از نوامبر 1996 تا دسامبر 1997 مورد شکنجه قرار داد. بيش از 100 نفر از ساکنين نقطه‌ي خوشايند اين موجود را با چشمان خود ديده‌اند. مردي 2 متر و 10 سانتي متري با سينه‌اي عريض و چشمان قرمز و بال‌هايي به طول 3 متر که در پشت وي جمع مي‌شدند.
Mothman که براساس آن فيلمي ساخته و کتابي نوشته شده است (و حتي مجسمه‌ي آن در نقطه‌ي ناخوشايند وجود دارد)، مي‌تواند توجيه‌هاي زيادي داشته باشد. عده‌اي آن را موجودي فرا فضايي، و عده اي او را جهش‌يافته مي‌دانند و عده‌اي ديگر معتقدند اهالي نقطه‌ي خوشايند، ترس زيادي از جغدها و حيوانات بزرگ يا Sandhill Crane آن ناحيه داشتند. هر چه که باشد، بعد از فروريختن پل سيلور در 15 دسامبر 1967 ميلادي، که باعث مرگ 46 انسان شد، گزارش‌هاي ديده شدن اين موجود نيز متوقف شدند و اين اتفاق باعث شد که عده اي اين دو حادثه را مرتبط به هم بدانند.
علاوه بر Mothman، حوادث ماورالطبيعه‌ي فراواني در اين ناحيه به وقوع پيوستند، از جمله اشياي پرنده‌ي مرموز و افرادي به نام "مردان سياه پوش"، كه موجودات شبيه انسان بودند که مي‌توانستند صرفا با حرف زدن و نگاه و رفتارشان افراد را بي‌حس کنند! هدف اين "مردان" جمع‌آوري اطلاعات در مورد حوادثي ماورالطبيعه بوده است (يل افرادي كه اين اطلاعات را داشته اند).
اطلاعات بيشتري در مورد اسرار پنهان جهان از مكان هاي اسرار آميز اطلس كشف كنيد: مکان هاي ترس آور بي دليل جهان، چشم اندازهاي نمادين، شهرهاي باستاني، و زمين هاي گم شده و ناپديد شده را در سايت آمازون بيابيد.
4- مثلث ميشيگان

مثلث ميشيگان، مثلثي جغرافيايي واقع در وسط درياچه‌ي ميشيگان است. اين ناحيه نيز شاهد حوادث ناپديد شدن اسرار آميز زمين و خدمه دريا بوده است که برخي از معروف ترين آن ها عبارتند از:
کاپيتان دونر: در 28 آوريل 1937، کاپيتان جرج دونر از O. M مك فرلاند در حال حرکت از بندر ايري در پنسيلوانيا به سمت ويسکونسين در واشنگتن بود و مجبور بود تا از اين مثلث عبور کند. کاپيتان در ميان راه براي استراحت به کابين مي‌رود و از کمک‌کاپيتان مي‌خواهد تا کشتي را کنترل کند و زماني که به مقصد نزديک شدند او را از خواب بيدار کند. بعد از سه ساعت زماني که کمک‌کاپيتان براي بيدار کردن دونر، به کابين رفت وي را پيدا نکرد. او در كافه هم نبود. جستجوهاي زياد در عرشه نيز بي‌نتيجه بودند و او هيچگاه پيدا نشد.
پرواز 2501: در 23 ژوئن 1950، پرواز 2501 خطوط هوايي شمال‌غرب، در حال پرواز از نيويورک به مينياپليس توسط کاپيتان باتجربه، رابرت ليند به همراه 58 مسافر بود. بدليل آب‌ و هواي بد، کاپيتان مجبور به تغيير مسير و پرواز بر فراز درياچه‌ي ميشيگان شد. حوالي نيمه‌شب کاپيتان ليند بدون اعلام دليلي مشخص خواستار کم کردن ارتفاع از 35 هزار به 25 هزار فوت شد، که اين درخواست رد شد و اين آخرين ارتباط با پرواز 2501 بود. اين آخرين موقعيت مشخص و شناخته در مثلث ميشيگان بود.
با اينکه منابع مختلف اخبار متفاوتي از پيدا شدن بازمانده‌ي اين هواپيما مي‌دهند (از پيدا شدن قطعه‌اي کوچک تا اينکه اصلا بازمانده‌ا‌ي از هواپيما يافت نشده است)، آنچه که مسلم است هواپيما به دريا سقوط کرده است. نکته‌ي عجيب اين است که هواپيما در سلامت کامل و در دستان مطمئن کاپيتان ليند در زمان ناپديد شدن بوده است، اما عجيب‌تر اينکه با وجود جستجوهاي هر ساله، تاکنون هيچ‌يک از اجساد مسافران يا کاپيتان هواپيما يافت نشده‌اند.
3- دره‌ي سن‌لوئيس

دره‌ي سن‌لوئيس، در جنوب کلرادو، ناحيه‌اي با حوادث ماورالطبيعه‌ي فراوان مانند اشياي پرنده‌ي مرموز، صدها گزارش قطع عضو حيوانات است. ديدن اشيا پرنده در اين ناحيه به قدري عادي شده است که زني به نام جودي ماسولاين برجي براي مشاهده اين اشيا پرنده در زمين اش ساخته است و از سال 2000 ميلادي تا به امروز بيش از 50 مورد از آن‌ها را مشاهده کرده است. برخي از اين اشياي پرنده را چندين فرد به طور همزمان مشاهده کرده‌اند.
براي کساني که به اجسام پرنده شک دارند، بايد گفت که موارد متعدد قطع عضو حيوانات گزارش شده‌اند که توجيهي ندارند. اين حوادث از سال 1967 با اسبي به نام اسنيپي شروع شد. اسنيپي روزي در حالي که مغزش از سرش خارج شده و تک تک استخوان‌هايش تميز شده بودند، يافت شد. بعد از اسنيپي صدها و شايد هزاران مورد ديگر از حيوانات قطع عضو شده، پيدا شدند که همگي در موارد متعددي شبيه هم بودند. اول اينکه هيچ‌گونه اثري از خون ديده نشد و دوم، بريدگي‌ها همگي دقيق و تميز بودند و نمي‌توانستند کار شکارچيان طبيعي باشند و در نهايت اينکه همه‌ي اين اتفاقات يک شبه و در حالي که حيوانات در سلامت کامل بودند، به وقوع پيوسته‌اند.
تحقيقات که تا به امروز نيز ادامه دارد، به نتيجه‌اي منجر نشده‌اند. برخي مزرعه‌داران از ديدن نوري عجيب در آسمان شب قبل از پيدا کردن جسد يک کرکس، خبر دادند که باعث شد عده‌اي به اين نتيجه برسند که در اين حوادث، موجودات غيرزميني، دستي دارند. هر چند تصور آن سخت است از آنجايي كه بيگانگان بسيار مراقب حيوانات مزرعه در كلرادو هستند؛ و اين دليل زياد جذاب نيست- و انسان ها، "جراحان فانتوم دشت ها هستند. شخصا، فكر مي كنم كار موجودات غير زميني باشد.
2- مثلث بنينگتون

باز هم مثلثي ديگر! اين يکي در جنوب‌غربي ورمونت قرار دارد. 5 اتفاق بين سال‌هاي 1945 تا 1950 ميلادي، که ارتباطي به جز يکسان بودن محل وقوع ندارند، اين مثلث را به مثلثي اسرارآميز تبديل کرده‌اند. اين حوادث عبارتند از:
ميدي ريوِرز 75 ساله، در 12 نوامبر 1945 در حال رهبري گروهي از شکارچيان بود. در مسير بازگشت، او مقداري جلوتر از گروه خود حرکت کرد و ديگر اثري از وي ديده نشد. چند عدد پوکه‌ي تفنگ در مسير يافت شدند، اما تحقيقات به نتيجه‌اي نرسيدند.
پائولا وِلدن 18 ساله، دانشجوي کالج بنينگتون بود که در 1 دسامبر 1946، براي اسکي رفت و ديگر به خانه بازنگشت. و اثري از او پيدا نشد.
دقيقا سه سال بعد، در 1 دسامبر 1949 نظامي بازنشسته، جيمز تتفورد سوار اتوبوس شد تا بعد از ديدار با والدين خود به سمت خانه برگردد. شاهدان وي را قبل از ايستگاه مقصد در اتوبوس ديده بودند اما زماني که اتوبوس به ايستگاه مقصد وي رسيد، اثري از او نبود اما چمدان جيمز همچنان داخل اتوبوس قرار داشت.
پاول جپسون 8 ساله، در 12 اكتبر 1950، در حالي که مادرش به خوک‌ها غذا مي‌داد، ناپديد شد و گروه‌هاي جست‌و‌جو علي‌رغم کت قرمز و مشخصي که بر تن پاول بود، هيچ گروه تحقيقي نتوانست اين پسر را پيدا كند.
ديگر اتفاق، ناپيد شدن زني به نام فريدا لِنگر بود. در 28 اكتبر 1950 او که به همراه نزديکان خود، در حال اسکي بود، درون جرياني از آب افتاد و براي عوض کردن لباس خود، محل را ترک کرد. اگر تا اينجا خوب مطالعه کرده باشيد، حتما خواهيد گفت که فريدا ناپيد شد و ديگر اثري از وي ديده نشد. اما اين به طور کامل درست نيست، چرا که جسد وي يافت شد اما بعد از 6 ماه و دقيقا در مکاني که قبلا با دقت تمام جستجو شده بود. او تنها موردي بود که جسدش در 12 مي 1951 يافت شد اما به قدري له شده بود که دليل مرگ وي مشخص نشد.
نظريه‌هاي فراواني براي اين اتفاقات وجود دارند. موجودات فضايي، قاتل زنجيره‌اي و يا حتي غول پا بزرگ از نظريه‌هاي مطرح شده هستند. دليل را دقيقا نمي‌دانيم اما اين را مي‌دانيم که بهتر است از مثلث‌ها نيز دوري کنيد!
1- مثلث بريج‌واتِر

از مثلث‌ها دوري کنيد! خصوصا اين مثلث. مثلث بريج‌واتِر منطقه‌اي به مساحت 322 کيلومتر مربع در جنوب ماساچوست در بوستون است که مانند ويتريني از حوادث ماورالطبيعه عمل مي‌کند. در بين موارد ديگر، چندين مورد حيوانات عجيب و غريب در اين ناحيه ديده شده‌اند. از سال 1970 ميلادي، گزارش‌هايي مبني بر ديده شدن موجودي پر مو، مانند ميمون که جثه‌اي عظيم داشته، دريافت شده‌اند. همچنين پرندگاني بزرگ شبيه موجودات بزرگ Pterodactyl که در حال نبرد با يکديگر در پرواز بودند نيز ديده شده‌اند. در سال 1976 مردي گزارش داد که سگي عظيم با چشمان قرمز ديده است که دو اسب او را کشته است.
علاوه بر آن‌ها، گزارشات متعدد قطع عضو حيوانات نيز مشاهده شده‌اند (اساسا گاو وگوساله) که عده‌اي شيطان‌پرستان را مسئول اين اتفاق مي‌دانند اما تا به حال هيچ گروهي مسئوليت اين حوادث را بر عهده نگرفته‌ است و هيچ كس نمي داند كه اين حيوانات از كجا آمده اند.
اگر اين موارد کافي نيست بايد گفت که چندين مورد اشيا پرنده‌ي مرموز نيز در اين منطقه مثلث بريج واتر مشاهده شده‌اند که اولين آن به سال 1760 برمي‌گردد زماني كه "گوي آتش" در نيو انگلند چند بار ديده شد. از آن به بعد، چند مورد ديگر از اشيا پرنده و مرموز در آسمان ديده شده است - كه شامل هليكوپترهاي سياه مرموز است. يك نفر در سال 1976، فرود دو شي پرنده در مسير 44 نزديك شهر تانتون را گزارش داد و فرد ديگري، در سال 1994، يك شي مثلثي عجيب با نور قرمز و سفيد را گزارش داد كه توسط افسر اجراي قانون بريج واتر ديده شده است. در مورد عجيب ديگر، در شب هالووين سال 1908 ميلادي، دو فرد که از اين ناحيه عبور مي‌کردند در آسمان نور بزرگي مانند فانوس دريايي مشاهده کردند که بعد از حدود 40 دقيقه ناپديد شد.

کلیدواژه: قطع عضو حیوانات | موجودات فضایی | پرنده ی مرموز | اتفاقات عجیب | اشیای پرنده | دریای شیطان | مثلث برمودا | مشاهده کرده | اسرار آمیز | ناپدید شدن | اشیا پرنده | ناپدید شد | ی فراوانی | دیده شده | پیدا شدن | دریاچه ی | دیده شدن | شده بود | یافت شد | دیده شد | شرمن ها | شده اند | عده ای | نقطه ی | ی عجیب

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۶۱۹۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • خیرونا ۰ ۳ بارسلونا پیروزی با مثلث جدید
 • بارسلونا در یک بازی راحت و به لطف دو گل به خودی بازیکنان خیرونا و همچنین تک گل سوارز توانست فاتح دربی کوچک کاتالونیا شود. به گزارش "ورزش سه"، بارسا با 5 برد متوالی و به عنوان صدرنشین لالیگا به زمین تیم تازه لالیگایی شده خیروناآمده بود. تیم کوچکی از ایالت کاتالونیا که با 5 امتیاز در رده 15 قرار داشت. بارسا دربی کوچک کاتالونیا را هجومی آغاز کرد و مطابق انتظار خیلی زود بر بازی مسلط شد. الکس ویدال که امشب به جای دلوفئو در ترکیب ثابت قرار گرفته بود،در همان ابتدا می توانست بارسا را به گل برساند؛ ولی گلر خیرونا به خوبی توپ را مهار کرد. کمی بعد مسی شانس خود را امتحان کرد؛ ولی ضربه او به بیرون رفت. سوارز هم می توانست بارسا را پیش بیندازد؛ ولی پاس خوب آلبا را با بی دقتی عجیبی به بیرون زد. بارسا که تیم برتر میدان بود دقیقه 17 به گل رسید. ارسال کرنر مسی در گوشه دیگر زمین به آلبا رسید. شوت سرضرب او پس از برخورد با پای آدای، کاپیتان خیرونا وارد دروازه شد تا یک گل به خودی به ثبت برسد. در ادامه، بازی کمی دچار افت شد؛ ولی بارسا بازهم می توانست به گل برسد. بهترین بخت این تیم را آلبا در مصاف تک به تک با گورکا از دست داد. خیرونا هم یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه بارسا خلق کرد که با واکنش های خوب تراشتگن بی اثر ماندند. در نهایت بارسا نیمه اول را با برتری یک گله به رختکن رفت. نیمه دوم بارسلونا خیلی سریع به گل دوم خود دست یافت. نفوذ الکس ویدال از راست به درون محوطه جریمه و ضربه پشت پای او با اشتباه گلر خیرونا و از میان پاهای او وارد دروازه شد....
 • دهلی نو چابهار کابل مثلث توسعه خاورمیانه
 • تین‌نیوز | در یکی، دو سال اخیر، هند به‌عنوان یک اقتصاد نوظهور تلاش‌های زیادی برای دستیابی به شریان‌های بین‌المللی و ترانزیت کالاهایش کرده است. یکی از بازارهای هدف هند، افغانستان است و البته آسیای‌مرکزی. هند در نقشه راه خود برای ایستادن در جایگاه برترین اقتصاد دنیا، به دنبال مسیری امن است؛ مسیری که بتواند بدون کوچک‌ترین مشکلی، کالاهای خود را ترانزیت کند؛ شاید در نگاه نخست، پاکستان دردسترس‌ترین و راحت‌ترین راه باشد، اما وقتی پای امنیت و دوستی‌های منطقه‌ای در میان باشد، اسلام‌آباد از فهرست گزینه‌های مطلوب دهلی‌نو حذف می‌شود! به‌هرحال، مناسبات سیاسی و دیپلماتیک، نقش بسزایی در هم‌گرایی اقتصادی میان دو کشور دارد و از این منظر، پاکستان انتخابی منطقی برای هند نخواهد بود.کشوری که دسترسی بهتر، امن‌تر و مطلوب‌تری دارد، بی‌شک ایران است. در این میان، برای هند که اینک جای استعمارگر خود؛ یعنی بریتانیا را در اقتصاد جهانی گرفته، «چابهار» یک نقطه استراتژیک محسوب می‌شود؛ خصوصا آنکه هندی‌ها سعی دارند، چابهار را به‌عنوان رقیبی سرسخت در مقابل گوادر پاکستان، توسعه دهند. چابهار، درست به‌مثابه یک بندر در چهارراه جهانی، می‌تواند گزینه‌ای پیشرفته و آینده‌دار برای ترانزیت کالاهای هندی به افغانستان و آسیای‌میانه باشد. درواقع در نقشه جدید منطقه و پس از هم‌گرایی دهلی‌نو و کابل، این چابهار است که می‌تواند حلقه وصل باشد. توافق‌نامه هند- ایران-افغانستان، هم می‌تواند اقتصاد منطقه را متحول کند و هم امنیت پایدار را به ارمغان آورد.چابهار درحال‌حاضر به‌خاطر چهارراه ارتباطی دریایی، هوایی، جاده‌ای و ریلی، انتخابی جذاب برای هند برای رسیدن به بازار افغانستان است. با بهره‌برداری از خط ریلی چابهار- زاهدان و امتداد آن تا افغانستان، راه برای توسعه سرزمین دوست‌داشتنی افغان‌ها، هموار می‌شود و مثلث دهلی‌نو، تهران و کابل می‌تواند نماد صلح پایدار در منطقه خاورمیانه شود. سیاست‌های معتدل نارندرا مودی، حسن روحانی و اشرف غنی در سال‌های اخیر بسیار موفق بوده و ادامه این روند، یک تجارت برد- برد...
 • قدرت خرید مردم به اندازه سال ۹۰ هم نیست
 • محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در پادگان آموزشی 05 کرمان، نرخ بیکاری کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: وضعیت نرخ بیکاری ما اصلا شایسته نظام نیست و در حوزه اقتصادی با چالش جدی مواجه هستیم. وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر قدرت خرید مردم کاهش یافته است، بیان داشت: قدرت خرید کنونی ما به اندازه سال 90 هم نیست، اگرچه ظاهرا حقوق‌ها با درصد کوچکی رشد همراه بوده‌اند، اما شوک‌های اقتصادی کل این مسئله را از بین برده است. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه کاهش قدرت خرید مردم شکی وجود ندارد، عنوان کرد: نرخ رشد اقتصادی ما بیش از 4 درصد نیست در صورتی که هدف‌گذاری کشور رشد هشت درصدی است. نوی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تأکید بر تحول در حوزه اقتصادی داشتند و اگر هرچه سریعتر این مسئله را اجرایی نکنیم، زمان و فرصت را از دست داده‌ایم. پورابراهیمی بخشی از مشکلات فرهنگی و حتی سرریز مسائل فرهنگی در حوزه اجتماعی را ریشه در حوزه اقتصاد دانست و عنوان کرد: واقعیت امروز این است که ریشه بخشی از مسائل و مشکلات فرهنگی ما در معیشت است. وی گفت: تکلیف ما با آمریکایی‌ها در برجام دیگر مشخص شده است و اعتقاد داریم که راهکارهای مشخصی برای حل مسائل اقتصادی در کشور بدون اتکا به خارج وجود دارد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: معتقدیم نظام ما همان طور که در عرصه‌های مختلف توانسته جایگاه و رتبه برتر را به دست آورد، با برنامه‌ریزی و اتکا به توانمندی‌های درونی می‌تواند در حوزه اقتصادی نیز حرکت‌های برتری داشته باشد. منبع:فارس
 • نماینده سابق مجلس:خواص و صحابه به اندازه یک ملت نقش آفرینی دارند
 • گرگان – ایرنا – نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و مشاور رییس صدا و سیما گفت: در جریانات اسلامی و انقلابی خواص و صحابه به اندازه یک ملت نقش آفرینی دارند. به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام میر تاج الدینی شامگاه یکشنبه و مقارن با شب سوم محرم در مسجد الاقصی گرگان اظهارداشت: یکی از عبرت های بزرگ واقعه عاشورا و کربلا نمایش نقش خواص و صحابه در انجام رسالت و وظایف دینی است، به گونه ای که حضور نداشتن به موقع آنها موجب رقم خوردن واقعه کربلا شد. وی ادامه داد: اگر خواص و صحابه روشنگری و بصیرت افزایی می کردند چه بسا فاجعه بزرگ کربلا را شاهد نبودیم. به گفته وی؛ در کربلا 72 تن از یاران و صحابه با شناخت دقیق وظیفه و رسالت در زمان لازم ، در کنار و مجاور امام حسین (ع) باقی ماندند ولیکن این امر افاقه نکرد و عاشورا رقم خورد بعد از عاشورا و به گفته مورخان بیش از دو هزار نفر به خونخواهی امام قیام کردند و کشته شدند، اما هیچ حاصلی بدست نیامد واگر اینان به موقع و در زمان مناسب همراه امام بودند چه بسا عاشورا رقم نمی خورد. مشاور عالی ریاست صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران همچنین به سخنان سید الشهدا اشاره کرد و افزود: به نظر ایشان مال اندوزی، از بین رفتن روحیه شهادت طلبی، رواج قبیله گرایی، دنیا طلبی وغفلت از امر به معروف و نهی از منکر سبب انحطاط جامعه مسلمین خواهد شد. میر تاج الدینی ادامه داد: در حمله اسرائیل به لبنان تمامی مناطق لبنان و بیروت اشغال شد اما محله و کانون فعالیت عناصر حزب الله لبنان از دست یابی رژیم غاصب اسرائیل در امان ماند و به این سبب بود که روحیه شهادت طلبی و نترسیدن از مرگ و مواجه با دشمن در بین جوانان حزب الله ریشه دوانده...
 • زادبود:واردات بیش از اندازه از علت های رکود در صنایع ماشین سازی است/صفری:زمینه صادارت ماشین باید فراهم شود
 • به گزارش خبرنگارگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ملکی عضو کمیسیون صنایع مجلس، فاطمی امین کارشناس ارشد صنایع، بحرینیان صنعتگر و کارشناس توسعه، صفری مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک و زادبود مدیر عامل شرکت ماشین سازی تبریز دوم مهرماه در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی راهکار‌ها و مشکلات صنایع ماشین سازی پرداختند. ملکی عضو کمیسیون صنایع مجلس در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه پیرامون مشکلات صنایع ماشین سازی گفت: یکی از معضلات کشور بعد از انقلاب بحث واردات است، همچنین ممکن است برخی از مشکلات به مسائل گمرکی برگردد. وی با بیان اینکه تخصیص ارز برای خرید یا تامین مالی در صورتی است که خرید از منشأ خارجی باشد، اظهار داشت: قانون رفع موانع تولید در سال ۹۴ به صورت کتابچه ۶۰ ماده‌ای به تصویب رسید، اما مشکل عدم اجرای قانون است لذا در اجرای قانون ضمانت اجرا وجود ندارد و قرار بود ظرف ۶ ماه این قانون اجرایی شود. این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه هدف از ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت تسهیل امور در راستای واردات، صادرات و تامین بازار برای تولیدات داخلی است بیان کرد: تولید کننده‌ای که دارای دانش و فن آوری است می‌تواند اقدام به صادرات کند. عادل زادبود مدیر عامل شرکت ماشین سازی تبریز در ادامه برنامه طی گفتگوی زنده تلفنی تصریح کرد: از جمله علل رکود در صنایع ماشین سازی کشور مربوط به مشکلات نقدینگی و همکاری نکردن بانک‌ها و از سوی دیگر مربوط به واردات بیش از اندازه ماشین آلات صنعتی است. وی با اشاره به اینکه ماشین سازی تبریز تنها تولید کننده ماشین افزار در ایران است خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این شرکت مربوط به واردات ماشین‌های مشابه، اما با کیفیت پایین است، امسال صادرات قابل ملاحظه‌ای به آلمان داشتیم. زادبود با اشاره به اینکه شرکت‌های دولتی بیشتر ترجیح می‌دهند ماشین آلات...
 • ثروتمندانی که با کلی پول فقیر هستند
 • فقر فرهنگی، فقری جدا از سر نداری نیست فقر افکار است، ممکن است از نظر مالی در بهترین حالت ممکن به سر ببری ولی فقر فرهنگی در جای جای زندگی ات به چشم بخورد. به گزارش مشرق، بخوانیدش تجمل، یا همان چشم و هم چشمی معروف همانی که مدتی است وارد زندگی اکثر ایرانی ها شده و به سرعت در حال انتشار است. همانی که نگرانی رهبر انقلاب را در پی داشته، همانی که با زندگی ائمه بسیار متفاوت است، همانی که پیامبر اسلام به شدت آن را نهی کرده اند. بیماری چشم هم چشمی که جزو یکی از بیماری های روانی است و فرد را آنقدر در تجملات و نگاه کردن به زندگی دیگران غرق میکند که فرد کم کم مشاعرش را از دست داده و فقط به فکر تقلید از زندگی دیگران میفتد. حتی لوازم و وسایلی را خریداری می کند که نیازی به آن ندارد و مورد استفاده اش نیست و تنها به دلیل این که اطرافیانش وسیله ای را خریداری کرده اند او نیز می خواهد داشته باشد . به میان آنهایی که دنبال تجمل هستند که می روی، هر یک دلایل خود را دارند، هیچکدام اسم این کار را تجمل گرایی و یا چشم و هم چشمی نمی گذارند و از بیماری خود بی اطلاع هستند. دعوای چند زن در بازار بر سر عروسک با محمد 38 ساله که چندسالی در بازار کار می کند و به قول خودش حسابی با چم و خم کار آشنا است گفتگو می کنم درباره این که مردم معمولا چه چیزهایی می خرند آیا وسایلی که در مغازه می فروشید همه مورد نیاز است یا اکثرا حالت تزیینی و لوکس هستند. او می گوید: هرروز شاهد چیزهایی در مغازه هستم که برایم عجیب است گاهی وسایلی را ما وارد مغازه می کنیم که صرفا استفاده ضروری ندارند ولی به...
 • شهدا زنده های جاوید هستند
 • خبرگزاري آريا- مديرکل بنياد کردستان گفت: شهدا زندگان جاويد هستند و مقامشان در نزد پروردگار رفيع است.به گزارش خبرگزاري آريا، مراسم بازگشايي مدارس با حضور مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران در دبيرستان شاهد دخترانه شهيده شهلا هادي ياسيني برگزار شد.دراين مراسم محمد سليماني مديرکل بنياد کردستان ضمن تسليت به مناسبت ايام محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسين(ع) و گراميداشت هفته دفاع مقدس گفت: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفريدند و بارها تا مرز شهادت پيش رفتند و براي ملت بزرگ ايران عزت و سربلندي را به ارمغان آوردند.وي با استناد به آيات نوراني قرآن مجيد گفت: شهدا زندگان جاويد هستند و مقامشان در نزد پروردگار رفيع است.مديرکل بنياد با اشاره به بازگشايي مدارس اظهار داشت: در احاديث ائمه مي خوانيم فضليت علم و دانش برتري به خون شهدا دارد و بايد دانش آموزان با تحصيل به کشور خود خدمت کنند.
 • ۶۰ تا ۷۰ درصد کودکان کار غیرایرانی هستند
 • بهاره آروین در هشتمین جلسه شورای شهر پنجم در نطق پیش از دستور خود با اشاره به طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان با بیان اینکه چندین دستگاه مملکت جمع شده‌اند و میلیاردها تومان بودجه مملکت را هزینه می‌کنند تا بی‌پناهترین انسان‌های این شهر را از جلوی چشم‌ها دور کنند، گفت: کودکانی که ناخواسته و بالاجبار به دنیای سرد و خشن بزرگسالی پرتاب شده‌اند بدون اینکه امکان تجربه لذت بخش لحظه‌های سرخوشانه کودکی را داشته باشند، کودکانی که به خاطر فقر و دیگر شرایط آسیب‌دیده خانواده، مجبور به کار در خیابان شده‌اند، چندین دستگاه مملکت جمع شده‌اند تا این جاماندگان از کودکی و مهر را از جلوی دیدگان دور کنند مبادا که لابد اسباب دل‌مشغولی‌ شوند. وی افزود: به گفته مسئولین بهزیستی، 90 درصد کودکانی که با زور و اجبار از سطح شهر جمع آوری می‌شوند دارای سرپرست و خانواده‌اند که برای بازپس‌گیری فرزندان‌شان به مراکز نگهداری موقت این کودکان مراجعه می‌کنند. فرآیند کار این‌گونه است که خانواده‌ها پس از پرس‌وجو و یافتن فرزندشان در یکی از مراکز نگهداری، باید بروند در دادگاه تعهد بدهند که دیگر بچه‌شان کار نخواهد کرد و بعد حکم قضایی برای آزادی و بازپس‌گیری فرزندشان بگیرند، چرخه‌ای معیوب، بی‌ثمر و سرشار از هزینه‌های گزاف روانی که به کودکان و خانواده‌های آسیب‌دیده‌شان وارد می‌شود آروین ادامه داد: به گفته مسئولان مربوطه، حدود 60 تا 70 درصد این کودکان غیرایرانی هستند، حال می‌توان پرسید که این شاخ و شانه دولتی برای چه کسی کشیده می‌شود؟ برای افغانستانی‌های نجیب، سر به زیر و در عین‌حال بی‌کس و کار در این مملکت که باید دنبال بچه‌های‌شان، پیش کوچک و بزرگ مسئولین ما گردن خم کنند؟ برای زهر چشم گرفتن از چنین بی‌پناهانی است که به چندین دستگاه دولتی لشکر کشی کرده‌اند؟ زورمان به علت‌های «قدر قدرت» اجتماعی نمی‌رسد، به جایش یقه معلول‌های آسیب‌ دیده‌ای را می‌گیریم که نفس...
 • همه بازیکنان در موفقیت سهیم هستند
 • به گزارش وانانیوز، ژرمی تولیان بعد از برد ۶ بر یک شب گذشته تیمش مقابل بورسیامونشن‌گلادباخ اظهارداشت:فوق‌العاده بود. یک شب رویایی را داشتیم. ۶ بر یک مقابل حریفی خوب برنده شدیم.بهتر از این نمی‌شد.کیفیت تیم بسیار بالا است. توانستیم به یکسری نفرات استراحت دهیم و بقیه چنین نتیجه‌ای بگیرند. وی ادامه داد:مردم می‌بینند هیچ افتی در عملکرد تیم وجود ندارد. از اینجهت مربی می‌‌تواند از بین نفراتش، انتخاب کند. تولیان افزود:باید به نکته مثبت دیگری اشاره کنم که جو تیم خوب است چون هر بازیکنی امکان بازی می‌یابد و در کسب نتیجه، نقش دارد. در این مصاف فیلیپ۲۸ و ۳۸، اوبامیانگ ۴۵، ۴۹ و ۶۲ و وایگل ۷۹ برای مشکی و زردپوشان گلزنی کردند. تک گل حریف نیز توسط اشتیندل دقیقه ۶۶ زده شد.
 • هم باشگاه و هم طارمی مقصر هستند
 • بیژن ذوالفقارنسب درباره بازی پرسپولیس با الهلال عربستان گفت: این بازی بسیار حیاتی و حساس خواهد بود و بازی ویژه ای برای فوتبال ایران است چرا که پای آبروی ورزش کشورمان در میان است. تیم پرسپولیس در بازی های گذشته عملکرد مناسبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته و لیاقت رسیدن به فینال لیگ قهرمان آسیا را دارد، البته باید گفت که نبود چند بازیکن کلیدی پرسپولیس اثر گذاری خود را در این تیم خواهد گذاشت، اما پرسپولس دارای آمادگی روحی و روانی خوبی است و سرمربی این تیم با تجربه ای که دارد حتما تدارک مناسبی برای این بازی خواهد دید تا این تیم کمتر دچار مشکل شود. من بسیار خوشبین هستم که پرسپولیس با بازی منطقی و درست خود موفق و پیروز از زمین بازی خارج شود. وی در ادامه در خصوص اتفاق رخ داده در خصوص طارمی تصریح کرد: در این مسئله هم باشگاه و هم بازیکن مقصر هستند، طارمی که به دلیل نداشتن مشاور خوب و خبره مقصر بوده و از نظر من بسیار بی تجربگی کرده که قرارداد خود را یکطرفه فسخ کرده و باشگاه هم به دلیل عدم شناخت از قوانین بین المللی و عدم ارتباط با افراد خبره در امور بین المللی فوتبال این مشکل بزرگ را ایجاد کرده اند. پیشکسوت پرسپولیس در پایان برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کرد.
 • مردان بیشتر از زنان خودشیفته هستند
 • لیلا رازقیان جهرمی متخصص اعصاب و روان در گفتگو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛با بیان این که اختلال شخصیت خودشیفته شیوعی بین یک تا ۶ درصد درجامعه دارد، گفت: شیوع آن در مردان بیش از زنان است و افراد دچار اختلال شخصیت خودشیفته مدام نیاز به تحسین از جانب دیگران دارند. وی افزود: این افراد دارای صفاتی مانند خود بزرگ بینی بوده و خود را فردی مهم می‌پندارند و قادر به درک دیگران و همدلی با آن‌ها نیستند. رازقیان جهرمی ادامه داد: این اختلال از اوایل نوجوانی شروع می‌شود و اکثر افراد خودشیفته با استعداد، باهوش و زیبا هستند و این خصوصیات سبب می‌شود که احساس خاص بودن داشته باشند. این متخصص اعصاب و روان با بیان این که افراد خودشیفته معتقدند که دیگران باید به طرز خاصی با آن‌ها برخورد کنند، تصریح کرد: این افراد توان تحمل انتقاد را ندارند و از آنجا که برای آن‌ها حفظ شأن و منزلت اجتماعی امر مهمی است، معمولا به خود اجازه نمی‌دهند به شکل مستقیم درصدد انتقام برآیند و به قول معروف با پنبه سر می‌برند و بیشتر اهل توطئه و زیر آبی بوده و خونسردانه دشمن خود را از سر راه حذف می‌کنند. وی بیان کرد: این افراد بیش از سایرین در پی به دست آوردن شهرت و ثروت هستند و برای دستیابی به این اهداف دیگران را استثمار می‌کنند. این روانپزشک تاکید کرد: در واقع خودشیفتگی دفاعی در برابر احساس حقارت و فرودستی است چرا که این افراد بر خلاف ظاهر پر غروری که از خود به نمایش میگذارند اعتماد به نفس کمی دارند. به گفته رازقیان جهرمی افراد خودشیفته در صورتی که احساس کنند احتمال آسیب به اعتماد به نفس شکننده شان وجود دارد به افرادی خطرناک تبدیل می‌شوند و اکثر آن‌ها درباره دستاورد‌های خود اغراق می‌کنند و از دیگران انتظار دارند بدون آن...
 • دشمنان درصدد تغییر وجه فرهنگی ما هستند
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلیل امجدی، جانباز انقلاب اسلامی در نشست کتابخوان که دیروز در سالن شاهد و ایثار رشت برگزار شد، با معرفی کتاب سرو قامتان، در مورد زندگی جانبازان قطع نخاع و نقش همسران آنها در پرستاری از آنان با بیان اینکه به گفته بزرگان دانشگاه واقعی جایی است که کتاب های بسیاری در آنجا نگهداری و به مردم عرضه می شود گفت: مخاطبان در کتابخانه حتی فراتر از دانشگاه می توانند خواسته های علمی خود را مرتفع کنند. نویسنده کتاب سرو قامتان با بیان اینکه امروز جنگ دیگری بنام جنگ فرهنگی بر علیه مردم ما در جریان است خاطرنشان کرد: دشمنان ما در صدد هستند با تغییروجه فرهنگی ما و القاء کتاب نخوان بودن جوانان ما دست به نابودی کشوری بزنند که بزرگانی چون حافظ و سعدی و فردوسی و نیما یوشیج و دیگران در آن رشد کرده اند. وی به سخنان ویکتور هوگو در خصوص نابودی یک ملت با گرفتن هویت فرهنگی آن اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ کتابخوانی در یک ملت تضعیف شود آن کشور به انحطاط اجتماعی و در نهایت به ورته نابودی خواهد رسید. امجدی با قدردانی از اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه در قالب برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، برگزاری نشست های کتاب خوان را در ارتقاء فرهنگ مطالعه بسیار پراهمیت توصیف کرد. این جانباز انقلاب وی در معرفی کتاب خود که به روایت زندگی 11تن از جانبازان دفاع مقدس گفت: برای جمع آوری روایت زندگی این جانبازان به اقصی نقاط کشور سفر کردم و در سال1395 پس ازیکسال تلاش شبانه روزی منتشر و برای مطالعه علاقمندان در اختیار ایشان قرار دادم. امجدی در پایان بخشهایی از این کتاب را برای حاضرین معرفی و حاظرین را دعوت به حضور در منازل...
 • مردان بیشتر خودشیفته هستند یا زنان
 • به گزارش جام نیوز، لیلا رازقیان جهرمی متخصص اعصاب و روان با بیان این که اختلال شخصیت خودشیفته شیوعی بین یک تا ۶ درصد درجامعه دارد، گفت: شیوع آن در مردان بیش از زنان است و افراد دچار اختلال شخصیت خودشیفته مدام نیاز به تحسین از جانب دیگران دارند. وی افزود: این افراد دارای صفاتی مانند خود بزرگ بینی بوده و خود را فردی مهم می‌پندارند و قادر به درک دیگران و همدلی با آن‌ها نیستند. رازقیان جهرمی ادامه داد: این اختلال از اوایل نوجوانی شروع می‌شود و اکثر افراد خودشیفته با استعداد، باهوش و زیبا هستند و این خصوصیات سبب می‌شود که احساس خاص بودن داشته باشند. این متخصص اعصاب و روان با بیان این که افراد خودشیفته معتقدند که دیگران باید به طرز خاصی با آن‌ها برخورد کنند، تصریح کرد: این افراد توان تحمل انتقاد را ندارند و از آنجا که برای آن‌ها حفظ شأن و منزلت اجتماعی امر مهمی است، معمولا به خود اجازه نمی‌دهند به شکل مستقیم درصدد انتقام برآیند و به قول معروف با پنبه سر می‌برند و بیشتر اهل توطئه و زیر آبی بوده و خونسردانه دشمن خود را از سر راه حذف می‌کنند. وی بیان کرد: این افراد بیش از سایرین در پی به دست آوردن شهرت و ثروت هستند و برای دستیابی به این اهداف دیگران را استثمار می‌کنند. این روانپزشک تاکید کرد: در واقع خودشیفتگی دفاعی در برابر احساس حقارت و فرودستی است چرا که این افراد بر خلاف ظاهر پر غروری که از خود به نمایش میگذارند اعتماد به نفس کمی دارند. به گفته رازقیان جهرمی افراد خودشیفته در صورتی که احساس کنند احتمال آسیب به اعتماد به نفس شکننده شان وجود دارد به افرادی خطرناک تبدیل می‌شوند و اکثر آن‌ها درباره دستاورد‌های خود اغراق می‌کنند و از...
 • ساکت اف:صاحب فرهنگ فقط مردم هستند
 • مسعود ساکت اف کارشناس فرهنگی به خبرگزاری برنا گفت: تصور بسیاری از مدیران ما از فرهنگ با واقعیت انطباق ندارد. بسیاری از دست اندرکاران جامعه تصور می کنند که اگر پیام های مورد نظر ایشان با بسته بندی زیبا به جامعه ارائه شود مردم این پیام ها را می پذیرند وتغییرات نگرشی ودرنهایت رفتاری در ایشان ایجاد می شود واین را مهمترین کاربرد فرهنگ می دانند. وی افزود: درصورتی که این یک اشتباه برداشت از امر فرهنگی است واصولا فرهنگ چنین کاربردی ندارد.مثال نقض این برداشت این است که امروزه با بحران جدی آب مواجه هستیم وبسیاری از مراجع دینی کشور ما به درستی آب را انفال اعلام نموده اند که معنی آن حرام بودن برداشت آب از چاه های غیر قانونی شخصی است! واین درحالی است که به نظر نمی رسد این امر نتیجه ملموسی در این روند غلط درجامعه ایجاد کرده باشد ویا درمورد ربوی بودن سودهای بانکی عملا این انذار مذهبی تاثیری درعدم گرایش مردم به سودهای بانکی نداشته است. ساکت اف ادامه داد: این به معنای این نیست که مردم به فتاوای دینی به عنوان مهم ترین رکن رجوع فرهنگی بی تفاوت باشند بلکه به معنای آن است که نوع تعریف ونگاه ما به مقوله فرهنگ وابزارهای فرهنگی وکاربرد آن اشتباه است. وی در پایان گفت: فرهنگ توسط مردم ساخته می شود وهنرمندان واهالی فرهنگ صرفا به بازنمایی روابط جاری وساری جامعه می پردازند و هرچقدر فضای گفتگوی فرهنگی بین عناصر فرهنگی جامعه تسهیل شود تغییرات فرهنگی آرام تر و مطمئن تر ایجاد می شود. خبرنگار: فراغت
 • پرسپولیسی ها خواهان شفاف سازی هستند
 • مدافع - هافبک پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ماجرای محرومیت مهدی طارمی نباید بازیکنان پرسپولیس را برای بازی با الهلال تحت‌تأثیر قرار دهد. خبرگزاری تسنیم: رضا شاهرودی درباره محرومیت طارمی و باشگاه پرسپولیس گفت: به‌هرحال باشگاه ریزه اسپور به صورت قانونی کارش را پیگیری کرد و این اتفاق بد برای پرسپولیس و طارمی رخ داد. در حال حاضر نباید پرسپولیس را در ماجرای طارمی وارد بحران کنیم، چون این تیم یک بازی حساس برابر الهلال دارد که این مسابقه حیثیتی است و یک بازی ملی محسوب می‌شود.مدافع - هافبک پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه افزود: زمان کافی وجود دارد تا این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد و هواداران هم خواهان شفاف‌سازی هستند، اما الان پرسپولیس بازی با الهلال را در پیش دارد و باید به این تیم آرامش بدهیم.وی همچنین در مورد بازی تیم پرسپولیس مقابل الهلال عربستان در دور رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: هر دو تیم بازی سختی پیش رو دارند، اما من معتقدم پرسپولیس می‌تواند در بازی رفت نتیجه خوبی بگیرد. من به نتیجه گرفتن پرسپولیس خوش‌بین هستم، فقط امیدوارم بازیکنان به خوبی حرف برانکو را گوش کنند و تمرکز داشته باشند. بازیکنان پرسپولیس باید باهوش باشند و بی‌جهت هم اخطار نگیرند.
 • ۶ میوه ای که آبرسان قوی برای پوست هستند
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا ، وقتی پوست صورت و بدنتان کم آب می شود پیری و چروک زودتر به سراغتان می آید . برپایه این خبر ، 6 میوه ای که آبرسان قوی برای پوست هستند از سوی پزشکان معرفی شده اند که مصرف آنها می تواند به آبرسانی مناسب پوست بدن کمک بسزایی کند. و اما این شش میوه و میزان آبرسانی آنها در ادامه آمده است : خـیار 96%، گوجـه 94%،آنانـاس 87%،کدو سبز 95%،هنـــدوانه 92% و توت فرنـــگی 92%
 • طرفداران ازدواج سفید چه کسانی هستند
 • به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ازدواج سفيد یا هم‌خانگی بدون ازدواج ، پدیده‌ای است که دختر و پسر به عنوان هم‌خانه با یکدیگر زندگی می‌کنند، بی آنکه میان آن‌ها پیوند رسمی ازدواج و رابطه زن و شوهری باشد. در دنیای غرب، با توجه به تغییر سبک زندگی و در کنار آن، افزایش فشارهای اقتصادی، به طور کلی میل به ازدواج شرعی و رسمی کاهش یافته و روابط، بیشتر بر پایه ارضای غرایز شکل می گیرد. حسین دهباشی، خبرنگار و مستندساز که ساخت مستند انتخاباتی رئیس دولت یازدهم را هم در کارنامه دارد، با انتشار پستی در صفحه توییتر خود نسبت به این پدیده فساد برانگیز واکنش نشان داد. حسین دهباشی در صفحه توییتر خود نوشت: "ازدواج سفید یا دوست دختر و پسری ممدوح و مطابق فمنیسیم است و ازدواج موقت (صیغه) نادرست و مخالف منزلت زنان؟ممکن است توضیح بدهید چرا؟ انتهای پیام/ اظهارنظر دهباشی در خصوص پدیده ازدواج سفید
 • کشاورزان گچسارانی عاشق کشاورزی هستند
 • گچساران - استاد دانشگاه ازمیر ترکیه گفت: کشاورزان شهرستان گچساران به کشاورزی علاقه ویژه ای دارند و چون برای بار اول است به گچساران آمده ام نمی توانم نظر خاصی در مورد کشاورزی گچساران بدهم ولی نهال های گچساران نسبت به نهال های ازمیر ترکیه متفاوت است. دکتر تایفر اردیچ در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی در گفتگویی با خبرنگار قدس آنلاین گفت: در این کارگاه به آموزشی هایی در خصوص طریقه رشد گیاهان و تغذیه مرکبات پرداختیم. وی افزود: در این خصوص باید زمین ها و سطح آموزش کشاورزان را به حدی برسانیم که از یک زمین با مساحت کم، محصولات بیشتری برداشت کنیم. آردیچ با اشاره به مدتزمانی که در ایران است، گفت: اکنون روز دومی است که به دعوت دکتر آبسالانبه جهت کمک کردن به کشاورزان منطقه در زمینه مرکبات به ایران آمده ام. استاد دانشگاه ازمیر ترکیه با اشاره به مرکبات گچساران بیان داشت: کشاورزان شهرستان گچساران به کشاورزی علاقه ویژه ای دارند و چون برای بار اول است به گچساران آمده ام نمی توانم نظر خاصی در مورد کشاورزی گچساران بدهم ولی نهال های گچساران نسبت به نهال های ازمیر ترکیه متفاوت است. در طول کارگاه دکتر تایفور اردیچ گفت: اسرائیل با کشور ترکیه و ایران دشمن است و باید در همه ی زمینه ها بلاخص کشاورزی از آنها جلوتر باشید و ما هم همچون شما از اسرائیل متنفر هستیم. وی در این خصوص به خبرنگار قدس آنلاین گفت: در رابطه با سیاست های اسرائیل و خود اسرائیل، دشمن ما بحساب می آید و از ارتباطی که با دولت آمریکا دارد و ظلم هایی که می کنند مخالف و دشمن آنان هستم.
 • آمریکایی ها همچنان حامی اوباماک ر هستند
 • 56 درصد از آمریکایی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند بیمه درمانی موجود (اوباماکر) را به تازه‌ترین طرح جایگزین جمهوریخواهان سنا ترجیح می‌دهند؛ درحالیکه تنها 33 درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که از مصوبه جدید حمایت می‌کنند. نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که احساسات مردم الزاما به واسطه تلاش‌های جمهوریخواهان برای لغو اوباماکر در ماه جولای تغییر نکرده است. نظرسنجی‌ انجام شده در ماه جولای نشان داد که 50 درصد از آمریکایی‌ها از اوباماکر حمایت می‌کنند درحالیکه 24 درصد از شرکت کنندگان با طرح جایگزین جمهوریخواهان موافق بودند. جان مک کین سناتور آمریکایی روز جمعه تاکید کرد که مخالف طرح جدید جمهوریخواهان برای لغو اوباماکر است. مک کین در بیانیه‌ای اعلام کرد: نمی‌توانم با وجدان بیدار به پیشنهاد گراهام –کسیدی رای بدهم. معتقدم می‌توانیم با یکدیگر بهتر همکاری کنیم، جمهوریخواهان و دموکراتها و تا کنون واقعا تلاشی در این باره انجام نداده‌ایم. مک کین که خود یک جمهوریخواه است و غالبا دیدگاه های مخالفی با ترامپ دارد، در ماه جولای نیز با طرح پیشنهادی جمهوریخواهان برای لغو اوباماکر مخالفت کرده بود. ترامپ در سخنانی در آلاباما این تصمیم مک کین را کاملا غیرمنتظره و وحشتناک توصیف کرده است.
 • ثروتمندترین همسران دنیا مشغول چه کاری هستند
 • به گزارش پارس نیوز، از محبوبیت بی حد و حصر مجموعه «خانه داران واقعی» محصول شبکه Bravo‌ آمریکا، مشخص است که مردم آمریکا عاشق و شیفته دنبال کردن جریانات زندگی شخصی همسران ثروتمند هستند. ملیندا گیتس ملیندا گیتس، بیشتر به عنوان همسر بنیانگذار شرکت مایکروسافت، بیل گیتس معروف شناخته شده است. بیل و ملیندا گیتس، در بنیاد خیریه خود به نام بنیاد بیل و ملیندا گیتس به طور خستگی ناپذیری برای ریشه کن کردن فقر جهانی کار کرده اند. در سال 2012، ملیندا اعلام کرد که این بنیاد، 560 میلیون دلار از درآمد شرکت اش را صرف دسترسی زنان کشورهای جهان سوم، به روش های پیشگیری از بارداری کرده است. دانستن این موضوع ضرری ندارد که گیتس، ثروتی به ارزش 87.2 میلیارد دلار دارد. با این حال، آنچه ممکن است در مورد بیل ندانید این است که او در ابتدا رئیس و کارفرمای ملیندا بود. ظاهرا، بیل به دنبال او به پارکینگ شرکت رفته و از او پرسیده که آیا وقتش برای یکشنبه آزاد است. ملیندا نیز در پاسخ گفته «یکشنبه برای من امکان پذیر نیست» و در ادامه ملیندا تعریف می کند: «به او گفتم که قبل از یکشنبه به من زنگ بزند تا برنامه ام را چک کنم وقت آزاد دارم یا خیر.» بعد از اولین ملاقات، هفت سال طول کشید تا این رابطه، به ازدواج تبدیل شود. ملیندا گفت که شیفته هوش و ذوق و شوخ طبعی بیل شده بود. اما در آغاز، تغییر رابطه آنها از همکار به شریک زندگی مشکل بود. او می گوید: «ما قطعا زمانی که با هم بودن را شروع کردیم، در یک سطح نمی کردیم. من در مایکروسافت از نظر سطح شغلی، سه پله پایین تر از بیل بودم و او مدیر عامل آن شرکت بود. ما باید تغییر می کردیم تا همانند هم شویم. این موضوع...
 • یوسف زاده:چین و استرالیا مهمترین حریفان ما هستند
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهری یوسف زاده، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان، در پایان دومین مرحله از تمرینات تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، در خصوص تمرینات این مرحله گفت: در اردوی اول از 18 ورزشکار دعوت بعمل آوردیم که در پایان سه بازیکن حذف شدند و اردوی دوم با 15 بازیکن آغاز شد. در پایان اردوی دوم نیز سه نفر دیگر حذف می شوند و اردوی سوم با ترکیب 12 ملی پوش که ترکیب نهایی تیم را نیز تشکیل می دهند آغاز خواهد شد. یوسف زاده خاطر نشان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه به میزبانی چین و به منظور کسب سهمیه رقابت های جهانی آلمان در سال 2018، از اوایل آبان ماه برگزار خواهد شد و به همین منظور 4 مرحله اردوی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته شده که دو مرحله آن برگزار شد و دو مرحله دیگر نیز یکی در مشهد مقدس و دیگری که متصل به اعزام نیز هست، در تهران برگزار می شود. سرمربی تیم ملی افزود: تاکنون به جز ایران حضور تیم های استرالیا، چین، ژاپن و افغانستان در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه قطعی شده که در این میان تیم های چین و استرالیا مهم ترین حریفان ما هستند و از آنجا که تنها دو تیم اول موفق به کسب سهمیه مسابقات جهانی می شوند، کار سختی در پیش داریم. وی تصریح کرد: زمان کمی در اختیار داریم و از سوی دیگر در بحث تجهیزات به ویژه ویلچرهای تخصصی، شرایط ما به نسبت اکثر تیم های حاضر پایین تر هست، با این حال تلاش می کنیم با بالا بردن انگیزه های ملی پوشان بهترین عملکرد خود را در مسابقات به نمایش بگذاریم و صرف نظر از نتیجه، آنچه در توان داریم را ارائه کنیم و امیدوارم این تلاش ها منجر به کسب نتایج خوبی نیز...
 • نیروهای مسلح مایه مباهات ملت ایران هستند
 • استاندار مازندران با اشاره به اینکه بسیج، فرزند انقلاب و ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی است، گفت: نیروهای مسلح مایه مباهات ملت ایران هستند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، ربیع فلاح جلودار امروز در مراسم صبحگاه مشترک بسیج ادارات مازندران با گرامی‌داشت یاد و خاطره 10400 شهید دوران دفاع مقدس استان و شهیدان والامقام مازنی مدافع حرم، اظهار داشت: امام حسین (ع) مظهر حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی و ایستادگی در برابر جور و ستم بود و عظمت مردم ایران اسلامی در سایه فرهنگ عاشورا و آموزه‌های آن امام همام است.وی، هفته دفاع مقدس را یاد آور رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردان و زنان غیور ایران اسلامی دانست و افزود: نیروهای مسلح و نیروی مردمی بسیج، مایه مباهات ملت ایران هستند.فلاح با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس گرامی‌داشت شرافت، اقتدار و عزت ایران اسلامی و رشادت‌های بی نظیر دلاورمردان عرصه جنگ و شهادت است، تصریح کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تجلیل از زنان و مردان مجاهدی بوده که برای دفاع از کشور و ارزش‌های دینی خود جانانه جنگیدند.استاندار مازندران با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم است، گفت: مشاورین نظامی ما در اقصی نقاط جهان با توجه به تجربه دوران دفاع مقدس، به ملت‌های مظلوم در مبارزه با تروریسم، مشاوره نظامی می‌دهند.فلاح با اشاره به اینکه بسیج، فرزند انقلاب و ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی است، تاکید کرد: امروز در دوران سازندگی و تلاش برای اعتلا، عمران و آبادانی ایران، تفکر بسیجی باید الگوی کار قرار گیرد.وی با بیان اینکه با وجود نیروی مقتدر بسیج، ملت شکست ناپذیر خواهیم بود، افزود: تفکر بسیجی باید در همه عرصه‌ها نهادینه شود.استاندار مازندران به نامگذاری امسال به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، اشاره کرد و با بیان اینکه برای تحقق سیاست‌های راهبرد نجات بخش اقتصاد مقاومتی باید با تفکر بسیجی...
 • برخی به دنبال تقسیم ارث در شهرداری شیراز هستند
 • عضو شورای اسلامی شهر شیراز به آنچه تقسیم ارث توسط برخی افراد در خصوص مسئولیت های مدیریتی در شهرداری این کلانشهر عنوان می شد، انتقاد و تاکید کرد که هنوز بدن میت گرم است و عده ای از وابستگان سببی و نسبی به دنبال تقسیم ارث هستند. به گزارش ایسنا، سیروس پاکفطرت در نطق قبل از دستور جلسه علنی 2 مهر ماه شورای اسلامی شیراز گفت: عده‌ای متاسفانه به نظر میرسد که درصدد تقسیم ارث هستند و در این ایام شاهد ارائه لیست های مدیریتی عریض و طویل و انتشار آنها در شبکه های مجازی هستیم. او خواستار برخورد با چنین مسائلی شد و در ادامه گفت: در پاسخ به برخی منتقدان به اصطلاح دلسوز شهر عرض می کنم که اداره شهرداری می تواند به مدت سه ماه با سرپرست انجام شود و اکنون هم با توجه به درایت و مدیریت سرپرست کنونی شهرداری جای هیچ نگرانی در این خصوص نیست. عضو شورای اسلامی شیراز در عین حال خواستار پیگیری لازم از سوی هیئت رئیسه شورا برای تسریع در ارائه پاسخ وزارت کشور در خصوص معرفی شهردار منتخب شد. پاکفطرت از مدیران و کارکنان شهرداری شیراز درخواست کرد که بدون توجه به شایعات غیرواقعی در خصوص تغییرات در سطوح مدیریتی و میانی، به خدمت خود در شهرداری ادامه دهند. نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز خواستار تعیین تکلیف شهردار شیراز شد. به گزارش ایسنا، ابراهیم صبوری عصر یکشنبه در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شیراز گفت: یک ماه از زمان انتخاب و معرفی آقای معافیان به عنوان شهردار منتخب شورای پنجم می گذرد اما هنوز هیچ پاسخی از سوی وزارت کشور داده نشده است. وی با بیان اینکه وزارت کشور باید ظرف مدت 10 روز نظر خود را در مورد شهردار معرفی شده از سوی شورا اعلام می کرد، گفت: از وزیرکشور تقاضا دارم که هر چه زودتر وضعیت...
 • صفارهرندی:برخی به دنبال برجام جدید هستند
 • به گزارش فارس، محمدحسین صفارهرندی دقایقی پیش در مراسم گرامیداشت دفاع مقدس که با حضور پرشور خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در تالار کاشفی سبزوار برگزار شد با بیان اینکه تقارن هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم بسیار ارزشمند است و در این هفته باید دستاوردهای دفاع مقدس بررسی شود، اظهار داشت: از طریق روایات، تاریخ و تصاویر باید نسل جوانان جامعه از دستاوردهای دفاع مقدس آگاهی یابند. وی ادامه داد: امروز ثمره خون شهدای دفاع مقدس را شاهد هستیم، بنابراین یاد و خاطره آن‌ها به‌هیچ‌ عنوان به پایان نرسیده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: اقتدار، امنیت، افتخار، غرور و الهام‌بخشی از عالم محصول خون شهداست. صفارهرندی بیان کرد: امروز آثار جهاد و شهادت پیشگامان دوران دفاع مقدس سبب شد که ابرقدرت‌های بین‌المللی نگاه دیگری نسبت به جمهوری اسلامی ایران داشته باشند. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دوقطبی‌گری در جهان را برهم زد و راهبری جهان را از کشورهای استکباری گرفت، یادآور شد: در جنگ جهانی اول 15 میلیون نفر به دلیل خودخواهی کشورهای استکباری به کام مرگ رفتند و همچنین در جنگ جهانی دوم در چند ساعت با پرتاب یک بمب چندین هزار نفر از مردم کشورهای مختلف از بین رفتند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که در کارنامه خود جنایات متعددی علیه مردم بی‌گناه را دارند، نمی‌توانند راهبری دنیا را به دست بگیرند، مطرح کرد: زمانی که دشمن از نگاه توسعه‌بخشی انقلاب اسلامی در دنیا آگاهی یافت، در مناطق مرزی با ایجاد شرارت و ترور بزرگان، نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داد. صفار هرندی ادامه داد: حاصل جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس تثبیت ادعایی بود که انقلابیون در دهه 50 مطرح کردند، بدون توجه به‌ حکمرانی آمریکا، قطب شرقی و غربی می‌توان در مقابل دشمن ایستادگی کرد. وی با اشاره به در آستانه قرار گرفتن...
 • روهینگیایی های بیشتری به دنبال فرار به بنگلادش هستند
 • هزاران نفر در میانمار گرفتار شده اند و نمی توانند فرار کنند زیرا ارتش این کشور تعداد زیادی از قایق ها را به آتش کشیده است. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صداوسیما؛به نقل از شبکه تلویزیونی اسوشیتد پرس (ای پی تی ان)،اگرچه گفته می شود که فرار گسترده مسلمانان روهینگیا از خشونت های مرگبار میانمار (برمه) و مهاجرت به بنگلادش کاهش یافته است، اما حداقل ده ها هزار نفر در سواحل و یا جنگل های میانمار آماده فرار هستند.آن دسته از مسلمانان روهینگیا که موفق شده اند در طی هفته گذشته از میانمار فرار کنند می گویند که سربازان ارتش این کشور آنهایی را که قصد فرار دارند با گلوله هدف قرار می دهند.بر اساس برخی از گزارش ها، هزاران نفر در میانمار گرفتار شده اند و نمی توانند فرار کنند زیرا ارتش این کشور تعداد زیادی از قایق ها را به آتش کشیده است.طی یک ماه گذشته، بیش از 430 هزار مسلمان روهینگیا از میانمار به بنگلادش گریخته اند زیرا سربازان ارتش این کشور خانه و روستاهای آنها را به آتش کشیده اند. دانلود دانلود تصویرانگلیس، امریکا، فرانسه، مصر، قزاقستان، سنگال و سوئد از آنتونیو گوترش دبیر‌کل سازمان ملل خواسته اند شورای امنیت را در جریان عملیات نظامی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخین بگذارد، البته هنوز زمان جلسه هم مشخص نیست.اتیوپی به عنوان رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده است که در حال رایزنی برای تعیین زمان دقیق برگزاری این نشست است.شورای امنیت خواستار پایان خشونت ها شده است ولی سازمان های حقوق بشری اعلام کرده اند که خشونت ها همچنان ادامه دارد.سازمان ملل عملیات نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی خوانده است.امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز تاکید کرده است که این عملیات در میانمار نسل کشی است.
 • آلرژی های پاییزی خطرناک هستند/خ س خ س سینه را جدی بگیرید
 • خبرگزاري آريا - پاييز با طعم و بوي آلرژي و حساسيت از راه رسيد، از آبريزش بيني، حساسيت و سرفه هاي مکرر تا عطسه، خارش چشم از هداياي روزهاي به رنگ نارنجي پاييز براي افراد آلرژيک هستند. روزهاي کوتاه فصل پاييز براي افرادي که مستعد حساسيت هستند، به روزهايي بلند و سختي مبدل مي شود که گويا پاياني براي آبريزش و سرفه و عطس هاي کلافه کننده وجود ندارد. اگر احساس مي کنيد که علائم آلرژي شما هر ساله زودتر و زودتر با شدت بيشتر بروز مي کند با ما همراه باشيد.دکتر صبا عرشي، فوق تخصص ايمونولوژي باليني و آلرژي در گفت و گو با جام جم آنلاين بيان کرد: در پاسخ غير طبيعي سيستم ايمني بدن نسبت به عوامل خارجي که منجربه بيماري در يک عضو شود را آلرژي مي ناميم، مثلا آلرژي بيني يا آلرژي هاي فصلي که با عواملي چون گرده گياهان، حشرات و ... وارد سيستم تنفسي شده و واکنش هايي مانند تورم مخاط بيني، گرفتگي، عطسه هاي مکرر و آبريزش خود را نشان مي دهد که در برخي موارد همين عارضه به نسبت ساده منجربه به عارضه شديدتري نظير آسم مي شود. هر چه سن بالاتر مي رود ايجاد آلرژي هاي استنشاقي مانند گرده گياهان پر رنگ تر مي شود.وي در ادامه افزود: سرفه هاي خشک مکرر، تنگي نفس و خِس خِس در سينه از شايع ترين نشانه هاي آسم تلقي مي شود. حساسيت ها تنها در فواصل خلاصه نمي شود و ممکن از برخي افراد به حساسيت هاي غذايي نيز دچار شوند به عبارتي فرد يک ماده غذايي را مصرف کرده و واکنش آن روي سيستم تنفسي، پوستي و دستگاه گوارش باشد. براي مثال کودکي به شير گاو حساسيت دارد و هنگامي که آن را مي خورد دچار کهير، اگزما، خارش، خس خس سينه و سرفه، سوزش و خارش در گلو، دل درد، سوزش...