در حالی که کشتار مسلمانان میانمار با حمایت‌های پیدا و پنهان برخی دست‌های پشت پرده ادامه دارد، برخی به دنبال آن هستند تا نقش غرب و رژیم صهیونیستی در حمایت از دولت میانمار را کتمان کنند. به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق، روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد.*******
روزنامه اصلاح طلب: همان قدر که از نسل کشی هولوکاست غم زده می شویم،از نسل کشی مسلمانان میانمار هم ناراحتیم!
روزنامه بهار در یادداشتی با عنوان «روهینگا،شاخص سنجش روشنفکری» نوشت:«به گمان راقم این سطور، همان قدر که با شنیدن، خواندن و دیدن تصاویر و کتاب‌های نسل کشی هولوکاست چهره انسان افسرده و غم‌زده می‌شود و بانیان آن جنایت بشری را لعن و نفرین می‌کنیم و نسبت به هر کنش نژادپرستی واکنش‌ لازم را بروز می‌دهیم، لازم و بلکه بسیار مهم است در مقابل جنایت اتفاق افتاده در راخین و مسلمانان میانمار سکوت نکنیم، بی‌تردید از این به بعد می‌توان محکومیت نسل کشی در راخین را به عنوان یکی از شاخص‌های روشنفکری پذیرفت و سکوت در برابر چنین جنایتی را به حساب ناراستی در روشنفکری عنوان کرد!».

به جرأت میتوان اصلاح طلبان را غایبان بزرگ کلاس تاریخ نامید. ربط دادن نسل کشی مسلمانان در میانمار با موضوع هولوکاست مصداق روشن این موضوع است. این ربط دادن بی معنی در حالی است که هیچ سند تاریخی محکمی در خصوص پرونده هولوکاست وجود ندارد. در حال حاضر تنها یک شاهد برای هولوکاست وجود دارد که او هم عضو دستگاه اطلاعاتی انگلیس بود، در حالی که اگر 6 میلیون نفر در قضیه هولوکاست کشته شدند، باید هزاران نفر شاهد این قضیه باشند. در حال حاضر راه تحقیق و اظهارنظر در مورد اصل هولوکاست و کیفیت آن با قوانین سختگیرانه بسته شده است.
در حالی که کشتار مسلمانان میانمار همچنان با حمایت‌های پیدا و پنهان برخی دست‌های پشت پرده ادامه دارد، برخی از جریان‌های سیاسی به دنبال آن هستند تا نقش غرب و رژیم صهیونیستی در حمایت از دولت میانمار را کتمان کنند. این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی هم به نقش رژیم صهیونیستی در این جنایات اعتراف کرده و مقامات آمریکایی نیز علناً می‌گویند، مشکلی با این جنایات ندارند و حاضر به محکومیت زبانی آنهم نیستند.

علیرغم وعده های انتخاباتی،تاکنون هیچ زنی با حکم نجفی مسئولیت نگرفته!
روزنامه شرق در گزارشی با عنوان «زنان،غایب بهشت؛ شهردار تهران برای 9 مرد دیگر حکم صادر کرد»نوشت:« 20 روز از شهردارشدن محمدعلی نجفی در تهران می‌گذرد و او در این مدت برای پنج معاون، یک مدیرکل، شش شهردار منطقه و همچنین مدیرعامل و سردبیر مؤسسه مطبوعاتی همشهری حکم صادر کرد. وجه اشتراک همه ١٣نفری که در این مدت از شهردار جدید تهران حکم مسئولیت گرفته‌اند، مردبودن آنهاست و هیچ زنی تا این لحظه به حکم شهردار مسئولیتی در شهر نگرفته است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«صدور این احکام در حالی است که هم در وعده‌های انتخاباتی و هم در روزهای پس از انتخابات، منتخبان شورای شهر تهران همیشه از لزوم برگزیدن تعدادی از مدیران زن برای مدیریت شهری سخن گفته‌اند. بااین‌حال، آنچه تا این لحظه رخ داده است، برخلاف وعده‌های پیشین بود».

شرق افزود:«در تهران اگرچه لیست امید ٢١ کرسی شورای شهر را با عنوان اصلاح‌طلبی به دست گرفته‌اند؛ اما هنوز از انتصاب حتی یک زن به‌عنوان مدیر شهری خبری نشده است. به‌جز این، آن‌طور که اعضای شورای شهر تهران در روزهای گذشته مطرح کرده‌اند، حتی نسبت به سن‌وسال تعدادی از معاونان منصوب‌شده از سوی محمدعلی نجفی هم معترض هستند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه تاکید کرد:«ماجرای انتخاب‌نکردن مدیر و شهردار زن برای شهری مانند تهران در شرایطی رخ می‌دهد که کمتر از یک سال پیش محمدباقر قالیباف با صدور حکمی نرگس معدنی‌پور را به‌عنوان شهردار منطقه ١٣ تهران برگزید. او اولین زنی بود که قالیباف حکم شهرداری منطقه را برایش صادر کرد».

پس از معرفی وزرای کابینه دوازدهم، اصلاح طلبان با جنجال رسانه ای در جایگاه شاکی قرار گرفته و دولت را به دلیل عدم بکارگیری زنان در پست های مدیریتی مورد مواخذه قرار دادند. حال با وجد اینکه اصلاح طلبان تمام کرسی های شورای شهر تهران را در دست داشتند و یک شهردار اصلاح طلب مدیریت تهران را در دست گرفت، باز هم خبری از حضور زنان در پست های مدیریتی نبود.

الهه کولایی که نامش در میان هفت گزینه نهایی شهرداری تهران- به عنوان تنها نامزد زن- دیده می‌شد، در اظهارات جداگانه تاکید کرد که نقشی ویترینی و نمایشی در روند انتخاب شهردار در شورای شهر ایفا کرده است.
متاسفانه بررسی کارنامه اصلاح طلبان نشان می‌دهد که عوام فریبی و استفاده ابزاری از مفاهیم به جزو لاینفک رفتار این جریان تبدیل شده است.

برای ما مهم‌تر از شخص روحانی، خط اعتدالی است/ او در 1400 دیگر رئیس‌جمهور نیست
«محمد عطریانفر» از فعالین اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه اعتماد در پاسخ به این سوال که «فکر نمی‌کنید با تمام اقداماتی که دولت در پی انجام آن است، رای ١٦ میلیونی ابراهیم رییسی برای روحانی، دولتمردان و حامیان دولت از جمله اصلاح‌طلبان دردسرساز خواهد شد؟» گفت:«در سال ١٤٠٠ که دیگر روحانی رییس‌جمهور ما نخواهد بود و آنچه برای ما مهم‌تر از شخص روحانی است، خط اعتدالی است که از دوره ریاست‌جمهوری آقای هاشمی‌رفسنجانی آغاز شده و در دولت اصلاحات و به خصوص در دوره دوم کشورداری سیدمحمد خاتمی ادامه یافت و امروز هم در دولت روحانی نشانه‌های خود را برجای گذاشته است».

اصلاح طلبان که مصداق اتّم قبیله گرایی در ایران هستند، برای ۱۴۰۰ مجبور هستند که از روحانی عبور کرده تا بتوانند کاندیدای مورد قبول خودکه کاملاً اصلاح طلب باشد را معرفی نمایند؛ بنابراین چنین وانمود می‌کنند که در ناکامی‌های دولت روحانی بی تقصیرند و از طرفی دیگر با سهم خواهی و فشار همه جانبه سعی در درو کردن هر چه بیشتر پست‌های دولتی داشته تا بتوانند زمینه حضور سیاسی‌شان را بیشتر کنند.

نگاه منفعت طلبانه جریان اصلاح طلب به دولت دوازدهم، واقعیتی انکار ناپذیر است، همچنان که «ابراهیم اصغرزاده»-اسفند ۹۲ - صراحتاً اعلام کرد: «دولت روحانی، رحم اجاره‌ای ماست» و پس از او «عبدالله ناصری» از اعضای حزب منحله مشارکت گفت: «اگر رحم اجاره‌ای دولت، جنین را خوب محافظت کند، حتماً اصلاح‌طلبان آن را دوباره اجاره خواهند کرد».
این برخورد، ادامه راهی است که اصلاح طلبان در دولت یازدهم دنبال کردند و نتیجه آن، ناکارآمدی اقتصادی، بر زمین ماندن بسیاری از وعده‌ها، تحمیل تحریم‌های بیشتر به جای لغو تحریم‌ها و حاشیه‌سازی‌های مصنوعی بود که اتلاف نیروی دولت و هزینه شدن امکانات و ظرفیت‌ها در جاده‌های فرعی را به دنبال داشت.

مشاور ارشد اقتصادی رئیس‌جمهور جز مقاله‌نویسی و ترسیم نمودار کاری برای اقتصاد کشور انجام نداد!
روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «آقای جهانگیری!هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شود» نوشت:« متاسفانه بدعت بدی که در بین وزرا و دست‌اندرکاران مسائل اجرایی وجود دارد، کلی‌گویی است و به همین خاطر اصولا توده مردم مطالبی را که مسئولان عنوان می‌کنند، کمتر باور دارند. این مساله تا به آنجا کشیده شده که مقام معظم رهبری هم به آن ورود و عنوان فرموده‌اند که چرا این رشد اقتصادی و توسعه‌ای که مقامات دولتی عنوان می‌کنند، در زندگی روزمره مردم قابل مشاهده نیست؟ در رابطه با کشتار مردم در جاده‌های ایران که بر پایه استانداردهای جهانی از نظر تعداد جمعیت در کشور و مساحت آن در رتبه نخست جهان قرار دارد، همه انتظار داشتند که پس از نخبه‌کشی که عملا در فاجعه جان‌باختن تعدادی از نخبگان دختر کشور روی داد، دولت فکری برای این مساله بکند. آقای جهانگیری به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور به‌جای پرداختن به اصل مساله در نامه‌ای خطاب به وزارت راه و شهرسازی و سایر وزرای مربوطه عنوان کردند که فکری برای این مساله بکنند. اما مردم انتظار این را نداشتند که از طرف معاون اول رئیس‌جمهور کشور که مدعی است فارغ‌التحصیل معتبرترین مرکز علمی کشور است، تا این اندازه کلی‌گویی صورت بگیرد. مساله مرگ‌ومیر و تعداد بالای آنها در جاده‌های ایران با نامه‌نگاری و این‌گونه مسائل حل نمی‌شود و خود آقای جهانگیری هم می‌دانند که ارسال چنین نامه‌ای فقط مصرف داخلی دارد و توسط نهادهای ذیربط به دلیل اینکه مبانی اجرایی‌شان مشخص نشده، بایگانی خواهد شد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«وزارت راه و شهرسازی بدون داشتن منطق علمی کافی به‌دنبال اخذ فاینانس از کشورهای خارجی برای دریافت وام برای ساخت راه‌آهن و آزادراه است. درحالی که اگر همین میزان خسارت‌های ناشی از نبود شبکه‌های آزادراهی و ریلی که حدود 5درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهد، یعنی چیزی حدود 20میلیارد دلار صرف پرداخت یارانه به شرکت‌های ساختمانی داخلی شود که در حال حاضر به‌علت نبود بودجه‌های عمرانی کافی یا تعدیل شده یا با ظرفیت‌های زیر 30 درصد کار می‌کنند و ده‌ها و بلکه صدها هزار نفر را به خیل بیکاران کشور اضافه کرده‌اند، چنین کارهایی در ایران شدنی است و تلاش وزارت راه و شهرسازی برای مقروض‌کردن کشور برای ساخت شبکه‌های آزادراهی و ریلی از هیچ‌گونه منطق ریلی برخوردار نیست».

آرمان در ادامه نوشت:«شبکه‌های گسترده آزادراهی در کشورهای صنعتی از طریق انتشار اوراق قرضه و بهادار انجام گرفته و علاوه بر اینها راهکارهای عملی زیادی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور وجود دارد که چنانچه حلقه تنگ فعلی باز شود، مشکلات اقتصادی هم حل می‌شوند. متاسفانه این مساله عمومیت پیدا کرده که حتی مشاور ارشد اقتصادی رئیس‌جمهور در دولت یازدهم جز مقاله‌نویسی و سخنرانی و ترسیم نمودار کاری برای اقتصاد کشور انجام نداد».
آمار حدود 20 هزار کشته در سال در حوادث جاده‌ای، نشان می‌دهد آخوندی وزیر راه و شهرسازی که در بین امورات وزارتخانه خود، طرح مسکن مهر را مزخرف می‌داند و طرح‌های مسکنی جایگزینش هم یکی پس از دیگری شکست می‌خورند، حداقل به جای پرداختن به موضوع خرید گرانقیمت هواپیما از غربی‌ها که هم احتمال کارشکنی دوباره وجود دارد و هم هزینه‌های هنگفتی را به کشور تحمیل می‌کند و در نهایت مورد استفاده گروهی خاص قرار خواهد گرفت، بهتر است بر توسعه زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای کشور تمرکز کند.

گفتنی است به اعتقاد کارشناسان، تقویت زیرساخت‌های صنعت هوایی کشور و نوسازی ناوگان این حوزه کار درستی است اما آنچه این اقدام وزارت راه را زیر سوال می‌برد، سرازیر کردن هزینه بسیار زیاد به جایی است که مخاطبان محدود و خاصی دارد. چرا که عموم مردم کشور از حمل و نقل جاده‌ای و ریلی برای جابجایی و حمل کالا استفاده می‌کنند و با توجه به حجم بالای ترددها و در عین حال کمبود اساسی زیرساخت و آمار بالای سوانح در این بخش‌ها، ضرورت ایجاب می‌کرد وزارت راه ابتدا به این بخش‌ها توجه می‌کرد.

آمانو در کنار ایران یا در خدمت آمریکا؟!
روزنامه قانون در مطلبی با عنوان «آمانو کنار ایران مقابل آمریکا!» نوشت:«در روزهایی که آمریکا و نیکی هیلی بسیار امیدوار بودند که روی گزارش یوکیو آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاثیر بگذارند، همه چیز به نفع ایران تمام شد. دیپلمات ژاپنی آژانس با ارائه گزارشی مثبت درباره عملکرد ایران در مسیر برجام، در واقع کنار ایران و روبه‌روی آمریکای تحت رهبری ترامپ ایستاد!».
برخلاف ادعای این روزنامه اصلاح طلب، بنابر مستندات متعدد، آمانو دربست در خدمت آمریکا است.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین اظهارات خود تاکید کرد که «براساس پروتکل الحاقی تفاوتی میان سایت های نظامی و غیرنظامی نیست». این اظهارات آمانو که در هفته های گذشته نیز تکرار شده بود،زنگ خطر را این بار نه فقط برای حامیان برجام که برای کل کشور به صدا درآورده است.

هیچ سرزمینی-تاکید می‌شود-هیچ سرزمینی که بتوان نام «کشور» را روی آن گذاشت، حاضر نمی‌شود به دشمنش! اجازه بازدید از مراکز نظامی و حساسش را بدهد. اینکه در متن برجام چه بندهایی گنجانده شده که مدیرکل آژانس (نه آمریکا یا سایر اعضای 1+5) تصریح می‌کند، هرگاه احساس نیاز کنند، می‌توانند از هر سایت نظامی و غیر نظامی کشورمان بازدید کنند؟ سؤالی است که دولت محترم باید پاسخگوی آن باشد. جالب اینکه، منتقدان در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای و پس از آن این خطر را بارها و بارها به دولت محترم گوشزد کرده بودند.

گفتنی است آژانس بین المللی انرژی اتمی ارتباطی تنگاتنگ با سازمان‌های اطلاعاتی غرب داشته و با توجه به مستندات متعدد و اذعان مقامات غربی،آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نقش چشم کشورهای غربی عمل می کند.
علاوه بر این برخلاف معاهده NPT ایران با برجام در جهان برای اولین بار به یک استثنا تبدیل شده و علیرغم فعالیت های صلح آمیز هسته ای، حق غنی سازی بالاتر از 3. 5% را ندارد و برای غنی سازی باید جزییات آن از جمله مکان، زمان و . . . را به سمع و نظر امریکا برساند و با موافقت او این کار را انجام دهد.
حال با این وجود، آمانو در کنار ایران است یا در خدمت آمریکا؟!

هدف آمریکا، تعمیم اقدامات نقد در برابر وعده های نسیه به دیگر مؤلفه‌های قدرت ایران
سایت ضد انقلاب رادیو زمانه در گزارشی با عنوان «طرح تازه آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در خاورمیانه با حفظ برجام» نوشت:«خبرگزاری رویترز در یک گزارش اختصاصی به نقل از 6 مقام کنونی و پیشین کاخ سفید که نام آنها افشا نشده از طرح تازه ای برای مقابله آمریکا به گسترش نفوذ ایران در خاورمیانه با قید حفظ برجام خبر داده است. براساس این طرح که پیش نویس آن به رئیس جمهور آمریکا ارائه شده، آمریکا رویکرد خصمانه تری با تحرکات سپاه پاسداران در خلیج فارس، سپاه قدس و شاخه های متعدد آن در عراق و سوریه و همینطور با حزب الله لبنان و شبه نطامیان طرفدار ایران در عراق و سوریه در پیش می گیرد».

رادیو زمانه در ادامه نوشت:«مقامات آمریکایی 17 ژوئیه اعلام کرده بودند که به نظر آنها توسعه برنامه موشک های بالستیک ایران، حمایت ایران از تروریسم،دشمنی با اسرائیل و متحدان آمریکا در منطقه خلیج فارس از عوامل تضعیف برجام توسط ایران است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تاکید گفته بود که به گمان او ایران به روح توافق هسته ای پایبند نیست».

متاسفانه متن برجام و ضمائم آن آن‌قدر خلل و فرج ریز و درشت دارد که آمریکایی‌ها هر روز طمع کنند از یکی از این سوراخ‌ها چنگ و دندانی نشان دهند. مقامات غربی به دنبال آن هستند تا به خیال خام خود، محدودیت‌ها و بازرسی‌های بی‌سابقه برجام دائمی شده و مسائلی مانند نابودی یا مهار توان موشکی ایران، محور مقاومت در منطقه و دیگر مولفه های قدرت ایران نیز به آن اضافه شود.

نتیجه ایده‌آل برای آمریکا، لغو برجام نیست. چون رویکرد «وعده نسیه در برابر اقدام نقد» هیچگاه برای وعده دهنده ضرری ندارد چون چیزی را از دست نداده است. در حال حاضر نتیجه ایده آل برای آمریکا یک توافق ثانوی با حمایت متحدان اروپایی‌ای است که برجام را امضا کرده‌اند. کارشناسان پیش از این تاکید کرده بودند که برجام از نظر آمریکایی‌ها با اجرای تعهدات ایران تمام شده و تعهدات آمریکا روی کاغذ باقی خواهد ماند و اگر دولت ایران انتظار وعده نسیه جدیدی! از سوی آمریکا دارد باید امتیاز نقد جدیدی! بدهد. مقامات آمریکا در پی آن هستند تا با فشار بر دولت ایران برای تن دادن به برجام‌های دو و سه در قضایای موشکی و حقوق بشری، خسارت محض برجام را به دیگر مؤلفه‌های قدرت ایران تعمیم بدهند.

قرار بود برجام تمامی تحریم ها را در روز اجرا-دی ماه 94- لغو کند اما همان‌طور که منتقدان نیز با دلایل متقن تاکید داشتند، برجام صرفا ابزاری در دست آمریکا برای افزایش فشار بر ایران است. در حال حاضر توانمندی‌های هسته‌ای ایران با برجام، به شدت تضعیف شد. علاوه بر این اگر ملاک را جیب مردم در نظر بگیریم، این مذاکرات آورده اقتصادی هم نداشت

کلیدواژه: روزنامه اصلاح طلب | المللی انرژی اتمی | مسلمانان میانمار | خدمت آمریکا | رئیس جمهور | ادامه نوشت | راه و شهرسازی | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | آن هستند | حال حاضر | کنار ایران | شورای شهر | وزارت راه | آژانس بین | نسل کشی

منبع: جهان نيوز

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۵۸۸۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

در همین زمینه

 • آمریکا در کنار عربستان غیردموکراتیک ایستاده در حالیکه ایران کشوری است که انتخابات برگزار می کند
 • به گزارش ایلنا روزنامه رژیم صهیونیستی هاآرتص، در گزارشی به اظهارات «برنی سندرز» سناتور آمریکایی مستقل و نامزد انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات سال گذشته در مصاحبه‌ای با اینترسپت اشاره کرد و نوشت: «سندرز گفته آمریکا در اشغال اراضی کرانه باختری توسط اسرائیل دست داشته است.» این سناتور آمریکایی روز جمعه در مصاحبه‌ای گفت: «آمریکا باید تحت شرایط خاص نقش مهم ‌ری در درگیری اسرائیل و فلسطین بازی کند.» سندرز در این مصاحبه در خصوص درگیری اسرائیل و فلسطین گفته که آمریکا در اشغال اراضی کرانه باختری توسط اسرائیل دست داشته است. سندرز بارها به طول علنی از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی حرف زده است. در این مصاحبه سندرز در خصوص روابط اسراییل و فلسطین گفته که آمریکا باید نقش مهم‌تری بازی کند و واضح است که در حال حاضر چنین نقشی ندارد. وی درباره به احتمال کاهش کمک‌های نظامی به رژیم صهیونیستی نیز گفت: «بله، ما درنظر داریم چنین کاری صورت بگیرد. تامین مالی از سوی آمریکا نقش مهمی تاکنون داشته و من دوست دارم مردم خاورمیانه با دولت آمریکا کنار هم بنشینند و به این نتیجه برسند که کمک‌های آمریکا آنها را کنار هم آورده است نه اینکه منجر به جنگ‌های مسلحانه در منطقه شده باشد. » سندرز در این مصاحبه، سیاست خارجی آمریکا را در قبال عربستان سعودی مورد انتقاد قرار داد و گفت: «فکر می‌کنم یکی از حوزه‌هایی که باید در آن بازنگری صورت بگیرد، مواضع ما در قبال ایران و عربستان سعودی است.» وی در توضیح افزود: «به هر دلیلی که فکر می‌کنم برخی از این دلایل را همه می‌دانند و آن یک واژه سه حرفی به نام «نفت» است، آمریکا در کنار عربستان که یک کشور فوق‌العاده غیردموکراتیک است، قرار گرفته و نقش بسیار بدی در فضای بین‌المللی بازی می‌کند. اما ما بارها و بارها و بارها در کنار آنها بوده‌ایم...
 • روایت روزهایی که خلخالی می خواست ایران در کنار صدام به جنگ آمریکا برود/چه کسی تندروها را سر جای خود نشاند
 • این کلیپ روایت روزهایی است که خلخالی و جمعی از سایر چهره های جناح چپ می خواستند ایران گذشته ها را فراموش کند و در حمایت از صدام به جنگ با آمریکا برود به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از ندای ارومیه،این کلیپ روایت روزهایی است که خلخالی و جمعی از سایر چهره های جناح چپ می خواستند ایران گذشته ها را فراموش کند و در حمایت از صدام به جنگ با آمریکا برود. 354فق5 دانلود
 • ترامپ برجام را کنار بگذارد آمریکا دیگر قابل اعتماد نخواهد بود
 • نخست وزیر و وزیر خارجه سابق سوئد خطاب به ترامپ و تهدیدات مکرر وی علیه توافق هسته ای کشورهای ۱+۵ با ایران اعلام کرد: ترامپ «برجام» را کنار بگذارد، آمریکا دیگر قابل اعتماد نخواهد بود. به گزارش خبرگزاری مهر، «کارل بیلدت» (Carl Bildt) نخست وزیر و وزیر خارجه سابق سوئد امروز در پیامی توییتری درباره هرگونه اقدام آمریکا درباره خروج از «برجام» به مقامات کنونی این کشور هشدار داد. نخست وزیر سابق سوئد در اشاره به تهدیدات مکرر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره اعلام عدم پایبندی تهران به توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» تا پیش از اواسط اکتبر سال جاری میلادی در این خصوص نوشت: ترامپ «برجام» را کنار بگذارد، پیونگ یانگ با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و آمریکا دیگر قابل اعتماد نخواهد بود. شایان ذکر است، دونالد ترامپ در سخنرانی چند روز گذشته خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، توافق‌ هسته‌ای با ایران را «بدترین توافق در طول تاریخ» و «مایه شرمساری آمریکا» خوانده بود؛ ادعائی که واکنش ها زیادی را در محافل دیپلماتیک و رسانه ای با خود به همراه داشت. پس از این رویداد، اواخر هفته پیش مجری برنامه «امروز صبح» شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اِس» از نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره اظهارات حسن روحانی، رئیس‌ جمهور ایران در اولین مصاحبه اش در سفر به نیویورک که تصریح کرده بود خروج از برجام برای آمریکا هزینه بسیار سنگینی خواهد داشت نیز سئوالی را مطرح کرد؛ «نیکی هیلی» در عقب نشینی آشکار گفته بود که این سخنان پیامی مبنی بر تصمیم وی به خروج از «برجام» نبود، بلکه پیام عدم خرسندی او از این توافق بود. «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان نیز ۲۱ سپتامبر سال جاری میلادی در حاشیه هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در اظهاراتی اعلام کرده بود که خارج شدن آمریکا از...
 • سناتور دموکرات آمریکا را همدست اشغالگری اسرائیل دانست/آمریکا باید در قبال ایران و عربستان رویکرد بی طرفانه اتخاذ کند
 • رویداد۲۴-برنی سندرز، سناتور دموکرات‌ آمریکایی و رقیب سابق هیلاری کلینتون در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال 2016 در مصاحبه‌ای با وب‌سایت چپ‌گرای "اینترسپت" تاکید کرد، آمریکا در اشغال کرانه باختری با اسرائیل همدست است. برنی سندرز در این مصاحبه گفت: آمریکا باید در منازعه میان اسرائیل و فلسطین نقش منصفانه و بی‌طرفانه‌تری را ایفا کند.وی اظهار کرد: می‌توان تحت شرایطی در این منازعه اقدام به کاهش کمک نظامی 3.1 میلیارد دلاری سالانه آمریکا به اسرائیل کرد که در راستای بسته کمک نظامی عظیم 38 میلیارد دلاری به اسرائیل است.سندرز در این باره افزود: آمریکا در اشغال کرانه باختری از جانب اسرائیل، همدست است اما در عین حال اسرائیل در این مناقشه تنها طرف مقصر محسوب نمی‌شود.سندرز در گذشته نیز علنا خواهان پایان اشغالگری‌های اسرائیل علیه اراضی فلسطینی‌ شده بود.با این حال او اخیرا با درخواست‌های تحریم اسرائیل نیز مخالفت کرد و با امضای نامه‌ای که از سوی کل سنای آمریکا تصویب شد، سازمان ملل را به خاطر آنچه که "غرض ورزی علیه اسرائیل" خواند، محکوم کرد.سندرز در این مصاحبه گفت: آمریکا در روابط فلسطین با اسرائیل باید نقش بسیار بی‌طرفانه‌تری ایفا کند اما در حال حاضر چنین چیزی مطرح نیست.او در پاسخ به این سوال که کاهش کمک نظامی به اسرائیل را مدنظر قرار می‌دهد، جواب مثبت داده و توضیح داد: اعتبارات آمریکا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و من دوست دارم که افراد در خاورمیانه پشت میز مذاکره با دولت آمریکا نشسته و بررسی کنند که چطور کمک‌های آمریکا می‌تواند باعث نزدیک شدن مردم به یکدیگر شود نه اینکه تنها جنگ تسلیحاتی در منطقه ایجاد کنند.وی افزود: من فکر می‌کنم پتانسیلی خارق‌العاده برای آمریکا وجود دارد تا به مردم فلسطین در بازسازی نوار غزه و دیگر مناطق کمک کند و به طور همزمان از اسرائیل نیز تقاضا کند تا در چارچوب منافع خودش با دیگر کشورها در زمینه مسائل...
 • اینکه توافق هسته ای با ایران برای آمریکا خجالت آور است ربطی به ما ندارد/مسئولان آمریکا دچار وارونگی ذهنی شده اند/ادبیات موهن ترامپ در طراز شوی کاباره وار است
 • به گزارشخبرنگار مجلسگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه، 2 مهر ) محورهای زیر را مطرح کردند: سخنان روشنگرانه رئیس جمهور کشورمان در سازمان ملل پاسخ روشنی به سخنان پوچ ترامپ بود. ترامپ نفهمید و نخواهد فهمید که دنیا تغییر کرده است و ملت ها بیدار شده اند و با لاف زنی های تو خالی ترامپ و امثال ترامپ حقایق تغییری نمی کند. آقای ترامپ شما ظاهرا نیم قرن از حوادث دنیا عقب هستید، چرا که بیش از 70 درصد مردم در انتخابات ایران شرکت کردند و شما ایران را کشوری دیکتاتور می خوانید. ترامپ ادعا کرده است ایران از تروریسم در منطقه حمایت می کند که به نظر می رسد مسئولان آمریکا دچار وارونگی ذهنی شده اند؟ این اقرار خودشان است وقتی داعش در سوریه ملت را به خاک و خون می کشید، این کمک ایران بود که آنها را سرکوب کرد. اینکه توافق هسته ای با یران برای آمریکا خجالت آور است به ما ربطی ندارد، برجام معاهده بین المللی است که شورای امنیت آن را تایید کرده اما آمریکا نسبت به آن بدعهدی کرده است. آقای ترامپ در سازمان ملل پاسخ خود را گرفت چرا که رهبران کشورها به جز رژیم صهیونیستی به سخنان وی ریشخند زدند و از توافق هسته ای حمایت کردند. ادبیات موهن ترامپ در طراز شوی کاباره وار وی است بهتر بود ترامپبه جای سخنان سبکسرانه، نسبت به نسل کشی در میانمار تصمیم درستی می گرفت. این خبر تکمیل می شود.
 • پاکستان در مبارزه با آمریکا از الگوی ایران تبعیت کند/مشکلات جدی از سوی کنسولگری ایران در لاهور برای زوار ایجاد شده
 • امین شهیدی عضو ارشد شورای ملی همبستگی پاکستان ضمن اشاره به مشکلات زوار پاکستانی اعلام کرد آمریکا به منافع خود رسیده و اینک پاکستان را در باتلاق نا امنی رها کرده و به حمایت از تروریسم متهم می‌کند. به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم؛ علامه امین شهیدی عضو ارشد شورای ملی همبستگی پاکستان در گفتگوی اختصاصی با تسنیم اعلام کرد؛آمریکا به منافع خود رسیده و اینک پاکستان را در باتلاق نا‌امنی رها کرده و به حمایت از تروریسم متهم می‌کند، باید در مقابل آمریکا با قدرت تمام ایستادگی کرد و پاسخ‌های دندان شکن به آنان داد.این عالم مشهور پاکستانی به مشکلات زوار اشاره کرده و خواهان حل فوری این مسائل شد، وی با بیان اینکه ایران یک کشور انقلابی است که سالهای سال با تکیه بر مردم خود با ظلم و استبداد به مبارزه پرداخته و وجود تحریم‌ها هیچ تاثیری بر پیشرفت این کشور نداشته است گفت: انقلاب اسلامی ایران سیاست خود را از سلطه شرق و غرب محفوظ نگاه داشته است، و پاسخ محکمی که به سخنان بی‌اساس ترامپ در سازمان ملل داده شد خود دلیلی بر این ادعاست.علامه امین شهیدی اعلام کرد احزاب مخالف سیاسی که در ایران وجود دارند هنگام مشکلاتی که امنیت ملی را تهدید می‌کنند با هم متحد می‌شوند و اختلافات را کنار می‌گذارند، و به همین دلیل تحریم‌ها نتوانست آنها را به زانو در آورد.او تصریح کرد: این رفتار الگوی خوبی برای پاکستان استو دولتمردان ما نباید به آمریکا اعتماد کنند، متأسفانه در حال حاضر صنایع، اقتصاد، حتی مایحتاج اولیه مردم به وسیله آمریکا تأمین می‌شود، حتی در زمینه دفاعی نیز نیم نگاهی به آمریکا داریم.دولتمردان ما مقابل خواسته‌های سفیر آمریکا سرتسلیم فرود می‌آورند، در دوران جنگ افغانستان نیز بزرگترین اشتباه ما این بود که به دام آمریکا افتادیم امااینک می‌بینیم که آمریکا ما در در باتلاق تروریسم تنها گذاشته است.عضو ارشد شورای ملی...
 • نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس:محاسبات آمریکا در مورد ایران غلط از آب درآمد/ایران اسلامی قدرت تعیین کننده در منطقه و جهان است
 • به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علیرضا بیگی بعد از ظهر امروز در برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دانشگاه تبریز اظهار داشت: دفاع مقدس از معنوی‌ترین دوران انقلاب بود و با پیروزی در آن به جهانیان ثابت کردیم که ایران اسلامی، قدرت تعیین‌کننده در منطقه و جهان است. وی با بیان اینکه در جهان امروز هم گروهک تروریستیداعش، مولود سیاست‌های آمریکا است، افزود: مشکل ایران با آمریکا تنها مشکل مسائل جزئی نیست؛ بلکه آمریکا همواره سعی داشته، ایران را به عنوان مخل امنیت در منطقه معرفی کند و تمام ناامنی‌ها را به ما نسبت دهد؛ اما می‌بینیم که در محاسبات خود دچار اشتباه شده و ایران یکی از وزنه‌های اصلی معادلات نظم منطقه و جهان است. * دفاع مقدس، یکی از حساس‌ترین برهه‌های پس از انقلاب اسلامی است رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحلگفت: هشت سال دفاع مقدس یکی از حساس‌ترین برهه‌های پعد از انقلاب اسلامی بود که در کنار سختی‌ها و مشقات، باعث همدلی و وحدت بین مردم شد و تربیت جوانانی شد که انقلاب را بیمه کردند. محمدرضا پورمحمدی افزود: اگر بخواهیم نمادهای ایثار، شهامت، شهادت را ترسیم کنیم، همه اینها را می‌توانیم در دوران دفاع مقدس و تمثال شهدا و ایثارگران ببینیم و با ادامه راه آنها دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کنیم. به گزارش فارس، در ادامه این برنامه صمد بهروز و محمدرضا محمدی از رزمندگان دفاع مقدس به خاطره‌گویی پرداختند. در پایان این مراسم که به همت بسیج اساتید دانشگاه تبریز در تالار شهریار این دانشگاه برگزار شد، از 10 نفر از جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت شال دفاع مقدس، محمدعلی پرغو، محمدرضا محمدی، محمدرضا بهادری، عادل صابری‌وند، رضا سکوتی نسیمی، ستار موسائی فرع، یونس ناطوری، ابراهیم...
 • ایران تجربه کافی از شرایط تحریم را دارد/ایران و روسیه تحریم های آمریکا را بی اثر می کنند
 • آندره لوگانسکی رئیس بخش بازرگانی سفارت روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص همکاری‌های تجاری میان ایران و روسیه، اظهار کرد: تجارت با ایران برای روسیه بسیار پر سود است. شرایط جغرافیایی روسیه به خاطر سرمای زیاد و شرایط قطبی برای کشاورزی مناسب نیست و بسیار نیازمند واردات میوه، سبزی و صیفی‌جات هستیم. وی افزود: در بسیاری از مناطق روسیه به خاطر برف و سرما حتی میوه هایی مانند پرتقال هم رشد نمی کنند و ما نیازمند تجارت و واردات میوه از ایران به روسیه هستیم. آندره لوگانسکی در رابطه با مشکلات پس از تحریم خاطر نشان کرد: ایران، دوست امروز، فردا و آینده روسیه است و ما مطمئن هستیم که با همکاری دو جانبه تحریم‌ها را بی اثر خواهیم کرد. ایران تجربه کافی برای شرایط تحریم را دارد. وی افزود: ما برای عبور از تحریم‌های آمریکا نگرانی نداریم. رئیس بخش بازرگانی سفارت روسیه در پایان در خصوص اقلام صادراتی روسیه به ایران نیز عنوان کرد: ما تاکنون ابزارآلات کشاورزی، ماشین آلات کشاورزی، ماشین آلات تاسیساتی برای ساخت و ساز ، کمی ذرت، گندم و جو به ایران صادر کرده‌ایم. نظر بخش اقتصادی سفارت روسیه این است که بسیار لازم است تا تکنولوژی صنایع سنگین روسیه را به ایران بیاوریم و همکاری اقتصادی ما تنها محصور در اقلام کشاورزی و یا هواپیما نباشد. ما می‌خواهیم تکنولوژی صنعتی را به ایران صادر کنیم.
 • آمریکا مسئله ساز است نه ایران
 • رئيس قوه مقننه: رئيس جمهور آمريكا با پررويي مي گويد كه ايران مسئله ساز است، لازم است در اين زمينه به وي بگوييم شما در اين 40 سال اخير در هيچ شرايطي دست از مسئله سازي برنداشته ايد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، لاريجاني امروز شنبه در مراسم صبحگاه مشترك نيروهاي حفاظت مجلس اسلامي اظهار داشت: امروز روز بسيار مهمي است زيرا امام حسين (ع) به همراه اهل بيت و اصحابشان وارد كربلا شدند و شايد حدود 23 روز از زماني كه سفير ايشان به كوفه رسيد، مي‌گذرد. زماني كه حضرت مسلم در جريان وقايعي كه در كوفه رخ داد به شهادت رسيدند، امام حسين (ع) در جريان اين وقايع قرار داشتند ولي به راه خود ادامه دادند.رئيس مجلس با اشاره به خطبه امام حسين (ع) در اين ايام اظهار داشت: امام حسين (ع) در خطبه خود فرمودند آيا نمي بينيد به حق عمل نمي شود؟ آيا نمي بينيد به منكر توجه مي شود و سپس در آن شرايط فرمودند با ديدن اين وضعيت موت را براي خودم سعادت مي دانم و زندگي با ظالمان را جز خسارت نمي بينم. شرايط آن روز ايجاب مي كرد كه رهبر مسلمانان با استحكام راه را نشان مي داد.وي افزود: بعد از رحلت پيامبر حوادث مختلفي رخ داد، آنقدر شرايط مبهم بود كه ابوسفيان 88 ساله در آن زمان كه دشمن اسلام بود گفته بود الان بايد براي به دست گرفتن زمام امور اقدام كنيم و بعدها امام علي (ع) براي مدت كوتاهي زمام امور را در دست گرفتند اما جنگ هاي سخت و شرايط آن زمان مانع از احقاق حق در حكومت علوي شد.لاريجاني با بيان اينكه در چنين شرايط آشفته اي امام حسين (ع) حركت خود را آغاز كرد و در اين وضعيت موت را براي خويش سعادت مي دانستند و زندگي در شرايطي را براي مومن خسارت مي...
 • علل عصبانیت آمریکا از ایران
 • خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: آمریکایی‌ها اصلا انتظار نداشتند که با توجه به جنگ تحمیلی، کودتاها و حملات تروریستی و نیز ترور شخصیت‌های سیاسی و علمی، ایران تا جایی پیش برود که همه نقشه‌های آنها در منطقه را بهم بریزد اما این افتاق افتاد. عشرت شایق کارشناس مسائل بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص عصبانیت دولتمردان آمریکایی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان گفت: 50 سال است که آمریکا بلامنازع به دنیا حکومت کرده است از آن زمانی که در زمان جنگ سرد که نتیجه اش فروپاشی شوروی سابق شد تاکنون، آمریکا حاکم کشورهای جهان شد و غرور زیادی آنها را فرا گرفت وخوی استکباری شان هر روزه تقویت شد. وی ادامه داد: آمریکاییها اصلا انتظار نداشتند که با توجه به جنگ تحمیلی، کودتاها و حملات تروریستی و نیز ترور شخصیت‌های سیاسی و علمی، ایران تا جایی پیش برود که همه نقشه‌های آنها در منطقه را بهم بریزد اما این افتاق افتاد. شایق گفت: جنگ‌های 22 و 33 روزه حزب الله لبنان، پیروزیهای رخ داده در سوریه و منطقه باعث عصبانیت آمریکاییها از ایران شده است. امروزه آمریکا در خیلی جاها تصمیم گیر نیست و مثلا در اجلاس‌هایی که برای سوریه برگزار می شود، نقشی ندارند. آنها در این مسئله مهم نه تنها نقش نداشتند بلکه به آن هدفشان مبنی بر تشکیل خاورمیانه بزرگ هم نرسیدند. کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: از بین رفتن بخشی از منابع مادی در کشورهایی که آمریکا دیگر درآنها جایگاهی ندارد یکی دیگر از علل عصبانیت این کشور است. از دست دادن معادن وامکانات سیاسی ومالی دریمن، سوریه، لبنان و عراق و به نوعی ترکیه فشار مضاعفی را به اقتصاد آمریکا وارد می کند. وی عنوان کرد: ایران علاوه بر اینکه نقشه های آمریکا در خاورمیانه را بهم ریخته بلکه هراس...
 • ترامپ آمریکا برجام ایران
 • به گزارش جام جم آنلاین از اتاق خبر 24، دشمنی های ایالات متحده آمریکا علیه ایران را باید به پای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور نوشت یا این که حاکمیت این کشور چنین سیاستی را دنبال می کند؟! آیا پیش از ترامپ دولت های حاکم در آمریکا علیه ایران دشمنی، دسیسه و توطئه نمی کردند؟ زمانی که قرار بود انتخابات ریاست جمهوری در امریکا برگزار شود، برخی در داخل کشور اعتقاد داشتند که با روی کار آمدن هیلاری کیلینتون نامزد حزب دموکرات آمریکا شرایط روابط ایران و آمریکا هم تغییر می کند و بهبود روابط دو کشور قطعی است. افرادی که چنین تفکری داشتند و هنوز هم دارند، بر این اعتقاد بوده و هستند که آمریکای دوران اوباما نمونه این چرخش برای کنار گذاشتن دشمنی ها میان دو کشور بود. ادامه راه اوباما نیازمند پیروزی نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا بود، به همین خاطر بدون این که از سوی برخی کارشناسان و رسانه های داخلی یک تحلیل از روند انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا ارائه شود، ذوق زدگی خود را با اعلام زودهنگام پیروزی هیلاری کیلینتون نشان دادند. در واقع چنین گروه سیاسی و افرادی تمایل درونی و تراوشات فکری خود را به جامعه تزریق می کردند و اعتقاد داشتند که پیروز این رقابت در امریکا کیلینتون نامزد دموکرات است. اما اینگونه نشد و رقیب او که حتی یک چهره سیاسی نشاخته شده هم نبود توانست از حزب جمهوری خواه رئیس جمهور آمریکا شود. دونالد ترامپ در عین ناباوری رئیس جمهور آمریکا شد و در داخل ایالات متحده شوک بزرگی را ایجاد کرد. مردمی که به او رأی نداده بودند شگفت زده از این اتفاق نمی دانستند چه واکنشی از خود نشان دهند، اما اعتراضاتی علیه ترامپ انجام شد که البته راه به جایی نبرد و قرار هم نبود راه به جایی ببرد. البته فعلاً....
 • مطهری:ایران در تله آمریکا نمی افتد
 • نایب رئیس مجلس تاکید کرد: آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانند بهانه‌ای برای نقض توافق هسته‌ای به دست آورند.به گزارش ایلنا، علی مطهری در گفت‌وگویی با مجله لوپوئن فرانسه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه صحبت‌های دونالد ترامپ در تریبون سازمان ملل متحد، به خصوص شامل تهدیداتی بر علیه ایران بوده است. آیا توافق هسته‌ای از نظر شما در معرض خطر است، گفت: همیشه یک احتمال وجود دارد، حتی اگر ضعیف باشد و آن، اینکه اقدامات آقای ترامپ، حرکت به سوی پایان توافق هسته‌ای را تشویق می‌کند یا حداقل به وجود آوردن نوعی مشکل در آن را.امریکا می‌خواهد ایران به سوی عدم رعایت توافق هسته‌ای بکشانندوی افزود: به طور بسیار روشن، آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانند بهانه‌ای برای نقض توافق هسته‌ای به دست آورند.ایران در تله آمریکا نمی‌افتدنایب رئیس‌مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه مطمئن باشید ایران در این تله نخواهد افتاد و هرگز اولین کشوری که برجام را نقض می‌کند نخواهد بود، اظهار داشت: ما همه تلاش خود را برای آنکه توافق به راه خود ادامه دهد انجام خواهیم داد. آنچه که ما خواهان آن هستیم، این است که کشورهای اتحادیه اروپا و به‌خصوص آنهایی که با ایران توافق هسته‌ای را انجام داده‌اند (مانند فرانسه، انگلیس، آلمان) استقلال خود را نشان دهند، این توافق را رعایت کنند و راه آمریکایی‌ها را پیش نگیرند. برای ما، تنها چند روز لازم است تا به توانایی هسته‌ای غیرنظامی پیش از امضای توافق، برسیم.متن برجام با چراغ سبز رهبر انقلاب امضا شدمطهری در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات ترامپ، موضع و جایگاه روحانی را تضعیف می‌سازد؟ آیا این مسائل به نفع...
 • گزینه روی میز ایران علیه بدعهدی آمریکا
 • ایران تعدادی از گزینه‌ها را در اختیار دارد که شامل خروج از توافقنامه و بازگشت با سرعت بیشتر در برنامه هسته‌ای است. به گزارش مشرق، وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد تنها مرجع صاحب اختیار درباره راستی آزمایی برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است و موضوع تائید برجام در داخل آمریکا رویه ای داخلی در این کشور است. محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان در واکنش به پرسشی درباره احتمال خروج آمریکا از برجام یا عدم تائید آن در آمریکا و واکنش احتمالی ایران گفت: تایید برجام بخشی از توافقنامه نیست بلکه رویه ای است که در داخل آمریکا وجود دارد و (چنین رویه ای) باعث سلب مسئولیت رئیس جمهور ترامپ و دولت آمریکا از تعهداتشان در قبال برجام نمی شود چون تنها مرجع صاحب اختیار در توافقنامه هسته ای برای راستی آزمایی این توافقنامه، آژانس بین المللی انرژی اتمی است. ایران به نتایج این روند نگاه خواهد کرد و گزینه های خود را بررسی خواهد کرد. ایران تعدادی از گزینه ها را در اختیار دارد که شامل خروج از توافقنامه و بازگشت با سرعت بیشتر در برنامه هسته ای است که البته (این برنامه) همچنان صلح آمیز باقی خواهد ماند اما (در این صورت) دیگر محدودیت هایی را که ما داوطلبانه پذیرفتیم، نخواهد پذیرفت. وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد برخلاف آنچه که آمریکایی ها می گویند هیچ بندی در برجام وجود ندارد که تاریخ انقضا داشته باشد بلکه محدودیت های برجامی در مورد حقوق ایران، دوره زمانی مشخص ده ساله ای دارد. محمد جواد ظریف در ادامه گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: می خواهم روی موضوعی تاکید کنم که در آمریکا برداشت نادرستی درباره آن وجود دارد و ما باید این برداشت نادرست را از بین ببریم. آنها می گویند در توافقنامه بندی وجود دارد که...
 • خشم رئیس جمهور آمریکا از آزمایش موشکی ایران
 • رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری خشم خود را از آزمایش موشکی اخیر ایران به نمایش گذاشت. به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: ایران اخیرا یک موشک بالستیک پرتاب کرده است که می تواند اسرائیل را هدف قرار دهد. وی در ادامه مدعی شد: ایرانی ها با کره شمالی در یک مسیر قرار دارند و ما با آنان چیزی به اسم توافقنامه هسته ای نداریم.
 • عکس العمل ایران در صورت خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود
 • در این مرحله ایران معتقد است که تنها امضای قرارداد هسته ای توسط اروپایی ها می تواند مانع از فروپاشی آن شود فارغ از این که ایالات متحده در توافق هسته ای باقی بماند یا آن که خارج شود. آفتاب‌‌نیوز : سرویس سیاسی-سایت «المانیتور» در گزارشی با اشاره به نگاه ایران به سوی طرفین اروپایی امضا کننده برجام برای حفظ آن می نویسد:«دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا مدتها پیش وعده داده بود که برجام را از بین ببرد و پیش از انتخاب شدن به عنوان رییس جمهوری نیز تعهد خود را برای عملی کردن این وعده اش بیان کرده بود.به گزارش آفتاب نیوز، با این حال، علیرغم علاقه شخصی اش برای انجام این کار هنوز این خواسته محقق نشده است. اکثر تحلیلگران باور دارند که مخالفت های شدید طرفین اروپایی با تصمیم او و مقاومت مشاوران ترامپ و اعضای کابینه او سبب شده تا برجام تاکنون باقی بماند. در ۱۷ جولای نیویورک تایمز در گزارشی اشاره کرده بود که ترامپ در دیداری ۵۵ دقیقه ای با مشاوران امنیت ملی اش گفته که نمی خواهد تایید کند که ایران پایبند به برجام بودده است.در حالی که ترامپ به شدت از مشاوران خود پیروی می کند با این حال، سخنرانی اخیرش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان داد که امریکا بیش از هر زمان دیگری نزدیک به ترک توافق هسته ای است. او گفت که صادقانه می گویم که توافق هسته ای برای امریکا مایه شرمساری است».این سایت در ادامه اشاره می کند که در حال حاضر نگرانی ها در تهران درباره احتمال ترک توافق هسته ای از سوی واشنگتن افزایش یافته است. المانیتور می نویسد:«در تاریخ ۵ دسامبر نیکی هیلی سفیر امریکا در سازمان ملل متحد گفت که ترامپ باید تصمیم بگیرد که ایران متعهد به برجام بوده یا خیر. به نظر می رسد که هیلی به این نتیجه رسیده...
 • لیبرمن:آزمایش موشکی ایران مخالفت با آمریکا و متحدانش بود
 • وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آزمایش موشک خرمشهر توسط ایران واکنش نشان داد و مدعی شد تهران با این اقدام با واشنگتن و متحدان این کشور مخالفت کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آزمایش موشکی «خرمشهر» توسط ایران واکنش نشان داد. به گزارش روزنامه جروزالم‌پست، وی گفت: «آزمایش موشک ایران، اقدامی تحریک‌آمیز و به منزله مخالفت با آمریکا و متحدانش است و همچنین تلاشی برای آزمودن آنها.»وی همچنین تصریح کرد: «این اقدام همچنین اثباتی دیگر درباره بلندپروازی‌های ایران جهت تبدیل شدن به یک قدرت جهانی است که نه تن‌ها خاورمیانه بلکه تمامی کشورهای جهان آزاد را تهدید می‌کند.» جدیدترین موشک بالستیک ایران، موسوم به «خرمشهر» روز جمعه در مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران با حضور مقامات عالی‌رتبه نظامی رونمایی شد. رسانه‌ها به دنبال رونمایی از این موشک فیلم‌هایی از لحظه آزمایش موفقیت‌آمیز آن منتشر کردند.کشورهای غربی مدعی شده‌اند این آزمایش با قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد مغایرت داشته است.شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه شماره ۲۲۳۱ را برای تأیید توافق هسته‌ای میان ایران و گروه کشورهای ۱ + ۵ به تصویب رسانده است. این قطعنامه از ایران «می‌خواهد» «از هر فعالیت مرتبط با موشک‌های بالستیکی که با قابلیت حمل سلاح اتمی طراحی شده‌اند، از جمله پرتاب موشک هایی که با استفاده از تکنولوژی موشک‌های بالستیک ساخته شده‌اند خودداری کند.»جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است هیچ یک از موشک‌های ایران برای حمل سلاح هسته‌ای طراحی نشده‌اند و در حوزه دفاع مشروع ایران و خارج از این قطعنامه قرار دارد. بر همین اساس، آزمایش‌های موشکی ایران نقض قطعنامه شورای امنیت محسوب نمی‌شوند.
 • آمریکا به دنبال خنثی کردن امتیازات برجام علیه ایران است
 • گرگان- معاون پارلمانی دولت دهم گفت: آمریکا به دنبال خنثی کردن امتیازات برجام علیه ایران است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدرضا میر تاج‌الدینی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اصولگرایان در دوران فاصله بین انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی برای خود دوره بازسازی تعریف کرده‌اند و به تقویت تشکیلات درون‌گروهی و آسیب‌شناسی نسبت به گذشته می‌پردازند. وی بابیان اینکه در آینده شاهد برگزاری کنگره‌های مجامع عمومی احزاب اصولگرایان خواهیم بود، افزود: «جمنا» هم به فعالیت خود ادامه می‌دهد و یک بازنگری در ساختار تشکیلاتی خود را در دستور کار قرار داده است. معاون پارلمانی دولت دهم اظهار کرد: چه در شورای مرکزی و چه واحد اقشار جمنا یک برنامه‌ریزی برای ارتباط با اقشار مختلف جامعه به‌صورت صنفی و تخصصی انجام‌شده که در آینده اطلاع‌رسانی می‌شود. حجت‌الاسلام میرتاج الدینی ادامه داد: جمنا نقش حزبی ندارد بلکه فرا حزبی است و در کنار نیروهای اصولگرا به دنبال ایجاد وحدت و همگرایی است. وی تصریح کرد: یکی از اقدامات خوب جمنا در دوران انتخابات ریاست جمهوری بود که توانستند با کمتر از یک سال فعالیت ۱۶ میلیون رأی جمع‌آوری کنند. نماینده ادوار مجلس افزود: سخنرانی ترامپ و موضع‌گیری‌هایش حقایقی را که درگذشته توسط رهبری عنوان‌شده بود آشکار کرد و بدعهدی آمریکا را ثابت کرد. معاون پارلمانی دولت دهم اظهار کرد: در هیچ کشوری مشاهده نشده که دولت جدید فعالیت دولت‌های قبل را به‌راحتی کنار بگذارد و این امربه‌معروف دنیا نشان داد که آمریکا قابل‌اعتماد نخواهد بود. وی تصریح کرد: آمریکا تصمیم دارد در ظاهر برجام را حفظ کند اما امتیازات آن را خنثی کند و با این کار درواقع هر چه داده‌ایم انگار هیچ دریافت نکرده‌ایم. حجت‌الاسلام میرتاج الدینی افزود: دولت آمریکا از دست ایران عصبانی است چراکه دولت ایران برنامه و نقشه‌های آمریکا برای خاورمیانه را با شکست مواجه کرد. وی اظهار کرد: آمریکا در...
 • نظر آمریکا درباره پایبند نبودن ایران به برجام جزو توافق نیست
 • به گزارشبولتن نیوز،«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ان‌ان» گفت عقب‌نشینی از برجام و بازگرداندن برنامه هسته‌ای به سرعت قبل، یکی از گزینه‌های ایران است. ظریف در پاسخ به سوالات «فرید زکریا» مجری سی‌ان‌ان تاکید کرد که تایید پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام، بخشی از توافق هسته‌ای نبوده و یک موضوع داخلی برای دولت آمریکاست که نمی‌تواند رئیس جمهور «دونالد ترامپ» و دولتش را از مسئولیت‌هایی که در قبال برجام دارد، فارغ کند. وی با بیان اینکه تهران به خروجی فرایند تایید از سوی کاخ سفید توجه می‌کند، افزود که ایران گزینه‌های متعددی دارد، از جمله عقب‌نشینی کردن از برجام و بازگرداندن برنامه هسته‌ای به سرعت قبل.
 • رویارویی نیروهای نظامی ایران و آمریکا همواره در دریا وجود دارد
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «دریادار علی فدوی» فرمانده نیروی دریایی سپاه در واکنش به اظهارات رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد: تب بالای استیصال، درماندگی و عصبانیت از روند رو به رشد انقلاب اسلامی و ناکام ماندن نقشه ها و دسیسه های آمریکا در منطقه، رییس جمهور این کشور را به هذیان گویی دچار کرده است. وی افزود: عقلای آمریکا و مشاورانی که از سلامت برخوردارند می‌بایست فکری به حال افسارگسیختگی موجود خطرناکی را کنند که سکان داری کشتی آمریکا در دریای متلاطم رویدادهای غیر قابل پیش بینی جهان به چنگال های او سپرده شده است. دریادار فدوی تأکید کرد: تا گزافه گویی‌های رییس جمهور آمریکا کار دست مردم این کشور نداده است، باید به عنوان آرام بخش، نکاتی را به او یادآوری و تزریق کنند که انتقال میزان ترس و وحشت فرماندهان نظامی امریکا حتی از احتمال مواجهه با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یکی از آنها است. وی افزود: رئیس جمهور آمریکا را به اذعان و اعترافات فرماندهان آمریکایی در دوران دفاع مقدس و پس از آن بویژه سالهای اخیر ارجاع می دهم که اقتدار جمهوری اسلامی ایران را تحسین کرده اند. سردار فدوی در ادامه بیان کرد: از آخر سال ۶۵ تاکنون رویارویی نیروهای نظامی ایران و آمریکا در دریا وجود داشته و همواره در همه موارد، فرماندهان آمریکایی اذعان دارند که در دریا در مقابل ایران در موضع انفعال و ترس قرار دارند و اعتراف کرده اند که به دنبال این هستند که توانی را ایجاد کنند که در مقابل توان ایران بازدارنده باشد. وی با بیان اینکه آمریکایی ها توان نظامی دریا پایه داشته و قدرت نظامی آنها در نیروی دریایی متجلی می شود، اظهار داشت: فرماندهان و کارشناسان نظامی آنها در طی سال هایی که ما در نزدیک ترین فاصله ممکن با آنها در دریا قرار داریم، به قدرت و...
 • یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا بخاطر ترس آنها از قدرت ایران است
 • کرمانشاه- فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه ایران را کشوری قدرتمند دانست و گفت: یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا بخاطر ترس آنها از قدرت و شجاعت ایران است. به گزارش خبرنگار مهر، سردار بهمن ریحانی امروز یکشنبه در همایش تجلیل از طلاب و روحانیون رزمنده که در سالن جلساتمجتمع رفاهی بعثت کرمانشاه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: عاشورا سرچشمه جوشان و تبلور همه معرفت ها و زیباییهاست. وی افزود: در تمام صحنه های عاشورا، چیزی جز درس، الگو، عشق، از خودگذشتگی، مردانگی و ... نمی بینیم. فرهنگ دفاع مقدس و هرچه داریم از گنج و سفره تمام نشدنی عاشوراست فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، فرهنگ دفاع مقدس را برگرفته از فرهنگ عاشورا دانست وخاطر نشان کرد: امروز هر چه داریم از گنج و سفره تمام نشدنی عاشوراست. وی ابراز داشت: قبل از انقلاب واژه های زیبایی همچون شهادت طلبی و ایثار را به مانند امروز نداشتیم و به یمن دفاع مقدس می بینیم امروز در بین جوانان این زیباییها تبلور یافته است. فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه یادآور شد: امروز در بستر سیاسی یادگرفتیم زیر بار یوق هیچ کشوری نخواهیم رفت و در بستر ابهت امام(ره) شرق و غرب را زیر پا گذاشته ایم. وی عصبانیت دشمنان اسلام را بخاطر پیشرفت های اسلام دانست و افزود: امام(ره) خودباوری را به ما آموخت و ما به باور رسیدیم که اگر ایمان داشته باشیم عده قلیل ما بر لشگر عظیم دشمن چیده خواهد شد. سردار ریحانی خاطر نشان کرد: علما صاحبان عرفان هستند و اگر عرفان و جهاد و سلحشوری در فضای جهادی با هم متحد باشد زیباییهایی را به دنبال خواهد داشت. امروز اسلام در حال توسعه در جهان است به گفته وی، عزت و سربلندی امروز اسلام با دفاع مقدس تثبیت شد و شاکله اصلی این فرهنگ برگرفته از عاشورا بود...
 • آمریکا و اروپا با پیشنهادهای ایران از بحران ۲۰۰۸ نجات پیدا کردند
 • محمود بهمنی در جلسه شورای اداری استان البرز گفت: خوب است که یک گزارش عملکردی بعد از هر مسئولی داشته باشیم تا بتوانیم همیشه مدیران را به صورت کمّی مقایسه کنیم.بهمنی در ادامه با بیان اینکه امروز مشکل اصلی ما اشتغال و مشکل دوم معیشت است، افزود: امروز از نظر اشتغال در شرایط خاصی هستیم، ما فصل گذشته پنج درصد رشد بیکاری داشته‌ایم که این رقم بسیار زیادی است.بهمنی به آمار بیکاری در کشور اشاره و اعلام کرد: نرخ بیکاری در کشور به ۱۲.۴ درصد رسیده است.وی با بیان اینکه نرخ رشد بیکاری در البرز نیز ۶.۶ درصد است افزود: نرخ بیکاری در البرز به ۲۰.۴ درصد رسیده است و این در حالی است که واحدهای صنعتی زیادی در البرز وجود دارد.نماینده مردم ساوجبلاغ ، طالقان و نظرآباد با بیان اینکه معیشت ما بسیار مهم است گفت: باید برای اینها تدابیری اندیشیده شود.بهمنی خاطرنشان کرد: باید برای شناسایی موانع تولید تیم‌هایی را تشکیل دهیم برای چون صرف دادن تسهیلات برای رفع این موانع فایده ندارد .وی با بیان اینکه ۱۶ هزار میلیارد تومان برای تزریق به واحدهای کوچک و متوسط کشور در نظر گرفته شده بود افزود: از این میزان رقمی نیز به استان البرز اختصاص یافت اما نتیجه کار مهم است.بهمنی در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع اقتصادی ایران اشاره و اعلام کرد: وقتی که ۲۰۰۸ بحران اروپا و آمریکا شدت گرفت از همه کشورها دعوت کردند ما هم رفتیم و شش بند دادیم که به دو بند عمل کردند ولی خودمان برای خودمان عمل نمی‌کنیم. 46
 • رژیم صهیونیستی:ایران با آزمایش موشکی با آمریکا و متحدانش مخالفت کرده است
 • وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آزمایش موشک خرمشهر توسط ایران واکنش نشان داد و مدعی شد تهران با این اقدام با واشنگتن و متحدان این کشور مخالفت کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آزمایش موشکی «خرمشهر» توسط ایران واکنش نشان داد.به گزارش روزنامه جروزالم‌پست، وی گفت: «آزمایش موشک ایران، اقدامی تحریک‌آمیز و به منزله مخالفت با آمریکا و متحدانش است و همچنین تلاشی برای آزمودن آنها.»وی همچنین تصریح کرد: «این اقدام همچنین اثباتی دیگر درباره بلندپروازی‌های ایران جهت تبدیل شدن به یک قدرت جهانی است که نه تنها خاورمیانه بلکه تمامی کشورهای جهان آزاد را تهدید می‌کند.»جدیدترین موشک بالستیک ایران، موسوم به «خرمشهر» روز جمعهدر مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران با حضور مقامات عالی‌رتبه نظامی رونمایی شد. رسانه‌ها به دنبال رونمایی از این موشکفیلم‌هایی از لحظه آزمایش موفقیت‌آمیز آن منتشر کردند.کشورهای غربی مدعی شده‌اند این آزمایش با قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد مغایرت داشته است.شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه شماره 2231 را برای تأییدتوافق هسته‌ایمیان ایران و گروه کشورهای 1+5 به تصویب رسانده است. این قطعنامه از ایران «می‌خواهد»«از هر فعالیت مرتبط با موشک‌های بالستیکی که با قابلیت حمل سلاح اتمی طراحی شده‌اند،از جمله پرتاب موشک هایی که با استفاده از تکنولوژی موشک‌هایبالستیک ساخته شده‌اندخودداری کند.»جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است هیچ یک از موشک‌های ایران برای حمل سلاح هسته‌ای طراحی نشده‌اند و در حوزه دفاع مشروع ایران و خارج از این قطعنامه قرار دارد. بر همین اساس، آزمایش‌های موشکی ایران نقض قطعنامه شورای امنیت محسوب نمی‌شوند.انتهای پیام/ R36444/P36446/S8,89,90,95,97,1128/CT10
 • آمریکا باید به برجام احترام بگذارد/تقویت همکاری ایران عمان و هند
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،محمد جواد ظریف در پایان نشست سه جانبه ایران، عمان و هند که در محل نمایندگی دائم عمان در سازمان ملل و در حاشیه مجمع عمومی این سازمان برگزار شد، در پاسخ به خبرنگاران این مطلب را بیان کرد. وی افزود: این نشست، یک جلسه غیر رسمی بود که یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان درباره آن بیشتر توضیح خواهد داد؛ نشستی برای بررسی راه های ممکن برای گسترش همکاری ها بین سه کشور بود. وزیر امور خارجه ایران، رابطه این سه کشور را بسیار خوب توصیف کرد و ادامه داد: در این نشست درباره همکاری های مختلف همچون موضوع انرژی و ظرفیت های موجود در سه کشور، گفت و گوهای خوبی انجام شد. ظریف در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات ترامپ نسبت به برجام هم گفت:ترامپ تصمیمات خود را در قلبش نگهداری می کند، اما با هر مقامی که گفت و گو کرده ایم این پیام را ارسال کرد که توافق هسته ای یک دستاورد بین المللی است نه دو یا چند جانبه. وی تصریح کرد: برجام تصمیمی است که حمایت شورای امنیت و جامعه بین المللی را با خود دارد، در حال کارکردن است و همه از جمله آمریکا باید به آن احترام بگذارند.
 • اختصاص اعتبار بانک فرانسوی به ایران بدون نگرانی از تحریم آمریکا
 • یک بانک دولتی فرانسوی بدون نگرانی از مجازات‌های آمریکا به شرکت‌های فرانسوی برای فعالیت در ایران تا نیم میلیارد یورو اعتباراختصاص می دهد. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما،به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، بانک دولتی سرمایه‌گذاری «ب پ ئی فرانس» BpiFrance به گفته مدیرکل آن، بدون نگرانی از مجازات‌های آمریکا به شرکت‌های فرانسوی برای فعالیت و مستقر شدن در ایران کمک می کند و به این منظور از سال 2018 تا نیم میلیارد یورو اعتبار به آنها اختصاص می دهد.نیکلا دوفورک Nicolas Dufourcq در مصاحبه با روزنامه ژورنال دو دیمانش اعلام کرد «ب پ ئی فرانس» بدین ترتیب در بین شرکت‌های فرانسوی برای فعالیت‌هایشان در این کشور اعتبارات خریدار توزیع می کند که می تواند به 500 میلیون یورو در سال برسد.وی افزود: «به استثنای موارد فوری، ما از ابتدای سال 2018 در کنار آنها خواهیم بود.»دوفورک گفت: «ما تنها بانک فرانسوی هستیم که می توانیم این کار را انجام دهیم بی آنکه برای نقض مقررات تحریم‌های جاری علیه ایران متحمل مجازات‌های آمریکا شویم.»رئیس این بانک دولتی روز دوشنبه نتایج فعالیت شش ماه اول سال خود را منتشر می کند، می گوید: «همه شرکت‌های بزرگ در صف ایستاده‌اند.»دوفورک در پاسخ به پرسشی در مورد عملکرد شش ماهه این بانک گفت:‌«اعتبارات جدید سرمایه‌گذاری ما نزدیک به 20 درصد افزایش پیدا کرد و مشارکت ما در سرمایه به ویژه در زمینه فناوری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری شریک دو برابر شد.»«ب پ ئی فرانس» در نیمه نخست سال فعالیت بیمه صادرات کوفیس Coface را پذیرفت.مدیر کل «ب پ ئی فرانس» اعلام کرد: «بیمه اعتبار بانک در شش ماه گذشته 67 درصد افزایش یافت. سهامداران سودی بیشتر از سال قبل دریافت خواهند کرد.»ایران به تازگی نخستین چارچوب اعتبار را با یک بانک اروپایی، «اوبربانک» اتریش به ارزش یک میلیارد یورو امضا کرد و دو خط اعتباری دریافت کرد، یکی هشت میلیارد...
 • ایران در تله آمریکا نمی افتد/مطمئنم روحانی به قول هایش عمل می کند/اصولگرایان انتقادهای خود را معتدل کرده اند
 • به گزارش ایلنا، علی مطهری در گفت‌وگویی با مجله لوپوئن فرانسه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه صحبت‌های دونالد ترامپ در تریبون سازمان ملل متحد، به خصوص شامل تهدیداتی بر علیه ایران بوده است. آیا توافق هسته‌ای از نظر شما در معرض خطر است، گفت: همیشه یک احتمال وجود دارد، حتی اگر ضعیف باشد و آن، اینکه اقدامات آقای ترامپ، حرکت به سوی پایان توافق هسته‌ای را تشویق می‌کند یا حداقل به وجود آوردن نوعی مشکل در آن را. امریکا می‌خواهد ایران به سوی عدم رعایت توافق هسته‌ای بکشانند وی افزود: به طور بسیار روشن، آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانند بهانه‌ای برای نقض توافق هسته‌ای به دست آورند. ایران در تله آمریکا نمی‌افتد نایب رئیس‌مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه مطمئن باشید ایران در این تله نخواهد افتاد و هرگز اولین کشوری که برجام را نقض می‌کند نخواهد بود، اظهار داشت: ما همه تلاش خود را برای آنکه توافق به راه خود ادامه دهد انجام خواهیم داد. آنچه که ما خواهان آن هستیم، این است که کشورهای اتحادیه اروپا و به‌خصوص آنهایی که با ایران توافق هسته‌ای را انجام داده‌اند (مانند فرانسه، انگلیس، آلمان) استقلال خود را نشان دهند، این توافق را رعایت کنند و راه آمریکایی‌ها را پیش نگیرند. برای ما، تنها چند روز لازم است تا به توانایی هسته‌ای غیرنظامی پیش از امضای توافق، برسیم. متن برجام با چراغ سبز رهبر انقلاب امضا شد مطهری در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات ترامپ، موضع و جایگاه روحانی را تضعیف می‌سازد؟ آیا این مسائل به نفع تندروهای ایران نیست؟ تصریح کرد: هنگامی که این مسئله مربوط به منافع ملی ایران می‌شود، محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان، دقیقا یک دیدگاه دارند و در یک جبهه قرار می‌گیرند. اگرچه...
 • برنی سندرز:توافق هسته ای باید حفظ شود/آمریکا در روابطش با ایران و عربستان بازنگری کند
 • سناتور ارشد آمریکایی ضمن تاکید بر این‌که آمریکا باید روابط خود با ایران از سر بگیرد، گفت: باید توافق هسته‌ای حفظ شود. به گزارش ایسنا، برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اینترسپت، گفت: آمریکا نباید به حمایت بی‌چون و چرای خود از عربستان سعودی ادامه دهد و بهتر است روابط خود با ایران را از سر بگیرد. بنا بر این گزارش، سندرز در جریان کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری در سال 2016 برای ارائه این ایده که آمریکا باید به سرعت به سمت عادی‌سازی روابط خود با ایران پیش رود، مورد شدیدترین انتقادات قرار گرفت. سندرز در این گفت‌وگو تاکید کرد: یکی از زمینه‌هایی که آمریکا باید در سیاست خارجی خود در مورد آن بازنگری کند روابط با ایران و عربستان سعودی است. بنا به دلایلی که مهم‌ترین آن کلمه سه حرفی "نفت" است، آمریکا چشم خود را بر این حقیقت که عربستان یک کشور دیکتاتوری بوده و نقش بسیار مخربی در منطقه دارد، بسته است. ما بارها با آنها کنار آمده‌ایم، اما در عوض با ایران که انتخابات برگزار می‌کند و جوانان آن خواستار تعامل بیشتر با غرب هستند، مقابله می‌کنیم. سندرز همچنین از توافق هسته‌ای ایران حمایت کرد و گفت: باید توافق هسته‌ای ایران را حفظ کنیم. در واقع این توافق نشان‌دهنده نمونه واقعی یک رهبری آمریکایی است. انتهای پیام