به گزارش خبرنگار ایلنا، پروژه آبرسانی دشت ۴۶ هزار هکتاری سیستان در حالی همچنان در دست اجراست که وضعیت مطالبات مزدی کارگران شاغل در این پروژه همچنان نامعلوم است. برخی از این کارگران هنوز دستمزدهای ماه‌های انتهایی سال گذشته خود را دریافت نکرده‌اند و تعدادی هم تقریبا شش ماهی می‌شود که حتی یک ریال به حسابشان واریز نشده است.

معیشت ۲۲۰۰ کارگر طرح آب‌رسانی دشت سیستان این روزها به چالشی جدید برای کنشگران صنفی استان سیستان و بلوچستان تبدیل شده زیرا به دلیل گستردگی این طرح و تعدد پیمانکاران از وضعیت بسیاری از کارگران اطلاع دقیقی در دست نیست ولی آنچه مشخص است این تعداد کارگر وضعیت مناسبی در محل کار خود ندارند.

وزارت جهاد و کشاورزی کارفرمای اصلی این پروژه محسوب می‌شود و آن طور که پیمانکاران پروژه مدعی‌هستند بدحسابی‌ کارفرمای اصلی دلیلی اصلی پرداخت نشدن مطالبات کارگران پروژه آبرسانی دشت سیستان محسوب می‌شود. از قرار معلوم تحولات مربوط به جابجایی اعضای کابینه‌هم در طولانی‌تر شدن این وقفه موثر واقع شده است.

این عدم پرداخت دستمزدها با هر بهانه‌ای که باشد تنها به خانواده کارگرانی آسیب می‌زند که ماه‌ها است هیچ پولی به حسابشان واریز نشده است مگر مبلغی که از طریق یارانه‌های دولتی واریز می‌شود.

توانایی خرید نان و ماست هم نداریم/صبر خانواده‌ام به سر آمده است

«اسماعیل» یکی از کارگران دشت سیستان است. او که سابق براین به دلیل داشتن استطاعت مالی در مناسک حج شرکت کرده بود اکنون بیش از ۶ ماه دستمزد خود را دریافت نکرده‌است و به گفته خودش امسال برای خرید گوسفند عید قربان مجبور شد از اهالی محل پول قرض کند.

او به خبرنگار ما می‌گوید: از اسفند سال گذشته تاکنون هیچ پولی دریافت نکرده‌ام و برای پایبند بودن به اعتقاداتم از اهالی محل پول قرض کردم تا بتوانم برای عید قربان یک گوسفند بخرم.

این کارگر پروژه آبرسانی دشت سیستان می‌گوید: خانواده‌ام به نداری من عادت کرده‌اند، ولی وقتی از بقال محل نان و ماست قسطی می‌خواهیم با پشت چشم می‌گوید این دولت نمی‌خواهد پول شما را بدهد.

اسماعیل در مورد حال و هوای این روزهای فرزندان خود و مشکلاتش برای تامین هزینه مدرسه آنها می‌گوید: ۲ فرزند از ۳ فرزندم؛ دانش‌آموز هستند و چند روز دیگر باید برای خرید لوازم مدرسه آنها را به بازار ببرم دیگر کسی نمانده که بروم از او پول دستی بگیرم نمی‌خواهم روضه بخوانم ولی شرایط زندگی ماه ماه‌هاست که اینطور پیش می‌رود.

وی ادامه می‌دهد: نمی‌دانم که چگونه باید برای آنها کیف، روپوش،کتانی، لوازم تحریر و . . . بخرم. وقتی سرکار آمدم همسرم خوشحال بود ولی حالا دیگر صبر اهالی خانه هم به سر آمده. هرچه اعتراض کنیم صدای ما به گوش هیچکس هم نمی‌رسد.

برخی کارگران هفت ماه است که یک ریال هم دریافت نکرده‌اند

«حسینعلی اکبری» دبیر شورای اسلامی کار استان سیستان و بلوچستان در مورد وضعیت نامناسب کارگران پروژه آبرسانی دشت ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان و مطالبات معوقه آنها به خبرنگار ایلنا می‌گوید: «برخی کارگران این پروژه از اسفند سال گذشته مبلغی بابت دستمزد دریافت نکرده‌اند اما برخی به صورت نصف و نیمه دریافت‌هایی داشته‌اند».

او ادامه می‌دهد: همه مسئولان و کارگران کشور به سمت هدفی حرکت می‌کنند که کشور را به سمت تغییرات مثبت هدایت دهند ولی در مورد وضعیت معیشتی کارگران دشت سیستان تغییرات رو به افول است.

این مقام صنفی کارگری در استان سیستان و بلوچستان در تشریح وضعیت نامناسب کارگران شرکت‌‌های پیمانکاری پروژه ۴۶ هزارهکتاری دشت سیستان اضافه می‌کند: یکی از پیمانکاران که در منطقه لوتک مشغول کار است بابت مطالبات ۶۰ کارگر بدهکار است و پیمانکار دیگری در روستای ابراهیم آباد با ۷۰ کارگر در منطقه هامون۲ فعالیت می‌کند که از اردیبهشت ماه سال جاری هیچ مبلغی به حساب کارگران خود واریز نکرده‌است.

اکبری در مورد سایر پیمانکاران این پروژه، ادامه می‌دهد: پیمانکار سوم که در منطقه هامون با ۴۵ کارگر مشغول به کار است و هنوز دستمزد ماه‌های بهمن و اسفند سال گذشته و همچنین دستمزد فروردین ماه را به حساب کارگرانش واریز نکرده‌ است که در نتیجه از ابتدای شهریور فعالیت در این منطقه نیمه متوقف است.

این مقام صنفی کارگران دشت سیستان اضافه می‌کند: پیمانکار چهارم و پنجم نیز از ابتدای شهریور ماه در ادمه همکاری با ۸۰ کارگری که در استخدام دارند به مشکل برخورد کرده‌اند و از قرار معلوم تنها نیمی از دستمزد فروردین و اردیبهشت ماه کارگران این قطعه پرداخت شده است.

او ادامه می‌دهد: همچنین پیمانکار ششم که در منطقه هیرمند۱ فعالیت می‌کند از اسفند ماه سال گذشته هیچ دستمزدی به ۵۰ کارگری که در اختیار دارد، پرداخت نکرده‌ است.

وی اضافه می‌کند: پیمانکار هفتم که با ۶۰ کارگر در منطقه هیرمند۲ فعالیت می‌کند از خرداد ماه تاکنون هیچ واریزی به حساب کارگران خود نداشته است.

دبیر شورای کار استان سیستان و بلوچستان در عین حال به ۲ شرکت پیمانکاری دیگر اشاره می‌کند که در پرداخت مطالبات یکثد کارگری که در استخدام خود دارند، بدحسابی نیستند.

از قرار معلوم از میان این دو پیمانکار یکی در زمینه تولید لوله‌های آبرسانی فعالیت دارد و پیمانکار بعدی در منطقه گل آباد فعالیت دارد.

اکبری در پایان می‌گوید: به دلیل گستردگی این پروژه اطلاعات دیگر شرکت‌ها تا این لحظه به دست ما نرسیده است که در آینده نزدیک اطلاعات دیگر کارگران را در اختیار ایلنا قرار می‌دهیم.

با همه ظرفیت‌های قانونی به مقابله با مشکلات کارگران دشت سیستان رفته‌ایم

«مجتبی زاده‌میر» معاون مدیرکل و رییس اداره کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زابل که بررسی وضعیت کارگران بخش عمده این پروژه را برعهده دارد، در مورد رخدادهای گزارش شده از شرکت‌های پیمانکاری پروژه آب‌رسانی ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان، به خبرنگار ایلنا می‌گوید: شرکت‌های پیمانکاری که در این پروژه فعالیت می‌کنند در پاسخ به بازرسان اداره کار که در محل فعالیت‌شان حاضر می‌شوند، گفته‌اند که این معوقه‌ها به دلیل عدم پرداخت بودجه از سوی کارفرما (وزارت جهاد و کشاورزی) و نرسیدن ابلاغ‌های جدید مسئولان پس از انتخابات ریاست جمهوری است.

او ادامه می‌دهد: با توجه به گفته پیمانکاران تا جایی که قانون به ما اجازه می‌دهد به کارفرماها فشار می‌آوریم تا حقوق‌های معوقه کارگرانشان را بپردازند.

وی در مورد مشکلات این طرح اضافه می‌کند: بخش بزرگی از مشکلات به کارفرمای طرح یعنی وزارت جهاد کشاورزی بازمی‌گردد که در پرداخت‌ها به پیمانکاران دچار مشکل شده است. همچنین تعدد شرکت‌های پیمانکاری کوچک در این پروژه گسترده، دیگر چالشی است که با آن روبه‌رو هستیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نظارت‌ها بر وضعیت کارگران شاغل در این حوزه افزایش یافته، خاطرنشان می‌کند: ما به کارگران شماره تلفن مستقیم داده‌ایم تا مشکلات خودشان را به صورت مستقیم به ما اطلاع دهند. مشکلاتی وجود دارد که ما با تمام ظرفیت‌های قانونی خود به مقابله با آنها رفته‌ایم و به صورت مرتب برای بهبود وضعیت کارگران تذکراتی به کارفرماها می‌دهیم تا دستمزدهای کارگران را هرچه سریعتر پرداخت کنند.

کلیدواژه: استان سیستان و بلوچستان | کارگران دشت سیستان | پروژه آبرسانی دشت | دریافت نکرده | ادامه می دهد | شرکت ها | سال گذشته | ماه ها

منبع: ایلنا

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۱۳۷۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • ۸۳ هزار کلاس درس هنوز ناایمن هستند
 • به گزارش جماران، بنابر اعلام رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، در سال تحصیلی جدید استانداردسازی سیستم گرمایشی ۳۰ هزار کلاس درس برنامه ریزی شده است؛ با این اقدام تعداد کلاس‌های درس استاندارد شده به ۱۸۰ هزار مورد افزایش پیدا می‌کند، اما هنوز ۸۳ هزار کلاس درس استانداردسازی نشده‌اند؛ یعنی سیستم گرمایشی مرکزی استاندارد ندارند و با استفاده از سیستم‌های تابشی و بخاری‌های گازی تجهیز می‌شوند. محمدتقی نظری پور همچنین می‌گوید که در حال حاضر ۹۸۷ کلاس درس چوبی و سنگی در کشور وجود دارد که قرار است بخشی از آنها تا پایان سال ۹۶ و بخشی در سال ۹۷ جمع آوری شوند. همچنین قرار است به هیچ عنوان سوخت داخل کلاس‌های درس نباشد؛ به همین دلیل در استانداردسازی فضاهای آموزشی از سیستم مرکزی که خارج از فضای کلاس باشد، استفاده می‌شود. طبق این اظهارات تا سه سال آینده و با اعتباری حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی، استانداردسازی گرمایشی ۸۳ هزار فضای آموزشی به پایان می‌رسد. به گفته وی ۱۷۰۰ کلاس کانکسی نیز همچنان محل درس خواندن دانش آموزان است، اما با توجه به اینکه وجود این نوع کلاس‌ها در مناطق کوچ نشین اجتناب پذیر است، باید ایمنی لازم را در کانکس‌ها برقرار کرد؛ با این وجود خطر هنوز پشت دیوارهای مدارس غیراستاندارد نشسته‌ است.
 • برخی کارگران برای تامین ملزومات اول مهر فرزندان خود ناتوان هستند
 • عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: متاسفانه شاهد هستیم برخی کارگران از تامین ملزومات اول مهر فرزندان خود ناتوان هستند. احسان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از نقدهای اساسی که به منشور تخصصی وزارت کار وارد می‌شود این است که حفظ حیثیت و آبروی کارگران جزو بندهای آن است اما ما همچنان شاهد برخی از حرکت‌های نامتعارفدر برابر خواسته‌های کارگرانهستیم.وی با بیان اینکه باید در اجرای حوزه‌های تخصصی ذکر شده در وزارت کار دقت بیشتری شود، تأکید کرد: کمک به حفظ اشتغال و آوردن لبخند به لب‌های جامعه کارگریمستلزم خروجمنشورهای تخصصی از حالت شعاری است.عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشورخاطرنشان کرد: برخیگویا موضوعاتی مانند چند ماهحقوق نگرفتن و شرمندگی در مقابل خانواده را درک نمی‌کنند و این را نمی‌دانند که برخی از کارگران به علت وضعیت موجود حتی ملزومات ابتدای مهر فرزندان خود را نیز نتوانسته‌اند تهیه کنند.سهرابیتصریح کرد:کارگران همواره هم در رده آسیب پذیرترین اقشار قرار گرفته‌اند اماشاهد هستیم که اقدامات مادون شأن آنها انجام می‌شود که این موضوع با منشور وزارت کارمغایرت دارد.انتهای پیام/ R41347/P1361/S6,1188/CT1
 • بسکتبالیست ها باهوش هستند/دیگر همه چیز به خودمان بستگی دارد
 • خبرگزاري آريا - نامش سعيده علّي است و 32 سال دارد. بسياري از مربيان بسکتبال بانوان و ديگر بازيکنان باتجربه او را برترين بازيکن تاريخ بسکتبال بانوان ايران معرفي مي کنند.به گزارش خبرگزاري آريا ، سعيده علّي را مي توان دختر گينسي بسکتبال بانوان هم معرفي کرد، بازيکني که از وقتي يادمان مي آيد پس از اتمام هر فصل از رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال بانوان به عنوان برترين بازيکن فصل معرفي مي شد. اما سعيده علّي به حکم قانون نانوشته اي که او و ديگر ورزشکاران زن را کمرنگ تر از ورزشکاران مرد نشان مي دهد هنوز براي خيلي ها ناشناخته است. سعيده علّي اما بدون توجه همچنان به قدرت به کار خودش ادامه مي دهد.او که رکورددار کسب عنوان برترين بازيکن بسکتبال بانوان در پايان هر فصل است بي اغراق ستاره بسکتبال بانوان ايران به شمار مي رود. گفت و گو با اين ستاره بي رقيب بسکتبال بانوان را در ادامه مي خوانيد:از حضور تيم ملي بسکتبال بانوان ايران در اين رقابت ها برايمان بگوييد، عملکرد تيم ايران را چطور ارزيابي مي کنيد؟اين نخستين حضور رسمي بسکتبال بانوان ايران در رقابت هاي بين المللي بود و به همين دليل اصلا نبايد انتظار داشته باشيم که اين تيم حتما بايد بر روي سکوي رقابت ها مي رفت. حضور در اين رقابت ها براي ما بسيار مهم بود. با چند بار حضور در رقابت هاي بين المللي حتما در آينده به جايي مي رسيم و نتايج بهتري مي گيريم. ما اين شرايط و پتانسيل را داريم.تيم ملي بسکتبال بانوان ايران به دليل عدم تاييد حجاب بازيکنان از سوي فدراسيون جهاني بسکتبال سال ها اجازه حضور در مياديمنن بين المللي را نداشت اما اکنون براي نخستين بار به بازي هاي داخل سالن آسيا رفته است. حضور در اين رقابت ها مي تواند دروازه اي براي حضور در ساير رقابت ها باشد؟صد...
 • اعتراض کارگران معدن شماره ۳ سیرجان نسبت به بلاتکلیفی شغلی/رئیس اداره کار:ترس کارگران محلی از اعراب ندارد
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته حدود 40 نفر از کارگران معدن شماره 3 سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند؛ این کارگران نسبت به بلاتکلیفی شغلی خود معترضند. یکی از کارگران می‌گوید: قرارداد پیمانکار تمام شده و می‌ترسیم با اتمام کارِ پیمانکار، بیکار شویم. این کارگران همچنین می‌گویند: نگرانِ بیکاریِ بومی‌های سیرجانی هستیم و معتقدیم نباید غیربومی‌ها در معادن سیرجان به کار گرفته شوند. حامد هادیان (رئیس اداره کار شهرستان سیرجان) در رابطه با اعتراض این کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: قرارداد پیمانکارِ معدن شماره 3 گل‌گهر تمام شده و کارگران می‌ترسند بیکار شوند. این مقام مسئول با بیان اینکه ترسِ کارگران از بیکاری بی‌مورد است؛ تاکید کرد: کار در معدن شماره 3 ادامه دارد و قرار نیست کسی بیکار شود؛ چه با این شرکت و چه با هر شرکتِ پیمانکار دیگر، اشتغالِ کارگران ادامه خواهد داشت و هیچ کارگری تعدیل نخواهد شد. هادیان با تاکید بر اینکه در حال بررسی و حل مساله هستیم؛ افزود: در همین هفته جلسه‌ای با کارفرمای اصلیِ معدن برگزار می‌کنیم و تاکید ما در این جلسه این خواهد بود که پس از مشخص شدن پیمانکارِ جدیدِ معدن شماره 3، کارگران فعلی به کارشان ادامه دهند. رئیس اداره کار شهرستان سیرجان در ارتباط با نگرانی کارگرانِ سیرجانی از اشتغال غیربومی‌ها در این شهرستان گفت: کار را علی‌الخصوص در بخش معادن به غیربومی‌ها نمی‌دهیم و در این رابطه نیز شیوه‌نامه‌ای تنظیم کرده‌ایم. در این شیوه‌نامه، تاکیدِ اصلی بر اشتغالِ بومی‌هاست و هیچ شرکتی حقِ به کارگیری نیروی غیربومی ندارد.
 • امیدوارم در آمریکا مدال خوش رنگ تری بگیرم
 • به گزارش وانانیوز، همایون تیموری پس از کسب مدال برنز دسته فوق سنگین‌ وزنه‌برداری بازی‌های داخل سالن اظهار داشت: با توجه به وزنه‌هایی که زده بودم فکر می‌کردم طلا بگیرم، اما متاسفانه یکبار در حرکت یک ضرب و همچنین دو ضرب وزنه را از دست دادم و همین مسئله باعث شد عقب بیفتم. با این حال تقریبا توانستم سطح توقعات کادر فنی را برآورده کنم.دارنده مدال برنز مسابقت تصریح کرد:‌ سطح رقابت‌های داخل سالن از بازی‌های آسیایی بالاتر بود. وزنه‌هایی که امروز زدم 10 کیلو کمتر از تمریناتم بود. امیدوارم در مسابقات جهانی که فکر کنم 2 ماه دیگر در آمریکا برگزار می‌شود، بتوانم به مدال خوشرنگ طلا دست پیدا کنم.انتهای پیام/
 • تیموری:امیدوارم در آمریکا مدال خوش رنگ تری بگیرم
 • وزنه بردار دسته +105 کیلوگرم کشورمان سطح بازی‌های داخل سالن را بالا توصیف کرد. خبرگزاری فارس: همایون تیموری پس از کسب مدال برنز دسته فوق سنگین‌ وزنه‌برداری بازی‌های داخل سالن اظهار داشت: با توجه به وزنه‌هایی که زده بودم فکر می‌کردم طلا بگیرم، اما متاسفانه یکبار در حرکت یک ضرب و همچنین دو ضرب وزنه را از دست دادم و همین مسئله باعث شد عقب بیفتم. با این حال تقریبا توانستم سطح توقعات کادر فنی را برآورده کنم. دارنده مدال برنز مسابقت تصریح کرد:‌ سطح رقابت‌های داخل سالن از بازی‌های آسیایی بالاتر بود. وزنه‌هایی که امروز زدم 10 کیلو کمتر از تمریناتم بود. امیدوارم در مسابقات جهانی که فکر کنم 2 ماه دیگر در آمریکا برگزار می‌شود، بتوانم به مدال خوشرنگ طلا دست پیدا کنم.
 • روباه و زاغ درگیر شدند
 • به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه«نشنال جئوگرافیک»یکی از مشهورترین رسانه های منتشر کننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط زیست است که هر روز تصویری را به عنوان عکس روز در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارد. این بار عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری دیدنی از هجوم یک روباه به یک پرنده بر سر لاشه حیوان اختصاص یافته است. که سرگئی زلاتکوف» آن را به ثبت رسانده است. روباه گرسنه به هیچ عنوان حاضر نیست غذای خود را با زاغ سهیم شود، به همین دلیل بسیار خشمگین شده است.
 • چین طرفین درگیر در بحران کره را به خویشتنداری دعوت کرد
 • پکن با توجه به تشدید تنش های لفظی واشنگتن-پیونگ یانگ، خویشتنداری همه طرفین درگیر در مناقشات شبه جزیره کره را خواستار شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چین امروز دوشنبه از همه طرفین درگیر در شبه جزیره کره خواست خویشتنداری به خرج داده و هیزم به آتش مناقشات منطقه ای نیندازند. گفتنی است از سه شنبه هفته گذشته که دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل تهدید کرد در صورت لزوم کره شمالی را با خاک یکسان می کند؛ درگیری های لفظی میان طرفین از روند مرسوم در جامعه بین الملل خارج شده است. در حالی که ترامپ از «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با عنوان مرد موشکی یاد می کند، طرف مقابل هم وی را دیوانه روانی خطاب کرده است. «ری یونگ هو» وزیر خارجه کره شمالی هم ترامپ را در مجمع سازمان ملل، رئیس جمهور شیطان صفت خطاب کرد حال آنکه در مقابل، پاسخ ترامپ این بود که کره شمالی مدت زیادی دوام نخواهد آورد. به هر حال، چین در همصدایی با روسیه که نزاع ترامپ و کیم را به دعوای بچه های مهد کودک تشبیه کرده است، خواستار توقف مناقشات لفظی شد.
 • رئیس سازمان بسیج:انقلاب در جنگ مدرن احزاب با استکبار جهانی درگیر است
 • یزد - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و با تهدید و در قالب جنگ احزاب مدرن، اهداف و آرمان های انقلاب را نشانه گرفته اند، گفت: انقلاب در جنگ مدرن احزاب با استکبار جهانی درگیر است. سردار غلامحسین غیب پرور روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه الغدیر یزد، افزود: انقلاب اسلامی با ولایتمداری و بصیرت توطئه های استکبار را پشت سر گذاشته است و در جنگ احزاب مدرن به پیروزی می رسد. وی ادامه داد: ملت و انقلاب اسلامی با تاسی به قیام امام حسین( ع ) به راه عظمت و عزت خود ادامه می دهد و باید آماده ایثار بود.غیب پرور یادآور شد: مردم یزد و بسیجیان این استان در طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی وظایف خود را انجام داده اند.رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهید محسن حججی خود را فدای دین کرد و امروز جوانان ایران اسلامی در مسیر شهدا و آرمان های انقلاب فعالبت دارند. غیب پرور در ادامه به اهمیت بصیرت در برهه کنونی و متابعت از فرامین مقام معظم رهبری به عنوان یک وظیفه مهم تاکید کرد.وی در مراسم یاد شده که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار و تعدادی از مسئولان و بسیجیان حضور داشتند با تشکر از سرتیپ اکبر فتوحی، سردار فتح الله جمیری را به عنوان فرمانده جدید سپاه الغدیر یزد معرفی کرد.جمیری پیش از این فرمانده سپاه استان بوشهر بود. استان یزد با یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت 300 هزار بسیجی دارد. 7536*2047* خبرنگار- کاظم سبحان زاده * انتشار -عباسقلی اشکورجیری
 • رئیس پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان:حوادث رانندگی جنوب سیستان و بلوچستان ۲ کشته بر جای برگذاشت
 • یدالله ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار فارسدر زاهدان اظهار کرد: (1 مهرماه ساعت 9 ) در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر برخورد یک دستگاه وانت تویوتا با 1 نفر عابر پیاده درکیلومتر 140 محور چابهار زرآباد ، بلافاصله گشت تصادفات جهت بررسی در محل حادثه حاضر شدند. وی افزود: در این حادثه ، یک دستگاه وانت تویوتا به علت عدم توجه به جلو با یک نفر عابر پیاده برخورد ، که بر اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در محل جان خود را از دست داد. ستوده به حادثه دیگری در ساعت 19 و 50 دقیقه مبنی بر برخورد یک دستگاه وانت تویوتا با یک نفر عابر پیاده به علت عدم توجه به جلو در کیلومتر 82 محور چابهار فرعی اورکی، خبر داد. این مقام انتظامی تصریح کرد: در این حادثه یک دستگاه وانت تویوتا به علت عدم توجه به جلو با یک نفر عابر پیاده برخورد که بر اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در بیمارستان جان خود را از دست داد. رئیس پلیس راه جنوب با اعلام دوطرفه بودن محورهای جنوب، از رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند خواست: توجه کافی به جلو داشته و با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا سفری ایمن به همراه داشته باشند. انتهای پیام/خ
 • صنعت و دانشگاه ارتباطی که هنوز شکل نگرفته
 • به گزارش ایسکانیوز یکی از هدفگذاری های سیاستگذاران در همه ی کشورها رشد و توسعه اقتصادی است. توسعه اقتصادی عصر حاضر به صورت قابل توجهی در گرو منابع مالی فراوان یا منابع طبیعی خدادادی نیست بلکه در گرو داشتن فکری پویاست و قدرتش را از اشخاصی می گیرد که دست به آفرینش و ابداع می زنند. سه مولفه مهم در این دیدگاه: کسب مهارت و دانش لازم از طریق نظام آموزشی مطلوب، نیروی انسانی خلاق و کارآفرین برای کسب دانش و مهارت و ارتباط مستمر نظام آموزشی و صنعتی است. با کمی تفکر در می یابیم که پاسخگویی به نیازهای فوق در گرو ارتباط صنعت و دانشگاه است. نگاهی به تاریخچه صنعت و دانشگاه در ایران نشان می دهد که اولا این ارتباط به صورت اصولی پایه گذاری نشده، ثانیا محتوا و سمت و سوی این اتباط به درستی شکل نگرفته و هدفمند نیست. متاسفانه تا به امروز سیاستگذاری و برنامه ریزی در سطح کلان به گونه ای نبوده است که دانشگاه و صنعت نقش واقعی خود را در اجرای برنامه های توسعه ملی ایفا کنند. ناهماهنگی وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و وزارتخانه های صنعتی نیز، که متاثر از همان سیاستگذاریها و برنامه ریزیهای کلان است، باعث شده ارتباط دانشگاه و صنعت پشتوانه اجرایی قوی نداشته باشد. دفاتر ارتباط با صنعت هم تاکنون خروجی قابل توجهی نداشته است. با این شرایط صنعت توان لازم را برای درک تحقیقات دانشگاهی از دست می دهد و دانشگاه نیز از نیازهای واقعی صنعت بی اطلاع است تا جایی که در خوشبینانه ترین حالت حدود ده درصد پایان نامه های دکتری کاربردی می شود و مقالات هم جز قبولی در مقطع بالاتر برای دانشجو یا ارتقاء استاد، کاربرد دیگری ندارد. شرایط به وجود آمده ایجاب می کند وزارتخانه های مربوط در تصمیمات خود بازنگری نموده و تصمیمات جدیدی اتخاذ نمایند تا چرخ صنعت...
 • وکلای طارمی هنوز اعتراض نکرده اند
 • وکلای سوئیسی و ایرانی مهاجم پرسپولیس هنوز هیچ اعتراضی به حکم محرومیت این بازیکن نکرده‌اند. خبرگزاری مهر: مهدی طارمی مهاجم ملی پوش پرسپولیس با وجود محرومیت ۴ ماهه از سوی فیفا به امارات رفته است تا در اردوی پیش از بازی سرخپوشان با الهلال عربستان حضور داشته باشد. با این حال وکلای مهاجم پرسپولیس در حال بررسی چگونگی اعتراض به این حکم هستند.طارمی به آنها اعلام کرده است تمام تلاش خود را انجام دهند تا میزان محرومیت کاهش یاید اما اجازه ندهند محرومیتش به حالت تعلیق در آید تا شانس حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از دست ندهد.به همین خاطر مشاوران حقوقی طارمی در این باره تصمیم نهایی را نگرفته اند و بعید نیست هیچ اعتراضی هم به این حکم نداشته باشند.
 • برجام هنوز توسط آمریکایی ها نقض نشده است
 • تین‌نیوز | عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید دارد که سخنان ترامپ در مورد بازنگری برجام و اظهارات تند وی در مجمع عمومی سازمان ملل شعاری بیش نیست. محمدجواد فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به دستور ترامپ مبنی بر بازنگری برجام و عدم حمایت کشورهای اروپایی طرف مقابل با این چنین دستورات، گفت: بعید به نظر می‌رسد ترامپ دست به اقدامات احمقانه چون نقض برجام دست زند، سخنان شعارگونه وی در مجمع عمومی سازمان ملل نیز تنها در پاسخ به اظهارات ضد آمریکایی ایران بود که در جایگاه دشمنی طبیعی به نظر می‌رسد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هنوز نتیجه ملموسی درباره نقض برجام احساس نشده هرچند موارد و اقدامات صورت گرفته مخالف روج برجام است، منع فروش هواپیما به ایران نیز با روح برجام ناسازگار است اما نقض این توافقنامه محسوب نمی‌شود. عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نَص برجام نباید خدشه دار شود، افزود: اظهارات ترامپ از نظر حقوق بین‌الملل نگران کننده نیست، ترامپ برای ایجاد ترس و نشان دادن قدرت خود اقدام به طرح مباحثی علیه ایران یا بازنگری برجام کرده است.
 • سردار فضلی:ترامپ هنوز مردم ما را نشناخته
 • به نقل از خبرگزاری بسیج، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در سومین روز از هفته دفاع مقدس در میدان صبحگاه سپاه حضرت جوادالائمه(ع) برگزار شد. سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع یگان‌های نظامی و انتظامی، بسیجیان و پاسداران گفت: دفاع مقدس در ادامه و استمرار عاشورا و محرم است. وی با بیان اینکه محرم آرمانی برای امام حسین(ع) و همه مستضعفین و مسلمین جهان است، افزود: محرم دو وجهه دارد؛ یکی شور و دیگری شعور حسینی است که هردو باهم در جامعه باید رشد کنند. این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به شور حسینی مردم ایران ادامه داد: اقامه عزا و عزاداری‌ها، خیرات دادن و سینه‌زنی‌ها شور و حالی به فضای جامعه داده است که هدف نهایی آن رسیدن به شعور حسینی است. جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، هدف امام حسین(ع) را اقامه نماز و احیای فریضه الهی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دانست و متذکر شد: آرمان محرم، مقاومت و پایداری و دفاع از دین خدا بود. سردار فضلی با بیان اینکه ایستادگی در برابر مستکبر و دفاع از ولایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی است، تبیین کرد: اگر قطعه‌ای در این 38 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در عمل به قرآن و احکام الله بخواهیم نام ببریم، هشت سال دفاع مقدس به رهبری امام عزیز است. این جانباز دفاع مقدس، شهدا را چراغ راه و ناظر بر اعمال جامعه دانست و یادآور شد: شهدا مراقب‌اند تا ما راه را گم نکنیم. وی با بیان اینکه دفاع مقدس مملو از درس‌ها و عبرت‌هایی است که تاریخ دوباره تکرار نشود، گفت: این انقلاب به رهبری امام(ره)، حضور گسترده و چشم‌گیر امت و در سایه همدلی و وحدت به پیروزی رسید. جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: دشمن زمانی که از هدف نهایی انقلاب آگاه شد دشمنی‌هایش...
 • هنوز تصمیمی برای جذب بازیکن خارجی ندارم
 • به گزارش وانانیوز، فریناز طائرپور در گفت‌وگویی، درباره شرایط تمرینی شاگردانش برای حضور در لیگ برتر بسکتبال بانوان گفت: ما بعد از تعطیلات فروردین تمرینات را شروع کرده‌ایم و تمرینات بدنسازی نیز 2 ماه است که پیگیری می‌شود. امسال علاوه بر بازیکنانی که با من تمرین می‌کردند سعیده علّی و ناره را جذب کردیم. امسال شرایط خوبی داریم و اگر به همین صورت تمرینات را ادامه دهیم می‌توانیم روی سکو برویم. اگر سال گذشته مصدوم نداشتیم حتما روی سکو می‌رفتیم.وی افزود: من همیشه اعتقاد دارم تیم باید آماده باشد به همین دلیل تمرینات بدنه اصلی تیم در طول سال برگزار می‌شود. البته ما با وجود قهرمانی در بخش امیدهای کشور و تمریناتی که در تیم ملی نوجوانان داریم، برای لیگ هم تمرین می‌کنیم.طائرپور همچنین درباره جذب بازیکن خارجی خاطرنشان کرد: هنوز تصمیمی در این باره ندارم چون بازیکنان خودمان خوب کار می‌کنند.سرپرست تیم بسکتبال دختران نوجوان درباره شرایط این تیم، عنوان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا 30 مهرماه برگزار می‌شود و ما تا آن زمان 2 اردوی دیگر داریم. البته تمرینات در داخل کشور پیگیری خواهد شد. در حال حاضر 16 بازیکن در اردو هستند که تا پایان تمرینات یک بازیکن خط می‌خورد. ما با بررسی مسابقات قهرمانی کشور بهترین‌ها را در این رده سنی جذب کرده‌ایم.گروهبندی سوپرلیگ A بسکتبال بانوان امروز (دوشنبه) مشخص می‌شود.انتهای پیام/
 • هنوز قطعات پژو ۲۰۰۸ وارد بازار نشده است
 • ﺭﺋﯿﺲ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﺗﻌﻤﯿﺮﮐﺎﺭﺍﻥ ﺧﻮﺩﺭﻭ در رابطه با تأمین قطعات خودروی پژو ۲۰۰۸ در بازار گفت: هنوز قطعات این خودرو در بازار عرضه نشده است. علی رضا ﻧﯿﮏ ﺁﯾﯿﻦ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال‌حاضر در محصولات جدید کمبود قطعه در بازار وجود دارد، اظهارداشت: خلأ بازار در تأمین قطعات خودروهای جدید باعث شد تا فضا برای عرضه کالاهای بی‌کیفیت داغ شود به نحوی که امروز بازار پر از قطعات بی‌کیفیت است.ﺭﺋﯿﺲ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﺗﻌﻤﯿﺮﮐﺎﺭﺍﻥ ﺧﻮﺩﺭﻭ با بیان اینکه حتی در برخی خودروها مانند تندر90 اتومات هم کمبودهایی در بازار قطعه وجود دارد، افزود: به صورت کلی قبل از عرضه یک محصول جدید باید بازار قطعات آن تأمین شود اما متأسفانه همیشه در کشور این نقص وجود داشته و توجهی به آن نمی شود.وی در رابطه با تأمین قطعات خودروی پژو 2008 در بازارهم گفت: هنوز قطعات این خودرو در بازار عرضه نشده است.انتهای پیام/ R1012125/P1012122/S7,78/CT1
 • اقتباس تلویزیونی از رمانی که هنوز نوشته نشده است
 • به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از رویترز، رمان هیجانی و تعلیقی «رییس جمهور گم شده است» که توسط «بیل کلینتون» رییس جمهور سابق آمریکا و با همکاری «جیمز پترسون» نویسنده کتاب‌های پرفروش و مطرح نوشته شده در حالی تا یک سال آینده منتشر نخواهد شد از هم‌اکنون مورد توجه سینما و تلویزیون قرار گرفته است و شبکه تلویزیونی «شوتایم» نیز اعلام کرده به زودی سریالی را با اقتباس از از این رمان کلید خواهد زد. «کلینتون» از زمان خروج از کاخ سفید در سال ۲۰۰۱ تا کنون سه کتاب نوشته است، اما این اولین باری است که وی دست به نگارش یک رمان برده و یکی از آثار او قرار است تبدیل به سریال تلویزیونی شود. هنوز اطلاعات زیادی درباره جزئیات رمان «رئیس جمهور گم شده است» فاش نشده است اما به گفته «کلینتون» این رمان درباره ناپدید شدن ناگهانی رییس جمهور آمریکاست و حاوی اطلاعات داخلی از کاخ سفید است که تنها یک رییس جمهور از آنها خبر دارد! این رمان قرار است از ژوئن ۲۰۱۸ در آمریکا منتشر شود. «کلینتون» در بیانیه‌ای اعلام کرد، از نگارش این کتاب و همکاری با «پترسون» واقعا لذت بردم و بی‌صبرانه منتظرم شبکه «شوتایم» به شخصیت‌های این رمان در قالب یک سریال جان ببخشد. پیش از این نیز خبرهایی از علاقه‌ چند چهره مطرح هالیوودی از جمله «استیون اسپیلبرگ»، «جورج کلونی» و «جی.جی آبرام» برای ساخت اقتباس سینمایی از رمان «رییس جمهور گم شده است» منتشر شده بود. در حال حاضر رقابت بسیار زیادی در هالیوود و در میان کمپانی‌های فیلم‌سازی و تهیه‌کنندگان برای به دست آوردن حق اقتباسسینمایی این فیلم وجود دارد و از این رمان به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار ادبی سال آینده نام برده می‌شود.
 • هنوز هیچ گزینه ای برای استانداری اصفهان مطرح نشده است
 • رئیس مجمع نمایندگان اصفهان گفت: تاکنون هیچ رایزنی برای گزینه استانداری اصفهان مطرح نشده و گزینه احتمالی برای تصدی این پست تعیین نشده است. حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون گزینه‌های احتمالی استانداری اصفهان اظهار داشت: تاکنون هیچ رایزنی برای گزینه استانداری اصفهان مطرح نشده است.وی افزود: من در تماسی با معاون وزیر کشور داشتم و اعلام کردند که هنوز برای گزینه استانداری اصفهان تصمیم گیری نشده است.رئیس مجمع نمایندگان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر که استاندار اصفهان آقای زرگرپور به‌صورت شبانه‌روزی کار خود را انجام می‌دهد، از این رو باید گفت من در این راستا کوچکترین لطمه‌ای در فعالیت‌های ایشان ندیدم.انتهای پیام/ R41346/P41362/S6,51/CT1
 • ورزشگاه محل بازی سپیدرود و استقلال هنوز مشخص نیست
 • سعید فتاحی از منتفی شدن ورزشگاه سردار جنگل به عنوان میزبان دیدار سپیدرود و استقلال خبر داد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، لیگ هفدهم فوتبال کشورمان در حالی چند هفته از شروع خود را سپری می‌کند که هنوز محل برگزاری برخی دیدارها و زمان آنها دچار تغییر و تحول می‌شود. فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره محل برگزاری دیدار سپیدرود رشت و استقلال تهران در هفته هشتم لیگ برتر گفت: بازی استقلال و سپیدرود یا در ورزشگاه عضدی برگزار می‌شود و یا اینکه در یک شهر دیگر از استان گیلان برگزار خواهد شد. این بازی به احتمال فراوان در ورزشگاه عضدی شهر رشت برگزار خواهد شد. دیدار استقلال و سپیدرود فردا ساعت 16:45 برگزار می‌شود.
 • فاز نخست پالایشگاه خلیج فارس ۵ ماه پس از افتتاح هنوز کامل نیست
 • سرنوشت پروژه‌ای که زنگنه آن را دچار اغتشاش مدیریتی می‌دانست   در حالی که بیژن زنگنه سال 92 پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را دچار اغتشاش مدیریتی می‌دانست، با گذشت ۱۴۷ روز از افتتاح تولید مستمر بنزین در فاز نخست این پالایشگاه، هنوز این بخش تکمیل نشده و واردات ۱۲ میلیون لیتری بنزین ادامه دارد.به گزارش تسنیم، دهم اردیبهشت ماه سال جاری تولید مستمر بنزین در فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. از این تاریخ تا امروز 147 روز یعنی قریب به 5 ماه می‌گذرد اما هنوز این بخش که افتتاح شده، تکمیل نیست.در حالی که ظرفیت تولید بنزین در فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس 12 میلیون لیتر در روز است، در شهریورماه سال جاری میزان تولید بنزین در این پروژه به 8 میلیون لیتر در روز رسیده و طبق گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تا پایان سال جاری باید صبر کنیم تا فاز نخست این پالایشگاه تکمیل شود.هم اکنون چیزی در حدود 12 میلیون لیتر در روز واردات بنزین داریم، میزان وارداتی که قرار بود با بهره‌برداری کامل از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در کنار دیگر طرح‌های پالایشی چون پروژه بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس، متوقف شود.در حالی که تکمیل فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به عنوان یک پروژه مهم و استراتژیک برای کشور با تأخیرهای بسیار مواجه شده و کسانی که روزی تأخیرهای این پالایشگاه را ناشی از اغتشاش مدیریتی می‌دانستند امروز در مقابل ادامه این تأخیرها سکوت اختیار کرده‌اند.اغتشاش مدیریتی ادامه دار شد!هفتم اسفندماه سال 92 «بیژن زنگنه» که فقط چند ماهی از وزیر شدنش در دولت یازدهم می‌گذشت در بازدید از پروژه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس از روند احداث این پالایشگاه ابراز نارضایتی کرد و گفت: این طرح در حال حاضر نشان دهنده یک اغتشاش مدیریتی است که می‌توان از آن به عنوان موردی خاص برای تدریس استفاده کرد.وی درصد...
 • پورموسوی:می خواهیم ثابت کنیم خوزستان هنوز مهد فوتبال ایران است
 • به گزارش ایسکانیوز ، سیداکبر پورموسوی در نشست خبری پیش از دیدار فولاد خوزستان و استقلال خوزستان گفت: امیدوارم با تلاش همه مسئولان و بازیکنان هر دو تیم بتوانیم فردا یک دربی زیبا را در خوزستان شاهد باشیم. فردا می‌خواهیم ثابت کنیم خوزستان هنوز مهد فوتبال ایران است و نگاه پایتخت‌نشینان را به فوتبال خوزستان تغییر دهیم و امیدوارم طوری عمل کنیم که فوتبال خوزستان از دو قطبی بودن خارج شده و فوتبال شهرستان‌ها نیز دیده شود. سرمربی فولاد خاطرنشان کرد: هفته پیش با یک بازی رو به جلو توانستیم نفت آبادان را در شهر خودش شکست دهیم و هرگز به نام بزرگ این تیم کاری نداشتیم. دنبال بازی خودمان بودیم و در حال حاضر هم تلاش می‌کنیم همین روند را ادامه دهیم. برای بازی فردا یوسفی، وکیا و نجاریان را در اختیار نخواهیم داشت اما بقیه بازیکنان در شرایط مناسب آماده بازی هستند. پورموسوی با اشاره به استقلال خوزستان که تیم سابقش به حساب می‌آید یادآور شد: روزهای خوبی در این تیم داشتم و احترام زیادی برای مسئولان این باشگاه و هوادارانش قائلم. با ویسی هم 3 سال همکاری خوبی داشتیم. در حال حاضر تمام تلاشم این است که با کمک مهاجمان فولاد یک تیم خیلی خوب داشته باشیم تیمی که خواسته‌های هواداران پرشور این تیم و مدیریت مجموعه بر اساس امکاناتی که در اختیارمان قرار دادند برآورده کند. انشاءالله جوابگوی حمایت آنها باشیم. اصلاً دوست دارم برای تیم رقیب کری بخوانم و از بازیکنان خودمان خواسته‌ام قبل از بازی مراقب مصاحبه‌های خود باشند و در زمین طوری عمل کنند که باعث نشود حساسیت ایجاد شود. دربی حساسیت خودش را دارد و این به ما بستگی دارد که در کم کردن حساسیت تلاش کنیم. وی درباره در مورد اینکه گفته می‌شود استقلال خوزستان خط دفاعی بسیار ضعیفی دارد، گفت: ما حریف را به خوبی آنالیز کرده‌ایم. اتفاقا خط دفاع...
 • کیهان:نه به آن وانت دادن و نه به این نواختن کارگران
 • رویکرد دولت به کارگران، قبل و بعد از انتخابات، 180 درجه تفاوت دارد. هفته‌نامه 9 دی در این زمینه در گزارشی نوشت: دولت قبل از انتخابات به کارگران وانت می‌داد اما پس از انتخابات با مطالبات مشروع کارگران نامهربانی می‌کند. در ایام تبلیغات انتخاباتی، تصویری از حضور یک کارگر در جمع هواداران روحانی در یکی از سفرهای استانی او منتشر شد که گویای حرفهای بسیاری بود. انتقادات گسترده‌ای که با دستمایه قراردادن همین تصویر از دولت یازدهم شد، تیم تبلیغاتی روحانی را بر آن داشت تا در یک اقدام انتخاباتی، از آن کارگر توسط شخص روحانی تقدیر به عمل آید و یک وانت هم به او هدیه داده شود تا همه مردم کاملاً شیرفهم شوند که دولت اعتدال، اهل تکریم کارگران است! گو اینکه در سخنرانی حرم امام، روحانی در جمع کارگران نیز اتفاقات ناخوشایندی برای دولت و رئیسش افتاده بود. اما اخراج و بیکار شدن کارگران و عدم پرداخت چند ماهه حقوق در بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی طی چهار سال گذشته چیزی نیست که بتوان با یک نمایش تبلیغاتی روی آن سرپوش گذاشت. نمونه آخرش همین هفته قبل در اراک اتفاق افتاد. شاید هنوز در اراک فصل گلابی نرسیده باشد تا کارگران این دو کارخانه از نعمات برجام برخوردار شوند و کمی عجله کردند برای مطالبه حق و حقوقشان! هفته گذشته کارگران دو کارخانه بزرگ و با سابقه هپکو و آذرآب اراک در اعتراض به تأخیر چند ماهه برای دریافت حقوق خود در برابر این دو کارخانه تجمع کردند. البته این اولین تجمع این کارگران نبوده و پیش از این آنها هم در برابر استانداری و هم در برابر اداره دادگستری استان مرکزی تجمع کرده‌اند اما به گفته خودشان و براساس شواهد موجود جواب قانع کننده‌ای دریافت نکرده‌اند و گشایشی در کارشان ایجاد نشد و هر بار با انبوهی از وعده‌ها و شعارها دست به سر شده‌اند....
 • دستمزد روزانه کارگران کشاورزی در ایران
 • متوسط دستمزد روزانه دریافتی کارگران هفت شغل منتخب در بخش کشاورزی نشان می‌دهد، بیشترین دستمزد برای کارگران مرد، حدود ۹۰ هزار و ۸۰۰ تومان و کمترین دستمزد نیز حدود ۲۷ هزار تومان بوده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، بر اساس تعاریف رسمی آماری، دستمزد کارگران کشاورزی شامل وجه نقد است؛ اما در مواردی که به جای تمام یا قسمتی از این وجه نقد، غذا یا سهمی از محصول داده شده باشد، ارزش ریالی آن به قیمت روز پرداخت، برآورد و به وجه نقد اضافه می‌شود. بر اساس مطالعات کارشناسان مرکز آمار و اطلاعات راهبری وزارت کار، هفت شغل در بخش کشاورزی به عنوان مشاغل منتخب در این حوزه شناخته می‌شوند که شامل کارگر میوه چین، وجین کار و تنک کار، دروگر غلات، نشاکار، نهرکش و مرزبند، بیل زن زمین زراعی و بیل زن باغی هستند. بررسی نتایج این طرح در خصوص دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی برای سال ۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین متوسط دستمزد روزانه در میان مردان با رقم حدود ۶۵ هزار و ۱۰۲ تومان به کارگر نشاکار و کمترین متوسط روزانه به کارگر بیل زن زمین زراعی با رقم حدود ۴۵ هزار و ۵۹۸ تومان پرداخت شده است. همچنین در بین زنان نیز همچون مردان، کارگران نشاکار بیشترین دستمزد روزانه را دریافت می‌کنند که این میزان، برابر با حدود ۶۸ هزار و ۲۰۷ تومان در روز است؛ همچنین کمترین دستمزد روزانه به کارگر میوه چین با رقم حدود ۳۴ هزار و ۱۱۱ تومان اختصاص دارد. با توجه به متوسط دستمزد در استان‌های کشور، بالاترین و پایین ترین دستمزد برای مردان مربوط به کارگر دروگر غلات است که در این میان، استان گیلان با دستمزد حدود ۹۰ هزار و ۸۶۳ تومان، بالاترین مقدار و استان سیستان و بلوچستان با دستمزد حدود ۲۷ هزار و ۲۲۲ تومان، پایین ترین مقدار دستمزد را داشته است....
 • خاطره جالب مهراب قاسم خانی از روزهایی که هنوز معروف نشده بود
 • به گزارش خبرنگار حوزه هنرمندان گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛مهراب قاسم‌خانیطراح دکور و نویسنده که همسر شقایق دهقان است و یکی از زوجهای هنرمند سینما و تلویزیون به شمار می روند در صفحه اینستاگرامش تصویری از حضورخود، همسر و دخترش در لوکیشن شبهاى برره را منتشر و خاطره ای جالب را روایت کرد. گفتنی است؛ این دو هنرمند بیشتر در ژانر کمدی فعالیت دارند و به خاطر چهره همیشه خندانشان طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند. یکی از موفق‌ترین کارهای قاسم خانی، سریالساختمان پزشکانبه کارگردانیسروش صحتبود که تابستان ۱۳۹۰ از شبکه سوم سیما پخش شد. مهراب قاسم خانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "اوایل دوران فیسبوک، من کم کم داشتم با جذابیت هاى شناخته شدن آشنا میشدم. تازه موفق شده بودم که اسمم وارد ویکیپدیا بشه. البته تنها توضیح جلوى اسمم "همسر شقایق دهقان" بود... توى همین دوران شیرین بود که یه روز یه نفر برام توى فیسبوک مسیج فرستاد و نوشت، زشته که صفحه فیک براى آقاى قاسم خانى درست کردید. منم جوابش رو دادم که خودم آقاى قاسم خانى هستم و اگه میخواستم صفحه فیک درست کنم به اسم محمدرضا گلزار درست میکردم نه قاسم خانى. قانع نشد. گفت: مطمئنم خودش نیستید و من سه تا سوال ازتون میپرسم که اگه جواب دادید باور میکنم. خوشم اومد. بازى بانمکى بود. با خیال راحت کفتم باشه بپرس. پرسید گوشى آقاى مدیرى چیه؟ چه میدونستم؟ مهران هفته اى یه گوشى عوض میکرد. منم اصلاً اهل گوشى نبودم که اگه دیده بودم هم بدونم چیه. همین رو بهش گفتم. یه لبخند فرستاد که معنیش این بود که خر خودتى. قضیه برام جدى‌تر شد. گفتم سوال بعدى رو بپرس. پرسید تولد آقاى رضویان چه روزیه؟ کلاً حدودش رو هم نمیدونستم. ارفاق هم کرد. گفت: ماهش رو هم بگى کافیه. دیگه شاکى شدم. گفتم اینا چیه میپرسى؟ من تولد خودم...
 • شجاعی:هنوز اعزام کمانداران به مسابقات جهانی مکزیک مشخص نیست
 • رییس فدراسیون تیروکمان درباره اعزام تیم ملی کامپوند مردان به مسابقات جهانی مکزیک گفت: به خاطر نگرانی که از وضعیت مکزیکوسیتی بعد از وقوع زلزله داریم، به احتمال زیاد تیم ملی کامپوند مردان عازم مکزیک نشود. محمدعلی شجاعی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر چند فدراسیون جهانی تیروکمان در اطلاعیه اخیر خود بعد از وقوع زلزله در مکزیکوسیتی اعلام کرد مشکلی برای برگزاری مسابقات جهانی تیروکمان نیست. اما با توجه به کنسل شدن سایر مسابقات در این کشور، به عنوان رییس فدراسیون نگران اعزام کمانداران به مسابقات جهانی هستم و معتقدم با توجه به تخریب زیادی که این شهر بعد از وقوع زلزله ۷.۱ ریشتری دیده است، قطعا اعزام کمانداران و برگزاری مسابقات جهانی در چنین وضعیتی شاید به صلاح نباشد. البته در ابتدا باید شرایط را ارزیابی کنیم و سپس تصمیم بگیریم تیم را ۲۰ مهر راهی مکزیک کنیم یا خیر؟ وی گفت: با وجود این که فدراسیون جهانی اعلام کرده برای برگزاری مسابقات جهان جای هیچ گونه نگرانی نیست، اما ما هنوز نگران این قضیه هستیم و با زلزله نمی‌توان به راحتی کنار آمد. به هر صورت اگر شرایط آن طور که فکر می‌کنیم نباشد، به احتمال زیاد تیم را اعزام نخواهیم کرد. شجاعی پیرامون این پرسش که چرا تنها تیم کامپوند مردان راهی این رقابت‌ها خواهد شد، تصریح کرد: سفرهایی که هزینه زیادی را متوجه فدراسیون می‌کند و پرهزینه است، سعی می‌کنیم کماندارانی را به چنین سفرهایی اعزام کنیم که از نظر رکوردی بهترین عملکرد را داشته باشند و کادر فنی نظر مثبتی برای مدال آوری او داشته باشد. تلاش ما بر این است که دیگر اعزام‌هایمان حالت توریستی نداشته باشد و در تورنمنت‌هایی که کمانداران را اعزام می‌کنیم با دست پر از آن سفر بازگردیم. وی اضافه کرد: با وجود محدودیت‌های زیادی که از نظر مالی داریم، همیشه سعی کردیم اردوها را برگزار کنیم و...
 • روایت ۵۶ ماه سخت و طاقت فرسا در اردوگاه های رژیم بعث عراق/جنگ هنوز تمام نشده است
 • علی اتابکی رزمنده آزاده‌ای است که وقتی دانش آموز بود راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و ۵ سال از عمر خود را در اسارت به سر برده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سلام کمیجان؛ دفاع مقدس دوران پیروزی دلیر مردان ایرانی در سرزمین مادری است که با تمام قوا در مقابل جهان اسکتبار ایستادند و در این دفاع مقدس حضور پر رنگ و چشمگیری داشتند و در این راه بزرگ شهدا و جانبازان و آزادگان زیادی را تقدیم میهن کردند. یاد کردن از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس کمترین کاری است که می توان انجام داد و البته نشستن پای صحبت ها و خاطرات آنها در دوران سخت و نفس گیر جنگ ۸ ساله شاید چراغ راهی برای همه ما جوانان میهن اسلامی باشد که کوچکترین اتفاقات آن دوران را تجربه نکرده ایم. به بهانه هفته دفاع مقدس پای صحبت های علی اتابکی یکی از رزمنده های میلاجر در دوران جنگ تحمیلی نشستیم. علی اتابکی رزمنده آزاده ای که افتخار جانبازی ۵۰ درصدی دارد، در دوران دانش آموزی راهی جبهه های نبرد شد و حدود ۴ سال و ۸ ماه را در اسارت به سر برد. او در شهریور سال ۱۳۴۶ در میلاجرد شهرستان کمیجان در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. اما به دلیل مشکلات آن زمان شناسنامه او در سال ۱۳۵۰ گرفته شد به همین دلیل چندسالی از تحصیل بازماند که این هم حکایت خاص خود را دارد. بالاخره مادر او موفق می شود درسال ۱۳۵۶ او را در مدرسه ثبت نام کند اما وقتی که جنگ شروع شد با وجود اینکه در حال تحصیل در مقطع راهنمایی بوده است، ترک تحصیل می کند و عازم جبهه می شود. ادامه ماجرا را علی اتابکی خود برای ما این گونه...