"رامین و هادی از سال ۸۸ در حصر هستند؛ آن هم نه به مدت محدود...حصر آنها ابدیست".

خبرگزاری تسنیم: رامین و هادی از سال ۸۸ در حصر هستند؛ آن هم نه به مدت محدود...حصر آنها ابدیست.

ایپزود اول:

انتخابات...اغتشاشات...آشوب...قانون‌شکنی... فتنه‌انگیزی... و حصرخانگی

‌روز جمعه 22 خردادماه 1388، انتخابات ریاست‌جمهوری دهم برگزار شد.
محمود احمدی‌نژاد، میرحسین موسوی، محسن رضایی و مهدی کروبی 4 کاندیدای نهایی این انتخابات بودند. همان شب در حالی که شمارش آرای انتخابات به پایان نرسیده بود، میرحسین موسوی در مصاحبه‌ای خود را برنده انتخابات معرفی کرد اما نتیجه نهایی انتخابات پس از پایان شمارش آرا در روز 23 خرداد حاکی از این بود که محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور منتخب است.

عصر همان روز، میرحسین موسوی ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد و در بیانیه‌ای گفت که "تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شود". مهدی کروبی هم که آرایی کمتر از میزان آرای باطله کسب کرده بود، در بیانیه‌ای نتایج اعلام شده را فاقد مشروعیت و مضحک برشمرد.

اغتشاش و هرج و مرج در تهران

از همان روز، مرکز تهران به شکل غافلگیرکننده‌ای به آشوب کشیده شد. 25 خردادماه هواداران موسوی در تجمعی غیرقانونی در خیابان آزادی به پایگاه بسیج مقداد حمله کردند که نتیجه آن هفت کشته و عده‌ای زخمی ‌بود. سه روز بعد از آن، باز هم طرفداران موسوی در گرامیداشت آنچه کشته‌شدگان جنبش سبز می‌خواندند، بدون مجوز قانونی در میدان امام خمینی تجمع کردند‌ و موسوی در جمع آنها سخنرانی کرد.

این تجمعات غیرقانونی و اغتشاشات در روزها و ماه‌های پس از آن هم ادامه داشت و هربار هم صدور یک بیانیه از سوی دو کاندیدای شکست‌خورده بر شدت این آتش می‌افزود.

گرچه هرچه از خرداد می‌گذشت، از تعداد تجمع‌کنندگان کاسته می‌شد و بیشتر افرادی که در تجمعات حاضر می‌شدند، کاری به نتایج انتخابات نداشتند اما 8 ماه به همین منوال گذشت؛ روزهایی که با اغتشاش، آشوب، خرد شدن شیشه خودروها، آتش‌گرفتن مغازه‌ها و سطل‌های زباله، حمله به مسجد و پایگاه‌ بسیج، روزه‌خواری در روز قدس، سردادن شعارهای جدیدی چون «نه غزه‌، ‌نه لبنان، جانم فدای ایران»، آتش زدن عکس امام و رهبر انقلاب در روز دانشجو و هتک حرمت عاشورای 88 همراه بود.

در این روزها برخی کشته و تعداد زیادی از نیروهای مردمی و ناجا مورد ضرب و شتم آشوبگران قرار گرفتند و خسارات گسترده‌ای به اموال عمومی وارد شد. حوادث روز عاشورا و 16 آذر، واکنش‌ها نسبت به قانون‌شکنی‌ها و هتک‌حرمت گروه موسوم به سبزها را جدی‌تر از قبل کرد و حتی افرادی را که به دلیل سوابق انقلابی موسوی و ادبیات بعضاً مذهبی وی در بیانیه‌هایش، بی‌طرف مانده بودند، علیه موسوی به خیابان‌ها کشاند.

گرچه در روز 9 دی‌ماه 88 یعنی 3 روز پس از حوادث روز عاشورا، راهپیمایی اعتراض‌آمیز مردم تهران در محکومیت حوادث عاشورا، ماجرای فتنه در خیابان‌ها را جمع کرد اما آقایان موسوی و کروبی همچنان در مسیر خود باقی ماندند تا اینکه یک سال گذشت.

حصر

در بهمن‌ماه سال 1389 که انقلابها در برخی کشورهای عربی در اوج خود بود، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در بیانیه مشترکی، مردم را برای اعلام حمایت از مردم مصر و تونس به تظاهرات در روز 25 بهمن دعوت کردند. در این بیانیه حتی از مردم خواسته شده بود با معارضین و بازداشت‌شدگان سوری که علیه بشار اسد راهپیمایی کرده بودند، اعلام همبستگی کنند.

این بیانیه‌ها و دعوت به آشوب و اغتشاش همه امیدها برای بازگرداندن موسوی و کروبی به چارچوب‌های قانونی را ناامید کرد. این اقدامات سبب شد تا شورای عالی امنیت ملی در 25 بهمن 89 تصمیم به حصر آنها بگیرد. حصری که تنها ارتباط با افرادی غیر از خانواده‌ها و اقوام نزدیک را از آنها سلب کرده اما از امکاناتی همچون دکتر خصوصی، ورزش، استخر و مسافرت و . . . بهره‌مندند.

ایپزود دوم:

انتخابات. . . اغتشاشات. . . آشوب. . . گلوله. . . نابینایی. . . فلج شدن. . . و حصرواقعی

چشمانی که بعد از 88 دیگر ندید

تقریبا سه روز از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری می‌گذشت و تهران آبستن آشوب بود. رامین رسولی مهربانی جوان 24 ساله بسیجی، وقتی برای جلوگیری از وخیم شدن اوضاع، در راهپیمایی 25 خرداد 88 حضور پیدا می‌کرد، فکرش را نمی‌کرد که تا ساعتی دیگر جهان پیش چشمان او تیره و تار شود.

خودش از آن روز اینگونه یاد می‌کند: "در خیابان، بین صادقیه و آزادی، جایی که من حضور داشتم قبل از اینکه بخواهد شلوغی‌ها آغاز شود و همان ابتدای امر که سر و صدا می‌خواست، بالا بگیرد و شلوغی آغاز شود، ضربه محکمی به صورت من خورد. سر ظهر بود که این حادثه پیش آمد و من هیچ چیز نفهمیدم تا شب که در بیمارستان به هوش آمدم".

بعد از حادثه وی را آنقدر روی زمین کشیده بودند که عفونت تمام بدنش را در بر گرفته بود. بعد گوشه یک خیابان و داخل جوی آب رهایش کرده بودند. انفجار و به طبع آن خونریزی، سبب شده بود که خون در ریه‌هایش جمع شود. یک ترکش چشم چپش را کاملا از بین برده بود و ترکش دیگر 95 درصد از بینایی چشم راستش را گرفته بود. شکستگی فک، شکستگی جمجمه و شکستگی کاسه چشم، یادگارهایی هستند که از 25 خرداد 88 به همراه دارد. او حتی ترکشی را مقابل فک و روی عصب‌های صورتش دارد که خارج کردنشان امکان‌پذیر نیست.

و حالا بیش از 8 سال از آن روزها می‌گذرد و "رسولی مهربانی" نه بینایی دارد نه چهره سابق خود را. . . شکستگی کاسه چشم، ظاهرش را بدمنظر کرده و هر لحظه ممکن است ترکش یادگار آن روزها، با قطع عصب صورت، سبب آویزان شدن بخشی از صورتش شود. جراحی زیبایی روی استخوان جمجمه و چشمش انجام شده اما این عمل‌ها آنقدری جواب داد که بتواند نور را با چشم راستش تشخیص دهد. ترکشی هم تمام این سال‌ها درون گوشش است که امکان خارج کردن آن وجود ندارد. برای همین مدام در گوشش صدای سوت می‌شنود.

رامین رسولی مهربانی جانباز 70 درصد فتنه 88 است؛ با ضربه‌ای که 8 سال پیش به صورتش وارد شده، از حال می‌رود و همان شلوغی‌هایِ 25 خرداد، آخرین تصویری است که در ذهنش ثبت شده و پس از آن چشمانش دیگر ندیده و تمام این سال‌ها را با مجروحیت گذرانده است.

این جانباز فتنه، در سال 88 فقط سلامت خود را از دست نداد بلکه بعد از مجروحیت دیگر نتوانست شغل موفقش را ادامه دهد و حالا با هزینه‌های بالای درمان و زندگی درگیر است. او بعد از مجروحیت قید تحصیل در رشته مورد علاقه‌اش یعنی گرافیک را زد چراکه این رشته بدون داشتن چشم‌ دیگر به کارش نمی‌آید. گرچه رشته تحصیلی‌اش را تغییر داد و حالا کارشناس ارشد حقوق است. . . اما آن‌هم به کارش نمی‌آید.

رامین از آن روزها در حصر است. . . حصری که ابتدایش 25 خرداد 88 بود اما انتهایی ندارد. او آزاد است تا با هرکسی که می‌خواهد ارتباط داشته باشد اما محروحیت و محدودیت‌های جسمی او سبب شده که به سختی از خانه خارج شود. . . هرچند که در حصرِ رامین خبری از دکتر خصوصی، ورزش، استخر و مسافرت نیست. . .

فلج شدن ارمغان فتنه 88 برای هادی

رامین رسولی مهربانی تنها جانباز فتنه‌انگیزی‌های 88 نیست.

هادی خیاط‌زاده جوان دیگری است که آن روزها در سن 23 سالگی، وقتی خبر آتش زدن مسجد لولاگر را شنید، در مقابل مسجد محله‌شان مستقر شد تا مسجد دیگری هتکِ حرمت نشود.

خودش می‌گوید: " نه مسلح بودیم و نه قرار بود امکاناتی به ما بدهند. محله شلوغ شده بود. دورتا دور مسجد را پر کردیم تا اتفاق تلخ مسجد لولاگر تکرار نشود. نگران بودیم آشوبگران به داخل پایگاه بسیج نزدیک مسجد نفوذ کنند و دستشان به سلاح‌های سازمانی برسد و خون بریزند و هزینه آن را به گردن جمهوری اسلامی بیندازند".

هادی ظهر عاشورای 88 زمانی که عزاداران برای نماز ظهر آماده می‌شدند، مورد اصابت گلوله‌ قرار گرفت. گلوله‌ای که از یک سلاح ناشناس شلیک شده بود و از پشت بازوی سمت چپش وارد بدنش شده و از پشت قلب به نخاع اصابت کرده بود و سپس به ریه هم آسیب می‌زند و در بازوی راست گیر می‌کند.

گرچه هادی معتقد است که گیر کردن گلوله در بدنش یک معجزه است و ثابت می‌کند که گلوله از کلت غیرمجاز شلیک شده و اسلحه هیچ سازمان نظامی در ایران نبوده است اما همین گلوله او را در اوج جوانی از نعمت راه رفتن محروم کرد.

وی از آن زمان ویلچرنشین است و رنج می‌کشد از این که برای ساده‌ترین امور، نیازمند کمک دیگران است. خودش می‌گوید: «از بچگی کارهایم را به کسی نسپرده بودم اما بعد از مجروحیت برای جزئی‌ترین کارها نیازمند کمک دیگران بودم، یا مثلاً وقتی هنوز بلد نیستی با ویلچر کار کنی، کنار آمدن با آن سخت است. گاهی ویلچر برمی‌گشت و زمین می‌خوردم و لازم بود تا کسی زیر بغلم را بگیرد و بلند کند. . . در این شرایط بغض گلویم را می‌گرفت».

هادی این روزها پدر یک دختر و پسر دوقلو است اما برایش سخت است همزمان هر دو فرزندش را در آغوش بگیرد. . . چون دیگر قادر به حرکت دادن ویلچر خود نیست.

هادی خیاط‌زاده هم از سن 23 سالگی، یک حصر واقعی را تجربه می‌کند، آن‌هم نه به‌مدت محدود. او در حصر است اما نه در خانه‌ای با امکانات و شرایط ویژه. . . حصر او در یک ویلچر نیم‌متری است که مجبور است تا ابد با آن باشد.

کلیدواژه: میرحسین موسوی | رسولی مهربانی | آن روزها | شده بود | آن روز

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۳۷۸۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ماممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

در همین زمینه

 • رفع مشکلات مردمی با تفکر بسیجی
 • به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران با اشاره به اینکه آرمانی که شهدای گلگون کفن ایران اسلامی بخاطر آن جان خود را فدا کردند، آرمان الهی و در مسیر دفاع از اسلام، کیان کشور و ملت بود، گفت: مدیران باید با پیروی از شهدا، خدمت به ایثارگران را مایه مباهات خود بدانند. وی ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامی داشت هفته دفاع مقدس، افزود: شهدای والامقام دفاع مقدس، با الگوگیری از آموزه‌های حضرت امام حسین (ع) و درس آموزی از مکتب عاشورا با ایثار و جان فشانی، موجبات عزت، اقتدار و استقلال کشور را فراهم نمودند. استاندارمازندران با اشاره به اینکه آرمانی که شهدای گلگون کفن ایران اسلامی بخاطر آن جان خود را فدا کردند، آرمان الهی و در مسیر دفاع از اسلام، کیان کشور و ملت بود، گفت: مدیران باید با پیروی از شهدا، خدمت به ایثارگران را مایه مباهات خود بدانند. ربیع فلاح جلودار با اشاره به این که خدمت به ایثارگران موجب فخر بنده است، افزود: باید به مثابه دوران دفاع مقدس و بسیجی وار در راستای رفع مشکلات مردم قدم برداشت. انتهای پیام/آ تفکر بسیجی سرلوحه کار مدیران مازندران
 • رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز باشد
 • قزوین- فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز و تاثیرگذار باشد و بتواند مطالبات مردمی را بخوبی در جامعه منعکس کند. به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر به همراه سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه ، دوشنبه شب در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در محل سپاه صاحب الامر قزوین برگزار شد ضمن گفتگوی صمیمی با خبرنگاران با دیدگاهها و پیشنهادات فعالان رسانه آشنا شد. سردار شاهرخی در این نشست اظهارداشت: در شرایطی که دشمنان با استفاده از ابزارهای قوی رسانه توانسته اند نقش تاثیرگذاری در مخاطبان خود داشته باشند و برخی مسائل غیر واقعی و غیر حق را موجه جلوه دهند باید ما نیز مهارت استفاده از این ظرفیت را در عرصه داخلی داشته باشیم. وی بیان کرد: نیروهای انقلابی باید بتوانند با هم افزایی دور هم جمع شوند و با تشکیل اتاق فکر برای رفع نواقص و مشکلات خود بکوشند و با ایده های جدید و دادن راهکارهای تاثیرگذار نسبت به استفاده مطلوب از ظرفیت های بسیج رسانه همت کنند. شاهرخی یادآورشد: بیان کمبودها و اتکا به نداشته ها نمی تواند ما را به جلو ببرد بلکه باید ابتدا به داشته های خود فکر کنیم و راهی برای استفاده بهینه از آنها پیدا کنیم تا این سرمایه ها هدر نرود. وی تصریح کرد: توجه به تولید محتوی و اثرگذاری پیام بسیار مهم است و اگر بتوانیم با اتکا به داشته های انسانی و ابزاری به افزایش تاثیر پیام برسیم موفق عمل کرده ایم. فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهارداشت:باید ارزشهای محوری و اساسی انقلاب توسط رسانه های انقلابی و متعهد بخوبی تبیین شود تا بتوانیم ضمن حفظ نیروهای موجود به جذب افراد دلسوز بیشتری اقدام کنیم. تقسیم افراد به جناح های سیاسی منطقی نیست وی اضافه کرد: تقسیم بندی افراد به اصولگرا...
 • درمان دام های روستاییان محروم بخش مرکزی قم توسط کارشناسان بسیجی
 • حسن مالمیر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طرح بسیج همگام با کشاورز در روزهای دوم و سوم مهرماه جاری در هفت روستای محروم اطراف قمرود قمبه انجام رسید و در طی آن تیمی متشکل از هشت کارشناس بسیجی امور دام و کشاورزی، دام های کشاورزان را مورد بررسی و درمان قرار دادند.وی با بیان این که طرح همگام با کشاورز با هدف افزایش توانمندی روستائیان در زمینه تولید دام و محصولات کشاورزی انجام می شود،گفت:دراین طرح هر کارشناس بسیجی مسئولیت یک روستا را برعهده گرفته و مشاوره های لازم را به کشاورزان ارائه می دهد.وی ادامه داد: روستائیان در زمینه دامداری و کشاورزی از تجربه خوبی برخوردار هستند که اگر این تجربه با یافته های دقیق علمی و کارشناسی همراه شود، نتیجه فعالیت آنان بهبود یافته و می توانند درآمد بیشتری کسب کنند.مالمیر گفت: این طرح به همین مدت دو روز ختم نمی شود و کارشناسان بسیجی ارتباط خود را در طول سال با کشاورزان و دامداران ادامه خواهند داد تا میزان عملکرد آنان در واحد سطح افزایش یابد.وی افزود: بازدید مستمر از مزارع و دام های روستائیان و همچنین برگزاری کلاس های آموزشی برای آنان از جمله فعالیت های بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی قم است که با هدف افزایش توانمندی های روستائیان در کنار کمک به حفظ منابع آبی و محیط زیست استان انجام می شود.وی ادامه داد: بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان قم با سایر دستگاه های اجرایی مرتبط از جمله سازمان جهاد کشاورزی ارتباط گسترده ای دارد و از نظرات کارشناسان این دستگاه برای ارتقاء وضعیت دامپروری و کشاورزی روستائیان به خصوص در مناطق محروم، استفاده می کند.7405/ 6133/ خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده: جعفرمسلمی
 • خدمت رسانی جهادگران بسیجی به مناطق محروم داراب
 • جمعی از جهادگران بسیجی داراب به کمک محرومان جنوب شهر داراب شتافتند که امام جمعه داراب به همراه مسئولین شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس از فعالیت آنها بازدید کردند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از داراب آنلاین؛ جمعی از جهادگران بسیجی داراب به کمک محرومان جنوب شهر داراب شتافتند که امام جمعه داراب به همراه مسئولین شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس از فعالیت آنها بازدید کردند.
 • برگزاری اردوهای جهادی دانشجویان بسیجی در مناطق محروم داراب
 • امسال نیز دانشجویان جهادگر بسیجی، همانند سال های گذشته در قالب شش تیم به روستاها و مناطق محروم داراب اعزام شدند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از داراب آنلاین؛ امسال نیز دانشجویان جهادگر بسیجی، همانند سال های گذشته در قالب شش تیم به روستاها و مناطق محروم داراب اعزام شدند.
 • دختران بسیجی سمنان هفته دفاع مقدس را گرامی داشتند
 • مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس ویژه دختران بسیجی در بارگاه مطهر امامزاده یحیی سمنان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، جانشین فرمانده سپاه استان ر این مراسم با اشاره به ابعاد نهضت عاشورا، گفت: مهمترین پیام قیام امام حسین (ع) ،امر به معروف و نهی از منکر بود .سرهنگ شوقانی افزود : رزمندگان در سالهای دفاع مقدس ، با پیروی از پیام عزت و شهادت نهضت عاشورا ، در مسیر قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و بصیرت گام برداشتند و 80 درصد وصیت نامه شهدا تلاش برای حفظ جایگاه ولایت و رهبری است .سرهنگ شوقانی با تاکید بر ضرورت شناخت حق از باطل گفت: تبعیت از ولایت ، حرکت در مسیر دین و امر به معروف و نهی از منکر ، مهمترین رسالت در جامعه اسلامی است .در این مراسم از دو خانواده ایثارگر، دو سرگروه برتر حلقه های صالحین بسیج و 10 نفر از برترین های مسابقه های فرهنگی قدردانی شد .
 • دفاع مقدس زایش تفکر انقلابی بسیجی و گفتمان مقاومت است
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، سردار مرتضی کشکولی، سه‌شنبه، چهارم مهرماه، در همایش یاران بی‌ادعا که به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان برگزار شد، گفت: جنگ هشت سال بین ایران و عراق جنگی جهانی بود چراکه در یک‌طرف این جنگ ایران و در طرف دیگر کل جهان بود.وی با اشاره به این‌که دفاع مقدس غیر از همه جنگ‌هاست و از قدرت جهان‌بینی و بُعد سخت نظامی رونمایی کرد، بیان کرد: مبنا و فلسفه دشمنان کمونیستی است و یکی از برترین قوای مسلح جهان که اسرائیل است 33 روز جنگ با لبنان آن‌هم با افرادی حزب الهی و بدون سلاح انجام داد ولی دوباره به این نتیجه رسیدند که محاسباتشان اشتباه بوده و پس‌ازآن جنگ در غزه را شروع کردند ولی بازهم نتوانستند پیش بروند.کشکولی تصریح کرد: جمهوری اسلامی یک‌طرف و طرف دیگر استکبار است، اگر سر عهد و پیمان و میثاقی که باخدا، اسلام و دین بسته‌ایم پایبند باشیم درروی زمین حریف نداریم.فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام داعش را ساختند تا جنگ مذهب علیه مذهب به راه بیفتد و خیلی از جاها این اتفاق افتاد چراکه حاکمان عراق و سوریه هنوز آمادگی کاملی نداشتند.وی ادامه داد: آمریکا نفوذ سیاسی و قدرت عملیاتی بی‌نظیری دارد، سلطه بر رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی آمریکا منحصربه‌فرد است همچنین دارای قدرت برتر مالی و اقتصادی در جهان و اندازه کل جهان تجهیزات جنگی و قدرت دارد ولی دچار پدیده بی‌عملی شده است.کشکولی عنوان کرد: در جنگ آمریکا علیه سوریه که در دولت دوم اوباما رخ داد، رئیس‌جمهور وقت زمان مشخص کرد ولی به این نتیجه رسید باید ائتلافی انجام دهد و به‌صراحت بیان کرد نمی‌توانیم با ایران بجنگیم والان ترامپ دست روی این موضوع گذاشته و بازهم خطا می‌رود.فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با بیان این‌که امروز سلاح‌های جهان غرب علیه انقلاب...
 • حضور پرسنل بسیجی بانک صادرات در صبحگاه مشترک بسیجیان وزارت اقتصاد
 • همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و تقارن با ایام سوگواری سید الشهدا (ع)، پرسنل بسیجی بانک صادرات ایران در صبحگاه مشترک گردان های عاشورا و الزهرا (س) ناحیه مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی شرکت کردند. آفتاب‌‌نیوز : در این صبحگاه مشترک که با حضور جمعی از مسئولان عالی رتبه بسیج وزارتخانه ها و ادارات، فرماندهان و بسیجیان بانکها و بیمه ها برگزار شد، همکاران بسیجی و اعضای گردان عاشورای بانک صادرات ایران از مدیریت‌های شعب مناطق تهران و ادارات مرکزی این بانک حضور یافتند.به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، دراین مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، پرسنل بسیجی شرکت کننده، در سوگ سرور و سالار شهیدان عزاداری کردند. گفتنی است، در ادامه این صبحگاه مشترک، بر حفظ انسجام و آمادگی کارکنان بسیجی شبکه بانکی کشور و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان تأکید شد.
 • سازمانی که دو سوم اعضایش بسیجی باشند باید خوشنام ترین سازمان کشور باشد
 • نجفی با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های رسیده بیش از ۴۲ هزار نفر از اعضای خانواده شهرداری عضو بسیج هستند، گفت: در سازمانی که دو سوم اعضای آن عضو بسیج باشند، علی القاعده آن سازمان باید خوشنام‌ترین سازمان کشور باشد و خدمات در عالی‌ترین سطح کیفی ارائه شود. محمدعلی نجفی در همایش بزرگ بسیجیان شهرداری تهران که با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و تمام شهدایی که در راه اسلام جان خود را ارزانی داشتند، شهدای عالی قدر عاشورا، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهارکرد: امسال شروع سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس با آغازین روزهای ماه محرم تقارن پیدا کرد و چه تقارن بامعنایی چرا که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) آموزگار بزرگ شهادت، شهامت و عدالت بودند و چه آموزگاری بهتر از ایشان که آموزه هایشان سرلوحه برنامه‌ها و فعالیت‌های مدارس و دانشگاه‌ها قرار بگیرد.وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس مردم ما بیش از هر چیز تحت تاثیر نهضت عاشورا بود، گفت: لحظه لحظه‌های سپری شده در جبهه و حیات یکایک رزمنده‌های ما با نام و یاد شهدای کربلا و سرور و سالار شهدا حضرت امام حسین (ع) همراه بود.شهردار تهران افزود: امیدوارم در هفته گرامی داشت دفاع مقدس و بعد از آن این خط سرخ شهادت که نقطه آغازین آن عاشورا بود و در طول تاریخ استمرار یافت، مورد توجه، تفسیر و بررسی قرار بگیرد تا راهگشای ما باشد.نجفی با بیان اینکه امروز توفیق حضور در کنار خانواده عزیز شهید ارغوانی را داشتم، تصریح کرد: پیش از آنکه واقعه شهادت برای ما آموزنده باشد که جایگاه ویژه خود را دارد راه، روش و منش شهیدان است که باید مورد توجه و عبرت یکایک ما باشد.وی با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های رسیده بیش از ۴۲ هزار نفر از اعضای...
 • رئیس سازمان بسیج اساتید استان همدان خبر داد بهره مندی اساتید بسیجی همدان از برنامه های بصیرتی/روحیه جهادی نیاز امروز کشور
 • علی طاهری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به تقارن ایام محرم با هفته دفاع مقدس اظهار کرد: همچنان که عاشورای حسین(ع) الهام‌بخش رزمندگان دفاع مقدس و تقویت‌کننده روحیه و ایمان آنها برای دفاع از اسلام بود، امروز نیز محرم فرصتی برای بازخوانی ارزش‌های عاشورایی و حفظ دستاوردهای نظام و انتقال آن به نسل جوان است. وی با بیان اینکه بسیج اساتید در کنار سایر اقشار بسیج برنامه‌هایی را در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد کرد، گفت: در طول سال برنامه‌های متعددی در بین حلقه‌های صالحین برگزار می‌شود که در آن به ارزش‌ها و روحیه جهادی دوران دفاع مقدس پرداخته می‌شود. رئیس سازمان بسیج اساتید استان همدان نیاز امروز ایران اسلامی به عنوان الگوی کشورهای مسلمان جهان را برخورداری از روحیه جهادی عنوان کرد و تجهیز به این مهم را عامل پیشبرد بهتر امور دانست. وی در آغاز هفته بسیج از برگزاری نشستی با نماینده ولی فقیه در استان همدان خبر داد و افزود: به همراه اعضای سازمان بسیح اساتید استان و خانواده‌های آنها نشستی را با امام جمعه همدان داشتیم که قصد داریم سلسله‌نشست هایی را با سخنرانی ایشان داشته باشیم تا روحیه بسیجی، دینی و الهی مجموعه بسیج اساتید بیشتر تقویت شود. طاهری با اشاره به برگزاری برنامه بصیرتی با حضور خانواده اساتید بسیجی طی هفته دفاع مقدس گفت: تحلیل مسائل روز، آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی دینی ـ سیاسی و شناخت وضعیت پیرامون در این جلسه مطرح شد. وی دیدار با خانواده شهدای هفته دفاع مقدس را در برنامه بسیج اساتید خواند و افزود: غبارروبی مزار شهدای گمنام در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان جزو برنامه‌های هفته دفاع مقدس است. رئیس سازمان بسیج اساتید استان همدان دیدار با چند تن از استادان فعال حوزه بسیج را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: در این راستا تقدیر از خانواده‌هایی که این فرصت را برای...
 • ماجرای جان دادن پسر ۳ ماهه
 • هشتم تیرماه سال جاریمأموران پلیس در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت خبر مرگ مشکوک پسر سه ماه‌ای به نام امیرعلی را اعلام کردند. تحقیقات اولیه مأمورانپلیس حاکی از آن بود که امیرعلی 12 روز قبل از فوت و در حالی که وضعیت جسمی خوبی نداشتهتوسط پدر و مادرش به بیمارستان آیت‌الله کاشانی منتقل شده و پس از بستری شدن چند روزه در این بیمارستان با نظر تیم پزشکی برای ادامه مداوا به بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) انتقال یافتهو در نهایت پس از تلاش فراوان کادر درمان برای نجات جانش، جان باخته است. با توجه به مشکوک بودن فوت امیرعلی و معاینات پزشکان، جسد وی برای تعیین علت دقیق مرگ با دستور سجاد‌ منافی‌آذر بازپرس ویژه قتل پایتخت به پزشکی قانونی منتقل شد. همزمان با ادامه تحقیقات درباره این پرونده، کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند که امیرعلی بر اثر اصابت جسم سخت به سر و آسیب دیدن مغز جان خودش را از دست داده است. با اعلام نظر پزشکی قانونی، بازپرس امور جنایی تهران دستور بازداشت پدر امیرعلی را صادر کرد و پدر امیرعلی بازداشت شد. پدر امیرعلی که پیش از ظهر امروز به شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شده بود در اظهاراتش به بازپرس گفت: کارگر هستم و دو سال قبل با همسرم ازدواج کردم، در ابتدای ازدواج زندگی خوبی داشتیم، اما پس از مدتی ارتباط پدر و مادرم با همسرم بد شد و اصرار کردند که از همسرم طلاق بگیرم، در حالی که خودشان همسرم را برای ازدواج به من معرفی کرده بودند. وی ادامه داد: باوجود اصرارهای پدر و مادرم، همسرم را طلاق نداده و به زندگی ادامه دادم تا اینکه امیرعلی به دنیا آمد، من، امیرعلی و همسرم را بسیار دوست داشتم، اما مدتی بود که مشکلات روحی روانی پیدا کرده و زود عصبانی می‌شوم، از طرف دیگر چند روز قبل از حادثه در...
 • لحظه های تلخ اعتراف در ماجرای مرگ امیرعلی
 • اجتماع > اجتماعی - صحنه‌های تلخی در جریان رسیدگی به پرونده قتل پسربچه‌ ۳ماهه‌ای به نام امیرعلی در دادسرای جنایی تهران رقم خورد. پدر متهم به قتل پسرخردسالش بود و با گريه مي‌گفت كه پشيمان است. مادر نيز درحالي‌كه اشك مي‌ريخت، مدعي بود كه مي‌خواهد رضايت بدهد؛ چرا كه پسرش را از دست داده و حالا نمي‌خواهد شوهرش را هم از دست بدهد.اميرعلي كودك 3ماهه‌اي بود كه تيرماه امسال درحالي‌كه 2هفته در بيمارستان رسول اكرم بستري بود، جانش را از دست داد. او به‌دليل خونريزي مغزي جان باخت و از آنجا كه مرگ وي مشكوك بود، ماجرا به قاضي سيدسجاد منافي‌آذر گزارش شد.در ادامه جسد اميرعلي به پزشكي قانوني منتقل شد و گرچه پدر وي مدعي بود كه پسرش ناگهان حالش خراب و دچار تشنج شده است اما پزشكي قانوني علت مرگ كودك را خونريزي مغزي بر اثر اصابت جسم سخت به سرش اعلام كرد و به اين ترتيب قاضي جنايي دستور تحقيق درباره مرگ او را صادر كرد.كارآگاهان جنايي تهران در جريان بررسي‌ها متوجه شدند كه روز حادثه اميرعلي با پدرش در خانه تنها بوده و پس از آن حالش بد شده و به بيمارستان انتقال يافته است.همين كافي بود تا اين مرد با دستور قاضي جنايي بازداشت شود. پدر اميرعلي روز گذشته دستبند به‌دست وارد شعبه سوم دادسراي جنايي تهران شد و مقابل بازپرس پرونده قرار گرفت. دست و پايش مي‌لرزيد و همين كه روي صندلي نشست، بي‌اختيار شروع به گريه كرد. مرد 30ساله درباره روز حادثه گفت: من پسركوچكم را كشتم اما باور كنيد نمي‌خواستم جانش را بگيرم. در يك لحظه كنترلم را از دست دادم و حالا حاضرم تمام دنيا را بدهم تا به گذشته برگردم؛ به همان روزنخست تولد پسرم.وي در توضيح ماجراي روز حادثه چنين گفت: ساعت 10:45صبح بيست و هفتم خرداد‌ماه بود، همسرم براي پرداخت قسط به بانك رفته بود. اميرعلي پيش من...
 • ماجرای فرار بارزانی از اربیل
 • ماجرای فرار خانواده بارزانی از اربیل و حضور شبانه سردار سلیمانی برای نجات اربیل از دست داعش
 • ماجرای درگیری یک زن و راننده تاکسی
 • معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به انتشار فیلمی با عنوان حرکت ناشایست یک راننده تاکسی در اصفهان گفت: این حادثه به دلیل اختلاف راننده تاکسی با همسرش اتفاق افتاده است و به هیچ عنوان مربوط به برخورد راننده و مسافر نبوده است.علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص انتشار فیلمی از حرکت یک راننده تاکسی در حالی که یک زن به کاپوت خودروی او آویزان است، اظهار کرد: فیلم منتشر شده، مربوط به حادثه‌ای در سه روز پیش است و شرکت تاکسی‌رانی اصفهان پس از اطلاع از موضوع راننده را شناسایی و در حال حاضر فرد خاطی در بازداشت پلیس است.وی با اشاره به اینکه چنین رفتاری در ناوگان حمل‌ونقل شهرداری اصفهان بی‌سابقه است و هیچ ارتباطی با برخورد مسافر و راننده نداشته است، ادامه داد: تکریم مسافران همواره مطرح است و مسافران حتی کوچک‌ترین رفتار راننده مانند صحبت با تلفن همراه را نیز می‌توانند از طریق پیامک به سازمان‌های مربوط اطلاع دهند.هم‌چنین، حسین جعفری، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی اصفهان در خصوص جزئیات این حادثه گفت: اگرچه سازمان تاکسی‌رانی اصفهان چنین رفتارهایی را کاملا رد می‌کند، اما این حادثه به دنبال اختلاف خانوادگی راننده تاکسی اتفاق افتاده است و ارتباطی به برخورد مسافر و راننده نداشته است.وی ادامه داد: 12 ساعت پس از اطلاع از این حادثه راننده خاطی شناسایی شد و با هماهنگی نیروی انتظامی به مراجع قانونی معرفی شد.مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی اصفهان تصریح کرد: نمایش این فیلم از رسانه ملی بدون توضیح جزئیات این شبهه را ایجاد کرده که این حادثه برخورد مسافر و راننده و یا تصادف با عابر پیاده بوده است و موجب لطمه به حیثیت سایر رانندگان می‌شود. پسندیدم 0
 • ماجرای زن آویزان از تاکسی در حال حرکت چه بود
 • معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به انتشار فیلمی با عنوان حرکت ناشایست یک راننده تاکسی در اصفهان گفت: این حادثه به دلیل اختلاف راننده تاکسی با همسرش اتفاق افتاده است و به هیچ عنوان مربوط به برخورد راننده و مسافر نبوده است. علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص انتشار فیلمی از حرکت یک راننده تاکسی در حالی که یک زن به کاپوت خودروی او آویزان است، اظهار کرد: فیلم منتشر شده، مربوط به حادثه‌ای در سه روز پیش است و شرکت تاکسی‌رانی اصفهان پس از اطلاع از موضوع راننده را شناسایی و در حال حاضر فرد خاطی در بازداشت پلیس است. وی با اشاره به اینکه چنین رفتاری در ناوگان حمل‌ونقل شهرداری اصفهان بی‌سابقه است و هیچ ارتباطی با برخورد مسافر و راننده نداشته است، ادامه داد: تکریم مسافران همواره مطرح است و مسافران حتی کوچک‌ترین رفتار راننده مانند صحبت با تلفن همراه را نیز می‌توانند از طریق پیامک به سازمان‌های مربوط اطلاع دهند. هم‌چنین، حسین جعفری، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی اصفهان در خصوص جزئیات این حادثه گفت: اگرچه سازمان تاکسی‌رانی اصفهان چنین رفتارهایی را کاملا رد می‌کند، اما این حادثه به دنبال اختلاف خانوادگی راننده تاکسی اتفاق افتاده است و ارتباطی به برخورد مسافر و راننده نداشته است. وی ادامه داد: 12 ساعت پس از اطلاع از این حادثه راننده خاطی شناسایی شد و با هماهنگی نیروی انتظامی به مراجع قانونی معرفی شد. مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی اصفهان تصریح کرد: نمایش این فیلم از رسانه ملی بدون توضیح جزئیات این شبهه را ایجاد کرده که این حادثه برخورد مسافر و راننده و یا تصادف با عابر پیاده بوده است و موجب لطمه به حیثیت سایر رانندگان می‌شود.
 • رقص در تاریکی/ماجرای دو سخنرانی جنجالی در سازمان ملل
 • رویداد۲۴-حرف تازه‌ای نیست، در اولین جلسه مجمع عمومی اخیر سازمان ملل، آنچه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، به قول آقای جواد ظریف، وقیحانه بیان کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، چاپلوسانه تکرار کرد و آنچه افراطی‌ترین جناح صهیونیست‌ها می‌خواستند بگویند، از زبان ترامپ گفته شد.به بیان ساده‌تر هر سازی لابی سرمایه‌داری صهیونیستی زدند، ترامپ به همان ساز رقصید و هر آنچه ضدانسانی‌ترین بخش سرمایه‌سالاری امپریالیست‌های آمریکا برای تأمین منافع خود لازم داشتند، از زبان نخست‌وزیر اسرائیل به گوش هم‌پالگی خودشان رساندند. وقتی که در سخنرانی این دو نفر (ترامپ و نتانیاهو) از مهم‌ترین مسئله قرن اخیر در منطقه خاورمیانه مخصوصا بعد از جنگ‌های ١٩٦٧ میلادی بین کشورهای عربی و اسرائیل کوچک‌ترین کلامی به میان نیامد، در حالی که افکار عمومی مردم جهان و نمایندگان کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل منتظر اظهارنظری در این مورد بودند که طرف اصلی ارتش اسرائیل در اشغالگری سرزمین‌های فلسطینی و مدافع دائمی آن دولت‌های آمریکا بوده و هستند، این هر دو سکوت کردند، به خیال آنکه موضوع فراموش شده و کسی آنها را نمی‌شناسد و نمی‌بیند و در واقع در تاریکی می‌رقصیدند؛ درحالی‌که هر چشم بینایی این رقص در تاریکی را از سال‌های قبل دیده، دانسته و بی‌خبری رقصندگان را یادآور شده بود و چه به‌موقع و هوشیارانه دکتر روحانی رئیس‌جمهور با اشاره به زندگی دیرینه یهودیان و ارتباط آنها با ملت ایران در مجمع عمومی سخن گفت و موضوع مهم و جهانی حقوق مردم فلسطین را یادآور شد و با روشن‌کردن چراغ حقیقت موجب شد مردم جهان رقص ناشیانه سردمداران ظلم را در روشنایی مشاهده کنند و مسئله فلسطین مطرح شود و مورد دیگر اینکه وقتی آقای ترامپ با هیاهوی بسیار به موضوع توافق هسته‌ای با کشورهای جهان (برجام) می‌پردازد، توافقی که سازمان‌های جهانی و نهادهای مختلف کشورهای امضا‌کننده آن را معتبر می‌دانند و ایشان بی‌پروا همه مشکلات جهانی را نشانی از توافق برجام...
 • ماجرای نامه جعلی که باعث شهادت ۱۰ نفر شد
 • انتقادات زیادی در خصوص فیلم اخراجی‌ها وجود دارد که چرا از شخصیت گروه اخراجی‌ها و مجید سوزوکی گفته شد. درحالی‌که این موضوع از واقعیت‌های جنگ است. اگر این افراد نبودند، در همان روزهای آغازین جنگ، کشور تصرف شده بود. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، حمید داودآبادی از جمله کسانی است که نامش با جبهه و جنگ گره خورده است. کم‌تر کسی است که علاقه‌مند به مقوله دفاع مقدس باشد و نام وی را نشنیده یا یکی از آثار ارزشمند وی را نخوانده باشد. خاطرات حمید داودآبادی یکی از گنجینه‌هایی است که با آن می‌شود با سبک زندگی رزمندگان بدون غلو و مبالغه آشنا شد.خیلی از جوانان و نسل جنگ ندیده امروز از جمله آن زن سنی و آن سه جوان با خواندن کتاب‌های وی مسیر زندگی خود را تغییر دادند. وی کارنامه درخشانی در میان رزمندگان دوران دفاع مقدس و جوانان نسل امروز دارد که بیش از این نیاز به تعریف در خصوص فعالیت‌ها و شخصیت وی نیست.هفته دفاع مقدس بهانه‌ای شد تا پای سخنان «حمید داودآبادی» بنشینیم تا از ناگفته‌ها و سختی‌های جنگ بشنویم. در ادامه این گفت‌و‌گو را می خوانید: در خصوص فعالیت‌های «خلق عرب» پیش از تصرف خرمشهر در ایران بگویید.گروهی به نام «جمعیت خلق عرب» در ایران فعالیت می‌کردند که این افراد مزدور صدام بودند. این افراد در میان مردم عادی زندگی می‌کردند. «خلق عرب» بر این اعتقاد بودند که خرمشهر متعلق به عراق است و نژاد عرب نیز برتری دارد. گروهی از این جمعیت همچنان در مرزهای کشور زندگی می کنند. البته خیلی از این افراد فرار کردند و به عراق پناهنده شدند.یک هفته پیش از اشغال خرمشهر و شروع جنگ تحمیلی، کماندوهای عراقی به خرمشهر آمدند و در منازل این افراد پنهان شدند. 31 شهریور ماه 59 مردم شهر خرمشهر ناگهان در کوچه و خیابان کماندوهای عراقی را دیدند. رژیم بعث تجهیزات...
 • ماجرای مرگ سارق جوان در آخرین سرقت
 • اعضای باند سرقت از خانه های تهران که پس از مرگ همدستشان شناسایی و دستگیر شدند، اعتراف کردند دو میلیارد تومان از خانه های غرب تهران سرقت کردند. به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۲۱ روز چهاردهم خرداد ماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۴۱ باغ فیض اعلام شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ قصد سرقت منزل از طبقات یک مجتمع مسکونی در خیابان اباذر را داشته اند که اهالی مجتمع متوجه شده، با سارقان درگیر شده و آنها از محل متواری شدند. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت منزل» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه بررسی با شناسایی مالک حقوقی خودرو پراید مورد استفاده در سرقت اطلاع پیدا کردند که فردی به نام حسن ۳۳ ساله این خودرو را در منطقه رباط کریم از مالک آن به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده، اما پس از تحویل خودرو اقدامی برای انتقال قانونی مدارک مالکیت خودرو نکرده است. با شناسایی حسن. گ، بررسی سوابق وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که او یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت خودرو و منزل دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار در اواخر سال ۹۳ پس از طی دوره محکومیت از زندان آزاد شده است. با شناسایی او به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان، دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت. کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت حسن در منطقه رباط کریم اطلاع پیدا کردند که او از این محل متواری شده و در حال حاضر بلامکان است که در ادامه اقدامات پلیسی مشخصات خودرو وی همراه با دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت...
 • ماجرای عجیب محرومیت طارمی و پرسپولیس
 • خبرگزاری میزان- در این ویدئو، ماجرای عجیب محرومیت طارمی و پرسپولیس را مشاهده می‌کنید. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
 • ماجرای برداشت از خزانه برای یارانه
 • اقتصاد > اقتصاد کلان - نوبخت گفت: تا این لحظه شرکت پالایش و پخش و گاز حدود ٦٠٠٠ میلیارد تومان از سهم سازمان هدفمندی یارانه ها را پرداخت نکرده است. به گزارش خبرآنلاین، رییس سازمان برنامه و بودجه در جمع خبرنگاران گفت: منابع هدفمندی یارانه ها ازمحل افزایش قیمت حامل های انرژی و همچنین مجوز برداشت از خزانه تامین می‌شود که طی چند سال اخیر حدود ٤٨ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود این در حالی است که آنچه طی سال های اخیر از درآمد این بخش به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده حدود ٣٢ هزار میلیارد تومان است. او با بیان اینکه سالانه منابع یارانه ها از خزانه برداشت می‌شود که این رقم حدود ٤٢ هزار میلیاردتومان است،عنوان کرد: با توجه به این که از سال ١٣٩٢ تنها یکبار افزایش قیمت حامل انرژی داشتیم عملا منابع و مصارف در ٤٢ هزار میلیارد به ٤٢ هزار میلیارد تومان بوده ؛این در حالی است که اگر قرار باشد منابع تا ٤٨ هزار میلیارد مجوز قانون بودجه پیش برود باید قیمت حامل های انرژی به طور قابل توجهی افزایش یابد. نوبخت ادامه داد: طبق اعلام مجلس، دولت در پنج ماه اول امسال حدود ١٢ هزار میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت‌های نقدی یارانه داشته است که از منابع ناشی از هدفمندی یارانه‌ها در هر ماه بخشی به سازمان هدفمندی و بخشی هم به عنوان سهم و هزینه سازمان‌های مربوطه واریز می‌شود. رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین: تا این لحظه شرکت پالایش و پخش و گاز حدود ٦٠٠٠ میلیارد تومان از سهم سازمان هدفمندی یارانه ها را پرداخت نکرده است. نوبخت افزود: که حساب این شرکت به دلیل بدهی مالیاتی بسته شد و نتوانست با وجود اینکه منابع در اختیار داشت آن را به ما پرداخت کند. در این حالت با توجه به اهمیت پرداخت یارانه نقدی در زمان...
 • ماجرای بازیگری که برای ایفای نقشش ۲ ماه به باغ وحش رفت
 • نشست خبری نمایش «انتری که لوطیش مرد» با حضور بابک محمدی کارگردان، محمود اکبرشاهی بازیگر، مسعود حاجیها تهیه‌کننده و اهالی رسانه در خانه تئاتر برگزار شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نمایش، در ابتدای نشست عوامل نمایش «انتری که لوطیش مرد» که ظهر امروز ۴ مهر برگزار شد بابک محمدی کارگردان به معرفی کار و عوامل آن پرداخت و گفت: محمود اکبرشاهی را از ابتدای ورودش به عرصه بازیگری می‌شناسم؛ او از ۱۵ سالگی با من همکاری کرده است. مسعود حاجیها نیز که سال‌هاست در این رشته هم به صورت علمی و هم به صورت عملی فعالیت دارد، تهیه‌کنندگی و طراحی این کار را بر عهده دارد که وی همچنین در دراماتولوژی نیز به ما کمک می‌کند. من کمتر کسی را دیده‌ام که تا این اندازه در این رابطه اطلاعات داشته باشد. وی با بیان اینکه نمایش «انتری که لوطیش مرد» بر اساس کتابی از صادق چوبک است که در سال ۱۳۴۸ به چاپ رسیده است، گفت: من اغلب کارهای ۱، ۲ و ۳ نفره انجام می‌دهم زیرا در شرایط کنونی وضعیت مالی اجازه نمی‌دهد که کارهای بزرگ و پرهزینه انجام شود و همین مساله روی کیفیت کار اثر می‌گذارد بنابراین من ترجیح می‌دهم کار کوچک‌تر اما با کیفیت‌تر روی صحنه ببرم زیرا کارهای کوچک را بهتر می‌توان کنترل و مدیریت کرد. این کارگردان تئاتر ادامه داد: وظیفه تئاتر بالا بردن سطح فرهنگ در اجتماع است و هر یک از اعضای حوزه تئاتر در این راه تلاش می‌کنند. به نظر من یکی از کارهایی که برای ارتقای سطح فرهنگمان می‌توانیم انجام دهیم این است که برای تولید تئاتر به سراغ متون کلاسیک برویم تا جوانان ما با هنرمندان قدیمی بیشتر آشنا شوند. نوشته‌های صادق چوبک غالبا خوب است و راجع به مسایل اجتماعی و سیاسی دوران خودش صحبت می‌کند. همچنین چوبک اطلاعات وسیعی راجع به...
 • ماجرای دستگیری هویدا توسط شهید موحددانش
 • پدر شهید علیرضا موحددانش گفت: علیرضا خواست نارنجکی که دشمن پرتاب کرده بود را بردارد اما در دستش منفجر شد. دستش را می‌گذارد زیر اورکتش تا شش بعد از ظهر که عملیات تمام می‌شود. به گزارش جهان نيوز، در تمام سال های پس از شهادت فرزند، این پدر بود که راوی فرزندانش شد تا مسیری که علیرضا و محمدرضا طی کرده اند در گذر زمان به فراموشی سپرده نشود، با وجود سن و سالی که از پدر گذشته اما به خوبی خاطرات را با جزئیات به یاد دارد، زبان شیرین پدر راوی روزهایی می شود که هر دو فرزندش در راه اسلام قدم در جبهه ها گذاشتند و در این راه ابتدا محمدرضا به شهادت رسید و پس از آن علیرضا. پدر شهیدان موحد دانش در دقایقی کوتاه و در جمع صمیمی اعضای فرهنگسرای رضوان که به مناسبت سالگرد تولد علیرضا موحد دانش در منزل ایشان حضور یافته بودند، از روزهای حضور فرزندانش در جبهه گفت که در ادامه آن را می خوانیم: بارها از حاج غلامرضا موحد دانش پرسیده اند که چه کردی پسرانت شهید شدند پدر شهید هم بارها گفته است که ما کاری نکردیم. حاج غلامرضا توضیح می دهد: «من ابتدای جوانی یک شاگرد سلمانی بودم. افتخارم این بود کاری از دستم بر می آید و سرباز جامعه هستم. سال 35 ازدواج کردم. علیرضا 27 شهریور 1337 به دنیا آمد. زمان به سرعت گذشت آن زمان دو نوع مدرسه اسلامی و ملی بود. قرار شد اسم علیرضا را در مدرسه بنویسیم. خانه هم از مدرسه دور بود. پشت ورزشگاهی مدرسه اسلامی نوبخت بود که یک روحانی مدیریت آن را برعهده داشت. دست علیرضا را گرفته بودم که باهم برویم مدرسه ثبت نام کنیم. بی توجه از جلوی مدسه که رد شدیم علیرضا گفت کجا می رویم؟ گفتم برای اسم نویسی مدرسه می رویم. علیرضا گفت...
 • ماجرای کاهش نرخ جریمه اضافه برداشت بانک ها
 • روزنامه شرق: بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای پنهان نرخ جریمه اضافه‌برداشت بانک‌ها را از ٣٤ درصد به ١٨ درصد کاهش داد. این اتفاق مهم در لابه‌لای خبرهای تعدیل نرخ سود ابلاغی در دو هفته گذشته گم شد تا نقدی هم به این تصمیم عجیب وارد نشود. این تصمیم از آن جهت غریب و دور از انتظار بود که اضافه‌برداشت بانک‌ها با همان نرخ ٣٤ درصد یکی از بحران‌ها در نظام بانکی محسوب می‌شد و مقامات پولی همواره بر چاره‌اندیشی برای این مشکل تأکید می‌کردند. اما مهم‌ترین بخش داستان این است که با وجود نرخ سود ١٩,٥درصدی فعلی در بازار بین‌بانکی، جذابیت به‌مراتب کمتری نسبت به نرخ جریمه اضافه‌برداشت دارد؛ بنابراین می‌توان انتظار آن را داشت که بانک‌های خصوصی بیش از گذشته دست در جیب بانک مرکزی کنند. این اتفاق یعنی تبعات بزرگی در پایه پولی و نقدینگی کشور که می‌تواند اثرات تورمی درخور‌توجهی داشته باشد. از سوی دیگر وقتی ذخایر بانک‌ها در بانک مرکزی رو به کاهش برود، بانک مرکزی نسبت به انجام تعهداتش ضعیف می‌شود. خزانه بانک مرکزی خالی می‌شود از یاد نبرده‌ایم ماجرای مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین را که بانک مرکزی برای بازگرداندن مطالبات سپرده‌گذاران دچار دردسر شد. مدتی پیش هم خبری از سوی مقامات بانک مرکزی اعلام شد، مبنی بر اینکه این بانک در قبال سپره‌گذاران بانک‌ها نهایتا تا صد میلیون تومان تعهد دارد. با چیدن این واقعیات کنار هم، برداشت‌های بی‌امان بانک‌های خصوصی از حساب‌هایشان نزد بانک مرکزی خطر ضعیف‌شدن بانک مرکزی را مقابل تعهداتش به‌شکل تهدیدی جدی به رخ می‌کشد. خط اعتباری شیرین ١٨ درصد اما چرا فقط بانک‌های خصوصی در این موضوع مورد بحث است؟ دلیل آن است که بانک‌های دولتی پیش از این به‌دلیل بخشش‌های مکرر جریمه‌های ٣٤درصدی از سوی بانک مرکزی، اضافه‌برداشت‌های زیادی داشتند و به‌جای رفتن به بازار بین‌بانکی ترجیح می‌دادند نیازها و کسری‌های خود را از این بازار...
 • فیلم/ماجرای عجیب محرومیت طارمی و پرسپولیس
 • در برنامه نود به ماجرای عجیب محرومیت مهدی طارمی و پرسپولیس پرداخته شد. دریافت 45 MB ارسال به تلگرام
 • افشای ماجرای جاسوس الهلال در تمرین پرسپولیس
 • رویداد۲۴-روز گذشته خبری در رسانه های ایرانی مبنی بر اقدام «رامون دیاز» سرمربی آرژانتینی الهلال عربستان و فرستادن یک جاسوس به تمرینات پرسپولیس در دبی منتشر شد.این خبر عصبانیت سعودی ها را در پی داشته است و رسانه های این کشور، با تیترهایی مثل «ایرانی ها دیاز را به جاسوسی متهم کردند»، به اصل خبر یعنی فرستادن یکی فرد وابسته به باشگاه الهلال در تمرینات پرسپولیس در قالب یک هوادار این تیم ایرانی، واکنش نشان داده اند.
 • ماجرای برداشت ١۲هزار میلیاردی برای یارانه
 • خبرگزاري آريا - رئيس سازمان برنامه و بودجه با تاکيد بر اينکه با وجود اهميت صرفه جويي در هزينه‌ها، دولت در مورد پرداخت‌هاي پرسنلي انقباضي عمل نکرده است، اعلام کرد که متوسط حقوق کارکنان دولت از حدود يک ميليون و ٤٧٠ هزار تومان در سال ١٣٩٢ به دو ميليون و ٩٧٠ هزار تومان در سال جاري افزايش يافته است.وي همچنين در رابطه با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، عملکرد آن و همچنين جريان برداشت 12 هزار ميليارد توماني از خزانه بابت پرداخت يارانه نقدي در پنج ماه نخست امسال توضيحاتي ارائه کرد.به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت در نشستي خبري به تشريح برنامه‌هاي اقتصادي دولت به ويژه از منظر برنامه و بودجه پرداخت.وي به وضعيت مهمترين منبع افتصاد ايران يعني نفت پرداخت و توضيح داد که به دليل کاهش قيمت هر بشکه از ١٠٤ دلار در سال ١٣٩٢ به حدود ٤٣ دلار در سال گذشته، حدود ٥٨ درصد کاهش داشته است.نوبخت گفت: مجموع درآمد نفتي در دولت يازدهم و از سال ١٣٩١ تا ١٣٩٥ حدود ١٥٧ ميليارد دلار بوده است در حالي که در دولت دهم و از فاصله ١٣٨٨ تا ١٣٩١ حدود ٢٥ هزار ميليارد دلار بوده که نشان دهنده کاهش ٣٧ درصدي در آمد نفتي دو دولت يازدهم است.وي همچنين به تغييرات هزينه اي دولت اشاره کرد و گفت: هزينه‌هاي جاري از حدود ١٢٠ هزار ميليارد تومان سال ١٣٩١ به ٢٠٧ هزار ميليارد تومان سال ١٣٩٥ رسيده است. در مقابل بودجه‌هاي عمراني از ٢٢ هزار ميليارد تومان به ٤٢ هزار ميليارد در سال گذشته افزايش يافته است. بر اين اساس رشد اعتبارات هزينه‌اي تا ٧٣ درصد و عمراني تا ٩٠ درصد بوده است.رئيس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: هزينه‌هاي جاري با توجه به اهميت بخش‌هاي در بر گيرنده آن جاي کسر و يا صرفه جويي چنداني ندارد، بنابر اين در مورد پرداخت پرسنلي اقدام انقباضي نداشتيم. اين در حالي...