هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان از امروز (سه شنبه) در سالن «گایشی هال» شهر ناگویا ژاپن آغاز شد.

در دومین دیدار روز نخست این رقابت ها تیم های ایران و ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند که ملی پوشان کشورمان سه بر دو به پیروزی رسیدند تا دو امتیاز ارزشمند مسابقه نخست را به دست آورند.

تیم ایران در ست‌های دوم و چهارم این مسابقه ۲۵ بر ۲۳ و ۳۱ بر ۲۹ مغلوب ایتالیا شد اما در ست های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۸ بر ۲۶ و ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند تا در نخستین گام جام قهرمانان مردان جهان فاتح میدان باشند.

ایگور کولاکوویچ در ابتدای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی بور، سامان فائزی، مهدی مرندی برای دریافت و مصطفی حیدری برای توپ گیری استفاده کرد.

لورنزو بلنجینی سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا نیز در ابتدای این مسابقه از ترکیب لوکا وتوری، سیمونه جیانلی، فابیو بالاسو، دانیله ماتزونه، فیلیپو لانزا، متئو پیانو و اولگ آنتونوف استفاده کرد.
پائولو تورسی از برزیل و آندری زنوویچ از روسیه داوران اول و دوم دیدار ایران و ایتالیا بودند.

نخستین امتیاز ست نخست به تیم ایتالیا رسید. در امتیاز دوم دو تیم برابر شدند. سپس تیم ایران سه امتیاز متوالی به دست آورد. در امتیاز ۵ بر ۴ به سود ایران کولاکوویچ درخواست ویدیو چک کرد که پوئن ایتالیا تایید شد. وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۷ به ایران رسید. رقابت دو تیم در ادامه این ست بسیار نزدیک به هم پیش رفت. وقت استراحت دوم فنی نیز ۱۶ بر ۱۴ به تیم ایران رسید تا ملی پوشان کم کم امتیازهای خود را نسبت به حریف افزایش دهند. در امتیاز ۲۱ بر ۱۷ به سود ایران سرمربی ایتالیا وقت استراحت درخواست کرد. در نهایت ست نخست این مسابقه با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران به پایان رسید.

ملی پوشان کشورمان در ست نخست ۱۰ امتیاز از اسپک، یک امتیاز دفاع، دو امتیاز سرویس و ۱۲ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایتالیا به دست آوردند. عملکرد ایتالیا در ست نخست در دفاع بهتر از ایران بود که چهار امتیاز به دست آورد. لاجوردی پوشان ۹ امتیاز از اسپک، دو امتیاز سرویس و ۴ امتیاز از اشتباهات فردی بازیکنان ایران به دست آوردند.

تیم ایران در ابتدای ست دوم، دو امتیاز متوالی ازا اسپک غفور و دفاع موسوی به دست آورد. ترکیب تیم ایران در این ست تغییری نداشت و وقت استراحت فنی نخست نیز ۸ بر ۶ به ایران رسید. در امتیاز ۱۲ بر ۱۱ به سود ایران کولاکوویچ درخواست ویدیو چک داد که داور به دلیل اشتباه خودش دستور تکرار رالی این پوئن داد. سپس ایتالیا یک امتیاز گرفت و دو تیم برابر شدند. وقت استراحت دوم فنی به تیم ایتالیا رسید. در ادامه این ست رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم پیش رفت و در امتیاز ۲۳ بر ۲۳ سرمربی ایتالیا وقت استراحت درخواست کرد. سپس ایتالیا امتیاز سرویس گرفت تا ایگور وقت استراحت درخواست کند. در نهایت ایتالیا ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسید تا نتیجه این دیدار در ست شماری یک بر یک برابر شوند.

در ست دوم تیم ایتالیا ۱۸ امتیاز از سرویس به دست آورد که عملکرد بسیار خوبی از این تیم بود. سه امتیاز از دفاع، یک امتیاز سرویس و سه امتیاز از اشتباهات تیم ایران، مجموع ۲۵ امتیاز ست دوم ایتالیا را تشکیل داد. تیم ایران در ست دوم ۱۳ امتیاز از اسپک، دو امتیاز دفاع و هشت امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایتالیا به دست آورد. در ست دوم فرهاد سال افزون و رضا قرا نیز برای تیم ایران به میدان آمدند.

ست سوم با کسب امتیاز ایتالیا شروع شد. رقابت دو تیم همانند دو ست دیگر بسیار نزدیک به هم پیش رفت و وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۷ به ایران رسید. سامان فائزی در ابتدای این ست عملکرد خوبی داشت. وقت استراحت دوم این ست نیز ۱۶ بر ۱۵ به ایران رسید. ناهماهنگی بین بازیکنان ایران سه امتیاز برای ایتالیا به همراه داشت تا در امتیاز ۱۸ بر ۱۶ به سود ایتالیا، کولاکوویچ وقت استراحت درخواست کند. جولیو سابی بازیکن شماره ۱۸ ایتالیا که در ست اول و سوم به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد، عملکرد خوبی در این ست داشت. ایران سه امتیاز متوالی به دست آورد و در امتیاز ۲۲ ایران با ایتالیا برابر شدند تا سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت دهد. رقابت دو تیم در پوئن های پایانی بسیار حساس شد و در نهایت تیم ایران ۲۸ بر ۲۶ فاتح این ست شد تا در ست شماری دو بر یک پیش بیافتد و نخستین امتیاز جدول این رقابت ها را کسب کند. فرهاد سال افزون، رضا قرا و محمد جواد معنوی نژاد در این ست به میدان آمدند.

در ست چهارم نخستین امتیاز به تیم ایتالیا رسید و سپس ایران یک امتیاز به دست آورد. بعد از تساوی دوتیم در امتیاز چهارم، سه اسپک تیم ایران به اوت رفت تا ایتالیا ۷ بر ۴ پیش بیافتد. وقت استراحت فنی نخست این ست ۸ بر ۵ به ایتالیا رسید. سرویس های اولگ آنتونوف دریافت ایران را در این ست با مشکل روبرو کرد و اختلاف را به چهار امتیاز رساند. ایران دو امتیاز اختلاف خود با ایتالیا را جبران کرد تا وقت استراحت فنی دوم این ست ۱۶ بر ۱۴ به ایتالیا برسد. ایتالیایی ها از امتیاز ۱۰ این ست با انجام حرکات نمایشی و خوشحالی رو به زمین ایران، جنگ روانی را علیه تیم ایران شروع کردند. در امتیاز ۱۷ دو تیم برابر شدند تا سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت کند. در امتیاز ۲۰ بر ۱۸ به سود ایتالیا و بعد از کسب سه امتیاز متوالی از سوی لاجوردی پوشان، ایگور درخواست وقت استراحت کرد. سرویس رضا قرا امتیاز بیستم را برای ایران همراه داشت تا دو تیم برابر شوند. بازی در پوئن های پایانی این ست نفسگیر و سنگین بود، در نهایت این ست با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ به سود ایتالیا به پایان رسید تا دو تیم ۲ بر ۲ در ست شماری برابر شوند.

در ست پنجم بازیکنان تیم ایران با ارائه نمایشی تماشاگر پسند برتری خود را در میدان به تیم ایتالیا تحمیل کردند تا ملی پوشان ایران ۱۵ بر ۱۱ فاتح این جدال سخت باشند و در نهایت سه بر دو برنده جدال ستارگان آریایی برابر لاجوردی پوشان ایتالیا شوند تا جبران شکست لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ نیز اینگونه رقم خورده باشد.

تیم ملی والیبال ایران فردا (چهارشنبه) در دومین دیدار خود به مصاف آمریکا می رود که این مسابقه نیز از ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه به وقت تهران شروع می شود.

در نخستین دیدار امروز این رقابت ها برزیل سه بر صفر فرانسه را شکست داد و تیم های ژاپن و آمریکا نیز در دیدار سوم و پایانی روز نخست این رقابت ها به مصاف یکدیگر می روند.

نود

کلیدواژه: وقت استراحت فنی نخست | وقت استراحت درخواست | امتیاز از اشتباهات | سرمربی ایتالیا | تیم ایتالیا | امتیاز متوالی | ایران رسید | ایتالیا رسید | امتیاز سرویس | رقابت ها | تیم ایران | دو تیم برابر | رقابت دو تیم | سود ایران | دست آورد | برابر شدند | دو امتیاز | یک امتیاز | ملی پوشان | سه امتیاز | ست نخست | ست دوم

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۳۸۰۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • تحلیلگران بزرگ جهان فوتبال مشخص کردند از بین این ۱۴ تیم بهترین خط تهاجمی جهان متعلق به کدام است
 • خبرگزاري آريا - با افزوده شدن نيمار و کيليان امباپه به خط حمله پاريسن ژرمن، مي‌توان انتظار سمي‌ترين خط حمله اروپا در سال 2018 را داشت.سرويس ورزش مشرق- باشگاه‌هاي مطرح اروپا هميشه داراي بهترين خطوط تهاجمي دنيا بوده‌اند. بازيکناني که در کنار هم، ماندگارترين مثلث‌هاي دنياي فوتبال را شکل دادند. گزارش حاضر، به بررسي 14 مثلث تهاجمي باشگاه‌هاي اروپا مي‌پردازد.پاريسن ژرمن (9.5 از 10) / تحليلگر: آدام وايتوقتي پاريسن ژرمن 222 ميليون يورو براي نيمار پرداخت کرد، نه تنها رکورد گران‌قيمت‌ترين بازيکن تاريخ را زد که يکي از بهترين و موفق‌ترين خطوط حمله تاريخ فوتبال را هم نابود کرد: خط حمله بارسلونا موسوم به MSN. اين خط حمله، طي سه سال اخير، يکي از ترسناک‌ترين مثلث‌هاي تهاجمي اروپا و جهان بود که با عزيمت نيمار به تيم پاريسي، يکي از طلايي‌ترين اضلاع خود را از دست داد. اندکي بعد، کيليان امباپه پديده موناکو خريداري شد و با اين حساب، با خلق مثلث MCN (امباپه، کاواني، و نيمار) قوي‌ترين خط حمله حال حاضر اروپا -البته فعلا بر روي کاغذ- به وجود آمد. لذا، نمره اين مثلث، 9.5 از 10 خواهد بود.شايد بتوان بهترين تعريف در مورد کيليان امباپه را از زبان آرسن ونگر که يک استعدادشناس است شنيد: "او مي‌تواند پله‌يِ بعدي باشد؛ همه چيز دارد. سرعت وحشتناک، تمام‌کنندگي عالي، و توانايي تغيير مسير و حرکت در يک لحظه».حال اين استعداد ناب نوظهور فوتبال، در کنار جادوگري نيمار و حرکات نينجاوار کاواني، توان خلق يکي از بهترين خطوط حمله دنياي فوتبال را دارد. با توجه به اينکه کاواني امسال کاملا با کاواني سال گذشته تفاوت پيدا کرده، و نيمار و امباپه هم در اوج قرار دارند، مي‌توان باران گل را از اين مثلث که 465 ميليون يورو مي‌ارزد، انتظار داشت. اما دو مشکل هم بر سر راه وجود دارد: اختلاف کنوني نيمار و کاواني که در صورت کنترل نشدن مي‌تواند جرقه...
 • ثبت نام جمعی از قهرمانان المپیک و جهان برای حضور در کمیسیون ورزشکاران
 • متقاضیان حضور در کمیسیون ورزشکاران، تا پایان وقت اداری فردا فرصت ثبت‌نام دارند. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، دومین انتخابات کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی، روز ۱۲ مهر ماه برگزار خواهد شد. تاکنون ۱۵ ورزشکار برای عضویت در کمیسیون ورزشکاران ثبت‌نام کرده‌اند و آخرین مهلت ثبت‌نام نیز پایان وقت اداری روز سه شنبه چهارم مهر ماه خواهد بود. پس از ثبت‌نام از کاندیداها، انتخابات این کمیسیون روز ۱۲ مهرماه برگزار می‌شود و نفرات واجد شرایط رأی دادن، از طریق سامانه پیامکی به کاندیداهای مورد نظر خود رأی خواهند داد. اسامی نفراتی که تاکنون برای عضویت در کمیسیون ورزشکاران ثبت‌نام کرده‌اند به شرح زیر است: کشتی آزاد: ۱- حسن رحیمی (تهران ۲- کمیل قاسمی (مازندران) ۳- مسعود اسماعیل پور (مازندران) ۴- حسن یزدانی (مازندران) کشتی فرنگی: ۱- قاسم رضایی (مازندران) ۲- سعید عبدولی (خوزستان) ۳- مهدی علیاری (تهران) ۴- محمدعلی گرایی (فارس) کشتی پهلوانی و ساحلی: ۱- جابر صادق زاده (مازندران) ۲ – امید حسن تبار (مازندران) آلیش بانوان: ۱- یگانه غریب گشته (یزد) ۲- زهرا رهنما (خراسان رضوی) ۳- ندا خانی (تهران) گراپلینگ بانوان: ۱- میمنت قاسم آبادی (خراسان رضوی) ۲- نگین احمدی پویا (کرمانشاه) انتهای پیام
 • تصاویر دومین بنای خشتی بزرگ جهان در کرمان
 • چند رسانه‌ای>عکس - ارگ «راین» به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان با وسعتی بیش از ۲۲هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم است که در جنوب غربی شهر کنونی راین در استان کرمان قرار گرفته است. قدمت ارگ راین به دوره ساسانیان بر می‌گردد، این ارگ از بخش هایی مانند بازار، اصطبل (تابستانی و زمستانی)، زورخانه، خانه‌های اعیانی و محله عامه نشین، زورخانه و مسجد تشکیل شده است. عکس‌ها: ایسنا67282 کلید واژه‌ها : میراث فرهنگی - گردشگری -
 • محور سفر به سه کشور اروپایی بررسی توافق های اجرا نشده بود/تاکید بر همکاری ورزشی زنان ایران و پرتغال/خواستار مساعدت لهستان در ورزش والیبال در ایران هستیم
 • «طیبه سیاووشی» نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامیدر گفت و گو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری برنا، پیرامون سفر کمیسیون فرهنگی به سه کشور اروپاییگفت: متاسفانه مواضع رییس جمهوری آمریکا نسبت به ایران هر روز تندتر می شود و برخی کشورها بهانه‌های مختلفی درباره توافق میان ایران و 5+1 مطرح می کنند. او اضافه کرد: در این سفر پارلمانی تاکید شد که طرف اروپایی همچنان به برجام پایبند باشد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این سفر دیدارهایی با وزیر فرهنگ پرتغال، رییس مجلس پرتغال، رییس مجلس فرانسه، رییس مجلس لهستان و برخی دیگر از مقامات این کشورهای اروپایی داشتیم. او گفت: در طول سفر آقای مطهری بر حفظ توافق بین ایران و اتحادیه اروپا تاکید داشتند و به دلیل سفر کمیسیون فرهنگی در همه دیدارها، اعضا از جمله آقایان مطهری، جعفرپور، وکیلی و مازنی بر گسترش روابط فرهنگی و توافق نامه های فرهنگی تاکید داشتند. او ادامه داد: سعی کردیم توافق‌های گذشته فرهنگی ایران و کشورهای اروپایی را که اجرا نشده و یا هنوز به تصویب نرسیده است را به سرانجام برسانیم.در حال حاضر یک قرارداد با کشور لهستان داریم که باید مجددا تجدید شود و هنوز به امضای طرف ایرانی نرسیده است. سیاووشی با اشاره به اینکه مساله ای که شخصا در این سفرها تاکید می کردم این بود که در دوره آقای روحانی حضور زنان در عرصه فرهنگی پررنگ تر شده است، گفت: رییس جمهوری فضای مناسب‌تری برای فعالیت زنان در عرصه‌های بالاتر فراهم کرده اند. به هرحال نباید نادیده گرفت که ورود 17 زن در مجلس دهم اتفاق بسیار مهمی است. در حال حاضر زنان جامعه از نمایندگان خانم توقع دارند که صدای آن‌ها در عرصه‌های فرهنگی باشند. ما همواره سعی کردیم در عرصه‌های مهم فرهنگی و بین‌المللی حضور داشته باشیم. نماینده مردم تهران ادامه داد: امروز برای زنان مجلس فعالیت...
 • جوانگرایی در تیم ملی والیبال بانوان ایران قطعا نتیجه خواهد داد
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسابقات والیبال انتخابی زنان جهان در گروه ب آسیا که از 29 شهریورماه در شهر ناخون پاتوم تایلند آغاز شده بود، شب گذشته با دیدار دو تیم کره جنوبی و تایلند به پایان رسید. نسرین حق شناس داور بین المللی ایران این دیدار حساس را که برای تعیین صدرنشین این رقابت ها برگزار شد و تیم ملی والیبال زنان کره جنوبی سه بر صفر با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 16 و 25 بر 21 به پیروزی رسید، سوت زد. داور بین المللی والیبال ایران در این رقابت ها سه قضاوت داشت که بازی های ویتنام – کره شمالی، کره شمالی – کره جنوبی و تایلند – کره جنوبی را سوت زد. حق شناس با بیان اینکه داوری ها به صورت مساوی بین داوران حاضر پخش شد، گفت: طبق قوانین، در دیدارهای انتخابی داور بیطرف قضات می کند که در این رقابت ها جوزف جرارد از مالزی دیدار پایانی را قضاوت کرد و من هم به عنوان داور دوم کنار او سوت زدم. داور بین المللی ایران در بین اولین گروه داوری ایران قرار گرفت که ویدیو چک را در آسیا تجربه کرد. وی در این باره گفت: خوشبختانه هیچ یک از داوران با این تکنولوژی مشکلی نداشتند و همگی عملکرد خوبی داشتند. وی داوری را در خارج از ایران آسانتر دانست و گفت: مسئولان برگزاری مسابقات در وهله اول به فکر برگزاری خوب مسابقه هستند و داوران را به خوبی حمایت می کنند تا در آرامش خاطر بتوانند قضاوت های خود را بدون حاشیه انجام دهند. متاسفانه داوران در ایران در تلاشند تا اثبات کنند تا هیچ خطایی از چشمشان به دور نمی ماند اما در اینجا مدیریت کردن بازی از اهمیت بسیاری برخوردار است و همین امر به لذت قضاوت می افزاید. حق شناس تغییرات ایجاد شده در تیم ملی بانوان...
 • اردوی مشترک تیم ملی والیبال نشسته روسیه و ایران با تاخیر برگزار می شود
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هادی رضایی، مدیر تیم های ملی والیبال نشسته، گفت: تیم ملی والیبال نشسته روسیه که قرار بود ۱۲ مهرماه برای انجام اردوی مشترک به ایران بیاید با تاخیر سه روزه و در ۱۵ مهرماه به کشورمان سفر می کند. هادی رضایی افزود: اردوی تیم ملی ایران نیز به دلیل تاخیر به وجود آمده دیرتر برگزار می شود و به مدت پنج روز در تهران ادامه خواهد داشت. اسامی تیم ملی را نیز تا آخر هفته اعلام می کنیم. وی که به تازگی از مسابقات جنوب شرق آسیا بازگشته است درباره این رقابت ها اظهار داشت: مسابقات جنوب شرق آسیا با حضور ۱۱ کشور و در ۱۶ رشته ورزشی در مالزی برگزار شد. این رقابت ها هر دو سال یک بار انجام می شود و من به عنوان ناظر و مسئول فنی مسابقات والیبال نشسته در این مسابقات شرکت کردم. دبیرکل والیبال نشسته آسیا ادامه داد: چهار تیم در مسابقات رشته والیبال نشسته شرکت کرده بودند که سه تیم تایلند، میانمار و کامبوج رشد کرده بودند و مالزی هم تیم جوانی بود. این چهار تیم قصد دارند به تیم های برتر آسیا و جهان تبدیل شوند. رضایی درباره درخواست تیم های والیبال نشسته شرکت کننده در مسابقات اظهار داشت: تیم های کامبوج، تایلند و میانمار برای برگزاری کلاس مربیگری درخواست دادند که درخواستشان بررسی خواهد شد.
 • اردوی مشترک تیم ملی والیبال نشسته ایران و روسیه با تاخیر برگزار می شود
 • به گزارش وانانیوز، به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، هادی رضایی مدیر تیم‌های ملی والیبال نشسته با اعلام این خبر گفت: تیم ملی والیبال نشسته روسیه که قرار بود ۱۲ مهرماه برای انجام اردوی مشترک به ایران بیاید با تاخیری 3 روزه و در ۱۵ مهرماه به کشورمان سفر می‌کند. اردوی تیم ملی ایران نیز به همین دلیل دیرتر برگزار می‌شود و به مدت 5 روز در تهران ادامه خواهد داشت. اسامی تیم ملی را نیز تا آخر هفته اعلام می‌کنیم. وی که به تازگی از مسابقات جنوب شرق آسیا بازگشته است درباره این رقابت‌ها اظهار داشت: مسابقات جنوب شرق آسیا با حضور ۱۱ کشور و در ۱۶ رشته ورزشی در مالزی برگزار شد. این رقابت‌ها هر 2 سال یک بار انجام می‌شود و من به عنوان ناظر و مسئول فنی مسابقات والیبال نشسته در این مسابقات شرکت کردم. 4 تیم در مسابقات والیبال نشسته شرکت کرده بودند که سه تیم تایلند، میانمار و کامبوج رشد کرده بودند و مالزی هم تیم جوانی بود. این چهار تیم قصد دارند به تیم‌های برتر آسیا و جهان تبدیل شوند. دبیرکل والیبال نشسته آسیا با اشاره به درخواست تیم‌های والیبال نشسته شرکت کننده در مسابقات اظهار داشت: تیم‌های کامبوج، تایلند و میانمار برای برگزاری کلاس مربیگری درخواست دادند که درخواستشان بررسی خواهد شد. انتهای پیام/س
 • چرا ترامپ برای ایران یک نعمت بزرگ است
 • ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا برای ایران و ملت ایران یک نعمت بزرگ و یک فرصت تاریخی است که ما ایرانیان چه مردم و چه دولت‌مردان و کلیت نظام اسلامی باید قدر آن را بدانیم. به گزارش ایسنا، محمد الله‌اکبری با این مقدمه در سرمقاله روزنامه 19 دی نوشت: از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون چالش مهم منافع منطقه‌ای چون حق استقلال و آزادی و حق تعیین سرنوشت و دفاع ما از مظلوم و پشتیبانی آمریکا و غرب از ظالم و حکومت‌های ظالم آغاز شده و حتی در آینده نزدیک و دور و در دراز مدت این چالش میان ایران و آمریکا ادامه خواهد داشت. در سالیان گذشته آمریکا با بهره­مندی از توان سیاسی و اقتصادی و نفوذ بین المللی خود و با هماهنگی بالایی که میان کشورهای قدرتمند ایجاد می‌کرد، کشور ما را در انزوا قرار می‌داد و انواع تحریم‌های ستمگرانه را بر ما تحمیل می‌کرد. البته برخی دولتمردان ا نیز با سخنان و رفتار خود زمینه و دست مایه و استناد و استدلال مناسب را برای غرب بر ضد ما فراهم می‌کردند. اکنون با کوشش دستگاه سیاست خارجی و دولتمردان و دیگر مسؤلان نظام و با توافق برجام و البته انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا و سخنان و رفتارهای او زمینه مناسب برای جهانی شدن جمهوری اسلامی و رساندن پیام منطقی و معقول و مظلومیت ایران در 40 سال گذشته به گوش مردم جهان فراهم شده است. اکنون مجموعه عوامل دست به دست هم داده تا ایران وسط میدان جهانی قرار گیرد و آمریکا رو به انزوا برود. این فرصتی تاریخی است که باید غنیمت دانسته شود و از آن به بهترین صورت و با برنامه ریزی دقیق بهره برداری شود. ترامپ و برخی از دولت مردان او ناخواسته ولی پیوسته با گفتار و رفتار خود به تحقق اهداف و خواسته‌های ما کمک می‌کند و مصداق بارز...
 • موفقیتی بزرگ برای سوارکاری ایران
 • با تصویبتبارنامه اسب های تروبرد ایران مانع سوارکاران برای حضور در رویدادهای بین المللی برطرف شد. به گزارش "ورزش سه"، در پی اجلاس روز جاری کمیته بین المللی اسب تروبرد در کشور انگلستان و با ارائه مستندات لازم و قانونی که حاصل تلاش فراوان کارشناسان فدراسیون سوارکاری کشور بوده است ، برای اولین مرتبه و پس از سالها آرزوی مالکین اسبهای تروبرد ایران جامعه عمل پوشیده و اسب های تروبرد ایران به ثبت بین المللی رسیده و از این پس براساس پروتکل های بین المللی تولیدات آن ها نیز به همین روال به ثبت خواهد رسید. دکتر خلیلی رییس فدرارسیون سوارکاری ایران که هم اکنون در محل اجلاس حضور دارد در گفت و گو با ورزش سه گفت : بیش از 6 دهه از ورود اولین اسب های تروبرد به کشورمان می گذرد و خوشبختانه در روز جاری و پس از مدتها تلاش در جهت تکمیل اسناد هویتی و ارسال نمونه های ژنتیکی به آزمایشگاه مورد تایید (ASBC) این اتفاق خوب برای مالکین اسبهای تروبرد رقم خورد. سوارکاری
 • ناوگان نفتکش ایران ۲گواهینامه جدید بین المللی دریافت کرد/تعلق بزرگ ترین ناوگان نفتکش دنیا به ایران
 • ناوگان نفتکش ایران که پس از اجرای برجام و رفع تحریم ها، دوباره دریافت بیمه ها و استانداردهای بین المللی را با هدف توسعه فعالیت ها و ورود به بندرهای مختلف در دستور قرار داد، بتازگی 2 گواهینامه جدید بین المللی دریافت کرد. نفتکش های ایرانی در زمان تحریم به دلیل جلوگیری از صدور گواهینامه ها و تاییدیه های تخصصی و بین المللی، قادر به ورود به بندرهای مهم در مناطقی مانند اروپا نبودند اما پس از اجرای برجام، این موانع برطرف شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، پس از رفع تحریم ها، بیمه بین المللی نفتکش های ایرانی دوباره برقرار و استانداردهای لازم اخذ شد؛ به گونه ای که درهای بندرهای کشورهای مختلف، یکی پس از دیگری به روی نفتکش های ایرانی باز شد. اکنون ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران علاوه بر اروپا و مدیترانه، به بندرهای کره جنوبی، چین، هند، تایوان، سنگاپور، اندونزی، امارات، لیبی، الجزایر، ترکیه، برخی کشورهای آمریکای لاتین و... رفت و آمد می کند. در تازه ترین گام نیز شرکت ملی نفتکش توانست 2 گواهینامه بین المللی ایزو در زمینه استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست بگیرد. موسسه رده‎بندی بین المللی دی.ان.وی (DNV.GL) در نروژ پس از بررسی شرکت ملی نفتکش ایران و صدور 2 گواهینامه ایزو با ویرایش جدید، بر عملکرد این شرکت در زمینه رعایت استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست، مُهر تایید زد. شرکت ملی نفتکش ایران برای نخستین بار پس از لغو تحریم‎ها از سوی این موسسه رده‎بندی که از موسسه‌های معتبر و بزرگ عضو انجمن جهانی موسسه‌های رده‎بندی (آی.آ.سی.اس- IACS) است، مورد ارزیابی خارجی دقیق و موشکافانه در زمینه استانداردهای ایزو قرار گرفت. شرکت ملی نفتکش در پایان این ممیزی از سوی این موسسه بین‎المللی، گواهینامه ‎استاندارد سیستم ‎مدیریت کیفیت (ISO9001:2015) و همچنین گواهینامه سامانه مدیریت ‎محیط ‎زیست (ISO 14001:2015) را دریافت کرد. طراحی دقیق...
 • ایران سومین تولیدکننده گاز جهان در سال ۲۰۱۶
 • به گزارش بولتن نیوز، ایران، سومین تولیدکننده گاز جهان در سال 2016، سهم ایران در سال 2016 ، بیش از پنج درصد از گاز تولیدی جهان بوده است.
 • بالاترین میزان اجاره بهای جهان در ایران
 • عدم اخذ مالیات و نظارت دولت باعث گرانی سرسام آور اجاره‌بهای مسکن شده است. خبرگزاری تسنیم- برخی از امور در کشور وجود دارد کهمسلم و بدیهی فرض شده اما از اساس قابل تشکیک و شبهه است.یکی از این موارد درآمدهایی است که از محل ملک و اموال برای یک عده از مردم حاصل می شود. در ایران ما یکی از سرمایه گذارییهای به اصطلاح مطمئن سرمایه گذاری در همین زمینه است که به اصطلاح بازاری می‌گویند سوخت و سوز زیادی ندارد و البته ممکن است در بعضی مقاطع فرایند افزایش قیمت آن کند باشد.از این رو اجاره و رهن و فروش ملک از جمله مهمترین زمینه های درآمد زایی در ایران است.اجاره‌ها در ایران به ویژه در خصوص املاک تجاری بسیار سرسام آور بالاست و موجرین این املاک اغلب از فرصت نامناسب نظام نظارتی و کمبود اطلاعات اقتصادی در ایران نیز کمال استفاده را می کنند و قرارداد اصلی اجاره را نزد خود نگه می دارندو از مستأجرین بابت هر ماه چک می گیرند اما به لحاظ قانونی با مستأجر قرارداد صوری می بندند تا به راحتی از مالیات بر درآمد و سایر پرداختهای قانونی دوری کنند. یکی باید حساب کندچه مبالغ عظیمی از این محل نصیب قشرهای خاصی از متمولین جامعه می شود.به همین خاطر است که همواره در اکثر شهرهای کشور به ویژه در تهران شاهد ساخت و سازهای بسیار گسترده هستیم و از این طریق دارایی های عظیمی برای یک عده معدود از جامعه عاید می شود. در واقع گسترش این نوع ساخت و‌سازها خود دلیل مهمی بر سودآوری آنهاست. به همین دلیل است که در اکثر شهرها بافت های شهری گسترش یافته اند و به تدریج زمین های کشاورزی از بین رفته اند و به ساختمان تبدیل شده اند. بگذریم که این نوع گسترش بی رویه چه عدم تعادلی در خصوص بافت شهری داردو استانداردهای شهرسازی...
 • ایران هشتمین تولیدکننده پیله و نخ ابریشم در جهان
 • رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، گفت: ایران رتبه هشتم جهان را به لحاظ تولید پیله و نخ ابریشم به خود اختصاص داده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی اصغر داداش پور با بیان اینکه نوغانداری به عنوان یکی از مشاغل جانبی بخش کشاورزی، از قدمت بسیار طولانی برخوردار است، اظهار داشت: علی رغم افول تولید در دهه هشتاد، این صنعت دوباره احیا و توسعه آن، در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت. وی با بیان اینکه با تاسیس مرکز توسعه نوغانداری در وزارت جهاد کشاورزی، برخی اقدامات حمایتی صورت گرفته است، افزود: افزایش ۶۵ درصدی قیمت تضمینی پیله تر ابریشم در مقایسه با سال قبل، هماهنگی با بخش غیردولتی در زمینه خرید پیله تر ابریشم نوغانداران به صورت توافقی و بالاتر از قیمت تضمینی، تامین تخم نوغان هیبرید کیفی مورد استفاده نوغانداران با استفاده از یارانه ها و ثابت نگه داشتن قیمت تخم نوغان توزیعی جهت ایجاد انگیزه بیشتر در بین نوغانداران انجام شده است. داداش پور، از توزیع نهال توت اصلاح شده در بین نوغانداران خبر داد و گفت: در دو سال گذشته، توزیع نهال در بین نوغانداران در راستای اصلاح و ایجاد توتستان ها با تاکید بر کشت در حاشیه مزارع و نهرها با استفاده از یارانه ها، صورت گرفت. رئیس مرکز توسعه نوغانداری، با اشاره به دیگر اقدامات اساسی در جهت توسعه این صنعت بیان کرد: اعطای تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض پس از تاسیس مرکز به نوغانداران، توانمندسازی کارشناسان با برگزاری دوره های متعدد آموزشی و ترویجی و برنامه ریزی برای ایجاد زنجیره ابریشم با اخذ موافقت تاسیس صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در نوغانداری و ابریشم از وزیر جهاد کشاورزی، از جمله اقدامات اساسی در جهت افزایش بهره وری و توسعه نوغانداری به شمار می رود. این مقام مسئول با اشاره به اینکه امسال ۲۸۱۶۲ جعبه تخم نوغان...
 • ارزانی سیگار در ایران نسبت به ۱۸۱ کشور جهان
 • ایرج حریرچی در چهل و هفتمین نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به زیان‌های سیگار و قلیان در کشور اظهار داشت: متأسفانه سالانه بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان بابت سیگار؛ پول این کشور دود می‌شود. وی با اشاره به اینکه قیمت سیگار در ایران 20 درصد از شرکت‌های تولید کننده مثلا کارخانه‌های سیگار سازی آمریکایی ارزانتر عرضه می‌شود، ادامه داد: بنابراین فروش سیگار در ایران حتی از 181 کشور جهان ارزانتر است. قائم مقام و مدیرکل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قیمت سیگار در دیگر کشورها بالغ بر 70 درصد مالیات است، گفت: هر 10 درصد مالیات سیگار افزایش یابد 5 درصد مصرف سیگار نیز کاهش می‌یابد. حریرچی با اشاره به اینکه سالانه 500 هزار بستری بابت عوارض سیگار در کشور رخ می‌دهد که هزینه‌های زیادی بر دوش بیمه‌ها و دولت دارد، تصریح کرد: بنابراین باید به سمتی پیش برویم که هزینه‌های بستری افراد سیگاری توسط خودشان تقبل شود و هزینه کارهای غیربهداشتی برخی افراد بر دوش دیگران سنگینی نکند. وی با اشاره به ضعف قوانین در حوزه سیگار در کشور عنوان کرد: متاسفانه قوانین کشور در این حوزه بازدارنده نیست مثلا در همین تهران یک رستوران 7 بار به دلیل عرضه قلیان بسته شد ولی با پرداخت 500 هزار تومان دوباره باز می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به همکاری و اقدامات 30 دانشگاه علوم پزشکی در برخورد با عرضه کنندگان دخانیات و قلیان گفت: عرضه سیگار به افراد زیر 18 سال ممنوع است ولی به درستی اجرا نمی‌شود و برخی استانها نیز در این زمینه اصلاً همکاری نمی‌کنند.
 • رکورد بالاترین اجاره بهای جهان متعلق به ایران است
 • عدم اخذ مالیات و نظارت دولت باعث گرانی سرسام آور اجاره‌بهای مسکن شده است. خبرگزاری تسنیم: عدم اخذ مالیات و نظارت دولت باعث گرانی سرسام آور اجاره‌بهای مسکن شده است. برخی از امور در کشور وجود دارد که مسلم و بدیهی فرض شده اما از اساس قابل تشکیک و شبهه است. یکی از این موارد درآمدهایی است که از محل ملک و اموال برای یک عده از مردم حاصل می شود. در ایران ما یکی از سرمایه گذارییهای به اصطلاح مطمئن سرمایه گذاری در همین زمینه است که به اصطلاح بازاری می‌گویند سوخت و سوز زیادی ندارد و البته ممکن است در بعضی مقاطع فرایند افزایش قیمت آن کند باشد.از این رو اجاره و رهن و فروش ملک از جمله مهمترین زمینه های درآمد زایی در ایران است. اجاره‌ها در ایران به ویژه در خصوص املاک تجاری بسیار سرسام آور بالاست و موجرین این املاک اغلب از فرصت نامناسب نظام نظارتی و کمبود اطلاعات اقتصادی در ایران نیز کمال استفاده را می کنند و قرارداد اصلی اجاره را نزد خود نگه می دارند و از مستأجرین بابت هر ماه چک می گیرند اما به لحاظ قانونی با مستأجر قرارداد صوری می بندند تا به راحتی از مالیات بر درآمد و سایر پرداختهای قانونی دوری کنند. یکی باید حساب کند چه مبالغ عظیمی از این محل نصیب قشرهای خاصی از متمولین جامعه می شود. به همین خاطر است که همواره در اکثر شهرهای کشور به ویژه در تهران شاهد ساخت و سازهای بسیار گسترده هستیم و از این طریق دارایی های عظیمی برای یک عده معدود از جامعه عاید می شود. در واقع گسترش این نوع ساخت و‌سازها خود دلیل مهمی بر سودآوری آنهاست. به همین دلیل است که در اکثر شهرها بافت های شهری گسترش یافته اند و به تدریج زمین های کشاورزی از بین رفته اند و به...
 • دایی:برای برد به اصفهان آمده ایم/قلعه نویی از مربیان بزرگ فوتبال ایران است
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال سایپا از برنامه سازمان لیگ فوتبال انتقاد کرد و گفت تیمش برای کسب برد برابر ذوب آهن به اصفهان آمده است. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار سایپا برابر ذوب‌آهن اصفهان در چارچوب رقابت‌های لبگ برتر فوتبال اظهار داشت: فردا بازی سختی پیش‌رو داریم. ذوب‌آهن جزو تیم‌های بزرگ ایران محسوب می‌شود و از کادرفنی خوبی هم بهره می‌برد. امیدوارم در این بازی سربلند باشیم. وی ادامه داد: با وجود احترام زیادی که برای تیم ذوب‌آهن قائلم باید بگویم برای برد به اصفهان آمده‌ایم. متاسفانه برنامه غلط سازمان لیگ باعث شده که فرصت زیادی برای استراحت نداشته باشیم. در شرایطی که ذوب‌آهن دو روز بیشتر از ما استراحت کرد. در این مدت فقط فرصت ریکاوری داشتیم و امیدوارم در نهایت دست پر به تهران برگردیم. سرمربی سایپا در ادامه اظهار داشت: قلعه‌نویی از مربیان بزرگ فوتبال ایران است و در اکثر تیم‌هایی که مربیگری کرده نتایج خوبی گرفته است. ذوب‌آهن با کادرجدید خود نتایج خوبی گرفته و مطمئنا فردا بازی راحتی پیش‌رو نداریم اما تلاش می‌کنیم دست پر برگردیم. دایی راجع به اینکه چرا تیمش بعد از شروع خوب به یکباره دچار افت شدید شد، گفت: به هر حال فوتبال فراز و نشیب زیادی دارد. ما فصل را خوب شروع کردیم اما همان مقطع هم گفتم که 70 درصد تیم تغییر کرده و نیاز به هماهنگی بیشتری داریم. در 3 بازی اخیر هم می‌توانستیم برنده باشیم اما بعضی وقت‌ها اتفاقاتی رخ می‌دهد که دست شما نیست. سرمربی سایپا در واکنش به این پرسش که قضاوت داوران را در فصل جاری چطور می‌بیند عنوان کرد: من از ابتدای فصل تصمیم گرفته بودم در مورد داوری حرف نزنم اما اتفاقاتی رخ می‌دهد که آدم را مجبور به حرف زدن می‌کند. در کنفرانس قبلی گفتم که در بازی جام حذفی‌مان...
 • دفاع ایران در مقابل حمله عراق دفاعی مقدس در جهان بود
 • به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از همدان، سردار مظاهر مجیدی عصر یکشنبه در دومین سالگرد شهدای مدافع حرم گردان ۱۵۴ تکاور حضرت علی اکبر(ع) در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان با تاکید بر نقش آفرینی های بی‌نظیر گردان ۱۵۴ اظهار کرد: امروز نیز فرصتی شده که با دشمنان اسلام در خارج از کشور درگیر شویم که همین گردان در خط مقدم دفاع قرار گرفته و از ارزش های اسلام دفاع می کند.وی به جانفشانی شهیدان سیدمیلاد مصطفوی، مجتبی کرمی و مجید صانع اشاره کرد و افزود: استان همدان به این شهیدان افتخار می‌کند.مجیدی خاطرنشان کرد: مدتی است که زمزمه های دلخراش و نگران کننده ای تحت عنوان اینکه چرا از جنگ ایران و عراق به عنوان دفاع مقدس یاد می کنیم؟ شنیده می شود چرا که آنان فرق بین جنگ و دفاع مقدس را نفهمیده اند.وی ادامه داد: برای مشخص شدن فرق بین جنگ و دفاع مقدس باید گذشته و اتفاقاتی که افتاده را مرور کنیم.مجیدی با بیان اینکه جنگیدن در مقابل استکبار و ظلم با کمترین ابزار دفاعی یک دفاع مقدس است یادآور شد: شهدا و رزمندگان اسلام با نبود امکانات لازم و جانفشانی از میهن و ارزش های اسلامی دفاع کردند.فرمانده سپاه همدان گفت: شهیدان و رزمندگان اسلام بدون سلاح خاصی توانسته بر دشمن غلبه کرده و از پیشروی سرکشی عراق جلوگیری کنند و عملیات بزرگی درست کرده و توانستیم دشمن را که مجهز به بیشترین سلاح بود شکست دهیم.وی با اشاره به برابر نبودن امکانات ما و دشمن اضافه کرد: برای جبران کسری‌ها و دفاع از خود عملیات شبانه طراحی کرده و از تاریکی شب به عنوان استتار برای حرکت به سمت دشمن استفاده کردیم به طوریکه هیچ کسی نمی‌تواند در شب عملیات انجام دهد.مجیدی ادامه داد: اگر جنگ ما ۸ سال طول کشید بخاطر رعایت مباحث اسلامی بوده و هیچ گاه از سلاح های...
 • پیامد اصلی سخنان ترامپ نمایش اقتدار و عظمت ایران در جهان بود
 • معاون حقوقی قوه قضاییه سخنان ترامپ را سخیف، بی مایه و حاصل یک ذهن آشفته توصیف کرد و گفت: پیامد اصلی این سخنرانی، نمایش اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران در جهان بود. به گزارش ایسنا به نقل از معاونت حقوقی قوه قضاییه، دکتر ذبیح­‌الله خدائیان در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یادآوری این امر که دولت‌های استکباری هر زمان مرعوب قدرت، استقلال و اقتدار یک کشور بشوند واکنش خود را در قالب کنش های مملو از خشم و فاقد عقلانیت بروز می دهند، گفت: بدیهی است که کشورهای ضعیفی که در مقابل استکبار تمکین پیشه می سازند با چنین رفتار و گفتاری ناشی از عصبانیت و به دور از منطق، آن هم در مقابل چشم جهانیان مواجه نخواهند شد. وی با مهم خواندن نتایج و پیام های سخنرانی رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: این سخنان نقاب تزویر و نفاق را از چهره زمامداران آمریکایی مدعی صلح طلبی کنار زد و ماهیت استکباری آن­ها را بر همگان آشکار ساخت. این مقام قضایی با بیان اینکه پیش از این برخی سردمداران آمریکا علی الظاهر دست دوستی به سوی جمهوری اسلامی ایران دراز می کردند تصریح کرد: در حالی که آنها برای دستیابی به اهداف استکباری خویش از ضرورت ایجاد سازش و مودت میان دو کشور دم می زدند برخی افراد در داخل کشور فریب ادعاهای کذب آنها را خورده و این پرسش برای آنها مطرح می شد که دلیل کنار نیامدن ایران با پیشنهاد دوستی آمریکاییان چیست؟ در این میان سخنرانی و مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا منجر به زدوده شدن تردیدهای مطرح شده در ذهن برخی افراد، اتحاد بیش از پیش مردم کشور و اثبات تزویر و دورویی زمامداران مدعی آمریکایی شد. خدائیان دامنه تأثیر سخنرانی ترامپ را محدود به روابط دو کشور ندانست و با تاکید بر اینکه به طور قطع...
 • از خطر برنامه موشکی ایران و کره شمالی برای جهان تا اعلان جنگ آمریکا به پیونگ یانگ و ارزان شدن طلا
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، برگزیده اخبار بین‌الملل مورخ سوم مهر ماه 1396 را با کلیک برروی لینک آنها بخوانید. مخالفت‌های بین‌المللی با برگزاری همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق برگزاری همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق واکنش‌های منفی متعددی در داخل و خارج از این کشور در پی داشت. موگرینی: نمی‌توان درباره برجام دوباره مذاکره کرد/ آژانس مسئول نظارت بر اجرای توافق هسته‌ای ایران است نه رؤسای‌جمهور آمریکا و فرانسه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد توافق هسته‌ای ایران موثر بوده است و نباید بر سر آن دوباره مذاکره شود. بولتون: این احتمال وجود دارد که ایرانی‌ها توافق هسته‌ای را نقض کنند! نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل بدون اشاره به کارشکنی واشنگتن در اجرای برجام مدعی شد احتمالا ایرانی‌ها این توافق را نقض خواهند کرد. همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق از این کشور آغاز شد/ بارزانی رای خود را به صندوق انداخت+ تصاویر همه‌پرسی برای اعلام جدایی اقلیم کردستان عراق از این کشور امروز دوشنبه ۳ مهر آغاز شد. چرا عکس یادگاری ملانیا ترامپ و شاهزاده انگلیسی جنجال‌برانگیز شد؟ پس از دیدار بانوی اول آمریکا با شاهزاده هری در کانادا، تصویری از آن منتشر شد که جنجال زیادی در فضای مجازی به پا کرد. ترکیه مرز زمینی خود با اقلیم کردستان عراق را هم بست در پی برگزاری همه‌پرسی جدایی در کردستان عراق، ترکیه مرز‌های زمینی خود را با این اقلیم بست. نامه سرگشاده کره شمالی: آمریکا در حال اعلان جنگ است/ جهان در قبال تلاش ترامپ برای بر پا کردن فاجعه هسته‌ای هوشیار باشد پارلمان کره شمالی نامه‌ای سرگشاده برای چندین پالمان در جهان نوشت و هشدار داد اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا نوعی اعلان جنگ است. لفاظی وزیر خارجه بحرین: برنامه‌های موشکی ایران و کره شمالی خطرهایی برای جهان به شمار می‌روند شیخ خالد بن احمد آل خلیفه...
 • اخبار کوتاه جهان انرژی/درخواست عراق از جهان برای توقف خرید نفت از کردستان
 • تهران - ایرنا - جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله درخواست عراق از جهان برای توقف خرید نفت از کردستان، پیش بینی کاهش تولید گاز شرق استرالیا، تصمیم لهستان به قطع خرید گاز از روسیه در آینده و افزایش صادرات بنزین چین در پی مازاد عرضه در این کشور بوده است. به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا و به نقل از رویترز، دولت «حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق در بیانیه ای از کشورهای خارجی خواست که واردات نفت از اقلیم کردستان را متوقف و نفت مورد نیاز خود را از دولت مرکزی این کشور تامین کنند.دولت منطقه کردستان خواستار برگزاری رفراندوم برای استقلال است و به نظر می رسد که بیانیه دولت مرکزی عراق به طور مستقیم خطاب به ترکیه است ( ترکیه محل رفت و آمد محموله های نفتی کردستان است و نفت کردستان برای انتقال به بازار جهانی از طریق خط لوله به سواحل دریای مدیترانه در ترکیه برده می شود.)**بزرگترین نفت سوزهای جهان گازسوز می شوندبه گزارش روزنامه فایننشال تایمز، با توجه به احتمال ممنوعیت خرید و فروش خودروهای بنزین و گازوئیل سوز در چین و هند در آینده ای نه چندان دور (که از مصرف کنندگان اصلی نفت در جهان به شمار می روند)، موسسه های مشاوره انرژی «وود مکنزی» و «پیرا انرژی»، در گزارش های اخیر خود پیش بینی کردند که تقاضای روزانه برای نفت تا سال 2040 میلادی10 میلیون و 800 هزار بشکه کاهش یابد و قیمت این کالا نیز 20 دلار افت کند.مقامهای چین ماه گذشته در پی اعلام انگلیس و فرانسه برای ممنوعیت استفاده از خودروهای با سوخت بنزین و گازوئیل تا سال 2040 میلادی، احتمال دادند که این خودروها از رده خارج شوند.هند نیز اعلام کرد، قصد دارد تا سال 2030 میلادی همه خودروهای خود را گازسوز کند.**پیش بینی کاهش تولید گاز شرق استرالیا...
 • لفاظی وزیر خارجه بحرین:برنامه های موشکی ایران و کره شمالی خطرهایی برای جهان به شمار می روند
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از شیخ خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین، در گفتگو با شبکه تلویزیونی سعودی العربیه با اشاره به آزمایش‌های موشکی ایران و کره شمالی این دو کشور را «خطری برای منطقه و جهان» توصیف کرد. او مدعی شد کره شمالی و ایران نه تنها خطری برای منطقه بلکه منبع اصلی بروز خطر در سطح جهانی و بین‌المللی هستند. وزیر امور خارجه بحرین در اظهاراتی مداخله‌جویانه افزود: کره شمالی با اجرای آزمایش‌های موشکی و اقدامات تحریک‌کننده خود در منطقه و نزدیک سرزمین‌های وابسته به آمریکا، خطری جهانی به شمار می‌آید. این یک تهدید است که هیچ کس از آن خشنود نخواهد شد. شیخ خالد بن احمد آل خلیفه در ادامه به موضوع ایران اشاره کرد و در اظهاراتی گزاف مدعی شد: ایران نیز با اجرای برنامه‌های موشکی و برنامه‌های هسته‌ای که تاکنون برای همه آشکار نشده است، هم خطری جهانی به شمار می‌آید. او گفت: ما از ایران انتظار داریم که به این توافق (برجام) کاملا پایبند و متعهد باشد و با کشور‌های ۱+۵ و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در این زمینه کاملا شفاف عمل کند که در غیر اینصورت شکی نخواهد ماند که ایران به توافق هسته‌ای پایبند نیست. وزیر امور خارجه بحرین ادعا کرد: ایران چند ماه قبل تاکید کرد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند است؛ اما اکنون بر خلاف آن شاهد اجرای آزمایش موشکی هستیم. این بزرگترین تهدید آشکار است و خطر اجرای آزمایش موشکی بلکه بیشتر از رآکتور‌ها و غنی‌سازی هسته‌ای است. آل خلیفه در اظهاراتی مضحک مدعی شد: ایران با این اقدام خود به توافق هسته‌ای ضربه زده است و اگر جهان هر تصمیمی در مقابل آن بگیرد مسئولیت آن به عهده خودشان است. او در پاسخ به پرسشی درباره تحولات منطقه به خصوص برگزاری همه‌پرسی جدایی در منطقه کردستان در روز دو شنبه، اقدام...
 • غیاثی:دایی چون فکر می کند بهترین گلزن جهان است هر چه خواست بگوید/غیاثی:ما هم نماد داوری ایران هستیم
 • ورزش > لیگ برتر - کارشناس داوری می‌گوید علی دایی نماد فوتبال ایران است و نباید هر چه دلش خواست را مطرح کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛رضا غیاثی که به عنوان کارشناس داوری مهمان تلفنی برنامه نود بود در واکنش به حرف های علی دایی که گفته بود در بازی تیمش با پارس جنوبی جم به ضرر آنها پنالتی گرفته اند گفت:«من واقعا متاسفم.علی دایی نماد فوتبال ایران است و من و خداداد افشاریان هم نماد داوری ایران.حالا چون آقای گل جهان است می تواند هر چه دلش خواست بگوید؟» غیاثی ادامه داد:«من سر حرفم هستم و بهتر است آقایان اطلاعات خودشان را به روز کنند.قانونی که آقای دایی از آن حرف می زند مدتهاست تغییر کرده است.» 251 41 کلید واژه‌ها : کمیته داوران - علی دایی -
 • لیگ والیبال برگزار می شود
 • در حالیکه سازمان لیگ فدراسیون والیبال بارها اعلام کرده است فردا آخرین فرصت برای ثبت نام تیم ها خواهد بود، هنوز 6 تیم که حداقل حاضرین در لیگ هستند مدارک خود را ارائه نکرده اند. به گزارش "ورزش سه"، لیگ برتر والیبال از شانزدهم مهر آغاز می شود و این در حالی است که بسیاری از تیم ها هنوز مدارک خود را برای حضور در این رقابت ها ارائه نکرده اند. منوچهر پورحسن رییس سازمان لیگ فدراسیون والیبال اعلام کرده است فردا در هر شرایطی قرعه کشی را انجام می دهد و اگر تیم هایی که مدارک خود را ارسال نکرده اند تا فردا به فدراسیون مراجعه نکنند از لیگ کنار گذاشته می شوند. او در ادامه گفت: بر اساس اعلام سازمان جلسه قرعه کشی لیگ برتر والیبال مردان ساعت 14 فردا سه شنبه چهارم مهرماه در دفتر رئیس فدراسیون با حضور مسئولین فدراسیون والیبال، سازمان لیگ و نمایندگان باشگاه های شرکت کننده برگزار خواهد شد. تنها تیم هایی که مدارک اعلام شده را به صورت کامل به سازمان لیگ ارائه کنند در قرعه کشی شرکت داده خواهند شد. تحت هر شرایطی فردا قرعه کشی را با باشگاه هایی که مدارک کامل کردند، انجام می دهیم و به هیچ عنوان تیمی که مدارک ناقص دارد را در قرعه کشی و در نتیجه در لیگ برتر شرکت نخواهیم داد. منوچهر پورحسن حالا می گوید: باشگاه ها باید با بازیکنان و کادر فنی سال های گذشته خود و با فدراسیون والیبال تسویه حساب کنند و در مجموع شرایط اعلام شده را برای حضور در لیگ برتر داشته باشند تا در قرعه کشی شرکت کنند. امسال می خواهیم لیگ را با رعایت کامل قوانین برگزار کنیم تا در میانه های فصل برگزاری مسابقات به مشکل برنخوریم و شاهد اتفاقات تلخ دوره های گذشته دوباره در فصل 96 نباشیم. برای دست...
 • روز بازنشستگی ام جنگ شروع شد و به خرمشهر رفتم
 • ساعت درست دوازده بیمه شب ۳۱ شهریور ماه خودم هم از زیر قرآن رد شدم و سوار جیپ فرماندهی شدم و از بوشهر به مقصد آبادان و خرمشهر راه افتادیم. گروه جهاد و مقاومت مشرق - ناواستوار دوم محمدعلی گردکانی در در 31 شهریور و روز شروع جنگ شهید شد. همچنین مهناوی یکم جواد صفری در اولین روز جنگ در محور شلمچه، زمانی که دشمن وارد خاک ما شده بود، آنقدر با تیربار مقاومت و ایستادگی کرد تا بالاخره عراقی ها با گلوله تانک موضع او را هدف قرار دادند و به شهادت رسید. روز ۳۱ شهریور عراق با دوازده لشکر، شامل پنج لشکر زرهی، پنج لشکر مکانیزه و دو لشکر پیاده از غرب و جنوب به ایران حمله و تجاوز کرد. هر لشکر زرهی دارای نه گردان زرهی و هر گردان هم دارای ۵۴ تانک بود. در همان روز من داشتم کارهای تسویه حسابم را انجام می دادم. تا آن روز هم فرمانده گردان یکم تکاوران بودم و هم جانشین فرمانده منطقه دوم دریایی بوشهر، بازنشسته شده بودم و می توانستم با خیال راحت به تهران بروم و از دوران بازنشستگی ام در تهران یا حتی خارج از ایران لذت ببرم. در ابتدای جنگ فرمانده منطقه دوم دریایی بوشهر ناخدا رزم جو بود. ان روز حدود دوی بعد از ظهر از ستاد تکاوران پیاده به طرف دفتر فرمانده منطقه می رفتم. در پارک موتوری یک دفعه صدای هواپیما در آسمان شنیدم و بعد دو هواپیمای میگ عراقی در بالای سرم ظاهر شدند. یکی از هواپیماها رگباری کنار پایم شلیک کرد. تیرها در پانزده متری من به زمین خورد، اما آسیبی به من نرسید. فهمیدم که جنگ به طور رسمی شروع شده و عراقی ها از هوا و زمین به خاک مقدس ایران تجاوز کرده اند. به عنوان یک افسر ارتش که بیست سال بود در نظام خدمت...
 • قهرمانان محبوب چند نسل
 • به گزارش بولتن نیوز، سینمای دفاع مقدس تنها ژانر واقعا بومی سینمای ایران است. سینمایی که چه در مضمون و مفهوم و چه در ظاهر و سروشکل تفاوت‌های آشکاری با هر ژانر دیگری در هر نقطه‌ای از دنیا به نمایش می‌گذارد. این ژانر متولدشده در سینمای پس از انقلاب اسلامی، نمایشگر خاطرات هشت ساله مردان و زنانی است که قهرمانانه از خاک، دین و میراث پدری دفاع کردند. خاطراتی که چند نسل در آن شریکند و همین هم راز جذابیت و محبوبیت این ژانر است که در تمام بزنگاه‌های این سینمای پرتب‌وتاب دوام آورده و ثابت کرده که هر گاه کاربلدی پشت دوربین رفته و فیلمی درست حاصل آورده، مردم از آن استقبال کرده و آن را در جایی نزدیک به صدر جدول فیلم‌های محبوب هر دوره‌ای نهاده‌اند... در تمام این سال‌هایی که از پیدایی و رشد سینمای دفاع مقدس می‌گذرد، نام عده‌ای از فیلمسازان بیشتر از هم‌صنفان‌شان در بطن و بدنه این سینما شنیده شده و آنان را می‌توان پایمردان این سینما لقب داد. سینماگرانی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور، احمدرضا درویش، ابوالحسن برزیده، سعید سهیلی در برهه‌ای از کارنامه‌اش، ابوالقاسم طالبی و... که در سیاهه فیلم‌های محبوب این ژانر نیز نام آثار همین فیلمسازان است که می‌درخشد. درواقع در تمام دوره‌هایی که درباره محبوب‌ترین فیلم‌ها و فیلمسازان سینمای دفاع مقدس از نویسندگان، منتقدان، کارشناسان و البته سینماگران نظرخواهی شده است، معدود فیلم‌هایی نام‌شان بارها و بارها تکرار شده و همین هم نشان‌دهنده فاصله فراوان کیفی از فیلم‌ها در قیاس با دیگر تولیدات این ژانر است. در ادامه مطالبی که از دو روز پیش از آغازین روز هفته دفاع مقدس درباره سینمای دفاع مقدس در این صفحه به چاپ رسیده؛ نگاهی داریم به محبوب‌های این عرصه به انتخاب منتقدان و نویسندگان سینمایی. این نظرسنجی‌ها که بیشتر به همت سوره سینما به انجام رسیده، نشانگر نکات جالبی هستند...
 • تماشای شروع جنگ از سالن ترانزیت فرودگاه
 • هنگامی که مسافران پرواز 228 اهواز عازم خارک ، بوشهر و شیراز بودند، باند فرودگاه اهواز توسط یک میگ عراقی بمباران شد. چند راکت به سوی سالن ترانزیت فرودگاه پرتاب شد. همه مسافران... گروه جهاد و مقاومت مشرق - رضا خدری خبرنگار باسابقه روزنامه کیهان و اهل آبادان، خاطرات زیبایی از شروع جنگ دارد که در گفت‌وگو با ما بخشی از آن را بیان می‌کند. پرواز 228 هنگامی که مسافران پرواز 228 اهواز عازم خارک ، بوشهر و شیراز بودند، باند فرودگاه اهواز توسط یک میگ عراقی بمباران شد. چند راکت به سوی سالن ترانزیت فرودگاه پرتاب شد. همه مسافران و خدمه فرودگاه غافلگیر شده بودند. هیچکس باور نمی‌کرد ممکن است یک هواپیمای دشمن به این راحتی فرودگاه را بمباران کند. من هم جزو مسافران این پرواز بودم که بلافاصله به آبادان و خرمشهر بازگشتم، چراکه خانواده‌ام آنجا بودند. در همان زمان اخباری پخش می‌شد که عراقی‌ها دارند به طرف خرمشهر می‌روند. اخباری که باور کردنی نبود. آخر چطور ممکن بود از طرف یک کشور بیگانه تهدید شده باشیم، ولی اقدام نظامی برای جلوگیری از آن به عمل نیامده باشد؟ به طرف شلمچه من بلافاصله دوربین عکاسی به دست به طرف جاده خرمشهر- شلمچه رفتم. همه مردم غافلگیر و نگران شده بودند. خبر رسید که پاسگاه مؤمنی خرمشهر مورد تهاجم قرار گرفته است. ژاندارم‌های پاسگاه قادر نبودند با سلاح‌های سبک جوابگوی توپخانه سنگین دشمن باشند. صدای شوم پاهای مزدوران دشمن شنیده می‌شد. اما هنوز از نیروی کمکی خبری نبود. سراسیمه و با ناراحتی به این طرف و آن می‌دویدم. مثل همه مردم نگران اقوام و دوستانم بودم. در داخل و اطراف خرمشهر فقط جوانان بودند و ایمانشان و تفنگ‌های سبکشان که از شهربانی گرفته بودند. با همین سلاح‌های اولیه و کوکتل مولوتف‌هایی که درست کرده بودند نشانه‌گیری می‌کردند و قلب دشمن را که قلب شیطان بود، می‌شکافتند....