نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: باید از تولید داخل حمایت کنیم تا با رشد تولید محدودیت‌ها را برای واردات ایجاد کنیم و به زودی به WQ بپوندیم، در این راستا می‌توان گفت حمایت از تولید داخل مستلزم ایجاد تعرفه‌های دوجانبه و محدودیت‌ها است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حمیدرضا فولادگر در نشست خبری اظهار داشت: در 3 ماه گذشته مطالب ملی، کمیسیونی، استانی و شهرستانی مطرح شد که در سطح ملی و مجلس مهمترین اتفاق در 3 ماهه گذشته تشکیل دولت جدید و رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی بوده است.

رأی بالایی که مجلس به وزرای پیشنهادی داد نمایانگر اتمام حجت با دولت بود تا این همراهی سبب تحقق هرچه سریع‌تر وعده‌ها باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مخالفت با برنامه‌های دولت به این معنا نیست که به همه وزرا رای منفی داده شود در این راستا باید گفت موافقت و مخالفت با برنامه‌های دولت باید اصلاح شود تا مشکلات متعددی که در این راستا وجود دارد برطرف شود.

وی به دلایل مخالفت با برنامه‌های کلی وزرای کابینه دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: سه محور بود که دولت در قبل و بعد از انتخابات به مردم نوید تحول اقتصادی و تغییر داد اما علی رغم اینکه پیش‌تر گفته می‌شد تیم اقتصادی قوی داریم با این حال وزیر جدید که یکی از مشاوران وزیر اقتصاد دولت یازدهم بود را معرفی کردند.

فولادگر به ابر چالش‌های مطرح شده در مسئله اقتصاد کشور اشاره کرد و ادامه داد: اشتغال، نظام بانکی، صندوق بازنشستگی، محیط زیست و آب، نظام بودجه‌ای دولت، 5 ابر چالشی هستند که تیم اقتصادی مطرح کرده بودند که وعده تحول و سرلوحه قرار دادن سیاست اصل 44 و اقتصاد مقاومتی را با رعایت این 5 ابر چالش داده بودند. امیدواریم برنامه‌هایی که برای برطرف سازی ابر چالش‌ها مطرح شد با معرفی افراد جدید در تیم اقتصادی دولت دوازدهم حل شود.

حمایت از تولید داخل مستلزم ایجاد تعرفه‌های دوجانبه است

وی با اشاره به بحث واردات و صادرات و حمایت از تولید داخل اظهار داشت: باید از تولید داخل حمایت کنیم تا با رشد تولید محدودیت‌ها را برای واردات ایجاد کنیم و به زودی به WQ بپوندیم، در این راستا می‌توان گفت حمایت از تولید داخل مستلزم ایجاد تعرفه‌های دوجانبه و محدودیت‌ها است.

فولادگر در پاسخ به این‌که اقتصاد مقاومتی در دولت اجرا می‌شود اما باید دید آیا محور برنامه‌ها هم اقتصاد مقاومتی است یا خیر؟، افزود: وقتی گفته می‌شود تنها تعامل ما با جهان و حل مشکلات سیاسی تنها با ارتباط با آمریکا امکان پذیر است و مردم بدانند اگر مشکلات اقتصادی حل نشد یعنی نمی‌گذارند با آمریکا ارتباط برقرار کنیم، یعنی به سمت جلو فرار کرده‌ایم و در حقیقت ندیدن واقعیت‌ها است.

راه اندازی سایت اخبار کمیسیون‌های مجلس

وی از راه اندازی سایتی برای قراردادن اخبار کمیسیون‌های مجلس خبر داد و گفت: پایگاه خبری به آدرس www. asl44. parliran. ir با حضور آقای لاریجانی برای قرار دادن اخبار کمیسیون‌ها و اطلاع رسانی به مردم راه اندازی شده که این سایت با هدف استمرار و نظارت بر اجرای اصل 44، حمایت از تولید داخل، بهبود فضای کسب و کار و موانع و آثار اشتغال و نیز متناسب با نام گذاری سال جدید که سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، راه اندازی شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به محورهای کسب و کار اشاره و بیان کرد: اصل 44 قانون اساسی، اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه از جمله محورهای کسب و کار است که اگر این محورها بررسی شود مشکل تولید نیز برطرف می‌شود.

وی در خصوص اجرایی شدن قانون کسب و کار گفت: دولت دهم قانون کسب و کار را اجرا نکرد و دولت یازدهم تنها برخی از موارد را در کسب وکار اجرایی کرد و این سبب شده است که رتبه جهانی ما در حوزه کسب و کار ثابت بماند و اکنون به رتبه 120 برسیم.

لایحه قانون ارزش افزوده در حال پیگیری است

فولادگر با اشاره به اجرایی شدن لایحه ارزش افزوده تصریح کرد: لایحه ارزش افزوده برای دائمی شدن در کمیسیون مربوطه در حال بررسی است، قانون دائمی شدن ارزش افزوده در مردادماه سال 87 ابلاغ شد و اوایل مهرماه همان سال دستور اجرای این قانون در شهرها داده شد که در این راستا بازار اصفهان، تبریز و تهران اعتصاب کردند.

وی به اشتغال که یکی از برنامه‌های ششم توسعه است اشاره کرد و افزود: اشتغال یکی از مواردی است که در برنامه ششم توسعه مطرح شده است که در این راستا باید سالانه 0. 8 درصد نرخ بیکاری کاهش یابد یعنی طی چهار سال حدود 4 درصد نرخ بیکاری باید کاهش یابد این در حالی است که نرخ بیکاری در ایران در حال حاضر 12. 5 درصد است.

فولادگر افزود: براساس آمار مرکز مدیریت آمار نرخ بیکاری در استان اصفهان حدود 14 درصد است که این مقدار شایسته استانی همچون اصفهان با این پتانسیل و استعداد نیست از این رو باید دلیل نرخ بالای بیکاری در اصفهان را مهاجرت افراد و عملکرد برخی از مسئولان دانست.

اصفهان کمترین سهم بودجه را نسبت به دیگر کلان‌شهرها دارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اینکه نسبت به تخصیص بودجه به استان اصفهان بی عدالتی می‌شود، تصریح کرد: استان اصفهان در مقایسه با 5 استان مهم دیگر از جمله تهران، آذربایجان‌شرقی، خراسان رضوی، فارس و خوزستان کمترین سهم را از بودجه کشور دارد و این در حالی است که سهم درآمدی کشور از استان اصفهان بیش از آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس و خوزستان است.

وی با بیان اینکه سهم درآمد غیر نفتی استان اصفهان 6200 میلیارد تومان است و بودجه سال 96 استان اصفهان 900 میلیارد تومان بوده است، گفت: برای توسعه استان به امید اعتبارات دولتی نشستن خطاست، در این راستا باید در بخش خصوصی و سرمایه گذاری همانند استان کرمان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی فعالیت کرد تا بتوان به موفقیت دست یافت.

فولادگر از ثبت گروه کارآفرینی و پیشرفت ایرانیان در اصفهان خبر داد و تصریح کرد: با سرمایه گذاری عمده تولیدکنندگان در حال ثبت است که به صورت سهامی خاص ثبت می‌شود و هر زیر مجموعه‌ای برای هولدینگی با سهامی عام، بحث ‌it و صنایع راه اندازی می‌شود.

مشکل کارخانه ذوب آهن در تولید است

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس با اشاره به مشکل کارخانه ذوب آهن بیان کرد: باید به مشکل کارخانه ذوب آهن به صورت جدی رسیدگی شود چرا که این کارخانه قدیمی ترین کارخانه فولادی کشور با 12 هزار نیرو است، مشکل کارخانه ذوب آهن را در تولید آن می‌توان دانست، تولید این کارخانه با 2 میلیون تن مناسب نیست.

وی در خصوص پلی اکریل گفت: پرسنل پلی اکریل 6 ماه است که به بیمه بیکاری معرفی شدند این در حالی است که اگر قسمت اکریلیک این کارخانه فعال شود بسیاری از مشکلات آن برطرف می‌شود چرا که پلی اکریل هنوز هم در نساجی و نخ مصنوعی و DMT حرف نخست را می‌زند.

گزینه استانداری اصفهان فردی اجرایی باشد

نماینده مردم اصفهان در پاسخ به این سئوال که گزینه استانداری اصفهان چه کسی خواهد بود؟ اظهار داشت: طبق صحبتی که با وزیر کشور داشتیم از وی خواستیم در صورت تغییر استاندار اصفهان، فردی قوی و اجرایی و متناسب با پتانسیل‌های استان اصفهان برای گزینه استانداری انتخاب شود تا وی اولویت خود را برای کارهای اجرایی بگذارد نه سیاسی.

وی پیرامون مسئله آب گفت: بحث آب یک مسئله مهم کشوری است، مسئله آب باید با پیگیری مرتفع شود از این رو باید گفت یکی از کارهای مثبت در دولت یازدهم تشکیل شورای‌عالی آب بود. همچنین با تشکیل شورای هماهنگی زاینده رود سهم شرب، صنعت و کشاورزی استان‌ها تعیین شده است اما با این حال شاهد قانون شکنی‌هایی در این راستا هستیم.

انتهای پیام/

R41346/P41362/S6,51/CT7

کلیدواژه: حمایت از تولید داخل مستلزم ایجاد تعرفه | اقتصاد مقاومتی | مردم اصفهان | برنامه ها | ارزش افزوده | راه اندازی | کسب و کار | مطرح شد

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۰۲۵۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

در همین زمینه

 • شریعتمداری:صادرات کالاهای تولید داخل نیازمند حمایت مجلس است
 • محمد شریعتمداری با بیان اینکه آمایش سرزمینی و انطباق آن با آمایش صنعتی کشور در اولویت وزارت صنعت است و سند راهبردی توسعه صنعت در کشور نهایی و ابلاغ می‌شود، گفت: نکته دوم تعادل بین عرضه و تقاضا است که در دستور کارقراردارد و باید با سیاست های تعریف شده تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شود تا تولید ثبات پیدا کند. وی با اشاره به اینکه سود بانکی که در حال ثبات یافتن است، می تواند منجر به تقویت حوزه تولید شود، اضافه کرد: اعمال تعرفه های مؤثر و مدیریت واردات که طی سال‌های گذشته به جهت سیاست‌های تجارت جهانی مد نظر قرار نگرفته، باید مجدد به طور ویژه در دستور کار قرار بگیرد. صادرات کالاهای تولید داخل نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی است شریعتمداری با تاکید بر اینکه نمی توانیم اجازه دهیم کالاهای بی رویه وارد شود و تولید داخلی را نابود کند، بیان کرد: باید مدیریت مؤثر و تعرفه های مؤثر را احیا و با استحکام بیشتری انجام شود، ما این کار را انجام می‌دهیم و در این زمینه و به‌ ویژه صادرات کالاهای داخلی نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم. به‌مشوق‌های صادراتی نیاز داریم و که به‌صورت هدفمند با صادرات و مراکز تولیدی صادراتی حمایت شوند. بازسازی و نوسازی صنعت در دستور کار است وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک یکی از فعالیت‌های محوری ما است و بازسازی و نوسازی صنعت در دستور کار قرار دارد و صنایع کوچک در این زمینه نیز در نظر گرفته شده‌اند، گفت: حمایت و ایجاد نواحی صنعتی از برنامه های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت است شرکت های ایدرو و ایمیدرو مسئولیت پیدا کردند تا برای ایجاد صنعت در همه مناطق کشور به ویژه در مناطق محروم سرمایه گذاری کنند. وی در پایان با اشاره به اینکه این دو شرکت باید با جذب منابع...
 • ۱۲۰ تیم فوتبال و فوتسال در استان داریم/حضور یک تیم فوتبال در لیگ برتر مستلزم حمایت همه جانبه است
 • به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مراد حاج‌جعفری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اگر استانی در لیگ برتر تیم نداشته باشد در دید رسانه و مردم نیست و آن طور که باید دیده شود، دیده نمی‌شود. وی افزود: استحقاق استان کرمان حضور حداقل یک تیم فوتبال در لیگ برتر است و اگر این اتفاق رخ دهد حال ورزش استان نیز خوب است. حاج‌جعفری با بیان اینکه 19 نیرو در هیات فوتبال استان به طور ثابت به جامعه فوتبال روزانه خدمات می دهند، خاطرنشان ساخت: هیئت استان کرمان جز استان های پیشرو در بحث ساختار است. وی ادامه داد: حضور یک تیم فوتبال در لیگ برتر مستلزم تلاش تمام دست اندرکاران فوتبال و حمایت همه جانبه در یک فضای تعاملی بر اساس سیاست هاست تا به استحقاق فوتبال استان برسیم که اگر این اتفاق بیفتد حال ورزش استان نیز خوب است. رئیس هیئت فوتبال استان با اشاره به عدم تبعیت مدارس فوتبال در فصل تابستان گفت: مدارس فوتبال با هیئت فوتبال هماهنگ نمی شوند چون اگر این هماهنگی به وجود می‌آمد می‌توانستیم در این فصل استعداد یابی کنیم و این بهتر بود. حاج جعفری با بیان این که باشگاه های فوتبال و فوتسال خوبی در سطح استان داریم، اضافه کرد: این باشگاه‌ها عملکرد خوبی داشتند اما کار اصلی هیات فوتبال چرخاندن فوتبال و فوتسال استان است. وی افزود: استان کرمان با 23 شهرستان پهناورترین استان کشور است و مدیریت هیئت فوتبال چنین استانی سخت است. حاج جعفری با اشاره به مشکلات مناطق محروم استان تصریح کرد: سعی کردیم خدمات فوتبالی خوبی در این مناطق داشته باشیم. وی گفت: توسعه فوتبال استان کرمان بر اساس مشی و تعالی متمرکز در مرکز استان نیست و در سطح استان گسترش پیدا کرده است. رییس هیات فوتبال استان کرمان با بیا اینکه شعار هیات فوتبال استان کرمان صداقت، سلامت و امانت است...
 • تاملی برکاهش صادارت کالاهای تولید داخل به کشورهای همسایه
 • عراق از پائیز سال پیش تعرفه گمرکی کالاهای ایرانی را تقریبا سه برابر افزایش داده و در حال حاضر ایرانیان مجبورند برای هر تن کالای صادراتی به این کشور به طور میانگین ۲۰ دلار گمرک بپردازند. چکیده گزارش:- به گفته‌ی دست اندرکاران حوزه صادرات، وضعیت صدور کالای ایرانی به عراق هر روز "وخیم‌تر" می‌شود. - تعرفه ترجیحی واردات سیمان از اردن به عراق صفر و از عربستان ۱۵ درصد است در حالی که تعرفه صادرات همین کالا از ایران ۵۰ درصد تعیین شده است. - عراق از پائیز سال پیش تعرفه گمرکی کالاهای ایرانی را تقریبا سه برابر افزایش داده و در حال حاضر ایرانیان مجبورند برای هر تن کالای صادراتی به این کشور به طور میانگین ۲۰ دلار گمرک بپردازند. - عراقی‌ها آن طور که با تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی سایر کشورها از جمله آمریکا، چین، ترکیه، کره جنوبی و ... رفتار می‌کنند، با ایرانی‌ها رفتار نمی‌کنند و در عوض بسیار طلبکارانه برخورد می‌کنند. - در ماه‌های گذشته گزارش‌های فراوانی از رفتارهای تبعیض‌آمیز این کشور با بازرگانان ایرانی منتشر شده است. - افزایش سهم کشور در اقتصاد جهانی، دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی پایدار و جهش صادراتی عزم جدی می‌طلبد.پژوهش خبری صدا وسیما: امروزه بسیاری از کشورها، افزایش و توسعه صادرات بر پایه محصولات تولید داخل کشور را به منظور کاهش وابستگی اقتصادی به درآمدهای تک محصولی سرلوحه اهداف و برنامه ­های اقتصادی خود قرار داده ­اند. در کشور ما نیز به دلیل برخورداری از نفت، تاکنون بخش عمده درآمدهای ارزی از این محل تأمین شده و همین مسئله طی چند سال اخیر زمینه گسترش فشارها و تحریم­ های اقتصادی غرب و به تبع آن مشکلات بی­شمار اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را برای ما به دنبال داشته است، ضرورت بهره ­مندی از صنایعی با ویژگی­ های اقتصادی ارزآور و توجه به صادرات این محصولات در توسعه...
 • واحدهای کوچک تولید نوشت افزار ایرانی را حمایت می کنیم
 • به گزارش ایلنا به نقل از شاتا ، محمد حسین مقیسه در بازدید از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی گفت: زمینه برای فعالیت واحدهای تولیدی در زمینه نوشت افزار و لوازم التحریر تولید داخل مناسب است و در این زمینه سرمایه گذاران می توانند از این فرصت استفاده کنند. وی افزود: طبق آمار،هم اکنون سهم بالایی از بازار لوازم التحریرتولیدات خارجی است که این موضوع باعث می شود اهمیت بیشتری به تولیدات داخلی داشته باشیم. مقیسه تاکید کرد: تولید نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی یک حرکت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که همه دستگاهها باید از آن حمایت نمایند. مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: خرید کالای ایرانی باید در جامعه ترویج شود که این امر باعث می شود ، هم زمینه تولید نوشت افزار داخلی رشد کند و هم جامعه به لحاظ فرهنگی دچارمشکل نشود. مقیسه گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک آمادگی دارد تا در نشستی با تولید کنندگان داخلی نوشت افزار ، زمینه های خدمات این صندوق را تشریح و حمایت های لازم را از این صنعت انجام دهد. وی ادامه داد: عموما واحدهای کوچک در زمان دریافت تسهیلات،برای تامین وثیقه مورد نیاز سیستم بانکی دچار مشکل می شوند ودر اینجا صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با ارائه ضمانت نامه که کارکرد وثیقه برای بانک دارد ، مشکل واحد صنعتی را حل می کند. مقیسه افزود: وثایق دریافتی از واحدهای کوچک در این صندوق برای صدور ضمانت نامه بسیار سهل تر از نظام بانکی است و همچنین با فرایند الکترونیکی شدن صدور ضمانت نامه ، صنعتگران از سراسر کشور بدون مراجعه می توانند ، ضمانت نامه دریافت نمایند. مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، تصریح کرد : این صندوق با تمام بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی دارای مجوز(به غیر از بانک صادرات) تفاهم نامه همکاری دارد واین کار...
 • صادرات کالاهای تولید ملی نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی است
 • به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،محمد شریعتمداری وزیر صنعت ،معدن و تجارت با بیان اینکه آمایش سرزمینی و انطباق آن با آمایش صنعتی کشور در اولویت وزارت صنعت است و سند راهبردی توسعه صنعت در کشور نهایی و ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: نکته دوم تعادل بین عرضه و تقاضا است که در دستور کارقراردارد و باید با سیاست های تعریف شده تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شود تا تولید ثبات پیدا کند.وی با اشاره به اینکه سود بانکی که در حال ثبات یافتن است، می تواند منجر به تقویت حوزه تولید شود، اضافه کرد: اعمال تعرفه های مؤثر و مدیریت واردات که طی سال‌های گذشته به جهت سیاست‌های تجارت جهانی مد نظر قرار نگرفته، باید مجدد به طور ویژه در دستور کار قرار بگیرد. صادرات کالاهای تولید داخل نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی است شریعتمداری با تاکید بر اینکه نمی توانیم اجازه دهیم کالاهای بی رویه وارد شود و تولید داخلی را نابود کند، بیان کرد: باید مدیریت مؤثر و تعرفه های مؤثر را احیا و با استحکام بیشتری انجام شود، ما این کار را انجام می‌دهیم و در این زمینه و به‌ ویژه صادرات کالاهای داخلی نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم. به‌مشوق‌های صادراتی نیاز داریم و که به‌صورت هدفمند با صادرات و مراکز تولیدی صادراتی حمایت شوند. بازسازی و نوسازی صنعت در دستور کار است وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک یکی از فعالیت‌های محوری ما است و بازسازی و نوسازی صنعت در دستور کار قرار دارد و صنایع کوچک در این زمینه نیز در نظر گرفته شده‌اند، گفت: حمایت و ایجاد نواحی صنعتی از برنامه های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت است شرکت های ایدرو و ایمیدرو مسئولیت پیدا کردند تا برای ایجاد صنعت در همه مناطق کشور به ویژه در مناطق محروم سرمایه گذاری کنند.وی در پایان با...
 • برگزاری میزگرد تخصصی حمایت از تولید داخلی رونق اشتغال در ایکنای کردستان
 • به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، میزگرد تخصصی «حمایت از تولید داخلی رونق اشتغال» با حضور کمال حسینی رئیس اتاق بازرگانی، باغبانیان از اساتید دانشگاهی استان، فرید عزت‌پور مسئول صنف لوازم التحریر استان و علی خداویسی معاون کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دفتر خبرگزاری ایکنا و ایسنای کردستان در حال برگزاری است. استراتژی مدون در زمینه اقتصاد تولید محور نداریم کمال حسینی، رئیس اتاق بازرگانی استان کردستان در این میزگرد گفت: چندین سال است که بحث تولید داخلی یکی از مباحث مهم و اساسی روز کشور بوده است اما به دلیل اینکه استراتژی مدون و خوبی در زمینه اقتصاد تولید محور نداشته‌ایم، چندان موفق نبوده‌ایم. وی افزود: یکی از پایه‌های اساسی تولید کالای داخلی این است که مردم را به خرید کالای داخلی ترغیب کنیم و این امر نیازمند فرهنگ سازی لازم در این رمینه است. رئیس اتاق بازرگانی استان کردستان بیان کرد: تحریم و مشکلات نفتی باعث شد که ما بر تولید داخلی بیشتر تکیه کنیم. وی عنوان کرد: اکثر دستگاه‌های دولتی در بحث تولید و اشتغال دخیل هستند اما چون استراتژی و الگوی خاصی تعریف نشده ما در این بخش هنوز می‌لنگیم. حسینی اعلام کرد: امروز تولید توجیه اقتصادی ندارد و برای تولیدکنندگان حامی وجود ندارد و در حال حاضر برای حمایت از تولیدکنندگان یک سری دستورالعمل تعریف شده اما چون کارشناسی دقیق روی آن‌ها صورت نگرفته زیاد نتیجه‌بخش نبوده است. مردم بیشتر سرمایه‌های خود را در بانک‌های ذخیره می‌کنند فرید عزت‌پور، مسئول صنف لوازم التحریر استان کردستان در ادامه گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه خرید تولید داخلی بین تمام اقشار جامعه ضعیف است. وی افزود: در استان کردستان تولیدکنندگانی که در زمینه نوشت افزاری فعالیت می‌کردند به دلیل عدم حمایت بعد از گذشت چندسال ورشکست شده‌اند که هم این امر باعث شده تا دیگر کسی رغبت به فعالیت در بخش تولید نکند. عزت‌پور...
 • حمایت دولت مجارستان از همکاری و تولید مشترک اتوبوس های درون شهری ایکاروس در ایران
 • به گزارش خبرگزاری برنا، یانوش کواچ در این دیدار با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت مجارستان از برنامه ها و اقداماتی که در راستای گسترش و افزایش همکاری های دوجانبه میان ایران و مجارستان صورت می گیرد؛ از جمله تفاهمنامه گروه توسعه صنایع شهر و شرکت اتوبوس سازی ایکاروس مجارستان جهت تولیدمشترک اتوبوس‌های درون شهری در ایران که از سوی اگزیم بانک مجارستان تامین مالی می شود، قاطعانه حمایت می‌کند. کواچ، با اشاره به کیفیت بالای برند ایکاروس مجارستان و توان رقابت آن با شرکت های مشهور سازنده اتوبوس در جهان افزود: برنامه دولت مجارستان ساخت اتوبوس دولتی و حمایت از شرکت هایی است که در این مسیر فعالیت می کنند، از این رو، با توجه به شباهت بافت شهری وخیابان‌های ایران و مجارستان، تولیدات شرکت ایکاروس کاملا مناسب وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی ایران است. سفیر مجارستان در ایران، مراودات تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان را بسیار پراهمیت دانست و با اشاره به تفاهم نامه تولید مشترک اتوبوس شهری میان مدیران عامل گروه توسعه صنایع و معادن شهر و شرکت ایکاروس ، افزود: سفارت مجارستان در ایران، از همه امکانات و ابزارهای دراختیار، جهت تسهیل عملیات اجرایی این قرارداد حمایت می‌کند. کواچ ادامه داد: با توجه به سابقه مثبت همکاری دو کشور در سالیان اخیر و صادرات حدود دوهزار دستگاه اتوبوس از سوی شرکت ایکاروس به عنوان یکی از چهار شرکت برتر دنیا در این صنعت به ایران در دهه 1990میلادی و رضایت دو کشور از همکاری مشترک گذشته، آینده روشنی برای این همکاری پیش بینی می شود. در این دیدار، محسن احمدی مدیرعامل گروه توسعه صنایع و معادن شهر نیز با اشاره به توانمندی های شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف صنعتی، تجاری و اقتصادی، آمادگی این شرکت ها را در انجام فعالیت های مشترک با شرکت های اروپایی اعلام و ضمن تشریح فرصت...
 • تولید و اشتغال در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری آذربایجان شرقی مورد حمایت قرار می گیرد
 • رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی از تشکیل ستاد استانی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه با هدف افزایش امنیت سرمایه‌گذاری و پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی در این استان خبر داد.‌ به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز،به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری در نشست کمیته حقوقی و قضایی حمایت از سرمایه‌گذاری که در شهرک صنعتی تبریز4 برگزار شد، ‌اظهار کرد: دستور‌العمل جامع ستاد مرکزی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توسط رئیس قوه قضائیه تصویب و ابلاغ شده که مسئولیتآن نیز با معاون اول قوه قضائیه است.وی ادامه داد: در این ستاد سازمان‌های ذی‌ربط قوه قضائیه نیز عضویت داشته و با هدف افزایش امنیت سرمایه‌گذاری و پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی و کارخانجات تشکیل جلسه خواهد داد.رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی از تشکیل ستاد استانی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه با هدف افزایش امنیت سرمایه‌گذاری و پیشگیری از ورشکستگی واحدهای تولیدی در این استان خبر داد.‌مظفری با اشاره به وجود برخی مزاحمت‌ها در مسیر تولید و اشتغال در شهرک صنعتی تبریز 4، گفت: پیشنهاد می‌شود تابلوهای هشدار دهنده‌ای در محدوده فاز عملیاتی این شهرک نصب شود تا معارضان را نسبت به وجود عملیات عمرانی در منطقه و عواقب مزاحمت آگاه سازی کند.وی ابراز کرد:‌ لازم است تا برای ممانعت از کشت و زرع افرادی که بنا به دلایل موجود، سندی نیز بر مالکیت آنها در اراضی این شهرک صنعتی وجود ندارد نیروی انتظامی در فصل کشاورزی در این اراضی حضور فیزیکی داشته باشد تا از بذرپاشی این افراد ممانعت کند.رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی افزود: این افراد باید بدانند که اگر در اراضی که سند 6 دانگ وجود دارد، اقدام به بذرپاشی و یا هر اقدامی دیگری کنند مرتکب اقدام مجرمانه شده‌ و تشکیلات قضایی به جد با این افراد برخورد خواهد کرد.وی ادامه داد: لازم است تا فرمانداری تبریز و اداره کل منابع طبیعی استان نیز جلسه‌ای...
 • حراست ازمرزهای کشور مستلزم تعامل نیروهای مردمی است
 • استاندار آذربایجان‌غربی گفت: رزمایش محرم نشانگر انسجام ووحدت ملی در کشور است. قربانعلی سعادت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: رزمایش محرم نشانگر انسجام و وحدت ملی در کشور و برای تامین امنیت و حراست در مرزهای کشور نیازمند همکاری و تعامل تمامی نیروهای مردمی هستیم. وی افزود: امنیت موجود در منطقه متکی به گروه خاصی نبوده بلکه مردم این مناطق خود حافظ و نگهبان مرزها و کشور هستند. سعادت در خصوص پیام این رزمایش تصریح کرد: این رزمایش این پیام را به دشمنان دارد که نظام جمهوری اسلامی از اول انقلاب تا کنون در مقابله تمامی فتنه‌ها و کودتا مقاومت کرده و از تجزیه کشور جلوگیری کرده است. وی در خصوص پیام رزمایش به کردهای کشور عراق خاطرنشان کرد: این رزمایش نشان دهنده این است که کشور عراق جدا شدنی نیست و مردم برای اداره کشور خود باید تصمیمات جدی تری بگیرند. استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: حضور اقشار مختلف مردم برای حل مشکلات کشور خود کافی است و نباید بگذارند کشورهای بیگانه در مسائل داخلی کشور دخالت کنند. علیرضا رادفر، معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی نیز در رزمایش امنیتی محرم که در اشنویه برگزار شد افزود: سپاه شهدا و قرارگاه حمزه سید الشهدا نقش انکار ناپذیری در تامین امنیت پایدار استان دارند. وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه‌های گوناگون همچون رزمی، عملیاتی، فرهنگی و مردم یاری خدمات بسیاری را به استان داشته است. معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی در خصوص نقش عشایر و اهالی مناطق مرزی آذربایجان غربی برای تامین امنیت استان خاطر نشان کرد: همکاری بهینه با تمامی اقوام که هرکدام از ارکان های اصلی نظام جمهوری اسلامی هستند، می تواند نقش بسزایی در تامین امنیت منطقه داشته باشد. انتهای پیام
 • عکس/تعرفه رای همه پرسی اقلیم کردستان
 • همه پرسی اقلیم کردستان امروز برگزار می‌شود . برگه ها به 4 زبان کردی، عربی، انگلیسی و ترکمنی ( ترکی) است. برگه‌های همه پرسی اقلیم کردستان ارسال به تلگرام
 • کاهش تعرفه بیهوشی سبب به خطر افتادن سلامت جامعه می شود
 • بهروز بنیادی‌ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌ و گو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: کمیسیون مجلس‌ جلسه های زیادی‌ با همکاران و متخصصان‌ بیهوشی‌ در راستای‌ بحث کاهش تعرفه‌های ناگهانی آنها برگزار کرده است و پیگیر مسائل پیش آمده در این خصوص هستیم. وی عنوان کرد: در یک برهه زمانی وزارت بهداشت تعرفه گروه‌های مختلف پزشکی را به طور ناگهانی و بی دلیل‌ افزایش داد اما امروزه‌ با هدف کم کردن هزینه‌ها و صرفه‌جویی در آنها تعرفه‌ برخی از این گروه‌ها را کاهش داده و همین مسئله سبب اعتراض‌ این افراد‌ شده است. بنیادی تأکید کرد: وزارت بهداشت تعرفه گروه‌هایی خاص مانند رادیولوژی‌ و بیهوشی‌ را کاهش داده است و تعرفه افراد دیگری چون جراحان و متخصصان‌ را بدون تغییر در نظر گرفته که این موضوع یکی از مسائل مورد اعتراض گروه‌های بیهوشی‌ و رادیولوژی‌ است. بنیادی‌ گفت: کاهش ناگهانی تعرفه‌ها‌ی بیهوشی سبب به خطر افتادن سلامت مردم می‌شود و بسیاری از عمل‌های جراحی تحت تأثیر این قضیه قرار می‌گیرد. وی یادآور شد: برای پیگیری حقوق این افراد جلسه های مختلفی را با آنها برگزار کردیم تا به راه‌ حلی‌ مناسبی در این زمینه دست پیدا کنیم. انتهای پیام/ اما و اگرهای کاهش تعرفه های بیهوشی
 • واکنش به تحقیق و تفحص از کتاب تعرفه ها/سرنوشت نامه بیهوشی ها
 • سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به تحقیق و تفحص مجلس از کتاب تعرفه های پزشکی گفت: ما از هر کاری که مجلس انجام بدهد استقبال می کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری روز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه وزارت بهداشت در خصوص موضوع تحقیق و تفحص مجلس از کتاب تعرفه ها چه نظری دارد؟ اظهار داشت: هرآنچه را که مجلس انجام بدهد و تصمیم بگیرد ما استقبال می کنیم. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه انجمن رادیولوژی مدعی شده است به دلیل ناعادلانه بودن تعرفه ها آماده برگزاری مناظره با سخنگوی وزارت بهداشت و مسئولان شورای عالی بیمه است تصریح کرد: ما به طرح این قبیل موضوعات زیاد توجه نمی کنیم بلکه از طرق قانونی مسائل را پیگیری و دنبال خواهیم کرد. در ادامه در پاسخ به یکی از سوالات خبرنگار مهر مبنی بر اینکه سرنوشت نامه متخصصان بیهوشی به وزارت بهداشت در مورد اصلاح تعرفه های بیهوشی به چه سرانجامی رسیده است افزود: ما آنچه را که لازم بوده، در خصوص نامه متخصص بیهوشی به معاون اول رئیس جمهور انجام داده ایم و اگر تاکنون پاسخی از طریق وزیر رفاه و یا شورای عالی بیمه عنوان نشده است حتماً در حال پیگیری است. حریرچی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه خدمات جدیدی در طرح تحول سلامت ارائه خواهد شد یا خیر؟ گفت: با توجه به محدودیت منابع و اعتباراتی که داریم، اولویت اصلی ما حفظ و نهادینه سازی دستاوردهای فعلی طرح تحول سلامت است و در ادامه ارتقای ارائه خدماتی است که انجام می شود. وی عنوان کرد: اقدام جدید پرهزینه ای فعلاً برای اجرا در طرح تحول سلامت نداریم. سخنگوی وزارت بهداشت در مورد ارجاع برخی بیماران از بیمارستان ها به منازل اظهار داشت: بعضی...
 • روس ها در پی بهبود روابط دوجانبه با آلمان
 • سفیر مسکو در برلین اعلام کرد، روسیه امیدوار است دولت جدید آلمان بر احیای مذاکرات سیاسی و اعتماد متقابل میان دو کشور متمرکز باشد. به گزارش جماران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر گرینین، سفیر مسکو در برلین گفت: مسکو نسبت به احیای تمام‌عیار تعامل سیاسی و رویکرد مثبت در تمامی حوزه‌های همکاری میان آلمان و روسیه امیدوار است. وی در ادامه خاطرنشان کرد: روسیه انتظار دارد که دولت جدید آلمان نیز رویکرد مشابهی در سیاست‌های خود داشته باشد. گرینین اضافه کرد: به طور مشخص، سیگنال‌های مثبتی در این رابطه در جریان کمپین‌های انتخاباتی قابل دریافت بود. وی افزود: طرف روسی نسبت به همکاری سازنده با دو حزبی که احتمالا دولتی ائتلافی تشکیل خواهند داد و نیز احزاب جناح مخالف، امید دارد. این سفیر روس تصریح کرد: به رغم چالش‌های مشخص موجود، عدم وجود گزینه جایگزین برای همکاری در حوزه‌های مختلف امری بدیهی بوده که برلین نیز نسبت به آن آگاه است. وی اظهار کرد: هیچ نشانه‌ای مبنی بر این که روسیه به دنبال مداخله در انتخابات پارلمانی آلمان بوده، وجود ندارد و افرادی که می‌خواهند مسکو را در این زمینه متهم کنند، دارای قوه تخیل بالایی هستند. گرینین گفت: روسیه مانند هر کشور دیگری در سیاست خارجی خود مطابق با منافع ملی عمل می‌کند و در عین حال، خواهان مذاکره مبتنی بر احترام و اعتماد با تمامی شرکایش است.
 • سرلشگر باقری به وزارت اطلاعات رفت/تاکید بر همکاری دوجانبه
 • رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در وزارت اطلاعات، در جمع مدیران و کارکنان این وزارتخانه سخنرانی کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز دوشنبهسوم مهر ۹۶ در مراسم زیارت عاشورا و آئین بزرگداشت هفته دفاع مقدس، در جمع پرسنل و مدیران وزارت اطلاعات شرکت و سخنرانی کرد. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، جنگ تحمیلی را حادثه سنگینی برای کشور عنوان کرد و گفت: دشمنان بعد از همه حوادثی که برای جلوگیری از به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایجاد کردند و بدنبال به زانو در آوردن نظام بودند، در نهایت کشور را با تجاوز نظامی مواجه کردند و فرزندان این مرز و بوم با اجرای عملیات های بزرگ، به لطف پروردگار و برکت خون شهدا و نفس قدسی امام (ره) پیروزی در جنگ به ارمغان آمد. وی از جمله درس های هشت سال دفاع مقدس را مراقبت از غافلگیر نشدن، مهلت نفوذ ندادن به دشمن و همراهی و همکاری دستگاه های اطلاعاتی برای جلوگیری از تهدیدات عنوان کرد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش و تاثیر خدمات وزارت اطلاعات در دفاع مقدس را برجسته و خوب توصیف کرد و تاکید کرد: دستگاه اطلاعاتی اگر به دشمن مهلت نفوذ و عملیات ندهد برکات زیادی حاصل خواهد شد و نمونه همکاری های مشترک زیادی دراین زمینه با وزارت اطلاعات داریم . وی در بخش دیگری از سخنان خود مسئله همه پرسی در کردستان عراق را توطئه دانست و اظهار داشت: پشت این مسئله رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی قرار دارد. سرلشکر باقری با ابرازخوشحالی از ابقای حجت الاسلام علوی در وزارت اطلاعات اظهار داشت: نیروهای مسلح از همکاری وزارت اطلاعات برخوردار است و ما قدردان این همکاری و هماهنگی هستیم و در دوره مسئولیت حاج آقا علوی این همکاری و هماهنگی ها...
 • ابراز خشنودی سفیر انگلیس از توجه به قراردادهای دوجانبه با ایران
 • خبرگزاري آريا - تهران – ايرنا – سفير انگليس در تهران با بازنشر توييت همتاي ايراني خود در لندن، از توجه و حمايت از قراردادهاي بين ايران و کشورش ابراز خشنودي کرد. نيکولاس هاپتون بامداد امروز (دوشنبه) با ريتوييت توييت حميد بعيدي نژاد سفير ايران در انگليس که خبر از عقد قرارداد 800 ميليون يورويي ساخت ششمين نيروگاه خورشيدي بزرگ جهان در ايران داده بود، نوشت: خشنودم که مي بينم پروژه هاي مهم ميان ايران و شرکت هاي مستقر در انگليس اين همه علاقه و حمايت را جلب کرده اند.به گزارش ايرنا، بعيدي نژاد چهارشنبه گذشته (29 شهريور) و ساعاتي پس از عقد قرارداد مزبور در کانال تلگرامي‌ خود نوشت: پس از چند ماه مذاکره فشرده، يادداشت تفاهمي که پارسال با موافقت جناب آقاي چيت چيان وزير وقت نيرو ميان آن وزارتخانه و يک شرکت انگليسي نهايي شده بود، به قرارداد تبديل و امروز رسماً از امضاي آن در لندن رونمايي شد. اين قرارداد ناظر برساخت يک نيروگاه بزرگ خورشيدي 600 مگاواتي در ايران است که حجم سرمايه‌گذاري آن بالغ‌ بر 800 ميليون يورو خواهد بود. اين نيروگاه ششمين نيروگاه بزرگ خورشيدي دنيا خواهد بود و قرار است ظرف سه سال ساخته شود.انجمن ملي سازندگان انرژي‌هاي خورشيدي انگليس و وزارت نيرو ايران در رابطه با احداث نيروگاه خورشيدي، احداث کارخانه توليد پنل‌هاي خورشيدي و انتقال دانش نصب سيستم‌هاي مرتبط با انرژي‌هاي خورشيدي در ايران، يادداشت تفاهم همکاري امضا کرده اند.رضا شيباني فعال اقتصادي، در همين رابطه در گفت وگو با ايرنا گفته بود: ما با استفاده از منابع مالي، فني و سياسي که در اختيار داريم، درصدد هستيم تا پروژه احداث نيروگاه خورشيدي را با ظرفيت توليد يکهزار مگاوات برق در ايران به اجرا بگذاريم.وي افزوده بود: اعتبار اجراي اين پروژه قرار است با استفاده از منابع مالي خارجي و جذب سرمايه گذاري‌هاي خارج از ايران تامين شود.اين فعال اقتصادي...
 • ۲۸ تولید کننده بخش کشاورزی در خمین برای تسهیلات رونق تولید ثبت نام کردند
 • خمین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خمین گفت: 28 بهره بردار بخش کشاورزی برای تسهیلات طرح رونق تولید ثبت نام کردند. احمدرضا جعفری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این طرح ها در زمینه صنایع تبدیلی، کارگاه های بسته بندی عسل، تجهیز گلخانه و مرغداری هستند که برآورد تسهیلات درخواستی آنها، حدود 134میلیارد ریال است.وی اظهارکرد: 6 پرونده از این تعداد که در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند، پس از بررسی پرونده در کارگروه رفع موانع تولید، مصوب و واجد شرایط دریافت تسهیلات رونق تولید شدند و به بانک های عامل معرفی شدند.وی بیان کرد: برای اجرای این طرح ها 23 میلیارد و 720 میلیون ریال مصوب شده که در زمینه بسته بندی عسل، احداث و تجهیز گلخانه فعالیت دارند.جعفری، با بیان اینکه استقبال برای دریافت تسهیلات رونق تولید در این شهرستان رو به افزایش است گفت: بر اساس اعلام بانک کشاورزی پرونده جدید به این بانک عامل به دلیل محدودیت اعتبار ارسال نمی شود.وی افزود: در صورت موافقت بانک کشاورزی طرح های دامداری و مرغداری که شمار آنها روبه افزایش است برای دریافت تسهیلات رونق تولید تشکیل و ارسال می شود.مدیر جهاد کشاورزی خمین گفت: پارسال 27 میلیارد و 460 میلیون ریال تسهیلات رونق تولید در بخش کشاورزی این شهرستان پرداخت شد.جعفری ادامه داد: این میزان تسهیلات به 25 طرح کشاورزی که در کارگروه استانی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده، پرداخت شد.شهرستان خمین از توابع استان مرکزی 105 هزار نفر جمعیت و دارای 14 هزار خانوار کشاورز است .7277/3075/ خبرنگار: افسانه آروند *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده
 • رایزنی رؤسای جمهوری ایران و ترکیه درباره مهمترین مسائل دوجانبه و منطقه ای
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمینحسن روحانی و رجب طیب اردوغان اظهارداشتند: مواضع دو کشور در ارتباط با همه پرسی کردستان کاملا با یکدیگر هماهنگ است. روحانی با ابراز خرسندی از تعامل خوب ایران و ترکیه در این زمینه اظهارداشت: برای جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق و امنیت منطقه بسیار مهم و حیاتی است و باید به برهم زنندگان ثبات و امنیت منطقه پیام روشنی داده شود. روحانی تصریح کرد: هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه در این ارتباط بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود و بی تردید کشورهای منطقه اجازه شکل گیری بی ثباتی جدیدی را در منطقه نخواهند داد. رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به اقدامات گسترده کشورش در مقابله با بی ثباتی در عراق به دنبال تشکیل شورای امنیت ملی ترکیه و نشست فوق العاده مجلس کشورش برای اتخاذ تصمیمات لازم در ارتباط با این همه پرسی افزود: در این نشست ها درباره اقدامات سیاسی، اقتصادی و نظامی و هر حرکتی که انجام آن لازم باشد، بحث و گفت و گو شد و مجلس نیز اختیار انجام عملیات مرزی را در ارتباط با تحولات عراق و سوریه به دولت داد. رئیس جمهور ترکیه در ابتدای این گفت وگو تأکید کرد که ترکیه آماده است، روابط خود را در همه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد. اردوغان همچنین تصریح کرد که تمامی وزارتخانه های مرتبط ، طرحها و برنامه های خود را برای توسعه روابط دو کشور جهت ارائه و بررسی در چهارمین نشست شورای عالی راهبردی ایران و ترکیه آماده کرده اند.
 • تصمیم گیری درباره روابط دوجانبه با اقلیم برعهده شورای عالی امنیت ملی است
 • رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان، تاکید کرد که تصمیم مسعود بارزانی به نفع اقلیم کردستان و تمامیت ارضی عراق نیست و با اشاره به لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع‌تر از سوی دولت عراق، گفت که تصمیم‌گیری درباره روابط ایرن و اقلیم کردستان پس از انجام همه‌پرسی برعهده شورای‌عالی امنیت ملی است. علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایلنا، با تاکید بر شفافیت مواضع جمهوری اسلامی در قبال برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان گفت: جمهوری اسلامی ایران از ماه‌ها پیش موضع خود را اعلام کرده بود و هفته گذشته نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی در این رابطه موضع‌گیری کرد. اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان وی در واکنش به انتقاد برخی تحلیل‌گران مبنی بر اتخاذ مواضع انفعالی و دیرهنگام از سوی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با برگزاری این همه‌پرسی در اقلیم کردستان اعلام کرد: بسیاری از اقدامات جمهوری اسلامی در ماه‌های قبل غیرعلنی بود. در واقع جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام داده اما لزوماً علنی نشده بود. تصمیم بارزانی درمورد برگزاری همه‌پرسی استقلال به‌نفع کردستان و عراق نیست رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در واکنش به تصمیم رهبران اقلیم کردستان درخصوص برگزاری همه‌پرسی استقلال یادآور شد: واقعیت این است که کاری که مسعود بارزانی به‌دنبال انجام آن است، لزوماً به نفع کردستان و تمامیت ارضی عراق نخواهد بود. لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع ازسوی عراق در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان نماینده اصولگرای بروجرد در مجلس با تاکید بر این‌که همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان در همسایگی و کشور مرزی ایران در حال انجام است، خاطرنشان کرد: فرض بر این است که عراق به‌عنوان کشور همسایه ما تصمیماتی قاطع‌تر در ارتباط با تجزیه کشور خود اتخاذ کند؛ به هر حال این روزها، روزهایی مهم است و سرنوشت عراق را در...
 • رایزنی وزرای خارجه ایران و الجزایر درخصوص روابط دوجانبه برجام و مسائل منطقه ای
 • به گزارش ایلنا،روابط دوجانبه، برجام و مسائل منطقه‌ای از جمله کردستان عراق، سوریه، یمن، خلیج فارس و دیگر موضوعات مورد علاقه از محورهای گفت‌وگوی این دو مقام بودند.
 • اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه پرسی اقلیم کردستان/تصمیم گیری درباره روابط دوجانبه پس از همه پرسی برعهده شورای عالی امنیت ملی است
 • علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با تاکید بر شفافیت مواضع جمهوری اسلامی در قبال برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان گفت: جمهوری اسلامی ایران از ماه‌ها پیش موضع خود را اعلام کرده بود و هفته گذشته نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی در این رابطه موضع‌گیری کرد. اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان وی در واکنش به انتقاد برخی تحلیل‌گران مبنی بر اتخاذ مواضع انفعالی و دیرهنگام از سوی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با برگزاری این همه‌پرسی در اقلیم کردستان اعلام کرد: بسیاری از اقدامات جمهوری اسلامی در ماه‌های قبل غیرعلنی بود. در واقع جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام داده اما لزوماً علنی نشده بود. تصمیم بارزانی درمورد برگزاری همه‌پرسی استقلال به‌نفع کردستان و عراق نیست رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در واکنش به تصمیم رهبران اقلیم کردستان درخصوص برگزاری همه‌پرسی استقلال یادآور شد: واقعیت این است که کاری که مسعود بارزانی به‌دنبال انجام آن است، لزوماً به نفع کردستان و تمامیت ارضی عراق نخواهد بود. لزوم اتخاذ تصمیمات قاطع ازسوی عراق در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان نماینده اصولگرای بروجرد در مجلس با تاکید بر این‌که همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان در همسایگی و کشور مرزی ایران در حال انجام است، خاطرنشان کرد: فرض بر این است که عراق به‌عنوان کشور همسایه ما تصمیماتی قاطع‌تر در ارتباط با تجزیه کشور خود اتخاذ کند؛ به هر حال این روزها، روزهایی مهم است و سرنوشت عراق را در سال‌های آینده رقم خواهد زد. ایران برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان را به رسمیت نمی‌شناسد رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که باتوجه به آن‌که بنابر شواهد و قراین به احتمال قریب به یقیین همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان برگزار خواهد شد، واکنش جمهوری اسلامی ایران پس از استقلال اقلیم کردستان از عراق...
 • محبوس شدن کارگر در میان تلی از خاک داخل چاه
 • کارگری که مشغول حفر چاه بود به علت ریزش دیواره چاه در میان تلی از خاک محبوس شد. به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت 9:28 صبح امروز، پیرو تماس کارگران یک ساختمان نیمه‌کارهمبنی بر گرفتار شدن یک کارگر در عمق چاه، بلافاصله گروه امداد و نجات 12با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانیتهران به محل حادثه در خیابان گلبرگ، خیابان کرمان روانه شدند.مهدی خضری‌پور؛ فرمانده نیروهای عملیاتی اعزامی به محل درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در یک ساختمان پنج طبقه در حال احداث به مساحت تقریبی 140 مترمربع کارگران در حال حفر چاه به عمق سه و نیم متر بودند که ناگهان دیواره چاه ریزش کرده و کارگر چهل و پنج ساله تا سینه زیر خاک گرفتار شده بود.وی افزود: آتش‌نشانانبه محض رسیدن به محل حادثه، کارگاه چاه را در دهانه چاه برپا کردند و با استفاده از تجهیزات مخصوص وارد چاه شده و مشغول امدادرسانی به کارگر مقنی شدند.این فرمانده آتش‌نشانیخاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی پس از یک عملیات نفسگیر، اقدام به خاکبرداری از اطراف کارگر میانسال کردند و وی را به خارج از چاه انتقال دادند.بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ با توجه به مصدومیت مرد میانسال، آتش‌نشانانوی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.انتهای پیام/ R1370/Psaadati/S2,25,1392/CT12
 • روزهفتم مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا
 • به گزارش جهان نیوز،مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا در عشق آباد ترکمنستان در حال برگزاری است. تصاوير کوچک تصاوير بزرگ اسلايد تصاوير
 • افشای اتفاقات داخل رختکن استقلال پس ازبازی با ذوب
 • علیرضا منصوریان پس از پایان بازی استقلال مقابل ذوب آهن از سمتش استعفا داد. به گزارش مشرق، سرمربی مستعفی استقلال که از طرف سکوها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود وشعار حیا کن رها کن می شنید، پس از پایان بازی در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و اعلام کرد که در رختکن با بازیکنان استقلال خداحافظی کرده و از آنها حلالیت طلبیده است و به آنها گفته که خودشان باشند و می توانند استقلال را به جایگاه خودش برسانند و خلاصه اینکه از آنها خواسته تا کیفیت بالایشان را نشان دهند چرا که لیاقتش را دارند! او اعلام کرد که در رختکن فضای احساسی حاکم بوده است. اما واقعا در رختکن استقلال چه گذشت و واقعا فضای احساسی وجود داشته است؟ پیگیریهای ما نشان می دهد که منصوریان در رختکن به سختی اعلام استعفا و کناره گیری کرده است. داستان از این قرار بوده که علیرضا منصوریان پس از اینکه صدای اعتراض هواداران را می شنید، وارد رختکن شد. او لبخند به لب داشت و مشخص بود که کاملا عصبی است. هواداران مرتب شعار می دادند. از منصوریان حیا کن، استقلال را رها کن تا پیتزا فروش حیا کن و استقلال را رها کن! و بسیاری شعارهای دیگر. منصوریان همین که به همراه کادرفنی وارد رختکن شده به بازیکنان نگاه کرد و رو به بهتاش فریبا و نصرالله عبداللهی گفت:« نه! دیگه نمی شه، با این وضعیت هوادار نمی شه در استقلال موند! یک گل آفساید هم که می خوریم شعار حیا کن، رها کن سر می دهند! بهتره بریم پی کارمون! بعد از هر گلی که تیم می خوره هوادار فحاشی می کنه و بازیکن تمرکز نداره بازی کنه!همه پاس اشتباه به هم می دهند و تمرکز ندارند.چرا باید موند و کار کرد؟» منصوریان از بازیکنان که همه سکوت کرده اند می خواهند بروند دوش بگیرند و برگردند....
 • کشف ارز قاچاق از داخل تویوتا توسط ماموران گمرک عکس
 • به گزارش جام جم آنلاین از سازمان گمرک ایران، ماموران گمرک در نتیجه کنترل و بازرسی از یک دستگاه خودرو سواری تویوتا کرولا ورودی از کشور افغانستان 109 هزار دلار استرالیا را کشف کردند. فرد متخلف به طرز ماهرانه دلارهای استرالیایی را در زیر کفی صندوق عقب و کفی صندلی راننده و همچنین در لباس های خود جاسازی کرده بود که با هوشیاری ماموران گمرک دوغارون و در نتیجه بازرسی ها کشف و ضبط شد. هم اکنون با راه اندازی سامانه جامع گمرکی در گمرک اطلاعات منشا ارز با هدف شفاف سازی و مبارزه با پولشویی در اختیار گمرک قرار داده می شود تا این اطلاعات به بانک مرکزی منتقل شود . همچنین بانک مرکزی و گمرک ایران در همکاری دیگری ورود و خروج ارز همراه مسافر را بر اساس استانداردهای بین المللی به کمک سامانه های الکترونیکی کنترل و مسافران ورودی و خروجی باید در صورت داشتن ارز بیش از مبلغ مشخص شده نسبت به اظهار ارز همراه خود به گمرک اقدام نمایند . بر اساس دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر از سوی دفتر واردات گمرک ایران به گمرکات؛ ورود و خروج ارز به صورت نقد و یا اسناد بانکی (چک بانکی، چک تضمینی، چک مسافرتی، سایر اسناد مالی قابل انتقال) و یا اوراق بهادار بی‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی، به هر طریق، توسط هر مسافر تا سقف مبلغ 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، مجاز بوده و نیاز به اظهار ندارد. مسافران برای حمل مبالغ بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، باید به سامانه مربوطه به آدرس www.cdf.irica.ir مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات و اظهار ارز مورد نیاز اقدام کنند.
 • کشف ۱۰۹ هزار دلار استرالیا از داخل یک دستگاه خودرو
 • تهران - ایرنا - ماموران گمرک ایران در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موفق به کشف 109 هزار دلار استرالیا از داخل یک دستگاه تویوتای سواری در گمرک دوغارون شدند. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از گمرک، ماموران گمرک در نتیجه کنترل و بازرسی از یک دستگاه خودرو سواری تویوتا کرولا ورودی از کشور افغانستان 109 هزار دلار استرالیا کشف کردند. فرد متخلف به طرز ماهرانه دلارهای استرالیا را در زیر کفی صندوق عقب و کفی صندلی راننده و همچنین در لباس های خود جاسازی کرده بود که با هوشیاری ماموران گمرک دوغارون و در نتیجه بازرسی ها کشف و ضبط شد. اکنون با راه اندازی سامانه جامع گمرکی در گمرک اطلاعات منشا ارز با هدف شفاف سازی و مبارزه با پولشویی در اختیار گمرک قرار داده می شود تا این اطلاعات به بانک مرکزی منتقل شود.همچنین بانک مرکزی و گمرک ایران در همکاری دیگری ورود و خروج ارز همراه مسافر را بر اساس استانداردهای بین المللی به کمک سامانه های الکترونیکی کنترل و مسافران ورودی و خروجی باید در صورت داشتن ارز بیش از مبلغ مشخص شده نسبت به اظهار ارز همراه خود به گمرک اقدام کنند.بر اساس دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر از سوی دفتر واردات گمرک ایران به گمرکات؛ ورود و خروج ارز به صورت نقد و یا اسناد بانکی (چک بانکی، چک تضمینی، چک مسافرتی، سایر اسناد مالی قابل انتقال) و یا اوراق بهادار بی‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی، به هر طریق، توسط هر مسافر تا سقف مبلغ 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، مجاز بوده و نیاز به اظهار ندارد.مسافران برای حمل مبالغ بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، باید به سامانه مربوطه به نشانی اینترنتی www.cdf.irica.ir مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات...
 • غیبت ملی پوش فوتسال در مسابقات داخل سالن آسیا
 • به گزارش وانانیوز، سنگ سفیدی بازیکن تیم ملی فوتسال در تمرین شب گذشته تیم ملی فوتسال از ناحیه مچ پای راست که در بازی مقابل تایلند دچار مصدومیت شده بود،بار دیگر مجددا از همان ناحیه دچار پیچ خوردگی مجدد شد.به دنبال این حادثه،با عکسبرداری مشخص شد که پای وی دچار شکستگی نشده و این آسیب دیدگی،کشیدگی شدید رباط مچ پا از نوع گرید ۲ است.بدین ترتیب؛وی با نظر پزشک بازی فینال رقابت های داخل سالن آسیا مقابل ازبکستان را از دست داد.انتهای پیام/ک