تبریز – در حالی که تبریز در آستانه یکی از مهمترین رویدادهای تاریخی خود در حوزه گردشگری قرار دارد، مدیریت شهری آن به کلافی سردرگم تبدیل شده که حتی توانایی تعیین و تکلیف شهردار را نیز ندارد.

خبرگزاری مهر – گروه استان ها – حسن عبدالهی: تبریز، شهر آرزوها، توسعه یافته ترین شهر ایران و پایتخت گردشگری جهان اسلام در ۲۰۱۸، این روزها در حالی روزگار می گذراند که شورای شهری جدید دارد، شهری است فاقد شهردار و از روز گذشته نیز به عنوان مرکز آذربایجان شرقی با عزیمت استاندار به تهران برای حضور در منصبی وزارتی، یکی دیگر از ارکان مهم مدیریتی خود را از دست داده تا بیش از هر زمانی دیگر همچون طفلی بر سر راه مانده، سرگردان و سردرگم باشد.

حکایت انتخاب شهردار تبریز نیز به سریال تکراری و بی سرانجامی تبدیل شده که نگرانی ها از آینده این کلانشهر مهم شمالغرب کشور را چندین برابر کرده است، شهری که از زمان انتخاب به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در ۲۰۱۸ انواع و اقسام تبلیغات رنگین برای آن تدارک دیده شد اما گویا در هیاهوی این تبلیغات آنچه به دست فرامموشی سپرده شد، برنامه ریزی کلان و زمانبندی شده برای دستیابی به اهداف تبریز ۲۰۱۸ بود.

نمود بارز این نبود برنامه را در همین روزها و کشمکش های هر روزه شورانشینان بر سر انتخاب شهردار می توان به سادگی دید زیرا که با وجود تعیین سرپرست برای شهرداری و در آستانه تبریز ۲۰۱۸ می توان گفت که به جز اقداماتی تبلیغی و کاروان ها و کارناوال هایی برای کوبیدن بر طبل ۲۰۱۸، اقدام عملی شایان توجهی برای بهره برداری حداکثری از این فرصت کم نظیر صورت نمی گیرد و تنها تعدادی برنامه های جمعی با هدف معرفی تبریز و گاه در برخی استان ها مانند تهران در جریان است.

در موثر بودن چنین برنامه هایی برای زمینه سازی رویدادی مانند تبریز ۲۰۱۸ هیچ تردیدی وجود ندارد اما بدون شک بسترسازی برای میزبانی از گردشگرانی که قرار است تبریز را در ۲۰۱۸ به عنوان مقصد خود برگزینند، به چیزی بیش از برگزاری جنگ های شادی، آویزان کردن بیلبوردهای مزین به شعارهای زیبا حول تبریز ۲۰۱۸ از در و دیوار شهر و صرف هزینه های سنگین برای برنامه های رسانه ای تبلیغاتی (که در بیشتر مواقع کمترین خروجی را دارد) نیاز است و این مهم در وهله اول مستلزم وجود یک مدیر توانمند در مسند شهردار است.

این در حالی است که چنین انتخاب مهمی با وجود گذشت هفته ها از شروع به کار پنجمین شورای شهر تبریز تا کنون صورت نگرفته و نتیجه آن بلاتکلیفی امور شهری است و نمونه آن را می توان در ابداع روش های جدید حمل و نقل نیروهای شهرداری بر روی لودر گرفته تا سرنوشت مبهم بازسازی و آماده سازی جاذبه های گردشگری تبریز از خانه کلکته چی ها تا مقبرة الشعرا به عینه دید.

اخذ نظر و مشاوره از عقلا برای رسیدن به وحدت نظر و تصمیم در شورا!

در این میان اما اظهار نظر رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص تداوم اقدامات اجرایی در حوزه امور شهری بر اساس برنامه های پیش بینی شده نیز جالب است و این سئوال را به ذهن متبادر می کند که چگونه شورای شهر مصمم به تقویت این برنامه‌هاست در حالی که تا کنون موفق به حصول توافق بین اعضا برای انتخاب شهردار اصلح نشده است.

شکور اکبرنژاد در حالی انتخاب شهردار را اولویتاصلی شورای شهر در مقطع فعلی عنوان کرده است که نگاهی اجمالی به روند این انتخاب و بررسی اظهار نظرها و اقدامات پیدا و پنهان اعضای شورا، حاکی از وجود نوعی وزن کشی های سیاسی و جناحی برای نشاندن افراد مورد نظر هر یک از دو جریان حاضر در شورا بر کرسی شهرداری است.

وی اجرای برنامه‌های مفرح و متنوع را نشان از وجود برنامه‌ ریزی های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و تابستان امسال را یکی از دوره‌های درخشان جشن‌های تابستانی این شهر قلمداد کرده، معتقد است شورا وظایف قانونی خود را با حفظ استقلال پیگیری می‌کند و هیچ اراده‌ای خارج از این نهاد، در تصمیمات شورا دخیل نیست.

اکبرنژاد اما اخذ نظر و مشاوره از برخی افراد با عنوان عقلا را نیز مطرح و تصریح می کند: شورای شهر تبریز به دنبال وحدت تصمیم در امور اساسی چون شهردار است و در این میان انتخاب شهرداری با رای اکثریت قاطع می تواند آرامش شهروندان و دستیابی به هدف گذاری های مدیریت شهری در حوزه های مختلف را به دنبال داشته باشد زیرا انتخاب شهردار که با رای قاطع و با پشتوانه حداکثری، کارآمدی و انسجام بیشتری خواهد داشت.

لیست ۵ نفره جدید برای انتخاب شهردار بر روی میز جلسه هفته آینده شورا

در این میان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز نیز در اظهار نظری در خصوص تعیین تکلیف کلیددار آینده شهر اولین ها نیز آن را به بررسی های بیشتر در جلسات هفته آینده شورای شهر منوط کرده و گفته است: تلاش بر این بود که شهردار تبریز با رای اکثریت اعضای شورا انتخاب شود که به هر ترتیب این مهم با وجود حرف و حدیث های مطرح شده حتی پس از انتخابات ۲۹ اردیبهشت امسال محقق نشده است.

فریدون بابایی اقدم که در یک برنامه تلوزیونی زنده در خصوص روند اقدامات شورا و شهرداری تبریز سخن می گفت، در ادامه خاطر نشان کرد: پس از آنکه لیست ها و اسامی متعدد برای تصدی گری سمت شهرداری تبریز مطرح و در خصوص آنها بحث و بررسی و رای گیری شد، اعضای شورا به نتیجه واحدی در این خصوص نرسیدند و رایزنی ها و بررسی ها برای انتخاب کلیددار تبریز همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز در ادامه با اشاره به ارائه لیست پنج نفره دیگری به عنوان کاندیداهای شهرداری تبریز در هفته آینده گفت: در حال حاضر تنها اسامی این پنج نفر به عنوان گزینه های جدی بر روزی میز اعضای شورای شورای شهر تبریز قرار دارد و تا زمانی که از خارج صحن نیز تلاشی و اعمال نظری صورت نگیرد، در داخل شورا قصدی برای اضافه کردن فرد یا افراد دیگری به این لیست وجود ندارد و امیدواریم هفته آینده شهردار تبریز مشخص شود.

شهر آرزوها در آروزی شهرداری که انتخاب آن دوباره به یکشنبه ای دیگر موکول شد

سخنگوی شورای شهر تبریز نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهر بزرگی چون تبریز نیازمند شهرداری توانمند و مورد اجماع اعضای شوراست نه شهرداری با هفت یا هشت رای گفت: با بررسی و ارزیابی پنج گزینه شهرداری تبریز، در نهایت دو گزینه نهایی انتخاب خواهند شد که باید این دو نفر با حضور در صحن شورا برنامه‌های جامع خود را ارائه دهند و با پرسش و پاسخ اعضای شورا یکی به عنوان شهردار معرفی شود.

کریم صادق‌زاده به جلسه فوق‌العاده امروز شورای شهر نیز اشاره و آن را یک کارگاه آموزشی در زمینه مسائل شهری چون ماده ۱۰۰ عنوان و تصریح کرد: موضوع انتخاب شهردار دستور کار این جلسه نیست و با توجه به اینکه بر اساس قانون دو ماه و ۱۰ روز برای انتخاب شهردار فرصت داریم، با بررسی دقیق و منطبق با شاخص‌های ۲۷ گانه روی پنج گزینه ارزیابی صورت می‌گیرد و در صورتی که شهردار از بین این افراد نیز انتخاب نشود، قطعاً گزینه‌های دیگر نیز مطرح خواهد شد زیرا تاکید اصلی روی اجماع آراء و البته نظر نهایی اعضای ۱۳ نفره شوراست.

تردیدی در مورد حق قانونی و ذاتی اعضای شورای شهر تبریز برای انتخاب شهردار مطابق با موازین و شاخص های مطلوب نیست اما این موضوع نباید نافی امر مهمتری بنام لزوم مدیریت یکپارچه و البته مترقی امور شهری تبریز در آستانه رویداد ۲۰۱۸ شود و در این میان آنچه از عملکرد شورای شهر تبریز و شورانشینان دوره پنجم مشخص است، چربش رویکردهای سیاسی و منافع حزبی و جناحی بر ذات وظایف این پارلمان شهری است، آنجایی که اعضای شورا به بهانه لزوم انتخاب شهردار مورد اجماع، به دنبال تحمیل افراد خاص همسو با رویکردهای سیاسی موازی با جریانی خاص هستند تا انتخاب فردی اصلح برای سپردن کلید شهر تبریز به وی.

متاسفانه باید از این نگاه به عنوان آتشی بر خرمن اهداف توسعه ای تبریزی یاد کرد که در مقایسه با کلانشهرهایی چون تهران و اصفهان با صرف هزینه هایی گزاف در حوزه مدیریت شهری، به جای پیشرفت در امور زیربنایی و زیرساختی در حال تبدیل شدن به شهر مجتمع ها و مراکز تجاری با نگاه مصرف گرایانه مفرط است، در حالی که در همان دو شهر ذکر شده با اعتباراتی نصف آنچه در تبریز برای یک پروژه روگذر یا زیرگذر آن هم با انواع نواقص و معایب فنی و غیرفنی هزینه می شود، پروژه هایی پیش از برنامه های زمان بندی شده به فرجام می رسند که با توسعه زیرساخت های شهری، راحتی و آرامش را برای شهروندانشان به ارمغان می آورند اما شهر آرزوهای مصور در بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی تبریز ۲۰۱۸ هنوز در آروزی داشتن شهردار سیر می کند.


کلیدواژه: برای انتخاب شهردار | شورای شهر تبریز | شهرداری تبریز | مدیریت شهری | اعضای شورا | هفته آینده | تبریز ۲۰۱۸

منبع: بی باک نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۳۹۱۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

در همین زمینه

 • گزارش تبریز ۲۰۱۸ به سازمان همکاری اسلامی رفت
 • تین‌نیوز | مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ارسال نخستین گزارش جامع «تبریز۲۰۱۸» به سازمان همکاری اسلامی خبر داد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، شهر تبریز در دی ماه 94 به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد. هم‌اکنون صد روز به آغاز این رویداد مهم در این شهر باقی مانده است و مسوولان این شهر تلاش می‌کنند با آمادگی هرچه بیشتر، تبریز میزبانی خود از این رویداد را شروع کند. حالا به گفته مرتضی آبداربخشایش، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، گزارش جامع این رویداد به سازمان همکاری اسلامی ارسال شده و ۶ گزارش دیگر در ادامه این گزارش‌ها با عناوین جاده ابریشم، گردشگری حلال، بوم‌گردی و طبیعت، تاریخ و تمدن، فرهنگ و هنر، تفریح و خرید تدوین و ضمن ارسال به سازمان همکاری اسلامی و سفارتخانه‌های کشورها در اختیار گردشگران و عموم قرار خواهد گرفت. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، وی در جلسه ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی «تبریز2018» افزود: «در این کتابچه برنامه‌ها و پروژه‌های «تبریز۲۰۱۸»، ساختار و وظایف کمیته‌ها تدوین و همچنین به ۵ مسیر گردشگری و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شاخص استان نیز اشاره شده است. علاوه‌بر این صنایع‌دستی منتخب استان نیز در این مجموعه معرفی شده است.» آبداربخشایش خاطرنشان کرد: «در آینده نزدیک و در راستای ارتقای خدمات عمومی خط تلفن به شماره ۲۰۱۸ با عنوان Help Tourist راه‌اندازی خواهد شد که به زبان انگلیسی در خدمت گردشگران خواهد بود.» مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی همچنین یادآور شد: «مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند طی یک هفته آینده نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود به دبیرخانه «تبریز۲۰۱۸» اقدام کنند که این گزارش‌ها جمع‌بندی و در جلسه مشترک «تبریز ۲۰۱۸» در حضور معاون رئیس‌جمهوری و اصحاب رسانه ارائه خواهد شد.» او همچنین از برگزاری سومین نشست مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی...
 • سه مصدوم بر اثر آتش سوزی یک واحد مسکونی در شهرک ارم تبریز
 • مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز گفت: آتش سوزی یک منزل مسکونی در شهرک ارم تبریز پس از تلاش سه ساعته آتش نشانان اطفاء شد که در این حادثه دو شهروند و یک آتش‌نشان مصدوم شدند.به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسن مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: حوالی ساعت 19:12 دقیقه روز گذشته اعلام حریقی در ساختمانی سه طبقه واقع در شهرک ارم به سامانه 125 گزارش شد که بر اساس این گزارش ستاد فرماندهی سازمان گروه حریق ایستگاه شماره 15 به محل حادثه اعزام شدند.وی گفت: آتش‌نشانان به محض حضور در صحنه، شاهد شعله‌های مهیب به همراه دود غلیط در محل ساختمان شدند که به دلیل شدت حریق گروه دیگری از آتش نشانان جهت یاری رساندن به محل حادثه اعزام شدند.وی تصریح کرد: آتش‌نشانان به دلیل گستردگی حریق و وجود دود غلیظ در محل، با استفاده از دستگاه‌های تنفسی و با رعایت تمام جوانب ایمنی به داخل ساختمان نفوذ کرده و مشاهده می‌کنند حریق در قسمت حیاط منزل مسکونی که به صورت سرپوشیده و به عنوان انباری مورد استفاده قرار گرفته بود رخ داده است.مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز افزود: در این آتش سوزی مقادیر زیادی چوب و ام دی اف و .... دچار حریق و خسارت شده بود که توسط آتش نشانان و با تلاش بیش از سه ساعت پایان یافت.مطلبی خاطرنشان کرد: به دلیل متصاعد شدن دود غلیط در محل، دو نفر خانم از سکنه طبقه بالای محل حریق دچار دودزدگی شده بودند که با تلاش آتش‌نشان رها سازی شده و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.همچنین در این حادثه، کریم‌پور فرمانده حریق به دلیل شدت فعالیت و سقوط ناگهانی پنجره آلومنیومی به روی وی از ناحیه دست و اعضای بدن دچار جراحت شده است.انتهای پیام
 • تصاویر ماهواره ای از ادامه آتش سوزی ها در میانمار حکایت دارد
 • به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از گاردین، سازمان عفو بین‌الملل اعلام‌کرد تصاویر و فیلم‌های ماهواره‌ای از ایالت راخین در میانمار نشان می‌دهد روستاهای مسلمانان روهینگیا هنوز هم در حال سوختن هستند. این تصاویر اظهارات «آنگ سان سو چی» رهبر حزب حاکم میانمار که ادعا کرده بود عملیات نظامی در این منطقه پایان یافته را نقض می‌کند. سازمان عفو بین‌الملل که مقر آن در لندن است اعلام کرد منابعش در راخین می‌گویند نیروهای امنیتی میانمار آتشی که بعدازظهر جمعه در تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده را افروخته‌اند. تنش‌های اخیر میانمار که از 25 اوت اوج گرفته است در کمتر از یک ماه به فرار 429 هزار مسلمان روهینگیایی به بنگلادش منجر شده است. «تیرانا حسن» رئیس بخش واکنش به بحران سازمان عفو بین‌الملل اواخر روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «این مدارک ادعاهای آنگ سان سو چی را به طور واضح نقض می‌کند. قبل از اینکه مسلمانان روهینگیا از روستاهایشان فرار کنند آتش‌سوزی در این مناطق آغاز شده بود و حتی پس از فرار آن‌ها هم ادامه دارد. به نظر می‌رسد مقامات میانمار به فرار روهینگیا راضی نشده‌اند و روستاها و خانه‌هایشان را آتش می‌زنند تا آن‌ها جایی برای بازگشت نداشته باشند». این دیپلمات آمریکایی آگاه به مسائل جنوب شرق آسیا گفت آمریکا عمیقا نگران بحران راخین و نقض حقوق بشر در آنجا است. «پاتریک مورفی» دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در یک کنفرانس تلفنی از بانکوک گفت واکنش نیروهای امنیتی میانمار به مسلمانان روهینگیا نامناسب است. او از این نیروها خواست خشونت در راخین را پایان دهند، از شهروندان محافظت کنند و ورود کمک بشردوستانه به این منطقه را تسهیل کنند. وی همچنین خواستار عمل به توصیه‌های «کوفی عنان» دبیرکل اسبق سازمان ملل متحد برای حل بحران راخین شد. اکثر مسلمانانی که از خشونت‌های راخین گریخته‌اند به اردوگاه‌های پناهجویان در منطقه بازار کوکس...
 • عفو بین الملل:به رغم ادعای سوچی آتش سوزی ها در روستاهای روهینجایی ادامه دارد
 • عفو بین‌الملل گفته است که تصاویر ماهواره‌ای و فیلم‌های ویدئویی از استان راخین نشان می‌دهند که روستاهای روهینجایی‌ها همچنان در آتش می‌سوزند و این با ادعای رهبر دوفکتوی میانمار درباره اینکه عملیات ارتش پایان یافته در تناقض است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عفو بین‌الملل مستقر در لندن گفته است که منابعی در راخین واقع در غرب میانمار مدعی‌اند که آتش سوزی‌ها از سوی برخی از اعضای نیروهای امنیتی میانمار و آشوبگران در منطقه آغاز شده‌اند. این خشونت‌ها باعث شده تا ۴۲۹ هزار روهینجایی در کمتر از یک ماه به بنگلادش بگریزند. "تیرانا حسن"، مدیر واکنش بحران عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای که اواخر روز جمعه منتشر شد، آورده است: این شواهد نشان می‌دهند که آنگ سان سوچی، رهبر دوفکتوی میانمار درباره پایان عملیات ارتش در راخین تناقض گویی کرده است. خانه‌ها و روستاهای مسلمانان روهینجایی همچنان در آتش می‌سوزند. گروه دیگری موسوم به "کمپین بین‌المللی ممنوعیت استفاده از مین‌های زمینی" در گزارشی با انتقاد از دولت میانمار در استفاده از مین‌های ضد نفر در سراسر مرز این کشور با بنگلادش که محل عبور مسلمانان روهینجایی است، آورده است: براساس شواهد موجود، مین‌های ضد نفر در مرز میان دو کشور باعث کشته شدن یا زخمی شدن آوارگان روهینجایی می‌شوند که از حملات دولت میانمار به سمت بنگلادش فرار می‌کنند. ما از دولت میانمار می‌خواهیم هرچه سریعتر این مین‌ها را خنثی کند. انتهای پیام
 • مدیریت شهری آماده تعامل با آموزش و پرورش است
 • به گزارش ایلنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مدرسه کودکان استثنایی تراب زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآوردند. محسن هاشمی (رییس شورای اسلامی شهر تهران)، حسن خلیل‌آبادی، مجید فراهانی و مرتضی الویری از اعضای شورای شهر و مصطفی سلیمی (شهردار منطقه ۳) در این مراسم حضور داشتند. محسن هاشمی در ابتدای این مراسم آغاز سال تحصیلی را به دانش‌آموزان تبریک گفت و تقارن این ایام با ایام محرم و ایام دفاع مقدس را یک توفیق الهی دانست. وی در ابتدای سخنان خود گفت: آغاز سال تحصیلی گرچه مصادف با نخستین روز پاییز است اما بهار علم و دانش محسوب می‌شود. در این بهار دانش آموزان که شکوفه‌های زیبایی ایران زمین هستند با حضور در مدارس و یادگیری علم رو به شکوفایی گام برمی‌دارند، بار اصلی این شکوفایی بر دوش معلمان گرانقدر است که از شریف‌ترین اقشار جامعه به شمار می‌آیند. وی افزود: امسال همزمانی آغاز سال تحصیلی با محرم و ایام گرامیداشت سالار شهیدان و همچنین هفته دفاع مقدس، فرصتی است برای نزدیکی و پیوند علم و ارزش‌های جامعه و همراهی تخصص و اخلاق. هاشمی در ادامه ذکر دو نکته را خطاب به دانش آموزان و معلمان ضروری دانست و اظهار داشت: به عنوان خدمتگزاری کوچک در شورای اسلامی شهر تهران و از طرف بزرگ‌مردی که دیگر در میان ما نیست ولی قلبش تا لحظه‌ی آخر برای ایران و ایرانیان به ویژه شما دانش‌آموزان و معلمان عزیز می‌تپید دو نکته را یکی خطاب به دانش آموزان و دیگری خطاب به معلمان عرض می‌کنم. محسن هاشمی رفسنجانی خطاب به دانش آموزان گفت: دانش آموزان عزیز و فرزندان گرانقدر ایران زمین، امروز شما با پدران و مادران خود و حتی همسالان شما در دهه‌های قبل، تفاوت‌های چشمگیری دارید، پیشرفت فن‌آوری و شبکه‌های ارتباطی موجب شده است تا اطلاعات و دسترسی‌های شما به اطلاعات بسیار سهل و آسان‌تر...
 • مدیریت یکپارچه شهری اقدامی ضروری درارائه خدمات آموزشی به شهروندان
 • رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم با حضور آقای نجفی شهردار تهران که ۱۰ سال سابقه وزارت آموزش و پرورش را دارند بتوانیم کمک های شایانی به ویژه در حوزه حمل ونقل به مدارس داشته باشیم. به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مدرسه "کودکان استثنایی تراب" زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآوردند. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران ، حسن خلیل آبادی ، مجید فراهانی و مرتضی الویری از جمله اعضای شورا در این مراسم بودند. مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۳ ،خانم ماجدی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۳ و نیز خانم کریمی رییس اداره دانش آموزان استثنایی شهر تهران نیز دیگر مسئولان حاضر در این مراسم بودند. محسن هاشمی در ابتدای این مراسم آغاز سال تحصیلی را به دانش آموزان تبریک گفت و تقارن این ایام با ایام محرم و ایام دفاع مقدس را یک توفیق الهی دانست. وی در ابتدای سخنان خود گفت: آغاز سال تحصیلی گرچه مصادف با نخستین روز پاییز است اما بهار علم و دانش محسوب می شود. در این بهار دانش آموزان که شکوفه های زیبایی ایران زمین هستند با حضور در مدارس و یادگیری علم رو به شکوفایی گام بر می دارند ،بار اصلی این شکوفایی بر دوش معلمان گرانقدر است که از شریف ترین اقشار جامعه به شمار می آیند. وی افزود: امسال همزمانی آغاز سال تحصیلی با محرم و ایام گرامیداشت سالار شهیدان و همچنین هفته دفاع مقدس، فرصتی است برای نزدیکی و پیوند علم و ارزشهای جامعه و همراهی تخصص و اخلاق . هاشمی در ادامه ذکر دو نکته را خطاب به دانش آموزان و معلمان ضروری دانست و اظهار داشت: به عنوان خدمتگزاری کوچک در شورای اسلامی شهر تهران و از طرف بزرگمردی که دیگر در میان ما نیست ولی قلبش تا لحظه ی آخر...
 • اجرای ۲۰ ویژه برنامه در آستانه عاشورای حسینی در مدیریت فرهنگی منطقه چهار تهران
 • همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) ۲۰ ویژه برنامه در مجموعه‌های تحت پوشش مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۴ شهرداری تهران اجرایی می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه چهار و فرهنگسرای اشراق،‌ علی رضا زند وکیلی مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار و رییس فرهنگ‌سرای اشراق؛ همزمان ایام سوگوار ی سید و سالار شهیدان با اعلام این خبر اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم الحرام 1439، ویژه‌برنامه‌های مذهبی و فرهنگی هنری با عنوان «کربلا _جاری_ست» با هدف ترویج و اشاعه ارزشهای اسلامی برگراز می‌شود.رییس فرهنگ سرای اشراق ، در تشریح ویژه برنامه‌های ایام عزاداری در مراکز فرهنگی هنری منطقه چهار گفت: این مدیریت 20 عنوان برنامه و با 70 اجرا از جمله برنامه هایی مانند؛ روایت کربلا در میدان آیینی امام حسین ع ، سوگواره حسینی، معرفت حسینی ، پرستوهای شکسته بال ؛زینت عابدان ، دخت سه ساله ، وصال یاران حسین ع ، اشک نیلوفر، نغمه های بهشتی ، شفاعت الحسین ع ، عزاداران کودک ، رد پای نور ، نمایشگاه هنر عاشورایی، خط سرخ ، سید الساجدین ، به یاد کودک سه ساله کربلا ، حریم نور و قرائت زیارت پر فیض عاشورا و...را در دستور کار خود دارد.مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار ، ویژه برنامه های جلوه مظلومیت و مکتب عاشورا را از برنامه های شاخص اعلام کرد.گفتنی است ویژه برنامه جلوه مظلومیت در قالب مسابقه در ایام محرم بین دانش آموزان با دل نوشته ، مسابقه دیواری ، شعر ، عکاسی و... برگزار خواهد شد و نیز برنامه هنری مکتب عاشورا خلق آثار هنری نقاشیخط با حضور هنرمندان منطقه خواهد بود.علاقه مندان برای شرکت در این برنامه ها می توانند به نشانی فلکه دوم تهرانپارس ، خیابان جشنواره ، فرهنگسرای اشراق مراجعه کنند.انتهای پیام/ R1010114/P1010114/S4,42/CT12
 • محسن هاشمی تاکید کرد:ضرورت ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در ارائه خدمات آموزشی
 • به گزارش جماران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مدرسه کودکان استثنایی تراب زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآوردند. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران ، حسن خلیل آبادی ، مجید فراهانی و مرتضی الویری از جمله اعضای شورا در این مراسم بودند. مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 ، خانم ماجدی مدیر آموزش و پرورش منطقه 3 و نیز خانم کریمی رییس اداره دانش آموزان استثنایی شهر تهران نیز دیگر مسئولان حاضر در این مراسم بودند. محسن هاشمی در ابتدای این مراسم آغاز سال تحصیلی را به دانش آموزان تبریک گفت و تقارن این ایام با ایام محرم و ایام دفاع مقدس را یک توفیق الهی دانست. وی در ابتدای سخنان خود گفت: آغاز سال تحصیلی گرچه مصادف با نخستین روز پاییز است؛ اما بهار علم و دانش محسوب می شود. در این بهار دانش آموزان که شکوفه های زیبایی ایران زمین هستند با حضور در مدارس و یادگیری علم رو به شکوفایی گام بر می دارند، بار اصلی این شکوفایی بر دوش معلمان گرانقدر است که از شریف ترین اقشار جامعه به شمار می آیند. وی افزود: امسال همزمانی آغاز سال تحصیلی با محرم و ایام گرامیداشت سالار شهیدان و همچنین هفته دفاع مقدس، فرصتی است برای نزدیکی و پیوند علم و ارزشهای جامعه و همراهی تخصص و اخلاق. هاشمی در ادامه ذکر دو نکته را خطاب به دانش آموزان و معلمان ضروری دانست و اظهار داشت: به عنوان خدمتگزاری کوچک در شورای اسلامی شهر تهران و از طرف بزرگمردی که دیگر در میان ما نیست ولی قلبش تا لحظه ی آخر برای ایران و ایرانیان به ویژه شما دانش آموزان و معلمان عزیز می تپید دو نکته را یکی خطاب به دانش آموزان و دیگری هطاب به معلمان عرض می کنم. محسن هاشمی رفسنجانی خطاب به دانش آموزان گفت : دانش آموزان...
 • لزوم توجه به مدارس دانش آموزان استثنایی/ضرورت ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در ارائه خدمات آموزشی
 • رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم با حضور آقای نجفی شهردار تهران که ۱۰ سال سابقه وزارت آموزش و پرورش را دارند بتوانیم در قالب مواد قانونی کمک های شایانی به ویژه در حوزه حمل ونقل به مدارس داشته باشیم. به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مدرسه "کودکان استثنایی تراب" زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآوردند. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران ، حسن خلیل آبادی ، مجید فراهانی و مرتضی الویری از جمله اعضای شورا در این مراسم بودند. مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 ، خانم ماجدی مدیر آموزش و پرورش منطقه 3 و نیز خانم کریمی رییس اداره دانش آموزان استثنایی شهر تهران نیز دیگر مسئولان حاضر در این مراسم بودند. محسن هاشمی در ابتدای این مراسم آغاز سال تحصیلی را به دانش آموزان تبریک گفت و تقارن این ایام با ایام محرم و ایام دفاع مقدس را یک توفیق الهی دانست. وی در ابتدای سخنان خود گفت: آغاز سال تحصیلی گرچه مصادف با نخستین روز پاییز است؛ اما بهار علم و دانش محسوب می شود. در این بهار دانش آموزان که شکوفه های زیبایی ایران زمین هستند با حضور در مدارس و یادگیری علم رو به شکوفایی گام بر می دارند، بار اصلی این شکوفایی بر دوش معلمان گرانقدر است که از شریف ترین اقشار جامعه به شمار می آیند. وی افزود: امسال همزمانی آغاز سال تحصیلی با محرم و ایام گرامیداشت سالار شهیدان و همچنین هفته دفاع مقدس، فرصتی است برای نزدیکی و پیوند علم و ارزشهای جامعه و همراهی تخصص و اخلاق . هاشمی در ادامه ذکر دو نکته را خطاب به دانش آموزان و معلمان ضروری دانست و اظهار داشت: به عنوان خدمتگزاری کوچک در شورای اسلامی شهر تهران و از طرف بزرگمردی که دیگر در میان ما نیست ولی قلبش تا...
 • فاصله شهرجدیدهشتگرد با امکانات شهری/نبود بودجه دلیل عدم راه اندازی سرویس اتوبوس درون شهری است
 • شهرهای جدید در حاشیه کلانشهرهای کشور با چندین هدف مهم، کاربردی و استراتژیک ایجاد شدند. اما در برخی از این شهرهای جدید هنوز زیرساخت های شهری مناسب نبوده و با استانداردهای شهرسازی فاصله دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، شهرجدید هشتگرد به دنبال طرح ملی احداث شهرک و شهرجدید توسط بخش غیردولتی احداث شد. شهرهای جدید در حاشیه کلانشهرهای کشور با چندین هدف منجمله اجرای طرح کالبدی ملی و توزیع متناسب جمعیت و اشتغال در سطح کشور در ارتباط با هدفهای استراتژیک و محدودیت منابع آب و خاک و انرژی، ایجاد مناطق مسکونی برای کارکنان یک یا چند فعالیت جدیدالاحداث اقتصادی و جمعیتی و کمک به اجرای کمی و کیفی برنامه‌های توسعه مسکن و ایجاد تعادل در بازار مسکن ایجاد شدند. اما در برخی از این شهرهای جدید هنوز زیرساخت های شهری مناسب نبوده و با استانداردهای شهرسازی فاصله دارد. شهر جدید هشتگرد بعنوان بزرگترین شهرجدید کشور و بعد از کرج دومین شهربزرگ استان البرز به شمار می رود. این شهردر دامنه جنوبی کوه های البرز و حاشیه شمال کویر مرکزی ایران «درجوار شهرقدیم هشتگرد»قرار دارد و از لحاظ آب و هوایی، بین اقلیم کوهستانی و آب و هوای نیم خشک و خشک داخلی قرار گرفته‌است. به‌علت کوهستانی بودن هشتگرد این منطقه از قدیم از بارش کافی در فصلهای بارندگی برخوردار بوده است و نوع آب و هوای این منطقه بهترین دلیل برای مهاجرت افرادی که بنا به شرایط جسمانی به دنبال مکانی برای زندگی درمنطقه ای خوش آب وهوا و دور از هیاهو می گشتند بوده و برخی از ساکنان آن را اهالی تهران تشکیل می دهند. آبیاری فضای سبز با فاضلاب موجب بروز بیماری های چشمی یکی از ساکنین شهر جدید هشتگر با بیان اینکه حدود25سال است ساکن این منطقه شده می گوید:طی این...
 • برقراری ارتباط با بیگانگان تا سال ۲۰۱۸
 • به امید کشف حیات فرازمینی و ارتباط با بیگانگان هوشمند، ستاره‌شناسان می‌خواهند پیام‌هایی را به سیارات فراخورشیدی ارسال کنند که به طور بالقوه از شرایط مناسبی برای حیات برخودارند. به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما؛ به نظر شما ارتباط با بیگانگان چگونه خواهد بود؟ دانشمندان سعی دارند تا پایان سال 2018 میلادی، پیام انسان را برای موجودات فضایی ارسال کنند!این پیام فضایی به سیاراتی ارسال می‌شود که در منطقه حیات‌پذیر منظومه‌های خود قرار دارند. با این حال بسیاری از ستاره‌شناسان با چنین ایده‌ای مخالف هستند؛ چرا که معتقدند این کار ممکن است پایانی بر زندگی بشر در کره زمین باشد. به راستی اگر گونه‌ای متخاصم از موجودات فضایی پیام ما را دریافت کند، چه سرنوشتی در انتظارمان خواهد بود؟از قدیم الایام تاکنون اسرار کیهان معمایی پیچیده برای انسان به شمار می‌رود. این اسرار در طول تاریخ با افسانه‌ها و اساطیر بسیاری آمیخته شده است.حیات‌های جدید از میلیون‌ها سال پیش در دست تکامل بوده و سیکل دائمی آفرینش، سازندگی و تحول جاودان خود را ادامه می‌دهد. آزمایش‌های بی‌شمار در نقاط گوناگون کره زمین نشان‌ می‌دهد که قشر زمین در حدود 4000 میلیون سال پیش به وجود آمد، همانطور که انسان یک میلیون سال پیش وجود داشته است. از این جریان عظیم، تنها 7000 سال از آن برای ما مشخص شده که تازه همین مقدار اندک، با جسارت‌ها و شجاعت‌های فراوان به دست آمده است. این مدت زمان کوتاه در مقام مقایسه با میلیون‌ها سال تاریخ کیهان و جهان هستی بسیار ناچیز به نظر می‌رسد.ما که نمونه خلقت و آفرینش هستیم، 400 هزار سال طول کشیده تا به قد و قامت امروزی خود رسیده‌ایم. چه کسی می‌تواند دلایل ارزنده و محکمی بر عدم وجود حیات بیگانه و یا موجودات هوشمند مشابه ما در سایر سیارات اراده دهد؟ با این تفاسیر به هیچ وجه نمی‌توان شانس وجود حیات و یا...
 • فیلم هایی که در تابستان ۲۰۱۸ خواهیم دید
 • خبرگزاري آريا - روزنامه باني فيلم: هاليوودي ها از حالا براي تابستان سال آينده خيز برداشته اند. استوديوها تند و تيز دارند دنباله فيلم هاي عامه پسند پُرمشتري سال هاي گذشته را آماده مي کنند. هر چند تابستان 2017 از لحاظ فروش با تابستان قبل حدود 35 درصد کاهش پيدا کرده بود اما سازندگان باهوش تجارت هاليوود گفته اند تابستان 2018 تلافي خواهند کرد!ببينيم چه دنباله هايي در دست ساخت است:«انتقامجويان: جنگ بي پايان»Avengers: Infinity Warابرقهرمانان دو سري قبل «مارول» اين بار هم وارد حوادثي غير قابل تصور مي شوند… بازيگران به ترتيب کريس پرات (استاد لُرد)، رابرت و آني جونيور (آيرن من ـ مرد آهني)، کريس همزورث (ثور)، بندکيت کامبربچ (دکتر استرنج)، جرمي رنر (هاکي)، کريس ايونز (کاپيتان آمريکا)، اسکارلت جوهانسن (بيوه سياه)، تام هالند (اسپايدرمن) و جاش برولين (تانوس) مي خواهند کماکان زمين را از شر دشمنان نجات دهند.فيلم اول «انتقامجويان» در سال 2012 به نمايش در آمد و دومين آن با عنوان «انتقامجويان:‌ عصر اولتران» که در سال 2015 رکورد فروش به دست آورد. «انتقامجويان: جنگ بي پايان» را برادران روسو (آنتوني و جو) کارگرداني مي کنند (تاريخ نمايش: 4 مه).«جنگ ستارگان: فيلم هان سولو»Star Wars: Han Solo Filmدر اين وسترن فضايي از مجموعه محبوب «جنگ ستارگان» ـ که هنوز عنوان درستي ندارد ـ شخصيت اصلي ماجرا «هان سولو» را از سري فيلم هاي گذشته به قرض گرفته اند. سناريو را به درخواست خالق «جنگ ستارگان» جورج لوکاس به عهده لارنس و جان کازدان گذاشته اند. کلينت هاوارد نقش «هان سولو»‌ را دارد و برادر او ران هاوارد کارگرداني را انجام مي دهد (تاريخ نمايش: 25 مه).«ددپول 2» ـ Deadpool 2فيلم نخست اين ابرقهرمان کميک هاي «مارول» در سال 2016 هم تماشاگران را راضي کرد و هم منتقدان را… اين بار هم در پوشش تمام و بدن سرخ پوشيده از سلاح هاي مختلف. به نبرد بر مي...
 • احتمال محرومیت طارمی از حضور در جام جهانی ۲۰۱۸
 • کارشناس امور بین‌الملل گفت که با شرایط موجود احتمال اینکه مهدی طارمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از دست دهد وجود دارد. امیر صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره محرومیت 4 ماهه مهدی طارمی و محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی اظهار داشت: طبق رای صادره محرومیت مهدی طارمی از زمان ابلاغ رای (روز جمعه 31 شهریور) اعمال می‌شود و باشگاه پرسپولیس 21 روز فرصت دارد به این رای اعتراض و به دادگاه عالی ورزش (CAS) شکایت کند. گرفتن حکم تعلیق موقت براى بازى کردن طارمى خیلى ساده نخواهد بود و احتمال اینکه CAS این موضوع را نپذیرد وجود دارد.این کارشناس امور بین‌الملل ادامه داد: اگر پرسپولیس می‌خواهد از طارمی در بازی روز سه‌شنبه هفته جاری با الهلال استفاده کند، باید هر چه سریع‌تر به رای اعتراض کند و دستور موقت بگیرد تا طارمی بتواند بازی کند اما این موضوع ممکن است تبعانی هم برای این مهاجم در پی داشته باشد.صدیقی عنوان کرد: در صورتی که دستور موقت صادر شود، پرونده به دادگاه عالی ورزش می‌رود که این پروسه زمان‌بر است و ممکن است تا بهمن یا اسفند سال 96 طول بکشد. با توجه به اینکه احتمال عدم پیروزی باشگاه پرسپولیس در دادگاه عالی ورزش وجود دارد اگر از این زمان بخواهد محرومیت طارمی اعمال شود در واقع این مهاجم ممکن است جام جهانی 2018 که خرداد سال 97 برگزار می‌شود را از دست دهد.وی گفت: باشگاه پرسپولیس باید با در نظر گرفتن تمام جوانب بهترین راهکار را انتخاب کند تا هم خود و هم طارمی کمترین ضرر را ببینند.انتهای پیام/ R1015135/P1015135/S3,27/CT1
 • آیفون های ۲۰۱۸ اپل با کدام ویژگی خودنمایی می کنند
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا،مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo) یکی از تحلیلگران معروف این موسسه معتقد است که تمامی آیفون های ۲۰۱۸ اپل با تکنولوژی فیس آی دی (Face ID) به بازار عرضه خواهند شد. این تحلیلگر در ادامه توضیح می‌دهد که البته اپل همچنان بر روی راه حل قرارگیری اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش کار خواهد کرد، اما موانع سخت تکنولوژیکی زیادی بر سر راه این فناوری قرار دارد. مینگ چی کو می‌گوید که آیفون های ۲۰۱۸ اپل با دوربین TrueDepth خودنمایی خواهند کرد تا بتوانند از ویژگی فیس آی دی پشتیبانی کنند. احتمالا این دوربین‌ها چیزی شبیه به دوربین‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس است، اما ظاهرا با ارتقاهایی که بتواند جهش مثبت آن را نشان دهد. دوربین TrueDepth می‌تواند برنامه‌های نوآورانه زیادی را خلق کند که فیس آی دی یکی از مهمترین آنهاست. در حالی که فیس آی دی در سال ۲۰۱۷ تنها به گوشی آیفون ایکس ختم می‌شود، اما چی کو معتقد است که به دلیل مشکلات موجود بر سر راه استفاده از سنسور اثر انگشت تعبیه شده در زیر صفحه نمایش، همه مدل‌های آیفون ۲۰۱۸ از این ویژگی بهره خواهند برد. از صحبت‌های مینگ چی کو می‌توان برداشت کرد که اپل شاید چندان هم برای استفاده از ویژگی فیس آی دی در آیفون های ۲۰۱۸ خود راضی نباشد، اما شاید وجود دو نکته کلیدی این کمپانی را مجبور به این کار کند. در درجه اول اپل هنوز بازخورد مشتریان خود از ویژگی فیس آی دی را دریافت نکرده است. استقبال یا عدم استقبال کاربران از آیفون ایکس اپل می‌تواند تصمیم این کمپانی را برای ادامه این مسیر مشخص‌تر کند و البته نکته دومی نیز وجود دارد؛ هنوز بر سر راه استفاده از تکنولوژی اسکنر اثر انگشت تعبیه شده در زیر نمایشگر گوشی، مشکلاتی دیده می‌شود. یکی از مهمترین مسایل پیش رو...
 • ۲۰۱۸ فناوری تشخیص چهره برای همه مدل های آیفون
 • میزآنلاین>گزارش - همشهری آنلاین:احتمالا در سال ۲۰۱۸ همه مدل‌های آیفون از فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی استفاده خواهند کرد. در حالی که هنوز آیفون 10 به دست مشتری‌ها نرسیده، آنالیزور شایعه ساز شرکت KGI مینگ چی کو گفته که مدل‌های آیفون در سال 2018 از فناوری تشخیص چهره استفاده خواهند کرد. او درباره این شایعه مطلبی را منتشر کرد و اشاره داشته که اگر از تشخیص چهره در آیفون 10 استقبال خوبی شود، اپل ممکن است برای تمامی آیفون‌هایی که در سال 2018 می‌سازد از این فناوری استفاده کند. به گفته مینگ یکی از دلایلی که اپل می‌خواهد بیخیال حسگر اثر انگشت شود، نحوه جاسازی شده این حسگر در صفحه نمایش است. همچنین استفاده از حسگر باعث می‌شود که گوشی ضخیم‌تر و در صورت استفاده زیاد ممکن است حسگر انگشت دقت خود را از دست بدهد. منبع: gadgetsnow در همین زمینه: ساخت آیفون ۱۰ چقدر برای اپل هزینه دارد؟ آیفون ۸ پلاس محبوب تر از از آیفون X مقایسه ویژگی‌های سه گوشی جدید اپل آیفون ۹ کجا رفت؟ درباره رونمایی اپل واچ سری ۳ آیفون ۱۰ معرفی شد
 • آغاز فروش هیوندا النترای ۲۰۱۸ در ایران جدول
 • شرکت کرمان موتور نماینده رسمی هیوندا در ایران پیش فروش هیوندای النترای 2018 را آغاز کرد.به گزارش عصر ایران مبلغ فروش این خودرو با نوع فول 155 میلیون تومان می باشد که مبلغ 2.5 میلیون برای خریداران تخفیف از سوی شرکت در نظر گرفته شده است.زمان تحویل این خودرو بهمن 96 بوده و سود مشارکت برای مبلغ پیش پرداخت 70 میلیون تومانی آن نیز 18 درصد اعلام شده است.برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید
 • اولین حضور دانشگاه های شریف و تهران در رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو اس ۲۰۱۸
 • سرپرست پایگاه استنادی علوم استنادی جهان اسلام گفت: بر اساس رتبه بندی جهانی استخدام فارغ التحصیلان کیو اس سال ۲۰۱۸، دانشگاه صنعتی شریف و تهران نخستین بار در این رتبه بندی حضور دارند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره روابط عمومی و همکاری‌های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، محمدجواد دهقانی افزود: نتایج رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان سال ۲۰۱۸ کیو اس منتشر شد و دو دانشگاه صنعتی شریف و تهران نخستین بار در جمع ۴۹۴ دانشگاه برتر جهان در این حوزه قرار گرفتند.وی به ۵ شاخص رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو اس اشاره کرد و گفت: روش شناسی رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو اس بر اساس ۵ شاخص نظرسنجی کارفرمایان، خروجی فارغ التحصیلان، مشارک با کارفرمایان نسبت به اعضای هیئت علمی، مشارکت کارفرما / دانشجو و نسبت استخدام فارغ التحصیلان صورت می‌گیرد و این رتبه بندی مشخص می‌کند که کدام دانشگاه بیشترین کمک را به فارغ التحصیلان خود برای تامین شغل ارائه می‌دهد.سرپرست ISC افزود: کیو اس دومین سال متوالی این ارزیابی را در سطح دنیا منتشر کرده است و در اولین سال این رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه در سطح دنیا در این ارزیابی قرار گرفتند که این تعداد در سال ۲۰۱۸ به ۴۹۴ دانشگاه متعلق به ۶۵ کشور ارتقا پیدا کرد و بدین ترتیب دانشگاه‌های بیشتری توانسته اند در این ارزیابی قرار گیرند.وی گفت: دانشگاه استنفورد، دانشگاه کالیفرنیا - لس آنجلس و دانشگاه هاروارد به ترتیب ۳ دانشگاه برتر دنیا در این رتبه بندی معرفی شدند.دهقانی افزود: در قاره آسیا نیز دانشگاه تسینگوآ، توکیو و هنگ کنگ به عنوان ۳ دانشگاه برتر آسیا معرفی شدند که به ترتیب در جایگاه‌های ۱۰، ۱۴ و ۲۰ جهان قرار گرفتند و ۲ دانشگاه صنعتی شریف و تهران نیز در آسیا موفق به کسب رتبه در بازه ۱۱۷ - ۶۴ شدند.
 • آتش سوزی مرگبار در هتل
 • به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، این درحالی بود که آتش‌نشان‌ها و نیروهای امدادی در عملیاتی چهارساعته بیش از400 نفر از مسافران و خدمه را به بیرون انتقال دادند. به گفته شاهدان عینی، همچنان که آتش به قسمت‌های مختلف ساختمان گسترش پیدا می‌کرد، زنان، مردان و کودکان گرفتار درمیان شعله‌های سرکش، از پنجره‌های بیرون پریدند. حال آنکه نیروهای آتش‌نشانی با گستردن تشک‌های نجات در پایین ساختمان ازکشته شدن آنها جلوگیری کردند. به گفته مسئولان محلی، حریق بسرعت از ساختمان هتل به چهار خودروی پارک شده در نزدیکی این ساختمان نیز سرایت کرده بود که سرانجام مهارشد. در این حادثه دو نفر ازخدمه هتل جان باخته‌اند. مقام‌های محلی نیز اعلام کردند بیش از ۴۰۰ نفر از جمله ۶۱ کودک از ساختمان هتل نجات یافتند. ایران 110
 • عکس/آتش سوزی در خیابان سعدی
 • عصر روز گذشته نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی تهران آتش سوزی در یک ساختمان خالی از سکنه در خیابان سعدی را مهار کردند. منبع: 125 ارسال به تلگرام
 • ۷۹۹ ۱ آتش سوزی گریبان گیر فراری F۱۲ شد
 • خبرگزاري آريا - فرقي نمي کند که شتابگيري فوق العاده آنها باشد يا يک تصادف کوچک، ورود به جاده خاکي باشد يا غرش موتور بعد از بيداري؛ اتومبيل هاي اسپورت و سوپر اسپورت همواره در کانون توجه قرار گرفته و کوچک ترين اتفاقات مربوط به آنها معمولا سوژه علاقه مندان و رسانه ها مي شود. حال اگر يکي از خودروهاي گران قيمت متعلق به اين دسته - مخصوصا با برند فراري - نابود شود، يقينا تمام نشريات به اتفاق رخ داده خواهند پرداخت.در آخرين مورد از حوادث اين چنيني، فراري F12 TDF در آلمان به خاطر آتش سوزي با خاکستر يکسان شده است. آنطور که رسانه هاي محلي گزارش کرده اند، خوشبختانه در اين اتفاق ناگوار کسي آسيب نديده و سرنشين يا سرنشينان قبل از گسترش آتش موفق به خروج از خودرو شده اند.بنا بر گزارش ها، اين خودروي ايتاليايي در حال حرکت در اتوبان بوده که ناگهان راننده متوجه خروج دودهاي غير عادي از اتومبيل گران قيمت خود مي شود. بعد از توقف در حاشيه اتوبان، راننده با آتش نشاني تماس مي گيرد اما قبل از رسيدن نيروهاي امدادي، ديگر چيزي جز خاکستر از خودرو باقي نمانده بود. تصاوير انتشار يافته از اين فراري نگون بخت به خوبي گوياي عمق فاجعه بوده و نشان مي دهند که شدت حريق در چه حدي بوده است.بر اساس برنامه ريزي هاي فراري فقط 799 دستگاه از F12 TDF توليد مي شود. در حال حاضر مارانلويي ها در حال تحويل آخرين سفارش ها از اين خودروي هيجان انگيز هستند. يکي از مشتريان معروف F12 TDF و در کل فراري ستاره اين روزهاي جهان فوتبال يعني کريستيانو رونالدو است که علاقه خاصي به خودروهاي اسپورت و سوپر اسپورت داشته و به غير از اين مدل انواع ساخته هاي لامبورگيني و بوگاتي را نيز در کلکسيون خود گردآوري نموده است.به هر ترتيب با اين اتفاق...
 • رد پای انسانی علت آتش سوزی در جنگل های شرق گلستان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز گرگان؛ مدیر کل منابع طبیعی گلستان در مورد علت آتش سوزی در جنگل های شرق گلستان گفت: در هر دو آتش سوزی عامل انسانی موجب شروع آتش بود. قزلسفلو درباره آخرین وضعیت آتش سوزی‌ها گفت: آتش جنگل‌های شهرستان کلاله، ساعت ۸ دیشب به طور کامل اطفاء شد، اما متاسفانه بیش از ۱۵ هکتار از جنگل‌های دست کاشت خسارت دید. همچنین در آتش سوزی روز پنج شنبه در شهرستان مراوه تپه به بیش از ۵۰ هکتار از جنگل‌های سوزنی برگ و دست کاشت این شهرستان خسارت و لطمه زیاد وارد شد. انتهای پیام/م آتش سوزی در جنگل های گلستان
 • آتش سوزی یک واحد تجاری در مرکز شهر رشت
 • یک مغازه فروش کیف و کفش در خیابان علم الهدی شهر رشت طعمه حریق شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت امروز گفت : یک مغازه فروش کیف وکفش در خیابان علم الهدی رشت هنگام تعمیر آتش گرفت که ۴۱ آتش‌ نشان با ۱۳ خودروی اطفای حریق از ۵ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند که بعد از 5 دقیقه آتش را مهار و از سرایت آن به واحدهای تجاری دیگر جلوگیری کردند.شهرام مومنی بی احتیاطی چند کارگر در زمان استفاده از دستگاه فرز و پرتاب اخگرهای آن بر روی سقف کاذب ، چوب و کاغذهای انباشته شده در بالکن این واحد تجاری را علت این حادثه آتش سوزی اعلام کرد.وی با بیان اینکه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید افزود : خسارت مالی آتش سوزی یک واحد تجاری در مرکز شهر رشت در دست بررسی است.
 • آتش سوزی مجدد در جنگل های کلاله
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز گرگان، نصرت برزگر فرماندار کلاله دقایقی قبل در منطقه دهستان عرب داغ اعلام کرد: از عصر امروز نقطه دیگری از جنگل های دست کاشت سوزنی برگ ارتفاعات قرانکی جنگل مجدد دچار حریق شده است. رئیس مدیریت بحران کلاله نیز اضافه کرد: نیروهای منابع طبیعی و مردم روستاهای اطراف در حال مهار و اطفای آتش هستند.دیروز و روز پنج شنبه هم در این منظقه آتش سوزی رخ داده است. بر اثر این آتش سوزی ها 15 هکتار از مناطق جنگلی این شهرستان خسارت دیده است. آتش سوزی دوبارهجنگل های کلاله
 • آتش سوزی جنگل های گلستان مهار شد
 • مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: آتش سوزی در جنگل‌های منطقه دروازه علی رامیان و دهستان عرب داغ کلاله با تلاش نیروهای امدادی و مردم مهار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ابوطالب قزل سفلو افزود: وسعت آتش سوزی در کلاله 4 هکتار و در رامیان 2 هکتار برآورد شده است.وی گفت: عامل اکثر آتش سوزی ها انسانی است و این احتمال هم وجود دارد که به عمد رخ داده باشد.قزل سفلو با اشاره به اینکه در برخی از مناطق استان تا 4 ماه بارش باران نداشته ایم، افزود: علت گسترش برخی از آتش سوزی ها نیز خشک بودن جنگل هاست.مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: برگ سوزنی درختان و صعب العبور بودن مناطقی که آتش گرفته اند کار مهار را با کندی مواجه کرده بود.قزل سفلو افزود: تجهیزات اطفای حریق استان گلستان در حد بضاعت کشوری است، اما همین تجهیزات موجود نیز نیازمند تعمیر و نوسازی است.نصرت برزگر فرماندار کلاله هم گفت: با توجه به آتش سوزی های اخیر اگر نیروی انسانی متخصص و تجهیزات فنی اطفای حریق مناسب با وضعیت جغرافیایی گلستان تامین نشود در صورت رخ دادن آتش سوزی در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.در آتش سوزی روز گذشته در کلاله به دلیل صعب العبور بودن محل آتش سوزی، از بالگرد هلال احمر برای خاموش کردن آتش استفاده شد.در 4 روز گذشته در 3 نقطه کلاله، مراوه تپه و رامیان در مجموع بیش از 70 هکتار از جنگل های سوزنی برگ طعمه حریق شده است.
 • تعطیلی پنجشنبه مدارس فرصت یا تهدید
 • در این مطلب به قلم لیلا غضنفری آمده است: براساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، امسال حدود یک میلیون و 400 هزار کلاس اولی وارد مدارس می شوند.یکی از مسائلی که همواره با شروع سال تحصیلی بر سر زبانها جاری می‌شود تعطیلی پنجشنبه‌ها در مدارس است. طرحی که در بین والدین نیز مانند مسئولان، منتقدان و موافقانی دارد. از سال 89 وزیر وقت آموزش وپرورش پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه ها را با هدف اینکه دانش آموزان یک روز را در کنار والدین خود، سپری کنند، مطرح کرد و این موضوع با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش با تعطیلی مدارس ابتدایی و در مرحله بعدی با تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی در روزهای پنجشنبه همراه شد. از اجرای طرح تعطیلی روز پنجشنبه دبستانها حدود 6 سال می گذرد. این طرح ابتدا در تعدادی از مدارس به صورت داوطلبانه اجرا شد و از ابتدای مهر 90 نیز اجرای آن برای مدارس ابتدایی اجباری و برای مدارس راهنمایی و دبیرستان اختیاری گردید. اکنون روز پنجشنبه در تمامی مدارس ابتدایی و80 درصد مدارس راهنمایی و دبیرستان تعطیل است و برای سال تحصیلی آینده تمامی مدارس اعم از دبستان، راهنمایی ودبیرستان تعطیل می شوند. نکته قابل تأملی که در این زمینه وجود دارد این است که نگاه به تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه در طول این یک سال به تدریج تغییر کرد و در حال حاضر بسیاری از خانواده ها، اولیای مدارس وحتی برخی کارشناسان آموزشی این تعطیلی را فرصتی برای تحکیم خانواده، مطالعات آزاد دانش آموز و معلم، دور هم جمع شدن اعضای خانواده، کاهش بار ترافیک و هزینه های مدارس و... می دانند. البته ناگفته پیداست هنوز در اجرای این طرح انتقاداتی وجود دارد که از جمله آن می توان به اجرا نشدن این طرح در بسیاری از مدارس ابتدایی غیرانتفاعی و همچنین نامتناسب بودن حجم کتابهای درسی و برنامه...
 • طارمی و فرصت چهارماهه برای قهرمان شدن
 • به گزارش پارس نیوز، چهارماه زمان خوبی برای مهدی طارمی است برای فکر کردن به تعهد و تمرکزی که برای تبدیل شدن به ستاره ای ماندگار به آن نیاز دارد. پرده اول: روزی روزگاری مهدی طارمی نوشتن از مهدی طارمی به دشواری نوشتن غزلی عاشقانه و تلخ است. یک لاواستوری با پایانی تراژیک. باید فیلم را عقب کشید تا جایی در میانه های سال 93، آنجایی که حمید درخشان تیمش را بدون مهاجم به میدان دربی فرستاده بود. استقلال یک بر صفر با گل شهباززاده جلو افتاد و چاره ای نبود جز اضافه شدن مهاجم به ترکیب... عباس زاده مغضوب کادرفنی بود والا شاید هرگز آن روز ، تولدی رخ نمی داد. چاره ای نبود اما طارمی به زمین آمد و داستان تازه ای را رقم زد: پرسپولیس دربی را برد او گل نزد اما آنقدر عالی بود که تبدیل به مهاجم اول تیمش شود و شماره 9 را روی آن پیراهن نازک شماره 17 به تن کند. قبل از آن اما او برای تبدیل شدن به ستاره محبوب میلیون ها ایرانی دست به کار شد، 7 گل برای پرسپولیس در لیگ و البته یک گل جذاب و به یادماندنی به الهلال عربستان در لیگ قهرمانان کار را برای ستاره تمام کرد. او انگار همه چیز داشت برای تیمی که سال ها بود در به در دنبال ستاره ای بزرگ می گشت. در میان اعداد مقدس پرسپولیسی ها 7،8،17،16،5،6، 10 جای خالی یک عدد احساس می شد و آن شماره 9 بود که ستاره تازه متولد شده آن را به تن کرد. او در اولین قدم هایش به عنوان ستاره 16 گل در لیگ برترو 2 گل در جام حذفی زد و این کافی بود برای تبدیل شدن به محبوب ترین مرد تیمی که هوادارانش همیشه دلبسته آقای گل هایشان بوده اند. پرده اول داستان زندگی طارمی مملو...