استان‌ها>کردستان - برنامه ای با عنوان «نشست تئاتر ملل» دوشنبه 20 شهریور از ساعت 11:30شب در محل سالن مجتمع فرهنگی هنری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مریوان، این نشست با حضور کارگردانان گروه های نمایش خیابانی حاضر در جشنواره شامل فرانسه، اسپانیا، اکراین، برزیل، آذربایجان و کردستان عراق و همچنین سید فاتح بادپروا، دبیر جشنواره، سامان خلیلیان، رئیس دفتر تخصصی تئاتر خیابانی و دکتر قطب الدین صادقی، نماینده هیات داوران برگزار شد.

موضوع نشست تبادل اندیشه و گفتمان تئاتر ملل و بررسی جایگاه تئاتر خیابانی در این کشورها بود.
در ابتدای این نشست فاتح بادپروا دبیر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در سخنان کوتاهی با اشاره به سابقه دیرینه شهر مریوان در برگزاری جشنواره گفت: انتظار ما از گروه‌های خارجی حاضر در جشنواره این است که اگر تئاتر خیابانی ما را پسندیدند بعد از بارگشت از مریوان بتوانند سفیر هنر خوبی برای شهری باشند که سال‌هاست تنها به دنبال صلح و فرهنگ بوده است.
بادپروا با بیان اینکه ارتباط فرهنگ‌ها می‌تواند نابسامانی‌های جهان را حل کند، افزود: امیدوارم جشنواره تئاتر خیابانی مریوان از طریق هنرمندان خارجی که به این جشنواره می‌آیند به جشنواره‌های مهم دنیا معرفی بشود.
پس از سخنان دبیر جشنواره، قطب‌الدین صادقی کارگردان شناخته‌شده و عضو هیات داوران دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با اشاره به ماهیت معترض تئاتر خیابانی گفت: تئاتر خیابانی پیش از جنگ اول حهانی یک ماهیت معترض ضدِ سیاسی علیه حکومت‌هایی داشت که واقعیت را حاشا می‌کردند. در واقع گروه‌های تئاتری با آثارشان به خیابان آمدند تا با افشا کردن حقایق کتمان شده توسط نظام دیکتاتور و سرمایه‌داری حاکم، افکار عمومی را متوجه این موضوع بکنند. در واقع تئاتر وسیله‌ای برای ابراز نظر سیاسی بود.
صادقی ادامه داد: امروز شرایط تاریخی عوض شده و دستگاه‌های آگاه کننده دیگری به میدان آمده‌اند و نظام چپ فروریخته و برای ضربه زدن به نظام‌های سلطه‌جو راه‌های دیگری‌ وجود دارد.
این کارگردان شناخته شده تئاتر افزود: در واقع اینجاست که سوال‌هایی به وجود می‌آید که وظیفه هنرمندان است روی آنها فکر کرده و بیاندیشند که آیا در چنین شرایطی باید عملکرد دیگری برای تئاتر خیابانی پیدا کرد؟ تا چه حد ژانر نمایشی معترض را با شرایط کنونی جامعه خود آشتی داده‌اند؟ آینده این هنر چخه خواهد بود و چیست؟
پس از سخنان قطب‌الدین صادقی، فول ویوو مدیر و کارگردان گروه تئاتر از اسپانیا در سخنان کوتاهی با اشاره به قدمت تاریخ تئاتر خیابانی در کشور خود گفت: تئاتر خیابانی در اسپانیا از تاریخ غنی برخوردار است و ما با قرار دادن انواع موسیقی در کنار نمایش تلاش می‌کنیم آن را به هنر و اتفاقی عالی تبدیل بکنیم.
او ادامه داد: نشاندن خنده بر لب مردم چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. ما آمده‌ایم تا مردم مریوان را بخندانیم. و واقعا مهمان‌نوازی و مهربانی و فرهنگ شما را دوست داریم. در واقع این را حتما به مردم خودمان خواهیم گفت که مردم در اینجا چقدر مردم مهربانی هستند.
ماریلون هنرمند فرانسوی حاضر در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان سخنران بعدی بود.
این کارگردان فرانسوی با اشاره به نام گروه خود و بیان اینکه ما شرکت مردان کوچک هستیم، گفت: ما با کار کردن با آرزوهای کوچک می‌خواهیم معانی وسیعی را برسانیم. ما در تئاتر خیابانی می‌خواهیم به مردمی که در خیابان هستند و نمی‌توانند از تلویزیون استفاده کنند، این معانی را نشان دهیم.
او در ادامه درباره تفاوت تئاتر خیابانی و تئاتر صحنه‌‌ای اظهار داشت: تفاوت تئاتر خیابانی با تئاتر صحنه‌ای این است که در آنجا ترک سالن آسان نیست، اما تماشاگر تئاتر خیابانی به ارحتی می‌تواند شما و اجرا را ترک کند.
ماریلون با اشاره به برگزاری حدود دویست فستیوال تئاتری در کشور فرانسه که در یکی از مهم‌ترین آن‌ها حدود ششصد نمایش از سراسر دنیا اجرا می‌شود، افزود: به نظر من اتفاقی که در جشنواره تئاتر مریوان می‌افتد با اینکه از تهران خیلی فاصله دارد اما نقاط مشترک زیادی دارد با آنچه در جشنواره‌های فرانسه اتفاق می‌افتد. و من مطمئن هستم در آینده‌ای نزدیک شاهد اجرای بیش از ۵۰۰ اجرا در مریوان خواهیم بود. او در پایان خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی در فرانسه به پایان خود نزدیک می‌شود و ما گروه‌های اجرایی بسیار قوی و خوبی در فرانسه داریم که به دنبال شیوه‌ای نو برای ادامه هستند. و مریوان یکی از آن جاهای خوب است.
هکتور لوپر گیروندو از کشور برزیل هم در این نشست صمیمی با بیان اینکه برزیل کشور خیلی بزرگی است با فستیوال‌های بسیار زیاد، گفت: ما یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌ها را در شمال شرق برزیل داریم که قدیمی‌ترین نیز است. البته در جنوب مانند شمال تئاتر خیابانی اینگونه مشهود نیست و اما آنجا نیز در حال پیشرفت است و شرکت‌های جدید با پیام سیاسی جدید حامی تئاتر خیابانی به وجود آمده‌اند.
این کارگردان اهل برزیل ادامه داد: برزیلی‌ها به لحاظ تاریخی و به طور عمومی خیلی عادت ندارند که به تئاتر خیابانی بروند. متاسفانه در چند ماه گذشته نیز دولتی داشتیم که حامی هنر نیست و این کار را برای ما سخت می‌کند و با مانع‌تراشی اجازه پیشرفت به ما نمی‌دهد. در حالیکه در گذشته قوانین خوبی داشتیم که به ما کمک می‌کرد از طریق تئاتر درآمد خوبی داشته باشیم.
او با تاکید بر اینکه ما به دنبال بازگشت به آن دوره هستیم زیرا تئاتر نقش مهمی در زندگی ما دارد، اضافه کرد: این قوانین جدید به سیاست‌های بد مربوط به سرمایه‌داری برمی‌گردد و ما معتقدیم چون مردم تئاتر را دوست دارند دولت را مجبور خواهیم کرد که این موانع را از سر راه ما بردارد.
لاروسلا فدوریشسین کارگردان تئاتر از کشور اوکراین هم که نمایش «مرغ دریایی» را به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان آورده در این نشست با بیان اینکه در اوکراین تنها یک جشنواره تئاتر خیابانی به نام شیر طلایی وجود دارد، گفت: گروه‌هایی که به مریوان آمده‌اند گروه‌های کوچکی هستنددر حالی‌که در جشنواره ما گروه‌های بزرگ و متعددی حضور پیدا می‌کنند.
او با بیان اینکه بیشتر گروه‌ها در اوکراین تئاتر صحنه‌ای کار می‌کنند، افزود: من در مسکو درس خوانده‌ام و تکنیک من بیشتر روانشناسانه است و از این شیوه روی هنرجوها هم استفاده می‌کنم تا آنها بیشتر متوجه منظور من بشوند.
این کارگردان اوکراینی خاطر نشان کرد: پول و بودجه چیزی است که در این کار بسیار اهمیت دارد. در واقع هرچه گروه بزرگتر باشد پول بیشتری کسب خواهد کرد ضمن اینکه گروه‌های بزرگ بیشتر هم در یاد مخاطب می‌مانند.
هتر طاهر مسئول هنری گروه تئاتر کردستان عراق نیز در سخنان خود با بیان اینکه تئاتر خیابانی سابقه زیادی در کردستان عراق ندارد، گفت: با اینکه این هنر حدود ۵۰ سال پیش در کشور ما شروع شد اما ما اهمیت بسیاری برای آن قائل هستیم.
او ادامه داد: سرزمین ما در درازای تاریخ همواره گرفتار جنگ‌های خانمانسوزی بوده و همیشه در تلاش برای رهایی از این شرایط بوده. به همین خاطر ما برای محافظت از خودمان مجبور بودیم به چیزهایی پناه ببریم که یکی از آنها نمایش است.
این هنرمند کردستان عراق با اشاره به اینکه دو فستیوال تئاتر خیابانی در کردستان عراق وجود دارد که ترک و عرب هم در برگزاری آن شریک هستند، افزود: از طریق نمایش ما می‌توانیم پیام صلح و دوستی‌مان را به گوش جهان برسانیم. البته ما مشکلات زیادی در حوزه آموزشی داریم و از طریق تئاتر آگاهی را به مردم یاد می‌دهیم.
امام حسن‌اف هنرمند کشور آذربایجان نیز با اشاره به اینکه تاکنون در ۱۲ جشنواره ایرانی حضور داشته و اولین بار است که به جشنواره تئاتر مریوان آمده، گفت: تئاتر خیابانی در آذربایجان به شکل ایران رایج نیست. تئاتر صحنه‌ای دارد مخاطب خودش را از دست می‌دهد و تئاتر خیابانی فرصتی است که دوباره نظر مخاطبی که در خیابان است را به تئاتر جلب کنیم.
حسن‌اف افزود: کشور ما کشور جوانی است و طبیعی است راهی طولانی در پیش داریم. البته هدف ما رویکردهای سیاسی و اجتماعی و گاه اقتصادی است و می‌خواهیم معضلات را با زبان تئاتر به مردم منتقل کنیم.
او در پایان خاطر نشان کرد: حضور ما در جشنواره مریوان موجب شد با کارکردهای مختلف تئاتر خیابانی بیشتر آشنا بشویم و امیدوارم بتوانیم در آذربایجان نیز مانند این جشنواره را برگزار کنیم.
دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان روز 22 شهریورماه با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان می‌رسد.

48

کلید واژه‌ها : استان کردستان -

کلیدواژه: دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان | تئاتر خیابانی | تئاتر صحنه | کردستان عراق | گروه ها | ادامه داد

منبع: خبرآنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۵۲۴۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • اختتامیه جشنواره تئاتر خورموج برگزار شد
 • دشتی- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر خورموج خبرداد. به گزارش خبرنگار مهر، حمید زارعی ظهر شنبه در نشست با مسئولین شهرستان دشتیاظهار داشت: از سال ٩٤ که به عنوان سرپرست این اداره منصوب شدم با نقشه راه، هدف و نگاهی به آینده آمدم که اولویت اولم توسعه کتاب خوانی بود و خوشبختانه منجر به چند موفقیت ملی شد. حمید زارعی افزود: اولویت دومم موسیقی بود که در رشد ۶۲۵ درصدی هنرجویان فرهنگسرا بخش عمده ای به هنرجویان موسیقی بر می گردد که امروز حدود ۳۰۰ نفر در حال آموزش موسیقی هستند. وی اضافه کرد: تئاتر و سینما اولویت سوم بود که راه یافتن به سه جشنواره بین المللی فجر، های فست ارمنستان و مهر آیین و آموزش نسل جدیدی از هنرجویان تئاتر نتیجه این فعالیت بوده است. زارعی ادامه داد: در عین حال از مبانی دینی و داشته های سنتی و فرهنگی شهرستان غفلت نکردم که توجه به موسسات قرآنی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، ثبت و انتشار آیین ها و آواهای مذهبی و بومی منطقه بخشی از این اقدامات بوده است. وی با قدردانی از تلاش های میرشکار برای تئاتر دشتی تصریح کرد: همت بلند و کوشش پرثمر استاد میرشکار در توسعه تاتر استان و بویژه شهرستان دشتی قابل تحسین و ارج گزاری است. زارعی افزود: جشنواره تئاتر خورموج حاصل تلاش نزدیک به دو ساله میرشکار با تربیت نسل جدیدی از هنرمندان تاتر برای دشتی است و حرکتی برای فردا است. در پایان با آرای هیات داوران جشنواره فرید میرشکار، ابراهیم شاکری مطلق و سیده ماندانا رضوانی نفرات برتر معرفی شدند.
 • معرفی متون پذیرفته شده بخش مسابقه کودک و نوجوان جشنواره تئاتر شهر
 • متون پذیرفته شده بخش مسابقه کودک و نوجوان ششمین جشنواره تئاتر شهر معرفی شدند. به گزارش خبرگزاری مهر، شورای انتخاب متون نمایش بخش مسابقه کودک و نوجوان ششمین جشنواره تئاتر شهر متشکل از منصور خلج، فهیمه میرزاحسینی، کیومرث قنبری‌آذربا خواندن و ارزیابی تعداد ۱۰۴ نمایشنامه تعداد ۱۵ اثر را به شکل قطعی و ۳۳ نمایشنامه را به شکل مشروط جهت مرحله بازبینی انتخاب و معرفی کرد. آثار پذیرفته شده عبارتند از: باغ هزار دخترونبه نویسندگی و کارگردانی زهرا مولایی، المر یک فیل رنگی رنگیبه نویسندگی سارا الهیان و کارگردانی سیدحسن حسینی، خرسی که می‌خواست خرس بماند­ به نویسندگی المیرا پارسا و کارگردانی طهورا کریم­خانی و المیرا پارسا، ما توی خیمه قصه و ساز می­ سازیمبه نویسندگی پیمان غریب ­پناه و کارگردانی علی حسنی، صندوق قصه ­هابه نویسندگی و کارگردانی معصومه مؤمن­ عطار، مادرجان سلامبه نویسندگی داود کیانیان و کارگردانی تبسم مزینانی، دروغ کوکوی پیربه نویسندگی و کارگردانی الهه بناگر، ماه و ژیاربه نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سحر صفرپور، شاهزاده و خرسبه نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی، مزه دروغ تلخهبه نویسندگی بهرام جلالی­ پور و کارگردانی سمیرا یزدان پژوه، جادوگر بیکاربه نویسندگی معصومه حسنی، نیلوفر مغانی و زهرا ناظری و کارگردانی زهرا ناظری، آرزوهای عجیب و غریببه نویسندگی و کارگردانی امیرمحمد انصافی، تپه زباله ­هابه نویسندگی و کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش، درخت بخشندهبه نویسندگی و کارگردانی میترا کریم­خانی. آثار مشروط عبارتند از: سریع و شجاعبه نویسندگی سجاد بهره مند و کارگردانی محسن قمصری، ریزی زنبور مهربونبه نویسندگی سجاد بهره­ مند و کارگردانی ایرج صادقی طارمی، بپر شماره ۲به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین داداش­ نیا، ماه تی تیبه نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقرینینا و جادوی ماه‌هابه نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی، چوپان راستگوبه نویسندگی و کارگردانی مهرداد قرآن کیش، بابک و غول خشکسالیبه نویسندگی و کارگردانی نیما جهان بین، دنبال زور تا یه جای دوربه نویسندگی زهرا...
 • درخشش هنرمندان نمایش شهرری در جشنواره تئاتر استان تهران
 • هنرمندان نمایش شهرستان ری در بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران خوش درخشیدند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتراستان تهران 28 شهریور با حضور برزین ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، یوسفی فرماندار شهرستان ورامین، قطب الدین صادقی، رحمت امینی، رضا بابک و جمعی زیادی از هنرمندان و مسئولان در فرهنگسرای قطب الدین رازی شهرستان ورامین برگزار شد.بر این اساس، جایزه بخش طراحی لباس به «علی باهری» برای طراحی لباس نمایش «زن پارسا» تعلق گرفت.جایزه موسیقی نمایش نیز به «علیرضا مهرابی» به خاطر آهنگسازی نمایش «زن پارسا» از شهرستان ری تعلق گرفت. در این بخش از «فرزاد ابوعلی» و «صادق لرکی» نیز برای موسیقی نمایش «به خاطر خواب من» از شهرری تقدیر شد.همچنین «پناه باقریان» بازیگر نمایش«به خاطر خوابمن» و «فرنوش نیک اندیش» بازیگر نمایش «زن پارسا» از شهرستان ری به ترتیب مقام های دوم و سوم بخش بهترین بازیگری زن این جشنواره را به خود اختصاص دادند.در بخش بهترین بازیگری مرد نیز، «محمد جبارنیا» بازیگر نمایش «به خاطر خواب من» از شهرستان ری به رتبه سوم رسید. در این بخش از فریدون احمدی بازیگر نمایش «زن پارسا» نیز تقدیر شد.گفتنی است، در این جشنواره ۵ روزه، ۱۷ گروه تئاتر شهرستان های استان تهران در شهرهای ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت به روی صحنه رفتند.
 • متون پذیرفته شده مسابقه کودک و نوجوان جشنواره تئاتر شهر معرفی شدند
 • به گزارشحوزه تئاترگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شورای انتخاب متون نمایشی بخش مسابقه کودک و نوجوان ششمین جشنواره تئاتر شهر، متشکل از منصور خلج، فهیمه میرزا‌حسینی، کیومرث قنبری‌آذر با خوانش و ارزیابی 104 نمایشنامه، تعداد 15 اثر را به شکل قطعی و 33 نمایشنامه را به شکل مشروط جهت مرحله بازبینی انتخاب و معرفی کرد. آثار پذیرفته شده: «باغ هزار دخترون» به نویسندگی و کارگردانی زهرا مولایی «المر یک فیل رنگی رنگی» به نویسندگی سارا الهیان و کارگردانی سیدحسن حسینی «خرسی که می­‌خواست خرس بماند­» به نویسندگی المیرا پارسا و کارگردانی طهورا کریم­‌خانی و المیرا پارسا «ما توی خیمه قصه و ساز می­‌سازیم» به نویسندگی پیمان غریب­ پناه و کارگردانی علی حسنی «صندوق قصه­‌ها» به نویسندگی و کارگردانی معصومه مؤمن­ عطار «مادرجان سلام» به نویسندگی داود کیانیان و کارگردانی تبسم مزینانی «دروغ کوکوی پیر» به نویسندگی و کارگردانی الهه بناگر «ماه و ژیار» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سحر صفرپور «شاهزاده و خرس» به نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی «مزه دروغ تلخه» به نویسندگی بهرام جلالی­‌پور و کارگردانی سمیرا یزدان­‌پژوه «جادوگر بیکار» به نویسندگی معصومه حسنی، نیلوفر مغانی و زهرا ناظری و کارگردانی زهرا ناظری «آرزوهای عجیب و غریب» به نویسندگی و کارگردانی امیرمحمد انصافی «تپه زباله­‌ها» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش «درخت بخشنده» به نویسندگی و کارگردانی میترا کریم­خانی آثار مشروط : «سریع و شجاع» به نویسندگی سجاد بهره مند و کارگردانی محسن قمصری «ریزی زنبور مهربون» به نویسندگی سجاد بهره­‌مند و کارگردانی ایرج صادقی طارمی «بپر شماره 2» به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین داداش­ نیا «ماه تی تی» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری «نینا و جادوی ماه‌ها» به نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی «چوپان راستگو» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد قرآن کیش «بابک و غول خشکسالی» به نویسندگی و کارگردانی نیما جهان بین «دنبال زور تا یه جای...
 • تجلیل از خانواده زنده یادعارف لرستانی در اختتامیه بیست ونهمین جشنواره تئاتر استان
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازکرمانشاه؛در مراسم اختتامیه بیست ونهمین جشنواره استانی کرمانشاه از خانواده زنده یاد عارف لرستانی، باحضور مدیر کل و مدیر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی و مدیر، معاونین و مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از سال ها تلاش این هنرمند فقید کرمانشاهی تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ در مراسم اختتامیه بیست ونهمین جشنواره استانی کرمانشاه از خانواده زنده یاد عارف لرستانی، باحضور مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی و مدیر، معاونین و مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از سال ها تلاش این هنرمند فقید کرمانشاهی روز گذشته(29 شهریور) در محل مجتمع فرهنگی و هنری انتظار تجلیل شد. در این مراسم کلیپ تصویری تاثیر گذاری از زندگی و آثار عارف لرستانی پخش شد . در این مراسم از پیشکسوت عرصه تئاتر استاد سالاروندی و ازهنرمند جوان و حامی تئاتر سعید جمشیدی نیز با اهدا لوح تجلیل به عمل آمد. در پایان مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به همراه معاونین وهنرمندان به منزل پیشکسوت تئاتر استاد فیروزی رفته و ضمن عیادت از وی لوح تجلیل را به ایشان تقدیم نمودند . انتهای پیام/پ تجلیل از خانواده عارف لرستانی
 • ثبت نام ٥٥٠ نفر کردستانی در دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان
 • کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: جشنواره قرآنی «مدهامّتان» در رشته‌های قرائت(تحقیق)، حفظ کل، حفظ ٢٠ جزء، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه به همت ستاد کانون‌‌های مساجد کشور برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه جشنواره مدهامتان در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود؛ افزود: مسابقات بخش بانوان نیز شامل چهار رشته قرائت (تحقیق)، صحت قرائت حمد و سوره، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و حفظ کل قرآن است که برگزیدگان رشته حفظ کل به مرحله کشوری مسابقات در خراسان رضوی اعزام می‌شوند و سه رشته دیگر در مرحله استانی به پایان می‌رسد. مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کردستان به تعداد شرکت‌کنندگان در این جشنواره اشاره و بیان کرد: پس از پایان یافتن مهلت ثبت‌نام در پایگاه اطلاع‌رسانی جوانان مساجد به نشانی www.javananemasajed.ir بیش از ٥٥٠ نفر از اعضای کانون‌های مساجد استان در این دوره از جشنواره ثبت نام کردند. وی از برگزاری مرحله استانی دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان همزمان با ٢١ مهر سال جاری خبر داد و اعلام کرد: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام و حضور پر نشاط‌‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم و ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است. گلباغی، ایجاد بستر مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان قرآن‌مدار جهت حضور در مسابقات فنّی و تخصصی اوقاف، آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد و حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن و استفاده از...
 • اجرای برگزیدگان تئاتر دانشگاهی در مولوی
 • برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در مهرماه سال جاری در مرکز تئاتر مولوی اجرا می‌روند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، مهر ماه سال جاری این مرکز میزبان برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی خواهد بود و نمایش‌های برگزیده در این مرکز اجرای عمومی خواهند داشت. نمایش "کارِ خانگی" به کارگردانی نرگس بهروزیان که از آثار معرفی شده از سوی دبیرخانه بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی می‌باشد، از پانزدهم مهرماه سال جاری در مرکز تئاتر مولوی اجرای عمومی خواهد داشت. همچنین نمایش "لوسیا" به کارگردانی شهاب مهربان، که در جشنواره نوزدهم تئاتر دانشگاهی و سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور داشت از دوازدهم مهرماه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به روی صحنه خواهد رفت. مرکز تئاتر مولوی که به عنوان یکی از ارکان اصلی جریان تئاتر دانشگاهی شناخته شده است، در مهر ماه سال جاری و همزمان با آغاز فعالیت مراکز آموزش عالی کشور. فعالیت خود را در نیمه دوم سال 96 را با اجرای عمومی برگزیدگان جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی آغاز می‌کند. انتهای پیام
 • مدرسه علاوه بر کتابخوانی محل بهره بری از موسیقی و تئاتر است
 • همزمان با اولین روز سال تحصیلی جدید، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی زنگ مدرسه «معلم شهید» را نواخت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز همزمان با بازگشایی مدارس، زنگ مدرسه ابتدایی پسرانه معلم شهید در منطقه ۵ تهران را نواخت. سیدعباس صالحی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز ایام محرم، گفت: مدرسه محل دانش آموختن است و علاوه بر بهره بردن از کتاب‌های درسی می‌توان از دیگر کالاهای فرهنگی مانند فیلم، موسیقی و کتاب نیز استفاده کرد. وی افزود: امروز روز اول مهر است و بیش از ١٣ میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی وارد مدرسه به عنوان خانه دوم خود می‌شوند. مدرسه خانه دوم ۱۴ میلیون ایرانی است و نه تنها محلی برای دانش اندوزی که محلی برای یادگیری برقراری ارتباطات اجتماعی، عاطفی و ... است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در مدرسه می‌توان فضائل اخلاقی مانند صداقت و درستکاری را بالا برد. صالحی با تاکید بر توجه به کتاب‌های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی، اظهار کرد: کتاب‌های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی به دانش آموزان کمک می‌کند تا علاوه بر ارتقای حوزه دانش آموزی خود ارتباطات و مهارت‌های خلاق خود را نیز ارتقا دهند. وی گفت: موسیقی، فیلم، تئاتر و نقاشی به عنوان دیگر کالاهای فرهنگی در کنار کتاب بر پرورش خلاقیت دانش آموزان می‌افزاید. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می‌کند بنابراین پرورش خلاقیت در این دوران از اهمیت بسیاری برخوردار است. بر اساس این گزارش، در این آیین، محمدمهدی احمدی مدیرکل حوزه وزارتی و مهرداد آگاهی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صالحی را همراهی کردند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حاشیه این...
 • انتقاد بازیگر تئاتر از بی توجهی مسئولان به مقابله با تهاجم فرهنگی
 • به گزارش خبرنگارحوزه تئاترگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری نمایش «سهروردی» به کارگردانی شکرخدا گودرزی با حضور کارگردان و بازیگرانی چون حبیب دهقان نسب، فخرالدین صدیق‌شریف، افسر اسدی، اصغر همت، علی دهکردی برگزار شد. در آغاز، گودرزی در خصوص مراحل اجرای نمایش سهروردی اظهار کرد: از زمان نگارش نمایشنامه سهروردی تا اجرای آن، 9 سال طول کشید. مدت‌ها به دنبال مجوز اجرای نمایش بودیم. برای پرداخت درست نمایشنامه، سه جلسه با دکتر دینانی دیدار داشتیم و با نکاتی که گفته شد، متن را بازنویسی کردیم. خدا را شکر، همه عوامل یار بودند؛ وگرنه سهروردی با این شرایطی که وجود دارد، بر صحنه نمی‌رفت. نمایش سهروردی برگرفته از تفکر ایرانی است، نه تفکر غرب‌گرایانه! وی افزود: امیدوارم این کار در ارتباط با مخاطب موفق باشد. تئاتر اگر به جوهره حکمت فکر کند، قطعا مخاطبان خود را جذب می‌کند. گودرزی در ادامه درباره حمایت نهادهای مربوط از اجرای نمایش گفت: مرکز هنرهای نمایشی شرایط خوبی برای حمایت از کار ما ندارد، دولت هم از ما سلب مسئولیت کرده و تنها مبلغ ده میلیون تومان به ما کمک کردند. شرایط ما برای اجرای نمایش سخت بود. در ادامه، اصغر همت درباره شرایط امروز تئاتر کشور گفت: تئاتر به سمت گیشه رفته است. برخی به اجرای بیش از 100 نمایش در طول روز اشاره می‌کنند، در حالی که 90 درصد آنها ضرر است. اهالی رسانه باید شرایط امروز تئاتر را به آگاهی مردم و مسئولان برسانند. مسئولان بیشتر به فکر آمار بوده‌اند و برای دولت کمیت مهم است. در حالی که کیفیت نمایش ها باید مورد توجه قرار گیرد. نمایش سهروردی یکی از امیدهای ماست؛ چرا که اثر با کیفیتی است. رسانه‌ها وظیفه دارند این آثار با کیفیت را معرفی کنند. وی افزود: وقتی تئاتر دولتی شد؛ منتقدش هم دولتی می‌شود و دیگر امیدی به بهبود اوضاع نیست. ما امروز تئاتر جدی که...
 • وزیر ارشاد:مدرسه علاوه بر کتابخوانی محل بهره بری از موسیقی و تئاتر است
 • به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز ایام محرم، گفت: مدرسه محل دانش آموختن است و علاوه بر بهره بردن از کتاب‌های درسی می‌توان از دیگر کالاهای فرهنگی مانند فیلم، موسیقی و کتاب نیز استفاده کرد. وی افزود: امروز روز اول مهر است و بیش از ١٣ میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی وارد مدرسه به عنوان خانه دوم خود می‌شوند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: مدرسه خانه دوم ١٤ میلیون ایرانی است و نه تنها محلی برای دانش‌اندوزی که محلی برای یادگیری برقراری ارتباطات اجتماعی، عاطفی و ... است. صالحی ادامه داد: در مدرسه می‌توان فضائل اخلاقی مانند صداقت و درستکاری را بالا برد. وی با تاکید بر توجه به کتاب های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی، اظهار کرد: کتاب‌های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا علاوه بر ارتقای حوزه دانش‌آموزی خود ارتباطات و مهارت‌های خلاق خود را نیز ارتقا دهند. وی گفت: موسیقی، فیلم، تئاتر و نقاشی به عنوان دیگر کالاهای فرهنگی در کنار کتاب بر پرورش خلاقیت دانش آموزان می‌افزاید. صالحی افزود: جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می‌کند بنابراین پرورش خلاقیت در این دوران از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این آیین محمدمهدی احمدی مدیرکل حوزه وزارتی و مهرداد آگاهی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صالحی را همراهی کردند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حاشیه این آیین از بخش‌های مختلف مدرسه معلم شهید بازدید و در جریان روند فعالیت‌های آموزشی آن قرار گرفت.
 • تلفیق موسیقی و تئاتر و سینما در شب همراهی بهروز صفاریان با مهدی یراحی
 • خبرگزاري آريا - «مهدي يراحي» پرونده کنسرت‌هاي نيمه اول سال 96 را بست. اين خواننده شامگاه روز 28 شهريورماه کنسرت «بيست و يک روز بعد» را در سالن همايش‌هاي ايرانيان روي صحنه برد. تيتراژ فيلم‌سينمايي بيست و يک روز بعد که در حال حاضر روي پرده سينما قرار دارد، عنوان اين کنسرت بود و همين موضوع باعث ايجاد اتفاقات بصري جالب خصوصاً در شروع کنسرت شد. اما اين برنامه در حالي روي صحنه رفت که قرار بود کنسرت مهدي يراحي روز 20 شهريور در فضاي باز برج ميلاد برگزار شود. اما به دليل اعتراض دوستداران او به محل برگزاري اين برنامه، او تصميم به لغو گرفت و سالن تازه تأسيس همايش‌ها ايرانيان را انتخاب کرد. سالني که يراحي در صفحه اينستاگرامش از آن با عنوان يکي از بهترين سالن‌هاي کشور ياد کرده بود.کنسرت بيست و يک روز بعد با حضور مهدي قرباني و حسين شريفي، بازيگران نوجوان اين فيلم‌سينمايي، روي صحنه آغاز شد. در ادامه «سروش کريمي»، پرفورمر و بازيگر تئاتر، هم به آنها ملحق شد و لحظاتي از اين فيلم‌سينمايي را به شکل متفاوتي با استفاده از برخي اِلِمان‌هاي آن نظير کلاه گيس و کيسه داروها اجرا کردند. همزمان هم مهدي يراحي اجراي قطعه بيست و يک روز بعد را آغاز کرده بود. تا پايان اين قطعه يراحي روي صحنه حاضر نشد و در انتها پس از خروج پرفورمرها، صداي سوت قطار شنيده شد. ناگهان مهدي يراحي به وسط صحنه رفت و با همان استايل موزيک ويدئوي اين فيلم دست‌هايش را رو به قطار گرفت و ماکت قطاري که با چراغ‌هايش در حال حرکت بود رو به روي او متوقف شد. اين شروع پرهيجان کنسرت با تشويق‌هاي حضار همراه شد و يراحي در ادامه به سمت حاضرين برگشت و به ابراز احساسات آنها پاسخ داد. اين خواننده در ادامه جديدترين قطعه خود به نام «چشم تو» را اجرا کرد....
 • از اهدای نشان سمندریان به برترین های تئاتر تا چرخ و فلک بازی کودکان با صداپیشه کلاه قرمزی
 • به گزارش خبرنگارحوزه تئاترگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در آستانه نزدیک شدن به رویدادهای مهم و تاثیرگذاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و هفته دفاع مقدس، تئاتر کشورمان با رویدادهایی در هفته گذشته روبرو شد. *نخستین رویداد، برگزاری پنجمین مراسم اهدای نشان آکادمی حمید سمندریان به برترین های سال 95 بود. در همین راستا، سه نفر از اهالی تئاتر این نشان‌ها را از دست چهره‌های شاخص دریافت کردند. بهرام بیضایی، محمد چرمشیر و حمید پور آذری سه برگزیده این مراسم بودند. *رویداد مهم بعدی، طراحی سر در اصلی پردیس تئاتر خاوران بود که به گفته علیرضا جعفری، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بر اساس ایده‌ای از پرده‌های نمایش و نت موسیقی طراحی شده است. *اعلام 10 نمایشنامه برتر بخش رقابتی جشنواره بین المللی تئاتر کودک به رای داورانی همچون محمد چرمشیر، سید حسین فدایی حسین و گیتا داوودی، رویداد تاثیرگذار بعدی این هفته تئاتر بود. جشنواره بین المللی تئاتر کودک به دبیری مریم کاظمی آذر ماه امسال در همدان برگزار می شود. *آثار برتر دانشگاهی راه یافته به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، معرفی شدند. نمایش «تابستان» سعدی محمدی، «u+263f» پریسا میر علی، «کارخانگی» نرگس بهروزیان، «مجلس مختلف خوانی» مرتضی جلیل دوست، «نرگس» حسین توازنی زاده از جمله این آثار هستند. *رویداد مهم بعدی، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنرهای نمایشی «چرخ و فلک» بود که به دبیری حمید جبلی در مجموعه باغ کتاب برگزار شد. این جشنواره برای کودکان 3 تا 7 سال طراحی شده بود و جنبه رقابتی نداشت. *آخرین رویداد این هفته تئاتر، جلسه هم‌اندیشی بنیاد فرهنگی روایت فتح با اهالی رسانه، برای اعلام برنامه‌هایش در هفته دفاع مقدس بود. از جمله برنامه‌های این بنیاد، اجرای 200 اثر تئاتر خیابانی در مکان‌هایی از جمله محوطه تئاترشهر، میدان امام حسین (ع) و ... است. انتهای پیام/ رویدادهای مهم تئاتر در هفته آخر شهریور...
 • در نشست خبری در حاشیه نشست مجمع عمومی انتقاد نیکی هیلی از شعار مرگ بر آمریکا/نمی خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شوم
 • به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: کشورهای زیادی دیدگاه های خودشان را در این خصوص دارند که آیا ایالات متحده باید در توافق هسته ای بماند یا خیر. اما این کشورها در این وضعیت قرار ندارند که ببینند ایرانی ها می گویند مرگ بر آمریکا. انها نمی گویند مرگ بر آلمان. آنها این سخنان را بیان نمی کنند. شاهد آن هستیم که حملات تروریستی که در هرجا روی می دهد با ایران ارتباط هایی دارد و ما باید در این زمینه مراقب باشیم. بنابراین آنچه کشورهای دیگر درباره آمریکا می گویند هرگز تعیین کننده اقدام امریکا نبوده است. آنچه برای رئیس جمهور امریکا مهم است که بداند ایا همه کارهایی که انجام می دهد به بهترین شکل همسو با منافع امنیتی مردم آمریکا قرار دارد و اتفاق جاری نیز همینطور است. نمی‌خواهم وزیر امور خارجه آمریکا شوم نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پنجشنبه تلاش کرد شایعات درباره اینکه می خواهد به جای رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا شود از بین ببرد. هیلی در نشست خبری در نیویورک در پاسخ به اینکه آیا می خواهی وزیر امور خارجه شوی گفت: «نه، این را نمی خواهم.»
 • برگزاری مجلس تعزیه اباعبدالله در تئاتر رکعت به رکعت عاشقى
 • سوگواره «رکعت به رکعت عاشقى» به کارگردانى سیاوش طهمورث جمعه شب ٣١ شهریور ماه با اجرای تعزیه مجلس «شهادت مسلم بن عقیل (ع)» در محوطه باز بنیاد فرهنگی روایت فتح آغاز شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ این سوگواره با آغاز دهه نخست محرم در فضای باز بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در خیابان سپهد قرنی برگزار شده است.این با نقالی سیاوش طهمورث آغاز شد که در ادامه با روی صحنه آمدن شبیه‌خوانان نمایش، برنامه پرده‌خوانی به اجرا در آمد. این برنامه طبق برنامه اعلامی با تعزیه مجلس «شهادت مسلم بن عقیل (ع)» پایان یافت.قرا راست در دومین شب این سوگواره که امشب، ۱ مهرماه برپا می‌شود، مجلس تعزیه «شهادت حربن یزید ریاحی» اجرا شود.سوگواره «رکعت به رکعت عاشقی» توسط گروه هنرهای نمایشی روایت فتح از ساعت ۲۰: ۳۰ در محل بنیاد فرهنگی روایت واقع در میدان فردوسی، خیابان شهید سپهبد قرنی، روبروی پمپ بنزین پذیرای حضور عموم مردم و علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی است.
 • وزیر ارشاد زنگ مدرسه معلم شهید را نواخت/مدرسه محل بهره بری از موسیقی و تئاتر است
 • فرهنگ>مدیریت فرهنگی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح روز شنبه اول مهر همزمان با بازگشایی مدارس زنگ مدرسه ابتدایی پسرانه معلم شهید در منطقه پنج تهران را نواخت. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح شنبه اول مهر در مراسم بازگشایی مدارس با حضور در مدرسه معلم شهید ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز ایام محرم، گفت: «مدرسه محل دانش آموختن است و علاوه بر بهره‌بردن از کتاب‌های درسی می‌توان از دیگر کالاهای فرهنگی مانند فیلم، موسیقی و کتاب نیز استفاده کرد.» او افزود: «امروز روز اول مهر است و بیش از ١٣ میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی وارد مدرسه به عنوان خانه دوم خود می‌شوند.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: «مدرسه خانه دوم ١٤ میلیون ایرانی است و نه تنها محلی برای دانش اندوزی که محلی برای یادگیری برقراری ارتباطات اجتماعی، عاطفی و ... است.در مدرسه می‌توان فضائل اخلاقی مانند صداقت و درستکاری را بالا برد.»صالحی با تاکید بر توجه به کتاب‌های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی، بیان کرد: «کتاب های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی به دانش آموزان کمک می‌کند تا علاوه بر ارتقای حوزه دانش‌آموزی خود ارتباطات و مهارت‌های خلاق خود را نیز ارتقا دهند.»او گفت: «موسیقی، فیلم، تئاتر و نقاشی به عنوان دیگر کالاهای فرهنگی در کنار کتاب بر پرورش خلاقیت دانش آموزان می افزاید.»صالحی افزود: «جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می‌کند، بنابراین پرورش خلاقیت در این دوران از اهمیت بسیاری برخوردار است.»در این آیین محمدمهدی احمدی مدیرکل حوزه وزارتی و مهرداد آگاهی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صالحی را همراهی کردند.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حاشیه این آیین از بخش‌های مختلف مدرسه معلم شهید بازدید و در جریان روند فعالیت‌های آموزشی آن قرار گرفت.57243 کلید واژه‌ها :...
 • ظریف در نشست بین المللی سوریه در نیویورک شرکت
 • به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف،وزیر امور خارجه در این نشست در سخنانی مواضع کشورمان در ارتباط با بحران سوریه و راهکارهای حل این بحرانرا تشریح کرد. در این نشست فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه نیز حضور داشتند.
 • شرکت ظریف در نشست بین المللی سوریه در نیویورک
 • رویداد۲۴-وزیر امور خارجه ایران در نشست بین‌المللی سوریه که به ابتکار اتحادیه اروپا و در سطح وزیران امور خارجه در نیویورک برگزار شده است، شرکت کرد.محمدجواد ظریف،وزیر امور خارجه در این نشست در سخنانی مواضع کشورمان در ارتباط با بحران سوریه و راهکارهای حل این بحرانرا تشریح کرد. در این نشست فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه نیز حضور داشتند.
 • ۸۳ کشور با ۷۷۷ اثر متقاضی حضور در جشنواره بین المللی و مسیر عشق
 • کشورهای متقاضی شرکت در نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» اعلام شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ مطابق اعلام دبیرخانه بین الملل این رویداد سینمایی، در مجموع هنرمندان ۸۳ کشور جهان با ارسال ۷۷۷ اثر متقاضی شرکت در جشنواره «مسیر عشق» شده اند.از میان آثار بین المللی متقاضی حضور در جشنواره ۳۵۴ فیلم داستانی کوتاه و سینمایی، ۱۸۰ اثر مستند (کوتاه، نیمه بلند و بلند)، ۸۸ اثر پویانمایی، ۱۰۳ اثر نماهنگ، ۴۴ اثر فیلمنامه و ۸۰ عنوان عکس بوده است. ستاد اطلاع رسانی جشنواره با اشاره به گستردگی کشورهای شرکت کننده، عناوین این کشور‌ها را به این ترتیب معرفی کرد: اتریش، اردن، ارمنستان، اسپانیا، استرالیا، استونی، اسلواکی، اسلوونی، افغانستان، اکراین، اکوادور، الجزایر، امارات متحده عربی، اندونزی، انگلیس، ایالات متحده امریکا، ایتالیا، ایرلند، آذربایجان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، آلمان، بحرین، برزیل، بلژیک، بلغارستان، بنگلادش، بورکینافاسو، بوسنی و هرزگوین، پاراگوئه، پاکستان، پاناما، پرتغال، تاجیکستان، تایلند، تایوان، ترکیه، تونس، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عربی سوریه، جمهوری کره، چین، دانمارک، رواندا، رومانی، ژاپن، سریلانکا، سنگاپور، سوییس، سوئد، صربستان، عراق، عربستان سعودی، غنا، فدراسیون روسیه، فرانسه، فلسطین، فلیپین، قرقیزستان، قزاقستان، کاستاریکا، کامبوج، کامرون، کانادا، کلمبیا، کنیا، گرجستان، لبنان، لتونی، لهستان، مالزی، مجارستان، مراکش، مصر، مغولستان، مکزیک، ذمیانمار، نپال، نروژ، هلند، هندوستان و یونان.در حال حاضر کارشناسان ستاد برگزاری جشنواره در حال انتخاب آثار مرتبط با موضوعات جشنواره هستند و طی روزهای آینده اسامی آثار راه یافته به بخش رقابتی نیز جهت ارزیابی داوران اعلام خواهد شد.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com مراجعه نمایند.نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس مسیر عشق که از اول تا پنجم آبان امسال در دو شهر مشهد مقدس و کربلای معلی برگزار می‌شود.
 • ۸۳ کشور اثر متقاضی حضور در جشنواره بین المللی و مسیر عشق
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از ستاد اطلاع رسانی نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس «مسیر عشق»، مطابق اعلام دبیرخانه بین الملل این رویداد سینمایی، در مجموع هنرمندان 83 کشور جهان با ارسال 777 اثر متقاضی شرکت در جشنواره «مسیر عشق» شده اند. از میان آثار بین المللی متقاضی حضور در جشنواره 354 فیلم داستانی کوتاه و سینمایی، 180 اثر مستند (کوتاه، نیمه بلند و بلند)، 88 اثر پویانمایی، 103 اثر نماهنگ، 44 اثر فیلمنامه و 80 عنوان عکس بوده است. ستاد اطلاع رسانی جشنواره با اشاره به گستردگی کشورهای شرکت کننده، عناوین این کشورها را به این ترتیب معرفی کرد: اتریش، اردن، ارمنستان، اسپانیا، استرالیا، استونی، اسلواکی، اسلوونی، افغانستان، اکراین، اکوادور، الجزایر، امارات متحده عربی، اندونزی، انگلیس، ایالات متحده امریکا، ایتالیا، ایرلند، آذربایجان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، آلمان، بحرین، برزیل، بلژیک، بلغارستان، بنگلادش، بورکینافاسو، بوسنی و هرزگوین، پاراگوئه، پاکستان، پاناما، پرتغال، تاجیکستان، تایلند، تایوان، ترکیه، تونس، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عربی سوریه، جمهوری کره، چین، دانمارک، رواندا، رومانی، ژاپن، سریلانکا، سنگاپور، سوییس، سوئد، صربستان، عراق، عربستان سعودی، غنا، فدراسیون روسیه، فرانسه، فلسطین، فلیپین، قرقیزستان، قزاقستان، کاستاریکا، کامبوج، کامرون، کانادا، کلمبیا، کنیا، گرجستان، لبنان، لتونی، لهستان، مالزی، مجارستان، مراکش، مصر، مغولستان، مکزیک، ذمیانمار، نپال، نروژ، هلند، هندوستان و یونان. در حال حاضر کارشناسان ستاد برگزاری جشنواره در حال انتخاب آثار مرتبط با موضوعات جشنواره هستند و طی روزهای آینده اسامی آثار راه یافته به بخش رقابتی نیز جهت ارزیابی داوران اعلام خواهد شد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com مراجعه نمایند. نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس مسیر عشق که از اول تا پنجم آبان امسال در دو شهر مشهد مقدس و کربلای معلی برگزار می شود. 503 نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس مسیر عشق فیلم داستانی کوتاه و سینمایی
 • نشست ادبیات جنگ و ضدجنگ برگزار می شود
 • همزمان با هفته دفاع مقدس، نشستی با موضوع ادبیات جنگ و ادبیات ضدجنگ برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، در این نشست که یکشنبه دوم مهرماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن فرهیختگان دانشکده مدیریت دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود، حمید عبداللهیان استاد دانشگاه، احمد شاکری نویسنده و منتقد و محمد حنیف نویسنده و منتقد به بیان دیدگاه‌های خود خواهند پرداخت. دانشکده مدیریت دانشکده خوارزمی در خیابان سمیه، بین خیابان نجات‌اللهی و خیابان سپهبد قرنی واقع شده است. نشست "ادبیات جنگ و ادبیات ضدجنگ" از سوی باشگاه دانش‌آموختگان دانشگاه خوارزمی با همکاری انجمن اندیشه و قلم و انجمن علمی مطالعات صلح ایران برگزار می‌شود و حضور برای عموم در این نشست آزاد است. انتهای پیام
 • نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی به صورت بین المللی برگزار شود
 • به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،توحید اخلاقی در جمع مسئولان زون های تخصصی و رویداد های همزمان نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX اظهار کرد: تبریز قابلیت های برجسته ای در حوزه های فنی و مهندسی در عرصه فناوری دارد و این نمایشگاه نیز اتفاق بزرگ و مبارکی است که باید مورد توجه قرار گیرد. وی با اشاره به همکاری این اداره کل در مدیریت یکی از زون های تخصصی این نمایشگاه گفت: مسئولیت زون مصالح ساختمانی در این نمایشگاه بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است و ما نیز تلاش خواهیم کرد تا این زون تخصصی به نحو شایسته ای در این نمایشگاه به معرفی طرح های فناورانه در این حوزه بپردازد. توحیدی خواستار حضور پژوهشگاه های کشوری در این نمایشگاه شد و گفت: حضور پژوهشگاه های برتر کشوری در این نمایشگاه می تواند به توسعه ارتباطات فی مابین کمک کند. گفتنی است پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدیRINOTEX، 20 تا 24 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.rinotex.ir مراجعه کنند.
 • نشست پژوهشی زیبایی شناسی عاشورا برگزار می شود
 • سی و دومین نشست پژوهشی گروه علوم قرآن و حدیث با موضوع زیبایی‌شناسی عاشورا ۴ مهرماه در دانشگاه اصفهان برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری مهر،سی و دومین نشست پژوهشی گروه علوم قرآن و حدیث با موضوع زیبایی شناسی عاشورا برگزار می شود. این نشست پژوهشی با با ارائه سیدمهدی امام جمعه، دانشیار گروه فلسفه برپا می شود. نشست پژوهشی «زیبایی‌شناسی عاشورا» سه شنبه ۴مهرماه از ساعت ۱۰تا ۱۲ در محل دانشگاه اصفهان، دانشکده ادبیات وعلوم انسانی و در تالار رسول ربانی برگزار می شود.
 • نشست امام حسین ع و معنای زندگی برگزار می شود
 • نشست تخصصی «امام حسین(ع) و معنای زندگی» به همت کانون فرهنگی تبلیغی زیتون فردا ۲ مهرماه برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست تخصصی «امام حسین(ع) و معنای زندگی» به همت کانون فرهنگی تبلیغی زیتون برگزار می شود. این نشست تخصصی با حضور محمدرضا بیات، عضو هیئت علمی گروه فلسفه دین دانشگاه تهران و سیدجواد میری، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگ برپا می شود. نشست تخصصی «امام حسین(ع) و معنای زندگی» یکشنبه ۲مهرماه از ساعت ۱۹تا ۲۱ در محل کانون فرهنگی تبلیغی زیتون، خیابان شریعتی، ابتدای ظفر، کوچه صبر، کوچه مطهری، بن بست صفائی، پلاک ۷ برگزار می شود.
 • همایش بین المللی شیرخوارگان حسینی در خراسان شمالی برگزار شد تصاویر
 • همایش بین‌‌المللی شیرخوارگان حسینی همزمان ایران اسلامی در شهرهای و روستاهای خراسان‌شمالی با حضور باشکوه مادران و رهروان حسینی در مساجد و تکایا برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ همایش بین‌المللی شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه محرم‌الحرام با حضور گسترده مردم حسینی استان خراسان‌شمالی و در میان حزن و اندوه مادران و فرزندان این دیار ولایتمدار٬ پیش از ظهر امروز در تمام مساجد و حسینیه‌های استان خراسان شمالی برگزار شد.در این مراسم با شکوه مادران حسینی به همراه شیرخوارگانشان که ملبس به ردای حسینی شده بودند٬ با اهل بیت‌اطهار(ع) هم‌قسم شدند تا در مسیر اعتقاد و باور به ایمان راسخ٬ قدم برداشته و پایبند آرمان‌های حسینی باشند.قائم مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی در مراسم شیرخوارگان حسینی در هیئت حسین‌جان(ع) بجنورد اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی٬ سبک تربیت فرزندانی جهادی و پای کار انقلاب است و این نقطه مقابل تفکرات دشمنان این نظام است.وی افزود: برنامه گسترده دشمنان٬ نفوذ در باورهای اعتقادی مردم ایران است و می‌خواهند از این طریق داشته‌های خانوادگی و آئین‌های مذهبی ایران اسلامی را از بین ببرند. برنامه کاهش نسل و موالید در کشورهای شیعی٬ یکی از این برنامه‌های دشمنانه آن‌هاست و متاسفانه برخی از خانواده‌های ایرانی نیز در این دام گرفتار شده‌اند.قائم مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی ادامه داد: فرزندآوری و ازدیاد نسل٬ باید به سبک زندگی ما تبدیل شود و همه مردم باید با این ترفند دشمنان مقابله کنند. جمعیت یکی از عوامل و مولفه های قدرت هر نظام است و هر کشوری با این مولفه می‌تواند در برابر استراتژی‌های دشمنان ایستادگی کند و این راه نجات و حیات ملت است.حجت‌الاسلام افشین فر با بیان نکاتی از زندگی ساده اهل بیت(ع) گفت: برخی به بهانه‌های واهی و ساختگی همانند مشکلات مالی و اقتصادی و یا مباحث تربیتی از فرزندآوری غفلت کرده‌اند و این در حالی است که...
 • نشست نقد بررسی کتاب فهم جوانی در مدرنیته متاخر برگزار می شود
 • کتاب «فهم جوانی در مدرنیته متأخر» اثر آلن فرانس، با حضور  علی‌اکبر تاج‌مزینانی، محمدسعید ذکایی و مصطفی درویشی، مترجم کتاب، نقد و بررسی می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «فهم جوانی در مدرنیته متأخر» اثر آلن فرانس، با حضور علی‌اکبر تاج‌مزینانی، محمدسعید ذکایی و مصطفی درویشی، مترجم کتاب، نقد و بررسی می‌شود. این برنامه روز چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰ صبح در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار خواهد شد. کتاب «فهم جوانی در مدرنیته متأخر» نوشته آلن فرانس، استاددانشگاه آکلند نیوزیلند، است که توسط مصطفی درویشی در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ترجمه و با همکاری شورای اجتماعی کشور منتشر شده است. «ساخت جوانی مدرن»، «علم و عصر خرد: «کشف دوره جوانی»»، «علوم اجتماعی و سیاسی‏‌سازی مسأله جوانان»، «تحولات جوانی در عصر عدم قطعیت»، «جوانی، آموزش و سیاست‌های ادغام»، «جوانی تهدیدکننده و آینده‌های پرمخاطره»، «تجاری‌شدن و کالایی‌شدن جوانی»، «فرهنگ جوانان و رشد نسل مخاطره‌پذیر» و «ماهیت در حال تغییر جوانی در مدرنیته متأخر؟» عناوین نُه فصل این کتاب است. از همه پژوهشگران و علاقه‌مندان دعوت می‌شود در این برنامه شرکت نمایند.
 • دوخبر از استقلال تمرین و نشست هیئت مدیره آبی ها امروز برگزار می شود
 • اعضای نشست هیئت مدیره باشگاه استقلال در جلسه امروز بررسی انتخاب سرمربی جدید را در دستور کار قرار خواهند داد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو، بازیکنان تیم فوتبال استقلال امروز در یک نوبت تمرین‌های خود را دنبال کنند.به این ترتیب استقلالی‌ها عصر امروز ساعت ۱۷ با حضور در زمین شماره ۲ مجموعه آزادی انجام یک نوبت تمرین را در دستور کار قرار می‌دهند.آبی پوشان زیر نظر مک درموت و مصطفوی تمرین‌های خود را دنبال خواهند کرد.برگزاری نشست هیئت مدیره استقلال اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال امروز برای بررسی و انتخاب سرمربی جدید تشکیل جلسه می‌دهند.نشست هیئت مدیره استقلال امروز عصر برگزار می‌شود، که محور این جلسه تعیین سرمربی جدید برای تیم خواهد بود.بدون شک بررسی رزومه مربیانی همچون زنگا، فاتح تریم و فاریاس در دستور کار هیئت مدیره آبی‌ها قرار دارد.