رویداد۲۴-نظام اقتصادی اتحاد جماهیر شوروی آنچنان فاسد و ویران شده بود که می‌توانست بدترین نوع سرمایه‌گذاری و ساخت را انجام دهد. اگر مارکس و انگلس در قبر متوجه چنین مساله‌ای می‌شدند قطعا دچار عذاب وجدان جدی می‌شدند. سیاست اقتصادی ایران در دوره دولت پیش نیز کمابیش همین طور بود؛ هنگامی که می‌توان دو تا سه برابر ظرفیت و نیاز کارخانه نیرو استخدام کرد حتما خیلی از کارهای دیگر هم می‌توان انجام داد که انجام شده است.

فساد فقط اختلاس سه هزار میلیارد نبود، فساد بالاتر این سیاست‌هاست که به آنها پرداخته نمی‌شود.
روزنامه‌اعتماد در سرمقاله خود نوشت: «هفته گذشته آقای نوروززاده، مدیرعامل شستا گفت‌وگویی را درباره این نهاد صنفی – تجاری بزرگ انجام داد که شاید بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی را در کشور دارد و نکات قابل توجهی را در خصوص مدیریت حاکم بر آن و سیاست‌هایی که اجرا شد، بیان کرد که بیشتر نکات آن قابل توجه است.
وی در بخشی از اظهارات خود توضیح داد که «تراز مالی ذوب‌ آهن نشان می‌دهد زیان دو سال گذشته به تدریج کمتر شده؛ به طوری‌ که امسال به سوددهی می‌رسد. این عملکرد به دلیل مدیریت درست در این مجموعه است. ذوب‌آهن از کارخانه‌های زیان‌ده بود، زیرا در دولت گذشته ١٠ هزار نفر نیروی کار جدید را به ٦ هزار نیروی قبلی اضافه کردند. در واقع به همه این ١٦ هزار نفر ظلم شد، زیرا نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم آنها را اخراج کنیم. بنابراین مجبور شدیم این مجموعه را مدیریت و با سرمایه‌گذاری به سمت بهبود وضعیت سوق دهیم. »
رفتاری که در دوره احمدی‌نژاد در خصوص وضعیت اشتغال در تمام کارخانجات تحت مالکیت دولت یا بخش عمومی شده است، کمابیش همین‌گونه است. یکی از دلایل گران بودن قیمت تمام شده تولیدات و کالاهای ایرانی و غیر رقابتی بودن آنها همین دخالت‌های حکومتی در اداره بنگاه‌های سیاسی است. بسیاری از نمایندگان مجلس خواهان افزایش اشتغال مردم در حوزه انتخابیه خود هستند. ‌این کار باید از طریق سرمایه‌گذاری در طرح‌های جدید اقتصادی انجام شود ولی چون چنین طرح‌هایی در دوره احمدی‌نژاد نبود، لذا فشار آوردند که کارخانجات بزرگ، اضافه بر ظرفیت خود اقدام به استخدام کنند.
هنگامی هم که نیروی مازاد بر ظرفیت استخدام می‌کنید، در این مرحله تخصص او اهمیتی ندارد. بسیاری از کارخانجات دولتی یا بخش عمومی که مدیریت آنها رانتی بود، دستورات سیاسی را پذیرفته و استخدام‌های بی‌مورد و اضافه بر ظرفیت انجام دادند، لذا هزینه زیادی را بر کارخانه تحمیل کردند، بدون آن که تولید آن اضافه شود. در بسیاری از موارد بخشی از همان نیروی کار قبلی نیز در عمل مازاد بودند. این وضع به افزایش هزینه‌های تولید منجر می‌شود و قدرت رقابت تولیدات ایرانی را کم می‌کند و بازارهای صادراتی خود را از دست می‌دهند.
متاسفانه در دوره ٨ ساله احمدی‌نژاد نه تنها افزایشی در سطح اشتغال رخ نداد، بلکه آن مقدار هم که جایگزین شغل‌های از دست رفته بود، بیشتر از طریق فشار به کارخانجات بخش دولتی و عمومی بوده است.
برخی از کارخانجات بزرگ مثل کارخانجات مس کرمان، تا ٢ برابر ظرفیت مورد نیاز کارگر استخدام کردند تا بلکه فشار بیکاری شهر کمتر شود ‌ولی این کار به قیمت تخریب نظام تولید صنعتی و عقلانیت حاکم بر آن تمام شد. این رفتار دولت احمدی‌نژاد، انسان را به یاد وضعیت اقتصاد و صنعت اتحاد جماهیر شوروی می‌اندازد. اخیرا یکی از ایرانیانی که در کار خریدِ آهن‌آلات مستعمل از قزاقستان و ترانزیت آن از ایران به پاکستان است، در برابر این پرسش که مگر قزاقستان چقدر آهن مستعمل و اضافه دارد که چندین سال مشغول این کار هستی؟ پاسخ داد که تا سال‌های سال در آنجا آهن‌آلات مستعمل وجود دارد.
وی توضیح می‌‌داد که بسیاری از کارخانجات آنجا با آهن‌هایی اضافه بر نیاز ساخته شده است و ‌این کارخانجات اکنون مخروبه هستند و تخریب می‌شوند و آهن‌های آن به فروش می‌رسند. وی در برابر این پرسش که چقدر بیش از نیاز آهن مصرف می‌کردند، رقم حیرت‌آوری را بیان کرده و معتقد است تا هشت برابر نیاز طبیعی آهن مصرف می‌کردند؟ برای مثال پایه‌ای که می‌تواند با فاصله ٢٠ متری نصب شود و فشار بار دهانه میان دو پایه را به سادگی تحمل می‌کند، گاه در فاصله دو متری و ١٠ برابر بیشتر پایه‌گذاری کرده‌اند.
وی خبر عجیب‌تری را گفت. این که قرارداد می‌بندد تا یک خط لوله ٤٢ اینچی را که حدودا ٤٠ کیلومتر طول داشته برچیند و آهن آن را به عنوان مستعمل بخرد. هنگامی که حفاری را آغاز می‌کنند تا لوله‌ها را بردارند در نهایت تعجب می‌بینند که در کنار خط لوله اصلی که گاز را منتقل می‌کرد، لوله‌های اضافی هم قرار داده شده است. به نظر وی کل سیستم اتحاد جماهیر شوروی از چنین اسراف احمقانه‌ای منتفع می‌شد.
ساختاری که دولتی باشد و منطق هزینه و فایده بر تصمیمات اقتصادی آن حاکم نباشد به طور قطع نمی‌تواند موفق شود. کارخانجات آن رژیم قادر نبودند که تولیدات خود را با کیفیت مشابه حتی به یک سوم قیمت تولیدات کشورهای صنعتی غربی برسانند. نظام اقتصادی اتحاد جماهیر شوروی آنچنان فاسد و ویران شده بود که می‌توانست بدترین نوع سرمایه‌گذاری و ساخت را انجام دهد. اگر مارکس و انگلس در قبر متوجه چنین مساله‌ای می‌شدند قطعا دچار عذاب وجدان جدی می‌‌شدند.
سیاست اقتصادی ایران در دوره دولت پیش نیز کمابیش همین طور بود؛ هنگامی که می‌توان دو تا سه برابر ظرفیت و نیاز کارخانه نیرو استخدام کرد حتما خیلی از کارهای دیگر هم می‌توان انجام داد که انجام شده است. فساد فقط اختلاس سه هزار میلیارد نبود، فساد بالاتر این سیاست‌هاست که به آنها پرداخته نمی‌شود. »

کلیدواژه: اتحاد جماهیر شوروی | سرمایه گذاری | احمدی نژاد | انجام داد | بر ظرفیت

منبع: رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۱۰۳۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • تحقیق و تفحص از سهام عدالت کلید خورد/ارزیابی فساد هزاران میلیاردی در سهام عدالت
 • خبرگزاری میزان- عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از تحقیق و تفحص از «سهام عدالت» در مجلس خبر داد و گفت: پیرامون این تحقیق و تفحص عنوان شده که فساد بزرگی در بخش سهام عدالت شکل گرفته است و این فساد تقریباً هزاران میلیاردتومان ارزیابی می‌شود. جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، از تحقیق و تفحص از «سهام عدالت» در مجلس خبر داد.وی افزود: پیرامون این تحقیق و تفحص عنوان شده که فساد بزرگی در بخش سهام عدالت شکل گرفته است و این فساد تقریباً هزاران میلیاردتومان ارزیابی می‌شود.این نماینده مجلس تاکید کرد: از ابتدا مسئولان سهام عدالت با تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری میلیاردها تومان درآمدزایی کردند و این مسئله هیچ گونه تأثیر بیرونی نداشته و دیوان محاسبات هم نسبت به این موضوع نظارت نکرده است.عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد چشمگیری در این شرکت سرمایه گذاری ایجاد شده است، تصریح کرد: تحقیق و تفحص کنندگان معتقدند که اگر مجلس به مسله سهام عدالت ورود کند و گزارش شفافی پیرامون این مسئله ارائه شود بسیاری از رانت‌ها در آنجا روشن خواهد شد.انتهی پیام/
 • بازداشت معاون یکی از بانک های شهر الوند به اتهام اختلاس
 • دادستان شهرستان البرز از بازداشت معاون یکی از بانک های شهر الوند به اتهام اختلاس خبرداد به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, محمودخانی با اشاره به بازداشت معاون سابق یکی از بانک های شهر الوند گفت: متهم با روش هایمختلف از جمله جابجایی حساب اقدام به اختلاس به مبلغ دو میلیارد و هشتصد و ده میلیون ریال نموده است.وی گفت : به لحاظ اهمیت موضوع برای کارمند خاطی قرار بازداشت موقت صادر و نامبرده تحویل زندان مرکزی قزوین شده است .دادستان البرز ضمن بیان این مطلب که با تلاش های صورت گرفته مبلغ مذکور عودت داده شده است عنوان کرد : با توجه به گزارش ها و بررسی های صورت گرفته متهم ، تخلفاتی در شهرستان های دیگر استان داشته که در این خصوص نیز موضوع در حال پیگیری است .
 • فساد مزمن در اقتصاد ایران
 • «روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود». به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این، خلاصه‌ای از گفت‌وگویی است با محمدرضا فرزانگان، ششمین اقتصاددان پراستناد ایرانی و استاد دانشگاه فیلیپس در ماربورگ آلمان، انجام داده است. او که در تمامی سال‌های اخیر پژوهش‌های بسیاری در حوزه اقتصاد‌های در سایه و همچنین فسادهای اقتصادی انجام داده، معتقد است شفافیت اطلاعاتی باید در ایران افزایش یابد تا بتوان شرایط لازم برای کاهش میزان فساد در کشور را فراهم کرد. فرزانگان از طرفداران پروپا‌قرص حضور قدرتمند رسانه‌ها به‌منظور تنویر افکار عمومی برای جلوگیری از بروز فساد است و تأکید دارد بدون مطبوعات آزاد و حرفه‌ای، شاهد گسترش فساد در اقتصاد خواهیم بود. او از تأثیر پول‌های سیاه در تعیین برخی مناصب نیز سخن گفته و این موضوع را امکان‌پذیر دانسته است. این گفت‌وگو رادر ادامه بخوانید. از اینجا شروع کنیم که اگر قرار باشد فساد را تعریف کنیم، چه مواردی را باید مدنظر قرار دهیم؟ آیا اصلا فساد، تعریف مشخصی دارد؟ تعریفی که بانک جهانی از فساد ارائه کرده و مورد قبول عموم هم قرار گرفته، این است که فساد سوءاستفاده از موقعیت و قدرت عمومی به‌منظور استفاده‌های خصوصی محسوب می‌شود. در این تعریف، دریافت رشوه، بخش عمده‌ای از فساد را دربر می‌گیرد؛ تخمین‌های بانک جهانی‌ اندازه تقریبی رشوه در سطح جهان را یک تریلیون دلار در سال برآورد کرده است. این تخمین البته شامل موارد دیگر فساد نظیر اختلاس نمی‌شود. علاوه بر این، تخمین بانک جهانی‌ هزینه‌های اقتصادی و روانی‌ فساد را لحاظ نکرده است....
 • تغذیه دام با نان کپک زده موجب فساد گوشت و بیماری می شود
 • بهرام پورضرب روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : آفلاتوکسین یا سم تولید شده از کپک نان به دلیل اثرات بیوشیمیایی و بیولوژیکی منجر به مشکلات جنینی، کاهش قوای ایمنی بدن و ابتلا به سرطان می شود.وی همچنین از کشف 40 کیلوگرم گوشت فاسد در آستارا خبر داد و افزود: این میزان گوشت قرمز فاسد و غیر بهداشتی از یک واحد قصابی کشف و فرد متخلف به محاکم قضایی معرفی شد.وی افزود: هیات‌های مذهبی از ذبح دام در مقابل دسته های عزاداری، بدون رعایت معاینات و نظارت‌ بهداشتی خودداری کنند.وی متذکر شد: مردم وضعیت هشدار بیماری تب کریمه کنگو را جدی بگیرند و دام مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت بهداشتی تهیه کنند.رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از واردات 29 تن گوشت منجمد گوسفند از مرز زمینی گمرک آستارا به کشور خبر داد و بیان کرد: مبدا این محموله، کشورهای مغولستان و داغستان است و با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه به مقصد تهران حمل می شود.وی اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود 2 هزار تن گوشت قرمز از روسیه و از طریق مرز زمینی آستارا وارد کشور شود.شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و دامداران این شهرستان، 18 هزار و 500 راس گاو و گوساله و 16 هزار راس گوسفند و بز را به روش های سنتی و نیمه سنتی نگهداری می کنند.خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی7105 / 7124 /6030
 • امر به معروف و نهی از منکر از گسترش فساد در جامعه جلوگیری می کند
 • سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اجرای فریضه واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر از گسترش فساد، ربا خواری، اختلاس و دزدی در جامعه جلوگیری می کند. به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در همایش بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی، توسعه رفاه و آبادانی جامعه را مرهون اجرای این فریضه دانست.وی اظهار کرد: حضرت امام حسین (ع) هدف از قیام علیه یزید زمان را اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح سیره جدش رسول الله (ص) عنوان کرده است.آیت الله حسینی شاهرودی افزود: خدواند متعال در قرآن مجید تاکید کرده از میان شما مسلمانان گروه خاصی موظف هستند مردم را به خیر و نیکی دعوت کنند.وی یکی از رسالت های خطیر تمام انبیا و اولیای الهی و همه صالحان تاریخ اجرای امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و یادآور شد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر یکی از فرایض واجب دین است و در سایه این فریضه الهی تمام واجبات و معروفات دیگر ابقا می شود.نماینده ولی فقیه در استان کردستان احیای امر به معرو ف و نهی از منکر و ترویج آن در جامعه اسلامی را ضروری برشمرد و افزود: اگر در جامعه ای این فریضه الهی به فراموشی سپرده شود برکت از جامعه رخت بر می بندد، انسان ها شرور بر جامعه مسلط خواهند شد. مسئول امور استان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: اجرای این فریضه واجب در جامعه بدون ارتباطات موثر کلامی و غیرکلامی امکانپذیر نیست. حجت الاسلام محمد حسین توانایی به ارزش و منزلت والای علم و دانش از دیدگان دین مبین اسلام اشاره کرد و افزود: کسب علم...
 • مؤلفه های فساد در نظام حقوقی ایران بررسی می شود
 • نشست بررسی مؤلفه‌های فساد در نظام حقوقی ایران با هدف نهایی تبیین و طراحی نظام حقوقی براساس نگاه تمدنی به اهداف انقلاب اسلامی ۱۴ مهرماه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، نشست یک روزه بررسی مؤلفه‌های فساد در نظام حقوقی ایران که به همت معاونت جهاد علمی فرهنگی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار می‌شود، اهدافی از قبیل ایجاد کارگروه‌های تخصصی در زمینه مبارزه با فساد، آشنایی با مبانی فساد و راهکارهای پیشگیری از آن، بررسی گزاره قیام بالقسط و راهکارهای عملیاتی شدن آن را دنبال می‌کند. هدف نهایی نشست یک روزه بررسی مؤلفه‌های فساد در نظام حقوقی ایران، تبیین و طراحی نظام حقوقی مبتنی بر نگاه تمدنی به اهداف انقلاب اسلامی است. با همین هدف نیز از شرکت کنندگان در این نشست یک روزه و مصاحبه علمی، نسبت به جذب افراد مستعد و توانمند در کانون حقوق‌دانان اقدام خواهد شد.
 • هدف واقعی همه پرسی سرپوش گذاشتن بر فساد مالی مسئولان کرد است
 • حیدر العبادی:عراق برای همه عراقی ها باقی خواهد ماند به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل ازشبکه تلویزیونی العراقیه؛حیدر العبادی گفت عراق برای همه عراقی ها باقی خواهد ماند و به علت مواضع خصمانه مسئولان این منطقه (کردستان عراق) علیه همه همسایگان شان و علیه جامعه بین المللی، هیچ پشتیبانی نه از طرف جامعه بین المللی و نه از طرف همسایگان وجود نخواهد داشت. دانلود دانلود تصویرحیدر العبادی نخست وزیر عراق در واکنش به همه پرسی روز دوشنبه در منطقه کردنشین عراق برگزار شود با مردم عراق سخن گفت. وی در این سخنان گفت « سلام به مردم بزرگوار عراق از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب آن. در این لحظاتی که فرزندان غیور عراق جان و خون پاک خود را برای دفاع از خاک و وحدت کشور و در روزهای سخت جنگ علیه تروریسم در کف دست گرفته اند و با نزدیک شدن به پیروزی نهایی علیه داعشی ها در غرب الانبار و در الحویجه و در غرب کرکوک و در همه نقاط، عده ای خواهان تجزیه و تکه تکه کردن وحدت عراق و تفرقه بین فرزندان میهن یکپارچه بر اساسی قومیت و نژاد هستند که پیامدهای آنرا به جز خدا کسی نمی داند و در زمانی که مردم و مبارزان برای مقابله با باند جنایتکار داعش متحد شدند با درخواست های تفرقه افکنانه و بازگشت به دوره ظلم و سیطره و دیکتاتوری غافلگیر شده ایم. نیروهای غیور ما تکریت، الانبار و موصل را آزاد کردند و خطر را از اربیل و بغداد و شهرهای شمال دور کردند و این وظیفه ای بود که ادا کردیم و به دفاع از وجب به وجب خاک ارزشمند عراق ادامه خواهیم داد. امروز تاکید می کنیم ما از شهروندان کردمان و از امنیت و رفاه آنها چشم پوشی نخواهیم کرد و ما تشکیل کشوری فرقه ای...
 • فساد اداری و عدم پاسخگویی مناسب به مردم در ادارات از جمله منکرات است
 • به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سعید شبستری در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد، افزود: شناساندن مصادیق معروف و منکر در جامعه امروز یک ضرورت است که بهتر است به این موضوع بیش از پیش توجه کرد. وی با انتقاد از عدم اجرای برخی مصوبات شورای امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: تا زمانی که مقوله امر به معروف و نهی از منکر به یکی از خواسته های عمومی مردم تبدیل نشود و در برخی موضوعات به سیاست های اجباری روی آوریم، بسیاری از مشکلات موجود در جامعه رفع نخواهد شد. وی امر به معروف و نهی از منکر را به مثابه نماز و روزه دانست و ابراز کرد: باید سیاست هایی اتخاذ کنیم که مردم نسبت به این موضوع همچون نماز و روزه توجه ویژه ای داشته باشند. سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ساختار و دستورالعمل های ابلاغی از تهران به استان ها با وضعیت جامعه و خواسته های مردم منطبق نیست تصریح کرد: باید بتوانیم با تغییر نگرش مردم در برخی موضوعات، به بحث گفتمان سازی و فرهنگ سازی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش توجه کنیم. شبستری از برنامه ریزی دشمنان نظام و استکبار جهانی برای سال های آتی در راستای افزایش شبیخون فرهنگی عنوان کرد: ما نیز باید در این زمینه بیش از پیش دقت کرده و با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی و مردم برنامه های شوم استکبار را خنثی کنیم. وی با ابراز مخالفت خود نسبت به مسائلی همچون فیلترینگ، گفت: رشد روزافزون تکنولوژی باعث شده که جوانان با یک فیلترشکن ساده بتوانند به هر سایتی که می خواهند دسترسی داشته باشند و به همین...
 • جنجال در برزیل پس از سخنان یک ژنرال درباره احتمال دخالت در بحران فساد
 • اظهارات یک ژنرال برزیلی مبنی بر توانایی ارتش برای مداخله در بحران فساد در این کشور آمریکای لاتین، در جامعه‌ای که با دو دهه حکومت دیکتاتوری روبرو بوده، تنش‌هایی ایجاد کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از سخنان یک فرمانده ارشد ارتش برزیل درباره احتمال دخالت ارتش برای پایان دادن به پرونده فساد، ادواردو ویلاس بوئس، فرمانده کل ارتش برزیل مجددا بر "تعهد ارتش برای تحکیم دموکراسی" تاکید کرد. با این حال فقدان اقدام تنبیهی علیه ژنرال آنتونیو همیلتون مورائو، از مقام‌های تابع او موجب شگفتی شده است. مورائو از ژنرال‌های سرشناس است که هفته گذشته گفته بود: یا نهادهای غیر نظامی این مشکل سیاسی را از طریق قوه قضاییه و یا عزل تمام کسانی که در اقدامات غیرقانونی نقش داشتند، حل می‌کنند و یا ما مجبور می‌شویم آن را تحمیل کنیم. او در اظهاراتی که به صورت آنلاین منتشر شد، گفت: آنها مجبورند که به دنبال راه حل بگردند. اگر آنها موفق نشوند، زمان آن فرا می‌رسد که ما راه‌حلی را تحمیل کنیم." این ژنرال ارتش برزیل تاکید داشت که او "طرز تفکر ارتش" را بیان می‌کند. با این حال ویلاس بوئس با رد این ایده گفت که او تنها کسی است که از جانب ارتش حرف می‌زند. اما او درباره تبعات احتمالی حرف‌های این ژنرال و اقدامات‌ تنبیهی علیه او حرفی نزد و گفت به وزیر دفاع اطلاع داده است. یک سخنگوی ارتش برزیل نیز گفته است که تدابیری "داخلی" اتخاذ شده است و از نظر ویلاس بوئس این مساله مختومه است. انتهای پیام
 • ضرب الاجل یک ماهه استانداری مازندران برای تهیه برنامه کاهش فساد اداری
 • ساری- ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که پیرو دستور رسمی شخص رئیس جمهوری تمام مدیران کل دستگاههای اجرایی استان ظرف مهلت یک ماهه آینده باید برنامه کاهش فساد اداری را تهیه کرده و به معاونت سیاسی استانداری تحویل دهند. به گزارش خبرنگار ایرنا ، علیرضا یونسی عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری مازندران در ساری افزود : رئیس جمهوری در زمان معرفی کابینه نکات متعددی را ابلاغ کردند که از جمله آن تاکید بر مقابله ریشه ای با فساد اداری در دولت دوازدهم برای تحقق پیشرفت کشور بوده است.وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاههای اجرائی مازندران باید یک نفر را به عنوان فرد تام الاختیار به استانداری معرفی کنند ، ادامه داد : مدیران باید با هدف کاهش احتمال فساد در تصمیم گیری دقت کنند. یونسی بر رعایت ضرب الاجل یک ماهه برای تهیه برنامه کاهش فساد اداری تاکید کرد و هشدار داد : هیچگونه سهل انگاری و بی توجهی در این زمینه پذیرفته نیست.** کاهش 22 درصدی غریق در مازندران معاون اجتماعی استاندار مازندران همچنین با بیان اینکه تابستان امسال آمار مرگ ناشی از غرق شدگی در آب های ساحلی این استان 22 درصد نسبت به تابستان سال گذشته کاهش یافت ، گفت : طرح سالمسازی سواحل مازندرانی خزر امسال با 62 نفر غرق شده به اتمام رسیده است. وی شناسائی و پوشش 374 نقطه خطر ساز ساحلی و برپائی طرح سالمسازی در 94 نقطه از سواحل استان را در کاهش آمار غرق شدگی موثر دانست و افزود : از مجموع افرادی که تابستان امسال در دریای مازندران جان ، 24 نفر در مناطق شنا ممنوع در حال شنا بودند و 24 نفر ساحل ویلاهای شخصی را برای شنا انتخاب کرده بودند.یونسی گفت : تنها 9 نفر درمناطق شنا مجاز و پنج نفر هم در مناطق ساحلی خارج از پوشش طرح سالمسازی...
 • گشت و گذار آزادانه یکی از متهمان اصلی فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان/غندالی چگونه آزاد شد
 • در حالی که هنوز پرونده صندوق ذخیر فرهنگیان مفتوح است، متهم اصلی اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان در حالی که سال گذشته بازداشت شده بود آزادانه در مراسم والده بطحایی حضور داشت. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پنجشنبه هفته گذشته مراسم ختم والده بطحائی در مسجد نور تهران برگزار شد که علیرغم تاکید وزیر آموزش و پرورش بر عدم لزوم حضور مدیران و معاونان آموزش و پرورش، چهره های زیادی از این وزارت خانه در مراسم حضور داشتند. در همین راستا یکی از افراد حاشیه ساز سال های گذشته در آموزش و پرورش هم در این مراسم حضور داشت؛ شهاب‌الدین غندالی یکی از کسانی بود که در این مراسم حاضر بود اما هنوز مشخص نیست وی چگونه از زندان آزاد شده است. حضور غندالی در این مراسم در حالی است که کمتر از یک سال گذشته به خاطر اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان پس از تفهیم اتهام در خصوص پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده بود. با توجه به اینکه پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است مشخص نیست غندالی با قرار وثیقه آزاد شده و یا اینکه اتهامات از وی برداشته شده است. پیش از غندالی، همسر و یکی از فرزندان او هم دستگیر و راهی زندان شده بودند. انتهای پیام/
 • کمر داعش در حومه شرقی شهر شرقاط شکسته شد/حرکت کاروان جبهه مقاومت به سوی لانه فساد تروریست ها نقشه میدانی
 • در مرحله سوم عملیات نیروهای عراقی که منجر به پاکسازی کامل محور شرقی رود دجله شد، نزدیک به ۴۰ روستای از لوث وجود عناصر تروریستی داعش آزاد شد. به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شمال استان صلاح الدین عراق حاکیست، عملیات پاکسازی حومه شرقی شهر الشرقاط همچنان ادامه دارد و نیروهای عراقی در چهارمین روز عملیات، ضربات سنگینی را به تروریست های داعش وارد کردند. نیروهای ارتش، بسیج مردمی، پلیس فدرال و واکنش سریع عراق پس از ۴ روز موفق شدندعملیات را در بخش شمال شرق، شرق و جنوب شرق حومه شهر الشرقاط با موفقیت به پایان برساندند و در نهایت بخش شرقی رود دجله از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شد. در مرحله سوم عملیات نیروهای عراقی که منجر به پاکسازی کامل محور شرقی رود دجله شد، نزدیک به ۴۰ روستای از لوث وجود عناصر تروریستی داعش آزاد شد. در جریان این عملیات، دهها تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند. اسامی مهم ترین مناطق آزاد شده در حومه شرقی شهر الشرقاط به شرح ذیل است: « تل شعیر، تل محمد، ارحمه،سروه، شاطی الجدر،النور،تل النور،ام العظام،تل الورد،الاغر،تل الاغر،الجدر،جویکس،دوسره،سفلی،صبیح فوقانی،لزراریه،شریعه،الحلوه،کررود،جار بردان،حلیوه سفلی،حلیوه العلیا،حلیوه الوسطی،شمیط.ساردک، الخازر العلیا،عتیره العنادیه،عرب سلمان،نجم،الشاوی،حمد محمد علی،النمل،لسدر،حتیره لخازر،الصباغیه، رجم الوادی،الروایه،رانجی،الشک،القبه،سفله،النمیصه،العون،السبیل و العنادیه» نیروهای عراقی در این عملیات همچنین توانستند پل مهم «الزرکه» که محل اتصال دو شهر « طوز خورما و تکریت» است را به همراه جاده ارتباطی « الحدادیه - پل الزرکه» را به طور کامل از وجود تروریست های داعش پاکسازی کنند. در جریان این درگیری ها هم ۸۵ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند. به گزارش مشرق، در ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای عراقی موفق شدند ۳۴۶ کیلومتر مربع از مساحت آلوده را در شمال استان صلاح الدین ( حومه شرقی شهر شرقاط) پاکسازی کنند؛ در جریان مرحله سوم عملیات هم ۶ پایگاه و ۵ خودروی انتحاری تروریست های داعش...
 • کشور به یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل نیاز دارد نه ۵۰۰ هزار شغلی که دولت می گوید
 • نماینده مردم سیرجان در مجلس گفت: کشور به یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در سال نیاز دارد، بنابراین نباید هدف،ایجاد ۵۰۰ هزار شغل از سوی دولت در نظر گرفته شود. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،شهباز حسنپور بیگلری نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه 2 مهر) پارلمان در تذکری شفاهی نسبت به آمار رو به افزایش بیکاری در کشور ابراز نگرانی و انتقاد کرد و گفت:کشور به یک میلیون و 300 هزار شغل در سال نیاز دارد، بنابراین نباید هدف،ایجاد 500 هزار شغل از سوی دولت در نظر گرفته شود.وی افزود:مردم به دنبال این هستند که مجلس در زمینه ایجاد اشتغال تصمیم عاجل اتخاذ کند.نماینده مردم سیرجان در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:وزیر آموزش و پرورش به مباحث آموزشی در مناطق محروم کشور کمک کند و اجازه ندهد به بهانه تجمیع مدارس، مدارس روستایی تعطیل شود.انتهای پیام/ R1011202/P1360/S1,15/CT11
 • اعزام بیش از ۳۰ هزار مبلغ خواهر به ۷۰ هزار نقطه در کشور
 • قم - معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳۰ هزار خواهر مبلغ دینی به بیش از ۷۰ هزار نقطه در کشور اعزام شوند. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا اسکندری در مصاحبه مطبوعاتی که با هدف اعلام برنامه‌های فرهنگی تبلیغی ماه محرم در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: هر اندازه جلسات روضه زنانه در کشور توسعه یابد آثار تربیتی این کار در نسل آینده بسیار تأثیرگذار خواهد بود. به همین جهت خواهران مبلغه باید زنان را به برگزاری جلسات روضه و شرکت در آن تشویق کنند. وی افزود: ۱۱۰ هزار خواهر مبلغه با ما در ارتباط هستند و به شیوه‌های گوناگون برنامه‌های تبلیغی دارند. معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با اشاره به وسعت سیستم اعزام مبلغ عنوان کرد: سال گذشته تعداد نفرات اعزام شده خواهران ۲۵ هزار و ۵۷۷ نفر به مکان‌های مختلف مساجد، حسینیه‌ها، مدارس، جلسات زنانه بود. وی در این باره اضافه کرد: تعداد اعزام‌های سال گذشته مبلغان خواهر ۶۱ هزار و ۳۳۱ نفر بوده است. حجت الاسلام اسکندری ابراز داشت: پیش بینی ما برای امسال اعزام بیش از ۳۰ هزار مبلغ دینی به بیش از ۷۰ هزار نقطه در کشور است. وی با بیان این که کلیه طلاب مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران نقش تبلیغی عام دارند، اظهار کرد: تحقق سبک زندگی اسلامی رویکرد ما در تبلیغ است؛ به خصوص مباحث خانواده و تحکیم خانواده با الگوگیری از زندگانی ائمه اطهار علیهم السلام از اهداف ما است. نقش خواهران مبلغه در ترویج سبک زندگی اسلامی معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران بیان کرد: خواهران مبلغه می‌توانند با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و نهضت امام حسین علیه السلام جامعه و خانواده‌های ما را به سمت سبک زندگی اسلامی سوق دهند. وی ابراز کرد: سال گذشته مسابقه زندگی عاشورایی...
 • کلاهبرداری ۲۷ میلیاردی یک زن با سکه های تقلبی
 • فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری یک کلاهبردار زن با 272میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری در استان خبر داد.به گزارش میزان، سردار علیرضا مظاهری گفت: در پی اعلام اخباری مبنی بر این که فردی با هویت نامعلوم با مراجعه به طلافروشی‌های سطح استان اقدام به توزیع سکه‌های ربع بهار آزادی تقلبی می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.این مقام ارشد انتظامی استان افزود: با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین بازبینی دوربین‌های مداربسته طلافروشی‌ها مشخص شد متهم خانم میان سالی است که با این ترفند اقدام به کلاهبرداری می‌کند.سردار مظاهری با اعلام این که ماموران بعد از اقدامات اطلاعاتی گسترده موفق به شناسایی متهمه شدند، خاطر نشان کرد: متهم که کارمند یکی از ادارات شهرستان جاجرم بوده به همراه ۱۴ قطعه ربع بهار آزادی تقلبی در بسته بندی‌های مختلف در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی خاطر نشان کرد: در تحقیقات به عمل آمده متهم به کلاهبرداری۲۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی از طریق فروش سکه‌های تقلبی در طلافروشی‌های استان اعتراف کرد. پسندیدم 0 برچسب ها خراسان شمالی کلاهبرداری کلاهبرداری یک زن سکه های تقلبی کلاهبرداری میلیاردی طلافروشی
 • اختصاصی مشرق/کمر داعش در حومه شرقی شهر شرقاط شکسته شد/حرکت کاروان جبهه مقاومت به سوی لانه فساد تروریست ها نقشه میدانی
 • خبرگزاري آريا - در مرحله سوم عمليات نيروهاي عراقي که منجر به پاکسازي کامل محور شرقي رود دجله شد، نزديک به 40 روستاي از لوث وجود عناصر تروريستي داعش آزاد شد.به گزارش مشرق، آخرين تحولات ميداني از شمال استان صلاح الدين عراق حاکيست، عمليات پاکسازي حومه شرقي شهر الشرقاط همچنان ادامه دارد و نيروهاي عراقي در چهارمين روز عمليات، ضربات سنگيني را به تروريست هاي داعش وارد کردند.نيروهاي ارتش، بسيج مردمي، پليس فدرال و واکنش سريع عراق پس از 4 روز موفق شدندعمليات را در بخش شمال شرق، شرق و جنوب شرق حومه شهر الشرقاط با موفقيت به پايان برساندند و در نهايت بخش شرقي رود دجله از وجود عناصر تروريستي داعش پاکسازي شد.در مرحله سوم عمليات نيروهاي عراقي که منجر به پاکسازي کامل محور شرقي رود دجله شد، نزديک به 40 روستاي از لوث وجود عناصر تروريستي داعش آزاد شد. در جريان اين عمليات، دهها تن از تروريست هاي داعش کشته و زخمي شدند.اسامي مهم ترين مناطق آزاد شده در حومه شرقي شهر الشرقاط به شرح ذيل است:« تل شعير، تل محمد، ارحمه،سروه، شاطي الجدر،النور،تل النور،ام العظام،تل الورد،الاغر،تل الاغر،الجدر،جويکس،دوسره،سفلي،صبيح فوقاني،لزراريه،شريعه،الحلوه،کررود،جار بردان،حليوه سفلي،حليوه العليا،حليوه الوسطي،شميط.ساردک، الخازر العليا،عتيره العناديه،عرب سلمان،نجم،الشاوي،حمد محمد علي،النمل،لسدر،حتيره لخازر،الصباغيه، رجم الوادي،الروايه،رانجي،الشک،القبه،سفله،النميصه،العون،السبيل و العناديه»نيروهاي عراقي در اين عمليات همچنين توانستند پل مهم «الزرکه» که محل اتصال دو شهر « طوز خورما و تکريت» است را به همراه جاده ارتباطي « الحداديه - پل الزرکه» را به طور کامل از وجود تروريست هاي داعش پاکسازي کنند. در جريان اين درگيري ها هم 85 تن از تروريست ها کشته و زخمي شدند.به گزارش مشرق، در 24 ساعت گذشته، نيروهاي عراقي موفق شدند 346 کيلومتر مربع از مساحت آلوده را در شمال استان صلاح الدين ( حومه شرقي شهر شرقاط) پاکسازي کنند؛ در جريان مرحله سوم عمليات هم 6 پايگاه و 5 خودروي انتحاري تروريست هاي داعش در منطقه منهدم شد؛...
 • دستگیری کلاهبردار میلیاردی در فومن
 • کلاهبردار 37 ساله فومنی 80 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان فرمانده انتظامی فومن گفت : این مرد 37 ساله اهل و ساکن فومن با سند سازی و پرداخت نکردن اقساط بانکی 80 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.سرهنگ محسن جعفرزاده افزود : متهم که 4 روز پیش هنگام انتقال از دادگستری به زندان ضیابر فرار کرده بود امروز با تغییر چهره به همراه 2 همدست 37 و 40 ساله اش دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.وی اضافه کرد : متهم به جرم خود مبنی بر جعل اسناد دولتی و 80 میلیارد ریال کلاهبرداری به همراه همدستانش اعتراف کرد.فرمانده انتظامی فومن گفت : متهم قصد داشت از مرز سیستان و بلوچستان به پاکستان فرار کند.
 • کشف محموله ۳ میلیاردی موبایل قاچاق
 • به گزارش خبرگزاری برنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان زنجان، سردار علی آزادی گفت: در پی خبر رسیده مبنی بر بارگیری محموله قاچاق، بلافاصله ماموران انتظامی شهرستان خدابنده با تشکیل دو تیم ویژه اقدام به کنترل نامحسوس محور بیجار – قیدار کردند. وی ادامه داد: در این ماموریت شناسایی یک دستگاه خودرو پاترول حامل بار قاچاق در دستور کار قرار گرفت که نهایتا خودرو مورد نظر با احراز مشخصات مشاهده و متوقف شد. فرمانده انتظامی استان زنجان عنوان کرد: در بازرسی صورت گرفته از خودرو توقیفی تعداد 301 دستگاه انواع تلفن همراه کشف شد. آزادی گفت: ارزش ریالی محموله مکشوفه بالغ بر سه میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد شده و در این مورد یک قاچاقچی دستگیر که تحویل مراجع قضائی شد. وی در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه قاطع با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، به طور ویژه در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و از شهروندان تقاضا می‌شود علاوه بر نخریدن کالاهای قاچاق، هرگونه موارد مشکوک را از طریق تماس با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
 • پیامک ۶ میلیاردی راز قتل عام خانوادگی در تهران را برملا کرد
 • بررسی پیامک‌های تلفن همراه استاد دانشگاه که پس از قتل چهار عضو خانواده‌اش خودکشی کرده، حکایت از این دارد که وی از بیم مراجعه طلبکاران به خانواده‌اش، دست به این جنایت زده است. رکنا: بررسی پیامک‌های تلفن همراه استاد دانشگاه که پس از قتل چهار عضو خانواده‌اش خودکشی کرده، حکایت از این دارد که وی از بیم مراجعه طلبکاران به خانواده‌اش، دست به این جنایت زده است.بررسی پیامک‌های تلفن همراه استاد دانشگاه که پس از قتل چهار عضو خانواده‌اش خودکشی کرده، حکایت از این دارد که وی از بیم مراجعه طلبکاران به خانواده‌اش، دست به این جنایت زده است.به گزارش خبرنگار ما، ساعت 21 شامگاه دوشنبه سیزدهم شهریور‌ماه امسال، قاضی دشتبان، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری 124 قلهک از قتل سه عضو یک خانواده در خانه‌ای حوالی خیابان یخچال با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان راهی محل شد. تیم جنایی در محل حادثه Incident با جسد پدر خانواده به نام پژمان 40 ساله و مادر خانواده مینو 36‌ساله و پسر خانواده پارسا 12‌ساله روبه‌رو شدند. بررسی‌ها حکایت از این داشت پژمان عامل این حادثه ابتدا همسر و بعد پسرش را با ضربات چاقو به قتل رسانده و در ادامه هم به زندگی‌اش پایان داده است.در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت، مأموران دریافتند روز حادثه پدر و مادر پژمان از شهرستان کرمان به تهران آمده‌اند. در ادامه مأموران برای بررسی حادثه راهی محل کار پژمان در خیابان پاسداران شدند و داخل دفتر کار وی با جسد غرق در خون پدر و مادرپژمان روبه‌رو شدند که بررسی‌ها نشان داد وی به بهانه‌ای پدر و مادرش را به دفتر کارش کشانده و ابتدا آنها را به قتل رسانده و بعد به سراغ همسر و پسرش رفته است.قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درباره انگیزه این جنایت گفت: پس از این...
 • بدهی ۶ میلیاردی انگیزه احتمالی قتل عام خانوادگی
 • به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، 13 شهریور امسال مهندس جوان بعد از آنکه پدر و مادرش را در دفتر تجاری‌اش به قتل رساند به خانه‌اش رفت و همسر و پسرش را نیز با ضربات متعدد چاقو کشت و بدون هیچ یادداشتی به زندگی خود نیز پایان داد. با گزارش این قتل عام به بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران، تیم تحقیق به بررسی علت این حادثه و انگیزه آن پرداخت ، در نخستین تحقیقات مشخص شد عامل جنایت مهندس جوان و صاحب شرکتی وارداتی بوده که بدهی زیادی هم دارد اما تاکنون مشخص نشده این پول‌ها در کجا صرف شده است. محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران در مورد انگیزه احتمالی قتل عام گفت: این مرد از مدتی قبل 6 میلیارد تومان بدهی داشته است که 500 میلیون تومان آن را از پدر زن خود گرفته بود اما توان پرداخت این مبلغ را نداشته است و به احتمال زیاد به همین دلیل تصمیم به این جنایات جنون‌آمیز گرفته است.او همچنین یک سال قبل در پیامکی که به یکی از دوستانش در امریکا ارسال کرده بود مدعی شده اگر نتواند مشکلش را حل کند دست به کاری می‌زند که همه را متعجب و پشیمان خواهد کرد و به نظر می‌رسد این چهار قتل و خودکشی او همان اقدامی باشد که در پیامک بیان کرده بود. همچنین بررسی‌های ما نشان می‌دهد که مهندس جوان بشدت به خانواده‌اش علاقه‌مند بوده و مادر و پدرش را بیشتر از هرکسی دوست داشته است و می‌توان احتمال داد که او برای اینکه پدر و مادرش پس از قتل همسر و فرزندش سرزنش نشوند آنها را نیز کشته است.به همین دلیل زمانی که تصمیم به قتل همسر و فرزند و خودکشی‌اش می‌گیرد، قتل پدر و مادرش را هم در ذهن داشته است. ایران 110
 • سرقت های میلیاردی از خانه های اعیانی شمال شهر عکس
 • روز هفدهم خرداد ماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع سرقت منزل در خیابان دولت به کلانتری ۱۲۴ قلهک اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع " سرقت منزل " و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات پلیسی به کارآگاهان گفت: هنگامی که به اتفاق خانواده ام از مسافرت برگشتیم متوجه شدم قفل در منزلم تخریب شده و سارقان اموالی به ارزش درحدود ۶۰۰ میلیون تومان شامل چندین قاب ساعت طلای مردانه و زنانه، مقادیر قابل توجهی طلا و جواهر، بیش از ۱۵ هزار دلار و ۲۰ میلیون وجه نقد را سرقت کردند. همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت منزل در خیابان دولت، شکایت‌های مشابه دیگری با موضوع سرقت منزل به شیوه توپی زنی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد. یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:ساعت ۸ شب پنج شنبه ۴ تیرماه منزل را ترک و ساعت یک بامداد به خانه مراجعه کردم؛ هنگامیکه وارد پارکینگ شدم متوجه نبود خودروام شدم؛ هراسان به آپارتمانم که در طبقه چهارم بود رفته و مشاهده کردم که توپی درب تخریب شده است؛ زمانی که وارد خانه شدم مشاهده کردم که گاوصندوق داخل خانه به همراه محتویات آن که شامل طلا و جواهر، سکه دلار و ارز و چند قاب ساعت مچی به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان سرقت شده است. مالباخته‌ای دیگر نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در همان ابتدای ورود به منزل از بهم ریختگی خانه متوجه سرقت شدم؛ درها تماما شکسته بود. با بررسی بیشتر متوجه شدم اموال داخل خانه شامل طلاجات و جواهرات، ساعت‌های مچی طلا،۱۰۰ عدد سکه طلا،۵۰ هزار دلار و حدود ۳۰ میلیون وجه نقد، ۵ کیلو طلا، اوراق دیگر به ارزش 1.5...
 • بازداشت دزدان میلیاردی شمال شهر تهران
 • دزدانی که چندین میلیارد از خانه های شمال شهر سرقت کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز هفدهم خرداد ماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع سرقت منزل در خیابان دولت به کلانتری ۱۲۴ قلهک اعلام شد.با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع " سرقت منزل " و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات پلیسی به کارآگاهان گفت: هنگامی که به اتفاق خانواده ام از مسافرت برگشتیم متوجه شدم قفل در منزلم تخریب شده و سارقان، اموالی به ارزش حدود ۶۰۰ میلیون تومان شامل چندین قاب ساعت طلای مردانه و زنانه، مقادیر قابل توجهی طلا و جواهر، بیش از ۱۵ هزار دلار و ۲۰ میلیون وجه نقد را سرقت کردند.همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت منزل در خیابان دولت، شکایت‌های مشابه دیگری با موضوع سرقت منزل به شیوه «توپی زنی» به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد.یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:ساعت ۸ شب پنج شنبه ۴ تیرماه منزل را ترک و ساعت یک بامداد به خانه مراجعه کردم، هنگامیکه وارد پارکینگ شدم متوجه نبود خودرو شدم، هراسان به آپارتمانم که در طبقه چهارم بود رفته و مشاهده کردم که «توپی» درب تخریب شده است،زمانی که وارد خانه شدم مشاهده کردم که گاوصندوق داخل خانه به همراه محتویات آن شامل طلا و جواهر، سکه، دلار و ارز و چند قاب ساعت مچی به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان سرقت شده است.مالباخته‌ای دیگر در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در همان ابتدای ورود به منزل از بهم ریختگی خانه متوجه سرقت شدم، در‌ها تماما شکسته بود. با بررسی بیشتر متوجه شدم اموال داخل خانه شامل طلا ها و جواهرات، ساعت‌های مچی طلا،۱۰۰ عدد سکه طلا،۵۰ هزار دلار و...
 • بازار ۴۰۰ میلیاردی لباس محرم در دست چینی ها
 • به گزارش ایران آنلاین، آئین اختتامیه دومین نمایشگاه لباس عاشورایی، عصر شنبه اول مهرماه 96 با حضور حمید قبادی (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور)، شهباز حسن پوربیگلری (رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی)، حمید‌رضایوسفی‌فر (مدیر بخش اصناف کارگروه ساماندهی مد و لباس) و جمعی از طراحان و تولیدکنندگان این عرصه در تالار رودکی برگزار و از پیرغلامان و طراحان و تولیدکنندگان عرصه طراحی و تولید لباس عاشورایی تجلیل شد. در این بخش از محمود رفیعی‌پور، فرج‌الله شجاعی، اسماعیل زینت‌لو، حسن شریفی، تقی قانع عبادی و غلام حسین منصوری به عنوان پیردوختگان عرصه لباس عاشورایی تجلیل شدند. اشرف‌السادات میرباقری، طراح «لباس آئینی موج عاشورا»، سوده مجرد، طراح مانتو با عنوان «نابرابری»، نگار کاظمی اسفه، طراح مانتوی «شفق همراه با شال»، غزال بهمنی، رفیعه رازبانی و مکیه‌السادات ابراهیم‌زاده به عنوان برگزیدگان این نمایشگاه مورد تجلیل قرار گرفتند. محمدمهدی دافعیان در بخش لباس‌های چاپ شده کودک و نوجوان، زینب همدانی‌پور چادر حجب، طاهره پیلتن مانتوییاسو افراد شایسته تقدیر این نمایشگاه بودند و از طیبه عزت‌اللهی‌نژاد به عنوان برگزیده بخش مقاله تجلیل شد. در آئین اختتامیه دومین نمایشگاه لباس عاشورایی، شهباز حسن‌پور بیگلری (رئیس فراکسیون اصناف مجلس) گفت: طی ۴ سال اخیر ۵۰ درصد قاچاق کاهش یافته است اما راه‌های ورودی قاچاق زیاد است و در این زمینه نیز خلأ قانونی وجود دارد و باید دستورالعمل‌های زائد برداشته شود. اخیراً ۲۰۰ کیلومتر از مرز سیستان به سپاه واگذار شده است و امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها امنیت در ارتباط با ورود پوشاک قاچاق نیز برقرار شود. او افزود: گستردگی مرزهای کشور به‌حدی است که نمی‌توان گفت به‌سرعت مشکل قاچاق حل می‌شود هرچند که در طول سال‌های گذشته، دولت‌های مختلف در بحث تجارت همه ناکارآمد بوده‌اند و باید این بخش به مردم سپرده شود و مصرف کالای ایرانی نیز فرهنگ‌سازی شود. این نماینده مجلس به تعطیل شدن ۲۰۰ هزار واحد صنفی طی چهار...
 • بزرگترین خریدهای میلیاردی گوگل نمودار
 • گوگل طی ۱۰، ۱۱ سال گذشته اقدام به خرید برندهای مختلفی کرده که هر کدام هزینه‌ای را روی دست آن گذاشته و اخیرا نیز بخش اسمارت‌فون اچ‌تی‌سی را خریده است. به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا؛ گوگل چهارشنبه شب اعلام کرد که با پرداخت 1.1 میلیارد دلار به کمپانی تولید کننده گوشیهای هوشمند HTC تیم مهندسان این برند را تصاحب خواهد کرد. بسیاری از مهندسانی که گوگل به آنان اشاره کرده، در توسعه گوشی هوشمند «پیکسل» نقش داشته و با یکدیگر همکاری داشته‌اند. گوگل در طول سالهای فعالیت خود، خریدهای بزرگ و بسیاری انجام داده است که اخیرا مرکز استاتیستا اقدام به گزارشی از آنها کرده است. بزرگترین خرید گوگل مربوط به سال 2011 و تصاحب کردن برند «موتورولا» می‌شود که رقمی حدود 12.5 میلیارد دلار بابت آن پرداخته شد هر چند مدتی بعد این شرکت را به لنوو فروخت. بخشی از خریدهای گوگل طی سالهای گذشته به شرح نمودار زیر است: انتهای پیام/ R1012190/P1012122/S7,86/CT1
 • پرداخت خسارت میلیاردی حوادث در شیراز
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازشیراز؛ محمد فرخ‌زاده رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به پرداخت یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت‌های مالی ناشی از حوادث پارسال گفت: میزان خسارت‌ها برابر با هزینه ساخت بیش از ۸۰ درمانگاه یا فرهنگ‌سرا، است و حوادث رخ داده در سال باعث مجروح شدن صد‌ها هزار نفر و از دست رفتن داشته‌ های مادی می‌شود. وی با بیان اینکه نا ایمنی‌های متعدد موجود در شهر شیراز از جمله گودبرداری‌های غیر اصولی تبدیل منازل به کارگاه‌های تولیدی مختلف، ساخت و ساز‌های غیراستاندارد و حوادث رانندگی باعث افزایش ایستگاه‌های آتش نشانی می‌شود، افزود: اگر ایمنی رعایت نشود بازهم شاهد آتش سوزی و حادثه هستیم. فرخ زاده تصریح کرد: آمار آتش سوزی و حوادث شهری افزایش یافته و بر طبق آمار سال ۹۴ با عتباری بالغ بر ۳۷۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و در سال ۹۵ با هزینه‌ای بالغ بر ۴۲۹ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان خسارت مالیفراوانی را در بر داشته است. وی ادامه داد: در ۴ ماه نخست امسال بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت مالی ناشی از حوادث در شیراز ثبت شده که این اعداد در کمتر از ۳ سال یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان خسارت مالی را دربر داشته است.انتهای پیام/ت پرداخت خسارت میلیاردی حوادث در شیراز
 • سفره دل آهنگران باز شد/قرار نبود
 • اسفند ماه سال گذشته که حاج صادق گفت می‌خواهم صحبت‌های تازه‌ای بکنم. این اتفاق چهار، پنج روز بعد از شعرخوانی حاجی با موضوع پسر نوح در محضر آقا بود. فضا ملتهب بود؛ هم در خانه و هم در جامعه. حاج صادق هم خوشحال بود و هم از برخی واکنش‌ها دلخور. قرار بود 2 سه روز در منزل ایشان باشیم و صحبت کنیم که این زمان به یک هفته رسید. گروه فرهنگی جهان نيوز: یکی از نشانه‌ها و نمادها در دوران دفاع مقدس، بی‌شک نواهایی است که خوانده شده است. شاخص‌ترین و موثرترین نوحه‌خوان جنگ تحمیلی را می‌توان حاج صادق آهنگران عنوان کرد. حالا قرار است ویراست دومی از کتاب خاطرات و متن نوحه‌های وی منتشر شود. گفتنی است این گفت و گو پس از مصاحبه جمعه شب حاج صادق آهنگران تهیه شده است. کتاب «کتاب آهنگران» نوشته آقای علی اکبری مزدآبادی و تحت نظارت صادق آهنگران تألیف و تنظیم اولین بار در سال 91 منتشر شد. به مناسبت هفته دفاع مقدس سراغ اکبری مزدآبادی رفتیم تا درباره ویراست دوم این کتاب و تغییرات آن صحبت کنیم. قرار نبود... وی درباره چاپ نخست این کتاب چنین گفت: کتاب اول درباره آقای آهنگران در زمانی منتشر شد که ما نیت چنین کاری به آن شکل نداشتیم. آقای علیرضا کمره‌ای اصرار داشت که این اتفاق بیفتد و این در شرایطی بود که خود حاج آقای آهنگران با ما همراهی نمی‌کرد و پای مصاحبه نمی‌آمد. ظاهراً از ابتدای جنگ آدم‌های زیادی سراغش رفته بودند و کتاب‌ها به نتیجه نرسیده و این باعث شده بود که حاج آقا آهنگران همراهی نکند و از دست ما فرار کرد. غلط‌های املایی در متن نوحه‌ها بود که اصلاح شد. برخی افراد که عاشق حاج صادق آهنگران بودند، کل نوحه‌ها را گوش داده و مثلاً 500 غلط را احصا کرده و برای ما فرستاده‌اند. یک نفر از...