رامین و هادی از سال ۸۸ در حصر هستند؛ آن هم نه به مدت محدود...حصر آنها ابدیست.

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مونا رحیم‌بصیری:

ایپزود اول:

انتخابات...اغتشاشات...آشوب...قانون‌شکنی... فتنه‌انگیزی... و حصرخانگی

‌روز جمعه 22خردادماه 1388،انتخابات ریاست‌جمهوری دهم برگزار شد. محمود احمدی‌نژاد، میرحسین موسوی، محسن رضایی و مهدی کروبی4 کاندیدای نهایی این انتخابات بودند.

همان شب در حالی کهشمارش آرای انتخابات به پایان نرسیده بود، میرحسین موسوی در مصاحبه‌ای خود را برنده انتخابات معرفی کرد اما نتیجه نهایی انتخابات پس از پایان شمارش آرا در روز 23 خرداد حاکی از این بود که محموداحمدی‌نژاد رئیس‌جمهور منتخب است.

عصر همان روز، میرحسین موسوی ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد و در بیانیه‌ای گفت که تسلیم این صحنه‌آرایی خطرناک نمی‌شود. مهدی کروبیهم که آراییکمتر از میزان آرای باطله کسب کردهبود، در بیانیه‌اینتایج اعلام شده را فاقد مشروعیت و مضحک برشمرد.

اغتشاش و هرج و مرج در تهران

از همان روز،مرکز تهران به شکل غافلگیرکننده‌ای به آشوب کشیده شد. 25 خردادماه هواداران موسوی در تجمعی غیرقانونی در خیابان آزادی به پایگاه بسیج مقداد حمله کردند که نتیجه آنهفت کشته و عده‌ای زخمی ‌بود. سه روز بعد از آن، باز هم طرفداران موسوی در گرامیداشت آنچه کشته‌شدگان جنبش سبز می‌خواندند، بدون مجوزقانونی در میدان امام خمینی تجمع کردند‌ و موسوی در جمع آنها سخنرانی کرد.

این تجمعات غیرقانونی و اغتشاشات درروزها و ماه‌های پس از آن هم ادامه داشت و هربار هم صدور یک بیانیه از سوی دو کاندیدای شکست‌خورده بر شدت این آتش می‌افزود.

گرچه هرچه از خرداد می‌گذشت، ازتعداد تجمع‌کنندگان کاسته می‌شد و بیشتر افرادی که در تجمعات حاضر می‌شدند، کاری به نتایج انتخابات نداشتند اما8 ماه به همین منوال گذشت؛ روزهایی که با اغتشاش، آشوب،خرد شدن شیشه خودروها، آتش‌گرفتن مغازه‌ها و سطل‌های زباله، حمله به مسجد و پایگاه‌ بسیج و. . . در روز دانشجو و هتک حرمت مقدسات مذهبی در روز عاشوراهمراه بود.

در این روزها برخیکشته و تعداد زیادی از نیروهای مردمی و ناجا مورد ضرب و شتم آشوبگران قرار گرفتند و خسارات گسترده‌ای به اموال عمومی وارد شد. حوادث روز عاشورا و 16 آذر،واکنش‌ها نسبت به قانون‌شکنی‌ها و هتک‌حرمت گروه موسوم به سبزها را جدی‌تر از قبل کرد و حتیافرادی را که به دلیل سوابق انقلابی موسوی و ادبیات بعضاً مذهبی وی در بیانیه‌هایش، بی‌طرف مانده بودند، علیه موسوی به خیابان‌ها کشاند.

گرچه در روز 9 دی‌ماه 88 یعنی 3 روز پس از حوادث روز عاشورا،راهپیمایی اعتراض‌آمیز مردم تهران در محکومیت حوادث عاشورا، ماجرای فتنه در خیابان‌ها را جمع کرداما آقایان موسوی و کروبی همچنان در مسیر خود باقی ماندند تا اینکه یک سال گذشت.

حصر

در بهمن‌ماه سال 1389 که انقلابها در برخی کشورهای عربی در اوج خود بود، میرحسین موسوی و مهدی کروبیدر بیانیه مشترکی، مردم را برای اعلام حمایت از مردم مصر و تونس به تظاهراتدر روز 25 بهمن دعوت کردند. در این بیانیه حتی از مردم خواسته شده بود با معارضین و بازداشت‌شدگان سوری که علیه بشار اسد راهپیمایی کرده بودند، اعلام همبستگی کنند.

این بیانیه‌ها و دعوت به آشوب و اغتشاش همه امیدها برای بازگرداندن موسوی و کروبی به چارچوب‌های قانونی را ناامید کرد. این اقدامات سبب شد تا شورای عالی امنیت ملی در 25 بهمن 89 تصمیم به حصر آنها بگیرد. حصری که تنها ارتباط با افرادی غیر از خانواده‌ها و اقوام نزدیک را از آنها سلب کرده اما از امکاناتی همچون دکتر خصوصی، ورزش، استخر و مسافرت و . . . بهره‌مندند.

ایپزود دوم:

انتخابات. . . اغتشاشات. . . آشوب. . . گلوله. . . نابینایی. . . فلج شدن. . . و حصرواقعی

چشمانی که بعد از 88 دیگر ندید

تقریبا سه روز از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری می‌گذشت و تهران آبستن آشوب بود. رامین رسولی مهربانی جوان 24 سالهبسیجی،وقتی برای جلوگیری از وخیم شدن اوضاع، در راهپیمایی 25 خرداد 88 حضور پیدا می‌کرد،فکرش را نمی‌کرد که تا ساعتی دیگر جهان پیش چشمان او تیره و تار شود.

خودش از آن روز اینگونه یاد می‌کند: در خیابان،بین صادقیه و آزادی، جایی که من حضور داشتم قبل از اینکه بخواهد شلوغی‌ها آغاز شود و همان ابتدای امر که سر و صدا می‌خواست، بالا بگیرد و شلوغی آغاز شود، ضربه محکمی به صورت من خورد. سر ظهر بود که این حادثه پیش آمد و من هیچ چیز نفهمیدمتا شب که در بیمارستان به هوش آمدم.

بعد از حادثه وی را آنقدر روی زمین کشیده بودند که عفونت تمام بدنش را در بر گرفته بود. بعد گوشه یک خیابان و داخل جوی آب رهایش کرده بودند. انفجار و به طبع آن خونریزی، سبب شده بود که خون در ریه‌هایش جمع شود. یک ترکش چشم چپش را کاملا از بین برده بودو ترکش دیگر 95 درصد از بینایی چشم راستش را گرفته بود. شکستگی فک، شکستگی جمجمه و شکستگی کاسه چشم،یادگارهایی هستند که از 25 خرداد 88 به همراه دارد. او حتی ترکشی را مقابل فک و روی عصب‌های صورتش دارد که خارج کردنشان امکان‌پذیر نیست.

و حالا بیش از 8 سال از آن روزها می‌گذرد و رسولی مهربانی نه بینایی دارد نه چهره سابق خود را. . . شکستگی کاسه چشم، ظاهرش را بدمنظر کرده و هر لحظه ممکن است ترکش یادگار آن روزها، با قطع عصب صورت، سبب آویزان شدن بخشی ازصورتش شود. جراحی زیبایی روی استخوان جمجمه و چشمش انجام شده اما این عمل‌ها آنقدری جواب داد که بتواند نور را با چشم راستش تشخیص دهد. ترکشی همتمام این سال‌ها درون گوشش است که امکان خارج کردن آن وجود ندارد. برای همین مدامدر گوششصدای سوت می‌شنود.

رامین رسولی مهربانی جانباز70 درصد فتنه 88 است؛با ضربه‌ای که 8 سال پیش به صورتش وارد شده، از حال می‌رود و همانشلوغی‌هایِ 25 خرداد، آخرین تصویری است که در ذهنش ثبت شده و پس از آن چشمانش دیگر ندیدهو تمام این سال‌ها را با محروحیت گذرانده است.

این جانباز فتنه، در سال 88 فقط سلامت خود را از دست نداد بلکه بعد از مجروحیت دیگر نتوانست شغل موفقش را ادامه دهد و حالا با هزینه‌های بالای درمان و زندگی درگیر است. او بعد از محروحیت قید تحصیل دررشته مورد علاقه‌اش یعنی گرافیک را زد چراکه این رشته بدون داشتن چشم‌دیگر به کارش نمی‌آید. گرچه رشته تحصیلی‌اش را تغییر داد و حالا کارشناس ارشد حقوق است. . . اما آن‌هم به کارش نمی‌آید.

رامین از آن روزها در حصر است. . . حصری که ابتدایش 25 خرداد 88 بود اما انتهایی ندارد. او آزاد است تا با هرکسی که می‌خواهد ارتباط داشته باشد اما محروحیت و محدودیت‌های جسمی او سبب شده که به سختی از خانه خارج شود. . . هرچند که در حصرِ رامین خبری از دکتر خصوصی، ورزش، استخر و مسافرت نیست. . .

فلج شدن ارمغان فتنه 88 برای هادی

رامین رسولی مهربانی تنها جانباز فتنه‌انگیزی‌های 88 نیست.

هادی خیاط‌زاده جوان دیگری است که آن روزها در سن 23 سالگی، وقتی خبر آتش زدن مسجد لولاگر را شنید، در مقابل مسجد محله‌شان مستقر شد تا مسجد دیگری هتکِ حرمت نشود.

خودش می‌گوید: نه مسلح بودیمو نه قرار بود امکاناتی به ما بدهند. محله شلوغ شده بود. دورتا دور مسجد را پر کردیم تا اتفاق تلخ مسجد لولاگر تکرار نشود. نگران بودیم آشوبگران به داخل پایگاه بسیج نزدیک مسجد نفوذ کنند و دستشان به سلاح‌های سازمانی برسد و خون بریزند و هزینه آن را به گردن جمهوری اسلامی بیندازند.

هادی ظهر عاشورای 88 زمانی که عزاداران برای نماز ظهر آماده می‌شدند، مورد اصابت گلوله‌ قرار گرفت. گلوله‌ای که از یک سلاح ناشناس شلیک شده بود و از پشت بازوی سمت چپش وارد بدنششدهو از پشت قلب به نخاع اصابت کرده بود و سپس بهریه هم آسیب می‌زند و در بازوی راست گیر می‌کند.

گرچه هادی معتقد است که گیر کردن گلوله در بدنش یک معجزه است و ثابت می‌کند که گلوله از کلتغیرمجاز شلیک شده و اسلحه هیچ سازمان نظامی در ایران نبوده است اما همین گلوله اورا در اوج جوانی از نعمت راه رفتن محرومکرد.

وی از آن زمان ویلچرنشین است و رنج می‌کشد از این که برای ساده‌ترین امور، نیازمند کمک دیگران است. خودش می‌گوید: «از بچگی کارهایم را به کسی نسپرده بودم اما بعد از مجروحیت برای جزئی‌ترین کارها نیازمند کمک دیگران بودم، یامثلاً وقتی هنوز بلد نیستی با ویلچر کار کنی، کنار آمدن با آن سخت است. گاهی ویلچر برمی‌گشت و زمین می‌خوردم و لازم بود تا کسی زیر بغلم را بگیرد و بلند کند. . . در این شرایط بغض گلویم را می‌گرفت».

هادی این روزها پدر یک دختر و پسر دوقلو است اما برایش سخت است همزمان هر دو فرزندش را در آغوش بگیرد. . . چون دیگر قادر به حرکت دادن ویلچر خود نیست.

هادی خیاط‌زاده هم از سن 23 سالگی، یک حصر واقعی را تجربه می‌کند، آن‌هم نه به‌مدت محدود. او در حصر است اما نه در خانه‌ای با امکانات و شرایط ویژه. . . حصر او در یک ویلچر نیم‌متری است و مجبور استتا ابد با آن باشد.

انتهای پیام/

R1011120/P1011115/S1,10,13,15,17/CT6

کلیدواژه: رسولی مهربانی | میرحسین موسوی | آن روزها | شده بود | آن روز

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۱۹۳۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • تفکر بسیجی حافظ کنونی کشور است
 • فرمانده سپاه ناحیه خلخال گفت: در عرصه کنونی تفکر بسیجی حافظ کشور بوده و باید تلاش کنیم تا با توسعه و ترویج این تفکر در بین مردم و به ویژه نسل جوان کشور را در مقابل توطئه‌های مختلف دشمنان در امان نگه داریم. به گزارش خبرگزاری تسنیماز خلخال، سرهنگ جهانبخش عطایی صبح امروز در یادواره شهدای حوزه خواهران شهرستان در روستای گورانسراب خلخال اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس در راستای حفاظت و حراست از کیان اسلامی و کشور بوده و رزمندگان در این هشت سال اجازه ندادند تا یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.وی حماسه دفاع مقدس را در امتداد حماسه عاشورا دانست و تصریح کرد:این حماسه به دست رزمندگان و شهدا در تاریخ به نام ایران ثبت شد و غیرت و دلاورمردی ملت ایران را به دنیا نشان داد که اجازه ندادند دشمن به کیان کشور دست‌درازی کرده و به اهداف شوم خود دست یابد.فرمانده سپاه ناحیه خلخال با تاکید بر توسعه و ترویج تفکر بسیجی در جامعه بیان کرد: در عرصه کنونی تفکر بسیجی حافظ کشور بوده و باید تلاش کنیم تا با توسعه و ترویج این تفکر در بین مردم و به ویژه نسل جوان کشور را در مقابل توطئه‌های مختلف دشمنان در امان نگه داریم.بنیادی افزود:تفکر بسیجیبا هدایت ولی فقیه زمان در مقابل کفر صف کشید و از کشور دفاع کرد و تا ابد نام شهدایی که با این تفکر در جبهه‌های حق علیه باطل جنگیدند در تاریخ این ملت ماندگار خواهد ماند و دلاوری شهدای والامقام درس عبرتی برای دشمنان نظام خواهد بود تا فکر نگاه چپ به کشورمان را نداشته باشند.وی برگزاری یادواره‌های شهدا را قدردانی از شهدای والامقام دانست و گفت: شهدای والامقام با گذشت از جان خود عزت و شرف را هم برای خود و هم برای کشور و ملت ایران رقم زدند و در راه دفاع از...
 • رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز باشد
 • قزوین- فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: رسانه انقلابی و بسیجی باید جریان ساز و تاثیرگذار باشد و بتواند مطالبات مردمی را بخوبی در جامعه منعکس کند. به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر به همراه سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه ، دوشنبه شب در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در محل سپاه صاحب الامر قزوین برگزار شد ضمن گفتگوی صمیمی با خبرنگاران با دیدگاهها و پیشنهادات فعالان رسانه آشنا شد. سردار شاهرخی در این نشست اظهارداشت: در شرایطی که دشمنان با استفاده از ابزارهای قوی رسانه توانسته اند نقش تاثیرگذاری در مخاطبان خود داشته باشند و برخی مسائل غیر واقعی و غیر حق را موجه جلوه دهند باید ما نیز مهارت استفاده از این ظرفیت را در عرصه داخلی داشته باشیم. وی بیان کرد: نیروهای انقلابی باید بتوانند با هم افزایی دور هم جمع شوند و با تشکیل اتاق فکر برای رفع نواقص و مشکلات خود بکوشند و با ایده های جدید و دادن راهکارهای تاثیرگذار نسبت به استفاده مطلوب از ظرفیت های بسیج رسانه همت کنند. شاهرخی یادآورشد: بیان کمبودها و اتکا به نداشته ها نمی تواند ما را به جلو ببرد بلکه باید ابتدا به داشته های خود فکر کنیم و راهی برای استفاده بهینه از آنها پیدا کنیم تا این سرمایه ها هدر نرود. وی تصریح کرد: توجه به تولید محتوی و اثرگذاری پیام بسیار مهم است و اگر بتوانیم با اتکا به داشته های انسانی و ابزاری به افزایش تاثیر پیام برسیم موفق عمل کرده ایم. فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهارداشت:باید ارزشهای محوری و اساسی انقلاب توسط رسانه های انقلابی و متعهد بخوبی تبیین شود تا بتوانیم ضمن حفظ نیروهای موجود به جذب افراد دلسوز بیشتری اقدام کنیم. تقسیم افراد به جناح های سیاسی منطقی نیست وی اضافه کرد: تقسیم بندی افراد به اصولگرا...
 • ساخت یک واحد مسکونی مددجویی با کمک جهادگران بسیجی
 • جهادگران بسیجی یک واحد مسکونی را برای یک خانواده تحت پوشش کمیته امداد احداث کردند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، جهادگران بسیجی شرکت کننده در طرح اردوی های جهادی یک واحد مسکونی را برای یک خانواده تحت پوشش کمیته امداد احداث کردند .این واحد مسکونی با کمک مالی فرزند شهید توکلی در روستای قدیم آباد بمدت شش ماه ساخته شده است .این واحد مسکونی در 65 متر مربع زیر بنا و با هزینه 20 میلیون تومان احداث شده است .
 • جریان سازی ها و دوقطبی های کاذب دانشجوی بسیجی و انقلابی را فریب نمی دهد
 • مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: جریان‌سازی‌ها و دوقطبی‌های کاذب دانشجوی بسیجی و انقلابیون جوان را فریب نمی‌دهد و سرگرم مسائل فرعی نخواهند شد و مسائل اصلی کشور یعنی آرمانها و ارزش‌ها برای آنها مهم است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه،داوود گودرزی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیجیان و انقلابیون جوان عزم خود را جزم کرده‌اند که مسیر انقلاب را محکم‌تر از گذشته و با نگاهی باز و عمیق به مسائل کشور ادامه دهند اظهار داشت: جریان‌سازی‌ها و دوقطبی‌های کاذب دانشجوی بسیجی و انقلابیون جوان را فریب نمی‌دهد و سرگرم مسائل فرعی نخواهند شد و مسائل اصلی کشور یعنی آرمانها و ارزشها برای آنها مهم است.گودرزی با اشاره به اینکه ما قیام کردیم که براساس هویت ملی تولید علم بومی داشته باشیم و براساس آن جامعه را اداره کنیم افزود: کسی که می‌گوید علوم انسانی نداریم و هر آنچه که از غرب رسیده باید پیاده شود، این تفکر با اندیشه انقلابی و قانون اساسی در تضاد و قابل بحث است.وی با تأکید بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاهها گفت: درخواست می‌کنم کرسی‌های آزاداندیشی بدون حراست و ورود دیگران در هر موضوعی با هر زاویه‌ای در مقام اندیشه برگزار شود و دانشگاه محل چند صدایی است.گودرزی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هنگامی رشد می‌کند که اندیشه‌ها و تئوری‌های مختلف بیان و درباره آن بحث شود عنوان کرد: منصفانه و کارشناسانه از مسئولان درباره دلیل افزایش آمار طلاق، ناهنجاری‌های اجتماعی، افزایش سن ازدواج و فاصله طبقاتی سؤال شود که این نتیجه کدام سند توسعه فرهنگی است و تمام دولتهای پس از جنگ باید پاسخگو باشند زیرا تمام نیروی انسانی و پول و درآمد کشور در اختیار آنها بوده است.فعالیت‌ها و مواضع بسیج براساس سیاست‌زدگی نیستگودرزی با بیان اینکه فعالیت‌ها و مواضع بسیج دانشجویی سیاسی و براساس سیاست‌زدگی نیست عنوان...
 • سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در جمع اساتید بسیجی حوزه علمیه اصفهان
 • حجت الاسلام رئیسی صبح امروز در جمع اساتید بسیجی حوزه علمیه اصفهان در مدرسه علمیه امام صادق چهارباغ حضور یافت و به سخنرانی پرداخت. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام رئیسی صبح امروز در جمع اساتید بسیجی حوزه علمیه اصفهان در مدرسه علمیه امام صادق چهارباغ حضور یافت و به تببین راهکارهای همکاری آستان قدس رضوی با حوزه علمیه کهن اصفهان پرداخت.
 • رمز پیروزی ایران در دفاع مقدس تفکر بسیجی و شهادت طلبی مردم بود
 • خرم آباد - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تاکید کرد: رمز پیروزی ایران در دفاع مقدس تفکر بسیجی و شهادت طلبی مردم بود. به گزارش خبرنگار مهر، سردار مرتضی کشکولی در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز لرستان با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس، دفاع پر شور ملت ایران را در برابر تمام جهان شرق و غرب دانست و اظهار داشت: با تمام اختلاف نظر های بین ابر قدرت های شرق و غرب آن دوره، آنها در مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی اتحاد و اتفاق نظر داشتند ولی به حول و قوه الهی و وجود تفکر بسیجی و شهادت طلبی ملت غیور ایران اسلامی نتوانستند به اهداف خود برسند. وی با تاکید بر اینکه بسیجی با خلوص نیت کار ها را برای رضای خدا انجام می دهد و به همین دلیل به قدرت لایزال الهی وصل است گفت: برای همین است که شکستی در این راه وجود ندارد و این موضوع باعث شده که نظام سلطه در محاسبات خود دچار اشتباه شود و در میدان های مختلف منطقه ای و بین المللی همیشه نظام اسلامی پیروز باشد. فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: با شکست های پی در پی دشمن، آنها فهمیدند که با جنگ سخت نمی توانند کار به جایی ببرند، برای همین است که روی به جنگ نرم آورده اند و با هدف قرار دادن نظام خانواده و ایجاد تشکیک در نسل جوان و منازعات سیاسی به فکر استحاله نظام از درون هستند. سردار کشکولی گفت: اینجاست که نقش صدا و سیما در خط مقدم با جنگ نرم بیش از پیش آشکار می شود. وی با تقدیر از مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان، وی را فردی فرهیخته، مکتبی و مومن دانست و گفت: با وجود چنین فرد انقلابی در راس صدا و سیمای لرستان بیشترین همکاری و هماهنگی...
 • حضور پرسنل بسیجی بانک صادرات در صبحگاه مشترک بسیجیان وزارت اقتصاد
 • همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و تقارن با ایام سوگواری سید الشهدا (ع)، پرسنل بسیجی بانک صادرات ایران در صبحگاه مشترک گردان های عاشورا و الزهرا (س) ناحیه مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی شرکت کردند. آفتاب‌‌نیوز : در این صبحگاه مشترک که با حضور جمعی از مسئولان عالی رتبه بسیج وزارتخانه ها و ادارات، فرماندهان و بسیجیان بانکها و بیمه ها برگزار شد، همکاران بسیجی و اعضای گردان عاشورای بانک صادرات ایران از مدیریت‌های شعب مناطق تهران و ادارات مرکزی این بانک حضور یافتند.به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، دراین مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، پرسنل بسیجی شرکت کننده، در سوگ سرور و سالار شهیدان عزاداری کردند. گفتنی است، در ادامه این صبحگاه مشترک، بر حفظ انسجام و آمادگی کارکنان بسیجی شبکه بانکی کشور و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان تأکید شد.
 • یک ماجرای عجیب از احمد آقا
 • خبرگزاری میزان- من یک سرّ مخفی بین خود و خدا داشتم که کسی از آن خبر نداشت. احمد آقا مخفیانه به من گفت: شما دو تا حاجت داری که این دو حاجت را از خدا طلب کردی. اینکه خداوند حاجت شما را بدهد یا نه، موکول کرده به اینکه شما در روز عاشورا مراقبه خوبی از اعمال و نفس خودت داشته باشی یا نه. به گزارش خبرگزاری میزان، قسمت هایی از کتاب "زندگی و خاطرات عارف شهیداحمدعلی نیری، راوی این خاطره: دکتر محسن نوری را در ادامه خبر می خوانید: من از دوستان احمد آقا بودم. خاطرم هست یک روز در این سال‌های آخر، در جایی به من حرفی زد که خیلی عجیب بود! من یک سرّ مخفی بین خود و خدا داشتم که کسی از آن خبر نداشت. احمد آقا مخفیانه به من گفت: شما دو تا حاجت داری که این دو حاجت را از خدا طلب کردی. اینکه خداوند حاجت شما را بدهد یا نه، موکول کرده به اینکه شما در روز عاشورا مراقبه خوبی از اعمال و نفس خودت داشته باشی یا نه. من خیلی تعجب کردم. ایشان به من توصیه کرد: اگر می‌خواهی احتیاط کرده باشی، یک روز قبل از عاشورا و یک روز بعد از عاشورا مراقبه خوبی از اعمالت داشته باش و مواظب باش غفلتی از شما سر نزند. بعد ایشان ادامه داد: یکی از این حاجت‌ها را خدا برای این عاشورا روا خواهد کرد به شرط مراقبه. خدا را شکر، من آن سال حال خوبی داشتم. خیلی مراقبت کردم تا گناهی از من سر نزند. محرم آغاز شد. در روزهای دهه اول مراقبت خودم را بیشتر کردم. در روز عاشورا و روز بعدش خیلی مراقب بودم که خطایی از من سر نزند. بعد از دو سه روز احمد آقا من را در مسجد امین‌الدوله دید و طبق آن اخلاقی که داشت، دستم را...
 • ماجرای ربودن مرد ثروتمند
 • به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز،شاکی گفت: متهم با ربودن من قصد داشت یک میلیارد تومان از خانواده‌ام پول بگیرد. اما متهم گفت: «من به خواسته خانواده‌اش او را به کمپ انتقال دادم!»به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 25 دی سال 94 مردی به‌نام سیاوش با مراجعه به پلیس شکایت کردکه آدم‌ربایان او را داخل یک کمپ ترک اعتیاد به گروگان گرفتند تا از خانواده‌اش یک میلیارد تومان پول بگیرند.در پی این شکایت فردی به‌نام اصغر 42ساله شناسایی و دستگیر شد و به اتهام مشارکت در آدم‌ربایی در شعبه دهم دادگاه کیفری تهران که به ریاست قاضی قربان‌زاده و با حضور قاضی غفاری -مستشار دادگاه- تشکیل شده بود تحت محاکمه قرار گرفت.در آغاز جلسه، قاضی غلامی- نماینده دادستان- متن کیفرخواست را خواند. آنگاه شاکی به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: مرد جوانی مقابل خانه‌ام مرا به زور سوار خودرو کرد و به کمپ ترک اعتیاد در کهریزک برد تا از خانواده‌ام پول بگیرد. شب اول، آنها از من تست اعتیاد گرفتند و بعد گفتند قرار است مدت شش ماه مرا در آنجا نگه دارند و من هیچ کاری برای نجاتم نمی‌توانم انجام دهم. 10 روز بعد هم دیدم پسرم برایم لباس و خوراک آورد. در این هنگام قاضی قربان زاده از شاکی سؤال کرد:«چگونه شما را گروگان گرفته بودند که پسرت به ملاقات آمده است. آیا در آنجا افراد دیگری هم بودند.»مرد پاسخ داد بله در حدود 50نفر بودند... درادامه این جلسه خانواده شاکی اظهارات متهم را رد کردند. پس از اظهارات عجیب مرد ثروتمند متهم به پا خاست تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. شغلت چه بود؟ من بقال بودم. آیا اتهام آدم‌ربایی را قبول داری؟ نه هرگز. چون من تنها به درخواست خانواده شاکی که از اعتیادش به ستوه آمده بودند، اورا به کمپ بردم. چه کسی از تو خواست او را به کمپ...
 • ماجرای جان دادن پسر ۳ ماهه
 • هشتم تیرماه سال جاریمأموران پلیس در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت خبر مرگ مشکوک پسر سه ماه‌ای به نام امیرعلی را اعلام کردند. تحقیقات اولیه مأمورانپلیس حاکی از آن بود که امیرعلی 12 روز قبل از فوت و در حالی که وضعیت جسمی خوبی نداشتهتوسط پدر و مادرش به بیمارستان آیت‌الله کاشانی منتقل شده و پس از بستری شدن چند روزه در این بیمارستان با نظر تیم پزشکی برای ادامه مداوا به بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) انتقال یافتهو در نهایت پس از تلاش فراوان کادر درمان برای نجات جانش، جان باخته است. با توجه به مشکوک بودن فوت امیرعلی و معاینات پزشکان، جسد وی برای تعیین علت دقیق مرگ با دستور سجاد‌ منافی‌آذر بازپرس ویژه قتل پایتخت به پزشکی قانونی منتقل شد. همزمان با ادامه تحقیقات درباره این پرونده، کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند که امیرعلی بر اثر اصابت جسم سخت به سر و آسیب دیدن مغز جان خودش را از دست داده است. با اعلام نظر پزشکی قانونی، بازپرس امور جنایی تهران دستور بازداشت پدر امیرعلی را صادر کرد و پدر امیرعلی بازداشت شد. پدر امیرعلی که پیش از ظهر امروز به شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شده بود در اظهاراتش به بازپرس گفت: کارگر هستم و دو سال قبل با همسرم ازدواج کردم، در ابتدای ازدواج زندگی خوبی داشتیم، اما پس از مدتی ارتباط پدر و مادرم با همسرم بد شد و اصرار کردند که از همسرم طلاق بگیرم، در حالی که خودشان همسرم را برای ازدواج به من معرفی کرده بودند. وی ادامه داد: باوجود اصرارهای پدر و مادرم، همسرم را طلاق نداده و به زندگی ادامه دادم تا اینکه امیرعلی به دنیا آمد، من، امیرعلی و همسرم را بسیار دوست داشتم، اما مدتی بود که مشکلات روحی روانی پیدا کرده و زود عصبانی می‌شوم، از طرف دیگر چند روز قبل از حادثه در...
 • ماجرای تشنه لبی حضرت رقیه س
 • محمدهادی طیبی از مداحان شناخته شده استان مرکزی گفت: عصر روز یازدهم محرم وقتی حضرت رقیه(س) فهمید امام حسین(ع) با لب تشنه شهید شده ‌آب ننوشید و همچنان لب تشنه بود. به گزارشخبرگزاری تسنیمازاراک،بی‌شک انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و درخشش جوانان مسلمان این مرز و بوم در عرصه نبرد و شهادت، یکی از برجسته‌ترین پیامدهای نهضت خون رنگ عاشورا است.امام خمینی(ره) با آگاهی از نقش سرنوشت‌ساز فرهنگ عاشورا در بافت اجتماعی مردم ایران، شور حسینی را در دل‌ها به تلاطم درآورد و معظم‌له توانستندانقلاب اسلامی را با تکیه بر همین زلال معرفت، به پیروزی برساند و از این رو خود می‌فرمودند انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن بود.از این رومقام معظم رهبری با نگرشی جامعه شناختی به مسئله عاشورا فداکاری و شهادت‌طلبی را در این واقعه، علت تامّه این جنبش می‌داند و آن را در مقایسه با سایر نهضت‌های اسلامی پیش و پس از آن، قیامی منحصر به فرد معرفی می‌کند و به نظر رهبرمعظم انقلاب اسلامی، فداکاری یاران اباعبدالله(ع) سبب شد، عاشورا نه تنها در تاریخ اسلام، بلکه در تاریخ بشریت، به الگویی جاودانه تبدیل شود.در آستانه ماه محرم الحرامخبرگزاری تسنیماستان مرکزی با برپایی حسینیه رسانه‌ای با حضور خطبا و مادحین اهل بیت(ع) ضمن بررسی ابعاد حادثه عاشورا، اهمیت و بایدها و نبایدهای عزاداری حسینی و مقتل خوانی را به وهله اجرا درآورد.در چهارمین گفت‌و‌گو و برنامه رسانه‌ای با دعوت از محمدهادی طیبی از مداحان شناخته شده استان مرکزیو از پیرغلامان سیدالشهدامسائل مرتبط با عزاداری حسینی به بحث و بررسی گذاشته شد.مشروح گفت‌و‌گو و مدیحه‌سرایی محمدهادی طیبی از مداحان شناخته شده استان مرکزیو از پیرغلامان سیدالشهدادرخبرگزاری تسنیمدر زیر می‌آید:تسنیم: باتوجه به تاثیر ذاکران در برانگیختن احساسات و عواطف دینی پیروان اهل بیت، از نظر شما جایگاه و رسالت مداحان چگونه تعریف می‌شود؟هدف اصلی که مداحان باید دنبال کنند تعظیم شعائر اسلامی است و هدف...
 • کاشانی:ماجرای طارمی حل خواهد شد
 • رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت این باشگاه نسبت به حل مشکلات پیش آمده در ماجرای مهدی طارمی و ریزه اسپور خوش بین است. به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در حالی در امارات برای بازی حساس برابر الهلال آماده می شود که تعدادی از مدیران این باشگاه به دوبی رفته اند تا در کنار نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی باشند. جعفرکاشانی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز در حال حاضر در دوبی است. او درباره شرایط این تیم قبل از بازی با الهلال گفت:« اوضاع تیم ما خیلی خوب است و بچه ها روحیه بسیار بالایی برای بازی فردا دارند.» کاشانی درباره مشکلات ناشی از قرارداد طارمی و ریزه اسپور هم گفت:« این ماجرا حل خواهد شد. پرسپولیس تیم بزرگی است و باید روی بچه ها کار فرهنگی شود، چرا که بازیکنی که به پرسپولیس می آید ناخودآگاه مورد توجه باشگاه های دیگر هم قرار خواهد گرفت. بازیکنان ما باید این را بدانند که مسایل‌شان را باید از طریق مدیریت باشگاه انجام دهند. با این حال من معتقد هستم که ما می توانیم این مشکل را حل کنیم.» او درباره محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی گفت:« بهتر است کمی صبر کنیم شاید نتیجه چیزی که الان فکر می کنیم، نباشد.» او همچنین درباره شرایط پرسپولیس برای بازی الهلال گفت:« بچه ها از نظر روحی شرایط خوبی دارند و انگیزه پیروزی در این بازی را دارند. الهلال هم تیم بسیار خوبی است و قوی تر از الاهلی است. با این حال من خوش بین هستم و فکر می کنم بچه های ما توان پیروزی بر الهلال را دارند.» پرسپولیس تهران جعفر کاشانی
 • لحظه های تلخ اعتراف در ماجرای مرگ امیرعلی
 • اجتماع > اجتماعی - صحنه‌های تلخی در جریان رسیدگی به پرونده قتل پسربچه‌ ۳ماهه‌ای به نام امیرعلی در دادسرای جنایی تهران رقم خورد. پدر متهم به قتل پسرخردسالش بود و با گريه مي‌گفت كه پشيمان است. مادر نيز درحالي‌كه اشك مي‌ريخت، مدعي بود كه مي‌خواهد رضايت بدهد؛ چرا كه پسرش را از دست داده و حالا نمي‌خواهد شوهرش را هم از دست بدهد.اميرعلي كودك 3ماهه‌اي بود كه تيرماه امسال درحالي‌كه 2هفته در بيمارستان رسول اكرم بستري بود، جانش را از دست داد. او به‌دليل خونريزي مغزي جان باخت و از آنجا كه مرگ وي مشكوك بود، ماجرا به قاضي سيدسجاد منافي‌آذر گزارش شد.در ادامه جسد اميرعلي به پزشكي قانوني منتقل شد و گرچه پدر وي مدعي بود كه پسرش ناگهان حالش خراب و دچار تشنج شده است اما پزشكي قانوني علت مرگ كودك را خونريزي مغزي بر اثر اصابت جسم سخت به سرش اعلام كرد و به اين ترتيب قاضي جنايي دستور تحقيق درباره مرگ او را صادر كرد.كارآگاهان جنايي تهران در جريان بررسي‌ها متوجه شدند كه روز حادثه اميرعلي با پدرش در خانه تنها بوده و پس از آن حالش بد شده و به بيمارستان انتقال يافته است.همين كافي بود تا اين مرد با دستور قاضي جنايي بازداشت شود. پدر اميرعلي روز گذشته دستبند به‌دست وارد شعبه سوم دادسراي جنايي تهران شد و مقابل بازپرس پرونده قرار گرفت. دست و پايش مي‌لرزيد و همين كه روي صندلي نشست، بي‌اختيار شروع به گريه كرد. مرد 30ساله درباره روز حادثه گفت: من پسركوچكم را كشتم اما باور كنيد نمي‌خواستم جانش را بگيرم. در يك لحظه كنترلم را از دست دادم و حالا حاضرم تمام دنيا را بدهم تا به گذشته برگردم؛ به همان روزنخست تولد پسرم.وي در توضيح ماجراي روز حادثه چنين گفت: ساعت 10:45صبح بيست و هفتم خرداد‌ماه بود، همسرم براي پرداخت قسط به بانك رفته بود. اميرعلي پيش من...
 • چرا در ۴۰ سالگی به دانشگاه آمدم/ماجرای یک عشق ناتمام
 • دلشان مکانیک می‌خواست و خواندم و دلم ادبیات می‌خواست و.... همیشه همینطور است. چیزی را که دوست نداری مجبوری تحمل‌ش کنی و چیزی را که دوست داری تحمل‌ش نمی‌کنند. گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو-مهران عزیزی، در این اتاق تاریک و در این نیمه‌شب خنک شهریوری، چشمم در صفحه‌ی نمایشگر رایانه‌ی پیر و خسته‌ام، به برنامه‌ی درسی ترم اول است و پلک نمی‌زنم. بیست و پنج سال پیش، من به استناد نامه‌ها و کارنامه‌ها، شاگرد اول دوره‌ی سوم راهنمایی بودم با میانگین نمره‌های بیست و یک دوجین افتخار و عنوان درسی و علمی که در حقیقت صاحب افتخارش مدرسه‌ام بود و پدر. آن روزها رشته‌ات را باید همان اول دبیرستان انتخاب می‌کردی و آینده‌ات را روی همان انتخابت بنا می‌کردی. من با همه‌ی کودکی، بی که با کسی حرفی زده‌باشم، خودم سنگ‌هام را واکنده بودم با خودم و انتخابم را کرده‌ بودم و پیه تبعات‌ش را به تنم مالیده‌بودم و فقط مانده بود آفتابی‌اش کنم. پدر، خودش دبیر بود و درس می‌داد و از اوضاع ما که چه کرده‌ایم و می‌کنیم بی‌خبر نبود و لابد او هم انتخاب‌ش را کرده‌بود برای من. شب پیش از روزی که قرار بود مسیر آینده‌ام از تحصیل در علوم‌تجربی یا ریاضی‌فیزیک یا علوم‌انسانی آغاز بشود، همان سر سفره‌ی شام، بی که چشمم به چشم پدر بیفتد، گفتم که قرار من با خودم و تصمیم قطعی من تحصیل در علوم‌انسانی است. سرم پایین بود و با قاشق و بشقاب خالی ور می‌رفتم اما می‌دانستم سکوت سنگین پدر و بی‌قراری مادر، قصه‌ی درازی در آستین دارد. آماده بودم. پدر آینده را روشن نمی‌دید و جو تحصیل در علوم‌انسانی را نمی‌پسندید و معتقد بود فراری‌ها و جامانده‌ها و وامانده‌ها توی آن کلاس‌ها جمع‌اند. تا دو و سه‌ی شب من گفتم و او گفت و آخرش هم کوتاه نیامد و فقط گفت: من نمی‌دانم. خودت می‌دانی. صبح شد و...
 • ماجرای تازه نورالهی و پرسپولیس فسخ۱۵شهریور
 • وضعیت احمد نوراللهی با انتشار چند خبر در روز یکشنبه بسیار پیچیده تر از قبل شد. در روزی که خبر سرباز بودن احمد نوراللهی تا پایان آذرماه از سوی مدیرکل تربیت بدنی نیروهای مسلح اعلام شد، زمزمه ای به گوش می رسد که مسئولان پرسپولیس قرارداد نوراللهی را در روز آخر نقل و انتقالات یعنی ۱۵ شهریور فسخ کرده اند.به گزارش تابناک ورزشی، حالا با توجه به اینکه پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم شده اگر سازمان لیگ فسخ انجام شده در هیات فوتبال را به رسمیت شناخته باشد و منع قانونی برای آن در نظر نگرفته باشد ممکن است امکان این که مجددا نام او را وارد لیست تیم کنند نباشد.در حالی که همه از جمله خود نوراللهی، باشگاه پرسپولیس و باشگاه تراکتورسازی تصور می کردند سربازی این بازیکن ۲۹ شهریور به پایان می رسد باران چشمه در مصاحبه ای اعلام کرد این بازیکن تا ۲۹ آذر در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح است و این به معنی محرومیت نوراللهی از همراهی پرسپولیس در لیگ تا نیم فصل خواهد بود.گفته می شود سه ماه خدمت اضافه نوراللهی به این دلیل است که ستادکل نیروهای مسلح با اعلام عدم نیاز سه ماه خدمت نوراللهی از سوی باشگاه تراکتورسازی به یگان سپاه عاشورای تبریز موافقت نکرده است و به این ترتیب سربازی نوراللهی ۲۹ آذر به اتمام خواهد رسید نه ۲۹ شهریور.حالا سایت برنامه نود مدعی شده به موازات این اتفاق یک اتفاق مهم دیگر درباره نوراللهی افتاده! اینکه مسئولان باشگاه پرسپولیس ۱۵شهریور یعنی در روز پایانی نقل و انتقالات او را به هیات فوتبال برده و فسخ قرارادش را ثبت می کنند. گویا استدلال مسئولان باشگاه پرسپولیس این بوده که چون نوراللهی برگه پایان خدمت ندارد نمی توانند نام او را وارد لیست کنند و باید این اتفاق بعد از اخذ برگه پایان خدمت رخ دهد. بنابراین تصمیم باشگاه بر...
 • ماجرای آهوهایی که جان رزمندگان را نجات دادند
 • یکی از رزمندگان لشکر۲۱ امام رضا(ع) ماجرای آهوهایی که جان رزمندگان را در عملیات میمک نجات دادند, تعریف می‌کند. به گزارش خبرنگار فرهنگیباشگاه خبرنگاران پویا، دوران هشت سال دفاع مقدس دورانی لبریز از شجاعت، حماسه، غیرت و عزت بود.در آن دوران رزمندگان و سربازان جان بر کف با دستان خالی و ایمانی قوی در مقابل دشمن تا بُن دندان مسلح ایستادند و پیروزی رسیدند.ابوالحسن حاتمی از رزمندگان لشکر 21 امام رضا(ع)، ماجرای آهوهایی که جان رزمندگان را در عملیات میمک نجات دادند که در کتاب «... به گوشم» به چاپ رسیده را این‌گونه تعریف می‌‌کند:«قبل از عملیات میمک، تقریبا یک روز مانده به تاسوعا، برادر غزنوی، که معاونت اطلاعات لشکر نصر بود و با من صمیمیت و رفاقت داشت و البته سعادت شهادت هم داشت و رفت، به پادگان شهید حیدری ایلام آمد و احوالپرسی کرد و گفت: «عملیات نزدیک است و ما فردا می‌خواهیم یک راهکار را قفل کنیم تا عملیات شروع شود.»گفتم: «گردان ما خط‌شکن است، من هم بیایم؟!گفت: «هماهنگ کن تا برویم.»من رفتم با فرمانده گردان صحبت کردم و ایشان هم پس از اصرار زیاد بنده موافقت کردند.یک قمقمه آب و چند تا نارنجک برداشتیم و چهار نفری رفتیم. غروب آفتاب از مرز رد شدیم. رفتیم پشت خط دشمن و توی خاک عراق، شب را آنجا بودیم. روز را هم آن طرف کوه در یک غار مخفی شدیم. باز شب راه افتادیم و برای شناسایی رفتیم و کار را انجام دادیم. به قول اطلاعاتی‌ها قلف (قفل) کردیم. روز بعد، در راه برگشت، آبمان تمام شده بود، ولی مقداری جیره غذایی جنگی داشتیم. یک مقدار هم از آنجا گیر آوردیم.روز تاسوعا بود. تشنه بودیم. بنیه من و غزنوی قوی بود و زیاد از حال نرفته بودیم؛ ولی دو نفر دیگر یک مقدار ضعیف بودندو خیلی تشنه شده بودند. غزنوی گفت: «اینجا صبر کنید تا من دوری بزنم. شاید...
 • ماجرای اخراج غیرقانونی یک جانباز از پگاه
 • یکی از کابران پارسینه دل نوشته ای درباره وضعیت اشتغال خود نوشته است که در ادامه آن را می خوانید:«بنام خدا اینجانب محمود محمدی ها متولد ۱۳۴۵ جانباز ۱۵ درصد، فارغ التحصیل رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی امیر کبیر و فارغ التحصیل از سازمان مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی MBA هستم.در مورخ ۱۷ شهریور ۱۳۷۶ به استخدام شرکت صنایع شیر ایران پگاه که از شرکتهای دولتی زیر گروه صندوق بازنشستگی کشوری است درآمدم . از بهمن ماه ۷۶ در شرکت صنایع بسته بندی فرآورده های شیری پگاه واقع در شهرک صنعتی شمس آباد (بعد از فرودگاه بین المللی امام خمینی ) همزمان با نصب و راه اندازی ماشین آلات خط تولید ظروف صنعت لبنی مستقر شده و آموزشهای لازم را در داخل و خارج از کشور زیر نظر کارشناسان اروپایی گذراندم و ضمن بازدید از نمایشگاه های خارجی در این صنعت که همزمان با تحول در بسته بندی محصولات لبنی بود مهارت و دانش زیادی کسب کردم.از بدو شروع بکار در شرکت صنایع بسته بندی پگاه در سمت های مدیر تولید ، مدیر کیفیت و معاونت شرکت انجام وظیفه کرده و در کارنامه خود افتخار ثبت بالاترین رکوردهای تولید را دارم و همواره در جهت ارتقاء آموزش و بهره وری پرسنل تلاش بی وقفه داشته ام تا اینکه ناباورانه در مرداد ماه سال ۹۴پس از گذشت ۱۸ سال بدون هیچ دلیل موجهی نامه عدم نیاز به حضور اینجانب توسط مدیر عامل وقت شرکت اعلام گردید که نه تنها برای خودم بلکه برای پرسنل شرکت هم عجیب و دور از انصاف بود.موضوع عدم نیاز را با مدیران ارشد دفتر مرکزی در میان گذاشتم و آنها قول مساعد دادند که با توجه به تجربه بسیار زیاد اینجانب در صنعت پلاستیک و چاپ و بسته بندی در دفتر مرکزی مشغول بکار شوم که متاسفانه پس از گذشت چندین ماه...
 • رقص در تاریکی/ماجرای دو سخنرانی جنجالی در سازمان ملل
 • رویداد۲۴-حرف تازه‌ای نیست، در اولین جلسه مجمع عمومی اخیر سازمان ملل، آنچه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، به قول آقای جواد ظریف، وقیحانه بیان کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، چاپلوسانه تکرار کرد و آنچه افراطی‌ترین جناح صهیونیست‌ها می‌خواستند بگویند، از زبان ترامپ گفته شد.به بیان ساده‌تر هر سازی لابی سرمایه‌داری صهیونیستی زدند، ترامپ به همان ساز رقصید و هر آنچه ضدانسانی‌ترین بخش سرمایه‌سالاری امپریالیست‌های آمریکا برای تأمین منافع خود لازم داشتند، از زبان نخست‌وزیر اسرائیل به گوش هم‌پالگی خودشان رساندند. وقتی که در سخنرانی این دو نفر (ترامپ و نتانیاهو) از مهم‌ترین مسئله قرن اخیر در منطقه خاورمیانه مخصوصا بعد از جنگ‌های ١٩٦٧ میلادی بین کشورهای عربی و اسرائیل کوچک‌ترین کلامی به میان نیامد، در حالی که افکار عمومی مردم جهان و نمایندگان کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل منتظر اظهارنظری در این مورد بودند که طرف اصلی ارتش اسرائیل در اشغالگری سرزمین‌های فلسطینی و مدافع دائمی آن دولت‌های آمریکا بوده و هستند، این هر دو سکوت کردند، به خیال آنکه موضوع فراموش شده و کسی آنها را نمی‌شناسد و نمی‌بیند و در واقع در تاریکی می‌رقصیدند؛ درحالی‌که هر چشم بینایی این رقص در تاریکی را از سال‌های قبل دیده، دانسته و بی‌خبری رقصندگان را یادآور شده بود و چه به‌موقع و هوشیارانه دکتر روحانی رئیس‌جمهور با اشاره به زندگی دیرینه یهودیان و ارتباط آنها با ملت ایران در مجمع عمومی سخن گفت و موضوع مهم و جهانی حقوق مردم فلسطین را یادآور شد و با روشن‌کردن چراغ حقیقت موجب شد مردم جهان رقص ناشیانه سردمداران ظلم را در روشنایی مشاهده کنند و مسئله فلسطین مطرح شود و مورد دیگر اینکه وقتی آقای ترامپ با هیاهوی بسیار به موضوع توافق هسته‌ای با کشورهای جهان (برجام) می‌پردازد، توافقی که سازمان‌های جهانی و نهادهای مختلف کشورهای امضا‌کننده آن را معتبر می‌دانند و ایشان بی‌پروا همه مشکلات جهانی را نشانی از توافق برجام...
 • ماجرای حمله مسلحانه شب گذشته در خیابان جی
 • معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. خبرگزاری مهر:معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزییات حادثه حمله مسلحانه به ۲ ایستگاه صلواتی در خیابان جی را تشریح کرد. سرهنگ مراد مرادی گفت: ساعت ۲۰ شب گذشته دو تیر با تفنگ ساچمه ای به سمت یک ایستگاه صلواتی در محدوده خیابان ۳۰ متری جی شلیک شد که در این حادثه یک پسر نوجوان از ناحیه چشم مجروح و به بیمارستان منتقل شد.وی با اشاره به اینکه وضعیت مصدوم رو به بهبودی است، گفت: این حادثه به هیچ وجه امنیتی نبوده و بیشتر جنبه شوخی بچگانه داشته ضمن اینکه صدای تیر در محل شنیده نشد و حتی عابران متوجه وقوع این ماجرا نشده بودند.مرادی افزود: با انتقال تنها مصدوم این حادثه به بیمارستان پرونده ای در کلانتری ۱۱۹ مهرآباد تشکیل شدو کارشناسان به دنبال متهمان اصلی این پرونده هستند.
 • ماجرای سایه های جالب بازیگر طنز که باش متفاوت است عکس
 • خبرگزاری میزان- رضا شفیعی جم بازیگر سریال‌های طنز در دو پست آخر صفحه اینستاگرامش دو تصویر جالب از خودش به اشتراک گذاشت که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رضا شفیعی جم بازیگر سریال‌های طنز در دو پست آخر صفحه اینستاگرامش دو تصویر جالب از خودش به اشتراک گذاشت و نوشت: در یکی از تصاویر سایه عکسم شبیع به سایه دراکولای برام استوکر شده و در یکی دیگر از تصاویر سایه عکسم در حال قهوه خوردن است. انتهای پیام/ خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
 • ماجرای جمجمه پیدا شده در پارک چیتگر
 • ساعت 15 روز گذشته (دوم مهر ماه جاری) مأموران پلیس با بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفته و خبر کشف یک جمجمه را در پارک چیتگر اعلام کردند.بنابر اظهارات مأموران، مردی در حال عبور از پارک، با استخوانهای این جمجمه مواجه شده و پلیس را در جریان قرار داده بود.دقایقی بعد نیز کارشناسان پزشکی قانونی و اکیپ تشخیص هویت آگاهی در محل کشف جمجمه حاضر شده و در بررسی اولیه مشخص شد که استخوانهای جمجمه متعلق به یک انسان است.سرانجام قاضی مرادی؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت دستور داد تا جمجمه برای تعیین جنسیت و سن به پزشکی قانونی منتقل شود و پرونده‌های فقدانی که در اطراف محل کشف جمجمه به ثبت رسیده است، مورد بررسی قرار بگیرد.
 • ماجرای شیرخشک های یارانه ای در بساط دستفروشان چیست
 • فروش «شیرخشک‌های یارانه‌ای» توسط دستفروشان در حاشیه خیابان شهرداری رشت و مقابل بازار بزرگ، دستمایه گزارشی می‌شود تا علت نشت قوطی‌ها به بازار آزاد که دولت آنها را رایگان در مراکز بهداشت، شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری از معلولان و ... توزیع می‌کند، را از مسوولان جویا شویم. حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشوردر حالی که از کم بودن میزان سهمیه شیرخشک‌ سازمان متبوعش برای توزیع بین کودکان نگهداری شده در شیرخوارگاه‌ها و معلولان شدید گلایه دارد، می‌گوید: هم اکنون سالانه 500 هزار قوطی شیرخشک توسط وزارت بهداشت در اختیار بهزیستی قرار می‌گیرد، این در حالیست که نیاز واقعی سازمان برای پوشش خانوارهای دارای چندقلو نیازمند و سایر مددجویان حدودا 700 هزار قوطی است که این نیاز را به وزارت بهداشت نیز اعلام کرده‌ایم، بنابراین نشت شیرخشک‌های یارانه‌ای توسط عوامل سازمان در جایی که خودمان نیز کمبود داریم، غیرمنطقی است؛ چرا که در این صورت باید شیرخشک مورد نیاز را با پرداخت پول تهیه کنیم. وی ادامه داد: غیرمنطقی است که شیرخشک یارانه‌ای و رایگان را در بازار آزاد بفروشیم و سپس برویم و دوباره با پرداخت پول بیشتر، شیرخشک بخریم. فرید در ادامه تاکید کرد: میزان شیرخشک تخصیص یافته به بهزیستی در حدی نیست که امکان نشت آن به بازار آزاد وجود داشته باشد و همه استان‌ها همواره تقاضای افزایش سهمیه شیرخشک دارند، به این ترتیب نشت آن از طریق بهزیستی محال است. معاون بهزیستی در پاسخ به اینکه یکی از احتمالات این است که خانواده‌ دارای چند قلو ممکن است شیرخشک دریافتی را در بازار آزاد بفروشد؟ گفت: ممکن است شیرخشک ارائه شده با کودکی سازگار نباشد و خانواده اقدام به چنین عملی کند اما احتمال آن باز هم کم است. این در حالیست که مشاهدات خبرنگاردر بازار رشت حاکی از وجود تعدادی دست فروش است که این شیرخشک‌ها را جعبه‌ای در خیابان برای فروش در...
 • ماجرای هم نشینی علی عسکری با رییس دولت اصلاحات
 • مسئول ویژه استقبال از مسئولان در حسینیه جماران به استقبال رییس رسانه به اصطلاح ملی رفت و درحالی که اقای عسکری می خواست به میان جمعیت برود... محمد نادری در مطلبی که در وبلاگ روزنوشت منتشر کرده است، درباره حواشی پس از یک مراسم در حسینیه جمارانی توضیحاتی داده است که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.: جمعه که به جماران رفتم برای وداع با پیکرمرحوم آیت الله راستی کاشانی، شاید برای اولین بار به دور و برم دقیق شدم تا ببینم آدم های سیاسی چه می کنند؛ چگونه با هم برخورد می کنند؛ چگونه خوش و بش می کنند؛ از همه طیف ها هم آمده بودند، راست و چپ ، ممنوع التصویر و رییس التصویر ، رییس مجلس و تولیت بیت امام راحل و .... نخستین فردی که در حسینیه حاضر بود پیرمردی بود به نام آقای موسوی بجنوردی روی صندلی نشسته بود. به خاطر کهولت سنش همه وقتی وارد می شدند به او ادای احترام می کردند؛ آنچنان هم ادای احترام می کردند که گویی همه برای او به حسینیه آمده اند نه وداع با پیکر آیت الله راستی کاشانی ! کنار آقای موسوی بجنوردی، آقاسیدحسن خمینی نشسته بود؛ تولیت بیت امام راحل. هرکس از سیاسیون که وارد می‌شد، به ایشان هم ادای احترام خاص می‌کرد. البته بستگی داشت از کدام سمت بیاید؛ اگر از داربست‌های کناری زیر سقف کوچک جماران وارد می‌شد، آخرش به یک دوراهی می‌رسید که ابتدایش آقا سید حسن خمینی و آقای بجنوردی بودند و اگر دل به جمعیت و مردم می زد، اصلا آنها را نمی‌دید. البته اکثر آدمهای سیاسی و بویژه سیاسی‌های خاص توسط یک نفر از مسئولان ویژه جماران به همان راهروی داربستی هدایت می شدند که میزبانان مراسم را ببینند. دانه دانه آمدند؛ از غرضی پیر و بامزه گرفته تا کرباسچی جدی و بدون لبخند ، از حاج آقا...
 • ماجرای دستگیری هویدا توسط شهید موحددانش
 • پدر شهید علیرضا موحددانش گفت: علیرضا خواست نارنجکی که دشمن پرتاب کرده بود را بردارد اما در دستش منفجر شد. دستش را می‌گذارد زیر اورکتش تا شش بعد از ظهر که عملیات تمام می‌شود. به گزارش جهان نيوز، در تمام سال های پس از شهادت فرزند، این پدر بود که راوی فرزندانش شد تا مسیری که علیرضا و محمدرضا طی کرده اند در گذر زمان به فراموشی سپرده نشود، با وجود سن و سالی که از پدر گذشته اما به خوبی خاطرات را با جزئیات به یاد دارد، زبان شیرین پدر راوی روزهایی می شود که هر دو فرزندش در راه اسلام قدم در جبهه ها گذاشتند و در این راه ابتدا محمدرضا به شهادت رسید و پس از آن علیرضا. پدر شهیدان موحد دانش در دقایقی کوتاه و در جمع صمیمی اعضای فرهنگسرای رضوان که به مناسبت سالگرد تولد علیرضا موحد دانش در منزل ایشان حضور یافته بودند، از روزهای حضور فرزندانش در جبهه گفت که در ادامه آن را می خوانیم: بارها از حاج غلامرضا موحد دانش پرسیده اند که چه کردی پسرانت شهید شدند پدر شهید هم بارها گفته است که ما کاری نکردیم. حاج غلامرضا توضیح می دهد: «من ابتدای جوانی یک شاگرد سلمانی بودم. افتخارم این بود کاری از دستم بر می آید و سرباز جامعه هستم. سال 35 ازدواج کردم. علیرضا 27 شهریور 1337 به دنیا آمد. زمان به سرعت گذشت آن زمان دو نوع مدرسه اسلامی و ملی بود. قرار شد اسم علیرضا را در مدرسه بنویسیم. خانه هم از مدرسه دور بود. پشت ورزشگاهی مدرسه اسلامی نوبخت بود که یک روحانی مدیریت آن را برعهده داشت. دست علیرضا را گرفته بودم که باهم برویم مدرسه ثبت نام کنیم. بی توجه از جلوی مدسه که رد شدیم علیرضا گفت کجا می رویم؟ گفتم برای اسم نویسی مدرسه می رویم. علیرضا گفت...
 • ماجرای پیشنهاد نجومی به حجت الاسلام نقویان فیلم
 • فردا- لحن شیرین و ساده، و مطالب انتقادی حجت الاسلام نقویان همواره مورد توجه قرار گرفته است. در سال های اخیر که به خاطر برخی مسائل دیگر در صدا و سیما حضور پیدا نکرد چیزی از محبوبیت ایشان کم نشد. این بار به سراغ ایشان رفتیم و در خصوص هیات های عزاداری و شیوه های مختلف عزاداری صحبت کردیم. و از جریانات فکری ای که در هیات های مذهبی وجود دارد پرسیدیم.
 • ماجرای هم نشینی علی عسکری با رییس دولت اصلاحات چیست
 • مسئول ویژه استقبال از مسئولان در حسینیه جماران به استقبال رییس رسانه به اصطلاح ملی رفت و درحالی که اقای عسکری می خواست به میان جمعیت برود... به گزارش مشرق، محمد نادری در مطلبی که در وبلاگ روزنوشت منتشر کرده است، درباره حواشی پس از یک مراسم در حسینیه جمارانی توضیحاتی داده است که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.: جمعه که به جماران رفتم برای وداع با پیکرمرحوم آیت الله راستی کاشانی، شاید برای اولین بار به دور و برم دقیق شدم تا ببینم آدم های سیاسی چه می کنند؛ چگونه با هم برخورد می کنند؛ چگونه خوش و بش می کنند؛ از همه طیف ها هم آمده بودند، راست و چپ ، ممنوع التصویر و رییس التصویر ، رییس مجلس و تولیت بیت امام راحل و .... نخستین فردی که در حسینیه حاضر بود پیرمردی بود به نام آقای موسوی بجنوردی روی صندلی نشسته بود. به خاطر کهولت سنش همه وقتی وارد می شدند به او ادای احترام می کردند؛ آنچنان هم ادای احترام می کردند که گویی همه برای او به حسینیه آمده اند نه وداع با پیکر آیت الله راستی کاشانی ! کنار آقای موسوی بجنوردی، آقاسیدحسن خمینی نشسته بود؛ تولیت بیت امام راحل. هرکس از سیاسیون که وارد می‌شد، به ایشان هم ادای احترام خاص می‌کرد. البته بستگی داشت از کدام سمت بیاید؛ اگر از داربست‌های کناری زیر سقف کوچک جماران وارد می‌شد، آخرش به یک دوراهی می‌رسید که ابتدایش آقا سید حسن خمینی و آقای بجنوردی بودند و اگر دل به جمعیت و مردم می زد، اصلا آنها را نمی‌دید. البته اکثر آدمهای سیاسی و بویژه سیاسی‌های خاص توسط یک نفر از مسئولان ویژه جماران به همان راهروی داربستی هدایت می شدند که میزبانان مراسم را ببینند. دانه دانه آمدند؛ از غرضی پیر و بامزه گرفته تا کرباسچی جدی و بدون لبخند...