ایران اکونومیست - همین وعده، متقاضیان مسکن را در انتظار خبری خوش فرو برده و آنها را نسبت به این اقدام دولت خوشبین کرده است.

در روزهای آغاز رأی اعتماد مجلس، آخوندی وزیر راه و شهرسازی برخلاف انتظار مدیران و مسئولان ارشد بانک مسکن، خبری را منتشر کرد مبنی بر این‌که قصد داریم دوره بازپرداخت وام 80 میلیونی خرید مسکن (صندوق یکم) را افزایش و سپس مبلغ اقساط را کاهش دهیم.

این خبر در حالی منتشر شد که مجلس شورای اسلامی خود را برای بررسی صلاحیت و دادن رأی اعتماد به وزرای معرفی شده از سوی رئیس‌جمهور آماده می‌کرد.

حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی برای بالا بردن قدرت خرید متقاضیان واقعی مسکن خبر داده و گفته است به بانک مرکزی پیشنهاد دادیم طول‌مدت بازپرداخت تسهیلات 80میلیونی از 12 سال به 15 سال افزایش یابد تا میزان اقساط نیز به تبع آن کاهش یابد.

هم‌اکنون نرخ سود تسهیلات 80میلیونی خرید مسکن برای بافت‌های فرسوده 8درصد و برای سایر مناطق 9. 5 درصد با مدت بازپرداخت 12 سال است که اقساط این وام به صورت پلکانی در سال اول، ماهانه 750 هزار تومان و در روش ساده، ماهانه حدود 950 هزار تومان است که از توان اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه، خارج است.

رفتار نامناسب با مسکن در رکود

فرشید پورحاجت، دبیر کانون انبوه‌سازان ایران در این باره به جام‌جم گفت: در کشورهای توسعه‌یافته حدود 90 درصد قیمت مسکن را دولت‌ها از طریق تسهیلات تامین می‌کنند و اکنون این مدل به صورت ضعیف‌تر در ایران اجرا می‌شود.

وی افزود: مدلی که در ایران اجرا می‌شود نتوانسته پاسخگوی تقاضا و عرضه باشد. به نظر می‌رسد باید پرداخت تسهیلات، راحت‌تر شود و مدت بازپرداخت حداقل 25 سال و سپرده‌گذاری هم حداکثر شش ماه باشد.

دبیر کانون انبوه‌سازان ایران ادامه داد: اکنون مسکن در رکود قرار دارد اما با این بخش مانند یک حوزه در رکود قرارگرفته رفتار نمی‌شود. اگر هر بخشی دچار رکود شود باید مشوق‌های مالیاتی و تسهیلات در نظر بگیرند اما متاسفانه این اقدام در بخش مسکن انجام نشد.

پورحاجت با بیان این‌که پس از سونامی قیمت مسکن در سال‌های 90 و 91 قدرت خرید مردم کم شد، تصریح کرد: شرایط پرداخت تسهیلات سخت است و متقاضی بعد از یک‌سال به تسهیلات مسکن می‌رسد.

وی با اشاره به مشکل بازار مسکن اضافه کرد: راه رونق در بازار مسکن تقویت تقاضاست و اگر مدت‌زمان سپرده‌گذاری به شش ماه و مدت بازپرداخت به بالای 25سال برسد، بسیاری از مردم می‌توانند دارای مسکن شوند. این اقدام دولت کار بسیار خوبی است و امیدواریم از این پس شاهد کارهایی از این قبیل باشیم.

اقدام مثبت

مجید نیک‌نژاد، کارشناس مسکن نیز به جام‌جم گفت: از آنجا که تعداد افراد ثبت‌نام‌کننده در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، کم است می‌توان اصلاحاتی را در نظر گرفت که این افراد راه خانه‌دار شدنشان کوتاه شود و این صندوق با استقبال بیشتری کار خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی درباره افزایش مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن یکم به 15 سال تصریح کرد: این کار یک اقدام مثبت و قابل اجراست که می‌تواند نقش مؤثری در بخش تقاضا ایفا کند.

نیک‌نژاد ادامه داد: به نظر می‌رسد اگر مدت‌زمان سپرده‌گذاری کوتاه یا حذف شود و مردم راحت‌تر به تسهیلات دست پیدا کنند، شاهد رونق در بازار باشیم. مدت‌زمان یک‌سال برای دریافت وام بسیار طولانی است. وی با تاکید بر این‌که برای حل مشکل رکود و افزایش تقاضا باید از سازندگان مسکن کمک بگیریم گفت: اگر به انبوه‌سازان و شرکت‌های تولید ساختمان بها دهیم و مشوق‌های مالیاتی را برایشان در نظر بگیریم در کوتاه‌مدت بازار مسکن با رونق نسبی روبه‌رو خواهد شد.

بالا رفتن سن ازدواج

مجید کیان‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس در این باره تاکید کرد: با وضعیت فعلی جوانان نمی‌توانند براحتی صاحب مسکن شوند و همین موضوع باعث شده تا سن ازدواج بالا برود. برای یک کشور اسلامی خوب نیست که جوانان آن در گیرودار تهیه مسکن برای ازدواج باشند.

وی افزود: نرخ سود تسهیلات مسکن باید بسیار پایین باشد تا مردم براحتی توانایی بازپرداخت آن را داشته باشند. مدت بازپرداخت هم باید طوری باشد که متناسب با قدرت خرید مردم و به صورت پلکانی تعریف شود.

کیان‌پور اظهار کرد: اکنون امکان کاهش نرخ سود تسهیلات و افزایش مدت بازپرداخت وجود دارد و دولت در این زمینه باید هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری کند.

کار خوب و راحت برای مردم

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس درباره طرح وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش مدت بازپرداخت و کوتاه شدن زمان سپرده‌گذاری به خبرنگار ما گفت: این طرح بسیار خوب است و بانک مسکن با منابعی که در اختیار دارد براحتی می‌تواند آن را اجرایی کند. وی تاکید کرد: در برخی موارد از منابعی که وام‌گیرندگان مسکن مهر اقساط آن را پرداخت می‌کنند، دولت می‌تواند برای تولید و تسهیلات مسکن به کار بگیرد.

بدری با اشاره به افزایش مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن اظهار کرد: بازپرداخت تسهیلات بالای 20 سال بسیار معقول است و این کار باعث می‌شود تا تقاضا در بازار مسکن زیاد شود. در نتیجه سرمایه‌گذاری در این حوزه با افزایش روبه‌رو خواهد شد.

استقبال کمرنگ از صندوق پس‌انداز یکم

طبق آمارهای بانک مسکن، از زمان تشکیل صندوق پس‌انداز یکم در 18 خرداد 94 تا نهم شهریور سال جاری حدود 221 هزار و 460 فقره افتتاح حساب در این صندوق صورت گرفته است.

این در حالی است که از کل این تعداد، تاکنون فقط 14 هزار و 483 نفر تسهیلات دریافت کرده‌اند.

به عبارت دیگر، طرح صندوق پس‌انداز یکم که با تبلیغات گسترده از جانب دولت یازدهم برای خانه‌دار شدن مردم ایجاد شد، با استقبال آنچنان نازلی مواجه شده که می‌توان آن را شکست‌خورده تلقی کرد.

در بازار مسکن کشور که حجم تقاضای سالانه بیش از یک میلیون واحد است، تامین 14 هزار واحد برای مردم در قالب صندوق پس‌انداز یکم، ناامیدکننده است؛ علت استقبال نکردن مردم، اقساط بالای این وام است.

این در حالی است که در طرح مسکن مهر، مردم با پرداخت 20میلیون تومان پول و پرداخت حدود 200 هزار تومان قسط ماهانه، خانه‌دار می‌شدند، اما در طرح صندوق پس‌انداز یکم، مردم باید حداقل 40 میلیون تومان پول داشته باشند و آن را مدت یک سال در بانک مسکن سپرده‌گذاری کنند و سپس توان پرداخت اقساط 900 هزار تومانی را داشته باشند البته اگر زوجین بخواهند با هم وام دریافت کنند، می‌توانند 160 میلیون تومان وام دریافت کنند که اقساط آن نزدیک به دو میلیون تومان می‌شود.

کلیدواژه: صندوق پس انداز یکم | بازپرداخت تسهیلات | پرداخت تسهیلات | مدت بازپرداخت | راه و شهرسازی | میلیون تومان | تسهیلات مسکن | سپرده گذاری | بازار مسکن | افزایش مدت | هزار تومان | بانک مسکن | مدت زمان

منبع: ایران اکونومیست

منبع این خبر، وبسایت iraneconomist.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۱۲۰۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

مزاحمت‌هایی که نصیب آیت الله هاشمی می شد الان نصیب ما شده/پنج نفر از اعضای خانواده ما مممنوع الخروج هستند/فکر می کنند اسناد سری داریم که می خواهیم منتشر کنیم/حجاب را به صورت سنتی و بدون هیچ تحقیقی انتخاب کردم/ازدواج موقت همان دوست دختر پسری است

بررسی وحشتناک ترین جملات ترامپ در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جوانی که یک دختر را در خیابان ربود و در خودرو به او تجاوز کرد،به10سال حبس و99ضربه شلاق محکوم شد

در همین زمینه

 • اقساط وام مسکن کاهش می یابد
 • عباس آخوندی در جمع خبرنگاران و در حاشیه افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن، اظهار کرد: تا الان حدود 260 هزار نفر در صندوق پس‌انداز یکم با متوسط 22 میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده‌اند و به تدریج کسنیکه یکسال از زمان پس‌انداز انها می‌گذرد وارد بازار می‌شوند. وی تصریح کرد: برای این‌که بتوانیم این روند را ادامه دهیم پیشنهاداتی را به دولت ارائه کرده‌ایم که چگونه شرایط دریافت وام مسکن را تسهیل کنیم. وی تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم همه از صندوق پس‌انداز یکم استفاده کنند؛ چه کسانی که در بافت‌های فرسوده هستند و چه افرادی که در بافت‌های حاشیه‌ای ساکنند و چه خانه‌اولی‌ها. وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که نرخ سود تسهیلات برای این افراد 8 درصد و 1.5 درصد پایین‌تر از سایر افراد است، اظهار کرد:‌اگر شرایط جدیدی در نحوه پرداخت تسهیلات مسکن ایجاد شود شامل حال همه اینها می‌شود و بیابراین نیازی نیست که منتظر باشند تا شرایط جدید اعلام شود. آخوندی با بیان این کار هم برای پس‌اندازکننده خوب است و هم برای سیاست کلان کشور، تصریح کرد:‌ پس‌انداز نظمی را به اقتصاد خانوار می‌دهد و از سوی این اطمینان را می‌دهد که به تسهیلات تضمینی با نرخ سود 8 درصد دسترسی دارند. وی با بیان این که این کار باعث می‌شود نرخ تمام شده پول کاهش یابد، افزود: برای پرداخت تسهیلات 8 درصدی کمتر نیازی به یارانه‌های دولتی است و پایداری این سیاست‌ها بسیار بیشتر بوده و خودکفایی است. چندی پیش وزیر راه و شهرسازی از احتمال افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن و کاهش اقساط آن خبر داده بود. نیمه مردادماه امسال آخوندی در این‌باره گفته بود: «یکی از اقدامات اصلی دولت در این بخش طولانی‌تر شدن دوره بازپرداخت تسهیلات است که با این اقدام میزان اقساط کاهش می‌یابد. در صورت موافقت بانک مرکزی از طریق طولانی‌تر شدن دوره‌های اقساط و نیز کم شدن مدت سپرده‌گذاری...
 • پیشنهاد کاهش سود وام مسکن در دولت
 • روزنامه شرق: تصمیم دولت برای ایجاد تحرک در بازار مسکن جدی است. وزیر راه‌وشهرسازی پیش‌تر از احتمال افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن و کاهش اقساط آن خبر داده بود که منوط به نظر بانک مرکزی و هیئت دولت است و حالا آخوندی خبر داده این شرایط وام‌دهی، عطف به ماسبق هم می‌شود که همین امر موجب مشمول‌شدن عده‌ زیادی از افرادی می‌شود که پیش‌تر در طرح تسهیلات‌ مسکن شرکت کرده‌ بودند. در همین راستا پیش‌تر از سوی وزارت مسکن، چهار برنامه و طرح اعلام شده بود تا بدمسکنی نیز سروسامانی پیدا کند. علی چگینی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی، گفته بود: «تقویت توان خرید متقاضیان»، «نوسازی بافت‌های فرسوده و بهسازی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ای»، «اجرای مسکن اجتماعی» و «تأمین مسکن خانه‌اولی‌ها» چهار طرح دولت برای جامعه بد‌مسکن است و حالا باید دید عزم دولت برای ایجاد تحرک در این بازار، چه زمان به نتیجه می‌رسد؛ درحالی‌‌که کارشناسان بخش مسکن معتقدند برخی از این راهکارها عملیاتی نخواهد شد؛ زیرا بر روش‌های قدیمی تکیه دارد و توان مردم برای خرید مسکن در آنها نادیده گرفته شده است. ‌ انحصار اطلاعات منشأ اصلی فساد است وزیر راه‌وشهرسازی در مراسم افتتاح اولین مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن با بیان اینکه حل مشکل ۱۱‌ میلیون ساکن بافت‌های فرسوده با ساخت دو ‌میلیون واحد مسکن مهر تفاوت دارد، گفت: دسترسی آزاد به اطلاعات اصلی‌ترین محرک توسعه بوده و عدالت در دنیای مدرن به اطلاعات است. عباس آخوندی با بیان اینکه انحصار اطلاعات منشأ اصلی فساد است، ‌گفت: در ایران وقتی درباره شفافیت اطلاعات حرف زده می‌شود، همه‌چیز سیاسی است. لازم نیست که حتما اطلاعات سیاسی باشد. وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به اتفاقات در حوزه واقعی اقتصاد و اهمیت آن برای دولت، گفت: واقعیت این است که اساسا نظام تقاضا در بازار مسکن تغییر کرده است؛ وقتی بعد خانوار از ٤ به ٣,٢ کاهش...
 • ۹میلیون تهرانی در انتظار گام دوم طرح کاهش
 • شهر>شهری - سیدمحمد فخار:از امروز فصل جدیدی از تشدید آلودگی هوای تهران و کلانشهرهای کشور آغاز شد. افزوده‌شدن 5ميليون سفر جديد تحصيلي به 15ميليون سفر روزانه درون‌شهري و وارونگي دما در كلانشهري به اندازه تهران به آساني دما را به سمت آلودگي بيشتر سوق مي‌دهد و اگر مديريت كلاني بر شرايط موجود صورت نگيرد، شرايط بحراني براي زندگي و تنفس 9ميليون شهروند، دور از ذهن نيست. پاييز سال گذشته بود كه طرحي با عنوان كاهش (LEZ) در تهران براي نخستين‌بار به اجرا درآمد. تجربه 225 شهر بزرگ دنيا، تهران را بر آن داشت تا طرحي در اين‌باره را براي كاهش آلودگي هوا به اجرا گذارد و در اين راه مصوبه 19خرداد 95دولت نيز كمك كار شد تا تهران طلايه‌دار اجراي طرح كاهش در كشور شود. طبق اين طرح همه خودروهاي فاقد معاينه فني كه سن توليد آنها بيش از 5سال بود، توسط دوربين‌هاي شهري جريمه شدند و اين عدد در 8‌ماه نخست اجرا به بيش از 700هزار جريمه رسيد. بر اين اساس، بانك ديتاي مراكز معاينه فني تهران به سامانه كشوري سيمفا و پليس راهور متصل شد تا استعلام وضعيت معاينه فني خودروها به سرعت ممكن شود. اما اين تنها گام نخست بود و طراحان طرح كاهش، بر مديريت تردد خودروهاي فرسوده و كاربراتوري تأكيد داشتند. نواب حسيني‌منش، مديرعامل ستاد مركزي معاينه فني تهران كه مدير اجرايي گام نخست اين طرح در تهران بوده، به همشهري مي‌گويد: اگر قرار باشد درباره دستاورد اجراي گام نخست طرح صحبت كنم، بايد بگويم كه طرح اجرا شده، سايه طرح كاهش هم نيست. مبناي اين طرح Low Emission Zone در واقع دسته‌بندي خودروها از منظر آلايندگي است تا اجازه تردد خودروهاي سالم داده شود و خودروهاي آلاينده براي تردد محدود و محدودتر شوند. حسيني‌منش درخصوص موفقيت گام نخست اين طرح معتقد است: البته دستاورد بزرگ طرح كاهش كه مديريت شهري با همكاري دانشگاه‌هاي...
 • آخوندی از تسهیل شرایط دریافت تسهیلات خبر داد پیشنهاد کاهش سود وام مسکن در دولت
 • خبرگزاري آريا - پيش‌تر از سوي وزارت مسکن، چهار برنامه و طرح اعلام شده بود تا بدمسکني نيز سروساماني پيدا کند.به گزارش سرويس اقتصادي جام نيـوز، تصميم دولت براي ايجاد تحرک در بازار مسکن جدي است. وزير راه‌وشهرسازي پيش‌تر از احتمال افزايش زمان بازپرداخت تسهيلات مسکن و کاهش اقساط آن خبر داده بود که منوط به نظر بانک مرکزي و هيئت دولت است و حالا آخوندي خبر داده اين شرايط وام‌دهي، عطف به ماسبق هم مي‌شود که همين امر موجب مشمول‌شدن عده‌ زيادي از افرادي مي‌شود که پيش‌تر در طرح تسهيلات‌ مسکن شرکت کرده‌ بودند.روزنامه شرق با اين مقدمه نوشت : در همين راستا پيش‌تر از سوي وزارت مسکن، چهار برنامه و طرح اعلام شده بود تا بدمسکني نيز سروساماني پيدا کند. علي چگيني، مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازي، گفته بود: «تقويت توان خريد متقاضيان»، «نوسازي بافت‌هاي فرسوده و بهسازي سکونتگاه‌هاي غيررسمي و حاشيه‌اي»، «اجراي مسکن اجتماعي» و «تأمين مسکن خانه‌اولي‌ها» چهار طرح دولت براي جامعه بد‌مسکن است و حالا بايد ديد عزم دولت براي ايجاد تحرک در اين بازار، چه زمان به نتيجه مي‌رسد؛ درحالي‌‌که کارشناسان بخش مسکن معتقدند برخي از اين راهکارها عملياتي نخواهد شد؛ زيرا بر روش‌هاي قديمي تکيه دارد و توان مردم براي خريد مسکن در آنها ناديده گرفته شده است. انحصار اطلاعات منشأ اصلي فساد استوزير راه‌وشهرسازي در مراسم افتتاح اولين مرکز توسعه کارآفريني بانک مسکن با بيان اينکه حل مشکل 11‌ ميليون ساکن بافت‌هاي فرسوده با ساخت دو ‌ميليون واحد مسکن مهر تفاوت دارد، گفت: دسترسي آزاد به اطلاعات اصلي‌ترين محرک توسعه بوده و عدالت در دنياي مدرن به اطلاعات است. عباس آخوندي با بيان اينکه انحصار اطلاعات منشأ اصلي فساد است، ‌گفت: در ايران وقتي درباره شفافيت اطلاعات حرف زده مي‌شود، همه‌چيز سياسي است. لازم نيست که حتما اطلاعات سياسي باشد. وزير راه‌وشهرسازي با اشاره به اتفاقات در حوزه واقعي...
 • انتقاد یک نماینده مجلس از مانده بدهی اقساط سهام عدالت
 • عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ثمن معامله سهام عدالت به نوعی تامین نشده است و پس از ۱۰ سال ارقامی توسط دولت اعلام می‌شود که کمبود و مابه‌التفاوت این رقم باید توسط افراد دارای سهام واریز شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در حالی که بر اساس قانون سازمان خصوصی‌سازی مکلف است نسبت به ارائه صورتحساب به مشمولان سهام عدالت اقدام کند تا در صورت تمایل، دارندگان این سهام نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط خود اقدام کنند، یک عضو کمیسیون بودجه مجلس می‌گوید ثمن معامله سهام عدالت تامین نشده است.بر اساس این گزارش؛ محمد حسینی در گفتگو با خانه ملت با اشاره به ابلاغ وظایف 16 وزارتخانه از سوی رییس جمهور گفت:یکی از مولفه هایی که رییس جمهور در احکام ابلاغی به وزرا بر آن تاکید کرده بحث خصوصی‌سازی است که براساس اصل 44 قانون اساسی و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 باید از اقتصاد دولتی به سمت اقتصاد بخش خصوص و تعاونی حرکت می‌کردیم، اما عملکردها نشان می‌دهد که در واگذاری‌ها موفقیت‌های لازم وجود نداشته است.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ماموریت جدید دولت مبنی بر اینکه در واگذاری‌ها بازبینی انجام شود افزود: با توجه به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 شرکت‌هایی که واگذار شدند، باید افزایش بهره‌وری و بازدهی لازم را داشته باشند، در حالی که امروز مشاهده می‌شود که ‌این شرکت‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند و این یکی از مشکلاتی بوده که اقتصاد و اشتغال را در سایه خود قرار داده است.وی با اشاره به سهام شرکت‌های دولتی واگذار دولتی ادامه داد: این واگذاری در ظاهر در چارچوب سیاست‌های کلی اصل 44 انجام شده، اما مدیریت همچنان در فضای بخش دولتی است و خود افراد دخالتی در مدیریت و اداره هیچ شرکتی ندارند و نقش خود را نتوانسته اند ایفا کنند.این نماینده مجلس با بیان اینکه ثمن...
 • امروز آخرین فرصت برای تسویه حساب اقساط سهام عدالت/غفلت وزارت نیرو از اصلاح شبکه آبرسانی
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مهمترین عناوین اخبار اقتصادی امروز به شرح ذیل است: "پلی پروپیلن" روح آشفته صنعت را آرام خواهد کرد/ برگ برنده ایران که هنوز دغدغه مسوولان نیست! توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ایران از جمله فرآورده "پلی پروپیلن" می‌تواند، روح آشفته بازار صنعت را آرام کند. تولید خاویار پرورشی در حد شعار باقی ماند/بازار محصولات شیلاتی تعریفی ندارد یک مقام مسوول گفت:علی رغم شرایط مساعد کشور در تولید خاویار پرورشی اما تولید این ماهی در حد شعار باقی مانداه است. صدای دامداران به جایی نرسید/ گنجی: افزایش نرخ خرید شیر خام شدنی نیست چند سالی است که هزینه‌های سرسام آور تولید و قیمت پایین شیرخام امان دامداران را بریده و سبب شکایت آنها از وضع موجود شده است. آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت/ سامانه فردا از دسترس مشمولان خارج خواهد شد مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالت حداکثر تا ساعت ۱۲ امشب فرصت دارند که صورت حساب سهام خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند. جزئیات روند توافقات جدید مالی با اتریش و دانمارک محمد خزاعی جزئیات قرارداد مالی یک میلیاردی با اتریش و 500 میلیون یورویی با دانمارک را تشریح کرد. مسیر تولید مسکن استیجاری باید هموار شود/ رشد معاملات مسکن طی دو ماه گذشته رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: مسیر تولید مسکن استیجاری باید از سوی دولت هموار شود تازمینه رونق برای این بازار فراهم آید. غفلت وزارت نیرو از اصلاح شبکه آبرسانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی به منظور ارتقای کیفیت و کمیت آب شرب شهروندان، باید در دستور کار قرار گیرد. بلاتکلیفی در کارمزد تراکنش های بانکی ادامه دارد/ گلایه جدی مردم به خدمات رسانی بانک‌ها دریافت کارمزد بابت تراکنش‌های بانکی، امری که بصورت یک طرفه از حساب...
 • ۴ اقدام برای بهبود ترافیک پایتخت
 • شهر>شهری - همزمان با روز جهانی بدون خودرو که ۲۲ سپتامبر است، وزیر راه و شهرسازی و شهرداری تهران در اقدامی نمادین با مترو به محدوده بازار تهران رفتند و از محله عودلاجان بازدید کردند. شهردار تهران در اين برنامه از تحولاتي گفت كه تا پايان سال در ناوگان حمل‌ونقل عمومي پايتخت روي خواهد داد. ورود هزار واگن جديد به مترو، آغاز به‌كار اتوبوس‌هاي مجارستاني و بهسازي ناوگان تاكسيراني اصلي‌ترين اقداماتي هستند كه انجام خواهند شد. در اين سفر شهري زهرا نژادبهرام و شهربانو اماني از اعضاي شوراي شهر، مهدي حجت معاون معماري و شهرسازي شهرداري تهران، محسن پورسيدآقايي معاون حمل‌ونقل و ترافيك، سهيلا صادق‌زاده شهردار منطقه10، محسني شهردار منطقه12و احمدي بافنده مديرعامل بهره‌برداري مترو‌، شهردار تهران را همراهي مي‌كردند. پياده‌روي نمادين شهردار تهران درحاشيه‌اين پياده روي اظهار داشت: اين پياده‌روي يك اقدام نمادين است، اگرچه يك مسير را با مترو طي كرديم. در واقع از اين روز استفاد كرديم كه به شهروندان يادآوري كنيم پياده‌روي و عدم‌استفاده از خودرو در پاك‌ترشدن هواي پايتخت تأثير دارد و ضامن سلامتي تك تك ماست. محمد‌ علي نجفي با تأكيد بر اينكه پياده‌روي مي‌تواند به‌عنوان يك ورزش تلقي شود، تصريح كرد: توصيه من به شهروندان تهراني اين است كه گاهي پياده به محل كار، ايستگاه مترو و يا اتوبوس بروند و يا پياده‌روي را به‌عنوان يك تفريح بدانند. به هرحال پياده‌روي را به نوعي در برنامه روزانه‌شان قرار دهند. وي با بيان اينكه پياده‌روي شهروندان مي‌تواند ضامن سلامتي پايتخت و شهروندان شود، خاطرنشان كرد: شهرداري تهران برنامه‌هايي دارد تا در اين زمينه اقدامات حائز اهميتي انجام شود. در مسيري كه از مترو استفاده كردم با برخي شهروندان صحبت كردم. معتقد بودند مهم‌ترين مشكل خطوط متروي تهران كمبود ناوگان است كه بايد هرچه زودتر تعداد قطارهاي مترو را افزايش دهيم تا سرفاصله‌هاي حركت در خطوط كاهش يابد. نجفي‌ با يادآوري اينكه براي ‌ آغاز...
 • اقدام احمقانه زنی برای زیبایی دخترش
 • گزارش کامل از گزیده‌خبرهایامروز«تابناک با تو»را با کلیک بر تیتر و یا عکس آن بخوانید.اقدام احمقانه زنی برای زیبایی دخترش +عکس ظهور و سقوط ماندلای آسیای شرقیحادثه ای عجیب در یک رستوران چینی راز زیبایی پوست زنان کره ای رونمایی از جدیدترین موشک بالستیک ایران+عکس ریزش سقف بخش جراحی زنان یک بیمارستان‌ +عکس حیوانات خانگی عجیب و غریب چینی‌ها +تصاویر با بدترین فیلم های سال 2017 آشنا شوید+عکس شوخی دیوانه وار پدر با فرزندش داد همه را درآورد +تصاویر در اینستای ستاره های خارجی چه خبر است؟+عکس تیپ گردشگران خارجی در شیراز +عکس موجود دریایی مرموزی که قاتل کوسه‌هاست +عکس تبریزی‌ها برای کمک به توریست خارجی بسیج شدند +عکسآخرین وضعیت از ترافیک راه‌های کشور اجرای زنده خواننده رپ متهم به قتل +عکس امکان فرزندخواندگی برای دختران مجرد بالای ۳۰ سال گلایه بازیگر جهان از اصغر فرهادی بخاطر گریمشسامانه سهام عدالت ۱۰ روز تعطیل می‌شود«ماریا» در دومینیکا 15 قربانی گرفت تاج: مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه ها ندارم مظنه آپارتمان نوساز در تهران +جدول
 • اقدام عجیب یک زن برای زیبایی دخترش
 • هدف او آن بود که صورت دخترش کوچک تر و لاغرتر شود و چانه اش نوک تیز تر شده و صورتش زیاد گرد نباشد و پلکش به طور زیبایی نشان داده شود. او هر روز صورت کودک را با قاشق سرد ماساژ داده و در قسمت بالای چشمانش به مدت ۲۰ دقیقه هر روز این کار را انجام می داد. جالب است بدانید که این کار زمانی عجیب تر می شود که بدانید او حتی تا الان که دخترش ۱۶ ساله شده است همان کار را به صورت روزانه انجام می دهد. هرچند که با دیدن عکس های قبل و بعد این دختر خانم، واقعا نمی توان تفاوت خاصی را در او مشاهده کرد. این دختر حتی در کودکی زیبا بوده و اکنون نیز تبدیل به دختری زیبا شده است و برخلاف خواسته مادرش که سعی داشت صورت گرد او را عوض کرده و به او چانه تیزی بدهد، بعد از گذشت این درمان، او همچنان صورت گردی دارد.
 • اقدام احمقانه یک زن برای زیبایی دخترش
 • به گزارشگروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛او هر روز صورت کودک را با قاشق سرد ماساژ داده و در قسمت بالای چشمانش به مدت 20 دقیقه هر روز این کار را انجام می داد. جالب است بدانید که این کار زمانی عجیب تر می شود که بدانید او حتی تا الان که دخترش 16 ساله شده است همان کار را به صورت روزانه انجام می دهد. هرچند که با دیدن عکس های قبل و بعد این دختر خانم، واقعا نمی توان تفاوت خاصی را در او مشاهده کرد و برخلاف خواسته مادرش که سعی داشت صورت گرد او را عوض کرده و به او چانه تیزی بدهد، بعد از گذشت این درمان، او همچنان صورت گردی دارد. منبع:بهداشت نیوز
 • اقدام عجیب مرد چینی در مقابله با طلبکارش عکس
 • این مرد بعد از اینکه نامزد سابقش از وی درخواست کرد تا پول هایش را به او پس بدهد، دست به این اقدام عحیب زد. باشگاه خبرنگاران جوان؛:ویدئویی که به تازگی منتشر شده است اقدام عجیب یک مرد چینی در مقابله با طلبکارش را در یکی از بزرگراههای شهر " تایژو " چین به تصویر می کشد. هنگامی که نامزد سابق این مرد از وی درخواست کرد پول هایش را پس دهد او ابتدا بی اعتنا به این خواسته سوار بر خودروی اش شد. نامزد سابق این مرد که به همراه شوهرش نظاره گر فرار وی بودند، بلافاصله روی کاپوت ماشین پریدند و تلاش کردند مانع رفتن اش شونددر این هنگام این مرد که با سماجت عجیب نامزد سابق و شوهرش مواجه شده بود اقدام به طی ادامه مسیر کرد. بنا به ویدئوی که دوربین های ترافیک بزرگراه ثبت کرده اند وی به مسافت 2 مایل این زن و مرد را در حالی که روی کاپوت جلوی ماشینش قرار داشتند حمل کرد.بنا به گفته این قربانی زن، این مرد زمانی که با وی در ارتباط بود پول های زیادی را از او گرفته بود و بعد از قطع رابطه از پس دادن این پول خودداری می کرد. وی به همراه شوهرش سرانجام این مرد را پیدا کردند اما وی با سوار شدن ماشینش اقدام به فرار کرد سرانجام خودروی این مرد توسط پلیس بزرگراه متوقف شد و وی توسط پلیس بازداشت شد. یکی از تصاویر منتشر شده این زن را در حالی که با شوهرش در مقابل خودروی نامزد سابقش روی زمین افتاده اند نشان می دهد. هنوز مشخص نیست که این زن و شوهرش در اثر این حادثه دچار جراحت جدی شده اند؟
 • اقدام عجیب راننده تاکسی با دو دختر
 • راننده تاکسی، دو دختر مسافر را به خاطر نداشتن کرایه به اداره پلیس برد. آفتاب‌‌نیوز : راننده تاکسی، دو دختر مسافر را به خاطر نداشتن کرایه به اداره پلیس برد.این اتفاق شامگاه سه‌شنبه و زمانی اتفاق افتاد که دختران جوان درنزدیکی مقصد اعلام کردند پول زیادی ندارند. راننده که مطمئن شده بود آنها حاضرنیستند کرایه‌اش را بپردازند با وجود خواهش وتمنای آنها، درها را قفل کرد و مستقیم به اداره پلیس رفت. پس از این اتفاق، والدین دو مسافر جوان با خانواده‌شان تماس گرفتند وپس از واریز پول آزاد شدند.
 • اقدام عجیب مرد چینی در مقابله با طلبکارش
 • به گزارش خبرنگارحوزه اخبار داغگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ویدئویی که به تازگی منتشر شده است اقدام عجیب یک مرد چینی در مقابله با طلبکارش را در یکی از بزرگراههای شهر " تایژو " چین به تصویر می کشد. هنگامی که نامزد سابق این مرد از وی درخواست کرد پول هایش را پس دهد او ابتدا بی اعتنا به این خواسته سوار بر خودروی اش شد. نامزد ساب این مرد که به همراه شوهرش نظاره گر فرار وی بودند، بلافاصله روی کاقپوت ماشین پریدند و تلاش کردند مانع رفتن اش شوند در این هنگام این مرد که با سماجت عجیب نامزد سابق و شوهرش مواجه شده بود اقدام به طی ادامه مسیر کرد. بنا به ویدئوی که دوربین های ترافیک بزرگراه ثبت کرده اند وی به مسافت 2 مایل این زن و مرد را در حالی که روی کاپوت جلوی ماشینش قرار داشتند حمل کرد بنا به گفته این قربانی زن، این مرد زمانی که با وی در ارتباط بود پول های زیادی را از او گرفته بود و بعد از قطع رابطه از پس دادن این پول خودداری می کرد. وی به همراه شوهرش سرانجام این مرد را پیدا کردند اما وی با سوار شدن ماشینش اقدام به فرار کرد سرانجام خودروی این مرد توسط پلیس بزرگراه متوقف شد و وی توسط پلیس بازداشت شد. یکی از تصاویر منتشر شده این زن را در حالی که با شوهرش در مقابل خودروی نامزد سابقش روی زمین افتاده اند نشان می دهد. هنوز مشخص نیست که این زن و شوهرش در اثر این حادثه دچار جراحت جدی شده اند؟ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ اقدام عجیب مرد چینی در یکی از بزرگراه این کشور
 • تغییر شرایط وام مسکن عطف بماسبق می شود
 • خبرگزاري آريا - وزير راه با اعلام اين‌که پيشنهاد تغيير شرايط پرداخت وام مسکن به هيئت دولت ارائه شده و در حال بررسي است،‌گفت:‌ تغيير شرايط پرداخت تسهيلات مسکن شامل کسانيکه که قبلا هم وام دريافت کرده‌اند، مي‌ شود. به گزارش خبرگزاري آريا، عباس آخوندي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا کنون حدود 260هزار نفر در صندوق پس‌انداز يکم با متوسط 22ميليون تومان سپرده‌گذاري کرده‌اند و به تدريج کسانيکه يکسال از زمان پس‌انداز آنها مي‌گذرد وارد بازار مي‌شوند. وي تصريح کرد: براي اين‌که بتوانيم اين روند را ادامه دهيم پيشنهاداتي را به دولت ارائه کرده‌ايم که چگونه شرايط دريافت وام مسکن را تسهيل کنيم. وي تاکيد کرد: پيشنهاد مي‌کنم همه از صندوق پس‌انداز يکم استفاده کنند؛ چه کسانيکه در بافت‌هاي فرسوده هستند و چه افرادي که در بافت‌هاي حاشيه‌اي ساکنند و چه خانه‌اولي‌ها. وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که نرخ سود تسهيلات براي اين افراد 8 و 1.5درصد پايين‌تر از ساير افراد است، اظهار داشت:‌اگر شرايط جديدي در نحوه پرداخت تسهيلات مسکن ايجاد شود شامل حال همه اينها مي‌شود و بنابراين نيازي نيست که منتظر باشند تا شرايط جديد اعلام شود. آخوندي با بيان اين کار هم براي پس‌اندازکننده خوب است و هم براي سياست کلان کشور، تصريح کرد:‌ پس‌انداز نظمي را به اقتصاد خانوار مي‌دهد و از سوي اين اطمينان را مي‌دهد که به تسهيلات تضميني با نرخ سود 8درصد دسترسي دارند. وي با بيان اين که اين کار باعث مي‌شود نرخ تمام شده پول کاهش يابد، افزود: براي پرداخت تسهيلات 8درصدي کمتر نيازي به يارانه‌هاي دولتي است و پايداري اين سياست‌ها بسيار بيشتر بوده و خودکفايي است. -->
 • قیمت مسکن در سال جاری ۱۰درصد رشد کرد
 • رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: روند افزایش تولید مسکن، میزان معاملات و رونق بازار مسکن موثر خواهد بود و با توجه به تغییر سیاست های پولی به ویژه در حوزه کاهش سود بانکی به طور مطمئن بخشی از پول ها به سمت و سوی بازار مسکن و خرید ملک هدایت خواهد شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میزان، در 4 سال اخیر شاهد رکود در بازار مسکن هستیم که هر ساله مسئولین وعده رونق این بازار را با توجه به تهسیلات و فراهم شدن شرایط جدید می‌دهند. به علاوه در سال جاری با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن اثری از رونق نیست ولی در این میان خبرهایی مبنی بر گرانی 10 تا 15 درصدی مسکن در سال جاری موجب شده تا با وجود رکود حاکم بر بازار شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم. این در حالی است که در ماه‌های اخیر شاهد گرانی قیمت فلزات در بازارهای جهانی و به نسبت آن در بازارهای داخلی بوده‌ایم ولی کاظمی رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی گرانی فلزات را بی تاثیر بر بازار مسکن می‌داند و معتقد است: گرانی بازار فلزات جهانی هنوز به بازار مسکن سرایت نکرده و تاثیر چندانی نخواهد داشت. اما در این میان صحبت‌هایی مبنی بر گرانی و رونق مسکن در سال جاری موجب شده تا شاهد جو جدیدی در بازار مسکن باشیم که ادامه‌دار بودن این شایعات با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن به ضرر خریداران و موجب رشد کاذب قیمت‌های در این بازار خواهد شد. با این وجود گفت‌و‌گویی با حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک انجام داده‎‌ایم تا از روند فعلی بازار مسکن و رشد حجم و قیمت مسکن با خبر شویم که این مصاحبه مشروح را در ادامه می‌خوانید. حسام عقبایی در خصوص شرایط بازار مسکن در نیمه دوم سال جاری بیان کرد:...
 • ۶محرک پاییزی بازار مسکن
 • فصل جدید بازار مسکن با 6 نوع شتاب‌دهنده معاملات شروع شد. بررسی‌ها درباره شرایط پاییزی بازار ملک حاکی است مجموعه‌ای از محرک‌های کلیدی سمت تقاضا، مقابل «افت سنتی» بازار پاییزی، قرار گرفته و احتمال «حفظ وضعیت» معاملات خرید در مرز رونق طی فصل جاری را تقویت کرده است. مهم‌ترین محرک پاییزی خرید مسکن را «آمادگی دسته‌ای از فروشنده‌ها برای امضای قرارداد با دریافت بخشی از بهای ملک» تشکیل می‌دهد. «کاهش 24 درصدی ارزش واقعی ملک طی 4 سال» و «تمدید سقف تابستانی وام بدون سپرده» نیز دیگر محرک‌های موثر محسوب می‌شود. به گزارش دنیای اقتصاد، احتمال رونق معاملات مسکن در نیمسال دوم 96 با ورود «1+5» شتاب‌دهنده به فضای روانی و اقتصادی بازار پاییزی ملک، تقویت شد. مجموعه عوامل کلیدی درونی و بیرونی بازار مسکن در فصل جدید، به گونه‌ای جهت‌گیری شده که نیروی برآیند آنها می‌تواند بر «افت سنتی» دمای معاملات ملک در دوره پساتابستان –پایان فصل اصلی نقل و انتقالات ملکی- تاثیر بگذارد و نبض خرید و فروش آپارتمان در پایتخت را دست‌کم، در مرز تابستانی رونق حفظ کند. شروع بازار پاییزی معاملات آپارتمان در پایتخت از امروز با 6 محرک خرید مصرفی همراه می‌شود که مهم‌ترین آنها «حرکت داوطلبانه یک گروه از فروشنده‌ها در تغییر شرایط مالی معامله» است. بررسی‌ها درباره چشم‌انداز معاملات مسکن در فصل جدید نشان می‌دهد: رشد نسبی حجم خرید آپارتمان در نیمه اول امسال و به‌خصوص در تابستان، تحت تاثیر شتاب‌دهنده‌های پاییزی، ادامه‌دار خواهد بود. نیمه اول امسال (بر اساس آخرین آمار که وضعیت بازار طی 5 ماه منتهی به ابتدای شهریور 96 را توضیح می‌دهد)، حجم معاملات خرید مسکن در پایتخت، حدود 3 درصد افزایش پیدا کرد به‌طوری که اوج‌گیری خریدها در میانه تابستان باعث شد تیراژ فروش آپارتمان در این شهر تا نزدیکی دوره‌های رونق قبلی (نزدیک به 17 هزار معامله خرید در ماه) پیش رود. اکنون همزمان با...
 • تغییر فصل به بازار مسکن رسید
 • به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، تابستان 96 فرازهای زیادی را برای مستاجران کشور به همراه داشت. از همان ابتدای شروع سال جدید زمزمه کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی باعث شد تا چند هفته پیش از آغاز نقل و انتقالات مستاجران، بازار اجاره‌بهای مسکن دستخوش تغییرات اساسی شود. درست شبیه اتفاقات تابستان سال گذشته. اواخر بهار پارسال دولت کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی را عملیاتی کرد تا شاید با این کار رونقی به بخش صنعت کشور بدهد. اما نه سال گذشته و نه امسال بخش تولید کشور عکس‌العمل چندانی به کاهش نرخ سود بانکی (در کوتاه مدت) نشان نداد. این در حالی بود که بازار اجاره‌بهای مسکن متحمل بیشترین تاثیر شد؛ تابستان 95 نرخ اجاره‌بها به مدد کاهش نرخ سود بانکی تا 50 درصد افزایش یافت. امسال نیز همین رویه تکرار شد و نرخ‌ اجاره‌بهای واحدهای مسکونی حدود 50 درصدی رشد کرد، گرچه مسئولان، مدیران و دست‌اندرکاران مسکن معتقدند نرخ اجاره‌بها در حدود 10 درصد افزایش یافته است. در ساعات پایانی تابستان 96 و دیگر خبری از تقاضای فراوان در بازار اجاره‌ مسکن نیست، به گفته فعالان این بخش، بازار اجاره‌ها از تب و تاب افتاده و تقاضاها با شروع پاییز رو به افول نهاده است. بر خلاف سه ماه تابستان که موجران به هیچ وجه از موضع خود مبنی بر دریافت اجاره کوتاه نمی‌آمدند، اما چند وقتی است که مالکان واحدهای خود را با ترکیبی از رهن و اجاره در فایل بنگاه‌های املاک و سایت‌های مسکن قرار می‌دهند. بر این اساس یک واحد مسکونی 100 متری واقع در تهرانپارس با شرایط 60 میلیون تومان پول پیش و اجاره ماهانه یک میلیون تومانی عرضه شده است. رهن یک واحد 75 متری در همین منطقه 75 میلیون تومان است. رهن یک دستگاه آپارتمان 150 متری سه خواب واقع در شهرک راه‌آهن 125 میلیون تومان با اجاره ماهانه...
 • ۶ محرک پاییزی بازار مسکن
 • تین‌نیوز | فصل جدید بازار مسکن با 6 نوع شتاب‌دهنده معاملات شروع شد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره شرایط پاییزی بازار ملک حاکی است مجموعه‌ای از محرک‌های کلیدی سمت تقاضا، مقابل «افت سنتی» بازار پاییزی، قرار گرفته و احتمال «حفظ وضعیت» معاملات خرید در مرز رونق طی فصل جاری را تقویت کرده است. مهم‌ترین محرک پاییزی خرید مسکن را «آمادگی دسته‌ای از فروشنده‌ها برای امضای قرارداد با دریافت بخشی از بهای ملک» تشکیل می‌دهد. «کاهش 24 درصدی ارزش واقعی ملک طی 4 سال» و «تمدید سقف تابستانی وام بدون سپرده» نیز دیگر محرک‌های موثر محسوب می‌شود. به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، احتمال رونق معاملات مسکن در نیمسال دوم 96 با ورود «1+5» شتاب‌دهنده به فضای روانی و اقتصادی بازار پاییزی ملک، تقویت شد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، مجموعه عوامل کلیدی درونی و بیرونی بازار مسکن در فصل جدید، به گونه‌ای جهت‌گیری شده که نیروی برآیند آنها می‌تواند بر «افت سنتی» دمای معاملات ملک در دوره پساتابستان –پایان فصل اصلی نقل و انتقالات ملکی- تاثیر بگذارد و نبض خرید و فروش آپارتمان در پایتخت را دست‌کم، در مرز تابستانی رونق حفظ کند. شروع بازار پاییزی معاملات آپارتمان در پایتخت از امروز با 6 محرک خرید مصرفی همراه می‌شود که مهم‌ترین آنها «حرکت داوطلبانه یک گروه از فروشنده‌ها در تغییر شرایط مالی معامله» است. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» درباره چشم‌انداز معاملات مسکن در فصل جدید نشان می‌دهد: رشد نسبی حجم خرید آپارتمان در نیمه اول امسال و به‌خصوص در تابستان، تحت تاثیر شتاب‌دهنده‌های پاییزی، ادامه‌دار خواهد بود. نیمه اول امسال (بر اساس آخرین آمار که وضعیت بازار طی 5 ماه منتهی به ابتدای شهریور 96 را توضیح می‌دهد)، حجم معاملات خرید مسکن در پایتخت، حدود 3 درصد افزایش پیدا کرد به‌طوری که اوج‌گیری خریدها در میانه تابستان باعث شد تیراژ فروش آپارتمان در این شهر تا نزدیکی دوره‌های رونق قبلی (نزدیک به 17 هزار معامله...
 • اقدام تاثیرگذار عروس و داماد اشک مهمان ها را درآورد
 • به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یک عروس و داماد عرب که در طول دوران نامزدی مادران خود را بر اثر سرطان از دست داده بودند نتوانستند جای خالی آنها را در جشن خود تحمل کنند برای همین دست به اقدام جالبی زدند. این زوج خلاق، ماکتی از مادران فقیدشان درست کردند و در جشن کنار خود قرار دادند تا جای خالی آنها را احساس نکنند و به این شکل یاد آنها را در چنین شب با شکوهی زنده نگه داشتند. این اقدام جالب از سوی عروس و داماد به شدت با استقبال کاربران در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و مورد تحسین آنها قرار گرفت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ حرکت قابل تامل یک زوج در جشن عروسی
 • احتمال حفظ وضعیت بازار مسکن در پاییز
 • بازار مسکن احتمالا در فصل پاییز با پنج محرک جدید موقعیت خود را از نظر تعداد معاملات در وضعیت ثبات نگه خواهد داشت. به گزارش ایسنا، بخش مسکن در آستانه پیش‌رونق تحت تاثیر پنج محرک جدید در فصل پساجابه‌جایی احتمالا وضعیت خود را نسبت به تابستان از نظر تعداد معاملات حفظ خواهد کرد. "چشم‌انداز اقتصادی مناسب"، "تحریک تقاضا از طریق تسهیلات ارزان قیمت"، "نگرانی از رسیدن نرخ رشد قیمت مسکن به تورم عمومی"، "ارایه تخفیف از سوی مالکان واحدهای نوساز" و "برنامه دولت برای نوسازی بافت‌های ناکارآمد" از جمله محرک‌های امیدوارکننده بازار مسکن در نیمه دوم ۱۳۹۶ خواهد بود. با توجه به متوسط بازدهی ۴۰ درصد بخش مسکن طی ۴۰ سال گذشته و تکمیل دوره رکود ۴۸ ماهه مسکن رونق این بازار با ورود دو گروه سرمایه‌گذاران "سفته‌باز" و خریداران واقعی قوت گرفته است. در مردادماه سال جاری ۱۸ هزار معامله مسکن در شهر تهران انجام شد و هنوز آمار شهریورماه ارایه نشده است اما احتمالا در پاییز به دلیل پایان فصل جابه‌جایی با افت اندکی از نظر تعداد معاملات مواجه می‌شویم. با این‌که قیمت مسکن در شهر تهران ۴.۶۷ میلیون تومان است نرخ رشد آن هنوز ۱.۵ درصد پایین‌تر از نرخ تورم قرار دارد اما رشد ۶.۲ درصدی قیمت مسکن شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد که شرایط برای ورود سرمایه گذاران آینده‌نگر فراهم شده است. از سوی دیگر دولت نرخ سود تسهیلات سپرده‌گذاری برای خانه اولی ها را ۹.۵ درصد و در بافت فرسوده به ۸ درصد رسانده است. طی ۲.۵ سال اخیر ۲۶۰ هزار نفر در این صندوق سپرده‌گذاری کرده‌اند که بعد از یک سال می‌توانند وام بگیرند. با توجه به تعداد پایین دریافت‌کنندگان تسهیلات تا کنون، ظرفیت بالقوه ای در طرف تقاضا از طریق این صندوق ایجاد شده است. هم‌چنین گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد به دنبال خواب سرمایه طی چهار سال اخیر،...
 • فرشاد مومنی:دریافت فاینانس اقدام قهرمانانه نیست
 • به گزارش جماران؛ فرشاد مومنی با اشاره به اینکه خام‌فروشی اشتغال‌زدا در نظام تصمیم‌گیری ما قباحت خود را از دست داده، گفت: اکنون می‌بینیم که تصمیم‌گیران ما به دنبال تنوع‌بخشی در خام‌فروشی هستند. وی همچنین با انتقاد از سر و صداهای بسیاری که برای دریافت فاینانس از سوی مسئولان ما مطرح می‌شود گفت دریافت فاینانس به نفع عده‌ای منفعت‌جو و به ضرر منابع ملی است. فرشاد مومنی در نشست هفتگی دین و اقتصاد اظهار کرد: یکی از بزرگترین خلاهای معرفتی در ایران در حیطه مباحث مربوط به نفت برمی‌گردد با اینکه همه سرنوشت تعاملات ایرانیان در ۱۰۰ سال اخیر و به صورت فزاینده با نفت گره خورده، ولی همچنان یک سایه سنگینی روی اطلاعات مربوط به الگوی تعامل اقتصاد سیاسی و توسعه ایران با نفت سنگینی می‌کند. او افزود: در کنار آن پیچیدگی‌ها و عدم شناخت‌هایی که در این زمینه وجود دارد با ابعاد بی‌سابقه‌ای در زمینه دستکاری واقعیت‌ها در این موضوع روبرو هستیم. این اقتصاددان ادامه داد: آنچه به تعبیر ژان بود ریار درباره واقعیت حاد مطرح می‌شود در این زمینه قابل مشاهده است. به این ترتیب که بخش‌هایی از واقعیت به طرز غیرعادی بزرگتر از آنچه هستند مطرح می‌شود و بخش‌های دیگر بنا بر اقتضائات بسیار کوچک نشان داده می‌شوند. همچنان چنین تفکری مسائل مربوط به قاعده‌گذاری و حتی پژوهش در زمینه نفت را تحت تاثیر قرار داده و چون عدم شفافیت وجود دارد و از سوی دیگر مسئله نفت و نحوه تعامل همه عرصه حیات جمعی ایرانیان با این پدیده گره خورده است، قابل صرف نظر کردن نیست. عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: عدم شناخت‌ها اجازه نمی‌دهد که از ذخیره‌های دانایی که در یکصد سال اخیر به دست آمده، به نحو بایسته‌ای استفاده شود. به طور کلی مسائل مربوط به نفت را در چند حیطه متفاوت می‌شود بررسی کرد. یکی مسائل مربوط...
 • اقدام عجیب هواداران الهلال در آستانه بازی با پرسپولیس
 • هواداران تیم فوتبال الهلال در اقدامی عجیب با گذاشتن کامنت زیر پست های باشگاه ریزه اسپور ترکیه از این باشگاه بابت مشکل آفرینی برای پرسپولیس تشکر کردند. تیم فوتبال ریزه اسپور چندی پیش با شکایت از مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس باعث شد تا فیفا حکمی را علیه سرخ پوشان پایتخت صادر کند. بر اساس این حکم پرسپولیسی ها از حضور در 2 بازار نقل و انتقالات محروم هستند.همچنین مهدی طارمی هم نمی تواند 4 ماه برای تیمش به میدان برود. پرسپولیس و الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی رقابت های جام باشگاه های آسیا روز های چهارم و بیست و پنجم مهر به مصاف یکدیگر می روند.
 • بیماران چشم انتظار خون های اهدایی
 • زندگی>سلامت - معصومه حیدری پارسا:طرح نذر اهدای خون چند سالی است در کنار تمام نذوراتی که در‌ماه محرم انجام می‌شود توسط اهداکنندگان برای نجات بیماران نیازمندانجام می‌شود. امسال نيز سازمان انتقال خون كشور با اجراي طرح نذر اهداي خون از ابتداي محرم امكان اهداي خون عزاداران را فراهم كرده است. مديرعامل سازمان انتقال خون ايران در گفت‌وگو با همشهري با اعلام رسمي آمادگي مراكز اهداي خون از شهروندان تهراني خواست به‌علت ازدحام جمعيت داوطلبان اهداي خون از ابتداي‌ماه محرم نسبت به طرح بزرگ نذر خون اقدام كنند. خون را هدر ندهيم يكي از اتفاق‌هاي نادرست در‌ماه محرم قمه زني است. با وجود اينكه اين‌همه سعي در فرهنگسازي‌ براي جلوگيري اين موضوع شده اما باز هم شاهد دسته‌هايي هستيم كه قمه زني در آنها اتفاق مي‌افتد. به همين دليل از مردم تقاضا داريم با توجه به اينكه اين كار از جانب بزرگان ديني ما كاري مذموم شناخته شده اين كار را انجام ندهند. از طرفي ما هم به‌عنوان بخشي از متوليان بهداشت كشور به مردم توصيه مي‌كنيم قمه نزنند؛ چرا‌كه اين كار باعث انتقال بيماري‌هاي شديد ويروسي در فرد مي‌شود و كاري غيربهداشتي است. توصيه مي‌كنيم به جاي قمه‌زني، خون اهدا كنند. البته بايد توجه كرد كه براي اهداي خون حتما بايد از قمه زدن افراد يك سال گذشته باشد. اهداكنندگان مستمر؛ قابل اعتمادترين اهدا كنندگان مديرعامل سازمان انتقال خون ايران با بيان اينكه تدوين گايدلاين يا راهنماي ملي مصرف خون ما را به سمت مصرف بهينه خون پيش مي‌برد، گفت: به كيفيت خون و مصرف بهينه آن مي‌انديشيم و در اين زمينه تلاش‌هاي بسياري كرده و مي‌كنيم. همچنين در تلاش هستيم كه خون اهداكنندگان بار اول را به طريق ديگري ساماندهي كنيم كه احتمال آلودگي در آن كاهش يابد. دكتر علي‌اكبر پورفتح‌الله در توضيح اهدا‌كنندگان مستمر هم افزود: مستمرها، سالم‌ترين و قابل اعتمادترين گروه اهدا‌كنندگان هستند كه مي‌توانند حداقل 2بار...
 • بررسی معادله شدت رشد خرید مسکن در مناطق ۲۲ گانه
 • تین‌نیوز | تشدید پیش‌رونق معاملات ملک، تعداد مناطق داغ بازار مسکن پایتخت را افزایش داد. اوضاع تابستانی بازار مسکن ۲۲ منطقه نشان می‌دهد فروش آپارتمان در سه تیپ از مناطق، رشد ۲ رقمی پیدا کرده؛ به‌طوری‌که در محله‌های لوکس (مناطق یک و دو)، حجم معاملات تا ۲۰ درصد نسبت به تابستان ۹۵ افزایش یافته و در منطقه ۶ (مرکز)، رکورد بیشترین رشد خرید – ۳۹ درصد- ثبت شده است. در معادله جدید معاملات مسکن، دو منطقه دارای بیشترین سهم فروش (۴ و ۵)، از رشد تدریجی برخوردار است. به گزارش دنیای اقتصادتازه‌ترین صورت‌وضعیت معاملات خرید مسکن در مناطق ۲۲گانه شهر تهران نشان می‌دهد، مرداد امسال هر سه تیپ واحدهای مسکونی اعم از واحدهای «لوکس»، «مصرفی» و آپارتمان‌های واقع در «بافت‌های فرسوده»، با استقبال قابل‌توجه متقاضیان خرید مسکن مواجه شد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، کارنامه معاملات خرید مسکن به تفکیک سهم هریک از مناطق ۲۲گانه پایتخت از کل معاملات ملک، در دومین ماه از فصل تابستان درحالی بروز «رشد مثبت» در کل شهر تهران در حجم معاملات خرید آپارتمان در هر سه نوع مناطق بافت فرسوده، لوکس و مصرفی را تایید می‌کند که در این ماه، رکورد بیشترین حجم فروش مسکن طی ۳۹ ماه اخیر زده شد. مرداد امسال حجم کل معاملات خرید مسکن ۵درصد نسبت به مرداد سال گذشته افزایش یافت و به مرز ۱۷ هزار فقره معامله خرید مسکن رسید؛ هر چند جزئیات تحولات مربوط به میزان رشد حجم معاملات خرید مسکن در هر یک از ۲۲ منطقه شهر تهران به واسطه تفاوت در سطح قیمت‌ها و همچنین میزان تقاضا برای خرید مسکن، متفاوت است اما مرداد ماه امسال نرخ رشد حجم معاملات مسکن در ۱۰ منطقه شهر تهران بیشتر از نرخ رشد حجم خرید و فروش مسکن در کل شهر به ثبت رسید. با این حال در این ماه، ۸ منطقه شهر تهران (مناطق ۹، ۱۵، ۱۶، ۱۷،...
 • اقبال بلند خانه های نقلی در بازار مسکن
 • خبرگزاري آريا - تهران- ايرنا- پيش بيني کارشناسان از وضعيت بازار مسکن در نيمه دوم سال اين است که با توجه به محدوديت قدرت خريد مردم، واحدهاي مسکوني کم متراژ بيشترين تقاضا را در بازار خواهند داشت و رونق نصيب واحدهاي مسکوني نقلي مي شود. به گزارش گروه پژوهش و تحليل خبري ايرنا، آخرين آمار نفوس و مسکن مربوط به سال گذشته نشان مي دهد، به ازاي 24 ميليون خانوار کشور حدود 27 ميليون واحد مسکوني وجود دارد. بنابراين طبق اصل و قاعده بازار به دليل وجود واحدهاي اضافي، بايد عرضه بر تقاضا بچربد و اساسا نبايد با مشکل کمبود مسکن در بازار مواجه باشيم. اما اين قاعده در بازار مسکن کشور حکمفرما نيست و با وجود 3 ميليون واحد مسکوني مازاد، هنوز تقاضا بيشتر از عرضه است. از سوي ديگر در حالي که در ايران نزديک به 5 ميليون واحد مسکوني خالي از سکنه و خانه دوم وجود دارد، 19 ميليون نفر در بد مسکني زندگي مي کنند. تمام اين آمار و ارقام تکان دهنده از وضعيت مسکن در ايران، نشان دهنده اتخاذ سياست هاي اشتباه تصميم گيران براي تعيين سرنوشت بازار مسکن کشور است. در اواسط دهه 80، موجي از سوداگران وارد بازار مسکن شدند و رونق سفته بازانه منشا بهم ريختي دراين بازارها شد، به طوري که طبق گفته «حامد مظاهريان» معاون وزير راه و شهرسازي از سال 1384 تا 1392، قيمت مسکن در کشورمان تا 500 درصد افزايش پيدا کرد. سود بي منطق در خريد و فروش مسکن در آن دوران باعث شد تا پاي بنگاه هاي قدرتمند اقتصادي مانند بانک ها به بساز و بفروشي باز شود و لوکس سازي گسترش يابد. حال با افزايش واحدهاي مسکوني گران قيمت در شهرها، بازار مسکن با مشکل اساسي مطابقت نداشتن نياز مصرفي با واحدهاي مسکوني موجود مواجه است به عبارت ساده تر متقاضيان مسکن قدرت خريد واحدهاي...
 • چرا سپرده گذاری در بانک هنوز جذابتر از مسکن است
 • یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: اگرچه برخی آمارها از بروز نشانه های پیش رونق در بخش مسکن خبر می دهد، اما با توجه به پرریسک بودن بازار مسکن، فعالان اقتصادی بازار بدون ریسک بانکی را ترجیح می دهند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، در پی کاهش سود سپرده های بانکی از ۱۱ شهریور امسال به ۱۵ درصد، واکنش های زیادی در خصوص انتقال سرمایه های خرد و کلانی که در بانک ها سپرده گذاری شده بود به بخش مسکن مطرح شد که برخی از آغاز روند انتقال این سپرده ها به حوزه مسکن خبر دادند و برخی از کارشناسان اقتصادی نیز می گویند هنوز هم سپرده گذاری در بانک جذاب تر از ورود سرمایه به بازار مسکن خواهد بود. هرچند هنوز برای قضاوت در این باره زودهنگام است و تا به حال هیچ دستگاه رسمی اعم از بانک مرکزی، مرکز آمار و وزارت راه و شهرسازی آماری در خصوص میزان افزایش سرمایه گذاری در بخش مسکن و کاهش سپرده های بانکی منتشر نکرده اند؛ گمانه زنی های کارشناسان هم در این خصوص، عمدتا از اتفاقاتی که در گذشته در دوره های رشد نقدینگی رخ می داد، نشأت می گیرد. تئوری های اقتصادی از کوچ سرمایه ها به بخش مسکن خبر می دهند حمید یاری گفت: دوره فعلی رکود در بخش مسکن و ساختمان را می توان یکی از طولانی ترین دوره ها به شمار آورد که علل متفاوتی برای آن شمرده شده است، از کاهش نرخ ازدواج و تشکیل خانوار تا تولید مازاد مسکن و بیش از حد نیاز در ده سال گذشته، مسکن مهر، رکود جهانی و... . اما شاید بتوان یکی از مهم ترین این دلایل را مثبت شدن نرخ سود واقعی (تفاوت بین نرخ سود اسمی سپرده های بانکی و تورم) دانست که باعث شد هم خریداران مصرفی مسکن خرید خود را...