محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار مرکز آمار بهار سال ۹۶ رشد اقتصادی با نفت ۶.۵ درصد و بدون نفت ۷ درصد بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار مرکز آمار بهار سال ۹۶ رشد اقتصادی با نفت ۶.۵ درصد و بدون نفت ۷ درصد بوده است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: رشد اقتصادی سرمایه‌گذاری در این مدت نیز ۷. ۱ درصد است. رشد ساختمان نیز بر همین اساس مثبت ۷. ۱ است.

نوبخت در خصوص تغییر برخی استانداران، گفت: در سطح مدیران عالی استان‌ها تغییراتی در حال انجام است برخی از استانداران در استان‌های دیگر مشغول کار خواهند شد این تغییرات در حال انجام است. وقت زیادی نداریم و نباید وضعیت استان‌ها را معلق نگه داریم. وزیر کشور با تأمل و با سرعت لازم این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی ضمن محکوم کردن آنچه در میانمار برای مسلمانان اتفاق افتاده است، گفت: از همه اهرم‌ها استفاده می‌کنیم تا انشاءالله بتوانیم کمک‌های مؤثرتری داشته باشیم. از سیاست‌های غیرتغییر جمهوری اسلامی ایران، حمایت از مظلومین و محرومین بوده به ویژه مسلمانان که در میانمار این اتفاق افتاده است. واکنش متناسب از سوی مراجع مسئول جهانی اتخاذ نمی‌شود از این رو ما از همه ابزارهایمان استفاده می‌کنیم.

نوبخت در خصوص برجام اظهار داشت: برجام یک قرارداد بین‌المللی میان ایران و ۶ کشور دیگر است، هر کشوری که بخواهد از این قرارداد خارج شود خودش ایزوله می‌شود. ما قطعاً در راستای تأمین منافع ملی، بهترین تصمیم را می‌گیریم. بازنده و منزوی اصلی هر اقدام احتمالی آمریکا، خود دولت این کشور خواهد بود.

نوبخت در پاسخ به سوالی درخصوص تخلف برخی از مدیران دولتی در ایام انتخابات، تصریح کرد: در این زمینه بحث جدی در دولت صورت گرفت. آنها وظایف قانونی‌شان را انجام دادند، اینکه استانداری در دوره انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت دفاع کند نه از کاندید، طبع کار بوده، البته برای قوه قضاییه حق استقلال و انصاف را قائلیم و می‌دانیم اگر در این زمینه شکایتی هم از جریان رقیب دولت صورت گرفته باشد این قوه شفاف و با انصاف رسیدگی خواهد کرد.

نوبخت درباره تلاش برخی نهادها برای محدودیت دسترسی به فضای مجازی گفت: معتقدیم نباید استقلال کشور را فدای آزادی و آزادی را فدای استقلال کشور کنیم. دولت تلاش خواهد کرد حقوق واقعی مردم را در دسترسی به این فضاها حفظ کند.
وی درخصوص اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست و انتقادهای صورت گرفته نسبت به اظهارات وی و اینکه گفته میشود اظهارات وی موجب تکدر رییس جمهور شده و تذکر هم به اقای کلانتری داده شده است، گفت: ایشان فردی باهوش و محترم هستند، با وی مدارا کنید انتظار نداشته باشید پاسخ استاندارد به سوالات بدهد. او صراحت لهجه دارد و نشنیدم که تذکری ربیس جمهور به ایشان داده باشد.
سخنگوی دولت درباره احتمال معرفی عیسی کلانتری به عنوان وزیر نیرو بدلیل تخصص وی در بحث آب گفت: من برای اولین بار ای موضوع را شنیدم، ایشان تازه مسئولیت گرفتند و بسیار بعید میدانم این مسئله رخ دهد. هرچند ایشان شایستگی این موضوع (وزیر نیرو) را دارند.
وی درخصوص پیشنهاد فتاح رییس کمیته امداد مبنی بر واگذاری پرداخت یارانه ها به این کمیته گفت: این موضوع را اقای فتاح به بنده هم اعلام کردند، ما هم آمادگی داریم، هرچند قانون یارانه ها ثابت است اما تبصره های ان با توجه به بودجه متغیر است لذا ایین نامه ان در حال انجام است و بعد از آن می‌توانیم درباره یارانه مددجویان تصمیم بگیریم، بیشنهاد ما هم همین است که انچه که مربوط به مددجویان است به خود نهادهای مربوط واگذار کنیم.

مشروح این نشست در ادامه می‌آید:

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه‌ای که دولت در سال‌های گذشته و خصوصا سال ۹۵ برای عبور غیر تورمی از رکود اجرایی کرده با موفقیت همراه بوده است، گفت: آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران ملاک و معیار خوبی ارزیابی برنامه دولت در این حوزه است. تلاش دولت این بود که پس از مهار تورم برنامه‌های اقتصادی را به گونه‌ای پیش ببرد که وجه رکود اقتصادی هم از اقتصاد کشور برطرف شود.

نوبخت با بیان اینکه گر چه حرکت از رشد نزدیک به منفی ۷ درصد در آغاز کار دولت یازدهم به رشد اقتصادی مثبت ۷ درصد در یک مقطع زمانی دستاوردی بسیار مهم است، افزود: اما مهم‌تر از آن این است که این رشد اقتصادی مستمر باشد. از این رو از سال‌ گذشته و در ماه‌های گذشته دو اقدام مهم برای این مهم در دستور کار قرار گرفت که ناظر بر رشد و تحرک در بخش سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برنامه خروج غیر تورمی از رکود را در دستور کار قرار داد، افزود: یکی از اقدامات مناسب برای این هدف ارائه تسهیلات به بخش خصوص خصوصی، خصوصا بنگاه‌های کوچک و متوسط بود که رقم ۱۶ هزار میلیارد تومان برای این بخش در نظر گرفته شده بود و اقدام دوم تحرک بخشی به بخش‌های عمرانی که سال گذشته برای این بخش هم ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

مجموع این دو اقدام مالی توانست رونق و تحرک را به اقتصاد کشور باز گرداند. خوشبختانه در بخش تسهیلات به بخش خصوصی به جای ۱۶ هزار میلیارد تومان ۱۷ هزارو ۹۰۰ تومان پرداخت شد و در بخش عمرانی هم میزان تحقق پیش بینی انجام شده افزایش و ۴۲ هزار میلیارد تومان در بخش هم سرمایه‌گذاری شد که حاصل آن این بود سال گذشته را رشد اقتصادی دو رقمی به پایان بردیم.

ادامه رشد مستمر اقتصادی

نوبخت با بیان اینکه براساس گزاش مرکز آمار ایران رشد اقتصادی بدون احتساب نفت در فصل بهار ۷ درصد و با احتساب نفت ۶. ۵ درصد است، گفت: سال گذشته برخی کارشناسان از ما ایراد می‌گرفتند که رشد اقتصادی متکی به رشد تولید نفت است و خوشبختانه آمار فصل بهار امسال نشان داد که اگر رشد بخش تولید نفت هم متوقف شود باز می‌توانیم به رشد اقتصادی قابل قبول دست پیدا کنیم و این برای ما جای خوشحالی است.

رشد تشکیل سرمایه و رشد بخش ساختمان

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی میزان رشد تشکیل سرمایه یا سرمایه‌گذاری است، گفت: خوشبختانه برای نخسین بار در دو فصل پیاپی یعنی زمستان ۹۵ و بهار ۹۶ بر اساس گزارش مرکز آمار شاهد رشد سرمایه‌گذاری هستیم. میزان رشد سرمایه‌گذاری در فصل بهار ۷. ۱ درصد است.

نوبخت همچنین با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته با وجودمثبت بود رشد اقتصادی در بخش‌های مختلف رشد بخش ساختمان منفی بود، افزود: خوشبختانه بر اساس آمار مرکز آمار ایران در فصول زمستان و بهار امسال بخش ساختمان هم تحرک مناسبی داشته و به رشد ۷. ۲ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که بخش ساختمان فقط شامل بخش مسکن نیست، یکی از دلایل رشد این بخش را تخصیص بهینه ۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات به بخش‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: برخی دوستان نگران بودند که طرح خروج غیر تورمی از رکود دولت جواب خواهد داد یا نه که این آمار و عملکرد نشان دهنده موفقیت این طرح است. امیدواریم در آینده نیز در حوزه‌های مختلف از جمله اجرای طرح‌های اشغالزایی که در دست داریم موفق عمل کنیم.

طراحی ۳۰۰ پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی

سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه گفت: ۲۴ بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قالب ۱۲ برنامه مورد توجه قرار گرفته و حاصل آن هم ۵۶ طرح و ۳۰۰ پروژه برای سال جاری است. برای هر پروژه هم مدیری تعیین شده و گزارش‌های پیشرفت این پروژه‌ها به صورت ماهانه اخذ می‌شود. دولت مصمم مطالبات و انتظارات مردم را به نحو احسن پاسخ دهد.

نوبخت با بیان اینکه ما می‌دانیم که با وضع مطلوب و مورد نظر مردم فاصله داریم، گفت: دولت همه مساعدی خود را برای رسیدن به این وضعیت مطلوب انجام می‌دهد. اما در مقایسه با وضعیتی که دولت را تحویل گرفتیم و وضع موجود کارهای بزرگ و پرافتخاری انجام شده و باید همین مسیر را در دستیابی به وضیعت مطلوب ادامه دهیم.

توجه به تامین امنیت غذایی

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه یکی از خواسته‌های مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه به تامین غذایی است، با اشاره به خرید تضمینی محصول استراتژیک گندم در این حوزه و پرداخت یارانه نسبت به قیمت جهانی به کشاورزان گفت: تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه (امروز) ۸ میلیون و ۹۵۴ هزار تن گندم از کشاورزان با ارزش ۱۱ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان خریداری شده و از این رقم ۷ هزارو ۷۹۰ میلیارد تومان معادل ۶۷ درصد طلب گندمکاران پرداخت شده و پرداخت ۳ هزارو ۷۸۱ میلیارد تومان طلب باقی مانده در دست اقدام است.

وی در مورد جایگزینی ۹۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده هم گفت: اقدامات لازم در مورد تا ۱۹ شهریور ۵۴ هزار و ۶۸۳ دستگاه انجام شده است. سازمان برنامه و بودجه مهم‌ترین وظیفه خود را راهبری و رصد توسعه کشور می‌داند و می‌دانیم که تا سال ۱۴۰۰ چه اهدافی داریم و با چه برنامه‌ای باید به آن دست پیدا کنیم.

نوآوری در بودجه ریزی

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما در این سال‌ها همواره در نظام بودجه‌ریزی کشور در پی نوآوری بودیم، گفت: برای امسال هم حسابرسی دقیقی از دستگاه‌ها در مورد کم و کیف مصرف بودجه‌سال قبل انجام خواهدگرفت و بودجه دستگاه‌ها بر اساس شرح وظایف و کارکردهایی که دارند اختصاص خواهد یافت و دیگر اینگونه نخواهد بود که دستگاهی توقع داشته باشد که چون سال گذشتهa میزان بودجه داشته حتما باید امسال هم همان بودجه با یک نسبت افزایش اختصاص یابد. از این طریق به دنبال آزاد کردن بودجه برای بخش‌های عمرانی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهیم بود.

تعیین تکلیف استانداران

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در مورد تعیین استانداران و تغییرات در این حوزه گفت: ممکن است تعدادی از همکاران در این حوزه دیگر ما با همکاری نکنند و یا از ظرفیت تعدادی از آنان در استان‌های دیگری استفاده شود. به هر حال روال این تغییرات از سوی وزیر کشور با تامل در جریان است. ما زمان زیادی نداریم و نمی‌توانیم مدیریت استانی را معلق بگذاریم و اقدامات در این زمینه در حال انجام است.

خروج آمریکا از برجام آنها را منزوی می‌کند

سخنگوی دولت در خصوص موضع دولت در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، گفت: برجام یک توافق چند چانبه بین‌المللی بین ایران و ۶ کشور بزرگ دیگر و آمریکا هم یکی از کشورهای طرف این قرارداد است. در حال حاضر هم فضای بین‌المللی و حقوقی نسبت به سال‌های قبل در عرصه جهانی به نفع کشور به شدت تغییر کرده و قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت علیه کشورمان لغو شده است.

وی افزود: برجام یک قرارداد بین‌المللی و چند جانبه خروج یک طرفه یک کشور از آن به منزوی شدن آن کشور منجر خواهد شد. به هر حال اصل مهم و اساسی برای ما در چگونگی اجرای این توافق برای ما رعایت منافع ملی است و قاعدتا در هر زمانی بهترین تصمیمات در این حوزه از سوی مرجع شکل گرفته در کشور که نماینده همه نهادها و دستگاه‌ها است با تاکید بر منافع ملی ما اتخاذ خواهد شد.

وی در خصوص سخنان یوکیا آمانو دبیر کل آژانس بین‌المللی انژی گفت: این مرجع بین‌المللی پایبندی ایران به برجام را تایید کرد و این تاییدی است بر منزوی شدن خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته‌ای.

استفاده از همه ظرفیت‌های دیپلماتیک کشور در خصوص فاجعه میانمار

سخنگوی دولت با اشاره به فاجعه انسانی در میانمار و ظلمی که به مسلمانان این کشور روا داشته می‌شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده که مدافع مظلومان و محرومان جهان است و در این زمینه هم علاوه بر اینکه رییس جمهوری در سفر به قزاقستان تلاش کردند کشورها را در این خصوص حساس کنند؛ از همه ظرفیت‌های دیلماتیک کشورمان در این خصوص استفاده خواهد شد. موضع ایران و دولت ایران در دفاع از مظلومان همواره بدوو تغییر ادامه دارد و متاسفانه در مورد این فاجعه انسانی شاهد واکنش متناسب از سوی مراجع جهانی نیستیم.

حذف ارز مسافرتی با حفظ سهمیه زائران اربعین

سخنگوی دولت در مورد حذف ارز مسافرتی و احتمال تک نرخی شدن ارز هم بابیان اینکه رقم اختصاص یافته به مسافران ۳۰۰ دلار در سال بود، گفت: این موضوع نمی‌تواند اثر آنچنانی در بازار داشته باشد و البته سهمیه زائران اربعین به میزان ۲۰۰ دلار همچنان برقرار است.

وی با اشاره به اینکه تک نرخی کردن ارز یکی از سیاست‌های دولت است اما اجرای این سیاست را به هر قیمتی قبول نداریم گفت: این سیاست زمانی اجرایی می‌شود که زمینه ایجاد یک نرخ مناسب در بازار وجود داشته باشد. هدف اصلی ما تقویت پول ملی است و باید این هدف و جلوگیری از آثار تورمی مد نظر باشد که دولت در این زمینه این موارد را لحاظ می‌کند.

احترام به احزاب و مخالفت با محدودیت در فضای مجازی

نوبخت در پاسخ به سوالی درمورد احزاب گفت: دولت در چهارچوب حقوق شهروندی از حق همه ایرانیان در حوزه احزاب هم دفاع خواهد کرد. احزاب ابزارهای مناسب برای پیشبرد دموکراسی هستند و همانطور که انجمن‌های عملی برای اهداف علمی، سازمان‌های مردم برای اهداف اجتماعی کارکرد دارند احزاب برای اهداف سیاسی مردم کارآیی دارند. خوشبختانه تشکیل و ثبت رسمی احزاب در دولت یازدهم رشد چشمگیری داشته و همین رویه هم ادامه خواهد داشت.

نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد موضع دولت در مورد ایجاد محدودیت در فضای مجازی هم گفت: دولت در راستای اجرای منشور حقوق شهروندی با لحاظ کردن موازین و برخی نگرانی‌ها از حق دسترسی مردم شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی دفاع می‌کند و از نه استقلال را فدای آزادی و نه آزادی را فدای استقلال نخواهد کرد.

وی در مورد وعده رییس جمهور برای حضور جوانان و زنان در دولت هم گفت: اولا حواسمان باشد که دولت فقط آن ۳۷ نفری نیست که دور میز بیضی می نشینند و رییس جمهوری هم بر این وعده خود بر اساس همان منشور حقوق شهروندی ایستاده و تاکید ویژه‌ای برای استفاده از پتانسیل‌های بانوان و جوانان در ارکان مختلف دولت دارند و تلاش‌های مهمی در این حوزه در جریان است.

منبع: خبرگزاری فارس

کلیدواژه: سخنگوی دولت با اشاره | هزار میلیارد تومان | پاسخ به سوالی | حال انجام | اقتصاد مقاومتی | سخنگوی دولت | سرمایه گذاری | رشد اقتصادی | بخش ساختمان | فضای مجازی | بین المللی | مرکز آمار | سال گذشته | استان ها | بر اساس | سال ها | ۷ درصد

منبع: قدس آنلاین

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۴۴۴۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • علیزاده:اصلاح طلبان و حامیان دولت از برجام گوساله سامری ساختند/مشکلات منطقه ای با برجام یک و دو و سه حل نمی شود/ترامپ از توافق هسته ای خارج نخواهد شد همهمه ها برای دوشیدن بیشتر عربستان است
 • علی علیزاده گفت: با تمام احترام باید بگویم که طرفداران دولت به ویژه در بخش‌های تبلیغاتی از برجام یک گوساله سامری ساخته بودند و آن را یک امر مقدس دانستند که می‌تواند نیازهای ما را برآورده کند. از سوی دیگر مخالفان برجام به نظر من از کلیت این توافق نقدی نامنصفانه کردند و با عنوان ساده لوحی و اشتباه تیم مذاکره کننده به آن‌ها تاختند که این هم درست نبود. گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو-رضا حیدری؛ علی علیزاده که به دلیل حضور شبکه دولتی انگلیسی (BBC) در میان رسانه‌های ایران شناخته می‌شود فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و استاد فلسفه سیاسی در دانشگاه «میدلسکس» در انگیس هست. خودش می‌گوید که بیش از ۱۷ سال است که به ایران نیامده و از هم دوره ای‌ها او تنها یک نفر بازگشته است. وقتی از او می‌پرسم که دوست دارد به ایران برگردد به گوشه‌ای خیره شد و سعی کرد احساس خود را پنهان کند، اما غم چهره او در پس مانیتور هم به راحتی قابل تشخیص بود، بعد به شوخی جواب داد که دوست ندارد او را توی گونی کنند!بیش از یک هفته طول کشید که شرایط مصاحبه مهیا شود. موضوع این گفتگو «برجام» است. او صریح و سریع صحبت می‌کند و در صدد آن نیست که کسی را مقصر معرفی کند. معتقد است که حامیان رسانه‌ای دولت از برجام گوساله سامری ساخته اند و باید از آن قداست زدایی شود و از سوی دیگر رفتار رسانه‌ای مخالفان برجام را نمی‌پسندد. برجام را یک فرصت تاریخی برای وحدت و همبستگی کشور می‌داند و معتقد است بعد از سال‌ها این فرصت پیش آمده که مردم ایران کنار یکدیگر قرار بگیرند و متوجه شوند که تمام خوشبختی و بدبختی‌ها ما به به امریکا و اروپا وابسته نیست.آنچه که می‌خوانید حاصل گفتگوی یک ساعته ما با اوست که بخشی از آن بنابر درخواست خود ایشان برای...
 • بولتون:ترامپ فورا از برجام خارج شود
 • خبرگزاري آريا - نماينده اسبق آمريکا در سازمان ملل گفت، ترامپ بايد به طور کامل از توافق هسته اي ايران خارج شود.به گزارش خبرگزاري صداوسيما، به نقل از پايگاه اينترنتي بريت بارت، جان بولتون مدعي شد: اين فاجعه بارترين توافقي بود که آمريکا با آن موافقت کرد. اين توافق براي آمريکا، دوستان و متحدانش مضر است. اين توافق براي مردم ايران هم مضر است. بهتر است که هر چه زودتر از اين توافق خارج شويم. وي افزود: به نظرم اين احتمال وجود دارد که آيت‌الله‌ها توافق اتمي را نقض کنند و اگر ما در توافق بمانيم آنها به سرعت به طرف رسيدن به توانايي هسته اي پيش خواهند رفت.
 • جابه جایی مدیران مدارس بروجرد با مجوز وزارتخانه انجام شده است
 • شهاب روزبهانی مدیرآموزش وپرورش بروجرد با تکذیب شایعات مطرح شده درفضای مجازی مبنی بر لغوابلاغ برخی از مدیران ومعلمان مدارس سطح شهرستان بروجرد اظهارکرد: با آغاز سال تحصیلی جدید ابلاغ برخی ازروسا و معلمان واحد‌های آموزشی سطح شهرستان بروجرد تغییرکرده است. وی افزود: ۴۰۰ واحدآموزشی این شهرستان فعالیت خود را ازاول مهرماه آغازنموده وجز کمبود ۸۰ معلم ابتدایی هیچ مشکلی در حوزه آموزشی بروجرد وجود ندارد. مدیرآموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مقررشد کمبود معلم ابتدایی شهرستان تا پایان هفته جاری برطرف شود. برخی از مدیران مدارس بروجرد در روز‌های اخیر نسبت به جابه جایی‌های صورت گرفته در این شهرستان اعتراض داشتند. شهرستان بروجرد با بیش از ۵۰ هزار دانش آموز دارای ۴۰۰ واحد آموزشی است. انتهای پیام/م جابه جایی مدیران مدارس بروجرد با مجوز وزارتخانه
 • جابه جایی مدیران مدارس بروجرد با مجوز وزارتخانه انجام گرفته است
 • بروجرد - ایرنا - مدیرآموزش و پرورش بروجرد گفت: جابه جایی مدیران و معلمان مدارس شهرستان درون سازمانی بوده وبا اخذ مجوز از وزارتخانه انجام گرفته است. شهاب روزبهانی روزدوشنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا با تکذیب شایعات مطرح شده درفضای مجازی مبنی برلغوابلاغ برخی ازمدیران ومعلمان مدارس سطح شهرستان بروجرد اظهارکرد: با آغاز سال تحصیلی جدید ابلاغ برخی ازروسا و معلمان واحدهای آموزشی سطح شهرستان بروجرد تغییرکرده است.وی افزود: 400 واحدآموزشی این شهرستان فعالیت خود را ازاول مهرماه آغازنموده وجزکمبود 80 معلم ابتدایی هیچ مشکلی درحوزه آموزشی بروجرد وجود ندارد.مدیرآموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته مقررشد کمبود معلم ابتدایی شهرستان تا پایان هفته جاری برطرف شود.شهرستان بروجرد با بیش از50 هزار دانش آموز دارای 400 واحد آموزشی است.6052/7273خبرنگار: آمنه صارمی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی
 • اصلاح طلبان و حامیان دولت از برجام گوساله سامری ساختند/ترامپ از توافق هسته ای خارج نخواهد شد
 • علی علیزاده کارشناس BBC گفت: با تمام احترام باید بگویم که طرفداران دولت به ویژه در بخش‌های تبلیغاتی از برجام یک گوساله سامری ساخته بودند و آن را یک امر مقدس دانستند که می‌تواند نیازهای ما را برآورده کند. از سوی دیگر مخالفان برجام به نظر من از کلیت این توافق نقدی نامنصفانه کردند و با عنوان ساده لوحی و اشتباه تیم مذاکره کننده به آن‌ها تاختند که این هم درست نبود. علی علیزاده که به دلیل حضور شبکه دولتی انگلیسی (BBC) در میان رسانه‌های ایران شناخته می‌شود فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و استاد فلسفه سیاسی در دانشگاه «میدلسکس» در انگیس هست. خودش می‌گوید که بیش از ۱۷ سال است که به ایران نیامده و از هم دوره ای‌ها او تنها یک نفر بازگشته است. وقتی از او می‌پرسم که دوست دارد به ایران برگردد به گوشه‌ای خیره شد و سعی کرد احساس خود را پنهان کند، اما غم چهره او در پس مانیتور هم به راحتی قابل تشخیص بود، بعد به شوخی جواب داد که دوست ندارد او را توی گونی کنند! بیش از یک هفته طول کشید که شرایط مصاحبه مهیا شود. موضوع این گفتگو «برجام» است. او صریح و سریع صحبت می‌کند و در صدد آن نیست که کسی را مقصر معرفی کند. معتقد است که حامیان رسانه‌ای دولت از برجام گوساله سامری ساخته اند و باید از آن قداست زدایی شود و از سوی دیگر رفتار رسانه‌ای مخالفان برجام را نمی‌پسندد. برجام را یک فرصت تاریخی برای وحدت و همبستگی کشور می‌داند و معتقد است بعد از سال‌ها این فرصت پیش آمده که مردم ایران کنار یکدیگر قرار بگیرند و متوجه شوند که تمام خوشبختی و بدبختی‌ها ما به به امریکا و اروپا وابسته نیست. آنچه که می‌خوانید حاصل گفتگوی یک ساعته ما با اوست که بخشی از آن بنابر...
 • نرخ بیکاری در استان زنجان زیر میانگین کشوری است
 • قائم مقامکار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان زنجان زیر میانگین کشوری است گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان زنجان ۹.۷ است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمد رضا آبی پور امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه موضوع کارآفزینی در کشورهای اروپایی از قرن پانزدهم و شانزدهم مطرح شده است اظهار داشت: این طرح به طور رسمی در ایران با آغاز برنامه سوم توسعه در حوزه اقدامات دولت قرار گرفته است.وی با اشاره به اینکه دولت نیز این موضوع را در قانون برنامه ششم توسعه مد نظر قرار داده است تصریح کرد: در قانون برنامه ششم ماده 24 و 48 بند سوم تکالیفی را برای توسعه کسب و کار و ارتقای رتبه کشور در منطقه به کمتر از 70 دست یابد و همین‌طور در پایان برنامه چهارم نیز بتواند رتبه سوم منطقه را کسب کند در حوزه کسب و کار قرار داده است.قائم مقام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی، علوم تحقیقات، جهاد دانشگاهی، بهداشت و درمان و صنعت، معدن و تجارت وظایفی را در حوزه توسعه کار آفزینی دارند که در برنامه سالیانه کشور آمده و منابعی نیز برای آن پیش‌بینی شده است.وی با اشاره به اینکه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برنامه برگزاری سالیانه جشنواره‌ها را برای شناسایی کارآفرینان و توسعه فرهنگ کار آفرینی را در کشور انجام می‌دهد گفت: امسال از 11 شهریورماه تا 11 مهرماه فراخوان از طریق چاپ بنر، نصب پوستر و مصاحبه اطلاع رسانی برای ثبت نام کار آفرینان در جشنواره در سطح استان انجام شده است. آبی‌پور با اشاره به اینکه تا به امروز 90 نفر از کارآفرینان استان ثبت نام کردند ابراز کرد: بعد از ثبتنام داوری توسط هیئت داوران اداره کار انجام می‌شود و نمایندگانی که...
 • سهم استان زنجان از صادرات غیرنفتی بالاتر از میانگین کشوری است
 • رئیس صنعت و معدن استان زنجان با اشاره به صادرات کالا از استان زنجان در پنج ماه نخست امسال گفت: سهم استان زنجان از صادرات غیرنفتی بالاتر از میانگین کشوری است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ناصر فغفوری شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با بیان اینکه صادرات غیر‌نفتی استان امسال تا پایان مرداد ماه به لحاظ وزنی حدود 48 هزار تن بود اظهار داشت: از لحاظ ارزشی نیز با اکتسابمیعانات گازی نیز 17 میلیارد دلار بوده و بدون اکتساب میعانات گازی نیز حدود 14.2 میلیارد دلار است.وی با اشاره به صادرات با مبدا تولید در استان زنجان گفت: مقدار صادرات استان زنجان از مبدا تولید در پنج ماه نخست امسال 82 هزار و 278 تن به ارزش 160 میلیون دلار بود.رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان همچنین به صادرات از گمرک استان نیز اشاره کرد و افزود: صادرات گمرکی نیز از لحاظ وزنی 59 هزار تن و از لحاظ ارزش 116 میلیون دلار بود.این مسئول افزود: میزان صادرات کالا از استان زنجان به لحاظ وزنی 96 درصد و به لحاظ ارزشی نیز 162 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافتند.فغفوری با اشاره به اینکه استان زنجان در بحث صادرات از رتبه 33 به رتبه 22 ارتقا یافته است افزود: در بحث واردات نیز در جایگاه نوزدهم قرار دارد.وی به عملکرد حوزه تجاری استان اشاره و ابراز کرد: حوزه تجارت خارجی استان زنجان در پنج ماه نخست امسال فعال‌تر از سال گذشته بوده و عملکرد رضایت بخشی داشته است.رئیس سازمان صنعت و معدن استان زنجان با اشاره به سهم استان زنجان از صادرات کشور افزود: سهم استان زنجان در صادرات غیرنفتی کشور به لحاظ ارزشی به 1.2 رسیده که میزان صادرات استان یک درصد بالاتر از میانگین کشوری است.وی با اشاره به صادرات حوزه صنعت استان بیان کرد: حوزه صنعت استان امسال 137...
 • استان مرکزی در زمینه رتبه پیری در جایگاه سوم کشوری قرار دارد
 • در نشست ساماندهی شورای سالمندان اراک با بیان اینکه استان مرکزی جزو استان‌های پیر کشور است تاکید شد: استان مرکزی در زمینه رتبه پیری در جایگاه سوم کشوری قرار دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، نشست ساماندهی شورای سالمندان با اشاره به هفته سالمندانپیش از ظهر امروز با حضور برخی مسئولان و در غیبت بسیاری دیگر از آنها به میزبانی فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد.در این نشست با بررسی وضعیت پیری و بالا رفتن سن افراد در استان مرکزی که یک استان صنعتی و کارگری به شمار می‌رود بر ضرورت توجه بیشتر به فرزندآوری و تلاش برای جوان‌سازی سن استان تاکید شد.معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک که ریاست این جلسه را برعهده داشت با اشاره به وضعیت سالمندی در کشور اظهار داشت: جمعیت کشور ما به سرعت به سمت میانسالی و سالمندی پیش می‌رود و می‌طلبد که با تلاش مضاعف بستر‌ها را برای تغییر و تحول‌های جمعی در حال وقوع را فراهم کنیم.علیرضا زارعیافزود: از نظر سازمان‌های تخصصی مربوطه هر جامعه‌ای که هفت درصد از جمعیت آن بالای 60 سال و به تعبیر دیگر سالمند باشد پیر محسوب می‌شود.معاون سیاسی اجتماعی فرماندار اراک تصریح کرد: جمعیت سالمندان کشور ما بالای 9 درصد است و در استان ما این وضعیت از میانگین کشوری هم بالاتر بوده که در برخی مناطق استان مانند شهرستان تفرش این رقم به 16 درصد هم رسیده است.زارعی بیان کرد: از نظر کشوری استان ما در زمینه رتبه پیری در جایگاه سوم کشوری قرار دارد که دلایل مختلفی از جمله افزایش مراقبت‌های بهداشتی، افزایش امید به زندگی و بحث‌های مهاجرتی دارد که بعد از گذشت زمان سبب افزایش جمعیت سربار می‌شود.وی ادامه داد: متوسط فرزند‌انی که در یک خانواده هستند به 1.3رسیده که در طول مدت زندگی سبب ایجاد مشکلات عدیده می‌شود.معاون سیاسی اجتماعی فرماندار اراک خاطرنشان کرد: چندین سال است که سازمان بهزیستی کشور...
 • دانش آموزان ناشنوای استان اردبیل در مسابقات کشوری طلایی شدند
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، در دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی ناشنوایان کشور به میزبانی استان یزد، دانش آموزان ناشنوای استان اردبیل موفق به کسب 4 مدال طلای کشوری شدند. عرفان عبد غیور از مدرسه استثنایی گلها در وزن 69کیلو گرم ، محمدرضا صدری، مهدی ملکوتی (هردو در وزن 60کیلوم) ، سجاد اژده (وزن 75کیلو گرم ) هر سه از مدرسه استثنایی تلاش اردبیل مقام اول کشوری را کسب نموده و مدال طلای این دوره از مسابقات را به گردن آویختند. گفتنی است محمدرضا صدری دانش آموز اردبیلی پیش از این در مسابقات المپیک کشتی ناشنوایان جهان در کشور ترکیه مقام پنجم را کسب کرده بود. انتهای پیام/ح کسب مقام اول کشوری توسط دانش آموزان اردبیلی
 • ۴ شهر استان از تنش آبی خارج شد/هدفگذاری خروج سایر شهرها از تنش
 • یاسوج- معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: با برنامه‌ریزی های انجام شده طی سال‌های اخیر، تعداد شهرهای دارای تنش آبی از ۸ شهر به ۴ شهر در سال جاری کاهش یافت. به گزارش خبرنگار مهر، یعقوب فرجی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود:این مهم در اثر برنامه‌ریزی و تقویت زیرساخت‌های لازم بدست آمد ورفع تنش آبی در شهرهای یاسوج، مادوان، سوق و دیشموک از برنامه‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب استان است. وی ابراز داشت:با تحققبرخی پروژه های در دست اجرا در سال های آتی، شاهد کاهش و رفع اثرات تنش آبی در این شهر ها خواهیم بود فرجی گفت:بروزرسانی رفع شکستگی ها و مرمت شبکه توزیع آب شهرهای استان به خصوص شهرهایی که بیشتر با مشکلاتی از این جنس مواجه هستند از برنامه‌های اصلی حوزه بهره‌برداری است. معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان با تاکید بر تقویت تیم اتفاقات و رفع شکستگی شهرها تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۵ مورد شیرآلات شبکه توزیع در سطح شهرهای استان شناسایی و مرئی‌سازی شده است. وی افزود: در سال گذشته نیز شناسایی و مرئی سازی ۱۴۵ مورد شیرآلات شبکه توزیع در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
 • برگزاری همایش مجمع عالی بسیج استان
 • نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: بسیج یکی از ابتکارات امام خمینی(ره) است. به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکزکردستان نمکاینده ولی فقیه در کردستان صبح امروزدر همایش مجمع عالی بسیج استان که در سنندج برگزار شد گفت : هیچ نیرویی مانند بسیج نیست که بتواند واکنش سریع داشته باشد و نیرویی که نگذاشت اهداف قدرت های کثیف در کشورهای منطقه محقق شود،بسیج و نیروی مردمی است. حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی افزود: قدرت بسیج فقط در بعد نظامی نیست بلکه در حوزه های اخلاق، خانواده، مسائل علمی و هسته ای هم وارد شده و اقدامات موثری انجام داده است. سرهنگ رمضان بهزادی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس درامور بسیج با بیان اهمیت برگزاری این مجامع گفت: در طول سال این مجمع ۲ بار برگزار میشود که نتایج و مطالبات این مجمع به دستگاههای اجرایی ابلاغ می شود. در ادامه این همایش دکتر حسینی رییس مجمع بسیج کردستان گزارشی از روند برگزاری این همایش ارائه داد.
 • ۷۳۶ میلیون و۸۳۱ هزار دلار کالا از استان اصفهان به خارج صادر شد
 • روابط عمومی گمرک استان اصفهان روز دوشنبه به نقل از اسداله احمدی ونهری افزود: در این مدت عمده ترین کالاهای صادراتی از استان اصفهان محصولات پتروشیمی به ارزش 192 میلیون دلار، آهن آلات و فولاد به ارزش 178 میلیون دلار و فرش( دستباف و ماشینی) با 72 میلیون دلار بوده است. وی اضافه کرد: صادرات استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن 21 درصد و از حیث ارزش 17 درصد افزایش داشته است. احمدی ونهری مهمترین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی استان را کشور عراق با 214 میلیون دلار (29 درصد سهم)، امارات متحده عربی با 122 میلیون دلار (17 درصد)، افغانستان با 114 میلیون دلار (16 درصد)، پاکستان با 56 میلیون دلار (8 درصد) و تایلند با 37 میلیون دلار (5 درصد) برشمرد.مدیرکل گمرک اصفهان گفت: در 6 ماه اول سالجاری، 48 هزار و 28 تُن کالا به ارزش 217 میلیون و 377 هزار دلار به گمرک اصفهان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 31 درصد و از حیث ارزش 51 درصد افزایش یافته است.وی افزود: مهمترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان در این مدت، ماشین آلات مکانیکی ، ماشین آلات برقی ، اجزا و قطعات منفصله و کاغذ و مقوا بوده است.مدیرکل گمرک استان اصفهان اضافه کرد: عمده کشورهای صادرکننده به مقصد گمرک اصفهان چین با 22 درصد سهم از صادرات به این استان، کره جنوبی با 15 درصد، ایتالیا با 11 درصد و آلمان با 10 درصد بوده است.وی گفت: با راه اندازی و استفاده از سامانه پنجره فرا مرزی شاهد افزایش 65 درصدی درآمد گمرک استان اصفهان هستیم.احمدی ونهری اضافه کرد: در 6 ماه اول سالجاری این اداره کل بالغ بر یکهزار و 25 میلیارد و 253 میلیون ریال درآمد کسب و به خزانه واریز کرد.وی گفت: گمرک فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در این مدت، تشریفات...
 • ۶ هزار فرآورده خونی پلاسما از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد
 • دکتر فاطمه السادات مهدویانی روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این میزان پلاسما از استان مرکزی به منظور بررسی در مرکز پالایش و پژوهش سازمان انتقال خون مورد ارزیابی قرار گرفت و سپس به مقصد کشور آلمان صادر شد.وی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده در ازای فرآورده پلاسمای خونی صادر شده محصولات دارویی برای بیماران هموفیلی کشور، وارد می شود.مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: در نیمه نخست امسال از مجموع 25 هزار و 738 نفر مراجعه کننده به پایگاه های انتقال خون در استان مرکزی، 21 هزار و 493 نفر موفق به اهدا خون شدند.دکتر مهدویانی افزود: از 30 هزار و 510 واحد خونگیری انجام شده در استان مرکزی، هفت هزار و 393 واحد خون به مراکز درمانی خارج استان ارسال شده است.مدیرکل انتقال خون استان مرکزی افزود: از مجموع اهدا کنندگان، سه هزار و 974 نفربرای نخستین بار، یک هزار و 580 نفر زن اهدا کننده ، 12 هزار و 974 نفر اهدا کننده مستمردر این عمل خداپسندانه مشارکت کرده اند.دکتر مهدویانی افزود: در سال جاری 10 هزار و 550 واحد پلاکت در مراکز درمانی استان مرکزی توزیع شده است.وی با یادآوری اینکه، پنج هزار و 475 نفر اهدا کننده باسابقه بوده اند، گفت: بیشتر گروه خونی اهدا شده در استان مرکزی متعلق به گروه O+ است.انتقال خون در استان مرکزی دارای هشت پایگاه خونگیری در اراک، محلات، دلیجان، ساوه، تفرش و آشتیان است.6991/3075/خبرنگار: معصومه ابراهیمی*** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده
 • برخورد با ۱۰ نفر از مدیران گروه غیراخلاقی تلگرامی در استان زنجان
 • به گزارش خبرآنلاین به نقل از مرکز امنیت سایبری سازمان اطلاعات سپاه استان زنجان طی ماه جاری، با ده نفر از مدیران و اعضای فعال گروه تلگرامی انتشار محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی، برخورد شد.این گروه در حوزه‌های ضد امنیت اخلاقی در استان زنجان فعالیت داشت که به دستور مقام محترم قضایی یک نفر ایجاد کننده و مدیر اصلی گروه، دستگیر و 9 نفر از سایرمدیران و اعضای فعال این گروه تلگرامی، دعوت و مورد ارشاد قرار گرفتند و نسبت به عدم تکرار اقدامات مجرمانه در فضای مجازی و اصلاح صفحات مجرمانه متعهد شدند.بنا بر گزارش مرکز امنیت سایبری سازمان اطلاعات سپاه استان زنجان این گروه تلگرامی غیر اخلاقی 2330 نفر عضو داشت که 39058 مورد عکس، صوت و فیلم مبتذل و مستهجن در آن منتشر شده بود که اعمالی جنسی ارتباط غیر اخلاقی با محارم، خویشاونان و کودکان را ترویج می‌کرد. این گزارش می‌افزاید: دامنه سنی مدیران و فعالان اصلی این گروه مستهجن از 15 سال تا 26 سال بودند که به جرم خود اعتراف و علت اعمال مجرمانه خود را نا آگاهی به قانون و تفریح و سرگرمی عنوان می‌کردند که نشان می‌دهد نیاز به آگاهی بخشی و آموزش خانواده ها به ویژه جوانان و نوجوانان و نظارت بیش از پیش والدین به فرزندان خود دارد. مرکز امنیت سایبری سپاه استان زنجان تاکید کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر نقش اهمیت فضای مجازی "فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد. علاوه بر مد نظر قرار دادن فرصت پها و مزایای فراوان فضای مجازی، بدیهی است رصد و شناسایی مجرمان سایبری از برنامه‌های مرکز امنیت سایبری سپاه استان خواهد بود و در صورت ادامه رفتار مجرمانه، توسط مجرمان فضای مجازی، با هماهنگی مقام محترم قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. این مرکز همچنین در پایان با دعوت از مردم برای اطلاع رسانی در خصوص...
 • ۸۰ درصد حجم صادراتی استان زنجان توسط ۱۵ واحد تولیدی انجام می شود
 • زنجان-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۱۵ واحد صادراتی استان زنجان ۸۰ درصد حجم صادرات استان را بر عهده دارند. به گزارش خبرنگار مهر، ناصر فغفوری شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان زنجان افزود: در پنج ماهه سال جاری صادرات استان ۱۶۰ میلیون دلار بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۶۰ میلیون دلار بوده و رشد ۱۶۲ درصدی صادرات استان محقق شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه سهم صادرات استان از سهم صادراتی کشور ۱.۲ درصد است، ادامه داد: استان در سنوات گذشته این میزان سهم را تجربه نکرده بود. فغفوری افزود: کاغذ و دام زنده جزو اقلام جدید صادراتی استان زنجان است و این دو کالا به کالاهای دیگر صادراتی استان همچون شمش روی و سرب، رب گوجه فرنگی، خرما، کشمش، دوغ، خامه و ترانسفورماتور و سایر کالاها افزوده شده است. وی به وضعیت مشوق های مالیاتی واحدهای صادراتی استان اشاره کرد و گفت: ۱۵ واحد صادراتی استان زنجان که ۸۰ درصد حجم صادرات استان را بر عهده دارند، مالیات بر ارزش افزوده آن ها پرداخت می‌شود. فغفوری افزود: کمیته ای در این راستا تشکیل شده است که این واحدهای تولیدی می توانند به امور مالیاتی استان مراجعه و نسبت به دریافت مالیات بر ارزش افزوده پرداختی خود اقدام کنند. وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۴ کشور به عنوان مقصد کالاهای صادراتی استان هستند و هفت کشور جدید مطابق با رویکرد تنوع بخشی بازارهای صادراتی به مقصد صادراتی کالاهای استان افزوده شده که شامل تایلند، عمان، بحرین، مالزی، لهستان، ساحل عاج و استرالیا می شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان میزان واردات استان در پنج ماهه سال جاری را ۱۴۳ میلیون دلار عنوان کرد و ادامه داد: این میزان در سال گذشته ۱۱۴ میلیون دلار بوده و ۴۱ کشور مبداء...
 • ۳۷ دفتر زیارتی استان لرستان ثبت نام زائران اربعین حسینی را انجام می دهند
 • مدیرکل حج و زیارت استان استان لرستان با بیان اینکه ۳۷ دفتر زیارتی لرستان ثبت‌نام زائران اربعین حسینی را انجام می‌دهند گفت: تاکنون هزار نفر برای پیاده‌روی اربعین حسینی در این استان ثبت‌نام کرده‌اند. محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهارداشت: از 40 دفتر زیارتی استان 37 دفتر نسبت به ثبت نام زائران اربعین حسینی فعالیت خود را شروع کرده‌اند که تاکنون نیز هزار نفر برای پیاده روی اربعین حسینی ثبت نام خود را انجام داده‌اند.وی افزود: زائران اربعین حسینی به محض اینکه ثبت نام خود را از طریق دفاتر زیارتی انجام دهند می‌توانند ویزای خود را در کمترین زمان تحویل بگیرند.ایجاد دفاتر موقت ثبت‌نام زائران اربعین در بخش‌ها و شهرهای لرستانمدیرکل حج و زیارت استان لرستان عنوان کرد: هم اکنون در حال پیگیری هستیم تا مانند سال قبل تمام بخش‌ها و شهرهایی که دفاتر زیارتی ندارند نیز از طریق تفاهم نامه که با دفاتر پستی منعقد می‌شود، دفاتر موقت ثبت نام زائران اربعین را ایجاد کنیم تا زائران بتوانند از نزدیک‌ترین مکان به محل سکونت ویزای خود را دریافت کنند.وی با اشاره به اینکه جلسات ستاد اربعین به صورت منظم در استان برگزار شده است بیان کرد: ویزای اربعین یک ماهه صادر می‌شود و از اول تا پایان ماه صفر اعتبار دارد و زائران هر زمانی که خواستند می‌توانند در این فاصله زمانی یک ماهه زیارت اربعین خود را انجام دهند.خسروی گفت: همانطور که مراجع سال قبل اعلام کردند زیارت اربعین منوط به روز اربعین نیست و بسیاری از زائران معمولا برنامه ریزی می‌کنند تا از دهم صفر به کربلا بروند و زیارت خود را انجام دهند تا به ترافیک و ازدحام برنخورند.وی تصریح کرد: امسال به زائران اربعین حسینی توصیه می‌شود به صورت انفرادی سفر نکنند و سعی کنند به صورت گروهی بروند، حتی اگر شخصی می‌خواهد تنها برود می‌تواند به دفاتر زیارتی مراجعه کند...
 • کلانتری:به جوانان برق نوین می بالم
 • سرمربی برق شیراز با تمجید از عملکرد شاگردانش آنها را بالاتر از حد تصور عنوان کرد. به گزارش "ورزش سه"، اصغر کلانتری که توانسته عملکردی موفق در فصل جدید لیگ دسته اول با برق شیراز از خود به جا بگذارد، اکنون امیدوار به نگاه ویژه مسوولان فوتبال این کشور تا نماینده شیراز بتواند بیش از این توانایی خود را به نمایش بگذارد. کلانتری که سابقه موفقیت و صعود به لیگ برتر را در کارنامه دارد، اینبار به دنبال این است تا یک موفقیت بزرگ با جوانان تیم برق نوین شیراز به جا بگذارد. او در خصوص آخرین وضعیت تیمش گفت: در ابتدای فصل وعده داده بودم که برق با جوانانی که در اختیار دارد قادر به موفقیت در لیگ خواهد بود و اکنون خوشحالم که به بیشتر خواسته‌های‌مان رسیده‌ایم. وی ادامه داد: جالب است بدانید که تیمی که اکنون رده‌های بالای جدول را به خود اختصاص داده با مبلغ حدود یک میلیارد تومان بسته شده است. البته من این را یک افتخار نمی‌دانم و مطمئنا برای موفقیت در فوتبال نیاز است تا بازیکنان از همه نظر تامین شوند تا تمام تمرکز خود را در زمین و تمرین قرار دهند. با این حال اینکه در جدال نابرابر با دیگر تیم‌ها توانسته‌ایم به نتیجه خوبی و رضایتبخشی دست پیدا کنیم برای همه ما خوشحال کننده است. کلانتری که در پایان هفته ششم جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده و با اختلافی 4 امتیازی از صدر حاضر هستند گفت: برنامه‌ریزی ما از ابتدای فصل این بود که بتوانیم سهمیه برق نوین شیراز را در لیگ دسته اول حفظ کنیم و در فصول آتی با استفاده از پتانسیل تیم و تجربه‌ای که بازیکنان به دست می‌آورند به دنبال جایگاه بهتر و صعود به لیگ برتر هم باشیم. این هدف بزرگ ما در ادامه مسابقات است و البته جوانان تیم ما آرزوهای بزرگی دارند...
 • سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با فارس عنوان کرد مسائل اقتصادی رفع بیکاری و انجام پروژه های اساسی از چالش های پیش روی استاندار جدید
 • یعقوب شیویاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: با توجه به اتفاق نظر مجمع نمایندگان استان روی آقای خدابخش و انتخاب وی به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی، می‌توان گفت که دولت تعامل خوبی با نمایندگان برقرار کرد. وی با اشاره به جلسه نمایندگان استان در مجلس با استاندار منتخب ابراز کرد: در آن جلسه به چالش‌های اصلی استان پرداخته شد و موکداً به مسائل اقتصادی و به تبع آن رفع بیکاری از طرف نمایندگان تاکید شد. نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه استاندار باید در کنار سایر دستگاه‌ها و نمایندگان مجلس به شناسایی تمام کارهایی که منجر به معضل اقتصادی استان شده بپردازد، افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی کشور که استان آذربایجان‌شرقی نیز با آن دسته و پنجه نرم می‌کند موضوع بیکاری است که باید استاندار منتخب توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد. وی رسیدگی به موضوعات کشاورزی، صنایع و معادن همچنین جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را از دیگر وظایف اصلی استاندار دانست و گفت: قطعاً با ورود یک سرمایه‌گذار داخلی و خارجی به استان رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود که باید به هر طریقی از جمله فاینانس یا غیره از ظرفیت جذب سرمایه‌گذار استفاده شود. سخنگوی مجمع نمایندگان استان اضافه کرد: با توجه به اصل 44 قانون اساسی دولت نمی‌تواند خود کارخانه‌ای ایجاد کند و از این رو باید با ایجاد اعتمادسازی و تعامل مناسب با بخش خصوصی دست به این کار بزند که این ظرفیت برای استان آذربایجان‌شرقی نیز موجود است. وی با اشاره به نزدیک شدن رویداد بزرگ تبریز 2018 و اهمیت این رویداد برای کل استان بیان داشت: با توجه به انتخاب شهردار تبریز و استاندار آذربایجان‌شرقی و تعامل مناسب با نمایندگان مجلس باید به صورت یکپارچه و هماهنگ، به استقبال میزبانی این رویداد بزرگ برویم و از ظرفیت آن به خوبی بهره‌مند...
 • کارشناسان در چند قدمی کشف علت انفجار معدن زمستان یورت/لوکوموتیو از تونل معدن خارج شد/رئیس کل دادگستری استان گلستان:دستگاه قضایی تا استیفای حقوق مصدومان و خانواده های جان باختگان کوتاه نخواهد آمد
 • خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با تلاش شبانه روزی کارگران معدن، یکی از لوکوموتیو‌هایی که گمان می‌رفت تلاش برای روشن کردن دوباره آن، سبب انفجار معدن آزادشهر شده است، از تونل خارج شده است. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، 13 اردیبهشت ماه، ساعت 11:30 صبح، انفجاری در معدن زغال سنگ یورت آزادشهر در استان گلستان رخ داد که بر اثر آن ۴۳ نفر از کارگران معدن جان خود را از دست دادند. این معدنچیان در عمق 1300 متری در فضای مملو از گاز مونو اکسید کربن و متان گرفتار شده بودند. به گفته معدنچیان، تونلی که انفجار در آن رخ داده یکی از تونل‌های بن‌بست این معدن بوده و فقط یک راه خروج داشته است. فیض‌الله کاکوئی، کارفرمای این معدن همان زمان در رابطه با علت حادثه اظهار داشت: بدنبال از کارافتادن موتور دیزل این معدن، کارگران توسط یک دستگاه باتری قصد روشن کردن موتور دیزل کشنده لوکوموتیو را داشتند که به محض برقراری اتصال با جرقه ایجاد شده تونل منفجر می‌شود. دستگاه قضا نیز بلافاصله به این موضوع ورود کرد وتنها سه روز پس از وقوع این حادثه یعنی ۱۶ اردیبهشت، رئیس کل دادگستری استان گلستان از احضار پیمانکار معدن زغال سنگ آزاد شهر به دادسرای این شهرستان خبرداد. رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: علل حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر با حضور کارشناسان و قضات در حال بررسی است، اما اظهار نظر نهایی علت حادثه زمانبر است. هاشمیان ادامه داد: تاکنون چندین جلسه با کارشناسان معدن و هیئت بازرسان اداره کار برگزار شده است؛ اما با توجه به حجم کار و نیز ضرورت همکاری تعداد زیادی از کارشناسان اظهار نظر نهایی علت حادثه به زمان بیشتری نیاز دارد. وی با بیان اینکه انفجار دیواره‌های معدن را بی ثبات کرده و امکان بروز دوباره حادثه برای کسانی که وارد معدن...
 • کلانتری:حرف از مسائل پشت پرده زیبنده باشگاه فجرسپاسی نیست/با قرعه سختی روبه رو شده ایم
 • سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز گفت:‌ صحبت برخی‌ها که می‌گویند فجرسپاسی از داوری‌ها سود برده،‌ درست نیست و اصلاً این حرف‌ها زیبنده باشگاه فجرسپاسی نیست. علی کلانتری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، در خصوص برتری یک بر صفر تیم فجرسپاسی مقابل ایرانجوان بوشهر در هفته ششم لیگ دسته اول، اظهار داشت: ایرانجوان تیم خوب و سختکوشی است و بازیکنان سرعتی و تکنیکی هم در ترکیب خود دارد. می‌دانستیم بازی سختی مقابل این تیم داریم،‌ اما با زحمتی که بچه‌ها کشیدند موفق شدیم به سه امتیاز این بازی که از حساسیت زیادی برای ما برخوردار بود، برسیم.وی درباره داوری این دیدار عنوان کرد: داوری هیچ مشکلی نداشت. در بازی هفته قبل مقابل خونه‌به‌خونه هم به داوری اعتراضی نداشتم، اما داور چهارم بی‌احترامی کرد و مجبور شدم با او بحث کنم. در تمام مسابقاتی که ما در این فصل انجام دادیم در کل برای ما دو پنالتی گرفته شده که به گفته کارشناسان هر دو پنالتی درست بوده است. در بازی با ذوب‌آهن در جام حذفی گل اول حریف آفساید بود و بازیکن ما هم به اشتباه اخراج شد، پس اینکه برخی‌ها می‌گویند داوری‌ها به سود فجرسپاسی است و حرف از مسائل پشت پرده می‌زنند، درست نیست و اصلاً این حرف‌ها زیبنده نام باشگاه فجرسپاسی نیست.سرمربی فجرسپاسی در مورد دیدار هفته آینده تیمش مقابل آلومینیوم اراک، خاطرنشان کرد: بازی سختی با این تیم خواهیم داشت. واقعاً در این فصل با قرعه سختی رو به رو شده‌ایم. ما دو بازی پشت سر هم بیرون از خانه انجام دادیم و یک بازی خارج از خانه هم در جام حذفی با ذوب‌آهن برگزار کردیم. مقابل ایرانجوان هم بعد از سه هفته به شیراز بازگشتیم و خدا را شکر با یک بازی خوب سه امتیاز را هم به دست آوردیم.انتهای پیام/ R1414/P1015135/S3,27/CT1
 • عکس این فرد از خودش معروف تر است
 • خبرگزاری میزان- این عکس در منطقه عملیاتی کربلای ۵ واقع در خاک عراق، بالای کانال پرورش ماهی که صدام در زمان جنگ به عنوان مانع طبیعی از آن استفاده می‌کرد گرفته شده است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،شاید خیلی برای‌تان اتفاق افتاده باشد که این عکس را در جاهای مختلف مرتبط با دفاع مقدس دیده باشید. شاید مثلا در یادبود شهید یا یادواره شهدای دلیر مرد عرصه دفاع از ارزشهای اسلامی. شاید با یک خط خوش هم رویش نوشته باشند «شهادت هنر مردان خداست» و یا «اینکه ای شهید راهت ادامه دارد.» اما نکته قابل توجه این است که این فرد اصلا شهید نشده است و هم اکنون نیز در قید حیات است. البته یک بار هم من خودم به شخصه در شهر کربلا روی پلی این عکس را دیدم که به عنوان عکس شهید از آن استفاده شده بود. اما با تحقیقی میدانی دریافتیم که این عکس متعلق به مهدی صمدی صالح از رزمندگان دفاع مقدس و از تبار مردان مردی چون شهید حاج حسین همدانی و شهید چیت سازیان است. آری حاج مهدی متعلق به شهر همدان است. و حالا بی هیچ ادعایی در دانشگاه بوعلی سینا همدان مشغول به کار است. البته کتاب خاطرات او به همت سوره مهر مدتی است منتشر شده که داستان حضور او در جبهه دفاع مقدس را روایت می کند. او از سن 15 سالگی و از سال 1361 وارد جبهه شده و در عملیات‌های خیبر، والفجر 8، کربلای 5، بیت المقدس 2 و مرصاد شرکت داشته است. نام این کتاب هم «آنروز سه نیم بعد از ظهر» انتخاب شده است که بر گرفته از همان اتفاقی است که منجر به گرفتن این عکس می شود. حاج مهدی زمانی که وارد جبهه می شود به دلیل سن کمش خیلی مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. اصلا در یک برهه ای...
 • سفیر اتحادیه اروپا:مرگ برجام ضرری بزرگ خواهد بود/سفیر فرانسه آماده همکاری برای برخورد با سیاست های منطقه ای ایران هستیم/سفیر آلمان مذاکره مجدد بر سر برجام امکان پذیر نیست/سفیر انگلیس در نتیجه برجام امن تر هستیم
 • اندیشکده «شورای آتلانتیک» به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اتاق های فکر در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا بخش مجزایی از تحقیقات خود را به تحلیل ها و انتشار گزارش های راهبردی درباره مسائل گوناگون مربوط به ایران- چه تحولات داخلی کشور و چه امور منطقه ای و بین المللی- اختصاص دارد. به گزارش تابناک، سفرای اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس و آلمان در آمریکا امشب در شورای آتلانتیک در خصوص «نوع نگاه اروپا و همسایگان ایران به برجام و فرجام این توافق» سخن گفتند. دیوید سالیوان؛ نماینده اتحادیه اروپا در واشنگتنابتدا «دیوید سولیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا سخن گفت. مجری از سولیوان پرسید که در صورت خروج آمریکا از برجام، اتحادیه چه می‌کند؟سفیر اتحادیه اروپا پاسخ داد: «به سوالات فرضی پاسخ نمی‌دهم ولی ما تا وقتی که این توافق پابرجا و اجرایی بماند، به آن پایبند خواهیم ماند. اعتقاد داریم که مرگ برجام، ضرری بزرگ خواهد بود.»سولیوان در مقام ارائه شواهد بیشتر برای لزوم حفظ برجام گفت: «ما مشکلات متعددی با ایران داریم ولی در صورت دستیابی ایران به سلاح اتمی، حل هیچ یک از این مشکلات، آسان‌تر نمی‌شود.» نماینده اتحادیه اروپا در ادامه گفت؛ ایران سومین کشوری است که علیه آن بیشترین تحریم اعمال شده است. تا زمانی که توافق هسته‌ای ایران کارساز باشد، نیازی برای اصلاح یا تغییر آن و یا مذاکره مجدد بر سر آن وجود ندارد. درباره مسائل دیگر (غیرهسته‌ای) آماده گفت‌وگو با طرف آمریکایی برای مقابله با رفتارهای ایران هستیم. ایران کشوری است که ما هنوز علیه آن تحریم داریم. سولیوان اضافه کرد؛ راهبرد چندلایه‌ای، متشکل از تحریم و دیپلماسی برای مقابله با رفتارهای ایران در منطقه داریم. معتقدیم که بایستی به این رفتارها پرداخت اما خارج از برجام. جرارد آرود؛ سفیر فرانسه در واشنگتندر ادامه «ژرارد آرود» سفیر فرانسه سخن گفت. وی به پیشنهاد «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور کشورش در خصوص لزوم مذاکره با...
 • چه تضمینی برای طرح آزادسازی تراریخته های آقای کلانتری در آینده وجود دارد/سازمان برنامه و بودجه پاسخ دهد
 • حجت‌الاسلام کشوری، دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در گفتگوی صریح دانشجویی چهار دهه مواجهه آرمان‌های انقلاب اسلامی با الگوهای توسعه در دانشگاه اصفهان گفت: چه تضمینی برای برنامه‌های امروز سازمان حفاظت از محیط زیست در حوزه غذا و کشاورزی وجود دارد؟ به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو نشست گفتگوی صریح دانشجویی چهار دهه مواجهه آرمان‌های انقلاب اسلامی با الگوهای توسعه در سالن الغدیر دانشگاه اصفهان با حضور حجت‌الاسلام کشوری، دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت از دیروز دوم مهرماه آغاز گردیده و تا چهارم مهرماه ادامه دارد.حجت‌الاسلام کشوری با اشاره به مواجهه تفکر انقلابی با تفکر مدافعین الگوهای توسعه غربی در ایران در طول چهار دهه گذشته عمر جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز این مواجهه بسیار جدی شده است و امروز در درون کشور درگیر جنگ تحلیل‌ها هستیم. کلمه جنگ در این مواجهه بسیار به جاست چرا که تحلیل‌هایی که دو طرف این تفکر را ارائه می‌کنند صد و هشتاد درجه با همدیگر اختلاف دارند؛ لذا لازم است گفتگو‌ها در این زمینه پررنگ شود تا به یک وفاق ملی در این زمینه دست پیدا کنیم طرفین ادعای تبدیل دارند و امروز باید از بین این دو تدبیر یکی را انتخاب کنیم. جنگ بین این دو تفکر دو دهه دیگر ادامه دارد و هر روز هم داغ‌تر خواهد شد.دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت افزود دیگر مقابل برنامه‌ها و اقدامات سازمان برنامه و بودجه کوتاه نیاییم چرا که این سازمان ادعای برنامه و تدبیر می‌کند، ولی هر روز مشکلی را پیش روی ملت ایران قرار می‌دهند از جمله این مشکلات بحران جمعیت کشور است و سن نرخ جانشینی در ایران هم اکنون ۷ / ۱ است نتیجه این می‌شود که در دو دهه آینده ما حتی نیروی کار در بخش تولید هم نخواهیم داشت و علاوه بر آن کاهش جمعیت عواقب تربیتی و امنیتی نیز دارد...
 • گواردیولا:هر تیمی نقاط قوت خودش را دارد
 • پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی فکر نمی‌کند که فرم خوب تیم او در تمام طول فصل باقی خواهد ماند و تیم ها را یکی پس از دیگری شکست خواهند داد. به گزارش "ورزش سه"، سیتی روز شنبه موفق شد 5-0 کریستال پالاس را شکست داده و به اولین تیم انگلیسی تبدیل شود که از سال 59-1958، بیش از 3 بازی پیاپی را با اختلاف 5 گل برده است. با این حال او معتقد است که رقبا نیز خطرناک هستند و هر تیمی نقاط قوت خودش را دارد. او گفت:" چلسی هم 4-0 استوک سیتی را برد. فکر می‌کنم یونایتد هم در 5 بازی پیاپی کلین شیت کرده است. رقابت بسیار سختی است. هر تیمی نقاط قوت خودش را دارد." سیتی فصل گذشته نیز در 6 بازی ابتدایی خود به پیروزی رسید ولی پس از آن دچار افت شد و نتوانست روند خوبش را حفظ کند. گواردیولا درباره احتمال تکرار آن روند گفت:" وقتی آمار را بررسی می‌کنید، هیچ پشیمانی در میان نیست. همه چیز خوب است. ولی با توجه به سبک بازی ما، باید از خیلی خیلی جهات پیشرفت کنیم. این هدف بعدی ما خواهد بود. منچستر سیتی پپ گواردیولا (سرمربی)
 • فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا ص:حرکتی که شهید حججی انجام داد همان حرکتی بود که در کربلا انجام شد/سپاه در رفع محرومیت به دولت کمک می کند
 • به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار سید ضیاءالدین حزنی ظهر امروز در جمع مردم روستای چاهک موسویهضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ایام محرم‌الحرام برای ایرانیان زمینه بصیرت‌شناسی را محقق می‌کند، بنابراین حرکت شهدا به ما درس عزت، شجاعت و اقتدار می‌دهد. وی با بیان اینکه تاریخ کربلا در حال تکرار است، بیان کرد: همان افرادی که در عاشورای حسینی سر امام حسین(ع) را از تن جدا کردند اکنون در سوریه، عراق و یمن سر فرزندان این مرز و بوم را از تن جدا می‌کنند. فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الأنبیا(ص) با اشاره به اینکه دشمن کنونی همان دشمن گذشته است، تبیین کرد: باید از عاشورای حسینی و شهدای هشت سال دفاع مقدس درس بگیریم. *حرکتی که شهید حججی انجام داد همان حرکتی بود که در کربلا انجام شد سردار حزنی عنوان کرد: حرکتی که شهید حججی و سایر شهدا انجام دادند همان حرکتی بود که در دشت کربلا انجام شد، بنابراین باید از درس‌هایی که شهدا با خون‌های خود به ما آموختند بهره بگیریم. *سپاه در رفع محرومیت به دولت کمک می‌کند وی تأکید کرد: وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کمک به دولت در جاهایی که دارای عقب‌ماندگی است بوده و این ارگان تعهد کرده که به دولت در زمینه رفع محرومیت کمک کند. فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الأنبیا(ص) مطرحکرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار مردم و مسؤولان به جامعه خدمت می‌کنند، بنابراین آمادگی کمک به مردم را داریم. سردار حزنی، سپاه پاسداران را متشکل از مردم دانست و یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی 39 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد همواره همراه مردم بوده است. *سپاه برای رفع محرومیت از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند وی با اشاره به اینکه در هر حوادثی که در تاریخ به وقوع پیوسته است سپاه پاسداران حضور داشته است، ادامه داد: سپاه پاسداران خود...
 • آیا برجام آخرین سند اعتماد به آمریکاست/براساس این گزارش ترامپ زیر برجام خواهد زد
 • خروج از بن بست هسته ای به دولت احمدی نژاد رسید و همزمان با حضور اوباما در کاخ سفید، دولت خوشبین بود تا با میانجیگیری ترکیه و برزیل پرونده هسته ای به سرانجام برسد. در اردیبهشت 1389، ایران، ترکیه و برزیل توافقنامه ای را امضا کردند که بر اساس مفاد توافق، برای تسهیل همکاری های هسته ای، جمهوری اسلامی ایران موافقت می کند که 1200 کیلوگرم اورانیوم کمتر غنی شده در ترکیه به امانت بگذارد. گروه سیاسی جهان نيوز: روند پرونده هسته ای ایران در اوایل دولت یازدهم به ناگهان تغییر کرد و خوشبینی و اعتماد به آمریکا و دیدن کدخدا برای حل مشکل، اساس کار مذاکرات شد. مذاکراتی که به برجام ختم شد ولی پس از دوسال، ترامپ قصد دارد آنرا پاره کند. به گزارش جهان نيوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در میانه گفتگوهای دولت ایران و 1+5 که با آب و تاب زیادی همراه بود، در بیاناتی راه حل خروج از مشکلات اقتصادی را در داخل کشور ارزیابی کردند:«کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست، در داخل کشور است و همه باید مسئولیت های متفاوت خود را در تقویت تولید داخلی به عنوان تنها راه علاج مشکلات اقتصادی انجام دهند.»( 9/2/ 94) البته تجربه نیز به عینه همین امر را ثابت کرده و دستاوردهایی که با اتکا به دانش و توان ایرانی به سرانجام رسیده اند، در حال حاضر به ابزارهای قدرت و پرستیژ کشور تبدیل شده اند. از جمله توان موشکی ایران که باعث بهت جهان شده است. روابط ایران و آمریکا با وقوع انقلاب وارد بحران و درنهایت قطع روابط شد. مخالفت و تلاش برای براندازی حکومت اسلامی از جمله اهداف اولیه دولت واشنگتن در تقابل با ایران بوده و همچنان نیز به روش هایی در حال انجام است. ولی این خصومت ها و وجود دیوار بی اعتمادی باعث نشد...